مواد لازم برای دلمه بادمجون

مواد لازم برای دلمه بادمجون

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

مواد لازم برای دلمه بادمجون

مواد لازم برای دلمه بادمجون

دلمه بادمجان

دلمه بادمجان یکی از انواع دلمه های پر طرفدار و خوشمزه ایرانی است که در مناطق مختلف کشور با روش های متفاوتی طبخ می شود. مواد اصلی این غذای خوشمزه بادمجان ، گوشت چرخ کرده ، برنج ، سبزی دلمه و پیاز هستند.

با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر دلمه بادمجان تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری دلمه بادمجان تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی و طرز تهیه دلمه بادمجان با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر

مواد لازم برای دلمه بادمجون

دستور پخت

ابتدا لپه را از شب قبل یا ۶ ساعت قبل از پخت در کاسه ای می ریزیم و روی آن آب می گیریم تا خیس بخورد و در فاصله زمانی ۲ ساعت ۲ الی ۳ بار آب آن را بیرون می ریزیم و مجددا آب داخل کاسه می ریزیم،این کار باعث از بین رفتن نفخ و پخت زودتر لپه ها می شود

سپس لپه را آبکشی می کنیم و در قابلمه ای می ریزیم و روی آن آب می گیریم و روی حرارت متوسط اجازه می دهیم تا پخته شود.آنوقت پوست بادمجان ها را می گیریم و می شوییم و در آبکشی قرار می دهیم تا خشک شوند و یا با یک دستمال آنها را خشک می کنیم و کنار می گذاریم.

در قابلمه ای کوچک آب می ریزیم کمی نمک و درب آن را می گذاریم تا جوش بیاید برنج را می شورییم و آب آن را بیرون می ریزیم و در آب جوش می ریزیم و صبر می کنیم بعد از ۵ دقیقه یک دانه از برنج را زیر دندان می گیریم اگر اطراف ان کاملا نرم و پخته بود

ولی مغز آن کمی سفت بود برنج را آبکش می کنیم و کنار می گذاریم. دو عدد پیاز را پوست می گیریم و آبکش می کنیم و روی تخته نگینی خرد می کنیم و ۲ حبه از سیر را نیز پوست می گیریم و می شوییم و خرد می کنیم و در تابه ای روغن می ریزیم

و کمی که داغ شد پیاز و سیر را در آن تفت می دهیم تا نرم شوند و آن وقت گوشت چرخ کرده را می افزاییم و کمی نمک،فلفل روی گوشت می ریزیم و تفت می دهیم تا رنگ گوشت تغییر کند و آنگاه رب گوجه فرنگی را نیز اضافه می کنیم

و به قابلمه لپه سر می زنیم و کمی از آن را بر می داریم و لای دندان امتحان می کنیم( همین که لپه ها نیم پز و کمی نرم شوند کافی است) اگر نیم پز بود زیر شعله را خاموش می کنیم و لپه ها را آبکش می کنیم و زمانیکه آب آن رفت به همراه سبزی دلمه به مواد داخل تابه می افزاییم

و مخلوط می کنیم و مدام هم می زنیم و حرارت را متوسط می کنیم تا سبزی آب آب نیندازد.پس از اینکه رنگ سبزی تغییر کرد درب تابه را می گذاریم تا داخل تابه بخار بپیچد و سپس درب تابه را بر می داریم وبرنج را اضافه می کنیم

و مجددا مواد را مخلوط می کنیم و صبر می کنیم تا اگر آب اضافی در مواد هست کاملا تبخیر شود و بعد تابه را از روی حرارت بر می داریم و می گذاریم تا مواد خنک شوند. داخل بادمجان ها را برش عمودی می زنیم و داخل آن ها را خالی می کنیم

فقط باید دقت کنیم تا به دیواره های بادمجان ها آسیب وارد نکنیم و در تابه ای روغن می ریزیم و کمی که روغن داغ شد باد مجان ها را به همان صورت درسته در روغن سرخ می کنیم هر دو طرف آن ها که سرخ شد در صافی قرار می دهیم تا روغن اضافه آن خارج شود.

سیر و پیاز باقیمانده را پوست می گیریم و آبکش می کنیم و روی تخته نگینی خرد می کنیم و در تابه ای بزرگ(بادمجان ها در این تابه می خواهیم بچینیم)کمی روغن می ریزیم و داغ که شد پیاز و سیر را در آن تفت می دهیم تا طلایی شوند

و گوجه فرنگی ها را می شوییم و خرد می کنیم و به پیاز و سیر اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا گوجه فرنگی ها کمی نرم شوند و سپس ۲ لیوان آب و کمی نمک،فلفل روی مواد سس می پاشیم و صبر می کنیم تا سس با حرارت بالا کمی غلیظ شود و سپس حرارت را متوسط می کنیم

و داخل بادمجان ها را از مواد داخل تابه پر می کنیم و در تابه سس بادمجان های پر شده را می چینیم و درب تابه را می گذاریم تا به مدت ۳۰ الی ۴۵ دقیقه بادمجان ها با سس طعم دار شوند. دلمه بادمجان های آماده شده را با سس غلیظ و خوش طعم نوش جان کنید.

تصویر از yasamannbanooo

همچنین ببینید

دلمه بادمجان یکی از غذاهای خوشمزه و سنتی ایران است. این غذای خوشمزه شباهت هایی به بادمجان شکم پر دارد به صورتی که همانند بادمجان شکم پر در دلمه بادمجان هم مواد در شکم بادمجان قرار می گیرند. از معروف ترین دلمه های ایرانی می توان به دلمه برگ مو اشاره کرد. با مواد لازم ذکر شده در این دستور آشپزی می توانید برای ۵ نفر دلمه بادمجان تهیه نمایید. با دستور پخت و طرز تهیه دلمه بادمجان در ادامه با همدوره همراه باشید.

ابتدا پوست بادمجان ها را می گیریم و به صورتی که به دیواره های آنها آسیبی وارد نشود ، داخل بادمجان ها را خالی می کنیم. پس از اینکار بادمجان ها را نمک می زنیم و برای مدت ۱ ساعت کنار می گذاریم تا تلخی و آب اضافی شان گرفته شود.

لپه را بهتر است از شب قبل بخیسانیم تا نرم شود. حالا لپه را به همراه یک لیوان آب در یک قابلمه می ریزیم تا نیم پز شود. پس از اینکار برنج را به همراه ۲ لیوان آب در قابلمه ای می ریزیم و پس از اینکه برنج نیم پز شد آنرا آبکشی می کنیم.

در مرحله بعد ۲ حبه سیر و ۲ عدد پیاز را به صورت نگینی خرد می کنیم و در روغن تفت می دهیم تا سبک شوند. سپس گوشت چرخ کرده را به همراه نمک و فلفل سیاه به مخلوط سیر و پیاز اضافه می کنیم و تفت دادن را ادامه می دهیم.مواد لازم برای دلمه بادمجون

پس از اینکه رنگ گوشت چرخ کرده تغییر کرد ، رب گوجه فرنگی را اضافه می کنیم و مواد را کمی تفت می دهیم. حالا لپه های نیم پز شده را به همراه سبزی دلمه ای که خرد کرده ایم به مخلوط گوشت اضافه می کنیم و مواد را متدوم هم می زنیم.

این کار باعث می شود سبزی ها آب نیندازند. پس از اینکه رنگ سبزی دلمه تغییر کرد درب تابه را می گذاریم و با حرارت ملایم اجازه می دهیم مواد بپزند. پس از اینکه در تابه بخار پیجید برنج نیم پز شده را اضافه می کنیم و با مواد مخلوط کنیم.

پس از اضافه کردن برنج درب تابه را بر می داریم و اجازه می دهیم آب اضافی غذا تبخیر شود. سپس مایه دلمه را از روی حرارت بر می داریم تا مواد سرد شوند. در این مرحله بادمجان ها را پس از گذشت ۱ ساعت آبکشی و خشک می کنیم.

سپس در مقداری روغن تفت می دهیم تا کمی سرخ شوند ، سپس داخل بادمجان ها را با مایه دلمه ( مخلوط گوشت ، لپه ، برنج و … ) پر می کنیم. حالا باید سس دلمه را آماده کنیم برای این منظور سیر و پیاز باقیمانده را خرد می کنیم.

و در مقداری روغن تفت می دهیم ، سپس گوجه فرنگی ها را به صورت نگینی خرد می کنیم و به مخلوط سیر و پیاز اضافه می کنیم. پس از اینکه گوجه فرنگی خوب سرخ شد ۲ لیوان آب به همراه مقداری نمک و فلفل اضافه می کنیم.

و اجازه می دهیم سس با حرارت بالا کمی غلظت پیدا کند. سپس حرارت را ملایم می کنیم ، دلمه های بادمجان را به آرامی در سس می چینیم و اجازه می دهیم حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه بادمجان ها در سس بمانند و طعم دار شوند. در پایان دلمه ها را به همراه سس سرو می کنیم.

من دیشب دلمه رو درست کردم عاااالی شد نفاخی لپه ها هم با این روش کاملا گرفته شد.

سلام و عرض ادب خوشحالیم که توانسته اید دلمه مورد نظرتان را تهیه کنید. با آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز

سلام اول بادمجان هارو خالی کنید بعد پوست بگیرید راحت تره

سلام و عرض ادب تشکر از شما دوست گرامی به خاطر به اشتراک گذاشتن تجربیاتتون با آرزوی موفقیت برای شما دوست گرامی


امتیاز کاربران

دلمه بادمجان یکی از آسانترین در عین حال خوشمزه ترین انواع دلمه میباشد که به آسانی قابل تهیه و زمان پخت کوتاهی دارد .

طرز تهیه دلمه بادمجان : گوشت چرخ کرده را با با پياز سرخ می کنیم تا حدی که آب گوشت کشیده شود ، بعد یک لیوان آب و کمی نمک و فلفل و یک لیوان آب گوجه فرنگی و نصف قاشق رب گوجه فرنگی را داخل گوشت ریخته و حرارت را ملایم میکنیم تا آب گوشت کشیده شود ، سبزی را بدقت تمیز و ریز خرد می کنیم و با یکی دو قاشق روغن کمی سرخ میکنیم ، سپس گوشت را از روی آتش برمیداریم و با سبزی مخلوط می کنیم بعد برنج را با دو لیوان آب و کمی نمک یکی دو جوش میدهید تا کمی نرم شود ، سپس در آبکشی میریزیم و با مایه گوشت و سبزی مخلوط می نمائیم . ممکن است داخل این مایه دوتا سه عدد تخم مرغ سفت نیز رنده کرد و مایه را آماده و کنار میگذاریم آنگاه پوست بادمجان ها را می کنیم و سر بادمجان را بشكل دایره کوچک عمیق برمیداریم بعد داخل بادنجان را دیواره و ته خالی می کنیم بطوریکه بادمجان سوراخ نشود و به قطر دو سانتیمتر باقی بماند . سپس داخل و اطراف بادمجان را کمی نمک میزنیم و با مایه دلمه پر میکنیم و در بادمجان ها را می گذاریم و کمی فشار می دهیم تا نیافتد بعد روغن را در ظرفی میریزیم و اطراف بادنجانها را در روغن سرخ میکنیم سپس بادنجانها را در ظرف مناسبی در یک ردیف می چینیم و نصف قاشق رب گوجه فرنگی را در یک لیوان آب گوشت یا آب ساده حل میکنیم و داخل ظرف بادمجان میریزیم و یا در صورت مصرف آب گوجه فرنگی آنرا اضافه میکنیم و کمی نمک و فلفل و یکی دو قاشق آب لیمو و در صورت تمایل یک قاشق شکر در ظرف دلمه میریزیم و ظرف را روی حرارت ملایم قرار میدهیم تا آهسته بجوشد تا دلمه بپزد اما له نشود و در صورتی که با این مقدار آب دلمه پخته نشد ممکن است کمی آب اضافه کنیم ، وقتی دلمه ها آماده شدند ( باید آب آن کاملا تبخیر شده باشد ) آنها را در ظرف می چینیم و ممکن است یک پیمانه سس گوجه فرنگی که با سه چهار قاشق خامه مخلوط شده باشد روی دلمه بادمجان ها بدهیم و بقیه را در سس خوری بریزیم و با دلمه ها سرو گردد.

طرز ترکیب سبزی دلمه بادمجان (قابل استفاده برای اکثر دلمه ها) : تره ، جعفری ،نعناع ، ترخان ، پیازچه

DOLMEH BADEMJAN RECIPE

مواد لازم برای دلمه بادمجون

نام (اجباری)

آدرس پست الکترونیکی (اجباری است اما نمایش داده نمی‌شود)

مرا برای دیدگاه‌های بعدی به یاد بسپار

کلیه مطالب متعلق به وب سایت خانه برگر میباشد

طرز تهیه دلمه بادمجان با مواد اولیه بادمجان دلمه ای، سیر، گوجه فرنگی، لپه، گوشت چرخ کرده، رب گوجه فرنگی، سیر و پیاز، نمک و فلفل، سبزیجات معطری همچون مرزه، ترخون،نعناع و شوید، و با روش مرحله به مرحله تهیه دلمه و سس آن بسیار آسان می شود.

طرز تهیه دلمه بادمجان خیلی راحت تر و آسان تر از سایر دلمه ها مخصوصا دلمه برگ مو می باشد. استفاده از سس دلمه، در ایجاد طعمی بی نظیر برای دلمه بادمجان موثر و باعث خوشمزه تر شدن دلمه های بادمجان می شود. قبل از پخت بهتر است تلخی بادمجان ها را با نمک بگیرید.

1 – بادمجان دلمه ای بزرگ : 5 عدد

2 – لپه : نصف پیمانه

مواد لازم برای دلمه بادمجون

3 – برنج : نصف پیمانه

4 – گوشت چرخ کرده : 100 گرم

5 – گوجه فرنگی : 3 عدد

6 – سیر : 3 حبه

7 – پیاز : 3 عدد

8 – رب گوجه فرنگی : 2 قاشق غذاخوری

9 – سبزی معطر شامل : ترخون،مرزه، نعناع و شوید : 200 گرم

 1 – بادمجان ها را پوست و سرشان را جدا کنید. سپس داخل آن ها را بدون آسیب زدن به دیواره داخلی بادمجان، خالی کرده و مقداری نمک بزنید و به مدت یک ساعت بگذارید تا تلخی بادمجان ها کشیده شود.

2 – لپه ها را که از شب قبل خیسانده بودید، نیم پز کنید.

3 – برنج را همراه مقداری نمک در قابلمه آب در حال جوش بریزید و بگذارید به مرحله آبکشی برسد، سپس برنج را آبکش کنید.

4 – دو عدد پیاز و دو حبه سیر را ریز خرد کنید و و در مقداری روغن تفت دهید تا طلایی شوند.

5 – سپس گوشت چرخ شده را همراه فلفل و نمک به پیاز و سیر اضافه کنید و همه را تفت دهید تا گوشت تغییر رنگ بدهد.

6 – رب گوجه فرنگی را به مواد دلمه اضافه و همه مخلوط را با هم تفت دهید.

7 – لپه هایی که نیم پز شده اند را به همراه سبزیجات ساطوری شده به مواد دلمه اضافه نمایید و مرتب هم بزنید.

8 – وقتی سبزیجات رنگشان تغییر کرد، در ظرف را بگذارید و حرارت را ملایم کنید تا بخار کنند.

9 – پس از اینکه مواد دلمه بخار گرفتند، برنج آبکش شده را به آن بیافزایید و مواد را مخلوط کنید.

10 – پس از ترکیب همه ی مواد دلمه در ظرف را بردارید تا اضافات آب کشیده شود، سپس حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید مواد دلمه خنک شوند.

11 – می توانید بادمجان های شکم خالی را با مقداری روغن تفت دهید تا سرخ شوند.

12 – سپس داخل شکم بادمجان ها را با مواد دلمه که سرد شده اند، پر کنید.

13 – تهیه سس دلمه

• یک حبه سیر و یک پیاز را ریز خرد کرده و با مقداری روغن سرخ کنید.

• گوجه ها را نگینی خرد کرده و به سیر و پیاز اضافه و همه را با هم تفت دهید.

• 2 لیوان آب گرم همراه کمی فلفل و نمک به گوجه ها اضافه کنید و حرارت را ملایم کرده تا سس کمی غلظت پیدا کند.

14 – بادمجان های شکم پر را به آرامی درون قابلمه سس بچینید. با حرارت ملایم به مدت یک ساعت اجازه دهید تا پخته شوند.

در طرز تهیه دلمه بادمجان اگر از بادمجان تازه استفاده کنید، زمان پخت دلمه بادمجان به نصف کاهش می یاید. دقت کنید در زمان پخت دلمه ها زیاده از حد نپزند و خمیر نشوند و یا سس دلمه خشک نشود. از دلمه های بزرگ به جای بادمجان دلمه ای نیز می توانید استفاده کنید.

منبع : آرگاچگونه اندام های کوچک مانده بدن را بزرگ کنیم؟چگونه چین و چروک پوست را از بین ببریم ؟چگونه اشتهای کودکان را افزایش دهیم؟ایده های جذاب برای طراحی ناخن در نوروز 98

مواد لازم برای دلمه بادمجون


دتاکس واتر چیست؟ چگونه دتاکس واترهای مفید درست کنیم؟معرفی انواع غذاهای رژیمی برای کاهش وزن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام

ایمیل

وب‌سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

امتیاز دهید


3.3
از

51

دلمه بادمجان یکی از انواع دلمه می باشد. “دلمه” یک کلمه ترکی به معنی “پر شده” است. دلمه برگ مو، دلمه فلفل دلمه ای، کدو سبز، گوجه فرنگی از انواع مختلف دلمه می باشند. اما طعم بی نظیر بادمجان باعث شده تا دلمه بادمجان شکم پر، محبوب ترین دلمه شناخته شود. این غذای لذیذ جزو بهترین غذاهای سنتی ایرانی محسوب می شود. و به دلیل ظاهر شکیل و وسوسه برانگیزش، مناسب سرو در مهمانی ها می باشد. دلمه بادمجان خوشمزه را می توانید به عنوان فینگر فود هم سرو کنید. دلمه بادمجون را معمولا با بادمجان دلمه ای تهیه می کنند. مواد داخل شکم بادمجان، مشابه دلمه های دیگر می باشد. که شامل برنج، لپه، گوشت چرخکرده، سبزی مخصوص دلمه، پیاز، رب و ادویه جات می باشد. در تهیه بادمجان دلمه ای می توان گوشت را از مواد حذف کرد و به جای آن مواد دیگری مانند سویا، قارچ یا سبزیجات را جایگزین کرد. دلمه بادمجان بدون گوشت مناسب افرادی ست که به هر دلیل نمی توانند گوشت بخورند و یا گیاهخوار هستند. ایران کوک در این مطلب طرز تهیه دلمه بادمجان مجلسی و خوشمزه را مرحله به مرحله برای شما آماده کرده است. در این رسپی با ما همراه شوید.

 

مواد لازم برای دلمه بادمجون

 

 

برای تهیه دلمه بادمجون بهتر است از شب قبل لپه را خیس کنید. لپه را که از شب پیش خیسانده اید، همراه با مقداری آب درون قابلمه روی حرارت قرار دهید تا نیم پز شود. (نیم پز یعنی وقتی لپه را میان دو انگشت فشار بدهید نرم نیست اما می توانید آن را له کنید)

 

 حالا باید برنج را به حالت آبکشی بپزید تا نیم پز شود. درون قابلمه ای مقداری آب را روی حرارت قرار داده تا به جوش بیاید، سپس برنج را به آن اضافه کرده و اجازه دهید برای 10 دقیقه بپزد. (وقتی دانه برنج را میان دو انگشت فشار دهید باید اطرافش نرم و مغز آن کمی خام باشد) وقتی برنج به این حالت رسید آن را آبکش کنید.

 

سر بادمجان ها را با چاقو ببرید و داخل آن ها را طوری که به دیواره بادمجان لطمه ای وارد نشود، خالی کنید. سپس کمی نمک به روی بادمجان ها ریخته و برای نیم الی 1 ساعت درون سبد آبکش قرار دهید تا تلخی بادمجان ها گرفته شود. (دلمه بدمجون با پوست تهیه می شود. اما برای تزئین و زیبایی ظاهر بادمجان، می توانید پوست بادمجان را مدل دار، یکی در میان و یا شطرنجی بگیرید)

 

2 عدد از پیاز ها را پوست گرفته و نگینی خرد کنید. درون تابه ای کمی روغن ریخته و روی حرارت قرار دهید. حالا پیازها را به آن اضافه کرده و تفت دهید تا سبک شده و خامی آن گرفته شود. سپس گوشت چرخکرده را به پیازها اضافه کنید. آن ها را کمی تفت داده و بعد زردچوبه و نمک فلفل را بریزید و باز تفت دهید. 2 قاشق رب گوجه فرنگی را نیز اضافه کرده و تفت دهید تا خامی آن گرفته شده و سرخ شود. حالا در تابه را گذاشته و روی حرارت ملایم اجازه دهید مواد گوشتی کمی باهم پخته شوند. (حدود 15 دقیقه کافی ست)

 

سبزی مخصوص دلمه را که شسته و ریز خرد کرده اید به مواد گوشتی اضافه کنید. نیازی نیست تا سبزی سرخ شوید. همین که خامی آن گرفته شده و نرم شود کافی ست. سپس برنج و لپه نیم پز شده را به مواد گوشتی اضافه کنید و آرام هم بزنید تا باهم مخلوط شوند. (مراقب باشید تا برنج و لپه له نشوند) مواد میانی دلمه بادمجان آماده است.

 

 

حالا باید داخل بادمجان ها را با مواد پر کنید. در صورت تمایل می توانید بادمجان های تو خالی را کمی در روغن سرخ کنید. اما نیازی نیست و کاملا سلیقه ای می باشد. تمام بادمجان ها را با مواد گوشتی پر کنید و سر بادمجان را روی آن بگذارید تا مواد در حین پخت بیرون نریزد.

 

 

2 پیاز باقی مانده را نگینی خرد کنید. درون قابلمه ای که قرار است دلمه ها را بپزید کمی روغن ریخته روی حرارت قرار دهید و پیازها را به آن اضافه کرده و تفت دهید. 4 عدد گوجه فرنگی را نگینی خرد کنید. داخل شکم بادمجان ها را که خالی کرده بودید به همراه گوجه فرنگی های نگینی به درون قابلمه اضافه کنید. حالا نمک، فلفل و زردچوبه هم بریزید و کمی تفت دهید تا خامی مواد گرفته شود. سپس 3 پیمانه آب درون قابلمه بریزید. (می توانید برای رنگ بیشتر سس دلمه بادمجان، کمی رب گوجه فرنگی هم داخل این مواد اضافه کنید)

 

پس از اینکه آب درون قابلمه به جوش آمد حالا دلمه های آماده شده را درون قابلمه و بین مواد سس بچینید. در قابلمه را بگذارید و اجازه دهید دلمه ها به خوبی پخته شوند. در حین پخت می توانید در قابلمه را بردارید و کمی از آب سس را با قاشق داخل شکم بادمجان ها بریزد تا هم مواد میانی خشک نباشند و طعم بهتری بگیرند. پس از گذشت 1 ساعت دلمه بادمجان خوشمزه شما آماده می باشد. آن را درون ظرف مناسب سرو کرده و نوش جان کنید.

 

 

– می توانید برای تهیه دلمه بادمجون از بادمجان قلمی استفاده کنید. دلمه بادمجان قلمی تفاوت زیادی با بادمجان دلمه ای ندارد. فقط برش ها روی بادمجان افقی می باشد و مواد کمتری درون هر بادمجان می توان جا داد.

 

 

– می توانید درون بادمجان را با مواد دلخواه گوشتی یا غیر گوشتی پر کنید، سپس پنیر پیتزا روی آن بریزید. دلمه بادمجان با پنیر پیتزا را بایستی درون فر آماده کنید. دلمه بادمجان در فر نیز یکی دیگر از روش های پخت این غذا می باشد.

– اگر شما دوست دارید طعم مواد میانی دلمه کمی ترش و ملس باشد، می توانید به جای رب گوجه فرنگی از رب انار به عنوان چاشنی استفاده کنید. دلمه بادمجان با رب انار طعم بسیار دلپذیری خواهد داشت که پیشنهاد می کنیم امتحان کنید.

– شما می توانید در تهیه مواد میانی دلمه و سس دلمه از سیر خام خرد شده هم استفاده کنید. 

 

خوشحال می شویم دلمه بادمجان را طبق دستور ایران کوک تهیه کرده و عکس آن را در صفحه اجتماعی اینستاگرام با هشتگ آشپزی_ایران_کوک به اشتراک بگذارید.

 

سلام ممنون من هم درست کردم خیلی عالی بود البته من از عرض برش دادم و سرشو مثل کلاه گذاشتم روشمواد لازم برای دلمه بادمجون

سلام ، خوشحالم دوست داشتی زهرا جان … خلاقیت در آشپزی خیلی هم خوبه

خیلی عالی بود ممنون ازشما

ممنون.عالی بود

مرسی از دستورهای مفیدتون . لطف کنید عکس های تزئین شده غذاها را هم اضافه کنید

خواهش میکنم … حتما نگین جان

میشه مثل همین دلمه با فلفل دلمه ای هم درست کرد ، یعنی داخل فلفل رو خالی کرد و همین مواد رو داخل فلفل ریخت و داخل قابلمه گذاشت . خیلی خوشمزه میشه

ممنون زری جان ؛ امتحان میکنم 😉

به به واقعا لذیذ وخوشمزه بود دست گل تون درد نکنه مرسی
دلمه کلم رو هم اگه ممکنه بذارید
ممنون

خواهش میکنم الهام جان ، خوشحالم که مورد پسندت بوده عزیزم … رو چشمم

دیدگاه

نام (ضروری)

ایمیل (منتشر نخواهد شد) (ضروری)

وب سایت

برای دریافت جدیدترین دستور های آموزش آشپزی ثبت نام کنید

آموزش آشپزی | کیک و شیرینی و دسر | تزیین غذا | رژیم چاقی و لاغری

| ترجمه تخصصی | ترجمه مقاله

غذای اصلی | کیک و شیرینی | تغذیه و سلامتی | Feed

© 2016 ایران کوک: هر گونه کپی برداری از مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد لازم به ذکر است که مسئولیت عواقب پزشکی در خصوص بخش رژیم های غذایی بر عهده خوانندگان محترم می باشد.

مواد لازم برای دلمه بادمجون

مواد لازم برای دلمه بادمجون

9

پیشنهاد شده برای شما :
0 اردلان یزدانی ادرس فوریه 3, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *