چکار کنم تا اعتماد به نفس داشته باشم

چکار کنم تا اعتماد به نفس داشته باشم

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

چکار کنم تا اعتماد به نفس داشته باشم

چکار کنم تا اعتماد به نفس داشته باشم

 

 

هرگز این فکر را به خود راه ندهید که اعتماد به نفس ندارید. همیشه سعی کنید فکرهای مثبت و والایی داشته باشید. اگر خودتان فکر کنید که اعتماد به نفس ندارید، چه‌طور انتظار دارید که دیگران فکر کنند که شما اعتماد به نفس دارید.

 

 

 

 

 

چکار کنم تا اعتماد به نفس داشته باشم

 

 

 

1- در مقابل آینه بایستید و از خودتان تعریف کنید.

 

هر روز صبح چند دقیقه این کار را انجام دهید. سعی کنید هنگام نگاه کردن در آینه به موارد مثبت چهره خود نگاه کرده و از آن تعریف کنید. این کار در کسب اعتماد به نفس، بسیار مؤثر است.

 

 

2- در حال زندگی کنید.

 

اگر در حال زندگی کنید و تمام انرژی خود را متوجه زندگی در لحظه نمایید، فردای شما هم تضمین خواهد شد. اگر عمر خود را در حسرت دیروز یا نگرانی فردا سپری کنید، لحظه‌ها را از دست خواهید داد و این به معنی از دست دادن فردا نیز می‌باشد.

 

 

3- دست دادن خود را محکم‌تر کنید.

 

شل و وارفته دست ندهید، به خصوص اگر نظامی هستید، محکم و قدرتمند دست بدهید و همچنین گرم و صمیمانه.

 

 

4- به موفقیت‌های خود نگاهی بیندازید.

 

از موفقیت‌هایی که تاکنون داشته‌اید، برای خود لیست تهیه کرده و هر از چند گاهی، نگاهی به آن بیندازید.

 

 

5- به خودتان تبریک بگویید.

 

حتی از گفتن جمله‌هایی مانند شب بخیر و دوستت دارم به خود امتناع نورزید. حتی برای خود جشن تولد بگیرید و در کل به خودتان برسید.

 

 

6- نه گفتن را یاد بگیرید.

 

بسیاری از افراد، قدرت نه گفتن را ندارند و این مورد برای آنها مشکلاتی را ایجاد نموده است. اگر پیشنهاد یا درخواستی به شما می‌شود که میل ندارید آن را بپذیرید، با قاطعیت اما با احترام بگویید نه.

 

 

7- فکر کنید که اعتماد به نفس بی‌نظیری دارید.

 

 

 

هرگز این فکر را به خود راه ندهید که اعتماد به نفس ندارید. همیشه سعی کنید فکرهای مثبت و والایی داشته باشید. اگر خودتان فکر کنید که اعتماد به نفس ندارید، چه‌طور انتظار دارید که دیگران فکر کنند که شما اعتماد به نفس دارید.

 

 

8- سرعت راه‌ رفتن خود را بیشتر کنید.

 

کسی که اعتماد به نفس دارد، گام‌های مستحکم بر می‌دارد و هدفمند راه می‌رود. قوی، قدرتمند و پر انرژی باشید.

 

 

9- سر خود را بالا نگه دارید.

 

این کار باعث می‌شود جریان خون از قلب به مغز (خون شریانی) و از مغز به قلب (خون وریدی) به آسانی انجام پذیرد. حجم ریه‌ها افزایش یابد و در واحد زمان، اکسیژن بیشتری با خون مبادله شود. راه‌های هوایی از قبیل نای، نایژه‌ها، حلق و بینی تا حدودی در یک امتداد قرار گیرند و تنفس، راحت‌تر شود، میزان دید بیشتر شود، به برازندگی ظاهری شخص کمک کند و از همه مهم‌تر، اعتماد به نفس شخص را زیاد می‌کند.

 

 

10- با ترس خود روبه‌رو شوید.

 

مطمئن باشید چیزی که از آن ترس دارید به آن بدی که شما فکر می‌کنید نیست. روبه‌رو شدن با آنچه شما از آن می‌ترسید، باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود.

 

 

11- صحبت کنید.

 

اغلب اوقات در مورد یک موقعیت با یک شخص دچار توهماتی می‌شویم که درست نیستند. اگر شک و تردید و سؤالی برای شما پیش بیاید و آن را رفع نکنید، این شک و تردید روی رفتار شما تأثیر می‌گذارد. چکار کنم تا اعتماد به نفس داشته باشم

 

 

12- مغلوب نشوید.

 

 

 

 

13- عذرتراشی نکنید.

 

شایع‌ترین بهانه‌ای که می‌تواند در برابر هر تغییر مثبتی آورده شود، این است که من ذاتاً این‌طور هستم (یعنی اعتماد به نفس ندارم) یا من این‌طور بزرگ شده‌ام.

 

 

14- اجتماعی باشید.

 

در واقع خودباوری و اعتماد به نفس ریشه در ارتباط با دیگران دارد. این افراد می‌آموزند که در درون اجتماع، برخی از افراد توانایی‌های بیش‌تر از آن‌ها و برخی دیگر توانایی‌های کمتر از آن‌ها دارند.

 به فعالیت‌هایی ملحق گردید که همواره در ارتباط با دیگران باشید، مانند: باشگاه، کلاس‌های ورزشی، انجمن‌های دانشجویی و کلوپ‌های تفریحی. در این محیط‌ها همواره باید اجتماعی بوده و با مردم معاشرت کنید. پس از مدتی خواهید دید ارتباط با دیگران برایتان عادی و راحت می‌شود.

 

 

15- از طرد شدن نترسید.

 

یکی از عامل‌های اصلی در اعتماد به نفس پایین، ترس از عدم پذیرش (طرد شدن) است. آنچه را که فکر می‌کنید درست است انجام دهید. به یاد داشته باشید این انتظار اشتباهی است که بخواهیم همیشه مورد پذیرش و تأیید دیگران باشیم.

 

 

16- نگرش مثبت داشته باشید.

 

سعی کنید به موفقیت‌ها و نکات قدرت خود فکر کنید. اعتماد به نفس پایین، تردید و دودلی هنگامی رخ می‌دهد که شما به عیوب و نقایص خود فکر می‌کنید. در عوض، افکارتان را به شخصی که در حال گفت‌وگو با او هستید متمرکز کنید. به این ترتیب، هم شما اضطراب خود را از خاطر خواهید برد و هم اینکه طرف مقابل از توجه شما خرسند و مشعوف خواهد شد.

 

 

17- توقعات خود را کاهش دهید.

 

 

 

همیشه عالی بودن غیرممکن است. افرادی که می‌خواهند همیشه عالی باشند، هیچ‌کاری را انجام نمی‌دهند.

 

 

18- کارها را تمام کنید.

 

تمامی وظایف و کارهایی را که به عهده می‌گیرید، به انجام برسانید. آن‌ها را به بهترین شکل ممکن و با استفاده از تمام توان و کارایی‌تان انجام بدهید. کارهای نیمه کاره، ذهن شما را مشغول می‌کنند و اعتماد به نفس شما را کاهش می‌دهند.

 

 

19- مشکلات را زیاد بزرگ نکنید.

 

بزرگ کردن مشکلات موجب کاهش احساس توانایی و اعتماد به نفس شما می‌شود. به یاد داشته باشید برای حل مشکلات، شما توانایی لازم را دارا هستید و همیشه برای حل یک مشکل، دست کم یک راه حل وجود دارد.

 

 

20- مسئولیتی را بر عهده بگیرید.

 

شما می توانید در زندگی خود تحولی به وجود آورید. اگر منتظرید که موقعیت خوبی به شما پیشنهاد شود، لازم است زمان زیادی را صبر کنید. مسیری که شما را به قله اعتماد به نفس می رساند، همان جاده ای است که خود قدم در آن نهاده اید و  شخص دیگری نمی تواند شما را به آن قله برساند.

 

 

21- در انجام کارهایتان پافشاری کنید.

 

زمانی که در میدان چالشی جدید قرار می گیرید، مقاومت به خرج دهید. اعتماد به نفس واقعی از این اعتماد ناشی می شود که شما می توانید با اتکا بر توان خویش و بدون در نظر گرفتن نتیجه کار، با سعی و تلاش، عملی را انجام دهید.

22- از انسان های موفق کمک بخواهید.

 

آیا شخص قابل اعتمادی را می شناسید که بتواند یکی پس از دیگری، مسئولیت کارهای جدید و همراه با ریسک را عهده دار شود؟ به خود جرات دهید و با این گونه افراد ملاقات کنید و دریابید که چطور آنها مسئولیت های خطیر را برعهده می گیرند. انسان های مطمئن به خود، از کمک کردن به افراد خوشحال می شوند.

اگر فکر می کنید به ورزشکاری موفق غبطه می خورید و یا اگر در مورد زنی که در شصت سالگی به دانشگاه پزشکی راه یافته است در روزنامه مطلبی خوانده اید و آهی آرزومندانه کشیده اید، بدانید که همین جا و همین حالا فرمول اعتماد به نفس را در دست دارید.

 

 

23- محبت مادری در کودکی مهم است.

 

کسانی که در دوره کودکی از محبت زیاد مادری برخوردار بوده اند در بزرگسالی بهتر می توانند از پس مشکلات و فشارهای روحی برآیند. محبت مادری نه تنها باعث کاهش فشار روحی می شود، بلکه کمک می کند که کودک به مهارت های بهتر در زندگی اجتماعی دست یابد. میزان محبت مادری در نوزادی می تواند گویای توانایی فرد در مقابله با اضطراب در 30 سال بعد باشد.

فرآوری: مریم سجادپور

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع مقالات آموزشی و فیلم آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

برای همه‌ی ما لحظاتی وجود دارد که خجالت می‌کشیم، می‌ترسیم و مضطرب می‌شویم. گاهی خود را سرزنش می‌کنیم، تصویر نامناسبی از خود در ذهن داریم و اعتماد به نفس لازم را از دست می‌دهیم. تا این جای کار وضعیت عادی و همگانی است. البته بگذریم از دوستانی که همیشه و همیشه خود را دوست دارند و خود را درجه‌یک و عالی می‌دانند. بحث ما مسئله‌ی کمبود اعتماد به نفس است. یعنی وقتی نگاه منفی در تمام امور روزانه‌ی شما جاری است، همیشه منتظر شکست هستید و از نظر احساسی، فیزیکی یا روان‌شناسی ضعیف شده‌اید. اگر به خودتان ایمان ندارید، باید بدانید که باک موتور شما برای حرکت به سوی موفقیت خالی است. در ادامه ۲۰ مورد از علائم کمبود اعتماد به نفس مطرح شده‌ است. آنها را بخوانید و سعی کنید خود را بهتر بشناسید. گام اول برای حل هر مسئله‌ای شناخت آن است پس قبل از هر چیز باید بدانیم علائم کمبود اعتماد به نفس چیست و افرادی که اعتماد به نفس کمی دارند چگونه رفتار می‌کنند؟چکار کنم تا اعتماد به نفس داشته باشم

 

افرادی که اعتماد به نفس کافی ندارند، در جمع راحت نیستند. به ویژه وقتی دوست و آشنایی برای همراهی ندارند، صحبت کردن در جمع برای‌شان بسیار دشوار است. این افراد سعی می‌کنند خود را به روش‌های مختلف سرگرم کنند تا از ارتباط با سایرین دوری کنند و این روزها چه چیزی بهتر از تلفن همراه برای فرار از جمع؟! اگر شما هم این‌طور هستید، قدم اول را بردارید و با خود عهد کنید که در جمع با تلفن‌تان کار نکنید یا الکی خود را مشغول به کاری نشان ندهید. فقط به فکر این باشید که چطور سر صحبت را باز کنید و با اعتماد به نفس حرف بزنید. به خود بگویید: «من هم مثل بقیه‌ی افراد قدرت حرف‌ زدن و ارتباط برقرار‌ کردن رو دارم و اگه با کسی سر صحبت رو باز کنم، حتما گفت‌و‌گوی خوبی خواهیم‌ داشت.»

افرادی که اعتماد به نفس کافی ندارند، در بحث‌ها سریعا عقب‌نشینی می‌کنند. آنها توان متقاعد کردن دیگران را در خود نمی‌بینند. حتی وقتی که واقعا حق با دیگران نباشد، بیهوده با آنها موافقت می‌کنند تا نیازی به ادامه‌ی بحث پیش نیاید. دوستان عزیز! بدانید و آگاه باشید که هر کسی نظری دارد و نظر هر کس زاییده‌ی افکار، سواد و خواسته‌هایش است. با ابراز نکردن و دفاع نکردن از عقاید و ایده‌های خود، در واقع به افکار، سواد و خواسته‌هایتان توهین می‌کنید. شما درست به اندازه‌ی فردی که مخالفش هستید، حق دارید دیدگاه خود را بیان کنید و چه بسا که حق با شما باشد! ساکت ننشینید و با آرامش، نظر واقعی خود را مطرح‌ کنید. روش‌های متقاعد کردن متعدد هستند، مثلا می‌توانید از مهارت داستان‌گویی برای متقاعد کردن دیگران استفاده کنید.

مرتب بودن، آرایش و پیرایش بسیار پسندیده است. اما اگر اهمیت‌ دادن به سر و وضع بیش از حد طبیعی باشد، یعنی شما از کمبود اعتماد به نفس رنج می‌برید. یادتان باشد اعتماد به نفس از درون سرچشمه می‌گیرد و ربطی به عوامل بیرونی ندارد. با خود بگویید من زیبا هستم و ضمن رعایت نکات بهداشتی و پیراستگی، خود را بیش از حد درگیر سر و وضع و لباس‌تان نکنید. باور کنید اگر ساعت‌ها جلوی آینه نایستید و وقت خود را صرف طراحی تابلویی از رنگ روغن نکنید، هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

انتقاد‌پذیر باشید. اگر دوست‌تان در مورد مسئله‌ای از شما انتقاد کرده است، از او نرنجید (خب البته ما در اینجا فرض کرده‌ایم دوست شما اصول انتقاد سازنده را به درستی رعایت کرده است!). سعی‌ کنید به آن بیندیشید و در صورت منطقی بودن، عیب خود را رفع‌ کنید. از علائم کمبود اعتماد به نفس، این است که فرد مذکور از شنیدن نقد سایرین آزرده می‌شود و در خود می‌شکند. این افراد با شنیدن نقد عصبانی می‌شوند و ناراحتی‌شان روی بقیه‌ی کارهایشان هم اثر می‌گذارد. مثلا نقدی که همکارش به او وارد کرده‌ است، باعث بدخلقی او با دوستان و خانواده‌اش می‌شود.

 

اول فکر کنید و بعد حرف بزنید. این راهکار کلید موفقیت شما در گفت‌و‌گو‌هاست. بی‌محابا و بی‌تفکر حرف‌ زدن، نتایج مخربی دارد. اول حرف خود را مزه‌مزه کنید و سپس ابراز عقیده کنید. در این صورت ترس و پشیمانی برای‌تان به بار نخواهد‌ آمد. بعد از اینکه فکر کردید و جوانب حرف خود را سنجیدید، نظر خود را شجاعانه ابراز‌ کنید و آرام و شمرده سخن بگویید تا تأثیرگذار بشوید.

از علائم کمبود اعتماد به نفس، نداشتن نظرات ثابت است. افرادی که در آنها علائم کمبود اعتماد به نفس دیده می‌شود، سریعا و تحت تأثیر عوامل و افراد مختلف نظرشان عوض می‌شود. در حقیقت این افراد، جرئت صراحت و کنترل زندگی خود را ندارند. دمدمی مزاج هستند، مدام شک می‌کنند و از این شاخه به آن شاخه می‌پرند. صریح باشید، فکر کنید، تصمیم‌تان را بگیرید و تغییرش ندهید.

یکی دیگر از علائم کمبود اعتماد به نفس، واکنش‌های نامناسب در برابر تحسین‌شدن است. وقتی اعتماد به نفس کافی ندارید، مدام سعی می‌کنید تعریفی را که از شما می‌شود انکار کنید. مثلا وقتی شخصی از لباس خوب شما تعریف می‌کند، شروع می‌کنید به توجیه کردن دلایل مثبتی که قید کرده‌ است، به شکلی که فرد بیچاره را از گفته‌ی خود پشیمان می‌کنید. این یعنی شما یکی از علائم کمبود اعتماد به نفس را دارید. مثلا می‌گویید: «نه این لباس رو از حراجی خریدم» یا «اتفاقا این تنها لباسیه که بهم میاد. من معمولا بدقواره و ناجورم». خب این چه کاری است که می‌کنید؟! بپذیرید که از نظر آن فرد، شما برازنده بوده‌اید و با تشکر‌ کردن نشان‌ دهید که لیاقت تحسین را داشته‌اید.

 

افرادی که کمبود اعتماد به نفس دارند، قبل از رسیدن به اهداف و رؤیاهای خود تسلیم می‌شوند. آن‌قدر انرژی‌های منفی دارند که رمقی برای‌شان باقی نمی‌ماند. همیشه باید خود را باور داشت و به دنبال آرزوها رفت و از شکست نهراسید.

از دیگر علائم کمبود اعتماد به نفس، مقایسه‌ی خود با دیگران است، به ویژه مقایسه با افرادی که موفق‌تر هستند. افرادی که کمبود اعتماد به نفس دارند، به جای اینکه بر روی مسیر خود تمرکز کنند، مدام نگاه‌شان به دیگران است. مقایسه‌ کردن با دیگران مسخره‌ترین کار ممکن است. همان‌طور که بعضی از افراد از شما موفق‌تر هستند، دسته‌ای دیگر نیز وجود دارند که شما از آنها برتر هستید و این روند تا انتهای دنیا ادامه دارد. پس خودتان را فقط و فقط با شخص شخیص خودتان مقایسه‌ کنید. مهم‌ترین رقیب شما خودتان هستید.

افرادی که کمبود اعتماد به نفس دارند، خمیده هستند و صاف راه نمی‌روند. آنها طوری حرکت می‌کنند که انگار از خودشان شرمنده و خجل هستند. سعی کنید صاف راه بروید. سرتان را بالا بگیرید و برای تنظیم حرکات بدن خود وقت بگذارید.

هر کسی اشتباه می‌کند. اما کسی که کمبود اعتماد به نفس دارد، مدام دلیل‌تراشی می‌کند و برای دیگران توضیح می‌دهد. این افراد حتی اگر به موفقیت دست پیدا‌ کنند باز هم خود را ملزم به توضیح دادن به دیگران می‌بینند.

این افراد دیگران را بانی همه چیز می‌دانند، چه خوب و چه بد، البته بیشتر بدی‌ها را نتیجه‌ی اعمال دیگران می‌دانند. با این کار مسئولیت را از خود سلب می‌کنند و از بار پذیرش آن شانه خالی می‌کنند.

از دیگر علائم کمبود اعتماد به نفس بهانه‌تراشی و دلیل آوردن در برابر انتقاد سایرین است. فردی که اعتماد به نفس کافی دارد، به آرامی به نقد و نظر دیگران گوش می‌کند و سر فرصت با بررسی و تحلیل آن نقد، تصمیم لازم را برای تغییر یا بی‌اعتنایی می‌گیرد. اما اگر در مقابل انتقاد دیگران سریعا شروع به دلیل و بهانه آوردن می‌کنید، یعنی یکی از علائم کمبود اعتماد به نفس در شما هویدا شده‌ است. در واقع می‌خواهید به دیگران ثابت کنید که ارزشمند هستید و هیچ وقت اشتباه نمی‌کنید. در حالی‌که همه‌ی افراد ممکن است اشتباه کنند.

 

دست‌ به‌ سینه‌ بودن یا مورب قرار‌دادن پاها به شکل ضربدری، از علائم کمبود اعتماد به نفس است. زبان بدن خیلی چیزها از درون و رفتار شما فاش می‌کند. افرادی که اعتماد به نفس کمی دارند، همیشه حالت تدافعی دارند، منقبض و معذب هستند. در چنین مواردی حرکات بدن حالت ناراحت و منقبضی نشان می‌دهد.

نمی‌توان همه را راضی نگه‌ داشت. اگر کارتان را به بهترین شکل ممکن انجام بدهید یا حتی درست‌ترین و منطقی‌ترین حرف ممکن را بزنید، باز هم فردی پیدا می‌شود که با شما مخالف است. متأسفانه افرادی که کمبود اعتماد به نفس دارند، این طور به قضیه نگاه نمی‌کنند. آنها مدام در پی تأیید و رضایت دیگران هستند.

وقتی کمبود اعتماد به نفس داشته‌ باشید، از پیروزی‌هایتان هم لذت نمی‌برید. افرادی که این ویژگی‌ را دارند، نقش خود را در تمام وقایع، چه مثبت و چه منفی کم‌رنگ می‌بینند. بنابراین قادر نیستند از دستاوردهای خودشان لذت ببرند. همه‌ی موفقیت‌های خود را به پای شانس می‌گذارند و مطمئن هستند، دفعه‌ی دیگری در کار نیست و شانس همین یک‌بار در خانه‌شان را زده‌ است.

ترس از تغییر هم یکی دیگر از علائم کمبود اعتماد به نفس است. افراد این چنینی، میلی به تغییر ندارند. حتی اگر در وضعیت کاری یا زندگی نامناسبی باشند، از تغییر می‌ترسند و توان لازم برای مدیریت‌ چالش‌های ناشی از تغییر را ندارند.

از دیگر علائم کمبود اعتماد به نفس بدبینی است. افراد بدبین مدام غر می‌زنند و همه چیز را با منفی‌بافی نقد می‌کنند. به عبارت خودمانی، زبان خوش ندارند و احساسات منفی‌شان را به دوستان، همکاران و خانواده‌ی بی‌نوایشان نیز منتقل می‌کنند. آنها خوش‌بین نیستند و مانند بمبی بزرگ از نفرت و بدبینی، هر لحظه ممکن‌ است منفجر بشوند. برای داشتن اعتماد به نفس، لازم است خوش بینی را چاشنی زندگی خود کنید.

 

افرادی که کمبود اعتماد به نفس دارند، همیشه از آینده می‌ترسند. نمی‌توانند از زمان حال بهره ببرند. غصه‌ی آینده را می‌خورند و فراموش می‌کنند که دنیا دو روز است و این حساب و کتاب‌ها راه به جایی جز کوچه‌ی تاریک بدبینی و بدبختی نمی‌برد.

این افراد دوست دارند به کمال هر چیز دست پیدا‌ کنند. اما علی‌رغم این میل، جرئت کافی برای تلاش ندارند. در حقیقت ترس‌های آینده موجب می‌شود فکر کنند برای ابراز نظر و موفق بودن باید کاملِ کامل باشند. پس وقتی به نهایت موفقیت دست نمی‌یابند، خود را ناقص می‌بینند و شرم و خجالت به سراغ‌شان می‌آید.

با شناخت علائم کمبود اعتماد به نفس ضمن اینکه می‌توانید مشکلات احتمالی خود را درباره‌ی این ویژگی نامطلوب شناسایی و رفع کنید، رفتار دیگران را هم بهتر درک خواهید کرد و اگر با فردی رو‌به‌رو بشوید که علائم کمبود اعتماد به نفس دارد، با او راحت‌تر ارتباط برقرار خواهید‌ کرد. اعتماد به نفس یکی از اصلی‌ترین محرک‌ها برای موفقیت است. کسب آن کمی تلاش و همت می‌خواهد. روی خودتان کار کنید. اعتماد به نفس بال پروازی است که خدای بزرگ برای پرواز به سمت شادی و موفقیت در اختیار بشر قرار داده‌ است. بال پرواز خود را نچینید. پرواز کنید و لذت شادی و پیروزی را تجربه‌ کنید.

برگرفته از: livestrong lifehack

 

 

چکار کنم تا اعتماد به نفس داشته باشم

 

 

 

 

کاملا درسته. ممنون از تیم چطور

 

سپاس از شما که همراه ما هستید

 

چه جالب …. تا حالا به بحث اعتمادبنفس اینجوری نگاه نکرده بودم….ممنون از شما

ممنون از همراهی شما دوست خوبم

 

خانوم نیلوفر نازنین به درستی یکی از معضلات زندگی هر فرد می تواند کمبود اعتماد بنفس باشد و چه تعداد جرایم و کاستی های اجتماعی ناشی از همین نقصان است.

حق با شماست دوست خوب. از دیدگاهتون سپاسگزارم.

 

اعتماد به نفس

 

علت عزت نفس پایین؛ ۱۱ عادت اشتباه که عزت نفس شما را نابود می‌کند


چطور در خودمان اعتماد به نفس ایجاد کنیم؟

 

خودویران‌گری چه مدل‌هایی دارد و چگونه می‌توان با آن‌ها مقابله کرد؟

انواع اعتماد به نفس؛ ۳ روش شکوفا کردن اعتماد به نفس

تعریف عزت نفس و ۶ توصیه کاربردی برای افزایش عزت نفس

آخرین مطالب

 

معرفی کتاب جزء از کل؛ رمانی پرچالش از استیو تولتز

چیزهایی که مدیران منابع انسانی باید از بازی تاج و تخت یاد بگیرند

کارشناسی ارشد علوم انسانی؛ رشته‌ها، دروس و ضرایب آزمون

کاشت توت فرنگی در خانه؛ چطور در باغچه و گلدان توت فرنگی پرورش دهیم؟

چرا بعضی از مردم از محصولات معطر متنفرند؟

ترین های جهان

 

کوچکترین کشورهای جهان که احتمالا هرگز نام آن‌ها را نشنیده‌اید

عجیب ترین خانه های دنیا که شما را بهت‌زده می‌کنند

بهترین فیلم های ۲۰۱۷ که در ذهن شما ماندگار خواهند شد

بهترین برد گیم های دنیا؛ ۳۰ بازی جذاب برای تقویت هوش و ذهن

موفق‌ترین زنان کارآفرین جهان را بشناسید


عجیب ترین میوه های دنیا چه خواصی دارند؟

 

۶۸ راه اثبات شده برایافزایـش قــدرت مــغـز

 

خوش آمدید. به حساب کاربری خود وارد شوید.

 

 

آدرس ایمیلی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید را وارد نمائید تا یک رمز عبور جدید برای شما ارسال شود.

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع مقالات آموزشی و فیلم آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

اعتماد به نفس یک جور طرز فکر مثبت راجع به خودتان و توانایی‌هایتان است و درست همان موقعی که همه چیز به‌ هم می‌ریزد، می‌تواند به فریادتان برسد و به شما کمک کند تا در برابر مشکلات‌تان قوی باشید. بزرگ‌ترین و موفق‌ترین آدم‌هایی که می‌شناسیم هم گاهی اوقات دچار کمبود اعتماد به نفس می‌شوند. برای تقویت اعتماد به نفس، مثل هر توانایی و مهارت دیگری باید تمرین داشته باشید تا بتوانید آن را مدیریت کنید، اما وقتی بتوانید خودتان افسار را به دست بگیرید، پیشرفت می‌کنید و زندگی‌تان از این رو به آن رو می‌شود.چکار کنم تا اعتماد به نفس داشته باشم

در این متن قرار است ۶ راه برای بالا بردن اعتماد به نفس به شما پیشنهاد بدهیم. لطفا ما را تا پایان همراهی کنید.

حتما بخوانید: علائم کمبود اعتماد به نفس چیست؟

 

زبان بدن هر کس نشان می‌دهد که آن فرد چقدر به خودش اطمینان دارد. از چهره‌ی بعضی آدم‌ها می‌شود فهمید که حتی خودشان هم خودشان را قبول ندارند! طوری خودتان را نشان بدهید که همه بدانند می‌توانید هر موقعیتی را مدیریت کنید و بر اوضاع کاملا مسلط هستید. اگر اعتماد به نفس را در ظاهرتان نشان بدهید و از زبان بدن‌تان به درستی استفاده کنید، نه تنها حس می‌کنید که از پس هر چیزی برمی‌آیید، بلکه دیدگاه دیگران هم نسبت به شما تغییر می‌کند و به توانایی‌هایتان اعتماد می‌کنند.

 

وقتی ظاهرتان خوب باشد احساس بهتری نسبت به خودتان خواهید داشت. لباس‌ها و لوازم مناسب انتخاب کنید، زندگی و کارتان را جوری نظم و ترتیب بدهید که در خور شخصیت شما باشد و احساس بهتری نسبت به خودتان پیدا کنید، همه‌ی اینها باعث تقویت اعتماد به نفس شما می‌شود. لباس‌تان باید طوری باشد که موفقیت را نشان بدهد. لوازم شخصی شما نشان‌دهنده‌ی شخصیت‌تان هستند پس در انتخاب‌شان دقت کنید.

سخنرانان خوب، با اعتماد به نفس، با ثبات و با یک ریتم مناسب صحبت می‌کنند. آنها یاد گرفته‌اند در صحبت کردن تأثیرگذارتر باشند، به جای اینکه حین سخنرانی تپق بزنند و گیر کنند، شمرده حرف می‌زنند و بین صحبت‌هایشان مکث می‌کنند.

 

انرژی مثبت باعث نتیجه‌ی مثبت هم می‌شود، پس سعی کنید نیمه‌ی پر لیوان را ببینید و به مسائل منفی فکر نکنید.

تقویت اعتماد به نفس فقط به ظاهر خوب نیست، باید خوب هم عمل کنید. در یک مهمانی یا رویداد اجتماعی، با آدم‌هایی که نمی‌شناسید سر صحبت را باز کنید یا کار یا پروژه‌ای را که در حالت عادی برای‌تان ترسناک است، قبول کنید. اعتماد به نفس داشتن را تمرین کنید و مطمئن باشید که خیلی زود عزت نفس جزئی از وجودتان می‌شود.

یادتان باشد: برنامه‌ریزی جلوی عملکرد ضعیف را می‌گیرد. هر چقدر آماده‌تر باشید، احساس شایستگی و مهارت بیشتری خواهید داشت و اعتماد به نفس‌تان هم بیشتر می‌شود. آمادگی باعث می‌شود که اتفاق‌های بد و ناگهانی زندگی، نتوانند شما را شکست بدهند.

و سخن آخر این که یادتان باشد طولانی‌ترین مسیرها با یک قدم کوچک آغاز می‌شوند و اگر صبور و ثابت‌قدم باشید، می‌توانید به راحتی اعتماد به نفس‌تان را زیاد کنید. دیدن «فیلم آموزشی: ۳ روش برای افزایش اعتماد به نفس» را هم از دست ندهید، در این فیلم با نکات بیشتری درمورد تقویت اعتماد به نفس آشنا می‌شوید که به یاری‌تان خواهد آمد.

برگرفته از:‌

entrepreneur

 

 

 

 

 

 

 

 

سپاس از زحمات شما…
اگر امکانش هست مطلبی هم درباره “روش های بیان هر فرد از خودش” کار کنید بسیار شیوا قلم میزنید
با احترام

درود بر شما
متأسفانه من متوجه نشدم دقیقا چه مطلبی مد نظرتون هست. لطفا بیشتر توضیح بدین تا بهتر بتونیم پیگیر بشیم 🙂

خیلی عالی بود

 

سپاس از لطف‌تون. خوشحالیم که این مطلب مورد رضایت‌تون قرار گرفته.

سپاسگزارم جناب آقای ادراکی، امروز صبح با شما آشنا شدم و پیگیر مقالات پیشین شما نیز شدم. از ته دل خدمتتون خسته نباشید میگم و باز هم ممنون بابت قلم روان و زمانی که برای نوشتن صرف میکنید.

ممنون از شما که با دیدگاه‌های ارزشمندتون به ما انگیزه و انرژی میدین. خوشحالیم که مطالب تونستن رضایت شما رو جلب کنن.
سپاس که همراه‌مون هستین

اعتماد به نفس

 

تعریف عزت نفس و ۶ توصیه کاربردی برای افزایش عزت نفس


چطور در خودمان اعتماد به نفس ایجاد کنیم؟

 

انواع اعتماد به نفس؛ ۳ روش شکوفا کردن اعتماد به نفس

خودویران‌گری چه مدل‌هایی دارد و چگونه می‌توان با آن‌ها مقابله کرد؟
چکار کنم تا اعتماد به نفس داشته باشم

علت عزت نفس پایین؛ ۱۱ عادت اشتباه که عزت نفس شما را نابود می‌کند

آخرین مطالب

 

معرفی کتاب جزء از کل؛ رمانی پرچالش از استیو تولتز

چیزهایی که مدیران منابع انسانی باید از بازی تاج و تخت یاد بگیرند

کارشناسی ارشد علوم انسانی؛ رشته‌ها، دروس و ضرایب آزمون

کاشت توت فرنگی در خانه؛ چطور در باغچه و گلدان توت فرنگی پرورش دهیم؟

چرا بعضی از مردم از محصولات معطر متنفرند؟

ترین های جهان

 


بهترین کشور برای تحصیل کدام است؟

 

معروف ترین آشپزهای جهان که در حرفه‌ خود بهترین هستند


پردرآمدترین ورزشکاران جهان را بشناسید

 


گران ترین کشورهای جهان برای زندگی

 


ایمن ترین خودروها در دنیا را بشناسید

 

بهترین کشورها برای مهاجرت در سال ۲۰۱۹ کدام‌اند؟

۶۸ راه اثبات شده برایافزایـش قــدرت مــغـز

 

اغلب افراد موفق اعتماد به نفس بالایی دارند. پر واضح است که آنها به خود و آنچه که انجام می دهند ایمان دارند. به یاد داشته باشید موفقیت آنها سبب افزایش اعتماد به نفسشان نشده؛ بلکه روحیه ی خودباوری این افراد، آنها را به سمت موفقیت سوق داده است.

یک انسان با اعتماد به نفس سالم و طبیعی می تواند احساس خوبی نسبت به خود داشته باشد، ارزش خود را بداند و بخاطر قابلیت ها، مهارت ها و موفقیت هایش احساس غرور و رضایت کند. اما کسی که اعتماد به نفس ضعیفی دارد، احساس می کند مورد قبول و علاقه ی هیچ کس نیست و نمی تواند هیچ کاری را درست انجام دهد. امروز قصد داریم شما را با هشت راهکاری که به کمک آنها می توانید اعتماد به نفس خود را بالاتر ببرید، آشنا کنیم.

با دیجیاتو همراه باشید.

 

 

در نظر داشته باشید که شک، محصول باور نداشتن به خود است. وقتی شما خودتان را باور ندارید، چطور می توان انتظار داشت کسی به شما، ایده ها و توانایی هایتان ایمان داشته باشد؟ برای غلبه بر چالش های جدید، باید اعتماد به نفس داشته باشید. افراد ترسو و هیچگاه نمی خواهند از حریم آسایش خود بیرون بیایند. به همین دلیل افرادی که اعتماد به نفس کافی ندارند، همواره از کنار فرصت های مناسب عبور کرده یا در یک بن بست شغلی گیر می کنند. افرادی که اعتماد به نفس ندارند، مغلوب شرایط دشوار خارجی می شوند.چکار کنم تا اعتماد به نفس داشته باشم

 

افراد موفق هیچگاه موانع را باور نداشته و همواره در پی عبور از آنها هستند. هیچکس جز خودتان نمی تواند در رسیدن به موفقیت، پیشرفت و آنچه می خواهید انجام دهید، مانع شما شود. حالا زمان آن فرا رسیده است که شک به خود و توانایی هایتان را دور بریزید و با تلاشی دو چندان برای رسیدن به موفقیت، رو به جلو حرکت کنید.

اعتماد به نفس یکی از ارکان اصلی پیشرفت شغلی است و اگر بتوانید این قابلیت را در خودتان افزایش دهید، به جاهایی خواهید رسید که حتی فکرش را هم نمی کنید. هر کسی می تواند با داشتن روشی مناسب و تلاشی مضاعف، اعتماد به نفس خود را بالا ببرد. مطمئناً با برداشتن هر قدم در این راه، حس اعتماد به نفس بیشتری خواهید کرد. سعی کنید این 8 راهکار را در بطن زندگی خود به کار ببندید:

جانی یونایتس فوتبالیست معروف آمریکایی می گوید «بین غرور و اعتماد به نفس تفاوت وجود دارد؛ غرور زمانی است که شما در مورد خودتان دست به بزرگنمایی بزنید. در حالیکه اعتماد به نفس، به معنای باور داشتن به توانایی خود در انجام کارهاست. به عبارت دیگر اعتماد به نفس از طریق تلاش فراوان به دست می آید و آنهایی که این ویژگی را دارند، افرادی خودآگاهند. به یاد داشته باشید هنگامی که اعتماد به نفس شما از توانایی تان فراتر رود، دچار خود بزرگ بینی خواهید شد؛ بنابراین بین این دو تفاوت قائل شوید.

شالوده ی اعتماد به نفس حقیقی بر پایه ی واقعیت ها بنا شده است. برای اینکه بتوانید اعتماد به نفستان را بالا ببرید، باید ارزیابی دقیق و صادقانه ای از خود و توانایی هایتان داشته باشید. اگر هنوز نقاط ضعفی در شما وجود دارد، برای بهبود آنها برنامه ریزی و راهی پیدا کنید تا اثرات منفی شان را به حداقل برسانید. به خاطر داشته باشید بی توجهی نسبت به نقاط ضعف و یا نقطه ی قوت نشان دادن آنها، هیچ کمکی به از بین بردنشان نخواهد کرد. به همین ترتیب، داشتن درک درست از توانایی ها می تواند انتقادات یا بازخورد های منفی را کاهش و به شما اعتماد به نفس بیشتری بدهد.

 

 

 

تحقیقات انجام شده در دانشگاه کالیفرنیا نشان داد که هر چقدر نه گفتن برایتان دشوارتر باشد، احتمال اینکه به اضطراب، فرسودگی شغلی و حتی افسردگی دچار شوید، بیشتر می شود و همه ی این عوامل باعث کاهش اعتماد به نفس در شما خواهند شد. افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند به خوبی می دانند که “نه” گفتن، به نفع آنهاست. این افراد چنان عزت نفسی دارند که مخالفت خود را به وضوح بیان می کنند. وقتی زمان نه گفتن فرا می رسد، آنها از جملاتی مانند “فکر نمی کنم بتوانم انجام دهم” یا “شک دارم” استفاده نمی کنند. این افراد با اعتماد به نفس “نه” می گویند زیرا می دانند نه گفتن به یک تعهد جدید، احترام به تعهدات فعلی شان است و به آنها فرصت می دهد تا با خیال راحت، وظایف قبلی شان را انجام دهند.

یک ارتباط پرتنش با کارفرما می تواند اعتماد به نفس افراد باهوش را نیز تخریب کند. البته با وجود انتقاد رئیستان از عملکرد شما یا تضعیف روحیه ی مشارکتتان در تیم، حفظ اعتماد به نفس دشوار است اما باز هم تلاش کنید آن را از دست ندهید. همواره سعی کنید تا نقاطی که باعث سوتفاهم شده و ارتباط شما را با رئیستان خراب کرده بیابید و در جهت رفع آن تلاش کنید. اگر به هیچ وجه نتوانستید این ارتباط را درست کنید، وقتش فرا رسیده است که به دنبال شغل دیگری باشید.

افرادی که اعتماد به نفس دارند همواره خود را به چالش می کشند و در برابر دیگران روحیه ای رقابتی دارند؛ هرچند تلاش شان به موفقیت های کوچک ختم شود. گفتنی است پیروزی های کوچک می توانند سبب ایجاد گیرنده های آندروژنی جدیدی در مغز شوند که باعث به وجود آمدن روحیه ی قدردانی و افزایش انگیزه خواهد شد. این افزایش تعداد گیرنده های آندروژنی باعث اثربخشی بیشتر هورمون تستوسترون شده و در نتیجه اعتماد به نفس و اشتیاقتان برای مواجه با چالش های پیش رو بیشتر خواهد شد. بخاطر داشته باشید وقتی موفقیت های کوچکی را پشت سر هم طی کرده باشید، این افزایش اعتماد به نفس برای مدتی طولانی با شما خواهد بود.

هیچ کس به اندازه ی شخص باتجربه و باهوشی که راه صحیح را نشانتان دهد و شما را تشویق کند، نمی تواند باعث افزایش اعتماد به نفس در شما شود. در واقع، یک حامی خوب مانند آیینه عمل می کند و دیدگاهی به شما می دهد که باید برای باور به خود آن را مد نظر داشته باشید.

فراموش نکنید آگاهی باعث افزایش اعتماد به نفس می شود. دانستن اینکه در هر لحظه در چه جایگاهی قرار دارید، باعث افزایش تمرکز و اثربخشی انرژی شما در انجام امور خواهد شد. به علاوه، یک مشاور خوب می تواند بعضی نکات مربوط به فرهنگ درونی شرکت ها را با توجه به روحیه ای که دارید، به شما آموزش دهد. دانستن قوانین نانوشته برای انجام کارها در محل کار، یکی از روش های عالی برای افزایش اعتماد به نفس است.

 

دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند افرانت پشتیبانی می شود

سلامنکته ای راجع به اعتماد به نفس به ذهنم رسید، اونم اینکه معمولا وقتی تو یه ازدواج مرد از لحاظ سواد، وضعیت مالی، شرایط فرهنگی و از این قبیل یک یا چند پله از خانوم پایینتره متاسفانه متاسفانه، معمولا تو اینجور مواقع دست به تخریب شخصیت همسرش میزنه و نمیتونه این توفق و برتری خانوم رو تحمل کنه و به جای اینکه خودش پیشرفت کنه و خودشو به طرف برسونه سعی میکنه طرفش رو تخریب کنه، این مساله رو بارها تو تجربه دوستان و اطرافیان دیدم، حالا سوالم اینجاست که زن تو این چیکار کنه که روحیه و اعتماد به نفس خودشو از دست نده؟

اعتماد به نفس این نیست که خودتو تو هر کاری بهترین بدونی و دایم به خودت بقبولونی که حتما تو یه کاری موفق میشی، اعتماد به نفس واقعی اینه که با وجود شکستهایی که تو زندگی میخوری و ضعفهای ظاهری که داری تو دلت خالی نشه و خودتو بدبخت ندونی و دیگران رو خوشبخت، اعتماد به نفس به جا زمانیه که دایم دنبال چشم و هم چشمی نباشی و نخوای با ظواهر زرق و برق زندگی عیب ها و ضعفهای خودتو بپوشونی، خلاصه اینکه اعتماد به نفس و رضایت قلبی چیزی جدای از هم نیست

سلام.داشتن اعتماد به نفس و غرور برای یه خانم خیلی مهمه.دو تا نکته میگم.احترام به خود ناشی از تسلط بر نفس است. اگر از تصمیم خود پیروی نکنید اعتماد به نفستان را از دست می دهید.با خودتان طوری رفتار کنید که انگار با بهترین دوستتان رفتار می کنید.با بهترین دوستت چطوری حرف می زنی؟ چطوری از بهترین دوستت پذیرایی می کنی؟ وقتی بهترین دوستت اشتباه می کنه چی کار می کنی؟ چقدر برای بهترین دوستت وقت می ذاری؟ چقدر برای بهترین دوستت هدیه می خری؟ چقدر به خوشحالی بهترین دوستت اهمیت میدی؟ چقدر به بهترین دوستت احترام میذاری؟با تشکر از برنامه خوبتون

*******************************************************

 

سلام در رابطه با پیام هایی که خانما گفتن تعریف دادن از خود اعتماد به نفس رو میبره بالا به نظر من ادم باید بیشتر تعریفی باشه از زبون دیگران نه اینکه فقط خودش از خودش تعریف کنه که این کار از حدش بگذره بسیار غیر قابل تحمل میشه مثلا خواهر شوهر مادر شوهر عادت دارن بیش از اندازه از خودشون تعریف میدن اونم در رابطه کارای معمولی که خیلیا انجام میدن و چیزی عادی با اینکه احترام زیادی واسشون قائلم و خودم خیلی جاها از اخلاقشون پیش دیگران تعریف میدم ولی گاهی این تعریفای بی موردشون از خودش خسته کننده میشه فک میکنم شاید کسی کمبود داره که هی بخواد یه خصلتهای معمول و واسه خودش کار بزرگو شاقی جلوه بده من شخصا دوس دارم بزارم تعریفمو از دیگران بشنومچکار کنم تا اعتماد به نفس داشته باشم

*******************************************************

 

سلام.قبل از داشتن اعتماد به نفس باید عزت نفس داشت.کسی که عزت نفس نداره یعنی هیچی نداره.عزت نفس یعنی دیگران برام مهم اند اما قبلش احساس خودم مهمه.تا برای خودتون ارزش،قایل نباشید دیگران هم ارزش قایل نیستند.همه ادمها اعتماد به نفس دارن اما ممکنه در کودکی با سرزنش و حمایت نشدن از بین بره‌.هرگز تو جمع مانع حرف زدن بچه ها نشید.فراگیری حرفه در زمینه های هنری ،ورزشی و… نیز میتونه کمک کنه

*******************************************************

 

اون خانمي كه گفتن از خودمون تعريف كنيم و خوبيامونو بگيم،به نظرم همين اوج اعتماد به نفسه.من كلي استرس ميگيرم كه اونجوري كه تعريف كردم نباشم و بعد مسخره ام كنن،مثلا بگي دست پختم خيلي خوبه و غذات مثلا شور شده باشه!!يا اصن خوبم بشه هاااا،ولي استرس ميگيره آدم كه خوب درس كنه و ايرادي نداشته باشه !!! غذا يه مثاله!تو همه چيز من اينجوريم.اصن تعريفي نميكنم كه بعد خودمو گرفتار نكنم،تازه شكسته نفسي هم ميكنم كه اگرم خراب شد بدونه خودم ميدونستم بلد نيستماون خانمي هم كه گفته بودن كتاب بخونيم،ميشه معرفي كنن چندتا كتاب كه به نظرشون خوب بوده رو؟

*******************************************************

 

سلام.وقتی که ترس از انجام کاری رو ندارین یعنی که اعتماد به نفس انجام اون کار رو دارین. ولی به نظر من اعتماد به نفس در صحبت کردن خیلی مهم هست. اینکه شما بتونی نظرت رو به طور صحیحی بیان کنی نشون دهنده ی شخصیت قوی شماست که از اعتماد به نفستون سرچشمه داره. این نکته ای که دوستان گفتن که هرگز عیب خودتون رو نگید واقعا درسته. مثلا من خودم از نظر تحصیلات و امکانات و… نسبت به خانواده ی همسرم بالاتر هستم ولی چون مثلا آشپزی برام مهم نیست و خودمن اینو عنوان کردم خانواده همسرم به خودشون اجازه میدن اینو هی بگن که بلد نیستی غذا بپزی. درصورتی که من بلدم بپزم ولی کار مورد علاقه ام نیست که وقت بذارم براش. این تفاوت رو خودم متوجه میشم نه اونا. خلاصه بد خودتونو اصلا نگید حتی اگه ادم رکی هستید در مورد خودتون نباشید. ممنون

*******************************************************

 

سلام روزتون پراز شادي و لحظه هاي ناااب اول اينكه خيييييلي خوبه اين كانالدوم اينكه مرسي ادمين خانوم واقعا نبودتون تو اين ٢روز حس شد و دلتنگ شدم.راجع به سوالتون من اعتماد بنفس خوبي دارم و اين ويژگيم مورد تحسين همسرمه و به قول خودشون اعتمادبنفس باعث شده به تصميمات ايمان داشته باشي و پشتكارت بره بالاولي اين ويژگي برميگرده به دوران نوجوونيم كه چون كار اجرا ميكردم مدام مطالعمو در اين باره بالا ميبردم و كلاساي تسلط تو حرف زدن ميرفتم(فن بيان)دختري بودم كه تو اولين اجرام بقدري صدام ميلرزيد كه همه فك كردن دارم گريه ميكنم(خواهش ميكنم از بچگي رو اعتماد بنفس فرزندانتون كار كنين مخصوصا دختراتون)من پدرم هميشه با اين واژه كه ما طبقه متوسطيم فقط بچسب به درس ات اين كارارو نكن به جايي نميرسي پارتي نداري درخت تنومند عزت و اعتماد به نفسمو له ميكرد حتي وقتي خواستگاراي خيلي پولدار يا خيلي تحصيلكرده كه داشتم پدرم مدام گوشزد ميكرد اينا با ما نميخونن سعي كن با يه كارمند ساده ازدواج كني اصلا شوكه ميشد كه فلان دكتر چرا خواستگار منه!!خلاصه من كوتاه نيومدم گوشم شد درودروازه و مدام مطالعه و كلاس و مشاورهاعتماد بنفسي كه خونوادم بايد ميدادنو گرفتم وحالا شدم دختري كه همهههه ي فاميل ازدواج و درس و زندگيشو مثال ميزنن واسه بچه هاشون ميدونم طولاني شد ولي نكاتو دقت كنينمسلط صحبت كنين و نگاهتون تو چشماي طرف باشه لبخندتون يني ميدونم و مطمنم درست دارم صحبت ميكنم ژستاي خانومانتون تو نشستن و…حتي وقتي تنهاييم فراموش نشه ولو نشينين خيلي مطالعه كنين ولي تو هرچيز سريع نظر ندين بزارين كنجكاو نظرتون بشن چون نظرتون پربار و پراز اطلاعاتي مطالعتونههميشه سعي كنين از كوچيكترين و پنهونترين لباستون تا …مرتب باشه تا يهو شرمنده نشين اگه ديده شد اندام اندام و بازم اندام حتتتتتتما ورزش كنين هم كلاستون ميره بالا هم اندامتون فريبندهيه خانوم باكلاس باشين تك بپوشين و تك رفتار كنين همههههه خانوما و آقايون مجذوبتون ميشنتحصيلاتتونو هرچند مشكلاتتون زيادم باشه به حد اعلاااا برسونين تكبعدي زندگي نكنين أبداً ،زني كه هم تحصيلكرده باشه هم غذاش خوشمزه هم خودشو خوشگل كنه هم هر ازگاهي لباسي ببافهياهر كار هنري و خونش دسته گل و خوشگل برقصه و خنده هاش خونشو صفا بده محبوبتره تا تحصيلكرده ژوليده پوليده كم اعتماد بنفس و گوشه گير من برعكس شما دوست عزيزم كه حتي سوالتونم از استادتون جويا نميشين من سعي ميكنم در بحث كلاس شركت كنم و تو ذهن استادم و دانشجوها فعال باشم ولي حتتتما قبلش پيشخواني ميكنم كه حرفي واسه گفتن داشته باشم (متعادل اما)خودخاه نيسم اما بزرگ بين باشين :اگر همه خوبن تو اين جمع منم به خوبيه اونا هستم شايدم بيشتررهمسرتون اولين مُد لباس و ارايشو …رو اول بايد رو تن و لباس شما ببينه به روز باشين تو چارچوب خونتون

عذر ميخوام زياد شد ولي خودم خيلي عذاب كشيدم تا اعتماد ينفسمو دستم بگيرم و برم سمت أهدافم ايشالله به كارتون مياد.ياعلي

*******************************************************

 

سلام وقتتون بخیرب نظر من برای افزایش اعتماد ب نفس باید چیزای جدید رو یاد بگیریم و چیزایی ک میترسیم رو امتحان کنیم تا متوجه بشیم ک چقدر تواناییم.

*******************************************************

 

سلام دوستانیکی از راه های افزایش اعتماد به نفس کتاب خوندنه که متاسفانه تو کشور ما فراموش شده. من از بچگی همیشه کتاب میخوندم. برای همین همیشه صحبت کردنم و انتخاب جمله هام از همه دوستام بهتر بود. انشاهایی که مینوشتم تو مدرسه اول میشد. بعدا توی دانشگاه ارائه هام عالی بود و در ارتباط با همسرم و حتی دانشجوهام میدونم چه جمله ای انتخاب کنم که موثر تر و مفهوم تر باشه یا مهربونتر یا با جذبه تر حرف بزنم. توی دعواها و بحث ها هم معمولا به توافق زود هنگام میرسم.خانوما خواهش میکنم کتاب بخونید. رمان های خوب دیدگاه شما به زندگی رو باز میکنه.مطالعه داشته باشید و از مسایل روانشناسی و مسائل روز کاملا آگاه باشین.یک زن با مطالعه و آگاه میتونه اعتماد به نفسشو کم کم احیا کنه.فقط روزی ۱۰ دقیقه.. از همین امروز شروع کنید.

*******************************************************

 

سلام شیرین جان، در مورد موضوع جدیدتون من فکر می کنم مهمترین عامل افزایش اعتماد بنفس می تونه غلبه بر ترس هامون باشه، همین ترس های کوچیک از خیلی چیزا اعتماد بنفس آدمو کم می کنه… مثلا ترس از رانندگی یا ترس از پذیرفتن مسئولیت هر چند کوچیک.ترس از تجربه های جدید. اگه همیشه سعی کنه بره تو دل ترس هاش مطمئنا اعتمادبنفسشم بالا میره… آراستگی و مرتب بودن هم خیلی مهمه اینکه آدم شلخته نباشه هم باعث رضایت خود آدم از وجودش میشه هم بقیه لذت میبرند و باعث تمجید و تحسین میشه که اعتماد بنفس و افزایش میده. یکی دیگه کارهای خوب که رضایت قلبیمون و در پی داره باعث افرایش اعتماد بنفس و حرمت نفس میشه… ممنونم

*******************************************************

 

سلام دوستانیکی از راه های افزایش اعتماد به نفس کتاب خوندنه که متاسفانه تو کشور ما فراموش شده. من از بچگی همیشه کتاب میخوندم. برای همین همیشه صحبت کردنم و انتخاب جمله هام از همه دوستام بهتر بود. انشاهایی که مینوشتم تو مدرسه اول میشد. بعدا توی دانشگاه ارائه هام عالی بود و در ارتباط با همسرم و حتی دانشجوهام میدونم چه جمله ای انتخاب کنم که موثر تر و مفهوم تر باشه یا مهربونتر یا با جذبه تر حرف بزنم. توی دعواها و بحث ها هم معمولا به توافق زود هنگام میرسم.خانوما خواهش میکنم کتاب بخونید. رمان های خوب دیدگاه شما به زندگی رو باز میکنه.مطالعه داشته باشید و از مسایل روانشناسی و مسائل روز کاملا آگاه باشین.یک زن با مطالعه و آگاه میتونه اعتماد به نفسشو کم کم احیا کنه.فقط روزی ۱۰ دقه.. از همین امروز شروع کنید.

*******************************************************

 

سلام شیرین جون ممنون بابت کانال خوبتون و تجربه های مفید خانومای کانال،واقعا به درد بخور و کاربردی ان.از نظر من یه خانوم با اعتماد به نفس هیچوقت از نقصاش و اشتباهاش پیش دیگران حرف نمیزنه،سعی میکنه خودش بهترشون کنه بدون اینکه کسی رو در جریان بذاره!بنظرم چیزایی که در مورد خودمون صحبت میگیم به اندازه ی کارایی که انجام میدیم مهمن و تو ذهن افراد ثبت میشن،مثلا وقتی شما از یه ویژگی خوب خودتون واسه یه عده تعریف کنین شنونده ها همون دیدی رو که میخواین بهشون بدین رو میگیرن بدون شک(البته منظورم اصن این نیست که خودستایی کنین و مدام به رخ بکشین چون نتیجش کاملا عکس میشه و رو اعصاب میرین ولی وقتی بحثش پیش میاد حتما بگین) من خودم قبلا سعی میکردم هنرمو پنهان کنم که مثلا تواضع به خرج داده باشم یا اصن از خودم تعریف نمیکردم که نگن چه از خود راضیهاما دقت کردم دیدم همه ی آدمایی که بنظرم با اعتماد به نفس بودن و من به چشم یه آدم خوب و موفق میدیدمشون نقطه قوتاشون رو بولد میکنن و میگن و این تعریف کردنا ناخودآگاه رو ذهن و دیدگاه آدم تاثیر میذاره.چون ممکنه اون ویژگیتونو ببینن اما توجهی بهش نکنن یا یادشون نمونه ولی وقتی شما بیانش میکنین قطعا تو ذهنش پررنگ تر میشه و میبینین که از اون به بعد یه حساب دیگه روتون باز میکننو کسایی که اعتماد به نفسشون پایینه باید رو خودشون کار کنن،اگه حس میکنن ضعفی دارن با تمرین رفعش کنن از افراد موفق اطرافشون الگو بگیرن تو حرف زدن و رفتار و.. خودشون رو باور داشته باشن و بدونن که هیچکس کامل نیس و هر کسی یه سری ویژگی های منفی هم داره منتها افراد موفق کاری میکنن نکات مثبتشون خیلی بیشتر از منفیا به چشم بیاد.ظاهر آراسته و شیک خیلی میتونه تو بالا بردن اعتماد به نفس مفید باشه.وقتی شما خودتون به خودتون ارزش بدین و واسه زیبایی خودتون وقت بذارین قطعا خیلی حس بهتری نسبت به خودتون پیدا میکنین و در نهایت همین حس رو به بقیه هم منتقل میکنین.خودتون رو دوست داشته باشین و دست کم نگیرین فقط سعی کنین خوبیاتون رو پیدا کنین و با رفتار و گفتار به بقیه هم نشون بدینو البته همیشه در جهت بهبود خودتون تلاش کنین و مطمین باشین که نتیجه ی دلخواهتونو دیر یا زود میگیرین

*******************************************************

 

سلام شیرین خانم مرسی و خسته نباشید بابت کانال خوبتونبنظر من برای اینکه اعتماد بنفس بالایی داشته باشیم باید خودمون دست بزاریم روی نکات مثبت شخصیتی و ظاهریمون و اونو برای همسرمون هم یه جوری که نفهمه به چشماش بیاریم یا ضعف هامونو خودمون جلوش نشون ندیم و بزرگش نکنیم مثلا اگه شکم دارم نرم جلوش بگم وای ببین چقدر شکم اوردم یا وای ببین پوست دستم چقدر تیره شده…این خوب نیست من خیلی از خانومارو دیدم اینجوری میگن به شوهراشون ،یادمون نره مردا اکثرا کل نگر هستن این باعث میشه شما ذهنشو نسبت به اون ضعفتون اکتیو و حساس کنید…من مثلا اگه چشمای خوشکلی دارم یا لبم خوشکله میتونم بگم وای ببین خط چشم کشیدم خوشکل بود الان معرکه شده یه خورده هم ناز کنم یا رژلب که میزنم بازم با لوندی به روش بیارم که ببین چه لبایی داره خانومت ….توی اخلاقیات هم همینطور مثلا اگه چیزی برخلاف میلم باشه اما بپذیرمش به همسرم گوشزد کنم که بخاطر تو قبول کردم وگرنه به این دلیل خودم مخالف بودم …خودتون رو صاحب نظر بدونید توی تصمیمات زندگیتون تا همسرتون هم به این باور برسه….

*******************************************************

 

اولا باید خودمونو هر طوری که هستیم و آفریده شده ایم بپذیریم به خودمان بقبولانیم که حتی دو انگشت کنار هم با هم بسیار تفاوت دادند چه رسد به آدم ها و هر کسی در یک زمینه خاص استعداد و مهارت زیادی دارد ولی بقیه مهارتها را هم میتوان با تمرین کسب کرد.

ثانیاباید بدانیم که اکثر افراد موفق در اثر پشتکار و تمرین به چنین مهارتهایی دست یافته اند نه اینکه از اول چنین بوده اند یا هوش زیادی داشته اند ؛پس اگر بدنبال یه مهارت در زندگی هستیم تنها راهش اینه که تمرین و تکرار داشته باشیم و میزان این تمرینها در افراد مختلف متفاوته.

اگه در ابتدای کار اعتماد بنفس کمی داریم به خودمان جملات مثبت تو ذهن یا زبان تکرار کنیم:مثلا”من انشاا..خواهم توانست این کارو بخوبی انجام بدم” و حتما تو ذهنمون اینم داشته باشیم که بلاخره بعد از تلاشهای من نتیجه دست خداست و هرچه دوست پسندد زیباست. اتفاقا گاها برکاتی که در شکست هست در پیروزی نیست و این به مرور زمان بر انسان ثابت میشه .پس در کل در هر زمینه ای باید با دید امیدوارانه تلاش کرد. نتیجه هر چه شد با کمال میل پذیرفت .(این مورد رو خییییلی تجربه کردم .این نوع نگرش خیلی آدمو آروم میکنه و باعث تلاش مثبت میشه)

در رابطه با ظاهر و زیبایی هم هر کسی زیبایی خاص خودشو داره مثلا یکی چشماش خوشگله یکی لب اش و دیگری اندامش …بندرت میشه کسی رو پیدا کرد که کل زیبایی ها رو یکجا داشته باشه…اتفاقا آقایون هم نظراتشون درباره زیبایی زنان متفاوته ممکنه یه کسی رو که ما زشت میپنداریم از دید یه آقایی خیلی هم زیباست پس نباید بیخودی غصه ظاهرمونو بخوریم .من افرادی خییییییلی زیبا رو میشناسم که نتونستن ازدواج کنن ولی افرادی با قیافه معمولی و حتی پایین تر ازدواج کرده و خوشبخت اند.

*******************************************************

 

با سلام ممنون از مطالب ارزنده گروه،خواستم این مطلبو واسه گروه بفرستمدوستانم دیوارمان کوتاه که باشد…به دو دلیل باید خودمان را ارتقاء دهیم و به سطح بالاتری از وجودمان برسیم:

اول، اینکه وقتی احساس کنیم کوچک و ناچیز هستیم، به دیگران از پایین به بالا نگاه میکنیم و ممکن است در مقابل کسانی که از چیزهایی برخوردارند که ما از آنها محروم بوده و یا هستیم احساس کمبود و حقارت کنیم و بدون در نظر گرفتن اصول و معیارهای والای انسانی شیفته آنها شده و به سمتشان مایل شویم،پس حواسمان باشد که داشته های خود را ببینیم و حسادت رو در وجودمون از بین ببریمدوم، اینکه وقتی خودمان را قبول نداشته باشیم و باور محدود کننده ای نسبت به خود داشته باشیم ناخودآگاه این حس خود را به دیگران منتقل میکنیم و به آنها اجازه میدهیم به ما از بالا به پایین نگاه کنند و یا توهین و جسارتی روا دارند. یادمان باشد ما اشرف مخلوقاتیم و آفریننده ما میخواهد ما عالیترین باشیم.همه ی ما انسانیم پس خودمان را بپذیریم، دوست داشته باشیم و به خود افتخار کنیم و بهترینها را برای خود بخواهیم.

*******************************************************

 

من از وقتی خودمو شناختم اعتماد به نفس خوبی داشتم تا وقتی که ازدواج کردم و با خانواده همسرم دچار مشکل شدم خیلی خودمو کنترل کردم ولی به یه جایی رسیدم که وقتی میخواستم وارد جمعشون بشم استرس میگرفتم، یخ میکردم و ضعف کل بدنمو میگرفت تا اینکه دیدم باید یه تصمیم جدی بگیرم …به خودم قول دادم برای خودم زندگی کنم نه برای حرف و حدیث اونا و به حرفایی که درباره من میزنن و قیافه هایی که برام میگیرن بی اعتنا باشم .با این روش خدا رو شکر اعتماد به نفسم بالا رفته و دیگه تو جمعشون اون حالات رو ندارم … و تازه حرف خودمم میزنم و جوابشونم البته موادبانه میدم.

*******************************************************

 

سلامدیدم که یکی از عزیزان نوشته بود جوری اعتماد به نفس داشته باشین که وقتی یه جمله ی بد راجع بهتون گفتن از هم نپاشین

گاهی پیش میاد فرد یا افرادی در جمع علیه شما حرف هایی بزنن که مرتبط با برداشت اشتباهشون از شماست و شما میدونین که در واقع این طور نیستین.تو این شرایط چی کار باید کرد؟ صحبت و جدل توی جمع خوب نیست و به نظرم نشون میده که ما حرف اونارو قبول داریم و حالا میخوایم از خودمون دفاع کنیم. از جهت دیگه ممکنه اونا بازم حرفای زشت تری بزنن که شخصیت ما اجازه نمیده بخوایم جواب تک تکشو بدیمسکوت هم خوب نیست چون به بقیه چراغ سبز جهت ادامه ی این کار میدهو ترک اون محل هم نشانه ی قهر کردن و ضعفه درسته که بعدا آدم روابطشو محدود میکنه با این آدم ها ولی تو اون شرایط خاص چه باید کرد؟

یه روش برای ساخت اعتماد به نفس بالا ، ساخت یه حریم برای خودمونه. این که زود با آدما صمیمی نشیم اگه تو این زمینه هم راهنمایی کنین ممنون میشمچکار کنم تا اعتماد به نفس داشته باشم

راستی کاش آخر هر موضوع خلاصه نکات مفیدی که آدما گفتن و بزارین. ممنون

*******************************************************

 

سلام به همه دوستای گلم راجع به اعتماد بنفس میخواستم بگم به نظرم اول باید خودمون رو بشناسیم تمام خواسته ها انتظاراتمون از خودمون و زندگیمون بعد شروع کنیم ببینیم کدوم ویژگی ها رو داریم و اون ها رو قوی تر کنیم و انتظاراتی هم که از خودمون داریم و تا حالا انجام ندادیم رو شروع کنیم به انجام دادن اینجوری وقتی از خودمون راضی باشیم اعتما بنفسمون هم بالا تر میره,سرزنده تر و سر حال تر میشیم,ومن واسه این کار یه دفترچه پرفتم و توش مینویسم تمام تصوراتم تمام کارایی که میتونه حس رو نسبت به خودم خوب کنه رو نوشتم کم کم تغیراتی و تو خودم به وجود میارم و اینجوری وقتی از خودم راضی باشم اعتماد بنفس بالاتر میره,و حواسمون هم باشه اونقدی غرق خودمون نشیم که خودخواه بشیم و خودشیفته

*******************************************************

 

سلام،خسته نباشید.من یکساله که نامزدماوایل ازدواجم خیلی اعتماد بنفسم پایین بود،و همیشه اگه مادرشوهرم حرفی میزد سعی میکردم نظر اونو ارجح بدم با اینکه قبول نداشتم،دوس نداشتم فک کنن من عروس بدی م اما دیدم رفته رفته انتظاراتشون بالا میره و کم کم تبدیل به وظیفه میشه..الان هم هیچوقت تو ظاهر هیچ مخالفتی نمیکنم،لبخند میزنم و تایید میکنم ولی تهش همون کاریو میکنم که خودم دلم میخواد بنظرم آدم اگه از چیزایی که دوس داره بخاطر دیگران ازشون میگذره کم کم اعتماد بنفس آدم خیلی پایین میاد…و شوهر آدمم زیاد رو آدم حساب نمیکنه و آخرشم حتی نظرتونم نمیپرسه..نظر بدین.مطمئن باشید.به خودتون ایمان داشته باشید تا دیگران به شما اعتماد کنن.

*******************************************************

 

سلام خدمت خانومای گل و شیرین خانم عزیز۱_به نظرم تنها کسی که میتونه اعتماد به نفستون رو بالا ببره خودتون هستید…همیشه سعی کنید وقتی از خواب بیدار میشید اولین کاری که بعد از شستن دست و صورت انجام میدید اینه که تو آینه به خودتون لبخند بزنید.حس خوبی پیدا میکنید و روزتون با لبخند شروع میشه.۲_وقتی وارد جمعی میشید یا بیرون میرید هیچوقت شونه هاتون رو آویزون نکنید.سر بالا.با اعتماد به نفس راه برید.۳_وقتی کسی ازتون تعریفی میکنه(چه موهای براقی_چه چشمای زیبایی_چقد لبخندت قشنگه_تن صدات جذابه_هر تعریفی که ازتون میشه چه ظاهری چه رفتاری)رو یه کاغذ بنویسین و وجه تشابهش رو پیدا کنید و اون رو نقطه قوت قرار بدین و روش کار کنید و اگر ازتون انتقادی شد اگر منطقی بود روش کار کنید تا اصلاحش کنید ۴_همیشه سعی کنید با دوستان باشخصیت و کسایی که از نظر فرهنگی و اجتماعی بالا هستن نشست و برخواست کنید و ازشون نکته نظر های خوب یاد بگیرین.هم مدل حرف زدنتون تغییر میکنه هم سطح اطلاعاتتون بالا میره.۵_مغرور نباشید ولی خودتون رو دست پایین نگیرید.هرکسی تو وجودش نقطه قوت و نقطه ضعف هایی داره.کافیه پیداشون کنید و روشون کار کنید.۶_سعی کنید وقتی با کسی صحبت میکنید چند ثانیه بعد از نگاه کردن به طرف لبخند بزنید.انرژی مثبت وارد کنید تا همونقدر انرژی دریافت کنید.این تجربیات یه دختر ۲۲ساله بود.مرسی از توجهتون

*******************************************************

 

با سلام راجع به موضوع اعتماد به نفس خواستم مطلبی بنویسم اینکه اعتماد به نفس خیلی خوب هست در زندگی مشترک و اینکه خانم خانه اعتماد به نفس بالایی داشته باشد یعنی اینکه مردها از زنانی که همش به آنها وابسته هستند خوششون نمیاد دوست دارند زنها اعتماد به نفس داشته باشند یعنی اینکه مثلا مردها دوست دارند زنها رانندگی بلد باشند و برای رفتن به جایی ملحق شوهرانشان نباشند و اینکه شجاع باشند مثلا اگر موقع رانندگی احیانا تصادف کردند خودشون زنگ بزنند به پلیس و بتوانند گلیم خود را بیرون بگشند ممنون از کانال خوبتون

*******************************************************

 

سلام شیرین جانمن خیلی دوس دارم بیشتر تو بحثا شرکت کنم ولی جز بحث اول در مورد بحثای دیگه هیچ تجربه ای نداشتم که به اشتراک بزارم.در مورد افزایش اعتماد به نفس خودم خیلی رو خودم کار کردم.. من چهره ام جوری بود که از روز اول دانشگاه پیشنهاد برا دوستی داشتم با اینکه حتی یه ضدافتابم به صورتم نمیزدم چه برسه ارایش.. اما اصلا اعتماد به نفس نداشتم.. با اینکه این همه توجه بهم میشد ولی از درون خودم خودمو قبول نداشتم معیارمم سوپرمدل های روی مجلات زیبایی دنیا بودن!!!

مثلا اگه کسی بهم میگفت چقدر زیبایی یا یه جمله دیگه جواب من همیشه این بود که نههههه اتفاقا اصلا اینجوری نیست!!! با طرف چونه میزدم که نههه اینجوریه اینجوری که تو فکر میکنی نیست! یا وقتی با چند نفر احساس راحتی میکردم میشستم مثلا توضیح میدادم براشون که باید اینجوری کنم با هیکلم برم ورزش فلان .. توضیح میدادم براشون.. این حسو القا میکردم که نه من خوب نیستمو نقص دارم!! در صورتیکه منظور من چیز دیگه ای بود چون داشتم هیکلمو با مدلای زیبایی دنیا مقایسه میکردم اما تو اون جمع یه ادم دیگه جلوه میکردم ..خودم باعث میشدم اونا بعدا جرئت کنن در مورد من به راحتی اظهار نظر کنن که چاق بشی خوبه در صورتی که اصلا نیازی به چاق شدن نداشتم! کلا اگه بخوام بگم چقدر اشتباه میکردم باید ده صفحه بنویسم.. اما فقط بگم:یه خانوم با اعتماد به نفس وقتی از طرف کسی تعریفی میشنوه قبول میکنه و با یه لبخند میگه مرسی لطف دارین.. به هیچ عنوان ایرادای خودشو حتی پیش یه جمع کوچیک هم بیان نمیکنه و این حسو به دیگران نمیده که پس فردا ازش ایراد بگیرن البته طبق صحبت های خودش! البته همچین خانومی اصلا نیازی نداره بشینه پاشه هی از خودش تعریف کنه!! که مثلا من با اعتماد به نفسم! پیش اقایون که اصلا به هیچ عنوان عیبی ایرادی از خودتون بیان که نمیکنین هیچ اگه تعریفی ازتون شده جایی اون روز ، حتما میان انتقال میدین بهشون.. چون واقعا اقایون همون دیدی رو نسبت به شما دارن که شما بهشون از خودتون میدیناین حرف تا حدود زیادی در مورد خانومای اطرافمونم هست..من سعی کردم یک اینکه از درون خودمو بیشتر دوست داشته باشم چون وقتی خودت خودتو دوست نداشته باشی دیگران که دیگه هیچ انتظاری ازشون نمیره!دو اینکه حتی اگر هم چیزی تو ظاهر یا باطنم هست که قبول ندارمش سعی کنم به هیچ عنوان پیش کسی بیان نکنم چون قضیه نه تنها بهتر نمیشه که بدتر میشه.اکثر ادمهایی که از اعتماد به نفس پایین رنج میبرن اگه به خودشون توجه کنن میبینن که ادمایی هستن که نظر دیگران و حرف دیگران به صورت خیلی افراطی براشون مهمه و تو زندگیشون پررنگه… تا حالا شده فردیو ببینین که از هر نظر از خیلی از ملاکها چه زیبایی چه تحصیلات چه باقی مسائل پایینتره اما اعتماد به نفس عالی داره و ما هی با دیدنشون به خودمون میگیم وای چقدر اعتماد به نفس داره؟!!؟؟؟؟؟؟ اگه باهاشون بیشتر صحبت کنین یا دوست شین میبینین که اکثرا ادمایی هستن که اصلااااااا به هیچ عنوان نظر و حرف و سلیقه و دیدگاه ادمایی مثل ما براشون حتی ذره ای اهمیت نداره و اصلا به ما و حرف ما فکر نمیکنن!!!!! حالا ما هی تو کف اعتماد به نفس طرف میمونیم و میگیم که مردم چه اعتماد به نفس کاذبی دارن در صورتی که این اون ادم نیست که اعتماد به نفس کاذب داره این ماییم که یا اعتماد به نفس نداریم یا اینقد تو ظواهرو زیبایی و تجملاتو سایز کمرو مدرک تحصیلی غرق شدیم که نمیتونیم ادمی که با وجود نداشتن اینا به زندگی ادامه بده رو درک کنیم!پ.ن: میدونم زیاد شد اما یادم اومد جدیدا تو دانشجوها میبینم دخترایی که خیلی خوبن همه چیشون خوبو عالیه ولی اون دختر همش در حال چک کردن خودش تو آینه کوچیک دستیه یا داره به دوستاش میگه من خوبم موهام خوبه مانتوم خوبه… مرتب داره خودشو چک میکنه.. میبینم که این دخترا اصلا ناخوداگاه دارن دست اطرافیان خودشون نقطه ضعف میدن و دارن پیش بقیه یه جور خودشونو بدون اعتماد به نفس نشون میدن که اصلا خوب نیست.. گفتم که دیگران دقیقا همون چیزی رو از ما قبول میکنن که ما خودمون بهشون نمایش میدیم.. یه خانوم با اعتماد به نفسم به نظرم همچین حرکاتی نداره و اگه ظاهرشو چک میکنه بسیار نامحسوس و کمه.. جوری که کسی متوجه نمیشه!

اینم یادتون باشه حتی اگه شده نقش یه ادم با اعتماد به نفسو بازی کنین کم کم با بازخوردی که از دیگران دریافت میکنین میبینین جدی جدی چرا من به این خوبی نباید اعتماد به نفس داشته باشم؟!!؟ باور کنین این سوالو از خودتون در اینده نزدیک میپرسین

*******************************************************

 

سلام.من هم مثل ی سری از دوستان اعتماد بنفس خیلی پایینی داشتم و البته همیشه مورد تعریف و تمجید دیگران بودم اما بازهم رضایت کامل نداشتم از خودم.اما مواردی که دوستان اشاره کردن کاملا درسته وخیلی خوب میشه نکات مثبت ظاهر و باطنمون رو مورد توجه قرار بدیم اینطوری اعتمادبنفس بیشتری خواهیم داشت،کتاب خواندن و یادگرفتن کارهای مختلف میتونه تاثیرزیادی داشته باشه.گاهی لازمه جلوی آینه از خودمون تعریف کنیم و باور کنیم ک بهترین هستیم.

*******************************************************

 

با تشكر از نظرات خوبتونميخاستم نظر خودمو درمورد بحث امشب بكمخيلي مهمه كه خانوما خودشونو دوست داشته باشنبخودشون احترام بزارنحتي بعضي اوقات از كاراي خوبتون يا حتي اخلاقاي خودتون تعريف كنيد ولي نه خودستايياينطوري همسرتون هم لذت ميبره از اعتماد بنفستون هم متوجه بعضي اخلاقتون ميشه كه شايد اصن حواسش نبودهبهرحال اول و آخر ذهن شماست بخودتون افتخار كنيد و هميشه بهترينارو واسه خودتون بخواهيد…

*******************************************************

 

سلام عزیزم صبحتون بخیر منم دقیقا مثل اون دخترخانومیم که گفت اعتماد بنفس نداره و رفتاراش چطوره الان چند وقته دارم تلاش میکنم که این ضعفمو جبران کنم ولی همیشه این ترس و دارم حتی رو قوه بیانمم تأثیر گذاشته هروقت میخوام حرفی بزنم قبلش فکر میکنم ب اینکه چی میخام بگم ولی بازم نمیتونم درست بیانش کنم همیشه هم نظر بقیه برام در اولویت بوده همیشه تو مدرسه و دانشگاه دلم میخواسته بدونم بقیه راجبم چه فکری میکنن دقیقا مث اون خانوم که گفت سوالمو از استاد نمیپرسیدم از این میترسیدم که مسخرم کنن من حتی جواب سوالایی که استاد میپرسید با وجود اینکه میدونستم ولی نمیتونستم اظهار نظر کنم الانم همینجورم و هیچ فرقی نکردم واقعا دیگه خسته شدم بدم میاد از این حس و حالم میخام منم مورد توجه قرار بگیرم من آدمی نیستم که بخودم نرسم ولی بازم لباس بقیه از مال خودم قشنگتره چهره و اندام مناسبی دارم اینکه خانوما میگن کتاب بخونین قوه بیانتون تقویت میشه من کتابم میخونم بازم نمیتونم ذهنیاتمو بیان کنم اینقد دلم میخاد

*******************************************************

 

به نظرمن داشتن اعتمادبه نفس برمیگرده به تربیت خانواده.خانواده هایی که به بچه هاشون عزت نفس میدن و به جای جملات مایوس کننده تشویقشون میکنن بچه هاشون با اعتمادبه نفس بالایی بزرگ میشن.یه خانم برااینکه اعتمادبه نفس بالایی داشته باشه نباید خودشو وابسته کسی مخصوصا همسر کنه که تا اون نقدش کرد سریع از هم بپاشه.ازطرفی زن اگر هنری بلد باشه مثلا حرفه ای آشپزی کنه یا هر هنر دیگه خیلی به اعتمادبه نفسش کمک میشه.خانمایی که تحصیلاتشون رو میبرن بالا و سعی می کنن جایگاه بالایی تو اجتماع کسب کنن قطعا دراین زمینه موفق ترن.خانمایی که پس انداز دارن برای خودشون و هرجا بخوان می تونن برا خودشون خرج کنن و نیاز نیست دستشونو همش جلو شوهر دراز کنن بااعتماد به نفس بیشتری می تونن زندگی کنن.ان شاالله همه موفق باشید و خوشبخت.

*******************************************************

 

سلام ….راجب اعتماد به نفس راه هايى كه به نظرم ميرسه رو واسه ى دوستان عنوان ميكنم: ١- هميشه ظاهر خوب خودمون رو حفظ كنيم، لباس مرتب ، لباس زير تميز و قشنگ……لباس هاى كهنه، لوازم آرايشى هاى شكسته و كثيف، لباس زير هاى كهنه و رنگ و رو رفته، همه رو دور بريزيد و از لباس هاو وسايل نو و تميز استفاده كنيد، كه اول از همه خودتون از خودتون لذت ببريد. ٢- خانوما هميشه اپيلاسيون كرده و تميز باشن، نزاريد موهاى تن و بدنتون اينقدر بلند بشه كه بترسيد يك ذره لباستون بالا بره… يا جلوى كسى مجبور شديد لباس عوض كنيد موذب و خجالت زده نباشيد، هم بدن تميز هم لباس زير مرتب…٣- قبل از اينكه اونقدر زير ابروهاتون پر بشه كه كسى ازتون بپرسه كى نوبه آرايشگاه دارى، به آرايشگاه بريد و قبل از نوبت آرايشگاهتون خودتون زير ابروهاتون رو تميز كنيد٣- هميشه تنتون خوش بو و تميز باشه، هر روز دوش بگيريد٤- تا ازتون نظر نخواسته كسى نظر نديد، هرجا موضوعى پيش مياد بپريد وسط و نظر بديد( كه يعنى بگيد اطلاعات دارم) خيلى شخصيت خودتون رو آورديد پايين بيشتر به نظر مياد ميخوايد اظهار وجود كنيد و خودتون رو نشون بديد، پس تا ازتون درخواست نشده نظر نديد…٥- قابليت هتون رو ببريد بالا، از همه نظر، درسى، هنرى ، ورزشى و….يك زن بى هنر وبى دست و پا واسه هيچ كس جذابيت نداره خانوما٦- هيچ وقت تو دعوا و عصبانيت حرف زشتى كه در شانتون نيست از دهنتون نپره، هيچ چيز بدتر از يك زن بد دهن نيست.٧-متانت و زنانگى خودتون رو نه واسه ى كسى كه به خاطر خودتون هميشه حفظ كنيد.٨-به نظرم آرايش بيش از حد بيشتر از اينكه زيبا و با اعتماد به نفس جلوتون بده ، يه آدم بى اعتماد به نفس رو نشون ميده كه از ديدن خود واقعيش ميترسه و بدش میاد.٩- هيچ وقت با ارايش نخوابيييييييد١٠-هميشه ناخون هاى مرتب و كف پاى تميز و صاف داشته باشيد، كرم به پاهاتون بزنيييد لطفاً.١٠-پر حرفى نكنيد!

يه خانوم مرتب و تميز و موقر كه از ديدن خودش توى آينه لذت مي بره مطمئن باشه بقيه هم از ديدنش لذت ميبرند

مثل يك ملكه رفتار كنيد با خودتون ممنون از كانال خوبتون.

*******************************************************

 

بنظر من ظاهر آراسته در درجه ی اول بیشترین تاثیر رو در اعتماد بنفس داره.اینکه بدونی لباست تمیز و مرتبه بوی عرق نمیدی،دهنت بو نمیده،موهات مرتب و آراسته س علاوه بر حس خوبی که به آدم میده اعتماد بنفس رو بالا میبره و باعث میشه توی جمع راحتتر و با اطمینان تر ظاهر بشیم.نکته ی بعدی اطلاعات عمومیه.آگاهی از مسائل روز و نکات مهم سلامتی و خونه داری و… .البته من اصلا اظهار نظر در هر مساله ای رو تایید نمیکنم چون میتونه در دید دیگران تاثیر منفی داشته باشهبهتره که خیلی جاها خصوصا جایی که آقایون هم هستن سکوت کنیم و با متانت گوش کنیم و اگر لازم بود صحبت کنیم.پرحرف بودن اصلا خوب نیست و ربطی به اعتماد به نفس نداره.

*******************************************************

 

سلاممن به عنوان دختری که اعتماد بنفس ندارم صحبت میکنم.من همیشه از بودن توی جمع میترسم.خودم رو قبول ندارم.همیشه ازینکه حرف دلم رو بزنم واهمه داشتم بخاطر اینکه احساس میکنم بقیه ازم ناراحت بشن.سر کلاس هیچوقت سوالهایی که برام پیش اومده رو از استاد نپرسیدم چون فکر میکنم استاد و بچه ها مسخرم کنن.احساس میکنم چیزی بلد نیستم.احساس میکنم همه از من بهترن.همیشه از بودن توی جمع جدید واهمه داشتم.خجالتی هستم.نظر بقیه برام خیلی مهمه.کم صحبتم.احساس میکنم بقیه از بودن با من خسته میشن.همیشه حق و به بقیه میدم.هیچ وقت نتونستم حق خودم و بگیرم چون از عواقبش میترسم.میترسم خدای نکرده بحث یا دعوایی پیش بیاد یا اینکه کسی و ازخودم ناراحت کنم.کم رو بودن و خجالتی بودن مهمترین دلیل کمبود اعتماد بنفسه.باورتون نمیشه من حتی اگه برم آرایشگاه نمیتونم نظر خودم و بگم.اگه کور و کچلم هم کنن تشکر میکنم و میام بیرون.امیدوارم بقیه با خوندن مطالبی که نوشتم درس عبرتی باشه براشون و اینجوری نباشن.مرسی از کانال خوبتون

*******************************************************

 

باسلامبا دوستانی که میگن در همه جا اظهار نظر کنیم اصلا موافق نیستم،همسر پسر عمم که به تازگی ازدواج کردن در مورد همه مسائل اظهار نظر میکنند و خیلی صحبت میکنند که در نظر همه آدم خیلی جل و سبکی هستن،اصلا جالب نیست که راجب همه چیز آدم نظر بده،بنظر من غرور داشتن خیلی جاها قشنگ تر و جذاب تره.ممنون

*******************************************************

 

برقراری تماس چشمی طنازانه و با لبخند ملیح با دیگران از توصیه‌های همیشگی بوده است.ارتباط چشمی از بهترین موارد برای نشان دادن اعتماد به نفس بوده و انتقال این حس می‌تواند تاثیرزیادی روی فرد مقابلتان بذارد این همه نمونه ای از نشان دادن اعتماد بنفس ،با لبخند به چشم های همسر نگاه کنید و آرام و متين و ناااز سخن بگوييد او حتما شیفته ی اعتماد بنفس تان ميشود

*******************************************************

 

سلام خدمت همه دوستان وشیرین جون مرسی تشکربابت کانال خیلی عالیتون بحثی ـ که گفتید خیلی عالیه درمورداعتمادبنفس من ک اصلااعتمادبنفس ندارم وخیلی اذیت میشم توجمع اصلانمیتونم حرف بزنم فک میکنم همه یه جوری نگاه میکنن یاپشت سرم بگن دیدی چی گفت چه جوری گفت یااینکه مثلابعضیا اینقدازخودشون دست پختشون سلیقشون ازاخلاقشون تعریف میکنن ک نگو یه آشناداریم ماهمش ازخودش تعریف میکنه چون مارفت وآمدداریم خونشون یعنی اصلانه دست پخت نه اخلاق هیچ چیزنداره من موندم این چه اعتماد به نفسی داره چه جوری میتونه این چیزاروبیان کنه من اصلا نمیتونم یکم خجالتی هستم خودم دست کم میگیرم اصلااعتمادبنفس ندارم کمکم کنیدبانظراتتون مرسی ممنون.

*******************************************************

 

سلام خدمت همه دوستان وشیرین جون مرسی تشکربابت کانال خیلی عالیتون بحثی ـ که گفتید خیلی عالیه درمورداعتمادبنفس من ک اصلااعتمادبنفس ندارم وخیلی اذیت میشم توجمع اصلانمیتونم حرف بزنم فک میکنم همه یه جوری نگاه میکنن یاپشت سرم بگن دیدی چی گفت چه جوری گفت یااینکه مثلابعضیا اینقدازخودشون دست پختشون سلیقشون ازاخلاقشون تعریف میکنن ک نگو یه آشناداریم ماهمش ازخودش تعریف میکنه چون مارفت وآمدداریم خونشون یعنی اصلانه دست پخت نه اخلاق هیچ چیزنداره من موندم این چه اعتماد به نفسی داره چه جوری میتونه این چیزاروبیان کنه من اصلا نمیتونم یکم خجالتی هستم خودم دست کم میگیرم اصلااعتمادبنفس ندارم کمکم کنیدبانظراتتون مرسی ممنون.

*******************************************************

 

واسه اعتماد به نفس خواستم بگم که من کتاب زیاد میخونم.به دوستان هم پیشنهاد میکنم که اطلاعات عمومی خودشون رو بالا ببرن تا در یک جمع که هر بحثی شد چه پزشکی یا آشپزی یا … بتونن مشارکت داشته باشن.

*******************************************************

 

سلام وقت بخیر شیرین بانو بنده از نظر خودم اعتماد بنفس نسبتا خوبی دارم اما متاسفانه هم من و هم اغلب خانوم های ایرانی به دلیل حضور در جامعه ی مرد سالاری که از گذشته وجود داشته باز هم نیاز به تقویت این حس درخودمون داریم.

و فکر میکنم این نکات میتونه در افزایش اعتماد به نفس خانوم ها کمک کننده باشه: 1) اولین چیزی که باعث افزایش اعتماد به نفس در خانومها میشه ظاهر شیک و آراسته است. همیشه مرتب بودن و پوشیدن لباس های نو و مرتب چه در منزل و چه در بیرون از منزل باعث میشه از خودتون راضی باشید و احساس کنید که جامعه شمارو میپذیره.2) کارهای جدید رو تجربه کنید، هیچوقت نگید وای من دیگه چیزی یاد نمیگیرم خودتونو محک بزنید. مثلا یهو کلاس شنا برید ورزش های جدید رو امتحان کنید. یا کلاس زبان برید همه ی اینها باعث میشه ب خودتون ثابت کنید میتونید چیزهای جدید یاد بگیرید.3) مسولیت های جدید به عهده بگیرید مثلا توی باشگاه ی گروه پیاده روی تشکیل بدین و شما بشید مسئول هماهنگ کردن گروهتون. 4)کتاب بخونید ،خوندن کتاب باعث میشه که بهتر بتونید صحبت کنید و واژه های زیباتری در گفتارتون استفاده کنید. همینطور اینکه خوندن کتاب باعث میشه در جمع ها که قرار میگیرید حرف حساب برای گفتن داشته باشید و با اعتماد ب نفس صحبت کنید.5)وقتی با همسرتون صحبت میکنید ارتباط چشمی داشته باشید ادمهای قوی با اعتماد به نفس تو چشمای طرف مقابل نگاه میکنن و صحبت میکنن. اگر موضوع جدی هست ک با همسرتون میخاید درمیون بزارید سرتون رو پایین نگیرید و یا با لحن لوس و بچگانه صحبت نکنید. بگزارید همسرتون بدونه که با ی خانوم با اعتماد به نفس داره صحبت میکنه.6)و در آخر در هر سنی که هستید و هرتعداد که بچه دارید هیچوقت آرزوهای خودتون رو فراموش نکنید و برای تحقق اونها تلاش کنید. دانشگاه رفتن در سن 50 سالگی هیچ ایرادی نداره و همه از پسش بر میان به بالندگی خودتون کمک کنید.

*******************************************************

 

سلام من اعتماد به نفسم متوسطهاما اصلا کم نمیارم تا جایی که میشه جوری وانمود کنید که اعتماد به نفس دارین و نظر کسی روتون تاثیرندارهایجوری تبدیل میشه به یه عادتیکی از خانمای وابستگان ما هست که هرکسی جذبش میشهنه که فکر کنید خیلی زیباساصلنم اینطور نیس واسه خودمم عجیب بود من خودمم جلوش کم میاوردم با اینکه ازش سرتر بودم هم پوستم روشن تره هم قدم بلنده و…تا اینکه یه ذره دقت کردم دیدم سرشار از زنانگیه و فوق العاده اعتماد به نفس داره(تو کلامش,رفتارش)مثلا یه لباس حتی ساده باشه اون تن کنه همه جذبش میشننظر خودش بیشتر مهمه واسشمثلا بیشتر دیگران دوس دارن خودشون رو همراه او کنند تا اینکه اون خودشو…نمیدونم اطلاعاتم کافی بود یانه.اما هیچ خانمی به خاصی اون ندیدم مامانشم هم همیجوره یه جورای خیلی پبچیدس( رفتارش که بابِ دلِ آقایونه آقایون ایجور خانمای رو میپسندن)

*******************************************************

 

سلامبرای بالا بردن اعتماد بنفس باید کاری کنیم که واقعا به نظر خودمون مهم باشه! ینی اگه من فک میکنم درس خوندن خیلی مهمه باید همه تلاشم و بکنم برای ادامه تحصیل، اگه بنظرم کدبانو بودن مهمه، همه تلاشم و بکنم برای بهتر شدن. هرچی من نسبت به خودم حس بهتری داشته باشم، واقعا و دروني حس بهتری داشته باشم، دیگران هم من رو بالاتر ميبينن و اعتماد به نفسم بالاتر ميره.خیلی قضاوت دیگران برامون مهم نباشه، هرجایی که هستیم برای بهتر شدن تلاش کنیم و این رو باور کنیم که بهترین میشیم، اونوقت همه چی حله.یه چیز دیگه هم که خیلی کمک میکنه ظاهر همیشه مرتب و خوبه. منظورم از خوب، نظر خودمونه، نه دیگران. وقتی من حس خوبی به خودم داشته باشم، به دیگران هم منتقل میشه.و یه نکته ی خیلی خیلی مهم تر اینکه هييييچ وقت توی هیچ جمعی، از نقاط ضعف خودتون نگيد! تکرار یه سری جملات و کلمات منفی، بعد از یه مدت هم برای خودتون ملکه میشه و هم برای دیگران جا ميفته! اگر ضعفی توی خودتون حس میکنین برای برطرف کردنش اقدام کنین اما درباره ش حرف نزنين.مخصوصا درباره ی ظاهر تون هیچ وقت جلوی همسر یا بچه ها بدی نگین! یه جوری توی ذهنشون جا ميفته که حتی ملکه ی زیبایی هم بشین بازم به اون ضعف هایی که خودتون گفتين، ميبيننتونبه طور کلی آدمی که خودش و دوست داره و قبول داره، دیگران هم قبولش میکنن اینو نباید یادمون بره!

*******************************************************

 

سلام شیرین جون. اینقد کانالتون عالی هست واقعا ی دنیا تشکر دارم . برای سوال راه های افزایش اعتماد به نفس خواستم مواردی رو بگم.خب فن ببان خیلی مهم هست همیشه رسا و شمرده صبت کنیم. مخصوصا تو جمعا گوشه گیر نباشیم و برا موضوعات مختلف اظهار نظر کنیم. در واقع ی جورایی خودمونو قبول داشته باشیم حتی اگه اشتباه نترسیم و خیلی طبیعی برخورد کنیم.به نظر من افراد با اعتماد به نفس بالا به خودشون احترام میزارم و خوبی های خودشون رو بیشتر میگن تا تو ذهن همه حک بشه. مدادم مثلا میگن من فلان کارم فوق العاده س .این طوری هم همه میپذیرن و هم ادم خودش واقعا حس خوبی داره. برا افزایش اعتماد به نفس اولین کار کنار گذاشتن خجالت و.کم رویی و بعد مثلا جلو اینه تمرین کنن تا نترسن… ارزو دارم همگی زندگی بر وفق مرادشون باشه و شاد باشن.

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

 

اطلاعات شما نزد راز موفقیت کاملا محفوظ می باشد

 

تعداد امتیاز: 217

 

چکیده مقاله :

 

انتشار : 1397/02/19 5 نظر 7,588 بازدید

چکار کنم تا اعتماد به نفس داشته باشم

بالابردن اعتماد به نفس تنها با 25 کار ساده و تضمینی! این شاید یک پیام تبلیغاتی به نظر بیایید، اما واقعیت دارد. برای تغییر و بالا بردن اعتماد به نفس، کافی است این مقاله را مطالعه و بعد حتما به کار بگیرید. بالا بردن اعتماد به نفس یک باید زندگی امروزی است.

بالا بردن اعتماد به نفس

 

 

زمان لازم برای مطالعه این مقاله ارزشمند 10دقیقه است.

هنگامی که به خودمان باور داشته باشیم، می‌توانیم کنجکاوی، جستجو، شعف بداهه یا هر نوع تجربه‌ای داشته باشیم که روح انسان را آشکار می‌سازد.    – ای.ای کامینگز یکی از چیزهایی که برای سال‌های متمادی مرا از رسیدن به رویاهایم باز می‌داشت، ترس از شکست بود… و همچنین نداشتن اعتماد به نفسی که برای غلبه بر آن ترس لازم بود. همۀ ما در زندگی با این مسئله مواجه می‌شویم. سئوال کلیدی این است :

پاسخ این پرسش اساسی انسان: برای غلبه بر ترس ها فقط یک کار باید بکنید، اعتماد بنفس خود را بسازید.

من (جولایی) کار افزایش اعتماد به نفس را در طی سال‌های گذشته دور با جدیت تمام تجربه کرده ام و همین کار به تنهایی باعث شد تا بر ترس‌های شناخته و ناشناخته خویش غلبه کنم و رویاهایم را دنبال کنم. اما یادتان باشد ترس، حذف یا محو نمی شود، این شما هستید که قوی می شوید. این شما هستید که ترس خود را مدیریت می کنید. این شما هستید که عامل ترس را کوچک و توانایی خود را بزرگ می بینید. مجموعه این تغییر نگرش موجب ساخته شدن و تقویت اعتماد به نفس شما می شود.

من تاکنون هیچ آدم ناموفق و شکست خورده ای را ندیده ام که ترس های مختلفی در خود نداشته باشد. – محمود جولایی- کتاب رازها و نیازهای موفقیت ایرانی

بطور حتم من نیز مثل همه مردم هنوز آن‌ ترس‌ها را با خود دارم. اما حالا می‌دانم که می‌توانم آن‌ها را شکست دهم، می‌توانم دیوار ترس را فرو بریزم و از سوی دیگر به سلامتی از آن بیرون بیایم. شما هر بار که بر ترسی فایق بیایید برای ترس بعدی آماده تر خواهید بود. من تاکنون این کار را بارها انجام داده ام و هر موفقیت، سوخت موفقیت‌های بعدی را در ذهن من تزریق کرده است.

 

امروز در کنار موضوع رژیم غذایی و لاغری، بحت ساختن اعتماد به نفس و عزت نفس، باب هر محفل و رسانه ای شده است. دلیلش هم کاملا مشخص هست. انسان امروز، شکارچی آگاهی و تدبیر و دانش است. ما بر اساس دانش روانشناسی نوین متوجه اهمیت و تاثیر کیفیت اعتماد به نفس و عزت نفس بر کل زندگی و حس و حال درون خود شده ایم. همه مدیران جوامع مترقی در تلاشند تا اعتماد و عزت نفس مردم خود را بالا ببرند. ما امروز ناگزیریم برای بالا رفتن اعتماد به نفس خود کاری جدی بکنیم. ما حتی می دانیم تا پایان عمر باید در این راه کوشا باشیم. زمان گذاشتن برای رویاها و برنامه‌های خویش، انجام فعالیت‌هایی متفاوت از اکثر مردم و البته «جا نداشتن» در میان سایرین، در صورتی که اعتماد به نفس پایینی داشته باشید، می‌تواند بسیار دشوار باشد. این موضوع کاملاً حقیقت دارد. تقریباً غیر ممکن است که با عزت نفس و اعتماد به نفس پایین، بتوانید برای اهداف بزرگ و ارزشمند خویش وقت بگذارید، از چارچوب‌های سنتی فراتر بروید و حقیقتاً خود خودتان باشید.

بسیار خوب. اولی بیایید ببینیم تفاوت اعتماد به نفس و عزت نفس چیست؟ ما در مقاله «اعتماد به نفس چیست؟» تقاوت های عمده اعتماد به نفس و عزت نفس را توضیح دادیم. اینجا خیلی ساده عرض می کنیم که:

حتما بخوانید: نشانه‌های عزت نفس پایین و نشانه های عزت نفس بالا

اعتماد به نفستان ضعیف است؟ آیا می‌توان کاری برای تغییر آن انجام داد؟  یک اصل مهم : هیچ کسی بدون این ویژگی ارزشمند به دنیا نمی آید. اما به تدریج از اطرافیان می آموزد یا مجبور می شود آن را از دست بدهد. حتی اگر اعتماد به نفس پایینی داشته باشید، شاید چنین چیزی ممکن نباشد، اما من قویاً معتقدم که شما می‌توانید کیفیت آن خود را همیشه افزایش دهید. این موضوع ژنتیکی نیست و شما مجبور نیستید برای بالابردن اعتماد به نفس خود به دیگران متکی باشید.

در ادامه 25 روش و کار ساده را نام خواهم برد که شما را در این راستا کمک خواهند کرد. هیچ‌کدام از آن‌ها یک شبه جواب نمی‌دهند. این لیست، جامع نیست و خود شما موارد شخصی بسیاری را باید بیابید. این‌ها مواردی هستند که مورد پسند من است و برای من جواب داده‌اند. این ها مواردی هستند که در بیشتر افراد، موثر و مفید هستند. شما مجبور نیستید همۀ آن‌ها را مانند دستورالعمل پخت غذا انجام دهید… آن‌هایی که به نظرتان خوب است را انتخاب کنید شخصی سازی کنید و بیازمایید. اگر یکی جواب داد، سایر موارد را نیز امتحان کنید. اگر جواب نداد، باز هم سایر موارد را امتحان کنید. اما اگر مرا بعنوان استاد آموزش موفقیت و تحول فردی بشناسید حتما می دانید که نظر من آن است که همه موارد را بکار بگیرید.

حتما بخوانید: دکمه تغییر و تحول زندگیتان را با قانون جذب فشار دهید

خواندن این 25 کار برای بالا رفتن اعتماد به نفس فقط چند دقیقه وقت می برد ولی یادتان باشد مطالعه بی عمل فقط آگاهی شما را بالا می برد و چند روز بعد سطح اعتماد به نفس شما برمیگردید به شرایط قبل. باید دفتر و قلمی همراه داشته باشید و از مطالب یاداشت برداری کنید و موارد را شخصی سازی کنید و تصمیم جدید خود را اجرایی کنید و اطمینان داشته باشید تکرار و تکرار و باز تکرار آن را عادت شما خواهد کرد: نکته مهم : تمام تمرینات بالابردن اعتماد به نفس و عزت نفس روی هم نیز اثر دارند، یعنی با انجام این 25 کار افزایش عزت نفس خود را نیز تضمین خواهید کرد.

شاید بدیهی به نظر برسد، اما آراستگی می‌تواند تاثیرات چشمگیری روی بالابردن اعتماد به نفس و خودپندارۀ شما داشته باشد. روزهای فراوانی بوده که فقط با انجام همین کار، خُلق خود را کاملاً تغییر داده‌ام.

مکمل مورد شماره یک است. اگر لباس زیبا بپوشید، احساس خوبی نسبت به خود خواهید داشت. احساس موفقیت می‌کنید و حس می‌کنید که آماده‌اید تا خود را به دنیا عرضه نمایید. زیبا لباس پوشیدن برای هر کس معنی متفاوتی دارد… ضرورتاً بدین معنا نیست که لباسی به ارزش یک میلیون تومان بپوشید یک لباس ساده که زیبا و مناسب باشد نیز همین کار را می‌کند. بسیاری افراد جهان این دو مورد (اول و دوم) را با پوشیدن لباس های برند، پوشش می دهند. اما خیلی لازم نیست و یک انتخاب فردی است.

خودپندارۀ ما برای ما ارزشمندتر از آن چیزی است که معمولاً فکر می‌کنیم. ما یک تصویر ذهنی از خود داریم که تعیین می‌کند تا چه اندازه به خود مطمئن هستیم.  اما این تصویر، تصویر ثابت و تغییرناپذیری نیست. می‌توانید آن را تغییر دهید. از توانایی‌های فوتوشاپ ذهنی خود استفاده نمایید و روی خودپنداره‌تان کار کنید. اگر خیلی خوب نیست، تغییرش دهید. دریابید که چرا خود را بدان گونه می‌بینید و راهی برای اصلاحش پیدا کنید.

7 سال پیش، هنگامی که ورزش بدنسازی را شروع کردم، یاد گرفتم چگونه افکار منفی را با افکار مثبت جایگزین کنم. یاد گرفتم چگونه افکارم را تغییر دهم. این کار باعث شد اتفاقات خوبی برایم رخ دهد. با این مهارت کوچک، توانستم تمرین کنم و در عرض یک سال به تناسب اندام برسم. شاید پیش پا افتاده به نظر برسد اما واقعاً جواب می‌دهد. جدی می‌گویم. امتحانش کنید.

شباهت زیادی به مورد قبل دارد، اما لازم بود که به صورت جداگانه نیز به آن بپردازم. باید از صحبت‌های ذهنیِ خود آگاه باشید. منظور همان افکاری است که راجع به خود دارید و کارهایی که انجام می‌دهید. هنگامی که ورزش می کردم، گاهی اوقات ذهنم می‌گفت: «این خیلی کار سختی هست. دوست ندارم. می‌خواهم زودتر به خانه بروم و تلویزیون تماشا کنم.» خیلی زود این گفتگوی درونی منفی را شناسایی کردم و با یک تکنیک طلایی توانستم همه چیز را در زندگی‌ام تغییر دهم. تکنیک طلایی : تصور می‌کردم که افکار منفی حشره هستند و من به شدت مراقب این حشرات بودم. هنگامی که یکی از آن‌ها را می‌دیدم، لهش می‌کردم (البته به صورت ذهنی). آن‌ها را بُکُشید. سپس آن‌ها را با افکار مثبت جایگزین نمایید. (بی‌خیال، می‌توانم انجامش دهم! فقط نیم ساعت دیگه مونده. فقط 3 ست دیگه باید تمرین کنم. فقط یک سه هفته دیگه باید رژیم لاغری بگیرم و …)

 

خودت را بشناس و همۀ جنگ‌ها را پیروز خواهی شد. (سان تزو) فرماندۀ دانا به هنگام جنگ، دشمن خود را به خوبی می‌شناسد. بدون شناخت از دشمن نمی‌توانید او را شکست دهید. هنگامی که تلاش می‌نمایید تا بر یک خودپندارۀ منفی غلبه نمایید و آن را با اعتماد به خویشتن خویش جایگزین کنید، دشمن شما خود شما هستید. خود را به خوبی بشناسید. به افکار خویش گوش دهید. خاطراتی در مورد خود بنویسید. افکار و آنالیزهایی که از خود می‌کنید را در آن یادداشت نمایید. تحلیل کنید که چرا چنین افکار منفی‌ای دارید. سپس به چیزهای خوب در مورد خود فکر کنید. کارهایی که خوب انجام می‌دهید. چیزهایی که دوست دارید. دربارۀ محدودیت‌های خویش فکر کنید. آیا آن‌ها محدودیت واقعی هستند یا اینکه تصنعی و ساختۀ خودتان هستند؟ خود را عمیقاً کاوش نمایید، در نهایت خواهید دید که اعتماد به نفس بالایی کسب می‌کنید.

حتما بخوانید: 5 تکنیک طلایی تقویت عزت نفس که هرگز به ما نگفتند!

شما باید علاوه بر افکار مثبت، اعمال مثبت نیز داشته باشید. عمل، کلید بالابردن اعتماد به نفس است. فکر مثبت چندان سخت نیست، اما هنگامی که بخواهید بر اساس آن عمل کنید و خود را تغییر دهید، باید پله پله حرکت نمایید. شما همان هستید که عمل می کنید، بنابراین اگر کارهای خود را تغییر دهید، خود را تغییر داده‌اید. به شکل مثبت عمل کنید. به جای اینکه به خود بگویید: “نمی توانم”، عمل کنید و مثبت باشید. به شکل مثبت با افراد صحبت کنید، برای اعمال خود انرژی بگذارید. خیلی زود متوجۀ تغییرات خواهید شد.

اوه، خیلی کلیشه‌ای است. اگر برای شما که خواننده این مطلب هستید کلیشه‌ای است، فراموشش کنید. اما بقیۀ شما باید بدانید که مهربان بودن با دیگران و سخاوتمند بودن با خویش، یکی از بهترین راه‌ها برای اصلاح خودپنداره‌تان است. شما مطابق قانون طلایی رفتار کنید و خواهید دید که احساس بهتری نسبت به خویش پیدا می‌کنید و این کار برای بالابردن اعتماد به نفس معجزه می‌کند، باور کنید.

 

اگر فکر کنید که نمی‌توانید کاری را انجام دهید، بعید است بتوانید سطح اعتماد به نفس خوبی داشته باشید. تا آنجا که ممکن است خود را آماده کنید و بدین ترتیب این احساس را شکست دهید. به امتحان دادن فکر کنید: اگر مطالعه نکرده باشید، اعتماد به نفس زیادی برای پاسخگویی به سؤالات ندارید. اما اگر آماده باشید، آن را در سطح بالایی خواهید داشت. حالا زندگی را به عنوان یک امتحان در نظر بگیرید. خود را آماده کنید.

زندگی شما بر اساس چه قوانینی ساخته شده است؟ اگر نمی‌دانید، مشکل خواهید داشت زیرا زندگی شما بدون جهت به نظر خواهد رسید. من به شخصه سعی می‌کنیم بر اساس قانون طلایی زندگی نمایم (و اغلب شکست می‌خورم). این قانون کلیدی من است و من سعی می‌کنم مطابق آن زندگی نمایم. قوانین دیگری هم دارم اما به نحوی مرتبط با همین قانون هستند (استثنای اصلی «با اشتیاق سوزان زندگی کن» است). به قوانین خویش فکر کنید… شاید داشته باشید اما هنوز به آن‌ها توجه نکرده‌اید. به این فکر کنید که آیا بر اساس این قوانین زندگی می‌کنید، یا فقط به آن‌ها اعتقاد دارید و مطابق آن‌ها عمل نمی‌کنید

چنین کار ساده‌ای می‌تواند تفاوت زیادی در نحوۀ ادراک دیگران از شما ایجاد کند. همانند شخصی که صاحب قدرت است، آهسته صحبت کردن نشانگر اعتماد به نفس سالم است. شخصی که احساس می‌کند حرف‌هایش ارزش شنیده شدن ندارد، سریع صحبت می‌کند، زیرا او نمی‌خواهد سایرین را معطل چیزی کند که ارزش شنیده شدن ندارد. حتی اگر با آهسته صحبت کردن احساس نمی‌کنید که اعتماد به نفس دارید، چندین بار آن را امتحان نمایید. این به شما کمک خواهد کرد. البته خیلی هم زیاده‌روی نکنید ولی سراسیمه هم نباشید.

حالت‌های ایستادن من وحشتناک است، پس ریاکارانه است اگر بخواهم چنین توصیه‌ای بکنم، اما می‌دانم این روش جواب می‌دهد چون اغلب آن را امتحان می‌کنم. هنگامی که به خود یادآور می‌شوم تا صاف و استوار بایستم، احساس بهتری نسبت به خویش پیدا می‌کنم. من تصور می‌کنم که یک طناب بالای سرم است و مرا به سمت آسمان می‌کشد و باقی بدنم نیز صاف می‌گردد. افرادی که صاف و با اعتماد به خود می‌ایستند، جذاب‌تر می‌باشند. به نظر من چنین چیزی همیشه خوب است. دوستان این مورد را هم خیلی جدی بگیرید. پرستیژ و ژست ایستادن و راه رفتن، یکی از رازهای مخفی افراد موفق جهان است.

چگونه احساس کارایی بیشتری داشته باشیم؟ کاراتر شوید. چطور این کار را انجام دهیم؟ با مطالعه و تمرین. ذره ذره شروع کنید. برای مثال اگر می‌خواهید نویسندۀ کاراتری شوید، سعی نکنید به یکباره در تمام زمینه‌های حرفۀ نویسندگی خبره شوید. بیشتر بنویسید. خاطرات، وبلاگ، داستان‌های کوتاه و حتی به عنوان یک نویسندۀ مستقل کار کنید. هرچه بیشتر بنویسید، بهتر خواهید شد. روزی سی دقیقه به تمرین نویسندگی اختصاص دهید و خواهید دید که کارایی شما افزایش می‌یابد. زمانی که صحبت افزایش کارایی می شود من یاد مهارت های مدیریت زمان میشوم. حتما مقالات مدیریت زمان را در سایت راز موفقیت مطالعه کنید.

حتما بخوانید: بهترین و موثرترین روش‌ افزایش عزت نفس یا حرمت نفس کدام است؟

مردم اغلب ماه را نشانه می‌گیرند و وقتی شکست می‌خورند، انگیزۀ خود را از دست می‌دهند. به جای این کار، اهداف کوچک‌تر و قابل دسترس را هدف بگیرید. هدفی تعیین کنید که می‌دانید دست‌یافتنی است و سپس به آن دست یابید. احساس خوبی نسبت به خود خواهید داشت. حال یک هدف کوچک دیگر تعیین کنید  و به آن نیز دست یابید. هرچه اهداف کوچک بیشتری را محقق کنید، توانایی شما در احقاق آنان بهتر خواهد شد و در نتیجه حس بهتری پیدا می‌کنید. به زودی می‌توانید اهداف بزرگ‌تر (اما قابل دست‌یابی) تعیین کنید و به آن‌ها نیز دست یابید.

ابتدا از عادات کوچک شروع کنید. عادت بزرگی مثل ترک سیگار، برای شروع کار سختی به نظر خواهد آمد. عادت کوچک را شروع کنید، مثل نوشتن. یا اینکه 10 دقیقه زودتر بیدار شوید. یا بعد از بیدار شدن یک لیوان آب بنوشید. چیز کوچکی که می‌دانید می‌توانید انجام دهید. یک ماه این کار را انجام دهید. هنگامی که موفق شوید، احساس فوق‌العاده‌ای خواهید داشت.چکار کنم تا اعتماد به نفس داشته باشم

اگر دائماً شکوه‌ و ناله می‌کنید یا روی مشکلات تمرکز می‌نمایید، همین الان تمرکز خود را تغییر دهید. تمرکز بر روی راه‌حل به جای تمرکز بر روی مشکل، یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید برای بالابردن اعتماد به نفس و شغل خود انجام دهید. «من چاق و تنبلم!» چطور می‌توانید این مشکل را حل کنید؟ « می‌توانم به خودم انگیزه دهم!»  بنابراین چگونه می‌توانید این مشکل را حل کنید؟ «اما اصلاً انرژی ندارم!» راه حل چیست؟

این هم کلیشه‌ای است. اما جواب می‌دهد. من به محض اینکه لبخند می‌زنم، احساس بهتری نسبت به خودم پیدا می‌کنم و با دیگران نیز مهربان‌تر می‌شوم. لبخندی کوچک می‌تواند یک سلسله واکنش‌ها را برانگیزد. نیازی نیست که زمان و انرژی خود را روی چیز بیهوده‌ای تلف کنید.

مربوط به مورد «مهربان و سخاوتمند باشید» است اما اندکی تفاوت دارد. فرض کنید هم‌اکنون فصل تعطیلات است… آیا می‌توانید برای یک کار خوب داوطلب شوید و روحیۀ تعطیلات را اشاعه دهید و زندگی دیگران را بهتر کنید؟ از زمانی که صرف می‌کنید واقعاً لذت خواهید برد و یک از خواص جانبی نیز این است که سریعاً نسبت به خود احساس بهتری خواهید داشت.

کسانی که مدت‌هاست مطالب این سایت را می‌خوانند، آگاهند که من عمیقاً به شکرگزاری اعتقاد دارم. اینجا نیز این مطلب را مطرح می‌کنم زیرا شکرگزار بودن برای آن‌چه که در زندگی داریم و آن‌چه که دیگران به ما داده‌اند، نشانۀ تواضع است… همچنین می‌تواند فعالیتی بسیار مثبت و نیکو باشد که باعث بهبود خودپندارۀ شما می‌شود.

حتما بخوانید: 50 باور قدرتمند که در شما انگیزه انجام هر کار دشواری را ایجاد میکند!

خدایا، چقدر این مورد را من همه جا تکرار می کنم. احساس کردم اگر اینجا ذکرش نکنم، کارم را درست انجام نداده‌ام. ورزش یکی از فعالیت‌هایی بوده که در طی سالیان گذشته به من قدرت بخشیده است. باعث شده که احساس خیلی خوبی نسبت به خودم داشته باشم. کافی است چند بار در هفته پیاده‌روی کنید. مزایای آن را خواهید دید. عادت را شروع کنید.

به طور کلی، قدرت‌بخشی به خویشتن یکی از بهترین استراتژی‌ها برای بالابردن اعتماد به نفس است. می‌توانید از طریق راه‌های مختلفی این کار را انجام دهید، اما یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای قدرت‌بخشی به خویشتن، کسب دانش است. به اندازۀ افزایش کارایی و آماده‌ شدن اهمیت دارد… با افزایش دانش خویش، شما با اعتماد به نفستر خواهید شد… دانش شما نیز از طریق تحقیق و مطالعه افزایش پیدا می‌کند. اینترنت منبع بسیار خوبی است، اما اطرافیان شما نیز می‌توانند مفید باشند. کسانی که کارهایی انجام داده‌اند که شما نیز می‌خواهید انجام دهید. همچنین کتاب‌ها، مجلات و موسسات آموزشی نیز مفید هستند.

چه کاری را مدت‌هاست که به تعویق می‌اندازید؟ اول صبح آن را انجام دهید و از سر راه کنارش بزنید. احساس فوق‌العاده‌ای نسبت به خود پیدا خواهید کرد.

انجام دادن یک کار همیشه بهتر از بیکار بودن است. البته انجام دادن آن کار می‌تواند به اشتباه نیز بینجامد… اما اشتباهات نیز بخشی از زندگی هستند. ما از اشتباهات یاد می‌گیریم. ما هرگز بدون اشتباه بهتر نمی‌شویم. پس نگران اشتباهات خود نباشید. فقط یک کاری را شروع کنید و انجام دهید. از جا برخیزید و فعال شوید – یا به صورت فیزیکی و یا با گام برداشتن به سوی دستیابی به چیزی.

تلاش برای انجام پروژه‌ها یا تکالیف بزرگ می‌تواند برای هر کسی گیج‌کننده، دشوار و هراس‌انگیز باشد، حتی برای بهترین افراد. سعی کنید کارها را به بخش‌های کوچک تقسیم نمایید و به ترتیب روی آن‌ها کار کنید. دستاوردهای کوچک باعث می‌شوند حال شما بهتر شود و به شما کمک می‌کنند تا دستاوردهای بزرگ‌تری کسب کنید. یاد بگیرید که همیشه این طور کار کنید و خیلی زود خواهید دید که اعتماد به نفس زیادی کسب نموده‌اید.

ممکن است ساده و ناچیز به نظر برسد (ممکن است برای برخی از شما ناچیز باشد)، اما همیشه برای من تاثیر زیادی داشته است. اگر میز من شلوغ شود و در محیط اطراف من آشوب به پا شود، با تمیز کردن میزم احساس می‌کنم که بر زندگی‌ام اندکی کنترل دارم. مانند مرکز آرامش‌بخش در میانۀ طوفان اطرافم است.

 

 

معرفی محصول: افزایش سریع اعتماد بنفس (فایل صوتی خود هیپنوتیزم عمیق افزایش اعتماد به نفس )

 

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

 

 

 

برای حمایت از محتوایی که می‌پسندید، آن را به اشتراک بگذارید:

ممنون از مقاله خوبتون استفاده کردن

 

درود و سلام. چقدر جالب بود. واقعاً 25مورد عملی و کاربردی واسه هر شخص حتی گاهی اوقات برای تغییر دادن حال اکنون هم میشه از این موارد استفاده کرد. سپاس استاد

با سلام مقاله عالی و جذاب بود راهکارها کاربردی و مفید هستند خودم به شخصه از طریق دوره نخبگان و چند راهکار که در این مقاله ارائه شده از جمله ورزش ،سحر خیزی ،مثبت اندیشی ،شکرگزاری ،عبارات تاکیدی مثبت تونستم اعتماد بنفسم رو به طرز چشمگیری افزایش بدم یکی از تجربیات من در افرایش اعتماد به نفس این بود که تونستم بعد از چندین سال که گواهینامه داشتم بر ترسم از رانندگی که ناشی از محدودیت ذهنم بوده غلبه کنم و در حال حاضر خدود یکسال که به راحتی رانندگی میکنم ممنون از شما استاد جولایی عزیز حتما راهکارهای دیگری که در این مقاله به آن اشاره شده هم بکار خواهم گرفت و همچنان قدرتمندانه ادامه خواهم داد .با سپاس

خیلی خوب وعالی بود ممنون که پاسخم رودادین من خیلی اضطرابم کم شده واینو مدیون دوره شمامیدونم متشکرم بابت زحماتتون دوره نخبگلن واقعا عالیه مخصوصابرای کسانی که اضطراب ومشکلات عصبی دارن توصیه میکنم تودوره نخبگان شرکت کنن. من که خیلی نتیجه گرفتم وحالم خیلی خوب شده

عالی بود مثل همیشه من خیلی وقته که مقاله های ارزنده شمارومطالعه میکنم واحساس میکنم اعتمادبه نفسم زیادشده من فیلم رازروتقریبا هرشب گوش میدم تمرینات کتاب رازروهم انجام دادم وخیلی مثبت ترشدم امیدوارم باتمرینات دوره نخبگان ثروت فراوان هم جذب کنم وبه تمام خواسته هام برسم باتشکراززحمات شبانه روزی استادعزیزم یه سوال ؟ من وقتی به مشکلات کسانی که برام مهمن فکرمی کنم دچاراسترس میشدم البته حالا به یمن دوره شما کمتر شده ولی گاهی دچاراسترس میشم البته برا مسائل بزرگی مثل اینکه نکنه فلانی زنش رو طلاق بدهدچون میدونم خیلی دوسش نداره ولی میدونم زنش خوبه واون داره اشتباه میکنه ایا این مربوط به اعتمادبه نفس ضعیفه یادلیل دیگهای داره؟

 

درود بر شما خانم فاطمه عزیز

 

خوشحالم که دوستان تاثیرات و تغییرات ناشی از تمرینات دوره نخبگان قانون جذب رو توی خودشون هم احساس میکنند.

این احساس شما اضطراب هست. اضطراب یعنی نگرانی منتج به اینده بدون این که علت متناسب و مشخصی داشته باشه.

راهکار : بررسی نگرانی و یافتن علت ها و تغییر گفتگوی درونی.

هر وقت این گونه نگرانی ها آمد فقط باید جلوی آن بایستید و ازش عبور کنید.

با فکرتون منطقی و محکم گفتگو کنید.

 

موفق باشید

 

خیابان شریعتی- بالاتر از خیابان ظفر(دستجردی)-بن بست افسر-پلاک 8- واحد 5

982122274915+

 

982122633880+

 

info at razemovafaghiat.com

 

شماره پیامگیر تلگرام : 09121752854

 

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت “راز موفقیت” می باشد.

طراحی سایت و سئو توسط گروه تخصصی آرمانیک

 

آیا می دانید کوین ترودو کیست؟

 کوین ترودو، میلیاردر خودساخته آمریکایی، بهترین مدرس آموزش قانون جذب و موفقیت مالی در جهان است.

سلامنکته ای راجع به اعتماد به نفس به ذهنم رسید، اونم اینکه معمولا وقتی تو یه ازدواج مرد از لحاظ سواد، وضعیت مالی، شرایط فرهنگی و از این قبیل یک یا چند پله از خانوم پایینتره متاسفانه متاسفانه، معمولا تو اینجور مواقع دست به تخریب شخصیت همسرش میزنه و نمیتونه این توفق و برتری خانوم رو تحمل کنه و به جای اینکه خودش پیشرفت کنه و خودشو به طرف برسونه سعی میکنه طرفش رو تخریب کنه، این مساله رو بارها تو تجربه دوستان و اطرافیان دیدم، حالا سوالم اینجاست که زن تو این چیکار کنه که روحیه و اعتماد به نفس خودشو از دست نده؟

اعتماد به نفس این نیست که خودتو تو هر کاری بهترین بدونی و دایم به خودت بقبولونی که حتما تو یه کاری موفق میشی، اعتماد به نفس واقعی اینه که با وجود شکستهایی که تو زندگی میخوری و ضعفهای ظاهری که داری تو دلت خالی نشه و خودتو بدبخت ندونی و دیگران رو خوشبخت، اعتماد به نفس به جا زمانیه که دایم دنبال چشم و هم چشمی نباشی و نخوای با ظواهر زرق و برق زندگی عیب ها و ضعفهای خودتو بپوشونی، خلاصه اینکه اعتماد به نفس و رضایت قلبی چیزی جدای از هم نیست

سلام.داشتن اعتماد به نفس و غرور برای یه خانم خیلی مهمه.دو تا نکته میگم.احترام به خود ناشی از تسلط بر نفس است. اگر از تصمیم خود پیروی نکنید اعتماد به نفستان را از دست می دهید.با خودتان طوری رفتار کنید که انگار با بهترین دوستتان رفتار می کنید.با بهترین دوستت چطوری حرف می زنی؟ چطوری از بهترین دوستت پذیرایی می کنی؟ وقتی بهترین دوستت اشتباه می کنه چی کار می کنی؟ چقدر برای بهترین دوستت وقت می ذاری؟ چقدر برای بهترین دوستت هدیه می خری؟ چقدر به خوشحالی بهترین دوستت اهمیت میدی؟ چقدر به بهترین دوستت احترام میذاری؟با تشکر از برنامه خوبتون

*******************************************************

 

سلام در رابطه با پیام هایی که خانما گفتن تعریف دادن از خود اعتماد به نفس رو میبره بالا به نظر من ادم باید بیشتر تعریفی باشه از زبون دیگران نه اینکه فقط خودش از خودش تعریف کنه که این کار از حدش بگذره بسیار غیر قابل تحمل میشه مثلا خواهر شوهر مادر شوهر عادت دارن بیش از اندازه از خودشون تعریف میدن اونم در رابطه کارای معمولی که خیلیا انجام میدن و چیزی عادی با اینکه احترام زیادی واسشون قائلم و خودم خیلی جاها از اخلاقشون پیش دیگران تعریف میدم ولی گاهی این تعریفای بی موردشون از خودش خسته کننده میشه فک میکنم شاید کسی کمبود داره که هی بخواد یه خصلتهای معمول و واسه خودش کار بزرگو شاقی جلوه بده من شخصا دوس دارم بزارم تعریفمو از دیگران بشنومچکار کنم تا اعتماد به نفس داشته باشم

*******************************************************

 

سلام.قبل از داشتن اعتماد به نفس باید عزت نفس داشت.کسی که عزت نفس نداره یعنی هیچی نداره.عزت نفس یعنی دیگران برام مهم اند اما قبلش احساس خودم مهمه.تا برای خودتون ارزش،قایل نباشید دیگران هم ارزش قایل نیستند.همه ادمها اعتماد به نفس دارن اما ممکنه در کودکی با سرزنش و حمایت نشدن از بین بره‌.هرگز تو جمع مانع حرف زدن بچه ها نشید.فراگیری حرفه در زمینه های هنری ،ورزشی و… نیز میتونه کمک کنه

*******************************************************

 

اون خانمي كه گفتن از خودمون تعريف كنيم و خوبيامونو بگيم،به نظرم همين اوج اعتماد به نفسه.من كلي استرس ميگيرم كه اونجوري كه تعريف كردم نباشم و بعد مسخره ام كنن،مثلا بگي دست پختم خيلي خوبه و غذات مثلا شور شده باشه!!يا اصن خوبم بشه هاااا،ولي استرس ميگيره آدم كه خوب درس كنه و ايرادي نداشته باشه !!! غذا يه مثاله!تو همه چيز من اينجوريم.اصن تعريفي نميكنم كه بعد خودمو گرفتار نكنم،تازه شكسته نفسي هم ميكنم كه اگرم خراب شد بدونه خودم ميدونستم بلد نيستماون خانمي هم كه گفته بودن كتاب بخونيم،ميشه معرفي كنن چندتا كتاب كه به نظرشون خوب بوده رو؟

*******************************************************

 

سلام.وقتی که ترس از انجام کاری رو ندارین یعنی که اعتماد به نفس انجام اون کار رو دارین. ولی به نظر من اعتماد به نفس در صحبت کردن خیلی مهم هست. اینکه شما بتونی نظرت رو به طور صحیحی بیان کنی نشون دهنده ی شخصیت قوی شماست که از اعتماد به نفستون سرچشمه داره. این نکته ای که دوستان گفتن که هرگز عیب خودتون رو نگید واقعا درسته. مثلا من خودم از نظر تحصیلات و امکانات و… نسبت به خانواده ی همسرم بالاتر هستم ولی چون مثلا آشپزی برام مهم نیست و خودمن اینو عنوان کردم خانواده همسرم به خودشون اجازه میدن اینو هی بگن که بلد نیستی غذا بپزی. درصورتی که من بلدم بپزم ولی کار مورد علاقه ام نیست که وقت بذارم براش. این تفاوت رو خودم متوجه میشم نه اونا. خلاصه بد خودتونو اصلا نگید حتی اگه ادم رکی هستید در مورد خودتون نباشید. ممنون

*******************************************************

 

سلام روزتون پراز شادي و لحظه هاي ناااب اول اينكه خيييييلي خوبه اين كانالدوم اينكه مرسي ادمين خانوم واقعا نبودتون تو اين ٢روز حس شد و دلتنگ شدم.راجع به سوالتون من اعتماد بنفس خوبي دارم و اين ويژگيم مورد تحسين همسرمه و به قول خودشون اعتمادبنفس باعث شده به تصميمات ايمان داشته باشي و پشتكارت بره بالاولي اين ويژگي برميگرده به دوران نوجوونيم كه چون كار اجرا ميكردم مدام مطالعمو در اين باره بالا ميبردم و كلاساي تسلط تو حرف زدن ميرفتم(فن بيان)دختري بودم كه تو اولين اجرام بقدري صدام ميلرزيد كه همه فك كردن دارم گريه ميكنم(خواهش ميكنم از بچگي رو اعتماد بنفس فرزندانتون كار كنين مخصوصا دختراتون)من پدرم هميشه با اين واژه كه ما طبقه متوسطيم فقط بچسب به درس ات اين كارارو نكن به جايي نميرسي پارتي نداري درخت تنومند عزت و اعتماد به نفسمو له ميكرد حتي وقتي خواستگاراي خيلي پولدار يا خيلي تحصيلكرده كه داشتم پدرم مدام گوشزد ميكرد اينا با ما نميخونن سعي كن با يه كارمند ساده ازدواج كني اصلا شوكه ميشد كه فلان دكتر چرا خواستگار منه!!خلاصه من كوتاه نيومدم گوشم شد درودروازه و مدام مطالعه و كلاس و مشاورهاعتماد بنفسي كه خونوادم بايد ميدادنو گرفتم وحالا شدم دختري كه همهههه ي فاميل ازدواج و درس و زندگيشو مثال ميزنن واسه بچه هاشون ميدونم طولاني شد ولي نكاتو دقت كنينمسلط صحبت كنين و نگاهتون تو چشماي طرف باشه لبخندتون يني ميدونم و مطمنم درست دارم صحبت ميكنم ژستاي خانومانتون تو نشستن و…حتي وقتي تنهاييم فراموش نشه ولو نشينين خيلي مطالعه كنين ولي تو هرچيز سريع نظر ندين بزارين كنجكاو نظرتون بشن چون نظرتون پربار و پراز اطلاعاتي مطالعتونههميشه سعي كنين از كوچيكترين و پنهونترين لباستون تا …مرتب باشه تا يهو شرمنده نشين اگه ديده شد اندام اندام و بازم اندام حتتتتتتما ورزش كنين هم كلاستون ميره بالا هم اندامتون فريبندهيه خانوم باكلاس باشين تك بپوشين و تك رفتار كنين همههههه خانوما و آقايون مجذوبتون ميشنتحصيلاتتونو هرچند مشكلاتتون زيادم باشه به حد اعلاااا برسونين تكبعدي زندگي نكنين أبداً ،زني كه هم تحصيلكرده باشه هم غذاش خوشمزه هم خودشو خوشگل كنه هم هر ازگاهي لباسي ببافهياهر كار هنري و خونش دسته گل و خوشگل برقصه و خنده هاش خونشو صفا بده محبوبتره تا تحصيلكرده ژوليده پوليده كم اعتماد بنفس و گوشه گير من برعكس شما دوست عزيزم كه حتي سوالتونم از استادتون جويا نميشين من سعي ميكنم در بحث كلاس شركت كنم و تو ذهن استادم و دانشجوها فعال باشم ولي حتتتما قبلش پيشخواني ميكنم كه حرفي واسه گفتن داشته باشم (متعادل اما)خودخاه نيسم اما بزرگ بين باشين :اگر همه خوبن تو اين جمع منم به خوبيه اونا هستم شايدم بيشتررهمسرتون اولين مُد لباس و ارايشو …رو اول بايد رو تن و لباس شما ببينه به روز باشين تو چارچوب خونتون

عذر ميخوام زياد شد ولي خودم خيلي عذاب كشيدم تا اعتماد ينفسمو دستم بگيرم و برم سمت أهدافم ايشالله به كارتون مياد.ياعلي

*******************************************************

 

سلام وقتتون بخیرب نظر من برای افزایش اعتماد ب نفس باید چیزای جدید رو یاد بگیریم و چیزایی ک میترسیم رو امتحان کنیم تا متوجه بشیم ک چقدر تواناییم.

*******************************************************

 

سلام دوستانیکی از راه های افزایش اعتماد به نفس کتاب خوندنه که متاسفانه تو کشور ما فراموش شده. من از بچگی همیشه کتاب میخوندم. برای همین همیشه صحبت کردنم و انتخاب جمله هام از همه دوستام بهتر بود. انشاهایی که مینوشتم تو مدرسه اول میشد. بعدا توی دانشگاه ارائه هام عالی بود و در ارتباط با همسرم و حتی دانشجوهام میدونم چه جمله ای انتخاب کنم که موثر تر و مفهوم تر باشه یا مهربونتر یا با جذبه تر حرف بزنم. توی دعواها و بحث ها هم معمولا به توافق زود هنگام میرسم.خانوما خواهش میکنم کتاب بخونید. رمان های خوب دیدگاه شما به زندگی رو باز میکنه.مطالعه داشته باشید و از مسایل روانشناسی و مسائل روز کاملا آگاه باشین.یک زن با مطالعه و آگاه میتونه اعتماد به نفسشو کم کم احیا کنه.فقط روزی ۱۰ دقیقه.. از همین امروز شروع کنید.

*******************************************************

 

سلام شیرین جان، در مورد موضوع جدیدتون من فکر می کنم مهمترین عامل افزایش اعتماد بنفس می تونه غلبه بر ترس هامون باشه، همین ترس های کوچیک از خیلی چیزا اعتماد بنفس آدمو کم می کنه… مثلا ترس از رانندگی یا ترس از پذیرفتن مسئولیت هر چند کوچیک.ترس از تجربه های جدید. اگه همیشه سعی کنه بره تو دل ترس هاش مطمئنا اعتمادبنفسشم بالا میره… آراستگی و مرتب بودن هم خیلی مهمه اینکه آدم شلخته نباشه هم باعث رضایت خود آدم از وجودش میشه هم بقیه لذت میبرند و باعث تمجید و تحسین میشه که اعتماد بنفس و افزایش میده. یکی دیگه کارهای خوب که رضایت قلبیمون و در پی داره باعث افرایش اعتماد بنفس و حرمت نفس میشه… ممنونم

*******************************************************

 

سلام دوستانیکی از راه های افزایش اعتماد به نفس کتاب خوندنه که متاسفانه تو کشور ما فراموش شده. من از بچگی همیشه کتاب میخوندم. برای همین همیشه صحبت کردنم و انتخاب جمله هام از همه دوستام بهتر بود. انشاهایی که مینوشتم تو مدرسه اول میشد. بعدا توی دانشگاه ارائه هام عالی بود و در ارتباط با همسرم و حتی دانشجوهام میدونم چه جمله ای انتخاب کنم که موثر تر و مفهوم تر باشه یا مهربونتر یا با جذبه تر حرف بزنم. توی دعواها و بحث ها هم معمولا به توافق زود هنگام میرسم.خانوما خواهش میکنم کتاب بخونید. رمان های خوب دیدگاه شما به زندگی رو باز میکنه.مطالعه داشته باشید و از مسایل روانشناسی و مسائل روز کاملا آگاه باشین.یک زن با مطالعه و آگاه میتونه اعتماد به نفسشو کم کم احیا کنه.فقط روزی ۱۰ دقه.. از همین امروز شروع کنید.

*******************************************************

 

سلام شیرین جون ممنون بابت کانال خوبتون و تجربه های مفید خانومای کانال،واقعا به درد بخور و کاربردی ان.از نظر من یه خانوم با اعتماد به نفس هیچوقت از نقصاش و اشتباهاش پیش دیگران حرف نمیزنه،سعی میکنه خودش بهترشون کنه بدون اینکه کسی رو در جریان بذاره!بنظرم چیزایی که در مورد خودمون صحبت میگیم به اندازه ی کارایی که انجام میدیم مهمن و تو ذهن افراد ثبت میشن،مثلا وقتی شما از یه ویژگی خوب خودتون واسه یه عده تعریف کنین شنونده ها همون دیدی رو که میخواین بهشون بدین رو میگیرن بدون شک(البته منظورم اصن این نیست که خودستایی کنین و مدام به رخ بکشین چون نتیجش کاملا عکس میشه و رو اعصاب میرین ولی وقتی بحثش پیش میاد حتما بگین) من خودم قبلا سعی میکردم هنرمو پنهان کنم که مثلا تواضع به خرج داده باشم یا اصن از خودم تعریف نمیکردم که نگن چه از خود راضیهاما دقت کردم دیدم همه ی آدمایی که بنظرم با اعتماد به نفس بودن و من به چشم یه آدم خوب و موفق میدیدمشون نقطه قوتاشون رو بولد میکنن و میگن و این تعریف کردنا ناخودآگاه رو ذهن و دیدگاه آدم تاثیر میذاره.چون ممکنه اون ویژگیتونو ببینن اما توجهی بهش نکنن یا یادشون نمونه ولی وقتی شما بیانش میکنین قطعا تو ذهنش پررنگ تر میشه و میبینین که از اون به بعد یه حساب دیگه روتون باز میکننو کسایی که اعتماد به نفسشون پایینه باید رو خودشون کار کنن،اگه حس میکنن ضعفی دارن با تمرین رفعش کنن از افراد موفق اطرافشون الگو بگیرن تو حرف زدن و رفتار و.. خودشون رو باور داشته باشن و بدونن که هیچکس کامل نیس و هر کسی یه سری ویژگی های منفی هم داره منتها افراد موفق کاری میکنن نکات مثبتشون خیلی بیشتر از منفیا به چشم بیاد.ظاهر آراسته و شیک خیلی میتونه تو بالا بردن اعتماد به نفس مفید باشه.وقتی شما خودتون به خودتون ارزش بدین و واسه زیبایی خودتون وقت بذارین قطعا خیلی حس بهتری نسبت به خودتون پیدا میکنین و در نهایت همین حس رو به بقیه هم منتقل میکنین.خودتون رو دوست داشته باشین و دست کم نگیرین فقط سعی کنین خوبیاتون رو پیدا کنین و با رفتار و گفتار به بقیه هم نشون بدینو البته همیشه در جهت بهبود خودتون تلاش کنین و مطمین باشین که نتیجه ی دلخواهتونو دیر یا زود میگیرین

*******************************************************

 

سلام شیرین خانم مرسی و خسته نباشید بابت کانال خوبتونبنظر من برای اینکه اعتماد بنفس بالایی داشته باشیم باید خودمون دست بزاریم روی نکات مثبت شخصیتی و ظاهریمون و اونو برای همسرمون هم یه جوری که نفهمه به چشماش بیاریم یا ضعف هامونو خودمون جلوش نشون ندیم و بزرگش نکنیم مثلا اگه شکم دارم نرم جلوش بگم وای ببین چقدر شکم اوردم یا وای ببین پوست دستم چقدر تیره شده…این خوب نیست من خیلی از خانومارو دیدم اینجوری میگن به شوهراشون ،یادمون نره مردا اکثرا کل نگر هستن این باعث میشه شما ذهنشو نسبت به اون ضعفتون اکتیو و حساس کنید…من مثلا اگه چشمای خوشکلی دارم یا لبم خوشکله میتونم بگم وای ببین خط چشم کشیدم خوشکل بود الان معرکه شده یه خورده هم ناز کنم یا رژلب که میزنم بازم با لوندی به روش بیارم که ببین چه لبایی داره خانومت ….توی اخلاقیات هم همینطور مثلا اگه چیزی برخلاف میلم باشه اما بپذیرمش به همسرم گوشزد کنم که بخاطر تو قبول کردم وگرنه به این دلیل خودم مخالف بودم …خودتون رو صاحب نظر بدونید توی تصمیمات زندگیتون تا همسرتون هم به این باور برسه….

*******************************************************

 

اولا باید خودمونو هر طوری که هستیم و آفریده شده ایم بپذیریم به خودمان بقبولانیم که حتی دو انگشت کنار هم با هم بسیار تفاوت دادند چه رسد به آدم ها و هر کسی در یک زمینه خاص استعداد و مهارت زیادی دارد ولی بقیه مهارتها را هم میتوان با تمرین کسب کرد.

ثانیاباید بدانیم که اکثر افراد موفق در اثر پشتکار و تمرین به چنین مهارتهایی دست یافته اند نه اینکه از اول چنین بوده اند یا هوش زیادی داشته اند ؛پس اگر بدنبال یه مهارت در زندگی هستیم تنها راهش اینه که تمرین و تکرار داشته باشیم و میزان این تمرینها در افراد مختلف متفاوته.

اگه در ابتدای کار اعتماد بنفس کمی داریم به خودمان جملات مثبت تو ذهن یا زبان تکرار کنیم:مثلا”من انشاا..خواهم توانست این کارو بخوبی انجام بدم” و حتما تو ذهنمون اینم داشته باشیم که بلاخره بعد از تلاشهای من نتیجه دست خداست و هرچه دوست پسندد زیباست. اتفاقا گاها برکاتی که در شکست هست در پیروزی نیست و این به مرور زمان بر انسان ثابت میشه .پس در کل در هر زمینه ای باید با دید امیدوارانه تلاش کرد. نتیجه هر چه شد با کمال میل پذیرفت .(این مورد رو خییییلی تجربه کردم .این نوع نگرش خیلی آدمو آروم میکنه و باعث تلاش مثبت میشه)

در رابطه با ظاهر و زیبایی هم هر کسی زیبایی خاص خودشو داره مثلا یکی چشماش خوشگله یکی لب اش و دیگری اندامش …بندرت میشه کسی رو پیدا کرد که کل زیبایی ها رو یکجا داشته باشه…اتفاقا آقایون هم نظراتشون درباره زیبایی زنان متفاوته ممکنه یه کسی رو که ما زشت میپنداریم از دید یه آقایی خیلی هم زیباست پس نباید بیخودی غصه ظاهرمونو بخوریم .من افرادی خییییییلی زیبا رو میشناسم که نتونستن ازدواج کنن ولی افرادی با قیافه معمولی و حتی پایین تر ازدواج کرده و خوشبخت اند.

*******************************************************

 

با سلام ممنون از مطالب ارزنده گروه،خواستم این مطلبو واسه گروه بفرستمدوستانم دیوارمان کوتاه که باشد…به دو دلیل باید خودمان را ارتقاء دهیم و به سطح بالاتری از وجودمان برسیم:

اول، اینکه وقتی احساس کنیم کوچک و ناچیز هستیم، به دیگران از پایین به بالا نگاه میکنیم و ممکن است در مقابل کسانی که از چیزهایی برخوردارند که ما از آنها محروم بوده و یا هستیم احساس کمبود و حقارت کنیم و بدون در نظر گرفتن اصول و معیارهای والای انسانی شیفته آنها شده و به سمتشان مایل شویم،پس حواسمان باشد که داشته های خود را ببینیم و حسادت رو در وجودمون از بین ببریمدوم، اینکه وقتی خودمان را قبول نداشته باشیم و باور محدود کننده ای نسبت به خود داشته باشیم ناخودآگاه این حس خود را به دیگران منتقل میکنیم و به آنها اجازه میدهیم به ما از بالا به پایین نگاه کنند و یا توهین و جسارتی روا دارند. یادمان باشد ما اشرف مخلوقاتیم و آفریننده ما میخواهد ما عالیترین باشیم.همه ی ما انسانیم پس خودمان را بپذیریم، دوست داشته باشیم و به خود افتخار کنیم و بهترینها را برای خود بخواهیم.

*******************************************************

 

من از وقتی خودمو شناختم اعتماد به نفس خوبی داشتم تا وقتی که ازدواج کردم و با خانواده همسرم دچار مشکل شدم خیلی خودمو کنترل کردم ولی به یه جایی رسیدم که وقتی میخواستم وارد جمعشون بشم استرس میگرفتم، یخ میکردم و ضعف کل بدنمو میگرفت تا اینکه دیدم باید یه تصمیم جدی بگیرم …به خودم قول دادم برای خودم زندگی کنم نه برای حرف و حدیث اونا و به حرفایی که درباره من میزنن و قیافه هایی که برام میگیرن بی اعتنا باشم .با این روش خدا رو شکر اعتماد به نفسم بالا رفته و دیگه تو جمعشون اون حالات رو ندارم … و تازه حرف خودمم میزنم و جوابشونم البته موادبانه میدم.

*******************************************************

 

سلامدیدم که یکی از عزیزان نوشته بود جوری اعتماد به نفس داشته باشین که وقتی یه جمله ی بد راجع بهتون گفتن از هم نپاشین

گاهی پیش میاد فرد یا افرادی در جمع علیه شما حرف هایی بزنن که مرتبط با برداشت اشتباهشون از شماست و شما میدونین که در واقع این طور نیستین.تو این شرایط چی کار باید کرد؟ صحبت و جدل توی جمع خوب نیست و به نظرم نشون میده که ما حرف اونارو قبول داریم و حالا میخوایم از خودمون دفاع کنیم. از جهت دیگه ممکنه اونا بازم حرفای زشت تری بزنن که شخصیت ما اجازه نمیده بخوایم جواب تک تکشو بدیمسکوت هم خوب نیست چون به بقیه چراغ سبز جهت ادامه ی این کار میدهو ترک اون محل هم نشانه ی قهر کردن و ضعفه درسته که بعدا آدم روابطشو محدود میکنه با این آدم ها ولی تو اون شرایط خاص چه باید کرد؟

یه روش برای ساخت اعتماد به نفس بالا ، ساخت یه حریم برای خودمونه. این که زود با آدما صمیمی نشیم اگه تو این زمینه هم راهنمایی کنین ممنون میشمچکار کنم تا اعتماد به نفس داشته باشم

راستی کاش آخر هر موضوع خلاصه نکات مفیدی که آدما گفتن و بزارین. ممنون

*******************************************************

 

سلام به همه دوستای گلم راجع به اعتماد بنفس میخواستم بگم به نظرم اول باید خودمون رو بشناسیم تمام خواسته ها انتظاراتمون از خودمون و زندگیمون بعد شروع کنیم ببینیم کدوم ویژگی ها رو داریم و اون ها رو قوی تر کنیم و انتظاراتی هم که از خودمون داریم و تا حالا انجام ندادیم رو شروع کنیم به انجام دادن اینجوری وقتی از خودمون راضی باشیم اعتما بنفسمون هم بالا تر میره,سرزنده تر و سر حال تر میشیم,ومن واسه این کار یه دفترچه پرفتم و توش مینویسم تمام تصوراتم تمام کارایی که میتونه حس رو نسبت به خودم خوب کنه رو نوشتم کم کم تغیراتی و تو خودم به وجود میارم و اینجوری وقتی از خودم راضی باشم اعتماد بنفس بالاتر میره,و حواسمون هم باشه اونقدی غرق خودمون نشیم که خودخواه بشیم و خودشیفته

*******************************************************

 

سلام،خسته نباشید.من یکساله که نامزدماوایل ازدواجم خیلی اعتماد بنفسم پایین بود،و همیشه اگه مادرشوهرم حرفی میزد سعی میکردم نظر اونو ارجح بدم با اینکه قبول نداشتم،دوس نداشتم فک کنن من عروس بدی م اما دیدم رفته رفته انتظاراتشون بالا میره و کم کم تبدیل به وظیفه میشه..الان هم هیچوقت تو ظاهر هیچ مخالفتی نمیکنم،لبخند میزنم و تایید میکنم ولی تهش همون کاریو میکنم که خودم دلم میخواد بنظرم آدم اگه از چیزایی که دوس داره بخاطر دیگران ازشون میگذره کم کم اعتماد بنفس آدم خیلی پایین میاد…و شوهر آدمم زیاد رو آدم حساب نمیکنه و آخرشم حتی نظرتونم نمیپرسه..نظر بدین.مطمئن باشید.به خودتون ایمان داشته باشید تا دیگران به شما اعتماد کنن.

*******************************************************

 

سلام خدمت خانومای گل و شیرین خانم عزیز۱_به نظرم تنها کسی که میتونه اعتماد به نفستون رو بالا ببره خودتون هستید…همیشه سعی کنید وقتی از خواب بیدار میشید اولین کاری که بعد از شستن دست و صورت انجام میدید اینه که تو آینه به خودتون لبخند بزنید.حس خوبی پیدا میکنید و روزتون با لبخند شروع میشه.۲_وقتی وارد جمعی میشید یا بیرون میرید هیچوقت شونه هاتون رو آویزون نکنید.سر بالا.با اعتماد به نفس راه برید.۳_وقتی کسی ازتون تعریفی میکنه(چه موهای براقی_چه چشمای زیبایی_چقد لبخندت قشنگه_تن صدات جذابه_هر تعریفی که ازتون میشه چه ظاهری چه رفتاری)رو یه کاغذ بنویسین و وجه تشابهش رو پیدا کنید و اون رو نقطه قوت قرار بدین و روش کار کنید و اگر ازتون انتقادی شد اگر منطقی بود روش کار کنید تا اصلاحش کنید ۴_همیشه سعی کنید با دوستان باشخصیت و کسایی که از نظر فرهنگی و اجتماعی بالا هستن نشست و برخواست کنید و ازشون نکته نظر های خوب یاد بگیرین.هم مدل حرف زدنتون تغییر میکنه هم سطح اطلاعاتتون بالا میره.۵_مغرور نباشید ولی خودتون رو دست پایین نگیرید.هرکسی تو وجودش نقطه قوت و نقطه ضعف هایی داره.کافیه پیداشون کنید و روشون کار کنید.۶_سعی کنید وقتی با کسی صحبت میکنید چند ثانیه بعد از نگاه کردن به طرف لبخند بزنید.انرژی مثبت وارد کنید تا همونقدر انرژی دریافت کنید.این تجربیات یه دختر ۲۲ساله بود.مرسی از توجهتون

*******************************************************

 

با سلام راجع به موضوع اعتماد به نفس خواستم مطلبی بنویسم اینکه اعتماد به نفس خیلی خوب هست در زندگی مشترک و اینکه خانم خانه اعتماد به نفس بالایی داشته باشد یعنی اینکه مردها از زنانی که همش به آنها وابسته هستند خوششون نمیاد دوست دارند زنها اعتماد به نفس داشته باشند یعنی اینکه مثلا مردها دوست دارند زنها رانندگی بلد باشند و برای رفتن به جایی ملحق شوهرانشان نباشند و اینکه شجاع باشند مثلا اگر موقع رانندگی احیانا تصادف کردند خودشون زنگ بزنند به پلیس و بتوانند گلیم خود را بیرون بگشند ممنون از کانال خوبتون

*******************************************************

 

سلام شیرین جانمن خیلی دوس دارم بیشتر تو بحثا شرکت کنم ولی جز بحث اول در مورد بحثای دیگه هیچ تجربه ای نداشتم که به اشتراک بزارم.در مورد افزایش اعتماد به نفس خودم خیلی رو خودم کار کردم.. من چهره ام جوری بود که از روز اول دانشگاه پیشنهاد برا دوستی داشتم با اینکه حتی یه ضدافتابم به صورتم نمیزدم چه برسه ارایش.. اما اصلا اعتماد به نفس نداشتم.. با اینکه این همه توجه بهم میشد ولی از درون خودم خودمو قبول نداشتم معیارمم سوپرمدل های روی مجلات زیبایی دنیا بودن!!!

مثلا اگه کسی بهم میگفت چقدر زیبایی یا یه جمله دیگه جواب من همیشه این بود که نههههه اتفاقا اصلا اینجوری نیست!!! با طرف چونه میزدم که نههه اینجوریه اینجوری که تو فکر میکنی نیست! یا وقتی با چند نفر احساس راحتی میکردم میشستم مثلا توضیح میدادم براشون که باید اینجوری کنم با هیکلم برم ورزش فلان .. توضیح میدادم براشون.. این حسو القا میکردم که نه من خوب نیستمو نقص دارم!! در صورتیکه منظور من چیز دیگه ای بود چون داشتم هیکلمو با مدلای زیبایی دنیا مقایسه میکردم اما تو اون جمع یه ادم دیگه جلوه میکردم ..خودم باعث میشدم اونا بعدا جرئت کنن در مورد من به راحتی اظهار نظر کنن که چاق بشی خوبه در صورتی که اصلا نیازی به چاق شدن نداشتم! کلا اگه بخوام بگم چقدر اشتباه میکردم باید ده صفحه بنویسم.. اما فقط بگم:یه خانوم با اعتماد به نفس وقتی از طرف کسی تعریفی میشنوه قبول میکنه و با یه لبخند میگه مرسی لطف دارین.. به هیچ عنوان ایرادای خودشو حتی پیش یه جمع کوچیک هم بیان نمیکنه و این حسو به دیگران نمیده که پس فردا ازش ایراد بگیرن البته طبق صحبت های خودش! البته همچین خانومی اصلا نیازی نداره بشینه پاشه هی از خودش تعریف کنه!! که مثلا من با اعتماد به نفسم! پیش اقایون که اصلا به هیچ عنوان عیبی ایرادی از خودتون بیان که نمیکنین هیچ اگه تعریفی ازتون شده جایی اون روز ، حتما میان انتقال میدین بهشون.. چون واقعا اقایون همون دیدی رو نسبت به شما دارن که شما بهشون از خودتون میدیناین حرف تا حدود زیادی در مورد خانومای اطرافمونم هست..من سعی کردم یک اینکه از درون خودمو بیشتر دوست داشته باشم چون وقتی خودت خودتو دوست نداشته باشی دیگران که دیگه هیچ انتظاری ازشون نمیره!دو اینکه حتی اگر هم چیزی تو ظاهر یا باطنم هست که قبول ندارمش سعی کنم به هیچ عنوان پیش کسی بیان نکنم چون قضیه نه تنها بهتر نمیشه که بدتر میشه.اکثر ادمهایی که از اعتماد به نفس پایین رنج میبرن اگه به خودشون توجه کنن میبینن که ادمایی هستن که نظر دیگران و حرف دیگران به صورت خیلی افراطی براشون مهمه و تو زندگیشون پررنگه… تا حالا شده فردیو ببینین که از هر نظر از خیلی از ملاکها چه زیبایی چه تحصیلات چه باقی مسائل پایینتره اما اعتماد به نفس عالی داره و ما هی با دیدنشون به خودمون میگیم وای چقدر اعتماد به نفس داره؟!!؟؟؟؟؟؟ اگه باهاشون بیشتر صحبت کنین یا دوست شین میبینین که اکثرا ادمایی هستن که اصلااااااا به هیچ عنوان نظر و حرف و سلیقه و دیدگاه ادمایی مثل ما براشون حتی ذره ای اهمیت نداره و اصلا به ما و حرف ما فکر نمیکنن!!!!! حالا ما هی تو کف اعتماد به نفس طرف میمونیم و میگیم که مردم چه اعتماد به نفس کاذبی دارن در صورتی که این اون ادم نیست که اعتماد به نفس کاذب داره این ماییم که یا اعتماد به نفس نداریم یا اینقد تو ظواهرو زیبایی و تجملاتو سایز کمرو مدرک تحصیلی غرق شدیم که نمیتونیم ادمی که با وجود نداشتن اینا به زندگی ادامه بده رو درک کنیم!پ.ن: میدونم زیاد شد اما یادم اومد جدیدا تو دانشجوها میبینم دخترایی که خیلی خوبن همه چیشون خوبو عالیه ولی اون دختر همش در حال چک کردن خودش تو آینه کوچیک دستیه یا داره به دوستاش میگه من خوبم موهام خوبه مانتوم خوبه… مرتب داره خودشو چک میکنه.. میبینم که این دخترا اصلا ناخوداگاه دارن دست اطرافیان خودشون نقطه ضعف میدن و دارن پیش بقیه یه جور خودشونو بدون اعتماد به نفس نشون میدن که اصلا خوب نیست.. گفتم که دیگران دقیقا همون چیزی رو از ما قبول میکنن که ما خودمون بهشون نمایش میدیم.. یه خانوم با اعتماد به نفسم به نظرم همچین حرکاتی نداره و اگه ظاهرشو چک میکنه بسیار نامحسوس و کمه.. جوری که کسی متوجه نمیشه!

اینم یادتون باشه حتی اگه شده نقش یه ادم با اعتماد به نفسو بازی کنین کم کم با بازخوردی که از دیگران دریافت میکنین میبینین جدی جدی چرا من به این خوبی نباید اعتماد به نفس داشته باشم؟!!؟ باور کنین این سوالو از خودتون در اینده نزدیک میپرسین

*******************************************************

 

سلام.من هم مثل ی سری از دوستان اعتماد بنفس خیلی پایینی داشتم و البته همیشه مورد تعریف و تمجید دیگران بودم اما بازهم رضایت کامل نداشتم از خودم.اما مواردی که دوستان اشاره کردن کاملا درسته وخیلی خوب میشه نکات مثبت ظاهر و باطنمون رو مورد توجه قرار بدیم اینطوری اعتمادبنفس بیشتری خواهیم داشت،کتاب خواندن و یادگرفتن کارهای مختلف میتونه تاثیرزیادی داشته باشه.گاهی لازمه جلوی آینه از خودمون تعریف کنیم و باور کنیم ک بهترین هستیم.

*******************************************************

 

با تشكر از نظرات خوبتونميخاستم نظر خودمو درمورد بحث امشب بكمخيلي مهمه كه خانوما خودشونو دوست داشته باشنبخودشون احترام بزارنحتي بعضي اوقات از كاراي خوبتون يا حتي اخلاقاي خودتون تعريف كنيد ولي نه خودستايياينطوري همسرتون هم لذت ميبره از اعتماد بنفستون هم متوجه بعضي اخلاقتون ميشه كه شايد اصن حواسش نبودهبهرحال اول و آخر ذهن شماست بخودتون افتخار كنيد و هميشه بهترينارو واسه خودتون بخواهيد…

*******************************************************

 

سلام عزیزم صبحتون بخیر منم دقیقا مثل اون دخترخانومیم که گفت اعتماد بنفس نداره و رفتاراش چطوره الان چند وقته دارم تلاش میکنم که این ضعفمو جبران کنم ولی همیشه این ترس و دارم حتی رو قوه بیانمم تأثیر گذاشته هروقت میخوام حرفی بزنم قبلش فکر میکنم ب اینکه چی میخام بگم ولی بازم نمیتونم درست بیانش کنم همیشه هم نظر بقیه برام در اولویت بوده همیشه تو مدرسه و دانشگاه دلم میخواسته بدونم بقیه راجبم چه فکری میکنن دقیقا مث اون خانوم که گفت سوالمو از استاد نمیپرسیدم از این میترسیدم که مسخرم کنن من حتی جواب سوالایی که استاد میپرسید با وجود اینکه میدونستم ولی نمیتونستم اظهار نظر کنم الانم همینجورم و هیچ فرقی نکردم واقعا دیگه خسته شدم بدم میاد از این حس و حالم میخام منم مورد توجه قرار بگیرم من آدمی نیستم که بخودم نرسم ولی بازم لباس بقیه از مال خودم قشنگتره چهره و اندام مناسبی دارم اینکه خانوما میگن کتاب بخونین قوه بیانتون تقویت میشه من کتابم میخونم بازم نمیتونم ذهنیاتمو بیان کنم اینقد دلم میخاد

*******************************************************

 

به نظرمن داشتن اعتمادبه نفس برمیگرده به تربیت خانواده.خانواده هایی که به بچه هاشون عزت نفس میدن و به جای جملات مایوس کننده تشویقشون میکنن بچه هاشون با اعتمادبه نفس بالایی بزرگ میشن.یه خانم برااینکه اعتمادبه نفس بالایی داشته باشه نباید خودشو وابسته کسی مخصوصا همسر کنه که تا اون نقدش کرد سریع از هم بپاشه.ازطرفی زن اگر هنری بلد باشه مثلا حرفه ای آشپزی کنه یا هر هنر دیگه خیلی به اعتمادبه نفسش کمک میشه.خانمایی که تحصیلاتشون رو میبرن بالا و سعی می کنن جایگاه بالایی تو اجتماع کسب کنن قطعا دراین زمینه موفق ترن.خانمایی که پس انداز دارن برای خودشون و هرجا بخوان می تونن برا خودشون خرج کنن و نیاز نیست دستشونو همش جلو شوهر دراز کنن بااعتماد به نفس بیشتری می تونن زندگی کنن.ان شاالله همه موفق باشید و خوشبخت.

*******************************************************

 

سلام ….راجب اعتماد به نفس راه هايى كه به نظرم ميرسه رو واسه ى دوستان عنوان ميكنم: ١- هميشه ظاهر خوب خودمون رو حفظ كنيم، لباس مرتب ، لباس زير تميز و قشنگ……لباس هاى كهنه، لوازم آرايشى هاى شكسته و كثيف، لباس زير هاى كهنه و رنگ و رو رفته، همه رو دور بريزيد و از لباس هاو وسايل نو و تميز استفاده كنيد، كه اول از همه خودتون از خودتون لذت ببريد. ٢- خانوما هميشه اپيلاسيون كرده و تميز باشن، نزاريد موهاى تن و بدنتون اينقدر بلند بشه كه بترسيد يك ذره لباستون بالا بره… يا جلوى كسى مجبور شديد لباس عوض كنيد موذب و خجالت زده نباشيد، هم بدن تميز هم لباس زير مرتب…٣- قبل از اينكه اونقدر زير ابروهاتون پر بشه كه كسى ازتون بپرسه كى نوبه آرايشگاه دارى، به آرايشگاه بريد و قبل از نوبت آرايشگاهتون خودتون زير ابروهاتون رو تميز كنيد٣- هميشه تنتون خوش بو و تميز باشه، هر روز دوش بگيريد٤- تا ازتون نظر نخواسته كسى نظر نديد، هرجا موضوعى پيش مياد بپريد وسط و نظر بديد( كه يعنى بگيد اطلاعات دارم) خيلى شخصيت خودتون رو آورديد پايين بيشتر به نظر مياد ميخوايد اظهار وجود كنيد و خودتون رو نشون بديد، پس تا ازتون درخواست نشده نظر نديد…٥- قابليت هتون رو ببريد بالا، از همه نظر، درسى، هنرى ، ورزشى و….يك زن بى هنر وبى دست و پا واسه هيچ كس جذابيت نداره خانوما٦- هيچ وقت تو دعوا و عصبانيت حرف زشتى كه در شانتون نيست از دهنتون نپره، هيچ چيز بدتر از يك زن بد دهن نيست.٧-متانت و زنانگى خودتون رو نه واسه ى كسى كه به خاطر خودتون هميشه حفظ كنيد.٨-به نظرم آرايش بيش از حد بيشتر از اينكه زيبا و با اعتماد به نفس جلوتون بده ، يه آدم بى اعتماد به نفس رو نشون ميده كه از ديدن خود واقعيش ميترسه و بدش میاد.٩- هيچ وقت با ارايش نخوابيييييييد١٠-هميشه ناخون هاى مرتب و كف پاى تميز و صاف داشته باشيد، كرم به پاهاتون بزنيييد لطفاً.١٠-پر حرفى نكنيد!

يه خانوم مرتب و تميز و موقر كه از ديدن خودش توى آينه لذت مي بره مطمئن باشه بقيه هم از ديدنش لذت ميبرند

مثل يك ملكه رفتار كنيد با خودتون ممنون از كانال خوبتون.

*******************************************************

 

بنظر من ظاهر آراسته در درجه ی اول بیشترین تاثیر رو در اعتماد بنفس داره.اینکه بدونی لباست تمیز و مرتبه بوی عرق نمیدی،دهنت بو نمیده،موهات مرتب و آراسته س علاوه بر حس خوبی که به آدم میده اعتماد بنفس رو بالا میبره و باعث میشه توی جمع راحتتر و با اطمینان تر ظاهر بشیم.نکته ی بعدی اطلاعات عمومیه.آگاهی از مسائل روز و نکات مهم سلامتی و خونه داری و… .البته من اصلا اظهار نظر در هر مساله ای رو تایید نمیکنم چون میتونه در دید دیگران تاثیر منفی داشته باشهبهتره که خیلی جاها خصوصا جایی که آقایون هم هستن سکوت کنیم و با متانت گوش کنیم و اگر لازم بود صحبت کنیم.پرحرف بودن اصلا خوب نیست و ربطی به اعتماد به نفس نداره.

*******************************************************

 

سلاممن به عنوان دختری که اعتماد بنفس ندارم صحبت میکنم.من همیشه از بودن توی جمع میترسم.خودم رو قبول ندارم.همیشه ازینکه حرف دلم رو بزنم واهمه داشتم بخاطر اینکه احساس میکنم بقیه ازم ناراحت بشن.سر کلاس هیچوقت سوالهایی که برام پیش اومده رو از استاد نپرسیدم چون فکر میکنم استاد و بچه ها مسخرم کنن.احساس میکنم چیزی بلد نیستم.احساس میکنم همه از من بهترن.همیشه از بودن توی جمع جدید واهمه داشتم.خجالتی هستم.نظر بقیه برام خیلی مهمه.کم صحبتم.احساس میکنم بقیه از بودن با من خسته میشن.همیشه حق و به بقیه میدم.هیچ وقت نتونستم حق خودم و بگیرم چون از عواقبش میترسم.میترسم خدای نکرده بحث یا دعوایی پیش بیاد یا اینکه کسی و ازخودم ناراحت کنم.کم رو بودن و خجالتی بودن مهمترین دلیل کمبود اعتماد بنفسه.باورتون نمیشه من حتی اگه برم آرایشگاه نمیتونم نظر خودم و بگم.اگه کور و کچلم هم کنن تشکر میکنم و میام بیرون.امیدوارم بقیه با خوندن مطالبی که نوشتم درس عبرتی باشه براشون و اینجوری نباشن.مرسی از کانال خوبتون

*******************************************************

 

باسلامبا دوستانی که میگن در همه جا اظهار نظر کنیم اصلا موافق نیستم،همسر پسر عمم که به تازگی ازدواج کردن در مورد همه مسائل اظهار نظر میکنند و خیلی صحبت میکنند که در نظر همه آدم خیلی جل و سبکی هستن،اصلا جالب نیست که راجب همه چیز آدم نظر بده،بنظر من غرور داشتن خیلی جاها قشنگ تر و جذاب تره.ممنون

*******************************************************

 

برقراری تماس چشمی طنازانه و با لبخند ملیح با دیگران از توصیه‌های همیشگی بوده است.ارتباط چشمی از بهترین موارد برای نشان دادن اعتماد به نفس بوده و انتقال این حس می‌تواند تاثیرزیادی روی فرد مقابلتان بذارد این همه نمونه ای از نشان دادن اعتماد بنفس ،با لبخند به چشم های همسر نگاه کنید و آرام و متين و ناااز سخن بگوييد او حتما شیفته ی اعتماد بنفس تان ميشود

*******************************************************

 

سلام خدمت همه دوستان وشیرین جون مرسی تشکربابت کانال خیلی عالیتون بحثی ـ که گفتید خیلی عالیه درمورداعتمادبنفس من ک اصلااعتمادبنفس ندارم وخیلی اذیت میشم توجمع اصلانمیتونم حرف بزنم فک میکنم همه یه جوری نگاه میکنن یاپشت سرم بگن دیدی چی گفت چه جوری گفت یااینکه مثلابعضیا اینقدازخودشون دست پختشون سلیقشون ازاخلاقشون تعریف میکنن ک نگو یه آشناداریم ماهمش ازخودش تعریف میکنه چون مارفت وآمدداریم خونشون یعنی اصلانه دست پخت نه اخلاق هیچ چیزنداره من موندم این چه اعتماد به نفسی داره چه جوری میتونه این چیزاروبیان کنه من اصلا نمیتونم یکم خجالتی هستم خودم دست کم میگیرم اصلااعتمادبنفس ندارم کمکم کنیدبانظراتتون مرسی ممنون.

*******************************************************

 

سلام خدمت همه دوستان وشیرین جون مرسی تشکربابت کانال خیلی عالیتون بحثی ـ که گفتید خیلی عالیه درمورداعتمادبنفس من ک اصلااعتمادبنفس ندارم وخیلی اذیت میشم توجمع اصلانمیتونم حرف بزنم فک میکنم همه یه جوری نگاه میکنن یاپشت سرم بگن دیدی چی گفت چه جوری گفت یااینکه مثلابعضیا اینقدازخودشون دست پختشون سلیقشون ازاخلاقشون تعریف میکنن ک نگو یه آشناداریم ماهمش ازخودش تعریف میکنه چون مارفت وآمدداریم خونشون یعنی اصلانه دست پخت نه اخلاق هیچ چیزنداره من موندم این چه اعتماد به نفسی داره چه جوری میتونه این چیزاروبیان کنه من اصلا نمیتونم یکم خجالتی هستم خودم دست کم میگیرم اصلااعتمادبنفس ندارم کمکم کنیدبانظراتتون مرسی ممنون.

*******************************************************

 

واسه اعتماد به نفس خواستم بگم که من کتاب زیاد میخونم.به دوستان هم پیشنهاد میکنم که اطلاعات عمومی خودشون رو بالا ببرن تا در یک جمع که هر بحثی شد چه پزشکی یا آشپزی یا … بتونن مشارکت داشته باشن.

*******************************************************

 

سلام وقت بخیر شیرین بانو بنده از نظر خودم اعتماد بنفس نسبتا خوبی دارم اما متاسفانه هم من و هم اغلب خانوم های ایرانی به دلیل حضور در جامعه ی مرد سالاری که از گذشته وجود داشته باز هم نیاز به تقویت این حس درخودمون داریم.

و فکر میکنم این نکات میتونه در افزایش اعتماد به نفس خانوم ها کمک کننده باشه: 1) اولین چیزی که باعث افزایش اعتماد به نفس در خانومها میشه ظاهر شیک و آراسته است. همیشه مرتب بودن و پوشیدن لباس های نو و مرتب چه در منزل و چه در بیرون از منزل باعث میشه از خودتون راضی باشید و احساس کنید که جامعه شمارو میپذیره.2) کارهای جدید رو تجربه کنید، هیچوقت نگید وای من دیگه چیزی یاد نمیگیرم خودتونو محک بزنید. مثلا یهو کلاس شنا برید ورزش های جدید رو امتحان کنید. یا کلاس زبان برید همه ی اینها باعث میشه ب خودتون ثابت کنید میتونید چیزهای جدید یاد بگیرید.3) مسولیت های جدید به عهده بگیرید مثلا توی باشگاه ی گروه پیاده روی تشکیل بدین و شما بشید مسئول هماهنگ کردن گروهتون. 4)کتاب بخونید ،خوندن کتاب باعث میشه که بهتر بتونید صحبت کنید و واژه های زیباتری در گفتارتون استفاده کنید. همینطور اینکه خوندن کتاب باعث میشه در جمع ها که قرار میگیرید حرف حساب برای گفتن داشته باشید و با اعتماد ب نفس صحبت کنید.5)وقتی با همسرتون صحبت میکنید ارتباط چشمی داشته باشید ادمهای قوی با اعتماد به نفس تو چشمای طرف مقابل نگاه میکنن و صحبت میکنن. اگر موضوع جدی هست ک با همسرتون میخاید درمیون بزارید سرتون رو پایین نگیرید و یا با لحن لوس و بچگانه صحبت نکنید. بگزارید همسرتون بدونه که با ی خانوم با اعتماد به نفس داره صحبت میکنه.6)و در آخر در هر سنی که هستید و هرتعداد که بچه دارید هیچوقت آرزوهای خودتون رو فراموش نکنید و برای تحقق اونها تلاش کنید. دانشگاه رفتن در سن 50 سالگی هیچ ایرادی نداره و همه از پسش بر میان به بالندگی خودتون کمک کنید.

*******************************************************

 

سلام من اعتماد به نفسم متوسطهاما اصلا کم نمیارم تا جایی که میشه جوری وانمود کنید که اعتماد به نفس دارین و نظر کسی روتون تاثیرندارهایجوری تبدیل میشه به یه عادتیکی از خانمای وابستگان ما هست که هرکسی جذبش میشهنه که فکر کنید خیلی زیباساصلنم اینطور نیس واسه خودمم عجیب بود من خودمم جلوش کم میاوردم با اینکه ازش سرتر بودم هم پوستم روشن تره هم قدم بلنده و…تا اینکه یه ذره دقت کردم دیدم سرشار از زنانگیه و فوق العاده اعتماد به نفس داره(تو کلامش,رفتارش)مثلا یه لباس حتی ساده باشه اون تن کنه همه جذبش میشننظر خودش بیشتر مهمه واسشمثلا بیشتر دیگران دوس دارن خودشون رو همراه او کنند تا اینکه اون خودشو…نمیدونم اطلاعاتم کافی بود یانه.اما هیچ خانمی به خاصی اون ندیدم مامانشم هم همیجوره یه جورای خیلی پبچیدس( رفتارش که بابِ دلِ آقایونه آقایون ایجور خانمای رو میپسندن)

*******************************************************

 

سلامبرای بالا بردن اعتماد بنفس باید کاری کنیم که واقعا به نظر خودمون مهم باشه! ینی اگه من فک میکنم درس خوندن خیلی مهمه باید همه تلاشم و بکنم برای ادامه تحصیل، اگه بنظرم کدبانو بودن مهمه، همه تلاشم و بکنم برای بهتر شدن. هرچی من نسبت به خودم حس بهتری داشته باشم، واقعا و دروني حس بهتری داشته باشم، دیگران هم من رو بالاتر ميبينن و اعتماد به نفسم بالاتر ميره.خیلی قضاوت دیگران برامون مهم نباشه، هرجایی که هستیم برای بهتر شدن تلاش کنیم و این رو باور کنیم که بهترین میشیم، اونوقت همه چی حله.یه چیز دیگه هم که خیلی کمک میکنه ظاهر همیشه مرتب و خوبه. منظورم از خوب، نظر خودمونه، نه دیگران. وقتی من حس خوبی به خودم داشته باشم، به دیگران هم منتقل میشه.و یه نکته ی خیلی خیلی مهم تر اینکه هييييچ وقت توی هیچ جمعی، از نقاط ضعف خودتون نگيد! تکرار یه سری جملات و کلمات منفی، بعد از یه مدت هم برای خودتون ملکه میشه و هم برای دیگران جا ميفته! اگر ضعفی توی خودتون حس میکنین برای برطرف کردنش اقدام کنین اما درباره ش حرف نزنين.مخصوصا درباره ی ظاهر تون هیچ وقت جلوی همسر یا بچه ها بدی نگین! یه جوری توی ذهنشون جا ميفته که حتی ملکه ی زیبایی هم بشین بازم به اون ضعف هایی که خودتون گفتين، ميبيننتونبه طور کلی آدمی که خودش و دوست داره و قبول داره، دیگران هم قبولش میکنن اینو نباید یادمون بره!

*******************************************************

 

سلام شیرین جون. اینقد کانالتون عالی هست واقعا ی دنیا تشکر دارم . برای سوال راه های افزایش اعتماد به نفس خواستم مواردی رو بگم.خب فن ببان خیلی مهم هست همیشه رسا و شمرده صبت کنیم. مخصوصا تو جمعا گوشه گیر نباشیم و برا موضوعات مختلف اظهار نظر کنیم. در واقع ی جورایی خودمونو قبول داشته باشیم حتی اگه اشتباه نترسیم و خیلی طبیعی برخورد کنیم.به نظر من افراد با اعتماد به نفس بالا به خودشون احترام میزارم و خوبی های خودشون رو بیشتر میگن تا تو ذهن همه حک بشه. مدادم مثلا میگن من فلان کارم فوق العاده س .این طوری هم همه میپذیرن و هم ادم خودش واقعا حس خوبی داره. برا افزایش اعتماد به نفس اولین کار کنار گذاشتن خجالت و.کم رویی و بعد مثلا جلو اینه تمرین کنن تا نترسن… ارزو دارم همگی زندگی بر وفق مرادشون باشه و شاد باشن.

خوش آمدید. به حساب کاربری خود وارد شوید.

 

 

آدرس ایمیلی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید را وارد نمائید تا یک رمز عبور جدید برای شما ارسال شود.

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع مقالات آموزشی و فیلم آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

برای همه‌ی ما لحظاتی وجود دارد که خجالت می‌کشیم، می‌ترسیم و مضطرب می‌شویم. گاهی خود را سرزنش می‌کنیم، تصویر نامناسبی از خود در ذهن داریم و اعتماد به نفس لازم را از دست می‌دهیم. تا این جای کار وضعیت عادی و همگانی است. البته بگذریم از دوستانی که همیشه و همیشه خود را دوست دارند و خود را درجه‌یک و عالی می‌دانند. بحث ما مسئله‌ی کمبود اعتماد به نفس است. یعنی وقتی نگاه منفی در تمام امور روزانه‌ی شما جاری است، همیشه منتظر شکست هستید و از نظر احساسی، فیزیکی یا روان‌شناسی ضعیف شده‌اید. اگر به خودتان ایمان ندارید، باید بدانید که باک موتور شما برای حرکت به سوی موفقیت خالی است. در ادامه ۲۰ مورد از علائم کمبود اعتماد به نفس مطرح شده‌ است. آنها را بخوانید و سعی کنید خود را بهتر بشناسید. گام اول برای حل هر مسئله‌ای شناخت آن است پس قبل از هر چیز باید بدانیم علائم کمبود اعتماد به نفس چیست و افرادی که اعتماد به نفس کمی دارند چگونه رفتار می‌کنند؟چکار کنم تا اعتماد به نفس داشته باشم

 

افرادی که اعتماد به نفس کافی ندارند، در جمع راحت نیستند. به ویژه وقتی دوست و آشنایی برای همراهی ندارند، صحبت کردن در جمع برای‌شان بسیار دشوار است. این افراد سعی می‌کنند خود را به روش‌های مختلف سرگرم کنند تا از ارتباط با سایرین دوری کنند و این روزها چه چیزی بهتر از تلفن همراه برای فرار از جمع؟! اگر شما هم این‌طور هستید، قدم اول را بردارید و با خود عهد کنید که در جمع با تلفن‌تان کار نکنید یا الکی خود را مشغول به کاری نشان ندهید. فقط به فکر این باشید که چطور سر صحبت را باز کنید و با اعتماد به نفس حرف بزنید. به خود بگویید: «من هم مثل بقیه‌ی افراد قدرت حرف‌ زدن و ارتباط برقرار‌ کردن رو دارم و اگه با کسی سر صحبت رو باز کنم، حتما گفت‌و‌گوی خوبی خواهیم‌ داشت.»

افرادی که اعتماد به نفس کافی ندارند، در بحث‌ها سریعا عقب‌نشینی می‌کنند. آنها توان متقاعد کردن دیگران را در خود نمی‌بینند. حتی وقتی که واقعا حق با دیگران نباشد، بیهوده با آنها موافقت می‌کنند تا نیازی به ادامه‌ی بحث پیش نیاید. دوستان عزیز! بدانید و آگاه باشید که هر کسی نظری دارد و نظر هر کس زاییده‌ی افکار، سواد و خواسته‌هایش است. با ابراز نکردن و دفاع نکردن از عقاید و ایده‌های خود، در واقع به افکار، سواد و خواسته‌هایتان توهین می‌کنید. شما درست به اندازه‌ی فردی که مخالفش هستید، حق دارید دیدگاه خود را بیان کنید و چه بسا که حق با شما باشد! ساکت ننشینید و با آرامش، نظر واقعی خود را مطرح‌ کنید. روش‌های متقاعد کردن متعدد هستند، مثلا می‌توانید از مهارت داستان‌گویی برای متقاعد کردن دیگران استفاده کنید.

مرتب بودن، آرایش و پیرایش بسیار پسندیده است. اما اگر اهمیت‌ دادن به سر و وضع بیش از حد طبیعی باشد، یعنی شما از کمبود اعتماد به نفس رنج می‌برید. یادتان باشد اعتماد به نفس از درون سرچشمه می‌گیرد و ربطی به عوامل بیرونی ندارد. با خود بگویید من زیبا هستم و ضمن رعایت نکات بهداشتی و پیراستگی، خود را بیش از حد درگیر سر و وضع و لباس‌تان نکنید. باور کنید اگر ساعت‌ها جلوی آینه نایستید و وقت خود را صرف طراحی تابلویی از رنگ روغن نکنید، هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

انتقاد‌پذیر باشید. اگر دوست‌تان در مورد مسئله‌ای از شما انتقاد کرده است، از او نرنجید (خب البته ما در اینجا فرض کرده‌ایم دوست شما اصول انتقاد سازنده را به درستی رعایت کرده است!). سعی‌ کنید به آن بیندیشید و در صورت منطقی بودن، عیب خود را رفع‌ کنید. از علائم کمبود اعتماد به نفس، این است که فرد مذکور از شنیدن نقد سایرین آزرده می‌شود و در خود می‌شکند. این افراد با شنیدن نقد عصبانی می‌شوند و ناراحتی‌شان روی بقیه‌ی کارهایشان هم اثر می‌گذارد. مثلا نقدی که همکارش به او وارد کرده‌ است، باعث بدخلقی او با دوستان و خانواده‌اش می‌شود.

 

اول فکر کنید و بعد حرف بزنید. این راهکار کلید موفقیت شما در گفت‌و‌گو‌هاست. بی‌محابا و بی‌تفکر حرف‌ زدن، نتایج مخربی دارد. اول حرف خود را مزه‌مزه کنید و سپس ابراز عقیده کنید. در این صورت ترس و پشیمانی برای‌تان به بار نخواهد‌ آمد. بعد از اینکه فکر کردید و جوانب حرف خود را سنجیدید، نظر خود را شجاعانه ابراز‌ کنید و آرام و شمرده سخن بگویید تا تأثیرگذار بشوید.

از علائم کمبود اعتماد به نفس، نداشتن نظرات ثابت است. افرادی که در آنها علائم کمبود اعتماد به نفس دیده می‌شود، سریعا و تحت تأثیر عوامل و افراد مختلف نظرشان عوض می‌شود. در حقیقت این افراد، جرئت صراحت و کنترل زندگی خود را ندارند. دمدمی مزاج هستند، مدام شک می‌کنند و از این شاخه به آن شاخه می‌پرند. صریح باشید، فکر کنید، تصمیم‌تان را بگیرید و تغییرش ندهید.

یکی دیگر از علائم کمبود اعتماد به نفس، واکنش‌های نامناسب در برابر تحسین‌شدن است. وقتی اعتماد به نفس کافی ندارید، مدام سعی می‌کنید تعریفی را که از شما می‌شود انکار کنید. مثلا وقتی شخصی از لباس خوب شما تعریف می‌کند، شروع می‌کنید به توجیه کردن دلایل مثبتی که قید کرده‌ است، به شکلی که فرد بیچاره را از گفته‌ی خود پشیمان می‌کنید. این یعنی شما یکی از علائم کمبود اعتماد به نفس را دارید. مثلا می‌گویید: «نه این لباس رو از حراجی خریدم» یا «اتفاقا این تنها لباسیه که بهم میاد. من معمولا بدقواره و ناجورم». خب این چه کاری است که می‌کنید؟! بپذیرید که از نظر آن فرد، شما برازنده بوده‌اید و با تشکر‌ کردن نشان‌ دهید که لیاقت تحسین را داشته‌اید.

 

افرادی که کمبود اعتماد به نفس دارند، قبل از رسیدن به اهداف و رؤیاهای خود تسلیم می‌شوند. آن‌قدر انرژی‌های منفی دارند که رمقی برای‌شان باقی نمی‌ماند. همیشه باید خود را باور داشت و به دنبال آرزوها رفت و از شکست نهراسید.

از دیگر علائم کمبود اعتماد به نفس، مقایسه‌ی خود با دیگران است، به ویژه مقایسه با افرادی که موفق‌تر هستند. افرادی که کمبود اعتماد به نفس دارند، به جای اینکه بر روی مسیر خود تمرکز کنند، مدام نگاه‌شان به دیگران است. مقایسه‌ کردن با دیگران مسخره‌ترین کار ممکن است. همان‌طور که بعضی از افراد از شما موفق‌تر هستند، دسته‌ای دیگر نیز وجود دارند که شما از آنها برتر هستید و این روند تا انتهای دنیا ادامه دارد. پس خودتان را فقط و فقط با شخص شخیص خودتان مقایسه‌ کنید. مهم‌ترین رقیب شما خودتان هستید.

افرادی که کمبود اعتماد به نفس دارند، خمیده هستند و صاف راه نمی‌روند. آنها طوری حرکت می‌کنند که انگار از خودشان شرمنده و خجل هستند. سعی کنید صاف راه بروید. سرتان را بالا بگیرید و برای تنظیم حرکات بدن خود وقت بگذارید.

هر کسی اشتباه می‌کند. اما کسی که کمبود اعتماد به نفس دارد، مدام دلیل‌تراشی می‌کند و برای دیگران توضیح می‌دهد. این افراد حتی اگر به موفقیت دست پیدا‌ کنند باز هم خود را ملزم به توضیح دادن به دیگران می‌بینند.

این افراد دیگران را بانی همه چیز می‌دانند، چه خوب و چه بد، البته بیشتر بدی‌ها را نتیجه‌ی اعمال دیگران می‌دانند. با این کار مسئولیت را از خود سلب می‌کنند و از بار پذیرش آن شانه خالی می‌کنند.

از دیگر علائم کمبود اعتماد به نفس بهانه‌تراشی و دلیل آوردن در برابر انتقاد سایرین است. فردی که اعتماد به نفس کافی دارد، به آرامی به نقد و نظر دیگران گوش می‌کند و سر فرصت با بررسی و تحلیل آن نقد، تصمیم لازم را برای تغییر یا بی‌اعتنایی می‌گیرد. اما اگر در مقابل انتقاد دیگران سریعا شروع به دلیل و بهانه آوردن می‌کنید، یعنی یکی از علائم کمبود اعتماد به نفس در شما هویدا شده‌ است. در واقع می‌خواهید به دیگران ثابت کنید که ارزشمند هستید و هیچ وقت اشتباه نمی‌کنید. در حالی‌که همه‌ی افراد ممکن است اشتباه کنند.

 

دست‌ به‌ سینه‌ بودن یا مورب قرار‌دادن پاها به شکل ضربدری، از علائم کمبود اعتماد به نفس است. زبان بدن خیلی چیزها از درون و رفتار شما فاش می‌کند. افرادی که اعتماد به نفس کمی دارند، همیشه حالت تدافعی دارند، منقبض و معذب هستند. در چنین مواردی حرکات بدن حالت ناراحت و منقبضی نشان می‌دهد.

نمی‌توان همه را راضی نگه‌ داشت. اگر کارتان را به بهترین شکل ممکن انجام بدهید یا حتی درست‌ترین و منطقی‌ترین حرف ممکن را بزنید، باز هم فردی پیدا می‌شود که با شما مخالف است. متأسفانه افرادی که کمبود اعتماد به نفس دارند، این طور به قضیه نگاه نمی‌کنند. آنها مدام در پی تأیید و رضایت دیگران هستند.

وقتی کمبود اعتماد به نفس داشته‌ باشید، از پیروزی‌هایتان هم لذت نمی‌برید. افرادی که این ویژگی‌ را دارند، نقش خود را در تمام وقایع، چه مثبت و چه منفی کم‌رنگ می‌بینند. بنابراین قادر نیستند از دستاوردهای خودشان لذت ببرند. همه‌ی موفقیت‌های خود را به پای شانس می‌گذارند و مطمئن هستند، دفعه‌ی دیگری در کار نیست و شانس همین یک‌بار در خانه‌شان را زده‌ است.

ترس از تغییر هم یکی دیگر از علائم کمبود اعتماد به نفس است. افراد این چنینی، میلی به تغییر ندارند. حتی اگر در وضعیت کاری یا زندگی نامناسبی باشند، از تغییر می‌ترسند و توان لازم برای مدیریت‌ چالش‌های ناشی از تغییر را ندارند.

از دیگر علائم کمبود اعتماد به نفس بدبینی است. افراد بدبین مدام غر می‌زنند و همه چیز را با منفی‌بافی نقد می‌کنند. به عبارت خودمانی، زبان خوش ندارند و احساسات منفی‌شان را به دوستان، همکاران و خانواده‌ی بی‌نوایشان نیز منتقل می‌کنند. آنها خوش‌بین نیستند و مانند بمبی بزرگ از نفرت و بدبینی، هر لحظه ممکن‌ است منفجر بشوند. برای داشتن اعتماد به نفس، لازم است خوش بینی را چاشنی زندگی خود کنید.

 

افرادی که کمبود اعتماد به نفس دارند، همیشه از آینده می‌ترسند. نمی‌توانند از زمان حال بهره ببرند. غصه‌ی آینده را می‌خورند و فراموش می‌کنند که دنیا دو روز است و این حساب و کتاب‌ها راه به جایی جز کوچه‌ی تاریک بدبینی و بدبختی نمی‌برد.

این افراد دوست دارند به کمال هر چیز دست پیدا‌ کنند. اما علی‌رغم این میل، جرئت کافی برای تلاش ندارند. در حقیقت ترس‌های آینده موجب می‌شود فکر کنند برای ابراز نظر و موفق بودن باید کاملِ کامل باشند. پس وقتی به نهایت موفقیت دست نمی‌یابند، خود را ناقص می‌بینند و شرم و خجالت به سراغ‌شان می‌آید.

با شناخت علائم کمبود اعتماد به نفس ضمن اینکه می‌توانید مشکلات احتمالی خود را درباره‌ی این ویژگی نامطلوب شناسایی و رفع کنید، رفتار دیگران را هم بهتر درک خواهید کرد و اگر با فردی رو‌به‌رو بشوید که علائم کمبود اعتماد به نفس دارد، با او راحت‌تر ارتباط برقرار خواهید‌ کرد. اعتماد به نفس یکی از اصلی‌ترین محرک‌ها برای موفقیت است. کسب آن کمی تلاش و همت می‌خواهد. روی خودتان کار کنید. اعتماد به نفس بال پروازی است که خدای بزرگ برای پرواز به سمت شادی و موفقیت در اختیار بشر قرار داده‌ است. بال پرواز خود را نچینید. پرواز کنید و لذت شادی و پیروزی را تجربه‌ کنید.

برگرفته از: livestrong lifehack

چکار کنم تا اعتماد به نفس داشته باشم

چکار کنم تا اعتماد به نفس داشته باشم

0

پیشنهاد شده برای شما :
0 sarah فواید،علائم،خواص جولای 21, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *