مراکز درمان ايدز در ايران

مراکز درمان ايدز در ايران

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

مراکز درمان ايدز در ايران

مراکز درمان ايدز در ايران

اگر جویای اطلاعات در زمینه ایدز هستید می توانید با “مراكز مشاوره بیماری های رفتاری” تماس بگیرید. “مراكز مشاوره بیماری های رفتاری” در سراسر كشور تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی هستند. فعالیت این مراكز در زمینه ایدز و بیماری های آمیزشی است. آموزش، مشاوره و آزمایش محرمانه و رایگان به منظور تشخیص اچ‌ آی وی، خدمات كاهش آسیب های ناشی از اعتیاد (توزیع سرنگ، سوزن) و ارائه كاندوم از جمله خدماتی است كه در این مراكز ارائه می گردد.

آزمایشگاه تخصصی مرکز تحقیقات ایدز ایران با دو رویکرد خدماتی و پژوهشی بنیان نهاده شده است. خدمات پاراکلینیکی اختصاصی شامل آزمایش های تشخیصی و تأییدی ابتلا به عفونت اچ آی وی و همچنین سنجش تعداد سلول های CD4، سنجش بارویروسی و پاکسازی اسپرم آلوده به ویروس در افرادی که با اچ آی وی/ایدز زندگی میکنند ارایه می شود. علاوه بر این آزمایشگاه مرکز تحقیقات ایدز ایران با دانشگاه های برتر کشور در تربیت دانشجویان تحصیلات تکمیلی همکاری دارد.

انجمن تنظيم خانواده ايران باشگاه یاران مثبت را ویژه ی افرادی که با اچ آی وی/ایدز زندگی می کنند در سال 1384 با حمايت مجتمع بيمارستانی امام خمينی تهران و به كمک مركز تحقيقات ايدز ايران، راه اندازی نموده است. در این باشگاه که با مشارکت افراد مثبت اداره می شود علاوه بر فعالیت های آموزشی و تفریحی، عموم افرادی که مایل به مشاوره هستند می توانند از خدمات مشاوره رایگان بهره مند شوند. مشاوره حضوری و تلفنی همه روزه بجز ایام تعطیل از ساعت 8 الی 16 ارایه می شود. شماره تلفن های خطوط هات لاین : 66593030 (021) – 66581517 (021)

مراکز درمان ايدز در ايران

رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران با اشاره به آمارهای نگران‌کننده درباره افزایش ابتلا به ایدز در ایران گفت: روند شیوع بیماری ایدز در ایران متأسفانه کنترل نشده و بیماری همچنان از طریق تماس جنسی در حال انتقال است. دکتر مینو محرز در گفتگو با خبرنگار انتخاب خبر افزود: طی سال های گذشته، اپیدمی بیماری در بین مصرف کنندگان مواد مخدر تزریقی که بیشتر مردان بودند مشاهده می شد و نسبت آمار ابتلای مردان به زنان متفاوت نشان می داد.

عضو کمیته کشوری ایدز ضمن تاکید بر لزوم افزایش آگاهی جامعه و همچنین پزشکان به منظور چگونگی برخورد با بیماران مبتلا به ایدز، دلایل پذیرفته نشدن جراحی این بیماران از سوی برخی پزشکان را توضیح داد. دکتر مینو محرز در گفت وگو با ایسنا، در این خصوص اظهار کرد: ما هنوز هم شاهد هستیم که برخی پزشکان، از درمان بیماران اچ آی وی سرباز می‌زنند و ممکن است به علت ترس از مبتلا شدن آنها را جراحی نکنند. چون همچنان، میزان آگاهی در این خصوص، حتی در گروه پزشکی و تخصصی بالا نیست.

مرکز تحقيقات ايدز وابسته به دانشگاه علوم پزشکي تهران در نظر دارد طي بهار 1396 کارگاهي تخصصي با تمرکز بر طراحي مطالعات باليني و متدولوژي تحقيق برگزار نمايد. این کارگاه در تاریخ 17 فروردینماه آغاز گردیده و بمدت 10 هفته ادامه خواهد داشت. جلسات در روزهای پنجشنبه هر هفته و بمدت 3 ساعت برگزار خواهد شد.

رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران با تاکید بر ضرورت جلوگیری از گسترش بیماری ایدز از طریق آگاهی بخشی فراگیر به خانواده ها درباره این بیماری، گفت: بیماران اچ آی وی مثبت با اجرای یک سری راهکارها و تدابیر می توانند ازدواج کنند و فرزند سالم به دنیا آورند. ایدز یک بیماری ویروسی است که یک دوره بسیار کند دارد، با درمان قابل کنترل است و اگر فرد به موقع مراجعه کند، بیماری کشنده نیست.

کتاب اصول دستورالعمل واکسیناسیون بالغین به همت گروه عفونی دانشگاه علوم پزشکی تهران و همکاران گروه داخلی همین دانشگاه که ارتباط زیادی با این بیماران دارند، تألیف و رونمایی شد.

بر اساس آخرین گزارش برنامه مشترک ملل متحد در زمینه ایدز (UNAIDS) حدود 46% از افرادی که با اچ آی وی/ایدز زندگی می کنند دسترسی به درمان داشته اند و تعداد 18.2 میلیون نفر در سراسر جهان تحت درمان ضدرتروویروسی قرار دارند.

بر اساس آخرین گزارش برنامه مشترک ملل متحد در زمینه ایدز (UNAIDS) تعداد 36.7 میلیون نفر در دنیا با اچ آی وی/ایدز زندگی میکنند که ازین میان 2.1 میلیون مورد اخیرا شناسایی شده اند.

الگوی راه انتقال در کشور در سال های اخیر تغییر کرده است به گونه ای که از کل موارد شناسایی و گزارش شده در شش ماه اول سال 1394 زنان و مردان به ترتیب 34 و 66 درصد موارد را تشکیل می دهند. راه احتمالی انتقال 41% روابط جنسی، 39% اتزریق مواد مخدر، 3% از مادر به کودك ذکر شده است. در 17% موارد راه احتمالی ابتلا بیان نشده است. لازم به ذکر است که هیچ مورد ابتلا جدیدی از طریق خون و فرآورده های خونی ثبت نشده است.

بر اساس گزارش مرکز مدیریت بیماری های واگیر تا پایان نیمه اول سال 1394 تعداد 30183 نفر مبتلا به اچ آی وی/ایدز در کشور شناسایی، ثبت و گزارش شده است. شایعترین علل ابتلا از آغاز شیوع همه گیری تزریق با سورنگ مشترک بین مصرف کنندگان مواد (67%)، رابطه جنسی (18%) و انتقال از مادر به کودک (2%) ثبت شده است.

بنابر چهارمین برنامه ی استراتژیک کشوری کنترل ایدز سعی بر این است که تا پایان سال 1398:
90% افراد مبتلا شناسایی شوند. – 90% افراد شناسایی شده تحت درمان ضد رتروویروسی قرار گیرند. – در 90% افراد تحت درمان، بارویروسی آنقدر کاهش یابد که غیر قابل اندازه گیری شود.

تهران- انتهای بلوار کشاورز- مجتمع بیمارستانی امام خمینی- پشت ساختمان عفونی(ساختمان 6)- مرکز تحقیقات ایدز ایران. شماره تماس: 66581583-021

حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات ایدز ایران می باشد. هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

تهران- انتهای بلوار کشاورز- مجتمع بیمارستانی امام خمینی- پشت ساختمان عفونی(ساختمان 6)- مرکز تحقیقات ایدز ایران. شماره تماس: 66581583-021

حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات ایدز ایران می باشد. هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.اطلاعیه های خبری

اطلاعیه های خبری

مراکز درمان ايدز در ايران

2017

2017

2016

2016

2015

2015

دیدگاه جهانی

دیدگاه جهانی

2014

2014

2013

2013

2012

2012

2011

2011

2010

2010

2009

2009

2007

2007

2006

2006

2005

2005

رویدادها

رویدادها

بیست و پنجمین سالگرد تصویب پیمان نامه حقوق کودکمراکز درمان ايدز در ايران

بیست و پنجمین سالگرد تصویب پیمان نامه حقوق کودک

جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان 1392

جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان 1392

مسابقه رسانه ای یونیسف در سال 1392

مسابقه رسانه ای یونیسف در سال 1392

روز کودک 1391

روز کودک 1391

جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان 1391

جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان 1391

روز کودک 1390

روز کودک 1390

هفته جهانی تغذیه با شیر مادر 1390

هفته جهانی تغذیه با شیر مادر 1390

روز جهانی رسانه در دست کودکان 1389

روز جهانی رسانه در دست کودکان 1389

روز کودک 1389

روز کودک 1389

بیستمین سالگرد تصویب پیمان نامه حقوق کودک

بیستمین سالگرد تصویب پیمان نامه حقوق کودک

روز کودک 1388

روز کودک 1388

روز جهانی ایدز در سال 2008

روز جهانی ایدز در سال 2008

روز کودک 1387

روز کودک 1387

روز کودک ۱۳۸۶

روز کودک ۱۳۸۶

گزارش‌های مستند

گزارش‌های مستند

2013

2013

2008

2008

2007

2007

2006

2006

داستانهای ویژه

داستانهای ویژه

فصلنامه ” دورنما”

فصلنامه ” دورنما”

نظریات

نظریات

2013

2013

2009

2009

2008

2008

2007

2007

2006

2006

2005

2005

روایات تصویری

روایات تصویری

اطلاعات تماس برای خبرنگاران

اطلاعات تماس برای خبرنگاران

 

خانم کریستین وایگاند معاون دفتر یونیسف ایران در همایش روز جهانی ایدز که امسال در روز 15 آذر ماه در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، اعلام کرد: به علت موفقیت های چشمگیر جمهوری اسلامی ایران در مقابله با اچ آی وی/ایدز، ایران به صورت رسمی به عنوان کشوری پیشرو در منطقه خاورمیانه برای اجرای برنامه “All In” انتخاب شده است و تنها کشور در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا و یکی از 24 کشوری است که در سطح جهانی در این ابتکار عمل فعالیت می­کند.

خانم وایگاند در ادامه افزود: ابتکار عمل “All In” از طریق همکاری یونیسف، برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز و طیف وسیعی از نهاد های مرتبط شکل گرفته است. این برنامه خدمات لازم را با توجه به نیازهای خاص نوجوانان ارائه کرده و تلاش های جهانی را برای خاتمه دادن به همه گیری ایدز  تا سال 2030 تسریع می نماید.

در این همایش، آقای گری لوئیس، هماهنگ کننده سازمان ملل متحد در ایران، پیام آقای بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد را که به مناسبت روز جهانی ایدز صادر شده است، قرائت نمود.

در بخشی از این پیام آمده است: رهبران جهان به اتفاق آراء متعهد شده اند در راستای دستیابی به اهداف توسعه پایدار که در سپتامبر به تصویب رسید به همه گیری ایدز تا سال 2030 خاتمه دهند. این تعهد، نمایانگر همبستگی در تبدیل یک بیماری ویرانگر به یکی از فراگیرترین جنبش های تاریخ معاصر است. ما باید از پاسخ جهانی به ایدز بسیار بیاموزیم. مردم، یکی پس از دیگری در پشتیبانی از علم و دانش، حقوق بشر و توانمند سازی همه آنانی که با اچ آی وی زندگی می کنند، برخاسته اند؛ ما همراه با یکدیگر به همه گیری ایدز پایان خواهیم داد.

در ادامه پیام آقای میشل سیدیبه به مناسبت روز جهانی ایدز توسط آقای دکتر فرداد درودی، مدیر برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز قرائت شد. در بخشی از این پیام آمده است: امروزه ما در جوامع شکننده ای زندگی می کنیم که در آن نیازمندترین افراد از دسترسی به خدمات اساسی بطور ناعادلانه ای محرومند. اگر می خواهیم این جریان را تغییر دهیم باید سرعت عمل خود را افزایش داده و در جهت دسترسی به جوامع سالم تر و پایاتر، ارائه خدمات محلی را به جمعیت های کلیدی بهبود بخشیم.  

خبر خوش این  است که ما امروز قادریم سیر همه گیری را بشکنیم و از بازگشت آن جلوگیری کنیم، یعنی تا میزان قابل توجهی از بروز موارد جدید عفونت اچ آی وی کاسته، مرگ های ناشی از ایدز را کاهش داده، انگ و تبعیض مرتبط با اچ آی وی را نیز از میان برداریم.

آقای دکتر علی اکبر سیاری، معاون بهداشت وزارت بهداشت در این همایش گفت: نزدیک به 37 میلیون مبتلا به ایدز در دنیا وجود دارد که 22 میلیون نفر از آنها نیازمند درمان هستند و 17 میلیون نفر نیز از بیماری خود اطلاع ندارند. همچنین تاکنون حدود 30 هزار مورد مبتلا به اچ آی وی/ ایدز در کشور شناسایی، ثبت و گزارش شده است. از مجموع مبتلایان به این بیماری در کشور، 85 درصد را مردان و 15 درصد را زنان تشکیل می دهند.

در ادامه آقای دکتر محمد مهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، رهبری و مشارکت قوی تر جامعه را یکی از راهکارهای طلایی مبارزه با HIV/AIDS عنوان کرد و افزود: بهبود کیفیت درمان، تقویت تحقیقات در مورد پیشگیری از HIV و “استراتژی میان­ بر” می تواند از دیگر راهکارهای مبارزه با ایدز باشد.

آقای دکتر گویا همچنین، با بیان این که ادغام پیشگیری از انتقال ایدز از مادر به کودک در خدمات بهداشت باروری برای پیشگیری از عفونت HIV بسیار حساس و موثر است، ادامه داد ادغام خدمات مراقبت و درمان سل و ایدز در خدمات بهداشت عمومی دارای اهمیت ویژه ای است.

خانم مهتاب کرامتی، سفیر حسن نیت دفتر یونیسف ایران به همراه هنرمندان سرشناسی مانند خانم بهنوش بختیاری، آقای رضا یزدانی و آقای علی اوجی در همایش روز جهانی ایدز شرکت کردند تا همبستگی خود را در مقابله با همه گیری جهانی ایدز اعلام نمایند.

در پایان همایش، خانم وایگاند از نمایشگاه و بازارچه خیریه صنایع دستی ساخته شده توسط افراد اچ آی وی مثبت، بازدید کردند.

 

 

 

Español Français

 

 

 Email this article

«پروین افسر کازرونی» روز جمعه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار سلامت ایرنا به تشریح وضعیت بیماری ایدز در ایران و پیشرفت های مهمی که برای تشخیص و درمان این بیماری در ایران رخ داده است، پرداخت. پیام امیدوار کننده این مقام مسئول در وزارت بهداشت این بود که ویروس ایدز دیگر عفونتی ترسناک نیست، همه می توانند با خیال راحت آزمایش دهند و بعد از یک هفته از نتیجه آزمایش مطلع شود. اگر مبتلا بودند با شروع مصرف دارو و توجه به اصول مشاوره های تخصصی، بعد از مدتی به حدی تعداد ویروس در بدنشان کم می شود که دیگر ناقل ویروس ایدز محسوب نمی شوند و زندگی کاملا معمولی خواهند داشت.امروز جمعه اول دسامبر(10 آذر) روز جهانی ایدز است و سازمان بهداشت جهانی شعار امسال را «سلامتی حقی برای همه با اطلاع رسانی، پیشگیری، تشخیص زودهنگام، درمان و حمایت از مبتلایان به HIV» انتخاب کرده است.رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت افزود: بر اساس آخرین آمار، تا اول مهرماه 96 تخمین وزارت بهداشت این است که حدود 66 هزار و 375 فرد مبتلا به ویروس ایدز زنده در ایران زندگی می کنند، از این تعداد 26 هزار و 464 فرد زنده شناسایی شده اند که به ویروس ایدز مبتلا و البته تحت درمان هستند و حدود 40 هزار نفر که حدود 60 درصد مبتلایان هستند، هنوز ناشناخته مانده اند.وی گفت: با توجه به شروع شناسایی ویروس ایدز در ایران از سال 65، از آن زمان تا اول مهرماه سال جاری 10هزار و 97 فرد مبتلا به این ویروس در ایران جان خود را از دست داده اند. بنابر این تعداد مبتلایانی که از آن سال تاکنون در ایران شناسایی شده اند اعم از زنده و فوت شده، 36هزار و 571 نفر هستند.رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت افزود: از این تعداد شناسایی شده حدود 20 درصد بر اثر رابطه جنسی به عفونت HIV مبتلا شده اند اما اگر مبتلایان شش ماه اول سال جاری را در نظر بگیریم حدود 47 درصد آنها از طریق رابطه جنسی به این ویروس مبتلا شده اند و احتمالا اگر موارد شناسایی بیشتر شود و افراد پنهان و ناشناخته به این ویروس شناسایی شوند، درصد موارد انتقال جنسی بیشتر خواهد شد زیرا در کشورهای پیشرفته تا 80 درصد موارد ابتلا از طریق رابطه جنسی است.کازرونی تاکید کرد: مسئله مهم در مورد این بیماری آمار مبتلایان نیست، مسئله مهم این است که حدود 60 درصد افراد مبتلا به این ویروس از وجود عفونت HIV در بدنشان خبر ندارند و از وضعیت خود مطلع نیستند. این وضعیت نه تنها موجب پیشرفت ویروس در بدن و بروز بیماری می شود، بلکه احتمال انتقال این ویروس به اطرافیان آنان از جمله کسانی که با آنان روابط جنسی دارند و حتی به همسرشان وجود دارد و احتمال اینکه فرزند مبتلا به ویروس ایدز داشته باشند، بسیار زیاد است.وی گفت: همه مردم باید بدانند که HIV یک عفونت ویروسی مزمن است که اگر زود تشخیص داده شود، با شروع درمان و رعایت اصول بهداشتی به تدریج میزان عفونت زایی آن کم و بعد از مدتی قطع می شود.وی تاکید کرد: عفونت ویروس ایدز دیگر به هیچ وجه یک بیماری ترسناک نیست. افراد مبتلا به این ویروس می توانند بدون ترس از انگ اجتماعی با شروع درمان، به زندگی سالم برگردند و مطمئن باشند که در مراکز مشاوره بیماری های رفتاری اصل رازداری و محرمانگی یک اصل خدشه ناپذیر است و اگر خودشان نخواهند، نزدیکترین افراد به آنها نیز متوجه وجود عفونت یا بیماری آنها نمی شوند.این متخصص پزشکی اجتماعی ادامه داد: البته در آموزش هایی که به افراد HIV مثبت داده می شود، به آنها گفته می شود که بهتر است خانواده به خصوص همسر آنها از این مسئله مطلع باشند تا از انتقال این عفونت به همسر یا تولد فرزند مبتلا پیشگیری شود زیرا موارد متعددی داشته ایم که مثلا یک زن در بیمارستان و هنگام زایمان بعد از آزمایش، متوجه وجود این عفونت شده است در حالی که آن زن کاملا یک فرد متعهد به خانواده بوده و حتی همسر او نیز سال ها قبل اعتیاد خود را ترک کرده بوده اما متاسفانه به علت تشخیص دیر هنگام، هم زن و هم فرزند وی به ویروس ایدز مبتلا شده بودند.وی گفت: همه مردم باید بدانند که ویروس ایدز از طریق خون و تزریق مشترک و نیز ترشحات جنسی منتقل می شود، بنابراین همه تلاش وزارت بهداشت این است که اعتیاد معتادان تزریقی، به اعتیاد خوراکی یا کشیدنی تبدیل شود و افرادی که مبتلا به ویروس ایدز هستند، حتما در روابط جنسی از کاندوم استفاده کنند، استفاده از کاندوم تا 98درصد احتمال انتقال عفونت را کاهش می دهد.کازرونی افزود: خود مراقبتی، آگاهی و دسترسی به کاندوم اهمیت بسیار زیادی دارد به همین علت، کاندوم رایگان در مراکز کاهش آسیب اعتیاد (مراکز DIC) و مراکز مشاوره زنان در صورتی که افراد مراجعه کنند به راحتی در اختیارشان قرار داده می شود و حتی از افراد نمی پرسند که کاندوم را برای چه می خواهند.وی گفت: همه تلاش وزارت بهداشت این است که تعداد مراکز مشاوره و خدمات بهداشتی را برای کنترل و پیشگیری از ایدز افزایش دهد و هر چقدر که مردم بیشتر مراجعه کنند، حتما تعداد این مراکز بیشتر می شود، هدف وزارت بهداشت این است که مطابق تعهد بین المللی که داده است تا سال 2020 یعنی کمتر از سه سال دیگر 90درصد افراد مبتلا به ویروس ایدز شناسایی شوند و از این تعداد 90 درصد تحت مراقبت و درمان قرار گیرند و از این تعداد 90درصد با کاهش تعداد ویروس، دیگر از وضعیت ناقل بیماری خارج شوند.کازرونی گفت: همه مردم می توانند با مراجعه به مراکز سیار تشخیص ایدز اعم از اتوبوس های ایدز یا کلینیک های سیار یا مراکز بهداشتی یک آزمایش ساده خون بدهند، ظرف 20 دقیقه نتیجه آزمایش مشخص می شود، اگر فرد سالم باشد که نتیجه قطعی است اما اگر بدن واکنش نشان داده باشد، فرد برای آزمایش قطعی به مراکز مشاوره بیماری های رفتاری ارجاع می شود تا آزمایش استاندارد برای آنان انجام شود.وی افزود: مراکز مشاوره بیماری های رفتاری با حدود 100 آزمایشگاه استاندارد در کشور مرتبط هستند که تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته و کیت های تشخیصی استاندارد را دارند و ظرف چند روز تا حداکثر یک هفته نتیجه قطعی آزمایش مشخص می شود. اگر نتیجه مثبت بود، از همان زمان درمان و مشاوره به صورت کاملا رایگان و با حفظ اصل محرمانگی شروع می شود.رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت گفت: در گذشته سرعت تشخیص ویروس ایدز در ایران کم بود، مجبور بودیم حتما نمونه های خونی را به آزمایشگاه سازمان انتقال خون ببریم. امکانات تشخیص سریع در گذشته در همه مراکز انتقال خون و به تعداد کافی فراهم نبود اما اکنون تعداد این آزمایشگاه ها افزایش یافته است و سرعت تشخیص نیز بالا رفته است.وی افزود: البته با توجه به دوره پنهان ویروس و اینکه آزمایش تشخیصی، وجود پادتن را در بدن تشخیص می دهد نه خود ویروس را، بنابراین اگر ویروس در مراحل اولیه بعد از انتقال باشد در صورتی که افراد رفتار مخاطره آمیزی داشته اند از آنها خواسته می شود بین یک ماه تا سه ماه بعد دوباره برای آزمایش مراجعه کنند.*ابلاغ دستورالعمل تشخیص و درمان نوین ایدز در ایرانرئیس اداره کنترل ایدز وزارت بهداشت اضافه کرد: تمام خدمات تشخیص و درمان ایدز در ایران کاملا رایگان است، دستورالعمل تشخیص و درمان نوین ایدز در ایران نیز از دو ماه پیش ابلاغ شده است، برای اجرای این دستورالعمل مراکز تشخیص استاندارد عفونت ایدز در ایران افزایش یافته است و تعداد این مراکز روز به روز در حال بیشتر شدن است. تلاش وزارت بهداشت این است که دسترسی آسان به خدمات تشخیص و درمان ایدز را برای همه مردم فراهم کند.وی گفت: مهمترین مساله در رابطه با بیماری ایدز در ایران این است که حدود 40هزار فرد مبتلا به ویروس این بیماری، ناشناخته مانده اند و می توانند این ویروس را به دیگران منتقل کنند، علت ناشناخته ماندن آنها نیز مراجعه نکردن آنها به مراکز بهداشتی و تشخیصی است و علت مراجعه نکردن آنها نیز ترس از این بیماری و البته اطلاعات کم آنها درباره عفونت HIV است.کازرونی افزود: همه مردم بدانند که با توجه به پیشرفت های بزرگ علمی درباره تشخیص و درمان ایدز، این بیماری دیگر یک بیماری کشنده و لاعلاج نیست، تشخیص و پیشگیری از این بیماری با رعایت اصول بهداشتی از جمله پرهیز از اعتیاد تزریقی و روابط جنسی غیر ایمن کاملا و به صورت 100درصدی امکانپذیر است و افراد مبتلا نیز با شروع درمان و مصرف دارو بعد از مدتی تعداد ویروس در بدنشان به قدری کاهش پیدا می کند، که دیگر ناقل این بیماری محسوب نمی شوند.وی گفت: بنابراین با پیشرفت هایی که در تشخیص و درمان ایدز به دست آمده، بیماری ایدز دیگر به هیچ وجه یک بیماری ترسناک نیست، بلکه یک بیماری کاملا قابل کنترل است، حتی افراد مبتلا به فاز پیشرفته بیماری ایدز نیز اگر تشخیص داده شوند، هر چند دیر هم شده باشد، با مصرف دارو می توانند تعداد ویروس را بدنشان کم کنند تا حدی که دیگر خطری زندگی آنها را تهدید نکند و دیگر ناقل ویروس نباشند.وی افزود: هر چقدر تشخیص این بیماری در مراحل اولیه و ابتدایی صورت گیرد، درمان زودتر جواب می دهد، افرادی که در مراحل پیشرفته بیماری ایدز هستند، علاوه بر دارو باید نکات بهداشتی بیشتری را اعم از تغذیه مناسب، ترک مصرف مواد و دخانیات و اصلاح سبک زندگی را رعایت کنند تا بتوانند به زندگی عادی بازگردند.کازرونی گفت: مهم این است که افراد به مراکز بهداشتی و تشخیصی مراجعه کنند و از وضعیت خود مطلع شوند و اگر مبتلا بودند، هر چه زودتر درمان و مشاوره را شروع کنند، در صورتی که تعداد ویروس در بدن افراد مبتلا به زیر هزار در یک سی سی برسد، فرد دیگر ناقل ویروس نخواهد بود البته برای اینکه فرد بتواند فرزند سالم به دنیا بیاورد باید تعداد ویروس از این میزان کمتر شود.اجتمام(4)*3063*1021**1368خبرنگار: افشین شاعری**انتشار: خیراله شفیعی

اجتماعی

ایدز

وزارت بهداشت

اچ آی وی

مراکز درمان ايدز در ايران

ارتباط با سردبیر [email protected]

تماس بی واسطه با مسئولین

بالای صفحه

خبر گزاری جمهوری اسلامی       پست الکترونیک : [email protected]

© کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

نشان‌گذاری

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است
[[رده:نمادهای
نوشتار]]

مراکز درمان ايدز در ايران

مراکز درمان ايدز در ايران

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 شکیبا عکس نوامبر 3, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *