چگونگی مصرف قرص ال دی برای کیست تخمدان

چگونگی مصرف قرص ال دی برای کیست تخمدان

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

چگونگی مصرف قرص ال دی برای کیست تخمدان

چگونگی مصرف قرص ال دی برای کیست تخمدان

كیست تخمدان چیست و آیا خطرناک است؟
كیست تخمدان عبارت است از توده های تخمدانی معمولاً خوش خیم كه اغلب از نسج تخمدان تولید می شود و در بسیاری از موارد از فولیكول های سطح تخمدان سرچشمه می گیرد. در واقع كیست تخمدان از توده های كیسه مانندی كه دارای یک جدار است و مقداری مایع ساده داخل آن جمع شده، تشكیل شده است.

چه عواملی باعث بروز كیست تخمدان می شود؟
علل متفاوتی می تواند باعث بروز این كیست ها شود كه اكثراً علت آن عدم تخمک گذاری است، چون فولیكولی كه قرار است «تخمک» را ایجاد كند و معمولاً در روز چهاردهم بعد از شروع عادت ماهیانه، پارگی طبیعی پیدا كرده و تخمک را آزاد می كند، این اتفاق در این فرد رخ نمی دهد و با تجمع آب در داخل خود، تبدیل به كیست می شود. گاهی چند تخمک چند كیست تولید می كنند و این عمل تكرار شده، تعداد زیادی كیست كوچک در تخمدانها ایجاد می شود كه آنها را به نام تخمدانهای «پلی كیستیک» می شناسیم.

كیست تخمدان چند نوع است؟ آیا همه كیست ها خطرناكند؟
كیست ها انواع مختلف دارند ولی كیست های تخمدان شایع كه بیشتر دیده می شود، اكثراً كیست های ساده و همان كیست هایی است كه شرح داده شد. ولی در مواردی این كیست ها می تواند بدخیم و خطرناک باشد كه برای تشریح آنها به بحث های پیچیده پزشكی نیاز می باشد. گاهی هم از محل فولیكول تخمدانی در مرحله دوم سیكل ماهانه كه دوره «لوتیئنی» نامیده می شود كیست های لوتیئنی ساخته می شود كه آنها نیز به نام كیست «فونكسیونل» شناخته شده و خطرناک نیستند. این كیست ها یا خود به خود و یا بوسیله درمانهای ساده رفع می شوند.

معمولاً بیمارانی كه كیست تخمدان دارند، با دارو درمان می شوند؟
قرص ضد بارداری
همانطور كه اشاره شد، كیست هایی كه جدار نازک و صاف دارند، ساده هستند و در داخل آنها مایع صاف بدون هیچ گونه نسج اضافی ملاحظه می شود اینها كیست های «فونكسیونل» هستند و اكثراً خود به خود رفع می شوند، پس به درمان خاصی نیاز ندارد. ولی گاهی همین كیست ها، كمی بزرگتر شده و می توانند علایمی مثل درد در زیر دل و اختلال در دوره ماهانه بیمار تولید كنند. گاهی هم لكه بینی در این بیماران دیده می شود كه با استفاده از قرص های ضد بارداری به راحتی درمان می شوند و با یک سونوگرافی ساده هم تشخیص داده می شوند.

در ضمن تخمدانهای با كیست های متعدد (پلی كیستیک) نسبتاً خوش خیم هستند ولی درمان آنها در بیماران مختلف بر حسب شرایط بیمار نظیر وزن و اینكه ازدواج كرده یا نه و یا بچه می خواهد یا نمی خواهد كاملاً متفاوت است و به بررسی ها و آزمایشهای دقیق تر و مراجعه های متعدد به پزشک نیاز دارد.

چه كیست هایی به جراحی نیاز دارند؟
در بیماری كه كیست تخمدان دارد، اگر علایم غیر عادی رخ دهد، ممكن است كار به جراحی بكشد، مثلاً كیست پاره شود و یا دردهای شكمی و لگنی حاد و علایم خونریزی داخل شكمی پیدا شود، اكثراً كار به جراحی می كشد.

در بعضی موارد هم ممكن است كیست دچار پیچ خوردگی شود و این پیچ خوردگی ادامه یافته منجر به تحریک پریتون و كیست دچار كم خونی شود. در این صورت نیز اگر علایم با جابجایی و استراحت تغییر نكند و درد و استفراغ ادامه پیدا كند، باید جراحی شود.

در حالتی كه كیست خیلی بزرگ شود و یا آنكه پس از چند دوره درمان طبی به درمان جواب ندهد (باید جراحی شود) معمولاً تخمدانهای با كیست های متعدد به جراحی نیاز ندارند ولی بیمار باید با دقت تحت نظر باشد و ممكن است سالها به درمان طبی نیاز داشته باشد كه بر حسب شرایط سنی، وضعیت كیست ها و شرایط زناشویی و وزن بیمار، درمانها متفاوت خواهد بود.

كیست تخمدان معمولاً چه علایمی ایجاد می كند؟
علایم حاد كیست تخمدان شامل: احساس درد ناگهانی شكم، تهوع و استفراغ، تغییرات نبض، احساس ضعف كه ممكن است به علت خونریزی داخلی باشد. بعضی وقتها با خونریزی مختصر پریتون علایم شدت پیدا نمی كند و با استراحت در بیمارستان علایم بهبود پیدا كرده و احتیاج به عمل ندارد.

آیا این كیست ها قابل پیشگیری هستند؟
پیشگیری بدون استفاده از دارو برای كیست تخمدان وجود ندارد فقط تجربه نشان داده كه افرادی كه از قرصهای ضد بارداری استفاده می كنند، كمتر دچار كیست تخمدان می شوند و در حاملگی و شیردهی نیز به علت مهار فعالیت تخمدان كیست های تخمدان كمتر مشاهده می شود و اگر هم وجود داشته باشد در دوره بارداری و شیردهی خود به خود پس رفت پیدا می كند. معمولاً خانم هایی كه دیر ازدواج می كنند و دیر حامله می شوند، بیشتر در معرض این كیست ها قرار می گیرند، ولی كاملاً نمی توانیم بگوییم كه برای جلوگیری از كیست تخمدان قرص ضد بارداری بخورند چون همه خانمها كیست تخمدان پیدا نمی كنند بنابراین توصیه می شود با مراجعه مرتب سالانه به پزشک متخصص زنان مشاوره و معاینه شوند و هرگاه دردهای مبهم لگنی، لكه بینی و یا بی نظمی در عادت ماهانه پیدا كردند باید با متخصص زنان مشورت كنند و به موقع سونوگرافی انجام دهند تا در صورت كیست، نوع آن مشخص شود و درمان به روش صحیح صورت گیرد. چون اكثر این كیست ها در صورت تشخیص بموقع با درمان دارویی رفع خواهند شد( استفاده از هورمون ها) و به ندرت كار به جراحی می كشد.

معمولاً دختر خانمهایی كه كیست تخمدان دارند، از اینكه در آینده بار دار نشوند، نگران هستند، آیا كیست تخمدان مانع بارداری می شود؟
در تخمدانهای پلی كیستیک با توجه به اینكه كاملاً وضع آندوكرینولوژی زن به هم می خورد و از تخمدانهای كیستیک و بدون تخمک گذاری هورمونهای مردانه ترشح می شود همچنین پرمویی (هیرسوتیسم) و اختلالات شدید دوره ماهانه دیده می شود (مثلاً هر شش ماه یا هر سه تا چهار ماه یكبار پریود می شوند) فرد دچار «الیگومنوره» شدید می شود، در نتیجه با شرایط حاملگی دشوار روبه رو است و به كمک پزشک نیاز دارند.

علاوه بر این افرادی كه هنوز ازدواج نكردند، هم نباید رها شوند چون اختلالات و تغییرات هورمونی ایجاد عوارض می كند و حتی می تواند حالتی شبیه دیابت در بیماران ایجاد كند.

آیا دختر خانمهایی كه به منظور درمان كیست تخمدان از قرصهای ضد بارداری استفاده می كنند، برای بارداری در آینده با مشكلی برخورد نخواهند كرد؟
اثر قرصهای ضدبارداری در عقیم كردن خانمها علمی نیست، مگر اینكه به مدت خیلی طولانی قرص بخورند، به طوری كه اندومتر خیلی لاغر شود، ولی هیچ منبعی ننوشته است كه قرص ضد بارداری كسی را برای ابد عقیم می كند. ممكن است بارداری را مدتی به تأخیر بیندازد، ولی عقیم و نابارور نمی كند.حتی بعضی خانمها كه قرص مصرف می كنند، وقتی آن را قطع می كنند، دچار آمنوره (قطع پریود) می شوند.
توصیه می شود كسانی كه قرص مصرف می كنند، قبل از پنج سال دوباره بازنگری كنند و با نظر پزشک معالج قرص را ادامه دهند.

كسانی كه كیست تخمدان دارند و تحت درمان هستند، چه نكاتی را باید رعایت كنند؟
خانمهایی كه كیست تخمدان دارند و دارو مصرف می كنند، باید از حركات ورزشی جهشی و كششی، دو و میدانی، شنا، یوگا و نظیر آن پرهیز كنند. در واقع هر كاری كه فشار به لگن بیاورد ممنوع است. پس از دوره درمان هم كه پزشک تعیین می كند، دوباره مراجعه كنند تا از درمان كامل خود مطلع شوند و در صورت جواب ندادن درمان و بهبود نیافتن، بررسی های آزمایشگاهی دقیق تر از آنها به عمل آید.

اصولاً خانمها برای اطلاع از وضعیت سلامت خود هر چند وقت یكبار باید به متخصص زنان مراجعه كنند؟
تمام خانمها باید سالی یكبار به متخصص زنان مراجعه كنند و تحت معاینه قرار گیرند. بخصوص پس از سن 50 سالگی كه مشكلات خطرناک تخمدانی (سرطانها) شایعتر است و از این سن باید هر شش ماه یكبار حتماً مورد معاینه دقیق قرار گیرند.

كلاً برای رفع كیست ها ساده ترین و كم خرج ترین درمان همان قرص های ضد بارداری است ولی بیمار نباید خودسرانه عمل كند، بلكه باید تحت نظر متخصص زنان باشد.

ساده اندیشی هرگز در هیچ مسأله پزشكی مجاز نیست، بخصوص در مورد مسأله تخمدان كه عضوی كلیدی است و سلامتی و شادابی و زایندگی زن مستقیماً با آن در ارتباط است. خانمها باید حساس باشند و مثل یک نگین الماس آن را گرانقیمت بدانند. مشكلات تخمدانی از جنین داخل شكم مادر تا صد سالگی می تواند ظهور كند پس در هر مرحله ای از زندگی حتی در كودكی باید مواظب این عضو حساس باشیم كه جانشین ندارد.

تمام خانمها باید سالی یكبار به متخصص زنان مراجعه كنند و تحت معاینه قرار گیرند. بخصوص پس از سن 50 سالگی كه مشكلات خطرناک تخمدانی (سرطانها) شایعتر است و از این سن باید هر شش ماه یكبار حتماً مورد معاینه دقیق قرار گیرند.
تمام مادران عزیز اگر دختر خانمی دارند كه چاق است، اختلال عادت ماهانه دارد و بخصوص موی اضافی غیرعادی در بدن دارد (هیرسوتیسم) این سه علامت را جدی بگیرند و حتماً با پزشک متخصص زنان مشورت كنند. نكته مهم دیگر اینكه به دختران خود تفهیم كنند كه به خاطر سلامتی ازدواج كنند، نه به خاطر اتومبیل و آپارتمان و ویلا چون دیر ازدواج كردن باعث كیست تخمدان، فیبروم رحم، زایمانهای با سزارین، شیردهی ناموفق، آندومتریوز و… می شود. 

برای دیدن پربازدیدترین های نی نی نما لطفاً کلیک کنید…چگونگی مصرف قرص ال دی برای کیست تخمدان

تمامي حقوق مادي و معنوي سايت براي ني ني نما محفوظ مي باشد و استفاده از مطالب فقط بادرج نام و لينک سايت مجاز است.

“),t.close()},t.write(‘

کیست تخمدان با استفاده از داروهایی مثل قرص جلوگیری از بارداری یا همان قرص ال دی (LD) و زیر نظر پزشک متخصص زنان قابل درمان است. علاوه براین استفاده از رازیانه هم یک درمان گیاهی برای درمان این کیست ها می باشد. … ادامه خبر

جستجوگر خبر فارسی، بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری است (قانون تجارت الکترونیک). برای مشاهده متن خبری که جستجو کرده‌اید، “ادامه خبر” را زده، وارد سایت منتشر کننده شوید (بیشتر بدانید …)

سایت های دیگر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

چگونگی مصرف قرص ال دی برای کیست تخمدان

می پسندم

1

سایر خبرها

در حد نرمال نگه دارید. اگر می خواهید بیشتر بدانید : چطور بفهمیم چربی خون مان بالاست؟ 2 . آزمایش های ضروری زنان : بررسی پوست آکادمی پوست آمریکا برای بررسی حرفه ای خال های روی بدنتان که نیاز به یک چشم متخصص دارد روش (asymmetrical، bleeding، color، diameter، evolving ) یا به اختصار ABCDE را توصیه می نماید: A برای متقارن بودن، B برای خونریزی ، C برای تغییر رنگ ، D برای …

یا اینکه آن را به غذای تان اضافه کنید تا با کرم ها مبارزه کند. مطالعات نشان داده که این گیاه می تواند در درمان انگل موثر باشد و اگر طبق مقادیر مشخص شده مصرف شود خطری ندارد. اما درست مانند هر درمان گیاهی دیگری، دوز مناسب بسیار مهم است زیرا می تواند منجر به مسمومیت شود. از این گیاه تحت نظر پزشک استفاده کنید و در مصرف آن زیاده روی نکنید. 3. پروبیوتیک ها مطالعات انجام شده روی …

– که گاهی با هورمون دیگری به نام پروژستین ترکیب شده است- می شود. اما متخصصان تخمین زده اند که درمان با تعویض هورمون، که سطح استروژن زنانی را که در دوره بعد از یائسگی قرار دارند بالا می برد، و 15 درصد بروز موارد جدید سرطان سینه را شامل می شود. دکتر وایدیا می گوید: تصمیم به مصرف داروهای تعویض هورمون، تصمیم پیچیده ای است که زنان باید با مشورت دکتر متخصص به این نتیجه برسند. این داروها خطر …

دفع ادرار آشنا هستید، و احتمالا هر کاری انجام می دهید تا بار دیگر چنین تجربه ای نداشته باشید. بنابر گزارش بنیاد ملی کلیه آمریکا، از هر پنج زن، یک نفر از آنها عفونت دستگاه ادراری را در برهه ای از نزدگی خود تجربه می کند. در شرایطی که مردان نیز می توانند به این شرایط مبتلا شوند، احتمال ابتلای زنان به عفونت دستگاه ادراری بسیار بیشتر است. زنان از مجرای پیشاب کوتاهتری نسبت به مردان برخوردار …

روش جراحی متداول به راحتی غذا مصرف کند. و در نهایت در روش درمان بوی بد دهان با لیزر با توجه به خاصیت جوش دادن بافت های لثه توسط تابش لیزر،نیاز به بخیه زدن را مرتفع می سازد واحتمال تشکیل بافت اضافه در لثه(اسکار)به حداقل می رسد. با توجه به کاربرد لیزر در بوی بد دهان افرادی که مبتلا به بوی بد دهان در قسمت حفره ای بوده اند از این روش بی خطر و سریع برای رفع بوی بد دهان خود که به صورت ناشناخته ای از طریق لثه تولید می شد استفاده کرده اند و دیگراز دیگران کناری گیری نمی کنند. …

آن منجر می شود .استفاده از ضدسرفه ها منجر به عدم تخلیه خلط و تشدید مشکلات موجود می شود .مصرف رژیم غذایی متعادل و صحیح و نگه داشتن وزن بدن در محدوده ایده آل از اقدامهای لازم دیگر در روند درمان است .انجام ورزشهای سبک منظم بدون ایجاد خستگی از کارهای دیگر مورد نیاز در درمان بیماری است .

دیسک بروز می کند و معمولا این شانس وجود دارد که به خودی خود بهبود پیدا کند. دکتر آلن چن Allen Chen معاونت بالینی بیمارستان توانبخشی در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا می گوید: اگر درد شما به تازگی شروع شده نیازی به مراجعه به پزشک یا حتی مصرف قرص ندارید. برخی روش های درمانی ساده و غیرتهاجمی مانند ماساژ، ورزش و یوگا معمولا به رفع درد کمک می کند. گاهی کمر درد به شما می گوید مشکلی در …

دچار آکنه شدن در دوران بارداری غیرعادی نیست. خوشبختانه راههای خوبی برای درمان جوش و آکنه در خانم های باردار وجود دارد. با حفظ تمیزی و رطوبت پوست، افزایش مصرف ویتامین A، و استفاده از محصولات مراقبت از پوست که حاوی روغن نارگیل هستند می توانید احتمال بروز جوش و آکنه را به حداقل برسانید. منبع:برترینها انتهای پیام/ جوش هایی که با بارداری سراغتان می آیند …

مغزی است. اویس قرن با اشاره به اینکه سکته مغزی دو عامل قابل تغییر و غیر قابل تغییر دارد، گفت: سن و جنسیت از عوامل غیرقابل تغییر و فشار خون، چربی بالا، دیابت، استعمال سیگار، وزن زیاد، عدم تحرک، بیماری قلبی، استرس، مصرف الکل و رژیم غذایی نادرست از عوامل قابل تغییر به شمار می رود. وی ادامه داد: درمان به موقع بیمار دچار سکته مغزی بسیار حائز اهمیت است و باید همه این افراد قبل از 4 …

، بیماری های خونی، چون هموفیلی، تالاسمی و سایر بیماری های مربوط به انعقاد نشدن خون، یا بروز عفونت در محل تزریق هستند توصیه نمی شود. همچنین انجام این کار باید به وسیله متخصص و زیر نظر پزشک متخصص زنان و تیم درمان ناباروری انجام شود، زیرا استفاده از طب سوزنی برای برخی مناطق بدن در دوران بارداری توصیه نمی شود و امکان خطر وجود دارد. یکی دیگر از مزایای استفاده از طب چینی احساس آرامشی است که به بیمار داده می شود و در رفع استرس او موثر است. پژوهش بر روی اثر های طب سوزنی بر سلامت و موفقیت روش ivf به وسیله کارشناسان ادامه دارد. …

بالا) تغییر پیدا کرده الگوی مصرف کل جامعه- به خصوص از دهه دوم- به شدت بالا رفته سطح توقعات اقتصادی، اجتماعی و رفاهی جامعه که قبل از انقلاب اگر نگوییم پایین، قطعاً متوسط بوده بعد از انقلاب به شدت افزایش یافته است. از این رو باید توجه داشت که ارزیابی عملکرد و کارنامه نظام جمهوری اسلامی و مقایسه وضعیت اقتصادی آن با نظام گذشته، بدون لحاظ موارد پیش گفته نمی تواند ما را به یک جمع …

کاهش مصرف مواد غذایی و ایجاد تحرک لازم و انجام ورزش مناسب می توان به وزن ایده آل رسید. وی در پایان گفت: متاسفانه تعداد کسانی که به مطب متخصص زانو مراجعه می کنند بیشتر مشاهده می شود، شاید یکی از علل آن شیوه زندگی نامناسب آسیایی ها باشد که موجب بالارفتن وزن شده و دچار ضعف عضلات مفصل زانو شده که در نهایت موجب ایجاد درد در ناحیه غضروف زانو می شود. اگر می خواهید پیشگیری کنید تا دچار آرتروز نشوید …

…> او می گوید: از آنجاییکه زهرا بدن ضعیفی دارد و با وجود اینکه ده سالش است فقط بیست کیلو وزن دارد، نیاز به رژیم غذایی خاص دارد تا بدنش تقویت شود ولی همیشه این امکان نیست. وی ادامه می دهد: تمام دغدغه من این روزها تامین هزینه های داروهای زهرا و حتی تهیه مواد غذایی مورد نیازش است. البته دغدغه مادر زهرا تنها این موارد نیست زهرا به غیر از دارو به دستگاه های دیگری برای درمان نیاز دارد دستگاه …

… دارای منیزیوم بوده و از سرطان پیشگیری می کند. مضرات: گل گاو زبان به علت داشتن آلکالوئید برای زنان باردار و کودکان مضر است. خواص ضد سرطانی منیزیوم موجود در گل گاوزبان ضدسرطان بوده و به دلیل دارا بودن آلکالوئید می تواند ضد حساسیت، ضد روماتیسم و ضد التهاب باشد. این گیاه باعث کاهش تب در بیماری هایی چون سرخک، مخملک، آبله و کهیر می شود. در برخی کشورها برگ های …

مواری مصرف می شود؟ (فواید و عوارض) مزایای استفاده از قرص های جوشان جذب سریع سادگی مصرف و عدم نیاز به بلعیدن عدم بروز ناراحتی های گوارشی طعم خوشایند و مطلوب اثر درمانی بیشتر قابل مصرف برای بیماران دیابتی نام های تجاری، موارد مصرف، عوارض و تداخل دارویی نام های تجاری – موارد مصرف سردردهای میگرنی دیابت نوع 2 کمک به رفع کرامپ های عضلانی …

زایمان طبیعی بی دردسر ترین روش زایمان است که می تواند تولد را برای مادر و فرزند لذت بخش سازد. امروزه در ایران زایمان به دو روش صورت می گیرد. زایمان سزارین و زایمان طببیعی. در زایمان سزارین، شکم خانم حامله توسط پزشک متخصص عمل جراحی می شود. شکم انسان از هفت لایه پوست تشکیل شده است. هنگام زایمان سزارین هفت لایه پوست را می شکافند و نوزاد را بیرون می آورند. البته امروزه اکثر دکترها زایمان طبیعی را به …

به گزارش بهداشت نیوز ، زنان هر جامعه و فرهنگی معمولا به دنبال رازهای زیبایی و طراوت پوست و ظاهر خود هستند. نکته جالب این است که می توان از آب برنج برای این منظور استفاده کرد. این روش ریشه در آسیا داشته و زنان جوامع آسیایی، سده هاست از آب برنجی که در قابلمه جوشیده است، به عنوان نوعی درمان و همچنین یک راه موثر برای نگهداری از موها و پوست هایشان استفاده می کنند. برای …

خارش ناحیه تناسلی زنان یا همان واژن مشکلی است که اغلب خانم ها به آن مبتلا می شوند. این مشکل بسیار سخت و طاقت فرساست. باید هر زمان که به این مشکل مبتلا شدید یا فورا به پزشک مراجعه کنید و یا اینکه از روش های درمانی گیاهی و خانگی استفاده کنید. در این مطلب یکسری روش های خانگی برای رفع سوزش و خارش واژن به شما معرفی می کنیم که باید با دقت و درستی انجام شود تا نتیجه خوبی حاصل شود. درمان سوزش …

. درمان سردرد های جنسی داروهای پیشگیری کننده برخی از داروهای پیشگیری کننده از سردرد جنسی که پزشکتان تجویز کرده باشد ممکن است کمک بزرگی به بهبودی سردرد شما کند. داروهای روزانه برخی داروهایی که برای درمان فشار خون و میگرن استفاده می شوند می توانند روزانه مصرف شوند و از سردرد جنسی جلوگیری کنند. داروهای گهگاهی برخی داروهای ضد …

عضلانی و کاشت زیر جلدی. تستوسترون خوراکی بشدت برای کبد سمی است و امروزه مصرف آن منسوخ شده است. تزریق عضلانی تستوسترون هر سه هفته یک بار می باشد، ولی در روزهای اول پس از تزریق میزان تستوسترون خون خیلی بیش از حد طبیعی می شود، و در هفتة سوم کمتر از میزان لازم می گردد. بهترین روش تجویز، استفاده از برچسبهای جلدی تستوسترون می باشد، که در این روش یک تکه چسب مانند به پوست (مثلا بازو) چسبانده می …

یائسگی ، پایان چرخه قاعدگی یک خانم و توان باروری اوست. دو هورمون برای باروری لازم هستند که استروژن و پروژسترون می باشند . در زمان یائسگی ، تخمدان ها دیگر این دو هورمون را تولید نمی کنند. یائسگی معمولا با بالا رفتن سن ایجاد می شود ، اما می تواند دراثر جراحی ، درمان بیماری و یا بیماری ایجاد شود . در این شرایط به آن یائسگی القا شده یا نقص تخمدانی زودرس می گویند. معمولا خانم ها چه …

مدت خونریزی هم 3 تا 5 روز است اما ممکن است تفاوت زیادی بین مدت این دوره ها در خانم های مختلف وجود داشته باشد. دکتر فرانکلین لوفر ، عضو انجمن متخصصین زنان امریکا در این باره می گوید : برای بعضی از خانم ها خونریزی 3 روزه و برای بعضی دیگر خونریزی 7 روزه نرمال است. همچنین شدت خونریزی در بعضی شدیدتر از دیگران است. دکتر گینسبرگ ، متخصص درون ریز شناسی دستگاه تولید مثل و دستیار پروفسور در …

…. -از رنگ مو استفاده نکنید زیرا مواد شیمیایی مضر موجود در اون ممکنه منجر به ریزش بیش از حد مو بشه. -میوه و سبزیجات زیادی مصرف کنین زیرا حاوی فلاونوئیدها و آنتی اکسیدان ها هستن که به محافظت از فولیکول های مو و تحریک رشد مو کمک میکنن. این نکات میتونه به کاهش میزان ریزش مو کمک کنه. 9 درمان خانگی برای ریزش مو در دوران بارداری این راه حل های ساده رو در …

مطالعه بزرگی بیان می کند، زنانی که از روش هورمونی پیشگیری از بارداری، مثل قرص، استفاده می کنند کمی بیش از دیگران در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند. نوجوانان در این میان از بقیه آسیب پذیرترند. محققان می گویند که این یافته ها پیوند بین پیشگیری هورمونی از بارداری و علائم افسردگی را تأیید می کند. با این حال، این رابطه اثبات کننده یک پیوند علت و معلولی نیست. در حال حاضر، شرکت …

اگر پس از 6 ماه تلاش برای باردار شدن، نطفه بسته نشد پزشک خود را مطلع کرده و از او بخواهید که تست های احتمال باروری یا ناباروری را برایتان انجام دهد (به زنان جوان تر توصیه می شود بعد از یک سال تلاش برای باروری و عدم موفقیت، جهت پیگیری های لازم باروری اقدام کنند.) ممکن است پزشک شما با انجام چند تست هورمونی متوجه سیکل تخمک گذاری شما شود یا برای درمان های تکمیلی شما را نزد یک متخصص باروری بفرستد. …

مصرف قرص های ضدبارداری عود می کند. این حالت عموماً تأثیری بر سرنوشت بارداری و یا سلامت جنین نداشته و تنها فرق آن این است که احتمال بروز سنگ های صفراوی در زنان مبتلا به این عارضه بیشتر است. آیا احتمال بروز آکنه هم در بارداری وجود دارد؟ بله، در اوایل بارداری در بعضی خانم ها آکنه یا جوش صورت بسیار آزاردهنده است خانم هایی که در زمان قاعدگی دچار این مشکل می شوند در بارداری هم ممکن است …

زنان باردار باید مراقب آن چه می خورند و آن چه روی بدن از آن استفاده می کنند، باشند. بارداری دوران به یادماندنی است اما اگر مراقبت های لازم انجام نشود، دوران بارداری می تواند به دوران چالش برانگیزی تبدیل شود. در این زمان فرد دچار جوش، لکه های تیره رنگ و ترک می شود. قبل از درمان کردن مشکلات پوستی ناشی از بارداری، باید به نکاتی در این زمینه توجه کرد. در این مطلب به چند ماده آرایشی و …

ایجاد و پیروزی انقلاب اسلامی و سرنگونی رژیم ستم شاهی پهلوی را فراهم آورد. به اعتراف خود ثریا ، محلات جنوب شهر[ تهران] با جویهای سرباز که آب کثیف آن پس از عبور رختشوی خانه ها و آلوده شدن به کثافات ولگردان و سگها به مصرف خوراک مردم می رسد، بچه های مفلوج، زنان و پیرمردان گرسنه، گل ولای کوچه ها که خانه هایشان شباهتی به خانه ندارد، محلاتی که فقر کامل بر آنها حکمفرماست و توان شکایت نیز ندارند …

) نیز می تواند در بروز چاقی موثر باشد؛ اظهار کرد: افراد با پیگیری درمان بیماری خود به نوعی از بروز چاقی و اضافه وزن پیشگیری کنند. دکتر اسکویی با اشاره به زیان های چاقی توضیح داد: در این گونه افراد، احتمال ابتلا به بیماری هایی چون سکته مغزی و قلبی، دیابت، انواع سرطان ها (به ویژه سرطان کولون، پروستات، تخمدان و سینه) افزایش می یابد. وی تنگی نفس، ایجاد درد در مفاصل، کمردرد، مشکلات …

کامل و لبنیات کم چرب را به عنوان میان وعده در برنامه غذایی خود قرار دهید. از چربی های مفید مانند انواع تخمه و آجیل و روغنهای گیاهی مانند روغن زیتون و کانولا در رژیم غذایی خود استفاده کنید. به منظور تامین انرژی و سلامت کافی بدن، مصرف خوراکی ها و غذاهای غنی از آهن را در برنامه غذایی خود قرار دهید. منابع غذایی حاوی آهن عبارتند از: گوشت قرمز، گوشت مرغ، بوقلمون، ماهی، انواع کلم، اسفناج …

“),t.close()},t.write(‘

چگونگی مصرف قرص ال دی برای کیست تخمدان

چگونگی مصرف قرص ال دی برای کیست تخمدان

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 حامد طرز تهيه مارس 4, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *