چگونه ميتوانيم پس انداز کنيم

چگونه ميتوانيم پس انداز کنيم

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

چگونه ميتوانيم پس انداز کنيم

چگونه ميتوانيم پس انداز کنيم

خوش آمدید. به حساب کاربری خود وارد شوید.

آدرس ایمیلی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید را وارد نمائید تا یک رمز عبور جدید برای شما ارسال شود.

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع فیلم آموزشی و مقالات آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

پس انداز کردن یکی از موضوعاتی است که صحبت کردن راجع‌ به آن از انجام دادنش بسیار راحت‌تر است.
همه می‌دانند که پس انداز کردن در طی مدت‌‌زمان طولانی کار هوشمندانه‌ای است. ولی با این وجود بسیاری از ما هنوز در این‌کار مشکل داریم. پس انداز کردن فواید بیشتری نسبت به صرفه‌جویی ساده و ابتدایی دارد، ولی دردسر بیشتری نیز دارد.
افرادی که هوشمندانه پول پس انداز می‌کنند، همان‌قدر که باید بدانند که چگونه پول خود را خرج کنند، باید بدانند که چگونه پول دریافتی خود را افزایش دهند.
کارهایی را که در مقاله مشاهده می‌کنید، انجام دهید تا یاد بگیرید چگونه پس انداز کنیم و بتوانیم خرج کردن پول خود را کنترل کنیم و در نهایت بیشترین فایده را در دراز‌مدت از پول خود ببریم.چگونه ميتوانيم پس انداز کنيم

آسان‌ترین روش برای اینکه ببینید چگونه پس انداز کنیم، این است که هرگز فرصت این را نداشته باشید که پولی دریافتی‌تان را در همان قدم اول خرج کنید. هر ماه قسمتی از حقوق خود را مستقیم در حساب مخصوص پس انداز یا حساب بازنشستگی خود واریز کنید تا دیگر برای محاسبه‌ی مقدار پولی که می خواهید پس انداز و یا خرج کنید، استرس و خستگی نداشته باشید. اینگونه به‌صورت خودکار پس انداز می‌کنید و آنچه که باقی می‌ماند را به دلخواه خود در طول ماه خرج می‌کنید. در درازمدت واریز مقادیری کم از حقوق‌تان به حساب‌ پس انداز باعث افزایش آن می‌شود (به‌خصوص وقتی که سود به حساب‌تان تعلق می‌گیرد) بنابراین هرچه سریع‌تر برای رسیدن به سود بیشتر این کار را شروع کنید.

برخی بدهی‌ها اصولا اجتناب‌ناپذیرند. برای مثال فقط افراد خیلی ثروتمند آن‌قدر پول دارند که به صورت نقد و بدون بدهی خانه بخرند. هنوز میلیون‌ها نفر از مردم تنها با گرفتن وام و پرداخت تدریجی آن می‌‌توانند خانه بخرند. ولی به طور کلی بدهی جدیدی به حساب خود اضافه نکنید. همیشه پرداخت مبلغی به‌صورت نقد، از پرداخت معادل همان مبلغ به صورت وام ارزان‌تر تمام می‌شود، که دلیل آن اضافه شدن سود به وام در طول زمان است.

اگر هدفی برای پس انداز خود در نظر گرفته باشید، پس انداز کردن راحت‌تر می‌شود. برای خودتان اهداف قابل دسترسی برای پس انداز در نظر بگیرید تا به خودتان انگیزه بدهید و بتوانید از عهده‌ی انجام تصمیمات مالی سخت برآیید. اهدافی مانند خرید خانه یا بازنشستگی نیز وجود دارد که ممکن است سال‌ها زمان بخواهد تا به آن دست پیدا کنید. در این مواقع بسیار مهم است که بر مسیر پیشرفت خود به طور منظم نظارت کنید. فقط با نگاه کردن به هدف خود، می‌توانید درک کنید که چه مقدار از مسیرتان را طی کرده‌اید و چه مقدار هنوز راه دارید.

اینکه به خودتان چهارچوب زمانی برای رسیدن به آرزوهای‌تان (به صورت منطقی) بدهید، می‌تواند عامل انگیزشی بسیار خوبی باشد. برای مثال هدف شما خرید یک خانه با فاصله‌ی دو سال از تاریخ امروز است. در این مورد باید قیمت متوسط یک خانه را در منطقه‌ای که دوست دارید به دست بیاورید و سپس شروع به پس انداز برای پیش‌پرداخت خانه جدیدتان بکنید. (به عنوان یک قاعده‌ی کلی، پیش‌پرداخت اغلب نمی‌تواند کمتر از ۲۰٪ قیمت کل خانه باشد.)

اینکه اهدافی برای پس انداز خود تعیین کنید کار آسانی است. ولی اگر راهی برای پیگیری مخارج‌تان نداشته باشید، به سختی می‌توانید به اهداف‌تان برسید. برای اینکه بتوانید فرایندهای مالی خود را پیگیری کنید، سعی کنید که از ابتدای هر ماه درآمد خود را بودجه‌بندی کنید. اگر برای اختصاص بخشی از درآمدتان به تمام هزینه‌های عمده‌ی خود از قبل پیش‌بینی کرده باشید، مطمئن خواهید شد که پول‌تان را از دست نمی‌دهید، به‌خصوص اگر به محض دریافت حقوق‌تان، سریعا بر‌اساس بودجه‌بندی خود، پول‌تان را تقسیم کنید و به هزینه‌های پیش‌بینی کرده اختصاص دهید.

برای مثال، حقوق ماهانه ۳٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان را به این شکل می‌توانیم بودجه‌بندی کنیم:

بودجه‌بندی کاری است که هرکس برای پس انداز کردن باید انجام بدهد، ولی اگر پیگیر مخارج خود نباشید، پایبندی به اهداف‌ برایتان سخت می‌شود. ثبت کردن مخارجی که ماهیانه برای موضوعات مختلف می‌پردازید باعث می‌شود تا بتوانید مشکلات بودجه‌بندی را شناسایی کنید و نحوه هزینه‌کردن را متناسب با بودجه‌بندی خود تنظیم کنید. دقت کنید که ثبت هزینه‌ها نیاز به توجه به جزئیات دارد. همان‌قدر که باید هزینه‌های عمده‌ای مانند مسکن و بازپرداخت بدهی‌ها را یاددداشت کنید، باید به هزینه‌های جزئی نیز توجه کنید، و به‌ این‌ ترتیب میزان دقت وضعیت مالی خود را افزایش دهید.

هرچقدر مدت زمان بیشتری پول در حساب پس اندازتان بماند، سود بیشتری به آن تعلق می‌گیرد. بنابراین به نفع شماست که پس انداز کردن را در سریع‌ترین زمان ممکن شروع کنید. حتی اگر تنها بتوانید مبلغ بسیار کمی را هر ماه در حساب‌تان پس انداز کنید، حتما این‌‌کار را انجام بدهید. زیرا حتی مقادیر کمی از پول وقتی در حساب‌ بانکی با سود سالیانه قرار می‌گیرند، در طولانی‌مدت چندین برابر مقادیر اولیه خواهد شد. برای مثال اگر شما در کاری با حقوق پایین کار کنید و مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰ تومان را در حساب با سود سالیانه ۴ درصد بگذارید، پس از ۵ سال مبلغ ۲۱٫۶۶۵ تومان به دست خواهید آورد. در حالی‌که اگر این پس انداز را یکسال زودتر شروع می‌کردید، ۵۰۰۰ تومان بیشتر به‌دست می‌آوردید، یعنی یک جایزه‌ی کوچک ولی قابل‌ملاحظه را بدون هیچ تلاش اضافه‌ای به‌دست می‌آوردید.

هنگامی که جوان، پرانرژی و سالم هستید، بازنشستگی آن‌قدر دور است که به نظر ارزش فکر کردن هم ندارد. ولی وقتی سن‌تان بیشتر شود و توانایی‌هایتان تحلیل رود، بسیار بیشتر به این موضوع فکر خواهید کرد. بنابراین اگر شما از آن دسته آدم‌های خوش‌‌شانسی نیستید که ثروت زیادی به ارث می‌برند، بهتر است که هر چه زودتر و هنگامی که به یک وضعیت پایدار کاری رسیدید، به این مسئله فکر کنید. همان‌طور که قبلا اشاره شد، با وجود تفاوت در وضعیت مالی افراد، عاقلانه است که برنامه‌ای داشته باشید که حدود ۸۵٪-۶۰٪ درآمد سالیانه‌ی حال حاضر خود را، در دوران بازنشستگی برای ادامه‌ی روند فعلی زندگی‌تان داشته باشید.

اگر پول خودتان را عاقلانه پس انداز کرده‌اید و مقداری پول اضافی در اختیار دارید، سرمایه‌گذاری در بورس می‌تواند یک موقعیت سودآور (و در عین‌حال پر ریسک) برای کسب پول بیشتر باشد. قبل از سرمایه‌گذاری در این بازار بدانید که هر سرمایه‌ای در بورس قابلیت این را دارد که برای همیشه از دست برود، به‌خصوص اگر ندانید که چه کار می‌کنید. بنابراین از این کار به عنوان یک روش طولانی‌مدت برای پس انداز استفاده نکنید، بلکه آن را به عنوان روشی در نظر بگیرید با آموختن ریسک، می‌توانید کاری انجام دهید تا مازاد سرمایه‌‌تان افزایش یابد (سرمایه‌ای که طاقت از دست‌دادن آن را نیز دارید) به طور کلی بیشتر مردم نیازی به سرمایه‌گذاری در بورس برای پس انداز بازنشستگی خود ندارند.

زمانی که در پس انداز کردن به مشکل می‌خورید، به راحتی ممکن است آرامش خود را از دست بدهید، وضعیت‌تان ممکن است ناامید کننده باشد، و پس انداز کردن پولی که برای رسیدن به اهداف بلند‌مدت خود لازم دارید، غیر‌ممکن به نظر بیاید. با این حال، بدانید که اهمیتی ندارد که با چه‌مقدار پول شروع به پس انداز می‌کنید، پس انداز کردن همیشه امکان‌پذیر است. هرچقدر زودتر شروع به پس انداز کردن کنید، زودتر می‌توانید به امنیت مالی برسید.

اگر در پس انداز کردن با مشکل مواجه هستید، بهتر است از این مرحله شروع کنید. بسیاری از هزینه‌هایی که ما عادی تصور می‌کنیم، کاملا غیر‌ضروری هستند. حذف هزینه‌های کالاهای لوکس، اولین قدم برای بهبود وضعیت مالی شماست چرا که به کیفیت زندگی و یا توانایی انجام کار شما آسیبی وارد نمی‌کند. با وجود اینکه ممکن است زندگی کردن بدون یک ماشین بنزینی پرخرج و یا تهیه غذاهای آماده، سخت به‌نظر بیاید، ولی بعد از اینکه از زندگی‌تان حذفشان کردید، از اینکه چقدر آسان می‌توانید بدون آنها زندگی کنید، شگفت‌زده خواهید شد. در اینجا چند راه آسان برای حذف هزینه‌های لوکس از زندگی‌تان خواهید دید:

برای بیشتر مردم هزینه‌های مربوط به مسکن، پرهزینه‌‌ترین بخش بودجه‌ی آنهاست. به همین دلیل صرفه‌جویی در هزینه‌های مربوط به مسکن، می‌تواند مبلغ قابل توجهی از درآمدتان را برای فعالیت‌های مهم دیگری مانند پس انداز بازنشستگی آزاد کند. با وجود‌ اینکه همیشه تغییر شرایط مسکن آسان نیست، اما اگر به تعادل رسیدن در دخل‌و‌‌خرج برایتان سخت است، باید بررسی مجددی راجع به شرایط مسکن خود داشته باشید.

مردم معمولا هزینه‌ی بیش از اندازه‌ای برای غذا می‌پردازند. هنگامی که مشغول خوردن یک وعده غذای لذیذ در رستوران مورد‌علاقه‌تان هستید، فکر کردن به صرفه‌جویی آسان نیست، اما هزینه‌های مربوط به غذا در صورتی‌که کنترل نشوند، می تواند بسیار زیاد شوند. در حالت کلی، خرید به‌صورت عمده ارزان‌تر از خرید مواد غذائی به صورت جزئی است. خرید غذا در رستوران نیز گران‌ترین گزینه‌ی ممکن برای تأمین غذاست، بنابراین اگر تلاش کنید که بیشتر از غذاهای خانگی به جای غذاهای بیرون استفاده کنید، صرفه‌جویی زیادی در هزینه‌ها کرده‌اید.

بیشتر مردم قبوض آب و برق خودشان را هر ماه بدون هیچ سؤالی می‌پذیرند. ولی این امکان وجود دارد که بتوانید مصرف انرژی (و در نتیجه قبوض خود را) با چند قدم کوچک تا حد زیادی کاهش دهید. این ترفندها آن‌قدر آسان هستند، که اگر به‌دنبال صرفه‌جویی هستید، عملا هیچ دلیلی برای انجام ندادنشان ندارید. به‌خصوص اینکه با کاهش میزان انرژی‌ای که مصرف می‌کنید، آلودگی‌ای را که به طور غیر مستقیم تولید می‌کنید نیز کاهش می‌دهید، که باعث به حداقل رساندن اثرتان بر محیط‌ زیست و گرمایش زمین خواهد شد.

خریدن، حفظ و نگهداری یک ماشین، ممکن است بخش زیادی از درآمدتان را به خود اختصاص دهد. بسته به اینکه چه‌مقدار از ماشین خود استفاده کنید، هر ماه باید هزینه‌ی زیادی برای بنزین بپردازید. و علاوه بر این باید هزینه‌های مربوط به بیمه و تعمیرات و نگهداری ماشین خود را نیز بپردازید. به جای رانندگی از یک گزینه‌ی جایگزین ارزان یا رایگان استفاده کنید. این‌کار نه تنها باعث صرفه‌جویی در پول می‌شود، بلکه به شما زمان بیشتری برای ورزش کردن می‌دهد و استرس رفت‌و‌آمد را از بین می‌برد.

علی‌رغم اینکه کاهش هزینه‌های شخصی، ممکن است به معنای توقف انجام کارهای غیرضروری به نظر برسد، ولی در واقع نیازی نیست که برای پس انداز و صرفه‌جویی کردن، تفریحات خود را متوقف کنید. تغییر عادات اوقات فراغت و فعالیت‌های تفریحی به انواع ارزان‌تر آن، به شما اجازه می‌دهد که بتوانید بین مسئولیت‌ و تفریح، تعادل برقرار کنید. اگر تدبیر به‌خرج دهید، از اینکه چه تعداد تفریح کم‌هزینه می‌توانید داشته باشید، تعجب خواهید کرد.

بعضی از عادات بد می‌تواند باعث به‌هدر‌‌ رفتن تلاش‌تان برای صرفه‌جویی شود. در بدترین حالت، این عادات می‌توانند تبدیل به اعتیادی شوند که مبارزه با آنها بدون کمک گرفتن از شخص سومی امکان‌پذیر نیست، و بدتر اینکه بسیاری از این عادات در دراز‌مدت برای سلامتی‌تان خطرناک است. بنابراین از خودتان و جیبتان با دوری از این اعتیادها محافظت کنید.

وقتی که نوبت به استفاده از پول می‌رسد، مواردی وجود دارد که حتما باید آنها را انجام دهید. این موارد (از جمله:خوراک، پوشاک و مسکن) الویت اول شما برای پول خرج کردن است. واضح است که اگر شما بی‌خانمان یا گرسنه باشید، خیلی سخت خواهد بود که به سایر اهداف مالی خود برسید، بنابراین قبل از خرج کردن پول برای هر چیز دیگری باید مطمئن شوید که به‌اندازه‌ی کافی پول دارید تا این حداقل نیازهای خود را پوشش دهید.

اگر پس انداز کافی برای شرایط اضطراری نداشته باشید، در صورتی‌که به‌صورت ناگهان درآمد خود را از دست بدهید، باید از شخص دیگری درخواست کمک کنید. با داشتن مبلغ مناسبی پول در یک حساب پس انداز مطمئن، در صورت از دست‌دادن شغل، می‌توانید با خیال راحت و با آرامش بر اساس مصلحت خود عمل کنید. بعد از اینکه نیازهای ضروری خود را پوشش دادید، مقداری از درآمدتان را برای ایجاد این حساب پس انداز اختصاص دهید، و اینکار را آنقدر ادامه دهید تا زمانی‌که در این حساب آن‌قدر پس انداز داشته باشید تا هزینه‌های ۶-۳ ماه زندگی‌تان را بتوانید پوشش دهید.

بدهی و وام داشتن، مي‌تواند تلاش‌تان برای پس انداز کردن را به‌راحتی به‌هدر دهد. اگر وام و بدهی خود را با حداقل میزان قسط ماهانه‌ی ممکن پرداخت کنید، مبلغ بسیار بیشتری باید نسبت به زمانی پرداخت کنید که می‌خواهید وام و بدهی خود را سریع‌تر تسویه کنید. بنابراین با صرف میزان قابل توجهی از درآمدتان به بازپرداخت بدهی‌ها، قادر خواهید بود که بدهی‌تان را در سریع‌ترین زمان ممکن تسویه کنید و در نتیجه در دراز‌مدت در پول‌تان صرفه‌جویی کنید. به عنوان یک اصل کلی، مؤثرترین راهِ استفاده از پول‌تان تسویه‌ی بدهی و وام‌هایی است که درصد سود بالایی دارند.

اگر یک حساب پس انداز اضطراری ایجاد کرده‌اید، و تمام بدهی‌های خود را (یا بیشتر آن را) پرداخت کردید، اضافه‌ی پول خود را در یک حساب پس انداز بگذارید. پولی که اینگونه ذخیره می‌کنید با پس انداز اضطراری فرق می‌کند. شما نباید از صندوق اضطراری تا زمانی‌که مجبور نشده‌اید، استفاده کنید ولی از پس انداز معمولی خود برای خریدهای مهم و بزرگ مثل تعمیر ماشین می‌توانید استفاده کنید. هرچند به‌طور طبیعی از اینگونه استفاده از پس اندازتان دوری می‌کنید و بدین ترتیب با گذشت زمان، پس اندازتان بیش‌تر می‌شود. اگر می‌توانید ٪ ۱۵-٪۱۰ حقوق ماهانه‌ی خود را به این پس انداز اختصاص دهید. هدف خوبی که بیشتر کارشناسان آن را توصیه می‌کنند.

اگر بعد از صرف هزینه‌های ضروری و واریز میزان قابل‌قبولی از حقوق‌تان به حساب‌های پس انداز، پول اضافه‌ای برای‌تان باقی ماند، می‌توانید برای چیزهایی هزینه کنید که بتواند بازده کار، درآمد بالقوه، و کیفیت زندگی‌تان را در دراز‌مدت بهبود ببخشد. با وجود‌ اینکه این نوع خریدها مانند خوراک و مسکن ضروری نیستند، در دراز‌مدت انتخاب‌های هوشمندانه‌ای هستند که می‌توانند در نهایت باعث صرفه‌جویی بیشتر شوند.

پس انداز کردن به معنی زندگی سخت و طاقت‌فرسا داشتن نیست. زمانی‌که بدهی خود را پرداخت کردید، حساب پس انداز اضطراری خود را ایجاد کردید و خریدهای هوشمندانه‌ای انجام دادید که بازگشت سودشان در طولانی‌مدت است، می‌توانید پول باقی‌مانده را برای خود خرج کنید. خرج‌ کردن درست و عاقلانه راهی برای سالم ماندن در شرایط کاری سخت است، بنابراین نترسید از اینکه با یک خرید لوکس برای وضعیت مالی خود جشن بگیرید.چگونه ميتوانيم پس انداز کنيم

(function(a){function c(){try{return 0===a(‘.single-container .post’).attr(‘class’).toString().split(‘ ‘).reduce(function(f,g){return 0<=g.indexOf('category-')

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/js/chetor/article.v1.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/template/bnrs/yn_bnr.min.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

عاشق سایتتون شدم
کمتر تکراری داره

سلام خیلی خوب و کاربردی بود تشکر و سپاس فراوان

مالی و سرمایه گذاری


بیت کوین چیست و چگونه کار می کند؟‌


چرا آموزش مالی برای همه ضروری است؟

مالیات بر ارزش افزوده چیست؛ کدام خدمات و کالاها معاف از مالیات هستند؟‌


FATF چیست و تعامل ایران با آن چگونه است؟

ویزای سرمایه گذاری استرالیا ؛ انواع آن و شرایط مهاجرت با این ویزا…

آخرین مطالب

از بین بردن خط اخم ابرو با راهکارهای طبیعی و خانگی

شقاق مقعدی چیست؛ علت، علائم و درمان شقاق مقعدی

کتاب مارک دو پلو؛ لذت همسفر شدن با منصور ضابطیان

جزیره گوا؛ ۱۵ دانستنی مهم که قبل از سفر به گوا باید بدانید

درمان ناراحتی روحی؛ افسردگی چه تفاوتی با ناراحتی دارد؟

ترین های جهان

عجیب ترین حیوانات دنیا که شما را حیرت‌زده می‌کنند

بهترین فیلم های ۲۰۱۸‌ تا الان که شما را پای تلویزیون میخکوب می‌کنند

بهترین فیلم های رازآلود جهان که ذهن شما را ساعت‌ها درگیر خود می‌کنند

تمیزترین شهرهای جهان در کدام کشورها قرار دارند؟


ایمن ترین خودروها در دنیا را بشناسید

بهترین انیمیشن های جهان برای کودکان و بزرگسالان

۶۸ راه اثبات شده برایافزایـش قــدرت مــغـزمهر ۵, ۱۳۹۶ برایان تریسی, دانلود رایگان 268 بازدید

برایان تریسی در این ویدیو یاد می دهد که چگونه پول خود را پس انداز کنیم و اینکه چگونه با پس انداز کردن می توانیم زندگی مالی آینده خود و خانواده خود را تضمین کنیم. او اعتقاد دارد فردی که بداندچگونه پس انداز کند به استقلال مالی می رسد. در این ویدیو چند تکنیک برای شروع پس انداز درآمدتان را یاد خواهید گرفت.

دانلود با حجم ۱۲ مگابایت

چگونه ميتوانيم پس انداز کنيم

سلام من برایان تریسی هستم. امروز می خواهم با شما در مورد پس انداز کردن پول صحبت کنم و اینکه چگونه با پس انداز کردن می توانید آینده مالی خود را کنترل کنید. فردی که بداند چگونه پس انداز کند، به استقلال مالی می رسد و باید در تمام طول عمرش ۱۰ درصد از درآمدش را پس انداز کند.

یکی از هوشمندانه ترین کارهایی که می توانید برای خودتان انجام بدهید این است که عادت کنید که بخشی از درآمد خودتان را هر ماه پس انداز کنید. افراد مختلف، اعضای خانواده و حتی جامعه به دلیل پس انداز کردن به موفقیت مالی رسیدند. با پس انداز کردن امنیت و امکاناتی که در آینده نصیب تان خواهد شد را تضمین می کنید.

اولین قانون پس انداز و حرفه ای شدن در این کار، برگرفته از کتاب «ثروتمندترین مرد بابل» اثر جورج اس کلاسون است. قانون اول می گوید: ابتدا برای خود پولی کنار بگذارید. از همین امروز شروع کنید و ۱۰ درصد درآمدتان رو قبل از اینکه آن را خرج کنید، پس انداز کنید و به هیچ عنوان هم به آن دست نزنید.

این سرمایه گذاری بلندمدت شماست و به هیچ عنوان نباید آن را خرج کنید مگر اینکه در کاری خرج کنید تا در آینده به شما سود برساند. خبر خوب این است که وقتی قانون اول را اجرا می کنید و خودتان رو مجبور می کنید تا با ۹۰ درصد از درآمدتان زندگی کنید می توانید مطمئن باشید که در حال رشد و پیشرفت در زندگی هستید و خیالتان راحت باشد چون خیلی سریع به زندگی با این ۹۰ درصد از درآمدتان عادت خواهید کرد.

یادتان باشد که شما خودتان عادت هایتان را می سازید. وقتی ۱۰ درصد درآمدتان را پس انداز کنید، به مرور عادت می کنید که تنها با ۹۰ درصد باقی مانده از در آمد خودتان زندگی کنین.

افراد زیادی در ابتدا پس انداز کردن را تنها با ۱۰ درصد از درآمدشان شروع کردند و پس از مدتی ۱۵ تا ۲۰ درصد درآمدشان و یا حتی مقدار بیشتری را پس انداز می کردند و در نهایت زندگی مالی شان به طور عجیبی تغییر کرد، شما هم باید همین کار را انجام بدهید.

قانون دوم پس انداز و حرفه ای شدن این کار می گوید که از طرح های معوق مالیات بر درآمد و سرمایه گذاری استفاده کنید، به دلیل مالیات های سنگین و مالیات بر ارزش افزوده ای که امروز وجود دارد، پس انداز و سرمایه گذاری های معاف از مالیات، سریعتر از پولی که مالیات به آن تعلق می گیرد، انباشته می شود.

به گفته دکتر توماس استنلی در کتاب همسایه میلیونر، میلیونرهای خودساخته خیلی علاقه دارند پول و نقدینگی خود را در املاک و خوداشتغالی سرمایه گذاری کنند.

این ها انواعی از سرمایه گذاری هستند که بدون آن که مالیات به آنها تعلق بگیرد، ارزش افزوده ایجاد می کنند:

طرح های سرمایه گذاری بازنشستگان و مستمری بگیران، طرح های پرداخت ماهیانه، طرح های سخت گیرانه I.R.S، سرمایه گذاری های تحصیلی، برنامه های مربوط به بازار سهام و هر کار دیگری که در دراز مدت، باعث می شود سرمایه شما افزایش یابد. هر مقدار از پول تان را هر چند اندک هم به حساب بیارید.

دوست دارم دو روش را به شما یاد دهم که فوراً و از همین امروز بتوانید شروع به جمع آوری ثروت کنید:

اول این که ۱۰ درصد درآمدتان پس انداز کنید و این پول را در یک حساب جداگانه قرار دهید و این کار را درست با همان حساسیتی انجام بدهید که هر ماه باید اجاره ماهیانه و اقساط تان را پرداخت کنید.

دوم این که همیشه دنبال یادگیری روش های مختلف پس انداز و جمع آوری پول باشید، بهترین کتاب ها را مطالعه کنید، دوره های مختلفی را شرکت کنید و مشترک بهترین مجله ها شوید. وقتی این کارها را انجام بدهید می توانید عاقلانه ترین تصمیمات را برای سرمایه گذاری پول هایتان بگیرید

 

 

برچسببرایان تریسی فیلم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وبسایت

تبلیغات

سرمایه گذاری صرفا برای افراد ثروتمند نیست. تقریبا هر فردی می تواند با افزایش درآمد و کم کردن هزینه‌های اضافی، مبلغی پول برای سرمایه گذاری کنار بگذارد. اگر چند میلیون تومان یا حتی چند صدهزار تومان داشته باشید، چندین پیشنهاد وجود دارد در خصوص اینکه چگونه به بهترین نحو از آن استفاده کنید.
 
نکته: فرض این مقاله بر این است که شما تمایل ندارید پول‌تان را در بانک نگه دارید و به دنبال افزایش پول خود در طول زمان هستید و تمایل دارید تا حدودی ریسک کنید. گرچه باید این واقعیت را پذیرفت که نگه داشتن پول در بانک، فقط باعث بی‌ارزش شدن پول شما در گذر زمان می‌شود. همچنین فرض بر این است که در حال حاضر مبالغی را برای اتفاقات اضطراری کنار گذاشته‌اید.

منظور از مبلغ اضطراری مبلغی است که در جای امنی (مانند بانک) نگهداری می‌کنید تا هزینه‌های عادی زندگی شما را تا چند ماه بپردازد تا اگر به طور ناگهانی درآمد شما به پایان رسید بتوانید بدون مشکل تا بدست آوردن درآمد مجدد، زندگی‌‌تان را سپری کنید.

اگر بدهی‌هایی مانند وام‌ها یا اقساط مختلف دارید، بهتر است بازهم برای سرمایه‌گذاری پول کنار بگذارید. ممکن است سخت باشد ولی شدنی است.

​​آموزش کاربردی کسب درآمد از بورس

چگونه ميتوانيم پس انداز کنيم

​در این ​9 فایل صوتی، استاد ثقفی به ​این سوالات پاسخ می‌دهد

​قیمت بسته: 145,000 تومان

​این آموزش را اکنون بطور رایگان دریافت کنید!

برخی‌ها توصیه می‌کنند تمام تمرکز افراد روی پرداخت بدهی‌هایشان باشد ولی به نظر من اینکار عاقلانه نیست. اگر تمرکز شما فقط روی پرداخت بدهی‌هایتان باشد، همیشه فقط بدهی‌ها تسویه می‌شود و حتی ممکن است پول کم بیاورید. ولی اگر تصمیم بگیرید همزمان با پرداخت بدهی‌ها، بصورت ماهیانه یا هفتگی مبلغی را برای سرمایه‌گذاری کنار بگذارید، پس از مدتی می‌توانید با سودی که از سرمایه‌گذاری‌هایتان بدست می‌آورید، سرعت تسویه بدهی‌ها را افزایش دهید.

 

من برای افرادی که درآمد کمی دارند و حتی افراد با درآمد بالاتر، چند راه زیر را پیشنهاد می‌کنم. با بکار بردن این روش‌های پیشنهادی می‌توانید مبلغ بیشتری برای سرمایه‌گذاری پس‌انداز کنید. ممکن در ابتدا این روش‌ها سخت به نظر برسد، ولی با انجام و تکرار آنها، رفته‌رفته آسان‌تر خواهند شد.

 

وقتی پولی بدست آوردید، در همان ابتدا تا جایی که می‌توانید مبلغی از این پول را کنار بگذارید. این پول برای شماست و وقتی این پول را کنار گذاشتید باید فرض کنید اصلا وجود ندارد. فرقی نمی‌کند این پول از شغل اصلی شما بدست بیاید، سود سهام باشد یا از یک معامله کوچک یا از هر طریق دیگر… زمانی که پول بدست‌تان رسید باید بصورتی سخت‌گیرانه درصدی مشخص از این مبلغ را بردارید و دور از دسترس خودتان در جایی پس‌انداز کنید.

برداشتن مبلغ از روی درآمد در زمانی که درآمد بدست‌تان رسیده، دو مزیت دارد. اول اینکه از خرج شدن بیهوده پول شما جلوگیری می‌شود و دوم اینکه با انجام مداوم اینکار و مشاهده افزایش موجودی این پس‌انداز، انگیزه شما برای پس‌انداز بیشتر افزایش می‌یابد. (مانند ثروتمندترین مرد بابل که با انداختن هرسکه در کیسه همراهش، رفته‌رفته وزن آن سنگین‌تر می‌شد و شخص انگیزه و انرژی بیشتری برای کسب سکه‌های بیشتر بدست می‌آورد) این روش را انجام بدهید حتی اگر در ابتدا بتوانید چندده‌هزار تومان کنار بگذارید.

 مطلب مرتبط: 3 نوع حساب پس‌انداز که همین الان باید داشته باشید

صرفه جویی هر چندهزار تومان در هر هفته در طول زمان اضافه خواهد شد. سعی کنید هزینه های زندگی را کاهش بدهید. خود را از ضروریات محروم نسازید، اما از تجملات و هر چیزی که به آن نیاز ندارید بکاهید. بسیاری از افراد ثروتمند در دنیا با صرفه‌جویی زندگی می‌کنند، چرا شما اینگونه نباشید؟

بورسینس: مهارت‌های مهمی مانند بازاریابی و فروش، تبلیغات، مذاکره، مدیریت مالی، توانایی تحلیل اقتصادی و از اینگونه مهارت‌ها می‌تواند در افزایش درآمد شما چاره‌ساز باشد. البته بستگی دارد که شغل شما چیست و به دنبال چه چیزی هستید. مهارتی که در شغل‌تان باعث ایجاد تحول می‌شود را فرابگیرید و متعهد به پیشرفت و یادگیری بیشتر باشید.

وارن بافت، یکی از موفق ترین سرمایه گذاران، هر کتاب آموزش سرمایه گذاری را که در دسترس داشته است مطالعه نموده (حداقل 100 کتاب ) قبل از اینکه بیست ساله بشود.

کسانی که به دنبال آموزش خودشان نیستند و حاضر نیستند روی خودشان سرمایه‌گذاری کنند، محکوم به پرداخت بهای نادانی خود می‌باشند. مانند کسانی که بدون اطلاع وارد بورس می‌شود و ضرر می‌کنند.

مقدار واقعی دارایی‌های خودتان را محاسبه کنید. تا ندانید کجا هستید و به کجا می‌خواهید بروید، طی کردن مسیر بیهوده است. دقیقا مشخص کنید اگر دارایی‌های فعلی‌تان از قبیل پول نقد، وسیله نقلیه، سرمایه‌گذاری‌ها و … را همین الان بفروشید، چقدر پول نقد خواهید داشت. بعد از اینکار، هدف مالی خودتان را برای ماه‌ها و سال‌های آینده تعیین کنید.

توصیه می‌کنیم هدف شما واقع‌بینانه و به اندازه‌ کافی بلندپروازنه باشد تا وقتی به آن فکر می‌کنید انرژی بگیرید و برای ادامه راه انگیزه پیدا کنید.

پس از اینکه مقدار کافی پول پس‌انداز کردید، یکی از گزینه‌های سرمایه‌گذاری شما می‌تواند خرید سهام باشد. درباره این نوع سرمایه‌گذاری می‌توانید در این صفحه اطلاعات بیشتری کسب کنید.

همانقدر که خساست باعث رنج و عذاب است ولخرجی زیاد هم باعث پشیمانی است. اگر ولخرجی معضل زندگیتان شده و هر ماه برای پولهای زیادی که هدر می دهید غصه می خورید، اگر کنترل خرج هایتان از دستتان خارج شده، اولین و ساده ترین راهکار این است که به اندازه نیاز هر روزتان پول حمل کنید. اینطوری هم دزدان احتمالی کیفتان را ناامید می کنید، هم از خرجهای زیادی جلوگیری خواهید کرد. این قانون شامل کارت های بانکی هم می شود. لازم نیست همیشه کارت بانکی شما در جیبتان باشد.

تاثیر کمال همنشین را هیچ وقت از یاد نبرید. دوستان ولخرج شما را ولخرج می کنند، از آنها فاصله بگیرید. نه اشتباه نکنید حرف خسیسها این نیست که دوستان ولخرجتان را رها کنید بلکه با آنها در مکانهایی قرار بگذارید که امکان ولخرجی کمتر است. یک مرکز خرید و یا یک رستوران گران قیمت محل مناسبی برای قرار گذاشتن با ولخرج ها نیست.

برای هر نوع خریدی از لباس و تفریح گرفته تا مسافرت رفتن خود قاعده و قانون تعریف کنید. این به معنی خودآزاری نیست. دقت کنید این توصیه ها برای کسانی است که از اعتدال خارج شده اند و نیاز به کنترل دقیق دارند. اگر جزو ولخرج ها نیستید و می توانید تعادل را رعایت کنید لازم نیست خیلی سخت بگیرید اما برای ولخرج ها تا بازگشتن به مسیر درست این یک راهکار ضروری است.

کالاهای مارکدار با کلاس هستند و زندگی بدون مارک غیر ممکن است را کلا کنار بگذارید. سراغ کالاهای با کیفیت و با قیمت مناسب بروید. لزوما هر کالای گرانی با ارزش و با کیفیت نیست.

برای هر خرجی دلیل داشته باشید. یعنی هر وقت می خواهید برای هر کاری پولی خرج کنید اول از خودتان سوال کنید چرا دارم این پول را خرج میکنم و در مقابلش چه چیزی به دست می آورم.

هرچیزی را که فروشنده ها می گویند قبول نکنید. حتما تا جایی که راه دارد چانه بزنید در ایران برای هر کالایی امکان چانه زنی وجود دارد. پس از فرصتتان استفاده کنید.

ولخرج ها همیشه منتظرند تا از اول ماه دیگر از ولخرجی دست بردارند و رویه منطقی برای خرج کردنشان در پیش بگیرند اما متاسفانه اول ماهشان هیچ وقت نمی آید. از همین امروز شروع کنید و کار امروز را به فردا نیندازید.

همیشه باید بدانید که موجودی حسابتان چقدر است و جیبتان چقدر پول دارد. خیلی از افراد هستند که از موجودی حسابشان بی اطلاعند. این امر باعث می شود که کنترل مخارج و درآمدها دشوار شود.

مواد شوینده گالنی به صرفه تر از ظرف های کوچک است. یک جعبه 10 تایی دستمال کاغذی یک بسته جایزه دارد. علاوه بر این هر روز کالاها گران می شود. خرید عمده به معنای خرید زیاد نیست بلکه به این معنی است که کالاهای مصرفی که هر روز به آنها احتیاج دارید را به شکل عمده و مصرف چند ماه بخرید. آهسته و پیوسته پیش بروید

همیشه پس انداز کنید هر چقدر مبلغتان کم باشد مهم نیست مهم این است که همیشه به پس انداز فکر کنید و از هر مبلغی که به دست می آورید مبلغی هر چند اندک را پس انداز کنید.

منبع: بورسینس

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

علاقه‌مند به کسب‌وکار اینترنتی، بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال

خواهشا بیشتر در مورد سرمایه گذاری با پول کم راهنمایی کنید.چگونه ميتوانيم پس انداز کنيم

ممنون میشم اگر بفرمایید حداقل پولی که برای خرید سهام لازمه چقدره؟

در پنل معاملات آنلاین حداقل خرید سهام 100 هزار تومانه.

خیلی برام آموزنده بود ممنون

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک نمی‌شوم
همه نظراتی که ثبت می‌شود را به من اطلاع بده
فقط پاسخ به دیدگاه خودم را به من اطلاع بده
می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

نکات مهم

تمام حقوق برای بورسینس محفوظ است. طراحی سایت: آیلاوب

چگونه ميتوانيم پس انداز کنيم

چگونه ميتوانيم پس انداز کنيم

9

پیشنهاد شده برای شما :
0 سامان حبیبی فواید،علائم،خواص دسامبر 19, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *