علت تبخال داخل بيني چيست

علت تبخال داخل بيني چيست

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

علت تبخال داخل بيني چيست

علت تبخال داخل بيني چيست

تبخال بینی نیز مانند تبخال در لب ناشی از ویروس هرپس است و خطری ندارد و همانند دیگر تبخال ها به راحتی شیوع پیدا می کند و مسری است. ما در این مقاله از درمان تبخال بینی به روش های خانگی نوشته ایم.

تبخال بینی یک نوع تبخال است که در اطراف بینی به ایجاد زخم و تاول می پردازد و وجود این تبخال ها نشان دهنده عفونت است و در ظاهر و زیبایی فرد هم تاثیر گذار است. گرچه تبخال ها عموما بعد از دو هفته بهبود می یابند و اثری از آن ها بر روی پوست باقی نمی ماند. زخم های تبخال بینی اگر عفونی شوند باعث به وجود آوردن زخم های عمیق در اطراف بینی می گردند. این تبخال ها به علت ضعف سیستم ایمنی بدن بروز می کنند و قرار گرفتن در استرس و اضطراب، دوران قاعدگی، تب، خستگی های روحی و جسمی و طولانی مدت در معرض نور آفتاب باعث پیدایش و تشدید آن می شود. با ما در ادامه این مطلب درمان تبخال بینی را مطالعه کنید.

برای رهایی از عارضه تبخال بینی با ما روش های درمان تبخال بینی در منزل را تجربه کنید، البته می توانید از پماد تبخال نیز برای از بین بردن تبخال های خود استفاده نمایید:

علت تبخال داخل بيني چيست

درمان های خانگی تبخال را تا زمانی که بهبودی کامل حاصل نشده است، به کار ببندید و اگر زخم تبخال شما رو به بهبودی نرفت و عمیق و شدید بود، حتما به پزشک مراجعه نمایید. همچنین با مراجعه به این مقاله می توانید از درمان سریع تبخال لب نیز آگاه شوید.

منبع : آرگا


اگر می خواهید عمل زیبایی انجام دهید، بخوانید!چگونگی بزرگ کردن باسن با تزریق چربی


تور رافتینگ استانبول یک هیجان فوق العاده در انتظار شماچطور جراحی زیبایی موفقی داشته باشیم؟اپرای دبی مکانی تماشایی در شهر دبی + عکس


برای پاکسازی پوست چرب از این روش های مطمئن استفاده کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام

ایمیل

وبسایت


دکتر ابوالفضل زارعی، جراح پلاستیک و زیبایی بینی، صورت، پلکدکتر عطا حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک


دکتر علی کربلایی خانی جراح پلاستیک و فوق تخصص جراحی ترمیمیخاصیت، بررسی رایگان خواص و مضرات مواد غذایی!


یک بررسی جدید نشان داد که یک نوع باکتری مضر می تواند در داخل بینی کمین کند. تقریبا نیمی از گونه این باکتری نسبت به درمان با آنتی بیوتیک ها مقاوم هستند، یعنی با مصرف آنتی بیوتیک از بین نمی روند.
علت تبخال داخل بيني چيست

محققان 12 فرد سالم را آزمایش کردند و دریافتند جاهای عمیقی در داخل بینی می تواند محل ذخیره و نگهداری باکتری استافیلوکوک اورئوس باشد که علت اصلی بیمار شدن است.

 

تقریبا نیمی از گونه این باکتری نسبت به درمان با آنتی بیوتیک ها مقاوم هستند، یعنی با مصرف آنتی بیوتیک از بین نمی روند.

 

معلوم شده است که این باکتری می تواند روی سطح پوست و در داخل بینی زندگی کند.

 

هر چند راه هایی برای حذف این باکتری وجود دارد، اما معمولا چند هفته و یا چند ماه بعد بر می گردد.

 

یکی از محققان می گویند: تقریبا یک سوم افراد این باکتری را به طور دائمی با خودشان حمل می کنند، یک سوم دیگر گاهی اوقات حامل آن هستند و یک سوم باقیمانده هرگز باکتری استافیلوکوک اورئوس را حمل نمی کنند.

 

ولی باید گفت هر کسی که این باکتری را حمل می کند، مریض نمی شود.

 

تلاش برای رها شدن از دست این باکتری لازم نیست و حتی گاهی اوقات بیهوده است.


اما اگر فرد حامل این باکتری به دلیل بیماری و یا تضعیف سیستم ایمنی بدن به بیمارستان برود و یا روش های سوراخ کردن پوست برای او انجام شود، این باکتری مشکل زا می گردد.


 

اگر باکتری استافیلوکوک اورئوس از طریق یک زخم، بریدگی و یا گذاشتن سوند وارد جریان خون شود، می تواند مشکلات خطرناکی ایجاد کند مثل عفونت خون، پنومونی و یا عفونت دریچه های قلبی.

 

همچنین این محققان دریافتند که یک نوع باکتری به نام کورینه باکتریم پزودو دیفتریتیکوم یا برخی فرآورده های مولکولی که این باکتری تولید می کند، می تواند برای مقابله با عفونت باکتری استافیلوکوک اورئوس مفید باشد.

 


اطلاعاتی درباره استافیلوکوک اورئوس

استافیلوکوک اورئوس (Staphylococcus aureus)، کوکسی گرم مثبت بی‌هوازی اختیاری است که مهم ترین گونه در جنس استافیلوکوک از نظر پزشکی محسوب می‌شود. گاهی اوقات به این باکتری، استافیلوکوک طلایی نیز می‌گویند. اورئوس در زبان لاتین به معنای طلایی است.

 

این باکتری ممکن است به شکل فلور عادی پوست یا بینی وجود داشته باشد. این طور تخمین زده می‌شود که 20 درصد از مردم به مدت طولانی، ناقل باکتری باشند. استافیلوکوک اورئوس، یکی از موفق ترین باکتری‌های بیماریزاست.

 

این باکتری به دلیل تولید رنگدانه طلایی کاروتنوئیدی به نام استافیلوزانتین (staphyloxanthin)، کلونی‌های زردرنگی را ایجاد می‌نماید. این رنگدانه در بیماریزایی نقش دارد، زیرا به عنوان ماده آنتی اکسیدان عمل کرده و موجب در امان ماندن باکتری در برابر رادیکال‌های آزاد اکسیژن می شود.

 

رادیکال‌های آزاد اکسیژن توسط سیستم ایمنی (گلبول‌های سفید) بدن میزبان برای کشتن باکتری‌ها تولید می‌شوند.

 

استافیلوکوک اورئوس، گستره وسیعی از عفونت‌ها از عفونت‌های ساده پوستی (مانند جوش دانه، کورک، کفگیرک، گل مژه و آبسه) گرفته تا بیماری‌های تهدید کننده زندگی (مانند پنومونی، مننژیت، استئومیلیت، اندوکاردیت، سندرم شوک سمی و سپتی سمی) را ایجاد می‌نماید.

 

استافیلوکوک اورئوس به عنوان یکی از 5 عامل شایع ایجادکننده عفونت های بیمارستانی به ویژه عفونت‌های زخم پس از جراحی است.

 

علت تبخال داخل بيني چيست

پس از کشف پنی سیلین، در ابتدا از این دارو برای درمان عفونت‌های استافیلوکوکی استفاده می‌شد، اما روز به روز به مقاومت آنتی بیوتیکی علیه پنی سیلین افزوده شد. علت این پدیده تولید پنی سیلیناز توسط باکتری بود که پنی سیلین را تجزیه می‌کند.

 

بنابراین از آنتی بیوتیک‌های جدیدتر یعنی پنی سیلین‌های مقاوم به پنی سیلیناز (مانند اکساسیلین و متی سیلین) استفاده شد.

 

متأسفانه این باکتری به مرور به این آنتی بیوتیک‌ها نیز مقاوم شده است. از این آنتی بیوتیک‌ها به همراه جنتامایسین برای درمان عفونت‌های جدی مانند اندوکاردیت استفاده می‌شود.

آیلار آرزوگران

بخش سلامت تبیان


مطالب مرتبط:

182 نوع باکتری روی پوست هستند

دست خیس میکروب بیشتری دارد

موقع عطسه و سرفه جلوی دهانتان را بگیرید

تبخال بینی یکی از انواع تبخال هاست که عامل اصلی آن ویروس هرپس بوده و با مشخصاتی همچون ایجاد زخم و تاول در اطراف ناحیه بینی رویت می گردد.

– آسیکلوویر دارویی ضد ویروس هرپس سیمپلکس و واریسلازوستر است.

به عبارت دیگر، از این دارو برای درمان تبخال و زونا استفاده می شود.

پماد آسیکلوویر، قرص و همچنین آمپول آن در داروخانه های کشور موجود است.

اگر جایی نام داروی زوویراکس را شنیدید، بدانید که همان آسیکلوویر است.

علت تبخال داخل بيني چيست

پماد آسیکلوویر در دسته دارویی ضدویروس های موضعی قرار دارد و قرص های آن نیز ضدویروس به شمار می رود.

شیوه ساز و کار آسیکلوویر در بدن، اختلال در همانند سازی دی ان ای ویروس است.

این دارو پس از ورود به سلول، به ماده فعال آسیکلوویر تری فسفات تبدیل می شود که این ماده موجب مهار عملکرد دی ان ای پلیمراز می شود.

از پماد آسیکلوویر اغلب در هرپس سیمپلکس جلدی، مخاطی ساده و همچنین در افرادی که گرفتاری سیستم ایمنی و هرپس ناحیه تناسلی دارند، استفاده می شود و قرص های آن نیز در هرپس سیمپلکس و زونا کاربرد دارد.

پماد آسیکلوویر به صورت موضعی برای تمام ضایعات یاد شده کاربرد دارد و هر سه ساعت در زمان بیداری و شش بار در روز به مدت یک هفته استفاده می شود.

سلامت ، درمان بیماری ها ، مقالات پزشکی ، اطلاعات دارویی ، تغذیه ، رژیم درمانی

به گزارش شفا آنلاين،دکتر محمود صدوقی گفت: داخل بینی ممکن است بر اثر کورک، تومورهای بدخیم، وجود جسم خارجی، تومورهایی با منشا جنینی، بیماری‌های عفونی، حساسیت و سایر بیمار‌ها دچار زخم شود که به افراد توصیه می‌شود به محض بروز هر گونه زخم در داخل بینی بلافاصله به پزشک مراجعه کنند.

 

احتمال زیاد شما پولیپ بینی داشتید که بر اثر هورمونهای حاملگی و
تغییرات ایجاد شده دچار تورم و خونریزی شده است

علت تبخال داخل بيني چيست

علت تبخال داخل بيني چيست

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 حامد فواید،علائم،خواص سپتامبر 14, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *