علت استفراغ کودکان در ماشين

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

اگر دچار ماشین گرفتگی می شوید، به احتمال زیاد از این که به تنهایی در جاده به مدت طولانی سفر کنید، می ترسید. ماشین گرفتگی تنها یک مورد از انواع بیماری های حرکتی است که بعضی اشخاص هنگامی که سوار اتومبیل هستند آن را تجربه می کنند. سرگیجه، خستگی، و حالت تهوع می تواند سفر را برایتان ناخوشایند کند. پس در وهله اول باید ببینیم که چگونه می توان از آن پیش گیری کرد.

بفهمید که چرا ماشین گرفتگی برایتان اتفاق می افتد. بیماری حرکت به دلیل اختلاف بین چیزی که می بینید (در این مورد، در داخل خودرو مغزتان می گوید که هنوز نشسته اید) و آنچه احساس می کنید (سیستم بدنتان که تعادل را از طریق گوش میانی تان برقرار می کند، به مغزتان می گوید که در حال حرکت هستید) به وجود می آید. تضاد بین آنچه می بینید و آنچه حس می کنید، باعث فرستادن پیام توسط انتقال دهنده عصبی می شود که به اشتباه توسط بدنتان به عنوان سیگنال-توهم- مسمومیت دریافت می شود، بنابراین بدنتان سعی می کند تا خود را از آنچه که باعث به وجود آمدن این وضعیت می شود، خلاص کند.

از پنجره بیرون را نگاه کنید. تماشای مناظر درحال حرکت بیرون می تواند به سیستم تعادلتان کمک کند تا حرکت را تشخیص دهد و عدم تطابق را که باعث ماشین گرفتگی می شود رفع کند. روی یک شیء تقریبا ثابت -مثل افق- تمرکز کنید. از کارهایی که باعث تمرکز روی یک نقطه ثابت -مانند بازی یا مطالعه- می شود، خودداری کنید. به اطراف نچرخید و زیاد از یک نقطه به نقطه دیگر نگاه نکنید.

گام 3

ندلی جلوی ماشین بنشینید. (در صورت امکان) رانندگی کنید. رانندگان چون همیشه روی جاده تمرکز می کنند، به ندرت دچار ماشین گرفتگی می شوند. نشستن در صندلی کنار راننده هم خوب است چون نه تنها از شیشه جلو مناظر بیشتری را می توانید ببینید، بلکه در بعضی اتومبیل ها، جلوی ماشین در جاده های پر از دست انداز کمتر تکان می خورد. اگر رانندگی برایتان ممکن نیست یا تمایل ندارید، می توانید تجسم یا وانمود کنید که در حال رانندگی هستید. این کار اغلب می تواند به کاهش تهوع کمک کند.

اگر می توانید چشم هایتان را ببندید. حتی می توانید بخوابید. وقتی چشمانتان بسته است چیزی نمی بینید و عامل به وجود آمدن بیماری حرکتی از بین می رود.

پنجره را باز کنید. در بسیاری از مردم تنفس هوای سرد و تازه کمک می کند که حس بهتری داشته باشند هر چند دلیل این امر مشخص نیست. اگر برایتان ممکن نیست که پنجره را باز کنید، به سمت پایین پنجره خم شوید و نفس بکشید. از آنجا هوای تازه به درون اتومبیل نفوذ می کند. بعضی افراد، بوی خاصی (مثل خوشبو کننده هوای داخل ماشین، عطر، دود، و مواد غذایی) حالشان را بد می کند. اگر می توانید از این موارد دوری کنید یا اینکه بوی آرامش بخشی مثل سنبل یا نعناع را اسپری کنید تا بوهای دیگر را از بین ببرد.

استراحت کنید. بیرون بروید و پاهایتان را دراز کنید. روی یک نیمکت یا زیر یک درخت بنشینید و از طریق دهانتان نفس های عمیق بکشید تا به آرامشتان کمک کند. این کار به خصوص برای سفرهای طولانی در جاده های پر پیچ و خم مهم است. این کار هم به کاهش ماشین گرفتگی کمک می کند و هم راننده استراحت می کند.

از این مرحله برای کاهش تهوعتان استفاده کنید. از آنجا که تهوع ضعیف کننده ترین علامت ماشین گرفتگی است. همیشه اقدامات خوبی برای پیشگیری از آن به کار ببندید. یک نوع درمان کلاسیک که به دلیل ضد تهوع و ضد استفراغ بودن، به طور گسترده ای به رسمیت شناخته شده است، استفاده از ریشه زنجبیل است. به یاد داشته باشید که اگر چه داروهای ضد تهوع زیادی وجود دارند اما ممکن است برای تهوع ناشی از ماشین گرفتگی کارایی نداشته باشند.
چند عدد بیسکوییت (کلوچه) زنجبیلی قبل از مسافرت، در طول آن و پس از رسیدن به مقصد بخورید.
سایر چیزهای مفید برای خوردن آب نبات زنجبیلی (جویدنی)، زنجبیل شکری (اگر گرم بودن زنجبیل برایتان اهمیت ندارد) و شیرینی نعناعی زنجبیلی است.
اگر می خواهید به جای دوری سفر کنید، می توانید با خودتان در یک فلاسک چای زنجبیلی ببرید. چای نعناع یکی دیگر از گزینه های خوب است.
نعناع تازه هم می تواند به کاهش تهوع کمک کند. نعناع خواب آلودگی و سایر عوارض جانبی داروهای ضد تهوع را به همراه ندارد. با خوردن ۲ برگ شروع کنید و اگر دیدید نیاز دارید، می توانید به مقدار بیشتری هم از آن استفاده کنید.
می توانید آب نبات نعناعی (نوعی از آن که دیر آب می شود) را در دهان خود نگه دارید. این کار روش خوبی است که حتی بر روی کسانی که حالت تهوع در آن ها آغاز شده است هم اثر می گذارد.
گوش دادن به موسیقی می تواند ذهنتان را از بیماری دور نگه دارد.

 

طب فشاری را امتحان کنید. اگر احساس می کنید که ممکن است دچار ماشین گرفتگی شوید، فشار ملایمی روی ساعد خود (بین تاندون ها) در حدود ۳ سانتی متر (تقریبا ۱ اینچ) یا بعد از مفصل مچ دست وارد کنید. همچنین می توانید یک باند برای مچ دستتان بخرید تا این کار را برایتان انجام دهد.این کار به طور موقت می تواند باعث به تاخیر انداختن یا کاهش تهوع در شما تا زمانی که در سفر هستید شود. می توانید این باندها را از داروخانه ها تهیه کنید.

از داروهایی که از ماشین گرفتگی جلوگیری می کنند، استفاده کنید. داروهای با دوز بالا و نسخه ای وجود دارد که برای ماشین گرفتگی موثر هستند. بسیاری از آنها حاوی دیمن هیدرنات، مکزلین و یا اسکوپولامین هستند. قبل از مصرف حتماً به عوارض استفاده از آنها توجه کنید -به خصوص اگر می خواهید رانندگی کنید- و نظر دکتر خود را در مورد استفاده از آن ها بپرسید. آنتی هیستامین ها می توانند حالت تهوع ناشی از ماشین گرفتگی را با کند کردن حسگر حرکت گوش داخلی کمتر کنند. این دارو می تواند بخشی از مغز را که تهوع را کنترل می کند مسدود کند. آنتی هیستامین باعث خواب آلودگی می شود و بر توانایی تان تاثیر می گذارد.
درمان های عامیانه
بسیاری از “راه حل های عامیانه وجود دارد که روی بعضی افراد تاثیر می گذارد، اما دلیل آن را نمی توان توضیح داد و ثابت نشده است. اگر روی بقیه تاثیری نداشته باشد احتمالا می گویند که اتفاقی بوده است.
– بو کردن روزنامه را امتحان کنید.
– خوردن غذاهای ترش (یا هر چیز ترشی) قبل و در طول سفر می تواند به کاهش احساس بیماری کمک کند.
– یک باند پلاستیکی دور مچتان ببندید. همچنین می توانید از باندهای مخصوص بیماری های حرکتی استفاده کنید. سفتی باند پلاستیکی باعث حواس پرتی می شود و از تهوع جلوگیری می کند.
– آدامس بجوید (این کار احساس تهوع را از بین می برد.)
– بیسکوییت نمکدار یا سایر تنقلات شور مصرف کنید.
– یک تکه گچ بر روی نافتان قرار دهید.
– سرتان را به طور مداوم در تماس با صندلی یا پنجره قرار دهید.
– به موسیقی (با هدفون) گوش دهید. از یک دستگاه پخش مثلMP3 پلیر استفاده کنید. این کار برای دستکاری اطلاعاتی که گوش میانی برای مغز می فرستد و منجر به حالت تهوع می شود، مفید است.
– سرتان را تکان ندهید.

نکات و هشدارها

    از تمرکز بر روی هر نوشته یا هر چیزی داخل ماشین برای مدت طولانی خودداری کنید چون دچار ماشین گرفتگی می شوید. اگر خواندن نقشه باعث می شود حالتان بد شود، از راننده بخواهید که به بررسی نقشه بپردازد.
    روی اشیای در حال حرکت تمرکز نکنید. روی چیزی در افق تمرکز کنید که حرکت نمی کند. این کار کمک می کند به خواب بروید و در مورد همه چیزهای خوبی که می خواهید انجام دهید فکر کنید.

    بخوابید. هنگامی که بیدار می شوید احتمالاً به مقصد رسیده اید.
    مه غلیظ به شدت دیدتان را محدود می کند و می تواند احساس بیماری را در شما تسریع کند. اگر با این مورد مواجه شدید سعی کنید چشمانتان را ببندید و به خواب بروید. اگر نمی خوابید چشمانتان را بسته نگه دارید و به کارهایی که می خواهید در مقصد انجام دهید فکر کنید.

    برای کمک به کودکان برای جلوگیری از ماشین گرفتگی آنها را روی یک صندلی بنشانید که دید واضح و روشنی از بیرون داشته باشند و آن ها را تشویق کنید که به بیرون نگاه کنند. اجازه ندهید که داخل ماشین فیلم تماشا کنند چون باعث ماشین گرفتگی در آن ها می شود.

    نفس های عمیق بکشید تا اکسیژن بیشتری به گردش در بیاید.
    پنجره را برای داخل شدن هوای تازه باز بگذارید.
    تهویه ماشین را روشن کنید.

    قبل از سفر از خوردن غذاهای سنگین خودداری کنید. خوردن شکلات صبح قبل از رفتن به سفر می تواند حالتان را بدتر کند.
    اگر چیزی در معده تان وجود نداشته باشد، نمی توانید استفراغ کنید درست است؟ پس می توانید وقتی می خواهید سوار ماشین شوید مدتی از روز را چیزی نخورید. غذاهای ساده مثل یک کاسه کوچک غلات یا دو قطعه نان تست به عنوان صبحانه بخورید. بعد از غذا می توانید یک بسته کوچک کراکر بیسکوییت نمکدار بخورید. این کار کمک می کند که استفراغ نکنید.

    بوی پوست پرتغال تازه یا لیمو کمک می کند که حالت تهوعتان از بین برود.
    خوردن کمی نمک هم می تواند مفید باشد.

    خود را سرگرم نگه دارید، به موسیقی گوش دهید یا با خانواده و دوستانتان به صحبت بپردازید این کار حالت تهوع را از شما دور می کند.
    آواز بخوانید و به رادیو گوش دهید.
    در مورد این بیماری با کسی صحبت نکنید و اگر کسی به آن دچار شد به او نگاه نکنید.
    سعی کنید یک بازی مانند ۲۰ سوالی انجام دهید تا ذهنتان به جای بیماری، روی حدس زدن جواب متمرکز شود.

    به طور کامل از غذا خوردن اجتناب نکنید. این کار می تواند باعث برگشت اسید معده تان شود.

    قبل از استفاده از هر نوع دارو برای پیشگیری از ماشین گرفتگی با پزشکتان مشورت کنید.

    حتی اگر تمام اقدامات احتیاطی را انجام دهید باز هم ممکن است بیمار شوید. کیسه های یکبار مصرف مخصوص تهوع و استفراغ به همراه داشته باشید. همیشه در ماشین جوش شیرین داشته باشید. اگر داخل ماشین استفراغ کردید، فوراً جوش شیرین به آن محل بمالید تا بوی آن را از بین ببرد و بعداً آنجا را تمیز کنید.

    اگر مشکلات معده مانند GERD (رفلکس اسید معده) دارید، مکیدن نعناع می تواند باعث سوزش معده تان شود، این موضوع را با پزشکتان مطرح کنید.

برای مشاهده تصاویر بیشتر کلیک کنید.

1394 | کلیه حقوق برای «اتاق خبر» محفوظ می باشد.
طراحی و تولید : عصر پایش اطلاعات

راهنمای والدین در مورد بیماری حرکت در کودکان

ممکن است فرزند شما به بیماری حرکت یا همان ماشین گرفتگی مبتلا باشد. این بیماری در کودکان سنین ۲ تا ۱۲ سال بسیار شایع است، اما با این وجود ممکن است در هر سنی رخ دهد. برخی از کودکان نسبت به سایرین بیشتر مستعد ابتلا به این بیماری می ­باشند شاید بدین دلیل که آنها در برابر پاسخ­ های مغزی حرکتی حساسیت بیشتری دارند.

همچنین بیماری حرکت می­ تواند در طی مسافرت با قایق، قطار، یا هواپیما هم ایجاد شود، به خصوص اگر فرزندتان برای اولین بار چنین مسافرتی را تجربه  کرده باشد و یا اینکه مسافرتتان بسیار مهیج باشد (به عنوان مثال، هوا متلاطم یا آب مواج). حتی تاب­ بازی نیز می­ تواند باعث ایجاد چنین حالتی بشود.

خبر خوش اینکه معمولاً ابتلا به ماشین گرفتگی، دریا زدگی، و بیماری حرکت عموماً با بالاتر رفتن سن کودکان کاهش می ­یابد.

این مشکل زمانی آغاز می ­شود که مغز فرزندتان از بخش های مختلف بدنش که حرکت را احساس می­ کنند از قبیل چشم­ ها، گوش­ داخلی، اعصاب و مفاصل، پیام های متفاوتی دریافت می­ کند.

به عنوان مثال، اگر فرزندتان در درون ماشین در حال حرکت به یک اسباب بازی یا کتابی تصویری نگاه کند، چشم های او این سیگنال را به مغز وی می­ فرستند که او در حال حرکت نیست، اما از طرفی سایر بخش ­های بدن وی حرکت را احساس می­ کنند و بنابراین آنها سیگنال متضادی را به مغز ارسال می­ کنند. این سیگنال­ های متعارض باعث می­ شوند تا وی حالت تهوع پیدا کند.

چنین حالاتی ممکن است در حین مسافرت با هواپیما در آب و هوای طوفانی و یا قایق سواری در اقیانوس مواج نیز رخ دهند. استرس و هیجان نیز می ­توانند علایم را تشدید کنند.

با کودک بیمار و ناراحت خود با صبوری رفتار کنید و از راهنمایی­ ها و نکات ذیل بهره ببرید:

برای کودکان ۲ ساله و بالاتر، داروهای ضد تهوع بدون نسخه پزشک نیز بفروش می ­رسند، که برخی از آنها به شکل قرص ­های جویدنی بوده و گروهی دیگر به شکل شربت های مایع می­ باشند. اما قبل از دادن یکی از این داروها به فرزندتان با پزشک وی مشورت نمایید. عوارض جانبی چنین داروهایی می ­تواند شامل خواب آلودگی و یا تحریک پذیری، خشکی دهان، یبوست، و تاری دید باشد.

محض احتیاط، کیسه­ های با دوام پلاستیکی، دستمال مرطوب یا یک پارچه مرطوب و چندین دست لباس اضافی برای فرزندتان به همراه خود داشته باشید.

ترجمه شده از: www.babycenter.com

آیا مقاله برای شما مفید بود؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

کودکان ممکن است به راحت ترین شکل ممکن حتی در داخل خانه در معرض آلودگی قرار بگیرند. شایعترین مواردی که می توانند در خانه آلودگی ایجاد کنند در این راهنما آمده اند با ما همراه باشید.

اگر کودک شما حالت تهوع و استفراغ دارد می توانید با استفاده از راهکارها و درمان های خانگی تا حد ممکن به او کمک نمایید در این راهنما با این موارد آشنا شوید.

نگران بیمار شدن کودک خود هستید؟ یکی از بهترین روش ها پیشگیری است با رعایت برخی نکات و کاهش میزان آلودگی و میکروب ها می توان به این امر دست یافت. با ما همراه باشید

اگر چه تهیه واکسن‌ها باعث شده‌اند که برخی از بیماری‌ها در دوران کودکی به ندرت اتفاق بیافتد ، بسیاری از بیماری های دیگر از عفونت معمولی مانند خروسک گرفته تا …

علل التهاب پوستی در کودکان چیست؟ و نحوه پیشگیری و درمان هر کدام از آنها به چه نحو است؟ در این راهنمای تصویری با ما همراه باشید تا با این علل آشنا شوید.

اگر در تابستان گرم می خواهید به استخر یا ساحل بروید رعایت برخی نکات ایمنی الزامی است در این راهنمای تصویری برخی از موارد آمده است با ما همراه باشید.


وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است

در سلامت ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۴ نظر 42,720 بازدید

برخی از افرادی که مدام در طول سفر با سرگیجه و حالت تهوع مسیر را طی می کنند. این بیماری که شیرینی سفر را به کام این بیماران تلخ می کند بیماری حرکت نام دارد.

در این عارضه، فرد معمولا دچار سرگیجه و حالت تهوع می شود. آشنایی با راه های پیشگیری و درمان این عارضه می تواند این حالت را بهبود بخشد. بیماری حرکت زمانی رخ می دهد که حرکتی که گوش داخلی حس می کند با نوع حرکت واقعی متفاوت باشد. این وضعیت شایعی است که معمولا در افرادی که با خودرو، قطار و هواپیما سفر می کنند، رخ می دهد. این بیماری معمولا از نوعی کسالت و سرگیجه آغاز می شود و به سرعت با حالاتی چون تهوع، استفراغ و تعریق همراه می شود.

چه کسانی در معرض این عارضه هستند؟

با وجود این که زنان باردار، افرادی که سابقه میگرن دارند و کودکان ۲ تا ۱۲ سال بیش از هر گروه دیگری مستعد ابتلا به بیماری حرکت هستند، همه افرادی که مسافرت می کنند و نیز افرادی که نسبت به حرکت حساس هستند، بیشتر در معرض خطر این عارضه قرار دارند.

در افرادی که با قایق و کشتی سفر می کنند، بیماری حرکت دریا رخ می دهد. از دیگر عوامل پرخطر می توان به ترس و اضطرابمسافرت، نوع مسافرت و نبود تهویه مناسب وسیله نقلیه اشاره کرد.

عوامل پدیدآورنده بیماری حرکت کدام است؟

بیماری حرکت معمولا به دنبال ارسال سیگنال های پیچیده ای از چشم ها و گوش داخلی به مغز ایجاد می شود. اگر قادر به مشاهده حرکتی که بدن آن را احساس می کند، نیستید یا برعکس و اگر حرکتی را که چشم هایتان می بیند حس نمی کنید، مغز این سیگنال های آشفته را دریافت می کند و حالتی به نام بیماری حرکت ایجاد می کند. در واقع، علائم این بیماری از گوش داخلی و به دلیل تغییرات ایجاد شده در حس تعادل بدن ایجاد می شود.

علائم بیماری حرکت

علامت ها و نشانه های بیماری حرکت معمولا با احساس حال به هم خوردگی همراه با عرق سرد و سرگیجه آغاز می شود. برخی افراد رنگ پریده می شوند و ترشح بزاق دهانشان افزایش می یابد. در این میان، سردرد، خستگی، حالت تهوع و استفراغ نیز غالبا به دنبال علائم اولیه می آید.

چه راه های درمانی وجود دارد؟

درمان بیماری حرکت معمولا علاوه بر درمان های پزشکی، برخی تغییرات ساده در محیط را نیز شامل می شود. به عنوان مثال، نشستن کنار شیشه باز خودرو، استفاده از داروهای قابل دسترس و برای برخی افراد، استفاده از درمان های خانگی می تواند مؤثر باشد. برخی مطالعات صورت گرفته، تأثیر مثبت درمان های خانگی را در کاهش علائم بیماری حرکت اثبات کرده است.

به عنوان مثال، مصرف داروهای گیاهی مانند زنجبیل، نعنا و چای خانگی می تواند مؤثر باشد. عده ای هم به طب سوزنی واکنش مثبت نشان می دهند. در بسیاری از افراد نیز استفاده از داروهای شیمیایی از قبیل دیفن هیدرامین، سیکلیزین، پرومتازین، مکلیزین و دیمن هیدرینات مؤثر واقع می شود.

مصرف این داروها در شماری از مبتلایان به بیماری حرکت و نیز در موارد خفیف، علائم را بهبود می بخشد ولی در موارد شدید، استفاده از چسب های مخصوص توصیه می شود که در جلوگیری از بیماری حرکت مؤثر است.

چگونه از بروز این حالت جلوگیری کنیم؟

معمولا مصرف داروهایی که اشاره شد بویژه پیش از آغاز مسافرت و پیش از بروز هر گونه علامتی، تا حد زیادی از ایجاد علائم بیماری حرکت پیشگیری می کند. اما در این میان، انجام برخی کارهای ساده بدون مصرف دارو هم می تواند مانع از بروز بیماری حرکت شود.

• حدود ۲۴ ساعت قبل از مسافرت غذای سبک میل کنید و از خوردن غذاهای چرب، پرادویه و سنگین و نیز مصرف الکل خودداری کنید زیرا باعث تشدید علائم بیماری حرکت می شود. همچنین پیش از سفر از مواد غذایی یا نوشیدنی هایی که به مزاجتان سازگار نیست استفاده نکنید.

• خودداری از قرار گرفتن در معرض بوی تند مواد غذایی مانع از حالت تهوع می شود.

• هنگام مسافرت نقطه ای از وسیله نقلیه را انتخاب کنید که کمترین حرکت را در شما القا کند. اگر مسافرت هوایی دارید، برای جلوگیری از بروز علائم بیماری حرکت، سعی کنید در صندلی های نزدیک به وسط و در نزدیکی بال های هواپیما بنشینید.

• اگر مسافرت دریایی دارید، سعی کنید روی عرشه و به سمت جلوی قایق یا کشتی و در کابین های پایین تر و نزدیک مرکز کشتی بنشینید. کابین های پایین تر نسبت به کابین های بالایی حرکت کمتری دارد.

• همیشه هنگام حرکت، مستقیم نگاه کنید و تا جایی که می توانید به خشکی یا افق خیره شوید. سر را ثابت نگه دارید و آن را به پشتی سر صندلی تکیه دهید.

• هرگز در هنگام حرکت در وسیله نقلیه، به عقب برنگردید و راستای پشت سر را نگاه نکنید.

• در داخل خودرو، صندلی جلویی را برای نشستن انتخاب کنید.

• اگر در معرض بیماری حرکتید و خود از شرایط تان مطلع هستید، در داخل وسیله نقلیه از خواندن کتاب و نگاه کردن به گوشی خودداری کنید.

• در داخل هواپیما، قطار و خودرو تهویه هوا یا پنجره را طوری تنظیم کنید که هوای تازه به صورتتان برخورد کند.

• از کشیدن سیگار خودداری کنید.

• در مسافرت از افرادی که سابقه بیماری حرکت دارند، دور باشید. حرف زدن درباره این بیماری و علائم آن، وضعیت را تشدید می کند.

• تنفس کوتاه، کم عمق و سریع می تواند باعث بروی علائم بیماری حرکت شود بنابراین، روی تنفس خود تمرکز و آن را عمیق و آهسته کنید.

برخی کمپانی ها مدعی شده اند دستبندها و نوارهایی ابداع کرده اند که با استفاده از فناوری طب فشاری عمل می کند و با اعمال فشار روی نقاطی خاص از بدن می تواند علائم بیماری حرکت را بهبود بخشد در نتیجه، حالت تهوع پیش از آن که سیگنال هایش به مغز برسد، از بین می رود. با وجود این که استفاده از چنین روش هایی ممکن است در عده ای مؤثر باشد و علائم بیماری را در آنها کاهش دهد، ولی تحقیقات صورت گرفته به طور کامل این فناوری را مورد تائید قرار نمی دهد.

داروهای کمک کننده

داروهایی برای پیشگیری و نیز درمان بیماری سفر وجود دارند که اگر عموما در طی مسافرت‌هایتان دچار این مشکل می‌شوید، می‌توانید از آنها استفاده کنید. تعدادی از این داروها را می‌توانید بدون نسخه پزشک از داروخانه تهیه کنید، ولی اگر بیماری زمینه‌ای و سیستمیک دارید، بهتر است قبل از مصرف آنها با پزشک داروساز مشورت کنید.

دیمن هیدرینات دارویی است که می‌توان در اشکال خفیف بیماری با دوز کم از آن استفاده کرد. از این دارو که به نام «قرص سفر» هم معروف است می‌توانید چند ساعت قبل از شروع حرکت استفاده کنید.

۲۴ شهریور ۱۳۹۷

۲۲ شهریور ۱۳۹۷

۱۶ شهریور ۱۳۹۷

حالت خیلی بدیه واقعا نمیشه کاری کرد

چرا میتونی قرص دمیترون بخوری عالیه یکی یا دوتا هم زمان بخور منم همینجوری هستم از مسافرت خیلی بدم میاد به خاطر حالت تهوع ولی برای مسافرت با ماشین یه قرص ومسافرت با هواپیما دوتا قرص هم زمان میخورم خیلی خوبه هیچی نمیفهمم بچه هام هم متاسفانه به خودم رفتن به اونا هم قرص میدم مشکی پیش نمیاد

واقعا از سفر کردن هم میترسم قبلش بزاق دهنم ترشح میشه تا زمانى ک سوار ماشین میشم ??

قرص دمیترون برای حالت تهوع هنگام مسافرت با ماشین قطار وهواپیما عالیه من خودم استفاده میکنم نیم ساعت یه ساعت قبل از سوار شدن یک یا دوقرص

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

نظرdocument.getElementById(comment).setAttribute( id, 7535b85fcdfe9b11d2a6bdacfbe206ec );document.getElementById(2ddc19f3e9).setAttribute( id, comment );

نام *

ایمیل *

وب سایت

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت ساتین محفوظ است، استفاده از مطالب فقط با ذکر منبع با لینک مستقیم بلامانع است.

© Copyright 2018, All Rights Reserved. | Powered by saten

بیماری حرکت یک بیماری شایع میباشد که خیلی از افراد دچار آن هستند . بیماری حرکتی به علت عدم هماهنگی چشم و گوش داخلی رخ میدهد . گوش داخلی به مغز می گوید که بدن در حال حرکت است اما چشم می گوید بدن بدون حرکت است ، این ناهماهنگی باعث عوارضی مانند : سرگیجه ، تهوع و استفراغ و خستگی میشود .

درمان های سریع ماشین گرفتگی

۱ – هوای تازه . پنجره خودرو را پایین داده و از هوای تازه استفاده کنید ، در صورتی که حالتان بهتر نشد ماشین را نگه دارید ، پیاده شوید و از هوای تازه استفاده کنید . خیلی از افراد در روزهای گرم با استفاده از کولر حالشان بهتر میشود .

۲ – منحرف کردن دید . بعضی اوقات بیماری حرکت به خاطر دیدن اجسام درحال حرکت میباشد . به سادگی چشمان خود را بسته و در صورت امکان بخوابید .

۳ – استفاده از محصولات حاوی زنجبیل . از هرگونه محصولی که در آن زنجبیل وجود دارد استفاده کنید ، مثل آدامس و شیرینی زنجبیلی . خیلی از افراد تاثیر بسیار خوبی را بعد از مصرف زنجبیل تجربه کرده اند .

۴ – یک چیز خشک بخورید . یک خوردنی خشک مانند بیسکوییت بخورید تا حالتان بهتر شود . علت بهتر شدن بیماری حرکت جذب کردن اسید اضافی معده توسط خوراکی خشک میباشد .

۵ – فشار درمانی . استفاده از فشار روی نقطه p6 از بدن باعث بهتر شدن این بیماری خواهد شد .

۶ – چشم های خود را روی خطوط افقی متمرکز کنید . از شیشه جلویی ماشین اجسام را ببینید . کوه ، درخت ، جاده و یا هر چیز دیگری میتواند باشد . اینکار باعث هماهنگی چشم و گوش داخلی میشود .

۷ – ثابت نگه داشتن سر . در ماشین ثابت نگه داشتن سر کار سختی میباشد و در صورت تکان زیاد سر احتمال بروز بیماری حرکت زیاد است . سعی کنید از یک بالشت گردن استفاده نمایید .

۸ – تمرکز روی چیزهای دیگر . یکی از بهترین کارها برای جلوگیری از حالت تهوع در خودرو پرت کردن حواس به چیزهای دیگر است . این مورد روی بچه ها کاربرد زیادی دارد . گوش دادن به موسیقی یا بازی کردن میتواند مفید باشد .

۹ – استفاده از محصولات حاوی نعناع . قرص نعناع مانند زنجبیل حالت تهوع را درمان میکند . آدامس نعنایی یا شکلات و دیگر محصولات حاوی نعناع میتواند مفید باشد .

۱۰ – استفاده از قرص های ضد ماشین گرفتگی .

آنتی هیستامین : ۳۰ الی ۶۰ دقیقه قبل از سوار شدن به ماشین خورده شود .

پرومتازین : ۲ ساعت قبل از سوارشدن به ماشین خورده شود . اثر این قرص ۶ تا ۸ ساعت میباشد .

دیمن هیدرینات : هر ۴ الی ۸ ساعت تجدید شود .

جلوگیری از بیماری حرکتی و درمان آن

۱ – جلوگیری از حالت تهوع بیماری حرکت . با شکم خیلی پر و خیلی خالی سفر نکنید . بیماری حرکت معمولا با معده پر تشدید میشود ، بنابراین قبل از سوارشدن به ماشین غذای سنگین نخورید . از خوردن غذاهای چرب و تند خودداری نمایید . خیلی از افراد نیز سفر با معده خالی برایشان ایجاد مشکل میکند .

۲ – جایی در خودرو بنشینید که کمترین حرکت را دارد . هر چقدر حرکت و تکان کمتری داشته باشید احتمال وقوع بیماری حرکتی کمتر است . بهترین جا صندلی جلوی خودرو میباشد .

۳ – از مطالعه در ماشین خودداری نمایید . در کل خواندن نوشته مانند : موبایل و کتاب باعث بیماری حرکت خواهند شد ، زیرا در حرکت تمرکز کردن روی لغات سخت میشود .

۴ – استفاده از قرص . خیلی از داروهای بدون نسخه وجود دارند که از بیماری حرکت جلوگیری میکنند . داروهایی مانند : هیوسین و وافدرین .

۵ – مصرف کردن زنجبیل . برای جلوگیری از بیماری حرکت ½ قاشق چایخوری از پودر زنجبیل را با یک لیوان آب مخلوط کرده و ۲۰ دقیقه قبل از سوارشدن به ماشین مصرف نمایید .

۶ – سیگار نکشید . سیگار کشیدن سیگار کشیدن باعث بیماری حرکت میشود .

نکات 

نظر

بسیاری از داروها ، مریضی‌ها یا موقعیت‌های اجتماعی می‌توانند باعث کاهش اشتها یا کاهش وزن در

سینک ظرفشویی یکی از پرکاربردترین وسیله های خانه می باشد که به دلیل در

بسیاری افراد در مقاطعی از زندگی خود به مشکل بی خوابی دچار میشوند که

علت های زیادی باعث ایجاد پف و ورم در چشم میشود مانند : آلرژی

قرمزی چشم ، التهاب ملتحمه یا کنژنکوتیویت به التهاب چشم گفته میشود که علتهای

کلر چیست ؟ ماده ای است که برای تصفیه آب ، مواد گندزدا در

تمامی مطالب این سایت ترجمه شده از سایتهای خارجی معتبر مانند:
ehow
wikihow میباشد ،
بنابراین کاملا قابل اعتماد ، انحصاری و جدید است.

ورود

نام کاربری یا نشانی ایمیل

رمز

مرا به خاطر بسپار

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 ایمان جهرمی فواید،علائم،خواص جولای 28, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *