سایت اداره ثبت اسناد شرق تهران

سایت اداره ثبت اسناد شرق تهران

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

سایت اداره ثبت اسناد شرق تهران

سایت اداره ثبت اسناد شرق تهران

اداره ثبت شرق تهران

زمینه فعالیت : ثبت اسناد و املاكنشانی : تهران – تهران – خ. پیروزی – خ. پنجم نیروی هوایی – بالاتر از فلكه دوم نیروی هوایی – پ. 30تلفن : ۷۷۴۳۹۳۱۹, ۷۷۴۳۰۰۷۲, ۷۷۴۳۹۸۲۰, ۷۷۴۳۹۰۶۵فاکس : ۷۷۴۳۰۰۷۲صندوق پستی : ۱۷۳۴۸

•  دفتر ثبت اسناد كل
( ثبت اسناد و املاك )

تهران – تهران – خ. خیام – خ. ورزش – ساختمان كل – ضلع شمالی پارك شهر

سایت اداره ثبت اسناد شرق تهران

•  اداره ثبت جنوب تهران
( ثبت اسناد و املاك )

تهران – تهران – خ. جمهوری – خ. شیخ هادی

•  اداره ثبت شمالغرب تهران
( ثبت اسناد و املاك )

تهران – تهران – خ. جمهوری – خ. شیخ هادی – اداره ثبت – ط. سوم و چهارم

•  اداره ثبت غرب تهران
( ثبت اسناد و املاك )

تهران – تهران – بزرگراه جلال آل احمد – بین خیابان آرش مهر و پل گیشا – روبروی آتش نشانی

•  قاسمی
( ثبت اسناد و املاك )

تهران – تهران – خ. ستارخان – سه راه باقرخان – ك. ستایش (نونهالان) – پ. 10 – واحد 10

•  ش. 740 – خادمی
( ثبت اسناد و املاك )

تهران – تهران – چهارراه پاسداران – خ. شهیدكلاهدوز – مقابل پمپ بنزین دیباجی – پ. 394

•  اداره ثبت شمالشرق تهران
( ثبت اسناد و املاك )

تهران – تهران – خ. سیدجمال الدین اسدآبادی – نبش خیابان 70

•  اداره ثبت كن تهران
( ثبت اسناد و املاك )

تهران – تهران – فلكه دوم صادقیه – انتهای بولوار فردوس – چهارراه شقایق

•  اداره ثبت شمیران تهران
( ثبت اسناد و املاك )

تهران – تهران – پل تجریش – جنب كفش ملی – خ. فناخسرو

•  اداره ثبت قلهك تهران
( ثبت اسناد و املاك )

تهران – تهران – بولوار میرداماد – نبش خیابان نفت

•  بوذرجمهر
( ثبت اسناد و املاك )

تهران – تهران – خ. ستارخان – سه راه تهران ویلا – پ. 359 – ط. دوم

•  ش. 339 – عبدوس، هادی
( ثبت اسناد و املاك )

تهران – تهران – خ. 17شهریور – دروازه دولاب – خ. ابن سینا – م. شكوفه – پ. 132

•  اداره ثبت شرق تهران
( ثبت اسناد و املاك )

تهران – تهران – خ. پیروزی – خ. پنجم نیروی هوایی – بالاتر از فلكه دوم نیروی هوایی – پ. 30

ملاقات مردمی مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان تهران
سه شنبه ها ساعت 9 الی 12
تلفن هماهنگی:  86042091

مشاهده نظرات دریافتی
 

سایت اداره ثبت اسناد شرق تهران


سرویس الکترونیکی پرداخت مالیات نقل و انتقال فی مابین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سازمان امور مالیاتی به منظور ارتقای جایگاه ایران در نماگر ثبت مالکیت جهت تسهیل فرآیند پرداخت مالیات نقل و انتقال در دفاتر اسناد رسمی کشور راه اندازی شد.

هیئتی به ریاست “فرانتس لئوپلو” رئیس کمیسیون همکاری های بین المللی اتحادیه جهانی سردفتران با دکتر “احمد تویسرکانی” معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دیدار و گفت و گو کرد.

فعالیت های دانشگاهها، مراکز تحقیقاتی، شرکتهای دانش بنیان و استارت آپ ها مبتنی بر دارایی های فکری اعم از اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری است که باید حسب مورد با استفاده از زیرساخت های حقوقی فراهم شده، به ثبت رسیده تا بتوانند از حمایت های قانونی بهره مند گردند.

محمد حسن کیانی رئیس مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از گسترش همکاری های بین المللی این مرکز با سایر کشورها و اعضای فعال عضو وایپو خبر داد.

سایت اداره ثبت اسناد شرق تهران

کارگاه مشترک نیازسنجی کارگزاران اختراع و مالکیت معنوی ایران و دانمارک با حضور مسئولین، قضات، وکلا و کارشناسان حوزه مالکیت معنوی ایران و دانمارک در مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور آغاز شد.

متقاضیان استخدام در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای شغل کارشناس نقشه برداری در صورت احراز شرایط مندرج در آگهی استخدام، جهت ثبت نام در آزمون، به سایت جهاد دانشگاهی به آدرس hrtc.ir مراجعه نمایند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در جشنواره ملی حاتم (حمایت از تولید ملی) از کسب رتبه اول ایران در دنیا در رشد تقاضای ثبت برند در سال 2018 خبر داد.

آدرس : تهران خیابان فیاض بخش -ضلع شمال شرقی پارک شهر -سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

تلفن : 63920000

ایمیل سازمانی : [email protected]

کلیه حقوق مادی و معنوی این درگاه متعلق به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشد.

HOAC+RksZ2jRu9u

اشاره

 

     ثبت، همان جايي است كه سند منگوله دار و رسمي صادر مي كند و به خاك و آجر و گچ و ديوار، ارزش و هويت مي بخشد. همان جايي است كه شهروندان مناطق شرقي تهران براي آنكه ملكشان اعتبار پيدا كند در راهروهاي تاريك و قديمي اش چرخ مي خورند و از پله هاي لب پريده و كهنه اش بالا و پايين مي روند.
     ثبت، اين نهاد ديرپا در ايران، از گذشته هاي خيلي دور، محل بحث مردم بوده و آن را سازماني دانسته اند كه «كارچاق كني»، واسطه گري و ارتشاء در آن بسيار رواج دارد. كمتر كسي، اما سازمان ثبت اسناد و املاك كشور را يك دستگاه پركار تلقي كرده و درصدد معرفي تلاش ها و خدمات نيروهاي آن برآمده است. قرارگيري اداره شرق اين سازمان در منطقه ما، موجب تدارك يك پرونده براي «ثبت» شد. اين پرونده به مراجعان ثبت كمك مي كند كه مسير كار اداري خود را در اين نهاد دولتي بهتر پيدا كنند

سایت اداره ثبت اسناد شرق تهران

  حميدرضا حسامي

وجب به وجب از ساختمان اداره ثبت اسناد و املاك شرق تهران زايشگاه اسناد قيمتي

     سازمان ثبت اسناد و املاك كشور، زيرنظر قوه قضائيه است. اين سازمان در استان تهران، ۲۱ اداره دارد كه اداره ثبت اسناد و املاك شرق تهران در منطقه ما واقع شده است. هم محلي هايي كه در چند سال اخير، براي صدور سند مسكوني به اداره ثبت مراجعه كرده اند، حتماً با نشاني آن آشنا هستند؛ خيابان پنجم نيروي هوايي، بالاتر از فلكه دوم.

     محدوده كاري اين اداره، مناطق ،۱۳ ،۱۴ ۱۵ و ۷ شهرداري است و در تقسيم بندي اداره ثبت، بخش ۷ ثبتي تحت پوشش آنها است. محدوده فعاليت اين اداره از شمال تا خيابان دماوند، از غرب، سه راه امين حضور و پل بعثت، از جنوب، بزرگراه آزادگان و از شرق تا جاجرود است.

     در اين بخش، استعلامات سندي گرفته مي شود. طبق بند «ز» ماده يازده دفاتر اسناد رسمي، اگر ملكي بازداشت باشد در اين واحد به مأموران دفاتر اسناد رسمي گزارش مي شود. وقتي كار ملكي، اعم از گرفتن پايان كار (گواهي ساختمان)، مفاصا حساب نوسازي و تسويه حساب دارايي تكميل شد، مأمور دفترخانه به همراه سند و فرم استعلام به اين بخش مراجعه مي كند. امكان دارد سند از طريق مراجع قضايي، ستادي و يا بانك ها، توقيف يا «در رهن» شده باشد. اگر جواب استعلام، نشان دهد كه سند بازداشت است، مالك نمي تواند نقل و انتقالي صورت دهد و بايد از طريق مراجع قضايي، رفع بازداشت كند.

دفتر املاك

در اين قسمت نيز صدور سند گواهي ثبت، وضعيت ثبتي و كارهاي تفكيكي انجام مي شود.
صدور سند: در صورتي كه ملك شما سند نداشته باشد، درخواست مي دهيد، مهندسان نقشه بردار در طبقه سوم و نماينده ثبت، پيش نويس را تنظيم مي كنند و پس از امضاي رئيس، پرونده به بخش املاك مي آيد و درآنجا پس از كنترل نهايي، سند صادر شده و خارج مي شود.

     در اين بخش، مدارك لازم براي صدور سند مالكيت از متقاضيان گرفته مي شود؛ كپي بنچاق، كپي خلاصه معامله، اصل برگ درخواست،  يك عدد پوشه و كپي وكالت (در صورت وكالتي بودن معامله) را براي دريافت سند فراموش نكنيد. مسئول دبيرخانه، پرونده اي براي متقاضي تشكيل مي دهد كه اين پرونده به بايگاني و گواهي عدم بازداشت مي رود و بعد از آن به امضاي معاون رسيده و سند صادر مي شود. البته اين مراحل، از يك ماه به بالا طول مي كشد. به اين راحتي كه خوانديد، نيست!

گواهي وضعيت ثبتي ملك:  پس از استعلام از رايانه براي اثبات بازداشت بودن يا نبودن سند، گواهي ثبتي صادر مي شود

حسابداري

     در طبقه سوم، علاوه بر اتاق رئيس، ۱۵ نقشه بردار و ۱۰ نماينده ثبت دور تا دور طبقه صاحب اتاق و دم و دستگاه مخصوص هستند و كار مراجعه كنندگان را راه مي اندازند. صدور سند، دو بخش فني و حقوقي دارد كه بخش فني آن را نقشه برداران و حقوقي آن را نمايندگان انجام مي دهند. با درخواست افراد براي صدور سند و تشكيل پرونده، يك روز خاص تعيين مي شود و نقشه بردار در محل حاضرشده و نقشه ملك را مي كشد تا ضميمه پرونده  كند.

 

     كارهاي حقوقي نيز از طرف نماينده پيگيري مي شود. در هر يك از مراحل نيز اگر اعتراضي وجود داشته باشد، نقشه برداران مؤظف به رسيدگي به آن هستند و در صورت تناقص در متراژ و اعداد و ارقام به دست آمده، مدارك شهرداري و … نقشه برداري مجدد انجام مي شود.

ريس اداره ثبت اسناد و املاك شرق: کارتان گير كرد بياييد پيش خودم

محمدرضا حبيبي، متولد ۱۳۳۲ كرمانشاه است. او، ۳۲ سال سابقه حضور در سازمان اسناد واملاك كشور را دارد و به دليل تجربه بالا او را بازنشسته نمي كنند. در كارنامه اين مدير، هشت سال حضور در استان سيستان و بلوچستان و ۱۲ سال در استان يزد ديده مي شود. حبيبي، دبير نظارت هيئت استان تهران نيز هست و از آبان ماه گذشته از ثبت اسناد قلهك به منطقه ما آمده است. هر چند محل سكونتش، غرب تهران است و راه طولاني اي را تا محل كارش طي مي كند.

 

يكي از مشكلات ثبت، چه در اين بخش تهران و چه در بخش هاي ديگر شهر، دستي بودن استعلام و غيرمكانيزه بودن كارها است كه طبيعتاً سرعت كار را كند مي كند. شما در مدتي كه به منطقه شرق آمده ايد، چقدر براي اتوماسيون سيستم تلاش كرده ايد؟

     در اين قضيه چند مسئله وجود دارد. اول آنكه ما نياز به مأمور انتظامي داريم كه با مشاهده و گزارش حضور اين افراد، با اشخاص خاطي برخورد كنيم. دوم آنكه بعضي افراد سودجو از بي اطلاعي مردم سو ء استفاده مي كنند. خيلي وقت ها گره كار در فلان اداره است ولي به اينجا ارجاعشان داده اند. اين افراد سودجو مدارك افراد را مي گيرند، امضا مي كنند و تحويل مي دهند و اسمش را مي گذارند «كار چاق كني». در صورتي كه خود شخص هم مي توانسته آن كار را انجام دهد.

ببخشيد! ظاهراً بايد واضح تر بگويم. مردم مي گويند افرادي هستند كه اگر قرار است سند خانه شان يكماهه حاضر شود، آنها سند را يك هفته اي از ثبت مي گيرند.

اين هم از بي اطلاعي مردم است. همين جا اعلام مي كنم، اگر كسي مشكلي دارد، قرار است وامي بگيرد و به هر دليل به سند احتياج دارد با ارائه مدرك، بنده شخصاً اين كار را برايش انجام مي دهم.

 

 تاكنون نيز اتفاق افتاده است. حتي مشكل حادي براي يكي از شهروندان پيش آمده بود كه دستور دادم ۴۸ ساعته برايش سند بزنند. سياست كاري من اين است كه اگر ارباب رجوع از بنده درخواست كند، كارش را راه مي اندازم، اما اگر يكي از كارمندان سند را بياورد، براي جلوگيري از هرگونه رابطه بازي، هرگز اين كار را انجام نمي دهم.

ساختمان ثبت هم مشكلات اساسي دارد و هم كارمندان شما و هم ارباب رجوع از كوچكي، تاريكي و فرسودگي اينجا گله دارند. براي اين قضيه چه فكري كرده ايد؟
وضعيت ساختمان، بسيار اسفبار است. پاركينگ را به بايگاني اسناد تبديل كرده اند؛ جايي كه پر از حشرات موذي است. اگر پرونده ها از بين برود، چه كسي جوابگو خواهد بود؟ اين ساختمان، مسكوني و بسيار قديمي است و براي ۱۰ نفر در هر طبقه مقاومت دارد نه هر دقيقه ۱۰۰ نفر! با اين وضعيت، ممكن است ساختمان خراب شود و تلفات جاني و مالي زيادي متحمل شويم، ولي كسي به نظر ما توجهي ندارد.

مراجعه كنندگان از قطع مكرر برق نيز گله مندند. آنها مي گويند كه بايد ساعت ها به انتظار آمدن برق و روشن شدن محيط بايگاني منتظر بمانند. حالا گرماي شديد تابستان را فاكتور بگيريد.
بله ، اين هم از ديگر مشكلات ماست. چون سقف طبقه اول كوتاه است، اگر برق نباشد روشنايي ندارد. چندين بار هم سيمكشي ساختمان را تعمير كرده ايم، ولي باز هم قضيه قطع برق از مشكلات بزرگ ما محسوب مي شود.

مشكلي مانده كه ما به آن اشاره نكرده باشيم؟
مشكلات كه فراوان است. ما داراي كمبود نيرو هستيم كه به خاطر كمبود فضا ديگر نمي شود نيرو اضافه كرد. طبق ضوابط، پرونده ها بايد توسط نيروها جابه جا شوند كه در اداره ما دو نفر مسؤل آن هستند، اما اين تعداد، بسيار كم است و مراجعه كنندگان اداره خيلي معطل مي شوند.
شنيده ايم قرار بوده بخشي از حوزه شما در سال گذشته از اداره ثبت شرق تهران جدا شود، اما اين اتفاق تا الان نيفتاده است. چه دليلي دارد ؟

خيلي حرف هاي جدي زديم.
چند روز پيش، يك نفر به اينجا آمده بود كه شناسنامه اش را عوض كند! هرچه گفتم كه اينجا ثبت احوال نيست، قبول نكرد. مي گفت: مگر اينجا ثبت نيست؟ شما مي خواهيد كار مرا راه نيندازيد!

                                                                                                    
و يك توصيه پس از ۳۲ سال تجربه….
اين قضيه را مي گويم، چون روزي چند مورد از اين كلاهبرداري ها اتفاق مي افتد. اهالي در خريد املاك پيش فروش دقت كنند، چون اداره ثبت، مالك اصلي را مي شناسد و اگر شهروندان، موارد قانوني را رعايت نكنند، ممكن است دچار زيان شوند. براي خريد واحدهاي پيش خريد به قولنامه هاي مشاوران املاك اكتفا نكند و حتماً از طريق دادسرا يا قولنامه هاي معتبر شهرداري كه براي يك سند صادر مي شود، اقدام به خريد آپارتمان هاي ناتمام كنند.

سردرگمي، حق مسلم ماست!

سایت اداره ثبت اسناد شرق تهران

طبقه اول دفتر ثبت اسناد و املاك شرق تهران، سه بخش دارد كه تنها يك بخش آن با مراجعه كنندگان در ارتباط است و حتي بر روي ديگر بخش ها نوشته كه فقط به مأموران دفاتر پاسخ داده مي شود و …. اما چند لحظه كه آنجا بايستي متوجه آدم هاي سردرگمي مي شوي كه پرونده بغل به اتاق ها سرك مي كشند، چون واقعاً نمي دانند بايد به كدام قسمت بروند. كارمندان هر بخش، مأمور اطلاع رساني به ارباب رجوع شده اند و بايد بيشتر وقت اداري شان را به اين امر اختصاص دهند.

 

داد مردم و كارمندان درآمده كه چرا در ورودي ساختمان يا حياط بزرگ اداره، يك كيوسك اطلاعات و راهنمايي براي چنين سازمان عريض و طويلي نمي گذارند.

يكي از مسؤلين اداره كه نامش محفوظ است، استدلال جالبي در تكريم ارباب رجوع به كار برده است: «مردم خودشان راه را پيدا مي كنند، دكه اطلاعات مي خواهند چه كار؟!»

 نيت خير مسئولان در قطع برق!

 انگار سال ۷۲ در يك لحظه تاريخي، تمام مشاوران املاك شرق تهران به اين سازمان پشت كردند و تمام دق و دلي شان را سرش در آوردند. هيچكدام حاضر نشدند براي ثبت اسنادي هاي شرق، يك ساختمان اداري خوب دست و پا كنند.

آنها مجبور شدند يك ساختمان مسكوني را براي فرار از اجاره نشيني در ابتداي خيابان پرستار انتخاب كنند. ساختماني كه اصلاً برازنده يك سازمان دولتي با حجم مراجعه كننده بالا نيست. البته مسئولان وقت سازمان درخوشحالي خانه دار شدن و فرار از دست صاحبخانه قبلي، حواسشان نبود كه وضعيت سيم كشي ساختمان را ببينند. شايد هم براي رفاه حال كارمندانشان آينده نگري كردند. چون معمولاً در هفته چند بار از فشار بالاي استفاده از وسايل برقي، برق ساختمان قطع مي شود و كارمندان كار را چند ساعتي تعطيل مي كنند! البته كارمندان از نيت خير مسئولانشان بي خبرند و آنها نيز به اين وضع معترضند. چون با قطع برق، اولين كساني كه عصباني مي شوند، خود آنها هستند كه در فضاي شلوغ اداره از گرما بريان مي شوند!

 سقف كوتاه و قد متوسط خانم ها

 گويي كوتاهي قد خانم ها با به كارگيري آنها در طبقه اول ساختمان ثبت،  نسبت مستقيم دارد. براساس شواهد و گفته ها، ميانگين قد بانوان در ايران، بيست سانتي متر كوتاه تر از مردان است و آنها اين قابليت را دارند كه در فضاهاي كم ارتفاع، بهتر از مردان كار كنند و از گرماي شديد و ملال آور تابستان عرق بريزند.

 

انگار، روزي كه تيشه بنا به اين ساختمان گير كرد و آن را ساخت، نمي دانست كه روزگاري از يك ساختمان مسكوني، يك مجموعه اداري تهيه مي شود و كاربري زيرزمين به بايگاني، پيلوت به اداره املاك و گلاب به روي مباركتان، دستشويي به آبدارخانه اداره ثبت تغيير كاربري مي دهد!معمار مربوطه وقتي اينجا را تمام كرد، يك نفر از او پرسيد كه اگر قرار باشد از اين پيلوت به عنوان مهم ترين بخش يك اداره استفاده شود، چه بايد كرد؟

 

ظريفي از راه رسيد و گفت كه آن روز، بانوان را براي خدمت در اداره استخدام كنيد كه قد و قامتشان، بيست سانتي متر كوتاه تر از مردان است و امكان دارد اين فاصله، روز به روز هم بيشتر شود. خدا، آخر و عاقبت نويسنده اين مطلب را به خير كند!

 يك اداره و دو هوا!

مطمئن هستيم با چاپ مطلب ما چند صباحي اين برادران گرامي ديگر در حواشي اداره ثبت نمي ايستند و آن طرف ها آفتابي نمي شوند، اما چيزي كه ما ديده ايم، حضور بساز و بفروش هاي محترمي بود كه جلوي در به ديوار اداره تكيه داده بودند. ساده لوحانه، مشكلات مراجعه كنندگان را از اين عزيزان جويا شدم كه يكي شان گفت: «برو از آدم هاي داخل گزارش تهيه كن كه با يك بغل پرونده از طبقات بالا و پايين مي روند.»

کانون سردفتران و دفتریاران

 

Sorry, but this website depends on JavaScript.
Please ensure you are using a browser which supports
JavaScript and has it enabled.

سایت اداره ثبت اسناد شرق تهران

We recommend Opera or
Firefox. Other JavaScript
capable browsers are available.

‌اداره كل ثبت اسناد و املاك استان تهران به آدرس جديد در خيابان شريعتي منتقل شد.

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني كانون سردفتران و دفترياران، طي نامه اي از سوي سيد صادق سعادتيان،‌ مديركل ثبت اسناد و املاك استان تهران آدرس جديد اين اداره كل به اين شرح است:

 

تهران،‌خيابان دكتر شريعتي،نرسيده به خيابان مطهري،نبش كوچه ساري،اداره كل ثبت اسناد و املاك استان تهران.

 

هتل پاریز یکی از مدرن بیشتر […]

دکتر علی شریعتی، یکی بیشتر […]

سایت اداره ثبت اسناد شرق تهران

سایت اداره ثبت اسناد شرق تهران

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 yalda طرز تهيه مارس 13, 2019
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *