عوارض کپسول کرن بري

عوارض کپسول کرن بري

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

عوارض کپسول کرن بري

عوارض کپسول کرن بري

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ مشتری جدید هستید؟ ثبت نام

شما ممکن است شنیده باشید  که کرنبری کمک به جلوگیری از عفونت های دستگاه ادراری (UTI)  می نماید ولی آیا واقعا این میوه ترش و خوشمزه می تواند به عنوان دارو به کار رود ؟

برخی از دانشمندان  ادعا می کنند که کرنبری می تواند  عفونت های دستگاه ادراری به ویژه در زنانی که در معرض ابتلا به عفونت راجعه ادراری هستند را  محافظت کند. با این حال، این خاصیت کرنبری برای دیگر گروه ها ثابت شده نیست . به علاوه، هیچ توصیه واقعی برای  اینکه چه مقدار  آب  کرنبری  شما  نیاز دارید که  حفاظت در برابر عفونت ادراری اتفاق افتد  وجود ندارد.

میوه کرن بری

در اینجا نگاهی به پژوهش های انجام گرفته  در مورد این خاصیت میوه کرنبری انداخته و نظرکارشناسان سلامت را در این باره مرور می کنیم.

عوارض کپسول کرن بري

کرنبری و نقش آن در حفاظت دستگاه ادراری  دانشمندان بر این باور بودند  که کرنبری  از راه  اسیدی تر کردن ادرار باعث پیشگیری از عفونت می شود و بنابراین باکتری هایی مانند اشرشیاکلی (باکتری E. coli) با مصرف کرنبری قادر به ایجاد عفونت نیستند .ولی در حال حاضر این تفکر تغییر یافته است.

اکنون محققان اعتقاد دارند که کرنبری  حاوی موادی است که از چسبیدن  باکتری به دیواره دستگاه ادراری جلوگیری  می کند .برخی از مطالعات نشان می دهد که آنتی اکسیدان ها ی خاص موجود در کرنبری باعث تغییر باکتری ها شده به طوری که آنها قادر نیستند به دستگاه ادراری بچسبند. ایده دیگر این است که کرن بری باعث ایجاد پوشش لغزنده تفلون مانند بر روی دیواره دستگاه ادراری می شود بطوریکه E. coli دیگر قادر نیست به آن بچسبد.

شواهدی که نشان دهنده نقش حفاظتی کرنبری می باشد:

آیا واقعا  کرن بری از عفونت ادراری جلوگیری می کند؟ شواهد مثبت :

چند تحقیق نشان داده است که نوشیدن آب کرنبری می تواند  از عفونت ادراری به ویژه در زنانی که در معرض خطر این عفونت ها هستند جلوگیری کند:

یک مطالعه روی زنانی که سابقه عفونت های دستگاه ادراری ناشی از باکتری E. Coli داشتند نشان داد که مصرف 1.7 اونس کنسانتره آب کرنبری در روز باعث کاهش ابتلا به عفونت به میزان 20 در صد می گردد. در یک مطالعه سوم، افراد مسنی که از فرآورده های کرنبری مصرف می کردند در حدود نیمی کمتر دارای باکتری و گلبول سفید در ادرار خود بودند. شواهد منفی :

قبل از اینکه شما عجله کنید و یک کارتن آب کرنبری  خریداری کنید بهتر است ادامه مطلب را بخوانید.

نخست بایستی توجه کرد که  کرنبری به نظر نمی رسد برای همه کار ساز باشد. اگر چه ممکن است  برای کمک به جلوگیری از عفونت های دستگاه ادراری علامتی در برخی از زنان  مفید باشد ولی هیچ گونه شواهدی که نشان دهد که  برای سایر گروه های سنی مفید باشد وجود ندارد. کرنبری از رشد باکتری در دستگاه ادراری جلوگیری نمی کند فقط چسبیدن باکتری به دیواره مجاری ادراری را مشکل می سازد .آب کرنبری همچنین برای عفونتی که بروز کرده است تاثیری ندارد. بدلیل داشتن اسیدیته برخی افراد با مصرف آن دچار عوارض جانبی ناخوشایندی مانند بیماری ریفلاکس (GERD)، ناراحتی معده، حالت تهوع و اسهال شده و نمی توانند مصرف آن را ادامه دهند بهتر است این افراد از قرص یا کپسول کرنبری استفاده کنند. علاوه بر اثرات مثبت آن، آب کرنبری همچنین می تواند یک اثر منفی بر روی دستگاه ادراری داشته باشد. آب کرنبری حاوی اگزالات است. هنگامی که در مصرف آن زیاده روی شود این نمک می تواند در افراد مستعد باعث تشکیل سنگ کلیه شود. افرادی که وارفارین مصرف می کنند باید از مصرف کرنبری  اجتناب کنند، زیرا کرنبری  می تواند با وارفارین تداخل و باعث خونریزی بیش از حد گردد. نوشیدن آب کرنبری یا مصرف کپسول آن   به مدت طولانی از لحاظ اقتصادی گران تمام می شود.

قرص کرن بری

تصمیم بگیریم   آیا آب کرنبری بنوشیم یا نه؟ در حال حاضر، هیچ سازمان پزشکی توصیه ای برای نوشیدن آب کرنبری  یا مصرف قرص آن برای جلوگیری از عفونت ادراری ندارد. با این حال، انجمن متخصصان زنان و مامایی کانادا پیشنهاد می کند  زنانی که اغلب  دچار عفونت ادراری می شوند  از  آب کرنبری برای کاهش خطر  عفونت اسنفاده کنند.

بر عکس انجمن  متخصصین زنان و زایمان آمریکا  اعلام کرده است  هر چند  نوشیدن آب کرنبری  به کاهش عفونت ادراری علامتی  می انجامد ولی چون شواهد کافی  برای جلوگیری از عفونت ادراری بوسیله آن  وجود ندارد توصیه ای برای مصرف آن  ندارند .

برای افرادی که می خواهند بدانند آیا آب کرنبری بهتر است یا قرص آن هیچ توصیه ای وجود ندارد.فرآورده های مختلف کرنبری ترکیبات بسیار متفاوتی دارند .

کپسول کرنبری cran max

نتیجه نهایی: اگر شما آب کرنبری را دوست دارید و مصرف آن معده شما را آزرده نمی کند و با دارو های دیگر شما تداخل ندارد اشکالی ندارد آن را  برای جلوگیری از بروز عفونت اداری مصرف کنید ولی انتظار  معجزه از آن نداشته باشید  و تصور نکنید که هر نوع عفونت ادراری را درمان می کند.

منبع:

www.webmd.com

ترک بک و لینک بک برای این مقاله وجود ندارد

دیدگاه

وب سایت

طراحی و اجرا توسط طراحی سایت اینتن

یکی از مشکلات عمده زنان در دوره قاعدگی یا پریود ، بوی بد دهان در دوران…

استفاده از سیر برای دندان درد و جلوگیری از آن مفید می باشد. درد دندان به…

استفاده از میخک در طب سنتی یکی از بهترین موارد در زمینه آرام کردن درد دندان…

درمان کبد چرب با زنجبیل یک راه حل خانگی عالی می باشد. زنجبیل ادویه معروفی بخصوص…

کبد چرب یک بیماری است که هر روز افراد بیشتری را درگیر خود می کند. درمان…

عوارض کپسول کرن بري

برخی افراد در مورد رابطه گلابی و یبوست با تردید مباحثی را عنوان می کنند. گلابی…

ریزش مو و چربی خون دو عاملی هستند که معمولا با افزایش سن به سراغ افراد…

در صورتیکه به بررسی رابطه ریزش مو و کبد چرب بپردازید متوجه می شوید که ریزش…

یکی از بهترین گزینه ها برای حفظ سلامت مادر و فرزند ، مصرف میوه فوجی در…

یکی از سبزیجاتی که به حفظ سلامت مو کمک می کند تره است. استفاده از تره…

درمان گیاهی سفیدی مو از موثرترین روشهای درمان سفیدی مو می باشد.

خواص آب شلغم برای درمان بسیاری از بیماری ها بخصوص بیماری های عفونی بسیار مفید است.

خواص شیر زردچوبه در حفظ سلامت استخوان ها و جلوگیری از عفونت بدن مفید است.

ملانین یک واژه و اصطلاح کلی برای دسته ای از رنگدانه‌های طبیعی موجود در گونه های…

برگه زردآلو (قیسی) از خشک کردن میوه زردآلو به دست می آید.

خواص شیر خرما یا نوشیدنی خرما می تواند از پوست و مو شما محافظت کند.

پودر زنجبیل در آشپزی و طبخ غذا کاربرد فراوانی دارد و از فواید شگفت انگیزی برای…

خواص خرمای خشک در بهبود وضعیت سلامت کلی بدن بسیار موثر است.

ویتامین ب کمپلکس دارای 8 نوع ویتامین می باشد

خواص برگ شنبلیله برای کاهش کلسترول و درمان و جلوگیری از دیابت بسیار مفید است.

پوست لیمو دارای کاربردهای فراوانی در زمینه سلامت و پوست می باشد.

آب کرن بری نوشیدنی ساده و سالمی می باشد که پر از ویتامین های مختلف است.

دانستن بهترین روش های بریدن انبه و مصرف آن برای آن دسته از افرادی که قصد…

تمامی حقوق برای سلامت گو محفوظ می باشد.

تحقیقات حاکی از آن است که کرنبری اثرات مفید زیادی برای بسیاری از اعضای بدن دارد.

محققان پیشتر اعلام کرده بودند، مصرف میوه کرنبری برای درمان عفونت‌های مجاری ادراری مفید است،‌ اما اکنون تحقیقات حاکی از آن است که این میوه اثرات مفید دیگری نیز برای سایر اعضای بدن هم دارد.در این مطالعه کارشناسان دریافتند مصرف آب این میوه یا خشک آن می‌تواند به سلامت مغز، سیستم ایمنی و قلب – عروق کمک کند. در این بررسی نوعی ترکیب خاص در کرنبری آزمایش شده که همچون پلی‌فنول‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها بر تمام قسمت‌های بدن تاثیر گذاشته و به بهبود عملکرد کلیه‌ها، قلب و گردش خون منجر می‌شود.

پلی فنول‌ها خاصیت ضد التهابی دارند و در خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های دیگری همچون چای سبز و قهوه وجود دارند. بیشتر میوه‌های توت مانند از قبیل تمشک، توت فرنگی و کرنبری سرشار از پلی فنول‌ها هستند.

جفری بلومبرگ از متخصصان دانشگاه تافتس آمریکا گفت: زیست فعال‌های موجود در این میوه، طیف وسیعی از اثرات مثبت را برای سلامتی دارند. همچنین با در نظر گرفتن طبیعت پیچیده و تنوع ترکیب‌های موجود در میوه‌های توت مانند و چگونگی تعامل آنها با یکدیگر می‌توان اظهار کرد: در تشخیص فوائد بالقوه کرنبری تنها لایه سطحی از اثرات آن بررسی شده است.

در این مطالعه پزشکان آمریکایی مشاهده کردند، ترکیب‌های موجود در این میوه در بهبود میکروبیوم معده، سیستم ایمنی، سلامت قلب – عروق تاثیرگذار است و همچنین این میوه می‌تواند به تنظیم فشارخون، گردش خون و سطح لیپید خون کمک کند.گردآوری:گروه سلامت سیمرغseemorgh.com/healthمنبع:روزنامه همشهری

عوارض کپسول کرن بري

نام (اجباری)

آدرس پست الکترونیکی (اجباری است اما نمایش داده نمی‌شود)

مرا برای دیدگاه‌های بعدی به یاد بسپار

تصویر امنیتی جدید

All Rights Reserved – © 2018 | باز نشر مطالب پورتال سیمرغ تنها با ذکر نام و آدرس seemorgh.com مجاز می باشد.

کلیه حقوق این سایت به مرکز ثبت کارآزمایی بالینی ایران تعلق دارد.

میوه کرن بری سرشار از مواد آنتی اکسیدان است و از خاصیت چربی سوزی بالایی برخوردار میباشد. بین مصرف کرن بری و لاغری ارتباط نزدیکی وجود دارد.با دلگرم همراه باشید.

عوارض کپسول کرن بري

محققان پیشتر اعلام کرده بودند، مصرف میوه کرنبری برای درمان عفونت‌های مجاری ادراری مفید است،‌ اما اکنون تحقیقات حاکی از آن است که این میوه اثرات مفید دیگری نیز برای سایر اعضای بدن هم دارد.در این مطالعه کارشناسان دریافتند مصرف آب این میوه یا خشک آن می‌تواند به سلامت مغز، سیستم ایمنی و قلب – عروق کمک کند. در این بررسی نوعی ترکیب خاص در کرنبری آزمایش شده که همچون پلی‌فنول‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها بر تمام قسمت‌های بدن تاثیر گذاشته و به بهبود عملکرد کلیه‌ها، قلب و گردش خون منجر می‌شود.پلی فنول‌ها خاصیت ضد التهابی دارند و در خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های دیگری همچون چای سبز و قهوه وجود دارند. بیشتر میوه‌های توت مانند از قبیل تمشک، توت فرنگی و کرنبری سرشار از پلی فنول‌ها هستند.

جفری بلومبرگ از متخصصان دانشگاه تافتس آمریکا گفت:

زیست فعال‌های موجود در این میوه، طیف وسیعی از اثرات مثبت را برای سلامتی دارند. همچنین با در نظر گرفتن طبیعت پیچیده و تنوع ترکیب‌های موجود در میوه‌های توت مانند و چگونگی تعامل آنها با یکدیگر می‌توان اظهار کرد: در تشخیص فوائد بالقوه کرنبری تنها لایه سطحی از اثرات آن بررسی شده است.در این مطالعه پزشکان آمریکایی مشاهده کردند، ترکیب‌های موجود در این میوه در بهبود میکروبیوم معده، سیستم ایمنی، سلامت قلب – عروق تاثیرگذار است و همچنین این میوه می‌تواند به تنظیم فشارخون، گردش خون و سطح لیپید خون کمک کند.

مصرف کرن بری برای سلامت دستگاه گوارش بسیار مفید است. تحقیقات علمی در این زمینه نشان داده است که مصرف میوه کرن بری از چسبیدن باکتری پیلوری به سلول های مخاط معده جلوگیری می کند و خطر ابتلا به بیماری و یا سطح مصرف آنتی بیوتیکها برای درمان عفونت معده را کاهش می دهد. همچنین کرن بری سرشار از ويتامين ث، فلاونوئيدها، اسيدسيتريک، بنزوئيک اسيد و تانن‌ها است. تانن‌های فشرده موجود در کرن بری از فرایند اکسیداسیون کلسترول های بد جلوگیری می کندو خاصیت چربی سوزی داشته برای لاغری مفید است. این میوه حاوی آنتی‌اکسیدانی است که باعث افزایش متابولیسم می‌شود و چربی‌سوزی طبیعی بدن را افزایش می‌دهد.

مصرف میوه کرن بری معمولا به صورت تازه است، همچنن میتوان این میوه را همانند انواع توت، خشک نمود و به صورت خشک مصرف کرد. استفاده از چای کرن بری نیز به این منظور مفید است. تعدادی میوه خشک کرن بری را در مقداری آب جوش ریخته و اجازه دهید دم بکشد. نوشیدن روزانه یک تا دو تا فنجان از این چای برای لاغری مفید است. همچنین امروزه در بازار بسته‌های آماده کرن بری به فروش میرسد. البته توجه داشته باشید، برای لاغری و داشتن اندام مناسب مصرف کرن بری و سایر گیاهان دارویی با خاصیت چربی سوزی کافی نیست و بهترین کار این است که این گیاهان را در چهارچوب یک رژیم غذایی متعادل و متنوع گنجانده و از تحرک بدنی غافل نشوید تا بتوانید سریع به نتیجه مطلوب خود در داشتن یک وزن ایده‌آل برسید.

سایر خواص کرن بری

گیاه شناسی کرن بری

گیاه کرن بری به صورت درختچه‌های کوتاه و همیشه سبز است که برگها ریزی داشته، به طوریکه میوه کرن بری از برگ‌های گیاه بزرگ‌تر است. رنگ این میوه در ابتدا سفید است و بعد از آنکه رسید به رنگ قرمز در می‌آید. این میوه‌ها علاوه بر ارزش غذایی از خواص درمانی بسیاری برخوردار هستند. مزه میوه کرن بری ترش و شیرین (ملس) است و غالبا ترشی بر شیرینی چیره میباشد. کرنبری‌ها در امریکا و کانادا به شکل تجاری کشت می‌شوند، میوه‌هایشان به صورت تازه مصرف می‌شوند و یا از آنها برای تهیه آب‌میوه، سس، مربا، و خشکبار (کرنبری خشک) استفاده می‌شود.

منبع:ستاره؛سیمرغ؛نیوشا

مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینی

برای مطرح کردن سوالات پزشکی خود ، اینجا کلیک کنید

© تمامی حقوق این سایت برای مجله اینترنتی دلگرم محفوظ است / هر گونه کپی جزئی و کلی از مطالب دلگرم تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

عوارض کپسول کرن بري

عوارض کپسول کرن بري

9

پیشنهاد شده برای شما :
0 مهران کریمی عکس نوامبر 21, 2018
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *