علت عطسه زياد در دوران بارداري

علت عطسه زياد در دوران بارداري

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

علت عطسه زياد در دوران بارداري

علت عطسه زياد در دوران بارداري

 در دوران بارداری عطسه کردن با بروز درد در ناحیه شکم همراه است. به همین دلیل بسیاری از خانم ها تصور می کنند عطسه کردن در بارداری خطرناک است. در این مقاله با جزئیات بیشتر به این مسئله می پردازیم.

مسائل ناشناخته زیادی در مورد بارداری وجود دارد، بنابراین طبیعی است که سوالات زیادی در این باره داشته باشید. مسائلی که قبلا بی خطر به نظر می رسیدند، در دوران بارداری ممکن است باعث اضطراب شما شوند، یکی از این مسائل عطسه کردن است. در دوران بارداری بیشتر در معرض عطسه کردن هستید، اما مطمئن باشید که عطسه کردن:

برای دانستن بیشتر در مورد عطسه در دوران بارداری ادامه مقاله را بخوانید.

بسیاری از خانم ها در دوران بارداری بیشتر از حالت عادی عطسه می کنند. پزشک ها این عارضه را رینیت بارداری یا رینیت حاملگی pregnancy rhinitis می نامند. رینیت بارداری در حقیقت گرفتگی بینی است که در هر مرحله از بارداری شروع می شود و طی دو هفته پس از تولد نوزاد برطرف می شود.

علت عطسه زياد در دوران بارداري

علت رینیت بارداری ناشناخته است، اما احتمالا مربوط به تغییرات هورمونی می شود.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : آبریزش بینی دارید؟ مدام عطسه می‌کنید؟

خانم هایی که دچار حساسیت یا آلرژی هستند، ممکن است علائم حساسیت را در دوران بارداری نیز مشاهده کنند. این حساسیت ها عبارتند از حساسیت های فصلی (حساسیت به گرده و علف) و حساسیت های محیط داخلی (مانند حساسیت به مو یا پر حیوان خانگی و حساسیت به گرد و غبار).یک پژوهش به تازگی داده های با ارزش چندین سال مربوط به بررسی ملی رشد خانواده National Survey of Family Growth را ارزیابی کرد. این پژوهش نشان داد که حساسیت ها در دوران بارداری خطر بروز تولد نامطلوب، مانند وزن پایین در زمان تولد یا زایمان زودرس را افزایش نمی دهند.

شما ممکن است به خاطر سرماخوردگی یا آنفلوآنزا عطسه کنید. در زمان بارداری، سیستم ایمنی با بدن هماهنگ می شود. در حالت عادی سیستم ایمنی به میکروب ها و عوامل خطرناک عامل بیماری سریع واکنش نشان می دهد.در دوران بارداری سیستم ایمنی مراقب است که اشتباهی نکند و نوزاد در حال رشد را به عنوان یک مهاجم خارجی در نظر نگیرد. به همین دلیل به مهاجمان واقعی، مانند ویروس که باعث بروز علائم می شوند، آهسته تر واکنش نشان می دهد. بنابراین نسبت به سرماخوردگی اطرافیان خود حساس تر هستید.(و این علت ضعیف شدن بدن مادر است)یک سرماخوردگی معمولی خطری برای شما و نوزادتان محسوب نمی شود، اما آنفلوآنزا ممکن است خطرناک باشد. اگر فکر می کنید مبتلا به آنفلوآنزا شده اید یا دچار تب هستید، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

بدن شما برای نگه داشتن کودک بسیار امن است. عطسه کردن نمی تواند به نوزاد آسیب بزند. عطسه کردن در هیچ مرحله از بارداری خطری برای نوزاد محسوب نمی شود. با این حال عطسه ممکن است نشانه بیماری هایی مانند آنفلوآنزا یا آسم باشد. زمانی که شما به آنفلوآنزا مبتلا هستید، نوزاد شما نیز مبتلا به آنفلوآنزاست. زمانی که شما در نفس کشیدن مشکل دارید، نوزادتان هم اکسیژن مورد نیاز را دریافت نمی کند. اگر مبتلا به آنفلوآنزا یا آسم هستید، به پزشک مراجعه کنید زیرا ملاحظاتی برای بارداری و اطمینان از یک تولد سالم در نظر گرفته می شود.بعضی خانم ها زمانی که عطسه می کنند، درد شدید و پخش شونده ای را در اطراف شکم خود حس می کنند. ممکن است دردناک باشد، اما خطرناک نیست. با بزرگ شدن رحم، رباط هایی که آن را به اطراف شکم وصل می کنند، کشیده می شوند. پزشک ها این مسئله را درد لیگامان گرد  round ligament pain می نامند. عطسه کردن و سرفه کردن فشار زیادی به لیگامان وارد می کند و موجب درد ناگهانی و شدید می شود.

*درد لیگامان گرد round ligament pain: لیگامان یا رباط گرد از رحم در دوران بارداری محافطت می کند. این رباط قسمت جلوی رحم را به کشاله ران متصل می سازد. این رباط هم مانند عضلات منقبض و آزاد می شود، اما بسیار آهسته این کار را انجام م دهد. هر حرکت ناگهانی (مانند خندیدن، عطسه یا سرف) که در اثر انقباض سریع سبب کشیده شدن این رباط شود باعث بروز درد می شود.

هر چه در دوران بارداری می خورید، به نوزاد خود هم منتقل می کنید. بنابراین باید مراقب آنچه وارد بدن خود می کنید، باشید، به ویژه در مورد داروها. مصرف برخی داروهای ضد درد، آنتی هیستامین ها و داروهای حساسیت در دوران بارداری بی خطر است. در مورد گزینه های دارویی خود با پزشک مشورت کنید. و ممکن است بخواهید موارد زیر را نیز امتحان کنید.

– نتی پات یا ظروف نتی: می توانید از ظروف نتی (neti pot) با محلول نمکی یا آب مقطر برای برطرف کردن سینوس خود استفاده کنید.

ظروف نتی (neti pot)

– دستگاه رطوبت ساز یا دستگاه بخور humidifier: می توانید شب ها از دستگاه بخور استفاده کنید تا از تحریک مسیر بینی به وسیله هوای خشک پیشگیری کنید. – دستگاه تهویه air purifier: ممکن است به چیزی در محیط خانه یا محل کار، به عنوان مثال گرد و غبار، حساسیت داشته باشید. دستگاه تهویه هوا می تواند در رفع این مشکل به شما کمک کند. – اسپری سالین برای بینی saline nasal spray: برای پاک کردن سینوس ها می توانید از اسپری سالین* saline استفاده کنید.- از عوامل شروع کننده عطسه اجتناب کنید: اگر عواملی مانند حساسیت فصلی یا حیوان خانگی باعث شروع عطسه می شوند، زمانی که وارد خانه می شوید، لباس های خود را عوض کنید و دوش بگیرید. – واکسن آنفلوآنزا بزنید: تزریق واکسن آنفلوآنزا در دوران بارداری بی خطر و قابل اطمینان است. واکسن آنفلوآنزا را قبل از شروع فصل سرما بزنید، به این ترتیب از خود در مقابل ابتلا به آنفلوآنزا در این فصل ایمن کرده اید. – در هنگام عطسه خودتان را بگیرید: اگر در هنگام عطسه کردن دچار درد شکم می شوید، سعی کنید شکم خود را نگه دارید و یا به پهلو و به حالت جنین دراز بکشید. – آسم خود را کنترل کنید: اگر مبتلا به آسم هستید، برای ملاقات پزشک برنامه ریزی کنید و این کار را به طور منظم انجام دهید. – ورزش کنید: ورزش های منظم و بی خطر دوران بارداری به حفظ سلامت شما کمک کرده و سیستم ایمنی شما را بهبود می بخشد. – از پد استفاده کنید: اگر عطسه کردن باعث نشت ادرار می شود، استفاده از یک پد جذب کننده باعث کاهش رطوبت شده و از ناراحتی و خجالت شما جلوگیری می کند. – از کمربند بارداری استفاده کنید: کمربند بارداری می تواند درد مربوط به عطسه را در ناحیه شکم کاهش دهد. – غذاهای سرشار از ویتامین C بخورید: خوردن غذاهای حاوی ویتامین C، مانند پرتقال، کمک می کنند به طور طبیعی سیستم ایمنی بدن تقویت شود.

* اسپری سالین saline spray: سالین که محلول سالین نیز نامیده می شودف مخلوطی از کلرید سدیم در آب است که در پزشکی نیز موارد استفاده دارد. بری تمیز کردن محل زخم، برداشتن لنز از چشم و کمک به خشکی چشم استفاده می شود. برای رفع کم آبی بدن نیز از طریق رگ به بدن تزریق می شد. همچنین برای رقیق کردن برخی داروها در هنگام تزریق نیز استفاده می شود.اسپری سالین هم برای مرطوب کردن مسیر هوایی بینی استفاده می شود.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : کاهش علائم سینوزیت بوسیله آب نمک استریل

اگر می خواهید بیشتر بدانید : آسم را بهتر بشناسید

اگر می خواهید بیشتر بدانید : چگونگی مصرف دارو در دوران بارداری!!

اگر می خواهید بیشتر بدانید : بهترین ورزش دوران بارداری

عطسه به ندرت مسئله نگران کننده ای است. اگر مبتلا به آسم هستید، در مورد داروهایی که در حین بارداری مصرف می کنید، با پزشک مشورت کنید.در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر بلافاصله به پزشک مراجعه کنید:

تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغseemorgh.com/healthاختصاصی سیمرغ

نام (اجباری)

آدرس پست الکترونیکی (اجباری است اما نمایش داده نمی‌شود)

مرا برای دیدگاه‌های بعدی به یاد بسپار

تصویر امنیتی جدید

اگر در زمینه مشکلات خانواده و تربیت فرزندان نیاز به راهنمایی و مشاوره داریدمشکل خود را با یکی از مشاوران آنلاین ما در میان بگذارید

All Rights Reserved – © 2018 | باز نشر مطالب پورتال سیمرغ تنها با ذکر نام و آدرس seemorgh.com مجاز می باشد.

متاسفانه محتوای مورد در خواست شما در مجله ونوس موجود نیست، البته ممکن است آدرس محتوای درخواستی تغییر کرده باشد. لطفاً در مطالب مجله جستجو کنید.

مشاهده جدیدترین مطالب

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

بسیاری از زنان در دوران بارداری بیشتر از میزان عادی عطسه می کنند. پزشکان به این حالت، رینیت بارداری می گویند. رینیت بارداری، نوعی گرفتگی یا احتقان در مسیر بینی است که می تواند در هر مرحله ای از بارداری شروع شود و نهایتا حدود 2 هفته پس از متولد شدن نوزاد، از بین برود. … ادامه خبر

جستجوگر خبر فارسی، بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری است (قانون تجارت الکترونیک). برای مشاهده متن خبری که جستجو کرده‌اید، “ادامه خبر” را زده، وارد سایت منتشر کننده شوید (بیشتر بدانید …)

سایت های دیگر

علت عطسه زياد در دوران بارداري

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

می پسندم

0

سایر خبرها

قرار گیرند. رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت درخصوص علائم آنفلوانزای فصلی نیز گفت: این بیماری در اکثر موارد با تب، سرفه، درد بدن، کوفتگی، عطسه، آبریزش بینی و گلو درد شروع می شود و معمولاً 3 تا 5 روز طول می کشد و خود به خود بهبود پیدا می کند. گویا با بیان اینکه آنفلوانزای فصلی به ندرت باعث ذات الریه و عوارض دیگری می شود، ادامه داد: البته ذات الریه ممکن است در …

…. رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت درخصوص علائم آنفلوانزای فصلی نیز گفت: این بیماری در اکثر موارد با تب، سرفه، درد بدن، کوفتگی، عطسه، آبریزش بینی و گلو درد شروع می شود و معمولاً 3 تا 5 روز طول می کشد و خود به خود بهبود پیدا می کند. گویا با بیان اینکه آنفلوانزای فصلی به ندرت باعث ذات الریه و عوارض دیگری می شود، ادامه داد: البته ذات الریه ممکن است در افرادی که …

بعد از تولد با رشد بچه، قوس ستون مهره به تدریج بیشتر می شود. علائم و نشانه ها قوز آشکارترین علامت وجود قوز پشت یا گوژپشتی، هلالی شکل بودن پشت است. وجود قوس شدید در قسمت بالایی ستون فقرات، باعث خم شدن بالا تنه فرد به جلو می شود. ممکن است فرد مبتلا علاوه بر داشتن پشت خمیده شکل، علائم قوز کمر زیر را هم داشته باشد: درد ملایم تا شدید در پشت درد …

اختلال خواب یکی از مهم ترین مشکلات خانم ها در دوران بارداری است که به دلایل مختلف بروز می کند و با رشد جنین بیشتر می شود البته پرخوابی تا سه ماهه اول بارداری کاملا طبیعی است چرا که احساس خستگی از جمله علائم بارداری به حساب می آید، اما با گذشت زمان خانم باردار نمی تواند خواب کافی و بدون وقفه در شب داشته باشد. ضربان قلب علیه خواب در دوران بارداری بیشتر خون بدن به سمت رحم می رود …

بلوچستان فعال است و آموزش های لازم را به مراجعه کنندگان می دهد. وی افزود: در سیستان و بلوچستان سالانه 100 هزار نوزاد متولد می شوند که یک درصد از این تعداد فوت می شوند. طباطبایی همچنین از جمله عوامل مرگ و میر زنان باردار در استان را خونریزی حین زایمان، فشارخون، دیابت و سوءتغذیه عنوان کرد. معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در سیستان و بلوچستان سناریوهای مرگ …

، زیرا در هوای آلوده آنها به راحتی به سمت غذا نمی روند برای جنین اختلال ایجاد شود و در نهایت منجر به اختلالات تنفسی مانند آسم در نوزادان شود. 12 هفته اول، دوران حساسی برای مادر و جنین است آلودگی هوا و سکونت در نزدیکی مناطق پرتردد تهدید کننده سلامت مادر باردار و جنین است. این در حالی است که 12 هفته اول بارداری دوران حساسی برای مادر و جنین می باشد و مادران باید توجه بیشتری به سلامتی جنین نشان …

و هنوز از کانکس خبری نیست. کانکس شده پارتی بازی. کسی که آشنا دارد، کانکس می گیرد و بدبخت هایی مانند ما چیزی ندارند. باد چادرها را می برد. سرمای اینجا استخوان سوز است. هر محله هم یک دستشویی و حمام بیشتر ندارد. آفتاب غروب کرده و هوا رو به تاریکی است اما صدای ماشین های آواربرداری در منطقه مسکن مهر همچنان شنیده می شود. مردی کنار ویرانه های خانه ای که توسط یک لودر ارتشی در حال آواربرداری ست …

… استرس اکسیداتیو می تواند باعث آسیب DNA و شروع رشد سلول های سرطانی شود. کلم قرمز دارای گلوکوزینولات نیز هست که می تواند از رشد سلول های سرطانی در بدن جلوگیری کند. بر اساس مطالعه ای که در مجله Horticulture، Forestry and Biotechnology چاپ شد، مصرف منظم کلم قرمز می تواند در برابر انواع مختلف سرطان مانند سرطان سینه، سرطان روده و سرطان روده بزرگ از بدن محافظت کند. 7: اختلالات پوستی را …

یکی از ویژگی های منحصر به فرد به لیمو است؛ این گیاه به علت خاصیت آنتی اکسیدانی بالایی که دارد، بدون اینکه مانع رشد جسمانی، عضلانی و افزایش استقامت بدن شود، آسیب به ماهیچه ها در طول تمرین را نیز کاهش می دهد. به لیمو به تسکین درد مفاصل کمک شایانی می کند؛ مصرف این گیاه همچنین بازسازی سریع تر مفاصل آسیب دیده را نیز به همراه دارد. کاهش استرس به لیمو نقش موثری در کاهش …

وزن توصیه می شود و در کاهش اشتها نقش دارد. بنابراین برای افرادی که زیر وزن طبیعی هستند مصرف آن می تواند منجر به کاهش اشتها و متعاقبا ریزش مو و کمبود ویتامین شود. 2 – افرادی که مبتلا به اختلالات خونی اند زنجبیل به بهبود گردش خون در بدن کمک می کند و از سوی دیگر بدن افراد مبتلا به نوعی اختلال خونی موسوم به “هموفیلی” با ناتوانی در لخته شدن خون مواجه است. اگرچه در حالت عادی لخته …

محور هیپوتالاموس- هیپوفیز- آدرنال که چگونگی واکنش انسان به اضطراب را کنترل می کند، اثر گذاشته و مادرانی را که تازه زایمان کرده اند، به افسردگی پس از زایمان مستعد می کند. تقریبا یک پنجم مادران، پس از زایمان به این نوع افسردگی مبتلا می شوند. معمولا مکانیسم جنگ یا گریز در زنان باردار هنگام بارداری و پس از آن به منظور مراقبت از نوزاد در حال رشد، به طور طبیعی ضعیف می شود. اکنون محققان دانشگاه …

…> آروماتراپی چیست؟ 2- آروماتراپی: چیزی بیش از بوی شیرین نیست؟ برخی مطالعات نشان داده اند که هیچ اثر فیزیولوژیکی قابل اندازه گیری برای اثر روغن های اسانس وجود ندارد و انتظارات مردم یک پیش بینی کننده قدرتمند از تجربه آروماتراپی خودشان است. ما در مطالعه آروماتراپی تنها یک اثر مثبت پیدا کردیم، بوی روغن لیمو باعث تقویت حالت مثبت و بسیار قابل اعتماد می شود. ما با این …

مصنوعی می توانند مضرات فراوانی را برای افراد داشته باشند و سبب بروز برخی بیماری ها شوند. مطمئنا عطر ها تاریخچه طولانی دارند و در بسیاری مراسم و جشن ها توسط افراد گوناگون مورد استفاده قرار می گرفتند. اما در این مقاله، ما از عطر های دست سازی می گوییم که توسط انسان ها در سال 1800 ساخته شده اند. خطرات عطر های مصنوعی نه تن ها شامل علائم کوتاه مدت مانند آلرژی و ناراحتی تنفسی، بلکه سبب سر درد، سر گیجه و …

مداوم و طولانی مدت شود که برای بعضی از زنان باعث بروز ترس و وحشت می شود زیرا نگرانند که اکسیژن به جنین نرسد یا در انقباضات رحم صدمه ببیند. البته این ترس بیجاست و نباید نگران بود. به محض احساس فشار و انقباض رحم، به پهلوی چپ دراز بکشید و مدتی استراحت کنید. بعضی از زنان از عدم ارضای جنسی در طی نزدیکی یا ارگاسم شکایت دارند. این حالت نیز طبیعی است. بعضی از زنان باردار به دلیل کمبود خواب و سنگینی همان …

های خطرناک مترادف گردید و هنوز هم در جامعه دیدگاه منفی خاصی نسبت به آن وجود دارد. 9- بنگ دانه مانند بسیاری دیگر از گل ها و گیاهان دارویی که برای اهداف پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد گیاه بنگ دانه نیز تاثیرات روانگردانی دارد اما از دوران باستان از آن برای کاهش درد و به عنوان داروی بیحس کننده استفاده شده است. بنگ دانه حاوی آتروپین (سمی که در گیاهان تاجریزی یافت شده و برای …

سرطان تخمدان نهمین سرطان شایع بین زنان و پنجمین علت مرگ و میر آنهاست. در واقع سرطان تخمدان بیشتر از هر سرطان دیگری باعث مرگ در زنان می شود. بر اساس آمارها در آمریکا در سال 2012، 21 هزار و 880 زن مبتلا به سرطان تخمدان شده اند و 13هزار و 850 نفر در اثر آن کشته شده اند. تشخیص سرطان تخمدان در 70 درصد از زنان مبتلا وقتی داده شده که آن ها در مرحله 3 و 4 سرطان قرار داشته اند، در حالی که اگر …

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، واریس یک بیماری است که طی آن دیواره وریدها( سیاهرگ ها) دچار تورم و برآمدگی پیاز مانند می شوند. این مشکل بیشتر در ساق پاها و پایین تر دیده می شود. علائم واریس: وریدهای تار عنکبوتی بیشتر به لحاظ زیبایی ناراحت کننده هستند، حال آن که وریدهای واریسی علاوه بر ظاهر طناب مانند مشکلات متعدد دیگری نیز به همراه دارند. در صورتی که مبتلا به …

سخت بود که خود را در اتاق خوابش حبس نمود. چارلز در حالت مستی شروع به تیراندازی به اطراف کرد اما گردا شجاعانه به سمت او رفته و اسلحه را از دستش درآورد. گردا بلافاصله با شلیک گلوله همسرش را به قتل رساند. گردا هیچ وقت به خاطر قتل شوهرش محکوم نشد زیرا کاملاً مشخص بود که در دفاع از خود و نجات دادن دخترش دست به این کار زده است. ثرون در مصاحبه ای در این باره گفت:” این داستان تمام دوران کودکی من …

بعد از آزاد شدن تنها چند ساعت زنده است و اگر در این زمان با اسپرماتوزوییدها روبرو نشود و لقاحی صورت نگیرد بارداری اتفاق نمی افتد. در خانم هایی که سیکل های نامرتبی دارند دانستن روز تخمک گذاری کمی سخت است و این موضوع احتمال باردار شدن را کاهش می دهد. در مواردی که پریودها نامنظم است و خانم قصد بارداری دارد متخصص زنان توصیه می کند 3-2 روز در هفته بدون جلوگیری نزدیکی کند تا نیازی به بررسی روز تخمک …

…. اگر در چنین شرایطی، کیسه آب کودک به حال خود رها گردد، ناگهان پاره شده و با شروع درد زایمان، نوزاد نارس به دنیا خواهد آمد. معمولا پزشکان متخصص زنان و زایمان از داروهای پروژسترونی برای جلوگیری از انجام زایمان زودرس در زنان حامله بین هفته های 16 تا 24 از دوران بارداری استفاده نموده و مصرف آن را یک بار در هفته تا پایان هفته 37 از دوران بارداری طول می دهند. محققان اعتقاد دارند که هورمون …

Chemical بدن باعث این علایم می شود این تغیرات مثل افزایش ناگهانی در هورمون پروژسترون و افزایش اسید معده می باشد.همچنین محققان باور دارند که خستگی و استرس هم رل اساسی در این زمینه دارد.علت دیگر برای این بیماری را ساخت هورمون HCGدر بدن میدانندکه در هفته 12 که این هورمون رو به کاهش میرود احساس بهبودی در خانم باردار ایجاد می شود(این هورمون همانی است که در خون یا ادرار اندازه گرفته میشود ). یک نکته جالب: تحقیقات اخیر نشان داده مادرانی که تهوع صبحگاهی را تجربه می کند درصد سقط کمتری دارند نسبت به مادرانی که این علایم را ندارند. …

…> به طور کلی، سنگ مثانه از مواد معدنی رسوب کرده در کیسه ادرار به وجود می آید که معمولا به حداکثر ابعاد چند سانتی متر می رسد؛ با این حال به تازگی در کیسه ادرار مردی در کالیفرنیا یک سنگ مثانه عجیب با طول 12 و عرض 9.5 سانتی متر و به وزن 770 گرم پیدا شد که تقریبا به اندازه یک تخم شترمرغ بود و باعث شگفتی پزشکان شد. در یک دهه گذشته کیسه ادرار این مرد به خاطر خطر سرطان مثانه تخلیه شده بود و …

، پرسیدیم.بهبودی، درباره گرفتگی عضلات پا می گوید: گرفتگی عضلات پا بیشتر در اثر کاهش خون رسانی و گردش خون در بدن ایجاد می شود. این درد ممکن است حتی شب ها در خواب هم به سراغ خانم ها بیاید و آنها درد شدیدی را احساس کنند به طوری که انگار عضله های شان مانند سنگ سفت شده اند. این بیماری در بین زنان باردار بسیار شایع است به همین دلیل به همه آنها توصیه می کنیم قبل از اینکه درد به سراغ شان بیاید، با انجام تمرینات و تغذیه …

شدید توصیف کرده اند که در یک طرف سر اتفاق می افتد . در کنار درد ، آن ها ممکن است علائم دیگری نیز داشته باشند.مثل : نور فلش مانند یا تشعشع نورانی حالت تهوع حساسیت به نور استفراغ اگر یکی از علائم بالا را داشته باشید ، دیگر قادر به انجام فعالیت های روزمره نخواهید بود . بیشتر افراد مبتلا به میگرن ، هرازگاهی دچار سردرد های میگرنی می شوند اما بعضی …

این حالت می شود. بعلاوه، افزایش هورمون ها باعث حالت تهوع، حساسیت به بو و کاهش اشتها می شود. خانم باردار گاهی مزه فلز در دهانش حس می کند. گاهی این حالت تهوع در کل بارداری هفته به هفته با مادر باردار همراه باشد. 2- بی اشتهایی در سه ماهه دوم بارداری سه ماهه دوم بارداری یکی از مراحل حیاتی بارداری است زیرا قسمت اعظم رشد جنین در این مرحله اتفاق می افتد. بی اشتهایی درماه پنجم …

اکلامپسی یا مسمومیت بارداری باشد، احتمال ابتلا به آمبولی مایع آمنیوتیک در او افزایش می یابد.پره اکلامپسی عبارتست از فشار خون بالای مادر و وجود پروتئین اضافی در ادرار او بعد از هفته بیستم بارداری. 4- استفاده از روش های پزشکی برای ایجاد درد زایمان : بررسی های کمی نشان می دهند برخی روش های القاکننده درد زایمان باعث افزایش خطر ابتلا به آمبولی مایع آمنیوتیک می …

نشان دهد که نیاز به درمان دارد. ترشحات واژن بی رنگ و رقیق کاملاً طبیعی هستند و ممکن است در هر زمان از ماه رخ دهد. این نوع ترشح ممکن است پس از ورزش بسیار شدید باشد. در مهبل باکتری های غیربیماری زایی هست که وجود آنها از بروز عفونت های باکتریایی و قارچی ممانعت به عمل می آورد. ترشحی طبیعی محسوب می شود که شفاف، شبیه سفیده تخم مرغ، بدون رنگ، بدون بو و گاهی رقیق و گاه غلیظ بوده و ایجاد سوزش و خارش نکند و …

…. هورمون اندورفین در جفت و بندناف موجود می باشد. این هورمون باعث می شود نوزاد بتواند خارج از رحم زندگی کند و راحت تر زایمان رخ دهد. نوزادانی که با زایمان طبیعی به دنیا می آیند، دارای علاقه بیشتری در انجام رفتارهایی مانند مکیدن و گرفتن سینه مادر می باشند. تحقیقات نشان داده کودکانی که با زایمان طبیعی به دنیا می آیند، 20 درصد کمتر دچار بیماری دیابت نوع یک می شوند …

به این فکر می کنند که آیا می توانند پس از زایمان، وزن کم کرده و تناسب اندام خود را حفظ کنند یا خیر. نتیجه تحقیقات نشان داده است که 14 تا 20 درصد از زنان باردار، بخشی از وزن دوران بارداری خود را حفظ می کنند؛ اما برای جلوگیری از این مسئله هم راه هایی وجود دارد. نخست اینکه سعی کنید در دوران بارداری، افزایش وزن تان بر اساس اصول پزشکی باشد. سعی کنید اضافه وزن نداشته باشید. تحقیقات نشان داده است که …

معده به طور مداوم خارج می گردد.سطوح بالای پروژسترون در دوران بارداری منجر به شل شدن عضلات، از جمله شل شدن عضلات دستگاه گوارش می شود. آهسته شدن عمل هضم منجر به نفخ، آروغ زدن مداوم، و حالت تهوع می شود.افزایش یافتن عدم فعالیت نیز می تواند به سوء هاضمه و آروغ زدن دائمی در دوران بارداری منجر شود.در دوران بارداری، زنان باید خود را به کارهای روزانه و ورزش های ساده مانند پیاده روی مشغول نگه دارند. و بایستی …

“),t.close()},t.write(‘

علت عطسه زياد در دوران بارداري

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

علت عطسه زياد در دوران بارداري

علت عطسه زياد در دوران بارداري

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 شقایق طرز تهيه می 23, 2019
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *