نحوه ی مصرف روغن نارگیل

نحوه ی مصرف روغن نارگیل

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

نحوه ی مصرف روغن نارگیل

نحوه ی مصرف روغن نارگیل

امروز به شما میگوییم که چگونه از روغن نارگیل برای پوست و مو استفاده کنید.

بکارگیری روغن نارگیل راهی طبیعی و اعجاب بر انگیز برای نرمی، درخشش و سلامت مو و پوست شماست. روغن نارگیل طبیعی است، هیچ افزودنی شیمیایی ای ندارد. نرم کننده های قویتان، کرم های دور چشم و لوسیون هایتان را دور بیاندازید، دیگر به آنها نیازی ندارید. یک بطری روغن نارگیل خام برای آب رسانی به همه نوع پوست و مو کارایی دارد. اگر می خواهید یاد بگیرید که چطور از روغن نارگیل بر روی پوست و موی خود استفاده کنید، پس به خواندن این مطلب در سایت ناگهان ادامه دهید.

 

روش 1 از 4: ترمیم کردن موهایتان

1   لباس های کهنه بپوشید. روغن نارگیل ممکن است کمی چکه کند، بنابراین، یا لباس کهنه به تن کنید یا حوله ای روی شانه هایتان بگذارید تا مانع از خراب شدن لباس های زیبایتان شود. بهتر است ترمیم موهایتان را در حمام شروع کنید اما وقتی چندین ساعت از خیساندن موهایتان در نارگیل گذشت می توانید به هر جایی بروید.

نحوه ی مصرف روغن نارگیل

2   موهایتان را بپوشانید. می توانید از یک کلاه حمام پلاستیکی، یک ورقه پلاستیکی بزرگ یا یک تیشرت مستعمل برای پوشش دادن موهایتان استفاده کنید. چیزی را انتخاب کنید که بتوانید چندین ساعت یا حتی در طول شب روی موهایتان نگاه دارید.

3   در یک ظرف مخصوص مایکروفر 5-3 قاشق غذاخوری روغن نارگیل بریزید. مقدار روغن نارگیلی که نیاز خواهید داشت بستگی به بلندی و ضخامت موهایتان دارد. اگر موهایتان بلند و ضخیم باشد، 5 قاشق غذاخوری و اگر موهایتان کوتاه تر یا نازکتر است، فقط از 3 یا 4 قاشق غذا خوری روغن نارگیل استفاده کنید.

از روغن خام به جای روغن فرآوری شده استفاده کنید. روغن نارگیل فرآوری شده افزودنی هایی دارد و تحت مراحلی ترکیبات طبیعی خود را از دست داده است که آن ترکیبات طبیعی برای سلامت پوست و موی شما لازم هستند. روغن نارگیل خام ماهیت طبیعی خود را حفظ نموده و برای سلامتی مفید است.اگر تصادفا بیش از حد لزوم از روغن نارگیل برای موهایتان استفاده کردید، هیچ ایرادی ندارد. به هر حال مقدار اضافی شسته می شود.

4   روغن نارگیل را در مایکروفر گرم کنید. ظرف را در مایکروفر قرار دهید و به مدت 30 ثانیه در درجه بالا گرم کنید. آن را هم بزنید و به مدت 30 ثانیه دیگر نیز بگذارید، گرم شود تا وقتی که کاملاً مایع شود. شما فقط می خواهید روغن را ذوب کنید تا به راحتی در موهایتان استفاده شود.در صورتی که به مایکروفر دسترسی ندارید، می توانید روغن نارگیل را با دستهایتان نیز ذوب کنید. هر بار 1 قاشق غذا خوری روغن نارگیل را در کف دست هایتان بگیرید و به آرامی دست ها را به هم فشار دهید. روغن نارگیل با کمترین حرارتی ذوب می شود.می توانید روغن نارگیل را روی اجاق گاز هم ذوب کنید. در یک فنجان کوچک آن را بریزید و روی حرارت نگه دارید تا ذوب شود.همچنین می توانید این روغن را در یک شیشه بریزید و زیر آب داغ در سینک بگذارید تا وقتی که ذوب شود. این کار چند ثانیه ای طول می کشد.

5   روغن نارگیل را به موهایتان بمالید. چند لحظه ای اجازه دهید تا خنک شود، دراین صورت، خیلی داغ و سوزان نخواهد بود، سپس روغن را بالای سرتان بریزید، ممکن است کمی به اطراف پاشیده شود. از انگشت هایتان برای ماساژ استفاده سر استفاده کنید و به آرامی روغن را به همه موهایتان برسانید. این ماساژ دادن را ادامه دهید تا اینکه موها کاملاً به روغن نارگیل آغشته شوند.می توانید از یک شانه استفاده کنید و به این شکل به توزیع روغن نارگیل در لابه لای موهایتان سرعت بخشید. شانه را از ریشه موها تا نوک آنها بکشید.ممکن است به جای ریشه ها فقط بخواهید ته موها را ترمیم کنید. اگر این طور است، روغن نارگیل را به جای اینکه روی سرتان بریزید فقط به ته موها بزنید و ته مو هایتان را با دست ماساژ دهید.

6   موهایتان را روی سرتان جمع کنید و بر روی آنها پوششی قرار دهید. کلاه حمام، ورقه پلاستیکی یا تیشرت مستعملتان را روی سرتان بکشید و همه موهایتان را زیر آنها جمع کنید.می توانید موهایتان را با یک کش موی شل جمع کنید و به این ترتیب به ماندن آنها زیر پوشش و بالای سرتان کمک می کنید.از یک حوله برای برای پاک کردن قطرات روغن که ممکن است در این مدت زمان روی صورتتان بریزند، استفاده کنید.

7   حداقل 2 ساعت یا همه شب را به این حالت بگذرانبد تا موهایتان در روغن خیس بخورند. هر چه فرصت طولانی تری به موهایتان بدهید، بیشتر ترمیم می شوند. تا جایی که می توانید برای افزایش اثر بخشی این روغن، صبر کنید.

8   پوشش را از روی موهایتان بردارید و موهایتان را بشویید. از شامپو مورد علاقه تان استفاده کنید (ترجیحاً شامپویی باشد که حاوی ترکیبات طبیعی باشد تا سلامت موهایتان حفظ شود) و روغن نارگیل را بشویید. 2 یا 3 مرتبه موهایتان را بشویید تا جایی که در موهایتان احساس چرب بودن نکنید.

9   بگذارید موهایتان خشک شود. موهایتان را با سشوار خشک کنید و از ترمیم شدگی شان لذت ببرید. موهایتان قطعاً نرم، درخشان و شفاف شده اند.

 

روش 2 از 4: آب رسانی به پوست

1   پاکسازی روزانه را روی پوست خود انجام دهید. اگر معمولاً پوستتان را با آب به آرامی می شویید، آن را با یک برس لایه برداری می کنید یا از روغن برای پاکسازی آن استفاده می کنید، کار خود را انجام دهید و صورتتان را بشویید. با یک حوله نرم آن راخشک کنید. مطمئن شوید که حوله را روی پوست نمی کشید چراکه پوست صورتتان ضعیف است و زاید کشیدن و سابیدن، آن را دچار آسیب خواهد کرد.

2   کمی روغن نارگیل را دور چشمانتان بمالید. روغن نارگیل یک کرم فوق العاده برای زیر چشم و پلک است. این روغن به مرطوب کردن صفحات نازک پوستی، بهبود تیرگی دور چشم و جلوگیری از چروک گوشه های آن کمک می کند. لایه نازکی از روغن نارگیل را دور چشمانتان بمالید، بر روی ناحیه هایی متمرکز شوید که چروک شده اند.احتمالاً فقط به اندازه یک عدس برای هر چشم به روغن نارگیل نیاز دارید. مواظب باشید بیش از حد استفاده نکنید.مراقب باشید که روغن نارگیل وارد چشمانتان نشود. ممکن است یک لایه نازک از آن روی چشمتان را بگیرد و برای لحظه ای شما را دچار تاری دید کند.

3   روغن نارگیل را اندک اندک بر روی بخش های خشک پوستتان مورد استفاده قرار دهید. اگر قسمت خشکی بین ابروهایتان، شقیقه یا نقاط دیگر صورت دارید، کمی روغن نارگیل را در آن قسمت استفاده کنید. این روغن را با حرکت به صورت دایره وار بمالید.

4   روغن نارگیل را روی لبهایتان بمالید. روغن نارگیل خام می تواند لب های ترک خورده را آبرسانی و نرم نماید. این روغن کاملاً قابل خوردن است، بنابراین، اگر کمی وارد دهانتان شد، نیازی نیست که نگران باشید. در واقع، خوردن این روغن نارگیل برای سلامتی بدنتان نیز مفید است.

5   روغن نارگیل را به عنوان کرم پوست استفاده کنید. بعد از هر حمام یا بعد از شستن صورتتان، این کرم را روی پوستتان بزنید. بگذارید بعد از 10 دقیقه در پوستتان جذب شود و بعد آرایش کنید. شما فقط اندازه یک نخود به این روغن نیاز دارید که تمام صورتتان را پوشش دهد.

برخی افراد بعد از استفاده از روغن نارگیل جوش می زنند. برای اینکه به حساسیت پوستتان پی ببرید، چند روز این روغن را فقط روی یک بخش از پوستتان استفاده کنید. اگر بعد از چند روز نشانی از جوش ندیدید، آن را برای تمام پوستتان استفاده کنید.می توانید روغن نارگیل را برای پاکسازی پوست نیز استفاده کنید. مجدداً دقت کنید که منافذ پوستتان مسدود نباشند. اگر نگران هستید که این روغن برای پوستتان خیلی سنگین است، می توانید روغن نارگیل را با روغن کرچک مخلوط کنید.

 

روش 3 از 4: آبرسانی بدن

1   روغن نارگیل را بعد از دوش گرفتن استفاده کنید. وقتی پوستتان هنوز گرم است و تازه از حمام آمده اید، روغن نارگیل راحت تر جذب می شود.

2   1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل را برای آبرسانی به بازو ها استفاده کنید. 1 قاشق غذا خوری روغن نارگیل را برداشته و بر روی بازوی خود قرار دهید. از دست مخالف برای مالیدن آن استفاده کنید تا جایی که روغن روی پوستتان ذوب شود. آنقدر به مالیدن این روغن روی پوست ادامه دهید تا همه آن محو شود و جذب پوسستان گردد. این کار را روی بازوی دیگر هم تکرار کنید.

3   2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل را برای آبرسانی به پاها استفاده کنید. 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل برداشته و بر روی ران، زانو، ساق پا و خود پاها بمالید. به مالیدن ادامه دهید تا این مقدار روغن کاملاً ذوب شود. بر روی پای مخالف هم همین کار را تکرار کنید.

4   1 قاشق غذا خوری دیگر روغن نار گیل را برای کمر به بالا استفاده کنید. این مقدار روغن را بر روی کمر، باسن، شکم، سینه ها و هر جای دیگری می خواهید آبرسانی و مرطوب شود، استفاده کنید. می توانید روغن نارگیل را همانند هر لوسیون دیگری مورد استفاده قرار دهید.

5   اجازه دهید روغن نارگیل جذب شود. ممکن است جذب کامل روغن نارگیل توسط پوستتان تا 15 دقیقه هم طول بکشد. در این فاصله، در حمام بمانید یا یک حوله حمام به تن کنید و به این ترتیب لباس هایتان روغنی نخواهند شد.

6   این روغن را در وان بریزید. حدود 1 اونس (نصف استکان) از روغن نارگیل را در آب نسبتاً داغ وان بریزید و آن را کمی هم بزنید تا در آب حل شود. سپس در این آب غوطه ور شوید. تا چند هفته و هفته ای 1 یا 2 بار این کار را انجام دهید تا احساس کنید که پوستتان دیگر مثل قبل خشک نیست.

 

روش 4 از 4: از روغن نارگیل به روش های دیگر استفاده کنید.

1   روغن نارگیل را به عنوان روغن ماساژ استفاده کنید. می توانید روغن نارگیل را با چند قطره روغن اساسی دیگر مثل روغن اسطوخودوس یا رز مخلوط کنید، سپس آن را روی پوست بمالید.

2   از روغن نارگیل به عنوان نرم کننده استفاده کنید. به اندازه 1 نخود از روغن نارگیل برداشته و بین دست هایتان نگه دارید تا نرم شود، سپس به موهایتان بمالید تا حالت وز آن نرم و لَخت شود. 

3   از روغن نارگیل برای کاهش اثر زخم و جای سوختگی استفاده کنید. به میزان لازم از روغن نارگیل برداشته و بر روی محل زخم یا جای سوختگی بمالید. این کار را 2 بار در روز تکرار کنید. به مرور زمان می بینید که جای زخم محو می شود و با حالت طبیعی پوست آمیخته می گردد.

4   از این روغن برای درمان اگزما استفاده کنید. مقداری از روغن نارگیل را بر روی خشکی یا جوش های پوست بمالید تا خارش آن کم شده و به آن بخش آبرسانی شود.

5   از روغن نارگیل برای ابریشمی شدن و لَخت شدن مو استفاده کنید. کمی روغن نارگیل را در یک کاسه بریزید. آن را تا حدی که مایع شود گرم کنید، سپس بگذارید خنک شود.

کمی از آن را در دست بگیرید.آن را بر روی پوست فرق سر بریزید و ماساژ دهید، سپس موهایتان را ببندید.این کار را هر شب و صبح انجام دهید و موهایتان را بشویید. ماهیتان لَخت و قوی خواهند شد.

6   روغن نارگیل را به عنوان روغن دور ناخن ها استفاده کنید. دست هایتان را با دقت با آب و صابون بشویید. روغن نارگیل را برای دور ناخن دست و پا استفاده کنید. به اندازه 1 نخود از روغن نارگیل برای هر دست کافی است. این مقدار را بر روی پوست سر انگشتان و اطراف ناخن بمالید تا کاملاً جذب شود.

7   روغن نارگیل را با برگ های خشک کاری، برگ های نیم و گل های گیاهان پنیرکیان مخلوط کنید. روغن نارگیل را گرم کنید تا یکدست شود. بگذارید در دمای اتاق خنک شود، سپس با تکه های پنبه آن را روی فرق سرتان بریزید. کمی ماساژ دهید و بگذارید تمام شب بماند. صبح روز بعد با شامپو بشویید. موهایتان بطور شگفت انگیزی درخشان و نرم می شوند.

نحوه ی مصرف روغن نارگیل

 

نکات 

روغن نارگیل هنگامی که بر روی پوست سر مالیده می شود، در حدود 90% در خلاص شدن از دست شپش موثر می باشد.روغن نارگیل موها را سالم تر می سازد و می تواند به رشد سریع تر آنها هنگامی که بیشتر از این روغن استفاده شود، کمک کند.اگر شما موهایتان را در خانه رنگ می کنید، روغن نارگیل را می تواند برای کمک به کاهش آسیب ناشی از استفاده از مواد شیمیایی استفاده کنید و این به دلیل رطوبت رسانی بیشتر این روغن است. 2 قطره روغن نارگیل در بطری رنگ اضافه کنید و قبل از استفاده آن را به خوبی مخلوط کنید.روغن را بیشتر از 1 روز بدون شستشو برروی موهایتان باقی نگذارید. این کار باعث می شود تا موهایتان بوی بدی دهد و چرب شود.آلما/پودر انگور فرنگی را برای حفظ کردن ملانین در فولیکول های مو به روغن نارگیل اضافه کنید. گفته شده است که این کار برای جلوگیری از سفید شدن موها می باشد.روغن نارگیل برای استفاده به عنوان یک لوسیون/مرطوب کننده برای پوست های حساس عالی است چون 100% طبیعی می باشد و باعث جوش نمی شود (مگر آنکه حساسیت داشته باشید.).مقدار کمی از این روغن را برای طولانی مدت استفاده کنید. مواظب باشید که خیلی زیاد از آن استفاده نکنید.روغن نارگیل همچنین می تواند با شکر مخلوط شود تا یک لایه بردار طبیعی برای پوست های نرمال تا خشک به دست آید.پس از اصلاح کردن پاها، برای درخشان شدن و رطوبت رسانی به آنها به مقدار کم از این روغن استفاده کنید. 

هشدارها

روغن نارگیل گرم درمان خوبی است اما از گرم کردن آن به میزان زیاد بپرهیزید. روغن نارگیل خیلی گرم ممکن است پوست شما را بسوزاند.

استفاده از روغن نارگیل یک راه طبیعی بوده و فاقد مواد شیمیایی مضر است. نرم کننده های قوی، کرم های دور چشم و لوسیون های خود را کنار بگذارید. دیگر بیش از این به آن ها نیاز ندارید. یک شیشه روغن نارگیل تصفیه شده خام، همه آن چیزی است که برای نرم کردن انواع پوست و مو لازم است. اگر می خواهید بدانید چگونه از روغن نارگیل بر روی پوست و مو استفاده کنید اینجا را دنبال نمایید.

روش یک از چهار:
موهایتان را نرم کنید

۱- یک لباس قدیمی و کهنه بپوشید

روغن نارگیل کمی چکه می کند، بنابراین یک لباس کهنه یا قدیمی بپوشید و یا یک حوله روی شانه های خود بیاندازید تا از چکیدن روغن روی لباس های زیبایتان جلوگیری شود. بهتر است که درمان نرم کردن مو در حمام انجام شود به این ترتیب شما می توانید در حالی که موهایتان در روغن در حال خیس خوردن است به راحتی به اطراف حرکت کنید.

نحوه ی مصرف روغن نارگیل

۲- یک پوشش برای موهایتان انتخاب کنید

می توانید از یک کلاه حمام پلاستیکی و یا یک ملحفه پلاستیکی و یا یک لباس دسته دوم و کهنه برای پوشاندن مو و سرتان استفاده کنید. چیزی را انتخاب کنید که بتوانید چند ساعتی و یا کل شب آن را به راحتی روی سرتان نگه دارید.

۳- ۵ – ۳ قاشق سوپ خوری در کاسه ای اندازه بگیرید و بریزید.

مقدار روغن نارگیلی که احتیاج دارید بستگی به بلندی و ضخامت موهایتان دارد. اگر موهای بلند و ضخیمی دارید از ۵ قاشق و اگر موهای کوتاه و ظریفی دارید از ۳ قاشق سوپ خوری روغن نارگیل استفاده کنید.

۴- روغن نارگیل را گرم کنید.

گرم کردن با ماکروویو می تواند همه ترکیبات زیستی فعال را در روغن نارگیل تخریب گند.

۵- روغن نارگیل را به موهایتان بمالید

روغن نارگیل را در نواحی بالای سر بریزید و همینطور روی همه مو آن را پخش کنید. می توانید آن را روی پوست سر و ریشه موها نمایید مگر اینکه موهایتان خیلی خشک باشد. از انگشتانتان برای ماساژ روغن روی موها استفاده کنید و به آرامی آن را روی دسته های مو تا نوک آن بکشید. ماساژ موهایتان را ادامه دهید تا جایی که موهایتان به طور کامل در روغن نارگیل خیس بخورد.

۶- موهایتان را بالای سرتان کپه کرده و آن را بپوشانید

یک کلاه حمام، لباس کهنه و یا پوشش پلاستیکی کاملا روی موها کشیده و موها را بپوشانید.

۷- حداقل دو ساعت و یا کل شب را منتظر بمانید.

هر چه مدت زمان طولانی تر روغن را در موهایتان نگه دارید نتیجه آن نرمی بیشتر مو خواهد بود. تا آنجا که می توانید برای نتیجه بهتر مدت طولانی تری روی موها مکث داشته باشید.

۸- پوشش را از روی موهایتان بردارید و موها را آبکشی نمایید.

از یک شامپو فاقد سولفات برای شستن روغن نارگیل از روی موهایتان استفاده کنید. آن را دو یا سه بار بشویید تا جایی که دیگر احساس چربی زیادی روی موهایتان نداشته باشید.

۹- بگذارید موهایتان خشک شود

بگذارید در معرض هوا و وزش آن موها خشک شود تا تاثیر درمان با روغن نارگیل را ببینید. بعد از این کاربرد ویژه روغن نارگیل مو می بایستی نرم و براق شده باشد.

روش دو از چهار:
صورت تان را آبرسانی کنید

۱- شستشوی معمولی و روزانه تان را انجام دهید

چه صورت خود را با تلپ تلوپ آب بشویید چه با یک برس لایه لایه از صورتتان پاک کنید و یا از یک روغن تمیز کننده استفاده کنید، به هر حال با هر یک از این روش ها صورت تان را تمیز کنید با یک حوله نرم آن را به آرامی خشک کنید. مراقب باشید که حوله را روی پوست صورت نکشید چرا که پوست صورت ضریف و نازک است و کشش زیاد روی آن باعث صدمه خواهد شد.

۲-کمی روغن نارگیل به دور چشم هایتان بمالید

روغن نارگیل یک کرم فوق العاده برای دور چشم، زیر چشم و پلک ها است. به مرطوب شدن لایه های نازک پوست به خوبی کمک می کند، حلقه های سیاه دور چشم را بهبود می بخشد و چروک ها را کوچک نگه می دارد. یک لایه نازک دور چشم تان بمالید و روی جاهایی که بیشتر چروک دارد تمرکز کنید.

۳- کمی روغن نارگیل برای نواحی دیگر خشک بدن استفاده کنید

اگر اغلب مناطق خیلی خشکی بین ابروها و یا روی شقیقه هایتان و یا نقاط دیگر بدنتان بوجود آید مقدار کمی روغن نارگیل روی این مناطق استفاده کنید و با حرکات دورانی آن را روی مناطق به آرامی مالش دهید.

۴- روغن نارگیل را روی لب های خود بمالید

نحوه ی مصرف روغن نارگیل

روغن نارگیل تصفیه شده لب های ترک خورده را نرم و مرطوب می کند. این روغن کاملا خوراکی بوده و اگر کمی از آن وارد دهان شد نیازی نیست نگران شوید.در حقیقت خوردن روغن نارگیل برای سلامتی بسیار خوب نیز هست.

روش سه از چهار :
مرطوب کردن بدن

۱- از روغن نارگیل بعد از حمام کردن استفاده کنید

وقتی که بدنتان هنوز گرم است و به خاطر دوش گرفتن، نرم شده است. روغن نارگیل بهتر جذب آن خواهد شد.

۲- دست هایتان را با یک قاشق سوپخوری روغن نارگیل نرم کنید.

مقداری روغن نارگیل را روی دستتان قرار دهید و از دست دیگر برای مالش آن استفاده کنید تا زمانی که روغن روی پوست آب شود ماساژ دهید تا همه آن جذب شود. برای دست دیگر هم همین کار را بکنید.

۳- پاهایتان را با دو قاشق سوپخوری روغن نارگیل مرطوب کنید.

۲قاشق سوپخوری از روغن نارگیل را روی ران، زانو، ساق پا و پاهایتان مالیده و تا زمانی که روغن کاملا روی بدن آب شود آن را بمالید.

۴- یک قاشق دیگر از روغن نارگیل برای نرم کردن میان تنه تان به کار ببرید.

روغن را به پشت، شکم، سینه ها، کپل و هر جای دیگر که دوست دارید مرطوب شود بمالید. می توانید از این روغن به جای لوسیون استفاده کنید.

۵- اجازه دهید که روغن نارگیل جذب شود

تقریبا حدود ۱۵ دقیقه طول میکشد که روغن کاملا جذب پوست شود بنابراین اگر نمی خواهید لباس هایتان کثیف و روغنی شود آن ها را در حمام آویزان و یا یک حوله یا پارچه روی خود یا وسایل بیاندازید.

۶- در آب وان با روغن نارگیل خیس بخورید

حدود یک پیمانه از روغن را در آب گرم و تقریبا داغ وان حمام ریخته و به خوبی هم بزنید تا حل شود. سپس برای مدتی در آن خیس بخورید این کار را یک الی دو بار در هفته به مدت چند هفته انجام دهید تا زمانی که متوجه شوید پوست تان دیگر خشک نیست.

روش چهار از چهار:
از روغن نارگیل با روش های دیگر استفاده کنید

۱- از روغن نارگیل به عنوان روغن ماساژ استفاده کنید

می توانید روغن نارگیل را با چند قطره روغن ها و اسانس های گیاهی مانند روغن اسطو خودوس و یا رز قاطی کنید و از آن به عنوان یک روغن بدن خانگی برای ماساژ استفاده کنید.

۲- برای نرم کردن موهای وز خورده و دارای اصطحکاک از آن استفاده کنید

به اندازه یک نخود از روغن را به دست ها بمالید و سپس آن را روی همه قسمت های مو کشیده تا از موهای وز شده و موهایی که اصطحکاک آن ها آزاردهنده است راحت شوید.

۳- از روغن نارگیل برای کمرنگ کردن جای زخم ها استفاده کنید

مقدار زیادی از روغن نارگیل را کاملا روی جای زخم بمالید. دو بار در روز تکرار کنید. هر زمان که جای زخم را ببنید، متوجه خواهید شد که کوچکتر شده و بیشتر هم رنگ پوست تان شده است.

۴- از آن برای درمان اگزما استفاده کنید.

روغن نارگیل را روی قسمت های خشک و ملتهب پوست بمالید، خارش آن را تسکین و پوست آن قسمت را نرم کند.

۵- از روغن نارگیل برای ابریشمی ساختن مو استفاده کنید

مقدار کمی روغن نارگیل را در یک ظرف خالی کرده آن را حرارت دهید تا مثل روغن نرم شود سپس سردش کنید.

۶- از روغن نارگیل به عنوان روغن ساقه مو استفاده کنید

دست هایتان را با آب و صابون بشویید. روغن نارگیل را روی ساقه مو بگذارید، در هر دسته مو به اندازه یک نخود روغن کافی است، روغن را روی تنه ساقه و پوست ساقه مو به خوبی ماساژ دهیدتا خوب شود.

۷- آن را با برگ های خشک کاری، گیاه چرش و گل های بامیه ترکیب و قاطی کنید.

این مواد و روغن نارگیل را با هم حرارت دهید، اجازه دهید از دمای اتاق سرد شود، سپس استفاده از توپک های پنبه ای آن را به پوست سر بمالید، یک ماساژ سبک داده و بگذارید کل شب روی موهایتان باشد و روز بعد موهایتان را بشویید. موهایتان فوق العاده نرم و براق خواهد شد.

۸- آرایش را با روغن نارگیل پاک کنید

مانند یک کرم سرد عمل می کند. تنها آن را روی صورت بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند سپس آن را با یک پارچه و یا پد پاک کنید و صورت تان را مانند همیشه معمولی بشویید. این کار برخی اوقات بهتر از پاک کننده های آرایشی برای خط چشم ها و ریمیل های لجوج عمل می کند.

رسانه دکتر سلامت

سلام بسیار مفید بود ولی چرا نباید از شامپوی حاوی سولفات استفاده نکرد؟

چون سولفات باعث خشکی مو میشه و باعث میشه موهای خشک خشک تر و وز تر بشن

عالی بود خیلی ممنون ??

ممنون از مطالب مفیدتون..من روغن نارگیل رو همیشه به موهام میزنم ..اما از حموم تا حموم بعدی که میرم موهامو میشورم..ایراد نداره دو روز روی مو بمونه؟ چون میگن اگه رو مو بمونه باعث ریزش میشه..

ببخشید تا چن مدت موها بلند میشن؟؟؟؟

تاکی باید برای موها استفاده کنیم تا به نتیجه برسیم ؟

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟

نام

آدرس ایمیل


Current [email protected] *


Leave this field empty

در میان راه ها و محصولاتی که به منظور بهبود ظاهر و وضعیت موهای شما به کار گرفته می شوند،…

مو در هر بخشی از پوست انسان به استثنای کف دست ها و پاها رشد می کند، اما برخی از…

وقتی برای خرید ضد آفتاب می روید، ممکن است کمی آشفته شوید. در بازار لوسیون های ضد آفتاب، اسپری های ضد…

پوست خشک از جمله پوست های حساس به حساب می آید. شستشو و مراقبت از پوست خشک از اهمیت ویژه…

نحوه ی مصرف روغن نارگیل

برخی از ساده ترین و موثرترین روش های بهره گیری و استفاده از مزایای روغن نارگیل برای حفظ طراوت طبیعی پوست به قرار زیر است.

قرن هاست که روغن نارگیل به عنوان یک نرم کننده شناخته شده است، اما آگاهی های اخیر درباره سایر خواص فوق العاده آن، موقعیتی عالی از جنبه مراقبت پوست برای آن مطرح کرده است. روغن نارگیل با افتـخار به انـواع چربی ها و ویـژگی ها، از قبیـل حفاظـت آنتی باکتریال، خنک کنندگی پوست و آبرسانی، امروزه استفاده چشمگیری در محصولات مراقبت از پوست بر عهده گرفته است. اما بهترین روش بهره گیری از خواص آن، استفاده از روغن خالص نارگیل برای جوان سازی و باز کردن منافذ و در نتیجه تنفس پوست است.

 

 

نحوه ی مصرف روغن نارگیل

اسکراب کردن به پاک کردن ذرات آلوده و ناخالصی ها از منافد پوست کمک می کند و در عین حال، بافت ملایم پوست را در معرض تخریب ناشی از خراش قرار می دهد. این مشکل را به خوبی می توان به کمک اسکراب نارگیل با مخلوط کردن چند قطره روغن نارگیل با یکی دو قاشق چای خوری شکر نارگیل، از میان برداشت. از این مخلوط در فواصل زمانی معین استفاده کنید تا درخشش پوست خود را که پرورش یافته و از سلامتی سرشار شده، از درون تجربه کنید. 

 

تقریبا هیچ پاکسازی کننده ای وجـود ندارد که عملا پوست شما را پاک سازی کند بی آن که باعث خشکی شود و هم زمان وعده حفاظت در مقابل آکنه و سایر مشکلات پوستی بدهد. روغن نارگیل با خاصیت آنتی باکتریال و محتـوای خنک کنندگی طبیعی اش، فـرصتی عالی برای پاکسازی انواع پوست، از جمله پوستهای حساس و مستعد آکنه که از مشکل اگزما رنج می برند، در اختیار می گذارد. تنها چیزی که شما لازم دارید، افزودن ۵ قطره از هر یک از اسانس های اسطوخودوس، کندر، و لیمو ترش به یک فنجان روغن نارگیل گرم، همراه با یک قاشق غذاخوری جوش شیرین است. سپس این مخلوط را در یک ظرف ریخته و در آن را محکم ببندید تا هوا به آن نفوذ نکند و تازگی خود را حفظ کند.

 

سم زدائی کلید حفظ درخشش طبیعی پوست است، و روغن نارگیل ماده ای افسانه ای است که نه تنها سم زدائی می کند، بلکه رطوبت پوست را متعادل می کند تا درخشش طبیعی آن حفظ شود. برای این کار 1/4 لیوان روغن نارگیل را با همان مقدار جوش شیرین مخلوط کنید و برای رسیدن به یک محلول کاملا شخصی، چند قطره اسانس مورد علاقه خود را به آن بیفزائید و در رحمت را به روی خود باز کنید. 

 

بقایای آرایش بر روی پوست می تواند عملا فرآیند پیری را تسریع کند. به لطف خواص پخت و تغذیه ای روغن نارگیل از آن می توان برای پاک کردن آرایش چشم هم استفاده کرد. چربی های طبیعی موجود در آن لایه محافظی در اطراف چشم ایجاد می کند و در عین حال تمامی آثار آرایش را پاک می نماید. کافی است یک تکه پنبه یا دستمالی را به روغن نارگیل آغشته کنید تا ببینید حتی سرسخت ترین آرایش ها هم به ملایمت پاک می شوند.

 

چه راهی بهتر از مالیدن کره و روغن تازه و نرم به بدن، همان چیزهائی که به عنوان معجزه گر شناخته شده اند، برای حفظ زیبائی طبیعی پوست شما؟ روغن نارگیل مخلوط شده با کره شیا و روغن جوجوبا، در این کره لوکس بدن، پوست شما را در لایه ای از لطافت عالی می پیچد. برای این کار نرم کننده را در یک کاسه بر روی بخار آب گرم کنید. چند قطره اسانس دلخواه تان را به آن بیافزائید و این مخلوط داغ را در داخل فریزر قرار دهید. وقتی کاملا منجمد شد، مخلوط را آن قدر هم بزنید تا یک کره بدن کرمی و نرم درست شود.

 

روغن نارگیل، با ایجاد یک لایه محافظ بر روی پوست، مزیتی برای پوستهای خشک به حساب می آید. به خوبی به پوست آب رسانی می کند، بی آن که در پوست هر نوع گرفتگی ایجاد کند. ماساژ روزانه با روغن نارگیل جریان خون را به پوست بهبود می بخشد و درخشش طبیعی حاصل از سلامتی را به آن می دهد.

 

 

تهیه و ترجمه : گروه سبک زندگی سیمرغseemorgh.com/lifestyleاختصاصی سیمرغ

 

 

نام (اجباری)

آدرس پست الکترونیکی (اجباری است اما نمایش داده نمی‌شود)

مرا برای دیدگاه‌های بعدی به یاد بسپار

تصویر امنیتی جدید

اگر در هر یک از زمینه های خانواده، ترس، اضطراب،افسردگی، روابط عاطفی، روابط زناشویی و مسائل جنسی نیاز به راهنمایی و مشاوره داریدمشکل خود را با یکی از مشاوران آنلاین ما در میان بگذارید

All Rights Reserved – © 2018 | باز نشر مطالب پورتال سیمرغ تنها با ذکر نام و آدرس seemorgh.com مجاز می باشد.

شما اکنون در سایت خلایق هستید: نوشته ی
بهاره قاسم پور

در این مقاله قصد داریم به نحوه استفاده از روغن نارگیل برای مو بپردازیم. با ما همراه باشید.

داشتن موهای سالم نشانه ای از جوانی و زیبایی بوده و نحوه رسیدگی به آنها بازتابی از شخصیت شما می باشد.

نحوه ی مصرف روغن نارگیل

روغن های زیادی برای مراقبت از مو وجود دارند که یکی از محبوت ترین آنها روغن نارگیل می باشد. به ویژه، اگر روغن نارگیل خالص و تازه باشد، مزایای زیادی برای سلامتی موها دارد.

روغن نارگیل حاوی خواص ضد میکروبی، اسید لوریک و اسید های چرب بوده که به تقویت مو، پوست سر و رشد موها کمک شایانی می کند. همچنین این روغن طبیعی و چندکاره، غنی از ویتامین ها، مواد معدنی و دیگر مواد مغذی می باشد که برای سلامت مو ضروری هستند.

در ادامه به نحوه استفاده از روغن نارگیل برای مو می پردازیم.

به علت استفاده از انواع ابزارهای مو و محصولات شیمیایی، ریزش مو بسیار شایع می باشد. اما با استفاده منظم از روغن نارگیل، می توانید موهای خود را در شرایط خوبی نگه داشته و از ریزش آنها جلوگیری کنید.

در حقیقت، ماساژ پوست سر با روغن نارگیل موجب افزایش جریان خون به فولیکول های مو شده و ریشه مو ها را محکم تر می کند.

روغن نارگیل حاوی مواد مغذی بوده که به درمان موهای آسیب دیده کمک می کنند. این مواد به آسانی درون ساقه های مو نفوذ کرده و به حفظ سلامت موها کمک می کند.

بیشتر بخوانید: ماسک اسفناج برای رشد و تقویت مو

شوره سر به دلیل رشد بیش از حد قارچ بر روی پوست سر ایجاد شده و خواص ضد قارچی روغن نارگیل می تواند به درمان شوره ی سر کمک کند. همچنین روغن پوست سر را مرطوب کرده و باعث می شود که خارش سر از بین برود.

خاصیت روغنی و چرب بودن روغن نارگیل از حرکت شپش ها در سر جلوگیری کرده و مانع افزایش آنها خواهد شد. تحقیقات نشان داده اند که برای از بین بردن شپش سر استفاده از روغن نارگیل موثر تر از برخی درمان های شیمیایی می باشد.

اگر به مو مواد مغذی برسد، مو رشد خواهد کرد. اگرچه مو از پروتئین ساخته شده، اما به ویتامین ها و دیگر مواد مغذی نیز احتیاج دارد.

بیشتر بخوانید: خواص آب پیاز برای رشد مو

استفاده منظم از روغن نارگیل به تغذیه ساقه های مو کمک کرده و رطوبت موهای شما را تامین می کند.

با استفاده از روغن نارگیل می توان موهای مجعد و فرفری را مهار کرد.

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

top10homeremedies.com


۱۳۹۷-۰۲-۰۵

 شما اکنون در سایت خلایق هستید: نوشته ی
بهاره قاسم پور
· Published ۱۳۹۷-۰۲-۰۵
· Last modified 2018-07-11


۱۳۹۷-۰۲-۲۷

 شما اکنون در سایت خلایق هستید: نوشته ی
اکبر جودکی
· Published ۱۳۹۷-۰۲-۲۷
· Last modified 2018-07-11


۱۳۹۷-۰۲-۰۷

 شما اکنون در سایت خلایق هستید: نوشته ی
بهاره قاسم پور
· Published ۱۳۹۷-۰۲-۰۷
· Last modified 2018-08-10


۱۳۹۷-۰۲-۱۱

 شما اکنون در سایت خلایق هستید: نوشته ی
اکبر جودکی
· Published ۱۳۹۷-۰۲-۱۱
· Last modified 2018-07-11

مشاوره چشم پزشکی توسط متخصصین مرکز چشم پزشکی بصیر

باز نشر مطالب تنها با ذکر نام سایت خلایق و ذکر آدرس و درج بک لینک khalayegh.com مجاز است.

در مورد اختلالات مفصل فکی گیجگاهی (TMJ) چقدر اطلاعات دارید؟ آیا می دانید که این اختلال در اثر چه عواملی به وجود می آید و چه ارگان هایی از بدن را درگیر می کند؟ علائم اختلالات مفصل فکی گیجگاهی (TMJ) را می شناسید؟ آیا میتوان این اختلال را با درمان های خانگی هم معالجه کرد یا فقط با جراحی درمان می شود؟ در این مقاله از بخش دندانپزشکی و  فیزیوتراپی و ارتوپدی دکتر سلام به بررسی اختلالات مفصل فکی گیجگاهی (TMJ) می پردازیم. در این …

درمان‌ های سرطان پوست به نوع سرطان، مرحله، اندازه و محل تومور و چیزهای دیگر بستگی دارد. برای سرطان سلول پایه ‌ای و سرطان سلول سنگفرشی اغلب تراشيدن (کورتاژ) بافت سرطانی و خشکاندن الکتريکی (الکترودسیکیشن) تنها چیزی است که مورد نیاز است. عمل جراحی موس یک گزینه جانبی برای کاهش اثر زخم است. درمان ملانوما نیز شامل جراحی است. بسته به مرحله سرطان، ممکن است درمان ‌های دیگر مانند ایمنی درمانی، درمان هدفمند، شیمی‌ درمانی و پرتودرمانی مورد نیاز باشد. در این مقاله از بخش …

در مورد قرص پریناتال چه می دانید؟ آیا تا به حال از این دارو استفاده کرده اید؟ آیا با عوارض و نحوه مصرف آن آشنایی دارید؟ قطعا اگر در دوران بارداری به سر می برید یا این دوران را گذرانده اید، با این قرص مولتی ویتامین آشنایی دارید. آیا غیر از دوران بارداری هم میتوان این دارو را مصرف کرد؟ در این مقاله از بخش داروهای دکتر سلام به بررسی قرص پریناتال خواهیم پرداخت و در مورد فواید این مولتی ویتامین برای جنین و مادر …

همه انسان ها مرتبا دچار فراموشی می شوند خصوصا وقتی که در زندگی مشغله زیادی دارند. کم شدن حافظه ممکن است حتی باعث مختل شدن زندگی روزمره شود. در مواجهه با چنین مشکلات جدی ای، بهترین راه مراجعه به یک متخصص یا پزشک برای تشخیص و درمان است. به علاوه تحقیقات انجام شده نشان می دهد تغییر در نحوه زندگی، رژیم غذایی و درمان های طبیعی تاثیر بسزایی در تقویت حافظه دارند. در این مقاله از بخش طب سنتی و داروهای گیاهی دکتر سلام به …

در روزهای اول بارداری زمانی که شما به پزشک خود مراجعه می کنید، لیستی از آزمایشات به شما داده می شود که باید در مراحل مختلف و قبل از زایمان انجام دهید. این آزمایش ها اطلاعات ضروری در مورد سلامتی شما و نوزادتان که هنوز به دنیا نیامده به پزشکان می دهد. این آزمایشات به شناسایی هر گونه مسائلی مانند اختلالات ژنتیکی و نقص های مادر زادی کمک می کند و به شما در برنامه‌ریزی نیازهای بهداشت و درمانی کمک می کند. اغلب آزمایش خون، …

نحوه ی مصرف روغن نارگیل

در مورد اختلالات مفصل فکی گیجگاهی (TMJ) چقدر اطلاعات دارید؟ آیا می دانید که این اختلال در اثر چه عواملی به وجود می آید و چه ارگان هایی …

آیا تا به حال در حین خرید بلیط هواپیما ارزان، از خود پرسیده‌اید که چرا رنگ بیشتر هواپیماها سفید است؟ این کار به دلایل مختلفی انجام می‌شود که …

درمان‌ های سرطان پوست به نوع سرطان، مرحله، اندازه و محل تومور و چیزهای دیگر بستگی دارد. برای سرطان سلول پایه ‌ای و سرطان سلول سنگفرشی اغلب تراشيدن …

در مورد قرص پریناتال چه می دانید؟ آیا تا به حال از این دارو استفاده کرده اید؟ آیا با عوارض و نحوه مصرف آن آشنایی دارید؟ قطعا اگر …

همه انسان ها مرتبا دچار فراموشی می شوند خصوصا وقتی که در زندگی مشغله زیادی دارند. کم شدن حافظه ممکن است حتی باعث مختل شدن زندگی روزمره شود. …

فواید ورزش در دوران بارداری چیست؟ سالم بودن در طول بارداری شامل خوردن صحیح، داشتن استراحت کافی و تحرک بدن شما می شود. ورزش …

علائم زایمان چیست؟ غیر قابل پیش بینی بودن زمان زایمان، باعث اضطراب و دلواپسی می شود. آیا چیزی که حس می کنید گرفتگی عضلات …

سرکه سیب برای خشک کردن زگیل ها و کشتن ویروس ها مفید است. خواص ضد میکروبی قوی دارد که در از بین بردن زگیل های تناسلی موثر است. اسید استیک موجود در سرکه سیب می تواند برخی از ویروس ها و باکتری ها را از بین ببرد.

روغن بابونه رومی یک ضد التهاب معروف است که هم برای انسان و هم برای سگ در صورت داشتن مشکلات پوستی مشابه مانند سوزش، سوختگی، جراحات، زخم یا اگزما بسیار عالی می باشد. این یک روغن بسیار ملایم است که به آرام کردن استرس سگ نیز کمک می کند.

روغن اسطوخودوس یک درمان مهم  موضعی برای مشکلات پوستی سگ مانند آلرژی و سوختگی است. این روغن  یک انتخاب رایج در بین روغن های ضروری  برای زخم ها و خارش پوست سگ می باشد.

برای درمان افسردگی و بد اخلاقی، صبح یک عدد موز بخورید. این میوه سروتونین مغز را افزایش داده و خوش اخلاقی بیشتر را برایتان به ارمغان می آورد.

برای افزایش سوخت و ساز بدن، ناشتا آب بنوشید. نوشیدن آب لیمو ناشتا، باعث چربی سوزی می شود و میل کردن آب هویج ناشتا، کبد چرب را درمان می کند. همچنین خوردن آب سیب ناشتا، باعث درمان جوش و آکنه می شود.

جوشانده شنبیله می تواند خارش پوست سر را درمان کند. برای این منظور کمی شنبیله را در آب در حال جوش ریخته و پس از 15 دقیقه آن را صاف کنید و موهای خود را با این مایع بشویید. شما همچنین شاهد خوش حالتی موهای خود خواهید بود.

اثبات شده است که رژیم پالئو برای بهبود عدم تحمل گلوکز مفید است و به طور خاص، رژیم غذایی پالئو بیش از یک رژیم غذایی مدیترانه ای به منظور بهبود تحمل گلوکز در افراد مبتلا به بیماری های قلبی اثر بخش بوده است.

هر دو رژیم غذایی اتکینز و پالئو، افراد را به مصرف تمام غذاهای مغذی، از جمله گوشت تازه، ماهی، غذاهای دریایی، سبزیجات تازه، چربی های سالم و … تشویق می کنند.

گزینه سالمی که برای مبتلایان به سرطان پروستات مناسب می باشد، خوردن گوجه فرنگی پخته است. گوجه فرنگی سرشار از آنتی اکسیدانی قوی به نام لیکوپن می باشد که زمانی که گوجه فرنگی پخته می شود، بدن به راحتی می تواند آن را جذب کند.

آلوئه ورا به علت خواص ضد باکتری و ضد التهابی، برای درمان زخم ها به طور طبیعی مفید است. همچنین باعث آبرسانی به پوست شده و چربی بیش از حد پوست را از بین می برد. علاوه بر این، یک نرم کننده طبیعی است که مرمت پوست آسیب دیده کمک می کند.

چگونه میتوان باعث افزایش قد در نوجوانان شد؟ هر کسی، خواهان یک اندام متناسب با قدی ایده آل می باشد، به ویژه نوجوانان. اگرچه …

فواید ورزش در دوران بارداری چیست؟ سالم بودن در طول بارداری شامل خوردن صحیح، داشتن استراحت کافی و تحرک بدن شما می شود. ورزش …

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است
خانه

موبایل

روغن نارگیل برای مرطوب کردن پوست بسیار مفید است

 

نحوه ی مصرف روغن نارگیل

روغن نارگیل از آن دسته موادی است که می تواند نهایت زیبایی و سلامتی را برایتان به ارمغان بیاورد. تحقیقات علمی ثابت کرده است که فواید چشمگیر این روغن بر تمام بدن شما اثر می گذارد، چه در درون و چه در بیرون بدن، از تقویت و درمان و ترمیم پوست گرفته تا سوزاندن چربی. ساختار سوخت و ساز اسیدهای چرب آن با تمام چربی های اشباع شده دیگر تفاوت دارد؛ در دمای اتاق مانند کره جامد بوده و مثل روغن های دیگر فاسد نمی شود. در اینجا روش های مختلف استفاده از این روغن را برایتان آورده ایم تا از آن در برنامه زیبایی تان استفاده کنید.

کرم مرطوب کنندهبعد از استفاده از روغن نارگیل در پخت و پز، بیشترین مصرف آن تحت عنوان مرطوب کننده است. این روغن به شدت مرطوب کننده و مغذی بوده و پوست را نرم می سازد. از آن می توانید به عنوان لوسیون دست و بدن و مرطوب کننده روزانه صورت استفاده کنید.نحوه استفاده از روغن نارگیل برای مرطوب کردن صورت: صورت خود را بشویید و به اندازه یک سکه از روغن را برداشته و بصورت دایره وار و با آرامش روی صورت خود بمالید. به مدت 5 دقیقه صبر کنید تا روغن جذب پوست شود.پوست: هرکجا از پوست را که زبر یا ترک خورده است را با مقداری روغن نارگیل و بصورت دایره وار به آرامی مالش دهید.

 

درمان آفتاب سوختگی پوست با روغن نارگیلاگر بعد از یک روز آفتابی در کنار ساحل متوجه شدید که از استفاده کرم ضد آفتاب غافل شده اید و پوستتان سوخته شده است، می توانید روغن نارگیل را به عنوان یکی از گزینه های درمانی در نظر بگیرید.ترکیب آن با عصاره آلوئه ورا و اسانس اسطوخودوس نیز موجب اثربخشی بیشتر می شود. البته در این صورت مخلوط را در یخچال قرار دهید و پس از کاهش دما آن را استفاده کنید.

 

روغن نارگیل و درمان قارچ روغن نارگیل حاوی اسید کاپریلیک و اسید لوریک بوده که به شدت موجب درمان کاندیدا (یک نوع قارچ بیماری زا) و بیماری های قارچی زنانه می شود.این روغن، دیواره های سلولی کاندیدا را از بین برده و با نفوذ به درون ساختار سلول، از مقاومت آن در برابر درمان جلوگیری می کند. برای این کار هر روز صبح، دو قاشق غذاخوری از روغن نارگیل را تا زمان بهبودی میل کنید.

برق لب ترمیمی با روغن نارگیلبه اندازه کافی از روغن برداشته و برای مرطوب کردن و برطرف کردن چین و چروک، آن را روی لب بمالید.

 

پماد آنتی بیوتیکهر چند آنتی بیوتیک های شیمیایی قدرت زیادی دارند، اما در شرایط آزمایشگاهی، روغن نارگیل خواص آنتی بیوتیکی مناسب و معتدلی را از خود نشان داده است، که البته میزان آن برای زخم های پوستی مناسب است.برای مصرف، روزانه بر روی زخم و مقداری از پوست اطراف زخم را با روغن نارگیل مالش داده و سپس در صورت تمایل روی آن را باندپیچی کنید. در این صورت زمان التیام زخم شما نسبت به شرایط عادی بسیار کاهش می یابد.نکته: اگر قصد دارید که یک آنتی بیوتیک طبیعی قوی تر داشته باشید، چند قطره عسل را با روغن نارگیل مخلوط کنید.

خانم ها می توانند برای پاک کردن آرایش خود از روغن نارگیل استفاده کنند

 

تقویت پوست اطراف ناخن با روغن نارگیلپوسته پوسته شدن اطراف ناخن نیز یکی از اتفاقاتی است که به شدت اعصاب خردکن بوده و در صورت در دسترس نبودن ناخن گیر و گاهی به طبع آن، استفاده از دندان (!) باعث بروز زخم و گاهی خونریزی اندک و مشکلات دیگر می شود.طی گفته های پزشکان، علت این پوسته پوسته شدن، خشکی پوست اطراف ناخن بوده و با مرطوب کردن می توان از این دردسر خلاص شد. این بار نیز در کنار پماد های شیمیایی و دیگر مرطوب کننده ها می شود از روغن نارگیل کمک گرفت.مصرف روزانه روغن نارگیل به صورت ماساژ روی پوست کناره ناخن کفایت می کند. البته بد نیست که خود ناخن ها را نیز به روغن آغشته کنید، چرا که ناخن نیز مانند مو، اگر رطوبتش را از دست بدهد شکننده می شود. روغن نارگیل در استحکام و تسریع رشد ناخن موثر است.

 

آرایش پاک کنخانم ها می توانند برای پاک کردن آرایش خود، دستمال های مرطوب شیمیایی را کنار گذاشته و از روغن نارگیل به کمک یک تکه پنبه استفاده کنند و در نهایت صورت خود را با آب گرم شست شو دهند. 

استفاده از روغن نارگیل در حماماگر قصد یک حمام کردن مجلل و اشرافی را دارید، می توانید با نصف فنجان روغن نارگیل وارد حمام شوید. همچنین در اضافه کردن روغن های دیگر برای تمدد اعصاب و معطر کردن پوست آزاد هستید.

سوزاننده چربی با روغن نارگیلاضافه وزن در میانسالی می تواند افراد را در معرض ابتلا به بیماری هایی مانند دیابت، بیماری های قلبی و انواع سرطان قرار دهد.از آنجایی که سوخت و ساز اسید های چرب روغن نارگیل متفاوت از دیگر چربی ها می باشد، می تواند در سوزاندن کالری و در نتیجه کاهش وزن مفید باشد.این روزها با وجود اینکه مواد شیمیایی به کمک تبلیغات، بازار درمان و زیبایی را در دست خود گرفته اند، کم نیستند افرادی که از مواد شیمیایی دوری کرده و مواد طبیعی را ترجیح می دهند.روغن نارگیل هم یکی از بی نهایت مواهب طبیعی است که در دسترس ما قرار دارد. به امید استفاده دائمی از این نوع مواد طبیعی در زندگی روزمره.منبع:tebyan.net


باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

نحوه ی مصرف روغن نارگیل

نحوه ی مصرف روغن نارگیل

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 حامد عکس برای پروفایل ژانویه 11, 2019
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *