علائم پريودي در ماه اول بارداري

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی :

در هفته اول حاملگی هنوز باردار نیستید و در واقع این هفته از اولین روز آخرین قاعدگی شما محسوب میشود . این روشی نسبتاً دقیق است که متخصصین زنان از آن برای هفته های بارداری استفاده میکنند ولی متخصصین جنین شناسی از روز لقاح هفته های حاملگی و روزهای آن را محاسبه و تخمین میزنند؛ فیلم یا ویدئوی مربوط به هفته اول بارداری را در ادامه مشاهده نمایید.

بارداری هفته به هفته

در هفته اول بارداری درچرخه قاعدگی، بدنتان با مجموعه پیچیده ای از هورمون ها مواجه شده که نهایتا منجر به تخمک گذاری میشود که در آن تخمک از تخمدان آزاد و آماده باروری میگردد. چنانچه قصد حاملگی دارید، هدف تخمک بارورشده کاشته شدن در داخل رحم جهت لانه گزینی و رشد در 266 روز آینده است. در هفته اول بارداری تغییرات محسوس در بدن شما قابل درک نیست و بارداری شما از هفته سوم و چهارم بارداری یعنی زمانی که پریود عقب می افتد آشکار میشود.

تخمک های انسان بزرگترین سلول های بدن هستند. یک تخمک به اندازه کرک هلو است. بدن شما یک تخمک (یا در موارد نادر، دو تخمک) بین روزهای 10 و 1 سیکل قاعدگی و یا حدود 14 روز قبل از دوره بعدی شما تولید می کند. بدن تا حدود 12 تا 24 ساعت پس از آن زنده است. داشتن رابطه جنسی قبل از آن نیز مفید است، زیرا اسپرم می تواند در بدن شما تا سه روز زندگی کند.

اولین نشانه های بارداری به زودی اتفاق نخواهد افتاد – در واقع، بسیاری از خانم ها در هفته 4 متوجه پریود نشدن می شوند و تا هفته 4 هیچ احساس متفاوتی ندارند. اما برخی از نشانه های اولیه در بارداری در هفته های اول پس از باروری عبارتند از درد سینه یا حساسیت، تهوع، خستگی، و اغلب نیاز اورژانسی به ادرار.

در هفته اول بارداری احتمالا در خصوص بارداری و حمل جنین خیلی فکر می کنید. بهتر است بارداری را با وزن سالم شروع کنید و از عادت های بد مانند مصرف سیگار و نوشیدن الکل بپرهیزید. مصرف کافئین را به یک یا دو فنجان قهوه در روز کاهش دهید.

زمانی که لقاح انجام میشود یعنی اسپرم و تخمک باهم برخورد میکنند، سلول تخم شروع به تقسیم شدن میکند.در هفته اول، جنین بلاستوسیت نامیده میشود. قسمت خارجی بلاستوسیت جفت را تشکیل میدهد و قسمت داخلی آن به رویان تبدیل میشود که این اتفاق در هفته دوم بارداری رخ میدهد.

سن بارداری از اولین روز آخرین پریود شما نه از روزی که  لقاح انجام شده، محاسبه میشود. زیرا سیکل قاعدگی از اولین روز خونریزی محاسبه میشود.

زمانی که تخمک آزاد میشود. فولیکول های باقیمانده به جسم زرد تبدیل میشوند که دارای ساختار اندوکرینی است و ترشح پروژسترون را افزایش میدهد.  این کار باعث میشود دیواره رحم برای عمل لانه گزینی در صورت وجود داشتن تخم آماده شود. از زمان شروع تخمک گذاری، تخمک تنها 24 ساعت طول عمر دارد تا عمل لقاح را انجام دهد. تخمک بسمت لوله فالوپ حرکت میکند تا با اسپرم ملاقات کند. در صورت لقاح، سول تخم در دیواره رحم قرار میگیرد. دو هفته بعد از تخمک گذاری، جسم زرد در صورت عدم لقاح شروع به پایین آوردن دو هورمون استروژن و پروژسترون میکنند و دیواره رحم فرو میریزه و خونریزی ماهانه اتفاق می افتد.

* اگر تصمیم به باردار شدن گرفته اید، لازم است که قبل از هر چیز در مورد آن به خوبی مطالعه کنید. سعی کنید حداقل یک یا دو کتاب خوب در رابطه با بارداری در هفته اول بارداری خریداری کرده یا از دوستان خود قرض بگیرید و آنها را کاملاً مطالعه کنید.

* بارداری به عنوان یک روند طبیعی همراه با روحی و جسمی و عدم آگاهی آنها با مشکلات احتمالی منجر به بروز صدماتی گاهی آثارش مادر را حتی سالها پس از زایمان دچار ناراحتی یا باعث بروز مشکلات در دوران پیری میگردد.

در هفته اول بارداری بدن شما خود را برای تخمک گذاری آماده کرده و ممکن است ترشحات شفاف، لیز و چسبنده داشته باشید نگران نباشید.ولی اگر ترشحاتی غیر از این باشد یعنی ترشحات بدبو و کدر باشند نشانه عفونت است که برای درمان هرچه سریعتر به پزشک یا مامای خود مراجعه نمایید چرا که از نظر علمی اثبات شده بعضی عفونت ها ممکن است موجب سقط 3 ماهه اول شود.

یکی از نشانه‌هایی که شما را به زمان نزدیک شدن به تخمک‌گذاری هدایت می‌کند افزایش دمای بدن است. پس نگران سرما خوردگی یا مریضی دیگری نباشید مگر آنکه تب شما بالاتر از3 درجه باشد.

اگر دچار درد ملایم تا تیر کشیدن ناگهانی شدید احتمال این می رود که دچار درد میانی در سیکل خود شده اید که نشان دهنده تخمک گذاری یا آزادشدن تخم از تخمدان میباشد پس نگران نباشید.

– مراقبت از سلامتی در طول بارداری بسیار مهم است. در هفته اول بارداری احتمالا حالت تهوع و از دست دادن اشتها را تجربه می کنید. سعی کنید آب و سایر نوشیدنی ها را زیاد بخورید تا بدن کم آب نشود. همچنین میان وعده زیاد بخورید.

– هنگامی که حالت تهوع متوقف شد و احساس بهتری داشتید، غذا بخورید. میوه و سبزی تازه و غذاهایی مانند برنج، نان، پاستا، سیب زمینی، گوشت بدون چربی، تخم مرغ، مرغ و سویا بخورید. سعی کنید محصولات لبنی مانند شیر، ماست و پنیر در رژیم غذایی خود داشته باشید. زیرا کلسیم برای جنین و مادر لازم است.

– روزانه باید 600 میکروگرم فولیک اسید مصرف کنید تا احتمال تولد نوزاد با نقص لوله عصبی به حداقل برسد. می توانید فولیک اسید را از طریق سبزیجات برگ سبز، میوه های خشک و آجیل و جو دریافت کنید. از مصرف الکل و غذاهای نامناسب نیز خودداری کنید.

1-  سیگار و الکل را کنار بگذارید. مصرف این دو ماده ارزش آسیب رساندن به فرزندتان، نقض‌های مادرزادی، مشکلات کم‌ وزنی کودک و. . . را ندارد.

2-  حتماً حواستان به داروهایی که مصرف می‌کنید باشد. داروها روی جنین تأثیر می‌گذارد. فکر نکنید فقط داروهای شیمیایی برای بارداری مضر است حتی داروهای گیاهی هم می‌تواند مشکلات جدی برای شما در دوران بارداری ایجاد کند از خوردن داروهای گیاهی بدون مشورت با متخصصان جداً خودداری کنید.

3. بی نظمی قاعدگی: بی نظمی قاعدگی میتواند به صورت بلند یا کوتاه شدن دوره خونریزی در زمانی که انتظار نمیرود باشد و چون این مسائل حاملگی را تحت تاثیر قرار میدهد باید به ماما یا پزشک خود مراجعه کنید.

4. از این به بعد باید خواب کافی داشته باشید. 8 ساعت در روز بخوابید. اگر در خوابیدن مشکل دارید حتماً در این باره با پزشک صحبت کنید.

– سعی کنید خود را از نظر جسمی و روحی برای بارداری آماده کنید. اجازه دهید این تجربه خاطره ای زیبا شود و ترسناک نباشد.

– دو ماه پیش از اقدام برای بارداری، قرص های ضد بارداری را متوقف کنید. در این حالت عملکرد طبیعی پریودی خود را متوجه می شوید. قرص های ضد بارداری باعث تغییر ترشحات هورمونی می شوند. بنابراین باید به هورمون ها اجازه بدهید پیش از باردار شدن به حالت طبیعی خود برگردند.اگر قرص ضد بارداری مصرف می کنید، بین قطع قرص و تلاش برای بارداری وقفه ایجاد کنید. قرص های ضد بارداری باعث تغییرات هورمونی می شوند و برای برگشت هورمون ها به حالت قبلی زمان نیاز است.

– می توانید پس از قطع قرص های ضد بارداری باردار شوید اما پیش از آن از نرمال بودن بدن خود مطمئن شوید. مصرف قرص ضد بارداری برای جلوگیری از تخمک گذاری است بنابراین هنگامی که قرص را نمی خورید، بدن شروع به استراحت می کند و هورمون ها دوباره شروع به کار می کنند. در این حالت تخمک گذاری دوباره شروع می شود. می توانید برای مصرف قرص های ضد بارداری با پزشک مشورت کنید.

– سعی کنید بارداری را حدس نزنید زیرا ناامیدی باعث می شود به شما و همسرتان آسیب وارد شود. برای آزمایش بارداری بهتر است بی بی چک را خریداری کنید. تنها کاری که باید انجام دهید استفاده از ادرار و پیروی از دستورالعمل نوشته شده بر روی کیت است. اگر نتیجه آزمایش مثبت باشد، می توانید به پزشک مراجعه کنید و تاییدیه بگیرید (آزمایش خون برای تست بارداری).

– مراقبت های پیش از بارداری بسیار مهم است و احتمال بارداری و تولد فرزندی سالم را افزایش می دهد. سعی کنید سه ماه پیش از باردار شدن مراقبت ها را شروع کنید. سلامتی همسر شما نیز برای باردار شدن و بارداری سالم مهم است. بنابراین به سلامتی روحی و جسمی همسرتان نیز توجه کنید.

– پیش از باردار شدن با پزشک درباره سابقه خانوادگی خود و همسرتان در خصوص بیماری ها صحبت کنید زیرا ممکن است جنین از نظر ژنتیکی تحت تاثیر قرار بگیرد.

– درباره شک و تردیدها و نگرانی های خود در خصوص بارداری با پزشک صحبت کنید.

– دانستن این که باردار هستید احساساتی مانند هیجان، نگرانی، ترس، بیم و دلهره ایجاد می کند. شما به این نکته فکر می کنید که آیا مادری مسئولیت پذیر هستید و می توانید از فرزندتان به خوبی مراقبت کنید. گاهی خیلی به خود اطمینان ندارید و فکر می کنید نمی توانید وظایف خود را بخوبی انجام دهید.

– خبر بارداری واکنش های متفاوتی دارد. چهل هفته  بارداری زمانی سخت است اما سعی کنید مثبت باشید. تمام نگرانی، شک و ترس در هر فردی مختص خودش است.

– دانستن این که چه چیزی در انتظار شماست به شما کمک می کند از نظر روحی آماده شوید و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. همسرتان را در بارداری با خود سهیم کنید به طوری که فکر نکند در مهم ترین اتفاق زندگی شما نادیده گرفته شده است. این کار به او کمک می کند وظیفه خود را به صورت درست انجام دهد و مانند شما به طور مساوی به وظایف خود عمل کند.

برای آشنایی بیشتر با هفته های آغاز بارداری صفحه ماه اول بارداری را مطالعه نمایید

سلام عزیزممن یکم فروردین بار با همسرم رابطه داشتیم و منی کاملا داخل ریخته شد و فرداش حدودا بعد از ساعت تا قرص اورژانسی خوردم پریودام منظم نیست معمولا هر ماه با یکی دوروز تاخیر هست الانم یکم تخمدان هام درد کمی میگیره چقدر امکان حاملگی برام وجود دارهلطفا جوابم رو بدید خیلی عجله دارم بدونم مرسی

تو رو خدا جواب بدین

سلاممن 8 ام ماه قبل پریود شدم و همون روز رابطه مشکوک داشتم ولی مایع شک دارم ک داخل رف یا نو ی قرص 1.5 لوونوژسترال رو 50 ساعت بعد مصرف کردمو دو هفته بعدش بی بی چک منفی نشون داداحتمال بارداری وجود داره؟

سلام اگر در روزي كه پريود شديد، نزديكي داشتيد، احتمال بارداري وجود ندارد حون تخمكي آزاد نشده است.

با سلام.درد هنگام مقاربت چه دلایلی میتونه داشته باشه؟درد زیر شکم

سلام مريم جان درد بعد از نزديكي ميتونه علت هاي مختلفي مثل كيست، فيبروم، عفونت، زخم دهانه رحم و…. داشته باشد بهتره معاينه شويد تا علت مشخص شود

از دوماه قبلم که اونجوری شدم هروقت میرم حموم از سینم ترشح سفید خیلی کمی دیده میشه

ممنونم از پاسخ گوییتونسیکلام همیشه منظم و هفت روزه بوده فقط دوماه قبل بعد از نزدیکیم تمام علاعم بارداری و داشتم و خونریزی صورتی و قهوه ای تقریبا سه روزه و ناپیوسته داشتم ولی ازمایش بتا دادم منفی بودماه بعدش سر وقتم پریود هفت روزه داشتمو این ماه باز پریودم عقب افتاده بعد از نزدیکمم خیلی احساس خستگی میکنم و همش خوابم میاد میل به غذامم کم شده و زیز دلم گرفتگی دارم و همش درد میکنه و لبم خیلی خشک میشه ولی با توجه به گفته هاتون امکان حاملگی نیست و شاید مربوط به پریودم باشه ولی عادت نمیشمچه دارویی یا غذایی برای پریود شدن خوبه مصرف کنم؟ایا مشکلی دارم؟ امکان داره کیست داشته باشم؟

لانه گزینی چند روز بعد از نزدیکی انجام میشه؟یا امکان لانه گزینی یک روز بعد از نزدیکی هست؟اخه روز بعد از نزدیکیم گرفتگی عضلاات داشتم و روی دستمالمم خون ابه ی کمرنگی دیدماز طرفی نزدیک عادت ماهیانمم هست و نزدیکیم خارج از دوران تخمک گذاریم بوده و دردشو دارم ولی عادت نمیشم از وقتشم نگزشته باید امروز یا فردا عادت شمولی اون خون ابه ای که دیدم منو نگران کردهاولین روز اخرین پریودم بهمن بوده و سیکلامم تقریبا روزسنزدیکیم اسفند بوده

لانه گزینی چند روز بعد از نزدیکی انجام میشه؟یا امکان لانه گزینی یک روز بعد از نزدیکی هست؟اخه روز بعد از نزدیکیم گرفتگی عضلاات داشتم و روی دستمالمم خون ابه ی کمرنگی دیدماز طرفی نزدیک عادت ماهیانمم هست و نزدیکیم خارج از دوران تخمک گذاریم بوده و دردشو دارم ولی عادت نمیشم از وقتشم نگزشته باید امروز یا فردا عادت شمولی اون خون ابه ای که دیدم منو نگران کردهاولین روز اخرین پریودم بهمن بوده و سیکلامم تقریبا روزس

سلام. لانه گزینی تقریبا 7 روز بعد از لقاح یا تخمک گذاری نه نزدیکی انجام میشه. یک روز بعد از نزدیکی امکان پذیر نیست. علائمی که گفتید از علائم پریودی است و یکی دو روز لکه بینی قبل از پریود طبیعیه. صبر کنید تا پریود شوید

سلام. لانه گزینی تقریبا 7 روز بعد از لقاح یا تخمک گذاری نه نزدیکی انجام میشه. یک روز بعد از نزدیکی امکان پذیر نیست. علائمی که گفتید از علائم پریودی است و یکی دو روز لکه بینی قبل از پریود طبیعیه. صبر کنید تا پریود شوید

سلام. دكتر وقت بخيرلطفا راهنماييم كنيدمن پريودهاي ٧ روزه با بازه ي تقريبا ٢١ روزه اي دارم .. ٥ اين ماه پريود شدم و ١٤ روز بعد زمان تخمك گذاريم رابطه ي مشكوك داشتم و ٧٢ ساعت بعدش قرص اورژانسي تك دوز مصرف كردم اما بعد از گذشت ١١ روز هنوز پريود نشدم ، اما ١بار كه قبلا استفاده كردم ١ هفتهبعدش پريود شدم،، بنظرتون احتمال بارداري هست با وجود خوردن قرص؟ و آيا بي بي چك الان درست نشون ميده؟درضمن همه ي علائم پريود رو دارم ولي نميشم?

باسلام ، حداكثر تا زو هفته بعد از قرص بايد پريود شويد در غير اينصورت از بي بي چك استفاده كنيد و در صورت عدم بارداري به پزشك مراجعه تا آمپول براي پريود شدن شما تجويز شود

با سلام و تشکر بابت پاسخدهی سریعتون.آیا دلدرد های قاعدگی طبیعیه؟من هردفعه دلدردهای شدیدی میگیریم و خونریزی زیادی هم دارم.

سلام مریم جان. اگر قبلن اینجور نبودید و به تازگی دل درد دارید بهتره سونو انجام شود ممکنه کیست یا فیبروم باعث این درد شدید میشه. اگر از ابتدا اینگونه بوده جای نگرانی نیست

بله همیشه اینجوری هستم.پس مشکل خاصی نیست

سلام خسته نباشید خانم دکتر خواهش میکنم جواب بدید

سلام پاسخ شما داده شد

خانم دکتر برای من ک سنم کمه مشکلی نیست باردار شدم؟؟؟وای اگه ضربه بخورم چی؟من نمیخواستم باردار بشم…همسرم میگه بریم ازمایش بدیم اگه 1ماهت بود بچه رو رد کنیم..خانم دکتر من 17سالمه ….آیاه مشکلی نیست بچه رو رد کنم؟

سن شما برای بارداری مشکلی نداره و میتوانید بچه را نگه دارید. سقط ممکنه برای باداری های بعدی شما مشکل ساز باشه

سلام خانم دکتر خسته نباشید من بی بی چک استفاده کردم دوبار ….هر دوبار مثبت بود….حالت تهوع داشتم امروز …. هر چیزی خوردم ببخشید بالا اوردم… پس یعنی باردارم؟؟

سلام عسل جان بارداری شما مبارک. بله بهتره آزمایش بتا انجام دهید . حالت تهوع طبیعیه و تا سه ماهه اول ممکنه ادامه دار باشه.

سلام من با شوهرم هر بار ک رابطه داشتیم قرص ضد بارداری میخوردم اما چون شک داشتم ی بار نخوردم و شوهرم گفت نریخته اما ابان دو باره ک قرص ضد بارداری میخورم ولی قبلا ک میخوردم هفته بد خونریزی داشتم و پریود میشدم الان ب طور دو هفته است که قرص خوردم اما پریود نشدم امکانش هست که باردار باشم ؟

سلام. اگر شما از قرص ال دی به عنوان روش پیشگیری استفاده می کنید که باید منظم و هر شب قرص ضد بارداری مصرف بشه چه رابطه داشته باشید و چه نداشته باشید. اگر منظم مصرف نشه حتی یک روز عقب جلو بشه، احتمال بارداری هست. اما اگر اورژانسی مصرف میکنید که سالی یکی دوبار نباید بیشتر مصرف بشه نه بعداز هر نزدیکی!! تا تاریخ پریود صبر کنید و در صورت عدم پریود از بی بی چک استفاده کنید

نی‌نی‌بان: شما وارد مرحله جدید و هیجان انگیزی از زندگی تان شده اید. حالا تمام وجودتان با قبل فرق می کند. دیگر آن آدم یک ماه پیش و یا یک هفته پیش نیستید. حالا همه چیز فرق کرده است باید وارد یک دوره شیرین ماهه شوید و همه روزها و هفته هایش را به سلامت طی کنید. دوره شیرینی که با همه سختی ها و استرسهایی که دارد می تواند بهترین خاطرات شما را رقم بزند. این دوره چهل تا چهل  و یک هفته زمان می برد. دوره ایی که هیچ تصوری از آن نداشته اید . انتظار دارید در این ماه یا چهل و یک هفته چه چیزی ببینید؟ شاید تنهایی از پس این کار برنیایید. به همین دلیل نی نی بان باز هم مثل همیشه شما را همراهی می کند . در این سری مطالب هفته به هفته جلو می رویم. در این  مطالب با هم بررسی می کنیم که از هفته اول جنین شما در چه وضعیتی قرار دارد. حال خودتان چطور است. چه کارهایی باید انجام بدهید و چه کارهایی را بهتر است فعلا فراموش کنید. چه چیزهایی بخورید و سراغ چه چیزهایی نروید. شما باید برای چهل تا چهل و یک هفته میزبانی کنید تا به سلامت مهمانتان را به دنیا بیاورید و زندگی جدیدتان را با هم شروع کنید.

حدس زمان تخمک‌گذاری2 هفته زمان می‌برد تا تخمک‌گذاری در رحم از آخرین دوره قاعدگی انجام شود. این دوره مهم‌ترین زمان زندگی شماست. در هفته اول شما دوره باروری را طی می‌کنید. در این مرحله قرار است که تخمک از تخمدان آزاد شده و از طریق لوله‌هایی به نام فالوپ به سمت رحم حرکت کند. تخمک در درون لوله فالوپ توسط اسپرم بارور می‌شود. بنابراین بعد از دوره قاعدگی و در زمان تخمک‌گذاری وقت دارید تا برای باردار شدن دست به کار شوید. اسپرم می‌تواند به مدت 4 یا 5 روز زنده بماند، در حالی که تخمک بیش از 24 ساعت توانایی زنده ماندن ندارد. بنابراین چند روز پیش از زمان تخمک‌گذاری وقت مناسبی برای عملی کردن تصمیم است.  شاید این سوال برایتان پیش بیاید که زمان تخمک‌گذاری را چگونه حدس بزنیم؟ کافی است زمان دوره قاعدگی بعدی خود را از عدد 12 یا 16 کم کنید. عدد به‌دست آمده زمان تخمک‌گذاری را مشخص می‌کند.قد: 0 سانتی متروزن:0 گرم

نشانه مهم ترشحاتتغییر ترشحات دهانه رحم یکی از نشانه‌های مهم زمان تخمک‌گذاری است. هرچه از روزهای قاعدگی فاصله بگیرید اندازه این ترشحات بیشتر می‌شود. این ترشحات نشان‌دهنده سطح هورمون استروژن در بدن است که افزایش آن، احتمال حاملگی را افزایش می‌دهد. ترشحات شفاف، لیز و چسبنده افزایش احتمال بارداری را در پی دارد. این ترشحات در حالت طبیعی به‌عنوان یک سد محافظ عمل می‌کنند اما در زمان اوج توانایی باردار شدن این ترشحات به اسپرم اجازه می‌دهند تا از مجرای رحم عبور کنند و به سمت رحم بروند. سپس به طرف لوله‌های فالوپ (لوله‌های رحمی) حرکت می‌کنند تا با تخمک برخورد کند. * افزایش دمای بدن یکی از نشانه‌های مهم زمان تخمک گذاری افزایش دمای بدن است. در مقاطع زمانی مختلف بعد از قاعدگی می‌توانید با استفاده از دماسنج‌ دمای بدن خود را هر روز صبح بعد از خواب اندازه بگیرید. زمان تخمک‌گذاری دمای بدن حدود نیم درجه بیشتر می‌شود. آزاد شدن تخمک باعث افزایش هورمون پروژسترون در بدن می‌شود. پس از تخمک‌گذاری، یک تا دو روز طول می‌کشد تا سطح هورمون پروژسترون به حدی برسد که دمای بدن را افزایش بدهد. از آنجا که تخمک فقط حداکثر ساعت می‌تواند زنده بماند، زمانی که دمای بدن بالا می‌رود، دیگر برای باردار شدن بسیار دیر شده است. پزشکان پیشنهاد می‌دهند دمای بدن خود را برای چند ماه دقیقاً زیر نظر بگیرید و نموداری برای آن طراحی کنید تا بتوانید الگوی افزایش دما را تشخیص بدهید و زمان احتمالی تخمک‌گذاری را مشخص کنید. در این صورت می‌توانید برنامه‌ریزی کنید که دو تا سه روز پیش از موعد افزایش دمای بدن خود رابطه زناشویی داشته باشید. * درد در ناحیه شکمی  درصد از خانم‌ها می‌توانند زمان تخمک‌گذاری و فعالیت مربوط به آن را احساس کنند. از نشانه‌های تخمک گذاری می‌توان به درد ملایم و تیر کشیدن‌های شدید و ناگهانی زیر شکم اشاره کرد. این حالت که «میتل اشمرز» نامیده می‌شود، ممکن است چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد.

 

پیشنهاد شده برای شما :
0 حامد فواید،علائم،خواص نوامبر 11, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *