طرز تهیه دسر محلبی ترکیه

طرز تهیه دسر محلبی ترکیه

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

طرز تهیه دسر محلبی ترکیه

طرز تهیه دسر محلبی ترکیه

دسر محلبی یا همان پودینگ شیر یکی از انواع دسرهای موجود در ترکیه است که بسیار خوشمزه می باشد. طرز تهیه محلبی ترکیه در این مطلب آورده شده تا بتوانید از این دسر به عنوان یک میان وعده مناسب و خوشمزه در کنار خانواده استفاده کنید.

محلبی، یک دسر ترکیه ای خوشمزه می باشد و آشنایی با طرز تهیه محلبی ترکیه و چشیدن طعم آن، عاملی است تا جای خود را در میان وعده های غذای تان باز کند و در کنار خانواده از طعم خوشمزه ی این دسر لذت ببرید.

با آشنایی با دسر محلبی ترکیه یا همان پودینگ شیر، می توانید دریابید که این دسر، یک دسر خوشمزه برای میان وعده های غذایی شما خواهد بود. در آموزش های قبلی با طرز تهیه پودینگ شکلاتی و پودینگ موز آشنا شدیم. در این مطلب روش درست کردن محلبی ترکیه را برای شما قرار می دهیم تا از خاصیت نشاط آور و دیگر خواص دسر به دلیل وجود مواد قندی و… بهره مند شوید.

طرز تهیه دسر محلبی ترکیه

برای تهیه ملحبی ابتدا آرد برنج، نشاسته ذرت و آب را با یکدیگر مخلوط کرده و هم می زنیم تا گلوله های آرد و نشاسته، کاملا باز شوند ( بهتر است آرد برنج و نشاسته ذرت را الک کنید). در ظرفی دیگر، شیر و شکر را با یکدیگر مخلوط کرده و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا شکر به خوبی در شیر حل گردد، سپس آرد برنج و نشاسته ذرت را که در آب حل کرده بودیم به شیر و شکر می افزاییم ( می توانیم آرد برنج و نشاسته را بدون حل کردن در آب، مستقیما در شیر و شکر بریزیم ولی توجه کنید که مواد گلوله نشوند) و شروع به هم زدن میکنیم، ( پس از جوشیدن محلول، حرارت را ملایم کنید و پیوسته هم بزنید تا مواد ته نگیرند ) تا وقتی که مایع، غلیظ شود این هم زدن را ادامه می دهیم.

در این مرحله از طرز تهیه محلبی ترکیه, دسر را از روی حرارت برمی داریم و گلاب را به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم. بعد از آن دسر محلبی آماده است، می توانید در ظرف های دلخواه خود بریزید و روی آن را با خلال های بادام یا پسته تزیین کنید و بگذارید خنک شود تا برای سرو، آماده گردد.

امیدواریم آشنایی با روش تهیه  دسر محلبی بهانه خوبی برای درست کردن این دسر خوشمزه باشد و از طعم آن در کنار خانواده لذت ببرید.

منبع : آرگاچگونه اندام های کوچک مانده بدن را بزرگ کنیم؟چگونه چین و چروک پوست را از بین ببریم ؟چگونه اشتهای کودکان را افزایش دهیم؟ایده های جذاب برای طراحی ناخن در نوروز 98


دتاکس واتر چیست؟ چگونه دتاکس واترهای مفید درست کنیم؟معرفی انواع غذاهای رژیمی برای کاهش وزن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام

ایمیل

وب‌سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

مناسب برای: ۷ نفر

۱- ابتدا آرد برنج، نشاسته ذرت و آب را در کاسه‌ای مخلوط می کنیم تا کاملا گلوله های آرد و نشاسته در آب باز شود.

۲- شیر و شکر را در قابلمه‌ای ریخته، روی حرارت ملایم قرار داده تا شکر در شیر حل شود.

طرز تهیه دسر محلبی ترکیه

۳- آن را مرتب هم میزنیم و پس از حل شدن شکر در شیر، محلول آرد و نشاسته را به مواد افزوده و به هم زدن ادامه می دهیم تا کاملا محلبی غلیظ شود.

۴- حرارت را خاموش کرده، گلاب را اضافه کرده و مخلوط می کنیم.

۵- محلبی را در کاسه‌های یک‌ نفره یا ظرف مورد نظر ریخته و تا زمان سرو در یخچال خنک می‌کنیم و قبل از سرو با خلال پسته یا میوه دسر را تزیین می نماییم.

• توجه کرده که از ابتدای قرار دادن ظرف روی حرارت تا انتها این دسر باید هم‌زده شود، در غیر این صورت سریع در قابلمه ته می‌گیرد.

• می توانید قالب سیلیکون یا مخصوص دسر را چرب کرده، محلبی را در قالب ریخته، در یخچال قرار داده تا دسر کاملا ببندد، سپس در ظرف سرو برگردانده تا از قالب جدا شود و تزیین کنید.

برچسبآموزش تهیه محلبی آموزش تهیه محلبی دسر معروف ترکیه اموزش تهیه محلبی اموزش تهیه محلبی دسر معروف ترکیه تهیه محلبی تهیه محلبی دسر معروف ترکیه دستور تهیه محلبی دستور تهیه محلبی دسر معروف ترکیه روش تهیه محلبی روش تهیه محلبی دسر معروف ترکیه طرز تهیه طرز تهیه محلبی طرز تهیه محلبی دسر معروف ترکیه محلبی محلبی دسر معروف ترکیه نحوه تهیه محلبی نحوه تهیه محلبی دسر معروف ترکیه

اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۸

اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۸

شهریور ۸, ۱۳۹۷

مرداد ۷, ۱۳۹۷

مرداد ۷, ۱۳۹۷

مرداد ۷, ۱۳۹۷

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه


مواد لازم برای شش تا هفت نفر:

 

 نشاسته ذرت                            ۱/۴  پیمانه

 شکر                                  یک و نیم پیمانه

طرز تهیه دسر محلبی ترکیه

 آب                                           یک پیمانه

 شیر                                         هفت پیمانه

 گلاب یا عرق بهارنارنج                  نصف پیمانه

خلال پسته                                 به میزان لازم

 

 

طرز تهیه

آرد برنج، نشاسته ذرت و آب را در کاسه‌ای مخلوط می‌کنیم تا کاملا گلوله‌های آرد و نشاسته در آب باز شود. شیر و شکر را در قابلمه‌ای ریخته، روی حرارت ملایم قرار داده تا شکر در شیر حل شود. توجه کرده که از ابتدای قرار دادن ظرف روی حرارت تا انتها این دسر باید هم‌زده شود،

 

در غیر این صورت سریع در قابلمه ته می‌گیرد. پس از حل شدن شکر در شیر، محلول آرد و نشاسته را به مواد افزوده و به هم‌زدن ادامه می‌دهیم تا کاملا محلبی غلیظ شود. حرارت را خاموش کرده، عرق بهارنارنج یا گلاب را اضافه کرده و مخلوط می‌کنیم. محلبی را در کاسه‌های یک‌ نفره یا ظرف مورد نظر ریخته و تا زمان سرو در یخچال خنک می‌کنیم و قبل از سرو با خلال پسته یا میوه گلسه دسر را تزیین می‌نماییم.

 

 

  نکته:

می‌توانید قالب سیلیکون یا مخصوص دسر را چرب کرده، محلبی را در قالب ریخته، در یخچال قرار داده تا دسر کاملا ببندد، سپس در ظرف سرو برگردانده تا از قالب جدا شود و تزیین کنید.برای تزیین ملحبی روی دسر می‌توانید از میوه‌های گلسه نیز استفاده کنید.

 

 

 

 طرز تهیه دسر محلبی ترکیه

طرز تهیه دسر محلبی ترکیه

9

پیشنهاد شده برای شما :
0 سیاوش غلامی فواید،علائم،خواص جولای 1, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *