مضرات روغن تن ماهي

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

روغن تن ماهی را نخورید

خدیجه رحمانی، کارشناس ارشد تغذیه در گفت و گو با ایسنا گفت :

در تهیه کنسرو تن ماهی از روغن و نمک استفاده می‌شود. ولی به هیچ وجه نباید از روغن کنسرو تن ماهی استفاده کرد، زیرا ممکن است حاوی اسیدهای چرب ترانس باشد که برای سلامتی بدن مضر هستند.

 

نوع چربی و افزودنی ها در کنسروها مهم هستند، زیرا محتویات آن‌ها تازه نیستند. بنابراین برای کودکان، سالمندان و بیماران نیازمند غذای تازه ممکن است چندان مناسب نباشند.

 

ویتامین‌های C، اسید فولیک ، B12, B6, B2, B1 و ویتامین A با منبع گیاهی که در برابر حرارت ناپایدار هستند، در کنسروها وجود ندارند. اما کنسروها حاوی پروتئین، کربوهیدرات ها، مواد معدنی و ویتامین‌های مقاوم در برابر حرارت هستند.

 

همه کنسروها باید پیش از مصرف به مدت 20 دقیقه در آب جوش حرارت داده شوند، زیرا به علت نگهداری آنها در انبارها، امکان آلودگی بیرونی آنها خیلی زیاد است.

 

این کارشناس ارشد تغذیه درباره نحوه استفاده از کنسروها پس از باز کردن درب آنها اظهار کرد:

باقیمانده کنسرو پس از مصرف باید در ظرف شیشه‌ای درپوش دار ریخته شود و در یخچال نگهداری گردد، چون احتمال آلوده شدن محتویات کنسرو به سطوح داخلی ظرف کنسرو وجود دارد.

 

اگر می خواهید با کارشناسان تغذیه ی سایت مشورت کنید، اینجا را کلیک کنید.

اگر می خواهید با پزشکان سایت مشورت کنید، اینجا را کلیک کنید.

برای شرکت در بحث های انجمن بهداشت و سلامت سایت، اینجا را کلیک کنید.

 

* مطالب مرتبط :

کنسرو ماهی تون در روغن

سم کنسرو فاسد، خیلی کشنده است

کنسرو کردن مواد غذایی

وقتی کنسروها خطرناک می‌شوند

سئوالاتی درباره کنسروها

میوه و سبزی؛ تازه یا کنسرو شده و یا فریز شده

بخش تغذیه و سلامت تبیان

خواجه شمس‌الدین محمد بن بهاءالدّین محمد حافظ شیرازی در سال ۷۲۷ هجری قمری به دنیا آمد . حافظ به لسان الغیب معروف است و در سال ۷۹۲ هجری قمری از دنیا رفت .شاعر بزرگ قرن هشتم ایران و یکی از سخنوران مشهور ایران و تمام جهان است .

تعداد بسیاری از شعرهای او غزل هستند که به غزلیات حافظ شهرت دارند. سمت و سوی حافظ به شیوهٔ سخن‌پردازی خواجوی کرمانی و شباهت شیوهٔ سخنش با او مشهور است. او از مهم‌ترین اثرگذارن بر شاعران بعد از خود شناخته می‌شود. در قرن های هجدهم و نوزدهم شعرهای او به زبان‌های اروپایی ترجمه شد و اسم او به نوعی به محافل ادبی جهان غرب نیز راه پیدا کرد . هرساله در تاریخ بیستم مهرماه مراسم بزرگ‌داشت محمد حافظ شیرازی در محل آرامگاه او در شهر شیراز با حضور پژوهشگران ایرانی و خارجی برگزار می‌شود. طبق تقویم رسمی ایران این روز را روز بزرگ‌داشت حافظ نامیده‌اند.

اطلاعات زیادی از خانواده و جدهای حافظ شیرازی در دست نیست و ظاهراً اسم پدرش «بهاءالدین محمد» است و مادر او اهل کازرون بوده‌است. در شعرهای او که می‌تواند تنها منبع موثّق و مطمئن زندگی او باشد اشاره‌های کمی از زندگی شخصی و خصوصی او پیدا می‌شود. آنچه از فحوای تذکره‌ها به دست می‌آید بیشتر افسانه‌هایی است که از این شخصیّت در ذهن عوام ساخته و پرداخته شده‌است. با این همه آنچه با تکیه به اشارات دیوان او و برخی منابع معتبر قابل بیان است آن است که او در خانواده‌ای از نظر مالی در حد متوسط جامعه زمان خویش متولد شده‌است. (با این حساب که کسب علم و دانش در آن زمان اصولاً مربوط به خانواده‌های مرفه و بعضاً متوسط جامعه بوده‌است). در نوجوانی قرآن را با چهارده روایت آن از برکرده و از همین رو به حافظ ملقب گشته‌است.

آرامگاه حافظ در شهر شیراز و در منطقهٔ حافظیّه واقع شده‌است. امروزه این مکان یکی از جاذبه‌های مهمّ گردشگری به‌شمار می‌رود.

در زبان اغلب مردم ایران، رفتن به حافظیّه معادل با زیارت آرامگاه حافظ گردیده‌است. برخی از معتقدان به آیین‌های مذهبی و اسلامی، رفتن به آرامگاه او را با آداب و رسوم مذهبی همراه می‌کنند. از جمله با وضو به آنجا می‌روند و در کنار آرامگاه حافظ به نشان احترام، کفش خود را از پای بیرون می‌آورند.

نیت کننده معمولاً در هنگام تفأل از دیوان حافظ، او را به عزیزترین کسانش یعنی به خداوند و معشوقه اش (شاخ نبات) قسم می دهد. این قسم معمولاً به این شکل ادا می شود: ای حافظ شیرازی! تو محرم هر رازی! تو را به خدا و به شاخ نباتت قسم می دهم که هر چه صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار و آرزوی مرا براورده سازی. ضمن اینکه شاید بهتر باشد برای شادی روح حافظ، صلوات یا فاتحه ای نثار نماییم!

مشهور است که امروز در خانهٔ هر ایرانی یک دیوان حافظ یافت می‌شود. ایرانیان طبق رسوم قدیمی خود در روزهای عید ملی یا مذهبی نظیر نوروز بر سر سفره هفت سین، یا شب یلدا، با کتاب حافظ فال می‌گیرند. برای این کار، یک نفر از بزرگان خانواده یا کسی که بتواند شعر را به خوبی بخواند یا کسی که دیگران معتقدند به اصطلاح خوب فال می‌گیرد ابتدا نیت می‌کند، یعنی در دل آرزویی می‌کند. سپس به‌طور تصادفی صفحه‌ای را از کتاب حافظ می‌گشاید و با صدای بلند شروع به خواندن می‌کند. کسانی که ایمان مذهبی داشته باشند هنگام فال گرفتن فاتحه‌ای می‌خوانند و سپس کتاب حافظ را می‌بوسند، آنگاه با ذکر اورادی آن را می‌گشایند و فال خود را می‌خوانند.

برخی حافظ را «لسان‌الغیب» می‌گویند یعنی کسی که از غیب سخن می‌گوید و بر اساس بیتی از شعر حافظ او معتقد است که هیچ‌کس زبان غیب نیست: ز سر غیب کس آگاه نیست قصه مخوان کدام محرم دل ره در این حرم دارد

یکی از صنایع شعری ایهام است بدین معنی که از یک کلمه معانی متفاوتی برداشت می‌شود. ایهام در اشعار حافظ به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفته. همچنین از مهم‌ترین خصوصیات شعر حافظ گستردگی مطالب ذکر شده در یک غزل اوست؛ به گونه‌ای که در یک غزل از موضوع‌های فراوانی حرف می‌زند. از طرفی هر بیت شعر حافظ نیز به‌طور مستقل قابل تفسیر است. این ویژگی‌های شعر حافظ باعث شده که هر کس با هر نیتی که دیوان حافظ را بگشاید و غزلی از آن را بخواند در مورد نیت خود کلمه یا جمله‌ای در آن می‌یابد و فرد فکر می‌کند که حافظ نیت او را خوانده و به وی جواب داده‌است. غافل از اینکه این ویژگی شعر حافظ است و در بقیه غزلیات او نیز کلمات یا جملاتی همخوان با نیت صاحب فال وجود دارد.

حافظ زمانی که درمانده می‌شود به فال روی می‌آورد: از غم هجر مکن ناله و فریاد که دوش زده‌ام فالی و فریاد رسی می‌آید

Copyright (c) 2006-2017 persianv.com All Rights Reserved

© کلیه حقوق متعلق به سایت پرشین وی می باشد. باز نشر مطالب تنها با ذکر منبع مجاز می باشد .

مصرف برخی غذاها و خوراکی ها باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن شده و همین امر باعث ابتلای انسان به بیماری ها است

گفته می شود از هر ۱۰نفر در دنیا یک نفر به سنگ کلیه دچار است. با رعایت تغذیه مناسب می توان از بروز سنگ کلیه جلوگیری کرد

استفاده از زردچوبه برای زنان باردار به میزان خیلی زیاد توصیه نمی شود زیرا ممکن است باعث خارش پوست و اسهال و استفراغ شوند

برای تغذیه کودکان زیر یک سال کمی باید بیشتر دقت کرد چون برخی غذاها ممکن است آلرژی زا باشد و برای کودکان خطرناک است

پوست پرتقال نقش عمده ای در کاهش وزن و سوزاندن چربی های اضافی بدن و همچنین حفظ سیستم ایمنی بدن و سلامت قلب دارد .

افراد سالمند به دلیل شرایط حساس سیستم بدنی شان و مشکلات دهانی و دندانی باید سعی کنند هنگام روزه داری از مایعات بخصوص آب بیشتر استفاده کنند . بیشتر میوه و سبزی های آبدار میل کنند .

خوردن آش رشته در ماه رمضان می تواند برای بدن بسیار مفید باشد چرا که آش رشته یک غذای کامل است و رشته به دلیل داشتن مواد معدنی و پروتئین برای بدن مفید است.

خوردن آب زرشک به مقدار زیاد نه تنها فایده ندارد بلکه باعث بیماری هایی مانند سستی در مفاصل و خواب آلودگی و همچنین بی حوصلگی می باشد . شما باید میزان مناسب مصرف آب زرشک را بدانید.

برای اینکه بتوانید سلامت بدن را حفظ کنید باید انواع روغن های مناسب برای پخت پز و بخصوص سرخ کردن مواد غذایی را بشناسید تا کالری و چربی های مضر را به بدن خود وارد نکنید .


جامعه > سلامت – ایسنا نوشت:

دبیر سندیکای صنایع کنسرو از تقلبی بودن ۹۹ درصد از آبلیموهای موجود در بازار خبر داد.

محمد میررضوی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک بین سازمان غذا و دارو و کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی ایران توضیح داد: آبلیموهایی که در حال حاضر مصرف می‌کنیم به جز موارد استثنایی که خودشان در منازل تولید می‌کنند ۹۹ درصد تقلبی بوده و آبلیموی طبیعی در بازار بسیار کم است که متاسفانه این وضعیت باعث شده سود سرشاری نصیب متقلبان شود.

وی با اشاره به اینکه بهترین کنسرو تن ماهی دنیا تولید کشور تایلند است، اظهار کرد: این کنسرو در داخل ترکیبی از آب و روغن قرار دارد و البته سازمان استاندارد هنوز استاندارد آن را تائید نکرده است. این کنسرو بسیار بهتر از کنسروهای کنونی است که در آن‌ها روغن مایع وجود دارد و متاسفانه برخی به اشتباه فکر می‌کنند روغن داخل کنسرو تن ماهی همان روغن ماهی بوده و آن را مصرف می‌کنند.

دبیر سندیکای صنایع کنسرو افزود: ترکیب آب و روغن در کنسرو تن ماهی اولا باعث می‌شود از دورریز حجم زیادی روغن بدون هیچ مصرف خاصی جلوگیری شود و ثانیا با کاهش نقطه جوش کنسرو در هنگام گرم کردن آن در مصرف انرژی نیز صرفه‌جویی خواهد شد.

میررضوی گفت: پیشنهاد ما این است که هرچه زودتر استاندارد مربوط به کنسرو تن ماهی اصلاح شده و استاندارد بهترین کنسرو تن ماهی دنیا مورد تائید قرار بگیرد چرا که این کار هم به نفع مصرف‌کنندگان خواهد بود و هم باعث کاهش مصرف انرژی و کاهش مصرف روغن در کشور خواهد شد.

 

45503

یکی به من بگه تو این مملکت چی سالمه .چرا کسی دلواپس این چیزا نمی شه

آقا اگه چیز دیگه ای هم هست بگید همه آمادگی شنیدنش رو دارن

آقا اینا برنامه ریزی شدست ، تو این مملکت 40 سال عمر کردن ظلمه چه رسه به اینکه بخای 80 سال عمر کنی …
آقا به کارت ادامه بده ، ما پشتتیم ….

خدایا همین که تا الان زنده ام از تو متشکرم.

من كه اصلا اشتهاي غذا خوردن ندارم اينقدر حرص و استرس را باهم ميخورم. لذا حتي اگر سم توي غذاها باشه فقط فقط حرص و جوش ميخورم. اينقدر كه مشكل دارم.

بهتره بگن دیگه هیچ چیز نخورید برنج آلوده ، گوشت آلوده ، سوسیس و کالباس نامرغوب ، لبنیات تقلبی ….

لازم نیست بگن، یه نگاهی به آمار سرطان در ایران بندازی همه چیز دستگیرت میشه

دولت تدبیر اقدامی بکنه تا امیدمان را از دست ندهیم


مبارکه

هر دم از این باغ بری می رسد.

تروخدااااا این شعر رو دیگه نگین…

تازه تر از تازه تری می رسد.

میگیم . مصرع دومش رو هم میگیم : تازه تر از تازه تری میرسد

این رو که خیلی وقت پیش می دونستیم. شما ببینید از هر چند کیلو لیمو یه لیتر ابلیمو درمیاد، بعد مقایسه کنید قیمت آبلیموی بازاری رو با اون تا همه چی دستگیرتون بشه.
ظریفی می گفت من تابحال ندیدم محموله حامل لیمو وارد هیچ کارخانه آبلیموسازی بشه یعنی اینکه آبلیموی فعلی ترکیبی از اسید و کاه است بله کاه

یک شاهد عینی هم می گفت ترکیب اصلیش کاه اسید

من هنوز موندم سازمان استاندارد در ایران دقیقن چی کار میکنه؟

به ریش نداشته من و تو میخنده

فقط زدن مهر معروف بر روی کالاها

این ربطی به استاندارد نداره عموجان. وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو به اینا پروانه بهداشت و مجوز تولید میدن بعد هم ناظر و بازرس بهداشت سر خط تولید از نظر بهداشتی تایید میکنه اینا رو.

كاهش نقطه جوش كنسرو چه تاثيري در مصرف انرژي دارد؟؟؟ اصولا كنسرو به روش جوشاندن در ظرف آب جوش گرم ميشود. نقطه جوش آب هم كه مشخص است. پس داخل قوطي چه آب و روغن باشد چه روغن باز هم كنسرو بايد 20 دقيقه در آب بجوشد.

استاد اونوقت اين آب با اون كنسرو عزيزي كه داخلش گذاشتن هيچ تبادل حرارتي نداره ديگه احتمالا

دوست گرامی منظور از کاهش انرژی مصرفی در خانه نیست بلکه در کارخانه تولید تن ماهی است که آن را در اتوکلاو استریل می کنند و باید تبادل حرارتی رخ دهد

ممد جان منظورایشان فرایند گرم کردن کنسرو نیست بلکه فرایند تولید است. وقتی کنسرو تولید می شود ماهی، روغن و نمک در ظرف کنسرو ریخته شده و سپس حرارت داده می شود. وقتی داخل این ترکیب آب هم باشد ضریب انتقال حرارت بیشتر شده و دمای داخل کنسرو زودتر بالا می رود ودر نتیجه زودتر پخته می شود و در مصرف انرژی صرفه جویی می شود. این امر می تواند در گرم کردن هم موثر باشد. قاعدتا چنین کنسروی نیاز به زمانی کمتر از 20 دقیقه برای گرم کردن خواهد داشت.

اصلا کنسرو چه تن ماهی ، لوبیا و … در اصل لازم نیست جوشانده شوند چون کنسرو یک چیز آماده است ولی تو ایران معلوم نیست تو کارخانه چه جوری می پزند و درست میکنند پس باید بیست دقیقه بجوشد.


مچکرم

شیر پر چرب، روغن ماهی ، آبلیمو، بنزین آلوده، خودروهای با کیفیت پایین، اتوبوس آتش زا ، برنج آلوده و …
لطفا لیست افتخارات رو تکمیل کنید

آبیاری زمین های کشاورزی با فاضلاب و ورود فلزات سنگین و عوامل میکروبی و سرطان زا به بدن با مصرف آن ها ، استفاده از کود ها و سم های شیمیایی غیر استاندارد و چینی و از رده خارج در میوه ها ، این دو مورد هم من اضافه کردم

یارانه ماهی ۴۰ تومن …

پارازیت

پارازیت ،الودگی هوا،تورم 40درصدی،پراید22میلیونی بازم بگم…

پارازیت، پنیسیلین تقلبی

چای نمی گویم چه چیزهایی قاطی دارد زعفران با ریشه گندم و برگ خشک کاجهندوانه با رنگ تقلبی ، بگم ؟بگم؟

اینجا ایران است….

خوب که چی؟ یعنی ما نمی تونیم مثل آدم زندگی کنیم؟

والا نه شیرمون شیر هست…نه ماستمون ماست..حالام ابلیمو و تن ماهی :
بعید نیست چندوقت دیگه به میوه ها هم شک کنیم

میوه هام هم به دلیل استفاده زیاد از کود شیمیایی و سموم و استفاده سموم و یا کود در زمان نامناسب که باعث می شود مواد شیمیایی در داخل میوه ها باقی بمانند مضر هستند

میوه هام که با آب فاضلاب عمل اومدن :

کدوم مواد غذایی توی مملکت ما خوبه…فقط به فکر پول هستن حتی به قیمت جون بقیه…

نخورید و نیاشامید اما اصراف بکنید

اسراف.

آقا این چه وضعشه دیروز که شیر و ماست امروز هم که میگین آبلیمو تقلبیه همینه دیگه سرطان اینجا زیاد شده خدایا خودت متقلبان رو عذاب کن….

من چندین ساله که آبلیموی آماده نمی خرم. بجاش لیموی تازه میخرم و میدم آبش رو برام میگیرم. هم سالمتره و هم خیلی خوشمزه تر

چه جالب تا حالا به ذهنم نرسیده بود

ما هم همیشه این کار رو میکنیم حداقل میدونیم چی داریم میخوریم

دوستان عزیز واقعا می خواهید بفرمایید نمی دانستید؟شما فکر می کنید رب گوجه فرنگی از گوجه فرنگی است؟ سس مایونز همان است که دستورش را در آشپزد؟از قدیمی ترها بپرسید میوه ها خوش هیکل شده اند و بی مزه حتی کسی از تزریق نوعی رنگ در هندوانه می گفت آخر اینهمه پورشه تو ایران با رشد منفی چطور فروش می ره؟خودتون به اون راه نزنید دنبال جنس ارزان می دوید می فرمایید انشالله گربه است حالا مثلا تعجب کرده اید ؟ همینجوری خوش وخرم کنار هم زندگی می کنیم

ما ایرانیها تا وسایل ساخت چین رو میبینم بی کیفیت ترین جنس به نظرمون میاد‍ً ولی باور کنید تجار و بازرگانان ایرانی باعث شدن تا این بلاها سر این ملت بیاد تا میرسن چین همه آتو آشغالرو جمع میکنن و میارن تحویل ما میدن در حالیکه همین چینیها بهترین اجناس دنیارو درست میکنن.. نتیجه اینکه کلا ما ایرانیها یا کلاه برداریم یا کلاه به سرمون میکنن

وای … وای چه خبره …
البته برای خانواده های فقیر مثل ما که چن وقتی میشه که تن ماهی که چه عرض کنم خود ماهی هم نخوردیم و خیلی وقته که کلسیم به بدن نزدیم …خیلی ناراحت کننده نیست این خبر ا … مملکت …خخ خخ خخخ خخخخ

ﺭﯾﯿﺲ ﺷﻤﺎ ﺩﯾﮕﻪ ﭼﺮﺍ ؟ ﮐﻨﺴﺮﻭ ﺗﻦ ﻣﺎﻫﯽ ﯾﻌﻨﯽ ﭼﻪ ؟ ﺑﺎﯾﺪ ﮔﻔﺖ ﮐﻨﺴﺮﻭ ﻣﺎﻫﯽ ﺗﻦ

اگه كنسرو ماهي تن كه واقعا إز ماهي تن باشه تو ايران پيدا كردين به ما هم معرفي بفرماييد

ماهی تن کجا بود.با افتخار روش چاپ میکنن حوور یا کپور خلاصه هر چیزی جز ماهی تن یا تونا که به شدت برای بدن مفید و البته گرونه.روغنشم که معلوم نیست روغن چیه. کنسرو سگ ماهی به خوردمون ندن شانس آوردیم.اون آبلیمو هم یه بنده خدایی که ناظر کیفی یک شرکت تولید آبلیمو بود میگفت اینا کاه رو میگیرن خیس میکنن بعد بهش جوهر لیمو میزنن میزارن میمونه شکل آبلیمو میشه به خورد خلق الله میدن.بعله یه همچین جایی زندگی میکنیم ما

حدود بیست سال پیش استادمون میگفت میدونین چرا قوطی کنسروهای ماهی تن تا حد امکان از ماهی پر میشه؟ البته بیست سال پیش آنگونه بود . چون روغن ماهی از خود ماهی گرونتره. ولی الان قوطی رو باز میکنی با تکه ای گوشت شناور در مایعی نامعلوم مواجه میشی

تعجبی نداره… لطفاً اگه چیز سالم پیدا کردید اعلام کنین…

یکی از دوستان می گفت هر چقدر هم تو این مملکت پول دربیاری و رفاه داشته باشی، به خاطر کیفیت و سلامت مواد غذایی که می خوری، باز هم طول عمرت کوتاه تر از کشورهای از ما بهترونه

خدا راشکر یادم نمیاد آخرین بار کی ماست شیر تن ماهی و سوسیس و کالباس و ابلیمو و … محصولات شرکتی خریده ام
چندین ساله خودمون شیر میگیریم ماست میبندیم با شیر محلی از جای مطمئن لیمو میگیریم و ابلیمو تهیه میکنیم و ماهی تازه میگیریم و ….
الان ذائقه ام طوری شد محصولات شرکتی رو اصلا نمیتونم بخورم از بس مزه شون بده موندم قبلنا چطور میخوردیم
شما هم امتحان کنید البته شاید همه همیشه به مواد اولیه باکیفیت دسترسی نداشته باشند

مرفه بی درد

پیشنهاد می کنم با تفکیک جنسیت در کارگاه های تولیدی مشکل را حل کنیم

کی دلش میسوزه؟ اون سوسیس و کالباس مون اینم تن ماهی و آب لیمو

پیشنهاد میکنم مالیات بر ارزش افزوده مالیات بر زنده بودن در چنین محیطی افزوده تر شود.اصلا بعلت کمبود درآمد باید مالیات های جدیدی مثل مالیات بر سخت جانی از مردم گرفت .من مطمئنم که الان بسیاری از کشورهای پیشرفته دارن ژن ما ایرانیها رو بررسی میکنن تا با اون سربازهای مقاوم تری تولید و تربیت کنن. تا بفرستن برای جنگ به کشورهای جهان سوم ….. اما از یک چیز بی خبرند اونم اینه که این ژن ها فقط خاص نژاد ایرانی و بس

ﺗﻮﻱ ﺍﻳﻦ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﺳﻠﺎﻣﺘﻲ ﺩﺭﻧﺨﻮﺭﺩﻥ ﻫﺴﺖ.ﺗﺎ ﺟﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﻣﻴﺘﻮﻧﻴﺪ ﻣﺤﺼﻮﻟﺎﺕ ﺗﻮﻟﻴﺪﺍﻧﺒﻮﻩ ﻭﺷﺮﻛﺘﻲ ﻧﺨﺮﻳﺪ.ﻣﺴﻤﻮﻣﻴﺖ ﻧﺎﺯﺍﻳﻲ ﺳﺮﻃﺎﻥ ﺳﻜﺘﻪ ﺍﻧﺴﺪﺍﺩﻋﺮﻭﻕ و ﻫﺰﺍﺭﻣﺮﺽ ﻟﺎﻋﻠﺎﺝ ﻧﺘﻴﺠﻪ ﻫﻤﻴﻦ ﻣﻮﺍﺩﻏﺬﺍﻳﻲ ﺍﻳﻦ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﻫﺴﺖ.

تمام سازمانها و موسسه ها تو ایران فقط یه اسم هستن
و هیچکس کار خودشو انجام نمیده
استاندارد کیلویی چند؟
استاد شیمی در یکی از دانشگاههای کشور میگفت
که کارخانه ی تولید دوغی رو میشناسم که حتی یک لیتر شیر وارد این کارخونه نمیشه
و همه مواد تشکیل دهنده این دوغ به صورت صنعتی تهیه میشه
مسئول رسیدگی به این همه مسئول تقلبی کیه؟؟؟؟؟؟؟

آبلیمو که از همون اولش هم مشخص بود تقلبیه

خداییش نمیدونستین آبلیموها تقلبیه یا نمیخوردین؟
آبلیمو خریدیم مزه سیرابی میداد
مگه قرار بود توی تن ماهی روغن ماهی باشه؟
از رب گوجه برامون بگید
سیب زمینیه با اسانس؟
بقیش چی؟
چه عجب یکی به زبون اومد
خجالت کشیدین از سوسیس و کالباس بنویسین؟

تنها اب لیمو نیست تقلب تو همه مواد غذایی هست
مثلا رب گوجه فرنگی
شما امتحان کنین
ببینین برای تهیه یک کیلو رب گوجه چن کیلو گوجه فرنگی باید مصرف کنین
اون وقت قیمت یه قوطی رب گوجه بین 4 تا 5 تومنه این یعنی نهایت تقلب

شیر ، ماست ، تن ماهی ، آبلیمو ، دوغ ، بنزین ، ماشین ، در ، دیوار ، سقف ، کف ، اینور ، اونور …. همه چی مشکل داره…

دوستی می گفت هر وقت از میزان سلامت محصولی خواستین مطمئن بشین از کارنانش بپرسین از همون محصول استفاده می کنن یا نه؟ بعد مصرف کنین ما که ندیدیم کسی مصرف کنه شما هم بپرسین

خدایا پس چی بخوریم؟به دادمون برس

بابا بی جهت نیست که سرطان از سروکول مردم بالا میرود

بازار این مملکت کلا جنس تقلبی ریخته

عامل 90 درصد بیماریها مصرف همین مواد کنسروی که تنها به قصد سود آوری تولید میشود که در تولید آنها انصاف جایگاهی ندارد خودمان باید مراقب خودمان باشیم در غیر این صورت بازار محصولات بیماریزا اعم از مرغ هورمونی،شیر با روغن نخل؛آبلیموی اسید سیتریکی بسیار داغ است

به خاطر همين موارد هست كه سونامي سرطان در ايران شروع شده، يكي جواب بده كار معاونت غذا و دارو چيه اقاي وزير بهداشت؟ كار اداره استاندارد چيه؟

یک ساله به دلیل بیماری پدر اومدیم شمال.یه همسایه داریم یه باغ داره تقریبا توش همه چی کاشته به اندازه مصرف خودش .همیشه هر چیز نویی یه میچینه برا ما یه ظرف میده باور کنین طعم واقعی میوه ها رو تازه داریم میفهمیمهمه چیز تو باغشون ارگانیکه چون به اندازه مصرف خودشون از باغ میوه می خان سم های مختلف و هورمون بهش نمیدن .چند روز پیش بهمون بلال داد به عمرم یه چنین بلالی رو نخورده بودم ..

یاد صحنه استیک خوردن فیلم ماتریکس یک افتادم.

ملت به شکمتون سنگ ببندید

گوشت های آلوده وارداتی و مرغ هایی که دارو بهشون زیاد دادن باعث میشه باقیمانده دارو در گوشت مرغ می شود

حالا احتمالاً واردات کنسرو از تایلند در راهه و نفع بعضی ها در اون که ایشون از آن به عنوان تن خوب یاد می کنه


بازرسی صفر

والا میدونستیم ابلیموها و سرکه ها تقلبیه اما نمیدونستم تن ماهی ام اینطوریه
تو دانشگاه ک همش به ما تن ماهی میدن
مجبوریم بخوریم فقط امیدوارم زنده بمونم

من روغن تن ماهی رو خیلی دوس دارم … سر میکشم

از ماست که بر ماستچند وقت پیش 2تا کنسرو ماهی تن گرفتم،بعد از باز کردن اونا تنها چیزی که توش بود امحا و احشا ماهی بود ،بوی تعفن ازش بلند میشد،جالبترین نکته اون علامت استاندارد هم داشت.اول باید استانداردموم رو استاندارد کنیم.نمکمان هم گندیده

ما عجیب ترین مخلوقات خداییم همه چی مون عجیبه خوراک، پوشاک، زندگی وکارو عملمون

مرغ ها هورمونی اند. میوه و تره بار به ضرب انواع کودهای شیمیایی به عمل می آیند. دو روز پیش وزیر بهداشت از روغن پالم در شیر گفت. این هم لبنیات. آن هم از آلودگی هوا و پارازیت ها. به کجا برویم؟ به کجا فرار کنیم؟ چرا زنده ایم هنوز؟

منتظر بیماری ها و سرطان های عجیب و غریب در ایران باشید..

این روزا باید گاو و گوسفند رو خودت نگه داری و پرورش بدی و مرغ هم نگه داری برای تخم مرغش و گوشتش و خلاصه حتی خودت کشاورزی باید بکنی تا بدونی داری چی میخوری، و زندگیت تحت کنترل خودت باشه

اینا رو که همه میدونن لطفا چیزایی رو بگید که سالم هستش.

این کارخونه دارا و مدیرا چیزی به اسم وجدان دارند…؟

معلوم نیست چی می خوریم

احتمالا می خوان از تایلند تن ماهی سرطان زا وارد کنند

از بابت تن ماهي دارن دروغ ميگن
چون سودي نصيبشون نميشه
كنسرو تن ماهي تايلندي يكي از ضعيفترين كنسروها تو جهان به شمار ميياد
حتما بنده خدا ميخواد خودش وارد كنه
وگرنه همه ميدونن يكي از بهترين كنسرو ماهيهايي كه تو بازار جهاني مشتري داره واجازه واردات به بيشتر مشورهاي اروپايي رو داره تن ماهي ساحل وتن ماهي بندرعباس و تن ماهي امريكاييه
تن تايلندي كه اشغاله

دوست عزیز بنده اطلاعات کافی دارم و حرفهای شما کاملا نادرسته من خودم جایی بودم که با این تن ها سرکار داشتم میدانم چه خبره

هر دم از این باغ………….

تبریک به همه

دلمون خوش بود که وزارت بهداشت داریم و هر غذایی که آرم ِ استاندارد داره ،اگه تقلبی هم باشه، لااقل ناسالم نیست.چه توقعی دارم من. وقتی دبیر مرجع حقوق کودک اونطوری درباره ی اون مسائل حرف میزنه، طبیعیه که چندروز دیگه هم وزارت بهداشت بگه روغن پالم موجب پیشگیری از سرطانهیا مثلا همه ی ما با رضایت خودمون روغن پالم خوردیم و یه گرایش دوطرفه بین تولیدکننده و مصرف کننده بوده

ازروستا احتیاجات خودمونو. تامین کنیم

پس دیگه چیزی نخوریم خخخ

من امشب همه ی روغن تن ماهی رو خوردم. حالم خیلیییییی بددددده

نام

پست الکترونیک

آدرس وب سایت و یا وبلاگ

نظر شما
0/700

پاسخ به سوالات پزشکی و مامایی شما ، در مجله دلگرم …

خدیجه رحمانی در گفت وگو با ایسنا، با بیان این که ویتامین‌های ناپایدار در کنسروها وجود ندارد، افزود: ویتامین‌های C، اسید فولیک، B12, B6, B2, B1 و ویتامین A با منبع گیاهی در برابر حرارت ناپایدار هستند و در کنسروها وجود ندارند. اما کنسروها حاوی پروتئین، کربوهیدرات‌ها و مواد معدنی ویتامین‌های مقاوم هستند.[نکته بهداشتی روز: منابع غذایی ویتامین B12]

این کارشناس ارشد تغذیه تاکید کرد: نوع چربی و افزودنی‌ها در کنسروها مهم است چرا که محتویات آن‌ها تازه نیستند. بنابراین برای کودکان، سالمندان و بیماران نیازمند غذای تازه ممکن است چندان مناسب نباشد.

وی با تاکید بر ضرورت جوشاندن هر نوع کنسرو، پیش از مصرف گفت: همه کنسروها باید پیش از مصرف به مدت 20 دقیقه در آب جوش حرارت داده شوند زیرا به علت نگهداری آنها در انبارها، امکان آلودگی بیرونی آنها خیلی زیاد است.

این کارشناس ارشد تغذیه درباره نحوه استفاده از کنسروها پس از باز کردن در آنها اظهار کرد: باقی‌مانده کنسرو، پس از مصرف در ظرف شیشه‌ای درپوش دار ریخته و در یخچال نگهداری شود چون احتمال آلوده شدن محتویات کنسرو به سطوح داخلی ظرف کنسرو وجود دارد.

 

ماهی تن از آن دسته غذاهایی است که به دلیل سهولت تهیه، در فهرست غذایی اغلب خانواده ها وجود دارد. اما ماهی تن چه خواص ویژه ای دارد؟

انواع ماهی های تن (Tuna Fish) که گاهی به غلط تن ماهی نامیده می شوند، زیر مجموعه ای از خانواده بزرگ ماهی های اقیانوسی به نام Scombridae هستند و در زیر شاخه Thunnus دسته بندی می شوند.

بعضی از انواع ماهی های تن، خون گرم هستند. بر خلاف انواع دیگر ماهی ها که گوشت سفید رنگی دارند، ماهی تن گوشت صورتی یا قرمز تیره دارد. علت قرمزی گوشت این نوع ماهی ، میزان زیاد میوگلوبین (پروتئین محتوی آهن در عضله) است.

ماهی تن منبع بسیار خوبی از پروتئین ، مواد معدنی نظیر سلنیوم ، منیزیم و پتاسیم و همچنین ویتامین های B1 ، B3 و B6 است.

مهم تر از همه این که، گوشت ماهی تن هم مانند گوشت بیشتر انواع ماهی ها ، سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است که مصرف آن مشکلات پوستی و التهابات را کاهش می دهد و سرعت بهبود بیماران قلبی را بالا می برد. اسیدهای چرب امگا 3 به طور کلی نقش پیشگیری کننده از بیماری های مزمنی نظیر بیماری های قلبی- عروقی ، دیابت نوع دوم و برخی از انواع سرطان را دارند.

خوردن ماهی های حاوی امگا 3 برای کاهش بیماری های قلبی- عروقی بسیار مفید است، زیرا این ماده مغذی میزان چربی های بد خون (LDL- کلسترول و تری گلیسریدها) را کاهش می دهد؛ میزان کلسترول خوب یا HDL را افزایش میدهد؛ تجمع پلاکت را پایین می آورد و از لخته شدن خون جلوگیری می کند؛ با کاهش سلول های اندوتلیال و تولید مشتقات پلاکت عامل رشد، از ضخیم شدن رگ ها جلوگیری می کند؛ فعالیت مشتقات شیمیایی سلول های دیواره رگ ها که باعث آرامش و باز شدن رگها می شود را افزایش می دهد؛ تولید پیام آورنده های شیمیایی به نام سیتوکسین ها را نیز کم می کند(موادی که در واکنش التهاب مربوط به سختی رگ ها نقش دارند).

ماهی تن از جهت دیگری هم برای بیماران قلبی مفید است ، زیرا با دارا بودن ویتامین B6 ، سطح هموسیستئین خون را پایین می آورد و از آسیب دیواره رگ ها پیشگیری می کند.

انجمن قلب آمریکا برای بیماران مبتلا به تری گلیسرید بالا و فشار خون بالا ، مصرف دو بار در هفته، ماهی های حاوی امگا 3 را توصیه می کند.

مصرف ماهی تن برای مبتلایان به دیابت نوع دوم هم سودمند است، البته بهتر است که این بیماران از انواع تازه یا کنسرو شده در آب (به جای روغن) استفاده کنند. همچنین خوردن ماهی غنی از امگا 3 ، حداقل هفته ای دو بار ، از پیشرفت گرفتگی رگ ها در زنان دیابتی پس از یائسگی آنان جلوگیری می کند.

مصرف ماهی تن برای دانش آموزان به خصوص در ایام امتحانات هم بسیار توصیه می شود، زیرا عملکرد مغز را افزایش می دهد.

مضرات : ماهی تن از جمله ماهی هایی است که از میزان قابل توجهی جیوه برخوردار است. مصرف زیاد جیوه احتمال بروز برخی بیماری ها از جمله بیماری های عصبی را افزایش می دهد.

جیوه از عناصر سنگین به شمار می رود و استفاده زیاد از آن، برای بدن حکم مواد سمی را دارد. این عنصر با آنزیم های درونی بدن ترکیب و مانع از عمل آنها می شود. تجمع جیوه در بدن منجر به بروز اختلالات شنوایی ، لرزش عضلات ، بروز بی حسی عمومی و به هم خوردن متابولیسم درونی می شود و از همه مهم تر این که جیوه عملکرد سیستم عصبی را مختل می کند و به رشد بافت مغزی آسیب جدی می رساند.

به همین دلیل مصرف زیاد تن ماهی برای مبتلایان به بیماری های مغزی و عصبی و همچنین کودکان و مادران باردار توصیه نمی شود، زیرا سیستم مرکزی و عصبی جنین را که به سرعت در حال رشد است، تحت تاثیر قرار می دهد.

علی رغم تاثیر مصرف متعادل ماهی تن در پیشگیری از سرطان، مصرف زیاد و بیش از اندازه ی آن ، به دلیل داشتن جیوه، احتمال بروز سرطان را افزایش می دهد.

روش استفاده: برای بهره بردن از فواید ماهی و جلوگیری از بروز عوارض ناشی از مصرف زیاد آن، توصیه می کنیم بیشتر از دو تا سه بار در هفته از انواع ماهی استفاده نکنید و همچنین برنامه غذایی تان فقط شامل یک نوع ماهی نباشد، بلکه در مصرف ماهی ها هم، تعادل و تنوع را در نظر بگیرید. کنسرو ماهی تن

ماهی های رودخانه ای و دریایی بسیار مفیدتر از ماهی های کنسرو شده هستند، اما در مقایسه با غذاهای آماده و فست فودها، مصرف کنسرو تن ماهی سالم و استاندارد الویت دارد.

از سوی دیگر تاریخ مصرف کنسرو تن ماهی نکته مهمی است که نباید آن را نادیده گرفت.

کنسرو تن ماهی در صورت نگهداری در شرایط نامناسب یا انقضای تاریخ مصرف آن، به سرعت فاسد می شود و مسمومیت بسیار جدی به نام مسمومیت بوتولیسم را ایجاد می کند که می تواند حتی سبب مرگ هم گردد.

طبق توصیه کارشناسان حتما کنسرو تن ماهی را قبل از مصرف باید 20 دقیقه در آب جوشاند و سپس مصرف کرد تا احتمال مسمومیت با آن به حداقل برسد.

همچنین اگر کنسرو تن ماهی، متورم یا ضربه خورده باشد، باید از مصرف آن خودداری کرد.10

پیشنهاد شده برای شما :
0 لیلا بیات فواید،علائم،خواص آگوست 13, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *