عوارض رژيم خام گياهخواري

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع فیلم آموزشی و مقالات آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

در مسیر سلامتی، جاده به راه‌های مختلفی می‌رسد. مثلا از یک راه می‌توانید به سمت گیاهخواری بروید و از راه دیگر به رژیم غذایی مدیترانه‌ای می‌رسید، که البته هر دوی این مسیرها طرفداران خاص خود را دارند. انواع راه‌حل‌ها و رژیم‌های متنوع ما را احاطه کرده‌اند. جدیدترین چیزی که هر روز بیشتر و بیشتر به گوش می‌خورد، خام‌ گیاهخواری است. خام‌ گیاهخواران مخالفان سرسخت پخت‌و‌پز هستند. آنها معتقدند که پختن، مواد غذایی را ناسالم و غیرطبیعی می‌کند. اخیرا تعداد قابل‌توجهی از افراد مشهور به خام‌ گیاهخواری روی‌ آورده‌اند. خام‌ گیاهخواران معتقدند که این سبک از تعذیه موجب افزایش انرژی، پوستی سالم‌تر و هزاران فایده‌ی دیگر می‌شود و چنان شیفته‌وار امتیازات آن را برمی‌شمارند که اگر در گزینه‌های آنها توانایی پرواز را شنیدید، اصلا تعجب نکنید. اما اگر دهان شما هم از تعاریف ستاره‌های زیبا و خوش‌اندام آب افتاده است و مایلید از خام‌ گیاهخواری پیروی کنید، نهایت دقت و ملاحظه را به خرج بدهید. البته همیشه تمام حقیقت درباره‌ی این رژیم گفته نشده است. با انتخاب خام‌ گیاهخواری دایره‌ی انتخاب مواد غذایی خود را کوچک و کوچک‌تر می‌کنید و در نتیجه باید حواس‌تان باشد تا با کمبود مواجه نشوید. از مضرات خام گیاهخواری هم نباید غافل شوید. حتی پزشکانی که این رژیم را تجویز می‌کنند دقت زیادی برای تنظیم مواد غذایی به خرج می‌دهند.

خام‌ گیاهخواری نوعی رژیم غذایی مبتنی بر سبزیجات است که هرگونه پختن را منع می‌کند. هیچ ماده‌ی غذایی نباید بیش از ۱۰۴ درجه‌ فارنهایت یا ۴۰ درجه سلسیوس حرارت ببیند. مواد غذایی باید تازه مصرف شوند و یا با حرارت خیلی کم طبخ شوند. تصوری که میان خام‌ گیاهخواران وجود دارد این است که دمای بالای ۱۰۴ درجه نه تنها مواد مغذی را از بین می‌برد، بلکه آنها را سمی و غیرقابل‌ هضم نیز می‌کند. در ادبیات خام‌ گیاهخواران، پختن با درجه حرارت بالا مانند ناسزایی زشت تلقی می‌شود. آنها فکر می‌کنند مواد غذایی خام سرشار از انرژی‌های حیاتی هستند. خام‌ گیاهخواری شکل توسعه‌یافته و افراطی گیاهخواری است که به «پرانا» یا نیروی حیات اعتقاد دارد. بر اساس باورهای آنها نیروی حیات یا پرانا در اغذیه‌ی گیاهی خام بیشتر است. البته آبمیوه‌ها و اسموتی‌های سبز نیز گل سرسبد این رژیم غذایی هستند. در این مقاله ۵ تصور اشتباه خام‌ گیاهخواران و مضرات خام گیاهخواری مورد بررسی قرار گرفته‌ است.

درست است که مواد خام سرشار از مواد مغذی هستند اما با پختن فیبر موجود در گیاهان از هم گسیخته می‌شود و با پارگی دیواره‌های سلولی، مواد مفید مغذی آزاد می‌شوند. این مواد مغذی بدون پختن و به شکل عادی در دسترس قرار نمی‌گیرند. مثلا گوجه فرنگی منبعی غنی از آنتی‌اکسیدان لایکوپن است. هویج هم مشابه گوجه سرشار از آنتی‌اکسیدان است و همه‌ی این مواد مفید، با پختن آزاد می‌شوند. پس یک ظرف سوپ سرشار از موادی است که مصرف خام آنها به هیچ‌وجه خاصیت مشابهی ندارد. گیاهخواران معتقدند با پختن گیاهان و سبزیجات جذب روی، آهن، کلسیم و منیزیم منتفی می‌شود؛ این هم اشتباه است. برای مثال پختن اسفناج میزان آهن و کلسیم موجود در برگ‌های آن را افزایش می‌دهد. جان مک دو آل (John McDougall) مبتکر رژیم غذایی گیاهخواری مبتنی بر نشاسته است، او می‌گوید: «البته باید قبول کرد که پختن سبزیجات موجب از بین رفتن بسیار اندک برخی مواد نظیر ویتامین C یا B می‌شود، اما مقدار این مواد در گیاهان آنچنان زیاد است که در نهایت به مغذی بودن آنها آسیبی نمی‌رسد.». جنیفر نلسون (Jennifer Nelson) متخصص تغذیه و استاد دانشکده مایو است. او نیز می‌گوید: «بهترین رژیم غذایی ترکیب مواد خام و پخته است». هیچ تعصبی بر ترجیح یک رژیم غذایی خاص بر دیگری نیست. برای حفظ سلامتی باید به دنبال بهترین ترکیب باشیم. کباب کردن و پختن زیاد مواد غذایی نیز مضر است و منجر به کاهش حجم مواد مغذی می‌شود. با در نظر گرفتن این مسئله باید از روش‌هایی چون بخارپز کردن و غذاهایی مثل سوپ استفاده کرد و از سرخ کردن و پرهیز کنید. یادتان باشد که پختن ملایم مواد غذایی آنها را قابل هضم‌تر می‌کند و همان‌طور که گفته شد، در بعضی از موارد منجر به آزاد شدن مواد مغذی نهفته می‌شود. نظر خام‌ گیاهخواران درباره‌ی وجود انرژی ویژه در گیاهان خام نیز بیشتر جنبه‌ی اعتقادی دارد و هیچ توضیح علمی برای آن وجود ندارد. در نگاهی دقیق‌تر، آنها کاملا به مضرات خام گیاهخواری واقف نیستند.

در این‌باره خام‌ گیاهخواران کاملا حق دارند. پختن آنزیم‌ها را از بین می‌برد. ولی متأسفانه همچنان نیمی از حقیقت پشت ابر مانده است. بدن انسان برای تجزیه‌ی مولکول‌های مواد غذایی نیاز به آنزیم‌های موجود در مواد‌‌ غذایی ندارد. در ساختار بدن آنزیم‌هایی وجود دارد که این وظیفه را با کمال میل بر عهده می‌گیرند. در هر صورت آنزیم‌هایی که از مواد خام وارد بدن می‌شوند نیز به خاطر اسید معده از بین خواهند رفت. تنها اندکی از آنها باقی می‌مانند و مواد تخمیر شده‌ای چون کلم‌ترش، آنزیم‌ها را وارد معده می‌کند. در هر حال نقش آنها در هضم غذا اندک است. متخصصین ارزش چندانی برای این آنزیم‌ها قائل نیستند. نظریه‌ی «آنزیم مواد خام» به کتاب ادوارد هال (Edward Howell) در دهه‌ی ۴۰ میلادی بازمی‌گردد. اما اکنون علم به نقش حداقلی آنزیم‌های مواد غذایی خام، در هضم غذا شهادت می‌دهد. هاول تصور می‌کرد که تعداد آنزیم‌های بدن انسان پایان‌پذیر است، در حالی‌که بدن انسان همواره آنزیم‌های جدید تولید می‌کند.

خاصیت سم‌زدایی مطرح شده در مواد غذایی، پشتوانه‌ی علمی محکمی ندارد. در واقع مواد سمی می‌توانند در هر نقطه‌ی بدن جمع شوند. به ویژه در بافت‌های چربی و حتی در استخوان‌ها یا پروتئین‌ها. اما روده‌ی بزرگ به طرز شگفت‌انگیزی از مواد سمی دور می‌ماند و همچنین کبد، عضوی است که با مواد سمی مبارزه می‌کند. در واقع کبد نقش سم‌زدایی بالایی دارد. کبد گمرک بدن است و همه‌ی مواد را بعد از بازجویی به سمت خون راهنمایی می‌کند. در حقیقت، در هیچ ماده‌‌ی غذایی گیاهی یا جانوری سم‌زدایی وجود ندارد. بدن خود وظیفه‌ی سم‌زدایی را با اندام‌های داخلی‌اش انجام می‌دهد. تنها نکته‌ی قابل قبول در زمینه‌ی سم‌زدایی مواد خام، بهبود عملکرد کبد و کلیه با افزایش میزان ذخیره‌ی آب در بدن است. اگر مضرات خام گیاهخواری و واقعیات آن را ندانید، ناآگاهانه به بدن خود آسیب می‌زنید.

با خام‌ گیاهخواری مصرف کالری به حداقل می‌رسد و طبیعی است که وزن مناسبی پیدا می‌کنید. اما هدف از رژیم غذایی تنها کاهش وزن نیست و باید به موارد مختلفی توجه کرد. مضرات خام گیاهخواری را دریابید. با خام‌ گیاهخواری با کمبود مواد غذایی روبه‌رو خواهید شد. به ویژه ویتامین‌هایی نظیر B12 ،D و روی، آهن و اسیدهای چرب امگا۳ و غیره. خام‌ گیاهخواران عزیز برای جبران کمبود این مواد باید حتما از قرص‌های مکمل استفاده کنند. شاید سؤال کنید که مواد انرژی‌زا برای تأمین انرژی خام‌ گیاهخواران از کجا تأمین می‌شود. کالدول سلستین (Caldwell Esselstyn)، پزشکی که بیل کلینتون را متقاعد به استفاده از رژیم گیاهخواری کرد، پاسخی برای شما دارد. او می‌گوید مصرف تعدادی مغز و یک عدد موز در طول روز میزانی کالری در اختیار بدن می‌گذارد. اما این میزان کالری برای بدن کافی نیست. ضمن اینکه مشکل دیگر بیشتر افراد خام گیاهخوار، پوسیدگی و ساییدگی دندان است. اسید موجود در میوه‌ها منجر به ساییدگی مینای دندان می‌شود و کمبود مواد معدنی عمومی، موجب پوسیدگی دندان است. باید بدانید که با انتخاب خام‌ گیاهخواری چه چیزهایی را از دست می‌دهید و در مقابل چه چیزهایی به دست می‌آورید. مضرات خام گیاهخواری را به دقت مدنظر داشته باشید. دقیق باشید و بی‌گدار به آب نزنید.

خام‌ گیاهخواران مصرف گوشت را غیرعادی می‌دانند و برای دفاع از عقاید خود پخت‌و‌پز و مصرف گوشت را عملی متضاد با ذات‌ طبیعت می‌دانند. آنها می‌گویند که بشر آن را از خود درآورده است! خب بسیار طبیعی است که انسان با تکیه بر نیروی عقل خود ابداعات و اختراعات بی‌شماری داشته‌ است. مثلا شما کدام زرافه را سراغ دارید که شیرموز بخورد؟ در سراسر دنیا رژیم‌های غذایی متفاوتی وجود دارد و به طور تقریبی در همه‌ی آنها مصرف حبوبات، سبزیجات و گوشت عادی است. رژیم غذایی متشکل از همه‌ی مواد و خوراکی‌ها، از دیرباز در تمام فرهنگ‌ها و نقاط جهان رایج بوده است. در مقابل، این خام‌ گیاهخواری است که از ابداعات جدید به شمار می‌رود. کودکی را در نظر بگیرید که طبق این رژیم غذایی پرورش پیدا می‌کند. طبیعی است که بدون مصرف داروهای جانشین و مکمل‌ها، او با کمبود شدید ویتامین B12 و سایر مواد مفید و مغذی روبه‌رو می‌شود. در نتیجه مشکلات عدیده‌ای در زمینه‌ی اعصاب و جسم پیدا می‌کند. اما مصرف گوشت و فرآورده‌های حیوانی به مدت حداقل ۲۰ سال، ذخیره‌ی خوبی از مواد مغذی در بدن ایجاد می‌کند. در تمامی تمدن‌ها و در طول تاریخ نیز انسان‌ها از گوشت و فرآورده‌های حیوانی استفاده کرده‌اند. پس هیچ چیز غیرطبیعی در مورد رژیم غذایی گوشتی وجود ندارد. بسیاری از دانشمندان پختن را گامی بلند و اساسی در تکامل مغزی انسان می‌دانند. شناسایی مضرات خام گیاهخواری به انتخاب عاقلانه‌ی شما کمک می‌کند.

این سبک از رژیم غذایی از نظر علمی هویت چندانی ندارد. شاید نقطه قوت آن تنها جنبه‌ی اعتقادی آن باشد. به هر روی اگر قصد خام‌ گیاهخوار شدن دارید، بهتر است ابتدا تأمل و تحقیق بفرمایید و مضرات خام گیاهخواری را شناسایی کنید. در این نوشته به هیچ عنوان قصد ترویج رژیم‌های گوشتی و غیره در کار نبوده‌ است. تنها گوشزد‌ کردن و توجه به رژیم غذایی کامل و سرشار از مواد مغذی و عدم مصرف افراطی هر گونه ماده‌ی غذایی مد نظر بوده است. سلامت و تندرست باشید.

برگرفته از: livescience

به من بگو چه می‌خوری تا به تو بگویم که هستی

15000تومان

8900تومان

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var = document.createElement(”);
.type = ‘text/java’;
var = ”;
.src = + ‘?v=’ + now.getFullYear().() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild();

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var = document.createElement(”);
.type = ‘text/java’;
var = ”;
.src = + ‘?v=’ + now.getFullYear().() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild();

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var = document.createElement(”);
.type = ‘text/java’;
.async=true;
var = ‘https://cdn.yektanet.com/rg_woebegone/s/1/rg.complete.js’;
.src = + ‘?v=’ + now.getFullYear().() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild();

آفرین، خیلی خوب بود و البته کاملا منطقی.
من خودم هرگاه در مصرف سبزیجات زیاده روی می کنم دچار مشکلات گوارشی میشم چون هضم اونها برای بدن سخت و نیازمند مصرف انرژی بیشتری هست.

ممنون دوست خوب.

کاملا اشتباه بود چون در عمل خلاف این هست میتونید تجربه کنید

این متن اشتباه نیست دوست من، قطعی و کلی نظر دادن کاملا اشتباه است. تمام مطالب این مقاله با اثبات بیان شده اند . دلایل خود را بازگو کنید و منصف باشید.

این مقاله کُلی اطلاعات جالب در اختیار بنده گذاشت که در بحث و جدل با گیاه‌خواران فامیل رو کنم! بسیار جالب و البته (برای بنده که گیاه‌خوار نیستم) کاملا درست و منطقی بود. حالا البته باید نظر گیاه‌خوران رو هم دونست.
خانم شهدوست، خدا قوت!

سپاس جناب فیروزی. خیلی خوشحالم که متن براتون مفید بوده. امیدوارم در مناظره با اقوام پیروز بشین.

متاسفم برای این نظر کودکانتون
فکر نمیکردم داخل تیم چطور همچین شخصیت هایی وجود داشته باشند
دوست عزیزمون بالا جوابتان را دادنت نیازی نمیبینم توضیحی اضافه کنم
چون کسی بخواد گیاه خوار بشه راهشو پیدا میکنه کسی نخواد هم بهانشو

در رابطه با ویتامین ب ۱۲ هم بگم
این ویتامین ن منشا حیوانی داره ن گیاهی
در روده رشد میکنه و اگر خورده بشه در معده از بین میره
مقاله فوقالعاده سطحی بود
لطفا مقالات سازمان غذا و دارو امریکا رو مطالعه کنید وترجمه کنید اگر هدف اگاه سازی و عقده گشایی نیست

در متن رفرنس موجود هست. سابقه نگارنده معتبر متن اصلی هم در سایت وجود داره. و متن اصلی به هیچ عنوان از سایت و محتوای به تعبیر شما زرد ، ترجمه نشده است. فرهنگ هم اشاره به این داره که انسان موجودی همه چیز خوار هست. تصور بفرمایید نوزادی با روش خام گیاهخواری پرورش پیدا کنه، اصلا چنین چیزی ممکن است؟ قطعا خیر. در متن هم اشاره شده که اصراری بر ترویج یا تکذیب هیچ رژیم غذایی خاصی نداریم و تنها مواردی که لازم هست همه بدونن بازگو شده است. اما بخشی از متن به شیفتگی بیش از حد طرفداران این ر‌ژیم غذایی می پردازه که شما اون رو اثبات کردین دوست من.در هر حال آرزوی سلامتی و تن درستی براتون دارم. امیدوارم در قضاوت ها و نظراتون کمتر تعصب داشته باشید و بیشتر انصاف. سالم باشید.

از فرصت ابراز نظر به شکل منطقی استفاده کنید دوست خوبم. مطالب این متن با اثبات ، توجیهات علمی و منابع معتبر به بیان نظر پرداخته اگر جنابعالی نیز توجیه منطقی و نه توهین آمیز دارید بفرمایید تا نظرتون قابل دفاع و بررسی بشه.

من در متنتون هیچ رفرنس علمی ب سایت معتبری ندیدم
سایتی که ازش ترجمه کردید هم یک سایت خبری زرد مانند تبیان و..
شما در متن برای تایید گوشت خواری از استنباط وجود گوشت خواری در فرهنگ ها دیگر استفاده کردید که این خودش اصلا منطقی نیست چه چیزی باعث میشه نوع تغذیه یک فرهنگ باعث تایید این نوع سبک تغذیه بشه؟
در رابطه با ویتامین ب ۱۲ هم عرض کردم ک منشع گوشتی نداره
شما میتونید داخل یک گلدان چند دانه سبزی خوراکی بکارید و بدون شستن اون رو بخورید اینگونه ویتامین ب ۱۲ بدنتون تامین میشه و ذخیره ب ۱۲ بین ۴ تا ۸ سال در بدن میمونه
یک نکته دیگه اینکه خامگیاه خواری صد در صد در دراز مدت ممکنه اثرات اثبات نشده ای بزاره مثلا ۱۲ سال بعد که اون رو هم با مقداری پخته خواری میشود رفع کرد .
مقاله ای که شما ترجمه کرده بودید هم چیزی جز غرض نبود
با توجه ب موضوع سایت من دلیلی در وجود این مقاله در این سایت نمبینم

بنده گیاه خوار نیستم فقط پایان نامم راجب این موضوع
انسان موجودی پخته خوار بگیم بهتره
هیچ شخصی از نخوردن گوشت تا الان نمرده.
درون گوشت هیچ ماده مغزی نیست که جایگزین بهترش در گیاه نباشه
گوشت حاوی چندین امینو اسید هست که بهترش رو درون گیاهان میتونید میل کنید.
انسان گوشت خوار نیست به علت اینکه دندان هایی گوشت خوار نداره.روده بلند داره برای حضم بهتر گوشت
سازمان غذا ودارو امریکا بهترین نوع تغذیه رو گیاه خواری اعلام کرده اگر شما دلایل علمی برای ردش دارید میتونید باهاشون ارتباط برقرار کنید و مارو هم از جهل دربیارید

دوست عزیز، این نوشته “راجع به جهل خام گیاهخواران نیست. “هضم عقاید و نظرات مختلف راه مناسب برای تصمیم گیری های عاقلانه ست.

رژیم و تغذیه

پروتئین وی چیست؛ فواید، مضرات و نحوه مصرف آن

چگونه لاغر شویم؛ ۱۵ روش کاهش وزن سریع اما مطمئن

نحوه سم زدایی بدن با استفاده از سرکه سیب و عوارض احتمالی آن

۶ رژیم غذایی عالی برای داشتن پوستی زیبا و شاداب

بهترین رژیم غذایی برای مبتلایان به کم‌کاری تیروئيد

چطور با دیگران با ملاحظه رفتار کنیم؟

علائم آنفولانزای مرغی؛ دلایل ابتلا، راه‌های پیشگیری و درمان آن

کتاب من پیش از تو؛ عاشقانه‌ای پر از امید و شور زندگی

طراحی پذیرایی بزرگ؛ نکاتی که چیدمان پذیرایی‌تان را متحول می‌کند

چطور در بداهه سخن گفتن مهارت پیدا کنیم؟

نام‌نویسی در وبسایت چطوربه منزله‌ی پذیرفتن
شرایط و مقررات
می‌باشد.

سلامت نیوز: این روزها در شبکه‌های اجتماعی در مورد فواید معجزه‌آسای خام‌گیاهخواری و گیاهخواری مطالب زیادی می‌بینیم؛ اینکه این نوع تغذیه کلید درمان همه بیماری‌ها و عمر طولانی و سالم است. شاید با خواندن این مطالب این سوال برای ما ایجاد شود که این مطالب چقدر جنبه علمی دارد و متخصصان تغذیه در مورد آن چه نظری دارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه فرهیختگان، در این‌باره با ضیاءالدین مظهری متخصص تغذیه، رئیس انجمن غذا و تغذیه حامی سلامت ایران و استاد دانشگاه آزاد اسلامی گفت‌وگو کرده‌ایم.این روزها خیلی‌ها مدعی هستند که خام‌گیاهخواری و گیاهخواری خیلی از مشکلات افراد را حل می‌کند. شما به‌عنوان متخصص تغذیه چه توصیه‌ای در این‌باره دارید؟بروز خیلی از بیماری‌ها را به استفاده از منابع گوشتی نسبت می‌دهند، اما واقعیت این است که استفاده از منابع گیاهی در کاهش بیماری بیمارانی که فشار خون دارند یا چاق هستند یا بیماری‌هایی که تحت تاثیر رادیکال‌های آزاد می‌تواند سرطان‌زا باشد، موثر است. ترکیبات آنتی‌اکسیدان و ضدزنگ در گیاهان فراوان است. از سوی دیگر ترکیبات شیمیایی گیاهان که رنگ، عطر و مزه آنها را به وجود می‌آورند، دوستدار ایمنی بدن هستند و می‌توانند از پس خیلی از بیماری‌ها برآیند. با این حال افرادی که زمینه کم‌خونی دارند و کم‌وزن هستند، کودکان و همچنین مادرانی که حامله هستند نمی‌توانند از این روش نیازهای بدن خود را تامین کنند.آیا ممکن است برای افراد دسته اول که از آنها یاد کردید، خام‌گیاهخواری خطراتی هم داشته باشد؟اگر در خام‌گیاهخواری شناختی روی ترکیبات گیاهان نداشته باشیم، مضراتی بدن را تهدید می‌کند. برخی از حبوبات و میوه‌ها به‌طور طبیعی سمومی دارند؛ مثلا کلم‌ها یکی از بهترین منابع غذایی و دشمن سرطان معده لقب گرفته‌اند. اما از سوی دیگر ترکیباتی دارند که اگر به‌طور دائم میل شوند بدن قادر به تامین ید خود نیست. یا سیب‌زمینی که نشاسته دارد اگر خام خورده شود نشاسته‌اش قابل هضم نیست و علاوه‌بر آن جوانه آن سمی دارد که اگر از دوز معینی فراتر رود کشنده است. یا سویا منبع ارزشمندی از پروتئین ترکیبات آلی دارد. اما اگر روی اصول مصرف نشود به دلیل ترکیباتش می‌تواند مانع تجزیه پروتئین‌ها و تبدیل آنها به اسید‌آمینه‌‌ها شود. رعایت گیاهخواری با شناخت نسبت تلفیق غلات و حبوبات و پروتئین‌ها برای افرادی که مخصوصا درگیر چاقی هستند می‌تواند مفید باشد.گروه‌های معتقد به خام‌گیاهخواری معتقدند کسانی که مبتلا به سرطان هستند با خام‌گیاهخواری می‌توانند این بیماری را از بدن‌شان دفع کنند. این ادعا چقدر جنبه علمی دارد؟من تا به حال یک مقاله قابل استناد در این باره نخوانده‌ام. اما به نظر می‌رسد شاید بتوان سرطان را در مراحل اولیه و در هنگامی که سلول‌های سرطانی هنوز به لایه‌های دیگر بدن ورود نکرده‌اند، با تقویت سیستم ایمنی با منابع گیاهی کنترل کرد. اما گاهی اطلاعات ناقص و غلطی در مورد خواص گیاهان داده می‌شود که زمینه فرصت‌سوزی برای درمان این بیماران می‌شود.شما به‌عنوان متخصص تغذیه به کسی توصیه می‌کنید که گیاهخوار یا خام‌گیاهخوار شود؟من به شخصه این موضوع را توصیه نمی‌کنم. ولی اگر افراد به این رژیم‌ها روی آوردند توصیه می‌کنم با شیر، تخم‌مرغ و عسل همراه باشد. چراکه حذف متعصبانه همه گروه‌های غذایی به جز گیاهان می‌تواند عوارض ناخوشایندی در بر داشته باشد. به هر حال فراموش نکنیم که بشر همه‌چیز خوار آفریده شده و از این موهبتی که فک و دندان‌های ما دارند باید به درستی استفاده کنیم. توصیه من به افراد این است که تغذیه‌شان متناسب با سن، جنس و وضعیت فیزیولوژی‌شان باشد. نباید فقط معده را راضی کرد، بلکه همراه غذایی که می‌خوریم باید 18 ویتامین 16 ماده معدنی 20 اسید‌آمینه و تعداد کثیری ترکیبات شیمیایی میوه‌ها و سبزی‌ها در اختیار بدن قرار بگیرد. این ترکیبات مختلف را نمی‌توانیم از یک گروه غذایی به دست بیاوریم، پس ما باید از همه گروه‌های غذایی مثل نان، غلات، سبزی، میوه، لبنیات و گوشت استفاده کنیم. گاهی حتی ریزمغذی‌هایشان به شکلی است که نمی‌توانیم آنها را به راحتی جایگزین هم کنیم.

به گزارش فرهنگ نیوز، مرتضی صفوی رژیم‌های غذایی خام‌خواری و گیاه‌خاوری را برای هموطنان مناسب دانست اما در مورد کمبود ویتامین‌های D و B12 در این افراد هشدار داد.وی گفت: افرادی که گیاه‌خواری می کنند و یا خام خوار هستند، با کمبود ویتامین‌های D و B12 مواجه می‌شوند.به گفته این متخصص تغذیه ویتامین‌های D و B12 تنها در مواد غذایی که از حیوانات تهیه می‌شود وجود دارد و به دلیل عدم مصرف محصولات حیوانی، افراد با فقر ویتامین‌های D و B12 مواجه می‌شوند.صفوی با بیان اینکه خام‌خواری و گیاه‌خواری رژیم‌های مناسبی هستند خاطرنشان کرد: این رژیم‌های غذایی مناسب هستند به شرطی که با خوردن لبنیات و تخم مرغ ویتامین‌های D و B12 را برای بدن خود تامین کنند.وی همچنین یادآور شد: آن دسته از افرادی که نمی‌توانند لبنیات و تخم مرغ مصرف کنند، باید زیر نظر پزشک مکمل‌های غذایی را مصرف کنند.


ناشناس +


یک خامگیاهخوار +


ناشناس +

  

جامعه > سلامت – هفته نامه زندگی مثبت نوشت:

دکتر محمد‌رضا وفا متخصص تغذیه و رژیم درمانی دانشیار دانشگاه علوم پزشکی درباره فواید و مضرات گیاهخواری می نویسداز لحاظ بیولوژیک و البته فیزیولوژیک مهم‌ترین غذای انسان دانه‌ها و میوه‌ها هستند. البته بخش عمده‌ای از مواد مغذی در منابع حیوانی هم وجود دارذند و به همین دلیلی آنها هم بای در برنامه غذایی افراد باشند.

مواد غذایی گیاهی در رأس هرم خوراکی در یک الگوی غذایی سالم برای همه افراد، بیشتر توصیه می‌شود عمده کالری‌ها مورد نیاز بدن از طریق مواد غذایی گیاهی دریافت شود. در هرم‌های خوراکی تقریباً 55 تا 65 درصد به غلات اختصاص داده شده است و همانطور که همه می‌دانند غلات در جرگه منابع گیاهی قرار دارند. 15 تا 20 درصد به میوه‌ها، سبزی‌ها و صیفی‌جات اختصاص داده می‌شود. بخشی کوچک‌تری هم که پنیر و تخم‌مرغ هم در آنها جای می‌گیرند، بخش  بعدی را گوشت‌ها تشکیل می‌دهند. شیر و لبنیات تازه و کم‌چرب در بخش دیگری از این هرم قرار می‌گیرد با این وصف در تمام راهنما‌های غذایی توصیه می‌شود بخش عمده دریافت مواد مغذی از طریق مواد غذایی گیاهی باشد.

وقتی منابع غذایی گیاهی غنی می‌شونداز آنجا که در کشور‌های غربی سهم اصلی دریافت کالری از لحاظ بیولوژیک می‌تواند منشاء گیاهی داشته باشد به این موضوع بسیار توجه شده که منابع غذایی گیاهی از لحاظ مواد مغذی غنی می‌شوند. به همین دلیل می‌توان منابع حیوانی را کمتر مصرف کرد. به این ترتیب در کشور‌های غربی گروه‌هایی به‌وجود آمده‌اند که گیاهخوار هستند و البته این افراد در کشور‌های غربی به 3 دسته تبدیل می‌شوند؛ یکی گروهی که تعصب هم وارد برنامه غذایی‌شان شده به‌طوری که به هیچ عنوان از منابع غذایی با منشاء حیوانی استفاده نمی‌کنند.گروه دیگر لاکتو گیاهخواران هستند که علاوه بر مواد غذایی گیاهی شیر و لبنیات را هم مصرف می‌کنند. گروه سوم علاوه بر شیر، تخم‌مرغ را هم مصرف می‌کنند اما سراغ هیچ‌کدام از منابع حیوانی دیگر نمی‌روند.

گیاهخواری در ایران و خطر‌هایش اما در کشور‌هایی مانند کشور ما که تکنولوژی صنایع غذایی خیلی پیشرفت نیست به‌طوری که بتوان مواد مغذی کلیدی را به سایر خوراکی‌های گیاهی اضافه کرد، در واقع شاید نتوان عناصر کلیدی مثل  روی، ویتامین A و ویتامین C را همراه کلسیم که منبع اصلی آنها مواد غذایی حیوانی هستند در منابع غذایی گیاهی غنی کرد. اگر هم در کشور بتوانیم این عناصر کلیدی را در مواد غذایی گیاهی غنی کنیم شاید فراهم زیستی آنها برای بدن مناسب نباشد بنابراین در کشور ما پیروی از اصول گیاهخواری می‌تواند بسیار خطرناک باشد به‌خصوص برای گروه‌های آسیب‌پذیر مانند کودکان و نوجوانان که در سن رشد هستند.

اگر این گروه در کشور ما گیاهخوار شوند نمی‌تواند همه مواد مغذی مورد نیاز بدنشان را از طریق منابع گیاهی تأمین کنند. مسلم است این افراد دچار سوء‌تغذیه و مشکلات این‌چنینی خواهند شد. گروه‌های آسیب‌پذیر دیگر هم مانند سالمندان که اتفاقاً نیاز‌شان به مواد مغذی تغیر کرده دچار مشکلات مشابهی در کمبود دریافت مواد مغذی مورد نیاز می‌شوند که البته این مساله می‌تواند شامل حال مادران باردار و شیرده هم بشود و حتی آنها را بیشتر هم تحت‌تأثیر این مسائل قرار دهد.

از همه گروه‌های غذایی تغذیه کنیددر یک جمع‌بندی کلی می‌توان گفت برای یک فرد سالم استفاده از همه گروه‌های غذایی به‌طور متعادل ضرورت دارد مگر اینکه بتوان عناصر کلیدی مورد نیاز بدن مانند آهن، روی کلسیم، ویتامین D و امثال اینها را که منبع اصلی‌شان مواد غذایی حیوانی هستند به گروه‌های غذایی گیاهی اضافه کرد.با این وصف تأکید می‌کنم در کشور ما پیروی از برنامه‌های غذایی گیاهی و تبدیل شدن به گیاهخوار تام بدون شک می‌تواند مشکل‌ساز شود و در نهایت منشایی باشد برای بسیار از مسائل سو‌ء‌تغذیه‌ای.

47301

آقای دکتر عزیز من ده ساله گیاهخوارم ینی از 15 سالگی و هیچ کمبودی هم در بدنم ندارم و اینو بر اساس آزمایش ها میگم. وزنم هم 102 کیلو هست با 170 سانتی متر قد که قبول دارید حتمن چاق محسوب میشم. علت مصرف نکردن منابع حیوانی از نظر خیلی از ما گیاهخوارا ظلم وحشتناکی است که به حیوانات در دامداری ها و مرغداری ها میشه و در نهایت به فاجعه ای بنام کشتارگاه ختم میشه. کاش مردم میتونستن ببینن در این مکان ها چه میگذره. لطفا هرکی مشتاقه مستند ساکنان زمین رو ببینه تا با حقایق هولناکی آشنا بشه ک از دید مردم دور نگه داشته شده.

دوستان عزیزی که به وحشتناک و ظالمانه بودن گوشتخواری اعتراض دارن ظاهرا معتقدند گیاهان جاندار نیستند و وقتی شما گیاهی رو میبرید یا ازش تغذیه میکنید زجزی نمیکشه و مرگ رو تجربه نمیکنه تفاوت گیاه و حیوان توی این قضیه چیه میشه بمنم بگین؟

منم 1.5 ساله گیاهخوارم هیچ مشکلی نداشتم دوستانی که میخوان مستند در این مورد ببینن مستند earthling , forks over knifes ,cowspiracy مستندهای خوبی در این زمینه هستند کتاب راهنمای گیاهخواری دکتر ذرین آذر و کتاب خام گیاهخواری و بدنسازی هم از جمله کتاب های خوبیه که در این زمینه نوشته شده

من 5 ساله گیاه خوارم تا به حال هیچ مشکلی هم نداشتم تقریبا هر روز هم ورزش میکنم…در ایران هر رژیم غذایی داشته باشی خطرناکه استفاده از مرغ هایی که با هزار مدل انتی بیوتیک و هورمون چاق شدن یا شیر و لبنیاتی که توش وایتکس هست کم خطر تر از گیاه خواری نیست


تشكر

یعنی شما میخواید با این خبرتون بگید که این همه آدمی که تو ایران گیاهخوار هستند دارند اشتباه میکنند!!!
من اصلا حرفهای این آقای دکتر رو قبول ندارم
خبر آنلاین اول این مخالفت منو اوکی کن تا دلایل خودم رو بنویسم

خبر آنلاین از اینکه مخالفت منو اوکی کردی ازت سپاسگزارم .
برای پی بردن به اشتباه بودن حرفهای آقای دکتر … فقط کافیه چند تا کتاب بخونید .
کتاب قرآن و گیاهخواری نوشته جمشید ایمانی راد
کتاب انسان و حیوان نوشته صادق هدایت
کتاب حقوق حیوانات نوشته کارلز – هامار
کتاب فوائد گیاه خواری نوشته صادق هدایت
کتاب چرا بکشیم برای خوراک نوشته جفری ال . راد
کتاب چرا بکشیم برای غذا نوشته آرش مدرس
کتاب 101 دلیل برای اینکه من گیاهخوار هستم نوشته پاملا رایس
در ضمن این آقای دکتر در صحبتهاشون حرفی از حبوبات به میان نیاورده .
تو نظر بعدی به چند تا نکته بسیار مهم اشاره میکنم ( فعلا ببینم خبر آنلاین نظرم رو اوکی میکنه یا نه )

منم گياهخوارم و هيچ مشكلي ندارم. به جاي اين كه بگين چه مشكلايي وجود داره بهتره روي توسعه فروشگاهها و رستورانهاي گياهي تاكيد كنين

جناب آقای دکتر عزیز آخه این چه حرفهایی هست که دارید می زنید؟! هیچ می دونید با دادن این اطلاعات تغذیه ای اشتباه (عمداً یا سهواً) دارید مسبب چه مشکلات و بیماری هایی برای سایر مردم می شید. خوردن مواد حیوانی فقط به خاطر عادات اشتباهه وگرنه برای یه موجود میوه خوار مثل انسان به غیر از بیماری و رنج حاصل دیگری نداره. جناب آقای دکتر:

دانه فلفل سیاه و خال مهرویان سیاه // هر دو جانسوزند اما این کجا و آن کجا؟!

تا حالا دیدید کسی برای تأمین آهن بدنش بره چند گرم براده ی آهن بخره و بخوره؟! این که مواد حیوانی پروتئین و کلسیم و آهن و … دارند درسته اما به شرطی که به صورت خام خورده بشن! اما چون برای بدن قابل جذب و استفاده نیستند خوردن خام اونا هم فایده ای نداره مگر برای حیوانات گوشتخوار.

هر بچه دبستانی هم الان می دونه ویتامین آ و ث در مواد گیاهی بیشتر از جانوریه اونوقت …

اين چه دليليه که من گياهخوارم حالم خوبه. خب ديدي حالت بد شد. حرف علمي رو بايد جواب علمي داد. خيلي از گياهخوارها بودند که دچار مشکل شدند.

من حتي اگه خودمم بخوام هم هيچ وقت نميتونم گياهخوار تمام و كمال بشم. مثلا بعضي وقتا احساس مي كنم نياز به خوردن يك تخم مرغ عسلي دارم.

من که یه مرد 33 ساله و نسبتا چاق هستم تو 29 سالگیم بمدت 8 ماه تمام گیاه خواری کردم و از گوشت و محصولات حیوانی نخوردم. نه تنها خیلی احساس سبکی میکردم و سرزنده بودم که تو این مدت اصلا سرمانخوردم. و بمحض شروع گوشت خواری سرماخوردگی و خمودگی ها مجددا شروع شد.

حالا هر کی از جاش پا شده دکتر شده . دری وری گو .

منم ۱۰روز دیگه میشم یک سال خام گیاه خواری میکنم
همه مریضی هام خوب شده ودیگر نیاز به یک قرص هم ندارم
خدارو شکر

سلام.من یه ماهه خام گیاه خوارم احساس میکنم که میتونم پرواز کنم ازبس سبکم

سلام
من الان روزه 14هم هستش که خامگیاه خوار هستم 5 کیلو وزن کم کرده ام ،به نظردوستان این وضعیت طبیعی هستش ؟
78 کیلو بودم شدم 73 180 قدمه

سلام
روشن ترین دلیل کذب بودن بخش قابل توجهی از کلام جناب دکتر، وجود افرادی است که دارن بالای سی سال گیاه خواری و خام گیاهخواری می کنند و از لحاظ بدنی کاملا سالمن ، بدون کمبود
اگر قرار بود این کمبود ها ظاهر شه باید میشد
عامل اول مرگ و میر در جهان کلستروله که در غذاهای حیوانیه نه کمبود غذایی که اونم اگر باشه

من موافقم که گیاهخواری خوبه ولی با این هم موافقم که همه ی نیاز های بدنو تأمین نمیکنه قبول کنید گوشت لازمه حالا میتونه کم هم باشه فرقی نمیکنه فقط لازمه

بابا الان گیاه خواری در ایران مد شده…برای همین میگن بهترینه…مثلا یکی بود گیاهخوار بود، بعد نوشابه میخورد و سیگار می کشید و …
یعنی کلا مردم متناقضی هستیم ولاغیر

برای 200 گرم گوشت چه بسا گازهای که این حیوانات تولید میکنن باعث گرم شدن زمین میشوند و بالا ترین نرخ تولید گاز گلخانه ابی مطعلق به دامداری هاست بالا تر از ماشین الات و کارخانه ها الودگی تولید میکنن گرمایش زمین در دراز مدت باعث نابود بیشتر گونه های جانوری و زیر اب رفتن خیلی از کشورها با اب شدن یخهای قطبی میشود و در اخر علاوه بر اینکه داریم دنیا رو نابود میکنیم و به خودمان صدمه جبران ناپذیری میزنیم میدونید چقدر موجود زنده در این فرایند بیزینسی و صنعتی به طور وحشیانه به معنا واقعی کلمه زجر داده میشوند که مثلا ما بتونیم گوشت بخوریم لباس یا کفش چرم یا خز دار بپوشیم این بلا یی که ما سر طبیعت داریم میاریم با تفاسیر بازم میشه گفت اشرف مخلوقاتیم آگاهیم دانایم ؟؟؟ در ضمن با یک سرچ کوچک متوجه میشوید

تمامی ویتامینها و املاح مورد نیازتون در مغزها سبزیجان میوها حبوبات و غلات موجود هست
موفق باشید

نام

پست الکترونیک

آدرس وب سایت و یا وبلاگ

نظر شما
0/700

لطفا با ارسال پیشنهادات و انتقادات خود، ما را در بهبود و ارتقاء ابرسلامت یاری نمائید.

به بهترین پیشنهادات یک عدد ربع
سکه جایزه داده خواهد شد.

در ادامۀ دو مقاله قبلی، سعی داریم در این قسمت به بیان برخی عوارض استفاده از رژیم های خام گیاه خواری بپردازیم، با ما همراه باشید.

ممکن است با این برنامه غذایی وزن از دست دهید، زیرا غذاهای این رژیم اکثراً کم کالری، کم چربی و با میزان نمک پایین بوده و مقدار زیادی فیبر دارند. حتی ممکن است با این رژیم غذایی مقدار زیادی مواد معدنی، فیبر و ویتامین دریافت کنید، اما اشکالات زیادی در این رژیم غذایی وجود دارد. ادامه دادن این رژیم غذایی برای برخی از افراد سخت است و در این رژیم کمبودهایی از نظر برخی از مواد مغذی مهم وجود دارد، مانند پروتئین، آهن، کلسیم، ویتامین B12 و…

این رژیم برای هر شرایطی توصیه نمی شود، اما از دست دادن وزن به مقدار زیاد می تواند برای سلامت کلی مناسب باشد. اگر مایل به انجام رژیم غذایی خام خواری هستید، قبل از شروع حتماً با پزشک تان مشورت کنید. به دلیل خطر ناشی از مسمومیت های غذایی، رژیم غذایی خام خواری به زنان باردار، کودکان، سالمندان و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند و آنهایی که با بیماری ها یا شرایط مزمن مواجه هستند مانند بیماری های کلیه، توصیه نمی شود.

عوارض جانبی و اثرات منفی رژیم غذایی خام خواری

مطالعه ای در آلمان در سال ۲۰۰۵ انجام شد که در این مطالعه افرادی که حداقل ۷۰ درصد از مواد غذایی خام استفاده می کردند، مورد بررسی قرار گرفتند (مواد غذایی مانند میوه جات و سبزیجات خام). آنها دریافتند که این رژیم غذایی تاثیر مثبتی بر روی کلسترول بد و تری گلیسیرید دارد؛ اما میزان هموسیستئین را بالا می برد (نوعی آمینواسید که دانشمندان براین باورند که باعث افزایش خطر بیماری های قلبی می شود) و سطح کلسترول خوب که از سلامت قلب و عروق محافظت می کند، را کاهش می دهد. در مقاله ای که از این مطالعه منتشر شده نشان داده شد که در خام گیاه خوارانی که فقط از محصولات گیاهی استفاده می کردند در مقایسه با گیاه خوارانی که از محصولات لبنی و تخم مرغ هم استفاده می کردند، میزان مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی افزایش یافته بود.

ویتامین B12 نقش بسیار مهمی در بدن بازی می کند که شامل بهبود سلامت عصبی و تولید سلول های قرمز خون است که این سلول ها در حمل و نقل اکسیژن در کل بدن نقش دارند. ویتامین B12  فقط در محصولات حیوانی وجود دارد. بسیاری ممکن است ادعا کنند که شما می توانید این ویتامین را از گیاهان دریایی تامین کنید؛ اما آنها از نظر بیولوژیکی حاوی B12 فعال نیستند که بدن بتواند از آن استفاده کند. این کمبود در افرادی که غذاهای با منشا حیوانی نمی خورند یا به مقدار بسیار کم می خورند، دیده می شود. مطالعه ای که در آلمان انجام شد، نشان داد این افراد معمولاً مبتلا به کمبود این ماده غذایی هستند یا در مرز کمبود این ویتامین قرار دارند. اگر شما از رژیم خام گیاه خواری تبعیت می کنید باید از مکمل B12‌ استفاده کنید.

دیگر کمبودها

در حالی که ممکن است آهن در انواع غذاهای گیاهی نیز یافت شود، اما بدن تان آهن موجود در گیاهان را نمی تواند به آسانی آهنی که در مواد غذایی حیوانی وجود دارد، جذب کند. کمبود آهن می تواند منجر به کم خونی، احساس خستگی و اختلال در عملکرد شناختی شود. خوردن غذاهای گیاهی حاوی آهن همراه با غذایی که سرشار از ویتامین C است می تواند جذب آهن را افزایش دهد. برخی از گیاهان غنی از آهن شامل، کدو، دانه ها، حبوبات، میوه های خشک شده، شیره و آب آلو هستند.

اگر در رژیم غذایی خام خواری خود از محصولات لبنی استفاده نمی کنید، مطمئن شوید که از منابعی مانند حبوبات، مغزها، دانه ها و سبزیجات دارای برگ سبز، کلسیم کافی دریافت می کنید تا سلامت استخوان های تان به خطر نیفتد. علاوه براین ممکن است نیاز به مصرف مکمل نیز داشته باشید.

منبع

http://www.livestrong.com/article/411904-negative-side-effects-of-a-raw-foods-diet/

http://www.livesciencf.com/26278-risks-raw-vegan-diet.html

 

دوشنبه، 16 فروردین 95

1397 © | تمامی حقوق این سایت متعلق به ابر سلامت می‌باشد.
طراحی و پیاده‌سازی توسط تیم یاریما

در مورد قرص دمیترون چه می دانید؟ آیا شما آن را با اندانسترون می شناسید؟ از عوارض این دارو با خبر هستید؟ آیا می دانید که این دارو حتما باید با تجویز پزشک و زیر نظر ایشان مصرف گردد؟ چون می تواند عوارض شدید و خطرناکی مثل سندروم سروتونین ایجاد کند. برای کاهش عوارض آن باید بهترین دوز مصرف نسبت به سن و شرایط بیماری شما تجویز گردد. در این بخش از داروهای در مورد علل مصرف، تداخلات دارویی، عوارض، نحوه مصرف این

دوران بارداری یکی از مهمترین بخش های زندگی زناشویی است. در این عرصه از زندگی، زنان باردار دچار تغییراتی در جسم و روان خود می شوند که با داشتن آگاهی و دانش در مورد دوره بارداری هفته به هفته می توانند این دوران را با موفقیت پشت سر بگذارند. اینکه بدانید در هر هفته جنین شما چه تغییراتی کرده و به چه مواد غذایی بیشتر احتیاج دارد، می تواند بسیار هیجان برانگیز و کمک کننده باشد. برای راهنمایی شما عزیزان، کلاس آمادگی بارداری

آبا می دانید ترنس چیست ؟ آیا ترنس همان تراجنسی است؟ تا چه حد با ترنسکشوال (Transsexual)، آشنایی دارید؟ تفاوت بین ترنسکشوال را با همجنسگرایی می دانید یا شما هم فکر می کنید این دو مسئله، یکی هستند؟ جالب است بدانید که ترنس ها در چه شرایطی زندگی می کنند  و روحیات آنها چگونه است. در این مقاله از می خواهیم به بررسی ترنس ، انواع آن ، درمان هورمونی آن و شرایط لازم برای انجام عمل جراحی تغییر جنسیت بپردازیم. اگر می

این زائده گوشتی نرم که بر روی اندام تناسلی ظاهر می شود، زگیل تناسلی خفیف نام دارد. یک عفونت منتقله از راه جنسی ( STI ) ناشی از ویروس پاپیلوم انسانی یا همان HPV می باشد که این روزها زیاد به گوش تان خورده است. زگیل تناسلی خفیف ممکن است باعث درد، ناراحتی و خارش شود. زگیل تناسلی خفیف چیست؟ زگیل های تناسلی به خصوص برای زنان بسیار خطرناک هستند چرا که برخی انواع اچ پی وی می توانند باعث ایجاد سرطان واژن و سرطان

در چند وقت اخیر در شبکه های اجتماعی اینفلوئنسرهای آرایشی و بهداشتی مژه هایی را تحت عنوان مژه مگنتی یا مژه مغناطیسی یا حتی مژه آهنربایی معرفی کرده اند. در این پست قصد داریم ببینیم که مژه های مگنتی که افرادی مثل صدف بیوتی یا هدی بیوتی به شدت این روزها در حال معرفی اونها هستن، دقیقا چی هستن و چه کاربردی دارند. مژه مگنتی (مژه مغناطیسی) چیست؟ یکی از مشکلات مژه های مصنوعی استفاده نسبتا دشوار و برخی عوارض اونهاست. بیشتر مژه های برای

درمورد اکستنشن مو چقدر اطلاعات دارید؟ در این بخش که با عنوان عوارض و ضررهای اکستنشن مو ، در مجله پزشکی منتشر شده است شما را

کلوئید هر چند می تواند به هر جایی از بدن ایجاد شود ولی اغلب در لاله گوش، قسمت بالای قفسه سینه و شانه ها  بوجود می آید. این

روغن اکالیپتوس خواص درمانی زیادی دارد از جمله ضد درد، ضد ویروس، ضد باکتری و ضد عفونی کننده قوی است. در اینجا چند استفاده از این روغن را

تحقیقات به دست آمده توسط سازمان بهداشت جهانی حاکی از این است که در هر 8 ثانیه یک نفر به علت استعمال دخانیات می میرد. 70% افراد سیگاری

رفلاکس معده زمانی اتفاق می افتد که حباب های داخل معده به سمت گلو و مری حرکت می کنند. یکی از شایع ترین بیماری ها در ایالات متحده،

بارداری یکی از سخت ترین دوران در زندگی هر مادری به شمار می آید. در این زمان مادر علاوه بر اینکه می بایست مراقب

در دوران بارداری بدون تجویز پزشک متخصص زنان نباید هیچ دارویی مصرف شود. برخی بانوان باردار به مصرف فرآورده های دارویی گیاهی برای رفع

آش اسفناج با گشنیز، برای سردردهایی كه ناشی از سوء هاضمه و اختلال دستگاه گوارشی است، مفید می باشد.

نوشیدن نوشابه ‌درهنگام تشنگی یک اشتباه برای جبران آب از دست رفته بدن است زیرا آسیب فراوانی به کلیه‌ها وارد می‌کند و به مرور از کار افتادگی کلیه‌ها می شود.

یک چرت 20 دقیقه ای برای بدن لازم است.
خواب کوتاه نیمروزی علاوه‌ بر کاهش استرس و افزایش شادابی در فرد، احتمال مرگ و میرناشی ازسکته قلبی را کاهش میدهد.

روزانه 30 دقیقه داخل وان حمام با محلول سرکه سیب و اب وارم بنشینید.
برای درمان مشکلات زنانه مفید است.

جالب است بدانید جنین در داخل رحم مادر نسبت به نور محیط واکنش دارد، همچنین مزه غذاها را نیز احساس می‌کند و همراه با مادر نگران می‌شود

یکی از مهمترین و قدرتمندترین عضلات بدن،عضله های قسمت چهار سر ران هستند که نقش باز و بسته کردن زانو را نیز دارند،در این

مفصل ها محل اتصال دو استخوان به یکدیگر هستند. مفصل زانو یکی از مهم ترین مفصل ها در بدن به شمار می آید. به

بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است

مهتاب اسدی

من به دلیل مشکلات زیاد جسمی به ویژه آلرژی شدید و سینوزیت
مزمن و بوی بد دهان ، بعد از مدت طولانی مطالعه طی یکسال به تدریج خام گیاهخواری
رو شروع کردم و الان دو ماهه که صددر صد خام گیاهخوارم. منتها دو مشکل برایم پیش
اومده که باعث شده با تردید مواجه بشم. 

یکی اینکه دندانهای من طی مدت خام گیاهخواری به شدت حساس
شده به طوری که حتی جریان هوا باعث درد در اونها می شود حتی احتمال پوسیدگی هم می
دهم چون در چند نقطه سیاهی و درد دارم. (من حداقل طی 6 سال گذشته مشکل دندان
نداشته ام)

دوم اینکه من از سالهای پیش درد ملایم آرتروز زانو داشتم .
به دلیل صدمه فیزیکی غضروف زانوهام ازبین رفته بود  . ولی طی یکسال اخیر درد به مراتب شدیدتر ودایم
رو دارم به طوری که توان کارهای روزمره هم ازم سلب شده  و حتی زانوهام در قسمت مفصل تغییر شکل
داده  . و یکی هم ضعف جسمی که توی این رژیم
منو اذیت می کند ، من قدم 160 و وزنم 40 کیلو هست سن 30 سال

همینطور باید بگم که من دوسال پیش از ایران به شهر کوچکی در
سوئد نقل مکان کردم و به دلیل تنوع و کیفیت پایین میوه و سبزی و قیمت بالای خیلی
از اونها توان خرید خیلی از انواع میوه و سبزی رو ندارم. نور آفتاب هم به جز چند
ماه تابستان در بیشتر سال وجود نداره . خودم حسم می کنم این عوامل مزید بر علت شده
. خواهش می کنم راهنمایی ام کنید در وضعیت روانی بسیار بدی قرار دارم هربار که به
پخته خواری بر میگردم فورا آلرژی شدید شروع میشود و بوی بد دهان و حمله های آسمی .
اعتماد به نفسم نابود شده .

مهتاب عزیز

دو ماه خام گیاهخواری مدت کوتاهی برای نتیجه کامل گرفتن از
رژیم غذایی و روش جدید زندگیتونه.

بدن شما الان در حال سم زدایی و پاکسازی جدی
است و ضعف جسمی و درد زانو که به اونها اشاره می کنید، از عوارض این دوره پاکسازیه
. با گذشت زمان و آداپته شدن  بدنتون، مرتفع
خواهند شد.

ناامید نشید . اگر صددرصد خام گیاهخواری بصورت هر روزه
برایتان امکان پذیر نیست ، مصرف گاه بگاه مقداری سبزی بخارپز ، اندکی سیب زمینی یا
کدوهای زمستانی و امثال اینها مانعی ندارد .

بعد از یک  دوره سه
تاشش ماهه خام گیاهخواری سعی کنید که حداقل بین 80 -90 درصد غذای شما را مواد خام
تشکیل دهند .

وزن شما نسبت به قدتون کمه که البته فکر میکنم احتمالا
همیشه لاغر بوده اید.

همانطور که ذکر کردم بهترین راه حل برای وضعیت جسمی و محیطی
شما این نیست که به پخته خواری برگردید، بلکه سعی کنید که بخش اصلی غذایتان
( یعنی بین 90-80 درصد) خام بودن 10تا 20درصد گاه به گاه موادگیاهی پخته اضافه
کنید .

درضمن به یاد داشته باشید که بدن شما
در دوران سم زدایی و همچنین با انجام خام گیاهخواری از گذشته نسبت به تغییرات
غذایی حساستر بوده، عکس العمل شدیدتری از خود بروز خواهد داد.

آرام و صبور باشید ، از رژیم غذایی خود لذت ببرید . به خام
گیاهخواری ادامه دهید ولی گاه به گاه مقداری غذای پخته سالم و طبیعی را به رژیم
غذایی خود اضافه کنید اعتماد به نفس شما نباید 
وابسته به رژیم غذایی شما باشد عزیزم.

به مسایل زندگی خود با آرامش برخورد کنید و خود را به
هرصورت که باشید دوست داشته باشید .

روشهای مختلف غذایی وحی منزل نبوده، دستورات در سنگ نوشته
شده نیستند بلکه تصمیمات شخصی می باشند که برای ایجاد سلامتی خود و محیط زیستمان
انتخاب کرده ادامه می دهیم .

اگر به این روشها به شکل متعصبانه و تغییرناپذیر نگاه
کنیم تاثیرات سلامت زای خود بر بدن را از دست میدهند. چرا که حس گناه و استرس ناشی
از سرزنش خود بدترین سم برای جسم و روح و روان انسان می باشد.

شاد باشید .

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 پروانه طرز تهيه آوریل 3, 2019
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *