عوارض مصرف فوليک اسيد در بارداري

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی
خانه

موبایل

خوردن اسید فولیک در دوران بارداری بسیار مهم است

 

خوردن اسید فولیک در دوران بارداری بسیار مهم است. استفاده از ویتامین های مخصوص دوران بارداری با ۴۰۰ میکروگرم اسید فولیک قبل و در دوران بارداری توصیه می شود چرا که برای پیشگیری از نقص تولد در سیستم عصبی (مغز و نخاع) هنگام تولد پیشگیری می کند.فولیک اسید چیست؟نوعی از ویتامین B است که فولات نامیده می شود. فولات نقش مهمی در ساخت سلول های قرمز خونی داردو و به کودک شما در رشد سیستم عصبی ، مغز و نخاع کمک فراوانی می کند. فولات بطور طبیعی در گیاهان با رنگ سبز تیره و سبزیجات و مرکبات یافت می شود.

 

چه موقع باید شروع به مصرف اسید فولیک کنم؟نقائص تولد در ۳ الی ۴ هفته اول بارداری رخ می دهد. بنابراین خوردن اسید فولیک قبل از بارداری توصیه می شود.

سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند که شما حداقل یک ماه قبل از اقدام به بارداری مصرف اسید فولیک را شروع و به صورت روزانه ادامه دهید تا بارداری شوید. همچنین این سازمان ادامه می دهد که هر خانمی که در سن باردار شدن می باشد بهتر است روزانه اسید فولیک مصرف کند پس شما می توانید حتی مصرف آن را زودتر شروع کنید.

پس اگر از مکمل های ویژه بارداری استفاده می کنید مطمئن باشید که به میزان کافی دارای اسید فولیک مورد نیاز باشد.

 

در دوران بارداری چقدر باید اسید فولیک مصرف شود؟پزشکان توصیه می کنند زنان باردار روزانه ۴۰۰ میکرو گرم فولیک اسید در طول روز مصرف کنند. اگر از مولتی ویتامین استفاده می کنید چک کنید حتما این مقدار را داشته باشد.

مقدار اسید فولیک توصیه شده در دوره های مختلف بارداری:میزان اسید فولیک لازم هنگام اقدام به بارداری: ۴۰۰ میکروگرم در روزمیزان اسید فولیک لازم در سه ماهه اول بارداری: ۴۰۰ میکروگرم در روزمیزان اسید فولیک لازم از ماه چهارم تا ماه نهم: ۶۰۰ میکروگرم در روزمیزان اسید فولیک لازم در زمان شیر دهی: ۵۰۰ میکروگرم در روزفواید اسید فولیک در دوران بارداری چیست؟بدون استفاده از اسید فولیک در دوران بارداری کافی ممکن است لوله عصبی کودک شما به درستی بسته نشود و کودک شما دچار نقص های مربوط به بسته نشدن آن شود مانند:

اسپینال بیفیدا: نقص تکامل در نخاع یا مهره هاآننسفالی: نقص تکامل در قسمت های اصلی مغز

کودکان با آننسفالی معمولا زیاد زنده نمی مانند و کودکان با مشکل اسپاینال بیفیدا ممکن است دچار ناتوانی دائمی شوند. با مصرف به میزان اسید فولیک می توان جلوی این ناهنجاری ها را گرفت. 

حداقل یک ماه قبل از اقدام به بارداری مصرف اسید فولیک را شروع و به صورت روزانه ادامه دهید

  مصرف اسید فولیک قبل از بارداری و در حین آن همچنین می تواند از کودک شما در مقابل مشکلات زیر حمایت کند:

شکاف لب و کامتولد نارسوزن کم هنگام تولدسقط جنینرشد ناقص در رحم

 

اسید فولیک همچنین برای کاهش خطر ابتلا به این بیماری پیشنهاد شده است:عوارض بارداری (در یکی از گزارشات نشان داده شد که در خانمهایی که مکمل اسید فولیک در طول سه ماهه دوم استفاده کرده اند خطر ابتلا به پره اکلامپسی کاهش یافته است)بیماری های قلبیسکته مغزیبرخی از انواع سرطان هابیماری آلزایمرمنابع اسید فولیک

مواد غذایی که می توانند به شما در دریافت میزان کافی اسید فولیک کمک کنند عبارتند از:غلات صبحانه غنی شده ۱۰۰ % ، ۳/۴ فنجان: ۴۰۰ میکروگرمکبد گوشت گاو، پخته شده، همراه با سیب زمینی، ۳ اونس: ۲۱۵ میکروگرمعدس، دانه های بالغ، پخته شده، آب پز، ۱/۲ فنجان: ۱۷۹ میکروگرماسفناج، یخ زده، پخته شده، آب پز، ۱/۲ فنجان: ۱۱۵ میکروگرمنودل تخم مرغ، غنی شده، پخته شده، ۱/۲ فنجان: ۱۱۰ میکروگرمغلات صبحانه، غنی شده با ۲۵٪ ، ۳/۴ فنجان: ۱۰۰ میکروگرملوبیا سبز شمالی، آب پز، ۱/۲ فنجان: ۹۰ میکروگرم

منبع: noskhf.com


بارداری و زایمان راحت با…

جلوگیری از ریزش مو

منبع = هلپ کده10

پیشنهاد شده برای شما :
0 deniz deniz مدل آوریل 18, 2019
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *