علت صدا دادن شکم چيست

علت صدا دادن شکم چيست

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

علت صدا دادن شکم چيست

علت صدا دادن شکم چيست

پاسخ به سوالات پزشکی و جنسی شما ، در مجله دلگرم کلیک کنید…

© تمامی حقوق این سایت برای مجله اینترنتی دلگرم محفوظ است / هر گونه کپی جزئی و کلی از مطالب دلگرم تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.
خانه

موبایل

مهم ‌ترین دلیل افزایش حرکات روده و قاروقور کردن شکم، انسداد روده است

 

علت صدا دادن شکم چيست

گرگلینگ یا همان قاروقور کردن شکم، ناشی از حرکات روده است که گاهی این حرکات آن قدر شدید هستند که خودمان می ‌توانیم آن ها را حس کنیم یا حتی صدای شان را بشنویم. بعضی وقت‌ ها که حرکات روده بیش از اندازه شدید می ‌شوند، اطرافیان ما هم می ‌توانند صدای قاروقور شکم‌ مان را بشنوند….

برای این که بیشتر و بهتر با دلایل تولید صداهای جورواجور در شکم‌ مان آشنا شویم و راه‌ های بهبود و رهایی از آن ها را بیاموزیم مصاحبه ی زیر با فوق تخصص گوارش و کبد را مطالعه نمایید. دلیل اصلی قارو قور کردن شکم ‌مان چیست؟روده ی همه افراد در حالت عادی، حرکاتی به نام پریستالتیسم دارد که این حرکات گاهی هنگام خالی بودن روده ‌ها رخ می ‌دهد و گاهی پس از صرف غذا و زمان سیری. 

پس قاروقور شکم ربطی به سیری یا گرسنگی ندارد؟خیر. همان ‌طور که گفتم پریستالتیسم ممکن است برای هر کسی و در هر شرایطی پیش بیاید. حالا اگر حرکات روده فردی، خیلی شدید باشد، خود او یا اطرافیانش می‌ توانند صدای شکمش را به صورت قاروقور بشنوند. 

به نظر شما، مهم‌ ترین دلایل افزایش پریستالتیسم و در نتیجه افزایش صدای شکم چیست؟مهم ‌ترین و خطرناک ‌ترین دلیل افزایش حرکات روده و قاروقور کردن شکم، انسداد روده است. البته ابتلا به این بیماری خیلی نادر و خاص است و نمی‌ توانیم هر صدایی را که از شکم می‌ شنویم به این مساله ربط دهیم. در این مورد باید بگویم وقتی مسیر حرکت روده بسته می ‌شود، روده‌ ها در برابر انسداد واکنش دفاعی به صورت حرکات شدید از خودشان نشان می‌ دهند. بنابراین، حرکات شدید روده، شنیدن پی ‌در پی صدای قاروقور شکم و تورم آن می‌ تواند از علایم انسداد روده باشد که در این موارد، بیماران باید هرچه سریع ‌تر به پزشک مراجعه کنند و مورد بررسی دقیق قرار بگیرند. 

از بحث انسداد روده که بگذریم چه دلایل دیگری برای قاروقور کردن شکم وجود دارند؟به غیر از انسداد روده که در موارد خاص و نادری پیش می‌ آید، ممکن است افزایش حرکات روده و قاروقورکردن شکم به دلایل دیگری مانند تحریک بیش از حد روده با مواد غذایی محرک، استرس و اضطراب و رشد بیش از حد میکروب‌ ها در روده هم باشد.معمولا افرادی که مشکل سوءهاضمه دارند، پس از مصرف خوراکی ‌های حاوی فیبر مانند انواع میوه‌ ها و سبزیجات روده ‌شان تحریک می‌ شود و به قاروقور می ‌افتد

 

لطفا کمی بیشتر در مورد رشد بیش از حد میکروب ‌ها توضیح بدهید؟در حالت عادی، روده ی باریک و بزرگ، حاوی میکروارگانیسم‌ هایی هستند که اگر بیش از حد رشد کنند و تکثیر شوند گازهایی تولید می ‌کنند که این گازها می ‌توانند باعث تحریک‌ روده و تولید صدای قاروقور شوند. 

هضم نشدن درست مواد غذایی هم می ‌تواند باعث تولید صدا در شکم‌ مان شود؟بله. بعضی از مواد غذایی مانند قندهای موجود در برخی حبوبات در بدن بیشتر افراد، خوب هضم نمی ‌شوند. بنابراین اگر افراد حساس، حبوبات بخورند قندهای موجود در این حبوبات در بدن آن ها قابلیت جذب ندارد و توسط میکروب‌ های دستگاه گوارش تخمیر می‌ شود و تولید گاز می ‌کند و به همین خاطر هنگام عمل پریستالتیسم، صدای قاروقور ایجاد می ‌شود. ضمن این که اگر فردی مشکل کمبود آنزیم لاکتاز روده‌ ای داشته باشد، ممکن است با خوردن برخی قندها مانند لاکتوز موجود در شیر، شکمش حسابی به قاروقور بیفتد. 

آیا دلیل خاص دیگری برای تولید صدای قاروقور آزاردهنده در شکم مان وجود ندارد؟چرا! ابتلا به نشانگان روده ی تحریک ‌پذیر هم یکی دیگر از عوامل قاروقور کردن شکم است. البته امکان دارد عامل محرک در بسیاری از افرادی که روده تحریک ‌پذیر دارند، کاملا مانند افراد عادی باشد. یعنی روده آن ها نه گاز بیش از حد تولید کند و نه حرکات پریستالتیسم بیش از اندازه‌ای داشته باشد اما این افراد در برابر تحریکات کمتر پاسخ بیشتری می ‌دهند. پس در صورتی که فردی به نشانگان روده تحریک ‌پذیر مبتلا باشد،‌ بیشتر از سایرین حرکات و صدای روده‌ اش را احساس می‌ کند.

 

خوراکی‌ های حاوی فیبر هم می‌ توانند باعث قاروقور کردن شکم شوند؟معمولا افرادی که مشکل سوءهاضمه دارند، پس از مصرف خوراکی ‌های حاوی فیبر مانند انواع میوه‌ ها و سبزیجات روده ‌شان تحریک می‌ شود و به قاروقور می ‌افتد. ولی اگر فردی سوءهاضمه نداشته باشد، غذاهای فیبردار نمی‌ توانند باعث حرکات شدید روده او و صدا دادن شکمش بشوند. 

آیا عادات غذایی خاصی هم هستند که مشکل قاروقور کردن شکم را دوچندان کنند؟همان ‌طور که گفتم، غذا خوردن با استرس می‌ تواند این مشکل را تشدید کند. بنابراین اگر شکم تان مدام صدا می ‌دهد، بهتر است که استرس ‌تان را با کمک روان‌ درمانی یا دارودرمانی رفع کنید. نکته ی بعدی این است که با هیجان هم غذا نخورید و موقع غذا خوردن حرف نزنید تا بلع هوای تان هنگام غذا خوردن کمتر بشود و به این ترتیب در طول روز از مشکل قاروقورکردن شکم تان شکایت نکنید.

 

شما چه پیشنهادی برای رفع قاروقور شکم دارید؟علاوه بر توصیه‌ هایی که در پاسخ به سوالات قبل گفتم، بهتر است مصرف غذاهای محرک مانند حبوبات را کاهش دهید و اگر مشکل قاروقورکردن شکم تان به دلیل حساسیت به لاکتوز شیر است، لبنیات کم‌ لاکتوز بخورید یا برای مصرف لبنیات با یک متخصص گوارش مشورت کنید.

 

آیا خوراکی‌ های خاصی هستند که بتوانند در بهبود و کاهش قاروقور کردن شکم موثر باشند؟راستش را بخواهید از زمان‌ های قدیم برخی گیاهان دارویی وجود داشتند که ممکن است مصرف آن ها، تحریک روده و تولید گاز را کم کنند و باعث کاهش صدای شکم شوند. 

لطفا برخی از این خوراکی ‌ها را به ما معرفی کنید؟خوراکی ‌هایی مانند نعناع ، گشنیز ، بادرنجبویه و زیره این خاصیت را دارند که شما می ‌توانید کنار غذا یا به عنوان یک طعم ‌دهنده از آن ها استفاده کنید.منبع:tebyan.net


بیشتر بخوانید تا سالم بمانید

نگران ریزش موهای خود نباشید

موهایی پرپشت و زیبا داشته باشید

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

یک فوق تخصص گوارش و کبد بزرگسالان علت سر و صدای زیاد شکم را افزایش گازهای داخل روده برشمرد.

علی باستانی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه قزوین، اظهار کرد: سر و صدای زیاد شکم ناشی از بلع بیش از حد هوا و افزایش تولید گاز داخل روده به علت سوء جذب موادغذایی و در مواردی عدم جذب گاز به علت انسداد روده است.

وی افزود: البته در برخی موارد، میزان گاز داخل شکم زیاد نبوده، بلکه تحمل فرد نسبت به میزان طبیعی گاز کاهش پیدا می‌کند که به آن سندروم روده تحریک پذیرگفته می‌شود.

علت صدا دادن شکم چيست

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، تصریح کرد: جلوگیری از بلع هوا از طریق روش‌هایی مثل عدم جویدن آدامس، نکشیدن سیگار و قلیان، مصرف نکردن نوشابه‌های گازدار و همچنین عدم مصرف مایعات حین غذا خوردن از راهکارهای کاهش این عارضه است.

وی اضافه کرد: مصرف نکردن برخی موادغذایی که سبب تولید گاز می‌شوند نظیر حبوبات، سیر و پیاز، کاهو یا هر ماده غذایی دیگر که توسط خود فرد شناسایی می‌شود، روش موثر دیگری در کاهش سر و صدای شکم است. در کنار همه‌ این موارد، درمان‌های دارویی مثل استفاده از دایمتیکون و سایر داروها با نظر پزشک می‌تواند موثر باشد.

باستانی ادامه داد: در برخی موارد، عارضه سر و صدای شکم، ناشی از عدم جذب مناسب ماده غذایی خاص مثل لبنیات، گندم و برخی حبوبات است که اجتناب از مصرف این موادغذایی سبب بهبود مشکل می‌شود.

این فوق تخصص گوارش و کبد بزرگسالان در پایان یادآور شد: هر چند در بیشتر موارد افزایش گازهای داخل شکم، می‌تواند ناشی از علل تغذیه‌ای و عادات نامناسب غذایی باشد، اما اگر این مشکل، اخیرا در فردی تشدید شده است یا با سایر علائم مثل کاهش وزن، درد شکم و اسهال مزمن همراه باشد یا به درمان‌های معمول ذکر شده پاسخ نمی‌دهد، مراجعه به پزشک، ضروری است.


انتهای پیام

تصور کنید در وسط یک آزمون هستید یا در یک جمع و یا دریک مکان عمومی که ناگهان معده تان تصمیم می گیرد یک آواز را برای عموم به اجرا در آورد!!! اگر شما به طور مکرر به خاطر صدای بلند غرغرکردن معده در کلاس و یا یک مکان عمومی شرمنده می شوید این مقاله که توسط رسانه دکتر سلامت تهیه شده برای شما مفید می باشد.

۱- بدانید که این طبیعی است

غرغر کردن معده تان به دلیل کارها و وظایفی است که سیستم گوارشی تان انجام می دهد مانند: ترکیب کردن غذاها، مایعات، شیره گوارشی و هل دادن آن ها به سمت منطقه روده ها. سروصدا ها زمانی اتفاق می افتد که دیواره های معده و روده شما عمل شل شدن و منقبض شدن را برای فشرده کردن همه چیز در روده هایتان انجام می دهد. حتی با داشتن یک رژیم غذایی سالم مناسب غرغر معده ممکن است گاهی رخ دهد و این نباید باعث شرمندگی شما شود.

۲- سعی کنید وعده های سنگین و بزرگ قبل از کلاس ویا حضور در مکان عمومی نخورید

علت صدا دادن شکم چيست

وقتی خیلی زیاد غذا می خورید باعث می شود سیستم گوارشی تان خیلی فعال شودو به این شکل غرغر معده احتمال بیشتری دارد رخ دهد چون تحرک بیشتری در روده ها ایجاد شده است.

۳- از معده خالی پرهیز کنید

وقتی که معده تان به مدت دو ساعت خالی باشد سروصدای غرغرها بلندتر خواهد بود. این به آن خاطر است که چیزهای کم و یا اصلا چیزی در معده نیست که صداها را جذب و یا خفه کند. وقتی که ساعت هاست که چیزی نخورده اید بدنتان هورمون هایی آزاد می کند که به معده فرمان می دهد الان زمانی است که باقی مانده مواد در معده پاک شده تا فضای کافی برای غذاهایی که می خواهند وارد شوند ایجاد شود.

۴- غذاهای غیر قابل هضم را محدود کنید

برخی از کربوهیدرات ها به هضم شدن مقاوم هستند. بطور کامل از آن دوری نکنید چون آن ها انرژی بدن را تامین و نقش اصلی در سلامت گوارش را دارند. تنها میزان متوسطی از آن ها استفاده کنید تا سلامت گوارش تان حفظ و احتمال غرغرها کمتر شود.

۵- به علائم گوارشی توجه کنید

به یاد داشته باشید که غرغر معده می تواند هم در زمانی که به تازگی غذا خورده اید هم زمانی که هنوز نخورده اید اتفاق بیفتد برای جلوگیری از پرخوری و غرغر زیادی معده زمانی که واقعا گرسنه هستید را دریابید. یادگیری یک نقشه و راهنمای زمانی برای رژیم غذایی نرمال بهترین راه پیگیری و پرهیز از خوردن بی رویه است.

۶- آهسته غذا بخورید و کامل بجوید

افرادی که هوای زیادی قورت می دهند معمولا غرغر معده بیشتری نسبت به دیگران تجربه می کنند اگرشما خیلی سریع غذا می خورید و یا در بین غذا خوردن زیاد حرف می زنید شما احتمالا هوای زیادی را قورت می دهید. برای جلوگیری از آن آهسته تر بخورید.

۱- داروهای مسکن برای گاز معده استفاده کنید

گاز زیادی در شکم سبب ایجاد غرغر بلند معده می شود. یک راه ساده برای جلوگیری از آن مصرف داروهای مسکن گاز معده که به صورت بدون نسخه به فروش می رسند می باشد. ضروری نیست که هر بار غذا می خورید از این قرص ها استفاده کنید. اما سعی کنید به یاد داشته باشید که قبل از خوردن غذا سبب می شود معده تان بسیار گاز دار شود.

۲- از غذاهایی که سبب پر گاز شدن معده تان می شود پرهیز کنید

غذاهای خاصی به دلیل پیچیدگی در شکسته شدن آن های طی فرایند گوارش ایجاد نفخ و گاز زیادی می کنند. پرهیز زیادی از این غذاها به کنترل غرغر معده تان کمک می کند.

۳- پیاده روی کنید

بعد از خوردن یک وعده غذا پیاده روی کنید. نیازی نیست بیش از نیم مایل باشد. پیاده روی به گوارش کمک و باعث می شود روده هایتان به شیوه سالم در تحرک باشد.

۱- به طور مداوم تمرین کنید

سبک زندگی بی تحرک سبب مشکلات زیاد برای معده شما خواهد شد. و ایجاد سروصدای زیادی در معده شما می کند. نداشتن تمرین سبب تاثیر منفی روی وزن و تب و تحمل بدنی نسبت به غذاهای خاص که باعث ایجاد نفخ معده، گاز و صداهای زیاد و شدیدی می شود.

۲- از بیماری های عصبی خود آگاه باشید

اگر به طور پیوسته عصبی و ناآرام و دلواپس هستید، عصب های شما پیام هایی را به معده تان می فرستد. این پیغام ها سبب ایجاد غرغر و صدای معده می شود. اگر متوجه شده اید که غرغر معده تان در طول روز به خاطر رژیم و یا تغییر در سبک زندگی تان نیست، احتمالا یک بیماری عصبی دارید که می تواند توسط پزشک شناسایی شود.

۳- علائم غذاهایی که بدن آن ها را تحمل نمی کند بشناسید

مصرف برخی غذاهای خاص می تواند عکس العمل های حساسیت زا که سبب آشفتگی و غرغر معده است را ، ایجاد کند. اگر متوجه ناراحتی معده تان پس از مصرف برخی از این غذاها شده اید از آن ها پرهیز کنید. اغلب این غذاها حساسیت به لاکتوز داشته و تحمل آن را ندارند. به این دلیل است که فراورده های لبنی سوزش و ناراحتی های معده زیادی به همراه دارد.

۴- به سوء هاضمه و رودل و همچنین اختلال هضم توجه داشته باشید

درد های بالای ناحیه شکمی، آروغ های بیش از حد، حالت تهوع، احساس سنگینی بعد از وعده کوچکی غذا، ورم شکم همگی علائم سوء هاضمه جدی است. اگر به طور مداوم این ها را تجربه می کنید ، توجهات و رسیدگی های پزشکی انجام دهید سوء هاضمه و رودل مسئله حاد و تهدید کننده زندگی نیست اما می بایستی شناسایی شود.

علت صدا دادن شکم چيست

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟…خوبه

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟

نام

آدرس ایمیل


Current [email protected] *


Leave this field empty

اگر در 3 هفته اخیر به طور مرتب دچار نفخ بوده اید، باید فورا به متخصص زنان خود مراجعه کنید….

بیماری آنفولانزا یک عفونت ویروسی است که می تواند موجب عواقب جدی بخصوص در کودکان، افراد مسن و افرادی با…

غربالگری سرطان ریه، فرآیندی است که برای تشخیص سرطان ریه در افراد سالم یا خطر بالای ابتلا به سرطان ریه…

جراحی چانه یا منتوپلاستی یک روش جراحی است که برای تغییر شکل چانه از طریق افزایش اندازه آن به کمک…

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

صدای غرغر شکم صدا های ساخته شده در داخل روده کوچک و بزرگ است. این صدا ها معمولا در طول هضم غذا شنیده می شوند. صدای داخل شکم، شبیه صدا های توخالی و یا صدایی چیزی است که در داخل آب در حال حرکت است … … ادامه خبر

جستجوگر خبر فارسی، بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری است (قانون تجارت الکترونیک). برای مشاهده متن خبری که جستجو کرده‌اید، “ادامه خبر” را زده، وارد سایت منتشر کننده شوید (بیشتر بدانید …)

سایت های دیگر

علت صدا دادن شکم چيست

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

می پسندم

0

سایر خبرها

سازمان غذا و دارو که معاون وزیر بهداشت و درمان نیز بود، منجر شد. اعلام جرم های دیگری مربوط به مسئولان بانک مرکزی و وزارت تعاون در خصوص مدیرعامل ثامن الحجج و علیه رئیس سازمان خصوصی سازی در بحث واگذاری غیرقانونی سهام آلومینیوم المهدی انجام شد که البته این در دست بررسی است. اگر بخواهید در پایان سال حلالیت بطلبید از چه کسی خواهد بود؟ من معمولا اگر به کسی ظلم کنم، حلالیت می طلبم …

بدون مصرف غذای بیشتر است. در ادامه با چند ترفند در این زمینه بیشتر آشنا می شویم. مصرف غذاهای پر حجم را افزایش دهید به رغم عنوان فریبنده خود – این گونه به نظر می رسد که دستگاه گوارش با مقدار زیادی غذا پر می شود – غذاهای پر حجم شامل مواردی مانند میوه ها و سبزیجات می شوند که سرشار از فیبر و آب بوده اما کالری کمی دارند. این قبیل مواد غذایی احساس سیری را به خوبی در شما …

مغذی جلوگیری می کند. آسیب روده باریک اغلب باعث اسهال، خستگی، کاهش وزن، نفخ و کم خونی می شود و می تواند با عوارض جدی همراه باشد. سوءجذب ناشی از سلیاک، رشد کودکان را نیز دچار اختلال می کند. این بیماری بدون درمان قطعی است اما با پیروی از رژیم بدون گلوتن می توان به کنترل علائم و بهبود آسیب های روده کمک کرد. علائم: اسهال، خستگی، کاهش وزن، نفخ، درد شکمی، حالت تهوع، استفراغ، یبوست، کم خونی ناشی …

آلوده و یا نشستن دست بعد از استفاده از دستشویی، وارد دستگاه گوارش شوند. دکتر کنی توصیه می کند که اگر شما آنفلوآنزای معده دارید، خوردن مایعات به شما کمک می کند تا آب از دست رفته از طریق اسهال و استفراغ را دوباره به دست آورید. غذایی که به سختی هضم می شود سوء هاضمه یک بیماری گوارشی است که می تواند درد و ناراحتی در قسمت فوقانی شکم ایجاد کند. سوء هاضمه همچنین می تواند با حالت تهوع …

مدل بر روی دسته از سمت داخل، کیف ودستمال با کیفیت، دفرچه کوچک همراه و … هستند که همگی می توانند به شما برای پیدا کردن عینک با کیفیت کمک کنند. 11- ترفند یک ترفند هم در کانال معرفی و ارائه کردیم که برای ثابت کردن و جلوگیری از شل شدن و احیانا افتادن پیچ است که شما می توانید از برق ناخن برای ثابت کردن این پیچ ها استفاده کنید. 12- نکته ها برای خرید عینک به …

…. پکتین و همچنین فیبرهای محلول موجود در سیب مانع از جذب زیاد چربی و قند در دستگاه گوارش می شوند. بنابراین مصرف روزانه آن همراه با غذا یا به عنوان این وعده می تواند فوق العاده مفید باشد. سرکه سرکه در واقع همان اسید استیک است. نمی شود گفت سرکه یک ماده مغذی است و اگر مصرف نشود مشکلی به وجود می آید. سرکه فقط می تواند یک طعم دهنده باشد که معمولا برای ترش کردن خوراکی ها مثل سالاد استفاده می شود و خواص قابل توجهی ندارد و تنها یک ماده اسیدی ضعیف است. یک قاشق چایخوری آن سه کالری دارد. …

ایجاد می کنند. روده ها نقش موثری در فرآیند دفع توکسین ها از بدن دارند. بروز مشکل در دفع مدفوع و ایجاد یبوست می تواند ناشی از حبس شدن سموم زیادی در بدن باشد. این مسئله می تواند باعث ایجاد دل درد، التهاب و مشکل در جذب مواد مغذی موجود در مواد غذایی شود. مشکلات پوستی پوست یک ارگان گسترده و همچنین آینه سلامت بدن است. در واقع زمانی که سموم زیادی در خون و بافت های بدن انباشته شده باشد …

است که از پلی فروکتان ها است؛ و مارچوبه یکی از منابع اصلی اینولین محسوب می شود. نوشیدنی های گازدار : اگرچه مصرف این نوشیدنی ها در هوای گرم خوشایند است اما می تواند به شدت دستگاه گوارش شما را تخریب کند. نوشابه های گازدار اغلب حاوی اسید فسفریک و قند تصفیه شده سفید است که منجر به کشته شدن باکتری های خوب روده می شود ضمن این که سوزش معده را نیز به همراه دارد. افراد مبتلا به سندرم روده تحریک …

1٪) است. در پسرها کمتر از دخترها دیده می شود. شیوع فصلی آپاندیسیت اغلب در بهار و پاییز است. علی رغم تکنیک های پرتوشناسی در تشخیص آپاندیسیت، باز هم تشخیص آن مشکل است و 20٪ خطر پارگی دستگاه گوارش وجود دارد. آپاندیسیت حاد، یک بیماری عفونی با علل مختلف است، روند شایع آن تهاجم باکتری به دیواره آپاندیس است. انسداد داخل لوله ای، تجمع مواد مدفوعی، خوردن اجسام خارجی، پارازیت ها و تومورها راه های …

اول توسعه و تئوریسینی اقتصاددانان براساس الگوی غربی باعث شد تا دولت هاشمی نتواند مدیریت اقتصاد را در دست گیرد. سیاست هایی همچون استقراض وام های کوتاه مدت برای پروژه های بلندمدتی که 20 سال بعد به نتیجه می رسد، امری عادی به حساب آمد تا جایی که با اصرار رئیس جمهور گرفتن وام یک الزام شد و حتی رئیس جمهور خطاب به دستگاه ها اعلام کرد که اگر شما این کار (گرفتن وام) را نکنید، من خودم وارد میدان خواهم شد و …

خواب و دستشویی استفاده می کنند قابل انجام است یا نه. درمان های پیشنهادی برای شب ادراری آلارم شب ادراری: این دستگاه های کوچک باطری خور که برای خریدشان نیاز به نسخه پزشک هم ندارید به یک پد حساس رطوبت متصل است که روی لباس بچه قرار می گیرد. هنگامی که کودک لباسش را خیس کند زنگ هشدار به صدا در می آید و کودک از خواب بیدار می شود. البته معمولا بیش از دو هفته طول می کشد تا کودک به زنگ …

مبتلا شده اید، مراجعه به پزشک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. پزشک ممکن است برای درمان عفونت باکتریایی آنتی بیوتیک تجویز کند و مصرف ضداسیدها را برای کاهش میزان اسید در دستگاه گوارش توصیه نماید.به طور همزمان، فرد باید بر آن چه مصرف می کند نیز نظارت داشته باشد. یک رژیم غذایی مشخص برای زخم معده وجود ندارد، اما شما می توانید با خوردن مواد غذایی مشخص شدت نشانه ها را به حداقل برسانید و بهبودی …

می توانند روزی دو تا سه بار چای نعناع بخورند یا از کپسول های نعناع با نظر پزشک استفاده کنند. علت رفلاکس نوزاد،علل رفلاکس نوزاد رفلاکس باعث می شود بعد از غذا بیشتر استفراغ اتفاق بیفتد رازیانه: اگر معده درد نوزاد به دلیل ریفلاکس معده یا نفخ باشد، رازیانه بهترین روش درمان است. هم مادر و هم نوزاد می توانند از این ماده استفاده کنند. یک قاشق چایخوری …

گفته صفوی بهترین زمان برای اثر بهتر آب کرفس، مصرف آن صبح زود و با معده خالی است و افرادی که ولع بسیار برای خوردن غذا دارند، می توانند آب کرفس بخورند زیرا ولع خوردن غذا را به خصوص موادخوراکی شیرین را کاهش می دهد. صفوی در پایان تاکید کرد: با وجود تمامی این خواص، توصیه می شود زنان باردار از آب کرفس استفاده نکنند چون باعث ایجاد نقص عضو یا سقط جنین شود. وی در ادامه با اشاره به …

مکمل آهن شب و قبل از خواب است. عوارض مصرف آهن در بارداری مصرف قرص آهن ممکن است عوارضی مانند تهوع، درد معده، اسهال یا یبوست به دنبال داشته باشد. به همین دلیل توصیه می شود قرص آهن بعد از غذا میل شود تا عوارض جانبی به حداقل برسد. در هر حال خانم باردار باید بداند هیچگاه نباید مصرف قرص آهن را قطع کند زیرا بعد از گذشت چند روز معمولا این عوارض قابل تحمل می شود یا کاملا برطرف خواهد شد …

…> احساس درد در قسمت بالای شکم به صورت موضعی به گونه ای که در صورت خالی بودن شکم بدتر شود و موجب بیدار شدن شما در نیمه شب شود. این درد با خوردن غذا بهتر می شود. همچنین ممکن است این بیماری با حالت تهوع و استفراغ همراه شود. این کار را انجام دهید هم ورم معده و هم زخم معده می توانند حاصل استفاده بیش از حد از داروهای ضد التهاب مانند آسپرین و ایبوپروفن و یا عفونت باکتریایی هلیکوباکتر …

صورت ادامه این مشکل به پزشک مراجعه کنید. دفع گاز از بدن شاید هیچ عملکرد جسمانی، به اندازه خروج گاز از بدن مضحک نباشد. این عمل چیزی بیشتر از حرکت هوا از دستگاه گوارش یا گازهای تولید شده از تجزیه مواد غذایی توسط باکتری ها در روده ها نیست که همه ما این مسئله را به خوبی میدانیم. در حالی که صدا و بوی آن می تواند شرم آور باشد، دفع گاز بی ضرر است. حقایقی در مورد خروج گاز: …

…. به این صورت که هم می توان آن را در آروماتراپی مورد مصرف قرار داد و هم به پارچه ای آغشته کرده و آن را بر روی پیشانی قرار داد. هضم مصرف این مایع برای دستگاه گوارش نیز بسیار مفید و سودمند خواهد بود. مصرف آن باعث افزایش جریان صفراوی شده و به مشکلات رایجی از جمله نفح و ناراحتی معده کمک شایانی خواهد کرد، از این رو برای درمان یبوست نیز استفاده می گردد. چه فرم ها و انواعی از آن …

محلول که می تواند شما را برای مدت طولانی سیر نگه دارد. فیبر موجود در سیب، گوارش و جذب فروکتوز سیب را کُند می کند. سیب دارای ویتامین C، فیتونوترینت ها، آهن، پتاسیم، فسفر و کلسیم است. ضمنا سیب بدون اینکه قند خون تان را بالا ببرد، میل شما به شیرینی را به خوبی جواب می دهد. می توانید برش های سیب را همراه با کمی کره بادام زمینی یا دارچین میل کنید. 4. میوه های خشک شده همراه با مغزها …

آمپلیفایر این علائم را تقویت می کند و از طریق یک اسپیکر بسیار ریز به حلزون گوش می فرستد. سپس صدا باعث می شود موهای ریز داخل حلزون به حرکت در بیایند که عصب ها را تحریک کرده تا پیام ها را به مرکز شنوایی در مغز ارسال کنند. اگر موهای داخل حلزون گوشتان به خاطر عفونت، تومور یا جراحت های سر خیلی آسیب دیده باشند استفاده از سمعک کاربرد چندانی ندارد. در عوض لازم است که یک عمل جراحی به نام کاشت …

علت وجود ماده ای به نام کاپساسین است. هر چه میزان این ترکیب در بافت میوه بیشتر باشد میزان تندی آن نیز بیشتر است. البته گرما و شرایط خشکی در زمان رشد میوه نیز باعث افزایش تندی آن می شود. بسیاری از خواص فلفل به همین ماده مربوط است. فلفل سیاه علاوه بر طعم دادن به غذا، طعم کهنگی غذا را نیز می گیرد. در برخی از شهرهای هند، مردم روز را با یک فنجان قهوه سیاه همراه با مقداری پودر …

داروهای ضد تشنج از جمله قرص توپیرامات ارتباط دارد. سنگ های استروویتی این نوع سنگ کلیه در واکنش به یک عفونت مانند عفونت مجاری ادراری به وجود می آید. این سنگ ها به سرعت می توانند رشد کنند و بزرگ شوند. معمولا این نوع سنگ علائم کمی دارد و گاهی خطرناک است. سنگ کلیه اوریک اسید سنگ اوریک اسید در افرادی به وجود می آید که به اندازه کافی مایعات مصرف نمی کنند، مایعات …

سلامتی قلب و عروق خطرناک باشد. طبق آزمایش های انجام شده، این آنتی بیوتیک که در درمان عفونت های باکتریایی مانند عفونت های مجاری ادراری تجویز می شود؛ احتمال بروز مشکلات قلبی را به طور چشمگیری افزایش می دهد؛ عمده این مشکلات مربوط به آسیب دیدگی های رگ آئورت گزارش شده است؛ به طوری که خطر آسیب به این رگ در مصرف کنندگان فلوروکینولون تا 66 درصد افزایش یافته بود. رگ آئورت، اصلی ترین …

، غلات، دانه ها و مغزهای جوانه زده دارای مقدار کمتری ماده ضد مغذی است که باعث می شود بدن راحت تر بتواند طی پروسه ی گوارش، مواد مغذی را جذب کند. تقویت سلامت قلب گنجاندن جوانه ها در رژیم غذایی روزانه برای قلب تان نیز مفید است. زیرا جوانه ها از ریسک فاکتورهای دخیل در بیماری های قلبی مانند کلسترول بالای خون کم می کنند. مطالعات گوناگون روی جانوران نشان داده که خوردن جوانه ها می تواند …

تومرهای لوزالمعده هستند که مجرای لوزالمعده را که آنزیم ها از آن به روده می رسند، مسدود می کند و همچنین پانکراتیت مزمن که اسیبی است که معمولاً به خاطر مصرف زیاد از حد الکل ایجاد می شود و توانایی لوزالمعده برای ساخت آنزیم را مختل می کند. اگر در مدفوع هم خون و هم چربی هضم نشده وجود داشته باشد، رنگ مدفوع نقره ای می شود. رنگ خاکستری مدفوع صفرا از مجراهای صفراوی (و مثانه) به درون روده …

های سنگین و گوشتی دچار احساس سنگینی معده می شوند باید برای رفع این احساس مقداری عرق زنیان بنوشند. 5. سماق: مصرف سماق همراه با غذا های گوشتی ضروری است. 6. سبزیجات: افراد باید همراه غذا از سبزیجات تازه استفاده کنند. مصرف سبزیجات تازه علاوه بر سم زدایی بدن به بهتر شدن حرکات دودی روده و جلوگیری از بروز یبوست نیز کمک شایانی می کند. 7.دمنوش های بابونه، گل گاو زبان، سنبل الطیب …

نه اضافه کردن مصنوعی تاثیر طولانی مدت تر و بیشتری دارد. افزایش اشتها یکی دیگر از مضرات آرد سفید و محصولات تولید شده از آن عدم رفع اشتها و گرسنگی همیشگی است. از آن جا که آرد سفید از نشاسته تشکیل شده است که یک کربوهیدرات ساده است به راحتی در معده هضم شده و در مدت زمان کمی احساس گرسنگی می کنید. تمایل بیشتر به خوردن غذا در نتیجه اشتهای کاذب و کمبود انرژی که بعد از خوردن محصولات …

؟ استقبال مردم فوق العاده ا ست و سعی می کنند به لحاظ آب و غذا کمبودی نداشته باشیم، البته بعضاً حرف هایی هم می شنویم که سعی می کنیم نشنیده بگیریم؛ مثلاً این که شما نیروی طرحی هستید، پول می گیرید که اینجا هستید یا آمدید اینجا روی ما تمرین کنید تا دکتر شوید…! فشار کاری در حین اردو جهادی را چطور می گذرانید؟ فشار کاری قبل اردو خیلی بیشتر از داخل هست. داخل اردو وقتی می …

…> خواص خاکشیر، کاهش وزن خاکشیر نقش موثری در بهبود عملکرد دستگاه گوارش و لاغری دارد.برای کاهش وزن با خاکشیر، باید یک قاشق غذاخوری خاکشیر را بشویید و در یک لیوان آب ولرم حل سپس به این محلول مقداری شکر یا نبات اضافه کنید و هر روز ناشتا، آن را بنوشید. خواص خاکشیر در افزایش وزن مصرف ناشتای خاکشیر با شیر معده را تقویت و اشتها را زیاد می کند. بخور خاکشیر برای درمان سرخک و …

عمق احساس و عشق شما به خودش می شود. ضبط صدای قلب جنین سعی کنید در همه مراجعات پزشک و سونوگرافی همراه با همسرتان باشید و به این شکل همسرتان هم با جزئیات بارداری بیشتر آشنا می شود مثلا می توانید در مراجعه به پزشک یا سونوگرافی وقتی برای اولین بار صدای قلب جنین را می شنوید صدا را ضبط کنید یا از پزشک اجازه بگیرید و گوشی موبایل یا دوربین تان را بر روی میز رو به خودتان و پزشک بگذارید و از لحظه …

“),t.close()},t.write(‘

علت صدا دادن شکم چيست

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

علت صدا دادن شکم چيست

علت صدا دادن شکم چيست

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 پروانه فواید،علائم،خواص دسامبر 20, 2018
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *