مراحل تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی

مراحل تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

مراحل تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی

مراحل تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی

آهنگ احساسی و غمگین


“آینده در دستان شماست

مراحل تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی

زیبایی هایی که هنوز ندیده اید

میکس فوق العاده زیبا از آهنگ دل را ببین با صدای علیرضا افتخاری و سفر های مقام معظم رهبری به شهر های مخطلف کشور (زاهدان-زنجان-بم) که چیز پر مغز و قشنگی از آب در آمده حتماً ببینید…

موسسه تدوین آثار و نشر اخلاقیات شهدای شهرستان زرند

مداحی مهدی اکبری کاش بودی کرببلا برادر بی حرمم حسن جان

در آپارات شما قادر خواهید بود ویدئوهای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و از اخبار رویدادها اطلاع پیدا کنید.

آرشیو هزاران فیلم وسریال ایرانی و خارجی

آرشیو انیمیشن و فیلم های مناسب برای کودکان

مسئولیت محتوای ویدئوها و هرگونه پاسخگویی به ادعاهای مطروحه توسط اشخاص حقیقی
و حقوقی با منتشر کننده است و آپارات هیچگونه مسئولیتی نسبت به آن ندارد.

ظروف یکبار مصرف کاغذی، ظروفی مانند لیوان، سینی، بشقاب، پیاله، ظروف نگهداری غذا و موارد فوق می باشند که از کاغذ لامینت شده تولید میشوند. کاغذ لامی نت شده خود کاغذی است که دارای پوشش آلومینیومی، مومی و یا برخی پلیمرها می باشد که این پوشش ها جهت مقاوم سازی آنها در مقابل آب صورت می گیرد. در طرح های تولید ظروف یکبار مصرف کاغذ لامینت شده به صورت آماده از بازار خریداری شده و سپس با استفاده از ماشین آلات مخصوص، کاغذ فوق به شکل ظروف مورد نظر شکل دهی می گردد. در شکل زیر فرایند تولید نشان داده شده است.

با توجه به فرایند تعریف شده، شرح فرایند به صورت زیر قابل تعریف است.

مواد اولیه مورد استفاده در تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی، کاغذ لامینت شده است به عبارت دیگر می توان گفت که در فرایند تولید ظروف یکبار مصرف، تنها کاغذ به شکل ظرف مورد نظر شکل دهی می گردد. نوع کاغذ مورد استفاده تولید، تابع مورد استفاده ظرف تولیدشده می باشد. مثلاً برای تولید لیوان آبخوری از کاغذ آغشته به موم ولی برای تولید لی وان مورد استفاده جهت چای از کاغذ پوشش داده شده به وسیله آلومینیوم استفاده می شود. از این رو این مرحله در تولید ظروف یکبار مصرف، انتخاب مواد اولیه براساس موارد کاربرد ظروف مورد نظر می باشد.

کاغذ خریداری شده از بازار به شکل رول است . از این رو لازم است برش هایی در آن به اندازه ظرف مورد نظر تولید انجام گیرد.

مراحل تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی

عملیات شکل دهی کاغذ شامل رول کردن، لب برگردان، چسباندن ته ظرف و چسباندن دو ظرف می باشد که تمامی این عملیات به صورت خودکار توسط ماشین صورت می گیرد. به طوری که ورودی ماشین (خط تولید ) کاغذ برش خورده بوده و خروجی آن ظروف تولید شده با ابعاد و شکل مورد نیاز خواهد بود.

آخرین مرحله در تولید ظروف یکبار مصرف، چاپ علائم و اطلاعات تجاری روی آن است که این امر براساس سفارش مشتری صورت میگیرد. عملیات چاپ با استفاده از دستگاههای سیلک روتاری یا دیگر ماشین آلات چاپ صورت می پذیرد.

روش تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی در بند قبل شرح داده شد بنابراین د ر صورتی که این روش تولید با روش های تولید مورد استفاده در سایر کشورها مورد مقایسه قرار گیرد نتایج زیر حاصل خواهد شد: تکنولوژی و روش تولید ظروف یکبار مصرف در سایر کشورها همان روشی است که در کشور ما انجام میگیرد و تاکنون روش دیگری برای این کار در نقاط دیگر جهان معرفی نشده است. آن چه که در فرایند تولید این ظروف دارای اهمیت است و حتی می توان گفت که این عوامل کیفیت محصول تولید شده را تشکیل داده و در کشورهای صنعتی از درجه بالاتری برخوردار میباشد موارد ذیل هستند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وب‌سایت

باخبر شدن از تایید و پاسخ به دیدگاه

با سلام مناطق سردسیر فقط به صورت گلخانه ای قابل کشته…

با سلام قیمت دقیق خرداد ماه مشخص میشه.حدودا بین 5 تا 8 هزار…

با سلام. قیمت هر کیلو پیاز خوب ۲۵ گرمی چقدر هست؟ البته در خر…

سلام خسته نباشید من میخوام توی بروجرد استان لرستان آلوورا بک…

با سلام طرح توجیهی کشت گلخانه ای زعفران که 35 تومن هست برای…

با سلام مناطق سردسیر فقط به صورت گلخانه ای قابل کشته…

با سلام قیمت دقیق خرداد ماه مشخص میشه.حدودا بین 5 تا 8 هزار…

با سلام. قیمت هر کیلو پیاز خوب ۲۵ گرمی چقدر هست؟ البته در خر…

سلام خسته نباشید من میخوام توی بروجرد استان لرستان آلوورا بک…

با سلام طرح توجیهی کشت گلخانه ای زعفران که 35 تومن هست برای…

آیا حساب کاربری ندارید؟

دستگاه تولید لیوان کاغذی TL-12/22  در رنج دستگاه های پر سرعت…

 

دستگاه تولید لیوان کاغذی مدل TL-150A  در حال حاضر بهترین…

این دستگاه در رنج دستگاه های پر سرعت قرار گرفته و دستگاهی…

تلفن :
44618367-70 (021)
Fax:(021) 44618371
موبایل  : 09197440040

مراحل تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی

برخی از مشخصات بارز ظروف یکبار مصرف کاغذی :
• تهیه شده از خمیر خام کاغذ
• سازگار با محیط زیست (تجزیه پذیری در خاک حداکثر پس از 3 ماه)
• عاری از هر گونه اثرات مضر مواد پلیمری و نفتی پس از تماس با مواد غذایی گرم
• بدون هیچ گونه آثار تخریبی بر محیط زیست پس از تجزیه در خاک
• تهیه شده از منابع مواد اولیه تجدیدپذیر

برخی از مشخصات بارز ظروف یکبار مصرف آلومینیومی :
• تهیه شده از ورق آلومینیوم
• سازگار با محیط زیست (قابل بازیافت)
• عاری از هر گونه اثرات  پس از تماس با مواد غذایی گرم

این مشخصات باعث میشود استفاده از  ظروف یکبار مصرف دارای مزایای زیر باشد:
• کاهش آلایندگی در محیط زیست
• کاهش مصرف انرژی
• کاهش نشر گازهای گلخانهای
• عدم وابستگی به منابع نفتی و پلیمری
 

 

 

 

 

شرکت تجهیز فناوری تهران، با سابقه ای بیش از 15 سال  مفتخر است با بهره گیری از سیستم نوین مدیریتی و برخورداری از پشتوانه ی تجارب چندین ساله و نیز به کارگیری کادری مجرب و متخصص نیازهای وارداتی(دستگاه لیوان کاغذی , خط تولید ظروف الومینیومی)  صاحبان مشاغل مختلف    کشور را تامین نموده و توانسته است در زمینه ی واردات دستگا های لیوان کاغذی و خط تولید ظروف الومینیومی، به منظور شناسایی نیازمندیها و تحقق اهداف مخاطبان خود، پیشتاز در این امر به شمار آید.

44618367-70 (021)  09197440040

ظروف يكبار مصرف كاغذي، ظروفي مانند ليوان، سيني، بشقاب، پياله، ظروف نگهداري غذا و موارد فوق مي باشند كه از كاغذ لامينت شده توليد مي شوند. كاغذ لامي نت شده خود كاغذي است كه داراي پوشش آلومينيومي، مومي و يا برخي پليمرها مي باشد كه اين پوشش ها جهت مقاوم سازي آنها در مقابل آب صورت مي گيرد.
در طرح هاي توليد ظروف يكبار مصرف كاغذ لامينت شده به صورت آماده از بازار خريداري شده و سپس با استفاده از ماشين آلات مخ صوص، كاغذ فوق به شكل ظروف مورد نظر شكل دهي مي گردد. در شكل زير فرايند توليد نشان داده شده است.

با توجه به فرايند تعريف شده، شرح فرايند به صورت زير قابل تعريف است

مواد اوليه مورد استفاده در توليد ظروف يكبار مصرف كاغذي، كاغذ لامين ت شده است به عبارت ديگر مي توان گفت كه در فرايند توليد ظروف يكبار مصرف، تنها كاغذ به شكل ظرف مورد نظر شكل دهي مي گردد. نوع كاغذ مورد استفاده توليد، تابع مورد استفاده ظرف توليدشده مي باشد. مثلاً براي توليد ليوان آبخوري از كاغذ آغشته به موم ولي براي توليد لي وان مورد استفاده جهت چاي از كاغذ پوشش داده شده به وسيله آلومينيوم استفاده مي شود. از اينرو اين مرحله در توليد ظروف يكبار مصرف، انتخاب مواد اوليه براساس موارد كاربرد ظروف مورد نظر مي باشد.

مراحل تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی

كاغذ خريداري شده از بازار به شكل رول است . از اينرو لازم است برش هايي در آن به اندازه ظرف مورد نظر توليد انجام گيرد.

عمليات شكل دهي كاغذ شامل رول كردن، لب برگردان، چسباندن ته ظرف و چسباندن دو ظرف مي باشد كه تمامي اين عمليات به صورت خودكار توسط ماشين صورت مي گيرد. به طوري كه ورودي
ماشين (خط توليد ) كاغذ برش خورده بوده و خروجي آن ظروف توليد شده با ابعاد و شكل مورد نياز خواهد بود.

آخرين مرحله در توليد ظروف يكبار مصرف، چاپ علائم و اطلاعات تجاري روي آن است كه اين امر براساس سفارش مشتري صورت مي گيرد. عمليات چاپ با استفاده از دستگاههاي سيلك روتاري يا
ديگر ماشين آلات چاپ صورت مي پذيرد.

روش توليد ظروف يكبار مصرف كاغذي در بند قبل شرح داده شد بنابراين د ر صورتي كه اين روش توليد با روش هاي توليد مورد استفاده در ساير كشورها مورد مقايسه قرار گيرد نتايج زير حاصل خواهد شد:
تكنولوژي و روش توليد ظروف يكبار مصرف در ساير كشورها همان روشي است كه در كشور ما انجام مي گيرد و تاكنون روش ديگري براي اين كار در نقاط ديگر جهان معرفي نشده است.
آنچه كه در فرايند توليد اين ظروف داراي اهميت است و حتي مي توان گفت كه اين عوامل كيفيت محصول توليد شده را تشكيل داده و در كشورهاي صنعتي از درجه بالاتري برخوردار م ي باشد موارد ذيل
هستند.
-كيفيت كاغذ مورد استفاده
-چاپ و ماشين آلات چاپ
-توان فني و مهندسي در طراحي و اجراي دقيق ابعاد ظروف

به این مطلب امتیاز دهید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وب‌سایت

کلمه امنیتی *

 + 
4
 = 
12

.hide-if-no-js {
display: none !important;
}

طراحی و برنامه نویسی توسط تیم انفورماتیک ایطرح

Loading…

Loading…

Loading…

Working…

Loading…

مراحل تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی

Working…

Loading…

Loading…

Working…

Loading…

Loading…

شرکت بازرگانی امید کالای کیهان با بیش از 10 سال سابقه در زمینه عرضه ماشین آلات صنایع بسته بندی مفتخر است به عنوان عرضه کننده خط تولید #ظروف_یکبارمصرف_آلومینیومی خدمت رسان هموطنان گرامی در این عرصه باشد.

Loading…

Loading…

Loading…

Loading…

Loading…

Working…

Loading playlists…

 در اوایل قرن ٢٠ استفاده از لیوان های شیشه ای در محل های عمومی رایج بود.این باعث انتقال بیماری از فردی به فرد دیگر میشد.حتی یکی از محققان بنام پروفسور (Alvin Davison) تحقیقی در مورد اثرات مرگبار به اشتراک گذاشتن لیوان های شیشه ای در مدارس انجام داد که در مجله ی جهان فن در سال ١٩٠٨ به چاپ رسید.در سال ١٩٠٨ شرکت (Dixie (Cup   در امریکا اقدام به تولید لیوان کاغذی کردو توانست اولین نمونه ی لیوان های کاغذی خود را در قطارهای یکی از شرکت های راه آهن به عنوان لیوان یکبار مصرف کاغذی جهت استفاده ی عموم قرار دهد.

در سال ١٩١٧لیوان های شیشه ای به طور کلی از دسترس مردم در قطارهای مسافربری کنار کذاشته شد و لیوان کاغذی توانست جای ان را به خوبی بگیرد.در سال ١٩۴٢ این لیوان های کاغذی در بیمارستان ها مورد استفاده قرار گرفت و یک تحقیق در دانشگاه ایالتی ماساچوست نشان داد که هزینه ی استفاده از لیوان های شیشه ای۱/۶ برابر لیوان های یکبار مصرف کاغذی می باشد.همین تحقیقات باعث شد که صنایع و تولید کنندگان به تولید لیوان کاغذی علاقه مند شوند ودر کشورهای دیگر از جمله فرانسه آلمان و چین به تولید آن بپردازند.

 

در زیر كلیه مراحل تولید لیوان كاغذی از ابتدا ( كاغذ خام ) تا كامل شدن لیوان كاغذی به طور كامل طبق تصویر فوق شرح داده شده است :

مراحل تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی

1) ابتدا كاغذ توسط دستگاه روكشدار كننده ماده پلی اتیلن دار روكش می گردد . در ضمن اگر كاغذ به صورت یك طرفه روكش شود آن را سینگل و در صورتی كه دو طرف روكش شود آن را دابل می گویند .

2) بعد از روكشدار شدن كاغذ ، كاغذ روكشدار در ابعاد سفارش داده شده برش داده میشود ( برای تولید بدنه ظروف ) و رول ( بخش تحتانی ظروف )

3) بعد از طی مراحل بالا توسط دستگاه چاپ ، چاپ طرح های دلخواه بر روی صفحه كاغذ صورت میگیرد .

4) از دستگاه برش به منظور برش صفحه كاغذ به كاغذ بدنه ظرف ( استروك ) استفاده میشود و كاغذ چاپ شده به صورت استروك در می آید .

5) با استفاده از دستگاه های تولید ظروف یكبارمصرف كاغذی ، ظروف مورد نظر به صورت اتوماتیك تولید می گردند . برای هر دستگاه یك اپراتور كافی است وظیفه این اپراتور قرار دادن كاغذ استروك شده ظروف در محل ورودی دستگاه و ورل كف ظروف در محل تعبیه شده و سپس جمع آوری ظروف تولید شده میباشد .

6) در این مرحله دیگر تولید لیوان كاغذی به پایان رسیده و تنها بسته بندی آن در كارتن های باقی مانده است . همان طور كه در قسمت بالا توضیح داده شد مراحل تولید لیوان كاغذی بسیار ساده میباشد به طوری كه لازم نیست شما همه مراحل را خودتان انجام دهید

شما كاغذ مورد نیاز خود را از وارد كنندگان كاغذ به صورت خام یا استروك خریداری می نمایید ، در صورتی كه به صورت استروك خریداری نمایید دیگر با مراحل چاپ و برش كاری ندارید و فقط استروك خریداری شده را در دستگاه گذاشته و مراحل تولید انجام میشود.

برخی از وارد كنندگان كاغذهای روكشدار ،خدمات چاپ و برش را نیز ارائه میدهند بنابراین شما باید استروك ظروف و كاغذ رول كف را از این توضیع كنندگان تهیه نمایید .

اگر شما در اجرای این پروژه تازه كار هستید می توانید کارتان را از بخش شكل دهی شروع نمایید به این معنا كه تنها دستگاه تولید ظروف یكبارمصرف را خریداری نموده و مراحل چاپ و برش را توسط چاپخانه انجام دهید .

 

مزایای لیوان کاغذی یکبار مصرف نسبت به لیوان یکبار مصرف پلاستیکی

1.جلوگیری از نفوذ مایعات (از جمله چای داغ و یا قهوه ی داغ) به  سطح خارجی لیوان کاغذی در صورتی که وقتی ما چای داغ را در لیوان پلاستیکی میریزم دیده شده است که در بسیاری از مواقع یا لیوان پلاستیکی آب می شود و یا حرارت دست ما را می سوزاند.

2.وزارت بهداشت ایران وسازمان محیط زیست ایران به تازگی به دنبال وضع قوانینی هستند که استفاده از لیوان یکبار مصرف پلاستیکی را ممنوع نمایند.

3.لیوان کاغذی پس از استفاده بهتر قابل بازیافت است و کمتر به محیط زیست صدمه وارد می نماید.

4.بر روی لیوان های کاغذی می توان طراحی ها و نوشتهای دلخواه خود را چاپ کرد تا هم جنبه تبلیغاتی داشته باشد و هم زیباتر به نظر می رسد.

شرکت بهبود صنعت آمادگی خود جهت تهیه طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی را اعلام می داردهم اکنون سفارش طرح توجیهی تولید لیوان و ظروف کاغذی دهید

استفاده از کلیه مطالب این سایت برای عموم آزاد می باشد ، فقط در راستای حفظ زحمات تیم تولید محتوی ما خواهشمندیم در صورت برداشت از این محتوی لینک ما را درج نمایید. باسپاس

:: همه نمونه های طرح توجیهی

::  آشنایی با خطوط صنایع غذایی

::  آشنایی با خطوط صنایع برق و الکترونیک

::  آشنایی با خطوط صنایع بسته بندی

::  آشنایی با خطوط صنایع شیمیایی

::  آشنایی با خطوط صنایع راه و ساختمان

::  آشنایی با خطوط صنعت بازیافت

::  آشنایی با خطوط صنایع فلزی

::  آشنایی با خطوط صنایع سلولزی و نساجی

::  آشنایی با فرآیندهای کشاورزی و دامپروری

مراحل تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی

مراحل تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی

9

پیشنهاد شده برای شما :
0 سیاوش غلامی طرز تهيه آوریل 3, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *