علت زلزله هاي اخير در امل

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

دکترˈ حمیدرضا توکلی ˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : از نگاه تخصصی باید گفت که رخداد زلزله هایی با بزرگای کم تا متوسط که باعث خسارت های جانی و مالی نشود مطلوب ماست چرا که با وقوع چنین زلزله هایی انرژی ذخیره شده در صفحه تکتونیک منطقه آزاد شده و لذا بنوعی احتمال ایجاد زلزله های شدید کاهش می یابد.وی که مدرک خود را در مهندسی زلزله دریافت کرد ، اظهارداشت: ولی اگر درصدی احتمال چنین زلزله های ضعیف، پیش لرزه های یک زلزله قوی باشند نگران کننده خواهد بود.توکلی بیان داشت: آمل در محدوده البرز مرکزی واقع شده و می توانیم بگوئیم که حاشیه رشته کوه البرز و بخصوص البرز مرکزی دارای پتانسیل لرزه خیزی بالایی است و در چند دهه قبل زلزله نسبتا شدید چلاو آمل و همچنین سال های قبل زلزله فیروز آباد کجور را تجربه کردیم.وی افزود: البته منطقه آمل و البرز مرکزی به مانند نقاط دیگر فلات ایران تحت تاثیر حرکات صفحات تکتونیک شبه جزیره عربستان، آناتولی و هند بوده و عمده زلزله های احتمالی در این منطقه، دارای عمق کانون کم است.وی اظهارداشت: در کشور ایران رشته کوه های البرز و زاگرس جزو مناطقی با زلزله خیزی بالا است و علت آن هم واقع شدن فلات ایران در بین صفحات تکتونیکی شبه جزیره عربستان ، اوراسیا ، آناتولی و هند و نیز حرکات صفحات تکتونیکی عرب ، هند و آناتولی و پایدار بودن صفحه ارواسیا است. او اضافه کرد : البته زلزله های حاشیه رشته کوه زاگرس از نظر تعداد ، بیشتر ولی از نظر بزرگی اندازه کمتر از زلزله های حاشیه رشته کوه البرز است. این استاد دانشگاه گفت : چون وقوع زلزله نتیجه یک فرایند طبیعی است ، از نظر علمی راهی برای جلوگیری از وقوع آن وجود ندارد و نمی توان از حرکت گسل ها ممانعت کرد ولی در مهندسی زلزله می توان با بررسی های دقیق مشخص کرد که در کدام منطقه با چه شدتی زلزله رخ خواهد داد. این دکتری مهندسی زلزله گفت : در استان مازندران هرچند تلاش های زیادی در حال انجام است که بتوان مدیریت بحران را به نحو مناسبی نهادینه کرد ، ولی به خاطر ساختار و بافت سنتی شهرها ، بخصوص روستاها و تراکم جمعیتی زیاد و نیز واقع شدن در منطقه ای با خطر لرزه ای بالا نیاز به مطالعات جدی و پشتکار قوی است.زمین لرزه ای به بزرگی 3 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بعد از ظهرروز گذشته شهرستان آمل را لرزاند.شهرستان آمل از اوایل سال جاری تاکنون مهم ترین کانون زمین لرزه در مازندران بوده است به گونه ای که در هر ماه دستکم پنج بار شاهد وقوع زلزله کمتر از سه ریشتر بوده است.شدت نخستین و بزرگ ترین زلزله در آمل که اوایل فروردین امسال رخ داد 4 ریشتر بوده و پس از آن هم تاکنون وقوع حدود 20 زمین لرزه در این شهرستان ثبت شده است.7328/1899

اجتماعی

دکتری مهندسی زلزله و عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

زلزله

مازندران

ارتباط با سردبیر [email protected]

تماس بی واسطه با مسئولین

جامعه > محیط زیست – ساعت 8:38 دقیقه امشب، زلزله 5.2 ریشتری شهرهای مرکزی مازندران را لرزاند.

فارس در این باره نوشت: زلزله نسبتا شدیدی در استان مازندران رخ داد و ‌‌سمنان و گلستان نیز احساس شد. مقارن با 20:38 دقیقه زلزله ساری مرکز استان مازندران را لرزاند. شبکه‌های لرزه‌نگاری وابسته به مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، مختصات کانون این زمین‌لرزه را که ساعت ‌٢٠:38 امشب رخ داد، ‌٣٦.37 درجه طول شرقی و ‌٥٢.83 درجه عرض شمالی در ‌١٠ کیلومتری شهرستان قائم‌شهر گزارش کردند. این زمین لرزه همچنین در بابل، آمل و سایر شهرهای استان مازندران احساس شده است.همچنین رسول حسام مدیر کل بحران استانداری گلستان اعلام کرد: در تماسی که با تهران داشتم به من گفتند کانون این زلزله در مرزن‌کلای ساری بوده است. این زلزله بیش از پنج ریشتر بوده است.  قدرت این زلزله به حد‌ی بوده که در گرگان هم احساس شد و امیدواریم تلفات و خسارات زیادی نداشته باشد. 

مهر در این باره نوشت: شدت زمین لرزه مازندران در شهرستانهای قائم شهر و آمل بیشتر از سایر نقاط بوده است. کانون این زمین لرزه که بخش مرزیکلای شهرستان بابل بوده سبب لرزش شدیدی در شهرهای مرکزی و شرقی مازندران و گلستان نیز شده است. این زمین لرزه که با شدت های بیشتری برای دفعات در قائم شهر و آمل تکرار شد، سبب قطع ارتباطات مخابراتی و برق شهروندان ساکن این شهرها شده است. زمین لرزه شامگاه چهارشنبه ضمن اینکه بخشی از سوادکوه را لرزانده سبب، قطع برق ساکنان این مناطق شده است. بر اساس گزارشهای دریافتی از جمعیت هلال احمر مازندران، به دنبال وقوع زمین لرزه امشب، تیمهای ارزیابی و امدادی جمعیت هلال احمر بابل، برای بررسی آسیب های پیش آمده به منطقه اعزام شدند.

همچنین سرهنگ پرویز سیاح البرزی جانشین فرمانده پلیس راه کشور گفت: در پی وقوع زلزله تاکنون گزارشی در رابطه با ریزش کوه یا انسداد معابر منتهی به این منطقه از جمله جاده هراز گزارش نشده است و تردد در آنها ادامه دارد. در صورتی که با ریزش یا انسداد راه مواجه شویم بلافاصله جاده را مسدود می کنیم. 

 

ایسنا در این باره نوشت: رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران گفت: در پی وقوع زمین‌لرزه‌ای در حوالی قائم‌شهر، تیم‌های ارزیاب جمعیت هلال احمر برای بررسی خسارات و تلفات احتمالی به منطقه اعزام شده‌اند.

محمود مظفر منطقه آب‌بندی لموک، حد فاصل شهرستان قائم‌شهر و ساری در استان مازندران را محل دقیق این زمین‌لرزه اعلام و تصریح کرد:‌ در حال حاضر اعضای تیم ارزیاب در حال بررسی میزان خسارات احتمالی این حادثه هستند و هنوز گزارشی از تعداد مصدومان و یا کشته‌های احتمالی این زمین‌لرزه دریافت نشده است.

4747

مردم هوشیارانه بخوابند….!

کوروش درخشان

مدیر کل ستاد حوادث امور مترقبه ساری در گفتگوی زنده با خبر 22 شبکه خبر گفت :
مردم لازم نیست خارج از ساختمان بخوابند و میتوانند در خانه هایشان بخوابند اما بهتر است هوشیارانه بخوابند..!
وی منظور خود را از هوشیارانه خوابیدن بیان نکرد لذا این سبک اطلاع رسانی و اموزش یک مسئول در امور حوادث غیر مترقبه جای بسی تامل دارد چر که وی اولا معلوم نیست روی چه حساب علمی از مردم میخواهد نگران نباشند و در خانه هایشان بخوابند دوما از آنها میخواهد که هوشیارانه بخوایند .
مگر می شود هم خوابید هم هوشیار بود؟
وی نهایتا از پاسخ دادن به سوال مجری در خصوص آمادگی این ستاد برای ارائه تسهیلات برای افرادی که مایل هستند خارج از خانه بخوابند طفره رفت.

خیلی وقته دیگه ما زندگی مان را با دستورات مقامان تطبیق نمیدهیم و
چالوس احساس نشد

بله دقیقا حرفهای ایشون جای سوالات فراوانی داشت ما که تهرانیم هم حس کردیم و الان با ترس میخوابیم خدا بهشون رحم کنه

آلان تکلیف چیه؟ ما امشب چیکار کنیم؟

عزیزجان هوشیارانه خوابیدن یعنی خواب خرگوشی . خوب لابد ایشون فکر کردن مردم ……بیرون از خانه خوابیدن هم مگه تسهیلات می خواد؟!! یک لاحاف تشک تو هر خونه ای پیدا میشه چرا این قدر سخت می گیرین اینا کارهای مهمتری دارن قربان!!!!!!!!!!!!!

مردم بخوابید که مسئولان بیدارند

🙂
من در شهر نور زندگی می کنم و زلزله را که بسیار شدید بود فقط در حد 3 ثانیه احساس کردم! وقتی به خانمم که داشت ظرف ها را می شست گفتم، گفت: از بس با کامپیوتر کار کردی دچار توهم و سرگیجه شدی!
زلزله هم جزو نشانه های خداوند است ولی امیدوارم باعث تلفات نشده باشد

دقایق پس از زلزله دقایق طلایی محسوب می شود که نباید خطوط ارتباطی قطع گردد و در همه کشورها تمهیداتی به این منظور اندیشیده شده است ولی متاسفانه در کشور ما حتی خود تهران سایت های پشتیبان نداریم و باید به فکر چاره بود.

ما آملیم هیچ خبری نیست. همه چی آرومه!

من تو تهران زلزله رو احساس كردم. نمي دونم توهم زدم يا نه. ولي احساس كردم ميز كارم داره تكون مي خوره. طوري بود كه سريع رفتم زير چارچوب در.همون حول و حوالي زلزله بود.

درسته.ما هم در اقدسیه کاملن حس کردیم.لوستر تکون می خورد.

راست می گن من هم تو اقدسیه فهمیدم ولی ببه من می گفتن توهم زدی.

تو تهران هم احساس شد.
خدا به مجروحین کمک و رفتگان را رحمت کند.

خدا رو شکر تلفات جانی نداشتیم.

تهران احساس شد…

به نظرم فردا پیشنهاد میدن نوبتی بخوابید!!
هر 2 ساعت یک نفر پست بده؟!

من میخوابم تو پُست بده بعد تو پُست بده من میخوابم.!!!

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران در گفت‌وگو با فارس:
قطعی خطوط برق و تلفن از زلزله نبود / شرایط پس از زلزله در مازندران عادی است

.
.
.
.
.
همیشه
.
.
.
تا بحث حقوق مردم در بیان است
.
.
پای یک لنگر کشتی در میان است
.
.
.
.

1۱۳۹۰-۱۰-۲۱ ۲۲:۳۳:۲۰.۹ ۳۶.۳۴ N ۵۲.۷۷ E ۱۶ ۳.۴ مرزي كلا، مازندران
۱۳۹۰-۱۰-۲۱ ۲۰:۵۲:۲۸.۰ ۳۶.۳۲ N ۵۲.۸۰ E ۲۰ ۳.۴ مرزي كلا، مازندران
۱۳۹۰-۱۰-۲۱ ۲۰:۴۹:۳۱.۳ ۳۶.۳۰ N ۵۲.۷۷ E ۲۵ ۲.۷ مرزي كلا، مازندران
۱۳۹۰-۱۰-۲۱ ۲۰:۴۳:۵۱.۳ ۳۶.۳۰ N ۵۲.۷۶ E ۷ ۲.۸ مرزي كلا، مازندران
۱۳۹۰-۱۰-۲۱ ۲۰:۳۸:۰۰.۶ ۳۶.۳۳ N ۵۲.۷۸ E ۱۶ ۵.۰ مرزي كلا، مازندران

.
.

.
ها اینا یعنی چه جیگر؟
.
.
.ها نوکنه مختصات طول و عرض جغرافیایی زلزله بید؟

.
.
.

سلام به همه.
من بابل زندگی میکنم.چند دقیقه پیش اعلام شد زلزله نزدیک شهر ما بوده.
اما باورتون میشه من زیاد حسش نکردم.فکر کردم یه زلزله کوچیکه …
الان شنیدم میگن 5.8 بوده…؟!!!!

زیاد احساس نکردی!!!!
یعنی کم احساس کردی؟؟؟

گرگان هم لرزید

این زلزله رو ما هم تو تهران فهمیدیم

من از بابلسر زمین لرزه رو احساس کردم ، امید وارم تلفات جانی و مالی نداشته باشیم چون با این مسئولینی که داریم نباید از چیزی بترسیم!!!!!!!!!!!!!!!

من تو بابلسر هستم . اينجا كه شديدا لرزيد. اينجور كه من فهميدم خدارو شكر تا حالا تلفاتي نداشته. نه مالي و نه جاني.
ولي حداييش خيلي ترسيدم و هنوزم ميترسم كه دوباره نياد!!!

ایجنا فریدونکنار همه چی ارومه

من تو قائم شهرم مهمتر از چند ریشتر بودن زلزله زمان نسبتا طولانی اون بود فکر کنم نزدیک 20 ثانیه طول کشید !!! تو عمرم انقدر نترسیدم !! باور کنید حالا به قدرت خدا بیشتر از همیشه پی بردم !!

واقعًا ترسناک بود ولی 20 ثانبه نبود … حدود 5 ثانیه

من دقیق حساب کردم پنچ ثانیه طول کشید.اگر20 ثانیه طول می کشید حتما خسارت جانی ومالی داشت.خدایا از اینکه به ما رحم کردی متشکریم.

تهران که سه تا تکون خورد. تلویزیونمون داشت می افتاد.

من تو کرج خیلی خفیف حسش کردم ولی هیچ کی حرفمو باور نکرد تا اینکه الان تو سایت دیدم ک مازندران زلزله اومده

تو قائمشهر واقعا شدت بالا بود و حدود 10 ثانیه ادامه داشت خیلی ترسناک بود بعد ساعت 9 و ده و ربع 2 تا پس لرزه داشت که براحتی معلوم بود خدا رو شکر که نصف شب نیومد

هر کی تو آپارتمان اونم واحدای طبقه بالا باشه بیشتر این لرزشارو حس میکنه
واقعا خیلی سخته
ایشالا که تلفات جانی نداشته باشه

حق با شماست .
ما بابل زندگی میکنیم. با اینکه خونمون قدیمیه ولی به خاطر همکف بودن زیاد نلرزیدیم.
ولی مادرم که خونه فامیلمون بود.وقتی اومد میگفت خیلی شدید حس کرده.
خونه فامیلمون طبقه سوم یه آپارتمانه.

من قائمشهر هستم واقعا ترسناک بود طولانی بود خدا رحم کنه خونه مثل موج دریا بازی میکرد

خونه ما م دقيق همين جوري بود كه شما ميگي!
شديد ترين زلزله اي بود كه من تا حالا حس كرده بودم!!!

سلام در بابل بسیار شدید بود و حدود 3-4 ثانیه لرزید بعید میدانم خسارتی داشته باشه چون مدتش کم بوده.
(من یکی دو دقیقه بعد از زلزله در قسمت تماس با ما به خبرآنلاین اطلاع دادم ک اولین خبر را درج کند ک نکرد و تاخیر داشت)
در ضمن شبکه استانی مازندران هم گفت 4.8 ریشتر بوده و کانون زلزله بابل … .
…………………
هوشیارانه بخوابید

يكي بگه چه جوري ميشه هوشيارانه خوابيد ؟؟ چون من واقعا خوابم مياد ولي ميترسم بخوابم!!!

.
.
.

..
سایتهای خبری اعم از خبر آن لاین …تابناک…. و ………..
.
.
.
. باید در هر شهر و روستا حداقل یک خبرنگار افتخاری گزینش مدارک شده داشته باشند
.
.
.

.
.
حالا کی قبول کنند خدا عالمه …
.
.
.
.
خبرنگار مجانی بدون یارانه هم شدن در این مملکت عجب سخته ها…!!!
.
.
.

تو بابل موج عبوری زلزله شدیداً احساس میشد خیلی هم طولانی بود طوری که من خانواده ام رو صدا زدم و به حیاط رفتیم و همچنان هم لرزه ادامه داشت. خیلی ترسناک بود. خدا کنه ادامه پیدا نکنه

شدید‌ترین و طولانی‌ترین زلزله تو قائمشهر اونم با پس لرزه . اینجور بوش میاد نباید امشب رو خوابید

از بو گذشته! امشبه رو همه بايد بيدار باشن!!!!

شاید تهران هم زلزله بیاد

در امل به مدت 45 ثانیه این لرزش ادامه داشت وای به حال ساروی ها امیدوارم برای هم استانیهای عزیز مشکلی پیش نیاد

45 ثانیه اگه بود که از این ویرانه های آمل چیزی باقی نمی موند برادر :دی

واقعا فکر می کنی ما باید با ور کنیم که 45 ثانیه طول کشیده و شما بعدش کامنت هم گذاشتی ! !؟

در تهران زمین لرزه احساسا شد

من تو تهران هستم. زلزله رو احساس کردم

من تو نورم، زلزله فقط در حد یه تکون بود!

سوسول بازی رو بذارید کنار!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اگه قتئمشهر بودی سوسل بازی را یاد می گرفتی رفیق

شهر در امن و امان است؛آسوده بخوابید

شما را به خدا اینقدر شایعات درست نکنید درسته زلزله اومد ترس داشت تقریبا شدید بود ولی 20 ثانیه نبود …

من ساری هستم.کاملا زلزله شدید بود.من از دیروز حس ششمم میگفت به زلزله در راهه و اینو به مادرم هم گفته بودم.وقتی هم که اومد من تو حمام بودم سریع پریدم بیرون پناه گرفتم. شدید بود و 4-5 ثانیه طول کشید.من از تمام زلزله ها خاطره دارم و همشونو از فبل حس می کنم وافعا عجیبه!

آفرین به شما. اما می گم باید از کسی که تو اون لحظه حوله رو داد بهت یه تشکر حسابی کنی. :))))

در بابل کاملا احساس شد اینطور که در خبرها گفته شد مرکزش روستای مرزی کلا بابل بوده خوشبختانه تلفات جانی نداشته

عجلوا بالصلاه
شمالیهای عزیز، نماز آیات یادتون نره!!!
در ضمن راحت بگیرید بخوابید که خود خدا بیداره!
شب خوش.

ولی جدا شدید بود و من تو قائمشهرم و اون دوستمون راست میگه کم کمش 20 ثانیه طول کشید وای چقدر هم قوی بود و چه صدای وحشتناکی داشت الان از ترس خوابم نمیبره خدا کمکمون کنه و امیدوارم برای کسی اتفاقی نیافتاده باشه هنوز تو تمام تنم احساس لرزش میکنم

واقعا صداش ترسناک بود.

زمین‌لرزه در قائمشهر موجب قطع خطوط ارتباطی تلفن خانگی و تلفن همراه شد‌. همچنین ‌برق و گاز خانه‌های مردم قائمشهر بر اثر وقوع این ‌زلزله قطع ‌شد.

‌میزان زمین‌لرزه و پس‌لرزه‌های ناشی از آن در قائمشهر بسیار شدید‌تر از شهرهای دیگر مازندران بود.

در شهرستان سوادکوه نیز قطعی برق و گاز و خطوط ارتباطی گزارش شده است.

میزان زمین‌لرزه در شهرهای غرب مازندران کمتر از شهرهای دیگر گزارش شده است.

احتمال می‌رود مردم مازندران امشب را در کوچه‌ها و خیابان‌ها سپری کنند.

دوستان یک پس لرزه 2.5 ریشتری دیگه هم دوباره مرکز زمین لرزه رو لرزوند ! 12.45 بود طبق اعلام موسسه ژوفیزیک دانشگاه تهران
هوشیارانه بخوابید !!!

طرف میخواست بگه خرگوشی بخوابید روش نشد هوشیارانه با ادبانه تر بود گیر الکی ندید.

پس حالاببينيد ماكه الان نزديك دوماهه تولامردهرروززلزله داريم چي ميكشيم؟؟؟؟

فقط من يه پيشنهاددارم: تواين مملكت كه نظارتي روقيمت ها نيست، هركي نداره همين فرداتا چادرنشده هريكي 500000تومان، بره يكي بخره كه خيلي بدردش ميخوره ،البته تومنطقه شماچون خيلي سرده حتمابايدازنوع برزنتي بخريد،ازاين مسافرتي هاتواين سرمابدردنمي خوره.

اینجا اصفهانه، من دارم خبر انلاین میخونم، همه چی آرومه ،

زلزله تو بابل بسيار شديد ودر آستانه خرابي بود وحداقل 10ثانيه به طول كشيد با توجه به اينكه بخش مرزيكلا كانون زلزله 20كيلومتر با بابل فاصله داره و اينكه يك منطقه روستايي با بافت قديمي هستش احتمال خرابي ميره.

‘گرمسار در استان سمنان هم لرزيد!

خوب گرمسار به مازندران خیلی نزدیکه

من از لامرد در استان فارس براتون مينويسم .اگر در سايت موسسه ژئو فيزيك دانشگاه تهران نگاه كنيد الان نزديك به 2ماهه كه زلزله هاي بالاتر از 3 ريشتر در جنوب افزايش پيدا كرده (مثلا محدوده لامرد،خنج،اشكنان و شهرهاي استان هرمزگان و بوشهر هر هفته به طور ميانگين يه 3 ريشتر به بالا ثبت ميشه) همچنين اخيرا تغييراتي در ميزان گازهاي خروجي از مناطق فعال دماوند ديده شده و با زلزله امشب شمال كشور كه اتفاق افتاد در مجموع نميتوان به جمع بندي مثبتي رسيد….
نمي خوام از اين چند خط نوشته نتيجه گيري كنم ولي ….
در كل مواظب خودتون و خانواده باشيد.

هموطن عزیز احتمالا طرفهای شما فسق و فجور زیاد شده و میزانش هم زیاده که ریشترش داره روز به روز زیاد میشه، طرفهای ما همه چی آرومه (-؛

من اهل خطیرکلای قائمشهر که به مرکز کانون زلزله نزدیک میباشد بسیار شدید احساس شد بطوریکه طی بازدیدی که در سطح منطقه انجام شد شکستن شیشه ها و ایجاد ترکهای بزرگ در خانه ها مشهود بود .با توجه به پس لرزه ای که حدودا 10 دقیقه بعد انجام گرفت باعث ترس و وحشت مردم شده و مردم ساعتها در خودروها ماندند در ضمن بعلت قطع گاز و برق مردم بسیار ترسیده بودند.عده ای هم بدلیل ترس آتشی برپا کرده و تا ساعاتی از صبح بیدار بودند.

من از گرگان براتون میگم خیلی ترسیدیم

من تو قائمشهرم.زمانش کم بود ولی شدید بود…ایشالا که دیگه تکرار نشه

موقع زلزله فکر این که بروید زیر میز یا چهار چوب در پناه بگیرید رو از سرتون بیرون کنید
با وزن بالای سقف که فرو میریزه میز رو له میکنه
بهتر اگه نزدیک در خروجی هستید فرار کنید یا در مکانی که احسار میکنید وقتی سقف میریزه قسمتی از اون
ممکنه به اون سکو یا هر چیز دیگه ای گیر کنه و یک فضای مثلثی کوچک درست کنه که در اصطلاح به اون ***مثلث حیات*** گفته میشه پناه گرفته پاها رو در زیر شکم به حالت جنینی خم کنید و سر خود را در بین بازوهای خود بگیرید……واین آموزشهای چرندی که تو مدرسه یاد دادن فراموش کنید که هیچ کدام پایه علمی نداره وفقط جونتون رو تو خطر میندازه

باتوجه به اطلاعات بدست آمده کانون اصلی زلزله در اعماق 20 کیلومتری زمین در حدود 6 کیلومتری مرزیکلا و در روستای فیروزجاه یا فیروزده شیرگاه و بند پی بوده و با توجه به دوری منطقه اظهار نظر در مورد عدم و خسارات احتمالی زود بوده و باید بازدید کامل شود زیرا خانه های ان منطقه فاقد ایمنی لازم بوده وهمچنین خطیرکلائیها هم خیلی ترسیده بودند و شهروندان قائمشهری نیز به علت شدت زلزله ساعتها در خیابان حضور داشتند.

میگم از تون یک سوال داشتم به نظر تون به نظرتون هدف از این زلزله چی بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بنظرم علت همونه که علما گفته بودن //علت فساد در ایرانه !!!!!!!!! البته اونا برای دیار کفر گفته بودن

5.2 ریشتر بود ؟
چقدر زیاد . من در ساری آخه اینقد حس نکردم در ضمن گرمی هوای دوروز قبل غیرطبیعی بود شاید ربطی داشته باشه ؟

دوستان عزیز میدونین که بدترین جا برای پناه گرفتن در هنگام زلزله زیر میز و چارچوب درِ؟!!؟! متاسفانه به علت اطلاعت غلطی که از بچگی به ما دادن همه ی ما فکر میکنیم باید زیر میز یا صندلی یا چارچوب در پناه بگیریم در صورتی که این 100% اشتباس! TRIANGLE OF LIFE یا مثلث امنبه اماکنی میگن که بهترین نقاط در هنگام زلزله هستند. مثل کنار میز و صندلی یا مبل که در صورت ریختن آوار بر روی این نقاط یک زاویه مثلثی اونجا شکل میگیره که باعث آسب حداقلی میشه. و اگه در ماشین شخصیتون بودیتن به جای پناه گرفتن توی ماشین از ماشین ببیرون بیایند و در حالی که دستتون روی سرتونه کنار ماشبن پناه بگیرین. من خودم تازه چند ماهِ که این رو فهمیدم و ازون جایی که همیشه از زلزله میترسم تا جایی که بتونم به همه اطلاع میدم

داخل ماشین امن ترین مکان نیست؟

اینجا همه چی آرومه. منم حالم خوبه.

شب ها که ما میخوابیم… مسئولان زودتر از ما می خوابن…!!

کی گفت بابل خیلی نلرزید؟ جای تعجب داره والله من از بابلم هم سبتا شدید بود و هم حدود 20 ثانیه طول

کشید خدا خیر در پیش بیاره

منم از بندر عباسم اونجا هم لرزید

خواهشا هرجا پناه میگیرین زیر میز ام دی اف پناه نگیرین

وقتی با یه زلزله 5ریشتری شبکه برق و مخابرای اینجور میاد پائین پس چه آمادگی برای حملات نظامی وجود داره؟!

اینجا ورامین،جنوب شرق استان تهران،دیشب دقیقا تو همون ساعت حدودا 20:40اینجا هم لرزید،ولی لرزش خفیف و صدای هولناکی داشت

آلن چرا دروغ میگی.تو که تو آمریکایی!! امان از وی پی ان.

صدا نداشت که آلن! یه دروغ دیگه هم گفتی ها!

من نمي گم مسئولين بيان درباره كارهايي كه بايستي براي مقاوم سازي شهر ها در مقابل زلزله انجام دادن (!) صحبت كنن. خداوكيلي بيان توضيح بدن اگر تو شهر بزرگي مثل تهران زلزله بياد چكار مي خوان كنن؟ بابا زندگي در ساختمان هاي مقاوم هم حق مسلم ماست!!!!

من از قائمشهرم.دیشب که زلزله اومده بود خیلی ترسیده بودم چون شدیدترین زلزله ای بود که تا الان دیده بودم.
این نظر شخصیه منه:در مورد پروژه هارپ بیشتر تحقیق کنید.چون از تقریبا 20 سال پیش تعداد زلزله ها زیاد شده.

منم يه چيزايي در مورد هارپ شنيدم!!!
يه پروژه نظامي هست كه آمريكا از اون استفاده ميكنه! ظاهرا روسيه هم تونايي استفاده از هارپ رو داره….

يه چيز ديگه : هارپ با يه فركانس بخصوصي به لايه اي از جو كه حالا فراموش كردم دقيقا كدوم لايه هست فرستاده ميشه و به زمين برگشت داده ميشه…. و اون قسمتي از لايه جو كه هارپ به اون برخورد ميكنه تقريبا به رنك قرمز در مياد.
بعضي از محققان طي مطالعاتي كه داشتن اعلام كردن كه از زماني كه هارپ استفاده شده تعداد زمين لرزه ها بطور قابل ملاحظه اي افزايش پيدا كرده …(البته هنوز كسي بطور قطعي نگفته كه هارپ باعث زمين لرزه ميشه)
با اين حساب ميشه گفت آمريكا از همونجا ميتونه كل ايران رو به لرزه در بياره.
بازم ميگم، شايد….

من قائمشهری ام زلزله اینجا شدید بود و حدود 10- 12 ثانیه طول کشید
ما آخر نفهمیدیم مرکز زلزله مرزیکلا بابل بود یا مرزن کلای ساری یا بندپی بود
لطفا محل دقیق مرکز زلزله را اعلام کنید

بابل بود

سلام به همه ما دیشب تولد داشتیم و می خواستیم زنه عمو سوپرایز کنیم همه تو خونه بودیم منتظره این که زنه عمو بیاد خونه یک دفه صدی شکستن شیشه اومد همه جییییییییییق بچه ها همه گریه .همه تیپ زده بودیم ولی بعد ا زلزله شبیه افغانی ها شده بودیم.راستی من بابل هستم.

مازندران را ببريد سمنان تهران هم كه قراره بره سمنان اونوقت تهران ومازندران هم مرز ميشن و دريا هم كه در دسترس است. هرجاي ديگه هم زلزله شد ببريد سمنان. چرا اينقدر سخت مي گيريد

در کرجم به طور خفیف احساس شده زلزله

به،رفقای قائمشهری اینجا رو گرفتن
منم از قائمشهرم خیلی وحشتناک بود
داشتم راه میرفتم تو پذیرایی به خودم گفتم چرا سرم گیج میره دیدم برادرم میگه زلزله!
تا میخواستم برم زیره چارچوبه در پرت شدم به دیوار!
خدا رو شکر چیزیم نشده و برای کسی تا حالا اتفاقی نیفتاده
اما زلزله خیلی شدید بود حداقل 10 ثانیه بود
کانون زلزله از قائمشهر بود.

من دانشجوی بابل هستم،زلزله دیشب شدید بود ولی بیشتر از 5 ثانیه نبود،چون ما طبقه همکف بودیم سری رفتیم تو حیاط .و زیاد تکون تکون نخوردیم ولی دوست من که طبقه چهارم بود بدجور خونشون تاب میخورد.درسایل کور خونشون افتاده بود پایین و شکسته بود همه.

آقا زلزله رو نمیشه فیلتر کرد ؟؟؟

من قائمشهر زندگی میکنم.این زلزله یکم اسمی بود

ولی جدا شدید بود و من تو قائمشهرم وای چقدر هم قوی بود و چه صدای وحشتناکی داشت
بعضی از وسایل دکوری از شدت زلزله افتاد
هنوز هم پس زلزله های احساس میشه
خدا رحم کنه

آزمايش هسته اي بوده شايد :ي ، گزينه ايه اينم به هر حال ،


آره .لرزید

این پس لرزه ها ول کن نیستن
دیشب هم سه بار دیگه قائمشهر و بابل رو تکون داده!!

زلزله سوادکوه زیراب هم تقریباشدیدبودولی قطع شدن گازبخاطرزلزله نبودازدوروزقبل درجریان بودیم کهگازقطع میشودکمااینکه قبل زلزله قطع شده بود وبعدچندساعت وصل شد

رامسری ها زلزله رو احساس کردند؟؟؟؟؟؟؟


چرا

نام

پست الکترونیک

آدرس وب سایت و یا وبلاگ

نظر شما
0/700

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 ساینا عکس نوامبر 1, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *