طرز تهیه زرشک پلو با مرغ برای 50 نفر

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ برای 50 نفر

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ برای 50 نفر

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ برای 50 نفر

خانه » اخبار و حوادث » علمی » چند درصد از مغز انسان استفاده می شود؟

ممکن است شنیده باشید که انسان تنها از ده درصد مغز خود استفاده می‌کند و اگر شما بتوانید بقیه قدرت مغز خود را رمزگشایی کنید، می‌توانید کارهای بیشتری انجام دهید. شما می توانید تبدیل به یک نابغه فوق العاده شوید و یا قدرت‌های روانی مانند ذهن‌خوانی و حرکت اجسام با نیروی ذهن را به دست آورید.

این “افسانه ده درصد” الهام‌بخش منابع بسیاری در خیالپردازی فرهنگی بوده است. به عنوان مثال، در فیلم لوسی محصول سال 2014 ، یک زن با مصرف مواد مخدر، 90 درصد از مغزش را که قبلا غیرقابل دسترس بوده را رها می‌کند و قدرت‌های خدامانند را در خود پرورش می‌دهد.

بر اساس تحقیقات سال 2013 که توسط بنیاد مایکل جی فاکس برای تحقیقات پارکینسون انجام شد، بسیاری از مردم، ازجمله حدود 65 درصد آمریکایی‌ها این افسانه را باور دارند. در مطالعه دیگری که از دانشجویان پرسیده شد انسان‌ها از چند درصد مغزشان استفاده می‌کنند، حدود یک سوم دانشجویان رشته‌های روانشناسی، پاسخ دادند.”10 درصد”.طرز تهیه زرشک پلو با مرغ برای 50 نفر

با این حال، بر خلاف اسطوره ده درصد، دانشمندان نشان داده‌اند که انسان هر روز از تمام ظرفیت مغز خود استفاده می‌کند.

چندین مورد از شواهد وجود دارد که افسانه ده درصد را رد می‌کند.

بیشتر بخوانید:

بازسازی سلولهای مغزی

اندازه مغز با میزان هوش چه ارتباطی دارد؟

چند درصد از مغز انسان استفاده می شود؟

علم عصب‌شناسی بررسی می کند که چگونه آناتومی مغز بر رفتار، احساسات و شناخت افراد تاثیر می گذارد.

در طول سال‌ها، دانشمندان مغز نشان داده‌اند که قسمت‌های مختلف مغز مسئول اعمال خاصی هستند، از تشخیص رنگ گرفته تا حل مسائل. بر خلاف افسانه ده درصد، دانشمندان به لطف تکنیک‌های تصویربرداری مغز مانند توموگرافی انتشار پوزیترون و تصویربرداری رزونانس مغناطیسی عملکردی، ثابت کرده‌اند که همه بخش‌های مغز در فعالیت‌های روزانه ما به طور کامل استفاده می‌شود.

تا به حال تحقیقات درباره پیدا کردن یک منطقه مغز که کاملا غیر فعال باشد، به جایی نرسیده است. حتی مطالعاتی که فعالیت در سطح تک‌سلولی را اندازه گیری می کنند، هیچ بخش غیر فعال مغز را نشان نداده‌اند.

بسیاری از مطالعات تصویربرداری مغز که فعالیت مغز را هنگامی که فرد یک کار خاص را انجام می دهد، اندازه گیری می‌کنند، نشان می‌دهد که چگونه قسمت‌های مختلف مغز با یکدیگر کار می‌کنند.

به عنوان مثال، در حالی که شما این متن را در تلفن هوشمند خود می‌خوانید، برخی از قسمت‌های مغز شما، از جمله قسمت‌هایی که مسئول دید، درک مطلب و نگه داشتن گوشی شما هستند، فعالت‌ر خواهند بود.

با این حال، برخی از تصاویر مغز، به طور ناخواسته از افسانه ده درصد حمایت می‌کنند، زیرا این تصاویر، اغلب لکه‌های روشن کوچکی روی تصویر خاکستری مغز نشان می‌دهد. این ممکن است به این معنا باشد که تنها نقاط روشن در مغز فعالیت دارند، اما اینطور نیست. بلکه، لکه‌های رنگی نمایانگر مناطقی از مغز هستند که وقتی شخص کاری انجام می‌دهد، فعال‌ترند، و زمانی که شخص کاری انجام نمی‌دهد، نقاط خاکستری وجود دارد، یعنی مغز فعال است ولی به میزان کمتر.

مخالفت مستقیم با افسانه 10 درصد در افراد مبتلا به آسیب مغزی ،مثل سکته مغزی، ضربه به سر یا مسمومیت با مونواکسیدکربن، قرار می‌گیرد و کارهایی که به دلیل صدمات فوق دیگر قادر به انجام آن‌ها نیستند و یا نمی‌توانند مانند قبل انجام دهند. اگر افسانه 10 درصد درست باشد، پس آسیب به بسیاری از نقاط مغز ما، نباید بر عملکرد روزانه ما تأثیر بگذارد.

مطالعات نشان داده‌اند که آسیب رساندن به یک بخش بسیار کوچک مغز ممکن است عواقب ویرانگر داشته باشد. به عنوان مثال، اگر کسی تجربه آسیب به منطقه براکا را داشته باشد، میتواند زبان را درک کنند، اما نمیتواند به درستی کلمات را ادا کند یا به صورت روان صحبت کند.

در یک مورد بسیار افشا شده، یک زن در فلوریدا زمانی که کمبود اکسیژن نیمی از ناحیه پیشین مغزش_که 85 در از مغز را تشکیل می‌دهد_ را تخریب کرد به طور دائم “قابلیت تفکر، درک، خاطرات و احساسات که اساس انسان بودن است” را از دست داد.

یکی دیگر از شواهد علیه افسانه ده درصد، تکامل است. مغز افراد بزرگسال تنها دو درصد از جرم بدن را تشکیل می‌دهد، اما بیش از 20 درصد از انرژی بدن را مصرف می‌کند. در مقایسه، مغز بسیاری از گونه‌های مهره دار – از جمله ماهی‌ها ، خزندگان، پرندگان و پستانداران – دو تا هشت درصد انرژی بدن خود را مصرف می کنند.

مغز به وسیله میلیون ها سال انتخاب طبیعی شکل گرفته است، که این موضوع ویژگی‌های مطلوب را برای افزایش احتمال زنده ماندن به ارمغان می آورد. بعید است بدن در صورتی که تنها از 10 درصد مغز استفاده کند، مقدار زیادی از انرژی خود را به مغز اختصاص دهد.

حتی با شواهد فراوان که خلاف آن را نشان می دهد، چرا بسیاری از مردم هنوز معتقدند که انسان تنها از ده درصد مغز خود استفاده می‌کند؟ مشخص نیست که چگونه در وهله اول اسطوره گسترش یافته است، اما ممکن است از طریق کتاب‌های خودآموز محبوب شده باشد و حتی ممکن است در مطالعات قدیمی و ناقص علوم عصب‌شناسی نیز وجود داشته باشد.

جذابیت اصلی اسطوره ده درصد این ایده است که اگر شما بتوانید بقیه قدرت مغز خود را رمزگشایی کنید، می‌توانید کارهای بیشتری انجام دهید. این ایده با پیامی که توسط کتاب های خودآموز بیان می‌شود مطابقت دارد که به شما راه‌هایی را می دهد که می توانید خودتان را بهبود ببخشید.

به عنوان مثال، مقدمه لوئل توماس در کتاب مشهور دیل کارنگی، ” چطور بر دوستانمان پیروز شویم و مردم را تحت تآثیر قرار دهیم”، می‌گوید که فرد معمولی “تنها 10 درصد از توانایی ذهنی پنهانش را توسعه می‌دهد.” این بیانیه که از ویلیام جیمز، روانشناس، بیان شده، اشاره می‌کند به پتانسیل فرد برای دستیابی بیشتر، نه اینکه چقدر از مغز آن‌ها استفاده می‌شودگفته می‌شود  که انیشتین، با استفاده از افسانه ده درصد، نبوغش را توضیح داد، هرچند این ادعاها بی اساس است.

یکی دیگر از منابع اسطوره موجود در زمینه‌های ‌”ساکت” مغز از پژوهش های علوم انسانی قدیمی است. به عنوان مثال، در دهه 1930، ویلدر پنیفورد، جراح مغز و اعصاب، الکترودهای الکتریکی را به مغز بیماران مبتلا به صرع متصل کرد. او متوجه شد که برخی از نواحی مغز باعث شده بیماران احساسات مختلفی را تجربه کنند که دیگران نمی‌توانند تجربه کنند.

با تکامل تکنولوژی، محققان بعدا دریافتند که این مناطق “ساکت” مغز، که شامل لوب پیشانی است،مطمئناٌ کارکردهایی داشته‌اند.

بیشتر بخوانید:

هشت علامت تومور مغزی را بشناسید

مغز چگونه هشیاری را بوجود می آورد؟

عادات هفت گانه مضر برای سلامت مغز

صرف نظر از اینکه چگونه و کجا این افسانه ایجاد شده است و علی رغم فراوانی شواهد که نشان می‌دهد انسان از کل مغز خود استفاده می‌کند، این افسانه در تصورات فرهنگی نفوذ کرده است. با این حال، این فکر که شما می‌توانید با رمزگشایی بقیه مغزتان، تبدیل به یک نابغه یا فوق بشر با قدرت حرکت اجسام با ذهن شوید، بسیار وسوسه‌انگیز است.

thoughtco

 

مواد لازم :

مرغ بدون پوست : ۳۰۰ گرم برای هرنفر

پیاز متوسط ۶ تا ۷ کیلو
زرشک : حدودا ۲ کیلو
شکر: برای هر ۱۵۰ گرم زرشک یک قاشق سوپ خوری شکر
روغن مخصوص سرخ کردن
زعفران، نمک و زردچوبه: به میزان دلخواه
برنج ۱۸ کیلو حدودا

طرز تهیه زرشک پلو:

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ برای 50 نفر

اگر نذرتان زرشک پلو با مرغ است برای هر یک کیلوگرم برنج،۱۵۰ گرم زرشک و یک قاشق سوپخوری شکر لازم است.

۱٫ اول زرشک را پاک کرده بعد توی آب سرد به مدت ۲۰ تا ۴۵ دقیقهخیس کنین. زرشک را هرگز با آب داغ یا گرم خیس نکنین چون رنگ زرشک را از بین میبرد.

۲٫ زرشک خیس خورده را بشورید و آبکش کنین تا آب اضافه زرشک کاملاً از بین برود بعد در قابلمه کمی روغن بریزد و روی اجاق بذارید بعد از کمی گرم شدن زرشک بدون آب را به روغن اضافه کنین.

۳٫ اگر روغن خیلی داغ باشه به محض ریختن زرشک داخل روغن میسوزد و جمع میمی شه. زرشک باید کاملاً خشک شده باشه چون با ریختن زرشک آبدار در روغن، روغن به همه جا پخش شده و خطرناک است.

۴٫ در حالی زرشک را با حرارت کم سرخ می کنین شکر را هم بریزید تا روی حرارت شکر آب شده و زرشک هم شیرین میمی شه.بعد از یکی و دو دقیقه ۴ تا ۵ قاشق سوپخوری زعفران آب شده هم اضافه کنین. اگر زرشک را شیرین تر دوست دارید شکر را بیشتر بریزید.

۵٫ حالا یه کمی از برنج ساده را در قابلمه دیگهی با زرشک آماده شده مخلوط کنین و روی برنج ساده ای که در هر ظرف می کشید کمی از زرشک پلو و بعد یک تکه مرغ بذارید. بعضی ها به مخلوط زرشک و خلال بادام و بعدته هم اضافه میکنن.این مغزها را در گلاب خیس کرده و استفاده کنین.

 

 

طرز تهیه مرغ زرشک پلو:
۱٫ برای درست کردن مرغ زرشک پلو،موقع خیس کردن برنج ابتدا مرغ را به کمی لازم آماده کرده و بعد از پاک کردن خوب بشویید .لازم به یادآوری است هر مرغ ( ۱۶۰۰ گرمی) برای چهار نفر کافی است .

۲٫ در ضمن برای مزه دار کردن هر مرغ یک پیاز درشت هم نیاز دارید، پیازها را به صورت حلقه ای خرد کرده و کناری بذارید .

۳٫ بعد یک بسته نمک و دو قاشق سوپخوری زردچوبه را در کاسه ای با هم مخلوط کرده و بعد از این که مرغ ها را شستید ،دستتان را به این مخلوط آغشته کرده و روی همه جای مرغ ها بمالید و کناری بذارید . در صورتی که می خواهید مرغ خوش طعم تر می شه به مخلوط نمک و زردچوبه کمی هم پودر زعفران اضافه کنین ،شما روش دیگهی را برای خوش طعم تر شدن مرغ استفاده می کنین؟با بازدیدکننگان شکرگزاری در میان بذارید.

۴٫ در مراسم های رسمی معمولا پوست مرغ را نمی کنن ولی اگر می خواهید غذایی سالم تر به مردم ببدید، پوست مرغ را بکنین .در قابلمه بزرگی کمی زیادی روغن ریخته و تکه های مرغ را داخل روغن زیاد ، سرخ کنین به قدری که طلایی رنگ شده ولی کاملا نپزند .

۵٫ موقع چیدن تکه های مرغ در روغن ، ابتدا سینه ها را کف قابلمه چیده و ران ها را روی آن بچینید چون ران زود پخته شده و وا می رود .

۶٫ بعد از این که همه مرغ ها طلایی رنگ شدن، روغن قابلمه را خالی کرده و تکه های مرغ را ابتدا در آبکش بذارید تا روغن اضافی آن گرفته شده بعد به همان ترتیبی که گفته شد در قابلمه های بزرگ دیگهی بچینید البته لابلای تکه های مرغ را پیازهای حلقه شده قرار بدید .

۷٫ اگر می خواهید مرغ ها خوشمزه تر شوند ، به تعداد هر مرغ یک سیب درختی کوچک خرد شده یا هویج و یا کرفس اضافه کنین . البته سیب درختی، مرغ را خوشمزه تر و گوشت آن را لطیف تر می کنه .

۸٫ این مرغ با توجه به این که از قبل سرخ شده موقع پخت کف نکرده بنابراین نیازی به کف گرفتن آن وجود نداره . چنانچه نخواهید مرغ را سرخ کنین ، ابتدا مرغ و آب را روی اجاق قرار داده و بعد از گرفتن کف آن،دیگه مواد مثل پیاز و ادویه ها را اضافه کنین .
۹٫ در مراحل قبلی مرغ را با زردچوبه و زعفران طعم دار کرده اید ولی اگر می خواهید مرغ رنگ قرمز پیدا کنه، رب گوجه فرنگی را هم به همراه آب به مرغ اضافه کنین این طوری افزودن آب به فقطیی کافی است. اضافه کردن نمک و فلفل را هم از یاد نبرید.

۱۰٫ برای هر مرغ دو قاشق سوپ خوری رب گوجه فرنگی کافی است ولی ابتدا باید رب را در روغن تفت داده بعد به مرغ بیفزایید . با تفت دادن رب ،هم رنگ آن بیشتر می می شه هم طعم آن بهتر، اکنون در دیگ را گذاشته و روی شعله ملایم ، بذارید مرغ ها پخته شوند .

۱۱٫ برای آن که از پختن مرغ مطمئن شوید،چنگال یا چاقویی داخل گوشت مرغ فرور کنین. اما یک نکته کوچک هم در مورد پخت غذاهای نذری و آن هم این که برای آن که باد شعله اجاق را خاموش نکنه، دور تا دور اجاق را با مقوا استتار کنین .

 

 

 

ارزش غذایی
– استفاده از زرشک در نذری ماه محرم، در فصل سرد خاصیت خودش را خوب نشان می دهد؛ چون زرشک خاصیت ضد عفونی کننه و آنتی بیوتیک داره.

– گوشت مرغ معدن پروتئین است و اگر خوب طبخ می شه، همه بعدند می می شه.

مواد لازم برای ۱۰۰ نفر:
گوشت گوسفندی ۸ کیلو گرم
لوبیا قرمز ۲ کیلو گرم
پیاز ۱۰ کیلو گرم
لیمو عمانی ۱ کیلو گرم
سبزی قورمه ۱۰ کیلو گرم
برنج ۱۵ کیلو گرم

 

دیدگاه

وب‌سایت

بله، مرا به فهرست دریافت ایمیل خود اضافه کنید.

من مرغ رو می جوشانم وبعد دوباره داخل آب کش ریخته ومی شورم آبش که رفت داخل قابلمه ای که میخوام بپزم حسابی سرخ میکنم ودر همان ظرف بار میزارم .
بعداز سرخ کردن پیاز را حلقه کرده اضافه میکنم روی مرغ ها زعفران سائیده شده می پاشم وبعد یک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی اضافه میکنم کمی که رب سرخ شد از کنار مرغ ها آب جوشیده شده اضافه کرده ومقداری نمک داخل آب میریزم شعله را کم میکنم یک بار با این روش امتحان کنید به قدری بوی خوبی داخل منزل پیچیده می شود که احساس گرسنگی میکنید.

سلام. من ابتدا تکه مرغ را مثل جوجه کباب مزه دار کرده. یعنی در یک ربع اول آب زعفران می مالم. بعد یک ربع که مرغ ها زعفران به خوردش رفت، مخلوط زدرچوبه و نمک و فلفل سیاه و ادویه کاری و ( خیلی کمتر زنجبیل ) و پودر سیر مخلوط کی کنم تو آب گرم و میریزن روی مرغ ها. پیاز هم لا به لاش خورد می کنم و میریزم. ۵-۶ ساعت استراحت می کنه و بعد در میارم میزارم توی سبد تا اگر آبی داره خارج بشه. بعد مرغ ها رو کمی تفت میدم توی روغن تا فقط طلایی بشه. در میارم، پیازداغ می کنم. فلفل دلمه ای هم خورد می کنم میریزم. رب گوجه میزنم. کمی ادویه کاری میزنم. فلفل سیاه و نمک میزنم. و کمی آبلیمو . ۴-۵ دقیقه که جوشید بر میدارم. این میشه سس مخصوص مرغ ها ….
کف تابه ای بزرگ و لبه دار چند تا برگ بو و دو سه شاخه سبزی جعفری و همچنین چنتا چوب دارچین میندازم. مرغ ها رو میچینم کنار هم. سس که درست کرده بودم میریزم روی مرغ ها که قبلا کمی سرخ شده بودن. خیلی کم آب جوش هم از گوشه میریزم کنارش. سپس ورق آلمنیوم نازک (فویل) میکشم روی تابه و درشو هم میزارم. البته با خلال دندون چننا سروخ میزنم تا بخار خارج بشه. ابتدا زیاد میکنم. وقتی دیدم داره میجوشه کم کم می کنم تا ۲-۳ ساعت بمونه و با بخار خودش بپزه و دم بکشه. در آخر در رو باز میکنم مجدد اندکی زعفران روی مرغ ها میریزم. ۱۰ دقیقه دیگه میزارم تا جسابی جا بیوفته.
این روش، روش فوق العاده رستورانی هست. که همه رستوران هایی که میبینید مرغشون نرم هست و تا مغزش پخته شده و مزه زخم نمیده، و مزه ادویه تا مغزش نفوذ کرده، از همین روش استفاده می کنن.طرز تهیه زرشک پلو با مرغ برای 50 نفر

پیشنهاد ویژه سر آشپز امروز برای شما دوستداران مجله گل گیس، لبو پلو هست که هم مناسب این فصله و هم در کنار طعم و مزه فوق العادش بسیار سریع آماده میشه و برای خانم های کارمند و شاغل مناسبه. مواد لازم برای تهیه لبو پلو برنج ۳ پیمانه چغندر دو عدد متوسط…

اگر شما جای یکی از خانم های خوش سلیقه و نمونه ی شیرازی باشید(البته تمامی خانم های ایرانی هنرمند و خاصن) و به سبزی فروشی برید و عطر ترخون و ریحون شامه تون رو نوازش کنه اولین فکری که به ذهنتون میرسه این هست که برای نهار روز بعد یه کلم پلو به سبک…

زرشک پلو پای ثابت مهمانی های ماست. این غذا یکی از اصلی ترین غذاهای ایرانی محسوب می شود اما متاسفانه اکثر خانم ها دستور پخت اصلی آن را نمی دانند به همین خاطر طعم خانگی این غذا با طعم رستورانی آن بسیار متفاوت است. با ما در ادامه همراه باشید تا به شما…

  مواد لازم: برنج / ۲۵ کیلو گرم عدس / ۱۵ کیلو گرم (حتما باید ایرانی باشه وگرنه زمان پخت و دم کردن، از هم باز میشه) کشمش / ۴ کیلو گرم گوشت چرخ کرده / ۶ کیلو گرم پیازسرخ شده آماده / ۱٫۵ کیلو گرم ( نمی دونم چند کیلو پیاز تازه بود. من پیاز رو آماده…

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.


نام


ایمیل *

Copyright © 2016 · ساخته شده با عشق به گل گیس

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.

Завантаження…

Завантаження…

Завантаження…

Виконується…

Завантаження…

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ برای 50 نفر

Виконується…

Завантаження…

Завантаження…

Виконується…

Завантаження…

Завантаження…

Завантаження…

Завантаження…

Завантаження…

Завантаження…

Завантаження…

Виконується…

Завантаження списків відтворення…

Завантаження…

Завантаження…

Завантаження…

Виконується…

Завантаження…

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ برای 50 نفر

Виконується…

Завантаження…

Завантаження…

Виконується…

Завантаження…

Завантаження…

Завантаження…

لطفا جهت مشاهده لیست و میزان مواد مورد نیاز به سایت «نوش جان» در آدرس زیر مراجعه فرمایید:Ingredient list:http://nooshejaan.com/2015/10/zereshk…روش تهیه برنج سفید:https://www.youtube.com/watch?v=RwrLa…

Завантаження…

Завантаження…

Завантаження…

Завантаження…

Завантаження…

Виконується…

Завантаження списків відтворення…

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ مخلوط – زرشک پلو با مرغ نذری – زرشک پلو با مرغ برای 100 نفر – طرز پخت مرغ – ‫طرز تهیه زرشک پلو با مرغ‬‎

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ برای 50 نفر

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ برای 50 نفر

9

پیشنهاد شده برای شما :
0 مدل می 15, 2019
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *