عوارض خوردن کندر در دوران بارداري

عوارض خوردن کندر در دوران بارداري

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

عوارض خوردن کندر در دوران بارداري

عوارض خوردن کندر در دوران باردارياین آدامس طبیعی حافظه را تقویت می کند!

کندر صمغ درخت خاردار با ارتفاع تقریبی 2 متر است که در نواحی نسبتا گرم زمین رشد می‌کند. بهترین نوع کندر، کندری است که خالص، تازه، نرم و ظاهرش سفید باشد، خیلی زود شکسته نشود و وقتی آن را می‌شکنیم داخلش یک حالت چسبنده و زرد و طلایی رنگ باشد.

با شكافی كه در تنه درختچه كندر ایجاد می‌شود شیرابه سفیدرنگی كه همان صمغ كندر است از آن خارج شده و این شیرابه در مجاورت هوا به تدریج سفت شده و به صورت كندر در بازار عرضه می‌شود. كندر دارای طعمی تلخ و معطر و كمی گس است.

خواص کندر
اگر کندر را با آب سرد بخورید، اسهال را بند و استفراغ را قطع می‌کند و یکی از مهم‌ترین خواص بسیار مفید و جالب توجه آن، تقویت حافظه و مرتفع‌کننده فراموشی و ضعف حافظه است که به راستی تاثیر بسزایی دارد.
جویدن کندر مانند آدامس لثه را محکم می‌کند و بوی دهان را می‌زداید و روایت شده برای قطع ادرار و بلغم می‌توانید از آن مصرف کنید. مصرف کندر بویژه در زنان باردار و تأثیر آن روی حافظه نوزاد از قدیم الایام مورد تأکید بوده است.

با توجه به تحقیقاتی که روی بیش از 100 نفر از مادرانی که قبل از زایمان به مدت طولانی (3 الی 4 ماه) از کندر استفاده کرده‌اند معلوم شد که مصرف بیش از حد آن موجب بیش‌فعالی کودکان آنها شده اما مادرانی که به مدت یک ماه یا کمتر از کندر استفاده کرده‌اند کودکانشان بیش‌فعال نشده و همچنین از هوش بالایی برخوردارند.عوارض خوردن کندر در دوران بارداري

خوردن کندر تنها در ماه سوم بارداری بی‌خطر است اما در ماه‌های بعد برای جنین مضر است.

نحوه استفاده از کندر
آن را کوبیده و هر روز صبح ناشتا یک قاشق مربا خوری از آن‌را در یک استکان آب حل کرده و مصرف کنید. می‌توانید آن را در دهان گذاشته و به صورت آدامس از آن استفاده کنید، البته در این حالت کندر کمی تلخ است.

از نظر حكمای طب سنتی كندر گرم و خشك است و از نظر خواص آن معتقدند كه خشك‌كننده و قابض و بندآورنده خون است،گازها را تحلیل می‌برد و در تقویت حافظه بسیار موثر است، از خونریزی‌های خارجی و خونروی از سینه جلوگیری می‌كند و اگر با صمغ خورده شود برای رفع بدبویی بینی و تنگی نفس و سرفه مزمن رطوبتی موثر است.
همچنین اگر با عسل خورده شود برای رفع فراموشی مفید است. اگر تا چند روز هر روز 3 گرم آن را در آب بخیسانید و ناشتا بخورید برای رفع فراموشی و زیادی بلغم مفید است.

برای دیدن پربازدیدترین های نی نی نما لطفاً کلیک کنید…


لطفاً روی بخش مورد نظر کلیک کنید…

 دنیای زنانه، آشپزی، نوزاد و کودک، ناباروری، بارداری، زایمان، تغذیه و پرسش و پاسخ 

تمامي حقوق مادي و معنوي سايت براي ني ني نما محفوظ مي باشد و استفاده از مطالب فقط بادرج نام و لينک سايت مجاز است.

مقدمه: به زنان باردار کندر بخورانيد، کودک هرگاه در شکم مادر با کندر تغذيه شود دلش قوی و عقلش زياد گردد (پيامبر گرامی اسلام (ص)). كندر (Frankincense) صمغ گياهي است كه از گونه­هاي مختلف گياه Boswellia به­دست مي­آيد. در طب سنتي و پزشكي اسلامي از كندر به­عنوان ماده­ای كه اثر تقويت هوش و حافظه دارد نام برده شده است. مهم­ترين جايگاه يادگيري و حافظه در مغز، هيپوكامپ است، احتمالاً عصاره كندر با تأثير بر اين ناحيه موجب افزايش انتقال پيام­ها و تقويت حافظه مي­شود. با توجه به استفاده گسترده از توصيه­های طب سنتی و اسلامی در کشور، در مطالعه­ی حاضر، وضعيت استفاده از کندر در دوران بارداری در زنان تحت پوشش مراکز بهداشتی در مانی شهرستان مشهد در سال 1386-1385 بررسی شده است.

مواد و روش­ها: در اين پژوهش مقطعی تعداد 900 زن باردار مراجعه­کننده به مراکز بهداشتی درمانی مورد مصاحبه قرار گرفتند. افراد واجد شرایط طی نمونه­گیری چند مرحله­ای انتخاب شدند. سن بارداري در زنان باردار مورد پژوهش بين 4 تا 41 هفته و ميانگين آن 2/26 هفته بود. جهت پردازش داده­ها از نرم­افزارSPSS  استفاده شد.

نتایج: 263 نفر (2/29 درصد) از مادران به­منظور با هوش شدن كودك از كندر استفاده كرده بودند. ميزان مصرف کندر از يك نوبت در طي بارداري تا مصرف روزانه در کل دوران بارداري متفاوت و به­طور متوسط 2/74 روز از دوران بارداری بود. 8/39 درصد از مادران استفاده­كننده از کندر داراي تحصيلات زير ديپلم و 2/60 درصد داراي تحصيلات ديپلم و بالاتر بودند. در 6/94 درصد از مادران مصرف­كننده هيچ عارضه­اي در بارداري مشاهده نشد و تنها در 4/5 درصد از مادران تهوع يا ساير عوارض جزيي همراه با مصرف کندر گزارش گرديد.

نتيجه­گيری: با توجه به اهميت يادگيری و نقش تعيين­كننده قواى ذهنى و حافظه در زندگى و موفقيت انسان، تحقيقات تكميلي براي تعيين ميزان تأثير آن بر بهره هوشي كودكان متولد شده از مادران مصرف­كننده كندر و مقايسه آن با ساير كودكان توصيه مي­شود.

Abe K, Satio H. Effects of saffron extract and its constituent crocin on learning behaviour and long-term potentiation. Phytothe Res 2000;14(3):149-152.عوارض خوردن کندر در دوران بارداري

Shykhi A. Effects of ginger aqueous extract on increasing power of learning and memory in rats [dissertantion]. Isfahan: Isfahan University of medical science;2000.

Soholm B. Clinical improvement of memory and other cognitive functions by gingko biloba:review of revelant literature. Adv Ther 1998;15(1):54-65.

Nwoso MO. Herbs for mental disorders. Fitoterapia 1999;70(1):58-63.

Khorasani AS. Farhange khavase khorakiha. 6th ed. Tehran:Ashrafi Press;2000.[Persian].

Tabarsi H. Makaremo-l-akhlagh. Translated to Persian by: Mirbagheri E. 1st ed. Tehran:Farahani;1976.[Persian].

Alaei H, Motahar F, Tory L. Effects of the abstract of oliban on learning and memory. Journal of Ghazvin University of Medical Science 1999;21:21-28.[Persian].

Hosseini Sharifabad M, Esfandiari E, Alaei H. Effects of frankincense aqueous extract during gestational period on increasing power of learning and memory in adult offsprings. Journal of Isfahan Medical School (I.U.M.S) 2004;21(71):16-20.[Persian].

Hosseini Sharifabad M, Esfandiari E, Alaei H, Moatar F. Effects of consumption aqueous extract of the gum resin of boswellia serrata by rat mothers during lactation period on increasing power of learning and memory of adult offsprings. Iranian Journal of Basic Medical Science 2003;6(3):207-211.[Persian].

عوارض خوردن کندر در دوران بارداري

عوارض خوردن کندر در دوران بارداري

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 بهار رحیمی عکس آگوست 1, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *