چه کار کنم که چاق شوم

چه کار کنم که چاق شوم

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

چه کار کنم که چاق شوم

چه کار کنم که چاق شوم

چه کار کنم که چاق شوم

این مورد را باید از مورد لاغری مفرط متمایز دانست. لاغری مفرط زمانی است که درجۀ تودۀ بدنی پایین تر از 18 باشد. طریقۀ محاسبۀ درجۀ تودۀ بدنی به این ترتیب است: وزن بدن بر حسب کیلوگرم دو بار تقسیم بر قد بر حسب متر. (مثلاً 52 کیلوگرم تقسیم بر1.7 متر تقسیم بر1.7 متر= 17.99)

این لاغری ها در اصل در شرایط زیر رخ می دهند: لاغری که از آن با عنوان “لاغری مفرط” یاد می شود، می توان دلایل متعددی داشته باشد: بی اشتهایی روحی_ روانی، افسردگی، بیماری شدید، بستری شدن بعد از آسیب های جسمی یا روحی؛

لاغری مرتبط با شیوۀ بد زندگی به این دلایل: خستگی بیش از حد، استعمال دخانیات و استفاده از روانگردان ها مانند الکل یا آنکسیولیتیک؛

نوع دیگر لاغری، در ارتباط با افزایش سن است، افراد مسن گاهی اوقات در غذا خوردن کوتاهی می کنند.

من لاغرم نیستم، نرمال هستم، اما هنوز هم می خواهم چاق شوم! وزن شما نرمال است زیرا وزن شماست و منطبق با ساختار بدنی تان است. این یک شانس بزرگ است زیرا شما می توانید مدت بیشتری عمر کنید. اما اندام مناسبی ندارید، احساس کوچکی می کنید یا همه همیشه به شما می گویند که خیلی لاغر هستید یا شاید چیزهای بدتری هم می گویند…. .

این در حالی است که شما احساس می کنید بدون این که خود را محدود کنید یا از چیزی محروم کنید، مدام در حال خوردن هستید. پس چه کار باید کرد؟ برخلاف آنچه همه تصور می کنند، بهترین پاسخ به این مشکلات از مسیر ورزش عبور می کند. چرا که متابولیسم بدن شما بسیار پایین است و باید افزایش داده شود!

ورزش با افزایش توده ماهیچه ای به اضافه شدن وزن کمک می کند و وزنی که اضافه می کنید منظم و هماهنگ شکل می گیرد.  ورزش بهترین محرک برای افزایش اشتهاست. اما، باید ورزش های عضله ساز را که استقامتی هستند، انتخاب کنید. برای این منظور بدن سازی عالی است. بدون انجام فعالیت جسمی، وزن اضافه شده در محل مورد نظر جای نخواهد گرفت…

شما می توانید با رعایت برخی اصول و خصوصاً برخی علایق، هم زمان کالری های دریافتی تان را هم افزایش دهید:

در محل کار ، همراهی برای غذا خوردن بیابید و از خوردن غذاهای سرپایی و ادامۀ کار اجتناب کنید.

با افراد  شوخ طبع که باعث علاقمندی شما به زندگی می شوند، رفت و آمد داشته باشید. طعم شوخی و سر زندگی را بچشید و حتی خودتان را مسخره کنید، به لاغری تان بخندید. خندیدن اشتها را باز می کند!

با انتخاب هر آنچه که دوست دارید، از آنها لذت ببرید و خودتان را راضی کنید. اگر صدایی از درون تان شنیدید که سعی می کند شما را بترساند، مسخره اش کنید! شاید این صدا از بچگی های شما می آید…

کتاب های آشپزی موجود در کیوسک های کتاب را ورق بزنید و بخریدشان. اصلاً چرا در یک کلاس آشپزی ثبت نام نمی کنید؟

در روز 4 وعده غذا بخورید: صبحانه، ناهار، عصرانه و شام. این یک اصل است!

صبح ها، یک صبحانۀ کامل از غلات، میوه ها، آبمیوه ها به اضافۀ پروتئین ها (تخم مرغ و ژامبون) بخورید. در دو وعده اصلی غذایی، روغن های مناسب به غذایتان اضافه کنید، روغن مناسب یعنی: روغن زیتون، روغن کلزا (اگر با روغن زیتون مخلوط شده باشد، بهتر است) و روغن گردو. می توانید روغن را به سالاد اضافه کنید. یا با برنج بخورید یا روی ماکارونی یا سبزی بریزید.

از دانه های روغنی، بادام، گردو و دانۀ کاج هم استفاده کنید. می توانید با این دانه های روغنی و البته پنیر غذاها و سالاد را تزیین کنید.

برای عصرانه بهترین خوراکی “آجیل” است، آجیل هم شامل میوه های روغنی می شود و هم میوه های خشک مانند آلوی خشک، خرما، برگۀ زردآلو و… .

اگر خوش شانس هستید و شکلات دوست دارید، بدانید که بهترین یاری دهنده را یافته اید.

فراموش نکنید که مراقب سایزتان هم باشید. بعد از همۀ این حرف ها اندام تان هم بسیار مهم است.

آرشیو موضوعی وبسایت

شما در حال حاضر اینجا هستید :

تغذیه و سلامتی

سلامت زنان

سلامت مردان

چه کار کنم که چاق شوم

سلامت کودکان

سلامت میانسالان

سلامت روان

سلامت جنسی

اعتیاد و سیگار

پوست و مو

دهان و دندان

تناسب اندام

ویتامین و مکمل

انواع دارو ها

انواع بیماری

بعضی از افراد مادرزادی لاغر بدنیا می آیند و یا لاغر بوده و نمی دانند، چگونه چاق شوند. هرچند اکثر افراد بدنبال لاغری هستند، اما خیلی ها هم چاق شدن برایشان آرزو است. بعضی ها برای شرکت در تیم های ورزشی و یا ماندن در تیم نیاز به چاق شدن دارند. بعضی دیگر احساس می کنند که با چاق شدن زیباتر و سالم تر بنظر می رسند. بدون توجه به دلیل شما برای چاقی، چگونگی چاق شدن بدون اینکه بسلامتی شما آسیبی برسد، در مقاله امروز راستینه بررسی شده است.

برای چاق شدن سالم باید برروی غذاهای سالم تمرکز کرد، چراکه هرچند کالری بیشتر آدم را چاق می کند، اما تغذیه سالم و مقوی لازم تر است.

برای چاقی نیاز به مصرف غذاهای پرکالری در عین حال سالم است نه فقط غذاهایی که پر از کالری، چربی، شکر و … است. هدف شما باید این باشد که غذاهای پر از ویتامین، مواد معدنی، مواد مغذی و در عین حال کالری را اتخاب و مصرف نمایید. با غذاهای مغذی برای چاقی شروع کرده و سپس هر وقت توانستید، غذایتان را با خوراکی های اضافی همچون ماست، میوه، آجیل و چربی های سالم غنی نمایید. بعضی از توصیه ها در این رابطه شامل:

بدون توجه به اینکه چرا می خواهید چاق شوید، بیشتر خوردن غذا و میان وعده های اضافی به شما در دریافت کالری بیشتر کمک می کند. سعی کنید شش وعده غذایی در روز میل کرده و دقت کنید همه وعده ها یا حداقل سه تای آنها حاوی پروتئین، نشاسته، سبزیجات و چربی باشد. 

برای مثال یکی از وعده های شما می تواندئ ساندویچ مرغ یا بوقلمون بهمراه نان (تهیه شده با غلات کامل)، سس مایونز، گوجه فرنگی و اسموتی میوه می باشد.

عاقلانه و از بین خوراکی های سالم غذا انتخاب کرده و مصرف نمایید، از این طریق می شود هفتگی بطور متوسط نصف پوند و یا یک پوند وزن کسب نمایید.

ورزشکارانی که می خواهند حجم عضلات بدنشان را بالاببرند، نیاز به اضافه کردن کالری و پروتئین کافی بهمراه ورزش های استقامتی برای بزرگ کردن نقاط خاص بدنشان دارند. مصرف میان وعده های غنی از پروتئین، شیرکاکائوی کم چرب و … بعد از ورزش برای رساندن تغذیه لازم بعد از ورزش به ماهیچه ها، لازم است.

میان وعده های مفید پرکالری، پر از پروتئین و نوشیدنی های حاوی پروتئین انتخاب مناسبی می باشند. از ورزش هایی که عضله ساز نبوده و نیاز به میان وعده های مکرر دارند، اجتناب نمایید.

اگر شما می خواهید چاق شوید، می بایست اشتهایتان را نیز افزایش دهید. زمانیکه اشتهای خوردن ندارید، بعضی حقه ها به شما در تحریک اشتهایتان کمک می نماید. کمی پیاده روی قبل از غذاخوردن به شما در افزایش اشتهایتان کمک می نماید. زمانیکه گرسنه نیستید، با غذاهای مورد علاقه تان از خود پذیرایی کنید، به این طریق شاید اشتهایتان افزایش یافته و یا رقبت به خوردن پیدا کنید. همچنین با استفاده از ادویه های مختلف و مورد علاقه تان به افزایش اشتها کمک نمایید.

مایعات از جمله آب، باعث احساس سیری در شما می شود، پس مایعات را جدا از غذا مصرف کرده تا جای خوراکی ها با آب و یا مایعات پر نشود.

مزه میوه ها بخصوص اگر بهمراه یک اسموتی سبک باشند، به افزایش اشتهای شما کمک می کند.

غذاهای پر از کالری و مواد مغذی، خوراکی های حاوی چربی، بخصوص چربی های گیاهی هستند. چربی های گیاهی همچون چربی موجود در آجیل ها، بادام زمینی، دانه ها، کره بادام زمینی، آووکادو منابعی غنی از چربی سالم و مواد مغذی هستند.

چربی های گیاهی فراه کننده مواد مغذی و به همان میزان چربی های گیاهی کالری می باشند، اما این نوع خوراکی ها بعلاوه موارد ذکر شده، حاوی چربی های اشباع شده، که باعث افزایش کلسترول خون می شوند، می باشند.

ابتدا با غذاهای حاوی چربی گیاهی شروع کرده و اگر میزان کلسترول نرمالی دارید کم کم میزان چربی های حیوانی هم افزایش دهید. چربی های حیوانی ممکن است باعث بیماری های قلبی شوند، پس مقدار چربی حیوانی را کنترل کرده و در صورت بالارفتن میزان کلسترول تان مقدار آنها را کاهش دهید.

همچنین برای چاق شدن بهتر است میزان بیشتری نوشیدنی های کالری دار بنوشید، تا به چاق شدن شما کمک نماید. همچنین مصرف سس های پر کالری همچون سس مایونز، هزار جزیره و … نیز موثر است. سیب زمینی یکی دیگر از مواد مناسب برای چاقی است، همچنین این خوراکی را می توان با سس، پنیر، شیر، سبزیجات و یا روغن های گیاهی مانند روغن زیتون مصرف نمود.

منابع

http://www.webmd.com/diet/features/how-to-gain-weight
wikihow

تغذیه و سلامتی

تغذیه و تناسب اندام

تغذیه و سلامتی

سلامت عمومی

سلامت عمومی

سلامت جنسی

اطلاعات پزشکی

چه کار کنم که چاق شوم

سلامت عمومی

سلامت عمومی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وب‌سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

من ۱۹ سالمه ۱۷۵ قد و ۷۳ وزن البته قبلش ۶۱ بودم که با خوردن قوتو و هروز صبح نیم ساعت بعد از صبحانه یک لیوان شیر عسل غلیظ تونستم وزنمو افزایش بدم واقعا خیلی روووم اثر بخش بود امید وهرم شماهام با این ترفند به ارزو تون برسین…

دوستان اصل سلامتی. سالم باشی مهم نیست لاغری چاقی

سلام

سلام بچه ها استرس خیلی تاثیر داره من خودم ۴۹ کیلو بودم بخاطر استرس ونگرانی اینده ۱۰ کیلو کم شدم تو ۲ماه قدم ۱۶۰ . افسردگی هم باعث کاهش اشتها میشه.

سلام من قدم ١٥٧ وزنم ٣٧ خيلي لاغرم و كمبود وزن دارم باشگاه هم سه ماه رفتم وزنم كمتر شد😐
صورتم تپله ولي بدنم نه چاق نميشه
اگه كسي قرصي داروي گياهي نميدونم هرروشي كه چاق ميكنه سراغ داره به ماهم معرفي كنه لططفاا

سلوم
من ۱۷ سالمه
قدم حدودا ۱۶۰ هست و وزنم ۴۷
حدود ۱۰کیلو کمبود وزن دارم
ولی به ۵۰کیلو هم راضیم😂
قبلا۴۵بودم ولی جدیدا زیاد میخورم و باعث شد ۲کیلو اضاف کنم…ولی دوس دارم تو ۱ماه ۵کیلو اضافه کنم حوصله دکتر رفتنم ندارم چیکا کنم بجز زیاد خوردن😂

دوستای گلم اگه میخوایین بدونیین وزنتون متعادله یا نه مثلا فردی که ۱۸۰قدشه باید بشه ۸۰ کیلو این یعنی نه لاغره نه چاق ۱۵۰باید باشه ۵۰ کیلو حالا حساب کنین ببینین چقدر کم دارین

دوستای گلم اگه میخوایین چاق بشین یا بدنتون ورزشکاری و بدنسازی بشه باید برین باشگاه بدنسازی اونجا مربیتون اگه با تجربه باشه میتونه هرماه ۱۰ کیلو وزنتونو اضافه کنه ،البته خرجشم زیاده من توانشو ندارم الان ۶۵ کیلو هستم با ۱۸۵قد دیگه اکثرا میگن معتاد شده ولی برم باشگاه بازم درعرض دوماه میشم ۸۰ کیلو البته یه تومن پول میخواد پنج سال طول کشید از ۸۰ شدم ۶۵

سلام من قدم ۱۶۰ وزنمم ۶۰ کیلو رازشو میخایید بدونید ؟؟؟ صبحانه گردو و پنیر میخورم همراه نان ببری و یک لیوان شیر یعنی این صبحانه همیشگی منه . ظهرها اغلب ماکارانی برنج میخورم اما حتما همراه سه لیوان دوغ یا پر کاسه ماست و پونه بهمراه سبزی تره و نعنا . میان وعده حتما نصف نون غذا سر دستی میخورم نون پیاز یا نون خیار یا نون گوجه. شب هم غذامو هرچی باشه بانون یه نون کامل میخورم یا برنج و اینا باشه متوسط بشقاب بازم همراه دوغ میخورم. لذا من بعضی مواقع در طول روز از آبمیوه یا شیر استفاده میکنم غذاهامم همیشه همراه روغن کنجد درست میکنم . اینا رو جدی بگیرید و کیف کنین من همه جور مانتویی اندازمه تا میرم پرو خانم میگه خوش بحالت. البته من تو زندگیمم استرس و اینا ندارم خوشبختانه موفق باشید برا منم دعا کنید

سلام.ی راهی هس ک رو همه اثر داره…پودر جینسیگ هس ک تو خیلی از عطاری های شهرای بزرگ موجوده و قوطیه مشکی داره.شیمیایی ام نیس.به شدت اشتهارو زیاد میکنه و همزمان خیلی چاق کننده هس.تو دو سه روز اول نتیجشو حس میکنید و ی ماه یا بیشتر ب وزن ایده آلتون میرسید.واقعا مثله معجزس!من خودم امتحان کردم دوستان و خیلی راضی ام…خواستم کمکی هم ب بقیه کرده باشم.فقط حواستون باشه معدتون خالی نمونه و بخورید.تاثیر سریعشو میبینید.هر روز ی ربع قبل یکی از وعده های غذایی ی قاشق از پودرو با ی لیوان آب مخلوط کنید و بخورید.

سلام من بعداز زایمان ۹کیلو وزن کم کردم تا وزن قبل از بارداری شش ماه اززایمانم میگذره ولی هنوز خیلی لاغرهستم نمیدونم دلیلش چیه وچیکارکنم؟لطفاکمک کنید ممنون

سلام زهرا هستم ۳۲ سالمه و قدم ۱۶۰ وزنم ۵۰ میخوام چاق شم چکار کنم بخاطر کارم همش پیاده روی میکنم و وزن کم میکنم لطفا راهنمائی کنید

سلام من ۱۶ سالمه وزنمم ۴۶و قدمم ۱۶۳ چیکار کنم چاق بشم لطفا راهنمایی کنید

س من علی هستم. ۱۶سالمه و قد ۱۷۷و۵۵کیلو.هرکس منو میبینه میگه چقدر لاغری. خودمم میخام چاق شم ولی هرکار میکنم نمیتونم شما میگین من چیکار کنم?ایا تحرک نداشته باشم لاغر میشم

سلام دوستان…برای چاق شدن بدون اینکه چربی بیارین هر روز دو لیوان شیر با دو قاشق جوانه ی گندم مصرف کنید میتونید بهش پودر سفیده ی تخم مرغم اضافه کنید و البته ۱۰ مین بعد از صبحانه و ناهار میل کنید شبا هم قبل خواب یه لیوان شیر عسل بخورید تاثیرش از کل مکملا خیییللللی بیشتره ولی باید اراده بخرج بدین و مرتب مصرف کنید پوستتونم خوشگل و شفاف میشه به حرفم گوش بدید ضرر نمیکنید

سلام من ۱۶سالمه قدم۱۶۹وزنم ۶۶همه میگن لاغری!لطفا نظر بدین

ممنون خوب بود دکتر

آقا من هر چی میخورم فقط از صورت چاق میشم
چیکار کنم بدنمم تپل بشه

سلام اگه کسی میدونه واسه چاقی چیکار کنیم لطفا کمک کنه
من ۱۷ سالمه و ۴۰ کیلوام هرکی منو میبینه میگه چرا اینقد لاغری
هر ازمایشی هم ک بگید انجام دادم اگه کسی دونست چی خوبه و چه قرصی یا مکملی ب منم بگه ممنونم

سلام من ۱۹سالمه قد۱۶۲ووزن ۴۹آیامن لاغرم؟

سویق چیه ؟؟ از کجا میشه تهیه کرد

😅😅😅مردم از خنده

سلام .من ۲۸ سالمه قد ۱۹۰ و وزن ۸۵ ایا من لاغرم؟

سابالیک . هرکی میخواد چاق بشه فقط سویق کامل بخوره چاق میشه نیاز به چیزی نیست . سویق با ماست مخلوط کنی بخوری صورتت چاق میشه . واگه باشیر بخوری اشتهات باز میشه چاق میشی

سلام من ۲۴ سالمه قد ۱۸۰با وزن ۵۵کیلو من قبلا زیاد میخوردم. جوری که داداشم میگفت گاو 😶… ولی چند مدتی هست که لاغر شدم هر جا میرم میگن وای ممد چرا اینقدر لاغر شدی و صورتم کشیده شده استخوانای پشتم زده بیرون و خلاصه خسته شدم. از این که لاغر شدم و این منو خیلی ناراحت و افسرده کرده و خجالت میکشم با کسی و بحت کنم کلا منو کلافه کرده این لاغری و هر جایی که دعوت میشیم. من بخاطر لاغریم. ب جایی نمیرم ,,. دکتر هم رفتن ولی جوابی نگرفتم چرا فقط۲کیلو اضافه کردم ولی بعدش دوباره به ۵۵کیلو برگشتم. من ورزش هم میکنم هفته ای۴بار والیبال و فوتسال ولی بازم چاق نمیشم .. من با این وضع روز به روز ناراحت و افسرده تر میشم …

منم مثل تو

منم میخوام چاق شم لطفا اگه کسی راهی رو رفته که به افزایش وزنش کمکی شده به منم بگه..میخوام تا عروسیم کمی وزنم بره بالا..۴۱ کیلوام😢

سپیده هسم
۲۳ساله
۴۴کیلو
هرکی میبینتم فک می‌کنه ۱۷ سالمه
خعلی کوچیک موندم
دوس دارم چاق شم
شوهرمم دوس داره یکم تپل شم
ولی هرکاری میکنم چاق نمیشم
لطفاً کمکم کنین
مچکر

سلام. من قبلا خیلی لاغر بودم. اما رفتم پیش یه پزشک تغذیه و دستوراتشو مو به مو انجام دادم.
الان خدارو شکر بعد از شیش ماه نه تنها از لاغری دراومدم، بلکه یه کم هم تپل شدم. مجبور شدم تمام لباسامو بندازم دور و با سایز الانم لباس تهیه کنم.
حتی شورت و رکابی و… رو هم مجبور شدم عوض کنم. حتی شورت مایومم دیگه تنم نمیشه.
الان خیلی خوش تیپ شدم. میتونم لباسای کشی و جذب بپوشم. دیگه از رفتن به استخر خجالت نمیکشم و حتی بیشتر دوس دارم در معرض دید باشم.

ببخشیدا جق رو کاهش وزن تاسیر داره؟ ۱۷ سالمه ۱۷۳قدمه ۶۸ وزنمه لاغرم یا چاق؟

به نفرنیست که چاق شده باشه جوابی گرفته باشه بیادماروراهنمایی کنه،.؟

سلام من هم خیلی کم اشتها هستم مثلا ناهار حداقل ۱۰ دقیقه بیشتر نمیتونم بخورم دوست دارم بیشتر بخورم ولی نمیتونم و البته میترسم زیاد بخورم توروخدا کمکم کنید ۲۷سال دارم قدم ۱۶۲ و وزنم ۵۲ ازاین وضع خسته شدم

من اینارو که خوندم همشون قد و وزنشون خوبه من ۱۷ سالمه و وزنم ۳۷ کیلو خیلی وزنم کمه دکترم رفتم ولی حل نشده دارم کلافه میشم میشه کمکم کنید

س.من اسمم مبینا،۱۸سالم قدم۱۷۰وزنم۴۵.
خیلی لاغرم ودوس دارم چاق شم.هرراهی رو ک بگین امتخان کردم عرق یونجه خوردم انواع قرصهای اشتهاآورطبیعی وشیمیایی خوردم ولی متاسفانه جواب نگرفتم،فقط ی مدت کَته میخوردم ک اونم یخورده تپل شدم
ولی برای مدتی بیمارستان بستری بودم بخاطرکم خونی شدیدولاغرترشدم.
آندوسکوپی هم کردم انگل هم نداشتم.
صورتم کشیده ولاغرهس.آرزودارم چاق شم.
ی راهکارطبیعی وموثرمیخام ک موندگارباشه من تا۷،۸سالگی تپل وتوپربودم ولی ی دفه لاغرشدم وکم خونی گرفتم ورنگ وروم زرد شد.واقعاخیلی ناراحتم😔😔😔
اگ میشه کمکم کنین.

توهر وعده حتی صبح ها یه بشقاب کامل سیب زمینی سرخ کرده باسس فراوان بخورید بعدا تاثیرش میبینید

چیکارکنم‌ که وزنم‌ به۷۵یا۸۰برسه

من ۲۰ سالمه و ۱۷۰قدم و ۶۶کیلو وزنم.میخوام بشم ۷۵ کیلو اما نمی تونم.من ورزش زیاد میکنم صبح ها توی خونه و بعدظهر ها هم توی باشگاه.الان حدود ۵ماه است که وزنم هی میشه ۶۳ و هی میشه ۶۶٫به زور خودم رو روی ۶۶نگه داشتم.خیلی غذاهم میخورم اما وزنم بیشتر ۶۶ نمیره؟چیکار کنم؟

درضمن کباب و دوغ تاثیری دارد؟؟؟

سلام.من خیلی دوس دارم چاق بشم .غذا خوب میخورم ولی میگن جسه چاقی رو ندارم.نظر بدین بگین من چیکار کنم

با سلام خدمت مدیر سایت من هر کاری که کردم نتونستم چاق بشم و هرچی میخورم چاق نمیشم لطفا راهنماییم کنید باتشکر از مدیر سایت
من وزن ۴۰ سن ۱۴قدم ۱۵۰ ممنون میشم اگه پاسخ بدید…

سلام من ۲۵ سالم بود قد ۱۶۹ وزنم ۴۳
خیلی لاغر بودم تا اینکه یه دکتر رفتم. دقیقا یک سال تمام رفتم وزنم به ۶۰ کیلو رسید ولی اخرش خودم خراب کردم نرفتم و به ۵۵ برگشتم.
ببینید چاق شدن با قرص و مکمل راحته. اما ماندگاریش سخته.. دکترم بمن گفت با هر روشی چاق بشی بعدش باید ۶ ماه توهمون رژیم بمونی تا تو اون وزن تو ذهنت ماندگار بشه. گفت ذهن ۶ ماه طول میکشه تا وزن جدید رو بپذیره وگرنه دوباره به همون وزن برمیگردی.و من دقیقا از ۴۳ تا ۵۵ را ۶ ماه اول رژیمم زباد کردم اما ۵ کیلو باقی مونده رو تثبیت نکردم.خدا خیرش بده دکترمو

يه دكتر تغذيه خوب تَو شيراز معرفي كنيد منم ٢٨سالمه وزن٤٣😔😔😔😔

من صورتم لاغر بود برا اولین بار جوانه گندم استفاده کردم با ماست یا شیر فرقی نداره اینقدز از صورت و بدن چاق شدم تعجب کردم تموم مانتوهام برام تنگ شدن اما یه مدت که نخوردی دوباره لاغر میشی اما نه زیاد الانم بعضی موقع ها میخورم ولی مثل بار اول تاثیر نداره نمیدونم واسه چی

سلام جوانه گندم با ماست قاطی کنم

جوانه گندم هم عالیه

شما دخترا خیلی به اندامتون اهمیت میدنا همین که غصه لاغری میخورید لاغر تر میشید از ما گفتن

سلام من ۲۰ سالمه قدم ۱۷۸ و وزنم ۵۴ کیلوگرمه و روزی ۵٫۶ وعده غذا میخورم ولی حس میکنم لاغرترم میشم چیکار کنم وزنم بیشتر بشه

سلام من لاغرم وزنم ۶۵ و قدم۱۷۲وسن ۱۳سال هستم میخوام کمی چاق شوم چکار کنم

مشکل ما اینکه ک اشتها غذا خوردن نداریم که بخوایم چاق بشیم .من همه راها را رفتم اما همش برکشت داشت تازه بعضی ها ش اصلا روم اثر نمیکرد.تا اینکه این راحل پیدا کرد. هرکی واقعا میخواد طبیعی چاق بشه این روش عالیه.وقتی میبینم رو من اثر کرده حتما رو همه اثر میکنه .

کدوم راه میشه بفرماید

سلام من۲۰سالمه،۱۶۴‌قدم و ۵۳کیلو وزن دارم خیلی دوسدارم چاق شم دکتر تغزیه هم رفتم چندین بار ولی اصلا نتیجه نگرفتم چون ب محض اینکه داروهارو دیگه مصرف نکنی سریع ب حالت اول برمیگردی ..کلا اشتها هم زیاد ندارم میخواستم ببینم کسی داروی گیاهی ک مضر نباشه برا افزایش اشتها سراغ داره…بیشتراز همه صورتم خیلی استخونی وکشیدس….واقعا عذاب آوره وقتی بقیه بهم میگن چقدر لاغری از این جمله متنفرم….البته باید بگم آدم بسیار زود رنج وپر استرسیم هستم وزود جوش میارم وعصبی میشم شاید اگه این ویژگیارو نداشتم چاق میشدم….ب هرحال لطفا راهنمایی کنین ممنون میشم

ما خو نمیتوانی غزا اینجوری بخوریم چون نه وقت غذا یم معلوم هست نه اینقدر پول داریم برای مایک قورس معرفی کنید ممنونم

سلام من خیلی لاغر بودم جوری که دنده های سینم دونه دونه شمرده میشد تا این که رفتم باشگاه بدنسازی بالاخره بعد یه سال جون کندن فهمیدم تنها راه وزن بالا بردن شیرخشکه
شیر خشکو سه پیمونهکه تو خودشه تو شیر پرچرب بریزین بعد قشنگ هم بزنین روزی دو وعده میل کنین جواب میگیرین من ۶ کیلیو بالا اومدم امیدوارم موفق شین دوستان

سلام خوبین شما ببخشید چه شیرخشکی خوردید که خوب بوده

عزیزم چه شیر خشکی بود میشه اسمشو بگی عزیزم من ۲۰ سالمه ۵۷ کیلو ۱۷۰ قدم مرسی گلم اگه اسمشو بگی

واقعاً جواب ميده

داداش ببخشید اینو میگم ولی ما هرچی شیر خشک خوردیم لاغر تر شدیم که سرکار گذاشتی.وزنم از ۶۵ اومد رو ۵۶

تو رو خدا ی چی بگید من بخورم چاق شم خیییلی لاغرم صورتمم کشیده هستو لاغر بدنمم خیلی کوچولو ولی پهلو دارم با این وزن کم چیکار کنم ک چاق شمو پهلو نداشته باشمم

سلام من ۶۲کیلو وزنمه ۱۶سالمه قدمم ۱۷۰ گفتم ببینم خوبم یانه

به نظر من ۵ کیلوی دیگه عالی میشی

اره خوبی نسبت به سنت

سلام من ۱۹سالمه قدم۱۷۰وزنمم ۹۰ ولی اصلــــــن معلوم نمیشه کمرم باریکه شکمم ندارم.خیلیم غذا میخورم وتحرک زیادیم ندارم.ولی هرموقعی ک بتونم میرقصم .عالیه

۳ ساله ازدواج کردم همسرم خیلی باهام رابطه جنسی میکنه هرشب چن تا گفتم ببینم کاهش وزن داره رابطه جنسی ۱۹ سالمه ۵۹ کیلو قد ۱۷۰

سلام دوستان منم ۲۳ سالمه قدم۱۶۳ هست.وزنم ۴۵کیلو.یه چند ماهی قرص خوردم ۷کیلو اضاف کردم اما الان چند ماه برگشتم به وزن قبلم. نیاز دارم سریع چاق بشم.لطفا کمکم کنید.

سلام من ۲۰ سالمه ۵۶ کیلو وزن دارم قدم ۱۷۲ دکتر تفذیه رفتم ولی اثرش فقط ۱کیلو بود این ۱کیلو هم با قرصی که دکتر داد زیاد کردم کلی هزینه کردم دیگه نرفتم ۱کیلو رو میخوام چکار با سه ماه

من چکار کنم چاق بشم

سلام 😢 من۲۱ سالمه وزنم ۴۰ کیلو هستش آزمایش دادم هیچ مشکلی ندارم ولی اصلا چاق نمیشم غذامم خوبه . چیکار کنممممم😭😭😭😭

من ۱۴سالمه قدم ۱۶۲وزنم ۴۳هس چیکارکنم چاق شم هرچیم میخورم چاق نمیشم

سلام سحر هستم ۳۰ ساله وزن ۴۶ لاغری و دوست ندارم و این غذاهای ک نوشتید ب مدت طولانی هزینه بر هست و وقت گیر داروی طبیعی ک عوارضی نداشته باشه ب من معرفی کنید ک بنونم حداقا ۷ کیلو اضافه وزن داشته باشم ….لاغری مادر زادی هست .واقعا لاغری باعث افسردگی ادم میشه وقتی همه مرتب میگن وای سحر چرا انقد لاغر شدی

سنت هم زیاده چرا این قدر لاغری

سلام سحر هستم ۳۰ ساله وزن ۴۶ لاغری و دوست ندارم و این غذاهای ک نوشتید ب مدت طولانی هزینه بر هست و وقت گیر داروی طبیعی ک عوارضی نداشته باشه ب من معرفی کنید ک بنونم حداقا ۷ کیلو اضافه وزن داشته باشم ….لاغری مادر زادی هست .

سلام.ممنونم از راهنماییهاتون.خسته نباشید.
من خانمی ۱۷ساله هستم وزنم۶۵کیلو هست.یکبار لاغر میشم دوباره بهتر میشم.میخاستم ببینم رابطه جنسی زیاد ,مثلا هفته ای چهار تا پنج بار روی مرد یا زن اثر داره یا نه؟چون شوهرم خیلی باهام ور میره. ممنونم اگه کسی میدونه راهنمایی کنه.

سلام تا اونجایی که من میدونم یه مقداری صرف انرژی داره ولی کلا روی سلامتی و شکل بدن و زیبیایی بدن خیلی تاثیر داره.
و اون صرف انرژی اش هم میشه با خوردن یه میان وعده یت انرژی زا قبل رابطه جبران کرد.

سلام خسته نباشید
سجاد هستم ۲۲سال
وزن ۵۵میخوام ۷کیلواضافه وزن داشته باشم
چه باید استفاده کنم
اگ..راهنمای ک ممنون میشم

میشه کمک کنین

سلام من۵۵وزنمه ۱۷۷هم قددارم میشه برا ۵کیلواضافتر کردن وزنم کمک کنید.اخه من یدفعه لاغر شدم ۶۵بودم۱۰کیلو آف خوردم میخوام ۶۰نرمال بشم

سلام دوستان من قدم۱۶۲وزنم۴۰خیلی لاغرم و ضعف دارم خودم رژیم گرفتم چاق نشدم تازگی رفتم دکتر تغذیه امیدوارم وزن مناسب قدمو بدست بیارم تازه متاهلم هستم

سلام من ۲۴ سال دارم وزنم ۶۰ کیلو است و قدم ۱۸۰ سانت است میخواهم کمی چاق شوم حدودا ۷۰ کیلو لطفا رهنمایی کنید.
ممنون از سایت خوب تان_

سلام ممنون از سایتتون من ۱۳سالمه قدم ۱۶۳ سانته ووزنم ۳۸ کیلو تورو خدا کمک کنید چاق شم

سلام غذا بخورچاق شی

منم ۲۸سالمه قدم ۱۶۳ وزنم ۶۶ خوبم ولی خودم راضی نیستم دوست دارم بیشتر بشم

سلام من ۱۹ سالمه و ۴۲ کیلو هستم قدمم ۱۶۰ خیلی کمبود وزن دارم.
هیچ مشکل یا بیماریه خاصی هم ندارم ب خاطر شغلم و رشته ام زیاد عصبی میشم و حرص میخورم و استرس دارم.
روز ب روزم دارم لاغرتر میشم.
لطفا راهنماییم کنید.
ممنون از سایت خوبتون.

منم لاغرم اما با لاغرای دیگه فرق دارم
اما دوس دارم یکم چاق بشم نه زیاد همین کوچیک بودن خوبه
۱۶سالمه و ۴۶ کیلو م کمک کنین ۵۰ بشم
سایتتون خوبه دنبالش میکنم

سلام من ۱۹ سالمه ۳۸ کیلو هستم چاق
نمیشم زهر گوشت هستم باید چیکار کنم که چاق شم ؟

سلام باران يه دكتر غدد برو بعد دكتر تغذيه مشكلت بگو يه أزمايش كلي هم بده

سلام من ١٩سالمه قدم ١٦٦وزنم ٤٠كيلوخيلي لاغرم اشتهام اصلا خوب نميشه همش دورعده كم ميخورم راهنمايي كنيد چطوري چاق بشم

ممنون از سایت خوبتون عالی بود…

خیلی خوب بود. عالی

سلام من ۱۷ سالمه و وزنمم ۵۷ کیلو طوری که لباس میپوشم رو تنم نمیشینه لاغری بدجوری عصبیم کرده تا حالا پیش متخصص و پزشک هم نرفتم گفتم از اینجا راهنمایی بگیرم این تابستون چکاری میشه کرد تا من حداقل ۱۰ کیلویی وزنم اضافه شه تو این سه ماه جواب بدید ممنون میشم.

ما ایرانیا اصولا ادمای تنبل و عجولی هستیم. تنها راه برای چاق شدن تو یکی دو ماه رفتن پیش متخصص تغذیه و برنامه غذاییه. جوری که به هر وزنی بخواید میرسید. فقط پرخوری ملاک نیس. اینکه چی میخوریم و چه موادب لازم هستش برا بدن مدنظره. یه چیزی هم که عالی چاق میکنه نون باگت و دلستر و سس مایونز و ساندویچه.
من خودم با ساندویچ و دلستر یه ماهه ۶ کیلو چاق شدم

سلام.من هم خیلی لاغر هستم.۱۵ سالم هست و حدودا ۴۲کیلو وزن دارم.
از بس همه به من گفتن که لاغر هستم دیگه حتی دلم نمی پام را از خونه بیرون بزارم.طورو خدا بگید چیکار کنم

سلام دوستان عزیز.همه راه حل هایی که گفته شده خوبن اما باور کنید مشکل لاغری مربوط میشه به مغز ،تا وقتی شما جوش میخورید،ناراحت و افسرده هستید هیچ وقت چاق نمیشه.باید در مغز و درون در نهایت شادی باشید.با کمک از امام حسین یه ماه امتحان کنید حتی یه ثانیه هم ناراحت نباشید فقط از زندگی لذت ببرید.یاعلی

با سلام.من ۲۳ سالمه،وزنم ۴۰ كيلو مي باشد و قد هم ۱۴۸ لطفا ي مكمل خوب معرفي كنيد ك چاق شوم

باسلام من۱۸۰قدم هست وزنم ۶۴میخوام چاق شوم خیلی کارانجام دادم امانشد چیکارکنم چاق شوم ممنون

با عرض سلام
خدایی اعتماد به نفسم صفر بود هیچ وقت تصور نمیکردم ک چاق شوم بخدا فقط زیاد غذا میخوردم و ورزش میکردم خدایی الان بدنی سالم و قشنگ و سینه های بلند دارم به شما هم سفارش میدم

سلام.من هفده سالمه قدم یک و هشتاد و دو …وزنم پنجاه و هشت کیلو
چطور چاق بشم
خواهشا کمک کنید

من ١٧سالمه قدم ١٧٥ وزنم ٦٣ ميخواهم چاق بشم لطفا كمكم كنيد

ممنون عالی بود

سلام من ۱۷ سالمه قدمم ۱۶۵ وزنم ۵۰ کیلو . خیلی سعی کردم چاق بشم اما نشدم. لطفا کمکم کنید

من ۱۸سالمه و قدم ۱۵۶ و وزنم ۳۳ کیلو و میخوام بشم ۵۰

هر کی راه حلی داره بگه خیلی مهمه

وزنم ۴۳ اشتباه شد۳۳

سلام من ۲۱سالمه ۱۶۳ قدمه و۴۵ وزنم یه دختر یک ساله دارم شیرش میدم میخوام زودتر۱۰کیلو چاق بشم کمکم کنید

سلام من ۱۹ سالمه ولی خیلی لاغرم دوست دارم چاق شم و تو پر قدم ۱۶۰ و وزنم ۴۳ کیلوعع خیلی کپبود وزن دارم این مساله باعث شده من اعتماد ب نفسمو از دست بدم
خواهش میکنم کمک کنید ک من چجوری چاق شم

سلام.من ی دخدر ۱۵ساله هستم،وزنم ۴۶و قدم ۱۵۷هستش ،خیلی کمبود وزن دارم آیاااا؟

تو ک خیییلی خوبی بابا من ۱۶سالمه .قدم ۱۶۵ وزنم ۴۲🏩😩

سلام من هم تقریبا همینجورم
قدم ۱۶۹ ولی وزنم ۴۷ هست 😂😂

شما ک خوبی من الان دوماهه میرم پیش دکتر تغذیه از۴۵کیلو تغییر نکردم.
قدم۱۶۵ وزنم۴۵ .خسته شدم.
شیرخشک.کره بادام زمینی.مولتی ویتامین.قرص شیکوریدین.شربت مینرال.هرچی بگید خوردم یک کیلو هم اضافه نکردم‌.پنجاه بشم راضیم والا

سلام من ۵۵وزن دارم میخوام چاق تربشم قدم۱۷۷هستش میشه مکملاتونو بهم معرفی کنین مرسی

سلام شماکه خیلی خوبین من الان ۱۶سالمه قدم ۱۳۵ وزنم ۲۹ کیلو افسرده شدم😔

سلام براساس قد شما وزن تقربیا متعادل هس

مال من؟

وزن عادی هر فرد باید از قدش حداکثر ۱۵کیلو کمتر باشه
من ۱۳سالمه قدم ۱۵۴ وزنم۴۰است من وزنم نسبتا متعادله یعنی اگر۳۹کیلو بودم کمبود وزن داشتم ولی بازم پوست استخونم نمی دونم چیکار کنم چاق شم کمکم کنین

من کمی بیش لاغر هستم دارو برایم نشان بدهید که مضر نبوده و هم باعث شود به اندازه مناسب چاق شوم امید وارم همکاریم کنید لطف تان خواهد بود…

جون مادرتون یکی به من کمک کنه.من تو روز ۴ وعده غدا می خورم اما اصلا چاق نمیشم به طوری که استخون های بدنم دیده میشه ! دیگه نمی دونم چه غلطی بکنم ؟؟؟!

خخخخخخ منم بخدا مثه توم داغونم اگه سیگاری میکشیدم اینطوری لاغر نمیشدم من هیچی استفاده نمیکنم غذا میخورم ولی اصلا چاق نمیشم اسکلت برقی شدم کمک های

آقا دانیال من میدونم واقعا شمارو درک میکنم اما این قضیه زمان میبره باید وعده های غذایی رو زیادکنی قرص اشتها آور بخوری وبدنسازی سنگین کارکنی حتما دریکسال جواب میگیری اما نه سریع زمان میبره اصلا نباید ناامید وعجول بود لاغری اصلا مشکل نیس همش درست میشه با ورزش وخوردن اما زمان میبره یکسال

من کمی لاغرهستم دوست دارم چاق شوم ۱۷کیلو کمبود وزن دارم می خواهم جبران شود درضمن سیگار می کشم

من یه سال سیتالوپرام مصرف کردم و دوماه اول ده کیلو کم کردم..الان دوساله که دیگه قرصو نمیخورم ولی وزنم اضافه نمیشه آزمایشم دادم گفتن مشکلی ندارم..قدم۱۵۷و وزنم۴۰٫٫چیکار کنم؟

سلام،من اسمم محمد هست و ۱۳ سالم هست وزنم ۴۵کیلو و قدم۱۶۹ هستش(البته قدم ارثی هستش،از طرف دایی هام).من اشتها ندارم وقتی که غذا میخوذم،اصلا نمیتونم غذا بخورم،هی حس میکنم که یه بویی میده.
لطفا کمکم کنید تا این مشکلم حل شود و چاق شوم

استرس عامل اصلی لاغری .

سلام۲۳سالمِ.متأهل هستم و بیست کیلو کم دارم .همه جور آزمایشی دادم و سالم هستم امااصلا چاق نمیشم و الان کارم به طلاق کشیده اما چاق نمیشم بخاطر بقاء زندگی کمکم کنید

سلام داشتن آرامش و بیخیالی خیلی کمک میکنه من خودم اصلا چاق نمی شدم تا اینه ببخیال همه چی شدم وزنم رف بالا در ضمن وعده غذایی بیشتر بخور

باشگا بدنسازی برو

سلام من ۱۸سالمه قدم۱۷۰وزنم ۵۸کیلو.ده دوازده کیلو باید چاق شم. غذامو نسیت به قبل بیشتر کردم بیشتر میخورم واز اون دسته ادمهایی هستم که لاغرم ولی یه خورده شکم دارم الانم که بیشتر میخورم شکمم بزرگتر نمیشه؟ بالاتنه م خوبه فقط میخوام پاهام هم چاقتر بشه ؟باشگاه نمیتونم برم تو خونه تمرین میکنم

سلام من دختری ۲۱ساله هستم ۱۵۷قدمه۴۰کیلو وزنم شده خیلی کاهش وزن داشتم مثلا از ۴۹طی سه سال رسیدم به ۴۰خیلی دوست دارم به وزن ایده آل خودم بپرسم وخیلی ناراحتم تنبلی تخمدان دارم و دکترم آزمایش تیروئید دادم ندارم مشکلی ازاین لحاظ پودر و قرص خاص نخوردم میترسم واشتها اصلا ندارم تا میخام یکچیزی زیاد بخورم معدم جواب میکنه میخاد بالا بیارم نمیزاره بیشتر بخورم چیکار کنم صبح خیلی معده ام حالت تهوع داره توروخداااا راهنمایی کنید یه ماهه دیگ عروسی داریم

سلام من ۱۶ سالمه و ۴۳ کیلو هستم استعداد چاقی ندارم لطفا راهنمایی کنید

من۲۱سالمه قدم۱۵۳و وزنم ۳۸خیلی لاغرم و اصلاتغیروزن ندارم لطفا راهنماییم کنین

ازتشویش زیاد پرهیزکن

سلام
دختر من ۱۲تمام سن دارد ۲۸کیلو وزن وقد ۱۴۹ . یک سال و نیم می شود که وزن نگرفته است اگه گرفته باشد یک کیلو
لطفا راهنماییم کنید

سلام من ۲۳ سالمه قدم ۱۷۸ وزنم ۵۵

خواهشا کمکم کنید من اشتهارد داشتم و دارم هنوز ولی چاق نمیشم من دو سال پیش ۶۰ کیلو بودم داشتم چاق میشدم بعدش دل درد شدید داشتم بستری شده بودم (مشکل از معده نبود مشکل از روده ام بود )بعدش ۴۸ کیلو شدم بعدش وقتی که مرخصی شدم غذا خوب میخوردم شدم ۵۵ کیلو بعد از دو سال باز همون ۵۵ کیلوام هیچ فرقی نکرد. رفتم دکتر ازمایش گرفتم میگه سالمم ولی چاق نمیشم همه میگن من شبیه مرتضی پاشاییم یا شبیه معتادم ای خدااا . زخممون کرد 😭

خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ عالی بودتیکه آخرش

سلام من خیلی لاغرم ۴۶کیلو ام قد هم ۱۶۸
چیکار کنم چاغ بشم

دربالا گفته آید وعده غذایی خود را بیشتر کنید همین سه وعده غذایی را اشتها ندارم، لطفا راهنمای نماید خسته شدم از اینکه همه می گویند لاغر شدی.

همه میگن لاغر شدی خسته شدم
دیگه جلو فامیلا خجالت میکشم نمیدونم چرا چاق نمیشم
مچ دست صورتم خیلی لاغره نمیدونم چه غلطی بکنم :/

سلام من۱۷۰ قدمه باید ۶۳کیلوباشم ولی۴۸ کیلوام
یه مدت باشگاه رفتم ۲کیلوکم کردم ۲باردکتره تغذیه رفتم توی ۴ماه فقط۴کیلواضافه کردم وبعد که رژیمه غذایی و قرصهامو ولکردم وزنم برگشت ۳ماهه ازدواج کردم بجای اینکه چاق بشم لاغرترم شدم نمیدونم چیکارکنم هرراهی روامتحان کردم خیلی افسرده شدم

من۲۷سالم است ۱۷۵سانتی قدم است ۷۰کیلو وزن دارم خوب است

من اشتهام تقریبا خوبه ولی چاق نمیشم
متخصص تغذیه رفتم و میگه وزنت خیلی خوبه و ویزیتمو پس گرف

سلام من ۲۰سالمه نسبت به سن و قدم خیلی لاغرم ازمایش کل هم دادم سالمم هیچی مشکلی نیس اما هر چی میخورم هر کاری میکنم چاق نمیشم ۱۲کیلو کم دارم توروخدا کمکم کنین?

سلام من خیلی لاغر بودم الانم خیلی چاق شدم و از من میشنوید باید از پشت غذا تون فقط آب میوه و کاکاو و همیشه خودتونو خوش حال نگهدارید همین کاری هم نداره

سلام ۴۴سالمه متاهلم لاغری ازارم میده همه فکر می کنن معتادم اما نیستم استرس در کار وزندگیم زیاده چه کار کنم

سلام من همه کاری کردم که چاق بشم اما بی فایده بود هیچ تغییری نکردم دیگه نمی دونم چیکار کنم

سلام
من هرکاری میکنم فایده نداره میخورم همون نمیخورم همون انگار بدنم stopزده .باید چیکار کنم تا یه شکی وارد بشه به بدنم

سلام.ممنون از مطالب مفیدتون.
من ۱۷ سال سن دارم و ۱۹۰ قد و ۶۵ کیلو وزنمه.هر راهی برای چاق شدن امتحان کردم نشد.از داروهای گیاهی گرفته تا متخصص تغذیه و…
چند وقتی میشه بدنسازی کار میکنم.دیگه تنها راهی که برام مونده خوردن مکمل های بدنسازیه.میخواستم نطر شمارو در این مورد بدونم.ممنونم…

ممنون

آیا بدنسازی کمکی میکنه واسه چاق شدن

سلامی دوباره به عزیزان..خسته نباشین..سوالم اینه که چکونه چاق بشم؟؟ میخوام وزنم را ببرم بالا؟امروز رفتم قرص چاق کننده انرژی گرفتم ایاقرص انرژی عوارضی هم داره؟

خیلی عالی


با عرض سلام و خسته نباشید من سن ۲۱ سالگی دارم و با قد ۱٫۸۰ ولی خییییلی لاغرم ولی نمیدونم چکار باید کرد ک وزنم بره بالا …

با عرض سلام و خسته نباشید من ۱۸ سالمه قدم ۱۶۳هستش و وزنم۳۶بر سرعت میخوام چاغ شم میشه راهنماییم کنین

ببخشید شما میتونید به من برنامه غذایی بدید؟
واینکه من ۱۲ سالمه قدم ۱۵۰ ووزنمم ۳۵ میباشد میخواستم بدونم کدومش کمه

سلام من همه نوع ویتامین امتحان کردم ولی فایده ای نداشته خیلی هم لاغرنیستم موندم دیگه چیکارکنم

سلام منم لاغر بودم ولي حالا در حال پيشرفتم دارم چاق ميشم بهتون پيشنهاد ميكنم از مولتي ويتامين ايراني يا از ويتامينbاستفاده كنيد

منظور ت شامپو مولتی ویتامین من زیاد استفاده کردم نمیشه….

راست میگی؟

والا ما راست گاو همه چی میخوریم اما مثل کرم میمونیم نمیدونم این چه سیستمیه فک کنم خدا یادش رفته حص چاقی تو بدن ما بزاره به هر حال اونایی کث با خوردنم چاق نمیشن باید برن بیش خدا راه دیگه ای نداره

با سلام
من قدم ۱۷۵ و ۱۸ سالمه وزنم ۶۵ کیلو.
تقریبا چند کیلو لاغرم؟
خیلی ممنون بابت سایتتون.

حالم ازلاغری بهم خوردش.خدایاکمک کن تا همه کسی که لاغرن چاق بشن.

شمامیبایست بادکتر تغذیه مشورت کنین!!!!!!!! وااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

با سلام، من ۱۸ سالمه و قدم ۱۷۰ سانتی متره. وزنم ۵۲ کیلو هستش. چه راه حل های ساده ای هست که من بتونم تا عید حداقل ۸ کیلو وزن اضافه کنم؟
ضمنا خانوادگی استعداد چاقی نداریم.
ممنون میشم راه های ساده و عملی برام بگید.

سلام.
من یه مدتی بود که از پودرهای چاقی استفاده میکردم.خیلی ام موثر بود.
اما دو هفته بعد بدنم شروع کرد ب جوش زدن.بعد این موضوع نگرانم کرد
تا اینکه دیگه مصرف نکردم.بدنم ب حالت اولش برگشت حتی بدترم شدم.
دوباره از اون پودر گرفتم مصرف کردم ولی هیچ تغییری نکردم.انگار ک روی بدنم هیچ
تاثیری نداشت.الان از لاغری دارم اعذاب میکشم.اعتماد ب نفسمو از دست دادم
اگه میشه راهنماییم کنید..ممنون

با سلام بهتره تحت نظر متخصص تغذیه باشید تا به طور اصولی وزن خود را افزایش دهید

در این سایت اطلاعات خوبی دریافت کردم.برای چاقی اطلاعاتبیشتر و مفیدتری قرار دهید.

سلام دوستان من از لاغریم خیلی رنج میبرم کمکم کنید
سن۱۶قد۱۵۵وزن۴۲اهممممممممم همممم
کمکم کنید یه راه حل بهم بگید

با سلام بهتره تحت نظر متخصص تغذیه باشید

سلام
بنده ۱۷۵ قد و ۶۳ کیلو وزن دارم تمام آزمایشهای خون و تیروئید رو هم انجام دادن، هیچ مشکل هورمونی ندارم اما چاق بشو نیستم. ۴۵ سال دارم و از بچگی لاغر بودم، ناهار و شام هم خوب می خورم، به هر حال از دید بنده افسردگی و لاغری قابل درمان نیستند که نیستند، کاش بچه هامون سراغ این دو رشته تحصیلی نرن چون وقت تلف کردنه

سن من بالای ۱۸ سال هس.ن مشکل تیرویید دارم.ن انگل.قدم ۱۷۵٫وزنم۶۰٫میخوام ب ۷۵ برسم.خیلی لاغرم.هر کاری میکنم چاق نمیشم.حتی از مکمل هم استفاده کردم تما فایده نداش.صورتمم خیلی لاغره.در این مورد خیلی ناراحتم.لطفا کمکم کنید و راه چاره بدید.این مشکل منو حل کنید.منتظرم جوابتونم.خیلی ممنون.
تشکر . ….

با سلام بهتره تحت نظر یک متخصص تغذیه باشید

بد نبود

سلام .من خیلی لاغر بودم . راههای مختلفی رو ازمایش کردم هیچ وقت جواب نگرفتم وزنم ۵۸ و قدم ۱٫۷۵ . دارو – پودر چندین بار استفاده کردم اما بعد از مدتی بازم لاغر شدم . اما الان در عرض ۵ ماه وزنم شده ۶۷ هر دو سه هفته ۱ کیلو چاق میشم خیلی عالیه

سلام خب محمد چطوری وزنت بالا رفت؟منم مثل توام

خب چیکار کردی ک اینجوری داری پیش میری

سلام من۱۳سالمه و۴۰کیلو هستم خیلی دوس دارم چاق بشم ولی هر کار میکنم چاق نمیشم…یک عالمه غذا میخورم و جیز هایی که شما توصیه کردین ولی هیچ چاقی در خودم نمیبینم…….
ممنون میشم اگه راهنماییم کنیین

سلام.من اززمان جنینی لاغربودم طوری که وقتی به دنیااومدم همه میگفتن این میمیره.ازهمان کودکی تلاش خودم واطرافین افزایش وزن من بودولی تاالأن نتیجه ای نداشته.تمام آزمایشاتمم مشکلی نداشته،میشه گفت سیستم بدنم اینه؟

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز من قدم۱۷۵وزنم۵۶کیلو و۱۶سالمه رفتم ورزش بد نبود توصیه میکنم برید . من ۲الی۳کیلو چاق شدم.

واااایــــــ خدا من میخام زوده زود چاق بشم دیگه خسته شدم:(
حالشو ندارم برم دکتر تغذیه…
غذاهم ک زیاد میخورم ولی چاق نمیشم
کل خانوادمون چاقن فقد من لاغرم
چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام ابتدا باید به متخصص تغذیه مراجعه نمایید ممکنه با توجه به bmiشما دارای وزن نرمال باشید

سلام.ميخوايد چاق بشيد چکار من الان چاقم ب کدوم جهنمى رسيدم ههههه

سلام
بنظرم برای چاق شدن اولین قدم انجام ازمایش انگله چون بیشتر ادمای لاغر دچار انگل هستن

با سلام و خسته نباشید تو رو خدا جواب منو بدید من ۱۷سالمه ۴۸کیلویم میخوام چاق بشم لطفا راهنمایی کنید 😭

سلام من ۱۷ سالمه ۵۱ کیلو ام قدم ۱٫۶۵ اما همه میگن خیلی لاغری چی کار کنم
ایا ممکن پروتیئن بدنم کم باشه یا باید قرص خاصی مصرف کنم ممنون میشم اگه کمکم کنید

باسلام خدمت شما
برای بررسی و درمان میبایست به متخصص تغذیه مراجعه نمایید.

سلام خدا قوت
من ۲۳سالمه ۱۷۰قدمه ۵۰کیلو وزنمه خانوادتن متعادلیم واقعا راضی هستم
خداروشکر میکنم که سالمم . اشتهامم فوق العاده خوبه آزمایشه تیرویئدم دادم تنظیمه تنظیم بودم شکره خدا.
دوچرخه سواری هم میکنم.
و نظراته دوستانو میخوندم واقعا خندم میگرفت.به نظره من سیرت زیبا به از جسم زیباست………

اقا یه راه میگم برین حالشو ببرین ازدواج کنید چاق شید به همین راحتی من ۷۰ یا ۷۴ کیلو بودم ازدواج کردم شدم ۸۵ و الان میخوام لاغر شم ولی خداییش همون ۷۰ بهتر از این بود

سلام خسته نباشین خیلی عالی بود

سلام و سپاس از محبت شما خواننده گرامی

یه سوال: ایا نخوردن چایی تو چاق شدن تاثیر داره؟؟؟؟؟

من یه پوست و روکشم چیکارکنم که استخون>لاغرودرنهایت لاغر وچاق بشم

سلام.قدم ۱۹۴سانته وزنم ۸۰٫٫چه جوری میتونم حداقل ده کیلو وزن اضافه کنم چون واقعا از لاغری خودم متنفرم..دوماهه دارم بدنسازی هم میرم ..میتونم از مکمل های خوراکی مثه کراتین استفاده کنم؟ مربی باشگاه میگه تامیتونی پروتین و نشاسته بخور..تقزیبا تخم مرغ و سیب زمینی پخته جز برنامه غذاییم شده…به نظر شما اگه ادامه بدم نتیجه میگیرم؟
من یه پسر ۱۹ ساله هستمدرضمن اشتهامم زیاده

نه تا میتونه سمت کراتین و آمپول نرو چاق نشی بهتر از اینه که آمپول و کراتین بزنی

سلام.قدم ۱۹۴سانته وزنم ۸۰٫٫چه جوری میتونم حداقل ده کیلو وزن اضافه کنم چون واقعا از لاغری خودم متنفرم..دوماهه دارم بدنسازی هم میرم ..میتونم از مکمل های خوراکی مثه کراتین استفاده کنم؟ مربی باشگاه میگه تامیتونی پروتین و نشاسته بخور..تقزیبا تخم مرغ و سیب زمینی پخته جز برنامه غذاییم شده…به نظر شما اگه ادامه بدم نتیجه میگیرم؟
من یه پسر ۱۹ ساله هستم

سلام من ۱۷ سالمه و ۱۶۲ قدمه وزنمم ۴۲ من زیاد لاغر نیستم ولی کمبود وزن دارم استخون بندیم هم زیاده، هسچ مریضی یا مشکلی هم ندارم ولی هرچی میخورم چاق نمیشم البته تو یه ماه ۱ کیلو چاق شدم
ازتون خواهش میکنم بهم بگید چجوری میتونم چاق بشم حداقل تو یه ماه ۴یا۶ کیلو لطفااااااا
خیلی ممنون دوباره میام تا جوابمو بگیرم فعلا

خیلی میخورم ولی چاق نمیشم

من هر کاری میکنم چاق نمیشوم

سلام دلم میخواست توی سه ماهه ی تابستون چاق کنم اما دوماهش که رفت فقط همین یک ماه مونده تورو خدا کمک کنین دلم نمیخواد این یک ماه روهم ازدست بدم.اگه هم برای چاق شدن توی این یک ماه تو خوردن چربی ها زیاده روی کنم مطمئنا جوش میزنم،چیکار کنمممممم؟ 🙁

باسلام خدمت شما
مصرف کربوهیدرات، و خوراکی های پروتئینی و نشاسته دار را افزایش دهید. بهترین کار مراجعه به متخصص تغذیه می باشد.

سلام.من ۱۷۱قد و۵۴کیلو وزن دارم.قسمت پایین تنه خوبه ولی بالا تنه لاغره.داشتن کمر باریک خیلی من رو ناراحت کرده.لطفا برای چاقی این قسمت نظری بدین.
ممنون

باسلام خدمت شما
عموما برای چاقی های موضعی نیاز به ورزش های خاص برای آن ناحیه می باشد. به مربی بدنسازی مراجعه نمایید.

دوستان عزیز من خیلی لاغرم و اصلا استعداد چاقی ندارم ولی میخوام چاق بشم
لطفا راهنماییم کنید
قدم۱۶۴ و وزنم ۴۹ هست و ۱۵ سالمه
خواهشاااا راهنماییم کنید چون این موضوع کلافم کرده

باسلام خدمت شما
با افزایش سن وزن هم افزایش پیدا می کند با اینحال شما می توانید مصرف خوراکی های پرکالری و پرکربوهیدرات همچون ماکارونی و سیب زمینی و برنج و نان را افزایش دهید.

منم ۱۶۳قدم و وزنم ۴۷ همسن ایشونم.مشکل معده هم دارم و رژیم غذایی دکتر گوارش بهم داده.انقدر بی اشتهام ک دکتر گفته داری زخم معده میگیری.واقعا نمیدونم چیکار کنم.از طرفی همه بهم میگن خیلی لاغری

با سلام و باتشکر از شما راستینه ای های عزیز.چند تا سوال از حضورتون داشتم.
۱-بنده نسبت به هم سن و سال های خودم یه کم لاغر هستم البته به پزشک تغذیه هم مراجعه کردم.اما پیشنهاد پزشک این بود که از شیرینی و شکلات و روغن زیاد ووو…….بیشتر استفاده کنم به اضافه ی شربت اشتها آور ..اما با توصیه های ایشون نه تنها هیچ کمکی به من نشد بلکه باعث شد تا چربی بنده لب مرز بره و جوشهای زیادی بزنم….سوالی که از شما داشتم اینه که چگونه و با خوردن چه چیزهایی میتونم به چاق شدنم کمک کنم در حالی که چربی زیاد نداشته باشند و جوش های کمتری بزنم …..
۲-دومین سوال بنده اینه که چگونه میتونم به کمی چاق شدن صورتم کمک کنم؟….. ممنون میشم اگه سریعتر به بنده جواب بدین….

باسلام خدمت شما
فقط افزایش مصرف چربی لازم نیست بلکه خوراکی های کربوهیدراتی و پروتئینی هم کمک می نماید. ورزش هم نمی بایست فراموش شود بخصوص خوردن خوراکی های قندی بین ورزش و یا بعد آن . افزایش مصرف ماکارونی، سیب زمینی، برنج و … و همچنین افزایش مصرف خوراکی های نشاسته دار.
برای چاق شدن صورت هم مقاله زیر را مطالعه نمایید:
چگونگی چاق کردن صورت

سلام و خستـــــــــه نبـــــــاشی….
هر هفته همه میگن لاغر شدی ولی غذامم زیاده ..
ترشی هم باعث لاغری میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

باسلام خیر ترشی تاثیری در لاغری ندارد. مگر اینکه فرد غذا نخورده و خود را با ترشی و سایر مخلفات کم کالری مشغول نماید.

من قرص مولتی ویتامین فارماتون استفاده میکنم میگن براچاقی عالیه.نظرشماچیه؟؟

باسلام خدمت شما
فارموتون همانطور که فرمودید مولتی ویتامین هست اما چون باعث افزایش اشتها می شود به همین منظور برای چاقی هم تجویز می گردد.

عسل هم باعث چاقی است یا نه?

بله عسل هم کالری داشته و مصرف زیاد آن باعث چاقی می شود.

اکثر موادغذایی که باعث چاقی میشن یا چرب یا گرم یا تحریک کننده هستن که برای افراد متسعد جوش مصرفش خوب نیست بغیر از گروه غلات
حالا کسی که لاغره میخواد چاق بشه جوش هم میزند باید چیکار کنه؟؟؟!چی مصرف کنه؟ درضمن پرکاری تیرویید هم ندارم!
وزن ۴۴ قد۱۶۰ سن ۲۰

میخواهم عضوشماباشم

من بسیار علاقه دارم تا عضو شماباشم چون زیادعلاقه دارم تابیشتربدانم.

سلام.
تو ماه رمضون چیکار کنیم اصلا نمیشه چاق کرد تازه لاغرترم میشم
روزه ضرر نداره؟

باسلام خدمت شما
خیر بجز مواقعیکه منع پزشکی شدید وجود دارد مشکلی وجود ندارد.
افطارهارو با غذاهای کربوهیدراتی مثل ماکارونی و … آغاز کرده و سحر غذاهای چرب میل نمایید تا به چاق شدن و حفظ انرژی شما کمک نماید.

سلام خسته نباشید.
ببخشید من هرچی بیشتر هم غذا میخورم چاق نمیشم.تورو خدا بگید چیکار کنم که بتونم چاق بشم

باسلام خدمت شما
میبایست ابتدا علت اینکه شما چاق نمیشوید مشخص شود
خیلی اوقات مشکل خاصی وجود ندارد ولی بعضی از بیماری ها مانند پرکاری تیروئید می توانند عامل لاغری باشند. شما میبایست ابتدا به متخصص تغذیه و سپس به پزشک برای انجام آزمیاشات مراجعه نمایید

سلام.من تفريبا۶ماهه كه ازدواج كردم اوايل داشتم چاق ميشدم ولي تفريبا۳,۴ماهه كه ۴٫۵ كيلو يه هو كم كردم آزمايش هم دادم ولي مشكلي نداشتم.۱ماهه ديگه عروسيمه خيلي لاغرشدم تروخدا كمكم كنيد.چيكاركنم زود وسريع چاق شم؟الانم ماه رمضونه تندتند دارم آب ميشم.ممنون ازلطفتون اگه ممكنه زودجوابمو بديد

باسلام خدمت شما
برخلاف میلمون ولی امکان کمکی بغیر از توصیه های زیر توسط ما وجود ندارد:
۱) استرس خود را کاهش داده و در صورت نیاز در این دوره به روانپزشک مراجعه نمایید استرس یکی از عوامل لاغر شدن افراد است. بخصوص با توجه به داشتن استرس عقد و عروسی
۲) به هیچ عنوان از قرص هایی که ادعای چاقی می کنند استفاده ننمایید این قرص ها نتنها چا نمی کنند بلکه آسیب رسان هم هستند. مگر قرص ها و مکمل های تجویزی از طرف پزشکان و متخصصان.
۳) به یک متخصص تغذیه برای دریافت رژیم غذایی مراجعه نمایید. نتنها ایشان برای شما رژیم غذایی تجویز می نمایند بلکه ورزش هاییکه به شما در افزایش ماهیچه ها کمک می کند نیز توصیه می نمایند.

آیا یک رژیم غذایی درست میتواند ۳ ماهه باعث چاقی شود؟ومارا به اندام دلخواه برساند؟

آیا میشود با رژیم غذایی درست در عرض ۳ ماه چاق شد ب اندام دلخواه رسید؟

باسلام بسته به میزان وزنی که تمایل دارید برسی دارد
بطور مثال سه ماه با رژیم و ورزش های لازم برای چاق شدن در حد ۵ کیلو کمی بیشتر و یا کم تر مناسب می باشد اما اگر انتظار افزایش وزن ۲۰ کیلویی دارید بنظر منطقی نمی رسد و حتی اگر در سه ماه اینمقدار وزن اضافه نمایید خطر ابتلا به بیماری افزایش می یابد.
برای دریافت رژیم غذایی سالم برای چاق شدن به متخصص تغذیه مراجعه کرده و با ایشان مشورت نموده و دنبال داروها و رژیم های غیرمنطقی و ماهواره ای نباشید.

سلام عالی بود من لاغرم ولی روزه میگیرم آیا تو لاغرتر شدنم تاثیر داره؟

تحقیق دانشمندان نشان میدهد که افراد لاغر بدن سالم تری نسبت به چاق ها دارند اینقدر از این که لاغرید ناراحت نباشید #@!

اگه فقط بخوام بالا تنه ام چاق شه چیکار باید بکنم؟ممنون میشم راهنماییم کنید

با سلام خدمت شما
برای چاقی ناحیه های خاص نیاز به ورزش های خاص هست. برای این منظور به متخصص تغذیه مراجعه نمایید.
انشالله در آینده مطالبی درباره چاقی ها و لاغری های موضعی قرار می دهیم.

دوس دارم چاق بشم یکم از صورت و بدن.ممنون

انشالله در آینده مقالات بیشتری در این زمینه خواهیم نوشت

بابا منم دوس دارم چاق بشم یکی کمکم کنه توروخدا

دوستان عزیز که میخان سریع چاق شوند میتونن با من تماس بگیرند (کارشناس ارشد تغذیه)

سلام من لاغر هستم چگونه چاق شوم

باسلام خدمت شما
میبایست ابتدا علت اینکه شما چاق نمیشوید مشخص شود
خیلی اوقات مشکل خاصی وجود ندارد ولی بعضی از بیماری ها مانند پرکاری تیروئید می توانند عامل لاغری باشند. شما میبایست ابتدا به متخصص تغذیه و سپس به پزشک برای انجام آزمیاشات مراجعه نمایید

سلام.من هشت کیلو کمبود وزن دارم.باید چیکار کنم؟

شما میبایست به متخصص تغذیه برای دریافت رژیم غذایی مراجعه نمایید.

لطفا برای چاق شدن کم هزینه و سریع وسالم ی راهکار بگین دکتر تغذیه یی موادغذایی میده ک دسترس مانیس وعجیب غریبن ما باید چیکارکنیم آخه؟؟؟؟

سلام .آیا وضعیت قاعدگی مثلا جلو انداختن میتواند در دختران موجب لاغری و ضعیفی شود؟

khaheshan komakam konid khaili az laghari rang mibaram

باسلام
شما میبایست به متخصص تغذیه برای دریافت رژیم و همچنین متخصص غدد برای انجام آزمایش های لازم مراجعه نمایید.

فکر نمی کنم پودر یا کپسولی وجود داشته باشه که من نخوردم یا حتی داروهای گیاهی به اینی که میگن غذا یا کربوهیدراتها جواب میده به نظر من برای ۵۰ در صد از لاغرها دروغه یا یک رویا تا حالا فقط پیش دکتر رشد و غدد نرفتم فکر کنم اون جواب میده

باسلام خدمت شما شما میابیست ابتدا به متخصص غدد مراجعه نمایید، شاید مشکلات هورمونی باعث لاغری شما شده.
بعد از آن با کمک متخصص تغذیه اقدام به دریافت رپیم غذایی چاقی نمایید.
قرص ها و پودرهای موجود در بازار عموما تاثیر گذاری نبوده و یا تاثیر گذرای کمی دارند. مگر آنهاییکه توسط پزشک تجویز می شوند.

سلام ببخشیدمن۱۹سالمه ازاول زندگیم لاغر بودم به خاطر دلیلی یک ماه بیشترفرصت ندارم چاق بشم پولم هم واقعا ندارم برم دکترلطفاکمکم کنین

سلام ببخشید من یک مشکلی واسم پیش اومده یک ماهم بیشتر وقت ندارم چاق بشم،راستشوبگم پولم واسه پزشک یامتخصص ندارم لطفا کمکم کنین-ممنونم

باسلام خدمت شما چاقی بخصوص در مورد شما که از اول لاغر بودید امری یک ماهه و فوری نیست
قرص ها و تبلیغاتی هم که در اینباره میشه صحت ندارند
شما میبایست به پزشک متخصص و یا متخصص تغذیه برای بررسی علت چاق نشدنتان مراجعه نمایید
نیازی به پول زیاد برای این مراجعات نیست
درمانگاههای دولتی با قیمتی بسیار مناسب و بعضی اوقات رایگان برای مشاوره شما وجود دارند و کمک بزرگی برای شما هستند.

سلام
چگونه چاق بمانیم بعد از چاق شدن چون دوباره لاغر میشیم

باسلام خدمت شما
شما میبایست رژیم خود را حفظ نموده و به محض افزایش وزن رژیمی مناسب با مشورت متخصص تغذیه ادامه دهید.

سلام.ممنون ازاطلاعاتتون.من اشتهام کمه وحتی باپیاده روی هم زیادنمیشه…کمک!!!!
یه راهکاربدین لطفا

باسلام خدمت شما
شما میبایست به پزشک و یا متخصص تغذیه مراجعه نمایید تا دلیل بی اشتهاییتون مشخص بشه و در صورت لزوم از مکمل ها و داروهای افزایش اشتها تجویز نماید.

دوست دارم چاق متوسط باشم چون دخترا بچه چاق قد بلند دوست دارند از افغانستان هرات هستم

باسلام خدمت شما رژیم غذایی پرکالری و کم حجم یکی از بهترین راههای چاقی می باشد.

واقعا واست متاسفم…

تشکر از همکاری تان

دوست دارم چاق بشم

همه بهم میگن لاغری ولی من همهچی میخورم اما چاق نمیشم

سلام‏‏
تو چاق شدن خيلي فاكتورها تأثير داره با همه چي خوردن درست نميشه؛ پيشنهاد ميكنم به يه متخصص تغذيه مراجعه كني؛ اگه اونم فايده نكرد به متخصص غدد مراجعه كن بعضي وقتا مشكل لاغري هورمونيه؛ بعد اگه اونم جواب نداد … ديگه لبخند بزن و بگو همينم ك هستم‏!‏ به هر حال لاغري خيلي بهتر از چاقيه، مطمئن باش‏!‏

سفیده تخم مرغ

باسلام.تشکرمیکنم اززحمات عالی قدرتان، میشه یه قرص اشتهاآورقوی به مامعرفی کنید

من عرق یونجه میخورم.اشتهام خوب میشه‌ولی میخورم چاق نمیشم.چه کنم؟

ممنون از اطلاعاتی که به ما میدین.
اگه وقت رفتن به باشگاه بدنسازی را دارید حتما برید چون خیلی به چاق شدن کمک کیکنه

سلام
آیا اگه بعد از غذا نوشابه مصرف کنیم یا تو سالادمون سس سفید زیاد بریزیم به زود چاق شدنمون کمک میکنه؟

باسلام خدمت شما
نباید در این زمینه زیاده روی کنید و به سلامتی تون آسیب نزنید و بهتره بجای نوشابه از آبمیوه و نوشابه های انرژی زا و ماءالشعیر استفاده نمایید.

فایده ای نداره که هر غذایی بخوری بدن تون مناسب نداره همانند غذاهای لری خوشمزه است و فورا چاق بشه

اینجوری چاق نمیشی اضافه وزن پیدامیکنی

عالی بود مرسی.فقط اگه کسی استعداد چاقی نداشته باشه باید چیکار کنه؟ قرص چطوره؟

با سلام
باید به متخصص تغذیه مراجعه نمایید

با سلام
من کبدم چرب هست چیکار کنم چاق بشم و برام ضررنداشته باشه؟

باسلام شما باید در اینباره با متخصص تغذیه برای دریافت یک رژیم غذایی مناسب مشورت نمایید

باعرض سلام خسته نباشید

همه من میگن لاغر شدی من هر لحظه که ناراحت میشم ولی من هر کاری که غذا بخورم فایده نداره من حداقل میرم باشگاه تمرین میکنم و بازهم لاغر شدم چون که باشگاه عادت کردم دیگه نیازی نداره انشاءالله در آینده ازدواج میکنیدمیفهمید که چاق تر می شید ؟؟؟؟؟

من هم همين قسم هستم نان ميخورم هيچ چاق نميشم
مگر من يگان وقت ها تشويش ميكنم

كمي عاجلتر جواب بتين چي انجام بدهم كه چاق شوم

مه زياد تشويش ميكنم و اشتها ندارم ؟؟؟؟

سلام من۱۶۳قدم هست ۴۷کیلو وزن دارم وخانوادگی لاغر هستیم واستعداد چاقی هم ندارم مجرد هم هستم میخواستم ببینم چطوردرکمترین زمان ممکن بدون ورزش چاق شوم قرص اشتها اوری که منجربه خواب الودگی نشود میتونی معرفی کنین درضمن۲۶ سال دارم.باتشکر

باسلام خدمت شما
شما میبایست به متخصص تغذیه و متخصص غدد مراجعه نمایید هم نیاز به رژیم غذایی خاص و هم آزمایش برای بررسی عملکرد غدد بخصوص غده تیروئید دارید.

عین من؛ از لاغری ام خیلی رنج میبرم اما هرکای کردم، نشد?

یه کاری هست غذا بخور تا از لاغری رنج نبری😎

واقعا خسته نباشین.اقا سینا ماهم میدونیم باید غذا بخوریم ولی بعضیا استها ندارن بعضیاخم میخورن ولی چاق نمیشن

در عرض چند روز چاق شوید / چگونه چاق شویم دغدغه بسیاری از افراد است.همانطور که برخی دنبال لاغر شدن هستند،عده ای نیز حتی درپی آن هستند که بدانند،چگونه صورتی چاق داشته باشیم ، چگونه اشتها را زیاد کنیم و اینکه چگونه در یک هفته چاق شویم.برای این کار باید برنامه غذایی برای چاق شدن داشته باشید.

اولین توصیه برای افزایش وزن این است که به پزشک مراجعه کنید.راهها و رژیم های افزایش وزن بر اساس شرایط فیزیکی هر فرد و قد و وزن متفاوت است.اما توصیه هایی کلی می توان برای اینکه چگونه چاق شویم داشت:

برای افزایش وزن نباید لزوما غذاهای هیجانی مانند همبرگر و شکلات زیادو سیب زمینی سرخ کرده خورد و باید   برنامه غذایی برای چاق شدن که مناسب باشد را رعایت کنید.غداهایی که اصولا چربی و شکر زیاد به بدن شما می رسانند ممکن است به سلامتی شما آ سیب برسانند.اصل مشترک در رژیمها افزایش مصرف غذاهای پرکالری سالم و ورزش است.

رمز افزایش وزن  مصرف مواد با کالری بالا  و کم چرب است و باید این مواد را در برنامه غذایی خود بگنجانید. برخی از این مواد عبارتند از  دانه های روغنی ، آجیل و انواع مغزها ،  لبنیات کم چرب ، تخم مرغ و ذرت .همچنین  با مصرف سبزیجات نشاسته‌ای مانند سیب‌زمینی  ،بلغور جو دوسر به همراه شیر نیز می توانید کالری مناسبی به بدن خود برسانید.مصرف شیرینی جات و تنقلات مجاز را هم از یاد نبرید.

1-برای این کار باید وعده های غذایی خود را از 3 وعده در روز به 6 وعده افزایش دهید.از خوردن هله و هوله اجتناب کنید.

چه کار کنم که چاق شوم

2-میزان مصرف کالری روزانه خود را باید بدانید.و هر روز 500 کالری به آن میزان بیفزایید.سعی کنید غذاهای پرکالری بیشتری بخورید.

3-پروتئین و کربوهیدرات زیادی مصرف کنید.آجیل و غلات با سس فراوان، نان تست به همراه مربا و مصرف پاستا با سس خامه ای را فرامش نکنید.

4-ورزش سنگین و سریع هر روز  انجام دهید و یا حداقل  در روز 45 دقیقه پیاده روی سریع در برنامه خود بگنجانید.این کار پاسخ سوال چگونه اشتها را زیاد کنیم است.

5- نوشیدنی‌های ناسلم مانند نوشابه ها را حذف و نوشیدنی هایی مانند آبمیوه طبیعی و شیر مصرف کنید.

6-از موادی مانند  مانند ماست کم چرب،کره ی بادام،آجیل وکره ی بادام زمینی و انواع مغزها  استفاده کنید و حتی می توانید با مخلوط کردن آنها غذایی ساده اما پر کالری درست کنید.

5-پس از صرف غذا  دسرهای با کالری بالا مصرف کنید. دسرهایی مانند میلک شیک ، شیرینی پای سیب،انواع  بستنی  می تواند مناسب باشد. همچنین می توانید پودر پروتیین مصرف کنید.مصرف تنقلات سالم در بین وعده های غذای خود را فراموش نکنید.

 

بسیاری از افراد بویژه خانم ها دغدغه این را دارند که صورتی متناسب داشته باشند.از این رو آنهایی که صورتی لاغر دارند به دنبال پیدا کردن راهایی برای چاق کردن صورت خود هستند.برای این کار برخی به دنبال تزریق ژل و چربی هستند که راه مناسبی نیست.

1-استفاده از خیار رنده شدخ به عنوان ماسک برای آبرسانی بر روی صورت به صورت موضعی.این کار را سه بار در هفته و هر مرتبه 20 دقیقه انجام دهید.همچنین خوردن خیار نیز توصیه میشود.

2-در طول روز آب کافی مصرف کنید تا آب میان بافتی سلولهایتان افزایش یابد.این موضوع به پر شدن صورت کمک می کند.

3-مصرف سبزیجات را برای آبرسانی فراموش نکنید.هویج میوه ای کم کالری است که بسار مناسب است.از خوردن فست فودها به دلیل خشک کردن بافتها خودداری کنید.

4-شیره خرما و شیره انجیر و سیب بخورید.درست کردن ماسک صورت با سیب نیز مناسب است.

5-استفاده از عسلنیز بسیار مفید است.. استفاده به صورت موضعی رطوبت را برای پوست جذب و حفظ می نماید.با استفاده از عسل اورگانیک و روزانه حدود 1 قاشق چایخوری معادل 15 میلی گرم به چاق شدن پوست خود کمک کنید.

6- استفاده از 4 مغز بادام، فندق وپسته و خرما نیز روشی دیگر است. چهار عدد از هر مغز را همراه دو عدد خرما را مخلوط کنید.و به صورت خمیر نرم درآورید و این خمیر را به تکه هایی با اندازه کوچک تبدیل کنید و در طول روز بخورید.از شیره خرما نیز می توانید استفاده کنید به جای خرما.این روش در کمتر از 1 ماه جواب می دهد.

7-طب سوزنی نیز روشی دیگر است که باید با مراجعه به پزشک آن را به کار ببرید.

 

منبع:

http://www.wikihow.com/Gain-Weight-Quickly

 

 

 

تمامی حقوق برای ساعت24 محفوظ است

 

در مطلب قبلی در مورد علل های کاهش وزن به طور کامل و مفصل توضیح دادیم. اما حالا زمان عمل است و باید برای افزایش وزن تان آستین بالا بزنید.

اضافه وزن نیز مانند کاهش وزن، نیاز به زمان دارد. به این ترتیب شما با افزایش وزن به بدنتان آسیب نمی رسانید. همیشه با تعادل، به نتیجه دلخواه می رسید.

از همین اول نگران افزایش چربی در بعضی نقاط مثل شکم خود نباشید و همین امر باعث کاهش استفاده از چربی شما نشود. شما به راحتی می توانید این چربی های موضعی که احیانا به وجود آمده را با ورزش از بین ببرید. پس انواع چربی ها را در وعده غذایی تان بگنجانید.

برای چند روز برنامه غذایی تان را زیر نظر بگیرید و میزان کالری مصرفی خود را یادداشت کنید. برای اینکه یک حرکت اساسی برای اضافه شدن وزن تان داشته باشید باید به میزان حدود 500 کالری به عدد به دست آمده تان بیفزایید. وعده غذایی تان را در حد سه نوبت نگه ندارید، شما باید این تعداد را به 5 یا 6 برسانید و از میان وعده های خوب استفاده کنید. فاصله هر وعده تان را 3 تا 4:30 ساعت قرار دهید تا معده تان نیز افزایش حجم پیدا کند و شما گرسنه شوید.

چه کار کنم که چاق شوم

علاوه بر استراحت که در مطلب قبلی نیز متذکر شدیم، مصرف آب را در طول روز افزایش دهید. اگر مشکل معده ندارید به میزان کم و نه زیاد بین غذایتان آب مصرف کنید. اما نه به حدی که معده خود را اذیت کنید.

در هر وعده غذایی تان کربوهیدرات ها را بگنجانید. نان، غلات، سیب زمینی و ماکارونی منابع مناسبی هستند. حتما از این مواد استفاده کنید. دسر برای خودتان در نظر بگیرید. سالاد هم می توانید مصرف کنید اما این بار از سس های مایونز، چیلی و انواع مختلف می توانید استفاده کنید تا بتوانید تنوع را نیز داشته باشید و همین امر باعث افزایش اشتهای شما بشود.

شیر پرچرب و موز را فراموش نکنید. قبل از خواب حتما شیر پر چرب بنوشید. برای میان وعده انواع آجیل ها و پودینگ ها را مصرف کنید. اجازه بدهید معده تان حجیم شود. اگر آب میوه دوست دارید، آب انگور مصرف کنید. برای صبحانه نان تست و کره وکره بادام زمینی مصرف کنید. می توانید به عنوان میان وعده نان و سس مایونز نیز مصرف کنید. پروتئین ها را فراموش نکنید. به این ترتیب تنوع غذایی شما باعث افزایش اشتهای شما خواهد شد. تنقلاتی مثل انجیر خشک، کشمش و انواع میوهای خشک بسیار برای شما خوب است اما نه قبل از وعده غذاییتان و یا نزدیک به زمان غذا، این خشکبار را بعد از وعده غذایی تان بگنجانید. بستنی، شیر خشک و عسل می تواند ترکیبی خوب برای یک میان وعده شما باشد.

شکلات تا حدی باعث کاهش استرس در شما می شود، اما اگر تلخ آن را استفاده کنید، باعث بالا رفتن متابولیسم بدنتان می شود.

تنباکو، قهوه و نسکافه به میزان زیاد برای شما مناسب نیست. اما می توانید قهوه خود را با خامه و یا شیر پر چرب مصرف کنید.

ورزش را فراموش نکنید. هر روز در برنامه روزانه تان 30 دقیقه ورزش را بگنجانید. اما حواستان به میزان انرژی که می سوزانید باشد و حتما آن را جبران کنید. به این ترتیب چربی که نسبت به آن نگران هستید را می سوزانید و از طرفی دیگر ماهیچه های خود را تقویت می کنید.

اگر بعد از مدتی دیدید که وزنتان افزایش نیافته است، دوباره 250 گرم به کالری روزانه تان بیفزایید. زمانی که وزن تان ثابت شد، باید بیشتر مصرف کنید تا میزان جذب را در بدن تان افزایش دهید.

تصویر امنیتی جدید

دانشمندان می گویند آن نگاه مظلومانه سگ که انگار حرفی برای گفتن یا نیاز به توجه شما دارد، می تواند نتیجه فرآیند تکامل برای بازی با احساسات شما باشد.
محققان دری…

“میلان کوندرا در چکسلواکی به دنیا آمده. در ۱۹۷۵ساکن فرانسه شده.” تا مدت‌ها این دو جمله کوتاه به عنوان معرفی میلان کوندرا در ابتدای آثارش نوشته می‌شد. نه کمتر نه بیشتر.
اما امسال همزمان با نود…

شخصیت آدمها هر طور که باشد می‌توان آنها را به دو نوع مختلف برونگرا و درونگرا تقسیم کرد. اگر شخصیت کلی یک انسان را پشت بام یک خانه فرض کنیم آدم برونگرا یا درونگرا، نماینده دو س…

در این روزهای پایانی سال که بازار خانه تکانی بسیار گرم شده است، روش‌های مختلف شست‌وشو و تمیز کاری، می‌تواند روند کار شما را سریع‌تر کند و نتیجه بهتری هم بر جای بگذارد. آیا می‌دانستید که شستن بالشت ه…

کفش پاشنه بلند بدون شک یک انتخاب مناسب برای داشتن استایل زیبا و رسمی‌تر است و از زمانی که پای خود را در عرصه مد و فشن وارد کرد، طرفداران بسیاری را به سمت خو…

تخم مرغ: 3 عدد
شکر: 200 گرم
وانیل: یک هشتم ق چ
روغن مایع: یک و یک چهارم پیمانه
شیر: 1 پیمانه
آرد: 300 گرم
پودر کاکائو: 3 ق س
بیکینگ پودر: 2 ق چ
نمک: کمی
میوه…

مردان هرگز تنهایی زنان را درک نخواهند کرد. مرد از همان دوران جنینی وقتی در درون رحم زن جا دارد برای این است که از آن تغذیه کند و رشد کند و برخیزد و پا به درون د…

همانطور که خیلی از افراد چاق و دارای اضافه وزن به دنبال روش هایی برای کاهش وزن هستند، افراد لاغر نیز به دنبال روش هایی برای چاق شدن سالم و سریع هستند.

در این مقاله از سایت کوکا روش های چاق شدن سریع و سالم در یک هفته و یک ماه و روش هایی برای اینکه چاق بمانیم را ارائه کرده ایم.

قبل از غذا خوردن آب ننوشید، آب باعث می شود که احساس سیری کنید و اشتهای شما برای غذا خوردن کاهش می یابد.

قبل از خواب حتما یک وعده سالم و مفید مانند میوه، مقداری آجیل و میوه های خشک، شیر بادام و یا اسموتی و شیک بخورید.

برای غذا خوردن ظروف بزرگنری را انتخاب کنید، انتخاب ظرف بزرگتر باعث می شود که کالری بیشتری دریافت کنید.

چه کار کنم که چاق شوم

خوب بخوابید، خواب کافی علاوه بر اینکه باعث افزایش وزن می شود برای رشد عضلات هم مفید می باشد.

یکی از مهم ترین چیزهایی که برای چاق شدن و افزایش وزن باید در نظر بگیرید این است که مصرف کالری روزانه را افزایش دهید.

پنج تا شش وعده غذایی با کالری، کربوهیدرات و چربی بالا در طول روز مصرف کنید.

چقدر کالری مصرف کنیم تا چاق شویم؟

برای افزودن یک کیلوگرم به وزن بدن باید 3500 کالری بیش تر از شاخص متابولیسم‌ بدن در حالت استراحت استفاده کنید.

شما می توانید انوع آجیل ها، میوه های خشک، اسموتی و شیک و کره بادام زمینی را که دارای کالری بالایی هستند به عنوان میان وعده استفاده کنید.

بهترین مواد غذایی برای افزایش وزن سریع پروتئین ها هستند، حبوبات مانند عدس، نخود و لوبیا، آجیل هایی مانند بادام و بادام هندی،  لبنیات و شیر بادام از مواد غذایی حاوی پروتئین بالا هستند.

غذا های حاوی مقادیر بالای کربوهیدرات و چربی باعث افزایش وزن و چاق شدن سریع می شوند.

برای چاق شدن سریع و سالم به ورزشگاه بروید و زیر نظر یک مربی تمرینات ورزشی را شروع کنید. ورزش می تواند اشتهای شما را افزایش دهد، افراد لاغر با تمرینات بدنسازی به جای افزایش توده چربی بدن حجم عضلات را افزایش می دهند.

ورزش هایی برای چاق شدن

تمرینات با وزنه (بدنسازی) انجام دهید. انجام این تمرینات موجب افزایش رشد عضلات شما می شود، و این به معنی افزایش وزن و تناسب اندام بدون چربی است.

در واقع بهترین راه برای آنکه وزن اضافه کنید، علاوه بر رژیم غذایی پرکالری و سالم، انجام تمرینات بدنسازی زیر نظر یک مربی می باشد. از آنجا که ورزش های هوازی مانند دویدن بر روی تردمیل کالری بالایی می سوازنند بهتر است آنها را محدود کنید.

سیگار باعث کاهش اشتها و لاغری می شود، تخقیقات نشان داده که بسیاری از افراد سیگاری پس از ترک سیگار وزنشان افزایش پیدا می کند.

برنج یکی از بهترین منابع کربوهیدرات است که هضم آن آسان بوده و به شما کمک می کند سریع چاق شوید.

ماکارونی و پاستا یکی دیگر از مواد غذایی حاوی کالری و کربوهیدرات بالا هستند که در ترکیب با سیب زمینی می توانند برای چاق شدن سریع و سالم مفید باشند.

اگر میخواهید وزن خود را افزایش دهید بیشتر از آجیل ها استفاده کنید. همه ی آجیل ها و مغزیجات از جمله بادام، گردو و بادام زمینی و پسته کالری بالایی دارند و می توانند به عنوان میان وعده استفاده شوند.

سیب زمینی، سیب زمینی شیرین و سایر مواد غذایی نشاسته دار یک راه بسیار آسان و مقرون به صرفه برای افزایش کالری دریافتی و در نتیجه چاقی و افزایش وزن هستند.

میوه خشک شده از جمله کشمش و خرما به عنوان یک میان وعده با کالری بالا هستند که می توانند برای چاق شدن سریع و سالم استفاده شوند.

نان گندم یکی دیگر از منابع کربوهیدرات است که می تواند باعث افزایش وزن و چاقی شود.

غلات سالم منبع عالی کربوهیدرات، کالری و مواد مغذی هستند و می توانند برای چاق شدن سریع مفید باشند.

شکلات تلخ حاوی مقادیر بالایی چربی و کالری می باشد و برای چاق شدن سریع و سالم مناسب می باشد.

کره بادام زمینی حاوی مقادیر بالای کالری، پروتئین و چربی است که استفاده از آن در وعده ی صبحانه و ناهار برای افزایش وزن و چاق شدن سریع و سالم مفید می باشد.

چربی ها و روغن های سالم از جمله روغن زیتون، روغن آووکادو و روغن نارگیل از جمله مواد غذایی با کالری بالا هستند که به افزایش وزن کمک می کنند.

انواع میوه های استوایی از جمله انبه، پاپایا و آناناس و نارگیل حاوی مقادیر بالایی قند هستند که علاوه بر افزایش انرژی باعث افزایش وزن می شوند.

آووکادو بر خلاف سایر میوه ها چربی و کالری بالایی دارد و بنابراین به عنوان یک غذای عالی برای افزایش وزن سالم محسوب می شود.

موز یکی از سالم ترین و مفید ترین میوه ها برای چاق شدن سریع و سالم می باشد، موز کربوهیدرات و چربی بالایی دارد و مصرف حداقل دو عدد موز در روز برای چاق شدن مفید می باشد.

آب میوه هایی مانند انگور، انبه، توت فرنگی، هلو و انار می توانند باعث چاق شدن سالم شوند.

انبه دارای کربوهیدارت بسیاری می باشد و چنانچه در دسترس شما قرار دارد می تواند یکی از گزینه های خوب و سالم برای افزایش وزن باشد.

از آنجا که نارگیل دارای چربی و کالری فروانی می باشد و همچنین چربی موجود در آن بسیار سالم و مقوی است می تواند برای افزایش وزن سالم مفید باشد.

مواد غذایی فرآوری شده و تصفیه شده مانند انواع نوشابه های گازدار، نان سفید، برنج سفید و ماکارونی کالری بالایی دارند و می توانند باعث چاق شدن شوند اما این مواد غذایی باعث بزرگ شدن شکم می شوند.

برای چاق شدن بدون بزرگ شدن شکم از مواد غذایی سالم و پر کالری مانند برنج قهوه ای، غلات سبوس دار، میوه های خشک، میوه های پر کالری مانند موز، آناناس و آووکادو، آجیل و سبزیجات تازه مانند نخود فرنگی تازه، ذرت و سیب زمینی شیرین استفاده کنید.

تمرینات ورزشی باعث می شود به جای ذخیره ی بافت چربی و بزرگ شدن شکم عضلات شما حجیم شود و وزن شما افزایش پیدا کند.

پس از رسیدن به وزن ایده آل خود همچنان به تمرینات ورزشی ادامه دهید و کالری مصرفی روزانه را کم نکنید. در طول روز میان وعده های سالم با کالری بالا مانند سبزیجات برگ، آوکادو، میوه نارگیل و شیر بادام مصرف کنید.

لاغری مفرط به معنای داشتن شاخص توده بدنی یا BMI کمتر از 18.5 تعریف شده است. توجه داشته باشید که بعضی از افراد به طور طبیعی بسیار لاغر هستند اما با این وجود سالم و تندرست می باشند.

در ادامه بخوانید : چاق شدن سریع صورت در یک هفته

چه کار کنم که چاق شوم

منابع : healthline – draxe

فال حافظ

سلامت و پزشکی
سبک زندگی
گیاهخواری
اطلاعات دارویی
خواص ها
مد و فشن

سرگرمی
چهره ها
عکس های جالب و دیدنی
اشعار زیبا
آهنگ
ویدیو کلیپ
آهنگ تولدت مبارک

کپی برداری ممنوع !

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب کوکا به هر نحو غیر مجاز می باشد.
هر گونه کپی برداری از محتوای سایت کوکا پیگرد قانونی دارد.
استفاده از مطالب سایت کوکا در سایت های خبر خوان و دارای آی فریم نیز اکیدا ممنوع است.

مطالب بخش سلامت و پزشکی سایت کوکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

گاهی ممکن است اختلال در سوخت و ساز و متابولیسم بدن عامل لاغری افراد باشد، به همین دلیل این مسئله نیز باید توسط درمانگر یا متخصص مورد بررسی قرار بگیرد. گاهی بروز مشکل در عملکرد دستگاه گوارش یا یکی از اندام‌هایی که در سوخت‌وساز بدن تاثیر‌گذار است، موجب ‌هضم یا جذب مناسب مواد غذایی و ماده مفید خوراکی‌ها شده و در مدت زمان کوتاهی کمتر از ۲ هفته موجب لاغری فرد می‌شود، پس برای رسیدن به وزن، متناسب و افزایش وزن، بهتر است افراد لاغر این مورد را نیز در نظر داشته باشند تا بتوانند از اصلاح رژیم غذایی‌شان نتیجه موثرتر و ماندگارتری بگیرند. با شناسایی علت اختلال در سیستم گوارشی می توانید برای درمان آن از یکی از متخصصان طب سنتی ایران یا طب سوزنی برای درمان کمک بگیرید.

اهمیت رژیم غذایی سالم

غذای سالم و مفید میل کنید

درمانگران طب سنتی بر این باورند مواد غذایی که ما در طول روز مصرف می‌کنیم به مرور در بدن ما به خلط‌هایی مانند بلغم، صفرا، سودا و خون تبدیل می‌شوند. اگر مواد غذایی ما از مواد غذایی سالم، مفید و پرخاصیت باشد؛ هضم، جذب مواد و تشکیل اخلاط چهارگانه در بدن به درستی انجام می‌شود و بدن نیز پذیرای این مواد خواهد بود. اما اگر مواد غذایی که مصرف می‌کنیم نتیجه یک انتخاب بد یا ترکیبی از مواد غذایی نامناسب و بی‌خاصیت باشد، اخلاط نامناسبی در بدن تشکیل می‌شود و بدن آنها را جذب نمی‌کند.

چه کار کنم که چاق شوم

هر هفته از این غذاها بخورید

تا می‌توانید شیرینی بخورید!

درمانگران طب سنتی به افرادی که برای افزایش وزن و رسیدن به تناسب‌اندام به آنها مراجعه می‌کردند مصرف انواع حلیم، کله پاچه، خوراک گوشت اردک، خوراک کبک و گوشت بزغاله را توصیه می‌کنند. آنها معتقدند گنجاندن این مواد به سبد غذایی افراد لاغر به آنها کمک می‌کند که بر لاغری خود غلبه کنند. البته این درمانگران به افراد لاغر هشدار می‌دهند که این غذاها را با تجویز درمانگرشان به سبدغذایی خود اضافه کنند زیرا پیش از افزودن این غذاها به برنامه غذایی روزانه باید از سلامت جسمی خود مطمئن باشند و معاینه شوند.

علاوه براین، این درمانگران مصرف شیربرنج و شیرینی‌هایی مانند باقلوا، قطاب و خوردن پسته، فندق، بادام و کنجد و گنجاندن میوه‌های شیرین به سبد غذایی را از دیگر عوامل موثر در افزایش وزن افراد لاغر می‌دانند.

تناسب حجم غذا و فعالیت روزانه

کم خوری نکنید!

درمانگران طب سنتی بر این باورند حجم کم غذا یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیر‌گذار در بروز لاغری در زنان و مردان است. آنها بر این باورند بدن انسان نیروی خود را در طول روز براساس موادغذایی و خوراکی‌هایی که مصرف می‌کند به دست می‌آورد و در صورتی که تناسبی میان حجم غذا و فعالیت‌های روزانه افراد به لحاظ فکری و جسمی وجود نداشته باشد، آنها دچار لاغری می‌شوند. در حقیقت سوخت‌وساز غذا و میزان انرژیای که تولید می‌کند فعالیت انسان‌ها را در طول روز تضمین می‌کند. بنابراین اگر میزان غذای دریافتی بدن در طول روز کم باشد، بدن به مرور زمان لاغر می‌شود، به همین دلیل انتخاب نوع غذا و میزان آن در افراد علاقه‌مند به افزایش وزن و تناسب‌اندام بسیار مهم است، یعنی ممکن است فردی بگوید من غذای زیادی مصرف می‌کنم اما غذایی که نام می‌برد در گروه غذاهای کم‌کالری باشد، در نتیجه مصرف این غذا با حجم زیاد هیچ تغییری در او ایجاد نمی کند.

رابطه استرس و کاهش وزن

عصبی نشوید

بی‌اشتهایی عصبی امروزه یکی از شایع‌ترین دلایل بروز لاغری در مردم است که به دلیل کارهای سنگین، پر مسئولیت و پرتنش به‌وجود می آید. گاهی ممکن است یک خانم خانه دار نیز از این اختلال رنج ببرد و به دلیل تمرکز زیاد بر مشکلات خانوادگی در طول روز حین انجام فعالیت‌های روزانه‌اش به این اختلال عصبی مبتلا شود.

درمانگران طب سنتی نیز ناراحتی، اضطراب، غصه، استرس و فشارهای عصبی را از جمله دلایل کاهش اشتها و بروز لاغری در افراد می‌دانند. از این رو، اگر در گروه افراد پراسترس و پر مشغله قرار دارید و تصمیم دارید برای رسیدن به تناسب اندام چند کیلو وزن اضافه کنید، بهتر است پیش از شروع یک برنامه درمانی دقیق و رژیم غذایی مناسب، بر حالات روحی خود تسلط پیدا کنید و این مسئله را درمان کنید.

این نکات را جدی بگیرید

در کتب طب سنتی عوامل مختلفی برای کاهش وزن و ابتلا به لاغری ذکر و توصیه هایی در این زمینه مطرح شده است.

افرادی که شغل آنها نیاز به پژوهش و تحقیق و کارهای علمی و مطالعاتی دارد و افرادی که پرتحرک‌اند و فعالیت‌های سنگین جسمانی دارند در مقایسه با افراد دیگر بیشتر در معرض لاغری قرار دارند.

افراد مبتلا به بیماری های کبدی یا بیماری‌هایی که منجر به بزرگی طحال در بدن آنها می‌شوند نیز از جمله افرادی هستند که ناخودآگاه در معرض لاغری قرار می‌گیرند.

آرامش خاطر و نشاط روحی و فکری از جمله عواملی است که به درمان لاغری کمک می‌کند و تاثیر زیادی در جذب موادغذایی و افزایش وزن دارد.

ابتلا به اسهال از مواردی است که موجب حفظ ریتم کاهش وزن می‌شود. این مکانیسم در حقیقت در برخی از شیوه‌های درمانی برای لاغرشدن افراد چاق مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ابتلا به سوءمزاج بارد نیز یکی دیگر از دلایل ابتلا به لاغری است. درمانگران برای درمان لاغری پیش از هر چیز احتمال وجود سوءمزاج بارد را در بیماران‌شان بررسی می‌کنند.

وجود انگل در دستگاه گوارش نیز از جمله مواردی است که موجب کاهش وزن افراد و لاغری آنها می‌شود زیرا انگل پیش از آنکه مواد غذایی هضم و جذب شود از آنها تغذیه می‌کند.

خواب معتدل و مناسب نیز در درمان این اختلال موثر است. افرادی که برای درمان لاغری و افزایش وزن به پزشک مراجعه می‌کنند باید علاوه بر کنترل و تنظیم ساعات خوابشان، فعالیت‌ها و برنامه های روزانه خود را نیز تنظیم کنند.

برخی داروهای گیاهی در عطاری‌ها به فروش می‌رسد که برای درمان لاغری از سوی فروشندگان توصیه می‌شود. متاسفانه تجویز بسیاری از این داروهای گیاهی بدون لحاظ کردن علل واقعی لاغری در افراد، صورت می‌گیرد. در حقیقت این گروه به همه افراد لاغر با طبع و مزاج مختلف یک داروی گیاهی را تجویز می‌کنند،به همین دلیل است که برخی از مردم از این داروها نتیجه می‌گیرند و برخی آنها نتیجه نمی‌گیرند و با مصرف آن دچار اختلال دیگری نیز می‌شوند. از این رو لازم است افرادی که تمایل به افزایش وزن دارند و می‌خواهند لاغری خود را درمان کنند پیش از مصرف هر گیاه و داروی طبیعی با متخصص و درمانگر طب سنتی مشورت کنند.

هشدار مهم

موارد توصیه شده درمانی در این نوشته صرفا برای مشکلات ساده می باشد، در صورت داشتن مشکل پزشکی جدی یا هر نوع حساسیت، لطفا قبل از هر اقدامی حتما به پزشک مراجعه کنید.

©طراحی تک فارس | حریم خصوصی | نقشه سایت

Загрузка…

Загрузка…

Загрузка…

Обработка…

Загрузка…

چه کار کنم که چاق شوم

Обработка…

Загрузка…

Загрузка…

Обработка…

Загрузка…

Загрузка…

Загрузка…

Загрузка…

Загрузка…

Загрузка…

Загрузка…

Обработка…

Загрузка плейлистов…

Загрузка…

Загрузка…

Загрузка…

Обработка…

Загрузка…

چه کار کنم که چاق شوم

Обработка…

Загрузка…

Загрузка…

Обработка…

Загрузка…

Загрузка…

Загрузка…

Загрузка…

Загрузка…

Загрузка…

Загрузка…

Обработка…

Загрузка плейлистов…

تحریریه ماهنامه دنیای سلامت

 

 

این روزها همه جا صحبت از افراد چاقی است كه می‌خواهند لاغر شوند و برای كاهش وزن‌شان به انواع و اقسام روش‌ها متوسل می‌شوند. به طور قطع شما هم در رادیو و تلویزیون و مجلات و روزنامه‌ها و وب سایت‌های گوناگون درباره این مقوله چیزهای زیادی شنیده‌اید و خوانده‌اید. چاق‌ها از اینكه لاغر شدن خیلی سخت است، همیشه شكایت دارند و بعضی‌ها هم می‌گویند كه به هیچ وجه لاغر نمی‌شوند و اگر آب هم بخورند چاق می‌شوند، ولی گروه دیگری هم هستند كه درست عكس دسته اول دوست دارند چاق شوند و به جای اندامی تركه‌ای و ظریف، عضلاتی ستبر و حجیم داشته باشند.

لاغری بیش از اندازه هم خطراتی به دنبال دارد كه افزایش خطر ابتلا به پوكی استخوان و طولانی شدن دوران نقاهت بعد از بیماری‌ها از جمله آنهاست. خوشبختانه می‌توان با یك رژیم غذایی صحیح و برنامه ورزشی منظم و علمی وزن این افراد را افزایش داد و حجم عضلات‌شان را هم بیشتر كرد. برخی از افراد لاغر كه دوست دارند چاق شوند، به طور طبیعی لاغر هستند و چه خیلی غذا بخورند و چه كم، باز هم همچنان لاغرند. این عده همیشه باعث حسرت گروه اول هستند. شاید فكر كنید كه كار این دسته راحت است و فقط كافی است حسابی بخورند تا چاق شوند و شاید هم آرزو كنید جای آنها باشید؛ ولی كار لاغر‌هایی كه می‌خواهند چاق شوند هم خیلی آسان نیست.

چه کار کنم که چاق شوم

آنها هم باید از رژیم غذایی مناسبی پیروی كنند و به طور منظم و علمی تمرینات ورزشی انجام دهند تا به تدریج بر وزن‌ و حجم عضلات‌شان افزوده شود. در اینجا درباره این روند و چگونگی موفقیت در انجام آن می‌خوانید.اگر بخواهید هفته‌ای نیم كیلو وزن اضافه كنید، باید 3500 كیلو كالری مصرف نمایید، یعنی برای اینكه وزن‌تان درهفته نیم كیلو افزایش یابد، باید هر روز 500 كیلوكالری اضافه‌تر دریافت كنید. افرادی كه می‌خواهند وزن‌شان اضافه شود، احساس تنهایی می‌كنند؛ چون هر كه را در اطراف‌شان می‌بینند تلاش می‌كند وزنش را كاهش دهد. در واقع، هدف هر دو گروه یكی است و آن خوردن غذاهای سالم است تا به وزن مطلوب دست یابند. نكته اینجا است كه هر دو گروه می‌توانند بر سر یك میز بنشینند و به طور كلی و با حذف یا اضافه كردن چند غذا از رژیم غذایی، از غذاهای سالمی كه وجود دارد، لذت ببرند. 

برخی از روش‌هایی كه به وسیله آنها می‌توانید این مقدار وزن اضافه كنید عبارتند از:

تعداد دفعات غذا خوردن‌تان را بیشتر كنید. اگر در روز فقط دو یا سه بار غذا بخورید و هر بار معده‌تان را كاملا پر كنید، روند افزایش وزن خود را كند خواهید كرد؛ چون حس می‌كنید كه معده‌تان پر شده و احساس گرسنگی نمی‌كنید.سه بار در روز غذاهای پركالری بخورید و هر روز دو یا سه میان وعده حجیم و پركالری را در برنامه غذایی‌تان بگنجانید. سعی كنید بدون اینكه مقدار زیادی چربی و قند وارد بدن‌تان كنید، غذاهای پركالری بخورید. وعده صبحانه برای حفظ سلامت همه افراد بسیار مهم است؛ ولی برای كسی كه می‌خواهد لاغر شود یا وزن اضافه كند، اهمیت بیشتری دارد. لازم است كه صبحانه‌ای مغذی و پركالری بخورید. در ضمن دقت كنید كه اگر به غذا خوردن وقت كافی اختصاص دهید، بهتر نتیجه خواهید گرفت، چون دستگاه گوارش شما در این حالت بهتر كار می‌كند. میوه‌های خشك، مغز‌ها، سوپ با حبوبات فراوان و سبزی‌های پرنشاسته، برنج، سیب زمینی و ماكارونی كالری زیادی دارند.

 حجم وعده‌های غذایی‌تان را بیشتر كنید

حجم وعده‌های غذایی خود را بیشتر كنید و همراه غذای‌تان فرآورده‌هایی همچون ماست بخورید و روی سالادتان سس یا كرم بریزید. اگر بین 500 تا 1000 كالری بیشتر از گذشته دریافت كنید، می‌توانید وزن خود را افزایش دهید. 

 روغن‌های غیر اشباع سالم را به غذاهای‌تان اضافه كنید

 روغن زیتون، كانولا، مغزها، كره بادام زمینی و آواكادو منابع خوبی از این چربی‌ها هستند.

 كربوهیدرات‌ها و پروتئین‌های سالم مصرف كنید

 پروتئین برای تقویت سیستم ایمنی و بهبود بیماری‌ها لازم است. اگر بیمار بوده‌اید، خوردن غذاهای حاوی پروتئین برای بهبود هرچه سریع‌تر شما لازم است. برخی از منابع گیاهی تامین پروتئین عبارتند از: عسل، مربا، میوه خشك، پودر شیر خشك بدون چربی یا پودر پروتئین سویا، شیر سویا، توفو، ماست، پنیر و تخم مرغ. لازم است در هر غذایی كه می‌خورید، منبعی از پروتئین وجود داشته باشد. سویا یكی از بهترین منابع پروتئین است. هر روز میوه‌های خشك بخورید. خوردن روزانه كشمش و بادام هم انرژی زیادی به شما می‌دهد. همچنین نوشیدنی‌های‌تان را تغییر دهید. به جای نوشیدن آب، چای، قهوه و نوشابه‌های رژیمی، شیر یا آب میوه بخورید. تمرینات قدرتی انجام دهید. كار با وزنه‌ها باعث می‌شود كه كالری اضافی مصرفی به جای آنكه به چربی تبدیل شود، به شكل عضله درآید. دو تا سه بار در هفته این كار را انجام دهید.

غذاهایی كه می‌توانید وقت صبحانه بخورید:

دو فنجان آب میوه، یك فنجان میوه تازه، یخ‌زده یا كنسروی، یك فنجان ماست، یك چهارم فنجان شیرخشك بدون چربی و یك چهارم فنجان جوانه گندم یا سبوس جو را با هم مخلوط كنید و بخورید. این مخلوط حاوی كالری بالایی است. روی نان‌های مقوی سبوس‌دار یا نان تست یا بیسكویت سبوس‌دار، كره بادام زمینی، عسل یا مربا بمالید. می‌توانید وقت صبحانه یك موز بزرگ هم بخورید یا شیرموز درست كنید. وقتی سر كار می‌روید، در بسته‌ كوچكی مقداری از مغز‌های مورد علاقه‌تان به همراه كشمش بریزید و به عنوان میان‌وعده آنها را بخورید. خوردن ماست‌های میوه‌ای یا شیر‌های میوه‌ای هم مفید است و به افزایش وزن شما كمك می‌كند.

برخی راه‌های غیرسنتی:

برای صبحانه می‌توانید باقیمانده غذاهای شب قبل را بخورید. مثلا پیتزا یا ماكارونی یا برنجی كه از شام دیشب مانده می‌توانند در سفره صبحانه شما جای گیرند. خوردن كره بادام زمینی و عسل یا ساندویچ ماهی تن یا مرغ هم كالری زیادی را وارد بدن شما می‌كنند. روی یك سیب زمینی پخته سبزی و پنیر پیتزا بریزید و به مدت 5 تا 10 دقیقه در ماكروفر بگذارید؛ سپس نوش‌جان كنید. می‌توانید سوپ لوبیا را هم در كنار این غذاها میل كنید.

ادامه مطلب

To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser that supports HTML5 video

To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser that supports HTML5 video

چه کار کنم که چاق شوم

چه کار کنم که چاق شوم

0

پیشنهاد شده برای شما :
0 سمیه ادرس فوریه 4, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *