روش مصرف تاموکسیفن در بدنسازی

روش مصرف تاموکسیفن در بدنسازی

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

روش مصرف تاموکسیفن در بدنسازی

روش مصرف تاموکسیفن در بدنسازی

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آنتی استروژنها

در داروها ۲۷ مهر ۱۳۹۶تاموکسیفن ممکن است به عنوان درمان کمکی (بعد از عمل جراحی موفقیت آمیز) در زنان و یا مردان با غدد لنفاوی منفی و یا غدد لنفاوی مثبت در سرطان سینه تجویزشود. سرطان با گیرنده های استروژن و پروژسترون مثبت با احتمال بیشتر از تاموکسیفن بهره مند میشوند. تاموکسیفن خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد.

 


داروهای ضد سرطان مختلفی توسط متخصصین و داروسازان ساخته شده است که هرکدام از آن ها دارای موراد مصرف خاص و عوارضی هستند. یکی از این داروها تاموکسیفن که برای بهبود سرطان پستان استفاده می شود. در این مقاله با تاموکسیفن و نحوه مصرف و عوارض جانبی این داروی ضد سرطان آشنا می شوید.روش مصرف تاموکسیفن در بدنسازی

تاموکسیفن یک داروی هورمون درمانی است. این دارو به عنوان یک “ضد استروژن” طبقه بندی شده است.

تاموکسیفن ممکن است به عنوان درمان کمکی (بعد از عمل جراحی موفقیت آمیز) در زنان و یا مردان با غدد لنفاوی منفی و یا غدد لنفاوی مثبت در سرطان سینه تجویزشود. سرطان با گیرنده های استروژن و پروژسترون مثبت با احتمال بیشتر از تاموکسیفن بهره مند میشوند. تاموکسیفن خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد.

تاموکسیفن ممکن است در متاستاز (سرطانی که گسترش یافته است) سرطان سینه در زنان و مردان تجویز شود.

تاموکسیفن ممکن است در زنان مبتلا به سرطان (کارسینوم) مجرایی درجا (DCIS) که جراحی و پرتودرمانی را تکمیل کرده اند تجویز شود. تاموکسیفن ممکن است خطر ابتلا به سرطان سینه مهاجم را کاهش دهد. خطرات و فواید درمان با تاموکسی فن باید مورد بحث قرار گیرد.

تاموکسیفن ممکن است برای زنانی که در معرض خطر بالای سرطان سینه هستند و یا  برای کاهش بروز ابتلا به سرطان سینهتجویزشود. خطرات و فواید درمان با تاموکسی فن باید مورد بحث قرار گیرد.

تاموکسیفن ممکن است برای درمان سرطان تخمدان نیز تجویز شود.

توجه داشته باشید: یک دارو برای استفاده  خاص تایید شده است ، ممکن است پزشک از داروی مشابه برای مشکلات دیگری که ممکن است برای آنها نیز مفید باشند استفاده کند.


اثر ضد نئوپلاسم: مکانيسم دقيق اثر دارو مشخص نيست. تاموکسيفن ممکن است از طريق انسداد گيرنده‌هاي استروژن در سلولهاي توموري که براي رشد نياز به استروژن دارند، عمل کند. کمپلکس گيرنده استروژن تاموکسيفن ممکن است به داخل هسته سلول توموري انتقال يافته و در آنجا ساخت DNA را مهار کند.

اعصاب مرکزي: سکته مغزي. پوست: تغييرات پوستي. دستگاه گوارش: تهوع، استفراغ، اسهال. ادراري ـ تناسلي: ترشح و خونريزي مهبلي، آمنوره ، سرطان اندومتر، قاعدگي نامنظم، سارکوم رحم. خون: کاهش گذراي تعداد پلاکتها يا گلبولهاي سفيد خون. متابوليک: افزايش کلسيم خون، تغييرات وزن. عضلاني ـ اسکلتي: بدتر شدن کوتاه مدت متاستاز استخواني، درد موقت تومور يا استخوان. تنفسي: آمبولي ريه. ساير عوارض: احتباس مايعات، گر گرفتگي.

آنتي اسيدها مي‌ توانند جذب قرص‌هاي روکش دار روده‌اي را تحت تأثير قرار دهند. توصيه مي‌ شود با ۲ ساعت فاصله گذاري مصرف شوند. بروموکريپتين مي‌ تواند سطح تاموکسيفن را افزايش دهد. ريفامپين مي‌ تواند سطح تاموکسيفن را کاهش دهد. تاموکسيفن مي‌ تواند اثر ضد انعقادي وارفارين را افزايش دهد. توصيه مي‌ شود PT و INR بيمار مانيتور شود. مصرف همزمان داروهاي سايتوتوکسيک مي‌ تواند وقوع حوادث ترومبوآمبوليک را افزايش دهد.

ترشح اين دارو در شير مشخص نيست. با اين وجود، به دليل خطر بروز عوارض جانبي وخيم و کارسينوژن بودن دارو براي شيرخوار، شيردهي در دوران مصرف دارو توصيه نمي‌ شود.

برای اطلاع از مقدار و نحوه مصرف دارو با پزشک مشورت کنید.


قبل از شروع درمان تاموکسیفن، مطمئن شوید که به دکتر خود در مورد داروهای دیگری که مصرف می کنید (از جمله داروهای نسخه دار،داروهای بدون نسخه، ویتامین ها، داروهای گیاهی، و غیره) بگویید، آسپیرین و محصولات حاوی آسپیرین مصرف نکنید مگر اینکه دکتر شما به طور خاص این اجازه را داده باشد.

به مراقب های بهداشتی حرفه ای خود در صورت وجود یک لخته شدگی خون که نیاز به درمان پزشکی دارد، اطلاع رسانی کنید.

به مراقب بهداشتی خود در صورتی که باردار هستید و یا ممکن است قبل از شروع این درمان باردار شده باشید اطلاع رسانی کنید. بارداری در رده بندی D (تاموکسیفن ممکن است برای زنان باردار و یا زنانی که میخواهند باردار شوند خطرناک باشد و باید از خطر بالقوه برای جنین آگاه شوند).

مصرف این دارو را متوقف نکنید مگر اینکه پزشکتان به شما  بگوید. ممکن است دستور مصرف این دارو برای ۵ سال ادامه داشته باشد.

اگر احساس گرگرفتگی پیدا کردید، پوشیدن لباس نازک، ماندن در یک محیط سرد، و قرار دادن پارچه سرد بر روی سر ممکن است علائم را کاهش دهد. اگر از این بدترشدید، و یا وضعیت غیر قابل تحمل شد به ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود خبر دهید.

این دارو باعث حالت تهوع میشود، برای کاهش تهوع، ازداروهای ضد تهوع که توسط دکتر شما تجویز شده است، استفاده نمایید و خوردن وعده های غذایی مکرر کوچک توصیه میشود.

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید.از کرم ضد آفتاب با  SPF ۱۵ (یا بالاتر) استفاده نمایید و  لباس های محافظ بپوشید.

به طور کلی، نوشیدن مشروبات الکلی باید به حداقل برسد و یا به طور کامل اجتناب شود. در این مورد با دکتر خود صحبت کنید.

به مقدار کافی استراحت کنید.


تغذیه خوب داشته باشید.


اگر تجربه علائم یا عوارض جانبی را داشتید، لازم است تا در مورد آنها با تیم مراقبت های بهداشتی بحث نمایید. آنها می توانند داروها ی دیگری  تجویز کنند یا پیشنهادات دیگری ارائه دهند که در مدیریت این گونه مسائل موثر است.


اختلال تخمك گذاري يكي از علل شايع نازايي در زنان است كه از علل عمده عدم تخمك گذاري نيز سندرم تخمدان پلي كيستيك است. داروهاي آنتي استروژني مانند كلوميفن سيترات و تاموكسی فن سيترات به عنوان خط اول درمان در بيمارانPcos استفاده مي‌شوند كه حدود ۲۵درصد بيماران به درمان با كلومفين مقاوم هستند.

با توجه به نتايج به دست آمده، جهت افزايش تخمك گذاري و بارداري در بيماران مبتلا به سندرم تخمدان پلي كيستيك مقاوم به كلوميفن مي‌توان از تاموكسی فن، استفاده كرد.

۳ آذر ۱۳۹۷


۲۵ آبان ۱۳۹۷


۲۲ مهر ۱۳۹۷


۱۷ مهر ۱۳۹۷


۱۶ مهر ۱۳۹۷


۱۵ مهر ۱۳۹۷


۱۵ مهر ۱۳۹۷


روش مصرف تاموکسیفن در بدنسازی

۹ مهر ۱۳۹۷


۸ مهر ۱۳۹۷


۸ مهر ۱۳۹۷


۸ مهر ۱۳۹۷


۷ مهر ۱۳۹۷


آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

دیدگاه


نام *


ایمیل *


وب سایتدر مورد هورمون وینس ترول شنیده اید؟ عوارض هورمون استانازولبرای بدنسازان چیست؟ وینس ترول چه …


NolvadexSubstance: Tamoxifen10 mg/tab


 


تاموکسی فن یک داروی آنتی استروژن است که رسپتورھای استروژن بدن بلوکه میکند . این دارودرپزشکی برای بیماران مبتلا به سرطان سینه بکار میرود . معمولا در بین دو دوره آنابولیک ورزشکاران تا موکسی فن مصرف میکنند . زیرا این دارو از بروز عوارض زنانه نظیر بزرگ شدن سینه در مردان ورزشکار جلوگیری کرده و ھمچنین سبب آزاد سازی گنادوئروپین نیز میشود و تولید مجدد تستوسترون در بیضه ھا شتاب میبخشد و بدین ترتیب کاھش بافتھای ماھیچه بدن را پس از کنار گذاشتن استروئیدھا محدود میکند. ھمچنین تنھا آنتی استروژنی میباشد که میتواند توسط خانم ھای ورزشکاردر دوره ھای کاھش وزن و خشک کردن چربی ھا ھمراه با داروھای مقلدسمپاتیک و دیورتیک ھا و ھورمون تیروئید استفاده گردد . تا کار سوخت چربی ھا را با کم کردن استروژن بدن ورزشکاران خانم آسان تر ک ند زیرا استروژن ھا باعث احتباس آب در بدن و ھمچنین افزایش چربی میگردند و با مھار آنھا روند سوزاندن چربی ھا آسان تر خواھد شد .میزان مصرف نولوادکس ١٠ تا ٢٠ میلی گرم در روز می باشد و مدت زمان مصرف ٣ تا ٧ ھفته میتواند ادامه پیدا کند زیرا بدن براحتی قابل به تحمل آنتی استروژن فوق بدن عوارض جانبی می باشد .تا کنون راجع به فواید استفاده از داروھای کمکی که به عنوان آنتی استروژن برای تقلیل عوارض جانبی مصرف استروئید ھا مصرف میگردند بحث کردیم . اما باید گفت ھیچ داروی شیمیایی وجود ندارد که عوارض جانبی نداشته باشد و لی این عوارض جانبی وقتی بیشتر بروز خواھند کرد که نادرست از این دارو ھا استفاده کنیم . مصرف بالاتر از مقدار گفته شده برای ھر آنتی استروژن و ھمچنین مصرف آنھا در دوره ھای طولانی باعث بروز عوارض جانبی شبیه به مصرف استروئیدھا میگردد چون ھمانطور کھ بھ تفصیل گفتھ شد آنتی استروژن ھا نیز به طور غیر مستقیم توسط تحریک ھیپوفیز برای ساختن گونادوتروپین و تاثیر ال اچ بربیضه ھا میزان تستوسترون طبیعی بدن راافزایش میدھند .بعلاوه برعوارضی که برای استروئیدھا ذکر شد بروزعوارض زیرالبته در دوزھای بالا و طولانی مدت برای آنتی استروژن ھا گزارش شده است :جوشھای پوشی , نارسایی در دید چشمان , سستی و بیحسی , سرخ شدن چھره .البته باید دانست عوارض فوق بسیار نادر بوده و ھمچنین پس از قطع داروھیچ عارضه ای باقی نمی ماند ( بر خلاف ھورمون ھا که عوارض پس از مصرف تا مدت طولانی وجود خواد داشت )

  توجه : قیمت این دارو بالا بوده ودر بازار جهانی به نام هایروش مصرف تاموکسیفن در بدنسازی

   Ledetram ,  Ceadon ,  defarol , Embolon , Kessar , و….. به فروش می رسد. 


قرص تاموکسیفن برای مردان,قرص تاموکسیفن برای بارداری,تاموکسیفن در بدنسازی,قرص تاموکسیفن ۱۰ برای مردان,اثر تاموکسیفن بر اسپرم,تاموکسیفن ۲۰,قیمت قرص تاموکسیفن,مصرف تاموکسیفن در بدنسازی,فواید و عوارض تاموکسیفن

تاموکسیفن دارویی است که به‌صورت قرص خوراکی عرضه می‌شود و در فعالیت استروژن، که هورمونی زنانه است، مداخله می‌کند. استروژن احتمال پیشرفت سرطان در پستان را بالا می‌برد. بیش‌تر از ۳۰ سال است که از تاموکسیفن جهت درمان سرطان پستان زنان و مردان استفاده می‌کنند.

این دارو را در درمان بیمارانی که در مراحل اولیه سرطان پستان هستند و همین‌طور کسانی‌که سرطان پستان پیشرفته دارند (سرطانی که در قسمت‌های دیگر بدن نیز گسترش پیدا کرده است) استفاده می‌کنند.

تاموکسیفن به‌عنوان درمان کمکی (که پس از درمان اولیه برای بالا بردن احتمال شفای بیماری اعمال می‌شود)، از بازگشت سرطان پستان اولیه و همچنین گسترش سرطان‌های جدید در پستان پیشگیری می‌کند.

در درمان سرطان پستان پیشرفته، این دارو رشد سلول‌های سرطانی را که در بدن هستند کند یا متوقف می‌کند. بیش از ۱۰ سال است که از تاموکسیفن جهت کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان در زنانی که در معرض خطر بالای این بیماری هستند استفاده می‌کنند. از این دارو در درمان زنانی هم استفاده می‌کنند که کارسینوم مجاری درجا (DCIS)، حالتی غیرتهاجمی که گاهی به سرطان پستان مهاجم می‌انجامد، دارند.روش مصرف تاموکسیفن در بدنسازی

مکانیسم اثر


اثر ضد نئوپلاسم: مکانیسم دقیق اثر دارو مشخص نیست. تاموکسیفن ممکن است از طریق انسداد گیرنده‌های استروژن در سلولهای توموری که برای رشد نیاز به استروژن دارند، عمل کند. کمپلکس گیرنده استروژن تاموکسیفن ممکن است به داخل هسته سلول توموری انتقال یافته و در آنجا ساخت DNA را مهار کند. فارماکوکینتیک جذب: از راه دستگاه گوارش به خوبی جذب می‌ شود. غلظت پایدار سرمی پس از ۴ـ۳ هفته ایجاد می‌ شود. پخش: پخش دارو و متابولیتهای آن در بافت ‌های بدن و مایعات آن شناخته نشده است. متابولیسم: به میزان زیادی در کبد به چندین متابولیت متابولیزه می‌ شود. دفع: تاموکسیفن و متابولیتهای آن عمدتاً از طریق مدفوع دفع می‌ شوند. نیمه عمر انتشار این دار ۱۴ـ۷ ساعت است. نیمه عمر مرحله نهایی دفع دارو بیش از هفت روز است.

تداخل دارویی: عوارض جانبی اعصاب مرکزی: سکته مغزی. پوست: تغییرات پوستی. دستگاه گوارش: تهوع، استفراغ، اسهال. ادراری ـ تناسلی: ترشح و خونریزی مهبلی، آمنوره ، سرطان اندومتر، قاعدگی نامنظم، سارکوم رحم. خون: کاهش گذرای تعداد پلاکتها یا گلبولهای سفید خون. متابولیک: افزایش کلسیم خون، تغییرات وزن. عضلانی ـ اسکلتی: بدتر شدن کوتاه مدت متاستاز استخوانی، درد موقت تومور یا استخوان. تنفسی: آمبولی ریه. سایر عوارض: احتباس مایعات، گر گرفتگی. مکانیسم اثر: موارد منع مصرف و احتیاط موارد منع مصرف: خانم‌های باردار، حساسیت به دارو، زنانی که جهت کاهش ریسک این دارو را دریافت می‌ نمایند و از ضد انعقادهای کومارینی نیز استفاده می‌ نمایند و یا سابقه DVT و یا ادم ریوی دارند. موارد احتیاط: لکوپنی، ترومبوسیتوپنی. موارد منع مصرف و احتیاط: اثر بر آزمایشهای تشخیصی ممکن است غلظت سرمی کلسیم، BUN، کلسترول، آنزیم‌های کبدی، تیروکسین و تری گلیسیریدها را افزایش دهد. تاموکسیفن می‌ تواند باعث کاهش WBC و پلاکت گردد. تاموکسیفن می‌ تواند تغییراتی در اندکس کاریوپیکنوتیک اسمیرهای واژینال ایجاد نماید و نیز باعث درجات متفاوتی از تأثیر استروژن بر پاپ اسمیر خانم ‌های یائسه گردد.

چطور تاموکسیفن برای درمان سرطان پستان مصرف می شود؟

کار تاموکسیفن به عنوان درمان سرطان پستان، ضد اثرات استروژن است،  زمانی که استروژن باعث شدت رشد سلولهای سرطانی در پستان می شود. این دارو معمولا ضد استروژن نامیده می شود:

به عنوان درمان سرطان پستان این دارو رشد سلولهای سرطانی را که برای رشد و یا گسترش به استروژن نیازمندند را کند و یا متوقف می کند. به عنوان درمان مکمل، به جلوگیری از گسترش و بازگشت (عود) سرطان پستان کمک می کند. تحقیقات نشان داده که زمانی که تاموکسیفن به عنوان درمان مکمل در مراحل اولیه سرطان پستان استفاده شده نه تنها از عود و بازگشت سرطان اصلی جلوگیری می کند بلکه حتی در بسیاری از موارد از گسترش سرطانهای جدید هم جلوگیری می کند. به عنوان پیشگیری، تاموکسیفن نشان داده که می تواند از گسترش سرطان پستان در زنان در معرض خطر هم جلوگیری کند.

فواید دیگر تاموکسیفن:


زمانی که تاموکسیفن به عنوان اثرات ضد استروژنی در بافتهای پستان عمل می کند، مانند یک ماده استروژنی در سیستم های دیگر بدن عمل می کند. بر طبق گزارش انستیتو کانسر امریکا، مصرف تاموکسیفن اثرات مفیدی بر درمان جایگزینی استروژنی دوره یائسگی مانند کند کردن روند کاهش توده استخوانی دارد. اطلاعات دیگر: طبقه‌بندی درمانی: ضد نئوپلاسم. طبقه‌بندی مصرف در بارداری: رده D اشکال دارویی: Tablet: 10, 20mg ملاحظات اختصاصی ۱ـ عوارض جانبی اولیه (افزایش درد استخوان) ممکن است شبیه شعله ور شدن بیماری باشد. ۲ـ برای برطرف کردن درد می‌ توان از داروهای ضد درد استفاده کرد. ۳ـ عوارض جانبی معمولاً جزئی هستند و به خوبی تحمل می‌ شوند. این عوارض معمولاً با کاهش مقدار مصرف کنترل می‌ شوند. ۴ـ این دارو در بیمارانی که از قبل مبتلا به لکوپنی ترومبوسیتوپنی بوده‌اند، باید با احتیاط تجویز شود. ۵ـ گلبولهای سفید و پلاکتهایی بیمار اندازه گیری و وضعیت آنها پیگیری شود. ۶ـ غلظت سرمی کلسیم بیمار پیگیری شود. دارو ممکن است موجب زیادی کلسیم خون ناشی از متاستازهای استخوانی شود. ۷ـ تاموکسیفن به عنوان یک داری ضد استروژن عمل می‌ کند. بهترین نتایج در بیمارانی بروز می‌ کند که گیرنده‌های استروژنی مثبت دارند. ۸ـ این دارو برای درمان سرطان پستان در مردان، سرطان پیشرفته تخمدان در زنان و ملانوم متاستاتیک (درمان ترکیبی ) نیز به کار می‌ رود. ۹ـ در مصرف دارو سمیت کبدی (کلستاز، کبد چرب، هپاتیت و…) ایجاد گردیده است. مصرف در شیردهی: ترشح این دارو در شیر مشخص نیست. با این وجود، به دلیل خطر بروز عوارض جانبی وخیم و کارسینوژن بودن دارو برای شیرخوار، شیردهی در دوران مصرف دارو توصیه نمی‌ شود.

اشکال دارویی: موارد و مقدار مصرف توجه: موارد و مقدار مصرف این دارو ممکن است تغییر یابد. برای کسب اطلاعات جدید به منابع پزشکی مراجعه شود. الف) سرطان سینه. بزرگسالان: مقدار mg 40-20 خوراکی در روز مصرف شود. دوزهای بالاتر از mg 20 به‌صورت منقسم دوبار در روز مصرف شود. ب) کاهش ریسک سرطان سینه در خانم ‌های در ریسک بالا. بزرگسالان: mg 20 خوراکی روزانه به مدت ۵ سال. پ) کارسینوم in situ رکتال. بزرگسالان : mg 20 خوراکی روزانه به مدت ۵ سال. ت) تحریک تخمک‌گذاری. بزرگسالان : mg 40-5 خوراکی دوبار در روز به مدت ۴ روز. اطلاعات دیگر: طبقه‌بندی درمانی: ضد نئوپلاسم. طبقه‌بندی مصرف در بارداری: رده D اشکال دارویی: Tablet: 10, 20mg ملاحظات اختصاصی ۱ـ عوارض جانبی اولیه (افزایش درد استخوان) ممکن است شبیه شعله ور شدن بیماری باشد. ۲ـ برای برطرف کردن درد می‌ توان از داروهای ضد درد استفاده کرد. ۳ـ عوارض جانبی معمولاً جزئی هستند و به خوبی تحمل می‌ شوند. این عوارض معمولاً با کاهش مقدار مصرف کنترل می‌ شوند. ۴ـ این دارو در بیمارانی که از قبل مبتلا به لکوپنی ترومبوسیتوپنی بوده‌اند، باید با احتیاط تجویز شود. ۵ـ گلبولهای سفید و پلاکتهایی بیمار اندازه گیری و وضعیت آنها پیگیری شود. ۶ـ غلظت سرمی کلسیم بیمار پیگیری شود. دارو ممکن است موجب زیادی کلسیم خون ناشی از متاستازهای استخوانی شود. ۷ـ تاموکسیفن به عنوان یک داری ضد استروژن عمل می‌ کند. بهترین نتایج در بیمارانی بروز می‌ کند که گیرنده‌های استروژنی مثبت دارند. ۸ـ این دارو برای درمان سرطان پستان در مردان، سرطان پیشرفته تخمدان در زنان و ملانوم متاستاتیک (درمان ترکیبی ) نیز به کار می‌ رود. ۹ـ در مصرف دارو سمیت کبدی (کلستاز، کبد چرب، هپاتیت و…) ایجاد گردیده است. مصرف در شیردهی: ترشح این دارو در شیر مشخص نیست. با این وجود، به دلیل خطر بروز عوارض جانبی وخیم و کارسینوژن بودن دارو برای شیرخوار، شیردهی در دوران مصرف دارو توصیه نمی‌ شود.

مطلب قبلی


مطلب بعدیروش مصرف تاموکسیفن در بدنسازی


آرایش


مدل مو


مدل لباس


اخبار


سبزی خردکنآکاایران,روزنامه,اخبار,خانواده,فال,سرگرمی,آشپزی,شیرنی پزی

246


روش مصرف تاموکسیفن در بدنسازی

روش مصرف تاموکسیفن در بدنسازی

10
پیشنهاد شده برای شما :
0 حامد پروفایل مخصوص نام دسامبر 10, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *