چه کار کنم بچم دختر بشه

چه کار کنم بچم دختر بشه

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

چه کار کنم بچم دختر بشه

چه کار کنم بچم دختر بشه

امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

 

همانطور که شما هم مانند بسیاری از پدرها و مادرها در حال حاضر، تصمیم گرفته اید که برای ایجاد شادی در زندگی خود، نوزاد کوچکی را به جمع خانواده اضافه کنید، می توانید برای باردار شدن یک جنین دختر هم به دنبال انجام اقدامات موثر و طبیعی باشید. مهم ترین این اقدامات عبارتند از:

به عنوان خانمی که قصد به دنیا آوردن نوزاد دختری را دارید، به یاد داشته باشید که بهترین راه برای دستیابی به روز دقیق تخمک گذاری، رسم کردن نمودار تاریخ قاعدگی با دقت زیاد است. تحقیقات بسیاری از پزشکان متخصص زنان و زایمان نشان می دهد که زمان تخمک گذاری از روز 14 سیکل قاعدگی هر زنی آغاز می شود. از آن جایی که برای بسیاری از زنان، این چرخه بین 21 الی 35 روز طول می کشد، از این رو، بهترین راه برای پیش بینی دقیق زمان تخمک گذاری رسم کردن نمودار چرخه قاعدگی یا پریود خواهد بود. برخی از راه های علمی دیگری هم برای پیگیری زمان تخمک گذاری که میتوانید در 5 روش تعیین روز دقیق تخمک گذاری به طور کامل با آنها آشنا شوید، چک کردن قوام مخاط دهانه رحم و یادداشت نمودن دمای پایه بدن به طور روزانه هم یکی دیگر از این روش هاست، در نهایت، زن و شوهر می توانند با داشتن آگاهی کافی از روز دقیق تخمک گذاری در بدن خود، جنسیت جنین آینده خود را تعیین نموده و شانس خود را برای داشتن یک دختر بچه افزایش دهند.

به یاد داشته باشید از آن جایی که تخمک زنان بسیار قوی تر از اسپرم مردان است، به همین دلیل تخمک زنان می تواند در رحم برای مدت زمان طولانی تری زنده بماند و زمان کافی برای انجام عمل لقاح را داشته باشد. به همین دلایل، داشتن رابطه جنسی چند روز قبل از زمان تخمک گذاری در بدن زنان، به اسپرم کمک می کند تا با شنا کردن آهسته خود را به تخمک رسانده و آن را در لوله های فالوپ بارور کند. به عنوان خانمی که قصد به دنیا آوردن نوزاد دختری را دارید، به یاد داشته باشید که برای دختر شدن جنین، رابطه جنسی باید چند روز قبل از تخمک گذاری او انجام شود و سپس، حدود 2 تا 3 روز (یعنی در زمان تخمک گذاری بدن مادر) متوقف گردد. از آن جایی که تخمک زن می تواند در مهبل (واژن) برای چند روز زنده بماند، در زمان تخمک گذاری بدن مادر نیز انعطاف پذیر بوده و برای ملاقات اسپرم و تخمک بسیار آماده خواهد بود.

چه کار کنم بچم دختر بشه

 

جنین دختر دوست دارد در محیط اسیدی واژن مادرش زندگی کند. از این رو، به عنوان یک خانم مطمئن شوید که در هنگام رابطه جنسی، اسپرم نفوذ کمتری در رحم شما نموده و نزدیک به ورودی واژنتان باقی مانده است. این حالت، اسپرم دخترانه به مناطق کم عمیق تری از بدن شما نفوذ کرده و شانس بیشتری برای زنده ماندن و رسیدن به تخمک خواهد داشت.

برای داشتن یک جنین دختر، نیازی نیست که در هنگام رابطه جنسی به اوج لذت جنسی برسید. در واقع، می توان ادعا کرد که رسیدن به اوج لذت جنسی، محیط واژن زنان را قلیایی کرده و اسپرم دختر را که از این محیط متنفر است، به سادگی از بین خواهد برد.

به یاد داشته باشید که اگر محیط واژن زنی اسیدی تر باشد، به زنده ماندن اسپرم دختر کمک زیادی می کند. برای ایجاد این حالت، شما هم به عنوان زنی که مشتاق داشتن فرزند دختری هستید، نیاز به حفظ تعادل pH بدن خود از طریق اصلاح رژیم غذایی روزانه دارید. در این دوره حساس از زندگی، شما باید به مصرف کم سدیم، پتاسیم و کافئین اکتفا کنید، زیرا این عناصر به طور طبیعی در قلیایی شدن محیط واژن یک زن موثرند. علاوه بر این موراد، به یاد داشته باشید که بهتر است برای ایجاد حالت قلیایی در بدن خود، مصرف کلسیم و منیزیم را به مقدار زیادی افزایش دهید. مصرف برخی از مواد غذایی که در رژیم غذایی روزانه می توانند سبب قلیایی شدن محیط واژن زنان شوند، عبارتند از: پنیر، لوبیا سبز، انواع توت ها، مرغ، برنج و تخم مرغ.در نهایت، به خاطر داشته باشید شما به عنوان زنی که تمایل به داشتن فرزند دختر دارید، به مصرف بیشتر غذاهای اسیدی نیازمند هستید، چون محیط اسیدی مطلوب برای زنده ماندن اسپرم دخترانه بسیار موثر است. بنابراین، شما می توانید موادی مانند شکلات، سرکه، نوشابه و مرکبات را در منوی رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید. همچنین، از مصرف غذاهای قلیایی در این دوره اجتناب کنید.در نهایت، افرادی که تمایل دارند تا صاحب فرزند دختری شوند، باید مصرف کم نمک را در رژیم غذایی خود، آن هم برای مدت طولانی حفظ کنند. این حالت شانس مادران را در داشتن نوزاد دختر افزایش می دهد. اجتناب از خوردن غذاهای شور مانند پنیر آبی، مواد غذایی فرآوری شده و گوشت نمک سود شده برای این افراد توصیه اکید می شود. 5 + 1 ماده غذایی برای دختردار شدن را حتما بخوانید.

این روش، راه حل محبوب دیگری است که کمک می کند تا تصورات زن و شوهرهای جوان برای داشتن فرزند دختر به طور طبیعی به حقیقت بپیوندد. با توجه به نظریه های علمی، کروموزوم Y که تعیین کننده جنین پسر است، حرکت سریع تری نسبت به کروموزوم های X که عامل به وجود آورنده جنین دختر هستند، دارد.بر اساس روش Shettles، زوج های مشتاق برای داشتن فرزند دختر باید رابطه جنسی منظمی را با پایان یافتن دوره ماهانه خود، تا سه روز قبل از آغاز تخمک گذاری در بدن مادر داشته باشند.

محققان بعد از انجام تحقیقات فراوانی، به این نتیجه رسیده اند که اسپرم به وجود آورنده دختر نسبت به اسپرم به وجود آورنده پسر، تحمل زیادی به درجه حرارت و گرمای بالا دارند. بنابراین، هنگامی که مردی قبل از انجام رابطه جنسی از دوش آب گرم استفاده کند، این حالت برای زنده ماندن اسپرم های دخترانه در بدن او کمک زیادی کرده و شانس دختر شدن فرزند او را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. با این حال، به خاطر داشته باشید که بهتر است بعد از این اتفاق، برای مدت چند روز آینده دمای اسپرم های مردان کاهش داده شود.

چی بخورم تا جنینم دختر بشه ؟ را حتما بخوانید.

 

امروزه، دانشمندان نتیجه گیری کرده اند افرادی که خواهان فرزند دختر هستند، می توانند به منظور به وجود آوردن محیط اسیدی در واژن خود از طریق روش دوش واژینالی اقدام کنند. در واقع، این مادران می توانند از روش دوش واژینالی، درست پس از انجام فعالیت های جنسی استفاده کنند. به عنوان خانمی که قصد به دنیا آوردن نوزاد دختری را دارید، به خاطر داشته باشید که برای بهتر عمل کردن روش دوش واژینالی، شما می توانید یک بخش سرکه را با چهار بخش آب، خوب مخلوط کرده و پس از انجام عمل مقاربت با همسرتان، مهبل (واژن) خود را با این مخلوط سرکه و آب شستشو دهید. به محض این که محلول آب اسیدی در تماس با مخاط واژن شما قرار می گیرد، میزان سطح PH واژن شما را افزایش داده و اسپرم های به وجود آورنده پسر از بین می برد. همچنین، استفاده از این روش باعث می شود که محیط واژن شما، به منطقه مطلوبی برای زندگی اسپرم های به وجود آورنده دختر تبدیل شود.

اگر دانستن روش های پسر شدن جنین برایتان جالب است حتما 8 راهکار برای پسردار شدن مادر باردار را بخوانید.

سلام وقت بخیر
ممنون از اطلاعات مفیدتون
دوش واژینال به چه صورت باید انجام بشه؟
آیا ریختن اسید به داخل رحم ضرر نداره؟
و این که چه دوش هایی برای دختردار شدن تاثیر داره؟
پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون

سلام
دوش واژینال یه وسیله کوچیک هست که میتونین از داروخانه ها بگیرین و ترکیب 4 قاشق سرکه و نیم لیتر آب گرم رو توش بریزین و ازش استفاده کنین، اگر به تعداد محدود استفاده کنین ضرری نداره .

سلام مریم هستم ۱۲روزه از پریدم عقب زده بیبی چک کردم مثبت بود یعنی درسته آخه حالت تهوع وگرسنگی شدید دارم

سلام
خوب شما بارداری دیگه عزیزم.

 

هر روز هم لبنیات و پرتقال و لیمو میخورم یعنی میشه دختردار شم؟

حداقل سه ماه قبل بارداری هردو والدین باید رژیم رو رعایت کنند.

سلام خسته نباشید من یه پسر ۴ ساله دارم. ۱۰ روزه نزدیکی داشتم به مدت ۳ شب پشت هم قبل نزدیکی تو آب و سرکه نشستم و بعدش هم‌همینطور به مدت ۳ شب.تو بدنم علائمایی دارم‌مثل زیر شکمم نبض میزنه یا شکمم بزرگ‌شده ۹ روز به پریودیم مونده آیا ممکنه باردار باشم؟

سلام
شما که تجربه بارداری دارین باید بهتر بدونین که تا پریودتون عقب نیفته نمیشه گفت باردارین و برای بزرگ شدن شکم ونبض زدن خیلی زوده.

سلام من چرخه قاعدگیم ۳۲ روزه هست واز کیت تخمک گذاری استفاده کردم فقط خط بالای قرمز رنگ شد و ۱۵ روز از قاعدگیم گذشته نزدیکی کردم دوست دارم بچم پسر باشه به نظر تون به نتیجه میرسم یا نه؟؟

سلام
حتما از بی بی چک استفاده کنید احتمالا باردارید.

سلام من چرخه قاعدگیم ۳۲ روزه هست از کیت تخمک گذاری هم استفاده کردم فقط خط بالایی قرمز رنگ شده ولی۱۵ روز بعد از پریودم نزدیکی کردم و دوست دارم فرزندم پسر باشه به نظر تون به نتیجه میرسم یانه

سلام مجدد نمک برای هردو ما بد است یا فقط مادر .خرما وتخمه آفتاب گردون وگردو چی؟

این مورد برای مادر هست باید رعایت بشه.

 

سلام من پریود نامنظم دارم چه جوری زمان تخمک گذاری رو تشخیص بدم در ضمن من دو پسر دارم که درست ۷یا۸ روز پریودم تموم شده بود اقدام کردیم اما پسر شد لطفا راهنمایی بفرمایید .ممنونم

سلام .؟۳۱ ساله هفته ششم بارداری هستم میخوام بچه دختر باشه دوتا پسر دارم راهنماییم کنید

سلام
عزیزم الان دیگه دیره برای انتخاب جنسیت چون جنسیت جنین شما تعیین شده

سلام من 26سالمه یه فرزند پسر دارم و الانقصد باردای دومم و دارم مامانم میخواستم بدونم من که هر ماه یکم پریود میشم چه جوری روز تخمکگذاری رو تشخیص بدم ممنون

سلام
روز تخمک گذاری معمولا چهارده روز قبل از پریود هست

سلام.هستی ام 30ساله هفته دوم بارداری.پسر10ساله دارم دوس دارم بچم دخترباشه بايدچشم کارهایی انجام بدم

سلام
اقدامات رو باید قبل از بارداری انجام میدادین الان جنسیت جنینتون تعیین شده.

سلام من الان دو شب از نزدیکیم میگذره می خواستم بدانم برای تغیر جنسیت فرصت دارم

سلام
نه عزیزم قبل از اقدام باید یه کارایی میکردی

سلام من ۶ ماهه عروسی کردم.۳۲سالمه
۳ماهه رژیم دختر دار شدن رعایت کردم.تست پاپ اسمیر دادم نرمال بود.الان میخام باردار بشم .دکترم سونو نوشته که ۱۳ باید برم..ویکیراینکه بمن قرص متفورمین داده یکی بعد ناهار با یه لیوان شربت بخورم.وامپول ب کمپلکس .ب۶…

سلام من ۶ ماهه عروسی کردم.۳۲سالمه
۳ماهه رژیم دختر دار شدن رعایت کردم.تست پاپ اسمیر دادم نرمال بود.الان میخام باردار بشم .دکترم سونو نوشته که ۱۳ باید برم..ویکیراینکه بمن قرص متفورمین داده یکی بعد ناهار با یه لیوان شربت بخورم.وامپول ب کمپلکس .ب۶ ب۱۲ داده که منودهمسرم بزنیم..من از اولین روز پریودم باید بزنم.استرس دارم مشکلی پیس نیاد واسم.

سلام خدمت مامانم من ۳۴ سالمه و۲۶ پریود میشم چه زمانی باید نزدیکی داشته باشم تا بچم دختر بشه و تازه یک ماهه که ایودیم رو در آوردم و شما گفتین که سه یا ۶ماه قبل میشه راهنمایی کنید ممنونم

سلام
برای دختردار شدن زوجین باید سه تا شش ماه قبل غذاهای با طبع سرد بخورن بیشتر و اینکه درست روز تخمک گذاری نزدیکی نداشته باشن

در ضمن من آمریکا زندگی میکنم،راههای دیگری هم هست که بتونم اینجا اقدام کنم؟ ممنون

چه کار کنم بچم دختر بشه

 

سلام،من یازده ساله که ازدواج کردم و الان تصمیم به بچه دار شدن کردیم،و دختر هم دوست داریم،تو مطلب بالا ذکر شده بود که مایع منی هرچه نزدیکتر به دهنه واژن ریخته بشه بهتره برای دختر شدن، به اضافه دوش آب گرم برای مرد و نزدیکی ۳ روز از قبل از تخمک…

سلام،من یازده ساله که ازدواج کردم و الان تصمیم به بچه دار شدن کردیم،و دختر هم دوست داریم،تو مطلب بالا ذکر شده بود که مایع منی هرچه نزدیکتر به دهنه واژن ریخته بشه بهتره برای دختر شدن، به اضافه دوش آب گرم برای مرد و نزدیکی ۳ روز از قبل از تخمک گذاری،ینی این کارها انجام بشه فرزند دختره؟

سلام
خوردن مواد غذایی که طبع سرد دارند سه ماه قبل از اقدام به بارداری توسط والدین میتونه شانس دختردار شدن رو افزایش بده و خوردن مواد غذایی با طبع گرم شانس پسردار شدن رو افزایش میده.

سلام من دختر میخوام باید چیکار کنم؟ ۱۴سالمه. الان نامزدی هستم مرد هستم .

سلام
برای دختردار شدن هم پدر هم مادر حداقل سه ماه قبل از اقدام باید از خوردن مواد غذایی گرم مزاج خودداری کنند و بیشتر سردمزاج بخورند.

سلام خسته نباشید
میخواستم بدونم حتما نیازه 6 ماه برای تعیین حنسیت پیش دکتر زنان برم ؟؟نمیشه زمان کمتری باشه ؟
ایا در طول این دوره داروی خاصی باید مصرف کنم ؟

سلام
نیاز نیست شش ماه برین، سه تا شش ماه قبل یه بار میرین برای دادن آزمایش های قبل بارداری، سه ماه قبل اقدام هر دو قرص اسیدفولیک مصرف کنید.

سلام به مامانم ،خسته نباشید ،من 34سالمه و 3تا پسر دارم ،میخواستم برای دختر دختر بودن جنین اقدام کنم که متوجه شدم 1ماهه که باردارم ،میشه کاری کرد برای تغییر جنسیت یا نه؟؟؟

سلام
نه متاسفانه جنسیت جنین شما الان مشخص شده

 

تقویم تولد چینی را دنبال کنید در حالی که برخی معتقدند که ما واقعا نمی‌توانیم روی جنسیت کودک خود تاثیر بگذاریم، تعداد زیادی نظرات جالب (و گاهی خنده‌دار) وجود دارد که به ما در چگونگی داشتن فرزندی دختر یاری می رسانند. بعضی از پدر مادرها ادعا می‌کنند که با دنبال کردن روش‌هایی خاص چون موقعیت در رابطه جنسی یا حتی مقاربه‌‌‌ای برنامه‌ریزی شده و رمانتیک، برخلاف آنچه مقاربه «بدون برنامه قبلی» می‌نامند، صاحب دختر شدند. اگرچه پزشکان از چنین روش‌هایی به عنوان افسانه‌هایی قدیمی یاد می‌کنند، بسیاری از منتقدان روابط جنسی به شدت با آن مخالف‌اند.

اگر شما به دنبال فرزندی دختر هستید و برای آن دست به هر کاری می‌زنید، این روش‌ها را که تعدادی از خانواده‌ها، منجم‌ها و حتی تعداد کمی از پزشکان به آن اعتقاد دارند، امتحان کنید. این تقویم معروف تعیین جنسیت قبل از آن‌که به روی اینترنت قرار گیرد و از آن به مقدار زیادی کپی شود، در میان زنان مرسوم بوده است. ظاهرا ۷۰۰ سال قبل در چین به علت سادگی در استفاده از آن با تقویم غیر ماهی یا گریگوری از آن استفاده می‌شد. بر اساس این تقویم، جنسیت کودک از طریق سن مادر و ماه بارداری او مشخص خواهد شد. برای مثال اگر شما ۲۵ سال دارید و می‌خواهید صاحب دختری شوید باید مطابق تقویم تولد چینی سعی کنید در ماه ژانویه، اپریل، می و جولای باردار شوید. طرفداران این تقویم می‌گویند این تقویم تا ۹۹ درصد درست عمل می‌کند.

 

 

 

رژیم غذایی دخترانه بگیرید تعدادی از کارشناسان تعیین جنسیت ادعا می‌کنند که با دنبال کردن رژیم غذایی به‌خصوصی برای چند هفته قبل از بارداری، می‌توانید شانس خود را برای داشتن فرزند دختر افزایش دهید. آن‌ها می‌گویند تغییر رژیم غذایی تعادل پی.اچ ph در بدن شما را تغییر می‌دهد که به اعتقاد بعضی‌ها می‌تواند به جنسیت کودک شما کمک کند. مطابق این علم، راز دختردار شدن خوردن غذاهایی با اسید زیاد است مثل گریپ فروت، پرتغال، لیمو و غیره. این نظریه ثابت کرده که محیطی اسیدی اسپرم‌های مردانه را می‌کشد بنابراین اسپرم زنانه شانس بیشتری برای رشد کردن دارند. معتقدان به این نظریه می‌گویند که اگر تمایل به فرزند دختر دارید رژیم غذایی شما باید پر از کلسیم و منیزیم باشد، اما غذاهای نمکی و پتاسیم‌دار کم مصرف کنید. تذکر: رژیم غذاهای اسیدی لزوما از غذاهای اسیدی درست نشده است (اما اغلب غذاهایی نامناسب‌اند) و از نظر بعضی از محققان غذاهای سالمی نیستند.

موقعیت شما در رابطه جنسی گروه دیگری معتقد‌ند که موقعیت شما در رابطه می‌تواند احتمال دختردار شدن‌تان را بالا ببرد. طبق نظر دکتر لاندرام شتلس، نویسنده کتاب چگونه جنسیت کودک خود را انتخاب کنیم نفوذی سطحی در طول مقاربت احتمال دختردار شدن را افزایش می‌دهد. او توضیح می‌دهد که مهبل زن در قسمت ورودی آن اسیدی‌تر است و بعضی از شواهد نشان می‌دهد که اسپرم مردانه در محیط اسیدی به خوبی انتقال نمی‌یابد. بنابراین اگر تمایل به فرزندی دختر دارید نفوذی سطحی را پیش گیرید.

تنظیم درست زمان بر اساس روش شتلس، زمان حاملگی مهم‌ترین عامل در تعیین جنسیت کودک شماست. در کنار دیگر کارشناسان پزشکی شتلس نیز معتقد است که اسپرم y (مردانه) زودتر از اسپرمx (زنانه) شناور می‌شود. اگرچه اسپرم زنانه به طور معمول عکس‌العمل بیشتری نسبت به اسپرم مردانه از خود نشان می‌دهد و بیشتر در دستگاه تناسلی می‌ماند. بر اساس این نظریه، احتمال شما برای دختردار شدن زمانی بیشتر می‌شود که هر روز تا دو یا چهار روز قبل از تخمک‌گذاری رابطه داشته باشید سپس برای یک تا دو روز قبل از تخمک‌گذاری و چند روز بعد از آن از این کار خودداری کنید. در این صورت در زمان تخمک‌گذاری تمام اسپرم‌های مردانه می‌میرند و تنها اسپرم‌های زنانه را برای بارور شدن نگه می‌دارند.

عکس آن اگر شما در زمان تخمک‌گذاری با همسرتان رابطه داشته باشید، اسپرم‌های مردانه (که سریع‌تر شناور می‌شوند) بر اسپرم‌های زنانه برتری می‌یابند. این بدان معنی است که شما باید از دوره تخمک‌گذاری خود آگاه باشید و مشاهده‌‌ای دقیق از تقویم داشته باشید یا از تست تخمک‌گذاری برای تعیین دقیق زمان آن استفاده کنید.۵٫ رابطه‌ای عاشقانه داشته باشید نظریه دیگری وجود دارد که معتقد است اسپرم زنانه گرما را ترجیح می‌دهد یا حداقل تحمل می‌کند. اگر شما هدف‌تان فرزندی دختر است، از همسر خود بخواهید حمام آب گرمی قبل از مقاربت بگیرد. حتی اگر این روش به نتیجه برسد یا نه، در اجرای آن زیاده‌روی نکنید. به طور کلی پیشنهاد می‌شود برای افزایش میزان باروری مردها را در محیطی سرد نگهدارید. گرفتن حمام داغ به صورت مداوم یا حتی کوتاه اما بیش از حد ممکن در دراز مدت اثراتی منفی خواهد داشت.

مصرف توت به منظور افزایش شانس دختر بودن جنین

 

به یاد داشته باشید که مصرف انواع مختلفی از توت ها و میوه ها مانند زغال اخته، توت فرنگی و زالزالک کمک می کند تا تخمک زنان به یک نوزاد دختر تبدیل شود، چون مصرف این نوع میوه ها به تنظیم pH واژن زنان کمک زیادی کرده و شرایط محیط مهبل (واژن) آن ها را برای زنده مانده اسپرم های به وجود آورنده پسر سخت خواهد کرد.طبق نظریه کارشناسان کم کردن مقدار کالری محیط بدن با مصرف این نوع میوه ها، برای زنده ماندن اسپرم دختر مناسب بوده و شانس فرد را برای داشتن نوزاد دختر افزایش می دهد.از طرفی دیگر، شما هم مانند بسیاری از مادران باردار دیگر، برای جلوگیری از بالا رفتن قند خون و خطر ابتلا به دیابت مخصوص دوران حاملگی، بهتر است مصرف میوه های شیرین را در دوران قبل و بعد از آغاز دوران بارداری خود کاهش دهید. فراموش نکنید که مصرف انواع توت ها که مقدار بالایی از قند کنسرو شده را دارند، برای بدن تمام افراد ناسالم و مضر هستند.

مصرف بیشتر غلات سبوس دار برای تعیین جنسیت جنین دختر

دلیل اصلی مصرف دانه های گندم سبوس دار به منظور دختر شدن جنین، وجود منیزیم و سلنیوم در آن ها است. به یاد داشته باشید که گندم سبوس دار به غیر از افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن، سبب تقویت استخوان های فرد مصرف کننده شده و سرشار بودن آن از مواد معدنی نیز احتمال حامله شدن نوزاد دختر را افزایش می دهد.به عنوان خانمی که قصد به دنیا آوردن نوزاد دختری را دارید، به یاد داشته باشید که دوز توصیه شده منیزیم توسط متخصصان تغذیه برای یک زن سالم، روزانه در حدود 310 میلی گرم است اما زمانی که خانمی در حال تلاش برای باردار شدن، مخصوصا بارداری یک جنین دختر است، نیاز او به مصرف غلات سبوس دار در حدود 400 میلی گرم در روز افزایش خواهد یافت. برخی از مواد غذایی که از غلات کامل و سبوس دار تهیه می شوند و برای دختر شدن جنین انسان نیز مفید هستند، عبارتند از: برنج قهوه ای، بلغور جو دوسر، گندم سیاه، ذرت، گندم کامل، برش نان و غلات جوانه زده .

در همین ابتدا، به یاد داشته باشید مصرف انواع مختلفی از حبوبات مانند لوبیا، سویا، عدس، لوبیا قرمز و لوبیا سیاه و سفید برای زنانی که در حال تلاش برای باردار شدن یک نوزاد دختر هستند، کمک زیادی خواهد کرد. از آن جایی که حبوبات حاوی درصد بالایی از منیزیم و فیبر هیتند، برای دختر شدن جنین موجود در رحم زنان بسیار حیاتی می باشند.همچنین، به دلیل این که حبوبات حاوی مقدار کمی چربی هستند، بنابراین قرار دادن آن ها در رژیم غذایی زنانی که در حال تلاش برای بارداری یک نوزاد دختر هستند، ترجیح داده می شود. در نهایت، به خاطر داشته باشید که مصرف دانه های حبوبات در شکل های مختلف، از بروز ناراحتی های گوارشی، نفخ و گاز در دوران بارداری زنان جلوگیری می کند.

همانطور که می دانید شیر یک منبع غنی از کلسیم است و باید در رژیم غذایی همه افراد و در هر رده سنی، مخصوصا در رژیم غذایی زنانی که مایل به داشتن فرزند دختر در آینده هستند، قرار داده شود. در واقع، می-توان ادعا کرد که این افراد نیاز دارند تا مصرف شیر روزانه خود را حداقل سه ماه قبل از زمان لقاح، به میزان قابل توجهی افزایش دهند.به دلیل این که شیر دارای PH حدود 6.5 و حاوی اسید لاکتیک فراوان است، در ساخت محیط اسیدی واژن زنان بسیار موثر بوده و آن را برای زنده ماندن اسپرم به وجود آورنده دختر مطلوب می کند.

اما فراموش نکنید که نوشیدن بیش از 750 میلی لیتر شیر در هر روز می تواند منجر به افزایش اسید معده در زنان شده و مشکلاتی مانند ریفلاکس معده و زخم معده را برای فرد مصرف کننده به وجود آورد. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلات گوارشی، شما باید مطمئن شوید که میزان مصرف مقدار شیر روزانه توسط متخصص تغذیه محاسبه شود. برای زنانی که خواهان نوزاد دختر هستند و نوشیدن شیر زیاد در بدن آن ها مشکلاتی را ایجاد می کند، توصیه می شود که به جای نوشیدن سه فنجان شیر در روز، ماست طبیعی را جایگزین آن کنند.

مصرف ماهی قزل آلا کنسرو شده و بارداری جنین دختر

از آن جایی که مواد غذایی کنسرو شده مانند ماهی قزل آلا، منابع غنی از پروتئین، ویتامین D و اسیدهای چرب به شما می روند، به همین دلیل همه مواد لازم برای تبدیل نمودن محیط واژن زنان به یک محیط اسیدی را دارا هستند. در واقع، مصرف این نوع مواد غذایی، محیط واژن زنان به را برای زنده ماندن طولانی تر اسپرم به وجود آورنده دختر مطلوب می سازد.

بر خلاف کنسرو ماهی آزاد، از آن جایی که ماهی قزل آلای دودی حاوی مقادیر بالاتری از نمک است، بنابراین زنان در حال تلاش برای باردار شدن باید آن را از منوی غذایی خود حذف کنند.به عنوان خانمی که قصد به دنیا آوردن نوزاد دختری را دارید، به یاد داشته باشید برای اینکه ماهی آزاد کنسرو شده طعم جالبی داشته باشد، شما می توانید هنگام گرم کردن و خوردن، پنیر تکه تکه شده را بر روی آن بریزید. به دلیل این که خود پنیر هم یک منبع غنی از کلسیم است، محیط بدن فرد مصر کننده را به نفع بقای سلول های اسپرم به وجود آورنده دختر تغییر خواهد داد.همچنین، شما می توانید برای افزایش حالت اسیدی بدن خود در سالادهای روزانه خود از تخم مرغ، کنسرو ماهی آزاد، سبزیجات برگ سبز، لیمو، سرکه و آوکادو هم استفاده کنید. همه مواد تشکیل دهنده این سالاد، شرایط را در بدن فرد مصرف کننده برای دختر شدن جنین افزایش خواهند داد.

تعیین جنسیت جنین با مصرف آجیل و تخمه ها

 

بعضی از تخمه ها و آجیل ها سرشار از منیزیم و کلسیم بوده و مصرف آن ها توسط زنان، محیط مهبل را برای بقای کروموزوم X که عامل به وجود آورنده نوزاد دختر است مطلوب می نماید.با این حال، افرادی که خواهان نوزاد دختر در آینده هستند، باید از خوردن دانه کدو تنبل، شاه بلوط و بادام که محیط را برای بقای کروموزوم Y که عامل به وجود آورنده پسر است، مناسب می کنند، اجتناب کنند تصور می شود که مصرف آجیل به دلیل دارا بودن سطح بالایی از کلسیم و منیزیم برای دختر شدن جنین مورد نیاز است. همچنین، از آن جایی که انواع آجیل ها حاوی اسیدهای چرب اولئیک می باشند، بنابراین مصرف آن ها محیط واژن زنان را اسیدی ترکرده و برای زنده ماندن اسپرم دختر مناسب خواهد کرد.اما فراموش نکنید به دلیل این که انواع آجیل ها و تخمه ها بسیار غنی از کالری هستند، باید در مصرف آن ها حد اعتدال را نگه داشت و به اندازه نیاز روزانه خورد، چون مصرف زیاد آن ها مشکلاتی مانند اضافه وزن و بالا رفتن چربی ها را در بدن فرد مصرف کننده به دنبال خواهد داشت.

به دلیل این که توفو حاوی مواد معدنی حیاتی مانند کلسیم، منیزیم، آهن، سدیم، مس و روی است، بنابراین مصرف این ماده غذایی در حفظ سلامت دستگاه تناسلی زنان کمک زیادی خواهد کرد.همچنین، از آن جایی که توفو یک منبع غنی از کلسیم می باشد، باعث تقویت شانس فرد مصرف کننده در داشتن نوزاد دختر خواهد شد. اما، به عنوان خانمی که قصد به دنیا آوردن نوزاد دختری را دارید، فراموش نکنید که نیاز روزانه هر زن در حال تلاش برای باردار شدن، صد گرم توفو می باشد.

به دلیل این که انجیر حاوی اسید کلروژنیک و ویتامین های K، A، B و E است، مصرف آن محیط واژن زنان را اسیدی تر کرده و در نتیجه، شانس دختر شدن جنین را به طور طبیعی افزایش خواهد داد.یادتان باشد مصرف انجیر در تنظیم سطح pH خون زنان نیز بسیار مفید است. تنها اشکال خوردن مقادیر بالاتری از انجیر این است که می تواند سطح قند خون مصرف کننده را بالا ببرد. از این رو، پزشکان تغذیه توصیه می کنند که تمام افراد، این ماده غذایی را در حد اعتدال استفاده کنند.

مصرف شکلات توسط زنانی که در حال تلاش برای باردار شدن هستند، کمک می کند تا سطح اسیدیته محیط واژن و دستگاه گوارش آن ها افزایش یابد. در نتیجه، محیط بدن این زنان را برای زنده ماندن کروموزوم به وجود آورنده دختر مطلوب خواهد کرد، چون در محیط اسیدی واژن، جنین دختر خوب رشد کرده و زنده خواهد مانداما به عنوان خانمی که قصد به دینیا آوردن نوزاد دختری را دارید، فراموش نکنید که بیشتر از شکلات تیره استفاده کنید، چون مصرف آن کمک می کند تا از افزایش قند خون و چاقی مفرط در بدنتان جلوگیری شود.به دلیل این که همه شکلات ها سرشار از قند هستند، پس می توانند سطح قند خون فرد مصرف کننده را به شدت افزایش دهند. از این رو، همیشه سعی کنید که در مصرف تمام شکلات ها حد اعتدال را نگه دارید.

بدون مقاربت بچه‌دار شوید اگر شما از دختردار شدن ناامید شده‌اید، می‌توانید حدود ۶۰ میلیون تومن یا بیشتر را برای تضمین ایجاد دو کروموزوم xx هزینه کنید. در لقاح خارج رحمی که هزینه زیادی برای آن باید پرداخت، بعد از این‌که تخمک‌ها را از مادر و اسپرم‌ها را از پدر خارج کردند جنینی زنده در آزمایشگاه به‌وجود می‌آورند. جنین می‌تواند آزمایش‌های دی ان ای را قبل از عمل لقاح برای تشخیص این‌که کروموزوم ‌‌xx یا xy دارد را انجام دهد. بسیاری از مردم این روش را بسیار غیر اخلاقی و غیر طبیعی می‌دانند و بعضی از بیمارستان‌ها نیز تنها برای آگاهی از نقص‌های ارثی چنین آزمایشاتی را انجام می‌دهند. اگر پرداخت این مقدار پول و انجام چنین روش‌های پزشکی دشوار بخشی از برنامه شما نیست، می‌توانید جنسیت کودک خود را با پذیرفتن آن تضمین کنید یا به بخت، اعتقادات و به دانش سطحی‌تان از علم برای کودک رویاهایتان ایمان داشته باشید یا بخواهید گریپ فروت دیگری بخورید!

آیا می‌توانید روی جنسیت کودک‌تان تاثیر بگذارید؟ امتحان کنید! در این‌جا می‌توانید به طور طبیعی و با روش‌های خانگی مثل تغییر رژیم غذایی از روی تقویم چینی با روش دختر دار شدن آشنا شوید.

۱٫ تقویم تولد چینی را دنبال کنید در حالی که برخی معتقدند که ما واقعا نمی‌توانیم روی جنسیت کودک خود تاثیر بگذاریم، تعداد زیادی نظرات جالب (و گاهی خنده‌دار) وجود دارد که به ما در چگونگی داشتن فرزندی دختر یاری می رسانند. بعضی از پدر مادرها ادعا می‌کنند که با دنبال کردن روش‌هایی خاص چون موقعیت در رابطه جنسی یا حتی مقاربه‌‌‌ای برنامه‌ریزی شده و رمانتیک، برخلاف آنچه مقاربه «بدون برنامه قبلی» می‌نامند، صاحب دختر شدند. اگرچه پزشکان از چنین روش‌هایی به عنوان افسانه‌هایی قدیمی یاد می‌کنند، بسیاری از منتقدان روابط جنسی به شدت با آن مخالف‌اند. اگر شما به دنبال فرزندی دختر هستید و برای آن دست به هر کاری می‌زنید، این روش‌ها را که تعدادی از خانواده‌ها، منجم‌ها و حتی تعداد کمی از پزشکان به آن اعتقاد دارند، امتحان کنید. این تقویم معروف تعیین جنسیت قبل از آن‌که به روی اینترنت قرار گیرد و از آن به مقدار زیادی کپی شود، در میان زنان مرسوم بوده است. ظاهرا ۷۰۰ سال قبل در چین به علت سادگی در استفاده از آن با تقویم غیر ماهی یا گریگوری از آن استفاده می‌شد. بر اساس این تقویم، جنسیت کودک از طریق سن مادر و ماه بارداری او مشخص خواهد شد. برای مثال اگر شما ۲۵ سال دارید و می‌خواهید صاحب دختری شوید باید مطابق تقویم تولد چینی سعی کنید در ماه ژانویه، اپریل، می و جولای باردار شوید. طرفداران این تقویم می‌گویند این تقویم تا ۹۹ درصد درست عمل می‌کند.

 

 

۲٫ رژیم غذایی دخترانه بگیرید تعدادی از کارشناسان تعیین جنسیت ادعا می‌کنند که با دنبال کردن رژیم غذایی به‌خصوصی برای چند هفته قبل از بارداری، می‌توانید شانس خود را برای داشتن فرزند دختر افزایش دهید. آن‌ها می‌گویند تغییر رژیم غذایی تعادل پی.اچ ph در بدن شما را تغییر می‌دهد که به اعتقاد بعضی‌ها می‌تواند به جنسیت کودک شما کمک کند. مطابق این علم، راز دختردار شدن خوردن غذاهایی با اسید زیاد است مثل گریپ فروت، پرتغال، لیمو و غیره. این نظریه ثابت کرده که محیطی اسیدی اسپرم‌های مردانه را می‌کشد بنابراین اسپرم زنانه شانس بیشتری برای رشد کردن دارند. معتقدان به این نظریه می‌گویند که اگر تمایل به فرزند دختر دارید رژیم غذایی شما باید پر از کلسیم و منیزیم باشد، اما غذاهای نمکی و پتاسیم‌دار کم مصرف کنید. تذکر: رژیم غذاهای اسیدی لزوما از غذاهای اسیدی درست نشده است (اما اغلب غذاهایی نامناسب‌اند) و از نظر بعضی از محققان غذاهای سالمی نیستند.

 

 

۳٫ موقعیت شما در رابطه جنسی گروه دیگری معتقد‌ند که موقعیت شما در رابطه می‌تواند احتمال دختردار شدن‌تان را بالا ببرد. طبق نظر دکتر لاندرام شتلس، نویسنده کتاب چگونه جنسیت کودک خود را انتخاب کنیم نفوذی سطحی در طول مقاربت احتمال دختردار شدن را افزایش می‌دهد. او توضیح می‌دهد که مهبل زن در قسمت ورودی آن اسیدی‌تر است و بعضی از شواهد نشان می‌دهد که اسپرم مردانه در محیط اسیدی به خوبی انتقال نمی‌یابد. بنابراین اگر تمایل به فرزندی دختر دارید نفوذی سطحی را پیش گیرید.

 

 

۴٫ تنظیم درست زمان بر اساس روش شتلس، زمان حاملگی مهم‌ترین عامل در تعیین جنسیت کودک شماست. در کنار دیگر کارشناسان پزشکی شتلس نیز معتقد است که اسپرم y (مردانه) زودتر از اسپرمx  (زنانه) شناور می‌شود. اگرچه اسپرم زنانه به طور معمول عکس‌العمل بیشتری نسبت به اسپرم مردانه از خود نشان می‌دهد و بیشتر در دستگاه تناسلی می‌ماند. بر اساس این نظریه، احتمال شما برای دختردار شدن زمانی بیشتر می‌شود که هر روز تا دو یا چهار روز قبل از تخمک‌گذاری رابطه داشته باشید سپس برای یک تا دو روز قبل از تخمک‌گذاری و چند روز بعد از آن از این کار خودداری کنید. در این صورت در زمان تخمک‌گذاری تمام اسپرم‌های مردانه می‌میرند و تنها اسپرم‌های زنانه را برای بارور شدن نگه می‌دارند. عکس آن اگر شما در زمان تخمک‌گذاری با همسرتان رابطه داشته باشید، اسپرم‌های مردانه (که سریع‌تر شناور می‌شوند) بر اسپرم‌های زنانه برتری می‌یابند. این بدان معنی است که شما باید از دوره تخمک‌گذاری خود آگاه باشید و مشاهده‌‌ای دقیق از تقویم داشته باشید یا از تست تخمک‌گذاری برای تعیین دقیق زمان آن استفاده کنید.

 

برای اینکه جنین شما دختر شود باید محیط رسم اسیدی باشد بر خلاف اینکه اگر شما بخواهید پسر دار شوید باید محیط رحم و بدن قلیایی باشد…. خوراکی هایی که بدن را اسیدی میکنند عبارتند از مصرف لبنیات و غذاهای کم نمک و ….
در واقع محققان فعال در تحقیقات باروری و ناباروری معتقدند که افزایش نسبت یون های سدیم و پتاسیم به کلسیم یا منیزیم در بدن خانم ها قبل از مقاربت (رابطه جنسی)، احتمال تولد نوازد پسر را افزایش می دهد. این به آن معنی است که فضایی در رحم ایجاد می شود که سلول های با کروموزوم Y سریع تر می توانند سلول  جنسی تخمک را بارور نمایند. اما در صورتی که میزان یون های کلسیم و منیزیم بیش از یون های سدیم و پتاسیم در بدن خانم ها باشد، این بار محیط رحم خانم به نحوی خواهد بود تا اسپرم های حاوی کروموزوم X بتوانند سریعا خود را به سلول تخمک برسانند و آن را بارور نمایند که این امر احتمال تشکیل جنین دختر در رحم خانم را بیشتر می کند. بر اساس تئوری ثابت شده فوق و بر اساس برخی تحقیقات علمی علمی می  محققان تغذیه، این ادعا از سوی منابع می شود که اگر خانم ها از حدود دو ماه قبل از مقاربت (رابطه جنسی) برای بارداری از یک رژیم غذایی حاوی برخی مواد غذایی غنی از پتاسیم و سدیم ( مانند موز و غذاهای نمکی) استفاده کنند، امکان تشکیل جنین پسر را در رحم خود  افزایش می دهند. در حالی که پیروی از یک رژیم غذایی حاوی مواد غذایی با یون های کلسیم و منیزیم ( مانند شیر و لبنیات و بادام زمینی و عدس)  توسط خانم ها در دوماه قبل از مقاربت (رابطه جنسی) محیط رحم را برای لقاح جنین دختر آماده می کند.همانطور که گفته شد میزان نسبت یون های سدیم، پتاسیم، کلسیم و منیزیم در بدن خانم می توانند در ایجاد محیط لازم برای لقاح سلول تخم با جنسیت پسر یا دختر نقش داشته باشد. به همین منظور برخی رژیم های غذایی که غنی از مواد غذایی مرتبط با این مواد مغذی هستند می توانند در تعیین جنسیت موثر باشند.

 

تعیین جنسیت جنین در گفتگو با دکتر ملک منصور اقصی متخصص بیماریهای زنان و زایمان

این اگر اولین سئوالی نباشد که پدر بچه از پرستار خوش خبر می‌پرسد، قطعا دومین سوال است. بحث تعیین جنسیت جنین در میان مردم و متخصصان، بحث داغی است. دکتر ملک منصور اقصی به پرسش‌های ما در همین زمینه پاسخ می‌دهد.

▪ آقای دکتر، از گذشته‌های دور بسیاری از مردم، آرزو داشته‌اند که بتوانند جنسیت فرزندشان را خودشان تعیین کنند. برای همین از رژیم‌های غذایی و کارهای سنتی خاص مثل بستن سنگ‌های ویژه به شکم استفاده می‌کردند. آیا به نظر شما این قبیل کارها در پسر یا دختر شدن نوزاد می‌تواند تاثیر داشته باشد؟

‌ همان‌طور که شما گفتید این یک آرزوی دیرینه جامعه بشری و بسیاری از انسان‌ها بوده است. زن و شوهرهایی هستند که مثلا ۷ تا دختر دارند و همیشه در انتظار یک پسر هستند. اینها معمولا همه این کارها را تجربه کرده‌اند، اما باید گفت که هیچ‌کدام از این کارها مبنای علمی ندارد و به نظر نمی‌رسد که موفقیتی را در پی داشته باشد.

چه کار کنم بچم دختر بشه

 

به طور کلی برای پسر یا دختر شدن کودک نمی‌توان غذا یا روش خاصی را پیشنهاد کرد و در اصل این کارها هیچ‌ کمکی نمی‌کنند. حتی بعضی‌ها با همین روش‌ها ادعا می‌کردند که به موفقیت دست یافته‌اند و اعدادی هم ارائه می‌کردند اما علم آمار ثابت کرد که این آمارهای گزارش شده غیرواقعی هستند.

و بعضی‌ها در مورد تاثیر زمان مقاربت می‌گویند…

نه، واقعیت این است که اینها اکثرا خرافات هستند. زمان مقاربت هم نمی‌تواند تاثیر چندانی در جنسیت نوزاد داشته باشد. حداقل از نظر علمی تا حالا چنین چیزی ثابت نشده است.

پس به نظر شما هیچ‌کاری نمی‌شود برای افرادی که تمایل دارند فرزندشان پسر یا دختر باشد انجام داد؟

چرا، در حال حاضر در دنیا کارهای خاصی می‌توان انجام داد و پیشرفت‌های خوبی انجام شده است.

▪ مثلا چه کاری؟

 

مثلا باروری آزمایشگاهی یا آی.وی.اف، از نظر علمی کاملا شدنی است و ما هم در ایران امکان انجام این کار را داریم. ما در این روش زن را تحریک می‌کنیم تا با استفاده از برخی داروها چندین بار تخمک‌گذاری کند. بعد از آمیزش، این تخمک‌ها بارور می‌شوند. ما پس از گذشت مدتی می‌رویم و نمونه‌هایی از سلول‌های این چند جنین را بر می‌داریم و با تکنیک‌های آزمایشگاهی خاصی ، کروموزوم‌های آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم. هر کدام از آن چند جنین را که جنسیت مورد نظر را داشته باشند برمی‌داریم و بقیه را کنار می‌گذاریم‌. بدین ترتیب جنسیت نوزادی که به دنیا خواهد آمد همانی است که مطلوب پدر و مادر است.

▪ خب این به شرطی است که چند تخمک و چند جنین باشد. اگر یکی بود چطور؟

البته این دیگر شانس مریض است که این یک تخمک همان جنسی را که او می‌خواهد داشته باشد یا خیر. مثلا من همین امروز یک مریضی داشتم که فقط یک تخمک داشت. حالا این دیگر بستگی به شانس ‌آن پدر و مادر دارد که آیا این جنین همان جنسیت مطلوب آنها را داشته باشد یا خیر.

▪ یعنی در حال حاضر تنها راه موجود آی.وی.اف است؟

 

در حال حاضر بله، اما یک تکنیک دیگر هم هست که طی سال‌های اخیر دارند روی آن کار می‌کنند و فکر می‌کنم که ۵ تا ۶ سال دیگر بتوان از آن هم استفاده کرد و آن تکنیک فلوسیتومتری است. در این تکنیک می‌آیند اسپرم‌های X و‌y را از هم جدا می‌کنند و بدین‌ترتیب می‌توانند انتخاب کنند که در هنگام انجام آی.وی.اف کدام جنس اسپرم را تزریق کنند. به هر حال این تکنیک هم محدودیت‌ها و مشکلات خاصی به همراه دارد. مثلا اینکه ما می‌گوییم اسپرم‌های x و y را از هم جدا می‌کنیم، ۰۰۱ در صد نیست. شاید تعداد اسپرم‌هایی که بتوانیم جدا کنیم به میزان کافی نباشد و مشکلات به طور کلی زیاد است، اما به هر حال امید می‌رود که طی چند سال آینده این روش هم بتواند به ما کمک کند.

‌‌ ▪ آی.وی.اف را ما به طور کلی به عنوان یک روش درمانی ناباروری می‌شناسیم.آیا به نظر شما درست است خانمی را که می‌تواند یک باروری عادی و طبیعی داشته باشد، تنها جهت تعیین جنسیت تحت آی.وی.اف قرار داد؟

در این مورد حرف و حدیث‌ها زیاد است. اساسا این سوال مطرح است که آیا درست است که ما جنسیت نوزاد را تعیین بکنیم؟ باید به این سوال این طور پاسخ داد که با تعیین جنسیت می‌توانیم جلوی‌ ابتلا ‌به ‌بیماری‌هایی نظیر هموفیلی را بگیریم. اما اگر یک نفر بدون هیچ بیماری خاصی و تنها به علت تمایل شخصی بخواهد که جنسیت فرزندش را تعیین کند زیر سوال است. ما با یکی از دانشگاه‌های انگلستان در حال انجام یک طرح تحقیقاتی مشترک هستیم.

تا ببینیم که دیدگاه مردم نسبت به این مسئله چیست و در جوامعی مثل ایران و انگلستان که از نظر فرهنگی‌ با یکدیگر تفاوت‌های قابل توجهی دارند، نظر مردم عادی نسبت به این مسائل چطور است.البته تاکنون در کشورهایی مثل آلمان، ایتالیا و آمریکا مطالعات مشابهی انجام شده است. اما هیچکدام مطالعات درست و کاملی نبوده‌اند و برای همین ما یک مطالعه دقیق طراحی کرده‌ایم که مشکلات و نقایص مطالعات قبلی را نداشته باشد.

▪ به نظر خود شما این کار درست است یا غلط؟

 

ببینید این کار یک سری موافقان و مخالفانی دارد. مخالفان این روش می‌گویند که این کار ممکن است تعادل جنسیتی را در جامعه به هم بزند. اما جواب آن این است که این کار نمی‌تواند تعادل جنسیتی جامعه را به هم بزند چون ما برای انجام این کار مجبوریم که آی.وی.اف ‌انجام بدهیم و تنها تعداد معدودی از زوج‌ها هستند که به انجام آی.وی.اف برای تعیین جنسیت نوزاد تن درمی‌دهند که این تعداد اندک تاثیری در تعادل جنسیتی جامعه نخواهد گذاشت.

به طور کلی داوطلبان این روش کم است و در مقیاس ۶ میلیارد جمعیت دنیا خطری نخواهد داشت و بالانس و تعادل را به هم ‌نمی‌زند. نه الان بلکه ۰۵ سال دیگر هم این خطر را نخواهد داشت.مسئله دیگری که مطرح می‌کنند این است که این کار نوعی تبعیض است. یک جنسی را انتخاب می‌کنی چون آن را بیشتر دوست داری و این باعث می‌شود که تبعیض جنسیتی ایجاد شود.

▪ در مورد موافقان این روش چیزی نگفتید.

 

بله. موافقان می‌گویند که این نوعی روش کنترل جمعیت است. مثلا در نظر بگیرید که یک خانواده تمایل دارد که یک پسر داشته باشد و یک دختر. حالا فرزند اول پسر می‌شود اگر فرزند دوم دختر نشود باز اقدام به بارداری سوم می‌کند که شاید سومی دختر شود.

اگر سومی هم نشود این کار را ادامه می‌دهد و همین باعث افزایش جمعیت می‌شود. حالا اگر شما در همان بارداری دوم بتوانید جنسیت را انتخاب کنید و دختر برای آنها ایجاد کنید، مشکلات حل می‌‌شود و از چند بارداری ناخواسته و نامطلوب دیگر جلوگیری می‌کنید. به هر حال بحث این دو گروه هنوز ادامه دارد و به نتیجه مشخصی نرسیده است. برای همین در بعضی کشورها اگر آی.وی.اف صرفا به این دلیل انجام شود، غیرقانونی محسوب می‌شود.

▪ در کشور ما چطور؟

 

ما در کشور خودمان در این زمینه قانون خاصی نداریم.

نه، ما تا حالا عارضه خاصی از این کار ندیده‌ایم. البته آی.وی.اف به هرحال مشکلا‌ت خاص خودش را دارد.

▪ پس آیا شما انجام آن را به خانواده‌هایی که این مشکل را دارند توصیه می‌کنید؟

ببینید مریض‌های زیادی با این مشکل به ما مراجعه می‌کنند. من خودم شخصا نگاه می‌کنم و می‌بینم که مسئله در خانواده آنها چقدر حاد است.

به طور کلی این کار را نمی‌توان به همه توصیه کرد و اصولا کار درستی به نظر نمی‌رسد و به همه هم تاکید می‌کنم که کار خوبی نیست. اما گاهی اوقات این مشکل خیلی جدی است و مثلا ثبات زندگی به آن بستگی دارد. مثلا با گفتگو نمی‌توان فکر زن و شوهر را عوض کرد. در این مواقع که بسیار نادر هم هستند گاهی اوقات این کار را می‌کنیم. اما به طور معمول افرادی را که با این مشکل مراجعه می‌کنند با گفتگو مجاب می‌کنیم و می‌گوییم که واقعا پسر یا دختر شدن مهم نیست.

اما اگر واقعا مشکل اساسی باشد و حتی گاهی در مورد آن بیماری‌های ژنتیکی که گفتم اگر لازم باشد به طور نادر این کار را انجام می‌دهیم. گاهی اوقات زندگی فرد در حال از هم پاشیدن است و در این موارد ما سعی می‌کنیم که حداقل با این کار جلوی این اتفاق را بگیریم.

▪ در کل چه زمانی می‌توان جنسیت کودک را تعیین کرد؟

در حال حاضر با استفاده از تکنیک‌های سونوگرافی می‌توان از حوالی هفته ۴۱ بارداری جنسیت کودک را تعیین کرد.

▪ قبل از آن این امکان وجود ندارد؟

 

چرا، اما دیگر کار سخت‌تر می‌شود. مثلا باید از تکنیک‌های آمنیوسنتز استفاده کرد که با یک سوزن وارد مایع کیسه آب می‌شوند و از آن نمونه‌برداری می‌کنند که کار سختی است. تکنیک‌های سونوگرافی راحت هستند اما قبل از هفته ۴۱ معمولا قادر به تعیین جنسیت نیستند.

▪ آیا اگر جنسیت مطلوب والدین نبود ممکن است والدین کودک را سقط کنند؟

به هیچ وجه! این کار اصلا درست نیست. در کشور ما که از نظر قانونی این کار ممنوع است و به طور کلی از نظر شرعی و اخلاقی اصلا کار درستی نیست. در کشورهای دیگر که این کار ممنوع نیست هم پزشکان این کار را توصیه نمی‌کنند، چون از نظر علمی کار درستی نیست. خطر بروز عوارض به دنبال سقط جنین زیاد است و مخصوصا جنینی که به سن ۴۱ هفتگی رسیده است خطر سقط آن بسیار زیاد است و می‌تواند با عوارض ناخوشایندی همراه باشد.

خطر زیادی مادر را تهدید می‌کند، حالا هر روشی که می‌خواهد به کار رود فرقی ندارد اما به هر حال خطر زیادی مادر را تهدید می‌کند. مثلا در بعضی کشورها حتی متخصصان سونوگرافی را از تعیین جنسیت منع کرده‌اند تا مادران را از خطر این سقط‌های تحریک شده به علت جنسیت نامطلوب نجات دهند.

▪ گاهی اوقات می‌بینیم که سونوگرافی جنسیت را مذکر گزارش کرده اما نوزاد دختر می‌شود، این خطا‌ها ناشی از چیست؟

چه کار کنم بچم دختر بشه

چه کار کنم بچم دختر بشه

چه کار کنم بچم دختر بشه

0

پیشنهاد شده برای شما :
0 حامد طرز تهيه آوریل 24, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *