فوايد ثبت شرکت

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

با توجه به وجود انواع شرکتها در ایران و موارد استفاده هر یک از آنها می توان گفت برای هر نوع فعالیت گروهی یک نوع و گاها بیشتر ازیک نوع شرکت وجود دارد ، در مورد فواید ثبت شرکت نیز باید به این نکته مهم اشاره کرد که به طور کلی هدف از ثبت شرکتها ، انجام دادن فعالیت هایی است که به طور انفرادی قابل انجام نبوده و یا انجام آنها بسیار مشکل است . کلمه شرکت در لغت هم خانواده شراکت بوده و به این معنی است که بیش از یک نفر به انجام فعالیت های مورد نظر خود برسد و وجود تنها 1 نفر برای ثبت شرکت کاملا بی معنی می باشد.

منظور از شخص تک تک افراد موجود در جامعه می باشد به عبارت دیگر هر انسان یک شخص حقیقی می باشد. همچنین منظور از شخص حقوقی یک شرکت یا موسسه یا کانون و …. می باشد که دارای شماره ثبت و شناسه ملی باشد. شماره ثبت شرکتهایی که درحال حاضر در تهران به ثبت می رسند شامل یک شماره 5 رقمی می باشد که این شماره نشان دهنده هویت شرکت و یا موسسه می باشد، لازم به ذکر است شماره ثبت هر شرکت در صورت نقل مکان شرکت از یک واحد ثبتی به واحد ثبتی دیگر تغییر می یابد و یا ورود به واحد ثبتی جدید شماره ثبت مخصوص به آن واحد ثبتی به شرکت تعلق می گیرد، در مورد شناسه ملی اشخاص حقوقی باید گفت که این شناسه شامل یک عدد 11 رقمی می باشد که از لحاظ کارایی مانند کدملی اشخاص حقیقی می باشد، با استفاده از این شناسه می توان کلیه اطلاعات مربوط به شرکت مورد نظر را از سایت شناسه ملی به آدرس ilenc.ir به دست آورد، تفاوت اصلی میان شماره ثبت وشناسه ملی اشخاص حقوقی این است که در صورت تغییر واحد ثبتی ، شناسه ملی تغییر نمی یابد اما همانطور که گفته شد، شماره ثبت تغییر می یابد به عبارت ساده تر از زمان ثبت یک شرکت و یا موسسه تا زمان انحلال آن ، شناسه ملی ثابت و غیر قابل تغییر است .

اما در مورد بحث اصلی یعنی فواید ثبت شرکت باید به نکاتی دیگر اشاره کرد ، مهم ترین نکته در مورد اشخاص حقیقی و حقوقی در مورد اعتبار این اشخاص در اجرای تعهدات به طرف قرارداد می باشد که واضح است اشخاص حقوقی (شرکتها) از اعتبار بالاتری برخوردارند و به اصطلاح دارای سقف تعهدات بالاتری نسبت به اشخاص حقیقی می باشند، در مورد اعتبار شرکتها نیز باید گفت که از بین دو نوع شرکت که رایج ترین ثبت شرکتها می باشند ، یعنی شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص ، باید گفت که شرکتهای سهامی خاص از اعتبار بالاتری برخوردار بوده و به عبارت بهتر دارای سقف تعهدات نامحدود می باشند، در شرکتهای مسئولیت محدود سقف تعهدات به سرمایه ی شرکت وابسته است و به هر میزان که سرمایه ی شرکت به ثبت رسیده باشد به همان میزان تعهدات ، قابل پرداخت می باشند. 

اگر بخواهیم به زبان ساده تر فواید ثبت شرکت را بیان نماییم باید گفت که مناقصه گذاران و اشخاصی که مایلند انجام انواع پروژه های خود را به اشخاص دیگر واگذار نمایند انی مناقصات را در بین اشخاص حقوقی (شرکتها) برگزار مینمایند ، پس انجام فعالیت های بزرگ حتما نیازمند ثبت شرکت می باشد. بنابراین مراجعه به متخصص در هر رشته ای یک امر بدیهی و عقلانی است. ثبت شرکت حاکم بر آن نیز از این امر مستثنی نیست و اطلاع از قوانین و قواعد حاکم بر انواع ثبت شرکت ضروری بوده و وظیفه گروه تخصصی ثبت شرکت مجتمع ثبتی هما اطلاع رسانی از این قوانین می باشد. همین امر موجب شده که مشاوره حقوقی با وکلای برجسته و متخصص ثبت شرکت مجتمع ثبتی هما راهنمایی هایی لازم را انجام میدهد . اصولا علاوه بر نیاز مشاوره حقوقی برای انجام امور تجاری و اقتصادی و تنظیم انواع قرارداد ، در صور و حالات ذیل افراد نیاز به مشاوره حقوقی داشته تا جلوی تضعییع حقوق خویش را گرفته و حفظ منافع خود را تضمین نمایند.دراین مقاله سعی شد اصلی ترین موارد از فواید ثبت شرکت بیان گردد، برای بهره مندی از مشاوره رایگان مشاوران ثبت شرکت مجتمع ثبتی هما با ما تماس بگیرید: خط ویژه : 44979434تلفن همراه : 09128962131 – 09120219377

سلام وخسته نباشید ,منظور از شخص حقیقی کیست؟

سلام دوست عزیز, منظور از شخص تک تک افراد موجود در جامعه می باشد به عبارت دیگر هر انسان یک شخص حقیقی می باشد.

سلام و خسته نباشید , شماره ثبت شرکتهایی که در تهران به ثبت میرسند چند رقمی است؟

سلام , شماره ثبت شرکتهایی که درحال حاضر در تهران به ثبت می رسند شامل یک شماره 5 رقمی می باشد.


کد امنیتی تصویر

برای امورات ثبتی ، ما با شما تماس میگیرم

02188880006

info [ at ] kararegister.com

میدان ونک، تقاطع ملاصدرا و کردستان، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 5

ثبت

شرکت

 

مدارک

مورد نیاز

 

کليه تغييرات

شرکت ها

 

منطقه آزاد

تجاری

 

در دوران کنونی،بخش اعظم فعالیت های تجاری در قالب شرکت های تجارتی صورت می گیرد.

 

پر واضح است ،در همین راستا عرصه های جدید فعالیت های تجاری در حوزه های ثبتی نیز رشد چشمگیری داشته است،لذا امروزه آموزش عمومی و تخصصی در زمینه های ثبتی به عنوان یک نیاز جامعه مطرح است.

 

ادامه مطلب

امتیاز کاربران

مقدمه شرکت های سهامی خاص و با مسئولیت محدود ، از رایج ترین انواع شرکت ها هستند که با استقبال رو به رشدی مواجه هستند.ما در این مقاله قصد داریم تا ضمن معرفی مختصری راجع به این دو نوع شرکت ، به محاسن و مزایای ثبت آن ها بپردازیم.خاطر نشان می شویم ، چنانچه در رابطه با هر یک از این شرکت ها با سوال و یا ابهامی مواجه شدید ، می توانید با کارشناسان زبده ی ما در کارا ثبت در میان بگذارید.مشاوران حقوقی ما می توانند از طریق مشاوره ی تخصصی شما را راهنمایی کنند.

 

شرکت سهامی خاص شرکتی است که تمام سرمایه آن توسط موسسین تامین می گردد.در شرکت سهامی خاص مجمع عمومی موسس وجود ندارد و تعداد شرکای آن کمتر از شرکت سهامی عام است.در این گونه شرکت ها صدور اعلامیه پذیره نویسی وجود ندارد و در بدو امر 35% از سرمایه باید در حساب مخصوصی سپرده شود. شرکت های سهامی خاص ، به طور کلی محدودیتی برای فعالیت ندارند و قانونگذار شرکت سهامی را هر چند فعالیت آن تجاری نباشد شرکت بازرگانی و تجاری محسوب می نماید.

شرکت با مسئولیت محدود، از رایج ترین شرکت های بازرگانی در کشور ما می باشد و عمدتاَ بین اعضای یک خانواده یا افراد فامیل و یا دوستان و آشنایان تشکیل می گردد. این شرکت ، شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد ، فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است .

شرکت با مسوولیت محدود دارای مزایایی می باشد از جمله: _شرکت با مسوولیت محدود می تواند تنها با حضور 2 شریک هم تشکیل گردد. _حداقل سرمایه برای این نوع شرکت پیش بینی نشده است برخلاف شرکت های سهامی عام و خاص. _در شرکت با مسئولیت محدود یک یا چند نفر مدیر موظف یا غیر موظف ممکن است از خارج از شرکا هم باشند برای مدت محدود یا نامحدود اداره شرکت را بر عهده می گیرند ( ماده 104 ق . ت ) در صورتی که در شرکت سهامی عام حداقل پنج نفر و در شرکت سهامی خاص حداقل سه نفر مدیر برای مدت حداکثر 2 سال انتخاب می شوند  ماده 107 و 3 ( ل.ا.ق.ت ) و 109 ( ق. ت )

_ تجمع سرمایه های کوچک می توان با جمع آوری سرمایه های کوچک و در محیطی دوستانه به انجام فعالیت تجاری پرداخت. _ سهولت نقل و انتقال سهام از آن جاییکه سرمایه سهامداران در شرکت های سهامی به قطعات کوچکتری به نام سهام تقسیم گردیده و بعضاَ این سهام بی نام نیز می باشد ، لذا نقل و انتقال آن ذارای سهولت ویژه ای است. _ تعیین هیات مدیره در شرکت های سهامی بر اساس ماده 170 قانون تجارت شرکت سهامی به وسیله یک هیات مدیره از طریق صاحبان سهام انتخاب شده اند. _ محدودیت مسئولیت سهامداران در شرکت های سهامی یکی از خصوصیات مهم شرکت های سهامی ، محدود بودن مسئولیت سهامداران در قبال سهام آن ها است. خدمات ما در کارا ثبت: ثبت انواع شرکت،ثبت تغییرات شرکت، تنظیم انواع صورتجلسات،ثبت علامت تجاری،ثبت اختراع ،انجام امور مالیاتی شرکت، انتقال و افزایش سرمایه،اخذ کد اقتصادی،اخذ کارت بازرگانی ،رتبه بندی شرکت، اخذ و تمدید و ارتقا رتبه ی شرکت های مشاور ،اخذ و تمدید و ارتقا رتبه شرکت های EPC،اخذ و تمدید و ارتقاء شرکت های پیمانکاری و.. همراهی متخصصان مجرب مارا در ثبت شرکت کارا تجربه کنید.

 

ثبت شرکت

ثبت برند

جواز تاسیس

رتبه بندی پیمانکاری

میدان ونک، تقاطع ملاصدرا و کردستان، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 5

info [ at ] kararegister.com

کپی رایت © 2018 – کارا ثبت

طراحی سایت دارکوب | میزبانی هاست دارکوب

فایده شرکت به طور کلی :
جوهر تمامی اشکال متنوع مشارکت ها احساس نیاز به قدرت و توانایی اقتصادی بیشتر است. این نیاز گاه برای به دست آوردن سود بیشتر است مانند اینکه یکپارچه شدن دو قطعه مساوی زمین کشاورزی سهم هر مالک از سود را افزایش می دهد زیرا در زمین بزرگتر استفاده از ماشین آلات کشاورزی و کارگر با بازده بیشتر و قیمت کمتر ممکن می گردد . متقابلاَ در مورد بسیاری از فعالیت های بزرگ اقتصادی توسل به نهاد شرکت پیش از آنکه برای کسب سود بیشتر باشد یک ضرورت مسلم است زیرا سرمایه و امکانات مورد نیاز معمولاَ در اختیار شخص واحد قرار ندارد. مثلاَ به سختی می توان تصور نمود که سرمایه گذاری جهت تولید خودرو بدون اجتماع سرمایه اشخاص متعدد امکان پذیر باشد.
شرایط ایجاد شرکت تجاری :
شرط ایجاد شرکت تجاری انعقاد قرارداد شرکت تجاری است. این شرایط عبارت است از :
الف) اهلیت
ماده 211 ، بلوغ ، عقد و رشد را برای داشتن اهلیت لازم می داند و معاملات با طرف هایی که دارای این خصوصیات نباشند را باطل می شمرد. ملاک رشد از نظر قانون رسیدن به سن هیجده سال و ضابطه عقل عرف و نظر پزشک قانونی است.
صغیرانی که در حد تمیز بوده و ممیز محسوب می شوند، می توانند در معاملاتی که حاکی از آن است که ولی آن ها در واقع طرف قرارداد است و آن ها را برای خریدهای محدود اعزام کرده است، معاملاتی را انجام دهند. تملک های بلاعوض از سوی آنان بلااشکال است.
ب) تراضی
اساس عقد، گره خوردن دو قصد و اراده برای تشکیل قرارداد است که از آن ها به ایجاب و قبول تعبیر می شود. یک طرف آنچه را که در نظر دارد تا به عنوان معامله به وجود آید، برای قبول به طرف مقابل اعلام می کند و طرف اخیر نیز آن را اگر مطابق خواست خود دید، می پذیرد.
ضمناَ ، اگر چه قصد و رضا اموری باطنی هستند ولی تا ظاهر نشده و به طرف مقابل اعلام نشوند، اثری نخواهند داشت. زیرا قراردادها مبتنی بر ارتباط بین اشخاصند و بدون لحاظ این امر، قرارداد معنا و مصداق پیدا نمی کند.
ج) کفایت تعداد شرکا
شرکت بازرگانی یا تجاری، عبارتست از اجتماع دو یا چند شخص حقیقی یا حقوقی که با هدف کسب سود، عملیات تجاری انجام می دهند.
برای تشکیل بعضی از اقسام شخص حقوقی حداقل 2 نفر لازم است ، مانند موسسات غیرتجاری، شرکت های تضامنی ، نسبی ، بامسئولیت محدود و مختلط غیرسهامی.
برای تشکیل برخی دیگر حداقل 3 نفر لازم است ، مانند شرکت های سهامی خاص و مختلط سهامی
برای تشکیل برخی دیگر حداقل 5 نفر لازم است مانند شرکت های سهامی عام
برای تشکیل برخی دیگر حداقل 7 نفر لازم است مانند شرکت های تعاونی.
د)  موضوع قرارداد شرکت
موضوع فعالیت هر شرکت که در بند ۲ اساسنامه آن قید می گردد، نشان دهنده هویت و اهدافی است که آن شرکت برای آن منظور تشکیل شده است. شخص حقوقی فقط درباره موضوعاتی می تواند عمل کند که در موضوع شرکت تصریح شده باشد . به این جهت اصولاَ کلیه شرکت ها موضوع شرکت را وسیع تعریف می کنند تا بتوانند کلیه اموری را که لازم باشد انجام دهند .
باید اوصاف مهم مورد معامله معلوم باشد. مثلاَ اگر برنج است اوصاف آن ذکر گردد. علاوه بر این مقدار مورد معامله نیز باید مشخص باشد. اگر موضوع معامله حمل کالا است، از چه نوع و با چه وزن و حجمی، از کدام مبدا به کدام مقصد و از چه مسیری و با چه وسیله حملی.
گاه لازم است اوصاف و مقدار مورد معامله کاملاَ مشخص شوند ولی گاه بدون ذکر نیز در حد متعارف برای طرفین معلوم هستند.
ه)  اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح ( عنداللزوم )
به طور کلی موضوعات فعالیت برای ثبت شرکت به سه گروه تقسیم می شود :
1- موضوعاتی که به کلی غیرقابل ثبت و فعالیت هستند.
2- موضوعاتی که قبل از ثبت نیاز به اخذ مجوز دارند.
3- موضوعاتی که بدون نیاز به دریافت مجوز از سازمان و ارگان ها به ثبت می رسند.
چنانچه موضوع تعیین شده مستلزم موافقت مراجع خاصی باشد، لازم است که قبل از اقدام به ثبت ، مجوزهای لازم اخذ گردد. این موضوعات شامل 23 مورد کلی می باشند که هریک از این 23 مورد خود شامل چند موضوع مرتبط به هم می باشد. تعدادی از موضوعات فعالیت نیز بدون نیاز به اخذ مجوز قابلیت ثبت نزد مرجع ثبت شرکت ها را دارند .
ن)  تسلیم آورده
گاه به سببی طبیعی یا قانونی، امکان تحویل دادن مورد معامله یا انجام تعهد یا پرداخت بهای آن وجود ندارد ولی در عین حال قرارداد امضاء می شود. این گونه معاملات باطل هستند. البته اگر طرف قرارداد خودش بتواند مورد معامله را تحویل بگیرد بلااشکال خواهد بود.
ی)  تعیین مدیر یا مدیران و بازرس یا بازرسان
احکام صریح مقرر در لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت تردیدی باقی نمی گذارد که انتخاب اولین مدیران از شرایط شرکت سهامی است. ماده 20 مقرر می دارد :
برای تاسیس و ثبت شرکت های سهامی خاص فقط تسلیم اظهارنامه به ضمیمه مدارک ذیل به مرجع ثبت شرکت ها کافی خواهد بود :
1- …
2- ….
3- انتخاب اولین مدیران و بازرس یا بازرسان شرکت که باید در صورتجلسه ای قید و به امضای کلیه سهامداران رسیده باشد …
ماده 17 نیز در مورد شرکت سهامی عام متضمن حکم مشابه است.
ماده 196 قانون تجارت نیز تعیین اسناد مورد نیاز برای ثبت شرکت را به آیین نامه ای موکول کرده است که به موجب آن سند معرف مدیر یا مدیران شرکت از جمله اسناد مورد نیاز برای ثبت شرکت دانسته شده است.
موادی که در بالا مورد استناد قرار گرفت خالی از ابهام یا نقص نیستند. توضیح اینکه اگر شرکت فقط دارای یک مدیر باشد، آن مدیر، خودبه خود، نقش زبان شرکت را نیز ایفا نموده و اراده شرکت را اعلان و آشکار می کند و اصطلاحاَ مدیر عامل نامیده می شود اما در شرکت هایی که دارای چند مدیر هستند تعیین مدیر عامل از میان آن ها و یا خارج از آن ها برای تکمیل ساختمان اراده شخص حقوقی ضروری است و منطق حکم می کند که علیرغم ظاهر مواد استنادی فوق، علاوه بر معین بودن مدیران، معین بودن مدیر عامل را نیز شرط تشکیل شرکت بدانیم.
تعیین بازرس یا بازرسان :
احتمال تخلف مدیران شرکت از انجام وظایف محوله و دشواری نظارت شرکا بر عملکرد آنان این اندیشه را مطرح می کند که شرکا ضمن انتخاب مدیران، شخص یا اشخاصی را که از این پس آن ها را بازرس می نامیم برای نظارت مستمر بر عملکرد مدیران برگزینند.
در شرکت سهامی عام وجود لااقل یک بازرس الزامی است و از ماده 17 لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت به روشنی استنباط می شود که تعیین آن از جمله شرایط ایجاد شرکت است. بند 3 ماده 20 لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت نیز در مورد شرکت سهامی خاص دلالت بر همین معنا دارد. در سایر انواع شرکت چنین شرطی وجود ندارد.

شرکت تجاری اصولاَ برای مدت طولانی تشکیل می شود. لذا، در طول حیات شرکت اوضاع و احوال حاکم بر آن به طور دائم تغییر می کند.
چنانچه سهامداران و هیئت مدیره شرکت قصد ایجاد تغییر در شرکت را داشته باشند طی مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده با تمام و یا اکثریت حضور شرکا یا صاحبان سهام در این مورد اتخاذ تصمیم می نماید. تمامی تغییرات بعدی مربوط به شرکت اعم از تغییرات اساسنامه ، افزایش یا کاهش سرمایه،  ورشکستگی، ابطال، تصفیه، تقسیم اموال و … باید به ثبت برسد. ثبت تغییرات شرکت ها مستلزم تنظیم و ارائه صورتجلسه متناسب با موضوع تغییرات و ارائه آن به مرجع ثبتی است. اداره ی کل شرکتها در صورت صحت صورتجلسه و رعایت کردن کلیه اصول و قواعد قانونی آن و مطابقت موارد آن با پرونده ی اصلی، آگهی تغییرات ثبتی را صادر نموده که در روزنامه رسمی و محلی اطلاع رسانی شود.
مدارک لازم جهت ثبت تغییرات شرکت :
– تصویربرابر اصل شده مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی ) کلیه شرکا و اعضاء هیات مدیره
– ارائه یک نسخه از کلیه اوراق ثبتی
– روزنامه رسمی تاسیس شرکت و آخرین تغییرات در صورتی که تغییرات عمال شده منجر به تغییر سهامداران باشد
– ارائه لیستی از آخرین شرکاء و میزان سهام آنها الزامی می باشد.

هرچه اکنون داریم اندیشه هایی بوده اند که رویشان کاری صورت گرفته است.

کلیه امور ثبت شرکت و برند به صورت تخصصی با کمترین هزینه و زمان در کل ایران

در این بخش در خصوص مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود توضیحاتی ارائه گردیده شده است.در صورت نیاز به اطلاعات لازم در مورد مزایا و خصوصیات ثبت شرکت با مسئولیت محدود با کارشناسان مجرب موسسه ثبت حقوقی ایلیا با برند تجاری ( مجتمع ثبت شرکت ایلیا ) تماس حاصل نمایید.

برمبنای ماده ی 105 قانون مالیات های مستقیم تصویب شده در 3/12/1366 مجموع حاصل درآمد شامل مالیات شرکتهای سهامی و مختلط سهامی و سایر اشخاص حقوقی از جمله شرکت بامسئولیت محدود بعداز کم کردن میزان 10%به نسبت کلیه درآمد حاصله تحت عنوان مالیات شرکت حساب می شود و به ترتیب ذیل وصول می گردد:

شرکتهای سهامی عام در قیاس با شرکتهای با مسئولیت محدود داراری امتیاز می باشند.شرکتهایی که سهامشان از سوی هیئت پذیرش بورس مطابق قانون جهت دادوستد در بازار بورس پذیرش گردیده است ،از سال پذیرندگی تا سالی که  فهرست نرخها از بازار بورس محذوف نشود ،از پرداخت ده درصد مقرر مالیاتی شرکت معافیت دارند به این شرط که همه ی نقل و انتقالات سهم های شرکت های نام برده از راه متصدیان بورس صورت پذیرد و در دفاتر به ثبت برسد.

 

دارندگان سهم الشرکه می توانند میزان سهم الشرکه ی خود را با پیروی از قوانین وضوابط به اشخاص غیر منتقل نموده و در شرایطی  که سرمایه ی شان به کمتر از نصف برسد هریک از شرکا قادرند می توانند از دادگاه متقاضی انحلال شرکت گردند.که این فرایند توسط صورتجلسه تغییرات شرکت مشروط براینکه دلایلشان برای دادگاه موجه باشد .سایر شرکا باید با خروج شریکی که سرمایه اش به  کمتر از نصف رسیده است ،موافقت نمایند.

حق استفاده از سود شرکت براساس قانون وجود دارد.شیوه ی استفاده از سود شرکت توسط شرکا منوط به اساسنامه یعنی توافق بین شریک ها شده است.اما در صورتی که اساسنامه درباره ی ضرر، قوانین مشخصی را پیش بینی نکرده باشد تقسیم سود و ضرر به میزان و نسبت سهم الشرکه ی شرکا خواهد بود. مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود.

گرفتن سهم الشرکه منوط به توافق شرکا می باشد.به تبع آن تصمیمات درباره ی شرکت می بایستی با دارندگان حداقل نیمی از سرمایه در نخستین دعوت اتخاذ شود.

در صورتی که اکثریت بوجود نیامد همه ی شرکا برای دومین بار دعوت می شوند ودر این حالت کلیه ی تصمیم گیری ها با دارندگان اکثریت عددی  گرفته خواهد شد. حق رای از دیگر حقوق شرکا محسوب می شود.هریک از شرکا بسته به میزان سهم الشرکه ی خود در شرکت دارای حق رای هستند مگر آنکه اساسنامه اتفاق دیگری پیش بینی کرده باشد.

در رابطه با میزان تعهدات شرکا باید اینطور نوشت که :هریک از شرکا در برابر تعهدات و قروض شرکت به اندازه ی مبلغ سرمایه گذاری شده اش مسئول ومتعهد می باشد.با این اوصاف در شرایطی که شرکت دچار انحلال گردد و اموال آن تصفیه بشود اشخاص ثالث طلبکار برای وصول طلب هایشان تنها محق هستند که تنها از دارایی شرکت استفاده نمایند و دیگر وحق برداشت مطالبات خود را از دارایی شخصی شرکا را ندارند.

در شرایط سکون شرکت طلبکاران نمی توانند از اموال شخصی شرکا ادای دین نمایند این اتفاق باعث سواستفاده ی شرکا می شود . به این معنا که ممکن است  شخص ثالثی در امری معامله انجام دهد ولی شرکت از دادن حق فرد خودداری نماید.دراین راستا طلبکار تنها می تواند به ضوابط مربوط به ورشکستگی استناد نماید.ومالا بخشی از طلب این شخص قابل وصول نمی باشد.

برمبنای ماده 112قانون تجارت شرکا حق ندارندکه شریکی را وادار به افزایش سرمایه نمایند.این موضوع کاملا منطقی ست چراکه تاسیس و ثبت شرکت های بازرگانی کاملا در اختیار اشخاص می باشد و کسانی که قانون وضع می  نمایند قصد دارندبااین کار اراده را در اختیار شرکا قرار دهند.

دیگر تعهدات شرکا به ترتیب ذیل می باشد:

در شرایطی که مدیران در تنظیم ترازنامه یا با استناد به شکل دارائی سودی را بین شرکا منقسم نماینددر زمره ی کلاهبرداران محسوب می باشند.وطبق قانون با آنها رفتار خواهد شد.

شرکا تنها با اتفاق آرای قادرند که به تغییر تابعیت شرکت بپردازند.

 

            از اینکه وب سایت مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا به عنوان بهترین ثبت شرکت در ایران را جهت مطالعه انتخاب نمودید سپاس گذار هستیم.

در این مجموعه کلیه فرایند و خدمات ثبت شرکت در کرج ، تهران و دیگر نقاط ایران به صورت تخصصی و با کمترین هزینه انجام میگردد.

کلیه دپارتمانهای ایلیا

بزرگ بیندیش تا بزرگ زندگی کنی…


نظر خود را بیان کنید

پاسخ دادن به :


نظر‌ها

تمامی حقوق برای مجتمع ثبتی ایلیا محفوظ است.

کانال ارتباط با مدیران ارشد: ۲۶ ۲۱ ۸۶۲ ۰۹۱۲

پیمان رازداری تماس با ما نقشه سایت

ثبت ایلیا در شبکه های اجتماعی

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 rashed پروفایل مخصوص نام دسامبر 7, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *