چیکار کنم وزن کم کنم

چیکار کنم وزن کم کنم

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

چیکار کنم وزن کم کنم

چیکار کنم وزن کم کنم

کاهش وزن یکی از موضوعاتی است که بیشترین سرچ در اینترنت را دارد چاقی علت اصلی اکثر بیماری های مرتبط با سبک زندگی و دیگر بیماری های جدی پزشکی است گذشته از اینها تناسب اندام چیزیست که اکثریت به دنبال آن هستند. بارها در بخش ورزش و تناسب اندام نمناک گفتیم که کاهش وزن بدون داشتن رژیم غذایی سالم، متعادل و کم کالری دشوار است این امر به انگیزه عالی و کنترل قوی عادات غذایی نیاز دارد.

1. قوی باشید

اگر می خواهید در این کار موفق شوید، قدرت نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. بگذارید بسیار صادق باشم فکر می کردم در طول ماه اول چندین بار تسلیم می شوم. آمار نشان می دهد که 98 % مردم برنامه کاهش وزن را فقط در عرض یک هفته از دست می دهند. ترک غذای مورد علاقه آسان نیست.

2. برنامه ریزی درست داشته باشید

برنامه ریزی عقب افتاده بهانه ای دیگر است، اگر می خواهید تغییر را به جای اجرای همان لحظه خاص اجرا کنید. هرگونه برنامه ریزی معوق در کاهش وزن مانند بعد از 2 هفته و بعد از 1 ماه یا بعد از تولد شروع می کنم هرگز عملی نخواهد شد. اگر می خواهید هله وهوله بخورید، تصمیم خود را بگیرید و فورا آن را قطع کنید. دومین فرصت را برای تجدید نظر در ذهن قرار ندهید.چیکار کنم وزن کم کنم

3. حمایت خانواده باید باشد

کاهش وزن یک کار تیمی است، برای رسیدن به هدف (اعضای خانواده)به تیم نیاز دارید. گاهی اوقات انگیزش منفی نیز کمک می کند. تصور کنید که هر روز به شما گفته می شود که “بسیار دشوار” است و هیچ یک از دوستان قادر به انجام این کار نبودند.

4. بدون انحراف لطفا

در ابتدا همسرم به من غذای ناخواسته را پیشنهاد داد و گفت:”به هر حال رژیم سختی را دنبال می کنید، کمی … هیچ اتفاقی نمی افتد یا “فقط یک گاز “داشته باشید. نه به معنای نه. فقط تعداد عددی که در جلو چشمانم نگه داشته شد، 8 و 1 بود یعنی 81 (هشتاد و یک).

5. نتایج یک شبه را انتظار نداشته باشید

بعضی از مردم عادت به بررسی وزن هر 3 ساعت دارند. به من اعتماد کن هیچ چیز یک شبه عوض نمی شود نشانه های اول موفقیت در 5-6 هفته اول قابل مشاهده است. بهترین نتیجه بین 2 تا 4 ماه خواهد بود. بعد از ماه چهارم، وزن به میزان قابل توجهی کاهش می یابد، زیرا بدن نیاز به زمان با تغییرات ناگهانی دارد. فقط وزن خود را هر 10 روز بررسی کنید.

6.بیش از توانایی تلاش نکنید

نتیجه ازکاهش وزن ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد، اما زیاده روی نکنید زیرا ممکن است باعث بیماری های دیگر شود. اگر رژیم سالم را به شدت دنبال کنید، لازم نیست نگران باشید

7. آزمایش نکنید

اگر 1 الگو رژیم غذایی دارید به آن ایمان داشته باشید. برخی افراد شروع به مصرف 5 لیتر آب گرم روزانه، 5 ساعت تمرین یوگا، 3 لیتر آب آشامیدنی و لیمو ، راه رفتن سریع 2 ساعت در روز، 5 ساعت در ورزشگاه یا 5 کیلو چای سبز در خانه و غیره می کنند .کاهش وزن چرخه طبیعی است که نیاز به تحمل بسیاری دارد.

آب آشامیدنی ارتباطی با کاهش وزن ندارد. در حقیقت آب گرم باعث جدی شدن خشکی می شود. یوگا باید فقط تحت نظارت متخصص انجام شود، در غیر این صورت می تواند باعث آسیب به کلیه یا کبد شود.

8. رژیم غذایی متوقف شده بدترین شکل کاهش وزن است

هر گونه کاهش وزن به علت رژیم غذایی متوقف شده هنگامی که به رژیم غذایی معمول بازگشتید، منجر به افزایش وزن سریعتر می شود. رژیم غذایی متوقف شده می تواند چندین نگرانی جدی ایجاد کند. کیفیت رژیم غذایی نسبت به مقدار بسیار مهم است.

9. بدن نیاز به تمام مواد تشکیل دهنده در نسبت مناسب دارد

برخی از مردم به طور کامل مصرف شکر، غیر و یا کره و …را قطع می کنند. این روش اشتباه کاهش وزن است چون بدن نیاز به تمام مواد دارد. برخی از آنها در مقادیر کم مورد نیاز هستند، در حالی که بعضی به مقدار زیاد لازم هستند. پزشک خوب هیچ وقت توصیه نمیکند که شکر را قطع نکنید حتی به بیمار دیابتی یا کره به بیمار مبتلا به بیماری های قلبی چرا که مقدار مناسب برای زندگی مورد نیاز است.

نوشیدنی های سم زدا به دفع مواد سمی ناخواسته کمک می کند، وزن بالای آب ذخیره شده و سدیم اضافی را افزایش می دهد . متابولیسم را بالا می برد و به بدن کمک می کند تا کالری ها را زودتر بسوزاند. هر کدام از نوشیدنی های اسیدی که در این بخش از ورزش و تناسب اندام نمناک گفته شده است را براساس نیازهای بدن مصرف کنید و همچنین باید این کار را به طور منظم برای یک ماه انجام دهید تا وزن را کاهش دهید.

** چنانچه مشکل خاصی به خصوص مشکل گوارشی دارید هرگز بدون مشورت پزشک معالجتان از این نوشیدنی ها استفاده نکنید**

نوشیدنی لیمویی:یک شیشه آب گرم مخلوط با 1 / 2 آب لیمو و یک قاشق چایخوری عسل (اختیاری)برای پاک سازی کبد و برای کاهش وزن بنوشید.

نوشیدنی زنجبیل :1 قاشق چایخوری خمیر زنجبیل تازه، دو قاشق غذاخوری خمیر نعناع تازه تا را به یک لیوان آب ولرم هر روز بنوشید .

نوشیدن زیره سبز :عصاره لیمو ترش با زیره و عسل به عنوان سم زدا با طعم قوی عمل می کند یک قاشق غذاخوری دانه زیره سبز را با یک لیوان آب زیره سبز بجوشانید یک قاشق چایخوری عسل و یک تکه 1 / 4 قاشق سوپ خوری لیمو تازه فشرده را اضافه کنید تا هضم را بهبود بخشد و چربی ذخیره شده اضافی را حل کند.

سرکه سیب :نوشیدن سرکه سیب روشی بسیار موثر برای سم زدایی بدن و کاهش وزن است یک قاشق چایخوری سرکه سیب، 1 / 2 قاشق چایخوری فلفل قرمز را در یک لیوان آب گرم مخلوط کنید.

صبحانه صبح (8:00 – 9:30 صبح)

همه دستورالعمل های صبحانه زیر 250 کالری دارند :

بلغور:یک انتخاب سالم برای صبحانه است که کالری و فیبر بالایی دارد و این ترکیب کمک می کند تا سریع وزن کم کنید به 1 / 2 فنجان جو،1/2 فنجان شیر یک قاشق چایخوری عسل برای شیرینی و یک قاشق چای خوری کوچک توت فرنگی، انگور سیاه و گیلاس اضافه کنید.

تخم مرغ نیمرو با چای سبز:تخم مرغ غذای کم کالری با پروتئین های سالم است که شما را راضی نگه می دارد . یک تخم مرغ حاوی 78 در صد کالری است . چای سبز چربی سوز است این ترکیب متابولیسم را افزایش می دهد و وزن را کاهش می دهد . املت با 2 تخم مرغ، چند پیاز خرد شده، گوجه فرنگی و فلفل چیلی درست کنید و از این چای با یک فنجان چای سبز لذت می برد.

اسموتی سیب با بادام:اسموتی سیب راه عالی و مغذی برای شروع است برای اسموتی سیب 2 سیب پوست کنده با یک فنجان شیر مخلوط و یک قاشق چایخوری عسل برای شیرینی و 1 / 2 قاشق چایخوری پودر دارچین را با 10 تا عدد بادام اضافه کنید.

سوپ سبزی و نان قهوه ای :سوپ سبزیجات خانگی یک روش ایده آل برای از کاهش وزن و تامین ویتامین های ضروری، مواد معدنی و مواد غذایی است که می توانید صبحانه را با یک فنجان سوپ سبزیجات شروع کنید و یک تکه نان قهوه ای حاوی کم تر از 200 کالری باشد.

ساعت میان وعده صبحانه (10:30 صبح تا 11:30 صبح)

خوردن تنقلات وسط روز تا زمان ناهار شما را سیر خواهد کرد و به شما کمک می کندچیکار کنم وزن کم کنم

چای سبز با بیسکویت:یک فنجان چای سبز با 2بیسکویت دارای 50 کالری است.

میوه ها:یک میان وعده ایده آل از ویتامین ها، و مواد معدنی است که ایمنی را بهبود می بخشد 1 موز(90 کالری)، 1 سیب (80 کالری ) پاپایه (55کالری ) هندوانه (46کالری ) پرتقال (45 کالری) فنجان انگور (55 کالری) دارد،

شکلات داغ – یک فنجان کوچک از نوشیدنی های شکلات داغ می تواند کمک کند وزن کم کنید و آنتی اکسیدان های قوی در شکلات از عصبانیت جلوگیری می کند و اشتها را تا 30 درصد کاهش می دهد.

ساعت ناهار (ساعت 12.30 تا 2 بعدازظهر)

سوپ سبزی – سوپ یک روش خوش مزه و مغذی برای پر کردن بدن با ویتامین، آنتی اکسیدان ها ، بدون افزودن کالری زیاد است. یک کاسه بزرگ سوپ سبزیجات خانگی حاوی حدود 140 کالری است می توانید سوپ سبزیجات مخلوط شده را که حاوی حدود 98 کالری است را امتحان کنید، همچنین می توانید از دو برش نان برشته لذت ببرید.

ماهی سالمون با برنج – روشی خوش مزه برای ارضا حس چشایی و گرسنگی بدون اضافه کردن کالری می باشد یک فیله ماهی حدود 124 کالری است .

ساندویچ تخم مرغ – می توانید دو برش نان ، نان ساندویچی که با 2 سفیده تخم مرغ، سه برش پیاز، 2 برش گوجه فرنگی و یک مشت برگ کاهو تازه خرد شده، داشته باشید.

میان وعده شب(5:00 – 6:30 بعد از ظهر)

چای لیمو و گندم سوخاری :گندم سوخاری سالم تر از بیسکویت است .دو گندم سوخاری حاوی 85 کالری هستند سالم تر هستند و یک فنجان چای لیمو ترش تنها 5 کالری دارد.

تخم مرغ سفت و چای سبز :پروتئین در شب می تواند به کاهش وزن کمک کند. یک تخم مرغ آب پز شده با یک فنجان چای سبز حاوی 85 کالری است.

آجیل – منبع عالی انرژی و مواد مغذی است آجیل مانند بادام، پسته و گردو بهترین انتخاب برای کاهش وزن است 12 بادام (85 کالری)یا 7 نیمه گردوی (95 کالری)یا 20 پسته (80 کالری)برای کنترل گرسنگی شب مناسب است

عصاره آرنج (آب پرتقال)روش سالم برای گرفتن ویتامین ث و نگه داشتن کالری تحت کنترل است. یک لیوان آب پرتقال تازه حاوی 90 کالری است.

زمان شام (8:00 – 9:30 بعد از ظهر)

شام باید سبک و زیر 250 کالری باشد.

سوپ جوجه مرغ:یک کاسه سوپ مرغ یک غذای عالی و رضایت بخش برای شام است . یک فنجان سوپ مرغ خانگی به سادگی حاوی حدود 150 کالری است.

باید از این 10 نوع اقلام غذایی که در ادامه بخش ورزش و تناسب اندام نمناک خواهیم گفت اجتناب کنید :

1. محصولات گندم و خود گندم

2. محصولات برنج و خود برنج

3. گوشت قرمز مانند گوشت گاو، گوشت گوسفند و غیره

4. نوشابه، قهوه و آب میوه های بسته بندی شده

5. پنیر

6. موز

7. بستنی

8. شکلات، بیسکویت، بادام زمینی، و غیره

9. مواد غذایی چاق کننده مانند پیتزا، برگر و غیره و شیرینی

10. بسته بندی مواد غذایی / مواد غذایی با نگهدارنده

1. نان قهوه ای

2. محصولات مربوط به آرد

3. ذرت، جوار

4. مرغ (فقط تنوری/ کباب )، ماهی سرخ شده (یکبار در ماه) و روزانه 1 تخم مرغ آب پز

5. همه سبزیجات

6. روزانه 1 دال در وعده غذایی منظم

7. میوه های خشک به جز بادام زمینی (1 عدد روزانه)

8. همه میوه ها

9. جوانه و ذرت

10. محصولات مرتبط با شیر مانند پنیر و غیره (بدون مواد نگهدارنده)

دنبال کردن رژیم درست 1 قسمت است اما حفظ روال روزانه نیز به همان اندازه حیاتی است. همانطور که همه ما می دانیم پزشکان معتقدند هر روز بجای 2-3 بار وعده غذایی سنگین باید 4 قسمت غذا سبک بخورید.

اولین وعده غذایی در ساعت 8 صبح:در وعده ی اول می توانید شیشه ای از شیر، میوه های خشک و تخم مرغ پخته شده بخورید. اگر احساس گرسنگی می کنید، می توانید 1 ساندویچ نان گندم داشته باشید. علاوه بر این مواد غذایی، نباید چیزی بخورید

غذای دوم در ساعت 12 بعد از ظهر:پس از 4 ساعت، می توانید روزانه بخشی از غذا را بخورید. می توانید میوه ها، جوانه ها، ذرت یا سالاد را مخلوط کنید.

سومین وعده غذا در ساعت 4 بعد از ظهر:در این وعده غذایی، می توانید 1 ساندویچ نان گندم با پر کردن املت و غیره با چای داشته باشید.

چهارمین وعده در ساعت 8 شب:آخرین وعده روز با ذرت، همراه با بخش 1 سبزی و 1 سالاد میوه مناسب خواهد بود. باید حداقل 2 ساعت قبل از رفتن به خواب شام بخورید.

روزانه 40 دقیقه پیاده روی برای 3 تا 4 روز در هفته یا 20 دقیقه شنا کردن 3 – 4 روز در هفته کافی است. پیاده روی سریع، شنا کردن دوچرخه سواری بهترین شکل ورزش با حداکثر مزایای سلامتی در نظر گرفته می شوند. دوچرخه سواری برای کاهش وزن توصیه نمی شود چون به ورزش جزئی و اولیه نیاز دارد. به طور خلاصه، تمرکز بیش از حد بر ورزش نیست، اما پیاده روی / شنا کردن ضروری است

جدا از برنامه رژیم غذایی کم کالری، مهم است روزانه 15 دقیقه ورزش داشته باشید تا به بهترین نتیجه منجر شود تا از بهترین نتیجه از هر یک از تمرین ها در صبح بعد از نوشیدنی ها پیروی کنید.

طناب زدن راهی آسان برای کاهش وزن از کل بدن است که برای قلب خوب و گردش خون را در بدن بهبود می بخشد، کلسترول را کاهش می دهد و از یک ترکیب وزن سالم حمایت می کند برای کسانی که می خواهند چربی را کاهش دهند، بهتر است.

طناب زدن (5 دقیقه)+ دویدن(10 دقیقه)

این ورزش قطعا برای چربی اضافی شکم را می سوزاند و هسته شما را تقویت می کند.

کرانچ شکم (2 سری 15 مرتبه ای)+ بالا بردن شکم تک (دو سری 10 مرتبه ای در هر پا)+ شکم دوبل (2 سری 10 مرتبه ای)را افزایش دهید.

کوهنوردی و وزنه برداری بهترین ورزش برای سوزاندن کالری های بیشتر در زمان کم تر هستند.

کوهنوردان (3 سری 10 مرتبه ای)+ اسکوات(2 سری 10 مرتبه ای در هر پا).

4. قدم زدن و یوگا

یوگا روش نهایی برای کاهش وزن بدون قرار دادن فشار زیاد است و یک تمرین تنفس ساده برای آزاد کردن استرس، سم زدایی و استراحت بدن، کلسترول پایین و کاهش وزن طبیعی و کنترل چاقی است. 

 

کسی که رژیم لاغری دارد می تواند تخمه بخورد

بهتره نخوري اما اگه هوس تخمه کردي يک مقدار خيلي کم بخور تا ولعت آروم بشه ولي به جاش برو پياده روي يا يک کم از مواد غذايي در اون روز رو کم کن

جدیدا ی نوع تخمه ای اومده سبیه تخمه سمشکه هست اما پوستش سفیده میگن این نوع تخمه چاق نمیکنه ….تخمه رژیمی هم بهش میگن ….میتونی به مقدار کم از اون استفاده کنی …..

سلام من ۱۵ کیلو اضافه وزن دارم اما نمیتونم رژیم بگیرم یا ورزش کنم از خودم خیلی نا امید شدم میشه منو راهنمایی کنید.

سلام. من هم تقريبا همينقدر اضافه وزن داشتم وقتي شروع به رژيم کردم گرسنگي کلافه ام مي کرد تصميم گرفتم براي ميان وعده يک ليوان شير و يک ساعت بعد يک سيب زرد و ترش قبل از ناهار و ميان وعده عصر هم يک ميوه کم کالري غير از موز و چاي سبز و خرما و يا دو عدد گردو يا چهار تکه برگه هلو استفاده کردم . شام هر شب انواع مرغ کبابي يا گريل شده با کمي سالاد به همراه ادويه هاي مورد علاقه ام بود… هر شب از سرکارکه بر مي گشتم سر يک تايم مشخص مي رفتم روي دستگاه الپتيکال و نيم ساعت ورزش مي کردم و موسيقي خوب گوش مي کردم … کم کم عادت کردم به خصوص وقتي وزنت داره کم مي شه … هر روز صبح نان در رژيم غذايي ام بود اما برنج رو تقريبا حذف کردم و از گوشت قرمز کم چرب و ماهي کم چرب و ميگو و مرغ و جوجه کباب استفاده مي کردم … طعم دار کردن غذا هر قدر هم اندازه غذا کم باشه لذت غذا رو کامل مي کنه

سلام من با نخوردن برنج و نان در هشت ماه 14 کیلو کم کردم ولی صورتم خیلی خراب شد

شما احتمالا آب و میوه کم مصرف کردی والا کربو روی مو تاثیر می ذاره که اونم شایع است

سلام چون نخوردن برنج هم مو رو کم پشت می کنه و هم پوست صورت رو خراب می کنه

به نظر من استفاده نکردن از نوشیدنی های گاز دار و فست فود ها استفاده نکردن از غذاهای گرم و روزی یک ساعت دویدن بهترین روش برا لاغری ضمنا از میوه و سبزی در هر وعده غذای استفاده کن نتیجه میگیری خودم به همین روش 16کیلو کم کردم عرض سه ماه ونیم

میشه بگید من که 10 کیلو میخوام کم کنم با به اندازه خوردن و ورزش کردن میتونم توی 3 ماه کم کنم؟؟؟

اره میشه شما سعی کن چربی کم بخوری غذا هم ب اندازه و همچنین ورزش مکرر حتما لاغر میشی من خودم امتحان کردم

من واقعا نمیدونم چرا ده کیلو وزنمو کم کنم باید چیکار کنم من حتی برنجم خیلی وقته نمیخورم ولی وزنم ثابت مونده نه میرع بالا نه میره پایین چیکار کنم

رژيم بدون ورزش فايده نداره..شما غذاتو نصف كن و روزانه ورزش كن بعد ي ماه نصف ميشي

سلام…. اولا خیلی اشتباهه که برخی گروهای غذایی رو حذف کنید…وقتی میگن رژیم برای لاغری این نیست که غذا نخورید یا برخی گروهای غذایی رو حذف کنید این کار شاید کوتاه مدت جواب بده اما پایدار نیس و مضره برای بدن….. رژیم مناسب برای لاغری درواقع رژیمی هست که شما عادات غلط غذاخوردن رو اصلاح میکنید…و مقدار غذا رو کاهش میدید نه که به کل حذف کنید…مثلا غذاهای ابپزی باید بیشتر بخورید اگه سرخ کردنی میخورید باید خیلی کم در حد فقط چرپ شدن کف مایتابه روغن بریزید ….سعی کنید سبزیجات رو خام بخورید تا پخته …و…با همین رعایت نکات به ظاهر ساده و کوچیک میتونه در روند لاغریتون بسبار مفید باشه … و ورزش راز لاغریه …. میتونید درهفته دوبار به باشگاه برید و بقیه روزای خفته در خانه ورزش کنید یا به پیاده روی برید ویا ی حلقه کمری ورزشی بخرید به شدت لاغر میکنه مخصوصا شکم …..

من 40 کیلو اضافه وزن دارم نمیدونم باید چیکار کنم خیلی افسرده شدم یه مدت رژیم گرفتم اما تغییری نکردم برای همین نا امید شدم خواهشا راهنماییم کنین خیلی دارم اذیت میشم

رژیم بگیر… اولش وزن کم نمیکنی ..ولی بعد یهو خیلی کم میکنی

سلام…. هر رژیمی مناسب نیس…. در رژیم باید تمام مواد ازجمله برنج و نان هم باشه ورژیمی متعادل رو درپیش بگیری که هم جواب بده و هم سلامتیت به خطر نیوفته اینکه بخوای با تصحیح کردن عادات غذاخوری لاغر کنی نتیجه میده اما در دراز مدت پس برای اینکه زودتر نتیجه بگیری باید ورزش هم همراهش کنی ….ورزش هم به لاغریت کمک میکنه ینی سوختوسازتو میبره بالا دوم روحیتو خیلی خوب میکنه سوم وقتی لاغر بشی اون ورزشی که میکردی باعث میشه که عضله سازی بشه و پوستت شل نشه واویزون نشه وچهارم ورزش باعث حفظ سلامتی میشه وارزشمنده و پنجم ورزش بعث میشه اون مقداری که کم کردی ثابت بمونه و برنگرده…..اما اگه با کم خوری و قرص و رژیمای نامتعادل وزن کم کنی هم دوباره برمیگرده وزنت و هم سلامتیتو به شدت به خطر میندازه……..و ی چیز دیگه چون شما اضافه وزنت زیاده نباید انتظار داشته باشی طی دوسه ماه باربی بشی ممکنه هم بشی تما برای بدنت خطر داره ….. اگه میخای در سلامت کامل وزن کم کنی باید در ماه ففط سه کیلو وزنت کم بشه نه بیشتر …..ینی برای 40کیلو شما میشه ی سالو ی ماه مدام رژیم غذایی سالم و ورزش

من قبل از عيد وزن أيده الي داشتم ولي الان خيلي چاق شدم و زياد مي خورم لطفا راهنمايي كني

کتایون جون حتما کمکت میکنه عزیزم به اون بگو

سلام من 10 کیلو اضافه وزن دارم هر چقدر هم که رژیم میگیرم دو روز بعد که رژیمو ول میکنم دوباره وزنم زیاد میشه و نمیشه که ادم همیشه رژیم باشه باید چیکار کنم که بر نگرده ?

رژیم گرفتم ک وزنمو کم کنم.من ب کارهای طولانی و دراز مدت اعتقادی نذارم.بین تعطیلات ترم یک ماه روزی ۳ ساعت ورزش کردم و روزانه بجای ۲۲۵۰ کالری ک مورد نیازم بود ۸۰۰کالری دریافت میکردم و با این راه تقریبا ۲۰ کیلو کم کردم و الان هم وزنمو ثابت نگه داشتم

سلام،منم با رژیم کم کالری تونستم توی 4 ماه از وزن 80 کیلو به 63.5 برسم،فقط کم خوردم والبته کالری میشمردم،اصلا اذیت نشدم،به نظرم بهترین روش کم خوردن ویه کم تحرک داشتن هست

سلام عزیزم میخواستم بپرسم رژیمتون چی بوده!؟چقدورزش میکردین؟!

سلام خسته نباشید میخاستم از آقای سهیل بپرسم که چه ورزشهایی انجام میدادید ؟

سلام من تقریبا بیست کیلو اضافه وزن دارم هر روز هم باشگاه میرم اما تغییری نمیکنم لطفا کمکم کنید واقعا افسرده شدم و اعتماد به نفسم رو از دست دادم

سلام من چند ماه پیش بارژیم کانادایی دوازده کیلو وزن کم کردم تورژیم کانادایی نون وبرنج کاملا حذف میشه امابعدش مریض شدم حسابی وسر دردهای میگرنی به سراغم اومد ،تمام ویتامین های بدنم از بین رفت وشش ماه مریض شدم وبعدشم وزنم برگشت ،دوستان عزیز سعی کنید کم خوردنتون همراه باشه با ورزش وپیاده روی وطبق نظر دکتر ،اشتباه من رو نکنید که حسابی اذیت میشین

من خیلی اراده ام ضعیفه،نمیتونم جلوی خودم رو بگیرم،چی کار کنم؟

ایا ورزش بوکس موجب لاغری می شود

هر ورزشي كه ضربان قلب بالا ببره و باعث تعريق بدن بشه چربي سورزي انجام ميشه

لطفا کمکم کنیدتویه ماه 10 کیلو کم کنم

با سلام مرسی از مطالب سایتتون خیلی مفید بود من از قرض زنوور استفاده میکنم و بر خلاف قرص های دیگه ناراحتی روده و معده پیدا نکردم با تشکر

من بدنم زود چاق لاغر میشه ی هفته لاغم ی هفته چاق ولی کم خوردن ورزش کردن آب زیاد خوردن تأثیر داره

من تو یک ماه 14 کیلو کم کردم از نظر من اولش باید خیلی سخت گرفت و روزانه بیشتر از 800 کالری نخورد و روزی نیم ساعت ورزش مثل تند روی و دویدن خیلی کمک میکنه بعد از اینکه وزن خودمون رو مقدار زیادی تو یک ماه کاهش دادیم کمی کالری غذا رو اضاف کنیم مثلا روزی 1000 کالری بخوریم و ورزش هم باید هفته ای 4 بار رو برین حتما نتیجه میگیرین شک نکنین این روش رو چندین نفر جواب داده موفق باشید

سلام دوستان من قدم 167 و وزنم52هست نیومدم بگم چه خوبه که لاغرم، نه …..فقط میخوام برنامه غذاییمو به شما بگم که لاغر شیدصبح یه فنجون چای با چن تا تیکه بیسکوییت، بعدش تا ناهار چیزی نخورید ناهار خیلی سبک بدون نوشابه و سالاد بدون سس قبل از شام و ناها اب بخورید و باز هم یه شام سبک ،با چربی کم و فقط یه کفگیر خورده بشه این وسط هر وقت ضعف کردین از میوه هایی مثل خیار و پرتغال و سبزیجاتی مثل کاهو و هویج پخته که فقط معده رو پر میکنه استفاده کنید و مصرف 10لیوان اب در روز فراموش نشه

سلام من ۸۰ کیلو اضافه وزن دارم چه کنم روزی ۱۶ تا تخم مرغ میخورم و ۴ تا نون سنگک این فقط صبحانه هست من دیگه پشیمان شدم دارم دق میکنم لباس قد تنم گیرم نمیاد کمککککک کنید

سلام.وزن من ۱۰۰کیلو بود حدود ۴۰ کیلو اضافه وزن..از اول بهمن شروع کردم به کم خوری چون به خاطر زانوهام اجازه ورزش نداشتم ابتدا با مشورت یک دکتر تینوئید ریتاد استفاده کردم طی دوماه ۸کیلو کم کردم.از ۱۵ فروردین تا حالا به باشگاه رفتم وپیلاتس رو شروع کردم در عرض دوماه ۶کیلو دیگه کم کردم

داره چاخان میکنه

سلام عرض ادب خدمت همه عزیزان . من قدم160 و وزنم 71 میخوام تا 24 تیرماه حداقل5کیلولاغرکنم هر چقدهم رژیم میگرم نمیتونم همش دل ضعفه میگیرم و ول میکنم.هروز1 ساعت دوچرخه سواری میکنم . و شیرینیجات مصنوعی و نشاسته و قند شکر وتنقلات نوشابه هیچی استفاده نمیکنم . فقط چون کارمندم تحرک کم دارم . چطور میتونم روزانه با کالری کم لاغر کنم . کالری رو چطوری باید حساب کرد . ممنون میشم از دوستانی که موفق شدن با یه رژیم اصولی لاغرکنن و هیچ آسیبی بخود نرسونن .مخصوصا ریزش مو .باتشکر

من ۱۷سال دارم وزنم ۱۰۵کیلوقدم ۱۷۲خیلی دوست دارم لاغربشم این ک سبزیجات واینابخوریدخوب خونواده من که نیرونداینهاروبرای من بخرندچکارکنم

سلام عزیزم اشکال نداره فقط اراده خودت رو قوی کن حتما روزانه دو سه ساعت پیاده روی تند غذای روزانت رو کمی کم کن حتما لاغر میشی ادامه بده به کارت حتما ماهی چهار کیلو کم میشه ادامه بده امید داشته باش من نتیجش رو دارم میبینم توکل به خدا کن یا علی از همین الان

سلام من از اول تیر شروع کردم روزی یک تا دو ساعت پیاده رویوحذف کامل قند وشیرینی وبرنج وسیب زمینی سرخ شده وکلا روغن کم تنقلات ممنوع چهار کیلو کم کردم

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

بسیاری افراد به دنبال کا هش وزن هستند اما روش مناسب برای این کار را نمی‌دانند. 3 روش علمی سریع برای کاهش وزن وجود دارد.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت authoritynutrition، راه‌های زیادی برای کاهش وزن وجود دارد. با این حال بیشتر این روش‌ها شما را گرسنه می‌کنند و از رژیم خود راضی نخواهید بود.

در صورتی که اراده قوی نداشته باشید این روش‌ها پایداری زیادی نخواهد داشت.

روش‌هایی که موثر هستند بر پایه 3 فاکتورند:

– کاهش اشتها

چیکار کنم وزن کم کنم

– کم کردن سریع وزن بدون احساس گرسنگی

– افزایش سوخت و ساز بدن

سه روش مناسب برای کاهش وزن به شرح زیرند:

1- مصرف شکر را کم کنید:

مهم‌ترین قسمت کاهش وزن کاهش میزان مصرف شکر است. مصرف قند باعث افزایش ترشح انسولین می‌شود. انسولین هرمونی است که باعث ذخیره چربی می‌شود.

هنگامی که انسولین  کاهش یابد چربی از منبع ذخیره چربی راحت‌تر خارج می‌شود و بدون به جای کربوهیدرات چربی می‌سوزاند.

فایده دیگر کاهش انسولین این است که کلیه آب را از بدن بیشتر خارج می‌کند.

ممکن است با این روش در عرض یک هفته پنج کیلو کاهش وزن را تجربه کنید.

2- پروتئین و سبزیجات مصرف کنید:

بهتر است در وعده‌های غذایی پروتئین و سبزیجات مصرف کنید. بدین شکل میزان مصرف کربوهیدرات به 20 تا 80 گرم در روز می‌رسد.

می‌توانید گوشت قرمز، مرغ، ماهی، میگو و تخم مرغ بخورید.

با مصرف پروتئین سوخت و ساز بدن 80 تا 100 درصد افزایش می‌یابد. مصرف پروتئین اشتها را نیز تا 60 درصد کاهش می‌دهد.

سبزیجاتی همچون بروکلی، کلم، اسفناج، کاهو، خیار و کرفس نیز می‌تواند مفید باشد. از زیاد خوردن این سبزیجات نگران نشوید. غذایی که حاوی پروتئین و سبزیجات باشد، فیبر، ویتامین و مواد معدنی کافی در بدن تامین می‌کند.

بهتر است در  غذا از روغن‌های زیتون، نارگیل و آووکادو استفاده کنید.

بهترین روغن برای آشپزی روغن نارگیل است. ا ین روغن سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد.

3- سه بار در هفته وزنه بزنید:

توصیه می‌شود که همراه با رژیم غذایی وزنه بزنید. بهتر است ابتدا بدن را گرم کنید، وزنه بزنید و در آخر حرکات کششی انجام دهید.

وزنه زدن باعث سوزاندن کالری می‌شود و سوخت و ساز را نیز افزایش می‌دهد.

بررسی‌های علمی پیش از این نشان داده است که وزنه زدن می‌تواند هم عضلات را افزایش دهد و هم چربی بدن را بسوزاند. در صورتی که به وزنه زدن علاقه‌ای ندارید می‌توانید ورزش‌هایی همچون دویدن، شنا و پیاده‌روی را نیز انتخاب کنید.

می‌توانید یک روز در هفته به خودتان استراحت بدهید و کربوهیدرات بیشتری مصرف کنید.

توصیه‌های زیر نیز می‌توانند موثر باشند:

1- در وعده صبحانه پروتئین مصرف کنید.

2- از خوردن نوشیدنی‌های شیرین پرهیز کنید.

3- نیم ساعت قبل از غذا آب بخورید.

4- غذاهای کم کالری انتخاب کنید.

5- فیبر محلول مصرف کنید.

6- قهوه یا چای بنوشید.

7- غذاهای فراوری شده مصرف نکنیم.

8- آرام غذا بخورید.

9- از بشقاب‌های کوچک استفاده کنید.

10- خواب کافی داشته باشید.

انتهای پیام

از ورزش کردن گرفته تا یوگا و نخوردن هله هوله و … ، این تغییرات ساده در شیوه زندگی کمک خواهد کرد که شما بتوانید  10 ، 30 ، حتی 50 کبلو از وزن خود را به سرعت کاهش دهید!

بیشتر بدانید : کاهش وزن سریع و آسان بدون رژیم با چند روش پیشنهادی!!

این یک داستان قدیمی است که می گوید : شما به چگونگی روند زندگی روزمره خود همیشه عادت کرده اید .در صورتی که باید بگوییم  ترس از تغییراتی حتی جزئی باعث شده از خواسته های خود دور بمانید .این جمله در مورد رژیم غذایی و به دنبال آن وزن شما هم صدق می کند. مثلا برای شما عادت شده که هر روز در دفتر کارتان شیرینی بخورید و باعث شوید بدون آنکه متوجه باشید کالری خود را مرتبا افزایش دهید. با  کمک گرفتن از روش های زیر می توانید روند زندگی روزانه خود را در رابطه با چگونگی استفاده از مواد غذایی تغییر داده و با سرعت زیادی آنچنان وزن خود را کاهش دهید که حتی دوراز تصورات شماست. در حقیقت ، ما به خوانندگان این مطلب گفته ایم که با روش هایی آسان و راحت می توانند 10، 25 و حتی 60 کیلو از وزن خود را کم کنند.اسراری شگفت انگیز که برای کاهش سریع وزنتان گفته شده است. 

“من به وزن دلخواه خود رسیدم بعد از آنکه خرید انواع تنقلات از فروشگاه های مواد غذایی را متوقف کردم. اگر می خواستم یک بسته چیپس یا  آب نبات یا شکلات بخرم ، اجبار کرده بودم که تا فروشگاه را برای خریدن آن پیاده بروم و آنقدر برای خریدن این خوراکی ها عذاب می کشیدم که دیگر از خریدن چنین مواد غذایی سیر شدم.

من قبلا صبحانه خوردن را هر روز واجب نمی دانستم. اما حالا روزی نیست که من بدون صبحاته از خانه خارج شوم. من در حال حاضر صبحانه ای در حدود 300 کالری در روز که یک ترکیب سالمی از پروتئین و غلات سبوس دار است می خورم و در طول روز هم یک میان وعده می خورم که برای میان وعده ها هم به جای خوردن انواع اسنک های مضر یک ساندویچ با کره بادام زمینی طبیعی یا کره سیب می خورم. در کمتر از یک سال ، 65 کیلو وزن کم کردم. چیکار کنم وزن کم کنم

بیشتر بدانید : یک رژیم لاغری موفق با 10 صبحانه رژیمی خوش طعم!!

“زمانی که من می خواستم یکی از شلوارهای جینم را بپوشم و اندازه ام نبود تصمیم گرفتم لاغر کنم. من شروع به دویدن در حدود  20 دقیقه در روزدر حول و حوش زمان  ناهارکردم. من در دو ماه ، 20 کیلو وزن کم کردم  ، و اکنون شلوارهایم  بیش از حد برایم بزرگ هستند!

من سیگار را ترک کردم، و به یک باشگاه پیوستم و شروع به کار کردن با یک مربی شخصی کردم. من ورزش می کردم و احساس سلامتی می کردم. من در حال حاضر 37 کیلو در طول سه ماه کم کردم! 

من در خوردن یکسری غذاها افراط می کردم و تصمیم گرفتم برنامه غذایی ام را تغییر دهم.هنگامی که من غذاهای پر کالری مانند بستنی، تنقلات، را با انواع اسنک های کم چرب و دانه آفتابگردان بوداده و غلات سبوس دار جایگزین کردم ، به این ترتیب نتایج بهتری را در وزن خود ایجاد کردم و اکنون انتخاب های بهتری را به طور خودکار انجام می دهم . در حال حاضر دو بچه دارم ولی از قبل هم لاغرتر هستم .

” پس از کار، من و همکارانم هر زمان که به خانه برمی گشتیم به سراغ شام می رفتیم  و بعد از آن تصمیم گرفتیم برنامه خود را عوض کنیم و تا یک ساعت بعد از آنکه به خانه می رسیدیم شروع به راه رفتن و دویدن در اطراف خانه کردیم. یک سال بعد، من درحدود  40 کیلو وزن کردم.

بیشتر بدانید : تاثیر پیاده روی بر کاهش وزن، برای کاهش وزن چگونه پیاده روی کنیم؟

من مدتی به ورزشگاه می رفتم و در آنجا یاد گرفتم که تمرینات ورزشی به همراه موسیقی اثر بیشتری در کاهش وزن خواهد داشت . به این ترتیب زمانی که ورزش کردن را شروع کردم  چون به موزیک گوش می دادم بدون آنکه متوجه باشم تمریناتم طولانی تر می شد. یک ماه بعد، من 13 کیلو وزن کم کردم.

با اضافه کردن سبزیجات به غذاهایم کم کم به این غذاها عادت کردم ، مثلا هنگام درست کردن پیتزا از فلفل سبز به جای سوسیس پپرونی استفاده کردم. من دیگر از خوردن چیزهایی مثل چیپس و یا دسر های غنی اجتناب کردم و آنچنان به سرعت وزنم کاهش یافت که باور کردنی نبود. من در نهایت توانستم 4 سایز کم کنم .

بیشتر بدانید : برای شام امشب تان سمبوسه سبزیجات درست کنید

من سعی می کنم در هر زمان که ممکن است ورزش های سبک و مناسبی را انجام دهم . در خانه به هنگام انجام دادن هر کاری و حتی به هنگام تلویزیون دیدن هم ساکت ننشینم. مثلا انجام پرش در خانه و یا روبروی تلویزیون بایستم و ادای تبلیغات تلویزیونی را در بیاورم و یا در حال شستن ظرف ها برقصم. به این ترتیب توانستم کالری بیشتری را بسوزانم. در حال حاضر لباس های من از قبل برایم مناسب ترو اندازه تر هستند. 

انجام تمرینات یوگا برای ارتباط درست من با غذا و سلامتی بدنم بهترین چیز است. تمرینات آن باید چندین بار در هفته انجام گیرد و در حال حاضر مدل و انگیزه غذا خوردن من کلا عوض شده است  طوری که من به طور حسی غذا می خورم و زمانی که هم که کاملا سیر شدم کنار می کشم. حقیقتی که تا به کلاس های یوگا نروید متوجه حرف من نخواهید شد.! 

هنگامی که برای خوردن انواع فست فودها به بیرون می رفتم ، از آن غذا مقدار زیادی سفارش می دادم، اما اکنون با سفارش یک مدل و آن هم کم قانع هستم:  مثلا مقدار کمی سیب زمینی سرخ کرده و یا تعداد کمی از تکه های مرغ سوخاری. به این ترتیب درطول هفت هفته توانستم  16 کیلو وزن کم کنم.اکنون از زمانی که بچه دبیرستانی بودم هم لاغرترم .

” من برای آنچه که دوست داشتم بخورم بودجه بندی کردم و در ابتدای هر ماه اندکی پول برای خوردن انواع اسنک ها کنار گذاشتم .به این ترتیب خودم را مجبور کرده بودم که از خوردن انواع اسنک های گران قیمت اجتناب کنم. با خوردن میان وعده های سالم و ارزان قیمت مانند هویج و … ، به جای انواع شکلات ها و …توانستم کالری زیادی بسوزانم .به این ترتیب در سه ماه توانستم  20 کبلو وزن کم کنم.

دو ماه پیش ، من شروع کردم به رفتن به کلاس های رقص و دو بار در هفته به این کلاس ها می رفتم.  روال رقص طوری بود که روی عضلات به ویژه در پاها فشار زیادی وارد می کرد و  تپش قلب  را بالا می برد و بازده زیادی در سوزاندن کالری داشت. به این ترتیب توانستم در مدت زمانی کم به وزن ایده آل خود برسم.

هر بار که من تصمیم می گرفتم وزن خود را کم کنم اولین کاری که می کردم این بود که از ساعت   18:30 شب به بعد ار خوردن هرچیزی خودم را منع می کردم . این کار را در 5 روز اول هفته انجام می دادم و در دو روز دیگر که بیشتر بیرون و به گشت و گذار بودم این اجبار را برای خودم برمی داشتم و هرچیزی از جمله تنقلات مورد علاقه ام را می خوردم. به این ترتیب توانستم تنها در مدت دو ماه وزن زیادی را کم کنم.

من و سگم هر روز مسافت طولانی ای را پیاده روی می کردیم ، این کار را همه روزه انجام می دادم .حتی در روزهایی که آب و هوا بسیار وحشتناک و بد است هم اگر شده به مدت 10 دقیقه این کار را انجام می دادم. استفاده از کفش های ورزشی مورد علاقه ام هم در بیشتر شدن انگیزه من تاثیر زیادی می گذاشت. به این ترتیب توانستم در طول یک سال 50 کیلو از وزن خود را کم کنم.

بیشتر بدانید : بازو با یک حرکت ورزشی

بیشتر بدانید : 7 راه برای کاهش وزن 4/5 کیلویی در عرض 1 هفته!!

بیشتر بدانید : یک رژیم 3 روزه با 4.5 کیلوگرم کاهش وزن!

بیشتر بدانید : کاهش وزن سریع با 6 ترفند آشپزی!!

بیشتر بدانید : کاهش وزن و چربی سوزی با 5 برنامه تردمیلی

بیشتر بدانید : کاهش وزن سریع با 8 ورزش موثر، این ورزش ها را بشناسید!!


نام (اجباری)

آدرس پست الکترونیکی (اجباری است اما نمایش داده نمی‌شود)

تصویر امنیتی جدید

All Rights Reserved – © 2019 | باز نشر مطالب پورتال سیمرغ تنها با ذکر نام و آدرس seemorgh.com مجاز می باشد.

دائماً در حال کنترل رژیم غذایی خود هستید اما به محض آنکه کمی سهل انگاری می کنید، به سرعت وزن از دست داده شده، جایگزین می شود و حتی در مقایسه با گذشته کمی بالاتر هم می رود۱. نمی دانید که چگونه با این پدیده برخورد کنید. مایلید که وزنتان مجدداً به تعادل پایداری برسد. نکات زیر به شما کمک می کنند که با یک روش صحیح وزن خود را کاهش دهید.

BMR که فرم مختصر شده Basal Metabolic Rate است، کالری مورد نیاز روزانه شما است. برای محاسبه BMR (برحسب کیلوکالری) به روش زیر عمل کنید:

BMR = وزن (kg) x 33 + فعالیت فیزیکی ملایم (min/day) x 3.5

از مقدار به دست آمده در فرمول فوق ۵۰۰ کیلو کالری کم کنید (برای کاهش وزن) تا میزان کالری مجاز در عرض ۲۴ ساعت به دست آید. برای مثال اگر وزن فردی ۶۳ کیلوگرم بوده و هر روز ۲۰ دقیقه فعالیت فیزیکی ملایم (همچون پیاده روی) داشته باشد، BMR وی برابر است با

BMR = (63 x 33) + (20 x 3.5) = 2149 kcal

چیکار کنم وزن کم کنم

با کسر ۵۰۰ کیلوکالری از عدد ۲۱۴۹، مقدار ۱۶۵۰ کیلوکالری به دست می آید. در این مثال اگر فرد مورد نظر مقدار کالری تامین شده از رژیم غذائیش را به ۱۶۵۰ کیلوکالری محدود کند، هر هفته موفق خواهد شد، تقریباً ۵۰۰ گرم از وزن خود بکاهد.

میوه ها و سبزیجات دارای مقدار زیادی فیبر، ویتامین و آنتی اکسیدان هستند. این مواد معده شما را پر می کنند که به شما احساس سیری کاذب می دهد. میوه و سبزیجات کالری کمی دارند و به شما امکان می دهند که میزان کالری مصرفی خود را پائین نگه دارید.

یک وعده برنج به معنی نصف پیمانه است. اما وعده غذایی غالبی که در اداره یا رستوران سرو می شود بیش از این مقدار است. هیچ دلیلی ندارد که شما تمام غذایی را که برایتان می کشند در یک وعده مصرف کنید. شما می توانید [بدون آنکه خجالت بکشید] غذای باقیمانده را برای وعده های دیگر نگه دارید.

مصرف غذا به مقدار کم ولی مستمر، ضمن آنکه کالری مورد نیاز شما را تامین می کند باعث می شود که سطح قند خون در حد نرمال باقی بماند. به جای سه وعده غذای مفصّل، در هر شبانه روز ۵ تا ۶ وعده غذای مختصر میل کنید.

حتی المقدور غذاهای سالم و خانگی مصرف کنید و از مصرف غذاهای آماده و بسته بندی شده همچون فست فودها دوری کنید. غذاهای بسته بندی شده و فست فودها اغلب دارای درصد سدیم و چربی بالایی هستند. بسیاری از مردم از کشف این حقیقت که تنها با مصرف غذای خانگی می توانند از وزن خود بکاهند، شگفت زده می شوند.

همه ما دارای علاقمندیهای خاص خودمان هستیم. بعضی اوقات می توانید به خودتان اجازه زیاده روی بدهید، اما این کار را با چشم باز و در نظر گرفتن کمیت و کیفیت انجام دهید. اگر هر از گاهی به خودتان اجازه بدهید که کمی زیاده روی کنید، این می تواند در مقام جایزه باعث ایجاد انگیزه و مداومت در نگهداری رژیم غذایی شود. در صورتیکه تقیّد بیش از حد می تواند خیلی زود باعث خستگی و سرخوردگی شود.

وجود برچسب “بدون چربی” روی یک ماده غذایی لزوماً به معنی کم کالری بودن آن نیست. همینطور وجود برچسب “بدون قند” نیز نمی تواند به معنی کم کالری بودن یک محصول باشد. بنابراین همیشه برچسب روی مواد غذایی را با دقت بخوانید و سپس آنرا مصرف کنید.

آب میوه ها، شیر و شکری که به داخل چای و قهوه خود می ریزید و … همه می تواند دارای کالری زیادی باشند. سعی کنید در طول روز حداقل ۸ لیوان آب بنوشید تا ضمن تامین آب مورد نیاز بدن، احساس گرسنگی را نیز اندکی تعدیل نماید.

چنانچه خوراکیهایی را که در طول روز مصرف می کنید، ثبت نمائید، به تدریج قادر خواهید بود که عادات غذایی خود را شناسایی کنید و سپس در صورت نیاز آنها را تغییر دهید. در صورت امکان برنامه رژیم غذایی خود را به یک متخصص تغذیه نشان بدهید و از وی راهنمایی بگیرید.

اغلب گفته می شود که ۳۰ تا ۶۰ دقیقه فعالیت فیزیکی در روز باعث حفظ سلامت و تندرستی می شود. همچنین هر هفته حداقل دو بار ورزشهایی را انجام دهید که شما را وادار به راه رفتن و دویدن می کنند. ورزش کردن مقداری از کالری اضافی شما را می سوزاند.

۱– به این پدیده yo-yo dieting نیز اتلاق می شود که به معنی کاهش و افزایش متناوب وزن در پی گرفتن رژیم غذایی است. این اصطلاح اولین بار توسط دکتر برو

سلام من ۳۰سالمه سه تا پسر دارم ۱۵۸ قد ۵۸ وزن چکار کنم یهکم وزنم کم بشه چون بعد از زایمان سوم یهکم شکم دارم

سلام به همگی دوستان . اینکه عده ای وزن کم میکنند ولی زود وزنشون اضافه میشه، اینکه بعضی هرکاری میکنند بازهم وزن کم نمی کنند یا اینکه بعضی با رژیم دشوار به سیستم عصبی و سایر اعضاء بدنشون لطمات جبران ناپذیری مزنن اینه که شرایط سنی و مزاجی بدنشون رو توجه ندارند . نکته مهم اینه که در رژیم های غذایی به مزاج فرد و نحوه زندگی و کارش و توانایی هاش، بیماریهاش و … باید توجه بشه و کم کردن وزن تنها هدف نباشه بلکه رژیم همراه با تداوم سلامتی مهمه . دوستان اگر کسی با این سیستم خواست وزن کم یا زیاد کنه میتونه با من تماس بگیره ۰۹۳۸۵۵۸۰۴۱۰
https://t.me/Adonis_herbalist

من ۱۸ سالمه ۸۲ کیلو قد ۱۷۴ مى خواستم بپرسم آیا براى کاهش وزن قهوه سبز خوبه یا نه و چه زمانى از روز بخورم اثر زیادى داره؟؟؟

چای سبز خوبه قبل از ناهار بخور قبل شام

سلام.من ۷۸ کیلو بودم خودمو با پیاده روی و رژیم شدییید رسوندم به ۵۸ قدمم ۱۶۶٫اما متاسفانه دوباره دارم چاق میشم و اینکه همه دارن بهم میگن انگیزمو گرفته
برنج رو کاملا حذف کنید ورزش روزانه حتما باشگاهم لازم نیست دراز نشست و طناب واقعا تاثیر داره..سرخ کردنیا رو روز بهروز کمتر کنید.روغن شحم گاو سالم ترین روغنه که فقط توی داروخانه ایت الله تبریزیان پیدا میشه قیمتشم ۱۰ تومنه مزش عالیه غذه هاتونو با اون درست کنین درضمن یه فایدش اب شدن چربی دور شکمه.واقعا تاثیر داره من شروع کردم

توی چه مدتی اینقدر لاغر شدید? یعنی چندماه طول کشید?

سلام من قدم ۱۶۰ هست میخواستم ببینم این قرصای افزایش قد واقعا جواب میدن یا اینکه برای افزایش قد چیکار باید کرد

سلام من از جایی خوندم نخوردن برنج و نآن و سیب زمینی برای چهل روز سلولیت ها رو میسوزونه و موجب لاغری میشه أیا بعد از چهل روز دوباره وزنم بر میگرده

سلام من به نان خشک زیاد عادت کردم نمی دانم

سلام من دختری ۱۸ ساله با قد ۱۷۰ و وزن ۸۷ کیلو خیلی این چاق بودن رو اعصابم راه میره بخاطر درس خوندن واسه کنکور امکان ورزش رفتن و پیاده روی کردن رو ندارم ..تنها کاری ک میتونم بکنم اینه که برنج و روغن و ب صفر برسونم تو برنامه غذاییم .. بنظرتون تا کنکور ک ۴ ماهه دیگس با این شرایط و بدون ورزش میتونم چندو کیلو کنم ؟ تورو خدا زود جوابمو بدید استرس دارم شدید هم واس کنکور هم اندامم چون بعد از کنکور احتمالا مراسم نامزدیم باشه

وزن کم میکنی نگران نباش کنارش خیار ماست با طناب بازی یادت نره

اون چیزارو عملی کنتا کنکور عالی میشی

قبل از ناهارت چای سبز بخور یا ۱۵دقیقه قبلش یک سیب بخور یا موز

سلام من اول سال که به مدرسه رفتم قدم ۱۶۶
و. وزنم ۶۵ بود اما حلا خدمو کشیدم ۵۹ کیلو بودم و قدم۱۷۲ بود من هرشب وهرروز خیلی کم غذا می خورم و شام هم نمی خورم بعدش میرمتو اتاق و ۲۰۰۰ تاطناب میرم آیا به نظرشما من از ۵۹ کیلو پایین تر میام

چطور تونستید افزایش قد پیدا کنید?

بازم سلام.لطفا یه راهی به من پیشنهاد بدین.من همونطور که گفتم امکان پیاده روی و باشگاه رفتن رو در حال حاضر ندارم.دارم کاملا نا امید میشم دیگه تقریبا همه دارن به خاطر چاق شدنم دستم میندازن و این داره خیلی تو روحیم اثر میذاره.کمک پلییییز🙏هیکلم حسابی بهم ریخته به نظرتون دوباره مثه اول میشه؟من تا‌چند ماه پیش واقعا اندامم عالی بود ولی یهویی کنترلش از دستم خارج شده😭

سلام.من ۱۴سالمه و وزنم۶۲وقدم۱۶۲هست.امکان فعالیت فیزیکی رو ندارم و زیاد هم غذا نمیخورم . تا چند ماه پیش اندامم خوب بود ولی دارم به طرز فجیعی چاق میشم به طوری که اصلا قابل کنترل نیست.

سلام خسته نباشین اگه میشه لطفا منو راهنمایی کنید
من در هفته سه روز فوتبال میرم و هروز ۱:۳۰دقیقه دوچرخه میزنم ولی وزنم از ۸۱ پایین نمیاد
لطفا راهنمایی کنید دارم به خاطر وزن فوتبال رو از دست میدم
سن ۱۶ وزن ۸۱ قد ۱۷۰
ممنون

سلام عزیزم منم دختر ۱۵ ساله ام قدم ۱۶۶ ولی وزنم ۶۱ دوست دارم وزنم کم بشه باشگاه رفتم شدم ۵۶ الان عالیم

سلام
بنده ۹۴کیلو بودم با قد ۱۸۵
سنم۱۸هست
تابستون خواستم لاغر کنم نمیشد همش
بی خیال میشدم من پهلو و پاهام چربی داشتن
ولی تصمیممو گرفتم وقتی یه شب که غذای
مورد علاقم مادرم گذاشت نخوردم همین باعث شد که فرداش خواستم زیاد بخورم
یاد دیشب میفتادم و نمی خوردم حتی رستوران میرفتیم فقط مرغ خالی اندازه کف دست می خوردم همین نخوردنا باعث شد
من تا دفه بعد یه غذای خوشمزه مادرم میذاشت یاد اون شبا تو رستوران بیفتم که نخوردم و بخودم بگم که من اگه می خواستم بخورم اون همه غذارو از دست نمی دادم
برا همین نمی خوردم.
من توی یک ماه ۱۳کیلو کم کردم
حالا میپرسید چطوری?
۱برنج اصلا نخورید۲نون فقط صبحانه اونم سنگک یا لواش به اندازه کف دست۳صبحا
فقط یک لیوان شیر کم چرب بعدش ۲ساعت بدویید ….ناهار تخم مرغ آب پز فقط سفیده هر چنتا خواستی بخور ….عصرونه چای سبز قهوه سبز. و شامم یک پیاله ماست با تخم کتان
نوشابه دوغ قند شکر آبمیوه سوسیس کالباس
برنج ماکارانی. بکل تعطیل بعد یه هفته یعنی هفت روز که گذشت یه روز معمولی غذا بخورید یعنی هر چی دلت می خوآد بخور ولی زیاد نخور بعد فرداش دوباره ۱۴روز رژیم بعد یه روز معمولی بخور بعد ۲۰روز رژیم بعد استراحت تو رژیمت
قط میوه سیب اونم یدونه تو روز دیگه میوه هم نخور
این استراحت دادن به بدن باعث لاغر کردن سریع میشه
اگه هر وقت خسته شدی به هدفتون فکر کنین به پوشیدن لباسای مشتی یا تو مهمونی ها
همه از دیدن هیکلت کیف کنن
همیشه هم اهنگ گوش بده

یه چیز ددیگه که خیلی مهمه
صبر صبر صبر صبر صبر

انتظار نداشته باشید یه شبه لاغر شید
بعد یه ماه چنان هیکلتون قشنگ میشه که بازم دلتون می خوآد لاغر تر شید

بدنسازی بعد یه ماه برید و هیکلتونو زیبا کنید

چیکار کنم وزن کم کنم

لاغر شدید منم دعا کنید
یا علی:-)

بزار خودم بهتون بگم چجوری میتونید لاغر شید با کم غذاخوردنو روزی ۱۰۰تا دراز نشست و ۱۰۰تا شنا میتونید تو ۴ ست ۴تا ۲۰تا کم غذا بخرید بیشتر میوه بخرید اصلا پیش معاذه هیچ چیز مثل فسفود ها یا عذا های اماده نخرید اگر میخواهید زود لاعر بشید به بدن سازی برویو و ورزش خوب بکنیو ولی کم غذا بخرید در اخر شب ورزش کنید.

سلام من ۴۸ کیلو بودم.بعد از چن ماه خیلی وزنم بالا رفت غذام زیاد شد الان ۵۸ کیلوام.لطفا بگین چیکار کنم چه جوری وزنم دوباره پایین بیارم ۲۳ سالمه

سلام من ۴۸ کیلو بودم.بعد از چن ماه خیلی وزنم بالا رفت غذام زیاد شد الان ۵۸ کیلوام.لطفا بگین چیکار کنم چه جوری وزنم دوباره پایین بیارم

اگر میخواهید زود لاغر شید رو این برنامه غذا بخرید صبح ساعت ۷ صبحانه بخرید یک لیوان اب لیمو ترش با اب گرم بخرید پنیر کم چرب بخرید به همراه گوجه فرنگی یا سبزی میتونید یک لیوان شیر هم بخرید ظهر مقدار کم برنج بدون روغن با هر غذای بدون چربی شب ۱عدد نان با ماست کم چرب میان وعده فقط میوه مثل سیب یا هلو یا هویج.موز اگر اطلاعات بیشتر میخواهید به شماری دادم پیام بدین

سلام درود به همه ورزشکاران نیرومند ایرانی من خانم چهل ۳۸ساله به مدت ۱۲سال به طور مرتب هر روز صبح لباس ورزشی میبوشم به مدت یک ساعت میدوم انقدر به دویدن علاقمند شدم که نمی توانم ازش جدا شوم مثل اعتیاد میمونه که ازش جدا شدن سخته بهترین دارو برای یک انسان سبراعلاج تا لب گور به شما هم من بیشنهاد دارم رزیم نگیرید فقط دیدن

این چیزایی که گفتین تا چه حد میتونه از وزن کم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟به نظرتون منی که بالا ترین میزان وزنی که الان میتونم داشته باشم ۸۵ کیلو و قدمم ۱۷۰ سانته برای کاهش وزن بهم امیدی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام من قبلن چاق بودم نه دراون حد فقط تپل بودم بعد رژیم گرفتم بعد هرروزهم میرم پیاده روی الان لاغرشدم همه چی هم میخورم فقط پیاده روی فراموش نکنین

سلام در روز چقدر پیاده روی میکنید؟

سلام من از برنامه غذایی نوشابه رو کنار گذاشتم. قند و سس رو همچنین،هر روز صبح ناشتا یک لیوان آب ولرم با ا قاشق عسل و ا قاشق سرکه سیب رو ترکیب میکنم و میخورم بعد از ظهر چای سبز دم. میگیرم و دو لیوان میل میکنم در طی ۲۸ روز از ۹۹ کیلو به ۹۴ رسیده وزنم خیلی خوشحالم

خانومی ۲۹ ساله قد ۱۶۳ورنم ۶۸احساس بدی نسبت به چاق شدنم دارم ایا در عرض ۴ ماه میتوانم ۴کیلو وزن کم کنم البتهاین را هم بگوبم دو ماه است که روزی یک و نیم ساعت ورزش میکنم وزنم قبل از خوردن وعده غذاییم گویا یک کیلو کم و بعداز ان همان وزن فعلی میشود با وجود اینکه پر خوری نمیکنم و پاک امیدم را از دست دادهام من راضی هستم به هفته ای ۲۵۰گرم وزن کم کردن

با سلام خانومی۲۹ساله هستم با قد۱۶۳و وزن۶۸احساس بدی نسبت به چاق شدنم دارم ایا میتوانم در عرض ۴ ماه ۴کیلو واقعا کم کنم

هیشکی نیس اینجا ججور باید جواب هارو دید؟

سلام من صبحانه نصف نان با یک لیوان شیر کم چرب ظهر یک کاسه سالاد آبغوره و چن کنج کباب و شام نصف نان با یک کاسه ماست در عرض یک ماه ۱۳ کیل و کم کردم

سلام منم١٧٠ قد و٧٠ کیلو وزن البته وزنم براى دو هفته قبله الانم بیست روزه تو رژیمم. صبحانه نمیخورم اکه بخورم ی لیوان شیر. کف نان تموم ناهار تا حد سیر شدن میخورم وشام وهیجی نمیخورم و میان وعده هم ک توبرنامه کاری من نبوده ونیست البته صبحاهم ساعت هفت. میرم بیرون نیم ساعتی میدوم بعد میام میگم جند کیلو کم شدم تویک ماه….

سلام شما باید صبحانه رو کامل میل کنید.کسانی که صبحانه نمی هخورند بیشتر در معرض چاقی هستند.

سلام من بیست ویک سالمه قدم ۱۶۳ و وزنم ۷۰ چیکارکنم لاغرشم…

بهترین غذا برای کاهش وزن

سلام من وزنم ۷۸و قدم۱۷۴ چقد وچجوری باید کم کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام زهرا جان زنجبیل و دارچین و زیره اسیاب کن روزی دوبار همراه چایی سبز میل کن

سلام دوستان من قدم ۱۶۰ سی ساله هستم شش ماه پیش ۹۸ کیلو بودم الان ۷۳ کیلو هستم فقط با رزیم و پیاه روی و ورزش ۲۵ کیلو کم کردم، خیلی خوشحالم فقط اراده قوی

۹ خواهش میکنم منو راهنمایی کنین من ۱۶۶ قدو وزنم ۷۴ است.ممنون از لطفتون

از رژیم دکتر کرمانی یا دکتر اوز استفاده کنید نتیجه میگیرید

سلام امروز خودم را وزن کردم برام باورنکردنی بود ۴ماه دارم بیاده روی میرم بارزیم دیدم ۱۱کیلو کم کردم خیلی خوشحالم اصلا فکرش روهم نمی کردم شماکه ۱۰۲کیلو بودید خواستن توانستن

سلام من ۱۵سالمه۷۰کیلوهستم چگونه لاغرشم

سلام به همگی من ۲۴ سالمه ۶۲ کیلو بودم و ۱۶۰ قد که فقط با کم کردن غذام ۵۸ کیلو شدم ولی می ترسم که وزنم ثابت نمونه برای ثابت نگهداشتن وزن پیشنهادی دارین ؟

slm azizam bayad say kuni kaleriyato benevisi onjori mitoni vazneto sabet nigah dari

سلام من وزنم ۱۲۰کیلو هست اخیلی افسرده شدمم

غذاخیلی خیلی کم میخورم.میان وعده هام ۵بارنیست اما ۲بارو میخورم.اهل تنقلاتی مثه پفک و بستنی هم نیستم.اما اصلاوزن کم نمیکنم.حتی یک کیلوهم کم نکردم.خیلی دکتر رفتم وازملیشات مختلف دادم.اما مشکلی نبود.چیکارکنم لاغربشم؟انگیزمودارم از دست میدم،از بس نمیخورم اما نتیجه ای نمیبینم

Say kon beriii bashgahe airobic ya zumba va amsale oon….age taharok dashte bashii kheili bishtar o behtar mitooni vazn kam koniii….kam kardane ghaza moasere vali hame chiiz niiis….say kon berenje ghahveii masraf konii bejaye berenje sefiid…ghando namako roghan kh kam she..ghande tabii mese khorma..kishmish o asal estefade she

لاتناا

من خیلی خوب رژیم غذاییم رو کنترل میکنم.میان وعده نمیخورم اما غذام خیلی کمه.برنج نمیخورم یادر حد ۲تا ۳قاشق اگرم بخورم.امااصلن وزن کم نمیکنم.درسته که میگن بالای ۳۰ سال به سختی وزن کم میشه؟راهنماییم بفرمایید

عزیزم اشتباس که برنج نمیخورى تو وعده ناهار باید بخورى حالا نه هر روز ولى هفته اى ۳ بار بخور لازمه واسه بدنت

باسلام شما اشتباهی فکر میکنی آدم هر موقع بخواد میتونه وزن کم کنه من خودم ۳۰ سال دارم امسال ۴۰ کیلو کم کردم باورزش ورژیم غذایی اگه خواستی به این شماره پیام بده راهنمایی کنم تورو ۰۹۱۹۹۵۱۰۰۵۲ باتشکر

سلام من ۲۴سالمه وزنم۸۲قدم ۱۶۲خیلی دوست دارم لاغر بسم لطفاااااکمکم کنید.

من ۵۰روزه تونستم ۱۰کیلو کم کنم …غذا کم میخورم پیاده روی زیاد میکنم تواین ۵۰روز هر روزش رو ۱ساعت پیاده روی کردم

من ۱۷۲ قدمه ۸۱ کیلو هستم وچاق خیلی دوست دارم ده دوازده کیلو کم کنم و داعمأ درحال رژیم هستم هرچی کم میخورم وزنم کم نمیشه نمیدونم چیکارکنم همیشه هم حسرت خوردن چیزایی که دوست دارم به دلم میمونه با این اوصاف بازم لاغر نمیشم درضمن بیست وچهار سالمه و یه پسر چهار ساله دارم قبل از زایمان وزنم همیشه هفتاد و دو و سه بود اما بعداز زایمان وزنم مونده رو هشتادو چه کنم که دوباره برسم به هفتاد

من هرکاری میکنم لاغرنمیشم هرروزورزش وزومباورژیم ولی نمدونم چراکم نمیشم دریغ ازیک کیلو کاهش وزن! دیگه خسته شدم تصمیم گرفتم به خوردن شایدباخوردن کم بشم:-*

غیر ممکنه شما روش غذاخوردنتو بررسی کن ویادداشت کن .فقط سه چیز که مواد قندی وچربی ونشاسته رو کامل قطع کن نیازی هم به ورزش نداری لاغر میشی

درود به همگی
امیدوارم همه به خواسته هاتون برسید
من بعد از حاملگیم دچار اضافه وزن شدم
قدم ۱۶۳ و وزنم ۷۱ هست الان
خیلی ناراحتم
چیکار کنم

مطالبتون خوب بوداماخطاب به کسانی که میخوان لاغربشن.لاغری بستگی به اراده خود انسان داره

چرا نمیشه لاغر شد برای چی نمیشه میشه خودتون نمی خواین تاکی میخوای به این هیکل بد فرم ادامه بدین هی میگین نمی خورم نمی خورم ولی انگار نه انگار کی با نخوردن مرده چند ماه نخوردن ارزش لذت بردن از لاغری رو داره پس نخوردن میشه خواستن توانستن است اگه بخواد صدرصد میشه

anahita من با نظرت کاملاموافقم ای کاش نظرشمابه گوش مسئولین برسه

سلام عزیزان من…..مشکل اصلی ماتپل مپلهامیدونیدچیه .من میدونم .مشکل اصلی ما اینه که حس چشایی خیلی خیلی قوی ای داریم واین باعث میشه غذاهای خیلی خوشمزه بپزیم وچون غذاخیلی خوشمزه است ازخوردن اون سیر نمیشیم .من امتحان کردم وقتی غذاخوشمزه نباشه حالت تهوع به من دست میده طوریکه اگه حتی یه قاشق بخورم بدون شک بالامیارم…پس بهتره غذایی که میخوریم خوشمزه نباشه اینجوری زودتروزن کم میکنیم شمابانظرمن موافقید

خیلی نامردید چرانظرمن راازاینجابرداشتیدشماکه جنبه نداریدچرانظردیگران رامی پرسید

تمام حرفاتون صحیح لاغر کردن یک طرف قضیه است نگه داشتن وزن ودوباره چاق نشدن یک مسئله مهمتر من سالها از چاقی رنج بردم اما روز به روز چاق تر شدم افسردگی شدید گرفتم وزنم در طی این سالها روز به روزبیشترشده من بالای صدکیلو وزن دارم خیلی بالاتر هردکتری رفتم افاقه نکرد اوناییم که خوب بودن اینقدر ویزیت و برنامه هاشون گرون بود که نمی شد ادامه بدی گاهی اوقات آرزو میکنم که کاشکی مثل مراکز ترک اعتیاد یه مرکزم برای لاغری بود که چند تا متخصص در کنار هم به ما افراد جاق (چاق مفرط) کمک میکردن تا افرادی مثل من لاغری براشون یه آرزوی رویایی نبود وبه حقیقت تبدیل میشد.از نظرات شما دوستان بهره بردم.

سلام من مادری ۳۳ساله هستم که وزن خیلی زیادی داشتم وزن من صدودوکیلووزنم بودقدم ۵/۱۶۴/هست دچاردیسک کمرشدیدشدم سه تاازمهره های کمرم هم فاسله پیداکرده وهم کج شده دکتر رفتم به من گفت به نخاعت اسیب رسیده وهیچ کاری نمی توانیی انجام بهی جزاینکه از ۱۰۲کیلو وزن من تنها ۸۰کیلو مانده استوبه گفته دکتر باید ۱۰ کیلوی دیگر وزنم پایین بیاورم ووزن من ۷۰ کیلو شودوبه گفته دکتر میشود وزن زیاد هم پایین اورد.وصاحب یک فرزند هم هستم

Shoma vaznetoon ba qadetoon ro begid komaketoon mkonm mn khodm morabi eiroobik va karshenas taqziye hastam

سلام من قدم۱۵۸هست وزنم۶۵هست سنم ۲۴هست چقدربشم وچکارکنم لاغرتربشم وزنمچند بشه خوبه مریی

slam khahesh mikonam be man begid che konam ta laghar sham? man harkar mikonam nahayatan 1 ya 2 k taghir mikonam ke ounam kheyli zud bar migarde
ghad 164 vazn 72

Shoma bayad qazatoon ro raayat konid va hatman varzesh konid va aslan varzesh ro tark nakonid k baes bargasht chaqi beshe.shirini va charbi va neshaste ro ham az barnamatoon hazf konid

سلام من حودا۲ماه صبح ناشتا ۲قاشق مرباخوری عسل ونصف لیموترش سنگی خوردم و۱۴کیلووزن کم کردم وخیلی خوشحالم

غذایتان هم کم کردین

فقط با کم خوردن و پیاده روی لاغر میشیم من ده کیلو کم کردم

نگار خانم درود
BMI=25.7 هست که نشان دهنده چاقی نسبی شماست.
شما باید ۳ تا ۶ کیلو گرم وزن خود رو پایین بیاورین، با توجه به سن پایین شما باید همیشه در زندگی وزن خود را متعادل نگه دارید چون شما هورمونهای استعداد چاقی فعالی دارید…

سلام به همگی من قدم ۱۵۸ووزنم ۱۰۰کیلوبودکه بااستفاده ازرژیم سنتی سرچ کنیدتواینترنت میادالان ۶۰کیلوشدم چهل کیلوکم کردم ازمهرماه پارسال تامهرماه امسال الان چندماهه ارژیمم گذشته معدم کوچیک شده وزنم اضاف نمیکنم فقط وعده صبحانه ونهارمیوه وسبزیجات میخوردم شام هرنوع غذایی میخوردم به اندازه نون جومصرف میکردم باروزی نیم ساعت پیاده روی وبستن پلاستیک روشکم برای کوچک کردن شکم وطریقه پختم باروغن زیتون بوده اونم خیلی،روغن کم واقعاخوشحالم الان فک میکنم خوابم خیلی حس خوبی دارم امتحان کنید.

درود دوباره:
یه نکته بسیار مهم: دنبال وزن کم کردن سریع نباشید!!! چون هورمونهای بدن رو تحریک میکنید و ممکنه عوارض بسیار ناگوار داشته باشه (ماهی ۲ تا ۳ کیلو کافیست) چون این چربیها چندین سال طول کشیده که انبار شده و عقلانی نیست که بشه سریع از شرشون خلاص بشین….
اگر دنبال زندگی سالم و طول عمر طولانی هستید درست و اندازه و به موقع خوردن را همیشه در زندگی دنبال کنید و هیچ موقع برای انجام این کار دیر نیست… 🙂
از سایت زیر میتونین BMR رو محاسبه کنید که چقدر کالری باید مصرف کنید:
http://trainingtips.persianblog.ir/post/65
اگر روزی ۵۰۰ کالری کم مصرف کنید تقریبا” هفته ای نیم کیلو کم میکنید که معقول هست.
از پیج زیر هم میتونید BMI بدن رو محاسبه کنید که آیا شما چاق هستید یا خیر…
http://trainingtips.persianblog.ir/tag/bmi
پیروز و سلامت باشین

خوش آمدید. به حساب کاربری خود وارد شوید.

آدرس ایمیلی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید را وارد نمائید تا یک رمز عبور جدید برای شما ارسال شود.

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع مقالات آموزشی و فیلم آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

چربی شکم برای سلامتی شما خطرناک است و کم کردن سایز کمر به غیر از تأثیری که در زیبایی دارد، سلامتی شما را نیز افزایش می‌دهد. میانگین سایز کمر از حدود ۷۰ سال پیش تاکنون و در عرض کمتر از یک سده حدود ۱۸ سانتیمتر افزایش یافته است. پس شما تنها کسی نیستید که احساس می‌کند باید سایز کمرش را کم کند. خوشبختانه هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها راه‌هایی برای کم کردن سایز کمر وجود دارد. برای همین در این نوشته می‌خواهیم ببینیم که چگونه سایز کم کنیم.چیکار کنم وزن کم کنم

برای سایز کم کردن، نیاز به رژیم لاغری شکم دارید. کاملا واضح است که برای کاهش سایز شکم تان باید کالری‌های ورودی‌تان را کم کنید. کاهش وزن یک معادله‌ی ساده است: کالری‌هایی که بدن می‌سوزاند باید بیشتر از مقداری باشد که دریافت می‌کند. و جالب است بدانید که ورزش کردن کمتر از چیزی که بیشتر افراد تصور می‌کنند کالری می‌سوزاند. اگر می‌خواهید ببینید که برای لاغری شکم چه بخوریم؛ سری به مقالات «چطور» بزنید.

کمبود ۳۵۰۰ کالری منجر به کاهش تنها کمتر از نیم کیلوگرم از وزن شما می‌شود. بسیاری از تحقیقات نشان داده‌اند که اگر برنامه‌ی غذایی‌تان را نظارت کنید و فهرستی از چیزهایی که هر روز می‌خورید و کالری دریافتی‌تان تهیه کنید، احتمالا خوراک‌تان را کمتر خواهید کرد.

از ابزارهای کالری‌شمار آنلاین یا برنامه‌های تنظیم کالری استفاده کنید تا ببینید هر یک از چیزهایی که می‌خورید چند کالری دارد. چیزهای جانبی را فراموش نکنید، مثلا سس سالاد بیشتر از چیزی که فکر می‌کنید کالری دارد. کاهش روزانه‌ی فقط ۱۰۰ کالری در درازمدت می‌تواند تأثیر زیادی داشته باشد.

دویدن راه بسیار خوبی برای سوزاندن کالری است. سعی کنید حداقل سه بار در هفته به مدت سی دقیقه بدوید. اوایل کار می‌توانید بین دویدن و راه رفتن تناوب داشته باشید تا زمانی که قوی‌تر شوید. اگر بتوانید هر هفته کمی بیشتر از سی کیلومتر آرام بدوید می‌توانید در مدت ۶ ماه مقدار زیادی از چربی‌های شکمی را آب کنید.

برای کاهش سایز کمر پروتئین و فیبر مصرف کنید. وقتی غذاهای دارای پروتئین بالا مصرف می‌کنید احساس سیری بیشتری می‌کنید و در نتیجه کمتر غذا می‌خورید. مخصوصا خوردن صبحانه‌ی غنی از پروتئین بسیار مؤثر است. هرگز از صبحانه‌تان نزنید. با شروع یک رژیم غنی از پروتئین می‌توانید سرعت کاهش وزن‌تان را تا ۲۵ درصد افزایش دهید.

به یاد داشته باشید که ۸۰ درصد کاهش وزن وابسته به برنامه‌ی غذایی است، نه ورزش و فعالیت بدنی.

تخم مرغ، تن ماهی، سبزیجات، انواع سالاد، بادام، سیب و گوشت کم‌چرب انتخاب‌های خوبی هستند. اگر احساس می‌کنید اصلاح برنامه‌ی غذایی‌تان کار خیلی سختی است به یاد بیاورید که اگر دور کمرتان بیشتر از ۸۸ سانتیمتر است به شدت در معرض خطراتی مانند بیماری‌های قلبی، دیابت و فشارخون‌ بالا هستید؛ و سایز کمرتان هم به طرزی جادویی و بدون اصلاح برنامه‌ی غذایی کم نخواهد شد.

سعی کنید میزان مصرف لبنیات‌تان را کنترل کنید. مرغ بدون پوست، برنج قهوه‌ای و کلم بروکلی غذاهایی هستند که باید سعی کنید در برنامه‌ی غذایی‌تان بگنجانید. این مواد غذایی به باریک شدن کمرتان کمک می‌کنند.

اگر می‌توانید تحمل کنید، سعی کنید حداقل یک سوم از کل غذای مصرفی‌تان خام باشد.

یکی از مضرات شکر و نشاسته این است که تولید انسولین را افزایش می‌دهند. این هورمون با افزایش سایز کمر در ارتباط است، پس باید شکر و کربوهیدرات را از برنامه‌ی غذایی‌تان بیرون بیندازید. همچنین از کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده بپرهیزید (غذاهای حاوی آرد سفید، تأثیر خوبی بر سایز کمر شما نخواهند داشت).

غذاهای دارای قند بالا می‌توانند با نفخ شکم مرتبط باشند، و بعضی از آنها، خوراکی‌هایی مثل لوبیا، سیب‌زمینی و موز هستند که احتمالا آنها را به عنوان غذایی سالم می‌شناسید.

مشکل دیگر نشاسته و شکر کالری بالا و سیرکنندگی کم است. این‌ها کالری‌های خالی هستند و ارزش غذایی کمی دارند. به عنوان نمونه‌ می‌توان به پیراشکی، سیب‌زمینی سرخ‌شده و نان سفید اشاره کرد.

به برچسب اطلاعات تغذیه‌ای دقت کنید و فروکتوز را از برنامه‌ی غذایی‌تان حذف کنید. فروکتوز کاهش وزن را برای شما بسیار سخت می‌کند. فروکتوز در بسیاری از غذاها و نوشیدنی‌های فرآوری‌شده وجود دارد‌. شما باید مصرف فروکتوز را به ۱۵ گرم در روز محدود کنید. ماست، آب گازدار و بعضی‌ از غذاهای رژیمی از جمله موادی هستند که به نظر سالم می‌آیند ولی فروکتوز بسیار زیادی را در خود جای داده‌اند.

حتی اگر نوشیدنی گازداری که معمولا مصرف می‌کنید رژیمی باشد، می‌تواند بر سایز کمرتان تأثیر منفی بگذارد.

نوشیدنی‌های گازدار میزان گاز سیستم گوارش شما را افزایش می‌دهند. علاوه بر این، بعضی از نوشیدنی‌های گازدار دارای شیرین‌کننده‌هایی هستند که هضم آنها برای بدن دشوار است. هر دوی این موارد بر افزایش سایز کمر مؤثر هستند.

به جای این نوشیدنی‌ها آب بنوشید. نوشیدن آب در طول روز به افزایش متابولیسم بدن شما نیز کمک می‌کند. نوشیدن چای نعنا را هم امتحان کنید. یکی دیگر از دلایلی که ثابت می‌کند چرا باید آب بیشتری بنوشید، این است که افراد معمولا دهیدراته شدن را با گرسنگی اشتباه می‌گیرند. پس اگر احساس گرسنگی کردید قبل از اقدام به خوردن غذا، یک بطری آب بنوشید.

دلایل زیادی برای خوردن روغن نارگیل وجود دارد، یکی از آنها این است که به سوزاندن چربی‌های شکم کمک می‌کند و متابولیسم بدن‌تان را افزایش می‌دهد.

روغن نارگیل حاوی اسیدی است که احساس سیری را افزایش می‌دهد. تحقیقات گوناگون نشان داده‌اند که با مصرف روزانه‌ی روغن نارگیل، اشتها و ریزه‌خواری تا حد چشم‌گیری کاهش می‌یابد.

مطمئن شوید ورزشی که انتخاب کرده‌اید بر روی کمر تأثیر می‌گذارد. از درازونشست به روش قدیمی (نوعی از درازونشست که نیمه‌ی پایین کمر از زمین بلند نمی‌شود) پرهیز کنید. چرا که به ستون مهره‌های شما آسیب می‌زند.

یک میله را روی شانه‌هایتان قرار دهید و با دو دست‌ خود آن را نگه دارید. صاف بایستید و پاهایتان را به اندازه‌ی عرض شانه باز کنید. در حالی که روی‌ خود را به سمت جلو نگه داشته‌اید کمرتان را متناوبا به سمت چپ و راست بچرخانید. سعی کنید هربار ۵۰ چرخش انجام دهید.

می‌توانید این حرکت را جایگزین درازونشست کنید: به پشت بخوابید و کف دست‌هایتان را روی زمین قرار دهید. زانوهایتان را خم کنید و سر و گردن‌تان را کمی از زمین بلند کنید.

اگر ورزش‌های معمول برای‌تان خسته‌کننده‌اند، بهتر است از حلقه‌ی تناسب اندام استفاده کنید. حتی با روزانه چند دقیقه حلقه زدن می‌توانید کمرتان را باریک‌تر کنید.

با روزانه ۱۰ دقیقه حلقه زدن هم می‌توانید سایز کمرتان را کم کنید. فقط چند دقیقه حلقه زدن در روز می‌تواند ۱۰۰ کالری بسوزاند.

برای بهتر حلقه زدن، کمرتان را راست نگه دارید، موقع شروع حلقه زدن، حلقه را به پشت کمرتان تکیه دهید و سعی کنید باسن را زیاد حرکت ندهید. پای راست‌تان را کمی جلوتر از پای چپ‌تان قرار دهید، حلقه را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید و باسن را از جلو به عقب حرکت دهید تا حلقه به چرخیدن ادامه دهد. باید مرکز بدن‌تان را درگیر کنید تا بتوانید حلقه را دور کمرتان نگه دارید.

تحقیقی نشان داده‌ است که سه بار حلقه زدن در هفته و هر بار به مدت ۳۰ دقیقه می‌تواند در مدت تنها یک ماه ۷ تا ۱۵ سانتیمتر از سایز کمر شما را کم کند. بنابراین به جای صرف هزینه‌های هنگفت، با خرید یک حلقه‌‌ی تناسب اندام، به روشی ارزان و راحت می‌توانید در محیط خانه ورزش کرده و سایز خود را کاهش دهید.

تمرینات دوره‌ای روش خوبی برای کم کردن سایز هستند، چون ترکیبی از تمرینات قدرتی، مقاومتی و ورزش هوازی هستند که همگی برای کاهش سایز کمر مفیدند. پیلاتس هم حرکات زیادی دارد که بر مرکز بدن متمرکزند.

تمرینات دوره‌ای به طور معمول شامل چهار بخش هستند که هر کدام تمرینات مختلفی دارند و شما باید هر حرکت را سه بار انجام دهید و به صورت گردشی به سراغ حرکت بعدی بروید و این کار را ۱۰ تا ۱۵ بار تکرار کنید.

تمرینات دوره‌ای معمولا شامل اسکوات، درازونشست، پرش بلند، کش ورزشی و دمبل سبک هستند.

از آنجا که تمرکز حرکات پیلاتس روی تقویت مرکز بدن است، پس این ورزش می‌تواند کمر شما را باریک کند.

اگر ورزش کردن به شما کمک نمی‌کند می‌توانید از مُد جدید این روزها کمک بگیرید. کمربندهای لاغری جدید این روزها مورد توجه بسیاری از افراد هستند.

استفاده از شکم‌بند لاغری در طول روز می‌تواند به کم شدن سایز شما کمک کند. شکم‌بندی بگیرید که دارای خاصیت انعطاف باشد تا بتوانید به راحتی نفس بکشید. انتظار نتیجه‌ی فوری نداشته باشید. ممکن است چند ماه طول بکشد تا اثر تلاش‌تان را ببینید.

همچنین می‌توانید گن ضدآبی بخرید که زیر لباس‌هایتان به کمر ببندید و هر بار که سایزتان کمتر می‌شود آن را تنگ‌تر کنید. با این روش هم پیشرفت‌تان را بررسی می‌کنید و هم اگر در حال چاق شدن باشید به سرعت متوجه می‌شوید‌.چیکار کنم وزن کم کنم

شاید باورش سخت باشد اما استرس با افزایش سایز کمر در ارتباط است. چون استرس باعث افزایش هورمون کورتیزول می‌شود که در افزایش چربی نواحی شکمی تأثیرگذار است.‌

مشکل دیگر استرس این است که باعث می‌شود بعضی ا فراد بیشتر بخورند، یا به دنبال تنقلات بیشتری برای رفع استرس‌شان بگردند. مدیتیشن و یوگا می‌توانند به شما کمک کنند که از استرس خود بکاهید.

مردم معمولا می‌پرسند چرا کم کردن سایز کمر این قدر از کم کردن وزن سخت‌تر است؟ دلیل این است که سایز کمر علاوه بر برنامه‌ی غذایی، به هورمون‌های کورتیزول و انسولین هم وابسته است. با درک این موضوع متوجه می‌شوید که کاهش استرس می‌تواند کلید کاهش سایز کمرتان باشد.

متخصصان می‌گویند که بی‌خوابی باعث افزایش وزن، به‌خصوص در ناحیه‌ی شکم می‌شود. دلیل این امر به مسائل هورمونی برمی‌گردد.

باید سعی کنید هر شب ۷ تا ۸ ساعت بخوابید. به این ترتیب تولید این هورمون‌ها و در نتیجه اشتها کاهش پیدا می‌کند. خواب، هورمون رشد را در انسان افزایش می‌دهد که همین امر باعث چربی‌سوزی و ساخت عضله خواهد شد.

بی‌خوابی نیز یکی دیگر از عوامل افزایش استرس است که با افزایش تولید کورتیزول بر سایز کمر تأثیر می‌گذارد.

سیگار کشیدن علاوه بر تأثیر بدی که بر شش‌ها می‌گذراد، چربی‌های اطراف شکم را نیز افزایش می‌دهد. پس اگر قصد دارید لاغر شوید باید سیگار را کنار بگذارید.

تحقیقات نشان داده‌اند که سیگار کشیدن باعث افزایش سایز کمر می‌شود.

این ایده که با سیگار کشیدن می‌توان وزن کم کرد اصلا فکر خوبی نیست و مطمئن باشید که سیگار کشیدن اصلا کمکی به آب کردن چربی‌های اطراف شکم و کمر شما نخواهد کرد.

(function(a){function c(){try{return 0===a(‘.single-container .post’).attr(‘class’).toString().split(‘ ‘).reduce(function(f,g){return 0<=g.indexOf('category-')

17،000 تومان14،000 تومان

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/js/chetor/article.v1.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/template/bnrs/yn_bnr.min.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

var head = document.getElementsByTagName(“head”)[0];
var script = document.createElement(“script”);
script.type = “text/javascript”;
script.async=1;
script.src = “https://s1.mediaad.org/serve/chetor.com/loader.js” ;
head.appendChild(script);

سلام
مطلب بسیار مفید و جالبی بود که نشاندهنده مطالعه زیاد یا احاطه شما بر علم تغذیه می باشد . فقط دلیل شما در مضر بودن نیم دراز و نشست برای ستون فقرات که برای تقویت عضلات انجام میشود و رایج است را نتونستم درک کنم ، لطفا اگه ممکنه نظرتو رو بفرمایید

ممنون که مطالب رو مطالعه می‌کنید و با نظر مثبت‌تون به ما انرژی می‌دید. تحقیقات اخیر در مورد دراز و نشست نیمه این طور نشون داده‌اند که به علت فشار زیادی که روی ستون مهره‌ها وارد می‌کنه می‌تونه به کمر آسیب بزنه که این طور می‌تونم توضیحش بدم:
دراز و نشست شامل فشرده شدن و باز شدن مداوم ستون مهره‌هاست و فشرده شدن دیسک‌های کمر میتونه باعث فشار به عصب‌ها بشه. همین‌طور این چرخه‌ی فشرده شدن و رها شدن غضروف‌ها به مرور زمان میتونه باعث تورم و سخت شدن دیسک‌ها بشه. علاوه بر اون با دراز و نشست برای بلندشدن، قسمت خمیده‌ی ستون مهره‌ها رو روی زمین فشار میدیم و عضلات جمع کننده‌ی لگن رو به کار میگیریم، اینها همون ماهیچه‌هایی هستند که از کشاله‌ی ران تا مهره‌های پایینی کمر کشیده شده‌اند. اگر این ماهیچه‌ها زیاد قوی و سخت شوند باعث کشیده شدن بخش پایینی ستون مهره‌ها میشوند که در نهایت باعث آسیب به ستون مهره‌ها و درد در ناحیه‌ی پایین کمر میشه.
امیدوارم تونسته باشم خوب توضیح بدم. اینجا هم به تعدادی منبع معتبر اشاره میکنم که مطالبی در این مورد دارند و در صورتی که تمایل داشته باشید میتونید اطلاعات کامل‌تر و بیشتری به دست بیارید:
http://www.health.harvard.edu/staying-healthy/want-a-stronger-core-skip-the-sit-ups
https://well.blogs.nytimes.com/2009/06/17/core-myths/comment-page-16/
http://www.livestrong.com/article/483473-are-situps-crunches-bad-for-the-spine/

در کل جایگزین‌های بهتری برای دراز و نشست و نیم دراز و نشست وجود دارند که بدون آسیب به کمر، ماهیچه‌ها رو تقویت می‌کنند. به غیر از موارد ذکر شده در مقاله، حرکت پلانک هم جایگزین خوبی برای دراز و نشست هست.
موفق باشید ?

سلام عالی بود مرسی بابت مقالتون

خوشحالم که براتون جالب بوده. ممنون که با ما هستید ?

دوسش داشتم … مطلب خوبی بود
فقط روغن نارگیل پیدا کردن یکم سخته

ممنون که مطالعه کردید.
بله متأسفانه ظاهرا روغن نارگیل واقعی به سختی پیدا میشه. ولی خود نارگیل به خوبی در دسترس هست و مصرف خود نارگیل هم خیلی لذت بخشه و هم خیلی مفید.

نه اصلا خیلی راحته هایپر استار ها دارن

تناسب اندام

انواع رژیم لاغری؛ ۹ رژیم لاغری مؤثر و پرطرفدار

فواید دوچرخه سواری؛ ۱۵ فایده‌ مهم و اثرگذار در زندگی شما

لاغری شکم بعد از زایمان؛‌ ۹ حرکت ورزشی مؤثر در خانه

افتادگی شانه؛ ۷ ورزش مفید برای کمک به رفع افتادگی شانه

بهترین مکمل های افزایش وزن و افزایش حجم عضلات

آخرین مطالب

کتاب باهم؛ همین و بس، اثری متفاوت از آنا گاوالدا

اگر هر روز یک ناهار تکراری بخوریم چه اتفاقی می‌افتد؟

۱۳ کار ساده‌ای که زوج های خوشحال هر روز انجام می‌دهند

خواص تخم کتان برای سلامتی؛ آشنایی با فواید و مضرات آن

معرفی کتاب خودت را به فنا نده؛ راهی برای بهبود کیفیت زندگی

ترین های جهان

بهترین فیلم های عاشقانه جهان که شما را در فضایی رمانتیک غرق می‌کنند


بهترین کتاب هایی که تبدیل به فیلم شدند

بهترین فیلم های ترسناک دنیا که دلهره و ترس را به جان‌تان می‌اندازند


بهترین کشور برای تحصیل کدام است؟

بلندترین برج های جهان در کدام کشورها قرار دارند؟

بهترین کشورها برای مهاجرت در سال ۲۰۱۹ کدام‌اند؟

۶۸ راه اثبات شده برایافزایـش قــدرت مــغـز

چیکار کنم وزن کم کنم

چیکار کنم وزن کم کنم

0

پیشنهاد شده برای شما :
0 yalda عکس نوامبر 10, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *