فوايد و مضرات زالو انداختن

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

در این مطلب با فواید و عوارض نادر روش زالو درمانی در طب سنتی آشنا خواهید شد. این روش درمانی برای رفع بسیاری از بیماری ها موثر بوده به همین دلیل در طب مدرن به ویژه در کشورهای اروپایی، جایگاه خاصی دارد. در ادامه به طور کامل به این روش درمانی باستانی خواهیم پرداخت.

از سالیان پیش زالو درمانی در طب سنتی جایگاه خاصی دارد و کاربردهای پزشکی و درمانی آن نیز برای طب مدرن ثابت شده است. پزشکان و متخصصان نیز از زالو برای گرفتن نتیجه بهتر در درمان، استفاده می کنند. در ادامه با فواید و مضرات این روش درمانی آشنا خواهید شد.

از هزاران سال پیش از زالو برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شد. در طب قدیم ایران طبیبان معروفی مثل ابن سینا، جورجانی و عقیلی از سه روش خون گیری به نام های فصد، حجامت و زالو انداختن برای درمان بیماری ها استفاده می کردند. از زالو برای پاکسازی و تصفیه خون و رفع بیماری های عفونی، خونی، سکته قلبی، فشار خون، ناراحتی های چشمی، بواسیر و.. استفاده می شد. این روش درمانی نسبت به حجامت و فصد اثرات درمانی بسیاری داشت.

طبیبان طب سنتی ایران ابتدا با فصد بدن را تمیز و بعد از زالو استفاده می کردند. شیخ الرئیس ابن‌سینا معروف ترین طبیب ایرانی است که برای این روش درمانی باب مبسوطی دارد و در این باره نیز بسیار تحقیق کرده است. با ترجمه کتب ابن سینا در غرب، روش درمانی مذکور مورد توجه پزشکان غربی قرار گرفت و طبق نظریات ابن سینا زالوهای سمی و غیر سمی را طبقه بندی کرده و به علم زالو درمانی روی آوردند.

زالو به هنگام مکیدن خون، بزاقی ترشح می کند که دارای یک صد ماده مفید و حیاتی برای درمان بسیاری از بیماری ها است. در این روش درمانی خون بهتر از بدن کشیده می شود بدین ترتیب برای بیماری های پوستی مثل انواع جوش و دمل، انواع لکه ها و نقاط سیاه و سفید روی پوست و کاربرد بیشتری دارد.

تا به کنون 600 نوع زالو شناسایی و کشف شده است. که فقط 15 نوع از آن ها در طب پزشکی کاربرد دارند زیرا اثرات درمانی فوق العاده ای دارند و انواع دیگر نیز بیماری زا و خطرناک می باشند. طبق نظریات ابن سینا زالوهایی که در آب های جاری و خزه دار نمو کرده اند، کرک ندارند و به رنگ سبز تیره هستند دارای خواص درمانی می باشند. مهم ترین ماده موجود در بزاق زالو هیرودین است. این ماده خاصیت ضد انعقادی دارد و موجب باز شدن عروق گرفته و رقیق تر شدن خون می شود. بدین ترتیب خون رسانی و در نتیجه اکسیژناسیون افزایش می یابد.

امروزه در بسیاری از کلینیک های معتبر آمریکا و اروپا برای بیماری هایی مثل آنژیوپلاست قلب، پیوند اعضا و گرافت های پوستی، ضایعات و التهابات پوستی (آبسه، آکنه و)، واریس، التهابات مفاصل ( مثل آرتروز، آرتریت روماتوئید و) کمردرد، انواع ناراحتی های گوش، رفع اختلالات در گردش خون و تقویت سیستم ایمنی بدن جهت رقیق کردن خون و تسریع در خون رسانی و جلوگیری از انعقاد خون از روش موثر درمان با زالو استفاده می شود. کشورهای اروپایی با پرورش، رشد و صادرات زالو، درآمد هنگفتی برای اقتصاد کشورشان ایجاد کرده اند. در ادامه با شیوه ها و کاربردهای زالو درمانی آشنا خواهید شد.

امروزه از زالو درمانی برای بیماران بعد از جراحی پلاستیک، پیوند پوست و پیوند اعضای قطع شده مورد استفاده قرار می گیرد. زالو ها موجب پیوند بهتر عضو با تسریع در خون رسانی به بافت پیوند داده شده می شوند.

زالو دارای سه آرواره می باشد (این موضوع برای اولین بار توسط ابن سینا مطرح شد). زالو به هنگام مکیدن خون آرواره هایش را وارد پوست بدن کرده و برای جلوگیری از انعقاد خون بزاقی ترشح می کند. این بزاق حاوی آنزیم های متنوع و مفیدی است که اثرات درمانی فوق العاده ای دارد که مهم ترین آن جلوگیری از انعقاد و لخته شدن خون است. در طب مدرن مشابه با این آنزیم، ماده ای ساخته شده است که خون رسانی در اندام ها را افزایش می دهد و در جراحی های قلب و عروق کاربرد دارد. به دلیل وجود این آنزیم حتی بعد از پایان گزش، خونریزی ادامه دارد.

همچنین بزاق زالو یک آنتی بیوتیک طبیعی به شمار می رود. در بزاق زالو آنزیم هایی وجود دارد که موجب بی حسی می شوند. به همین دلیل به هنگام گزش زالو شخص دردی را حس نمی کند. بعضی از آنزیم های بزاق زالو خاصیت ضد التهابی دارند و برای درمان انواع التهابات مفصلی و پوستی موثر می باشند.

استفاده از زالو درمانی در بهبود بیماری های عروقی وریدی مثل درمان واریس تاثیر به سزایی دارد. خوردن خون لخته شده برای زالو لذت بخش است. زیرا چنین خونی دی اکسید کربن زیادی دارد. بنابراین روش درمانی زالو برای باز شدن عروق گرفته و لخته های خون موجود در آن بسیار کارایی دارد.

وجود آنزیم های ضد درد و ضد التهاب در بزاق زالو موجب تسکین و درمان دردهای مفاصل، استخوان، رماتیسم مفصلی و التهاب بافت ها در آرتریت روماتوئید و آرتروز با خونرسانی به عضو، می شوند. همچنین این آنزیم ها موجب بهبود خستگی و درد های عضلانی و رفع بیماری های حرکتی می شوند.

در طب سنتی زالو درمانی به طور مستمر در ناحیه صورت به ویژه فک برای پیشگیری و رفع عفونت دندان ها و لثه کاربرد دارد. گفتنی است بعضی از درمان گران در طب سنتی معتقدند که زالو انداختن در ناحیه قلب از ابتلا به سکته های قلبی پیشگیری می کند. همچنین در بعضی از کشورها نیز برای رفع آب سیاه چشم ها از زالو انداختن در ناحیه اطراف چشم استفاده می کنند.

زالو انداختن عوارض نادر و محدودی دارد و احتمال بروز آن ها نیز بسیار کم است. با این حال بهتر است با این عوارض آشنا شوید.

با این حال هنوز هم تمام خواص زالو درمانی کشف نشده است. اما پیش بینی می شود که یک صد ماده مفید با خواص و اثرات درمانی متفاوت در بزاق زالو وجود دارند.

منبع : آرگا
با جزیره تماشایی ماک و تام موراکوت آشنا شویدبا بالون معده لاغر می شویم یا نه؟چطور با جراحی ترمیمی زیباتر شویم؟

معرفی بهترین رستوران های ایرانی در دبی

نظر

نام

ایمیل

وبسایتبالون معده با دکتر فرزاد فرامرزی – فوق تخصص گوارش, کبد و آندوسکوپی


دکتر علی کربلایی خانی – جراح پلاستیک و فوق تخصص جراحی ترمیمیعوارض خطرناک و مهم زالو درمانی گرداوری شد

 

زالو درمانی با تأثیر خوبی همراه است اما در برخی از موارد هم می تواند برای بدن مضر باشد. معمولا در اکثر موارد زالو می تواند نقشی درمان گر داشته باشد اما در افرادی هم حساسیت هایی در بدن آنها وجود دارد. این حساسیت ها نشان دهنده مضر بودن این نوع درمان برای بدن آنها می باشد. بنابراین برای آشنایی با عوارض خطرناک و مهم زالو درمانی در این مطلب با ما همراه باشید.

در صورتی که پس از قرار دادن زالو از محل مورد نظر خونریزی بسیار زیادی رخ دهد ، این خونریزی می تواند موجب دفع خون اصلی از بدن شما بشود. بنابراین برای جلوگیری از کم خون شدن به دلیل حساس بودن بدن شما بهتر است که از زالودرمانی استفاده نکنید و روش هایی جایگزین را برای درمان استفاده نمایید. افرادی که بیماری خون مبتلا هستند همانند افراد مبتلا به هموفیلی این موضوع اهمیت دارد که پیش از هر نوع درمانی مشکل خود را به پزشک خود اطلاع دهید.

برخی از افراد ممکن است که نسبت حضور چنین جانوری بر روی پوست خود احساسی از چندش داشته باشند ، این افراد هم نمی توانند از روش درمانی مذکور استفاده کنند. اگر بسیار دوست دارید که از روش های سنتی برای بهبود بیماری خود بهره ببرند بهتر است که از روش حجامت نیز بهره ببرید. این روش هم می تواند همچون سایر روش ها مثل زالودرمانی برای تغییر در شرایط خونی بدن شما مفید واقع شود.

یکی از دیگر عوارض زالو درمانی استفاده از این درمان نزد افرادی غیر متخصص می باشد. در حقیقت همیشه افرادی وجود دارند که تنها برای استفاده از سود و مزایای این نوع درمان های به ظاهر ساده بدون هیچ اطلاعی دست به کار می شوند. آنها از بین دو گروه زالوها از نوع غیر درمانی آن استفاده می کنند. زالوها می توانند به دو صورت وجود داشته باشند  زالوهایی که درمان می کنند اما زالوهایی که سم وارد بدن می کنند. افراد غیر متخصصا توانایی تشخیص این نوع از زالوها را ندارند و به همین دلیل حتی می توانند مرگ را نیز به دنبال داشته باشند. سعی کنید تا از مراکز مطمئن و در نطر افراد خبره این کار را انجام دهید تا به جای سلامتی به بیماری مبتلا نشوید.

خواص زالو گاهی منحصر به زالو هست و جایگزین ندارد مطالب گفته شده از متخصص نیست .

به گزارش شفا آنلاین:از این جانور خون‌آشام، هم به صورت زنده و هم از مواد شیمیایی و مترشحه از
بدنش مورد استفاده قرار می‌گیرد که مجموع استفاده‌های اینچنینی از این کرم
را زالو درمانی می‌گویند.

فواید زالو درمانی
1. در بیماران دیابتی به دلیل کاهش گردش خون در اعضای بدن (بیشتر پاها) و
مشکلات عروقی در این اعضا، احتمال لخته شدن خون و پیشرفت زخم را بیشتر
می‌کند و نهایتا منجر به قطع عضو می‌شود. اما تحقیقات نشان داده‌اند که
استفاده از زالو درمانی این روند را کنترل و متوقف کرده و گردش خون در بافت
را بهبود می‌بخشد و احتمال از دست دادن عضو را خیلی کمتر می‌کند.
2. کاهش فشار خون در بیماران مبتلا به پرفشاری.
3. کم کردن تورم رگ‌ها در بیماران مبتلا به واریس.
4. کمک به کاهش تورم و التهاب در بیماران مبتلا به آرتروز.
5. زالو درمانی در بهبود عفونت، جوش و آکنه صورت و بدن نیز موثر است.
6. تحقیقاتی در حال بررسی تاثیرات مواد شیمیایی مشتق شده از زالو، در درمان
و بهبود سلول‌های سرطانی است که انجام آزمایشات آن روی سگ‌ها، از بیشتر
شدن تعداد سلول‌های سرطانی جلوگیری کرده است.
7. بسیاری از متخصصان طب سنتی بر این باورند که می‌توان از زالو درمانی برای کاهش عوارض بیماری‌هایی مانند رعشه و آلزایمر کمک گرفت.
8. زالو با مکیدن خون بیمار در کاهش عفونت خون و عوامل آلرژی‌زا در آن، موثر خواهد بود.

آیا زالو درمانی می‌تواند عوارض جانبی داشته باشد؟
معمولا خیلی کم پیش می‌آید که زالو درمانی دارای عوارض خطرناک و غیر قابل
کنترل باشد، اما اگر زالوها در محیط آلوده رشد یافته باشند، ممکن است سبب
انتقال بیماری باکتریایی شوند. به همین دلیل باید از آلوده نبودن زالوها
کاملا مطمئن شد.پزشکان بدون مرز

قارچ شیتاکه یک ماده غذایی پرطرفدار در دنیا محسوب می شود. این موضوع تنها به دلیل طعم گوشتی و  متنوع شیتاکه نبوده، بلکه خواص غذایی اعجاب انگیز قارچ شیتاکه علت اصلی محبوبیت این قارچ است.  آیا می دانستید که این قارچ غنی از ویتامین های B بوده و دارای قدرت مبارزه با سلول های سرطانی، بیماری های قلبی – عروقی و عفونت ها می باشد؟ این تنها بخش کوچکی از فواید و مزایای شناخته شده قارچ شی تاکه محسوب می گردد. قارچ شیتاکه خواص ضد

در مورد قرص دمیترون چه می دانید؟ آیا شما آن را با اندانسترون می شناسید؟ از عوارض این دارو با خبر هستید؟ آیا می دانید که این دارو حتما باید با تجویز پزشک و زیر نظر ایشان مصرف گردد؟ چون می تواند عوارض شدید و خطرناکی مثل سندروم سروتونین ایجاد کند. برای کاهش عوارض آن باید بهترین دوز مصرف نسبت به سن و شرایط بیماری شما تجویز گردد. در این بخش از داروهای در مورد علل مصرف، تداخلات دارویی، عوارض، نحوه مصرف این

دوران بارداری یکی از مهمترین بخش های زندگی زناشویی است. در این عرصه از زندگی، زنان باردار دچار تغییراتی در جسم و روان خود می شوند که با داشتن آگاهی و دانش در مورد دوره بارداری هفته به هفته می توانند این دوران را با موفقیت پشت سر بگذارند. اینکه بدانید در هر هفته جنین شما چه تغییراتی کرده و به چه مواد غذایی بیشتر احتیاج دارد، می تواند بسیار هیجان برانگیز و کمک کننده باشد. برای راهنمایی شما عزیزان، کلاس آمادگی بارداری

آبا می دانید ترنس چیست ؟ آیا ترنس همان تراجنسی است؟ تا چه حد با ترنسکشوال (Transsexual)، آشنایی دارید؟ تفاوت بین ترنسکشوال را با همجنسگرایی می دانید یا شما هم فکر می کنید این دو مسئله، یکی هستند؟ جالب است بدانید که ترنس ها در چه شرایطی زندگی می کنند  و روحیات آنها چگونه است. در این مقاله از می خواهیم به بررسی ترنس ، انواع آن ، درمان هورمونی آن و شرایط لازم برای انجام عمل جراحی تغییر جنسیت بپردازیم. اگر می

این زائده گوشتی نرم که بر روی اندام تناسلی ظاهر می شود، زگیل تناسلی خفیف نام دارد. یک عفونت منتقله از راه جنسی ( STI ) ناشی از ویروس پاپیلوم انسانی یا همان HPV می باشد که این روزها زیاد به گوش تان خورده است. زگیل تناسلی خفیف ممکن است باعث درد، ناراحتی و خارش شود. زگیل تناسلی خفیف چیست؟ زگیل های تناسلی به خصوص برای زنان بسیار خطرناک هستند چرا که برخی انواع اچ پی وی می توانند باعث ایجاد سرطان واژن و سرطان

بارداری از لحاظ فیزیکی و احساسی در شما تغییراتی را به وجود می آورد. برخی از این تغییرات خوشایند هستند و برخی دیگر نیستند. یکی از ناراحتی های

غربالگري چكاپ كامل چيست؟ امروزه با پيشرفت‌هاي علم پزشكي مي‌توان از بروز بسياري از بيماري‌ها پيشگيري كرد. يكي از اين مراحل غربالگري چكاپ كامل است كه با اين

آیا می دانستید که بسیاری از نشانه های قابل مشاهده پیری را می توان به کاهش میزان حجم ربط داد، در حالی که بافت چهره تحليل مي رود

اکثر ورزشکاران در عین حال که وزن چربی خود را کاهش می دهند، دوست دارند که بیشتر عضله‌سازی کنند. آیا می دانید تغذیه مناسب برای عضله سازی چیست؟

افراد زیادی به دنبال رژیم غذایی لاغری هستند و سعی می کنند آنها را امتحان کنند. برنامه رژیم غذایی برای لاغری با خوردن غذاهایی که کالری صفر دارند،

دوران بارداری یکی از مهمترین بخش های زندگی زناشویی است. در این عرصه از زندگی، زنان باردار دچار تغییراتی در جسم و روان خود

یکی از شایع ترین علائمی که اکثر زنان در سه ماهه اول دوران بارداری، تجربه می کنند، کسالت و بی حالی صبحگاهی است. تهوع

آش اسفناج با گشنیز، برای سردردهایی كه ناشی از سوء هاضمه و اختلال دستگاه گوارشی است، مفید می باشد.

نوشیدن نوشابه ‌درهنگام تشنگی یک اشتباه برای جبران آب از دست رفته بدن است زیرا آسیب فراوانی به کلیه‌ها وارد می‌کند و به مرور از کار افتادگی کلیه‌ها می شود.

یک چرت 20 دقیقه ای برای بدن لازم است.
خواب کوتاه نیمروزی علاوه‌ بر کاهش استرس و افزایش شادابی در فرد، احتمال مرگ و میرناشی ازسکته قلبی را کاهش میدهد.

روزانه 30 دقیقه داخل وان حمام با محلول سرکه سیب و اب وارم بنشینید.
برای درمان مشکلات زنانه مفید است.

جالب است بدانید جنین در داخل رحم مادر نسبت به نور محیط واکنش دارد، همچنین مزه غذاها را نیز احساس می‌کند و همراه با مادر نگران می‌شود

یکی از مهمترین و قدرتمندترین عضلات بدن،عضله های قسمت چهار سر ران هستند که نقش باز و بسته کردن زانو را نیز دارند،در این

مفصل ها محل اتصال دو استخوان به یکدیگر هستند. مفصل زانو یکی از مهم ترین مفصل ها در بدن به شمار می آید. به

بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است

تحلیل سریال پدر ، معلق ببین تخیل و فرا تخیل

آموزش گوگل کیپ ، بهترین و کاملترین اپ یادداشت برداری

با ۱۱ ترفند گوگل مپ آشنا شوید!

تحلیل سریال سرگذشت ندیمه The Handmaid’s Tale بر اساس داستان ندیمه از مارگارت آتوود

تحلیل فیلم برادرم خسرو اثری از احسان بیگلری, ای خسروی خوبان نظری سوی گدا کن

از امکانات جالب NichePhone-S اینکه امکان یادداشت برداری به صورت صوتی، شنیدن موزیک و اتصال به هدست های بلوتوث را داراست .البته اینکه اگر ماشین حساب در این گوشی موبایل…

تفاوت های روان شناختی بسیاری در زنان و مردان وجود دارد اما کمتر کسی متوجه تفاوت در نگاه و طرز عملکرد چشم در جنسیت ها می شود

در یک رابطه‌ی خشونت آمیز، پارتنر شما به جای آن که شما را بالا آوَرد و برای پیشرفت یاری‌تان کند تخریب‌تان می‌کند. او همواره در حال انتقاد و مسخره کردن…

اکثر ما وقتی کارمان با کامپیوتر شخصی و یا لپ تاپمان به اتمام می رسد از طریق منوی Start در ویندوز اقدام به خاموش کردن و یا Sleep کردن دستگاه…

وبسایت بازفید ویدئوی را منتشر کرده که به مجرد ها کارهای مهم قبل از ازدواج را پیشنهاد می دهد که حتما قبل از ازدواج آنها را بررسی کنند، با شما…

سعی کنید در هر مرحله ای از زندگی که هستید طبقه بندی دوستان اطرافتان را بر اساس میزان صمیمیت با آن ها فراموش نکنید و دوستان مختلف با درجه بندی…

تا همین هفته پیش شب ها ساعت ۲۱٫۳۰ از شبکه ی دوم سیما شاهد پخش سریال تلویزیونی پدر به نویسندگی و تهیه کنندگی حامد عنقا و کارگردانی بهرنگ توفیقی بودیم….

خیلی از ما آشنایی درستی با تمامی امکانات اکسل نداریم. این مطلب تحت عنوان ترفندهای کاربردی اکسل آماده شده است تا شما را با گوشه‌ای از قابلیتهای این نرم‌افزار قدرتمند…

آیا می دانستید که در هنگام مسافرت به نقاط مختلف که در آنها امکان اتصال به شبکه دیتا و یا wifi وجود ندارد، می توانید از قبل با گوگل مپ…

هوش و ذکاوت، اعتماد به نفس، مواجه شدن با مشکلات و بسیاری ازخصلت های دیگر در زنان موفق دیده می شود زنانی که در زندگی موفق هستند منش و شیوه…

اینکه بسیاری از زوجها در ادامه دادن به زندگی مشترک خود هیچ مشکلی ندارند و یا اینکه برخی از همسران نمی توانند در کنار هم زندگی کنند و ناچار به…

اگر این رابطه به نتیجه نرسد چه می شود؟ اگر این شخص مناسب برای من نباشد چه؟ اگر این سوال ها برای شما آشنا هستند، زمان آن رسیده است که…

در این مطلب با هم به مرور تحقیقات یک روانشناس خبره در زمینه ارتباط میان زوج های و پایداری عشق می پردازیم.

ارتباط سایز پستان و هوش شاید تعجب آور باشد اما اندازه سایز پستان ها در خانم‌ها به طور تصاعدی در سال های اخیر رو به افزایش رفته است! این موضوع…

Copyright © 2018 – Netnevesht

نام کاربری

رمز عبور

مرا به خاطر داشته باش

ثبت نام | رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری

ایمیل

یک رمز عبور به ایمیل شما فرستاده خواهد شد.

ورود | رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری یا ایمیل:

ورود| ثبت نام

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 اردلان یزدانی نحوه مصرف ژانویه 5, 2019
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *