علائم درد آپانديس در بزرگسالان

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی :


به گزارش سرویس خواندنی‌های خبرگزاری فارس، آنچه این عضو را مهم می‌کند این است که به دلایلی ممکن است دچار التهاب و ورم شده و باعث عفونت موضعی یا وسیع شکمی شود.

 


 


شروع آپاندیسیت (التهاب و عفونت آپاندیس) علائم کمی دارد. درد در وسط شکم است و گاهی کم و زیاد می‌شود. در این مرحله بیمار بی‌اشتهاست، ولی می‌تواند کارهایش را انجام دهد.

 


 


پس از چند ساعت درد شدیدترشده و به تدریج بیشترین شدت درد در قسمت پایینی و راست شکم احساس خواهد شد. در این مرحله تهوع ایجاد می‌شود، ولی استفراغ چندانی وجود ندارد.

 


 


گرچه آپاندیسیت در همه سنین شایع است، ولی در نوجوانی بیشترین شیوع را دارد و از هر هزار نوجوان، دو نفر را در سال مبتلا می‌کند.

 


 


علت این بیماری، بسته‌شدن لوله باریک داخل زائده آپاندیس است که می‌تواند به التهاب و تورم این زائده منتهی‌شده و موجب عفونت شود.

 


 


برخی افراد تصور می‌کنند که آنتی بیوتیک ها می‌توانند التهاب آپاندیس را درمان کنند. اما در واقع آپاندیسیت فقط با جراحی درمان می‌شود و آنتی بیوتیک ها نیز در بهبودی فرد بیمار، پس از جراحی موثرند.

 تنها راه درمان آپاندیسیت، عمل جراحی و درآوردن فوری آپاندیس است. جراحی سریع خطر پاره شدن آپاندیس را کاهش می‌دهد

 


راه های تشخیص درد آپاندیس با سایر بیماری ها

 


نکته مهم در مورد آپاندیسیت این است که باید از بیماری‌های مشابه افتراق داده شود. بر خلاف تصوراتی که به تازگی ایجاد شده، معاینه و سیر بیماری مهم‌ترین راه این‌ افتراق است و سونوگرافی گرچه کمک‌کننده است، ولی اگر بخواهیم جای معاینه و مصاحبه پزشک و بیمار را بگیرد بسیار گمراه‌کننده خواهد بود. با چند مثال این موضوع روشن‌تر خواهد شد:

 


 


1‌-بیماری که درد در قسمت پایینی و راست شکم دارد، ولی چند روز متوالی این درد را داشته است به احتمال زیاد مبتلا به آپاندیسیت نیست، زیرا آپاندیسیت در مدت کوتاهی ـ حداکثر 48 ساعت ـ به طول انجامیده و اگر جراحی نشود سیر بدی پیدا می‌کند. چنین دردهایی می‌تواند نتیجه عفونت‌های لگنی در خانم‌ها باشد یا در اثر بیماری‌های التهابی روده مثل کرون ایجاد شده باشد.

 


 


2- تب ملایمی در سیر بیماری ایجاد می‌شود، ولی تب شدید که بیشتر از 5/38 درجه باشد می‌تواند نشانه یک‌بیماری عفونی مثل آبسه‌های شکمی باشد.

 


 


3- پرسیدن زمان شروع آخرین عادت ماهیانه در زنان بسیار مهم است. حاملگی خارج رحمی گاهی علائمی دقیقا شبیه آپاندیسیت خواهد داشت و تاخیر عادت ماهیانه می‌تواند آن را مشخص کند.

 


 


4- در دختران جوان، اواسط دوره عادت ماهیانه یعنی حدود دو هفته بعد از تاریخ آخرین عادت، ممکن است در محل تخمدان راست یعنی دقیقا جای آپاندیس، دردی مشابه آپاندیسیت ایجاد شود. این درد ساعاتی بعد برطرف ‌شده، ولی ماه بعد تکرار می‌شود و این نکته مهمی در افتراق خواهد بود.

 


 


5- علاوه بر معاینه و شرح حال، آزمایش خون و ادرار هم به تشخیص کمک می‌کند. آزمایش ادرار باعث می‌شود بیماری‌ هایی مثل سنگ کلیه و عفونت‌های ادراری که می‌تواند علائم آپاندیسیت را تقلید کند، تشخیص داده شود.

 


سنگ کلیه باعث می‌شود خون در ادرار ظاهر شود و عفونت ادراری هم باعث ظهور گلبول‌های سفید و باکتری فراوان در ادرار می‌شود.

 


 

 


 

علل عفونت آپاندیس

 


علل انسداد مجرای آپاندیس ممکن است این موارد باشند:

 


 


* به وسیله مواد مدفوعی، انگل ها و یا رشد بیش از حد سلول های دهانه آپاندیس

 


* بزرگ شدن بافت لنفاوی دیواره آپاندیس در اثر عفونت در دستگاه گوارش یا در نقاط دیگر بدن

 


* بیماری های التهابی روده مانند کرون و کولیت اولسروز (کولیت زخمی)

 


* وارد شدن آسیب و ضربه به شکم


 

 


 

خطرات عفونت آپاندیس

 


آپاندیس متورمی که پر از مایع و چرک است، ممکن است خونرسانی را متوقف کند. با توقف خونرسانی دیواره‌ی آپاندیس ضعیف می‌شود و برخی اوقات پاره می‌شود.

 با پاره شدن آپاندیس، چرک در شکم منتشر می‌شود و ممکن است حفره‌ی شکم را عفونی کند و یا آبسه‌ی شکمی ایجاد کند.

 


در برخی بیماران مانند بچه‌ها، سیر ایجاد آن سریع است و از زمان ایجاد درد و سوراخ شدن آپاندیسیت چند ساعت بیشتر طول نمی‌کشد.

 


 


تشخیص بیماری در افراد مسن و زنان باردار نیز مشکل تر است.

 


 

راه های تشخیص پزشکی عفونت آپاندیس

 


تشخیص آپاندیسیت بیشتر بالینی است و در صورتی که علایم واضح باشند ممکن است پزشک تصمیم به جراحی فوری بگیرد، زیرا در صورت تاخیر، خطر پارگی آپاندیس افزایش می‌یابد.

 


 


در صورت نیاز پزشک برای تشخیص از آزمایش خون و شمارش گلبول های سفید، عکس رادیوگرافی، سونوگرافی و حتی لاپاروسکوپی استفاده می‌کند. 

اگر التهابی در نزدیکی قسمت های پایینی شکم خود احساس می کنید ممکن است آپاندیسیت (ورم و آماس آپاندیس) باشد. این حالت معمولا در افرادی بین سنین – سال و بچه های زیر سال و زنان بالای سال رخ می دهد. اگر دچار آپاندیسیت شده اید، احتمالا نیاز به جراحی برای برداشتن آپاندیس، کیسه کوچکی در انتهای روده کوچکتان دارید. این وضعیت یک فوریت پزشکی است بنابراین مهم است که بدانیم چگونه علائم آن را تشخیص و خیلی سریع به خود کمک کنید.

در صورتی که چندین نشانه از علائم زیر را داشتید با پزشک تماس گرفته و یا فورا به یک مرکز اورژانس بروید.

– به دنبال علائم رایج آپاندیس باشید

رایج ترین نشانه دردهای کند و آرام نزدیک ناف است که به تدریج به طرف سمت راست و پایین شکم کشیده می شود. علائمی دیگر وجود دارند که رایج نیستند. اگر با چک کردن خود متوجه چند تا از آنها شوید زمان آن است که با پزشک صحبت کرده و یا به بیمارستان بروید. تاخیر در فرآیند رسیدگی و درمان احتمال پاره شدن آپاندیس را افزایش داده که برای زندگی تان خطرناک است. شما معمولا متوجه علائمی به مدت – ساعت می شوید، اما ممکن است حدود یک هفته نیز طول بکشد و با گذشت زمان شدید تر شوند. علائم شامل:

خیلی از این علائم شبیه ورم معده و روده ویروسی است. تفاوتش این است که درد در آپاندیسیت عمومی بوده و تنها در معده و روده نمی باشد.

– به دنبال علائم کمیاب در آپاندیسیت باشید

به علاوه علائمی که ذکر شده ممکن است علائمی کمیاب تر در آپاندیسیت تجربه کنید در این جا این علائم کمیاب آورده شده که به دنبال آن ها باشید.

– به دردهای شکمی توجه داشته باشید

در بیشتر بزرگسالان، آپاندیس در طرف راست شکم و پایین آن بین ناف و استخوان باسن واقع شده است. توجه داشته باشید که این محل در مورد زنان باردار ممکن است متفاوت باشد. این درد تند و تیز از قسمت ناف – ساعت پس از تجربه علائم، به طرف آپاندیس حرکت می کند. اگر توجه کرده باشید دردی فزاینده و تصاعدی مانند این، هر لحظه قوی تر شده و نیاز به مراجعه به فوریت ها دارد.

– روی شکمتان را فشار دهید

اگر حتی لمس کردن شکمتان برایتان دردناک است بویژه قسمت پایین شکم، حتما به فوریت های پزشکی بروید. ممکن است زمانی که قسمت های پایین شکم را فشار دهید احساس درد کنید.

– به هر سفتی و توده در شکمتان توجه داشته باشید

وقتی که شکمتان را فشار می دهید آیا انگشتانتان کمی در شکم فرو می رود؟ و یا احساس سفتی غیر معمول دارید؟ اگر مورد دوم است احتمالا نفخ تان به خطر آپاندیسیت و از نشانه های آن است.

– سعی کنید صاف ایستاده و راه بروید

اگر نتوانستید این کار را بدون دردهای شدید انجام دهید، احتمالا آپاندیسیت دارید. اگر بتوانید با دراز کشیدن به یک سمت و یا خوابیدن به حالت نوزادی درد را تسکین دهید، نشان دهنده آپاندیسیت است و می بایستی سریعا به پزشک مراجعه کنید.

– متوجه علائم متفاوت در زنان باردار و کودکان باشید

در زنان باردار درد ممکن است در جای متفاوتی باشد چرا که در بارداری آپاندیس بالاتر می رود. در بچه های دو ساله و یا کوچکتر دردهای شکمی معمولا در قسمت های پایین تر و همراه با استفراغ و ورم شکم است. کودکان نوپا که به آپاندیسیت دچار می شوند گاهی اوقات سختی در بلع دارند و ممکن است حتی از خوردن خوراکی های مورد نظرشان اجتناب کنند.

– تا زمانی که درمان نشده اید از خوردن داروها پرهیز کنید

اگر متوجه علائم ورم آپاندیس شدید، خیلی مهم است که تا زمان رفتن به اورژانس و شروع درمان وضعیت را بدتر نکنید در این جا کارهایی آورده شده که تا هنگام درمان از آن ها پرهیز کنید:

– سریعا به مرکز فوریت ها و اورژانس بروید

اگر دلیل قانع کننده ای پیدا کردید که آپاندیسیت دارید تنها به گرفتن وقت ملاقات با پزشک در هفته آینده اکتفا نکنید، سریعا به بیمارستان بروید. آپاندیسیت اگر درمان نشود و بترکد می تواند تهدید بزرگی برای زندگی و سلامتی تان باشد.

– علائمتان را برای اورژانس توضیح دهید

خودتان را برای دادن توضیحات به پرستار اورژانس آماده کنید و بگویید که به آپاندیس آپاندیسیت مشکوک هستید. به این ترتیب در صف بیماران نیازمند درمان بنا به ضرورت قرار خواهید گرفت. این به آن معناست که اگر کسی با مورد صدمه به سر به اورژانس بیاید شما می بایستی کمی بیشتر منتظر بمانید.

– از آزمایش هایی که خواهید شد آگاه باشید

وقتی که پزشک را ملاقات می کنید، می بایستی علائم را دوباره توضیح دهید. به هر گونه حالت غیر نرمال در گوارش خود توجه کنید ( مانند یبوست و یا استفراغ) و سعی کنید به پزشک بگویید چه وقت متوجه دردها شدید. پزشک شما را برای نشانه های آپاندیسیت معاینه خواهد کرد.

– انتظار معاینات تکمیلی را داشته باشید

نتایج آزمایشگاهی و عکسبرداری برای تشخیص آپاندیسیت مهم است. تست ها شامل:

MRI برای جزئیات بیشتر اندام ها داخلی بدون استفاده از اشعه X، استفاده می شود. ممکن است در دستگاه MRI کمی تنگا ترسی (ترس از فضاهای بسته) وجود دارد چون یک فضای بسته است. خیلی از پزشکان ممکن است برای کمتر کردن اضطراب، از یک مسکن ضعیف استفاده کند. در MRI نشانه ها و علائمی متنند سونوگرافی اما کمی دقیق تر داده می شود.

– برداشتن آپاندیس

در صورتی که پزشکتان تشخیص آپاندیسیت بدهد تنها راه درمان آن برداشتن آپاندیس طی روش جراحی لاپاراسکوپی که جای زخم کمتری نسبت به سایر جراحی های آپاندیسیت به جای می گذارد.

– طی کردن دوره ریکاوری

در روشهای جدید برداشتن آپاندیس، کمترین سختی وجود دارد و پس از مدت کمی بدون مشکلات زیاد به زندگی عادی باز خواهید گشت. اما به هر حال این نیز یک جراحی بوده و می بایستی به خوبی از خود مراقبت کنید. در اینجا کارهایی است که می بایستی انجام دهید تا به سرعت بعد از جراحی به زندگی عادیتان برگردید.

به راحتی می توانید از غذاهای جامد استفاده کنید. از آن جایی که در ناحیه گوارشتان جراحی داشته اید قبل از آنکه چیزی بخورید و بنوشید ساعت منتظر بمانید. پرستاران و پزشکتان به شما خواهند گفت که چه موقع می توانید مقادیر کمی مایعات و سپس غذاهای جامد استفاده کنید که همگی را به طور مشخص برایتان توضیح خواهند داد. سرانجام خواهید توانست که رژیم منظم و عادیتان را اجرا کنید.

با کم رنگ شدن جراحی پلاستیک، روش هایی در حال بوجود آمدن بوده و هیچ کدام از آنها مانند عمل…

در این زمانی که طول می کشد تا شما این جمله را بخوانید، می توانستید کاری انجام دهید که طول…

اگر بیشتر از اینکه حس کنید گوشی همراه شما یک ابزار است، احساس می کنید گوشی شما عضوی از بدن…

روغن زیتون به منظور تقویت سلامت قلب با کاهش سطوح کلسترول بد و ارتقاء سطوح کلسترول خوب، کاربرد دارد. همچنین…

 

 

  تشخیص زودهنگام آپاندیس و جلوگیری از عوارض خطرناک آن     در زمان پدر و مادرهای ما این بیماری خیلی ترسناک بود اما حالا زیاد از آن نمی ترسیم. هرچند وقت یک بار نام آن را از اطرافیان خود می شنویم، انگار که تبدیل به یک بیماری عادی شده است، اما آیا تا به حال نگران ابتلای خود به آپاندیسیت شده اید؟ بیشتر اوقات افراد با بی توجهی از کنار آن می گذرند، زیرا فکر می کنند که این بیماری سراغ آنها نخواهد آمد. اما بهتر است بدانید آشنایی با علائم این بیماری می تواند به تشخیص زودهنگام آن و جلوگیری از عوارض خطرناک آن کمک کند، بنابراین بهتر است تا آنجایی که می توانید اطلاعات خود را درمورد آن افزایش دهید.● آپاندیس چیست؟محل قرارگیری آپاندیس از روی بدن، پایین شکم، سمت راست و از داخل بدن در محل اتصال روده باریک به روده بزرگ است. آپاندیس یک زائده طبیعی در بدن به شمار می آید و کارایی آن خیلی شناخته شده نیست. موضوع نگران کننده در اصل، آپاندیسیت یا التهاب آپاندیس است. داخل آپاندیس یک مجرای باریک وجود دارد. اگر این مجرا به هر دلیلی بسته شود، ترشحات در پشت آن جمع می شوند و از آنجایی که معمولا در داخل روده ها فلور میکروبی وجود دارد، رشد میکروب های بیماری زا در این قسمت بالا می رود و علائم آپاندیسیت را ایجاد می کند.وظایف و کارایی آپاندیس خیلی شناخته شده نیست اما باید درنظر داشت که هیچ ارگانی در بدن بدون حکمت ساخته نشده است و حتما وظایفی دارد که ما از آن مطلع نیستیم. به هر حال تاکنون عوارضی در مورد نبود آپاندیس در بدن گزارش نشده است. گاهی اوقات مطرح می شود که آپاندیس در سیستم ایمنی بدن نقش دارد اما این موضوع هنوز به اثبات نرسیده است. در اطراف آپاندیس غدد لنفاوی زیادی وجود دارد و کودکان هنگامی که دچار سرماخوردگی عفونی می شوند، این غدد لنفاوی ملتهب می شوند و ممکن است دردهایی در زیر شکم مانند دردهای آپاندیس ایجاد کنند که این دردها با برطرف شدن سرماخوردگی بهبود پیدا می کنند.داخل آپاندیس یک مجرای باریک وجود دارد. اگر این مجرا به هر دلیلی بسته شود، ترشحات در پشت آن جمع می شوند و از آنجایی که معمولا در داخل روده ها فلور میکروبی وجود دارد، رشد میکروب های بیماری زا در این قسمت بالا می رود و علائم آپاندیسیت را ایجاد می کند● یک تصمیم حیاتیبه رغم پیشرفت های موجود در علم پزشکی، اگر آپاندیس پاره شود احتمال مرگ و میر بر اثر آن بسیار بالاست، بنابراین سرعت عمل در تشخیص این بیماری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین دلیل است که جراحان معمولا در مورد بیمارانی که علائم مشکوک به آپاندیسیت دارند، بسیار سریع تصمیم به جراحی می گیرند.

در علم پزشکی مجاز است که از هر عمل جراحی آپاندیس، در مورد از آنها آپاندیس طبیعی و سالم باشد. این یک قانون محسوب می شود، زیرا درمان نشدن و پاره شدن آپاندیسیت می تواند منجر به آبسه شکمی، پریتونیت و در نهایت مرگ بیمار شود، به همین دلیل با مشکوک شدن به علائم آپاندیسیت باید هرچه سریع تر آن را جراحی کرد. جراحان همیشه سود و زیان این کار را می سنجند؛ زیان یک آپاندیس پاره شده مساوی است با مرگ بیمار، درحالی که اگر تصمیم به جراحی سریع تر گرفته شود و بعد مشخص شود که آپاندیس طبیعی بوده است، زیانی به بیمار وارد نخواهد شد.علائم و درد حاصل از آپاندیسیت، همیشه یکسان نیست و همیشه از بالای شکم و دور ناف شروع نمی شود. درد آن می تواند مشابه درد کیسه صفرا باشد یا در طرف چپ شکم یا بیشتر در ناحیه لگن باشد. ممکن است بیمار با علائمی مانند تب، بی اشتهایی، تهوع و اسهال به پزشک مراجعه کند.

همچنین شدت علائم با شدت بیماری همخوانی ندارد، یعنی ممکن است درد بیمار بسیار خفیف باشد اما هنگام عمل مشخص شود که آپاندیس او پاره شده است و برعکس ممکن است درد بیمار بسیار شدید باشد و بعد مشخص شود که بیماری در مراحل اولیه اش بوده است. پزشک همیشه باید بدترین حالت را درنظر بگیرد، زیرا هدف، نجات جان بیمار است، بنابراین چه درد خفیف باشد یا شدید، باید در اسرع وقت بیمار را جراحی کرد.● خانم های جوان حساس ترنداما در مورد خانم های جوان باید بیشتر دقت کرد، زیرا دردهای تخمدانی ممکن است با درد آپاندیسیت اشتباه شود و در صورتی که جراحی صورت بگیرد، ممکن است درصدی چسبندگی ایجاد می شود. هر نوع جراحی که داخل بدن انجام گیرد معمولا مقداری چسبندگی ایجاد می کند.

ایجاد چسبندگی در تمام قسمت های شکم مشکل زا نیست اما در یک خانم جوان، وجود چسبندگی در پایین شکم و لگن می تواند باعث نازایی شود، بنابراین لازم است درباره خانم ها تست های تکمیلی بیشتری انجام شود و تحت نظر پزشک قرار گیرند و به طور مرتب معاینه شوند. این مراقبت ها همیشه به این معنی نیست که شخص بیماری خطرناکی دارد بلکه پزشک می خواهد با قطعیت بیشتری بیماری را تشخیص دهد. درحالی که اگر همین علائم و شدت درد در آقایان دیده شود، بهتر است که سریع تر جراحی صورت گیرد، زیرا اینجا دیگر بحث چسبندگی و نازایی مطرح نیست. برای تشخیص آپاندیسیت، روش های مختلفی وجود دارد. می توان از سی تی اسکن، ام آر آی و سونوگرافی نیز استفاده کرد. اما بهترین روش، شرح حال گرفتن از بیمار و تحت نظر گرفتن اوست.● عارضه خطرناکدر صورتی که آپاندیسیت دیر تشخیص داده شود، ممکن است در محل آن آبسه ایجاد شود. آبسه در واقع نوعی واکنش دفاعی بدن محسوب می شود. در هر جایی از بدن که میکروب وارد می شود، بدن شروع به مقابله با آن می کند، گلبول های سفید خون افزایش پیدا می کنند و مقدار زیادی مایع حاوی پروتئین از عروق ترشح می شود.

این پروتئین ها به محلی که میکروب وجود دارد می روند و در آنجا به یکدیگر متصل می شوند و یک حفره ایجاد می کنند تا عفونت را در همان محدوده نگه دارند و اثرگذاری گلبول های سفید خون را بالا ببرند. در صورتی که بدن نتواند میکروب را از بین ببرد، میکروب شروع به تکثیر می کند و کیستی حاوی ترشحات چرکی ایجاد می کند.

این کیست آبسه نام دارد و تنها راه درمانش، تخلیه کردن آن است. برای تخلیه آن روش های مختلفی وجود دارد. برای مثال می توان از بیرون بدن و با استفاده از یک سوزن، محتویات داخل کیست را بیرون کشید. گاهی اوقات نیز برای برداشتن آن نیاز به عمل جراحی وجود دارد، بنابراین آبسه یکی از عوارض خطرناک آپاندیسیت محسوب می شود که اگر پاره شود، می تواند منجر به عفونت داخل شکمی و مرگ بیمار شود.● به این درد ها توجه کنیدمکان و موقعیت آپاندیسیت متغیر است و نوک آن ممکن است در جهات مختلفی از بدن قرار گیرد. برای مثال می تواند درسمت لگن، کیسه صفرا یا پشت روده بزرگ قرار بگیرد، بنابراین، درد و علائم آن می تواند در نقاط مختلفی از بدن ظاهر شود و با بیماری های دیگر اشتباه گرفته شود. معمولا با شروع این التهاب ابتدا فرد در ناحیه بالای شکم و دور ناف خود احساس درد و ناراحتی می کند.

این درد می تواند خفیف یا شدید باشد و همراه با آن حالت تهوع و بی اشتهایی نیز ایجاد می شود، سپس درد به تدریج به پایین شکم در سمت راست بدن منتقل می شود. متغیر بودن محل قرارگیری آپاندیسیت، تشخیص آن را دشوار می کند. از آنجایی که در اطراف آپاندیس ارگان های بسیاری وجود دارد، ممکن است با بیماری های مربوط به آن ارگان ها اشتباه گرفته شود. برای مثال ممکن است با درد حاصل از تخمک گذاری، کیست های تخمدانی، وجود سنگ در مجاری ادراری تحتانی، بیماری های روده بزرگ و وجود تومور در سکوم (ابتدای روده بزرگ) اشتباه گرفته شود.● لاپاراسکوپی، انتخابی مناسب برای خانم هاجراحی آپاندیس تحت بیهوشی عمومی و در بیمارستان انجام می شود. برای انجام آن روش وجود دارد: جراحی باز و لاپاراسکوپی. در جراحی باز از طریق یک شکاف بسیار کوچک بین تا سانتی متر آپاندیس را خارج می کنند. لاپاراسکوپی نیز بیشتر در خانم های جوان کاربرد دارد، زیرا عوارض و میزان چسبندگی از این طریق کمتر خواهد بود. طول دوره نقاهت آن نیز بستگی به شدت بیماری و واکنش بدن دارد.

برای مثال واکنش دفاعی بدن یک فرد جوان نسبت به یک فرد مسن بسیار متفاوت است، بنابراین هر زمان که تب بیمار فروکش کرد، گلبول های سفید خونش به سطح طبیعی رسید و اشتها پیدا کرد، می توان گفت که زمان ترخیص او فرا رسیده است. علاوه بر این، پس از بهبود نیازی به پیروی از رژیم غذایی خاصی وجود ندارد و فرد می تواند بدون هیچ محدودیتی به زندگی معمول خود ادامه دهد.● تفکر اشتباهزمانی این تفکر میان مردم غالب شده بود که استفاده از استخرهای عمومی، احتمال ایجاد آپاندیسیت را بالا می برد، اما این تفکر تنها یک افسانه است و ارتباطی میان این وجود ندارد. از طرف دیگر برخی ها فکر می کنند، وراثت و ژنتیک در ایجاد این بیماری نقش دارد اما این موضوع هم به اثبات نرسیده است. علاوه بر این، از آنجایی که علت ایجاد انسداد در آپاندیس واضح نیست، نمی توان از وقوع آن پیشگیری کرد. آپاندیسیت مختص به فصل خاصی از سال نیست و ممکن است در تمام فصول رخ بدهد.● بارداری و آپاندیسیتهمیشه این ترس برای خانم های باردار وجود دارد که درصورت ابتلا به آپاندیسیت، عوارض خطرناک و حتی سقط جنین در انتظار آنها خواهد بود اما واقعا چنین نیست.آپاندیسیت را می توان به راحتی در دوران بارداری جراحی کرد، اما در تشخیص آن هنگام بارداری باید بسیار دقت کرد، زیرا دردهای مشابه آپاندیسیت در خانم های باردار بسیار معمول است و اگر این دردها به جای آپاندیسیت تشخیص داده شوند، عواقب خطرناکی درپیش خواهد داشت، بنابراین نباید به دلیل باردار بودن، تصمیم گیری در این مورد را به تعویق انداخت.منبع: مجله سیب سبز   

 

 

 

 

پیشنهاد شده برای شما :
0 حامد عکس نوامبر 25, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *