عوارض شياف پروژسترون چيست

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

عوارض شیاف پروژسترون : شیاف یکی از روش های درمانی می باشد که گاهی برای بیماران تجویز می شود.شیاف پروژسترون هم مانند دیگر روش های درمانی ممکن است برای بیماران عوارضی داشته باشد که در ادامه به آنها اشاره شده است.

پیش از اینکه بخواهیم به عوارض این شیاف اشاره کنیم بهتر است موارد مصرف آن را بدانید:۱)افسردگی بعد از زایمان ۲)سندرم قبل از قاعدگی ۳)تقویت بارداری در بانوانی که در وضعیت درمان ناباروری می باشند.

هر داروی ممکن است برای افراد مختلف ،عوارض مختلفی نیز داشته باشد و تاثیرات آن نیز متفاوت می باشد. بر اثر مصرف شیاف های سیکلوژست  ،عوارضی مثل بی خوابی ، درد پستان، ناراحتی های شکمی یا درد  ، قرمزی پوست ، خستگی و یبوست را داشته باشد.

دقت داشته باشید منظور این نیست که این عوارض برای همه بیماران به وجود می آید.

عوارض دیگری نیز وجود دارد که می تواند بر اثر مصرف این شیاف ها برای بیمار به وجود بیاید مانند :

پیش از اینکه داروی مصرف کنید باید با پزشک مشورت های لازم را داشته باشید و هیچ گاه خودسرانه برای مصرف هیچ داروی اقدام نکنید.

در صورت وجود موارد زیر برای بانوان باید حتما با احتیاط کامل مصرف گردد :

عوارض شیاف پروژسترون : در صورتی که شما از التهاب روده رنج می برید و یا مشکلاتی داشته اید که سبب کنترل حرکت های روده شما می شود می توانید شیاف های سیکلوژست را در واژن بگذارید مانند بی اختیاری در مدفوع.

نظر

وبسایت

(function( timeout ) {
setTimeout(
function() {
var notice = document.getElementById(cptch_time_limit_notice_7);
if ( notice )
notice.style.display = block;
},
timeout
);
})(120000); Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA. 7  −  2  =  .hide-if-no-js {
display: none !important;
}

(sc_adv_out = window.sc_adv_out || []).push({
id : 490076,
domain : n.ads1-adnow.com
});

در بخش اخبار فناوری زوم تک شما می توانید بهترین اخبار دنیای تکنولوژی را دنبال کنید. با زوم تک بروز باشید.

شیاف سیکلوژست حاوی ترکیبات فعال پروژسترون است که در واقع یک هورمون طبیعی زنانه است.

پروژسترون برای عملکرد عادی سیستم باروری ضروری است و سطح آن به طور طبیعی در سراسر چرخه قاعدگی نوسان می کند. پس از تخمک گذاری، چنانچه تخمک بارور نگردد، سطح پروژسترون درخون، قبل از شروع دوره قاعدگی کاهش می یابد.  برخی زنان به این امر واقف هستند که استفاده از پروژسترون 12 تا 14 روز قبل از شروع عادت ماهیانه می تواند علائم سندرم پیش از قاعدگی را کاهش دهند. هرچند نحوه عملکرد دقیق آن مشخص نیست زیرا از لحاظ علمی وقوع سندروم پیش از قاعدگی به سبب فقدان پروژسترون در جریان خون اثبات نشده است.

 پروژسترون به علاوه می تواند برای درمان افسردگی پس از زایمان نیز استفاده شود. جفت جنین پروژسترون را در طول بارداری تولید می کند و کاهش میزان پروژسترون پس از تولد ممکن است یکی از علل افسردگی پس از زایمان باشد.

پروژسترون برای حمایت از بارداری سریع در زنان دارای لقاح آزمایشگاهی (IVF) نیز استفاده می شود. در این مورد، استعمال شیاف ها در روز بازسازی تخمک شروع می شوند. پروژسترون بر روی رحم عمل می کند و در آماده سازی تخمک های بارور شده برای کاشت کمک می کند. اگر حاملگی تایید شود، اعمال پروژسترون به مدت 38 روز ادامه دارد. این عمل تا زمانی که جفت به طور کامل رشد کند، به حفظ بارداری کمک شایانی می نماید و پس از آن پروژسترون را برای تقویت حاملگی ادامه می دهند.

شیاف های سیکلوژست را می توان داخل واژن و یا رکتوم قرار داد. در هر دو مورد، شیاف ها ذوب می شوند و پروژسترون خروجی از طریق رگ های خونی فراوان موجود در این مناطق جذب می شود.

همواره از توصیه های پزشک معالجتان در مورد ساعات، تعداد و مدت زمان استفاده از شیاف ها، پیروی کنید.

چنانچه از شیاف به منظور بارداری استفاده می کنید، باید آن را درون واژن خود قرار دهید.

اگر از سیکلوژست برای سندروم پیش از قاعدگی یا افسردگی پس از زایمان استفاده می کنید، می توانید آن را در واژن یا مقعد خود قرار دهید (مانند شیاف). این امر بستگی به انتخاب شخصی شما و صدق کردن یکی از موارد زیر بر رویتان دارد:

در صورتی که از کاندوم های لاتکس یا دیافراگم برای جلوگیری از بارداری استفاده می کنید شیاف های سیکلوژست را باید در مقعد قرار داد به این دلیل که شیاف های سیکلوژست ممکن است به این نوع موانع پیشگیری از بارداری آسیب برسانند و اثربخشی آنها را کمتر کنند.

شیاف های سیکلوژست همچنین باید به صورت مقعدی استفاده شوند اگرعفونت واژنی مانند عفونت مجاری ادراری، سیستیت دارید و یا به تازگی زایمان کرده اید.

اگر از التهاب روده رنج می برید یا هر مشکلی دارید که حرکات روده شما را کنترل می کند مثل بی اختیاری مدفوع باید شیاف های سیکلوژست را در واژن قرار دهید.

شیاف های سیکلوژست نباید در طی دوران بارداری مورد استفاده قرار گیرد جز در موارد پشتیبانی لوتئال برای کمک به تولید مثل. اگر فکر می کنید ممکن است به هر دلیلی در حین استفاده از این دارو باردار باشید توصیه های پزشکی را از پزشک خود دریافت کنید. هر چند پروژسترون هورمونی طبیعی است که تولید می شود انتظار نمی رود هرگونه اثر آسیب رسانی داشته باشد

پروژسترون به طور طبیعی در طول بارداری تولید می شود. این دارو مانند پروژسترون طبیعی اثر یکسانی دارد و هیچ ضرری هنگام استفاده به عنوان پشتیبانی لوتئال در ماه اول بارداری نداردو

پروژسترون به شیر پستان وارد می شود. تولیدکنندگان اظهار دارند شیاف های سیکلوژست برای زنانی که شیر میدهند توصیه نمیشود. اگر به کودک خود شیر می دهید قبل از مصرف این دارو به توصیه های پزشک خود عمل کنید.

داروها و عوارض جانبی آنها بر روی افراد به طرق مختلفی تاثیر می گذارند. موارد زیر برخی از عوارضی است که از مصرف شیاف های سیکلوژست ناشی می شوند. تنها بیان عوارض جانبی بدین معنی نیست که همه افرادی که از این دارو استفاده می کنند این عوارض را تجربه می کنند.

متداول

سایر عوارض جانبی که ممکن است اتفاق بیفتد:

برای اطلاعات بیشتر در مورد عوارض شیاف های بالقوه سیکلوژست بروشوری که با دارویی که تهیه کردید را بخوانید یا با پزشک خود مشورت کنید.

اهمیت بسیار زیادی دارد که قبل از شروع درمان با استفاده از سیکلوژست پزشک خود را از داروهایی که استفاده می کنید شامل داروهای غیرتجویزی و گیاهی مطلع سازید. همینطور قبل از مصرف هر داروی جدید دیگری در طول استفاده از سیکلوژست با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید ترکیب دو دارو برای شما بی خطر است.

توصیه می شود سایر داروهای واژنی نباید در ترکیب با سیکلوژست استفاده شود.

داروهای ذیل ممکن است ازکار افتادگی پروژسترون توسط کبد را افزایش دهد و به صورت بالقوه می تواند اثر این دارو را کاهش دهد.

داروهایی دیگری که حاوی پروژسترون هستند

مترجم:
متین ساعت ساز مغربی

نوشته شده در 28 شهر 1396

مرجع : www.netdoctor.co.uk

نظری در رابطه با سیکلوژست (پروژسترون) ثبت نشده است.

برای در این وب سایت شما بایستی قوانین وب سایت را در این رابطه مطالعه کنید.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای سایت داروی محفوظ میباشد و استفاده از محتوا و امکانات آن وابسته به رعایت قوانین آن میباشد.

زمينه و هدف: زايمان زودرس يك علت اصلي مرگ و مير و ناتواني نوزادي در سرتاسر جهان است. مراقبت ويژه از اين افراد سبب افزايش هزينه هاي درماني مامايي و نوزادي مي گردد. هدف از اين مطالعه بررسي اثر شياف پروژسترون در جلوگيري از زايمان زودرس و عوارض آن در حاملگي هاي با عوامل خطر زايمان زودرس مي باشد.روش بررسي: اين مطالعه 150 خانم حامله تك قلو، بدون علايم و نشانه هاي زايمان زودرس كه در خطر بالا براي زايمان زودرس بودند را شامل شد. اين افراد به طور تصادفي به دو گروه تقسيم شدند. اين دو گروه از نظر سن حاملگي و عوامل خطر زايمان زودرس مشابه بودند. بين هفته 24-34 حاملگي به يك گروه، روزانه 100 ميلي گرم شياف واژينال پروژسترون داده شد و گروه ديگر به عنوان گروه كنترل تحت نظر قرار گرفتند. به افراد آموزش هاي لازم داده شد كه در صورت انقباضات منظم و ريتميك به بيمارستان مراجعه كنند و با استفاده از توكودينامومتر براي 60 دقيقه مونيتورينگ انقباضات رحمي به عمل آمد و در صورت واقعي بودن انقباضات، بيمار تحت درمان با داروهاي توكوليتيك رايج قرار گرفت و در بيماراني كه عليرغم درمان با توكوليتيك زايمان متوقف نشد، اطلاعات ثبت و جمع آوري شد. پس از جمع آوري داده ها و وارد كردن آن در نرم افزار آماري SPSS نتايج با استفاده از آزمونهاي مناسب آماري مانند كاي اسكوار، تي تست، تست فيشر و تست من – ويتني، تجزيه و تحليل شدند و نتايج در سطح اطمينان 95 درصد گزارش شد.يافته ها: ميانگين سن حاملگي در گروه دريافت كننده پروژسترون 38.62±2.08) هفته) و در گروه كنترل 35.88±3.5) هفته) بود (P<0.01). زايمان زودرس در كمتر از 37 هفته حاملگي در 31.9 درصد خانم هاي گروه كنترل و در 11.6 درصد گروه دريافت كننده پروژسترون ديده شد (P<0.01). زايمان زودرس در كمتر از 34 هفته در 22.2 درصد خانم هاي گروه كنترل و 2.9 درصد گروه دريافت كننده پروژسترون ديده شد (P<0.01). سندرم زجر تنفسي، وزن كم تولد، وزن زمان تولد، نياز به دستگاه مكانيكي، نياز به بستري در NICU، نياز به اكسيژن حمايتي و آپگار نوزاد هنگام تولد به طور معناداري بين دو گروه متفاوت بود (P<0.01).نتيجه گيري: درمان با شياف پروژسترون، تناوب انقباضات رحمي را كاهش مي دهد و به اين وسيله موجب كاهش زايمان زودرس در خانم هاي با عوامل خطر زايمان زودرس مي شود.

 

نسخه قابل چاپ

نشانی: تهران، بزرگراه اشرفی اصفهانی، نرسیده به پل بزرگراه شهید همت، خیابان شهید قموشی، خیابان بهار، نبش کوچه چهارم، پلاک 1

کدپستی: 1461965381

تلفن و دورنگار: 44265001 (9821+)

کارگاه های آموزشی

اخبار

JCR

پیوندهای مرتبط

نشان‌گذاری

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است
[[رده:نمادهای
نوشتار]]

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 deniz deniz نحوه مصرف ژانویه 9, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *