فوايد دمنوش نعنا فلفلي

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی :

 

خواص بی نظیر نعنا فلفلی!نعنا فلفلی

مدام کسالت دارید؟ در هضم غذا مشکل دارید؟ پاهایتان درد می‌کند؟ زیاد عرق می‌کنید؟ نفستان بدبو شده؟ اگر جوابتان به این سوالات مثبت است برایتان درمانی از دل طبیعت آورده‌ایم که راست کار خودتان است. نعنا فلفلی!مدام کسالت دارید؟ در هضم غذا مشکل دارید؟ پاهایتان درد می‌کند؟ زیاد عرق می‌کنید؟ نفستان بدبو شده؟ اگر جوابتان به این سوالات مثبت است برایتان درمانی از دل طبیعت آورده‌ایم که راست کار خودتان است. نعنا فلفلی! این سبزی نه تنها تمام مشکلاتی که بر شمردیم را رفع و رجوع می‌کند بلکه کلی خاصیت دیگر نیز دارد که در ادامه‌ی مطلب خواهید خواند. با ما همراه باشید. نعنا فلفلی برای هضم راحت غذاغذا را خورده نخورده احساس نفخ و سنگینی می‌کنید و همیشه با هضم غذا مشکل دارید! درمان آن خیلی ساده است نعنا فلفلی را دریابید. به خاطر اینکه باعث افزایش ترشح صفرا شده و برای همین هم به هضم غذا کمک می‌کند. سازمان جهانی سلامت استفاده از عصاره‌ی روغنی (افشره‌ی خوراکی) نعنا فلفلی را برای درمان سندرم روده‌ی تحریک‌پذیر و رفع مشکلات گوارشی مانند نفخ و ورم معده به رسمیت شناخته است.

روش استفادهروی یک حبه قند 2 قطره عصاره‌ی روغنی نعنا فلفلی بچکانید و آن را در دهان بگذارید تا آب شود. می‌توانید روزانه سه مرتبه این کار را انجام دهید. می‌توانید از عطاری این عصاره‌ی روغنی را تهیه کنید. نعنا فلفلی برای داشتن نفس خوشبوبوی بد دهان روی اعتمادبه‌نفس آدم‌ها تأثیر منفی می‌گذارد و باعث عذاب است. نگران نباشید نعنا فلفلی کمکتان می‌کند. نعنا فلفلی ضد باکتری است و تجمع میکروب‌ها در دهان را کاهش می‌دهد. برای همین هم دهان تمیز و خوشبو می‌شود. علاوه بر این نعنا فلفلی سرشار از «منتول» است و برای همین هم دهانتان به مدت طولانی تازه و خوشبو می‌ماند.

روش استفاده1 قطره عصاره‌ی روغنی یا همان افشره‌ی خوراکی نعنا فلفلی را روی یک حبه قند بچکانید و داخل دهانتان بگذارید.نعنا فلفلی برای مقابله با حالت تهوعحالتان خوب نیست و حالت تهوع دارید. نگران نباشید عصاره‌ی نعنا فلفلی کمکتان می‌کند. خواص این سبزی دستگاه گوارش را بهبود داده و حالت تهوع را رفع می‌کند.

روش استفاده2 قطره عصاره‌ی روغنی نعنا فلفلی را در یک قاشق چای‌خوری عسل بچکانید و آن را ببلعید. تا بهبودی کامل روزانه دو مرتبه این کار را تکرار کنید. نعنا فلفلی: ضد درد طبیعیاگر انگشتتان جایی گیر کرده و درد می‌کند یا اینکه پایتان پیچ خورده و درد می‌کند! به نعنا فلفلی اعتماد کنید. عصاره‌ی روغنی نعنا فلفلی برای تسکین درد موثر است. به خاطر اینکه خاصیت ضدالتهابی دارد. دوم هم به خاطر اینکه حاوی «منتول» است که خاصیت خنک‌کنندگی دارد و مانند مسکن عمل می‌کند.

روش استفادهزمانی که ضربه‌ای به یکی از اعضای بدنتان وارد می‌شود دو قطره از این عصاره‌ی روغنی نعنا فلفلی را روی آن ریخته و ماساژ دهید تا کاملا جذب پوست شود. هر روز دو تا سه مرتبه این کار را تکرار کنید تا درد از بین برود.

 

  نعنا فلفلی برای مقابله با تعریق زیادبرای برخی‌ها فرقی نمی‌کند که هوا سرد باشد یا گرم! مدام در حال عرق ریختن هستند. اگر شما هم جزو این افراد هستید از عطاری محلتان عصاره‌ی روغنی نعنا فلفلی بخرید. این سبزی خاصیت آنتی باکتریایی دارد و روغن آن نیز باکتری‌های ساطع شده از عرق را ناکار می‌کند. این سبزی سرشار از «منتول» است و خنکی و تازگی طولانی مدتی ایجاد می‌کند.

روش استفادهداخل یک پیاله یک قاشق غذاخوری الکل 90 درصد بریزید و 1 قطره عصاره‌ی روغنی نعنا فلفلی به آن اضافه کنید. یک گلوله پنبه به این ترکیب آغشته کرده و کف پاها و زیر بغل‌ها بمالید.  نعنا فلفلی برای رفع خارش پوستکهیر، زونا، آفت. عصاره‌ی نعنا فلفلی درمانی برای رفع خارش پوست محسوب می‌شود. این سبزی خواص مسکنی دارد و می‌تواند به سرعت خارش را رفع کند.

روش استفاده1 قطره عصاره‌ی روغنی نعنا فلفلی را در کرم یا پماد مورد استفاده‌ی تان بزنید و آن را روی پوستتان بمالید. نعنا فلفلی برای تسکین پاهای دردناکاگر در پاهایتان احساس درد می‌کنید به فکر یک حمام پا با نعنا باشید. این سبزی باعث تسکین درد می‌شود.

روش استفادهیک لیتر آب بجوشانید و یک مشت برگ نعنا فلفلی داخل آن بریزید. اجازه دهید به مدت ده دقیقه بجوشد و سپس محلول را صاف کنید. محلول را داخل یک تشت بریزید و دوباره به آن آب اضافه کنید تا روی پاهایتان را بپوشاند. اجازه دهید پاهایتان ده دقیقه در این آب بماند.نعنا فلفلی برای تسکین میگرنعصاره‌ی روغنی یا همان افشره‌ی خوراکی نعنا فلفلی برای هر دردی دواست. برای همین برای تسکین دردهای میگرنی نیز موثر است.

روش استفاده1 قطره عصاره‌ی روغنی نعنا فلفلی را در کمی روغن گیاهی مانند روغن زیتون حل کنید و روی شقیقه‌هایتان زده و ماساژ دهید. توجه توجهمصرف خوراکی نعنا فلفلی برای افرادی که از سنگ کیسه‌ی صفرا دارند توصیه نمی‌شود. از این گذشته مصرف عصاره‌ی خوراکی برای خانم‌های باردار و شیرده و همچنین کودکان زیر دو سال مورد منع مصرف دارد. منبع:tebyan.net

 

منبع = هلپ کده

 

تغذیه با عملکرد شناختی ارتباط دارد ولی پژوهشگران تاکنون این ارتباط را مشخص نکرده بودند.

 

 

چای نعناع فلفلی بسیار خوشمزه است. ثابت شده است که چای نعناع فلفلی فواید بهداشتی، سلامتی و زیبایی نسبتاً شگفت انگیزی نیز دارد. از نوک موهای سر گرفته تا نوک انگشت پا، فواید چای نعناع فلفلی می تواند متنوع و بسیار قوی باشد.

 

اکنون وقت آن رسیده که بدانیم چای نعناع فلفلی – این معجزه ی کارگر- دقیقاً چیست؟ از نام آن شروع می کنیم: چای نعناع فلفلی در واقع کمی بدشانس است. در بسیاری از دمنوش های نعناع فلفلی که از فروشگاه خریداری می کنید، برگ چای وجود ندارد، و این برای بسیاری از فوایدی که در زیر مشاهده خواهید کرد، چیز خوبی است. از آنجا که چای نعناع فلفلی اغلب برای تسکین استرس و آرامش استفاده می شود، قطعا دارای کافئین نمی باشد.

 

اما یکی دیگر از دلایل اینکه ما چای نعناع فلفلی را دوست داریم این است که آن تهیه ی آن بسیار راحت است. نعناع گیاهی است که کاشت و رشد آن ساده است – در حقیقت، سخت ترین چیز در مورد پرورش نعناع، حفظ آن از در برابر حمله ی چیزهای دیگر است.

 

نعناع در مکان های خنک و تاریکتر رشد می کند، بنابراین می توانید آن را در گلدان یا در سایه یا در باغچه گیاهان داخل سالن خانه تان بکارید. اطمینان حاصل کنید که حداقل هفته ای یک اینچ آب به آن می رسانید.

 

هنگامی که نعناع را رشد داده و آماده ی جمع آوری و خشک کردن آن برای چای هستید، آن را صبح زود برداشت کنید. برگهای نعناع را در مکانی تاریک آویزان کنید تا کاملاً خشک شود، سپس آنها را جمع آوری کرده تا موقع شستن فرابرسد.

 

 

 

 

هنگامی که استرس و اضطراب دارید، چای نعناع فلفلی یکی از بهترین انتخاب ها است. منتول که به طور طبیعی در گیاه نعناع وجود دارد، به عنوان آرامبخش عضلات شناخته شده است؛ این نشانه های آرامش فیزیکی نعناع می تواند رهایی از استرس و اضطراب را نیز در پی داشته باشد.

 

برای بیشترین دستیابی به خواص چای نعناع فلفلی، در یک بعدازظهر خسته کننده و آشفته، یک فنجان چای نعناع فلفلی را همراه با گوش دادن به آهنگ مورد علاقه تان به مدت پنج دقیقه امتحان کنید تا متوجه اثرات آن شوید.

 

 

ثابت شده است نوشیدن چای نعناع فلفلی قبل از خواب ، خواب آرام تری به شما می دهد؛ این خاصیت چای نعناع فلفلی در واقع بدلیل وجود ماده ی منتول در گیاه نعناع می باشد. آرامش و ریلکسیشن عضلات نه تنها منجر به خوابی آرام تر می شود، بلکه چای نعناع فلفلی دارای خواصی است که حتی می تواند به شما کمک کند رویاهای واضح تری در خواب ببینید.

 

در حالی که یک فصل از کتاب را در رختخواب می خوانید، دور از صفحه نمایش تلویزیون و تلفن، یک فنجان چای نعناع فلفلی نیز میل کنید. خواندن کتاب قبل از خواب می تواند به فعالسازی قوه ی تخبل کمک کند، و دور شدن از صفحه نمایش تلویزیون و تلفن به شما کمک خواهد کرد که آرامتر شوید و بتوانید استراحت کنید.

 

 

آیا تمرکز کردن برایتان دشوار است؟ چای نعناع فلفلی می تواند راه حل خوبی باشد.

 

یک مطالعه که در مجله ی بین المللی علوم اعصاب انجام شده بود، نشان داد که چای نعناع فلفلی می تواند قدرت تمرکز را افزایش دهد. علاوه بر این، یک مطالعه در دانشگاه سینسیناتی نشان داد که رایحه ی نعناع حتی از مصرف واقعی چای نعناع فلفلی هم مهمتر است. چراکه رایحه ی نعناع هیپوکامپوس که مرکز حافظه ی مغز است را تحریک می کند.

 

برای بهره مندی از این خواص نعناع، می توانید چای نعناع فلفلی را دم کرده و آن را مصرف کنید. همچنین می توانید باقیمانده ی چای را در یک کاسه آب ریخته و ان را روی شعله ملایم قرار دهید تا بوی آن در فضای خانه پخش شود.

 

 

 

هنگامی که صحبت از کاهش وزن به میان می آید، به نظر می رسد که همیشه به دنبال معجزه هستیم. اگرچه هیچ ماده ای برای حل این مشکل وجود ندارد، اما چای نعناع فلفلی قطعاً می تواند به کاهش وزن کمک کند.

ثابت شده است که چای نعناع فلفلی مهارکننده ی اشتها است و طعم شیرینی طبیعی نعناع به معنی آن است که یک فنجان دمنوش آن می تواند یک دسر خوب باشد و به شما کمک می کند به اهداف تغذیه ی سالم و رژیم غذایی خود پایبند بمانید.

 

 

همچنین می توانید ترکیبی از چای نعناع فلفلی و چای سبز را به عنوان دمنوشی مناسب در صبح مصرف کنید تا متابولیسم بدن را افزایش دهید. اثبات شده است کاتشین موجود در چای سبز به تقویت و تسریع متابولیسم بدن کمک می کند و چای سبز و چای نعناع ر در کنار هم باعث می شود وزن اضافی از بین رفته و کاهش وزن داشته باشید.

 

 

 

مصرف هر نوع مایع گرم، از چای گرفته تا آب گرم با عسل، می توانند در کانجسشن (انعقاد و لختگی خون) موثر باشد، اما چای نعناع فلفلی دارای مزایای ویژه ای است و این بار هم از ماده ی منتول باید تشکر کنیم؛ مننول یک ضد انعقاد طبیعی است که باعث رهایی از فشار سینوسی، مربوط به سرماخوردگی و آلرژی ها می شود، و کمک می کند و این نوشیدنی گرم می تواند گلو درد همراه با علائم سرماخوردگی فصلی را نیز تسکین دهد.

 

اگر از خشکی دماغ و خارش گلو رنج می برید، چای نعناع فلفلی ، ​​لیمو و عسل را بعنوان یک نوشیدنی تسکین دهنده مصرف کنید.

 

 

اگر از مشکلات پوستی هورمونی مثل آکنه رنج می برید، چای نعناع فلفلی می تواند یک راه حل طبیعی باشد. چای نعناع فلفلی باعث افزایش اندکی در سطوح استروژن می شود که می تواند کمک به جلوگیری از این مشکلات هورمونی کرده و کمک به پاکسازی آکنه ها از پوست بنماید.

 

اگر واقعا می خواهید اطمینان حاصل کنید که تمام خواص چای نعناع فلفلی را استفاده کرده اید، سعی کنید چای نعناع فلفلی را به آب حمام بیفزایید. این می تواند سوختگی و بثورات و همچنین سایر التهابات پوستی را تسکین دهد.

 

 

چای نعناع فلفلی همچنین یک درمان طبیعی عالی برای معضلات خاص معده، از جمله نفخ، گاز و یبوست می باشد. شواهد باستان شناسی نشان داده است که نعناع فلفلی برای بیش از 10،000 سال به عنوان دارو و مکمل استفاده می شده است و حتی امروزه برخی از متخصصان پزشکی از روغن نعناع استفاده می کنند تا علائم مرتبط با مشکلات روده ای مانند سندرم روده تحریک پذیر را تسکین دهند.

 

چای نعناع فلفلی حاوی عناصر ضد نفخ است که اجازه می دهد که گاز، زمانیکه در بدن تشکیل شد، در میان بدن حرکت کند به جای اینکه در یک مکان باقی بماند و باعث ناراحتی شود. چای نعناع فلفلی همچنین یک ضد اسپاسم است، که بدین معناست که حالت تهوع و استفراغ حتی در اثر استنشاق عطر نعناع کاهش می یابد. جای تعجب نیست که بسیاری از درمانهای بدون نسخه برای اسهال، یبوست و گاز با نعناع طعم دار شده اند.

 

نوشیدن یک فنجان چای نعناع فلفلی زمانی که از این علائم رنج می برید، می تواند باعث کاهش آنها شده، و اگر بطور دائم از گاز، یبوست یا نفخ رنج می برید، نوشیدن یک فنجان چای نعناع فلفلی قبل از خواب می تواند این مشکلات را تسکین داده، و هضم غذا و خواب راحت تری به شما بدهد.

 

با توجه به تمام این مزایا و خو اصی که برای چای نعناع فلفلی ذکر کردیم، فراموش نکنید که چای نعناع فلفلی می تواند عوارض جانبی نیز داشته باشد. بعضی از افراد به منتول حساسیت دارند؛ اطمینان حاصل کنید که شما این مشکل را ندارید. همچنین بعضی از افراد هنگام خوردن چای نعناع فلفلی احساس سوزش سر دل را تجربه می کنند، گرچه معمولاً ملایم است و شدید نیست. زنان باردار نیز باید آگاه باشند که نوشیدن چای نعناع فلفلی می تواند باعث ریلکسیشن رحم شود که می تواند خطر سقط جنین را افزایش دهد.

 

 

 

نعناع فلفلی گیاهی معطر و از گونه‌های معروف نعناع است که از پیوند نعناع آبی و نعناع زینتی یا تند به‌وجود آمده است. این گیاه دارای برگ‌های سبز تیره و خوشبو است و ۶۰ تا ۹۰ سانتی‌متر رشد می‌کند. نعناع فلفلی برای اضافه کردن عطر یا طعم به مواد غذایی، محصولات آرایشی، صابون‌ها، خمیردندان‌ها، دهانشویه‌ها و سایر محصولات به‌کار می‌رود و ممکن است برخی مصارف دارویی نیز داشته باشد. برگ‌های نعناع فلفلی (منتا پیپریتا) می‌توانند به‌صورت خشک یا تازه در تهیه‌ی چای به‌کار روند. نعناع فلفلی که در اصل بومی اروپاست، امروزه در سراسر جهان کشت می‌شود. روغن آن در کنار روغن اسطوخودوس، یکی از پرکاربردترین روغن‌هاست. اگر کنجکاو شده‌اید که با این گیاه پرخاصیت بیشتر آشنا شوید، مطلب زیر را از دست ندهید.

نعناع فلفلی می‌تواند به‌شکل برگ‌های خشک یا تازه موجود باشد که در غذا یا به‌عنوان چای به‌کار می‌روند. از روغن ضروری یا اسانس این گیاه در تنتورها (مایعی که از تأثیر الکل یا اتر بر جوهرهای مواد گیاهی یا حیوانی یا معدنی به‌دست آید) مرهم‌های سینه و کرم‌ها استفاده می‌شود. همچنین می‌تواند به‌شکل کپسول روکش‌دار روده‌ای نیز مصرف شود. این کپسول‌ها پس از بلعیدن در داخل روده باز می‌شوند.

اسانس نعناع فلفلی یک روغن غلیظ است که به‌وسیله‌ی تقطیر با بخار آب از گیاه آن استخراج می‌شود. این گیاه به‌شکل کاملا تازه یا تا حدی خشک‌شده، قبل از شکوفه دادن، استفاده می‌شود.

ترکیب‌های شیمیایی موجود در روغن نعناع فلفلی عبارت‌اند از:

روغن این گیاه مانند سایر روغن‌های ضروری نباید به‌صورت خوراکی مصرف شود و قبل از استفاده روی پوست باید حتما با یک روغن حامل رقیق شود.

نعناع فلفلی یک درمان سنتی محبوب برای تعدادی از بیماری‌هاست. گمان می‌رود این گیاه دارای اثرات آرام‌بخش باشد. این گیاه برای درمان نفخ شکم، درمان دردهای قاعدگی، درمان اسهال، تهوع، درمان اضطراب مرتبط با افسردگی، بهبود دردهای عضلانی و عصب، سرماخوردگی، سوء‌ِهاضمه و سندروم روده‌ی تحریک‌پذیر به‌کار می‌رود.

باتوجه به‌گفته‌ی مرکز پزشکی دانشگاه مریلند (UMM) نعناع فلفلی، عضلات معده را آرام می‌کند و گردش صفرا را بهبود می‌بخشد. درنتیجه برای افرادی که سوء‌ِهاضمه دارند، مناسب است. بااین‌حال نباید افراد مبتلابه بیماری رفلاکس معده به مری (GERD) از آن استفاده کنند.

مطالعات علمی نشان داده‌اند که نعناع فلفلی در شکل‌های مختلف می‌تواند به درمان علائم سندروم روده‌ی تحریک‌پذیر (IBS) کمک کند. این علائم عبارت‌اند از:

مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۸ در مجله‌ی پزشکی بریتانیا منتشر شد، نتیجه گرفت که نعناع فلفلی به‌عنوان ماده‌ای ضداسپاسم در درمان IBS مفید است. خواص ضداسپاسم، خواصی هستند که شدت و تعداد دفعات اسپاسم عضلانی یا حرکات غیرارادی را کاهش می‌دهند.

برخی مطالعات نشان داده‌اند که نعناع فلفلی می‌تواند به کاهش درد ناشی از IBS کمک کند. مطالعه‌ای منتشرشده در سال ۲۰۱۳ اعلام کرد که این گیاه در درمان درد شکمی در بیمارانی که به‌علت IBS دچار اسهال می‌شوند، مفید است.

گروهی تحقیقاتی از دانشگاه آدلاید در استرالیا نتیجه گرفت که نعناع فلفلی، کانالی ضددرد را در روده‌ی بزرگ فعال می‌کند که باعث کاهش درد التهابی در روده می‌شود.

روغن نعناع فلفلی به‌طور گسترده‌ای برای آرام‌کردن تحریک و بهبود خارش پوست و همچنین کاهش قرمزی به‌کار می‌رود. روغن نعناع فلفلی باید همیشه قبل از استفاده‌ی موضعی یا مالیدن روی پوست، رقیق شود.

یک روش خوب برای رقیق‌کردن این روغن، مخلوط‌کردن ۲۵ میلی‌لیتر از یک روغن حامل مانند روغن معدنی یا روغن زیتون با ۳ تا ۵ قطره از این روغن ضروری است. قبل از استفاده، مقدار کمی از آن را روی ساعدتان امتحان کنید تا مطمئن شوید که دچار حساسیت پوستی نمی‌شوید. بااین‌حال شواهد علمی چندانی وجود ندارد که از این کاربرد نعناع فلفلی پشتیبانی کند یا آن را انکار کند.

ثابت شده است که مالیدن روغن نعناع فلفلی رقیق‌شده روی پیشانی در درمان سردرد تنشی مؤثر است.

یک مقاله در «پزشک خانواده‌ی آمریکا» می‌گوید که روغن نعناع فلفلی دارای اثرات آرام‌بخشی در آرام‌کردن عضلات و تسکین افرادی است که در طول یک تنقیه باریم (آزمايشی راديوگرافی جهت تشخيص بعضی از بيماری‌های روده بزرگ) دچار اسپاسم کولونی می‌شوند.

نویسندگان این مقاله به دو آزمایش اشاره می‌کنند که نشان می‌دهد استفاده‌ی موضعی از روغن نعناع فلفلی می‌تواند به کاهش علا‌ئم سردرد تنشی کمک کند. یکی از آنها دریافت که روغن این گیاه در تسکین درد به‌اندازه‌ی تیلنول یا پاراستامول مؤثر است.

منتول – ترکیب شیمیایی اصلی نعناع فلفلی – ضداحتقانی مؤثر است. ضداحتقان‌ها، غشاهای متورم را در بینی منقبض و جمع می‌کنند و درنتیجه تنفس راحت‌تر می‌شود.

همچنین منتول یک خلط‌آور است. خلط‌آورها، مخاط و بلغم موجود در ریه‌ها را شل می‌کنند و آنها را بالا می‌آورند (به سمت گلو). خلط‌آورها برای افرادی که سرفه می‌کنند و در سینه‌شان خلط دارند، بسیار مفید هستند.

در مقاله‌ای که سال ۲۰۱۵ انجمن شیمی آمریکا آن را منتشر کرد، دانشمندان نتیجه گرفتند که «باتوجه به خواص ضدمیکروبی گسترده‌اش، اُلباس می‌تواند عامل مفیدی برای درمان عفونت‌های بدون عارضه‌ی (ساده و معمولی) پوست و دستگاه تنفسی باشد.»

اُلباس شامل عصاره‌های چند روغن ضروری ازجمله روغن نعناع فلفلی، روغن اوکالیپتوس و روغن کاژوپوت است. این روغن‌های ضروری باید استنشاق شوند.

بسیاری از زنان بارداری که در طول دوران بارداری دچار حالت تهوع می‌شوند، می‌گویند که مصرف اَشکال مختلف نعناع فلفلی در کاهش حالت تهوع آنها مؤثر بوده است. بااین‌حال مطالعات در این زمینه غیرقاطع یا متناقض هستند.

کلیگلر و چادهارای، دو تن از محققانی که اثربخشی روغن نعناع فلفلی را برای مقاصد مختلف بررسی می‌کنند، هشدار می‌دهند که «روغن این گیاه برای بازکردن قاعدگی زنان به‌کار می‌رود و باید در طول حاملگی از آن اجتناب شود.»

محققان مرکز تحقیقات سلامت باروری و ناباروری فاطمه زهرا در تهران به این نتیجه رسیدند که نعناع هیچ اثری روی تهوع و استفراغ در دوره‌ی بارداری ندارد.

زنان باردار قبل از مصرف نعناع فلفلی به هر دلیل باید با پزشک‌شان مشورت کنند.

تهوع و استفراغ از عوارض جانبی شایعی هستند که بیماران سرطانی در طول شیمی‌درمانی تجربه می‌کنند. برخی مطالعات دریافته‌اند که نعناع فلفلی به کاهش این علائم کمک می‌کند.

نتیجه‌ی مطالعه‌ای که در مجله‌ی Ecancermedicalscience منتشر شد، «کاهش چشمگیری را در شدت و تعداد دفعات بالاآوردن در ۲۴ ساعت اول» در میان بیمارانی نشان داد که روغن ضروری نعناع فلفلی را استنشاق کرده بودند (در مقایسه با دارونما).

نویسندگان این مطالعه نتیجه‌گیری کردند که روغن نعناع فلفلی «برای درمان حالت تهوع در بیماران بی‌خطر، مؤثر و همچنین مقرون‌به‌صرفه است.»

تحقیقات منتشرشده در مجله‌ی ACS Nano نشان می‌دهد که دانشمندان راهی برای بسته‌بندی ترکیبات ضدمیکروبی نعناع فلفلی و دارچین در کپسول‌های کوچک پیدا کرده‌اند که می تواند بیوفیلم‌ها (فیلم زیستی) را نابود کند و به‌طور مؤثری به ترمیم زخم کمک نماید.

این محققان، روغن نعناع فلفلی و سینامالدهید – ترکیبی در دارچین که به آن عطر و طعم می‌دهد – را داخل نانوذرات سیلیکا بسته‌بندی کردند.

این درمان میکروکپسول در برابر ۴ نوع باکتری مختلف ازجمله یک سویه‌ی مقاوم به آنتی بیوتیک مؤثر بود. همچنین رشد فیبروبلاست‌ها – نوعی سلول که در ترمیم زخم اهمیت دارد – را نیز افزایش داد.

نعناع فلفلی مانند بسیاری از گیاهان دیگر می‌تواند با سایر گیاهان، مکمل های غذایی یا داروها تداخل داشته باشد، همچنین ممکن است در برخی افراد حساس باعث بروز عوارض جانبی شود. بعضی از مردم نیز به نعناع فلفلی آلرژی (حساسیت) دارند. همه‌ی افرادی که از قبل دارو مصرف می‌کنند، باید قبل از استفاده از نعناع فلفلی با پزشک مشورت کنند.

بچه‌های کوچک نباید نعناع فلفلی مصرف کنند، اگر این روغن به صورت مالیده شود، می‌تواند باعث بروز مشکلات تنفسی بسیار جدی و خطرناک شود.

نعناع فلفلی نباید به‌همراه داروهای ضداسید مصرف شود. دلیلش این است که برخی از مکمل‌های نعناع فلفلی به‌شکل کپسول هستند. اگر بیمار آنها را با داروی ضداسید مصرف کند، ممکن است روکش آنها خیلی سریع تجزیه شود و احتمال سوزش سردل را افزایش دهد.

همچنین نعناع فلفلی در آماده‌سازی برای از بین بردن پلاک دندان و درمان سایر بیماری‌‌ها ازجمله شینگلز، عفونت دستگاه ادراری و التهاب دهان نیز به‌کار می‌رود.

دکتر کلیگلر و همکارانش در مقاله‌ای که در مجله‌ی «پزشک خانواده‌ی آمریکا» به چاپ رسید، به این نتیجه رسیدند که نعناع فلفلی در درمان برخی علائم IBS مؤثر و بی‌خطر است و اینکه می‌تواند به تسکین سردردهای تنشی کمک کند. بااین‌حال آنها در مورد مصرف بیش‌ازحد آن هشدار دادند، چون دوزهای بالا می‌تواند به مسمومیت غذایی منجر شود.

هیچ شواهد علمی برای تأیید اثربخشی یا بی‌خطر بودن نعناع فلفلی وجود ندارد، اما مرکز پزشکی دانشگاه مریلند (UMM) می‌گوید که این گیاه ممکن است برخی از انواع ویروس‌ها، قارچ‌ها و باکتری‌ها را ازبین ببرد.

والدین می دانند که چقدر گوش درد در میان کودکان رایج است اما بزرگسالان نیز می توانند به طور مکرر درد گوش را تجربه کنند. شما مجبور نیستید عفونت یا هر مشکل دیگری در گوش های تان داشته باشید تا گوش درد را تجربه کنید. گوش درد ها می توانند تضعیف کننده باشند اما آنها همیشه به آنتی بیوتیک ها جواب نمی دهند. دستورالعمل های تجویزی برای عفونت های گوش در 5 سال گذشته تغییر کرده است و حتی ممکن است برای کودک شما آنتی

در چند وقت اخیر در شبکه های اجتماعی اینفلوئنسرهای آرایشی و بهداشتی مژه هایی را تحت عنوان مژه مگنتی یا مژه مغناطیسی یا حتی مژه آهنربایی معرفی کرده اند. در این پست قصد داریم ببینیم که مژه های مگنتی که افرادی مثل صدف بیوتی یا هدی بیوتی به شدت این روزها در حال معرفی اونها هستن، دقیقا چی هستن و چه کاربردی دارند. مژه مگنتی (مژه مغناطیسی) چیست؟ یکی از مشکلات مژه های مصنوعی استفاده نسبتا دشوار و برخی عوارض اونهاست. بیشتر مژه های برای

کچلی ریش نوعی بیماری قارچی پوست است که باعث ریزش قسمتی ار موهای صورت می شود.این عفونت به دو صورت عمیق و سطحی ممکن است رخ دهد،در این مقاله شما را روش درمان گچلی ریش بیشتر آشنا می کند.

پیشنهاد شده برای شما :
0 مهران کریمی فواید،علائم،خواص نوامبر 9, 2018
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *