طریقه مصرف عسل طبیعی

طریقه مصرف عسل طبیعی

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

طریقه مصرف عسل طبیعی

طریقه مصرف عسل طبیعی

طریقه مصرف                    

طریقه مصرف عسل طبیعی

 

 

پیشنهاد  مقدار مصرف و مدت مصرف

مقدار مصرف گرده در روز 30 گرم (دو قاشق سوپ خوری) و مدت مصرف آن می تواند چند حالت متفاوت داشته باشد یک دوره یک ماهه پس از پایان هر فصل یا دوبار در سال یکی در اوایل پاییز و دیگری در اواخر زمستان . اگر فقط یک بار در سال قصد استفاده از ان را دارید . بهتر است فصل بهار را انتخاب کنید.

 

طب ایرانی

طب ایرانی

 

 

سالهای زیادی است که در دارو سازی آلمان تزریق نمودن عسل رواج دارد(عسل       Woelm  M2)

 

     ) این روش چنین است که ۲۰ تا ۴۰ در صد عسلی را که با دستگاه صافی بسیار ریز ذزات کوچک موم وغیره را از آن گرفته اند پیش از آنکه در آمپول(سرنگ ) ریخته شود. در این حال در رگ ها تزریق می شود. عسلی  که بدین گونه تزریق می شودهمسان گلوکزی است که به همین روش تزریق می گردد(از نظر غلظت). این روش را            Ammich      و سایر پژوهشگران روی ۴۰۰ بیمار آزمایش نمودند ونتیجه گرفتند که در اثر تزریق به روش      Woelm     قند خون سریعا افزایش یافته ومانند تزریق گلوکز بسته به خصوصیات بیماران کمک فراوانی نموده است.

بودینگ پژوهشگر روسی در سال ۱۹۱۷ آزمایشهای گوناگونی انجام داد ونتایج نشان دادند که خواص شفابخش عسل عمدتا به خاطر گلوکز در آن است که بعد از مصرف مستقیما وارد خون شده وتاثیر نیرو بخشی در سیستم خون رسانی دارد به همین جهت می توانان را از تریق ورید باب تزریق نمود.

گلوکز یک دارویی است کهمی تواند مستقیما در خون تزریق شود اما عسل نه تنها گلوکز دارد بلکه دارای املاح معدنی. انزیمها. اسیدهای عالی. ویتامین. پروتئین و سایر مواد مهم می باشدو این یکی از مزایای بسیار مهم عسل نسبت به گلوکز تزریقی می باشد.

روشهای مصرف عسل

1.روش مستقیم عسل(روش خوراکی)

عسلی که به عنوان دارو مورد استفاده قرار می گیرد باید طبیعی واز نوع خالص بوده وبه وسیله زنبور عسل از شهد گلها تهیه شده باشد وتقلبی وساختگی نباشد که در این صورت از خواص طبیعی عسل بر خوردار نخواهد بود.

افرادی که عسل را به ععنوان دارو مصرف می کنند ویا همراه با گیاهان دارویی. غذا وغیره مورد استفاده قرار می دهند باید توجه داشته باشندکه مقدار مصرف وساعات جذب نقش مهمی را در درمان بیماری دارد.از طرفی عسل کربو هیدراتی  است که خیلی زود حل وجذب میگردد ومصرف زیاد آن موجب بالا رفتن قند خون شده وروی کارهای طبیعی غده های لوزالمعده تاثیر می گذارد.لذا قبل از خوردن عسل به عنوان دارو .بیمار اول باید بداند تا چه اندازه تحمل جذب کربو هیدرات را دارد .این مقدار برای افراد متفاوت بوده وبیمار باید میزان عسل مصرفی را با میزان جذب کربو هیدرات منطبق سازد.از نظر دارویی بهتر است عسل به صورت محلول در اید. ازمایشات نشان داه است که مقدار مصرف روزانه عسل به عنوان دارو در اشخاص به شرح زیر است:

الف: بزرگسالان 100 الی 200 گرم در 24 ساعت. صبح 30 تا 60 گرم. بعد از ظهر 40 تا80 گرم. شب 30 تا 60 گرم

ب:خردسالان:30 گرم یعنی سه قاشق چای خوری در روز (صبح .ظهر .شب)

توضیح: وزن تقریبی یک قاشق چای خوری عسل 10 گرم مربا خوری 20 گرم و غذا خوری 40 گرم است.

یکی از سوالات متداول درباره میزان مصرف روزانه عسل این است که روزانه چقدر عسل می‌توان مصرف نمود؟ مصرف چه مقدار عسل ، اضافی در نظر گرفته می‌شود؟

بر اساس یک برآورد تجربی، در حالت یک رژیم غذایی نرمال و متعادل، میزان مصرف روزانه عسل  بیش از ۱۰ قاشق چای خوری (یعنی حدوداً ۵۰ میلی‌لیتر) توصیه نمی‌شود. این مقدار بر اساس توصیه فروشندگان مورد اعتماد عسل تعیین شده است و نه بر اساس دیدگاه‌های پزشکی با پشتوانه علمی.

با این حال، میزان مصرف روزانه عسل برای یک فرد ، موضوع دشواری است. مقدار عسل بهینه، ارتباط بسیار زیادی با رژیم غذایی و سبک زندگی دارد.

برای مثال، یک فرد ممکن است در حال مصرف روزانه غذاهایی با مقدار شکر بسیار کم باشد که به یک سبک زندگی بسیار فعال منجر می‌شود و اتخاذ یک رژیم ورزشی منظم را میسر می‌سازد، در حالی که در سوی دیگر، فرد دیگری که به شیرینی‌جات علاقه دارد، مقدار زیادی مواد غذایی شیرین مصرف نموده و سبک زندگی بی‌تحرکی دارد. از این رو، بدون تردید، مقدار مصرف روزانه عسل تجویز شده برای افراد مختلف، یکسان نخواهد بود.

البته قابل ذکر است که تمام این مواردی که گفته میشود برای مصرف روزانه عسل طبیعی است نه عسل مصنوعی یا تقلبیطریقه مصرف عسل طبیعی

به عنوان یک اصل معروف، مصرف افراطی هر ماده غذایی، از جمله عسل، کار عاقلانه‌ای نیست. اما به خاطر داشته باشید که تمام شیرین کننده‌ها با یکدیگر برابر نیستند. یک روش عالی برای تغذیه سالم‌تر، استفاده از عسل در غذاهای روزمره است، بطور مثال، در نوشیدنی‌های روزمره خود، شکر خوراکی بدون کالری را با عسل مغذی جایگزین کنید، به جای مربا، بر روی نان عسل بمالید و در صورتی که در هنگام نوشیدن چای، قهوه یا آبمیوه از شکر معمولی در تمام وعده‌های روزانه خود استفاده می‌کنید، می‌توانید این شکر را با عسل جایگزین نمایید.

عسل طبیعی را همراه برگه آزمایشگاه بصورت مستقیم از زنبوردار تهیه کنید!

عسل طبیعی میخواهم!  09152555501- 05836242521

 

برخی افراد، نگرانی دیگری درباره عسل دارند و آن این است که آیا خوردن عسل، که یک مایع بسیار شیرین است، می‌تواند به افزایش وزن منجر شود؟ در واقع قانون افزایش وزن بسیار ساده است: هر چه بیشتر از میزان نیاز بدنتان غذا بخورید، صرف نظر از اینکه حاوی قند، چربی یا عسل باشد، کالری‌های اضافی درون بدن شما بصورت چربی ذخیره می‌شوند که به نوبه خود به افزایش وزن منجر می‌گردند. نکته اصلی در اینجا این است که با مصرف عسل، قندهای بیشتری را وارد بدن خود نکنیم، بلکه تا حد ممکن، قندهای فرآوری شده، تصفیه شده و مصنوعی موجود در رژیم غذایی خود را با عسل که سالم‌تر، شیرین‌تر و بهتر است، جایگزین کنیم.

دکتر ران فسندن، نویسنده کتاب «انقلاب عسل» می‌گوید:« میزان مصرف روزانه عسل برای بدن چقدر است؟ بطور کلی، مصرف روزانه ۳ تا ۵ قاشق غذاخوری عسل کافی است. مصرف ۱ یا ۲ قاشق غذاخوری عسل در زمان صبح به همراه میوه یا ماست یا حبوبات، رژیم مناسبی است. ۱ قاشق غذاخوری دیگر باید بلافاصله پیش از خواب شب مصرف شود. در بین این دو وعده، ۱ یا ۲ قاشق غذاخوری را می‌توان به همراه میوه‌های میان وعده و خوراکی‌های پخته شده مصرف کرد یا در هنگام پخت و پز می‌توان درون غذاها از آن استفاده نمود.

عسل حاوی حدود ۶۰ کالری در هر قاشق غذاخوری است. بطور کلی، درصد کالری مورد نیاز یک فرد که از طریق قندها بدست می‌آورد، نباید بیشتر از ۱۰ درصد کالری دریافتی بدن او باشد. بنابراین، روزانه ۱۸۰ تا ۳۰۰ کالری بدست آمده از طریق عسل برای بدن کافی است، مگر اینکه نیاز به انرژی بیشتر، مصرف بیشتر عسل را برای فرد میسر سازد.»

تجربه یا نظر شما درباره مصرف روزانه عسل چیست؟

benefits of honey

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 13 و 16 الی 19:30

پنج شنبه از ساعت 8 الی 14

مجموعه آهوتا با 9 سال سابقه زنبورداری به ارائه معتبرترین آموزش های عسل درمانی میپردازد و با توجه به نیاز مردم به خرید عسل طبیعی اقدام به فروش عسل طبیعی بصورت مستقیم از زنبوردار و بدون واسطه می نماید . اگر به دنبال عسل طبیعی هستید ، فروشگاه آهوتا با فروش عسل و ارسال رایگان سفارشات بالای 2 کیلو و ضمانت اصالت ، میتواند بهترین عسل را به شما برساند. اهداف اصلی ما : 1- آگاهی عموم نسبت به فواید عسل طبیعی 2- آموزش عسل درمانی بصورت رایگان 3- فروش عسل طبیعی بدون واسطه

تلفن تماس: 05836242521 – 09152555501 سامانه پیام کوتاه : 50009666255501 ایمیل : info [at] ahoota.com ارتباط از طریق تلگرام : ahoota_admin خراسان شمالی ، شیروان ، روستای باغان

زخم معده یا اولسر پپتیک آسیبی است که در دیواره‌ي معده ایجاد می‌شود. پزشکان بر این باور بودند که سبک زندگی پر استرس و رژیم غذایی نامناسب باعث ایجاد زخم معده می‌شود. بعدها مشخص شد عدم توازن بین مایعات هاضمه (هیدروکلریک اسید و پپسین) باعث زخم معده می‌شود.

امروزه تحقیقات نشان می‌دهند بیشتر زخم معده‌ها به دلیل عفونت مرتبط با باکتری مارپیچ‌شکلی با نام هلیکوباکتر پیلوری هستند. این باکتری می‌تواند به سلول‌های معده بچسبد و مکانیزم دفاعی معده را ضعیف‌تر کند. به دلایلی که هنوز مشخص نیست این باکتری همچنین می‌تواند باعث تحریک تولید اسید معده و آسیب رساندن و التهاب بافت‌های معده و در نهایت ایجاد زخم معده شود.

زخم معده باعث احساس سوزشی در ناحیه‌ی شکم و پشت قفسه‌ی سینه می‌شود که هنگام خالی بودن معده می‌تواند دردناک باشد. از دیگر نشانه‌ها می‌توان از آروغ زدن، حالت تهوع، خستگی، سوزش قلب، تهوع، درد سینه، خون‌ریزی و از دست دادن اشتها و وزن نام برد.

برای درمان این عفونت‌ها از آنتاسیدها و آنتی‌بیوتیک‌ها استفاده می‌شده است اما امروزه این باکتری‌ها به سرعت در حال مقاومت در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها هستند. الکل، سیگار، غذاهای تند، چای و قهوه از تحریک‌کننده‌هایی هستند که باید از آن‌ها اجتناب کرد چون این توانایی را دارند که وضعیت زخم معده را بدتر کنند.

خوردن چندین وعده غذا در طول روز به جای سه وعده غذای بزرگ می‌تواند کمک‌کننده باشد، چنین کاری از تولید بیش از اندازه‌ اسید معده جلوگیری می‌کند. رژیم غذایی سرشار از فیبر و با کربوهیدرات کم و سبزیجاتی از جمله کلم و بروکلی می‌توانند به بهبود زخم معده کمک کنند. همچنین نوشیدن آب زیاد می‌تواند زخم معده را تسکین دهد.طریقه مصرف عسل طبیعی

افرادی که به دنبال درمان‌های خانگی بوده‌اند تصدیق کرده‌اند خوردن یک قاشق عسل خام به همراه یک چهارم قاشق پودر دارچین به صورت روزانه می‌تواند به درمان بیماری‌های معده کمک کرده و زخم معده را ریشه‌کن کند.

عسل طبیعی را همراه برگه آزمایشگاه بصورت مستقیم از زنبوردار تهیه کنید!

عسل طبیعی میخواهم!  09152555501- 05836242521

 

آیا تجربه درمان زخم معده با عسل داشته اید؟

خیلی مفیده حتما امتحان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 13 و 16 الی 19:30

پنج شنبه از ساعت 8 الی 14

مجموعه آهوتا با 9 سال سابقه زنبورداری به ارائه معتبرترین آموزش های عسل درمانی میپردازد و با توجه به نیاز مردم به خرید عسل طبیعی اقدام به فروش عسل طبیعی بصورت مستقیم از زنبوردار و بدون واسطه می نماید . اگر به دنبال عسل طبیعی هستید ، فروشگاه آهوتا با فروش عسل و ارسال رایگان سفارشات بالای 2 کیلو و ضمانت اصالت ، میتواند بهترین عسل را به شما برساند. اهداف اصلی ما : 1- آگاهی عموم نسبت به فواید عسل طبیعی 2- آموزش عسل درمانی بصورت رایگان 3- فروش عسل طبیعی بدون واسطه

تلفن تماس: 05836242521 – 09152555501 سامانه پیام کوتاه : 50009666255501 ایمیل : info [at] ahoota.com ارتباط از طریق تلگرام : ahoota_admin خراسان شمالی ، شیروان ، روستای باغان

خوش آمدید. به حساب کاربری خود وارد شوید.

آدرس ایمیلی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید را وارد نمائید تا یک رمز عبور جدید برای شما ارسال شود.

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع مقالات آموزشی و فیلم آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

«ایران» ازجمله کشورهایی است که به لطف طبیعت سبز و بکر در مناطقی مثل سبلان در استان اردبیل، ارتفاعات چهار‌محال و بختیاری، ارتفاعات علم‌کوه، کلاردشت و … می‌توان مرغوب‌ترین عسل‌های طبیعی را در آن یافت. البته ذکر این نکته ضروری است که منطقه‌ای که زنبور در آن پرورش می‌یابد، به‌اندازه‌ی «روش نگهداری از زنبورها» و «نحوه‌ی پرورش زنبور عسل» اهمیت ندارد. با این همه، برای بسیاری از علاقه‌مندانِ این ماده‌ی خوراکی بسیار مفید، این سؤال پیش می‌آید که چگونه می‌توان از طبیعی‌بودن یک ظرف عسل مطمئن شد. همراه ما باشید، در این مقاله هم درمورد نحوه‌ی تشخیص عسل طبیعی و روش از بین بردن شکرک عسل برای‌تان نوشته‌ایم و هم تعدادی از خواص این ماده‌ی شگفت‌انگیز را برای‌تان فهرست کرده‌ایم.طریقه مصرف عسل طبیعی

«عَسَل» که در فارسی به آن «اَنگَبین» می‌گویند، یک ترکیب بسیار غلیظ قندی محلول در آب است. در واقع عسل شامل شهد و ماده‌‌ای حاوی قند گیاهان است که زنبور عسل آن را جمع‌آوری کرده، تغییر حالت داده و در کندوی عسل ذخیره کرده است. بنابراین اگرچه عسل یک ماده‌ی اسیدی است، ولی به‌علت شیرینی خاصش، حالت اسیدی آن محسوس نیست.

آیا می‌دانستید یک زنبور عسل برای درست‌کردن یک پوند (۴۵۴ گرم) عسل، مجبور است ۹۰ هزار مایل (۱۴۴ هزار و ۸۴۱ کیلومتر، مسافتی معادل سه بار چرخیدن دور کره‌ی زمین) را پرواز کند؟

رنگ عسل‌های مختلف، باتوجه به منابع اصلی شهد از «سفید روشن» تا «سیاه» متغیر است. برای مثال رنگ عسل «اقاقیا» سفید و شفاف درست مثل آب است، عسل «افرا» لیمویی رنگ، عسل «اسپرس» زرد طلایی، عسل انواع میوه‌ها زرد مایل به قهوه‌ای، رنگ عسل «شبدر» سرخ و زرد متمایل به قرمز، رنگ عسل «زیرفون» زرد متمایل به سبز، عسل «گل قاصدک» زرد تیره، عسل «نارون» قهوه‌ای و رنگ عسل «صنوبر» و «زبان گنجشک» سبز تیره تا سیاه است.

جالب است بدانید که رنگ، مزه و بوی عسل هیچ ارتباطی با‌ نژاد زنبور ندارد، بلکه فقط به نوع گل‌هایی بستگی دارد که زنبور شهد‌ها را از آنها جمع‌آوری می‌کند. مثلا عسلی که از گیاه «اسپرس» به دست می‌آید به رنگ زرد طلایی و بسیار لذیذ است و عسل گل آفتابگردان بسیار بی‌مزه است و البته هردو هم خالص هستند.

ازجمله خواص عسل این است که ذرات آب موجود در هوا را به‌شدت به خود جذب می‌کند و درنتیجه رقیق می‌شود. بنابراین چه در شمال، چه در مرکز، چه در نقاط مرطوب و حتی در نقاط خشک، باید عسل را در ظرف با سرپوش محکم نگهداری کرد تا ذرات آب موجود در هوا را کم‌کم به خود جذب نکند و مثل آب رقیق نشود.

مشهورترین انواع عسل در دنیا عبارت‌اند از:

شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید عسل طبیعی آن‌قدر دوام دارد که سال‌ها پیش در کاوش‌های باستان‌شناسان بقایای فاسدنشده و سالم آن در مقبره‌ی فرعون کشف شد. به عبارت دیگر، اگر از عسل طبیعی به روش صحیح و اصولی نگهداری کنید به‌هیچ‌عنوان فاسد نمی‌شود. اگرچه عسل در طول زمان نگهداری ممکن است دچار تغییرات شیمیایی و فیزیکی شود و در اثر گذر زمان مقداری از بو و طعم خود را از دست بدهد، اما خاصیت عسل از بین نمی‌رود. همچنین عسل طبیعی ممکن است بعد از مدتی «کریستالیزه» شود که زنبورداران به این پدیده «رُس کردن» می‌گویند.

عسل طبیعی بعد از «رُس کردن» شبیه روغن حیوانی می‌شود. البته «رس کردن» عسل که یکی از نشانه‌های طبیعی بودن عسل است فرایندی کاملا برگشت‌پذیر است و به‌هیچ‌وجه مزه و کیفیت عسل را کاهش نمی‌دهد.

بهترین روش برای نگهداری عسل نگهداری آن در دمای اتاق است؛ یعنی دمایی که نه خیلی سرد و نه خیلی گرم است. عسل را در یخچال نگهداری نکنید چون «زنبورها» که بهترین نگهدارنده‌ی عسل هستند، در کندو یخچال ندارند! نگهداری عسل در یخچال سبب سفت‌شدن عسل می‌شود، برداشتن عسل از ظرف را مشکل می‌کند و به احتمال زیاد فرایند «رُس کردن» را تسریع می‌کند. از آنجایی که عسل خاصیت ضدمیکروبی دارد در صورت بسته نگه داشتن درِ ظرف و جلوگیری از ورود آب و دیگر مواد به ظرف عسل، میکروب‌های بیرونی نمی‌توانند به آن راه پیدا کنند و عسل تخمیر نمی‌شود.

یادتان باشد عسل را با قاشق خشک از ظرف بردارید، زیرا ورود آب به عسل منجر به تخمیر عسل می‌شود. عسل را حتما در ظروف شیشه‌ای نگهداری کنید. نگهداری عسل در ظروف فلزی به‌دلیل خاصیت اسیدی عسل سبب ایجاد ترکیبات زیان‌بار شیمیایی می‌شود.

عسل طبیعی و خالص را فقط می‌توان در آزمایشگاه‌های مواد غذایی از انواع تقلبی تشخیص داد و حتی رفتن بالای سر کندو هم کمکی به تشخیص عسل طبیعی از تقلبی نمی‌کند.

یکی از روش‌هایی که تا حدودی می‌تواند به شناخت عسل طبیعی کمک کند، این است که آن را داخل یک لیوان آب سرد بریزید. اگر قطره‌های عسل حل نشدند و ته لیوان ته‌نشین شدند، عسل طبیعی است، اما اگر عسل در آب حل و ذرات آن به‌صورت رشته‌هایی در آب ناپدید شدند، احتمال اینکه آن عسل تقلبی باشد بیشتر است. از سوی دیگر باید بدانید که عسل طبیعی بو و طعم گل‌ها را در خود دارد و به محض گذاشتن در دهان آب می‌شود، اما عسلی که طبیعی نباشد مثل «آبنبات» در دهان جمع می‌شود و طعم شکر آن غالب است.

یکی دیگر از روش‌های تشخیص عسل طبیعی این است که آن را از داخل ظرفی به درون ظرف دیگری بریزید، اگر داخل ظرف پر از حباب شد نشانه طبیعی بودن عسل است.

شکرک زدن، یکی دیگر از روش‌های تشخیص عسل طبیعی است. این خاصیت فقط در عسل‌های طبیعی دیده می‌شود چرا که فقط «دیاستاز» قادر است ذرات عسل را متبلور کند و باعث شکرک‌زدن آن شود درحالی‌که عسل تقلبی به‌علت نداشتن «دیاستاز» صاف و روشن باقی می‌ماند. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که اگر عسل بعد از مدتی شکرک زد حتما طبیعی و سالم است (برخلاف تصور عامه مردم) و در صورت شکرک نزدن و ته‌نشین نشدن می‌تواند مصنوعی یا تقلبی باشد.

عسل به‌عنوان یک ماده‌ی اشباع‌شده‌ی قندی باید در واقع جامد باشد، ولی مایع است. به همین دلیل به‌محض اینکه شرایط مطلوب مهیا شود یک تغییر فیزیکی یعنی «شکرک‌زدن» در آن پدیدار می‌شود که یک دلیل محکم برای اثبات طبیعی‌بودن آن است. بعضی از عسل‌ها در شان (قاب یا آشیانه‌ی زنبوران که در آن شهد و موم است) هم «کریستالیزه» می‌شوند و همان‌طور که گفتیم اصطلاح تخصصی آن در زنبورداری «رُس کردن» است.

در برخی کشورهای خارجی عسل شکرک‌زده به‌دلیل اطمینان مشتری از طبیعی و خام‌بودن آن طرفداران بیشتری دارد و اتفاقا قیمت آن هم بیشتر است. بهترین درجه حرارت برای نگهداری عسل ۱۸ تا ۲۴ درجه‌ی سانتی‌گراد است. به‌طورکلی همه‌ی عسل‌های خالص «شکرک» می‌زنند ولی مدت لازم برای شکرک‌زدن عسل‌های مختلف با هم تفاوت دارد.

اگر تمایلی به خوردن عسل شکرک‌زده ندارید، شیشه‌ی عسل را در آب ۴۰ تا ۶۵ درجه‌ی سانتی‌گراد قرار بدهید، هنگامی که آخرین بلور محو شد و عسل به شکل اولیه‌ی خود برگشت آن را از آب بیرون بیاورید. به‌هیچ‌عنوان عسل را روی حرارت مستقیم قرار ندهید. عسلی که شکرک بزند حتما خالص و عسلی که شکرک نزند ممکن است ناخالص باشد.

یکی از شگفتی‌های عسل این است که اگر به‌طور صحیح مصرف شود، برای جذب قند موجود در آن سلول‌های مغز نیازی به انسولین ندارند و برای تمام فصول سال و اکثر بیماری‌ها کاربرد دارد. «عسل» در تقویت حافظه و تقویت سیستم ایمنی بدن و قوای جسمانی، بهبود و درمان بسیاری از ناراحتی‌ها مثل زخم‌ها، سوختگی‌ها و درمان بعضی از بیماری‌های گوارشی، دهان و لثه مؤثر است، بسیار سریع هضم و جذب خون می‌شود و انرژی آن فورا به بدن منتقل می‌شود. برخی از خواص عسل بسیار مورد توجه کارشناسان طب سنتی هستند. چند خاصیت درمانی عسل که کمتر درمورد آنها صحبت شده عبارت‌اند از:

بنابر تحقیقات صورت‌گرفته، یکی از بهترین درمان‌ها برای بهبود ناخن‌های شکننده و درمان «قارچ ناخن» که این روزها به‌خاطر اپیدمی کاشت ناخن‌های غیراصولی امری متداول شده، استفاده از عسل طبیعی است.

عسل یکی از بهترین درمان‌های طبیعی برای بهبود خواب و درمان بی‌خوابی است. از آنجایی که مشکل بی‌خوابی معمولا مربوط به سیستم عصبی بدن است، طبق تحقیقات علمی صورت‌گرفته، نوشیدن یک لیوان چای سبز یا شیر گرم با عسل به بهبود شرایط عصبی و داشتن خوابی آرام کمک می‌کند.

طبق گفته‌ی پزشکان متخصص کلیه و مجاری ادراری، خوردن عسل طبیعی می‌تواند عوارض مضر ناشی از سیگارکشیدن بر روی «بیضه‌ها» را در مردان کاهش بدهد.

عسل با جذب آلودگی‌ها از روی پوست و منافذ آن مثل یک شوینده‌ی طبیعی عمل می‌کند. از آنجایی که عسل یک ماده‌ی ضدعفونی‌کننده و ضد باکتریایی طبیعی است، ماده‌ی مؤثری در درمان آکنه، نرمی، لطافت و التیام پوست محسوب می‌شود. برای درمان آکنه و تمیز کردن پوست، یک لایه‌ی نازک عسل طبیعی را روی صورت بمالید و اجازه بدهید ۳۰ دقیقه روی آن بماند و پس از آن صورت‌تان با آب ولرم بشورید. پیش از آن بهتر است مقداری عسل را روی قسمتی از پوست‌تان امتحان کنید، چون عسل مثل هر ماده‌ی طبیعی دیگری ممکن است آلرژی‌زا باشد.

عسل یک مرطوب‌کننده‌ی طبیعی است و درنتیجه می‌توان از آن به‌عنوان یک مرطوب‌کننده‌ی مؤثر برای لایه‌های بیرونی پوست صورت و بدن استفاده کرد. یکی از خواص این مرطوب‌کننده‌ی فوق‌العاده، درمان چروک‌های پوست، خشکی، زخم و خراش پوست نقاط حساس بدن است.

یکی از بهترین ماسک‌های رطوبت‌رسان و ضد‌پیری برای پوست بدن و صورت، ترکیبی از یک قاشق چای‌خوری عسل طبیعی، یک قاشق چای‌خوری روغن پاپایا و یک قاشق چای‌خوری شیر محلی یا ماست است. این ترکیب را به‌مدت ۳۰ دقیقه روی پوست صورت‌تان بگذارید و در این فاصله هر چند دقیقه یک‌بار پوست‌تان را ماساژ بدهید تا بهبود سرعت و گردش جریان خون سبب سفت‌شدن پوست‌تان شود. بعد از ۳۰ دقیقه صورت‌تان را با آب ولرم بشورید و با یک حوله‌ی تمیز به‌آرامی پوست‌تان را خشک کنید.

عسل مانوکا که عسل حاصل از درخت چای است، بهترین عسل موجود در دنیا و اتفاقا از جمله بدبوترین عسل‌ها و بومی کشور نیوزلند است، یک درمان فوق‌العاده برای درمان زگیل محسوب می‌شود. یک لایه‌ی ضخیم از عسل مانوکا را روی زگیل‌ها بمالید و به‌مدت ۲۴ ساعت روی آن را با یک پارچه‌ی تمیز بپوشانید. بعد از ۲۴ ساعت عسل روی موضع را با آب ولرم بشورید و چند مرتبه این کار را تکرار کنید تا زگیل‌ها درمان شوند.

طبق نتابج یک تحقیق علمی که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد، عسل طبیعی یک درمان مؤثر برای بیماری فشار‌ خون بالا است.

یکی از بهترین مواد غذایی برای تأمین انرژی عضله‌ی پُرکاری مثل قلب، عسل طبیعی است. انرژی موردنیاز عضلات بدن از طریق سوختن گلوکز داخل سلول‌های بدن آزاد می‌شود و عسل هم منبعی غنی از گلوکز است. علاوه بر این، عسل دارای آنزیم‌هایی است که قادرند چربی‌ها را تجزیه کنند. درنتیجه مصرف عسل باعث می‌شود که انرژی فراوانی برای تحریک و تقویت قلب تأمین شود، چربی‌های داخل قلب کاهش پیدا کنند، عروق گشاد شوند و تنگی‌شان رفع شود، جریان خون در قلب و عروق افزایش یابد، فشار خون تنظیم شود و درنتیجه از ریسک بیماری‌های قلبی و نیز خطر بروز سکته قلبی کاسته می‌شود.

به‌نظر می‌رسد که ترکیبات فلانوئیدی عسل با خاصیت آنتی‌اکسیدانی، سبب شده‌اند که عسل طبیعی به‌عنوان ماده‌ای برای مبارزه با سرطان شناخته شود. از سوی دیگر جای‌دادن عسل در برنامه‌ی رژیم غذایی روزانه سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود و تأثیر بسزایی در درمان سرطان دارد. طبق تحقیقات علمی صورت‌گرفته، به‌نظر می‌رسد که عسل با جلوگیری از پیشروی سلول‌های سرطانی به روند درمان انواع سرطان کمک می‌کند.

عسل به‌خاطر خاصیت آنتی‌اکسیدانی و نیز مبارزه با رادیکال‌های آزاد میزان برگشت اسید معده را کاهش می‌دهد. بیماری رفلاکس معده یا همان ترش کردن معده به‌خاطر ضعیف‌شدن «اسفنگتر مری» (عضله‌ی تنگ‌کننده بین مری و معده) است. مصرف عسل سبب تحریک و رشد مجدد این اسفنگتر و درنتیجه کاهش برگشت محتویات معده به مری یا همان ترش کردن می‌شود (ترش کردن با سوختن پشت جناغ سینه و سردل همراه است).

از سوی دیگر خاصیت آنتی‌اکسیدانی و آنتی‌باکتریایی عسل طبیعی در درمان انواع بیماری‌های مربوط به معده مؤثر است. در این میان عسل مانوکا به‌خاطر یک عامل آنتی‌باکتریال اضافه به نام «methylglyoxal» نقش بسزایی در بهبود بیماری‌های معده دارد. بد نیست بدانید یک قاشق چای‌خوری عسل طبیعی سبب درمان نفخ معده می‌شود.

(function(a){function c(){try{return 0===a(‘.single-container .post’).attr(‘class’).toString().split(‘ ‘).reduce(function(f,g){return 0<=g.indexOf('category-')

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/js/chetor/article.v1.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);
طریقه مصرف عسل طبیعی

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/template/bnrs/yn_bnr.min.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

var head = document.getElementsByTagName(“head”)[0];
var script = document.createElement(“script”);
script.type = “text/javascript”;
script.async=1;
script.src = “https://s1.mediaad.org/serve/chetor.com/loader.js” ;
head.appendChild(script);

سلام صبح بخیر مقاله جالب و مفیدی برای من بود.

سپاس بابت ترجمه و مطلب مفیدتون
و تشکر از دست اندرکاران این سایت و هموطنان گرامی تمام مطالب درست است و البته خودم سالهاست که زنبوردار و فروشنده عسل طبیعی هستم

باسپاس
بسیار کامل
ممنون از وقتی که میذارین
موفق باشید

خواص خوراکی ها

خواص شنبلیله؛ ۱۳ خاصیت درمانی، نحوه‌ مصرف و عوارض جانبی

خواص سیر برای مو و طرز تهیه ماسک موی سیر برای تقویت مو

خواص بادرنجبویه؛ ۹ دلیل قانع‌کننده برای مصرف دمنوش بادرنجبویه

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؛ ۹ خوراکی سالم برای کنترل چربی خون

مضرات سرکه سیب؛ ۱۱ خطر احتمالی مصرف بیش از حد سرکه سیب

آخرین مطالب

عفونت دندان یا آبسه، از علائم تا راهکارهای درمان

مزایای اجاره آنلاین ویلا و تفاوت آن با اجاره آفلاین

مثلث سخنوری؛ تأثیرگذاری بر مخاطب با کمک فلسفه‌های یونان باستان

رازهای زیبایی؛ کتابی مفید برای آموزش زیروبم زیبایی پوست

متقاعد کردن دیگران با استفاده از سلسله‌‌مراتب انگیزشی مونرو

ترین های جهان


ثروتمندترین کشورهای جهان کدام‌اند؟


با خاص ترین ماشین های دنیا آشنا شوید

عجیب ترین حیوانات دنیا که شما را حیرت‌زده می‌کنند

بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه‌ گذاری کدام‌اند؟

ثروتمندترین سلبریتی های جهان و میزان دارایی خالص آنها

بهترین فیلم های ۲۰۱۷ که در ذهن شما ماندگار خواهند شد

۶۸ راه اثبات شده برایافزایـش قــدرت مــغـز

مرورگر شما قادر به پخش ویدیو نمی باشد.

برای تولید عسل طبیعی به مقدار یک کیلو گرم، حدود سه کیلو شهد لازم است که 20 هزار زنبور آن را از 4 میلیون گل جمع آوری میکنند. و بنا بر سایت ویکی پدیا، زنبورهای مزرعه رو مجبورند مسافتی برابر سه دور چرخیدن به دور زمین را برای این یک کیلو عسل طی کنند.

برای ارسال نظر لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.

طریقه مصرف عسل طبیعی

طریقه مصرف عسل طبیعی

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 حامد عکس اکتبر 31, 2018
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *