چگونه بتوانيم خوب انگليسي صحبت کنيم

چگونه بتوانيم خوب انگليسي صحبت کنيم

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

چگونه بتوانيم خوب انگليسي صحبت کنيم

چگونه بتوانيم خوب انگليسي صحبت کنيم

خوش آمدید. به حساب کاربری خود وارد شوید.

آدرس ایمیلی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید را وارد نمائید تا یک رمز عبور جدید برای شما ارسال شود.

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع مقالات آموزشی و فیلم آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

چگونه بتوانيم خوب انگليسي صحبت کنيم

صحبت کردن اغلب سخت‌ترین مهارت برای یادگیری در مهارت‌های چهارگانه‌ی زبان است. گوش دادن و فمهیدن یا حتی خواندن و نوشتن نیز دشواری‌های خاص خود را دارند، اما صحبت با یک فرد انگلیسی‌زبان و نفهمیدن منظور وی و از کار افتادن ذهن قطعا تجربه‌ای بسیار تلخ و متفاوت است. اما با ترفندهای صحیح در کنار تلاش مداوم، می‌توانید به سادگی شاخ این غول را بشکنید و بهتر از قبل انگلیسی صحبت کنید. این نوشته را بخوانید تا ببینید چگونه باید انگلیسی صحبت کنیم.

وقتی در خانه با خودتان تنها هستید، هیچ دلیلی برای اضطراب وجود ندارد. می‌توانید به ذهن‌تان اجازه بدهید تا آزادانه کار کند و فکرهای مختلفی را که به ذهن‌تان می‌رسد، به زبان بیاورید و در همین حال صدایتان را ضبط کنید. در این شرایط به بهترین شکل انگلیسی صحبت می‌کنید. یک کتاب صوتی یا ویدئوی آنلاین پیدا کنید که بتوانید از آن تقلید کنید. به نظرتان انگلیسی صحبت کردن‌تان به آنچه که می‌شنوید، شباهت دارد؟

می‌توانید در حین خواندن یک کتاب، صدایتان را ضبط کنید. با این کار می‌توانید به صدای واقعی خودتان گوش بدهید و نکات ریزی مثل مِن مِن کردن یا بریده بریده حرف زدن را در جملات‌تان پیدا کنید. چندین بار صدایتان را ضبط کنید تا متوجه پیشرفت‌تان شوید.

اگر وسیله‌ای برای ضبط صدا ندارید، کافی است با صدای بلند کتاب یا هر مطلبی را بخوانید. زمان ایده‌آل انجام این کار، روزانه ۱۵ الی ۲۰ دقیقه است. با این کار به صحبت برای زمان طولانی عادت می‌کنید و گفتن جملات طولانی آزارتان نمی‌دهد. همچنین به کلماتی برمی‌خورید که می‌توانید به دایره‌ی لغات‌تان اضافه کنید.

بهترین انتخاب، کتاب‌هایی با دیالوگ‌های فراوان هستند. به هر حال، زبان در مکالمه عموما واقعی‌تر و تا حدی ساده‌تر است. خواندن شعر هم بسیار عالی است اما مکالمات بسیار کاربردی‌تر هستند.

در عصر دیجیتال زندگی می‌کنیم و این یعنی اینکه حتی اگر افراد انگلیسی‌زبان اطراف‌تان وجود ندارند، دسترسی به آنها بسیار آسان است! رادیوهای خبری مختلف انگلیسی‌زبان مثل بی‌بی‌سی (BBC)، سی‌بی‌سی (CBC) یا اِی‌بی‌سی (ABC) بهترین فایل‌های صوتی برای شنیدن هستند و البته میلیون‌ها پادکست دیگر هم وجود دارند. بهترین نکته در مورد این فایل‌ها این است که افراد معمولا در آنها به طور واضح و با لهجه‌ی عام صحبت می‌کنند.

اگر می‌خواهید از شنیدن فایل‌های صوتی بیشترین استفاده را ببرید، سعی کنید در رابطه با موضوعات مورد علاقه‌تان که به انگلیسی در موردشان صحبت می‌کنید، اخبار مرتبط پیدا کنید. حتی اگر همان جملاتی را که می‌شنوید تکرار کنید، با افزایش دانش‌تان،‌ زبان انگلیسی شما نیز تقویت می‌شود.

اگرچه گوش دادن به موسیقی به خوبی شنیدن پادکست یا اخبار صوتی نیست، باز هم تمرین مفیدی است. اگر بتوانید هر روز بر روی یک یا دو آهنگ تمرکز کنید بسیار بهتر است. فقط دقت کنید که به متن ترانه توجه کامل داشته باشید. می‌توانید متن ترانه را از گوگل دانلود کنید و همراه با خواننده بلند بخوانید.

آهنگ‌های ملایم که اشعار در آنها آرام‌تر خوانده می‌شود، انتخاب بهتری هستند. روی یک آهنگ تمرکز کنید و تا حد امکان تمام آن را حفظ کنید و معانی تمام کلماتش را بفهمید. این کار برای یادگرفتن اصطلاحات و زبان عامیانه عالی است.

بخشی از صحبت کردن، شنیدن یا گوش دادن است. برای این کار، راحت‌ترین انتخاب تماشای فیلم و سریال‌های انگلیسی است. قطعا می‌خواهید با زیرنویس فیلم‌ها را ببینید اما جلوی خودتان را بگیرید.

فیلم‌ها انتخاب هوشمندانه‌ای هستند، چون آنها را بارها و بارها می‌بینید و هرچه بیشتر تماشای آنها را تکرار کنید، نکات بیشتری یاد می‌گیرید. سریال‌ها هم بسیار خوب هستند چون با کاراکترها ارتباط برقرار می‌کنید و به اینکه چطور صحبت می‌کنند بیشتر توجه می‌کنید و از آنها یاد می‌گیرید.

همان‌طور که روزتان را می‌گذرانید، با خودتان حرف بزنید. در حال انجام چه کاری هستید؟‌ چه احساسی دارید؟ چه چیزی می‌بینید، می‌چشید، می‌بویید یا می‌شنوید؟ چه چیزی لمس می‌کنید؟ به چه چیزی فکر می‌کنید؟ اکنون در حال خواندن این مقاله در سایت چطور هستید. احتمالا روی صندلی نشسته‌اید. به موسیقی گوش می‌دهید یا تلویزیون روشن است. احتمالات بسیار زیادی وجود دارند.

به گذشته و آینده نیز فکر کنید. قرار است چه کاری انجام بدهید؟ در گذشته چه کار کردید؟ باید به طور مداوم به آموزش زبان انگلیسی فکر کنید تا در این کار خبره شوید. هر چه بیشتر به انگلیسی فکر کنید، سریع‌تر پیشرفت خواهید کرد.

هر زبانی آهنگ مخصوص به خود را دارد. امکان دارد که در گرامر به شدت قوی باشید اما وقتی ریتم درستی نداشته باشید، به نظر نمی‌رسد که انگلیسی، ‌زبان اول شماست. پس هر زمان با یک فرد انگلیسی‌زبان صحبت می‌کنید یا فیلم و سریال نگاه می‌کنید، به تأکید‌ها، تلفظ و احساسات افراد دقت کنید. چقدر دقیق می‌توانید اینها را تقلید کنید؟

در هر جمله، بخش‌هایی وجود دارد که طولانی‌تر، بلندتر و با اوج بیشتری تلفظ می‌شود. مثلا در عبارت «rock and roll» اگر بگویید «rock AND roll» بسیار عجیب به نظر می‌رسد. اما تلفظ «rockin roll» طبیعی‌تر به نظر می‌رسد.

نه تنها هر زبان آهنگ خاص خود را دارد، بلکه حرکات خاصی از دهان یعنی حرکت لب‌ها و زبان را می‌طلبد. شما می‌توانید صدای صحیح را ایجاد کنید، اما اگر حرکت دهان‌تان درست نباشد، آن صدا درست بیرون نخواهد آمد.

نمی‌توانید از یک نفر بخواهید که موقعیت کنونی زبانش را به شما بگوید. اما این کار را می‌توانید بر روی زبان مادری خودتان امتحان کنید و زمان صحبت کردن به حرکات دهان‌تان توجه کنید. اگر کسی کلمه‌ای می‌گوید که شما نمی‌توانید به خوبی تقلید کنید، حرکات مختلف دهان را امتحان کنید تا به نتیجه‌ برسید.

هرگاه با کسی صحبت می‌کنید یا مکالمه‌ی دیگران را می‌شنوید و کلمه‌ای جدید به گوش‌تان می‌خورد که معنای دقیقش را نمی‌دانید، آن را بنویسید و معنایش را پیدا کنید. به جای اینکه شب به مغزتان فشار بیاورید که «اون کلمه چی بود که معنی‌شو بلد نبودم؟»، بهتر است دفترچه‌ای همراه‌تان باشد تا همیشه آن کلمه را به یاد داشته باشید.

البته فقط نوشتن کلمه و پیدا کردن معنایش کافی نیست. بلکه باید یاد بگیرید که از آن کلمه استفاده کنید. پس هنگام شب یا فردا، این کلمه را در حرف‌هایتان بگنجانید تا تبدیل به یکی از کلمات دایره لغات‌تان شود.

اگر به کلاسی می‌روید که هر روز هفته تشکیل می‌شود، بسیار عالی است. باید تا جایی که می‌توانید در محیطی که انگلیسی صحبت می‌شود، قرار بگیرید. اما کار بهتر این است که به دو کلاس بروید تا همیشه در حال انگلیسی صحبت کردن باشید. یکی از این کلاس‌ها می‌تواند کلاسی گروهی باشد که معلم گرامر و درس‌های خسته‌کننده تدریس می‌کند و دیگری کلاسی دو نفره که به صحبت‌کردن شما دقیق توجه می‌شود. تعطیلات آخر هفته هم نباید خالی از انگلیسی باشد!

کلاس‌های مختلف انگلیسی مثل تمرین لهجه، کسب‌و‌کار، سفر و غیره وجود دارد. با توجه به حوزه‌ی مورد علاقه یا کاری‌تان، در این کلاس‌ها شرکت کنید. مثلا اگر به آشپزی علاقه دارید، در کلاس‌های تخصصی آشپزی به زبان انگلیسی ثبت نام کنید.

برای اینکه انگلیسی صحبت‌کردن‌تان در سطح متوسط باقی نماند، باید کنترل زندگی‌تان را در دست بگیرید و انگلیسی را به آن وارد کنید. یعنی انگلیسی را به بخش جدانشدنی زندگی روزمره‌تان تبدیل کنید، نه اینکه فقط در مدرسه یا کلاس زبان با آن سروکار داشته باشید. برای این کار چند ایده وجود دارد:

اما اگر گردشگری به منزل‌تان نیاید چه باید کرد؟ کافی است به اتاق‌های گفت‌وگو سر بزنید. بسیاری از افراد فقط به دنبال این هستند که با یک نفر حرف بزنند. اگر دوستی پیدا کنید، می‌توانید علاوه بر گفت‌وگوی متنی، مکالمات صوتی یا تصویری هم داشته باشید.

اتاق‌های گفت‌وگویی وجود دارند که به موضوعات مختلف می‌پردازند. اما بهتر است شما به اتاقی سر بزنید که مرتبط با علایق‌تان باشد.

اگر از این کار خوش‌تان نمی‌آید، به بازی‌های ویدئویی تعاملی مثل دنیای وارکرافت (World of Warcraft) و زندگی دوم (Second Life) فکر کنید. در این بازی‌ها می‌توانید هویت مورد علاقه‌تان را داشته باشید و باز هم مهارت صحبت‌ کردن‌تان را تقویت کنید.

به وب‌سایت‌های PenPal World و Pen-Pal سر بزنید. در این وب‌سایت‌ها فرد دیگری که آن‌سوی اینترنت است، نیز دارای دلایلی مشابه شماست.

اگر از فرهنگ لغات جیبی و دفترچه یادداشت استفاده نمی‌کنید، باید به دنبال راه دیگری برای گسترش دایره لغات‌تان باشید. مثلا در کتاب‌هایی که می‌خوانید، وب‌سایت‌هایی که در آنها می‌گردید، فیلمی که می‌بینید، چند کلمه‌ی جدید انتخاب کنید و پس از نوشتن‌شان، سعی کنید تا از آنها استفاده کنید. این تنها کاری است که باعث می‌شود کلمات در خاطرتان بماند.

اگر از این راه حل استفاده نکنید، پیشرفت نخواهید کرد. وقتی همه‌ی کلمات را در دفتری داشته باشید، هر زمان که بخواهید می‌توانید به آنها مراجعه کنید. هر از گاهی به این دفتر سر بزنید تا کلماتی را که فراموش کرده‌اید، به یاد بیاورید.

شاید این راه حل به نظر خسته‌کننده برسد، اما بسیار مؤثر است. الفبای آوانگاری بین‌المللی سیستمی از نشانه‌هاست که برای نشان دادن صداها به کار می‌رود. اگر به کلمه‌ای برسید که ندانید چطور باید آن را تلفظ کنید، کافی است به این الفبا نگاه کنید. این سیستم به سادگی در دسترس است و شما با خواندنش می‌دانید که چطور باید تلفظ کنید.

از آنجایی که زبان انگلیسی ترکیبی از زبان‌های مختلفی مثل آلمانی، فرانسوی و لاتین است، یاد گرفتن الفبای آوانگاری بین‌المللی واقعا اهمیت دارد.

چگونه بتوانيم خوب انگليسي صحبت کنيم

شاید این کار به نظرتان کمی سختگیرانه باشد، اما امتحانش بی‌ضرر است. مثلا می‌توانید بر سر میز شام قانون «فقط انگلیسی» بگذارید و ببینید که رعایت آن چند دقیقه طول می‌کشد. شاید خیلی زود قانون شکسته شود اما اگر پاداش (مثلا اگر برای دو هفته فقط انگلیسی حرف بزنیم، برای شام به بیرون می‌رویم) یا جریمه (مثلا ۱۰۰۰ تومان برای هر باری که کسی به زبان مادری صحبت کند) تعیین شود، قطعا پایبندی به قانون «فقط انگلیسی» بیشتر می‌شود.

این قانون تنها برای خانه کاربرد ندارد و می‌توانید از آن در کلاس زبان یا گروه‌ دوستان هم استفاده کنید. مثلا هر کس انگلیسی صحبت نکرد، باید دفعه‌ی بعد به همه ناهار بدهد.

اگر در کنار یک انگلیسی‌زبان قرار بگیرید، ممکن است به سادگی مغزتان قفل کند، بدن‌تان سرد شود و همه‌ی کلمات انگلیسی که بلد بودید از یادتان برود. احتمالا نتیجه‌اش هم با لکنت حرف زدن و احساس بد داشتن است و اینکه دیگر نمی‌خواهید انگلیسی صحبت کنید. اما بهتر است بدانید که این اتفاق فقط برای شما نمی‌افتد!

همه‌ی ما این اتفاق را تجربه می‌کنیم و فقط باید بدانیم که اصلا اتفاق بزرگی نیست، خیلی سریع تمام می‌شود و هیچ‌کس به خاطر آن، شما را قضاوت نمی‌کند. انگلیسی به حدی در سراسر جهان گسترش یافته است که حتی انگلیسی‌زبان‌ها خودشان نیز در یک سطح نیستند!

صرف‌نظر از همه‌ی راهکارها، باید صبر داشته باشید. یاد گرفتن یک زبان، فرایندی است که می‌تواند حتی سال‌ها طول بکشد. اگر از خودتان خسته شوید، ممکن است بخواهید یادگیری را کنار بگذارید که قطعا بدترین نتیجه‌ای است که می‌توانید به دست آورید. پس خیلی به خودتان سخت نگیرید. بالاخره یاد خواهید گرفت. باید به خودتان اعتماد کنید.

بهترین کار برای تقویت روحیه، بررسی میزان پیشرفت‌تان است. پس همان دفترچه‌ی لغات را همیشه همراه داشته باشید و همواره آن را مرور کنید تا ببینید چقدر کلمات جدید یاد گرفته‌اید و بعدا می‌بینید که بسیاری از کلماتی که روزی برای‌تان دشوار بودند، الان به سادگی در مکالمات‌تان استفاده می‌شوند. این یادآوری، انگیزه‌ی شما را بیشتر خواهد کرد.

(function(a){function c(){try{return 0===a(‘.single-container .post’).attr(‘class’).toString().split(‘ ‘).reduce(function(f,g){return 0<=g.indexOf('category-')

var head = document.getElementsByTagName(“head”)[0];
var script = document.createElement(“script”);
script.type = “text/javascript”;
script.async=1;
script.src = “https://s1.mediaad.org/serve/chetor.com/loader.js” ;
head.appendChild(script);

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/js/chetor/article.v1.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/template/bnrs/yn_bnr.min.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

نویسنده و عضو هیئت تحریریه چطور

دستتون درد نکنه خانم میترا دانشور
نکته:اگر دوستان علاقمند به تجربه کردن هستن لازم نیس همشو بخوان تجربه کنن یکیشم انتخاب , تجربه بشه خیلی کمک میکنه عملی محورتر هم هس

ممنون که با ما همراه هستید.

عالی بود

لطف دارید.

بهترین تکنیک های ممکن?

عمرا چیزی که شما میفرمایید باشه
بسیار نکته های پیش پا افتاده و مبتدی

به نظر من مفید بود با این حال اگه شما راه های بهتری سراغ دارید با بقیه در میون بذارید خیلی خوبه

قصد ما این نبوده که تکنیک‌های پیچیده‌ای رو توضیح بدیم و همین نکته‌های ساده اگر مرتب اجرا بشن، قطعا تأثیر خوبی دارن.

دقیقا

خوشحالم که براتون مفید بوده.

نکات بسیار ساده و مفید هستن و میتونم بگم برای تمام کسانی که بصورت حرفه ای زبان رو مطالعه میکنن برخی از این نکات هر روز تکرار میشه

یادگیری زبان

یادگیری لهجه انگلیسی با ۴ راهکار کاربردی

یادگیری زبان انگلیسی به کمک اخبار با ۴ روش کاربردی

یادگیری زبان با موسیقی و ترانه با ۸ ترفند عالی

اصطلاحات انگلیسی؛ ۲۰ اصطلاح رایج انگلیسی برای تقویت مکالمه زبان

۱۰ پادکست انگلیسی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

آخرین مطالب

روانشناسی ایجاد انگیزه؛ ۱۲ راهکار برای اینکه همین الان باانگیزه شوید

خودنظم‌دهی؛ چطور اهداف بلندمدت‌مان را فدای لذت‌های کوتاه‌مدت نکنیم؟

۶ مزیت به‌کارگیری تبلیغات بنری آنلاین نسبت به بنرهای سنتی

درمان التهاب لثه؛ انواع درمان‌های خانگی و روش‌های پیشگیری

نظریه هدف گذاری لاک؛ ۵ اصل برای تعیین اهداف معنی‌دار و چالش‌برانگیز

ترین های جهان

عجیب ترین حیوانات دنیا که شما را حیرت‌زده می‌کنند

عجیب ترین شغل های دنیا که شما را در سرگرمی و لذت غرق می‌کنند

فینگرفود؛ خوشمزه‌ترین فینگرفودهای دنیا

۱۰ عبارتی که بهتر است هرگز در گوگل جستجو نکنید

بهترین کشور برای مهاجرت در سال ۲۰۱۸ کدام است؟

بهترین فیلم های ۲۰۱۷ که در ذهن شما ماندگار خواهند شد

۶۸ راه اثبات شده برایافزایـش قــدرت مــغـز

خوش آمدید. به حساب کاربری خود وارد شوید.

آدرس ایمیلی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید را وارد نمائید تا یک رمز عبور جدید برای شما ارسال شود.

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع مقالات آموزشی و فیلم آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

چگونه بتوانيم خوب انگليسي صحبت کنيم

اگر به هر دلیلی می‌خواهید زبانی را یاد بگیرید باید بتوانید در چند زمینه‌ی مختلف از آن زبانِ جدید مهارت پیدا کنید، مثلا مهارت‌های شنیداری، خواندن و درک مطلب، نوشتن، و البته مکالمه. باید حرف زدن خود را قوی کنید. رسیدن به تبحر در همه‌ی این مهارت‌ها برای داشتن ارتباط موثر با گویندگان یک زبان ضروری است. از این بین مهارت در مکالمه‌، مزیت‌ خاصی را برای‌تان فراهم می‌کند. شما می‌توانید کلمات را به روشی معنی‌دار در کنار هم قرار دهید و در ارتباطات معمول روزمره افکار و احساسات خود را با سایرین در میان بگذارید. به علاوه با صحبت کردن می‌توانید از فرصت‌ها بیشتر و بهتر استفاده کنید. در این مقاله می‌خواهیم نکاتی را از زبان مدرسین با‌تجربه‌ برای تقویت مهارت مکالمه انگلیسی به شما پیشنهاد کنیم.

هیچ راه جادویی و با تاثیری فوق‌العاده خاص وجود ندارد که بتواند به سرعت مهارت زبان شما را به حد عالی برساند. البته روش‌های گوناگونی وجود دارند که برخی از دیگری کاراتر هستند. برای مثال، در یک دوره‌ی مناسبِ آموزش زبان باید تمام جنبه‌های زبان تقویت شود (مکالمه، توانایی شنیداری، لغت، گرامر، خواندن و نوشتن). اگر هر یک از اینها حذف شوند زبان‌آموز در زبان تازه به مهارت کامل نخواهد رسید.

از طرفی هر روش برای فردی مناسب است و برای دیگری نیست. مثلا حفظ کردن برای من کار راحتی است، اما برخی از این کار متنفرند. همچنین برخی زبان‌آموزان انگلیسی را به سادگی از طریق مکالمه‌ی غیررسمی می‌آموزند، اما برخی دیگر روش‌های منظم‌تر را ترجیح می‌دهند.

فارغ از اینها، رسیدن به توانایی گویندگان بومیِ هر زبانی نیازمند طی کردن فرایندی طولانی‌مدت است. اگر کسی به شما می‌گوید که یک «راه جادویی» برای سریع پیمودن آن سراغ دارد، حرفش را باور نکنید.

به نظر عجیب می‌رسد اما این یکی از مهم‌ترین مواردی است که در بهبود مکالمه به کمک‌تان می‌آید. البته اگر قرار است امتحان زبان‌ بدهید، لازم است گرامر بخوانید، ولی اگر قرار است مثل یک انگلیسی زبان حرف بزنید باید بدون خواندن گرامر آن را یاد بگیرید. گرامر خواندن سرعت شما را کاهش می‌دهد و گیج‌تان می‌کند و وقتی بخواهید حرف بزنید جای اینکه مثل اهل آن زبان جملات به طور طبیعی از زبان‌تان بیرون بیاید درگیر فکر کردن به قوانین گرامری می‌شوید. یادتان باشد تنها عده‌ی کمی از انگلیسی‌زبانان هستند که بیش از ۲۰ درصد همه‌ی قوانین گرامر انگلیسی را می‌دانند. کدام یک از شما موقع حرف زدن به فارسی، فکر می‌کند صفت مفعولی و اضافه‌ی توصیفی چیست و چگونه به کار می‌رود؟ اگرچه احتمالا کسی که مشغول یادگیری فارسی است خود را درگیر این اسامی خواهد کرد. اما چه کسانی راحت حرف می‌زنند بدون اینکه بدانند قواعد گرامری پشت هر جمله چیست؟ گویندگان اصلی هر زبان. در عوض چه کسی است که به سوالات گرامری راحت پاسخ می‌دهد؟ یادگیرندگان هر زبان.

حالا انتخاب کنید که می‌خواهید تعریف افعال سببی را در انگلیسی از بر کنید یا می‌خواهید مثل یک انگلیسی زبان حرف بزنید؟

یک راه ساده این است که زمان مطالعه‌ی خود را بین مهارت‌های مختلف زبان تقسیم کنید.

بسیاری تلاش می‌کنند کلمات جدید را بیاموزند و بعد آنها را در جمله‌ای کنار هم قرار دهند تا یک جمله‌ی مناسب به دست آورند. گاهی شگفت‌آور است که یک زبان‌آموز چه تعداد کلمه بلد است، اما قادر نیست یک جمله‌ی درست با آنها بسازد. دلیل این مشکل این است که چنین فردی کلمات را یاد گرفته است و نه عبارت‌ها را. وقتی یک نوزاد آموختن زبان مادری خود را آغاز می‌کند کلمات و عبارت‌ها را در کنار هم می‌آموزد. بر همین اساس شما باید عبارات را هم یاد بگیرید.

اگر ۱۰۰۰ لغت بدانید، ممکن است نتوانید حتی یک جمله‌ی درست بسازید. اما اگر یک عبارت را یاد بگیرید، صدها جمله‌ی صحیح می‌توانید بسازید. اگر ۱۰۰ عبارت بلد باشد شگفت‌زده می‌شوید که می‌توانید چه تعداد جمله‌ی درست با آنها بسازید. در نهایت اینکه تنها با آموختن ۱۰۰۰ عبارت می‌توانید خود را یک متکلم عالی زبان انگلیسی حساب کنید.

برای تمرین عبارات پایه‌ای انگلیسی می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

وقتی قرار است انگلیسی صحبت کنید ترجمه از زبان مادری شما را به اشتباه می‌اندازد. ترتیب کلمات فارسی در جمله متفاوت از انگلیسی است و ترجمه شما را کُند و جملات‌تان را اشتباه خواهد کرد. به جای این کار عبارت‌ها را یاد بگیرید تا مجبور نباشید به کلماتی که دارید به کار می‌برید فکر کنید. فرایند جمله‌سازی باید خودکار باشد.

مشکل دیگر در ترجمه این است که سعی می‌کنید گرامری که آموخته‌اید را در آن لحاظ کنید. ترجمه از زبان مادری و فکر درباره‌ی گرامر جملات، کار اشتباهی است و باید از آن بپرهیزید.

از بزرگ‌ترین «موانع ذهنی» برای زبان‌آموزان نگرانی درباره‌ی اشتباه کردن یا شرمندگی از این است که حرف‌ زدن‌شان بدون اشکال نباشد. به یاد داشته باشید که توانایی برقراری ارتباط، از بی‌نقص بودن اهمیت بسیار بیشتری دارد.

یک مثال :

تصور کنید کسی این جمله را می‌گوید:

“Yesterday I go to party in beach”

این جمله به لحاظ گرامری اشتباه است و باید به این صورت نوشته شود:

“Yesterday I went to a party on the beach”

می‌بینید که با وجود اشتباه در جمله‌ی اول هنوز معنا با موفقیت منتقل شده است. بدون شک شما دل‌تان می‌خواهد به مرور زمان اشتباهات خود را اصلاح کنید. اما برای مکالمه‌ای معمولی آرامش خود را حفظ کنید و به خاطر بیاورید که اشتباهات مرگ‌آفرین نیستند، چیزی که اهمیت دارد ارتباط برقرار کردن است.

خواندن، شنیدن و حرف زدن مهم‌ترین جنبه‌های یک زبان هستند. هرچند برای اینکه در زبانی روان باشید کافی است که بتوانید به آن زبان حرف بزنید. اینکه نوزادان و کودکان در ابتدا حرف زدن را می‌آموزند عادی است. آنها ابتدا به روانی زبان مادری خود را می‌آموزند و آنگاه شروع به خواندن و سپس نوشتن می‌کنند. بنابراین طریقه‌ی طبیعی زبان‌آموزی عبارت است از گوش کردن، حرف زدن، خواندن و در آخر نوشتن.

این عجیب است که در مدارس ابتدا خواندن، بعد نوشتن، سپس گوش دادن و در آخر مکالمه و حرف زدن را آموزش می‌دهند. در روش‌هایی از آموزش زبان (ESL) ترتیب به این صورت است: خواندن، گوش کردن، حرف زدن و نهایتا نوشتن. در روش ESL خواندن بر خلاف روش طبیعی در اولین مرحله قرا می‌گیرد، زیرا دانش‌آموز نیاز به متنی دارد که درک مطلب را با آن انجام دهد و به این وسیله بتواند زبان را یاد بگیرد.

دلیل اینکه بسیاری از مردم فقط می‌توانند انگلیسی را بخوانند و بنویسند، این است که فقط این دو مهارت را تمرین می‌کنند. شما برای اینکه بتوانید روان حرف بزنید نیاز دارید که مهارت مکالمه را نیز تمرین کنید. در بخش شنیداری تمرینات زبان متوقف نشوید، زمانی که زبان می‌خوانید فقط گوش ندهید. چیزی که می‌شنوید را خودتان نیز تکرار و تمرین کنید. تکرار کردنِ آنچه شنیده‌اید را ٰآنقدر انجام دهید تا مغز و زبان‌تان برای تولید بدون زحمتِ کلمات در گفتار پرورش پیدا کنند.

حرف زدن به یک زبان، ربطی به هوش ندارد. هر کس می‌تواند یاد بگیرد به هر زبانی حرف بزند. تمام افراد دنیا که به زبان خودشان حرف می‌زنند گواه این ادعا هستند. هر فردی می‌تواند حداقل به یک زبان صحبت کند. چه باهوش باشید یا نه، قادرید به یک زبان صحبت کنید.

قدرت تکلم به زبان مادری ناشی از بودن در معرض آن زبان است. در ایران زبان فارسی را دائما می‌شنوید و خودتان به فارسی حرف می‌زنید پس مشکلی در فارسی ندارید. بسیاری از افرادی که زبان انگلیسی قوی دارند در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کرده یا در مدارس انگلیسی زبان درس خوانده‌اند. دلیل پیشرفت این عده در زبان انگلیسی به دلیل تماس دائمی با افرادی بوده که به آن زبان حرف می‌زده‌اند.

البته افرادی هم هستند که علی‌رغم زندگی خارج از کشور مهارت زبانی چندانی ندارند. علت این است که این افراد با انگلیسی‌زبان‌های همان کشور مراوده‌ی کمی داشته و دوستان خود را از میان هم‌زبانان‌شان انتخاب کرده‌اند، بنابراین تمرین کافی در زبان جدید نداشته‌اند.

نیازی نیست که برای روان بودن در انگلیسی به کشور انگلیسی‌زبان سفر کنید. تنها کافی است که اطراف خودتان را از انگلیسی سرشار کنید. هر روز باید به این شیوه زبان‌تان را تقویت کنید حتی شده روزی ده دقیقه بهتر است تا یک ساعتِ روزهای جمعه. برای اینکه انگلیسی را در برنامه‌ی روزانه‌تان بگنجانید:

– وقتی در مسیر رفتن به محل کار یا دانشگاه هستید به فایل‌های صوتی انگلیسی گوش دهید.

– اخبار روزانه را به جای زبان فارسی به زبان انگلیسی بخوانید.

– سعی کنید وقتی مشغول کارهای خانه یا ورزش هستید، به انگلیسی فکر کنید.

چگونه بتوانيم خوب انگليسي صحبت کنيم

– مقالات انگلیسی بخوانید، به پادکست‌های انگلیسی گوش بدهید و ویدیوهای انگلیسی درباره‌ی موضوعات مورد علاقه‌تان را دنبال کنید (مهم است که در فرآیند یادگیری زبان لذت ببرید، به این نحو با سرعت بیشتری پیشرفت می‌کنید.)

– با دوست خود قرار بگذارید که از این به بعد می‌خواهید برای مکالمه فقط از انگلیسی استفاده کنید.

این ضرب‌المثل که «کار نیکو کردن از پُر کردن است» چندان هم مطابق واقعیت نیست. تمرین و تمرین تنها به دائمی کردن آنچه تمرین می‌کنید می‌انجامد. اگر با جملاتِ اشتباه تمرین کنید، در گفتن جمله‌ی اشتباه مهارت پیدا می‌کنید. بنابراین باید منابع مطالعاتی‌ای را انتخاب کنید که مناسب باشند، بین مردم متداول باشند و بتوانید به آنها اطمینان کنید.

برای مثال مطالعه‌ی اخبار توسط بسیاری از زبان‌آموزان اشتباه است. زیرا زبان اخبار رسمی‌تر از گفتارهای روزمره است و محتوای آن بیشتر سیاسی است که در زندگی روزمره کاربرد ندارد. مهم است که شما متوجه‌ی اخبار شوید، اما فهمیدن این منبع رسمی با کاربرد نامتداول مربوط به زمانی است که یادگیری مطالب پایه‌ای انگلیسی را به انجام رسانده و بخواهید در سطح پیشرفته‌تر عمل کنید.

همچنین آموختن زبان همراه با یک دوست که زبان مادری‌اش انگلیسی نیست، خوبی‌ها و بدی‌های خود را دارد که باید مراقب آنها باشید. تمرین با یک فرد غیرانگلیسی‌زبان امکان تمرین را برای شما فراهم می‌آورد، می‌توانید برای هم انگیزه باشید و اشکالات ابتدایی یکدیگر را گوشزد کنید. اما در عین حال ممکن است وقتی نتوانید جمله‌ی درست یا نادرست را از هم تشخیص دهید اشکالات یکدیگر را کپی‌برداری و تکرار کنید. بنابراین از زمان این تمرین‌ها برای تکرار و استفاده‌ی جملات درستی که از منابع معتبر آموخته‌اید استفاده کنید نه برای اینکه یاد بگیرید چطور جمله‌بندی انجام دهید.

گفتیم که اگر تنها به دیدن و خواندن اخبار به زبان انگلیسی اکتفا کنید، آنچه یاد می‌گیرید زبانی تقریبا رسمی است و آنچه یاد نمی‌گیرید زبانِ معمولی مکالمه‌های روزمره بین دو انگلیسی‌زبان است که معمولا پر از اصطلاحات و عبارات غیررسمی است.

از سوی دیگر، اگر تنها به گوش دادن به موسیقی و دیدن فیلم بسنده کنید، ممکن است نتوانید یک مقاله‌ی دانشگاهی را متوجه شوید یا بنویسید، و اگر انگلیسی را تنها برای محل کار استفاده کنید، برای استفاده در موقعیت‌های دیگر، لغت سراغ نخواهید داشت.

به همین دلیل سعی کنید از منابع متنوعی نظیر منابع زیر بهره ببرید:

– منابع تخیلی و غیرتخیلی

– رسمی و غیررسمی

– سخنرانی و مکالمه

– متون جدی و متون طنز

و …

 

نمی‌توانید انگلیسی را تنها با مطالعه یاد بگیرید، باید از آن استفاده کنید. اگر کسی را ندارید که با شما انگلیسی حرف بزند، می‌توانید از طریق سایت‌های «تبادل مکالمه» آنلاین، کسی را برای همراهی پیدا کنید. در این سایت‌ها می‌توانید متکلمان بومی یک زبان را پیدا کنید که می‌خواهند زبان بومی شما را بیاموزند. به این شکل در یک همکاری متقابل به تمرین و آموزش زبان یکدیگر کمک می‌کنید.

حداقل یک بار در هفته با این فرد مکالمه کنید، این کار برای تمرین و افزایش اعتماد به نفس شما ضروری است.

اینها برخی از سایت‌های تبادل مکالمه هستند:

این نکته برای رسیدن به روانی و فصاحت در انگلیسی بسیار کلیدی است. اما چطور می‌توان این کار را انجام داد؟ برای آموزش زبان انگلیسی، این کار را طی مراحل زیر قدم به قدم انجام دهید:

الف) در ابتدا سعی کنید در فکرتان از کلمات انگلیسی استفاده کنید، در این مرحله نیاز نیست از جمله‌بندی استفاده کنید:

مثلا: وقتی از خواب بیدار می‌شوید فکر کنید: toothbrush, bathroom, eat, banana, coffee, clothes, shoes

ب) کم‌کم با ساختار جمله انگلیسی فکر کنید:

مثلا: I’m eating a sandwich

ج) در مرحله‌ی بعد می‌توانید تمام مکالمات و اتفاقات را در ذهن خودتان به انگلیسی مرور کنید

می‌توانید برای مثال و اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

این روش یکی از بهترین روش‌ها است، زیرا اگر اشتباه کنید کسی متوجه نمی‌شود! دلیل دیگر این است که می‌توانید هر وقت و هرجا خواستید با این روش، تمرین کنید و نیازی به کلاس و کتاب ندارید. یادتان باشد که هر چه زودتر عادتِ فکر کردن با زبان انگلیسی را تمرین کنید، روان حرف زدن برای‌تان آسان‌تر خواهد شد.

خلاق باشید. دو مانع بزرگ در راه روان حرف زدن یکی کمبود لغت و دیگری مکث و تردید است. وقتی نظری داشته باشید که نتوانید آن را به انگلیسی بیان کنید تا حد زیادی دستپاچه می‌شوید. به جای دستپاچه شدن، اگر لغت خاصی که مد نظر دارید نمی‌دانید به راه‌های دیگری که برای بیان نظرتان وجود دارد فکر کنید.

مثلا: در یک بحث راجع به آشپزی، زبان‌آموزِ من کلمه‌ی معادل پیاز را نمی‌دانست، بنابراین به جای آن گفت: «سبزی سفیدرنگی که وقتی آن را می‌بُرید اشک‌تان در می‌آید»، یک توصیف عالی، و من کاملا متوجه منظور او شدم.

این مسئله برای جملات انگلیسی هم اهمیت دارد. گاهی ممکن است بخواهید چیزی را به طریقه‌ی خاصی بگویید، زیرا مشغول ترجمه‌ی مستقیم آن از زبان مادری‌تان هستید، اما نمی‌دانید که عبارت را چطور به صورت انگلیسی سازمان‌دهی کنید. قطعا تمرین فکر کردن مستقیم به زبان انگیسی کمک می‌کند با این مشکل روبه‌رو نشوید. علاوه بر آن سعی کنید با ذهنی باز و منعطف به راه‌های گوناگونی که برای گفتن پیامی واحد در اختیار دارید فکر کنید.

انگلیسی‌زبان‌ها هم راه‌های مختلفی برای بیان یک پیام واحد دارند. کافی است به لیست عبارات مختلفی که برای سلام کردن و خداحافظی در انگلیسی وجود دارد، نگاهی بیندازید.

این روش برای پرورش روانی کلام و تقویت اعتماد به نفس عالی عمل می‌کند. وقتی با خودتان حرف می‌زنید فشاری برای بی‌نقص بودن احساس نمی‌کنید و کسی هم اشتباهات شما را نمی‌شنود.

برای پیدا کردن موضوع صحبت می‌توانید به این وبسایت سری بزنید.

تصور کنید که فردی در حال پرسیدن سوال از شما است، حالا با صدای رسا به سوالات او پاسخ دهید. بله ممکن است کمی احمقانه به نظر برسد اما می‌توانید وقتی تنها هستید این کار را انجام دهید. این کار قدم موثری برای تمرینِ عملی مطالب انگلیسی‌ای است که آموخته‌اید.

زبان‌آموزان زیادی داشته‌ام که بعد از چند سال زبان خواندن آن را رها کرده‌ و بعد از مدتی دوباره آغاز به یادگیری کرده‌اند. باز برای مدتی طولانی وقفه داشته و دوباره شروع کرده‌اند. شاید شما هم این کار را کرده باشید. مشکل اینجا است که اغلب با هر بار توقف، آنچه تا کنون آموخته‌اید را از دست می‌دهید و بنابراین رسیدن به سطح عالی زبان خیلی خیلی طولانی می‌شود. اما خبر خوب این است که برای روان شدن زبان انگلیسی‌تان لازم نیست نابغه باشید، تنها لازم است در تمرین و صرف وقت استمرار داشته باشید. اگر اینگونه عمل کنید حتما به هدف مهارت بالا در زبان انگلیسی دست پیدا می‌کنید.

(function(a){function c(){try{return 0===a(‘.single-container .post’).attr(‘class’).toString().split(‘ ‘).reduce(function(f,g){return 0<=g.indexOf('category-')

var head = document.getElementsByTagName(“head”)[0];
var script = document.createElement(“script”);
script.type = “text/javascript”;
script.async=1;
script.src = “https://s1.mediaad.org/serve/chetor.com/loader.js” ;
head.appendChild(script);

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/js/chetor/article.v1.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/template/bnrs/yn_bnr.min.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

نویسنده و عضو تیم تحریریه چطور

عالی بود

خوشحالم که این مقاله نظرتون رو جلب کرده دوست عزیز!

ممنون

?

با سلام
خیلی ممنونم

سلام دوست عزیز،
از همراهی شما متشکریم

یادگیری زبان

۱۰ پادکست انگلیسی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

اصطلاحات انگلیسی؛ ۲۰ اصطلاح رایج انگلیسی برای تقویت مکالمه زبان

یادگیری زبان انگلیسی به کمک اخبار با ۴ روش کاربردی

یادگیری لهجه انگلیسی با ۴ راهکار کاربردی

یادگیری زبان با موسیقی و ترانه با ۸ ترفند عالی

آخرین مطالب

برگزاری جلسات به روش اساتید هاروارد؛ کتابی راهگشا برای مدیران و صاحبان کسب‌وکار

روانشناسی ایجاد انگیزه؛ ۱۲ راهکار برای اینکه همین الان باانگیزه شوید

خودنظم‌دهی؛ چطور اهداف بلندمدت‌مان را فدای لذت‌های کوتاه‌مدت نکنیم؟

۶ مزیت به‌کارگیری تبلیغات بنری آنلاین نسبت به بنرهای سنتی

درمان التهاب لثه؛ انواع درمان‌های خانگی و روش‌های پیشگیری

ترین های جهان

بهترین رمان های عاشقانه که حس عشق را در شما زنده می‌کنند


گران‌ترین ساعت‌های مچی و جیبی دنیا

بهترین کشور برای مهاجرت در سال ۲۰۱۸ کدام است؟

بهترین انیمه های جهان که تمام گروه‌های سنی را به خود علاقه‌مند می‌کنند


ایمن ترین خودروها در دنیا را بشناسید

بهترین فیلم های تاریخ سینما که حداقل یک بار باید ببینید

۶۸ راه اثبات شده برایافزایـش قــدرت مــغـز

نام کاربری: perm_identity

رمز عبور: lock_open

شاید هر شخصی با یه هدف خاصی شروع به یادگیری زبان انگلیسی نماید اما اکثر زبان آموزان در یک هدف با هم مشترک هستند. همه ی شما دوست دارید که روان انگلیسی صحبت کنید.

[gap]

چگونه بتوانيم خوب انگليسي صحبت کنيم

سوال های متعددی در مورد روان انگلیسی صحبت کردن به دست ما رسیده بود و با توجه به اینکه اخیراً این سوال دوباره توسط یکی از همراهان زبانیــا مطرح شد، این ویدئوی آموزشی رو تولید کردیم تا مهمترین روش های تقویت مکالمه انگلیسی رو به شما معرفی کنیم.

[gap]

برای اینکه بتونیم روان انگلیسی حرف بزنیم ، کارمون بسیار ساده است اما این سادگی نیازمند تلاش و پشتکار شما داره. همانطور که در هر کاری با داشتن اطلاعات و تمرین میشه به مهارت رسید ، در مورد صحبت کردن استاندارد انگلیسی هم این موضوع صدق می کنه.

[gap]

[gap]

در این ویدئو ، استاد بهرامی با شما در مورد ۳ تکنیک بسیار کاربردی برای تقویت مهارت Speaking صحبت می کند. اگر تمرین هایی که علیرضا بهرامی در این ویدئو به شما معرفی می کند را با دقت و ممارست انجام دهید، بعد از مدتی تغییرات شگفت انگیزی را تجربه خواهید کرد. می بینید که چطور روان انگلیسی صحبت می کنید بدون اینکه مجبور باشید مدام فکر کنید تا لغت یا ساختاریی رو به خاطر بیارید.

[gap]

برای روان انگلیسی صحبت کردن شاید راهکارهای متنوعی وجود داشته باشه اما این سه راهکار ، روش های تضمین شده ای هستن که شما رو به سمت هدف نهایی خودتون یعنی با تسلط و روان انگلیسی صحبت کردن می رسونن.

[gap]

قبل از هر چیز باید دقت کنید که زبان یک مهارت است ؛ و برای اینکه در یک مهارت به درجه ی بالای تسلط و استادی برسید ، راهی جز انجام تمرین ندارید. بنابراین پیشنهاد می کنیم حتما این ویدئو رو چندین بار ببینید. حداقل ۱۰ بار این ویدئو را تماشا کنید تا تمام نکات در ذهنتون حک بشه و سپس یک برنامه ی منظم برای تقویت مهارت صحبت کردن انگلیسی خودتون آماده کنید.

[gap]

برای دیدن نتایج این نوع تمرین ، من از شما فقط ۴۰ روز زمان میخوام. می خوام به من قول بدید جداقل ۴۰ روز به صورت مستمر این تمرین ها رو انجام میدید و مسلماً بعد از ۴۰ روز با دیدن پیشرفت خارق العاده تون و قدرت بالا در روان انگلیسی صحبت کردن ، به این روش و تمرین ها پای بند میشید و همیشه ادامه می دید. و ادامه این روند مساوی هست با پیشرفت بیشتر.

[gap]

پس کمربندها رو ببندید و برای دیدن ویدئوها و سپس انجام تمرین ها به صورت مستمر و روزانه اماده شوید.

[gap]

[gap]

[gap]

با شرکت در دوره های مجازی گروه آموزشی زبانیــا می توانید به راحتی در هر زمان و در هر مکان انگلیسی یاد بگیرید و روان صحبت کنید :

[gap]

[button width=”full” color=”blue” link=”https://zabania.ir/product-category/virtual-classes” size=”big” align=”center”]می خواهم با دوره های مجازی زبانیــا آشنا شوم [/button]

[gap]

[gap]

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ویدیو چگونه روان صحبت کنیم باز نمیشه چه کار کنم

با سلام تشکر ویدیو چگونه روان انگلیسی صحبت کنیم رو باز نمیشه چه کار کنم ممنون

سلام به زبانیــا خوش آمدید. ویدئو بررسی شد و بدون مشکل برای کاربران در حال نمایش است. ممکن است عدم پخش ویدئو مربوط به مرورگر شما باشد. لطفاً مرورگر خودتون رو به روزرسانی کرده و مجددا تلاش بفرمایید.

با تشکر گروه آموزشی زبانیــا https://zabania.ir

دیدگاه

وبسایت

(function( timeout ) {
setTimeout(
function() {
var notice = document.getElementById(“cptch_time_limit_notice_42”);
if ( notice )
notice.style.display = “block”;
},
timeout
);
})(120000); Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA. نُه  ×  یک  =  .hide-if-no-js{display:none !important}

آدرس ایمیل شما:

چگونه بتوانيم خوب انگليسي صحبت کنيم

عضویت در خبرنامه


“آینده در دستان شماست

زیبایی هایی که هنوز ندیده اید

میکس فوق العاده زیبا از آهنگ دل را ببین با صدای علیرضا افتخاری و سفر های مقام معظم رهبری به شهر های مخطلف کشور (زاهدان-زنجان-بم) که چیز پر مغز و قشنگی از آب در آمده حتماً ببینید…

چگونه بتوانيم خوب انگليسي صحبت کنيم

موسسه تدوین آثار و نشر اخلاقیات شهدای شهرستان زرند

مداحی مهدی اکبری کاش بودی کرببلا برادر بی حرمم حسن جان

در آپارات شما قادر خواهید بود ویدئوهای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و از اخبار رویدادها اطلاع پیدا کنید.

آرشیو هزاران فیلم وسریال ایرانی و خارجی

آرشیو انیمیشن و فیلم های مناسب برای کودکان

مسئولیت محتوای ویدئوها و هرگونه پاسخگویی به ادعاهای مطروحه توسط اشخاص حقیقی
و حقوقی با منتشر کننده است و آپارات هیچگونه مسئولیتی نسبت به آن ندارد.

چگونه بتوانيم خوب انگليسي صحبت کنيم

چگونه بتوانيم خوب انگليسي صحبت کنيم

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 حامد فواید،علائم،خواص دسامبر 24, 2018
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *