فوايد ورزش دراز و نشست

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی
خانه

موبایل

انجام صحیح دراز و نشست باعث تقویت عضلات مرکز بدن می شود

 

آیا دراز و نشست واقعا لاغر می کند؟همه ما این صحنه را دیده‌ایم: مردان و زنانی که به تشک‌های تمرین چسبیده‌اند و به طرز وحشتناکی ست‌های متعدد دراز و نشست را انجام می‌دهند، تا زمانی‌که سوزش عضلات‌شان را حس کنند. اما آیا تمرین صحیح دراز و نشست واقعا به شما کمک می‌کند که وزن کم کنید و به عضلات شکم شش‌تکه دست یابید؟ پاسخ کوتاه این است: نه. دراز و نشست، یک تمرین اساسی است که مرکز بدن را تقویت می‌کند اما به شما کمک نمی‌کند که چربی بسوزانید و لاغر شوید.

 

دراز و نشست، تمرین تقویت کننده مرکز بدن

انجام دراز و نشست باعث تقویت عضلات مرکز بدن می شود. فواید سلامتی مربوط به تمرینات تقویت کننده مرکز بدن غیر قابل انکار هستند. انجام دراز و نشست و تمرینات شکمی نه تنها اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهند و اندام‌تان را خوش فرم‌تر می‌کنند بلکه به بهبود تعادل و هماهنگی شما نیز کمک کرده و همچنین تکیه گاه لازم برای ستون فقرات شما را فراهم می‌کنند.

 

عضلات شکم شما اساسا کل بدن‌تان را نگه می‌دارند، به همین دلیل قطعا مهم است که میان تنه‌تان را تمرین دهید که انجام دراز و نشست ورزشی مناسب برای عضلات میان تنه است. اما اگر هدف‌تان این است که اندامی شبیه افراد روی جلد مجلات داشته باشید، ایجاد چند تغییر در سبک زندگی تان ضروری است.

 

دراز و نشست لایه چربی روی عضلات شکمتان را آب نمی‌کندواضح است که فعالیت قلبی عروقی شدید برای کاهش وزن و لاغر شدن ضروری است. اما این واقعیتی است که باید با آن روبه رو شوید: دراز و نشست و تمرینات روزانه شکمی به تقویت فیبرهای عضلانی درمیان تنه‌تان کمک می‌کند اما لایه چربی روی عضلات شکمتان را آب نمی‌کند. اگر در حال حاضر سعی دارید وزن کم کنید و لاغر شوید، باید به تمرینات تقویت کننده مرکز بدن‌تان، کاردیوی کافی اضافه کنید. این بدان معنا نیست که شما باید مانند یک قهرمان تمرین کنید، اما قطعا به تمرینات با شدت متوسط تا بالا نیازدارید. فعالیتی را انتخاب کنید که از آن لذت می‌برید. به یاد داشته باشید که کاردیو لزوما مستلزم دویدن سریع نیست.

فعالیت‌هایی مانند دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی و شنا، همگی برای کاهش وزن مناسب هستند. برای مؤثر‌تر کردن تلاش‌های کاهش وزن‌تان، درهفته حداقل ۱۵۰ دقیقه تمرین کاردیو انجام دهید.

 

رژیم غذایی سالم + ورزش= لاغر شدناگر یک رژیم غذایی سالم را با یک برنامه تمرینی کامل ورزشی ترکیب نکنید، به سادگی به نتایج مورد نظرتان نمی‌رسید و لاغر نمی شود. هرچند ایرادی ندارد که گاهی اوقات چیزبرگر یا پیتزا بخورید اما بسیار مهم است که در روز حداقل ۵ فنجان میوه و سبزی بخورید و همچنین پروتئین‌های سالم مصرف کنید.

 

رژیم غذایی سالم همراه با یک برنامه کامل ورزشی از جمله دراز و نشست به لاغر شدن کمک می کند

 

منابع سالم پروتئین عبارتند از سینه مرغ، گوشت گاو بدون چربی و غذاهای دریایی. همچنین توصیه می‌شود برای کم کردن وزن باید به مقدار غذایی که مصرف می‌‌کنید، به دقت توجه کنید. اگرچه لزوما نیازی به شمارش کالری نیست اما مهم است به یاد داشته باشید که به منظور کاهش وزن و لاغر شدن، باید کسری کالری پیدا کنید. خوردن حدود ۳۵۰۰ کالری در هفته یا ۵۰۰ کالری کمتر در روز، در مدت ۷ روز منجر به ۵۰۰ گرم کاهش وزن می‌شود.

 

تمرین دراز و نشست به لاغر شدن شما کمک نمی‌کند اما…درست است که درازو نشست به کاهش وزن و لاغر شدن شما کمک نمی‌کند اما این بدان معنا نیست که شما باید عضلات شکم‌تان را به حال خود رها کنید. عضلات شکم شما عملا از هر بخش بدن‌تان پشتیبانی می‌کنند، از جمله ستون فقرات. این بدان معناست که دراز و نشست و تمرینات تقویت کننده‌ی مرکز بدن، یک بخش حیاتی از تمام برنامه‌های کامل تمرینی هستند.

 

به عنوان بخشی از رژیم تمرینی جدیدتان، یک رژیم غذایی سالم را با فعالیت کاردیوی اضافی ترکیب کنید. هرچند ممکن است این نکات ساده به نظر برسند اما مهم است که بدانید محدود کردن خودتان به انجام درازو نشست و به هم فشردن میان تنه‌تان به طور مدام، شما را به نتایج مورد نظرتان نخواهد رساند.

منبع :

وب سایت تناسب اندام

منبع = هلپ کده

آیا با درازنشست زیاد می‌توانم چربی شكم را از بین ببرم؟

متاسفانه باید بگویم كه نه. نمی‌توانید.

واقعیت این است كه انجام تعداد زیادی دراز نشست،  چربی شكم را از بین نمی‌برد. در واقع بهتر است بدانید كه این تفكر كه فقط با انجام ورزش خاصی،  می‌توانید چربیهایی كه در نقطه خاصی قرار دارند از بین ببرید،  یك افسانه است و بارها و بارها غلط بودن آن اثبات شده است.

حتی سالها پیش محققان نشان داده اند كه ورزشهای شكمی‌، میزان چربی شكم را كاهش نمی‌دهند.

در یك مطالعه،  مردانی كه در مطالعه شركت كردند در شرایطی برابر،  در مدت 27 روز 5000  دراز نشست انجام دادند. محققان در این مطالعه میزان چربی شكم،  باسن،  و قسمت بالایی پشت تنه را اندازه گیری كردند.

 اگر لاغری موضعی وجود داشت،  طبیعتا باید در این افراد میزان چربی شكم كاهش می‌یافت. چون در انجام درازنشست،  قسمتهای بالای پشت تنه و باسن به كار گرفته نمی‌شوند.

 مطالعه نشان داد كه تغییری در ضخامت چربی شكم یا در اندازه ی دور كمر ایجاد نشده است.

نمونه برداری بافتی نیز نشان داد كه تغییر مهمی‌در قطر لایه ی سلولهای چربی شكم ایجاد نشده است.

در واقع ورزشهای شكمی‌تنها عضلات دیواره ی شكم را استوار و محكم می‌كنند و با شكل گیری و استوار شدن عضلات شكم، ظاهر شكم بهتر می‌شود.

شما برای كاهش چربی شكم خود به چیزی بیشتر از درازنشست نیاز دارید.

 

 

نام (اجباری)

آدرس پست الکترونیکی (اجباری است اما نمایش داده نمی‌شود)

مرا برای نظر‌های بعدی به یاد بسپار

تصویر امنیتی جدید

All Rights Reserved – © 2018 | باز نشر مطالب پورتال سیمرغ تنها با ذکر نام و آدرس seemorgh.com مجاز می باشد.

معرفی انواع مختلف دراز و نشست و نحوه انجام حرکت آن ها
دراین بخش 5 دراز و نشست جدید را بفرست وار معرفی کرده و شیوه انجام هرکدام را همراه با شکل ارائه می دهیم ممکن است دراز و نشست جزو حرکات ورزشی جذابی نباشد ولی مطمئن باشید که از این 5 نوع جدید دراز و نشست و نتایج آن راضی خواهید بود.معرفی انواع مختلف دراز و نشست و نحوه انجام حرکت آن ها
دراز و نشست برای بسیاری از ما، یادآور کلاس های ورزش دوران ابتدایی است. اما دراز و نشست نباید تا این حد خسته کننده باشد. دراز و نشست انواع مختلفی دارد که می توانید آن ها را وارد برنامه ی ورزشی قدرتی شکمی و تناسب اندام تان کنید.
دراز و نشست های استاندارد عضلات راست شکمی (قسمت جلویی شکم) را درگیر می کنند در حالی که دراز و نشست های پهلو بیشتر عضلات مورب شکمی را درگیر می کنند و دراز و نشست های معکوس، عضلات قسمت پایین شکمی را هدف قرار می دهند که درگیر کردن آن ها معمولا کار دشواری است.
با این حال، انجام دراز و نشست های بی شمار شما را به شکم های شش تکه نمی رساند زیرا این تمرین تنها یک قسمت از پازل رسیدن به شکم شش تکه است. اما با انجام انواع مختلف دراز و نشست، دیگر از برنامه ی ورزشی شکمی خود خسته نخواهید شد
1- دراز و نشست با وزنه
سعی کنید برای تقویت بیشتر شکم، دراز و نشست معمولی را همراه با یک وزنه انجام دهید. با یک توپ پزشکی 4 کیلویی شروع کنید.
نحوه ی انجام حرکت: به پشت دراز بکشید، زانوها را خم کنید و کف پاها را روی زمین بگذارید و یک توپ پزشکی را با دو دست روبه روی قفسه ی سینه نگه دارید (البته توپ با بدن تماس نداشته باشد).
بدون آن که چانه به سینه برخورد کند، به جلو خم شوید. ممکن است توپ به سمت جلو و بالای بدن (به سمت وسط بدن) حرکت کند اما دقت کنید که آن را بالای بدن نگه دارید تا وزن آن را کاملا احساس کنید. پشت را به آرامی روی زمین قرار دهید.

2- دراز و نشست معکوس
این نوع دراز و نشست، عضلات تحتانی شکم را درگیر می کند بنابراین اگر می خواهید عضلات این قسمت را آب کنید، این حرکت را همراه با یک برنامه ی ورزشی هوازی انجام دهید و برنامه ی غذایی سالمی داشته باشید. با این که از لحاظ فنی نمی توان تنها چربی های یک نقطه را کاهش داد، ما با انجام این حرکت، به کاهش چربی های کلی بدن خود کمک خواهید کرد. کاهش چربی، باعث نمایان شدن عضلات زیرین می شود.
نحوه ی انجام حرکت: به پشت دراز بکشید و زانوها را 90 درجه خم کنید. ساق ها باید با زمین موازی باشند (حالت اولیه). دست ها را کنار بدن و کف دستان را روی زمین قرار دهید. همزمان با بازدم، عضلات تحتانی شکمی را منقبض کنید و باسن و کمر را از زمین جدا کنید. همزمان با دم، شکم را شل کنید و به حالت اولیه بازگردید. این حرکت را باید با انقباض عضلات شکم و بدون فشار دست ها به زمین انجام دهید.

3- دراز و نشست با پای بلند شده
این حرکت تلفیقی از انقباض عضلات تحتانی و حفظ تعادل در حرکت دراز و نشست معکوس و انقباض عضلات مرکزی در دراز و نشست معمولی است.
نحوه ی انجام حرکت: به پشت دراز بکشید و زانوها را 90 درجه خم کنید طوری که ساق ها با زمین موازی باشند (مانند دراز و نشست معکوس). این بار باسن و کمر از زمین جدا نمی شوند و ثابت هستند. دست ها را پشت سر ببرید و با انجام عمل دم، برای شروع حرکت آماده شوید.
همزمان با بازدم، سر و شانه ها را از زمین جدا کنید و یادتان باشد که چانه را به داخل قفسه ی سینه فشار ندهید. همزمان با پایین آوردن بدن، عمل دم را انجام دهید و برای تکرار حرکت آماده شوید. برای دشوارتر کردن حرکت می توانید همزمان با بلند کردن سر و شانه ها، باسن را هم از زمین جدا کنید – اما به یاد داشته باشید که برای جدا کردن باسن از زمین، نباید از انرژی جنبشی ناشی از حرکت استفاده کنید.

4- دراز و نشست قورباغه
دراز و نشست قورباغه ای را انجام دهید تا عضلات شکمی قوی تری داشته باشید. این نوع دراز و نشست نه تنها تعادل و پایداری شما را بالا می برد بلکه عضلات تحتانی شکمی و همه ی عضلات مرکزی را تقویت می کند.
نحوه ی انجام حرکت: روی زمین بنشینید و زانوها را خم کنید. کمی به عقب خم شوید؛ طوری که کمر شما با زمین، زاویه ی 45 درجه تشکیل دهد و ساق ها با زمین موازی شوند (حالت اولیه).
همزمان با صاف کردن پاها و باز کردن دست ها به دو طرف، عضلات شکم را منقبض کنید. دست ها و پاها را به حالت اولیه بازگردانید. این حرکت باز و بسته شدن را ادامه دهید.

5- دراز و نشست پا باز
برای انجام این حرکت، باید مفاصل ران انعطاف پذیری داشته باشید. اما حتی این طور هم نباشد، می توانید از فواید این حرکت بهره مند شوید و با گذشت زمان، به انعطاف پذیری لازم برسید.
نحوه ی انجام حرکت: روی زمین بنشینید، زانوها را به دو طرف خم کنید و کف پاها را به هم بچسبانید. خود را پایین بیاورید و پشت را روی زمین قرار دهید و دست ها را بالا ی سر قرار دهید. خود را بالا بکشید و به حالت نشسته بازگردید.
/ baghdaroo.com

نوشته شده توسط هدی بانکی · ۲۶دی, ۱۳۹۴

همه ما دیده‌ایم: زنان و مردانی که به تشک چسبیده‌اند و در سِت‌های زیاد دراز و نشست انجام می‌دهند تا زمانی‌که درشکم‌شان احساس سوزش کنند. اما آیا واقعا دراز و نشست به شما در کاهش وزن کمک می‌کند تا شکمی تخت و صاف داشته باشید؟ جواب مختصر این است: خیر! دراز و نشست تمرین پایه‌ای استقامتی برای میان‌تنه است اما به چربی سوزی کمکی نمی‌کند. اما چرا؟

چرا دراز و نشست به کاهش چربی شکم کمکی نمی‌کند؟

بسیاری از افراد به دنبال این هستند که چربی را در نقاط  مشخصی از بدن مانند شکم کاهش دهند. تعداد کسانی که تصور می کنند، انجام حرکت دراز و نشست باعث کم شدن چربی در ناحیه شکم می شود، کم نیست. همانطور که قبلًاً نیز مجله علم ورزش به این موضوعات اشاره کرده، باید توجه داشت، از نظر علمی و با توجه به روش های صحیح کاهش وزن و چربی بدن در نقاط ویژه آن مانند شکم امکان پذیر نیست و در واقع تلاش برای کاهش موضعی چربی بی حاصل است.

چون هنگام ورزش انرژی مورد نیاز منحصراً از ذخایر چربی عضلات فعال تأمین نمی‌شود، بلکه از سراسر بدن تهیه می شود، بنابراین تمرین روی گروه عضلانی خاص ممکن است باعث افزایش حجم عضلانی و  همچنین قدرت آن گروه عضلانی شود، ولی چربی بدن از تمام نقاط بدن کاهش می یابد.

باور به اینکه امکان کاهش چربی به صورت موضوعی امکان پذیر است مربوط به تحقیقی است که در سال ۱۸۹۵ انجام شده است. این پژوهش برای اولین بار ادّعا کرد که چربی در مناطقی که عضله فعّال است، به صورت موضعی کاهش می‌یابد، اما پس از آن تحقیقات دیگری صورت گرفت که خلاف آن را اثبات کرد، یعنی بر اساس تحقیقاتی که روی آزمودنی ها انجام شده کاهش چربی چندانی در نتیجه انجام حرکت دراز و نشست در شکم مشاهده نشده است.

مطلب مرتبط: ۱۱ دلیلی که باعث می شود نتوانید چربی شکم را آب کنید


فواید تقویت میان تنه

فواید این تمرینات برای سلامتی انکار نشدنی است. تمرینات مربوط به شکم، اندام را زیباتر کرده و اعتمادب نفس را بالا می‌برند، همچنین تعادل و هماهنگی را بهتر می‌کنند، ضمناً برای سلامت ستون فقرات هم مفیدند. عضلات شکمی شما مانند لنگری برای تمام بدن‌تان هستند، به‌همین دلیل ورزش دادن میان تنه از اهمیت خاصی برخوردار می‌باشد. اما اگر هدف شما داشتن اندامی مانند تصویر روی جلو مجله‌هاست، باید تغییراتی در سبک زندگی‌تان ایجاد کنید.


برای چربی سوزی، به تمرینات هوازی نیاز دارید

روشن است که فعالیت‌های هوازی فراگیر، برای کاهش وزن اصل اساسی است و حقیقتی است که باید با آن روبرو شوید. تمرینات روزانه شکم، به شما کمک می‌کند، فیبرهای عضلانی میان‌تنه‌تان را تقویت کنید، اما نمی‌تواند لایه چربی شکم‌تان را آب کند. اگر درحال حاضر، اصرار به کاهش وزن دارید، باید تمرینات تقویت میان‌تنه‌تان را با میزان لازمی از تمرینات هوازی همراه نمایید.

این بدان معنی نیست که مثل یک ورزشکار تمرین کنید، بلکه شدت تمرینات شما باید متوسط تا زیاد باشد. فعالیتی را انتخاب کنید که از آن لذت می‌برید: مانند دوچرخه‌سواری، کوهنوردی و شنا که برای کم کردن وزن مناسب هستند. دست‌کم ۱۵۰ دقیقه فعالیت هوازی در هفته داشته باشید تا تلاش‌های شما برای کاهش وزن نتیجه داشته باشد.


داشتن تغذیه سالم

اگر تغذیه درست و سالم همراه با برنامه ورزشی جامع نداشته باشید، نمی‌توانید به نتایج دلخواه‌تان برسید. شاید اشکالی نداشته باشد گاهی چیزبرگر یا برشی از پیتزا بخورید، اما مهم است که روزانه حداقل ۵ وعده میوه‌جات و سبزیجات مصرف کنید و همچنین به میزان لازم پروتئین سالم به بدن‌تان برسانید. منابع سالم پروتئین شامل سینه مرغ، گوشت کم‌چرب گوساله و غذاهای دریایی می‌شود

همچنین توصیه می‌شود نسبت به میزان غذاهایی که می‌خورید دقیق باشید. البته لازم نیست کالری‌ها را بشمارید، بلکه مهم است که یادتان باشد برای کاهش وزن باید روند مصرف کالری‌تان نزولی باشد. خوردن تقریبا ۳۵۰۰ کالری در هفته، یا هر روز ۵۰۰ کالری کمتر دریافت کردن، یعنی کم کردن نیم‌کیلو طی یک دوره هفت روزه.


نکته آخر

دراز و نشست به کاهش وزن شما کمکی نخواهد کرد، اما به این معنا نیست که رهایش کنید. عضلات شکمی شما، از هر بخش بدن‌تان حمایت می‌کنند، مانند ستون فقرات. یعنی تقویت میان‌تنه، جزء اساسی و ضروری تمام برنامه‌های تمرینی می‌باشد. تغذیه سالم همراه با فعالیت‌های هوازی، بخشی از این برنامه اصلاحی شما است. شاید این نکات ساده و سطحی به‌نظر برسند اما مهم است که بدانید محدودکردن خودتان به یک تمرین مثل درزونشست، و مدام درهم فشردن میان‌تنه و شکم، شما را به نتایجی که مدنظرتان است نمی‌رساند.


تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com


منبع: fitday

برچسب ها: دراز نشستدراز نشست لاغری شکمدراز و نشست شکم

مشخصا یه سری نقاط بدن مثل همین شکم بیشتر از نقاط دیگه چربی توشون ذخیره شده مثلا شکم در مقایسه با بازو!
آیا این نتیجه گیری غلط است که بگوییم زمانی که چربی سوزی انجام می شود(با تمرین هوازی) به طور کلی از مناطقی که چربی بیشتری دارند، چربی بیشتری سوزانده می شود؟ یعنی مثلا با فلان مقدار تمرین هوازی مقدار چربی ای که از شکم سوزانده می شود بیشتر از مقدار چربی ای است که از بازو سوزانده می شود؟

سلام، بعید به نظر می رسد تحقیقی صورت گرفته باشد که برآورد کند در یک فعالیت چه مقدار چربی و از چه نقاطی کاهش پیدا می کند، بیشتر فکر کنم بستگی به حجم چربی باشد که هر چه بیشتر باشد سخت تر هم شکسته می شود، شما وقتی تمرین هوازی انجام دهید متوجه خواهید شد چربی شکم دیرتر از سایر اعضا بدن از بین می رود

ممنون

سلام ظهر بخیر . ببخشین میشه بیشتر و با جرئیات واضح تر این مورد را تشریح کنین. مثلا اگه من بشینم و فقط تمرین بایسپس بزنم خب ، جریان خون در عضله ی جلو بازوی من افزایش پیدا میکند ایا منطقی هست بگم برای سوخت و ساز از چربیهای پایین تنه استفاده شده .. ببخشین اگه سوالم یه جوری هست اما میخوام دقیقتر بدانم ممنونم . از مطالب خوبتون تشکر میکنم .همچنین از پاسخ سوال قبلی من . مرسیییییییییی

سلام، وقتی شما روی یک عضله تمرین می کنید طبیعتاً اولین منبع گلیکوژن است، گلیکوژن نیز مقدار در عضله ذخیره است و مابقی در کبد، اما در بحث چربی سوزی، چربی که در ناحیه باوز هست مثل گیلکوژن نیست که به راحتی شکسته شود و در اختیار بدن به عنوان انرژی قرار بگیرد، به عنوان مثال آیا دقت کرده اید که چرا وقتی تمرینات هوازی به منظور کاهش وزن انجام می شود، چربی شکم دیرتر از سایر قسمت های بدن آب می شود؟ دلیل واضح است که چربی از تمام نقاط استفاده می شود و چون چربی در شکم بیشتر از سایر اعضا است کمتر و دیرتر چربی آن از بین می رود

سلام جناب استاد

میخواستم بدونم :
آیا بعنوان مثالانجام ۴۰ ، حرکت شنا یکجا مفید تر است یا اینکه در دو ست ۲۰ تایی و به فاصله انجام بشه

حمید

سپاس از شما


سلام

به هدف شما بستگی دارد. اگر برای افزایش استقامت عضلات نیاز به این نوع تمرین دارید پس بهتر است در هر ست تعداد بیشتری شنای سوئدی انجام دهید اما اگر هدف شما افزایش قدرت عضلانی و حجم عضلات سینه است بهتر است این ۴۰ تکرار به ۳ ست تقسیم شوند.

یک نکته درست برام مشخص نشد
یعنی برای تقویت عضلات میان شکم و سیکس پک ها دراز نشست فایده ای نداره ؟

کاملاً واضح استً در مطلب به این اشاره کرده ایم که تمرینات شکم برای تقویت عضلات شکم مناسب است نه برای چربی سوزی شکم

سلام دوستان.
یک سووال داشتم.
من چندین سال ورزش رزمی حرفه ای انجام دادم و الان ۲ ساله که بخاطر دیسک کمر دیگه مثل قبل تمرین نمیکنم.شکمم نسبت به قبل بزرگتر شده و خواستم بدونم چطور میتونم عضلاتشو قوی کنم؟دراز و نشست برام ممنوعه.البته بطور مرتب پیاده روی یا دویدن رو انجام میدم.

سلام. رعایت رژیم غذایی، پیاده روی و دویدن سبک، دوچرخه ثابت، حرکات جایگزین شکم مثل پلانک می توانند به شما کمک کنند.

سلام

آقای نجفی
ممنونم
پس اگر در چند ست انجام بشه بهتره

آیا درست فهمیدم ؟

حمید

سپاس از شما

همانطور که همکاران ما اشاره کرده است، بستگی به هدف شما بر اساس هدف نیز توضیح داده شده که چگونه انجام دهید

Man ghable emtehane fezeyolojim feshare sistoly va deyastolim omad paen hamon jory emtehan dadam fardash bwhtar ahodam goftam davaidan khob nist raftam badan sazim behtar ahod valu baz paen bod bad 2roz khob ahodam bad shanbe radtam didam bazy dostane hast bazy kardam valy kam morabim nazasht 1 taime kotah bazy kardam


سلام

قبل از هر چیزی به پزشک مراجعه کرده و یک چک آپ کامل دهید تا دلیل افت فشار شما مشخص شود. ممکن است مشکل حادی وجود داشته باشد که نیاز به درمان بالینی داشته باشد. در غیر اینصورت تمرینات را با شدت کم شروع کرده و به تدریج فشار رابالا ببرید.

۱mah ghable mosabeghad be che nokaty rayat konam

سلام
براى اب کردن چربى زیر شکم چه پیشنهادى دارید،

سلام. به زودی مطلبی در این زمینه ارائه خواهد شد.

نظر

وبسایت

برای اطلاع از دریافت نظر یا پاسخ به نظر شما این قسمت را تیک بزنید

تغذیه ورزشی / فیزیولوژی ورزشی

با بهترین روش های افزایش طبیعی تستوسترون آشنا شوید

۳ مرد, ۱۳۹۷

آسیب شناسی ورزشی

برای درمان آسیب ورزشی چه مواد غذایی و مکملی مصرف کنیم؟

۲۷ آبا, ۱۳۹۶

علم تمرین

ژنتیک چه تأثیری در بدنسازی و رشد عضلات می‌تواند داشته باشد؟

۳ مهر, ۱۳۹۶

تغذیه ورزشی

اصول تغذیه ورزشکاران مبتدی ها، قبل تمرین، هنگام و بعد تمرین

۲۳ خرد, ۱۳۹۷

دانستنی های علمی و سلامت

ورزش باعث بهبود کم خونی می‌شود یا پیشرفت آن؟

۴ ارد, ۱۳۹۷

تمرینات تناسب اندام / کاهش وزن

۷ ورزش برای لاغری و تناسب اندام مخصوص فضاهای کوچک

۲۲ آذر, ۱۳۹۶

با عضویت در خبرنامه علم ورزش جدیدترین مطالب به ایمیل شما ارسال می شود، به جمع دوستان ما بپیوندید

آیا تعریق باعث لاغری و چربی سوزی می‌شود؟

راهنمای خرید بهترین کفش پیاده روی

چگونه کفش مناسب دویدن را انتخاب کنیم؟

با مشکلات ناخوشایندی که حین تمرین پیش می‌آید، چه کنید؟

چرا تمرین در گرما از تمرین در ارتفاع بهتر است؟

در سال جدید چگونه شکاف بین خود و اهداف‌مان را ببندیم؟

بررسی تلخ‌ترین سوانح هوایی که به مرگ ورزشکاران ختم شده است

داستان مردی که با وجود سرطان، مدال طلای المپیک را به گردن آویخت

تاریخچه مشعل المپیک از یونان باستان تا ریو ۲۰۱۶

چه تکنولوژی‌‌های ورزشی جدیدی در المپیک ۲۰۱۶ استفاده می‌شوند؟

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به علم ورزش می باشد. کپی برداری از مطالب در دیگر سایت‌ها و رسانه‌های الکترونیک تنها با ذکر لینک منبع مطلب و هماهنگی، قانونی است. بازنشر مطالب در نشریات چاپی فقط با کسب اجازه قبلی و توافق درباره جزئیات نحوه انتشار میسر است.

طراحی پوسته: استایل وب ، پشتیبانی فنی: فرنیان

9

پیشنهاد شده برای شما :
0 سمیه فواید،علائم،خواص دسامبر 18, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *