عوارض ليزر مو زير بغل

عوارض ليزر مو زير بغل

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

عوارض ليزر مو زير بغل

عوارض ليزر مو زير بغل

فال کارت یک فال جدید ، ارائه شده از سایت نیک صالحی می باشد و طرح ، شرح و  تعداد کارتها کاملا اختصاصی می باشد. این فال برای اولین بار  توسط سایت نیک صالحی تولید شده ، و هیچ ارتباطی به فالهای مشابه ندارد. فال کارت متشکل از ۶۰ کارت ، یعنی چهار گروه ۱۵ تایی می باشد که برای گرفتن فال  به طور تصادفی سه ، پنج الی هفت کارت را از میان آنها انتخاب میکنیم .

برای گرفتن فال کارت ابتدا به مدت چند ثانیه افکار خود را متمرکز کرده و به چیزی فکر نکنید .

در پایین صفحه ۶۰ کارت در چهار دسته ی پانزده تایی ، به پشت ، نمایش داده شده ، شما باید از بین آنها هفت کارت انتخاب کنید که بعد از انتخاب هر کارت در قسمت نتیجه ی فال ،  توضیحات آن  ظاهر میشود . (دقت  کنید که با هر کلیک فقط و فقط یک کارت ظاهر میشود  ، شما میتوانید تعبیر آن را یکی یکی و یا پس از پایان هفت انتخاب از قسمت نتیجه ی فال مطالع کنید .عوارض ليزر مو زير بغل

جهت گرفتن دوباره فال  روی دکمه فال مجدد ، در پایین همین صفحه کلیک کنید و  مراحل بالا را تکرار کنید .

 

بیننده گرامی ،  اعتقاد به فال و فالگیری چیزی جز جهل و خرافه پرستی نیست ، لطفا به این قسمت فقط و فقط به عنوان سرگرمی نگاه کنید. 

ضمنا سایت نیک صالحی ، هیچ گونه فعالیتی در زمینه گرفتن فال به صورت حضوری و تلفنی ندارد .

©باز نشر مطالب اختصاصی سایت فقط با ذکر منبع و لینک مطلب در سایت niksalehi.com مجاز میباشد .

لیزر موهای تناسلی و زیر بغلموهای زیر بغل و ناحیه تناسلی بعد از سن بلوغ در هر دو جنس زن و مرد رشد میکنند. فرم رشد موها در ناحیه تناسلی در دو جنس تا حدودی متفات است.این موها وابسته به هورمونهای جنسی هستند و رشد آنها طبیعی محسوب میشود و لذا جز موهای زاید طبقه بندی نمیشوند. هر چند عملکردهایی از لحاظ فیزیولوژیک برای این موها ذکر شده، اما به لحاظ بهداشتی و زیبایی و عملکرد جنسی اصلاح و برداشتن این موها جز اقدامهای معمولی است که انجام میشود. در گذشته نه چندان دور روشهای استفاده برای این مورد شامل روشهایی مانند استفاده از تیغ، موم ،اپیلاسیون، نخ و مواد موبر بود. این روشها جز روشهای موقت برداشتن مو میباشند و لذا نیاز به تکرار دارند. از هنگام عرضه لیزر مو به عنوان یک روش از بین بردن دایمی موها این روش مورد استقبال تعداد زیادی از افراد جامعه قرار گرفته است. در اینجا به بعضی سوالات شایع در مورد لیزر موهای ناحیه تناسلی و زیر بغل پاسخ داده میشود.

چه تفاوتی بین لیزر موهای ناحیه تناسلی و زیر بغل با لیزر موهای سایر نواحی بدن وجود دارد؟تفاوت اساسی بین لیزر موهای این نواحی و سایر نواحی بدن وجود ندارد. اصول کلی درمان لیزر مو در این نواحی نیز صادق است. اشاره به این نکته مهم است که میزان اثر بخشی لیزر در موهای تناسلی و زیر بغل بیشتر از اثر لیزر در از بین بردن موهای صورت است و نیاز به تعداد جلسات کمتری دارد.

میزان اثر بخشی لیزر موهای ناحیه تناسلی و زیر بغل چه میزان است؟هر چند به عنوان یک اصل کلی نمیتوان اثر بخشی صد درصد و مادام العمر برای از بین بردن موها توسط لیزر تضمین نمود اما خوشبختانه لیزر موها جز موثرترین درمانهای طبی و زیبایی است و همانگونه که اشاره شد میزان موفقیت لیزر در این نواحی بیشتر از صورت است.

تعداد جلسات مورد نیاز برای از بین بردن کامل موهای این نواحی چقدر است؟هرچند نمیتوان تعداد قطعی جلسات مورد نیاز برای از بین بردن موهای این نواحی را تعیین نمود اما با استفاده از دستگاههای پبشرفته بطور متوسط جلسات مورد نیاز بین سه تا پنج جلسه و کمتر از متوسط تعداد جلسات مورد نیاز برای صورت است.عوارض ليزر مو زير بغل

فاصله بین جلسات لیزر چقدر است؟فواصل بین جلسات لیزر در ناحیه تناسلی طولانی تر از نواحی صورت و بیت دو تا سه ماه است.

آیا احتمال رشد موها بعد از از بین رفتن آنها وجود دارد؟این احتمال وجود دارد اما در عمل این احتمال بسیار پایین است و در صورت رشد مجدد موها میتوان مجددا اقدام به لیزر موها نمود.

آیا لیزر موهای تناسلی دردناک است؟با توجه به وجود پایانه های عصبی فراوان در این نواحی میزان درد لیزر این ناحیه بیشتر از سایر نواحی است اما بیشتر بیماران به راحتی قادر به تحمل آن میباشند. درد ناشی از لیزر در این نواحی با درد ناشی از موم انداختن و اپیلاسیون قابل مقایسه است. با وجود این در موارد لزوم میتوان از روشهایی جهت کاهش درد لیزر استفاده نمود. این روشها شامل روشهای استفاده از روشهای خنک کننده و کیسه یخ، استفاده از پمادهای بیحسی و گاها تزریق مواد بیحسی است.

آیا لیزر این نواحی دارای عارضه میباشد؟در صورت عدم استفاده صحیح از لیزر و تنظیم نامناسب پارامترهای دستگاه و یا استفاده از لیزرهای با کیفیت پایین یا توسط افراد غیر متخصص احتمال بروز سوختگی پوست و بروز لک وجود دارد.

آیا امکان انتقال بیماریهای عفونی از طریق این روش وجود دارد؟بعضی از ویروسها مانند ویروس تبخال و زگیل تناسلی از طریق دستگاهای آلوده قابل سرایت هستند. از طرفی سر اکثر دستگاهای لیزر قابل استریل کردن توسط دستگاهای حرارتی نیستند. لذا جهت جلوگیری از انتقال بیماریهای عفونی بخصوص زگیل تناسلی استفاده از سلفونهای یکبار مصرف جهت پوشش هند پیس دستگاه الزامی است. استفاده از این سلفونها در دستگاههای لیزر آلکساندرایت و دایود امکانپذیر است اما با دستگاههای آی پی ال این امکان وجود ندارد. لذا حتی الامکان بهتر است برای لیزر این نواحی از دستگاههای آی پی ال استفاده نشود. اهمیت این مسله در اینجاست که بسیاری از مراکز غیر تخصصی از دستگاههای آی پی ال برای حذف موها استفاده میکنند . لذا مجددا تاکید میشود که در انتخاب مراکز انجام لیزر دقت کافی نمود.نکته مهم اینست از آنجاییکه یکی از روشهای گسترش ویروس زگیل تناسلی استفاده از تیغ ،موم و اپیلاسیون است چون با استفاده از لیزر نیاز به این روشها کمتر میشود لذا احتمال گسترش زگیلها نیز کمتر میشود. لذا یکی از اقدامات توصیه شده به افراد مبتلا به زگیل تناسلی ،بعد از درمان زگیلها لیزر موهای این نواحی است. بدیهی است همانگونه که اشاره شد رعایت اصول جلوگیری از انتقال بیماری و استفاده از وسایل یکبار مصرف بسیار بسیار حایز اهمیت است.

آیا لیزر موهای تناسلی و زیر بغل دارای عوارض طولانی مدت مانند بروز سرطان پوستی میباشد؟خیر،هیچگونه گزارشی از ارتباط بین بروز سرطان پوستی با لیزر مو توسط دستگاههای لیزر استاندارد و دارای تاییده های لازم وجو ندارد.

آیا لیزر موهای تناسلی تاثیری بر کیفیت عملکرد جنسی دارد؟بدلیل اثر مثبت لیزر موها در این نواحی در رعایت بهداشت و اثر مثبت آن در زیبایی تاثیر مثبتی در عملکرد زناشویی و جنسی نیز دارد.

آیا لیزر موهای تناسلی موجب نازایی میشود؟خیر میزان نفوذ اشعه لیزر تنها محدود به عمق کمی از پوست است و این امواج هیچ تاثیری بر روی عملکرد غدد و سلولهای جنسی ندارند.

مزایای لیزر موهای تناسلی و زیر بغل چیست؟کاهش و از بین رفتن نیاز به روشهای سنتی ازاله موکاهش ابتلا به جوشهای چرکی این نواحی که در اثر اصلاح با روشهای سنتی ایجاد میشودکاهش و جلوگیری از ایجاد لکه های پوستی ثانویه به ایجاد جوشهای چرکیکاهش تیرگی پوست و روشن شدن پوستکمک به رعایت نظافت و بهداشت این نواحیکاهش گسترش و سرایت بیماریهای ویروسیکاهش احتمال سرایت و ابتلا به شپش عانهکمک به بهبود روابط زناشویی و عملکرد جنسی

آیا امکان از بین رفتن موهای سفید با لیزر وجو دارد؟متاسفانه محدودیت اصلی دستگاههای لیزر موجود ا اینست که امکان از بین بردن موهای سفید با این روش وجود ندارد.

چه افرادی نتیجه بهتری از لیزر مو در نواحی تناسلی و زیر بغل میگیرند؟در موارد موی تیره و پوست روشن نتیجه لیزر بهتر است و تعداد جلسات مورد نیاز کمتر است. در مواردیکه موها روشن و پوست تیره است نیاز به تعداد جلسات بیشتری وجود دارد. در این موارد احتمال بروز عوارضی مانند سوختگی بیشتر است به همین دلیل اهمیت تنظیم دقیق پارامترهای دستگاه در این موارد جهت جلوگیری از بروز عوارض مشخص میشود.

سخن آخر اینکه هر چند لیزر موهای این نواحی میتواند بسیار موثر و دارای اثرات مثبت بهداشتی ، زیبایی و جنسی باشد ، اما در عین حال در صورت انجام توسط افراد غیر متخصص،مراکز غیر مجاز و دستگاههای نامناسب و بی کیفیت میتواند منجر به بروز عوارضی چون سوختگی و یا انتقال بیماریهای عفونی و یا عدم نتیجه گیری دلخواه و هد رفتن هزینه و وقت شود لذا باید در انتخاب این موارد حداکثر دقت را نمود.

نوشته شده توسط دکتر حسن زاده متخصص پوست و مو

این سایت صرفا جهت افزایش اطلاعات پزشکی هموطنان ایجاد شده و به هیچ وجه جنبه تبلیغاتی ندارد.

آدرس : اصفهان – خیابان آمادگاه – کوچه سپاهان – مجتمع سپاهان ۳ – ط ۲
تلفن ثابت: ۰۳۱۳۲۲۴۰۴۶۴
تلفن همراه: ۰۹۰۱۴۲۰۳۹۵۹
ایمیل: [email protected]
لطفا قبل از مراجعه به مطب دکتر سعیدی مخصوصا عزیزانی که قصد استفاده از خدمات لیزر مطب را دارند، از طریق تلفن هایی که در قسمت های مختلف سایت درج گردیده، جهت هماهنگی تماس حاصل نمایید. با تشکر…

یکی از روشهای زیبایی برای افردی که تمایلی به تراشیدن، موم انداختن، کندن و سایر روشهای حذف موهای زائد ندارند، استفاده از لیزر می باشد. در این روش از اشعه لیزر برای حذف موهای زائد نواحی مختلف بدن مانند: زیر بغل، بیکینی، دست و پا و صورت استفاده می شود.

در مدتی كه از معرفی لیزرها براي درمان موهای زائد گذشته است ثابت شده برای درمان نواحی وسيع پوشیده از مو هیچ روشی بهتر از لیزر نیست. باید توجه داشت بعضی متخصصان معتقدند به جای حذف موهای زائد بهتر است اصطلاح كاهش موهای زائد را به كار برد.

لیزر نوری تك رنگ و تك طول موج است. در لیزر موهای زائد عمدتا نور لیزر در رنگدانه ملانینی كه در موها به وفور یافت می شود، جذب شده و سبب تخریب سلولهای سازنده مو میشود و به همین دلیل است كه هرقدر مو ضخیمتر و مشكی تر باشد ،ملانین بیشتری دارد که  نور لیزر را بهتر جذب كرده و راحتتر از بین می رود. در عین حال چون ملانین در خود پوست هم وجود دارد هرچه مقدار آن كمتر باشد، یعنی بیمار سفیدتر باشد، انرژی كمتری در پوست جذب شده و احتمال سوختگی ناشی از لیزر مو كمتر می شود.

 

نه!

تنها عوارض لیزر هستند که با انتخاب دستگاه مناسب و مهارت متخصص پوست می‌توان از آنها پیشگیری کرد. به علاوه لیزر تنها به 5 میلی‌متر از عمق پوست نفوذ می‌کند و برای روابط جنسی و باروری مشکلی ایجاد نمی کند.  تاباندن آن به پوست نواحی حساس از قبیل تیروئید، سینه، زیر بغل و غدد لنفاوی خطری ندارد اما لیزر نواحی تیره‌تر مانند ناحیه تناسلی حتما باید زیر نظر متخصص انجام شود و نیازمند توجه بیشتر و تنظیمات خاص برای پیشگیری از سوختگی پوست است.عوارض ليزر مو زير بغل

 

دکتر امیرهوشنگ احسانیمتخصص پوست و دانشیار دانشگاه علوم‌پزشکی تهرانگردآوری:گروه سلامت سیمرغseemorgh.com/healthمنبع:salamat.ir

نام (اجباری)

آدرس پست الکترونیکی (اجباری است اما نمایش داده نمی‌شود)

مرا برای دیدگاه‌های بعدی به یاد بسپار

تصویر امنیتی جدید

All Rights Reserved – © 2018 | باز نشر مطالب پورتال سیمرغ تنها با ذکر نام و آدرس seemorgh.com مجاز می باشد.

عوارض ليزر مو زير بغل

عوارض ليزر مو زير بغل

9

پیشنهاد شده برای شما :
0 شکیبا ادرس فوریه 21, 2019
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *