چگونه زندگي شاد و موفقي داشته باشيم؟

چگونه زندگي شاد و موفقي داشته باشيم؟

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

چگونه زندگي شاد و موفقي داشته باشيم؟

چگونه زندگي شاد و موفقي داشته باشيم؟

لذت بردن از زندگی یک انتخاب است و دیگر هیچ؛ برای آنها که تصمیمات مهم می‌گیرند، زندگی می‌تواند کاملاً متفاوت باشد. معنا و مفهوم زندگی شما همان چیزی است که خودتان هر روز با اعمال و افکارتان می‌سازید. زندگی از انتخاب‌های شما تشکیل می‌شود و تصمیم‌گیری اهمیت زیادی دارد زیرا هر انتخاب شما هم عواقب و هم فوایدی به دنبال دارد؛ سعی کنید همیشه قبل از هر تصمیم این دو را در نظر بگیرید.

1. از زمان حال لذت ببرید. هر روز را طوری زندگی کنید انگار آخرین روز زندگیتان است. امروز هدیه‌ای به شماست. زندگی موقعیت‌ها و فرصت‌های زیادی را به شما هدیه می‌دهد اما زمانی می‌توانید از فرصت زندگی کردن خود بیشتری استفاده را ببرید که انتخاب‌های درستی داشته باشید. از هر لحظه زندگی لذت ببرید. هر روز می‌تواند شروعی تازه با انتخاب‌هایی پیش رویتان باشد، پس منتظر چه هستید؟

2. ماجراجو باشید. کمی به اکتشاف بپردازید و از چالش‌های تازه استقبال کنید. همراه با عزیزانتان به دیدن مکان‌های جدید بروید. راه‌هایی را انتخاب کنید که دیگران انتخاب نمی‌کنند. خودتان را اسیر عادت‌های همیشگی نکنید. زندگی با ماجراجویی بسیار هیجان‌انگیزتر خواهد بود.

3. دفترچه خاطرات داشته باشید. موفقیت‌ها و شادی‌های زندگیتان را ثبت کنید. وقت بگذارید و نوشته‌های قبلیتان را بخوانید. این می‌تواند منبع الهام خوبی برای خودتان و دیگران باشد.چگونه زندگي شاد و موفقي داشته باشيم؟

4. همه را دوست بدارید.

. خودتان را دوست داشته باشید. به زیبایی بیرونی و درونی خودتان دقت کنید تا بتوانید همان را در دیگران ببینید. پذیرش از درون می‌آید. به چیزهایی از خودتان که دوست ندارید فکر نکنید. درعوض، چیزهایی را در خودتان پیدا کنید که دوست دارید.

. دیگران را دوست داشته باشید. کسانیکه با شما خوب رفتار می‌کنند را دوست بدارید. بدون اینکه انتظار دوست داشته شدن و محبت دیدن داشته باشید، دوست بدارید و محبت کنید. در برخورد با دیگران خودخواه نباشید.

5. همه آدمها را بپذیرید. مهربان و مودب باشید. از همراهی دیگران لذت ببرید. خوبی‌های آنها را ببینید نه تفاوت‌هایی که با شما دارند. دیگران را قضاوت نکنید و طوری با همه رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند.

6. هدف زندگی را دریابید. چیزی را پیدا کنید که به زندگیتان معنا و مفهوم دهد. وقتی چیزی پیدا کردید که برایش زندگی کنید، مطمئناً بهتر زندگی خواهید کرد. اگر روابطتان هدف اصلی زندگیتان نباشد، شغلتان یا هر چیز دیگری می‌تواند باشد. معنای زندگی شما چیزی است که خودتان تعیین می‌کنید. برای خودتان هدف تعیین کنید و برای رسیدن به آن تلاش کنید.

7. کمک کنید. بی‌دریغ به دیگران خدمت کنید. از همسایه‌تان شروع کنید. به افراد نیازمند کمک کنید. کمک کردن نه تنها باعث می‌شود انسان بهتری باشید، بلکه به رشد دیگران نیز کمک می‌کند.

8. واقع بین باشید. اهدافی متناسب با توانایی‌ها و استعدادهایتان تعیین کنید. هر تلاش را یک دستاورد درنظر بگیرید.

9. به دنبال تعادل باشید. روز و شب، جلو و عقب، خوب و بد را در هر چیزی بشناسید.

10. مثبت باشید. بر افکار و اتفاقات خوب تمرکز کنید. خیلی به خودتان سخت نگیرید. اذیت کردن و آزار رساندن به خودتان هیچ فایده‌ای ندارد. مثبت‌ باشید. مثبت فکر کنید، مثبت حرف بزنید و مثبت عمل کنید. همیشه نیمه پُر لیوان را ببینید.

همچنین بخوانید: فواید مثبت اندیشی

11. کنترل خود را حفظ کنید. مسئول رفتارها و اعمال خودتان باشید. با خود صادق باشید. در هر موقعیتی یک رمز شخصی داشته باشید. به دنبال زمینه‌های مشترک باشید.

12. به قلب و روحتان گوش دهید. به ندای درونیتان گوش دهید اما برای تصمیم‌گیری آزاد باشید. از غریزه‌تان استفاده کنید. اجازه ندهید دیگران به شما بگویند چه بکنید.

13. ذهنتان را پاک کنید. دعا و راز و نیاز با خدا، تمرینات یوگا، مدیتیشن و تای‌چی روحتان را جوان و شاداب کرده و باعث می‌شود بهتر تمرکز کنید.

14. سبکبار باشید. خواسته‌ها، تمایلات و دارایی‌ها نباید مالک شما باشند. خودتان را از تکانه‌ها آزاد کنید. تصمیم بگیرید فقط به نیازهای ساده و روزمره خود فکر کنید.

15. بخندید. خنده بهترین دارو است. خندیدن در بدن اندورفین آزاد می‌کند و طول عمر شما را افزایش می‌دهد. شادی درونی واقعاً زیبا و لذت‌بخش است.

16. انعطاف‌پذیر باشید. به تغییر بعنوان چیزی مثبت در زندگی نگاه کنید. گاهی اوقات باید با جریانی که پیش از شماست پیش روید.

17. چند هدف روزانه لیست کنید. یک دوست جدید پیدا کنید، برای شنا یا پیاده‌روی بروید. برای لذت بردن از هر روزتان برنامه داشته باشید.

18. چیزهای کوچک را تحسین کنید. وقتی برای پیاده‌روی در محل همیشگی می‌روید، سعی کنید این بار با دفعات قبل متفاوت بوده و چیزهایی جدید کشف کنید. وانمود کنید که کشوری دیگر هستید و بار اول است که به آنجا آمده‌اید. با خانواده‌تان بیرون بروید و خوش بگذرانید. برای درک زیبایی‌های اطرافتان وقت بگذارید.

19. خودتان و دیگران را ببخشید. انرژی منفی که بخاطر شکست‌های قبلی احاطه‌تان کرده و شما را عقب نگه داشته را آزاد کنید. به استقبال هر چیزی بروید که زندگی برایتان پیش می‌آورد.

20. با خودتان و دیگران، مخصوصاً با خودتان، صادق باشید. اگر با خودتان صادق نباشید، استرسی پنهانی در شما ایجاد می‌شود که همه شادی و انرژی‌تان را می‌گیرد. پذیرفتن خود خیلی مهم است. صادق بودن زندگی‌تان را ساده‌تر می‌کند و باعث می‌شود آنهایی که بخاطر دیدگاه‌هایتان دوستتان ندارند از شما دور شوند. صداقت داشتن با دیگران اعتماد می‌سازد و با خودتان اعتمادبه‌نفس.

21. در انتظار فردا باشید. هر روز خاص است. هیچ روزی شبیه روز قبل نیست و هر روزی به نوبه خود زیباست. اگر همه چیز بر وفق مرادتان پیش نمی‌رود، به خاطر داشته باشید که همیشه فردایی وجود دارد. ممکن است فردا زندگیتان بهتر شود.

22. مرگ را بپذیرید. فکر کردن به مرگ باعث می‌شود قدر زندگیتان را بدانید. برای درک زیبایی زندگی و دنیا وقت بگذارید. با مرگ نجنگید یا از آن ترس نداشته باشید.

23. محیط‌ اطرافتان را تحسین کنید. هر از گاهی وقت بگذارید و به پیاده‌روی بروید. تصور کنید از سیاره‌ای دیگر آمده‌اید. به همه چیز با دیدی تازه نگاه کنید، حتی به رنگ آبی آسمان و نور خورشید. به گیاهان، درختان، برگ‌ها و گل‌ها و تکان خوردن آنها با وزش باد دقت کنید؛ به جریان آب و شکل گرفتن آن وقتی درون ظرفی ریخته می‌شود. به موجودات مختلف، حشرات، حیوانات، پرندگان و انسان‌ها نگاه کنید. این کار خاطرات مرده را از ذهنتان پاک می‌کند و روزمرگی را از زندگیتان بیرون می‌کند.

24. افکار منفی‌تان را پاک کنید. برای پاک کردن ریشه افکار منفی (عصبانیت، ترس، تردید، تنفر و …) وارد عمل شوید. هر فکر منفی را با یک فکر مثبت جایگزین کنید. ممکن است در آن لحظه خیلی حس خوبی نداشته باشید اما وقتی به چیزهای خوب فکر کنید مطمئناً حالتان بهتر خواهد شد. به همه نعمت‌هایی که در زندگی به شما داده شده فکر کنید زیرا بااینکه ممکن است گاهی همه چیز به هم بریزد و اوضاع چندان مطلوب نباشد، اما آینده سرشار از امید است. لبخند بزنید و احساسات و افکار منفی را درون خود نگه ندارید.

25. پایه‌ای محکم برای اعتقاداتتان بسازید. اما، متواضع باشید و به عقاید دیگران احترام بگذارید. از هر چیزی که به آن اعتقاد دارید دفاع کنید و اجازه ندهید دیگران باورهایتان را سرکوب کنند. می‌توانید در عین حفظ باورها و ارزش‌های خود اما از ایده‌های دیگران نیز استقبال کنید. درگیر جزئیات نشوید. وقتی تعارضات بزرگ برایتان پیش می‌آید سعی کنید راه‌هایی خلاقانه برای زندگی با آنها پیدا کنید—کدام مهمتر است، اینکه یکی از عزیزانتان با شما مخالف است یا اینکه دوستش دارید؟

26. لیست پیش از مرگ تهیه کنید. لیستی از همه کارهایی که دوست دارید قبل از مردن انجام دهید تهیه کنید، مثل یاد گرفتن یک مهارت سخت، پیشرفت کردن در یک کار یا ورزش، بانجی‌جامپینگ، … هر بار که کاری از لیستتان را انجام می‌دهید، جلوی آن تیک بزنید. این روند پیشرفتتان را نشان می‌دهد.

27. دوستیابی کنید. دوستانی واقعی پیدا کنید؛ دوستانی که در حضور آنها بتوانید خودتان باشید. با آنها به جاهای بیشتری بروید تا بتوانید در لذت‌هایتان با آنها شریک شوید.

28. تقدیر و قدرشناسی‌تان را ابراز کنید. هر روز چیزهایی که قدردانشان هستید را تشخیص دهید. بگذارید خانواده، دوستان و عزیزانتان ببینند تا چه اندازه برای داشتن آنها قدردان هستید.

29. الهام‌بخش خود باشید. کاری انجام دهید که الهام بخشتان باشد: پیدا کردن یک الگوی تازه برای زندگیتان یا خواندن کلامی عبرت‌آموز از بزرگی.

30. خود را درگیر گذشته نکنید. نگران اشتباهاتی که در گذشته مرتکب شدید نباشید، سعی کنید از آنها درس بگیرید. هر اشتباه درسی با خود دارد. نگران گذشته نباشید زیرا گذشته است. نگران آینده هم نباشید چون هنوز نیامده است. در امروز زندگی کنید.

31. هیچ چیز را نادیده نگیرید. از همه چیز و همه کس در اطرافتان تقدیر کنید—خانواده، دوستان، خانه، حیوانات، محیط و دنیا. یک روز که بیدار شوید می‌بینید که یکی از آنها را از دست داده‌اید. به همین دلیل باید وقتی آنها را دارید قدرشان را بدانید.

32. همه چیز را پیش‌رو داشته باشید. به خاطر داشته باشید که بااینکه ممکن است در حال حاضر همه چیز سخت به نظر برسد اما بدون شک یک نفر هست که اتفاقات و موقعیتی بسیار بدتر از شما دارد.

33. اجازه ندهید دارایی‌ها بر زندگیتان فرمانروایی کنند. اجازه ندهید وسایل الکترونیکی جدید، لباس‌ها و ماشینتان کنترل زندگی شما را به دست گیرند. دارایی‌های مادی فقط وسیله‌ای برای کمک به بهبودی زندگی شما هستند. خودتان ارجح هستید.

34. آرزوهایتان را دنبال کنید. لیستی از همه چیزهایی که روزی دوست داشتید داشته باشید یا انجام دهید تهیه کنید. با نشستن و نوشتن هیچ آرزویی برآورده نخواهد شد. باید بلند شوید و دست به تلاش بزنید. سخت کار کنید و سعی کنید آرزوهایتان را به واقعیت تبدیل کنید. اگر واقعاً چیزی را بخواهید، راهی برای دست یافتن به آن پیدا خواهید کرد.

35. دلسرد نشوید. شکست را نپذیرید، حتی اگر به نظر برسد تنها گزینه موجود باشد. به موانعی که دیگران برای اینکه به آنچه که هستند تبدیل شوند پشت سر گذاشته‌اند نگاه کنید. آن را وارد زندگی خود کرده و از آنها درس بگیرید.چگونه زندگي شاد و موفقي داشته باشيم؟

36. خودتان باشید. شجاعت لازم برای اینکه خودتان باشید را داشته باشید. خجالت نکشید! شما همانی هستید که هستید. حتی اگر اجتماع دوستتان نداشته باشید، همین هستید، پس چیزی که دیگران فکر می‌کنند را فراموش کنید و زندیگتان را بکنید. کاری را بکنید که دوست دارید چون زندگی شما همان است که خودتان می‌سازید. زندگی شما متعلق به خود شماست. هیچکس دیگر نمی‌خواهد زندگی شما را زندگی کند، پس همه چیز به خودتان بستگی دارد.

37. هر روز یک روز تازه است! از گذشته درس بگیرید، برای آینده هدف تعیین کنید اما در حال زندگی کنید.

خیلی منطقی به نظر میرسه یه جاهاییش خیلی عالی بود برای کنفرانسم ازشون حتما استفاده میکنم ممنون برای اشتراک این‌مطالب زیبا

سایتتون خیلی خوبه ، مرسی ‌, اگر نیاز به هاست رایگان داشتید به سایت ما هم سر بزنید !

مطلب جامع و مفیدی بود.. ممنون از انتشار اون

سلام و یک پیام شادی برای شما دوست عزیز

ممنون از مطالب زیبایی که به اشتراک گذاشتین . استفاده کردم.

کارت علی بود دوست عزیز واقعا مرسی شما یک زندگی تازه رو به من هدیه دادید من فقط 13 سالمه ولی مشکلات زیادی داشتم که الان تحول پیدا کردم کارتون عالی بود

از راهنمایی شما سپاسگزارم

خوش آمدید. به حساب کاربری خود وارد شوید.

آدرس ایمیلی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید را وارد نمائید تا یک رمز عبور جدید برای شما ارسال شود.

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع مقالات آموزشی و فیلم آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

راز موفقیت در زندگی چیست؟ پاسخ این پرسش ساده نیست. تجربه نشان داده تمریناتی وجود دارد که مسیر موفقیت را برای ما کوتاه‌تر می‌کند. در این مورد نظرات زیادی وجود دارد. ما در ادامه به ۳۰ قدم عملی در مسیر موفقیت اشاره می‌کنیم. پس بیایید ببینیم که چگونه زندگی موفقی داشته باشیم.چگونه زندگي شاد و موفقي داشته باشيم؟

جاستین فریمن عضو بخش امنیت عمومی دانشگاه ایالت میزوری و یک پلیس و واعظ قدیمی است. او عواملی را برای موفقیت ضروری می‌داند که عبارتند از:

برای بیشتر اطرافیان‌تان، اهمیتی ندارد که شما ارتقای شغلی دریافت کرده‌اید یا ماشین جدیدی خریده‌اید. برای داشتن زندگی موفق شما نباید اساس خوشبختی خود را بر مبنای قضاوت دیگران قرار دهید. از آن سو توجه زیاد آنان در مورد موضوعی خاص هم نباید بیش از حد شما را تحت تاثیر قرار دهد.

زمانی را در نظر بگیرید که کسی برای شغل جدیدتان به شما تبریک می‌گوید. شما متوجه می‌شوید که تبریک و خوشحالی او قلبی است یا خیر. برای اینکه زندگی موفقی داشته باشید، وقتی فردی را پیدا می‌کنید که واقعا به شما علاقه‌مند است، هر کاری برای نگه‌داشتنش انجام دهید. زیرا این افراد پایه‌ی شخصیتی شما را می‌سازند.

برای اینکه زندگی موفقی داشته باشید، بر روی علایق خود تمرکز کنید، نه پول دریافتی. فریمن می‌گوید: فردی را می‌شناسم که زندگی خود را صرف کرد تا یک پس‌انداز چشمگیر جمع کند. در نهایت قبل از این که فرصت کافی برای خرج کردن آن را پیدا کند، بر اثر سرطان مرد.

ممکن است در زندگی‌تان در بازه‌ای زمانی بدهی داشته باشید، وجود بدهی در وضعیت مالی شما می‌تواند امری خطرناک محسوب شود. باید یاد بگیرید بدهی‌ها را مدیریت کنید.

بیانِ خوب، قطعا می‌تواند روی مردم تاثیر بگذارد. برای اینکه زندگی موفقی داشته باشید، شما از این راه می‌توانید چیزها را تغییر دهید. فریمن در این خصوص می‌گوید: وقتی که شما با روش درستی با دیگران صحبت کنید، آرام آرام می‌توانید در طرف مقابل اطمینان ایجاد کنید. مثل صحبت کردن با بچه‌ای که از چیزی ترسیده‌ است. آن زمان به قدرت واقعی بیان پی می‌برید.

فریمن معتقد است صرف وجود داشتن ما، باعث می‌شود که نسبت به دیگران مسئولیت داشته باشیم. برای داشتن زندگی موفق ما باید به خاطر نوع‌دوستی به انسان‌های نیازمند کمک کنیم. در نهایت ما نسبت به خودمان کنترل و مسئولیت داریم. موفقیت ما چالشی است که فقط خودمان باید با آن رو‌به‌رو شویم.

تمام تلاش‌تان را بکنید تا متوجه شوید کار‌ها به چه شکلی پیش می‌رود. این کارها شامل امور مربوط به شرکت خودتان یا حتی وضعیت اداره‌ی کشور است. اما برای اینکه زندگی موفقی داشته باشید، لازم است این را بدانید با وجود آگاهی شما، باز هم ممکن است اتفاقاتی پیش بیاید که برنامه‌ی شما را تغییر دهند. همیشه آماده باشید و نقشه جایگزین داشته باشید.

با وجود اینکه ما در جوامعی زندگی می‌کنیم که ارتباطات در آن نقش اساسی ایفا می‌کند، اما اجازه ندهید افراد یا عقاید مختلف به شما بگویند که چه کسی هستید.

برای اینکه زندگی موفقی داشته باشید، سعی کنید از دیگران بهتر باشید. وقتی که بهترین شدید، با خودتان به رقابت بپردازید.

کریستوفر گریوز مدیر اجرایی Ogilvy PR می‌گوید:

اگر شما بتوانید خودتان را به شکلی ببینید که دیگران می‌بینند، می‌توانید راحت‌تر و موثر‌تر با آنها کار کنید.

نوع نگرش شما به جهان چیزی است که بر تمام تصمیمات شما تاثیر می‌گذارد. اگر شما از تعصباتِ خود آگاه باشید، می‌توانید از خودخواهی خود کم کنید و در شرایط مختلف بهترین تصمیم را بگیرید.

برای اینکه زندگی موفقی داشته باشید، قبول کنید که گذشته قابل تغییر نیست و تلاش کنید آینده‌ی خودتان را بسازید.

اگر پیرامون شما را فقط افرادی تشکیل دهند که شبیه شما فکر می‌کنند، این موضوع باعث کم شدن خلاقیت شما می‌شود. اما وقتی با دیدگاه‌های تازه مواجه می‌شوید، بیش‌تر یاد می‌گیرید و زودتر پیشرفت می‌کنید.

سفر، علاوه بر اینکه راهی برای تفریح است، می‌تواند باعث به وجود آمدن نگرش تازه‌ای در شما شود. سفر کمک می‌کند ذهن شما مدتی از دغدغه‌های کاری دور بماند و پس از آن با انرژی مضاعف به کارهای‌تان برسید.

مایک لیری که روان‌شناس است می‌گوید:

 

برای اینکه زندگی موفقی داشته باشید، اگر نتوانستید شغلی پیدا کنید که شما را خوشحال کند، به جست‌و‌جو ادامه دهید.

تا زمانی که بابت درگیری‌های ذهنی یا بی‌توجهی به سلامت‌تان ناراحت هستید، نمی‌توانید بر روی کار خود تمرکز کنید.

برای اینکه زندگی موفقی داشته باشید، با تمام توان خود، اعتبارتان را حفظ کنید. صداقت، قابل اتکا بودن و مهربانی را تبدیل به عادت خود کنید. دیگران متوجه این‌ها در شما می‌شوند.

یک عکس‌العمل احساسی و بدون فکر که از سر ترس یا عصبانیت انجام می‌گیرد، می‌تواند تمام آینده‌ی شغلی شما را به مخاطره بیندازد. برای اینکه زندگی موفقی داشته باشید، قبل از تصمیمات مهم، آرام شوید و از روی عصبانیت کاری انجام ندهید.

هر کسی ممکن است شما را ناامید کند. در این هنگام عکس‌العمل مناسب بروز دهید، ولی از کسی کینه به دل نگیرید. نفرت از دیگران مقدار قابل توجهی از انرژی شما را می‌گیرد.

دنیا بسیار بزرگ‌تر از شماست. برای اینکه زندگی موفقی داشته باشید، به دنبال اهداف بزرگ‌تری در دنیا باشید.

یک واعظ گمنام می‌گوید:

اینکه از زمان نهایت بهره را ببرید، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.

اگر در کاری، فردی بهتر از خودتان را می‌شناسید، آن کار را به او واگذار کنید. اگر در مورد موضوعی بحث می‌شود که در آن اطلاعاتی ندارید، در بحث شرکت نکنید.

اگر می‌خواهید رشد کنید و برای اینکه زندگی موفقی داشته باشید،، چیزهای ناخوشایندی که در مورد شما وجود دارد را ببینید.

جی بازونیتی نویسنده می‌گوید:

وضعیت روحی شما یک تصمیم است. خوشحال و خوش‌بین بودن فارغ از شرایط، باعث موفقیت بیشتر شما می‌شود. برای اینکه زندگی موفقی داشته باشید، خوشحال باشید.

وقتی شما به خودتان باور داشته باشید، دیگران هم به چیزی که می‌گویید باور خواهند داشت.

این را بدانید که همه از شکست می‌ترسند. افراد موفق کسانی هستند که ترس خود را می‌پذیرند و اجازه نمی‌دهند این ترس آنها را از کارهایشان باز دارد.چگونه زندگي شاد و موفقي داشته باشيم؟

این دلیلی است تا با دیگران مهربان باشید. کوچک‌ترین رفتار محبت‌آمیز شما، می‌تواند تاثیر عمیقی بر دیگران داشته باشد.

بر خلاف فیلم‌ها، افراد خوب همیشه برنده نیستند. شکرگزار داشته‌های خود باشید تا قوی‌تر و شاد‌تر باشید.

گلوریا گارسیا می‌گوید:

برای اینکه زندگی موفقی داشته باشید، خوب است برای خود قهرمانانی داشته باشید. می‌توانید آزادانه از نصیحت‌های آنها استفاده کنید و این تاثیر مثبتی بر کارتان خواهد داشت.

کویین کی تی معتقد است:

اگر فرد با استعداد و با پشتکاری هستید، برای اینکه زندگی موفقی داشته باشید، در هنگام شکست تسلیم نشوید. شانس خوب، با تلاش مداوم و حرکت رو به جلو به دست می‌آید.

منبع از: businessinsider

(function(a){function c(){try{return 0===a(‘.single-container .post’).attr(‘class’).toString().split(‘ ‘).reduce(function(f,g){return 0<=g.indexOf('category-')

موفقیت چیزی جز رعایت یک سری اصول و تمرین مداوم آنها نیست

15000تومان

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/js/chetor/article.v1.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/template/bnrs/yn_bnr.min.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

متشکرم دوستان

سپاس از مطلب بسیار جالبتون

جناب فروحی عزیز بیسار عالی بود .بهره بردیم

عادات موفقیت

ترک عادت‌های بد؛ روشی برای غلبه بر رفتارهای منفی

۹ نشانه که می‌گوید کمال گرایی شما از کنترل خارج شده است

تقویت اعتماد به نفس با ۱۴ کار کوچک که می‌توانید هر روز انجام دهید

بیوگرافی اندرو کارنگی؛ رازها و توصیه‌های او برای موفقیت

عادت‌های خوب: راهی برای کسب دستاوردهای چشمگیر

آخرین مطالب

سونای مادون قرمز؛ تأثیرات، فواید و موارد منع استفاده

قانون مورفی چیست و چطور می‌توان با آن مقابله کرد؟

کتاب تدوین طرح کسب و کار به روش اساتید هاروارد


چطور درآمد دلاری داشته باشیم؟

مدل تچان چیست و چگونه باعث افزایش بهره وری می‌شود؟

ترین های جهان

بهترین دانشگاه های جهان که تحصیل در آن‌ها آرزوی هرکسی است

گران ترین تصادف های دنیا؛ ۱۰ خودروی لوکس که در چند لحظه از بین رفتند

عجیب ترین خانه های دنیا که شما را بهت‌زده می‌کنند

بهترین فیلم های تاریخی جهان که حقیقت را به شما نمایش می‌دهند


ثروتمندترین کشورهای جهان کدام‌اند؟


ثروتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۱۸

۶۸ راه اثبات شده برایافزایـش قــدرت مــغـز

خوش آمدید. به حساب کاربری خود وارد شوید.

آدرس ایمیلی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید را وارد نمائید تا یک رمز عبور جدید برای شما ارسال شود.

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع مقالات آموزشی و فیلم آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

همه‌ی ما می‌خواهیم شاد باشیم. ولی گاهی اوقات فکر می‌کنیم شادی چیزی است که باید برای ما اتفاق بیفتد، چیزی که ما قادر به کنترل آن نیستیم. شاید خیلی اوقات شده باشد به خود بگوییم: «اگر شرایط به گونه‌ای دیگر بود، من خوشحال بودم». ولی بگذارید به شما بگویم، طرز کار شادی اینطور نیست. تحقیقات نشان می‌دهد تنها بخش کوچکی از شادی (حدود ۱۰ درصد) به موقعیت شخص بستگی دارد. پس بیشتر شادمانی ما از کجا می‌آید؟چگونه زندگي شاد و موفقي داشته باشيم؟

پس بیایید ببینیم چگونه شاد زندگی کنیم.

بخشی از شادی به شخصیت افراد برمی‌گردد. بعضی از مردم به صورت فطری دارای طبیعتی شاد هستند. همه‌ی ما آدم‌هایی را می‌شناسیم که اغلب اوقات خنده‌رو و خوشبین هستند. شخصیت مثبت و پرشور آنها شاد بودن را برای‌شان ساده‌تر می‌کند.

خب، اگر این چنین است در مورد کسانی که با شخصیتی بدخلق متولد می‌شوند چه می‌توان گفت؟ آنها ممکن است به جای خوبی‌ها، به دیدن نقایص و ایرادات عادت کرده باشند. روحیه‌ی آنها ممکن است بیشتر عبوس و دلمرده باشد تا سرخوش و شادمان. ولی اگر بخواهند شادتر باشند (کیه که نخواد؟) می‌توان روی آن کار کرد.

اولین جواب به این سوال که چگونه شاد زندگی کنیم، اینست که بگوییم خود ما مسئول شادی خود هستیم. محققان پی‌برده‌اند که نیمی از شادی به چیزهایی وابسته است که ما قادر به کنترل آنها هستیم. این خبر بسیار خوبی است، زیرا به معنای آن است که همه ‌می‌توانند خوشحال‌تر باشند.

بخش بزرگی از میزان شادی ما به طرز تفکر، عادت‌ها و سبک زندگی‌مان بستگی دارد. با آموختن مؤلفه‌های کلیدیِ شادی، می‌توانیم آنها را به کار بگیریم تا زندگی شادتری داشته باشیم.

قبل از اینکه بدانیم چگونه شاد زندگی کنیم، باید بدانیم اصولا چرا باید شاد باشیم. خوشحالی فراتر از یک حس خوب و یا یک صورتک زرد خندان است. شادمانی حس لذت بردن تمام و کمال از زندگی‌ و میل به استفاده‌ی بهینه از لحظه‌ لحظه‌ی آن است. شادمانی «چاشنی اسرار‌آمیزی» است که به ما کمک می‌کند بهترین باشیم و به بهترین وجه عمل کنیم.

در این جا به مواردی اشاره می‌کنیم که محققان با مطالعه‌ روی افراد شاد به آن پی بردند:

شادی آنقدر در زندگی ما با اهمیت است که حوزه‌ی تحقیقاتی مخصوص خود را دارد که به آن روان‌شناسی مثبت‌گرا می‌گویند. متخصصان این حوزه پی‌برده‌اند که یک سری عناصر کلیدی وجود دارد که می‌تواند باعث افزایش خوشحالی مردم شود. این عناصر عبارتند از:

خوشحالی. قدرشناسی. عشق. شگفتی. خوشی. بازیگوشی. شوخی. الهام. شفقت. امید. خلاقیت. علاقه. هیجان. لذت. آرامش. بیایید اعتراف کنیم: همه‌ی ما دوست داریم چنین احساساتی را تجربه کنیم.

عواطف مثبت در کنار داشتن یک حس خوب، برای جسم و ذهن ما بسیار مفیدند. آنها هورمون‌های استرس را کاهش می‌دهند، به رفع اضطراب و افسردگی کمک می‌کنند و موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌‌شوند.

حس کردن عواطف مثبت به صورت روزمره تاثیر زیادی روی شادمانی و سلامتی ما دارد. به همین خاطر خیلی مهم است کارهایی را انجام بدهیم که احساسات مثبت به ما می‌دهند. حتی کارهای ساده‌ای مانند بازی با یک بچه، یا یک حیوان خانگی یا قدم زدن در هوای آزاد می‌تواند منجر به القای این احساسات شود.

یکی دیگر از کلید‌های شادمانی آگاهی از نحوه‌ی مدیریت احساسات منفی است. احساسات دشوار، بخش انکارناپذیر زندگی هستند، با این حال تفاوت، در چگونگی برخورد با این احساسات است.

کارهایی که ما در آنها مهارت داریم و دوست داریم انجام بدهیم نقاط قوت ما هستند. همه‌ی ما نقاط قوت داریم حتی اگر تاکنون آنها را کشف نکرده باشیم.

نقاط قوت ما شامل موارد زیر می‌شوند:

هنگامی که یک نقطه‌ی قوت را کشف می‌کنیم و آن را پرورش می‌دهیم، شادی ما افزایش می‌یابد. هرچه بیشتر روی نقطه‌ی قوت خود کار کنیم، در آن مهارت بیشتری پیدا می‌کنیم تا جایی که در آن به مرتبه‌ی استادی می‌رسیم.

هنگامی که در کاری که از انجام دادن آن لذت می‌بریم ماهر می‌شویم، می‌توانیم در آن غرق ‌شویم. به این حالت تچان (flow) می‌گویند. تجربه کردن تچان به افزایش شادمانی کمک می‌کند. پیدا کردن راه‌هایی برای استفاده از نقاط قوت در زندگی روزمره یکی از کلید‌ی‌ترین مؤلفه‌های لازم برای یک زندگی شاد است.

آدم‌هایِ زندگی ما مهم هستند. روابط خوب یکی از بهترین راه‌ها برای بهره‌مندی از شادمانی و سلامتی است.

آموختن مهارت‌های عاطفی خاصی می‌تواند به ما کمک کند روابط خوبی ایجاد و آنها را حفظ کنیم. هنگامی که افرادی در زندگی ما هستند که همیشه می‌توانیم روی‌ آنها حساب کنیم، همان طور که آنها روی ما حساب می‌کنند، به انسان‌هایی قوی‌تر، کاردان‌تر و موفق‌تر تبدیل می‌شویم.

در اینجا برخی از مهارت‌هایی را معرفی می‌کنیم که به ما در ایجاد روابط خوب کمک می‌کنند:

زندگی‌ ما می‌تواند پر از فعالیت‌های روزمره و مسئولیت‌ها باشد. خیلی از ما‌ چند کار را به طور هم‌زمان‌ انجام می‌دهیم تا بلکه جلو بیفتیم و دائما به جای بعدی‌ای که باید آنجا باشیم فکر می‌کنیم. ولی بیایید کمی ترمز کنیم و به کاری که در حال انجام آن هستیم و دلیلی که آن را انجام می‌دهیم فکر کنیم. این همان چیزی است که شادی را می‌سازد.

به تاثیرات کاهاری خود توجه کنید. ببینید از چه‌ راه‌هایی (چه کوچک، چه بزرگ) در حال به وجود آوردن تغییر هستید. براساس ارزش‌هایی که برای‌تان مهم هستند زندگی کنید. کمی وقت بگذارید و ببنید چه چیزهایی برای شما واقعا اهمیت دارند (مانند کمک کردن به دیگران و یا محافظت از سیاره‌ی زمین).

از چه راهی می‌خواهید دنیا را به مکان بهتری تبدیل کنید؟ به تمام کارهای کوچکِ روزمره که می‌توانند شما را به سوی هدف‌تان هدایت کنند توجه کنید. آنها کمک می‌کنند که زندگی شما معنای جدیدی بگیرد و شادی‌تان افزایش یابد.

زمان که زندگی ما لبریز از عواطف مثبت، روابط خوب، تمرین نقاط قوت و حس هدفمندی باشد، آماده‌ایم تا کارها را با موفقیت به انجام برسانیم.

هدف‌گذاری و رسیدن به هدف‌ها باعث می‌شود تا انرژی خود را روی انجام آنها متمرکز کنیم و به ما کمک می‌کند متوجه شویم چگونه می‌توانیم در دنیای پیرامون خود تأثیرگذار باشیم.

تمام تلاش خود را در مسائلی که برای‌تان اهمیت دارند به کار بگیرید. در هر کاری بهترین خود باشید، بدون آنکه نیازی به کامل و بی‌نقص بودن داشته باشید. اگر همان ابتدا نتیجه نگرفتید، طرز فکر خوش‌بینانه‌ی خود را حفظ کنید و باز هم تلاش کنید. به خودتان و رویاهای‌تان ایمان داشته باشید.

هدف‌های واقع‌بینانه برای خود تعیین و با برداشتن قدم‌های کوچک، رؤیاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید و برای آنکه موفقیت‌ را از آنچه که هست باز هم شیرین‌تر کنید، آن را با کسانی که برای شما مهم هستند جشن بگیرید.

بسیار خوب، پس شما یاد گرفتید که چگونه با مدیریت طرز تفکر، آرام کردن ‌ذهن، کسب اعتماد به نفس بیشتر، به کارگیری نقاط قوت، افزایش عزت نفس، انجام کارهای مورد علاقه و ایجاد ارتباطات خوب شادتر باشید. فهرست خیلی طولانی شد، مگر نه؟ نمی‌توانید هم‌زمان از پس همه‌ی آنها بربیایید. ولی می‌توانید با برداشتن قدم‌های کوچک شروع و یک کار را انتخاب و روی آن تمرکز کنید.

بهترین راه برای رسیدن به هر هدفی این است که با کارهای مشخص و کوچک شروع کنید. بعد از مدتی، انجام آنها برای‌تان به یک عادت تبدیل می‌شود و بدون آنکه خیلی درباره‌ی آنها فکر کنید در زندگی شما جا می‌افتند. حال زمان آن رسیده که یک عادت روزمره‌ی جدید را انتخاب کنید. دستیابی به هدف‌های کوچک و مشخص می‌‌تواند روی هم رفته شادی فراوانی ایجاد کند.چگونه زندگي شاد و موفقي داشته باشيم؟

برگرفته از: kidshealth.org

(function(a){function c(){try{return 0===a(‘.single-container .post’).attr(‘class’).toString().split(‘ ‘).reduce(function(f,g){return 0<=g.indexOf('category-')

یک غم به تنهایی برای نابودی هزاران شادی کافیست

14000تومان

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/js/chetor/article.v1.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/template/bnrs/yn_bnr.min.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

خیلی بهم کمک کرد عالی بود

با سلام خیلی عالی بود با تشکر

بسیار جالب بود ممنون

خوشحالم که براتون مفید بود.

مثبت اندیشی

آموزش مدیتیشن برای تازه‌کارها با ۲۰ نکته عملی

افسردگی چیست؛ ۹ نشانه و ۶ عامل این بیماری شایع

جملات انگیزشی؛ ۲۵ جمله‌ای که خواندن‌شان یک روز پرانرژی را برایتان رقم…

۲۰ رازی که افراد خوشحال هرگز به شما نمی‌گویند

۸ کاری که افراد موفق قبل از ۸ صبح انجام می‌دهند

آخرین مطالب

سونای مادون قرمز؛ تأثیرات، فواید و موارد منع استفاده

قانون مورفی چیست و چطور می‌توان با آن مقابله کرد؟

کتاب تدوین طرح کسب و کار به روش اساتید هاروارد


چطور درآمد دلاری داشته باشیم؟

مدل تچان چیست و چگونه باعث افزایش بهره وری می‌شود؟

ترین های جهان


پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷


قدرتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۱۷

خنده دارترین جوایز نوبل در سال ۲۰۱۸ برای دستاوردهای علمی مضحک

بهترین فیلم های علمی تخیلی از گذشته تا کنون

خاص ترین سواحل دنیا که زیبایی آن‌ها شما را خیره می‌کند

بهترین فیلم های عاشقانه جهان که شما را در فضایی رمانتیک غرق می‌کنند

۶۸ راه اثبات شده برایافزایـش قــدرت مــغـز

خوش آمدین، لطفا وارد حساب کاربری شوید

یک رمزعبور موقت، برایتان ایمیل خواهد شد.

SookhteJet.ir – انگیزشی ترین وبسایت برای جوان موفق

چطور مانند یک نابغه فکر کنیم؟
12 توصیه از استیفن هاوکینگچگونه زندگي شاد و موفقي داشته باشيم؟

 

زمانی که هاوکینگ 21 سال داشت، دکترها بیماری نورونی او را شناسایی کردند و کلام آخر آنها به استیفن جوان این بود : “فقط چند سال وقت داری… از زندگیت لذت ببر.”

استیفن هاوکینگ نه تنها چند سال بعد از دنیا نرفت؛ بلکه هم اکنون 72 سال سن دارد و تبدیل به یک فوق ستاره در دنیای فیزیک شده است. استاد دانشگاه کمبریج، محقق سیاه چاله ها و البته نویسنده کتاب پرفروش “تاریخچه کوتاهِ زمان”

استیفن هاوکینگ تمام این افتخارات نه در حالت عادی، بلکه با حالت بدنیِ غیر فعال و بی حرکت که تنها میتواند از فعالیت چشمانش کمک بگیرد تا توسط رایانه ای که شرکت Intel برای او طراحی کرده، حرکات چشمانش را به صوت تبدیل کند استفاده کند.

اما اگر میخواهید مانند یک نابغه بیاندشید؟ ابتدا باید با افکار یک نابغه و با نحوه فکر کردن او در مورد جنبه های مختلف زندگی آشنا شوید. یکی از مهارتهای افراد موفق آشنایی با دیدگاه افراد مختلف است، حتی اگر با آن دیدگاه مخالف باشند، به افراد موفق کمک میکند آگاهی شان را در مورد نحوه نگرش به مسائل جهان توسعه دهند.

شما در این مقاله 12 توصیه در مورد 12 قسمت زیر میخوانید :

چطور مانند استیفن هاوکینگ فکر کنیم؟
12 توصیه از استیفن هاوکینگ :

 

ناتوانی
” توصیه من به تمام افرادی که دچار فلجی و ناتوانی هستند این است که سعی کنید تمرکزتان را بر روی کارهایی که ناتوانی تان مانع انجام آن نمیشود معطوف کنید. خودتان را افکار منفی و مربوط به اتفاقی که افتاده برای همیشه درگیر نکنید؛ در عوض از توانایی های دیگرتان استفاده کنید و اجازه ندهید یک ناتوانی جسمانی تبدیل به یک ناتوانی روحی شود. ” __نیویورک تایمز 2011

 

اولویت ها
“هدف من ساده است. هدف من توانایی شناخت و درک کامل جهان است؛ چرا اینچنین که هست، هست؟ و در کل چرا وجود دارد؟” __ کتاب “جهان استیفن هاوکینگ” 1985

 

سرنوشت
” متوجه شده ام حتی مردمی که مدعی اند سرنوشت شان از قبل نوشته شده و معتقدند هیچ قدرتی در تغییر آن ندارند ،هنگام عبور از خیابان هر دو طرف را ابتدا بررسی میکنند… ” __ کتاب “سیاه چاله ها و سیارک ها و اجرام دیگر” 1994

 

طنز
” اگر زندگی یک طنز نبود، بدون شک یک تراژدی بود. ” __مجله نیویورک تایمز 2004

 

هوش
” هیچ ایده ای ندارم … مردمی که پ فقط به IQ-شان فکر میکنند چیزی جز بازنده نیستند. ” __مجله نیویورک تایمز 2004

 

زنان
” باید اعتراف کنم از جهان چیزهای زیادی فهمیدن و کشف کردم… اما در مورد زنان منطق نمیتواند مرا توجیه کند.”

 

پند زندگی
” شماره یک : همیشه یادتان باشد سرتان را بالا بگیرید و به ستاره ها نگاه کنید تا به زمین. شماره دو : هرگز دست از تلاش در کارتان برندارید، کار هدف و معنا به زندگیتان میدهد و زندگی بدون آن پوچ است. شماره سه : اگر به حد کافی خوش شانس بودید که معنای عشق را در کسی یافتید، یادتان باشد که آنرا از دست ندهید زیرا در دنیا عشق به شدت کمیاب است. ” __ABC news 2010

 

فعالیت نویسندگی
” من تلاش زیاد و طاقت فرسایی برای نوشتن “تاریخچه کوتاه زمان” متقبل شدم، در برهه ای زندگی ام که همه چیز معنای شکست را به من تداعی میکرد آنرا نوشتم زیرا معتقدم دانشمندان باید تحقیقاتشان را ساده سازی کنند برای مردم… اگر مردم آنها را متوجه نشوند و درک نکنند پس چطور دانشمندان را تشویق به ادامه ی تلاش شان کنند؟ ” __گاردین 2005

 

نظریه ریسمان
” زمانی که نظریه ریسمان را درک میکنیم، تنها میتوانیم به نحوه شروع این جهان پی ببریم. نظریه ریسمان اطلاعات زیادی در مورد چگونگی زندگی ما و جایی که در حال رفتن به آنجا هستیم را در اختیار ما قرار نمیدهد. ” __گاردین 2005

 

سلامتی
” زمانی که متوجه شدم به بیماری ALS مبتلا هستم ، تنها 2 سال به من فرصت زندگی داده بودند… اما الان 45 سال از آن زمان میگذرد و من همچنان در حال زندگی و تحقیق و پژوهش هستم، زیرا کارهایی داشتم که باید انجام میدادم… من برای مردم حاضر نبودم. ” __CNN 2010

 

خدا
” نمیدانم خدایی وجود دارد یا ندارد. من دانشمند هستم و وظیفه من فهمیدن این جهان است، نه خالق آن. ” __CNN 2010

 

شکست های متوالی
” اگر شکست خوردید، اضطراب و نگرانی هیچ کمکی به شما برای رهایی از شکست نخواهند کرد. کاری که من انجام میدهم این است : راجع به مسئله ای که باید حل شود فکر میکنم در حالی که مشغول کاری دیگر هستم. بعضی اوقات چندین سال طول میکشد تا بفهمید شکست شما در واقع بزرگترین پیروزی شما بوده…در مورد نظریه سیاه چاله های من این مدت 29 سال طول کشید. ” __گاردین 2005

 

اگر مطالب زیر را نخوانده این، همین الان بخوانید :

مقاله قبلی

6 تکنیکی که شما را به یک سخنران حرفه ای تبدیل میکندچگونه زندگي شاد و موفقي داشته باشيم؟

مقاله بعدی

12 راه برای متحول کردن زندگی تان در 12 ماه (یا کمتر) | قسمت چهارم

چرا ایده شما برای کارآفرینی مهم نیست؟ و فقط به یک چیز احتیاج دارید

6 تکنیک عجیب موفقیت به سبک عادل فردوسی پور – مجری برنامه 90

بسيار موثر و مثبت

جالب بود

بسیار عالی مرحبا

lotfan az in matlab bishtar bezarid

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید…

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**

ذخیره نام و ایمیل برای دیدگاه‌گذاری‌های بعدی

خوش آمدین، لطفا وارد حساب کاربری شوید

یک رمزعبور موقت، برایتان ایمیل خواهد شد.

۴ کاری که فقط گوگل انجام می‌دهد و هر کسب‌وکاری که…

دیپاک چوپرا توضیح میدهد با قانون بخشش چطور زندگی…

آموزش کارآفرینی به بچه ها (با این دستورالعمل فرزند شما…

تغییر زندگی را چطور همیشگی کنیم؟ این ۸ اصل را رعایت…

قانون جذب در قرآن و متون دینی به وضوح نمایان است اما به…


وارد به حساب کاربری تان شوید اگر قبلا حساب کاربری ساختید.


نام کاربری


پست الکترونیک


نام


نام خانوادگی


کلمه عبور


تکرار کلمه عبور


تلفن همراه

مدت اشتراک عضویت ویژه تان را انتخاب کنید :

کد تخفیف – معتبر
– نامعتبر

اعمال شود

در هر مسیری که باشید،اشتیاق و انگیزه همان سوخت مورد نظر شماست که به آن نیاز دارید و تخصص ما، ایجاد انگیزه با قدرت سوخت جت برای پیشرفت و موفقیت شما در مسیر اهدافتان است.
جدیدترین مقالات دنیای موفقیت به همراه آموزش مهارت های نوین کسب و کار و مدیریت برای کارآفرینان جوان به همراه خلاصه جدیدترین کتاب های موفقیت و توسعه مهارت های فردی

آخرین مقالات

۴ کاری که فقط گوگل انجام می‌دهد و هر کسب‌وکاری که می‌خواهد دنیا را…

دیپاک چوپرا توضیح میدهد با قانون بخشش چطور زندگی دلخواه‌تان را خلق…

آموزش کارآفرینی به بچه ها (با این دستورالعمل فرزند شما یکی از رهبران…

تغییر زندگی را چطور همیشگی کنیم؟ این ۸ اصل را رعایت کنید امکان ندارد…

خوش آمدین، لطفا وارد حساب کاربری شوید

یک رمزعبور موقت، برایتان ایمیل خواهد شد.

حتما شما مایل هستید موفق باشید که دنبال این مقاله بوده اید. پس نگران نباشید و خوب به این 40 نکته طلایی توجه نمایید تا در زندگی موفق شوید !

کرایگ هایپر؛ نویسنده، محقق، مقاله نویس، مجری رادیو و تلویزیون و یک سخنران حرفه ای است. در ۲۵ سال گذشته، او با کارهایش به عنوان یک کارشناس حرفه ای موفقیت در حوزه های شخصی و اجتماعی معرفی شده.

هاپیر یک سایت هم درباره سخنرانی موثر دارد که در آن نوشته:

«من خواسته ام بخش های مهم کتاب های کمکی که تا به حال خوانده ام و تجربه هایی که در زندگی ام داشته ام را به صورت ۴۰ نکته کلیدی فشرده کنم و در اختیار دیگران بگذارم تا در هر زمان بتوانند آن را بخوانند. مطمئنا کتاب هایی که در سطح جهانی فروخته می شوند و دربارهخودیاری هستند ممکن است برای بعضی ها قابل استفاده باشند ولی من مایلم چیزی بنویسم که برای همه مفید واقع شود.آ» حالا این شما و این هم ۴۰ توصیه کرایگ هایپر. بخوانید و قضاوت کنید.

۱) فرصت هایی را می بینند و پیدا می کنند که دیگران آنها را نمی بینند.چگونه زندگي شاد و موفقي داشته باشيم؟

۲) از مشکلات درس می گیرند، در حالی که دیگران فقط مشکلات را می بینند.

۳) روی راه حل ها تمرکز می کنند.

۴) هوشیارانه و روشمندانه موفقیت شان را می سازند، در زمانی که دیگران آرزو می کنند موفقیت به سراغ شان آید.

۵) مثل بقیه ترس هایی دارند ولی اجازه نمی دهند ترس آنها را کنترل و محدود کند.

۶) سوالات درستی از خود می پرسند. سوال هایی که آنها را در مسیر مثبت ذهنی و روحی قرار می دهد.

 

۴۰ عادت انسان های موفق

 

کرایگ هایپر؛ نویسنده، محقق، مقاله نویس، مجری رادیو و تلویزیون و یک سخنران حرفه ای است. در ۲۵ سال گذشته، او با کارهایش به عنوان یک کارشناس حرفه ای موفقیت در حوزه های شخصی و اجتماعی معرفی شده. هاپیر یک سایت هم درباره سخنرانی موثر دارد که در آن نوشته:

«من خواسته ام بخش های مهم کتاب های کمکی که تا به حال خوانده ام و تجربه هایی که در زندگی ام داشته ام را به صورت ۴۰ نکته کلیدی فشرده کنم و در اختیار دیگران بگذارم تا در هر زمان بتوانند آن را بخوانند. مطمئنا کتاب هایی که در سطح جهانی فروخته می شوند و درباره خودیاری هستند ممکن است برای بعضی ها قابل استفاده باشند ولی من مایلم چیزی بنویسم که برای همه مفید واقع شود.آ» حالا این شما و این هم ۴۰ توصیه کرایگ هایپر. بخوانید و قضاوت کنید.

چگونه می توانیم در زندگی موفق باشیم؟

۱) فرصت هایی را می بینند و پیدا می کنند که دیگران آنها را نمی بینند.

۲) از مشکلات درس می گیرند، در حالی که دیگران فقط مشکلات را می بینند.

۳) روی راه حل ها تمرکز می کنند.

۴) هوشیارانه و روشمندانه موفقیت شان را می سازند، در زمانی که دیگران آرزو می کنند موفقیت به سراغ شان آید.

۵) مثل بقیه ترس هایی دارند ولی اجازه نمی دهند ترس آنها را کنترل و محدود کند.

۶) سوالات درستی از خود می پرسند. سوال هایی که آنها را در مسیر مثبت ذهنی و روحی قرار می دهد.

۷) به ندرت از چیزی شکایت می کنند و انرژی شان را به خاطر آن از دست نمی دهند. همه چیزی که شکایت کردن باعث آن است فقط قرار دادن فرد در مسیر منفی بافی و بی ثمر بودن است.

۸ ) سرزنش نمی کنند (واقعا فایده اش چیست؟) آنها مسوولیت کارهایشان و نتایج کارهایشان را تماما به عهده می گیرند.

۹) وقتی ناچارند از ظرفیتی بیش از حد ظرفیت شان استفاده کنند همیشه راهی را برای بالا بردن ظرفیت شان پیدا می کنند و بیشتر از ظرفیت شان از خود توقع دارند. آنها از آنچه دارند به نحو کارآمدتری استفاده می کنند.

۱۰) همیشه مشغول، فعال و سازنده هستند. هنگامی که اغلب افراد در حال استراحت هستند آنها برنامه ریزی می کنند و فکر می کنند تا وقتی که کارشان را انجام می دهند استرس کمتری داشته باشند.

۱۱) خودشان را با افرادی که با آنها هم فکر هستند متحد می کنند. آنها اهمیت و ارزش قسمتی از یک گروه بودن را می دانند.

۱۲) بلندپرواز هستند و دوست دارند حیرت انگیز باشند. آنها هوشیارانه انتخاب می کنند تا بهترین نوع زندگی را داشته باشند و نمی گذارند زندگی شان اتوماتیک وار سپری شود.

۱۳) به وضوح و دقیقا می دانند که چه چیزی در زندگی می خواهند و چه نمی خواهند. آنها بهترین واقعیت را دقیقا برای خودشان مجسم و طراحی می کنند به جای اینکه صرفا تماشاگر زندگی باشند.

۱۴) بیشتر از آنکه تقلید کنند، نوآوری می کنند.

۱۵) در انجام کارهایشان امروز و فردا نمی کنند و زندگی شان را در انتظار رسیدن بهترین زمان برای انجام کاری از دست نمی دهند.

۱۶) آنها دانش آموزان مدرسه زندگی هستند و همواره برای یادگیری روی خودشان کار می کنند. آنها از راه های مختلفی مثل تحصیلات آموزشگاهی، دیدن و شنیدن، پرسیدن، خواندن و تجربه کردن یاد می گیرند.

۱۷) همیشه نیمه پر لیوان را می بینند و توانایی پیدا کردن راه درست را دارند.

۱۸) دقیقا می دانند که چه کاری باید انجام دهند و زندگی شان را با از شاخه ای به شاخه ای دیگر پریدن از دست نمی دهند.

۱۹) ریسک های حساب شده ای انجام می دهند؛ ریسک های مالی، احساسی و شغلی.

۲۰) با مشکلات و چالش هایی که برایشان پیش می آید سریع و تاثیرگذار روبه رو می شوند و هیچ وقت در مقابل مشکلات سرشان را زیر برف نمی کنند. با چالش ها روبه رو می شوند و از آنها برای پیشرفت خودشان بهره می برند.

۲۱) منتظر قسمت و سرنوشت و شانس نمی مانند تا آینده شان را رقم بزند. آنها بر این باورند که با تعهد و تلاش و فعالیت، بهترین زندگی را برای خودشان می سازند.

۲۲) وقتی بیشتر مردم کاری نمی کنند؛ آنها مشغول فعالیت هستند. آنها قبل از اینکه مجبور به کاری بشوند، عمل می کنند.

۲۳) بیشتر از افراد معمولی روی احساسات شان کنترل دارند. آنها همان احساساتی را دارند که ما داریم ولی هیچ گاه برده احساسات شان نمی شوند.

۲۴) ارتباط گرهای خوبی هستند و روی رابطه ها کار می کنند.چگونه زندگي شاد و موفقي داشته باشيم؟

۲۵) برای زندگی شان برنامه دارند و سعی می کنند برنامه شان را عملی کنند. زندگی آنها از کارهای برنامه ریزی نشده و نتایج اتفاقی عاری است.

۲۶) در زمانی که بیشتر مردم به هر قیمتی می خواهند از رنج کشیدن و بودن در شرایط سخت اجتناب کنند، افراد موفق قدر و ارزش کار کردن و بودن در شرایط سخت را می فهمند.

۲۷) ارزش های زندگی شان معلوم است و زندگی شان را روی همان ارزش ها بنا می کنند.

۲۸) تعادل دارند. وقتی از لحاظ مالی موفق هستند، می دانند که پول و موفقیت مترادف نیستند. آنها می دانند افرادی که فقط از نظر مالی در سطح مطلوبی قرار دارند، موفق نیستند. این در حالی است که خیلی ها خیال می کنند پول همان موفقیت است. ولی آنها دریافته اند که پول هم مثل بقیه چیزها یک وسیله است برای دستیابی به موفقیت.

۲۹) اهمیت کنترل داشتن روی خود را درک کرده اند. آنها قوی هستند و از اینکه راهی را می روند که کمتر کسی می تواند برود، شاد می شوند.

۳۰) از خودشان مطمئن هستند و به احساسات ناشی از اینکه کجا زندگی می کنند و چه دارند و چه طور به نظر می رسند، توجهی ندارند.

۳۱) دست و دل باز و مهربان هستند و از اینکه به دیگران کمک می کنند تا به خواسته هایشان برسند خوشحال می شوند.

۳۲) متواضع هستند و اشتباهات شان را با خوشحالی می پذیرند و به راحتی عذرخواهی می کنند. آنها از توانایی هایشان خاطر جمع هستند ولی به آن مغرور نمی شوند. آنها خوشحال می شوند که از دیگران بیاموزند و از اینکه به دیگران کمک می کنند تا خوب به نظر برسند بیشتر از کسب افتخارات شخصی شان لذت می برند.

۳۳) انعطاف پذیر هستند و تغییر را غنیمت می شمارند. وقتی وضعیتی پیش می آید که عادت ها و آسایش روزمره شان را بر هم می زند از آن استقبال می کنند و با آغوش باز وضعیت جدید و ناشناس را می پذیرند.

۳۴) همیشه سلامت جسمانی خود شان را در وضعیت مطلوبی نگه می دارند و می دانند که بدنشان خانه ای است که در آن زندگی می کنند و به همین خاطر، سلامت جسمانی برای آنها خیلی مهم است.

۳۵) موتور بزرگ و پرقدرتی دارند. سخت کار می کنند و تنبلی نمی کنند.

۳۶) همیشه منتظر بازتاب کارهایشان هستند.

۳۷) با افراد بدذات و غیرموجه نشست و برخاست نمی کنند.

۳۸) وقت شان و انرژی شان را روی وضعیت هایی که از کنترل شان خارج است صرف نمی کنند.

۳۹) کلید خاموش روشن دارند. می دانند چگونه استراحت کنند و ریلکس شوند. از زندگی شان لذت می برند و سرگرم می شوند.

۴۰) آموخته هایشان را تمرین می کنند. درباره تئوری های عجیب و غریب خیالبافی نمی کنند بلکه واقع بینانه زندگی می کنند.

 

گام های زندگی موفق:

 

گام 1 – از انتقاد بیجا ، سرزنش مداوم و گِله و شکایت بپرهیزید.

گام 2 – در ارزیابی های خود صادق و بی ریا باشید.

گام 3 – دیگران را دوست بدارید و به آنها علاقه مند شوید.

گام 4 – خواسته های دیگران را درک کنید .

گام 5 – همیشه لبخند را زینت چهره خود کنید. و بر زیبا یی خود بیافزایید

گام 6 – به خاطر داشته باشید نام هر شخصی زیباترین نت موسیقی اوست ؛ پس دیگران را به نام صدا بزنید و با او احساس نزدیکی کنید .

گام 7 – شنونده خوبی باشید و دیگران را تشویق کنید که درباره خودشان و علاقه مندیهایشان حرف بزنند .

گام 8 – در جهت علایق دیگران سخن بگویید .

گام 9 – این باور را به دیگران القا کنید که قدرت زیادی دارند و برای خود کسی هستند، و در انجام این کار نهایت صداقت را داشته باشید .

گام 10 – همیشه برای این که بهترین نتیجه را از بحث و مجادله بگیرید، سعی کنید از شرکت در آن بپرهیزید .

گام 11 – به عقاید دیگران احترام بگذارید و هرگز از عبارت « تو اشتباه می کنی » استفاده نکنید .

گام 12 – اگر خطایی از شما سرزد، با قاطعیت به آن اعتراف کنید و اعتماد به نفس داشته باشید و بدانید که « انسان جایز الخطاست » .

گام 13 – همیشه صحبت های خود را دوستانه آغاز کنید .

گام 14 – به گونه ای رفتار کنید که همیشه دیگران تأییدتان کنند .

گام 15 – سعی کنید از راه های مناسبی برای کسب آرامش استفاده کنید تا دیگران برای شریک شدن در آرامشتان به سوی شما بیایند .

گام 16 – اجازه بدهید همیشه دیگران بیش از شما صحبت کنند .

گام 17 – خالصانه به هر اتفاقی از دید دیگران نگاه کنید و تک محور نباشید .

گام 18 – باورها و علایق سایرین را همانگونه که هستند بپذیرید چرا که هرکس از دید خود بهترین است .

گام 19 – همواره به سوی انگیزه های بهتر و قوی تر بروید، تا بهترین باشید .

 

 

در مورد رژیم کتوژنیک وگان چه می دانید؟ شاید شما هم جزء افرادی باشید که دوست دارند رژیم کتوژنیک بگیرند ولی به نظرشان سخت بیاید و یا بخواهند رژیم وگان بگیرند ولی به نظرشان اصلا قابل اجرا نیست. ما در این مقاله از بخش تغذیه دکتر سلام می خواهیم به بررسی یک رژیم غذایی بپردازیم که ترکیبی از رژیم کتوژنیک و وگان است. با ما باشید تا شما را با رژیم کتوژنیک وگان بیشتر آشنا کنیم. رژیم کتوژنیک وگان چیست؟ رژیم وگان فواید سلامتی زیادی …

تمایل سر کودک تان به یک سمت، می تواند هشدار دهنده باشد. تورتیکلی یا کجی گردن نوزاد می ‌تواند در پسران و یا دختران از بدو تولد شروع شود و تا ۳ ماهگی ادامه یابد و این می ‌تواند برای والدین ترسناک باشد. اما اغلب کودکان خیلی زود خوب می شوند، به خصوص وقتی که کجی گردن نوزاد ، زود تشخیص داده ‌شود و به سرعت درمان شود. در این مقاله از بخش سلامت کودک دکتر سلام به بررسی کجی گردن نوزاد می پردازیم. با …

آیا امکان بزرگ کردن سینه ها وجود دارد؟ از افتادگی و شل بودن سینه های خود خسته شده اید؟ ما یک راه حل ساده و موثر را به شما ارائه می کنیم. بله، درست حدس زدید! این راه حل ساده، ورزش است. با انجام این 10 حرکت عالی، شما می توانید سینه های خود را به شکل و فرم اولیه خود تبدیل کنید و هر بار که سینه بند می پوشید، سینه ها کاملا عالی و بزرگ به نظر برسند. در این مقاله از بخش …

ناتوانی جنسی وضعیتی است که در آن مرد قادر به انجام و حفظ حالت نعوظ erection برای برقراری یک رابطه جنسی موفق نیست. اگر گاه و بیگاه این مشکل بطور موقتی پیش بیاید، لزوما سبب نگرانی نمی شود ولی اگر ناتوانی جنسی یک مسئله مستمر و ادامه دار باشد، منجر به استرس شده و اعتماد به نفس شخص را تحت تاثیر قرار می دهد و به بروز اختلال در روابط اجتماعی می انجامد. متاسفانه در بسیاری موارد فرد مبتلا بیماری خود را پنهان کرده و …

پرده بکارت بافت نازکی در دهانه واژن می باشد که ار فردی به فرد دیگر فرق می کند. بعضی از زنان با پرده گوشتی بسیار کوچکی متولد می شوند. برخی دیگر از انواع پرده بکارت وجود دارند که حتی تمام دهانه واژن را می پوشانند. آیا می دانید علائم پارگی این پرده چیست؟ چگونه می توانید بررسی کنید که آیا پرده سالمی دارید یا نه؟ در این مقاله از بخش جنسی دکتر سلام به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت و چند باور غلط در مور …چگونه زندگي شاد و موفقي داشته باشيم؟

پرده بکارت پرده ای بسیار نازک است که دهانه مهبل را پوشانده است و به دلایل مختلفی می تواند پاره شود که یکی از این دلایل داشتن رابطه …

نکروز استخوان یا آواسکولار نکروز (AVN) که استئونکروز نیز نامیده می شود، در اثر عدم وجود خون در استخوان رخ می ‌دهد. زیرا استخوان بافت زنده ای است …

در مورد رژیم کتوژنیک وگان چه می دانید؟ شاید شما هم جزء افرادی باشید که دوست دارند رژیم کتوژنیک بگیرند ولی به نظرشان سخت بیاید و یا بخواهند …

در ابتدا تبریک ویژه ما را به خاطر تولد نوزاد دلبندتان پذیرا باشید. به عنوان یک مادر، شما بسیار هیجان زده هستید زیرا تولد نوزاد بهترین اتفاقی است …

بیماری پیلونیدال یک بیماری است که معمولا بر روی نوجوانان و جوانان تاثیر می گذارد. سینوس پلونیدال، سوراخ کوچکی است که در زیر پوست، بین کپل های باسن …

با دستگاه TENS آشنایی دارید؟ درد زایمان، یک تجربه دردناک و غافلگیر کننده است. خوشبختانه، پزشکی مدرن توانسته چندین راه حل برای مقابله با …

اختلالات گوارشی در طول دوران بارداری رایج و شایع می باشد. علاوه بر بروز یبوست، ناراحتی معده یا شل شدن مدفوع نیز مشکلات دیگری …

سرکه سیب برای خشک کردن زگیل ها و کشتن ویروس ها مفید است. خواص ضد میکروبی قوی دارد که در از بین بردن زگیل های تناسلی موثر است. اسید استیک موجود در سرکه سیب می تواند برخی از ویروس ها و باکتری ها را از بین ببرد.

روغن بابونه رومی یک ضد التهاب معروف است که هم برای انسان و هم برای سگ در صورت داشتن مشکلات پوستی مشابه مانند سوزش، سوختگی، جراحات، زخم یا اگزما بسیار عالی می باشد. این یک روغن بسیار ملایم است که به آرام کردن استرس سگ نیز کمک می کند.

روغن اسطوخودوس یک درمان مهم  موضعی برای مشکلات پوستی سگ مانند آلرژی و سوختگی است. این روغن  یک انتخاب رایج در بین روغن های ضروری  برای زخم ها و خارش پوست سگ می باشد.

برای درمان افسردگی و بد اخلاقی، صبح یک عدد موز بخورید. این میوه سروتونین مغز را افزایش داده و خوش اخلاقی بیشتر را برایتان به ارمغان می آورد.

برای افزایش سوخت و ساز بدن، ناشتا آب بنوشید. نوشیدن آب لیمو ناشتا، باعث چربی سوزی می شود و میل کردن آب هویج ناشتا، کبد چرب را درمان می کند. همچنین خوردن آب سیب ناشتا، باعث درمان جوش و آکنه می شود.

جوشانده شنبیله می تواند خارش پوست سر را درمان کند. برای این منظور کمی شنبیله را در آب در حال جوش ریخته و پس از 15 دقیقه آن را صاف کنید و موهای خود را با این مایع بشویید. شما همچنین شاهد خوش حالتی موهای خود خواهید بود.

اثبات شده است که رژیم پالئو برای بهبود عدم تحمل گلوکز مفید است و به طور خاص، رژیم غذایی پالئو بیش از یک رژیم غذایی مدیترانه ای به منظور بهبود تحمل گلوکز در افراد مبتلا به بیماری های قلبی اثر بخش بوده است.

هر دو رژیم غذایی اتکینز و پالئو، افراد را به مصرف تمام غذاهای مغذی، از جمله گوشت تازه، ماهی، غذاهای دریایی، سبزیجات تازه، چربی های سالم و … تشویق می کنند.

گزینه سالمی که برای مبتلایان به سرطان پروستات مناسب می باشد، خوردن گوجه فرنگی پخته است. گوجه فرنگی سرشار از آنتی اکسیدانی قوی به نام لیکوپن می باشد که زمانی که گوجه فرنگی پخته می شود، بدن به راحتی می تواند آن را جذب کند.

آلوئه ورا به علت خواص ضد باکتری و ضد التهابی، برای درمان زخم ها به طور طبیعی مفید است. همچنین باعث آبرسانی به پوست شده و چربی بیش از حد پوست را از بین می برد. علاوه بر این، یک نرم کننده طبیعی است که مرمت پوست آسیب دیده کمک می کند.

چگونه میتوان به تقویت انگشتان دست پرداخت؟ آیا میتوان با تمرینات ورزشی ساده، انگشتان قوی تری برای خود ساخت؟ این تمرین‌ های درمانی و …

آمینو اسیدهای زنجیره ای (BCAAs) به تازگی به عنوان یک مکمل ورزشی که می تواند ساختار عضلانی را افزایش دهد و بهبود سریع تر …

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گروه تحقیقاتی و آموزشی کرامت زاده کاملا محفوظ می باشد

همه ما دوست داریم زندگی سالم و شاد و پر بار و بدور از هرگونه استرس داشته باشیم. اگر شما نیز علاقمند به داشتن زندگی شاد و زندگی سالم هستید باید از قوانین زیر پیروی کنید.

 

خواب کافی نه تنها باعث افزایش سلامتی شما می شود بلکه باعث شاد بودن شما  و زندگی سالم نیز می شود.  به عنوان یک حقیقت می توان گفت: ” زود خوابیدن و زود بیدار شدن فرد را سالم، توانمند و خردمند می کند. روزانه 8-99 ساعت خواب برای افراد بالغ و 9-10 ساعت برای افراد غیر بالغ لازم است.چگونه زندگي شاد و موفقي داشته باشيم؟

مسافرت روش فوق العاده ای برای تعالی شخصیت هر فرد و باز شدن درهای ذهن به روی تجربیات جدید است. به علاوه اینکه مسافرت ما را از روزمرگی ها نجات می دهد و به ما کمک می کند که بابت همه امکانات و تسهیلاتی که در خانه داریم شاکر باشیم و زندگی سالم داشته باشیم

مقاله مرتبط : 5 قدم تا داشتن خانواده شاد وموفق  – چگونه یک رابطه سالم بسازیم؟ – موفقیت شخصی  – قانون عشق

فعالیت بدنی به هر طریقی اعم از پیاده روی  ساده یا آیروبیک یا هر رشته ورزشی دیگر باعث افزایش ایمنی بدن شده و باعث شادی انسان می شود.

6-بخورید و خوشحال  تا زندگی سالم وشاد داشته باشید منظورم از خوردن در غذا، زیاده‌روی کردن نیست بلکه در حد تعادل بخورید. وقتی یک تکه کیک شکلاتی می‌خوریم یا یک غذای خوشمزه، باز هم اندروفین در بدنمان آزاد می‌شود و حس خوشایندی به ما دست می‌دهد.خوردن چای سیاه و سبز علاوه بر اینکه سالم هستند، ما را خوشحال می‌کنند. چای سبز حاوی آنتی اکسیدان نیز هست و همین مسئله باعث می‌شود سیستم بدنی ما را تمیز کند و ما را برای کار بهتر آماده کند. بنابراین پاکت‌های قهوه‌تان رو دور بریزید و به جای آن دمنوش گیاهی مصرف کنید.  

7-جهت داشتن زندگی سالم مهارت اجتماعی خود را بالا ببرید

کاترین وین برگر (Catherine Weinberger)، اقتصاددان و استاد دانشگاه کالیفرنیا واقع در شهر سانتاباربارا، پس از تحلیل داده های به دست آمده در فاصله سالهای 1972 تا 1992 دریافت که “امروزه افرادی که هم باهوش هستند و هم از مهارت های اجتماعی خوبی برخوردارند در مقایسه با همتاهای خونگرم خود در سال 1980، درآمد بیشتری کسب می کنند”

8-اگر زندگی سالم می خواهید از کسی کینه به دل نگیرید

واقعا هیچ نیازی به عصبانی بودن و کینه جویی نیست، چون این کار ذهن را خسته و شما را ناتوان می کند. آیا به نظر نمی رسد که زندگی آرام تر از آنی پیش می رود که شما بخواهید به خاطرش عصبانی باشید؟

9-برای دستیابی به زندگی سالم درلحظه زندگی کنید

شما نمی توانید گذشته را تغییر دهید و هیچ کنترلی بر روی آینده هم ندارید. در زندگی سالم باید در لحظه زندگی کنید و از آنچه که پیش رویتان هست لذت ببرید. زمانی که برنامه های زیادی برای خود ترتیب می دهید، بسیار پرمشغله می شوید و این باعث استرس و تنش زیادی در شما می شود که بالطبع مانع از لذت بردن شما از زندگی اکنون و حال می شود.

 

مشاهده لینک pdf مقاله: چگونه یک زندگی سالم و سرشار ازشادی داشته باشیم؟

امروزه مفهوم کارما چنان فراگیر شده است که حتی تأثیر آن را بر بیماران هم مشاهده می‌کنیم. بسیاری از افرادی که دچار بیماری‌های خاص و سخت هستند، اعتقاد دارند در گذشته مرتکب اشتباه یا گناهی شده‌اند و بیماری امروزشان عقوبت آن گناه است! گناهی که حتی ممکن است آن را به یاد نیاورند! به عبارتی، بسیاری از بیماران فکر می‌کنند گرفتار کارما شده‌اند

روابط سالم به شما امکان می دهد فردیت خود را بیان کنید (هر دو با و بدون شریک زندگی خود)، بهترین در هر دو شما را به ارمغان بیاورید و رشد را تشویق کنید. [1] به ویژه اگر شما در یک رابطه جدید هستید، بهتر است پایه و اساس یک رابطه مثبت و سالم را از ابتدا تنظیم کنید. با تنظیم تمرکز شما در رابطه با احترام و ارتباطات مفید، شما می توانید یک رابطه سالم و رضایت بخش لذت ببرید.

ممکن است تصور کنید که شما راهتان با آن دسته افراد موفقی که پیوسته کامیابی های تازه حاصل می کنند یکی نباشد. البته ممکن است آنها توانایی هایی داشته باشند که شما فاقد آن هستید، اما همیشه به یاد داشته باشید: موفقیت شغلی آموختنی است و تنها تفاوت شما با آنها این است که آنها همیشه یک سری عادات خاص را به کار می بندند و این باعث کامیابی شان می شود

همه می‌خواهند شاد باشند اما چه تعداد از آدم‌ها می‌توانند مدعی شوند که واقعا شاد هستند؟ در تحقیق جدیدی نشان داده شده که از هر سه آمریکایی تنها یک نفر واقعا شاد است. اگر خودتان جزو آدم های شاد نباشید، احتمالا یک فرد شاد را در اطراف خود می‌شناسید

رزو دارید که ای کاش آزادی بیشتری داشتید؟ آیا آرزو دارید که ای کاش ماجراهای بیشتری را در زندگی تجربه کرده بودید؟ آیا آرزو دارید که ای کاش زمان بیشتری در اختیار داشتید؟ آیا آرزو دارید که ای کاش عشق بیشتری داشتید؟ آیا از صبح نخستین روز هفته در هراس هستید؟ پس باید هنر زندگی را بیاموزید. در این نوشتار با ما همراه باشید تا 45 راهکار که یک زندگی عالی و منحصر به فرد را بسازید فرا بگیرید

آیا احساس می‌کنید دیگر هیچ چیزی در زندگی برای‌تان جذابیت ندارد؟ امان از روزی که رؤیاهایمان به واقعیت بپیوندند اما از تحقق‌شان هیجان‌زده نشویم! کم نیستند افرادی که یک زمانی تصور می‌کردند اگر در رشته و دانشگاه مورد علاقه‌‌ی خود تحصیل کنند، مابقی زندگی به کام‌‌شان خواهد بود

مشکل بسیاری از خانم‌ها این است که دیگر هیچ مهر و محبتی در زندگی مشترک‌شان حس نمی‌کنند، چراکه از جانب همسرشان رفتار خاصی مبنی بر دوست‌ داشته‌ شدن و خواستنی‌ بودن نمی‌بینند و احساس می‌کنند که قدرشان دانسته نمی‌شود

فهمیدن اینکه آیا یکی از همین مرد‌های اطرافتان، مرد زندگی شماست یا نه، کمی زمان می‌برد. پس با نشانه‌های یک مرد رویایی آشنا شوید و ببینید که چه کسی در اطرافتان این نشانه‌ها را در رفتار‌هایش بروز می‌دهد.

تعداد کل امتیازات این مطلب 21

این مطلب را به اشتراک بگذارید

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

درباره سایت بیشتر بدانید

نشانی : تهران -سعادت آباد. ضلع جنوب شرقی میدان فرهنگ. پیوند 2–
اصفهان -میدان جمهوری اسلامی-خیابان رباط دوم-نرسیده به چهارراه باهنر-سمت چپ

تلفن تماس : 09120155416

ایمیل : [email protected]

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه تحقیقاتی و آموزشی کرامت زاده می باشد و هرگونه کپی برداری غیر اخلاقی بوده و پیگرد قانونی دارد

طراحی سایت و سئو توسط گروه تخصصی آرمانیک | مشاوره تبلیغات اینترنتی توسط مدیر وب

چگونه زندگي شاد و موفقي داشته باشيم؟

چگونه زندگي شاد و موفقي داشته باشيم؟

9

پیشنهاد شده برای شما :
0 deniz deniz فواید،علائم،خواص سپتامبر 24, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *