طریقه مصرف شیاف پروژسترون بعد از iui

طریقه مصرف شیاف پروژسترون بعد از iui

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

طریقه مصرف شیاف پروژسترون بعد از iui

طریقه مصرف شیاف پروژسترون بعد از iui


تلفن : 02166189404


فکس : 02166182517

آدرس : تهران – كيلومتر 7 بزرگراه فتح – خروجی خلیج – شرکت ویتانا


کد پستی : 3911-13869


پست الکترونیکی : [email protected]

طریقه مصرف شیاف پروژسترون بعد از iui


با ثبت نام در باشگاه مادران و کسب امتیاز


از مزایای متعدد جوایز، قرعه کشیها، طرحهای


حمایتی، مشاوره پزشکان، گفتگو با دوستان


خوب و… برخوردار خواهید شد:


http://www.madarclub.com/fa/sign-in


اهداف بزرگی در راه است با ما باشید…

پرسش
سلام
خانمي سي ساله هستم سال پيش درهفته پنجم سقط داشم الان در هفته ششم بارداري هستم با انجام سونوگرافي متوجه شدم قلب جنين تشكيل شده از ابتداي بارداري من روزي دوعدد شياف پروژسترون استفاده ميكنم ولي دكتر روزي يك عدد تجويز کرده بود ميخواستم بپرسم مصرف الأن ضرر داره بانه، ميتونم يكيشو الان قطع كنم.

پاسخ
سلام
بله می توانید یکی را کم کنید.

پاسخ توسط پزشکان مرکز درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا


برای دیدن همه پرسشها لطفاً کلیک کنید…

برای دیدن پربازدیدترین های نی نی نما لطفاً کلیک کنید…طریقه مصرف شیاف پروژسترون بعد از iui

تمامي حقوق مادي و معنوي سايت براي ني ني نما محفوظ مي باشد و استفاده از مطالب فقط بادرج نام و لينک سايت مجاز است.

شیاف سیکلوژست حاوی ترکیبات فعال پروژسترون است که در واقع یک هورمون طبیعی زنانه است.

پروژسترون برای عملکرد عادی سیستم باروری ضروری است و سطح آن به طور طبیعی در سراسر چرخه قاعدگی نوسان می کند. پس از تخمک گذاری، چنانچه تخمک بارور نگردد، سطح پروژسترون درخون، قبل از شروع دوره قاعدگی کاهش می یابد.  برخی زنان به این امر واقف هستند که استفاده از پروژسترون 12 تا 14 روز قبل از شروع عادت ماهیانه می تواند علائم سندرم پیش از قاعدگی را کاهش دهند. هرچند نحوه عملکرد دقیق آن مشخص نیست زیرا از لحاظ علمی وقوع سندروم پیش از قاعدگی به سبب فقدان پروژسترون در جریان خون اثبات نشده است.

 پروژسترون به علاوه می تواند برای درمان افسردگی پس از زایمان نیز استفاده شود. جفت جنین پروژسترون را در طول بارداری تولید می کند و کاهش میزان پروژسترون پس از تولد ممکن است یکی از علل افسردگی پس از زایمان باشد.

پروژسترون برای حمایت از بارداری سریع در زنان دارای لقاح آزمایشگاهی (IVF) نیز استفاده می شود. در این مورد، استعمال شیاف ها در روز بازسازی تخمک شروع می شوند. پروژسترون بر روی رحم عمل می کند و در آماده سازی تخمک های بارور شده برای کاشت کمک می کند. اگر حاملگی تایید شود، اعمال پروژسترون به مدت 38 روز ادامه دارد. این عمل تا زمانی که جفت به طور کامل رشد کند، به حفظ بارداری کمک شایانی می نماید و پس از آن پروژسترون را برای تقویت حاملگی ادامه می دهند.

شیاف های سیکلوژست را می توان داخل واژن و یا رکتوم قرار داد. در هر دو مورد، شیاف ها ذوب می شوند و پروژسترون خروجی از طریق رگ های خونی فراوان موجود در این مناطق جذب می شود.طریقه مصرف شیاف پروژسترون بعد از iui

همواره از توصیه های پزشک معالجتان در مورد ساعات، تعداد و مدت زمان استفاده از شیاف ها، پیروی کنید.

چنانچه از شیاف به منظور بارداری استفاده می کنید، باید آن را درون واژن خود قرار دهید.

اگر از سیکلوژست برای سندروم پیش از قاعدگی یا افسردگی پس از زایمان استفاده می کنید، می توانید آن را در واژن یا مقعد خود قرار دهید (مانند شیاف). این امر بستگی به انتخاب شخصی شما و صدق کردن یکی از موارد زیر بر رویتان دارد:

در صورتی که از کاندوم های لاتکس یا دیافراگم برای جلوگیری از بارداری استفاده می کنید شیاف های سیکلوژست را باید در مقعد قرار داد به این دلیل که شیاف های سیکلوژست ممکن است به این نوع موانع پیشگیری از بارداری آسیب برسانند و اثربخشی آنها را کمتر کنند.

شیاف های سیکلوژست همچنین باید به صورت مقعدی استفاده شوند اگرعفونت واژنی مانند عفونت مجاری ادراری، سیستیت دارید و یا به تازگی زایمان کرده اید.

اگر از التهاب روده رنج می برید یا هر مشکلی دارید که حرکات روده شما را کنترل می کند مثل بی اختیاری مدفوع باید شیاف های سیکلوژست را در واژن قرار دهید.

شیاف های سیکلوژست نباید در طی دوران بارداری مورد استفاده قرار گیرد جز در موارد پشتیبانی لوتئال برای کمک به تولید مثل. اگر فکر می کنید ممکن است به هر دلیلی در حین استفاده از این دارو باردار باشید توصیه های پزشکی را از پزشک خود دریافت کنید. هر چند پروژسترون هورمونی طبیعی است که تولید می شود انتظار نمی رود هرگونه اثر آسیب رسانی داشته باشد

پروژسترون به طور طبیعی در طول بارداری تولید می شود. این دارو مانند پروژسترون طبیعی اثر یکسانی دارد و هیچ ضرری هنگام استفاده به عنوان پشتیبانی لوتئال در ماه اول بارداری نداردو

پروژسترون به شیر پستان وارد می شود. تولیدکنندگان اظهار دارند شیاف های سیکلوژست برای زنانی که شیر میدهند توصیه نمیشود. اگر به کودک خود شیر می دهید قبل از مصرف این دارو به توصیه های پزشک خود عمل کنید.

داروها و عوارض جانبی آنها بر روی افراد به طرق مختلفی تاثیر می گذارند. موارد زیر برخی از عوارضی است که از مصرف شیاف های سیکلوژست ناشی می شوند. تنها بیان عوارض جانبی بدین معنی نیست که همه افرادی که از این دارو استفاده می کنند این عوارض را تجربه می کنند.

متداول

سایر عوارض جانبی که ممکن است اتفاق بیفتد:

برای اطلاعات بیشتر در مورد عوارض شیاف های بالقوه سیکلوژست بروشوری که با دارویی که تهیه کردید را بخوانید یا با پزشک خود مشورت کنید.

اهمیت بسیار زیادی دارد که قبل از شروع درمان با استفاده از سیکلوژست پزشک خود را از داروهایی که استفاده می کنید شامل داروهای غیرتجویزی و گیاهی مطلع سازید. همینطور قبل از مصرف هر داروی جدید دیگری در طول استفاده از سیکلوژست با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید ترکیب دو دارو برای شما بی خطر است.

توصیه می شود سایر داروهای واژنی نباید در ترکیب با سیکلوژست استفاده شود.

داروهای ذیل ممکن است ازکار افتادگی پروژسترون توسط کبد را افزایش دهد و به صورت بالقوه می تواند اثر این دارو را کاهش دهد.

داروهایی دیگری که حاوی پروژسترون هستند

اگر هنوز سوالی در رابطه با سیکلوژست (پروژسترون) دارید. میتوانید آن را در انجمن پرسش و پاسخ مطرح کرده و متخصصین مربوطه در وب سایت به آن جواب دهند.

مترجم:
متین ساعت ساز مغربی

نوشته شده در 28 شهر 1396

مرجع : www.netdoctor.co.uk

سلام من 37روز بعد از کورتاژ پریود شدم بعداز 20روزخونریزی سونو انجام دادم متوجه شدم بقایای بارداری هست بعد ازخارج کردن چند روز خونریزنی قطع میشه و شیاف پوروژسترن داخل مقعداستفاده کنم یاواژن

ارسال جواب

شما می توانید سوال های خود را در انجمن پرسش و پاسخ وب سایت داروی مطرح کنید و پزشکان و متخصصین داروی در این رابطه پاسخ دهند.

برای در این وب سایت شما بایستی قوانین وب سایت را در این رابطه مطالعه کنید.

اپلیکیشن موبایل داروی

کلیه حقوق مادی و معنوی برای سایت داروی محفوظ میباشد و استفاده از محتوا و امکانات آن وابسته به رعایت قوانین آن میباشد.

ـ نتایج این تحقیق در پژوهشکده رویان در درمان (ناباروری) و در قالب گزارش نهایی مورد بهره برداری قرار گرفته است.

پروژسترون یک هورمون با تاثیر غیر قابل انکار در تخمک گذاری، لانه گزینی و حمایت فازلوتئال است که نقشی اساسی در پیشبرد حاملگی دارد. در مامایی، بیشترین کاربرد پروژسترون، درمان موارد تهدید به سقط، پیشگیری از سقط مکرر، حمایت فاز لوتئال در برنامه های کمک باروری (ART) و در موارد تهدید به زایمان زودرس می باشد. هدف از این مطالعه، مقایسه دو شیاف پروژسترون ساخت شرکت ابوریحان و سیکلوژست در حمایت فاز لوتئال در بیماران نابارور تحت درمان تلقیح داخل رحمی اسپرم (IUI) در پژوهشکده رویان بود.
دراین کارآزمایی بالینی، 200 خانم کاندید COH/IUI در پژوهشکده رویان که برای اولین یا دومین بار تحت درمان IUI قرار می گرفتند، به روش دوسوکور (ازنظر بیمار و آنالیز کننده)، در فاصله سال های 86-1385 بررسی شدند. بیماران تحت درمان HMG (ساخت شرکت داروپخش، ایران) و کلومیفن سیترات جهت تحریک تخمک گذاری قرار گرفتند. پس از انجام IUI، به گونه تصادفی ساده به دو گروه تقسیم شده و جهت حمایت فاز لوتئال با شیاف پروژسترون ساخت شرکت ابوریحان یا سیکلوژست درمان شدند. در صورت مثبت بودن حاملگی (تست b HCG مثبت)، این درمان تا 12 هفته ادامه یافت. میزان حاملگی و سقط، به عنوانoutcome در نظر گرفته شد. نتایج به شکل Mean±SD یا درصد نشان داده شده اند. P<0.05 به عنوان سطح معناداری در نظر گرفته شد.
متوسط سن بیماران موردمطالعه 27.45±4.25 سال و متوسط مدت نازایی 5.53±3.41 سال بود. در این مطالعه به طور تصادفی، برای 91 بیمار شیاف ابوریحان و برای 109 بیمار شیاف سیکلوژست تجویز شد. از نظر سن، مدت نازایی، مدت زمان خونریزی قاعدگی، فواصل بین دو سیکل قاعدگی، تعداد آمپول HMG مصرفی، تعداد فولیکول ها در زمان تزریق HCG، نوع نازایی و علت نازایی، سابقه جراحی قبلی، سابقه قبلی درمان نازایی و تعداد بیمارانی که برای بار اول IUI می شوند، اختلاف معناداری بین دوگروه وجود نداشت. حاملگی شیمیایی در 13بیمار گروه ابوریحان (14.3%) و11 بیمار گروه سیکلوژست (10.1%)، دیده شد. حاملگی بالینی (وجود ساک حاملگی در داخل رحم)، در 13 بیمار باردار در گروه ابوریحان (14.3%) و 10 بیمار باردار در گروه سیکلوژست (9.2%) دیده شد. یک بیمار باردارگروه سیکلوژست، حاملگی خارج رحمی داشت. هیچ یک از بیماران باردار، در گروه سیکلوژست سقط نداشتند در حالی که 2 بیمار گروه ابوریحان دچار سقط شدند. بین دو گروه از نظر نتایج بارداری اختلاف معنی داری وجود نداشت. در هیچ گروه، عارضه دارویی گزارش نشد.


 

نسخه قابل چاپ

نشانی: تهران، بزرگراه اشرفی اصفهانی، نرسیده به پل بزرگراه شهید همت، خیابان شهید قموشی، خیابان بهار، نبش کوچه چهارم، پلاک 1

کدپستی: 1461965381

طریقه مصرف شیاف پروژسترون بعد از iui

تلفن و دورنگار: 44265001 (9821+)

کارگاه های آموزشی

اخبار

JCR

پیوندهای مرتبط

طریقه مصرف شیاف پروژسترون بعد از iui

طریقه مصرف شیاف پروژسترون بعد از iui

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 حامد عکس نوامبر 6, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *