روش جديد درمان پسوريازيس

روش جديد درمان پسوريازيس

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

روش جديد درمان پسوريازيس

روش جديد درمان پسوريازيس

پسوریازیس یک بیماری خودایمنی است که باعث ایجاد قرمزی و تکه‌های ناهموار پوستی می‌شود . این بثورات معمولاً در آرنج ، زانو و پوست سر رخ می‌دهند . درحالی‌که درمانی برای پسوریازیس وجود ندارد اما می‌توان با روش‌های مختلفی علائم آن را مدیریت کرد . بسیاری از روش‌های گفته‌شده نیاز به نسخه پزشک دارند و باید تحت نظر پزشک انجام شوند اما راه‌های نیز برای درمان خانگی پسوریازیس وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید .

پسوریازیس در افراد مختلف متفاوت است . درمانی که برای کسی مفید باشد ممکن است در دیگری تأثیر نداشته باشد . درصورتی‌که درمان خاصی را ادامه دادید و جواب نگرفتید از درمان‌های دیگر استفاده کنید .

وان را پرکنید و مقداری نمک دریا داخل آن بریزید . با آب ولرم وان را پرکنید و مقداری نمک دریا داخل آن بریزید سپس به مدت ۱۵ دقیقه داخل آن بخوابید . بیشتر از زمان گفته‌شده داخل وان نمانید زیرا می‌تواند باعث تحریک شدن پوست بشود .

انجام این کار به‌صورت روزانه باعث کاهش خارش و سوزش پسوریازیس می‌شود .روش جديد درمان پسوريازيس

حواستان باشد که آب داغ نباشد زیرا ممکن است آب داغ باعث تشدید علائم بشود .

از صابون ملایم استفاده کنید . استفاده از صابون‌های قوی ممکن است که علائم پسوریازیس را بدتر کند . همچنین از صابون‌های معطر استفاده نکنید زیرا می‌توانند باعث تحریک کردن پوست بشوند . بهتر است کلاً از صابون استفاده نکنید یا از Aqueous cream استفاده کنید .

بعد از حمام پوست را خشک‌کنید . به‌وسیله یک حوله که جذب آب خوبی دارد ؛ پوست را خشک‌کنید . حوله را روی پوست نکشید زیرا می‌تواند باعث تحریک پوست بشود . با حرکات آرام پوست را با حوله خشک‌کنید .

کرم مرطوب‌کننده بزنید . سریعاً بعد از خشک‌کردن پوست روی مناطقی از پوست که دارای پسوریازیس هستند کرم مرطوب‌کننده بزنید تا از خشک شدن پوست جلوگیری شود . متخصصان پوست پیشنهاد می‌کنند که کرم‌ها و پمادهای سنگین را روی لوسیونهای سبک بزنید ، این کار می‌تواند باعث نگه‌داشتن رطوبت در داخل پوست بشود .

همانند صابون ، از کرم‌های معطر استفاده نکنید .

هرروز حمام کنید . یک‌بار حمام کردن نمی‌تواند به بهبودی زیادی در پسوریازیس انجام دهد ، بنابراین باید در این کار پافشاری کنید . به مدت چند هفته هرروز حمام کنید تا نتیجه آن را ببینید .

۱ – پوست خود راکمی در مقابل آفتاب قرار دهید . نشان داده‌شده است که اشعه فرابنفش UVB که در نور خوشید یافت می‌شود علائم پسوریازیس را بهبود می‌بخشد . با استفاده از نور خورشید به‌صورت درست میتوان به نتیجه مشابهی نسبت به نوردرمانی که معمولاً در مطب انجام می‌شود ؛ رسید .

بهتر است قبل از شروع به‌قرار گرفتن در معرض نور خورشید با پزشک خود مشورت کنید زیرا ممکن است نور خورشید پسوریازیس را تشدید کند .

۲ – کرم ضد آفتاب بزنید . حتماً مناطقی از پوست که دارای پسوریازیس نیستند را با کرم ضد آفتاب محافظت کنید . این کار باعث جلوگیری از آفتاب‌سوختگی و سرطان پوست می‌شود . از کرم ضد آفتاب با حداقل فاکتور محافظتی ( SPF ) 30 استفاده کنید .

۳ – شروع به گرفت حمام آفتاب کنید . در ابتدای کار فقط به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه به‌صورت روزانه و حوالی ظهر این کار را انجام دهید . تا مدتی ابن زمان را بیشتر نکنید تا مطمئن شوید که پسوریازیس با آفتاب تشدید نمی‌شود .

۴ – به‌تدریج زمان حمام آفتاب را بیشتر کنید . افزایش تدریجی را به‌صورت ۳۰ ثانیه‌ای انجام دهید . فقط درصورتی‌که پوست شما قادر به تحمل نور آفتاب بیشتری است این کار را انجام دهید .

بیشتر از زمان توصیه‌شده در مقابل نور خورشید قرار نگیرید زیرا اشعه فرابنفش ممکن است باعث بدتر شدن علائم پسوریازیس بشود .

۵ – تمامی مناطق دارای پسوریازیس را به‌طور مساوی در آفتاب قرار دهید . حواستان باشد که زمانی که در نور آفتاب هستید تمامی مناطق پوست که دارای پسوریازیس است را در مقابل نور آفتاب قرار دهید و در صورت لزوم بچرخید .

۶ – با پزشک خود مرتباً در تماس باشید . برای ادامه گرفتن حمام آفتاب مهم است که به پزشک جهت بررسی آسیب‌های نور خورشید روی پوست و مؤثر بودن این درمان مراجعه کنید .

۷ – از رفتن به سولاریوم اجتناب کنید . دستگاه‌های سولاریوم اکثراً با اشعه UVA کار می‌کنند نه با UVB ، بنابراین به درمان پسوریازیس کمکی نمی‌کنند و می‌توانند علائم پسوریازیس را بدتر نیز بکنند .

از محلول‌های موضعی نسخه آزاد استفاده کنید . بسیاری از محصولات وجود دارند که نشان داده‌شده است در درمان و بهبود علائم پسوریازیس مؤثر هستند .

روش های درمان پسوریازیس

قطران زغال‌سنگ : یکی از قدیمی‌ترین نوع درمان پسوریازیس قطران زغال‌سنگ است . این ماده در بسیاری از کرم‌ها و شامپوهای نسخه آزاد موجود است . این ماده می‌تواند پوست را نسبت به آفتاب حساس کند یعنی مستعد آفتاب‌سوختگی می‌شوید بنابراین قبل از گرفتن حمام آفتاب از آن استفاده نکنید .

اسید سالیسیلیک : این اسید با لایه‌برداری خود باعث نرم شدن و فرونشاندن پوسته‌پوسته‌ها می‌شود . مانند قطران زغال‌سنگ این ماده نیز در بسیاری از محصولات موجود است .

آلوئه ورا : این ژل باعث کاهش تحریک و خارش پوست مرتبط یا پسوریازیس می‌شود .

از کرم ضد خارش استفاده کنید . این کرم‌ها باعث جلوگیری و تسکین دادن پسوریازیس نمی‌شوند اما می‌توانند با خارش ناشی از پسوریازیس بجنگند . کرم‌های مؤثر مانند : کالامین دی ، هیدروکورتیزون و کافور است .

روش جديد درمان پسوريازيس

از محرک‌های پسوریازیس دروی کنید . علاوه بر درمان علائم پسوریازیس شما باید از مواردی که باعث تحریک یا تشدید علائم می‌شوند اجتناب کنید . مواردی که باعث تحریک کردن پسوریازیس می‌شوند :

با رژیم غذایی ؛ پسوریازیس را درمان کنید . بسیاری از نکات تغذیه‌ای موجود است که با رعایت کردن آن‌ها می‌توانید به درمان پسوریازیس کمک کنید . اطلاعات کامل آن در مقاله درمان خانگی پسوریازیس موجود است که می‌توانید مطالعه بفرمایید .

مواردی که باید رعایت کنید :

استفاده از رژیم غذایی خام طرفداران زیادی دارد .

از غذاهای تصفیه‌شده مانند آرد سفید و شکر سفید استفاده نکنید .  .

مواد غذایی که ثابت‌شده‌اند التهاب را کاهش می‌دهند را استفاده کنید مانند : امگا۳ ( ماهی ، روغن سویا )، لیمو ، پیاز .

از مواد غذایی که عموماً مردم به آن‌ها آلرژی دارند مانند : شیر ، گلوتن و بادام‌زمینی استفاده نکنید .

به پزشک مراجعه کنید . درست است که روش‌های گفته‌شده قبلی در بعضی از افراد مؤثر هستند اما برای تمامی افراد مؤثر نیستند . بسیاری از درمان‌های تخصصی‌تر وجود دارد که پزشک می‌تواند به شما پیشنهاد بدهد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم .

نوردرمانی را امتحان کنید . همانند حمام آفتاب این روش نیز با اشعه UVB به درمان پسوریازیس می‌پردازد . فتوتراپی در یک مرکز پزشکی توسط پزشک انجام می‌شود . پرتوهای استفاده‌شده قوی‌تر از آفتاب بوده و ممکن است پوست را مقداری تحریک کند بااین‌حال درمان مداوم با این روش معمولاً باعث بهبودی می‌شود .

داروهای تجویزی پزشک شامل چه چیزهایی است ؟ داروهای متعددی وجود دارد که در فرم‌های خوراکی و داخل وریدی عرضه می‌شوند . ۲ نوع اصلی از داروهای پسوریازیس سیستمیک و بیولوژیک هستند که حتما باید زیر نظر پزشک مصرف شوند زیرا عوارض بسیار زیادی دارند .

داروهای سیستمیک : این داروها برای کار در سراسر بدن طراحی‌شده‌اند . این داروها به‌صورت خوراکی ( مایع و قرص ) و تزریقی داده می‌شوند . متوتروکسات ، سیکلوسپورین و اسیترتین نام برخی از داروهای سیستمیک است .

اخطار : داروهای این دسته بسیار خطرناک هستند و برای درمان‌های بلندمدت مناسب نیستند . بعضی از این داروها درواقع داروهای ضد سرطان هستند و بسیار سمی بوده که عواقب جدی و خطرات سلامتی را به همراه دارد .

در صورت استفاده از این داروها باید به‌صورت منظم آزمایش خون بدهید تا از درست‌کار کردن کبد اطمینان حاصل شود .

همچنین با استفاده از این داروها و قطع آن‌ها ممکن است بیماری مقاوم بشود .

بیولوژیک : بیولوژیک‌ها از سلول‌های زنده‌ای که در آزمایشگاه کشت می‌شوند به دست می‌آیند . این داروها به شکل تزریقی هستند . این داروها برخلاف داروهای سیستمیک بخش خاصی از سیستم ایمنی را هدف قرار می‌دهند تا علائم پسوریازیس را مهار کنند .

اینترلوکین ۱۲/۲۳ و اینترلوکین ۱۷ مثالی از داروهای بیولوژیک می‌باشند .

داروهای موضعی پسوریازیس چه چیزهایی هستند ؟ به‌غیراز داروهای بدون نسخه گفته‌شده داروهای موضعی دیگری با غلظت بالاتر به‌صورت تجویزی وجود دارند که باید توسط پزشک تجویز بشوند .

کورتیکواستروئیدهای موضعی : این روش یک درمان دائمی نیست و تا زمانی که مصرف شود تأثیر خود را نشان می‌دهد و در صورت قطع آن تأثیراتش زیاد ماندگاری ندارد . هنگامی‌که برای اولین بار مصرف می‌شود ممکن است به نظر بیاید که پسوریازیس درمان شده است که تصور غلطی است . به همین دلیل داروهای دیگری که در پایین گفته می‌شود را نیز برای بیمار تجویز می‌کنند . داروهای کورتیکواستروئیدی زیادی وجود دارد که ممکن است تجویز شوند مانند بتامتازون ۱% .

ویتامین D : ممکن است به‌صورت تکی یا با کورتیکواستروئید تجویز شود .

رتینوئید : مانند رتین آ ( Retin-A ) و راکوتان که معمولاً در درمان آکنه تجویز می‌شوند .

آنترالین

این درمان‌های موضعی برای بیمارانی که ضایعات کوچکی دارند بسیار مفید است . در کسانیکه ضایعات در کل بدنشان رخ‌داده باید بیشتر از داروهای سیستمیک یا خوراکی استفاده کنند .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

میخچه و پینه قسمت‌های ضخیم ، سفت و لایه مرده پوست هستند که به دلیل اصطکاک و تحریک پوست به …

لکه گیری و تمیز کردن کاغذ دیواری کار بسیار ساده ای میباشد البته اگر …

گزش یا نیش حشرات : در موقعی رخ میدهد که حشره میخواهد از خود …

یبوست یک بیماری شایع است که با تغییر رژیم غذایی ، سبک زندگی و …

نقاشی خرگوش یکی از محبوب ترین نقاشی ها برای کودکان میباشد ، به همین …

بری جلوگیری از ریزش مو و رویش مجدد مو روش‌های طبیعی زیادی وجود دارد …

تمامی مطالب این سایت ترجمه شده از سایتهای خارجی معتبر مانند:
ehow و
wikihow میباشد ،
بنابراین کاملا قابل اعتماد ، انحصاری و جدید است.

ورود

نام کاربری یا نشانی ایمیل

رمز

مرا به خاطر بسپار

نشان‌گذاری

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است
[[رده:نمادهای
نوشتار]]

در آپارات شما قادر خواهید بود ویدئوهای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و از اخبار رویدادها اطلاع پیدا کنید.

آرشیو هزاران فیلم وسریال ایرانی و خارجی

آرشیو انیمیشن و فیلم های مناسب برای کودکان

مسئولیت محتوای ویدئوها و هرگونه پاسخگویی به ادعاهای مطروحه توسط اشخاص حقیقی
و حقوقی با منتشر کننده است و آپارات هیچگونه مسئولیتی نسبت به آن ندارد.سایت درمانی پسوریازیس اولین پایگاه اطلاع رسانی در حوزه بیماری پوستی پسوریازیس با هدف ارتقای سطح آگاهی و در نتیجه ارتقای سطح سلامت بیماران پوستی پسوریازیس راه اندازی شده است

دوستان عزیز ماموریت ما این است که اطلاعات دقیق و قابل اعتمادی درباره بیماری پوستی پسوریازیس و شیوه زندگی سالم در اختیار شما قرار دهیم. اطلاعاتی که با حمایت و بهره گیری از نظر کارشناسان برجسته دقیقا بررسی شده و بر روی سایت قرار گرفته است .
سعی ما بر این است که بتوانید با آگاهی کامل ، راه سلامتی را برای خود و خانواده تان در پیش بگیرید.

اما این اطلاعات جایگزین مناسبی برای مشاوره با پزشک نیست . نیازهای بهداشتی و پزشکی افراد متفاوت است ، یادتان باشد قبل از هرگونه تجویز و خود درمانی از پزشک خود درخواست راهنمایی و کمک کنید.
مشاوران سایت درمانی پسوریازیس جمعی از کارشناسان و پزشکان و متخصصان زمینه های گوناگون نظیر پوست و روانشناسی، تغذیه و متخصصین بیماریهای روان تنی هستند. ما برای تنوع شیوه اطلاع رسانی و آموزش مداوم مدل های مختلفی از ابزارها را انتخاب کرده ایم.

با گسترش فعالیت های این پایگاه و همچنین به دلیل حجم بالای اطلاعات و نیاز به توسعه منابع نرم افزاری و سخت افزار همزمان با سالروز فعالیت این رسانه تغییرات اساسی را عملی نمودیم تا بتوانیم شادتر،سرزنده تر و سالم تر در کنار شما و خانواده هایتان زندگی کنیم.ما با گذشتن از مسیر های پر از فراز و نشیب در این سالها ، مجوز های مورد نیاز برای اطلاع رسانی در این حوزه را دریافت کردیم. و فرصتی مهیا شد تا در قالب یک خبرگزاری پرقدرت با رویکرد زندگی سالم فعالیت کنیم؛ تا شما همراهان عزیز با به روز ترین امکانات و توانایی های موجود بتوانید در مورد بیماری پوستی پسوریازیس به دانش ارتقاء سلامت در این حوزه ، دسترسی بدون محدودیتی داشته باشید.

به گزارش خبرگذاری صداوسیما یک روش درمانی جدید با نام ازون تراپی از روش های متفاوتی نسبت به روش های دیگر درمان بیماری پوستی پسوریازیس که در گذشته استفاده میشده است استفاده می ‌کند. روش درمانی پسوریازیس به وسیله ازون درمانی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای بیماری پسوریازیس پیش‌رونده‌ی اولیه، یعنی پیشرفته‌ترین مرحله‌ی این بیماری، مورد تأیید قرار گرفته است.

درمان جدید پسوریازیس که شاهکار رشته ازون تراپی است:

در حال حاضر، روش درمان پسوریازیس به وسیله ازون تراپی که برای بیماران مبتلا به…

داروی بیولوژیک جدید موسوم به گوزیکومب (تریمفایا) در سال 2017 از سوی FDA تأیید شد. گوزیکومب، پسوریازیس پلاکی را در مردم دچار اشکال متوسط تا شدید این بیماری که در عین حال کاندید نوردرمانی یا درمان سیستمیک هستند، مداوا می‎کند.

درمان پسوریازیس پلاکی با گوزیکومب/Guselkumab (تریمفایا /Tremfya):

گوزیکومب در حال حاضر تنها داروی بیولوژیک است که اینترلوکین – 23 یا IL-23 را هدف قرار می‎دهد. IL-23 یکی از سایتوکین‎های درگیر در پسوریازیس به شمار می‌رود.

پس از دو دوز اولیه آغاز درمان، گوزیکومب به صورت تزریق ساب‎کوتانئوس (تزریق…

شیر لاروش پوزای (Iso-Urea Lait Lissant) رطوبت رسان و التیام بخش بدن ایزو اوره %98 مرطوب تر شدن پوست بعد از اولین بار استفاده و تسکین دهنده و التیام بخش پوست بدن به علت دارا بودن اوره قابل استفاده برای افراد پسوریازیس و افراد که دیابتی هستند می باشد.

لاروش پوزای | La Roche Posay

لاروش پوزای برند فرانسوی تخصصی در زمینه محصولات بهداشتی پوست و مو می باشد. این برند نیازهای پوست های حساس را کاملا بررسی نموده و محصولات مناسب و کیفیت بالا تولید و…روش جديد درمان پسوريازيس

طب سوجوک برای درمان بیماری و دردها از طریق کف دست و پا و گوش اقدام می کند. سوجوک درمانی از روش های طب کره ای و روسیه است که چون کف دست و پای بدن را منطبق با تمام اعضای داخلی می داند.

در طب سوجوک درمانی، بیماری از طریق تحریک نقاطی در دست‌وپا درمان می‌شود. معمولاً با سوزن‌های خیلی ظریف و بی درد در نقاطی از کف دست‌وپا می‌توان ارگان یا عضو و یا غددی که هورمون‌های موردنیاز بدن را تولید می‌کنند، تحریک کرد….

برنج قرمز یا برنج سرخ یکی از انواع گونه های برنج است که به دلیل مقادیر بالای فیبر و آنتوسیانین هایی که دارد به کاهش کلسترول خون بالا کمک می کند، خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد و برای جوان سازی پوست صورت مفید می باشد. مقادیر بالای آنتی اکسیدان های موجود در برنج قرمز به کاهش رادیکال های آزاد در بدن کمک کرده و با از بین بردن چین و چروک باعث جوان سازی پوست صورت می شود. تحقیقات نشان داده که…

مشخصه ها:

دارای اثر همزمان ضدقارچ و آبرسان
کنترل شوره خشک شدید و مقاوم با تحریک عوامل رطوبت رسان طبیعی پوست و مهار کلونیزاسیون قارچ ها
تسکین خارش و کنترل عفونت با کمک به بازیابی سد دفاعی پوست
رفع کشیدگی و ترمیم زخم های پوست سر
مناسب برای کنترل پسوریازیس و ایجاد تعادل در روند پوسته ریزی

روش مصرف:

سه بار در هفته به میزان کافی از محلول را روی پوست سر اسپری نموده و پس از 30 الی 45 دقیقه بشوئید.
میانگین زمان اثر بخشی…

داروی بیولوژیک جدید موسوم به گوزیکومب (تریمفایا) در سال 2017 از سوی FDA تأیید شد. گوزیکومب، پسوریازیس پلاکی را در مردم دچار اشکال متوسط تا شدید این بیماری که در…

داروی بیولوژیک ایکوزیماب (Ixekizumab) با نام تجاری (Taltz) یک آنتی بادی مونوکلونال انسانی برای درمان بیماری خود ایمنی پسوریازیس بوده که به تازگی موفق به کسب تاییدیه سازمان غذا و…

داروی بیولوژیک الفاسپت (Alefacept) با نام تجاری (Amevive) برای کنترل التهاب در پسوریازیس متوسط ​​تا شدید پلاکی استفاده می شود. داروی الفاسپت، یک داروی سرکوب کننده سیستم ایمنی است و…

گولیموماب (Golimumab) با نام تجاری سیمپونی (Simponi) برای درمان بزرگسالان مبتلا به موارد متوسط تا شدید آرتریت روماتویید، آرتریت پسوریاتیک فعال و پسوریازیس فعال مورد استفاده قرار میگیرد.   در کار…

داروی اوستکناماب (Ustekinumab) با نام تجاری اختصاصی (Stelara) گزینه ای مفید برای بیمارانی است که مبتلا به پسوریازیس می باشند. اوستکناماب در کانادا، اروپا و ایالات متحده برای درمان پلاک…

کرم مرطوب کننده سی گل با بهره مندی از ترکیبات ویژه خود شامل روغن های گیاهی و معدنی به همراه انواع ویتامین ها، نرم کننده و مرطوب کننده ای فوق…

قرص مرکاپتوپورین (Mercaptopurine) در درمان بیماری التهابی روده و آرتریت ناشی از پسوریازیس مصرف می شود. مرکاپتوپورین آنتی متابولیت و آنالوگ پورین است. در چرخه تقسیم سلولی به طور اختصاصی…

آزاتیوپرین (Azathioprine) یا ازارام یک داروی تضعیف کننده اتو ایمن که باعث می شود گلبول های سفید بدن ضعیف شده و با توجه به اختلال در سیستم ایمنی بدن که…

اسید فوماریک (Funaric Acid Esters) با نام تجاری (FUMADERM)، امروزه به طریقه ی سنتزی تهیه و در بعضی از فرمولاسیون های پوستی نظیر داروهای پسوریازیس مصرف می شود. نمک اسید…

هیدروکسی اوره یا هیدروکسی کاربامید (Hydroxycarbamide) یک عامل سیتوتوکسیک (سم سلولی) است. معمولا با دوز 500 میلی گرم تا 1 گرم به صورت خوراکی روزانه استفاده می شود. گاهی در…

مشخصه ها:

دارای اثر همزمان ضدقارچ و آبرسان
کنترل شوره خشک شدید و مقاوم با تحریک عوامل رطوبت رسان طبیعی پوست و مهار کلونیزاسیون قارچ ها
تسکین خارش و کنترل…

کرم مرطوب کننده سی گل با بهره مندی از ترکیبات ویژه خود شامل روغن های گیاهی و معدنی به همراه انواع ویتامین ها، نرم کننده و مرطوب کننده ای فوق…

امولسیون گیاهی ماساژ ایمو تن (Emo 10 Herbal Massage Emulsion) مولتی ویتامینی کامل از دل طبیعت ایران حاوی امگا ۳،۶،۹ به همراه ویتامین های K،E،D،A و.. شامل مواد موثره همچون…

کرم موضعی سینره (Cinere Foot Heel Balm Cream) با بهره گیری از خواص ضد التهابی و التیام بخش گیاهانی نظیر گل راعی، آلانتوئین و روغن گل رز وحشی قادر است…

بالم دست پوست خیلی خشک فلکسیتول (Flexitol Very Dry Skin Hand Balm 56 g) مرطوب کننده ای قوی و غیر چرب می باشد که با جذب سریع و فرمولاسیون مناسب…

سیستم EXCIMER 308 یک سیستم دستی برای درمان UVB تک رنگ است و درمان بیماری های خود ایمنی پوست مانند پسوریازیس و ویتیلیگو است.با استفاده از طول موج 308 نانومتر…

لیزر PDL یا Pulsed Dye Laser با طول موج های 585 و 595 نانومتر در درمان ضایعات قرمز رنگ پوست، مورد استفاده قرار می گیرد. PDL) Pulsed Dye Laser) عمدتاً…

دستگاه لیزر سینکرو وسکیو (SYNCHRO VASQ) ارائه شده توسط شرکت دکا توانایی رقابت با بهترین دستگاه‌ های موجود در بازار را دارد و به جرات می‌ توان گفت از نظر…

میلیون‌ها نفر در جهان به دلیل ابتلا به پسوریازیس (داء الصدف) از ناراحتی جسمی و روحی رنج می‌ برند. درمان‌ های پرهزینه‌ای که باید بارها تکرار شوند و عوارض جانبی…

به طور کلی، استفاده از فتوتراپی (اشعه درمانی) با روش NBUVB در مواردی که پسوریازیس بیش از 10 درصد سطح بدن را درگیر کرده است توصیه می شود. می توان…

بسیاری گیاهان پسورالن دارند. برای استفاده از نوع طبیعی درمان معمول پسوریازیس، گیاه یا گیاهان دارای پسورلن بخورید، و مدتی را در آفتاب بگذرانید تا پرتو فرابنفش به بدنتان برسد….

این خوراکی خوشمزه علاوه بر اینکه خود خواص فراوانی دارد، سبوس و روغن آن نیز خواص بی شماری را بدنبال خود به یدک می‌کشند که بسیاری از افراد از آن…

به گزارش سایت درمانی پسوریازیس، شربت کیالک (زالزالک) حاوی انواع ویتامین‌های A ، C ، E ، گروه ویتامین‌های B مانند B۱، B۲، B۳، B۶ ، کربوهیدرات، سدیم، پتاسیم، کلسیم،…

برخلاف آن‌ چیزی که همه تصور می‌ کنند، خیار بی‌خاصیت نیست بلکه معجزه‌ای است که هزار و یک خاصیت دارد. با ما در سایت درمانی پسوریازیس همراه شوید تا با…

شربت اخلاط ثلاثه(مصفای خون) یکی از داروهای بسیار قوی که در امر نضج (جذب و دفع) اخلاط غیر طبیعی بدن (اعم از اخلاط شناور و یا رسوب شده در اعضاء)…

کمبود اسید فولیک در بین افرادیکه مشکلات گوارشی، بیماری های کلیه و کبد و یا پسوریازیس دارند، شایع می باشد. زمانیکه اسید فولیک برای درمان کمبود آن مصرف می شود،…

این نوشته توسط سایت درمانی پسوریازیس ایران به نشانی PSORIASISCURE.IR برای اطلاع رسانی به بیماران در مورد داروی تجویز شده برای آن ها تهیه شده است. مطالب این نوشته مربوط…

تکنیک های سایکودرماتولوژی برای بیماران مبتلا به پسوریازیس

۱۸ شهریور ۱۳۹۷

۳ خرداد ۱۳۹۷

۱۹ بهمن ۱۳۹۶

۱۷ دی ۱۳۹۶

روش جديد درمان پسوريازيس

۲۵ آبان ۱۳۹۶

۸ آبان ۱۳۹۶


۰۴ / ۰۹ / ۱۳۹۶


۲۲ / ۰۳ / ۱۳۹۶


۱۷ / ۰۲ / ۱۳۹۶


۱۳ / ۰۲ / ۱۳۹۶


۲۹ / ۰۵ / ۱۳۹۵


۰۳ / ۰۴ / ۱۳۹۵


۰۶ / ۱۲ / ۱۳۹۴


۱۸ / ۰۵ / ۱۳۹۴


۱۸ / ۰۵ / ۱۳۹۴


۱۸ / ۰۵ / ۱۳۹۴


۱۸ / ۰۵ / ۱۳۹۴


۱۸ / ۰۵ / ۱۳۹۴

پسوریازیس بیماری التهابی پوست درمان قطعی ندارد و علایم آن معمولا پوسته پوسته شدن زانوها و سر است اما گاهی باعث قرمز و پوست پوست…

پسوریازیس تناسلی یکی از ناراحت کننده ترین اشکال بیماری پسوریازیس است. چون ناحیه تناسلی پوست بسیار حساسی دارد به همین خاطر حتی کوچکترین ضایعات نیز…

جوش قرمز و خارش زیر بغل احتمالا نشانه ای از پسوریازیس معکوس است. متاسفانه، درمان پسوریازیس معکوس در زیر بغل مشکل است زیرا مناطق زیر…

خشکی پوست دور چشم و روی پلک، معمولا در طول ماه های زمستان رخ می دهد. اما می تواند نشانه ای از دیگر بیماری های…

پسوریازیس صورت که شامل بیش از 46 درصد از افراد مبتلا به پسوریازیس می‌ شود، باعث به وجود آمدن ضایعات فلس مانند نقره‌ای رنگ و…

پسوریازیس یک بیماری پوستی است که با ضخامت های، فلس دار که اغلب خارش دار و دردناک هستند مشخص می شود. این موضوع با شیوع…

پیلینگ (Peeling) لایه برداری شیمیایی در قیاس با سایر روش های جوانسازی و بازسازی سطح پوست، تاریخچه مستند و طولانی تری دارد و از اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم بکار رفته است. با…

مشکلات پوستی پسوریازیس می تواند از علائم پوستی پایین بودن سطح پی‌اچ محسوب شود. پوست نیز یکی از اندام‌ های مسئول دفع سموم از بدن است. زمانی که اسید زیادی در جریان خون وجود دارد،…

التهاب مفصل یا آرتریت میتواند به علت بیماری های خود ایمنی و ایجاد روماتیسم، به علت عفونت مفصل و یا به علت استئو آرتریت یا آرتروز ایجاد شود. داروهای ضد درد و التهاب دسته‌ای از…

پسوریازیس نوعی بیماری التهابی است و انواع هله‌هوله‌ها نیز می‌توانند باعث شکل‌گیری التهاب در بدن شوند. تاثیر منفی این خوراکی‌ها به چربی‌های اشباع، چربی‌های ترانس، نشاسته‌ها و قندهای تصفیه‌شده موجود در آن‌ها ارتباط دارد. دلیل…

احتمالاً عوامل غذایی از جمله هضم ناقص پروتئین یکی از عوامل بیماری پسوریازیس یا صدف است. چنانچه هضم ناقص انجام گیرد یا میزان جذب اسیدهای آمینه در روده ها ناکافی باشد، باکتری ها اسیدهای آمینه…

سونا با کمک به دفع فلزات سنگین  و سموم و مهار سیستم اعصاب سمپاتیک و ایجاد آرامش در بدن و سایر مزایای درمانی دیگر شامل: کاهش درد مفاصل و عضلات، کمک به بهبود بیماری پوستی…

اولئیک اسید فراوان ترین اسید چرب موجود در بافت بدن انسان است. این اسید در بسیاری از چربی ها و روغن های حیوانی و گیاهی هم یافت می شود. اولئیک اسید برای مرطوب ساختن پوست و تسکین مشکلات آن مثل اگزما، روزاسه و پسوریازیس بسیار مؤثر است.

کاربرد اسید اولئیک در صنایع آرایشی و بهداشتی:

تعداد چربی بالا اسید اولئیک آن را یک مرطوب کننده بزرگ می سازد به طوری که تعدادی…

حتما شما هم تا به حال متوجه ظهور لکه های قهوه ای، مسطح، پوسته پوسته و ضایعاتی از این دست روی پوستتان شده اید. هر نوع ضایعاتی که بر روی پوست ایجاد می شود، می تواند حداقل از نظر ظاهری نگران کننده باشد. از طرفی تشخیص زودهنگام سرطان پوست، می تواند تا حد زیادی در چشم انداز درمان موثر باشد. بنابراین شناسایی تفاوت بین پسوریازیس و سرطان پوست و علائم…

پسوریازیس یک بیماری پوستی مزمن است. هنگامی که درمان های موضعی نمی توانند این بیماری را کنترل کنند، بیماران در معرض استفاده از داروهای خوراکی، تزریقی یا استنشاقی قرار می گیرند که ممکن است سیستم ایمنی آنها را تحت تاثیر قرار دهند.

ارتباط پسوریازیس با نقش ویتامین ها و انواع آن ها:

اگر گزینه های جایگزین موضعی یا تغذیه ای بهتری در دسترس باشد، این بیماران ممکن است با یک رژیم درمانی…

دکتر علی مومنی در گفتگو با سایت درمانی پسوریازیس؛ بیماری پوستی صدف یا پسوریازیس عارضه‌ای مزمن، مکرر و مادام‎العمر است که مشخصه آن پلاک‌ های صورتی یا قرمز فلس مانند و ناهموار روی بدن است که غالباً روی پوست سر، کمر، آرنج و زانو ایجاد می‌ شود. بیماری صدف روی دست و پا نیز ایجاد می‌ شود و گاهی کار کردن یا فعالیت‌ های معمول را مختل می‌ کند.

شدت بیماری…

اگرچه درمان قطعی برای بیماری پسوریازیس وجود ندارد، اما با درمان های فعلی می توانیم نسبت روزهای خوب را به روزهای بد افزایش دهیم.

پسوریازیس بیماری مزمن سیستم ایمنی بدن است که از خفیف تا شدید متغیر است. این وضعیت باعث می‌شود که بدن شما سلول‌های پوستی زیادی تولید کند. پسوریازیس می‌تواند در هرجایی از بدن شما رخ دهد، ازجمله ناخن‌های شما، برای درمان پسوریازیس ناخن با دکتر نیم همراه باشید.

افرادی که از بیماری خود ایمنی رنج می‌برند در معرض خطر پسوریازیس ناخن هستند که باعث می‌شود ناخن‌ها تغییر کنند.

یکی از اولین نشانه‌های پسوریازیس ناخن، تغییر رنگ ناخن است. رنگ ناخن شما ممکن است سبز، زرد یا قهوه‌ای‌رنگ شود.

علائم دیگر عبارت‌اند از نقاط کوچک قرمز یا سفید زیر ناخن‌ها، لبه‌ها یا شیارها در ناخن، حفره‌های کوچک در ناخن‌ها، خارش، ایجاد مواد سفید قارچ زیر ناخن‌ها، ضخیم شده ناخن‌ها و شل شدن یا افتادن ناخن‌ها.

توجه: در موارد شدید پسوریازیس ناخن، حتی ممکن است انگشتان دست خود را از دست بدهید!روش جديد درمان پسوريازيس

افرادی که مبتلابه پسوریازیس ناخن می‌شوند ممکن است دچار عفونت قارچی نیز شوند که سبب درد زیادی می‌شود و ناخن‌ها را شکننده می‌کند و موجب شکستن آن‌ها می‌شود.

پسوریازیس ناخن همیشه باعث درد نمی‌شود، اما اغلب ناخوشایند است و سبب خجالت می‌شود برای درمان گیاهی پسوریازیس ناخن در ادامه با ما همراه باشید.

 

 

لیست مطالب :

هنگامی‌که از پسوریازیس ناخن رنج می‌برید، لازم است که ناخن‌های خود را مرطوب نگه‌دارید، به‌خصوص پس از تماس با آب.

یک مرطوب‌کننده خوب می‌تواند برای درمان پسوریازیس ناخن مؤثر باشد. روغن نارگیل علاوه بر اینکه مرطوب‌کننده طبیعی است دارای اسیدهای چرب متوسط است که به‌عنوان قارچ‌کش‌های طبیعی برای جلوگیری از عفونت ناخن عمل می‌کند.

گلیسیرین یکی از بهترین مواد روان کننده است که می‌تواند به درمان پسوریازیس ناخن کمک کند. در حقیقت گلیسیرین می‌تواند سبب ماندن رطوبت به مدت چندین ساعت در بافت‌های پوستی شما شود.

پسوریازیس ناخن اغلب منجر خشک و شکننده شدن ناخن‌ها می‌شود که آلوئه ورا یک روش خوب برای درمان گیاهی پسوریازیس ناخن می‌باشد.

ژل آلوئه ورا کمک می‌کند تا رطوبت پوستی حفظ شود و از ترک‌خوردگی و قرمز شدن ناخن‌ها جلوگیری می‌کند.

علاوه بر این ژل آلوئه ورا دارای ترکیبات ضدالتهابی است که با التهاب مبارز می‌کند و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.

برای جلوگیری از پیشرفت پسوریازیس ناخن و کاهش ناراحتی، شما باید از ناخن‌های خود خوب مراقبت کنید. درواقع این بهترین و مؤثرترین راه برای درمان این مشکل است.

عفونت‌های قارچی عوارض جانبی شایع پسوریازیس ناخن است. برای کاهش خطر ابتلا به چنین عفونت‌هایی، هیچ‌چیز بهتر از روغن درخت چای نیست.

روغن درخت چای دارای خواص ضد قارچی، ضد باکتریایی، ضدعفونی‌کننده و ضدالتهابی است که روش مناسبی برای درمان پسوریازیس ناخن می‌باشد.

 

 

چریش برای درمان انواع مشکلات مختلف ناخن ازجمله پسوریازیس ناخن استفاده می‌شود. چریش دارای خواص ضد قارچی و ضدعفونی‌کننده است با جلوگیری از گسترش عفونت‌های قارچی به درمان پسوریازیس ناخن کمک می‌کند.

سرکه سیب یک روش مناسب برای درمان پسوریازیس ناخن می‌باشد.

سرکه سیب از گسترش عفونت‌های قارچی جلوگیری می‌کند و همچنین علائم آن را از بین می‌برد.

کره شیا به‌عنوان یک مرطوب‌کننده عالی برای ناخن‌های خشک و شکننده عمل می‌کند. کره شیا حاوی ویتامین‌های A و E و همچنین اسیدهای چرب ضروری است که به حفظ هیدراته ماندن ناخن‌ها و پوست اطراف آن کمک می‌کند.

قرار گرفتن در معرض آفتاب نیز روش مناسبی برای درمان پسوریازیس ناخن است زیرا نور خورشید دارای اشعه UV (ماورا بنفش) است که سبب کم شدن سرعت رشد سلول‌های پوست می‌شود.

یک رژیم سالم و متعادل خطر ابتلا به بیماری‌های خود ایمنی مانند پسوریازیس را کاهش می‌دهد. همچنین سبب کاهش خطر ابتلا به عفونت ناخن که یکی از عوارض ناشی از پسوریازیس ناخن است را نیز کاهش می‌دهد.

توجه: همیشه به یاد داشته باشید که سلامت پوست و ناخن شما به‌طور مستقیم با رژیم غذایی شما ارتباط دارد.

شما می‌توانید از داروهای ضد قارچی خوراکی برای درمان عفونت‌های قارچی ناشی از پسوریازیس ناخن نیز استفاده کنید.

از پاک کردن ناخن‌ها با یک قلم‌مو ناخن یا شئ تیز اجتناب کنید. این کار به جدا نشدن ناخن‌ها کمک می‌کند.

از خوردن ناخن‌ها و کشیدن آن‌ها خودداری کنید.

هوای خشک نیز این بیماری را بدتر می‌کند پس سعی کنید در محیط زندگی خود را مرطوب نگه‌دارید.

 

نظر

وبسایت

روش جديد درمان پسوريازيس

روش جديد درمان پسوريازيس

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 مهران کریمی فواید،علائم،خواص اکتبر 23, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *