فوايد ماشين هاي بادي

فوايد ماشين هاي بادي

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

فوايد ماشين هاي بادي

فوايد ماشين هاي بادي

ورود شمارا به پایگاه خبری (شادمهرمن)خوش آمد عرض می نمایم

مفتخرم که در برآوردن نیازهای فرهنگی -اجتماعی شهرم همواره تلاش داشته ام واینک با بهره از تجربیات فرهنگی اجتماعی خودم وهمکاری فرزندم آقا امیررضااولین نشریه شادمهررابدون وابستگی به فرد و گروهی وبمنظور معرفی توانمندیها-فرهیختگان -مدیران این سرزمین طلای سرخ وایجاد زمینه تبادل نظرراه اندازی وبه قول ……در این سایت به شدت خودم هستم به امیدترغیب جوانان به کسب علم و تلاش بیشتر که بدنبال آن شاهد پیشرفت علمی و توسعه شهرمان انشاء الله خواهیم بود پس ما را در رسیدن به هدف با ارسال نظرات -انتقادات ومطالب خودیاری نمایید. (چراغ این خانه همواره روشن خواهد ماند)برسرآنم که گر زدست برآید*دست به کاری زنم که غصه سرآید.احمد صداقت عضو شورای اسلامی دوره سوم وچهارم
تلفن:09151303680سامانه پیامکی 500010003000091

بمناسبت گرامیداشت هفته معلم

مدیر داریم شاد شاد

دوسش داریم ما زیاد

با …

استراتژی کشاورزان قدیمی در مقابل حملات گنجشکها به محصول جو …

فوايد ماشين هاي بادي

نامه دانش آموز دبستانی به رهبری

هستی صداقت دانش آموز پایه …

سه ماه و چهارده روز…
داستان زیر مربوط به شخص معتاد …

سال من چهار تومان
اصطلاح قدیمی که هنوز هم لابلای گفتگو …

فواید ومعایب وجود خودرو

فواید:

یکی ازفوایدهای وجود خودرو دراین است که ما راسریع به مقصد های دورمی رساند مثال درزمان های قدیم کسانی که می خواستند با شترواسب به سفربروند بایدزمانی طولانی رادرمسیرسفرطی مکردند اما امروزه با وجود خودرو ها مسافت های طولانی را درزمانی کوتاه می پیمایند. یا اگر درزمان های قدیم با شترواسب به مسافرت میرفتند ازشر راه زنان ودرندگان درامان نبودند ولی امروزه باوجود خودروها امنیت سفر بیشتر شده است.

معایب خودرو:

۱- آلودگی هوا

امروزه یکی ازمشکلات بشر آلودگی هوا است. شاید با خود بگویید که آلودگی ازکجا بوجود می آید ؟
جواب:استفاده بی رویه ازوسایل نقلیه و احداث بیش ازحد کارخانه هاست که موجب آلودگی هوا میشود.

آلودگی هوا باعث بیماری تنفسی وریوی میشود. . برای پیشگیری از این بیماری ها باید از وسایل نقلیه عمومی ویا استفاده از دوچرخه وکاشتن درختان وگیاهان می توانیم از این بیماری ها جلو گیری کنیم.

۲- ترافیک

ترافیک یکی از مشکلات امروزه شهر های بزرگ می باشد.برای اینکه از بوجود آمدن ترافیک جلو گیری کنیم باید ازوسایل نقلیه عمومی استفاده کنیم

البته این دانش آموز موفق الان یازدهم تجربی تحصیل می کند.

ارسالی از یک بازدید کننده

با سلام در تکمیل فرمایش شما برای استفاده عموم قرار میدم اگر میشه این مطلب رو هم اضافه کنید
فواید:
۱-یکی ازفوایدهای وجود خودرو دراین است که ما را سریع به مقصد های دورمی رساند .
۲-امروزه باوجود خودروها امنیت سفر بیشتر شده است.
۳-امکان حمل بار های سنگین و حتی چند تن بار با خودرو های سنگین.
۴-صرفه جویی در زمان و ایجاد موقعیت برای انجام کارهای بیشتر بجای اینکه بیشتر در راه باشیم.
معایب خودرو:
۱- آلودگی هوا:استفاده بی رویه ازوسایل نقلیه موجب آلودگی هوا میشود.
۲-دود خودرو باعث بیماری تنفسی وریوی میشود و سلامتی جانداران را به خطر می اندازد.
۳- ترافیک:ترافیک یکی از مشکلات امروزه شهر های بزرگ می باشد.
۴-کاهش تحرک جسمی افرادی که بیش از حد از خودرو برای رفت و آمد استفاده می کنند.
۵-خطر حوادث خطرناک در اثر رانندگی نامناسب و مرگ

مرسی خیلی کمک کردی☺️

دمت جیز?

لایک داری پسر

دستت درد نکنه خیلی مطالب خوبی گذاشتی خیلی به درد من خورد

عالیه مطالبا ممنون اقا پسر

ایول بابا مرسی اقا پسر مطلبات خیلی به من کمه کرد^^

سلام البته اقا امیرضا الان یازدهم تجربی یه

با سلام در تکمیل فرمایش شما برای استفاده عموم قرار میدم اگر میشه این مطلب رو هم اضافه کنید
فواید:
۱-یکی ازفوایدهای وجود خودرو دراین است که ما را سریع به مقصد های دورمی رساند .
۲-امروزه باوجود خودروها امنیت سفر بیشتر شده است.
۳-امکان حمل بار های سنگین و حتی چند تن بار با خودرو های سنگین.
۴-صرفه جویی در زمان و ایجاد موقعیت برای انجام کارهای بیشتر بجای اینکه بیشتر در راه باشیم.
معایب خودرو:
۱- آلودگی هوا:استفاده بی رویه ازوسایل نقلیه موجب آلودگی هوا میشود.
۲-دود خودرو باعث بیماری تنفسی وریوی میشود و سلامتی جانداران را به خطر می اندازد.
۳- ترافیک:ترافیک یکی از مشکلات امروزه شهر های بزرگ می باشد.
۴-کاهش تحرک جسمی افرادی که بیش از حد از خودرو برای رفت و آمد استفاده می کنند.
۵-خطر حوادث خطرناک در اثر رانندگی نامناسب و مرگ

ممنون

مرسی خیلی بهم کمک کرد خیلی گلی امیرضا

خیلی عالیه واسه پوشه کار

مرسی هفتمی ها براتون دعا میکنن

ممنون

ممنون خیلی به من کمک کردی

ممنون خیلی کمک کرد. از شما متشکرم.

سپاس خیلی کمک کرد

ممنون داداش کلاس هفتمی ها دعات میکنن???خیلی گلی مرسی

ممنون پسر جانم

فوايد ماشين هاي بادي

ممنون

سلام. مرسی از مقاله خوبت

ممنون از مطلبتون خیلی خیلی کمک کرد

دمت گرم عشقم


نام ( الزامی )


ایمیل ( الزامی )


سایت

یک + 5 =

Your email:

 

وب سایت شادمهر من
طراحی و میزبانی توسط
کاشمر هاست
کپی برداری از این سایت شرعا و و قانونا غیر مجاز بوده مگر با ذکر منبع

Your email:

Your email:

Your email:

 

انرژی باد مزایای فراوانی دارد و به همین دلیل امروزه در حال تبدیل به یک منبع انرژی به سرعت در حال گسترش در همه دنیا می‌باشد. تلاش‌های تحقیقاتی بر روی مشخص‌کردن چالش‌های پیش‌روی در زمینه استفاده وسیع‌تر از انرژی باد، متمرکز شده است.

مزایا

انرژی باد یک منبع انرژی تجدید پذیر می باشد که مانند سوخت های فسیلی آلوده کننده محیط زیست نیست.

انرژی باد بر خلاف نیروگاه ‌هایی که متکی به احتراق سوخت‌های فسیلی مانند ذغال‌سنگ و گاز طبیعی می باشند، هوا را آلوده نمی‌کند. توربین‌های بادی هیچ گونه مواد آلوده کننده ای را وارد اتمسفر نمی‌کنند و در نتیجه باعث تولید باران اسیدی یا گازهای گلخانه‌ای نمی شوند. انرژی بادی یک منبع انرژی داخلی می‌باشد که داخل تولید می‌شود. منابع بادی ملی بسیار زیاد می‌باشند. انرژی بادی متکی به توان تجدیدپذیری باد می‌باشد که می دانیم این انرژی هیچ‌گاه تمام نمی‌شود.

باد در واقع شکلی از انرژی خورشیدی است.

فوايد ماشين هاي بادي

بادها بر اثر عوامل زیر ایجاد می شوند:

گرم‌شدن اتمسفر توسط خورشید

گردش زمین

عوارض نامسطح بودن زمین

یکی از ارزانترین تکنولوژی های تولید انرژی، تکنولوژی تولید انرژی از باد است که امروزه در دسترس می‌باشد و هزینه تولیدی، بین 4 تا 6 سنت به ازای هر کیلووات ساعت دارد که این میزان بستگی به منبع باد و مقدار سرمایه گذاری دارد، طبیعتاً هر قدر میزان سرمایه گذاری بیشتر باشد نیروگاه بزرگتری خواهیم داشت و به خاطر تولید بیشتر بهای هر کیلووات انرژی کمتر خواهد شد. توربین‌های بادی را می‌توان در مزارع و مراتع نصب کرد و به این ترتیب از این مناطق روستایی که بهترین مناطق بادخیز می‌باشند بهره اقتصادی برد. کشاورزان و مرتع‌داران می‌توانند از زمین خود همچنان استفاده کنند چرا که توربین‌های بادی فقط جزء کوچکی از زمین را اشغال می‌کنند. صاحبان نیروگاه‌های بادی می‌توانند مقداری اجاره به کشاورزان و مرتع‌داران برای استفاده از زمین آنها، بپردازند.

معایب

نیروی باد، باید با منابع تولیدی برق سنتی از نظر هزینه‌ها رقابت کند. در یک منطقه بادخیز، مانند مزارع بادی (نیروگاه‌های بادی)، بسته به اینکه این مناطق تا چه میزان پرانرژی باشند، می‌توانند از لحاظ هزینه، قابل رقابت با منابع سنتی باشند یا اینکه نباشند. با اینکه در 10 سال گذشته هزینه استفاده از انرژی باد به طرز چشمگیری کاهش یافته است، اما هنوز این فن‌آوری نیازمند یک سرمایه‌گذاری اولیه بسیار زیاد نسبت به مولدهای با سوخت فسیلی می‌باشد.

مهمترین چالش در برابر استفاده از باد به عنوان یک منبع انرژی اینست که باد ناپایدار است و هنگامی که برق موردنیاز است، به صورت دائمی نمی‌وزد . انرژی باد را نمی‌توان ذخیره کرد (مگر اینکه از باطری‌هایی برای ذخیره انرژی، استفاده شود) و همچنین نمی‌توان همه بادها را جمع کرد تا جوابگوی برنامه‌های زمانی نیاز به برق باشند.

 مکان‌های بادخیز خوب، غالباً در مناطق دورافتاده واقع شده‌اند که از شهرهایی که نیازمند برق می‌باشند فاصله بسیار دارند، البته ممکن است که زمین های مناسب و بادخیزی نیز در نزدیکی مناطق نیازمند انرژی وجود داشته باشد، اما استفاده های بهتر و با ارزشتری از آن زمین بعمل آید، نباید فراموش کرد که بهره برداری از زمین های با ارزش حومه شهرهای بزرگ به علت کاربردهای فراوانی که این زمین ها دارند، برای ایجاد نیروگاه بادی مقرون به صرفه نیست.

هرچند که نیروگاه‌های بادی در مقایسه با نیروگاه‌های سنتی اثرات مخرب کمتری بر روی محیط زیست دارند، ولی مواردی همچون صدای ایجاد‌شده توسط پره‌های روتور و اثرات بصری از مشکلات آنها هستند و همچنین گاهی اوقات پرندگان با پرواز کردن به سمت روتور این توربین‌ها و در نتیجه برخورد با آن کشته می‌شوند. بسیاری از این مشکلات با پیشرفت‌های فن‌آوری یا با نصب صحیح نیروگاه حل شده و یا کاهش یافته است.

http://hvac-eng.ir/thread-1372.html

انرژی باد و محیط زیست

گسترش روزافزون نیاز به انرژی و محدودیت منابع فسیلی، افزایش آلودگی محیط زیست ناشی از سوزاندن این منابع، بحث گرم شدن هوا و اثرات پدیده گلخانه‌ای، ریزش باران های اسیدی و ضرورت متعادل نمودن نشر CO2 همگی لزوم صرفه جویی در مصرف سوخت های فسیلی و توجه مضاعف به استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر را ایحاب می کند.

 در بین انرژی های تجدیدپذیر، انرژی باد یکی از اقتصادی ترین روش های تولید برق است که آلودگی محیط زیست را در پی نداشته و پایان پذیر نیز نیست. طبق آمار موجود تولید هر کیلو وات ساعت انرژی الکتریکی از باد می تواند از انتشار حدود یک کیلوگرم CO2 در مقایسه با نیروگاه های سوخت فسیلی جلوگیری نماید. به طور کلی با جایگزینی انرژی برق بادی به جای انرژی برق تولیدی از نیروگاه سوخت فسیلی می توان از انتشار گازهای گلخانه ای کاست. به عنوان نمونه در منجیل هر توربین 500 کیلووات در سال حداقل 1500000 کیلووات ساعت انرژی برق تولید می نماید که باعث کاهش آلاینده های محیط زیست به مقدار زیر خواهد گردید:

CO2 1275000 Kg

 SO2 4350 Kg

 NOx 3900 Kg

 خاک 150 Kg

 خاکستر 82500 Kg

در زمانی که برق مورد نیاز شبکه توسط توربین های برق بادی تزریق می شود برق تولیدی سایر نیروگاه ها کاهش یافته از این رو در مصرف سوخت فسیلی این نیروگاه ها صرفه جویی می گردد که با توجه به میزان تزریق برق بادی به شبکه، از انتشار آلاینده های محیط زیست کاسته خواهد شد.

 از طرف دیگر می توان به جاذبه های طبیعی و چشم انداز سیستم های انرژی بادی که در معرض دید افراد قرار می گیرند اشاره کرد که نمایی از انرژی پاک برای مردم تلقی می شود. در ضمن از سطح زمینی که برای احداث مزرعه برق بادی اختصاص می یابد 99% آن قابل استفاده می باشد. گرچه پره های توربین های بادی نوعا بیشتر از 10 متر !! قطر دارند اما از آنجا که در ارتفاع بالاتر از 20 متری قرار دارند، اجازه فعالیت های کشاورزی و دامپروری تا کنار برج توربین ها همچنان فراهم است و شواهد موید این است که حیوانات اهلی و وحشی اطراف مزارع بادی نیز متحمل اثر سوئی نمی گردند. هم چنین مطالعات در کشورهای پیشرو در این تکنولوژی نشان می دهد که تنها 1% از کل سطح مزارع بادی توسط خود این توربین ها اشغال می شوند. در نتیجه با توجه به موارد فوق انرژی بادی در کاهش هزینه های اجتماعی در مقایسه با نیروگاه های سوخت فسیلی که در برگیرنده اثرات برون زایی منفی می باشند توجیه پذیر می باشد و برق حاصل از آن می تواند به عنوان یک انرژی پایدار در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور مورد استفاده قرار گیرد.

http://hvac-eng.ir/thread-452.html

توربینهای بادی چگونه کار می کنند

باد شکلی از انرژی خورشیدی است. باد از گرمایش غیریکنواخت اتمسفر به وسیله خورشید، نامنظم‌بودن عوارض زمین و گردش زمین به وجود می‌آید. الگوهای باد توسط چین‌خوردگی‌های زمین، جنگل‌ها، مراتع و سطح ‌آب‌ها تغییر شکل می‌یابد.

انسان‌ها از حرکت و جریان باد برای اهداف مختلفی استفاده می‌کنند مانند: دریانوردی، به پرواز درآوردن کایت و بادبادک، و حتی تولید برق.

 عبارت انرژی بادی یا توان بادی بیانگر فرآیندی است که طی آن از باد برای تولید انرژی مکانیکی یا برق استفاده می‌شود.

 توربین‌های بادی انرژی جنبشی بادها را به توان مکانیکی تبدیل می‌کنند. از این توان مکانیکی استفاده‌های مختلفی می‌توان کرد (مثل آرد‌کردن دانه‌ها یا پمپ‌کردن آب) یا اینکه یک ژنراتور می‌تواند این انرژی مکانیکی را به برق تبدیل کند.

 بنابراین، توربین‌های بادی چگونه برق تولید می‌کنند؟

 به بیان ساده، یک توربین بادی درست عکس یک پنکه عمل می‌کند. یعنی به جای اینکه از برق برای تولید باد استفاده کند (مانند آنچه که در پنکه اتفاق می‌افتد) از باد برای تولید الکتریسیته استفاده می‌کند.منظره هوایی از یک نیروگاه بادی نشان می‌دهد که چگونه دسته‌ای از توربین‌های بادی می‌توانند برای شبکه انتقال برق، تولید برق کنند. برق از طریق خطوط انتقال و توزیع به منازل، ادارات، مدارس و … می‌رسد.

 

http://hvac-eng.ir/thread-1373.html

 

بهترین ها از نمایشگاه انرژی بادی سال ۲۰۱۰

از دوران باستان، انسانها از نیروی باد استفاده می کردند. در حدود سال ۵۰۰۰ قبل از میلاد کشتی هایی که به رود نیل سفر می کردند، از نیروی باد استفاده می کردند. در ایران و چین، از سال ۲۰۰ قبل از میلاد برای آسیاب کردن غلات و پمپ آب، از باد استفاده می شد و به مرور زمان انرژی بادی برای بسیاری از اهداف دیگر از جمله اره کردن چوب، ساخت کاغذ و خشکاندن دریاچه ها و مرداب ها به کار رفت. از انتهای قرن ۱۹، برای تولید برق از نیروی بادی استفاده شد.

 

فوايد ماشين هاي بادي

اولین توربین های بادی تولید کننده برق، در سال ۱۸۸۷ توسط جیمز بلیت در اسکاتلند، و چارلز اف براش در ایالات متحده آمریکا ساخته شد. امروزه، انرژی بادی از جمله قسمت های به سرعت رو به رشد در بخش انرژی است. در حال حاضر برق تولید شده با باد، ۲ درصد از منبع برق جهان را تشکیل می دهد و لذا جای بیشتری برای رشد وجود دارد. در چندین کشور، انرژی بادی، درصد بالایی از تولید برق ملی را تشکیل می دهد، از جمله در دانمارک (% ۲۰)، ایرلند (% ۱۴)، پرتغال ( %۱۱)، اسپانیا (% ۱۱) و آلمان (% ۸).

به گفته شرکت “دی ویند” که از سازندگان خلاق توربین بادی است، پتانسیل فنی طولانی مدت انرژی بادی، ۵ برابر میزان کنونی انرژی تولید شده در جهان، و ۴۰ برابر تقاضای کنونی جهان برای برق است.

 

مهمترین و برجسته ترین نمایشگاه، از صنعت بین المللی انرژی بادی در هوسوم، آلمان برگزار شد.

 حدود ۹۰ شرکت، آخرین فن آوری خود را عرضه کردند و در مورد پیشرفت های بیشتر در این بخش اطلاعاتی را عرضه نمودند. بسیار تأثیرگذار است که در عین حالی که در انتظار توافقنامه های بین المللی در مورد تغییرات اقلیمی و دیگر چیزها هستیم، این نمایشگاه بازرگانی ثابت می کند که با همکاری کارخانجات، برنامه ریزان، تولیدکنندگان و مهندسان، بدون انتظار برای تصمیمات سیاسی، بهترین پیشرفت فنی حاصل شده است.

شرکت های مختلف تولیدکننده توربین های بادی

 شرکت آلمانی “وینرژی”، با تولیدکنندگان توربین بادی کار می کند. این شرکت تولید کننده سیستم های راه اندازی و اجزاء آنهاست که می توانند باد را به برق تبدیل نمایند.

آقای استفان تنبروک مدیر شرکت وینرژی، یک گیربکس را معرفی کردند که می تواند قدرت ایجاد شده از توربین های موجود را تا % ۳۰ افزایش دهد.

 آنها از این فرصت استفاده کرده و این نوع از گیربکس جدید را به بازدیدکنندگان در نمایشگاه نشان دادند. این یک مفهوم جدید است و اساس آن همان مفهومی است که چندین سال پیش در صنعت گیربکس به کار می رفت. آنها از این مفهوم موجود با عملکرد ثابت شده، استفاده می کنند و آن ر ا برای صنعت توربین بادی به کار می برند. مزیت عمده این نوع گیربکس این است که در آن تقسیم بار چندگانه صورت می گیرد که در کوچک نگه داشتن نسبی ابعاد آن تأثیر گذار است، هرچند اینک خیلی بزرگ است.

 

سرعت متوسط باد در اقیانوس ها % ۹۰ بیشتر از خشکی است. به عبارت دیگر، یک ایستگاه توربین بادی که در ساحل واقع شده، معمولاً می تواند نسبت به توربینی که در خشکی قرار گرفته، انرژی بیشتری تولید کند.

در سال ۲۰۰۹، شرکت “دویند” تحت مالکیت شرکت کشتی سازی و مهندسی دریایی دوو از کره جنوبی (دی اس ام ای) قرار گرفت، که یکی از بزرگترین شرکت های کشتی سازی در جهان است. از این رو “دویند” هم اینک بیشتر بر ساخت توربین های بادی ساحلی تمرکز دارد.

دکتر سونگ کان هان، مدیر برنامه ریزی مهندسی جی ام بی اچ شرکت، از شعبه های شرکت اصلی “دویند”، در مورد آخرین پیشرفت های این شرکت در زمینه فن آوری می گویند:

 “ما مبدل مکانیکی را به سیستم توربین ها اضافه کردیم. و این به ما کمک کرد که بتوانیم بوسیله ژنراتور برق متناوب تولید کنیم. بخش شماره ۴، در توربین ما بسیار بی همتاست، چون ما ژنراتورهای گیرنده دارای مبدل الکتریکی نداریم. لذا اکثر توربین های بادی از ژنراتور و مبدل استفاده می کنند، اما ما فقط از “وین درایو” و ژنراتور استفاده می کنیم و این مستقیماً به شبکه برق متصل می شود. لذا این روزها، از آنجا که تقاضا برای توربین بادی رو به افزایش است، مردم بیشتر و بیشتر به کیفیت برق اهمیت می دهند. اما با استفاده از توربین ما، می توانند به راحتی به برقی با کیفیت بسیار بالا دسترسی داشته باشند.”

 

“گروه اوستویند” شرکتی است که در فرانسه، آلمان، جمهوری چک و دیگر کشورها مزارع بادی می سازد. “گروه اوستویند” در سال ۱۹۹۴ و توسط خانم گیسلا وندلینگ لنز و آقای اولریک لنز بنا شد، و دلیل این کار ساخت کارخانجات توان هسته ای در منطقه آنها بود. این دو آرزو داشتند برای ساکنین محل، منبع انرژی جایگزینی پاک و ایمن فراهم نمایند. تا به امروز این شرکت ۴۱۲ توربین را طراحی و تولید کرده است، که مجموع انرژی خروجی آن ۵۷۳ مگاوات است.

آقای کریستوف مارک میدر، رئیس ارتباطات در “گروه اوستویند” در مورد پیشرفت ها در زمینه مزارع بادی می گویند:

 “در بخش انرژی، ما می گوییم: جهانی فکر کنید و محلی عمل نمایید. این بسیار واضح است. لذا، آلمان مدلی است برای بسیاری از کشورهای صنعتی. در واقع انرژی در شهرها مصرف می شود، و در آینده شهرها علاوه بر مصرف، جایی برای تولید انرژی نیز خواهند بود. و مزیت انرژی های زیست پایدار نظیر توان بادی نیز همین است، اینکه می تواند در همان جایی که به انرژی نیاز دارید، آن را تولید کنید و بعد آن را مصرف نمایید. شما می دانید که انرژی به کجا می رود، پول به کجا می رود، اما ارزش افزوده در محل باقی می ماند و این نکته بسیار مهمی است.”

در پایان سال ۲۰۱۰، این شرکت ساخت پارک جنگلی بادی فاسانری را در باواریا، آلمان آغاز کرد. این پروژه نمونه ای است از اینکه چطور می توان از نوک درختان جنگل، انرژی بادی را برداشت کرد، و در بخش های زیرین بی نظمی ایجاد نکرد. در باواریا، تأثیرات اقلیمی بر جنگل ها بسیار عظیم و مشهود بوده است. نیاز است که کاری کنیم و در تولید برق، هم اینک توان بادی مؤثرترین گزینه در زمینه انرژی های زیست پایدار است.

 

وستاس از دانمارک بزرگترین سازنده توربین های بادی است. این شرکت، در ژانویه ۲۰۱۱، جایزه ۱٫۵ میلیون دلاری “انرژی آینده زاید” را به خاطر کمک های برجسته در زمینه انرژی زیست پایدار دریافت کرد. وستاس یک مرکز آزمایشی بزرگ در دانمارک دارد، و بخش های مختلف توربین را آزمایش می کند. آنها شرایط کار توربین را در دوره ای بالغ بر ۲۰ سال مورد بررسی قرار می دهند، تا وقتی توربین را می فروشند مشتری بداند که این توربین با دوام است، و می تواند تا ۲۰ سال برای او کار کند. در این توربین، ابداعات جدید و مهمی به کار رفته است. تیغه ها ۵۴ متر طول دارند و خیلی، خیلی سبک هستند و البته خیلی، خیلی قوی. آنها طوری طراحی شده اند که بتوانند توربین را در بادهای بسیار کم سرعت نیز بچرخانند. ایده این است که باد دارای انرژی است و کار توربین این است که تا حداکثر میزان ممکن انرژی باد را بگیرد. لذا این توربین طوری طراحی شده که با بادهای بسیار کم سرعت نیز بچرخد و تا بادهای بسیار پر سرعت همچنان به کارش ادامه دهد.

در خود توربین نیز ابداعات دیگری انجام شده که به آن امکان می دهد تا مدت زمان طولانی تر و بدون نیاز به تعمیر یا نگهداری به کارش ادامه دهد. همچنین ابداعی که آن را از نظر تکنولوژیکی بسیار پیشرفته می سازد و توربینی بسیار مطمئن و پربازده به ما عرضه می نماید. یک ابداع مهم در اینجا ژنراتور است و سیستم هایی که آن را به شبکه برق وصل می کند. این اساساً طوری طراحی شده که در هر جایی در جهان باشید، و هر نوع شبکه برقی که داشته باشید، بتوانید این توربین را بدون مشکلات زیاد به شبکه برق وصل کنید، و این سبب می شود که مشتریان خیلی راحت تر بتوانند یک مزرعه بادی راه بیندازند و فوراً از آن برق دریافت کنند.

 

کشورهای مختلف استانداردهای مختلفی برای شبکه های برق خود دارند و این طوری طراحی شده که با سیستم اکثر کشورها سازگار باشد.

شرکت انرکان از آلمان یکی از سازندگان برجسته توربین های بادی در جهان است. این شرکت که در سال ۱۹۸۴ بنا شده و تا به امروز بیش از ۱۷ هزار توربین بادی در سراسر جهان نصب کرده و در مجموع ظرفیت تولید برق آن بیش از ۲۲ گیگا وات است.

 یک چیز خاص در مورد توربین های این شرکت، این است که فن آوری لرزش و صدای کم در آنها به کار رفته و از جعبه دنده نیز استفاده نمی کند. این دستگاه جدید، توربین ای ۱۰۱ است که ظرفیت آن ۳ مگاوات می باشد. یک نکته جدید در مورد این توربین این است که قطر پره های آن زیادتر است، و این امر برای افزایش بازدهی توربین مهم است.

 چالش آینده نزدیک این شرکت، ذخیره سازی و تلفیق شبکه های برق است. همچنین به یک شبکه برق هوشمند نیاز دارند که نه فقط در هنگام نیاز فرد، بلکه در هنگام توزیع برق نیز از برق استفاده کند.

 

به گفته شرکت مشاوره انرژی آمریکا به نام “روشهای فنی انرژی”، در ۲۰ سال گذشته هزینه برق تولیدی توسط توربین های بادی % ۸۰ کاهش یافته و اینک کمتر از ۵ سنت به ازای کیلووات ساعت در آمریکاست، قیمتی که با آنچه توسط فروشندگان برق تولیدی با دیگر روش ها ارائه می شود، قابل رقابت است.

 آلمان به عنوان کشوری صنعتی نشان داده که اگر در این زمینه واقعاً اشتیاق وجود داشته باشد، تا چه حد می توان پیشرفت کرد. به ویژه که امروزه هنوز منابع برق در بعضی کشورها وجود ندارد. آنها حالا این شانس را دارند که به جای استفاده از سیستم های نیازمند تغییر، از همان ابتدا از سیستم های جدید بهره برند.

از مشخصه توربین های بادی

انرژی بادی، آلاینده ای تولید نمی کند که این یعنی گاز گلخانه ای تولید نمی کند، نه از آن دسته که با ماشین ما تولید می شود و نه هیچ گونه دی اکسید کربن، و از منابع طبیعی که در محل وجود دارد، استفاده می کند. این یعنی با زغال سنگ کار نمی کند، یعنی نیازی به حفر معدن ندارد و برای انتقال سوخت های فسیلی از کامیون استفاده نمی شود. در عوض، به سادگی از همان چیزی که در محل است، استفاده می کند که باد است. یعنی کمترین دخالت در طبیعت.

 

خود دستگاه تولید انرژی در واقع یک میله بلند است با یک پره روی آن که به راحتی نصب و پیاده می شود. یک نکته بی نظیر در تیغه های بادی توربین این است که از مواد بسیار مدرن ساخته شده؛ از پلاستیک های فشرده فیبری. با توجه به اندازه تیغه، وزن آن بسیار کم است. توربین بادی یک ساختار بسیار پیچیده دارد. لذا فقط یک بخش از آن، جالب نیست. بلکه ارتباط جنبه های مختلف آن با هم، مهم است. در اینجا مسئله کارایی آیرودینامیک است، اما همزمان، باید وزن تیغه نیز کم باشد. این امکان وجود ندارد که آن را % ۱۰ سنگین تر کنیم، فقط برای اینکه عملکرد توربین، ایمن تر باشد. باید بار و وزن تیغه را در یک محدوده مشخص نگه دارند.

 

منبع:

http://hvac-eng.ir/thread-1787.html

سلام
واقعا مطالب بسیار مفیدی دارید از خوندنشون لذت بردم
[قلب]
خیلی متشکرم[گل]

ممنون خیلی خوب بود

نشان‌گذاری

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است
[[رده:نمادهای
نوشتار]]

فوايد ماشين هاي بادي

فوايد ماشين هاي بادي

9

پیشنهاد شده برای شما :
0 بهار رحیمی مدل آوریل 3, 2019
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *