روش تکثیر سرو خمره ای

روش تکثیر سرو خمره ای

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

روش تکثیر سرو خمره ای

روش تکثیر سرو خمره ای

09358504040

4,900 تومان

این بسته شامل 10 عدد بذر میباشد.

18 در انبار

درخت سرو خمره ای از درختان زیبا و زینتی است. گونه ای درخت سرو است. این درخت بومی چین می باشد. از دختان همیشه سبز است. از طریق بذر و قلمه تکثیر می شود. به صورت بنسای قابل کشت می باشد.روش تکثیر سرو خمره ای

 

درخت سرو خمره ای بومی کشور چین می باشد، این درخت در کشور چین به درخت زندگی مشهور است. دارای برگهای سوزنی می باشد. برگهای این درخت به رنگ سبز روشن می باشد.

این درخت دارای برگهای فلس مانند  کمی پهن و جفت ماند متقابل می باشد.

میوه درخت سرو خمره ای گرد و بیضی مانند و دارای رنگی کبود است.

از این درخت بیشتر برای کاشت تک درخت یا دیوار سبز استفاده می شد.

دارای گونه های مختلف پاکوتاه و پا بلند می باشد.

 

درخت سرو خمره ای را می توانید به صورت بنسای نیز پرورش دهید، برای این منظور پس از تهیه بذر بنسای درخت سرو خمره ای را در گلدان بکارید.

 

تکثیر درخت سرو خمره ای از طریق بذر و قلمه می باشد. بذرهیا یان گیاه قبل از کشت به حدود دو تا چهار ماه سرما نیاز دارند، برای این منظور شما می توانید بذرها را در مخلوطی از کوکوپین و شن مرطوب در یخچال نگه داری کنید و سپس در اواسط اسفند ماه بذر را بکارید و آبیایر کنید. پس از حدود یک ماه بذر جوانه می زند و رشد خود را آغاز می کند. برای قلمه زنی نیز از شاخه های چوبی استفاده می شود. پس از تهیه قلمه شاخ و برگ اضافی را قطع کنید. برای ریشه زنی می توانید از پودرهای ریشه زایی استفاده کنید. پس از تهیه قلمه آن را در شن یا ماسه بکارید. پس از مدتی قلمه ریشه دار می شود و می توانید آن را بکارید.

 

ارتفاع این درخت بین 4 تا 7 سانتی متر می باشد.

 

فاصله کاشت بذرهای این درخت بین 20 تا 40 سانتی متر است.

 

عمق کاشت بذر در حدود نیم سانت می باشد.

 

درخت سرو خمره ای، خاک اسید کم یا قلیایی، لومی، خاک رس را می پسندد. خاک باید از زهکشی مناسبی برخوردار باشد.

 

این گیاه نسبت به سرما مقاوم است و تا دمای 10- را تحمل می کند. در سال اول این گیاه بهتر است در گلخانه نگهدار شود.

 

دوره گلدهی درخت سرو خمره ای یک ماه می باشد، که از اوایل اسفند ماه شروع می شود.

 

به آبیاری متوسط و منظمی نیاز دارد. در برابر خشکی مقاوم است.

 

به نور مستقیم آفتاب نیاز دارد روزانه به 6 تا 8 ساعت نور آفتاب نیاز دارد.

 

برای خرید بذر  و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه شما *

نام *

ایمیل *

روش تکثیر سرو خمره ای

جهت رفاه حال مشتریان و هرچه کمتر شدن هزینه ارسال مرسولات بالای 2.5 کیلوگرم با پست ارسال نمی شود و فقط باید از طریق باربری فرستاده شود. مشتریان محترم که مرسولات آن ها بالای 2.5 کیلوگرم است باید در مراحل خرید این نکته را مدنظر قرار دهند و گزینه پست را انتخاب کنند اما به یاد داشته باشند که مرسولات از طریق باربری ارسال می شود. هزینه باربری در این حالت بسته به وزن مرسوله متغیر و حداقل 25 هزار تومان است.

نکته مهم : در صورت ارسال از طریق باربری، مشتریان محترم می بایست بسته خود را از ایستگاه باربری …. محل سکونت خود دریافت کنند.

ارسال با پست 72 ساعته

کلیه کارت های شتاب

از ساعت 8 تا 17

فقط 7 روز

بالای صد هزار تومان خرید

(فقط بسته های گرمی)

poponik Email address:


نام کاربری یا ایمیل *


گذرواژه *

لطفا پاسخ را به عدد انگلیسی وارد کنید:


ورود

سرو خمره ای بومی چین است و در چین به نام درخت زندگی شناخته می شود، شاید این نام بر اساس طبیعت همیشه سبز و بدون تغییر درخت در آب و هوای سرد و خشک شمال غرب چین باشد .نوع پا بلند این درخت در ایران با نام سرو تبری شناخته می شود و از سوزنی برگان همیشه سبز است.

درخت سرو خمره ای را می توانید به صورت بنسای نیز پرورش دهید، برای این منظور پس از تهیه بذر بنسای درخت سرو خمره ای را در گلدان بکارید. سرو خمره‌ای بومی شمال غربی چین، کره و مناطق همجوار روسیه است اما انسان آن را وارد طبیعت نقاط دیگر دنیا از جمله ژاپن، هند و ایران کرده است.

برگ‌های سرو خمره‌ای فلس ‌مانند به صورت توده‌های مسطح عمودی است که در انتهای شاخه‌ها واقع شده‌اند. سرو خمره‌ای درخت یا درختچه‌ای است کوتاه و بوته‌ای با تاج متراکم، باریک و هرمی‌شکل، دارای شاخه‌های گسترده و بالارونده. پوست تنه آن نازک و به رنگ آجری است.

دارای برگهای فلس مانند به صورت جفت های متقابل و کمی پهن می باشد که به حالت ورقه مانند به رنگ سبز روشن هستند. میوه آن گرد یا بیضی شکل و کبود رنگ است و ترشحات صمغی کبود یا نقره ای سطح آن را فرا گرفته است.از این گیاه به منظور کاشت تک درخت یا دیوار سبز استفاده می شود .فرم درختی آن به ارتفاع 5 تا 7 متر می رسد ، انواع پا کوتاه این گونه رشد کندی دارد و پس از 10 سال به 150 سانتیمتر می رسد .روش تکثیر سرو خمره ای

این درخت خزان ندارد و همیشه سبز است و مخصوص مناطق معتدله تا نیمه سرد است اما با شرایط مناطق گرمسیر نیز سازگاری یافته است .این گیاه برا ی کاشت در کنار خیابان ،پارک های جنگلی و کمربند سبز مناسب نیست اما برای کاشت در وسط بلوار به شرطی که عرض آن بیشتر از 4 متر باشد و درای زهکش مناسب باشد و برای پارک های شهری ،میادین و منازل و اماکن عمومی با فضای سبز و وسعت زیاد مناسب می باشد .


این گیاه مقاوم به شرایط نامساعد و کم آبی و خشکی و سرما است ،مکان های آفتابی را می پسندد. حداقل دمای مورد تحمل 10 – سانتی گراد است. در سال اول رشد بسیار کمی دارد و برای زمستان اول بهتر است در گلخانه بماند و سپس در فصل بهار به فضای باز برده شود.

سروها ،هر دو خاک اسیدی و قلیایی را تحمل می کنند ، اما ترجیح می دهند خاک کمی اسیدی باشد .در انواع خاک ، از خاک رس به لومی شنی رشد خوبی دارند. .خاک مرطوب با زهکش مناسب را ترجیح می دهند ، ماندگاری آب و باتلاقی شدن خاک را تحمل نمی کنند و خیلی زود دچار پوسیدگی می شوند .

برای کاشت و تکثیر سرو نقره ای می توانید از از بذر یا نهال استفاده کنید. برای کاشت بذر آنرا در گلدان و محیط داخل بکارید و از آن مراقبت کنید.

نهال درخت سرو خمره ای را می توانید ابتدا در محیط داخل پرورش داده و برای رشد بهتر و سالم ماندن باید آنرا به حارج انتقال دهید.

پس از انتخاب مکان مناسب، چاله ای عمیق و گسترده در خاک ایجاد می کنیم با مخلوطی از کمپوست و خاک ، زغال سنگ نارس و ماسه چاله را پر می کنیم .سپس به خوبی آبیاری می کنیم تا رشد ریشه های جدید آغاز شود، چند هفته اول خاک باید مرطوب نگه داشته شود ،در دوره گرم و خشک تابستان آبیاری باید منظم و عمیق انجام شود .جهت حفظ رطوبت نیز می توان در سطح خاک از مالچ استفاده کرد .بهتر است سرو خمره ای پا کوتاه را در مکانی کاشت که از وزش باد های گرم و سرد در امان باشد .

برای گیاهان جوان از کودی با درصد «فسفر» بالا استفاده کنید تا ریشه ها به خوبی توسعه یابند ،سرو های بالغ نیاز به کود زیادی ندارند و کود دهی بهتر است هر چند سال یکبار اوایل بهار انجام شود .در صورت مشاهده علائم کمبود می توان از کود متعادل که عناصر غذایی لازم را به نسبت مساوی دارد، استفاده کرد .

دوره گل دهی در این گیاه از اسفند شروع می شود و تا 30 روز ادامه دارد .،میوه دهی در اواخر پاییز و به مدت 30 الی 40 روز می باشد .تکثیر این درخت از طریق کاشت بذر صورت می گیرد. بهترین زمان کاشت بذر در پاییز و در یک قاب سرد می‌باشد.


جهت کاشت سرو خمره ای در گلدان ابتدا دقت داشته باشید که کف گلدان خروجی آب داشته باشد اگر گلدان مورد نظر خروجی نداشت می توانید چند سوراخ در کف گلدان ایجاد کنید

کف گلدان را با کمی پوست برنج (در حد دو سانت) پر کنید این کار باعث می شود کف گلدان گرم بماند و از سرما زدگی بذر ها جلوگیری کند ( پوست برنج در بخش خاک و کود ایباغ موجود می باشد)

سپس خاکی که قرار هست در گلدان پر کنید خاک مرغوب باغچه ای با ماسه رود خانه ای ( دقت داشته باشید ماسه دریا به دلیل دارا بودن نمک کاربردی ندارد ) به صورت مساوی یعنی 50 درصد خاک و 50 درصد ماسه رودخانه ای مخلوط کرده و در گلدان بریزید سپس بذر های مورد نظر را بر روی این خاک با فاطله ای یک سانتی متری قرار دهید و در انتها دقیقا دو برابر سایز بذر بر روی آن ماسه بریزید و در انتها با اسپری اب پاش کاملا گلدان را آب یاری کنید و این کار را روزانه انجام دهید و گلدان را در یک فضای نور گیر قرار دهید. بذرها پس از دو الی 4 هفته اقدام به رویش می کنند

بهترین زمان برای کاشت در فضای آزاد از دهم اسفند ماه الی 10 فروردین می باشد. محل مورد نظر را ابتدا کاملا شخم بزنید و خاک آن را پودر کنید سطح مورد نظر 10 الی 15 سانت از سطح زمین بالاتر باشد ( این کار از آبگرفتگی محل بذر کاشته شده توسط باران جلوگیری میکند

سپس ماسه رود خانه ای بر روی خاک بریزید طوری که محتوای خاک و ماسه به صورت نصف به نصف باشد و کاملا ماسه و خاک را با هم مخلوط کنید.

سپس سطح مورد نظر را کاملا صاف کنید و بذر های مورد نظر را بر روی این سطح بپاشید پس از پایان این کار دقیقا دو برابر سایز بذر بر روی آن ماسه الک شده بپاشید و در انتها آبیاری به کمک یک آبپاش صورت دهید. محل کاشته شده می باید هر روز آبیاری بشود و خاک آن همواره مرطوب باشد. بذر های سبز شده در فصل پاییز می توانید از زمین جدا کرده و به گلدان و یا محل مورد نظر منتقل بفرمایید.

پس از مراقبت از گیاه در چند سال اول ،مهمترین اقدام برای حفظ فرم گیاه هرس است .اکثر مردم تمایل دارند این گیاه را جند بار در سال هرس کنند ،در حالی که هرس بهتر است یک بار در سال در پاییز یا اوایل زمستان انجام شود .اگر هرس در تابستان انجام شود، رنگ شاخه ها به قهوه ای متمایل می شود. اگر هرس در زمستان یا پاییز انجام نشود می توان اوایل بهار زمانی که هنوز جوانه ها ظاهر نشده اند ، هرس را انجام داد.

سرو خمره‌ای را بیشتر به عنوان درختی تزئینی بکار می‌برند. در شمال چین آن را درخت زندگی می‌نامند و گفته شده که بازمانده‌های سروهای خمره‌ای که در پیرامون نیایشگاه‌های بودایی کاشته می‌شده در شمال چین دیده شده. چوب آن امروزه هم در نیایش گاه‌های بودایی هم برای ساختمان‌سازی و هم به عنوان عود بکار می‌رود.بیشتر بخوانید:

آشنایی با روش کاشت بادام درختی و نگهداری از آن


با روش کاشت و تکثیر درخت انجیر آشنا شوید


اصول کاشت درخت دارچین© تمامی حقوق این سایت برای شرکت آرادپرداز محفوظ است ؛ هر گونه استفاده از مطالب دلگرم با رعایت شرایط بازنشر امکان پذیر است.

 

نام انگلیسی: Eastern arborvitaeنام علمی: Thuja occidentalisخانواده: Cupressaceae

مشخصات گیاه

درختی همیشه سبز، برگ های آن در چهار ردیف روی انشعابات کوپک دو لبه قرار دارند، در صورتی که کوبیده شوند عطر تندی از آنها متساعد می شود. مخروط ها مستطیلی، به طول یک سوم اینچ، دارای تعداد کمی (6 الی 10) فلس کوچک، این درخت تقریبا به ارتفاع 20 تا 50 فوت می رسد. پوست درخت رنگ پریده، بد شکل، سبک و چوب آن نرم و با دوام است. این گیاه بیشتر به صورت درختچه زینتی کاشته می شود.روش تکثیر سرو خمره ای

قسمت مورد استفاده: برگ ها.

خواص: سرو خمره ای دارای خواص ضد ویروسی است و جهت درمان زگیل، خال، پولیپ، مورد استعمال داخلی و خارجی قرار می گیرد. این گیاه همچنین برای معالجه سرطان کاربرد دارد و به عنوان ضد تحریک در مورد لینیمان ها استفاده می شود

مواد تشکیل دهنده: سرو خمره ای حاوی روغن فرار، توجون، فلاونوئید ها، تانن ها، موم و موسیلاژ است

 

توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد.

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر پايه دانش فني روز و تجربه چندين ساله در عرصه تولید نشا گياهان دارويي توانسته است تا با توليد کيفي انواع نشا گیاهان دارویی گامي بزرگ در نهادينه کردن فرهنگ جايگزيني روش هاي کشت سنتي با کشاورزي مدرن روز جهان بردارد. لذا از متقاضیان عزیز تقاضا می گردد نسبت به دادن سفارش با آقای سید حسن غیبی به شماره موبایل ۰۹۱۴۷۲۹۷۲۹۵ تماس گرفته و جهت هماهنگی بیشتر اعلام آمادگی فرمایند. شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بعد از عقد قرارداد، در هر میزانی توانایی تولید نشاءهای گیاهان دارویی مانند نعناع فلفلی، مریم گلی دارویی، بادرنجبویه، آویشن باغی، سرخارگل، سنبل الطیب، خار مریم، زوفا، به لیمو و بسیاری از گیاهان دارویی دیگر را دارا می باشد.

شرکت زرین گیاه ارومیه سالانه بالغ بر پنج میلیون عدد نشاء، قلمه و ریزوم گیاهان دارویی را با کیفیت بالا تولید می نماید.

بذر نشاهای تولید شده از شرکت های معتبر آلمانی خریداری شده و از کیفیت بالایی برخوردارند.

لیست بعضی از نشاء های تولیدی شرکت زرین گیاه ( توانایی تولید نشاء انواع گیاهان دارویی را داریم )

آخرین تغییر قیمت: 8 اسفندماه 97

اگر قیمت ها و جدول را به خوبی و کامل نمی بینید جدول را به طرفین بکشید ( اسکرول کنید )

ردیف

نوع نشاء تولیدی

روش تکثیر

نام انگلیسی

نام علمی

قیمت هر عدد نشاء (تومان)

1

نهال کیسه ای گل محمدی کاشان (مخصوص اسانس گیری) 5 تن در هکتار وزن تر

قلمه

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

بالای 5000 عدد قیمت 2000

2

نهال کیسه ای گل محمدی تبریز (مخصوص اسانس گیری) 5 تن در هکتار وزن تر

قلمه

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

بالای 5000 عدد قیمت 2000

3

نهال کیسه ای گل محمدی سرخ (مخصوص خشک کردن)

قلمه

Persian rose, Damask rose

روش تکثیر سرو خمره ای

Rosa damascenae Mill

بالای 5000 عدد قیمت 2500

4

نهال کیسه ای گل محمدی صد پر (هم اسانس گیری و هم خشک کردن)

کشت بافت

Persian rose, Damask rose

Rosa damascenae Mill

بالای 5000 عدد قیمت 6000

5

اسطوخودوس

بذر

Lavender

Lavandula officinalis

400

6

گل راعی

بذر

St. John̕ s wort

Hypericum perforatum

250

7

بادرنجبویه

بذر

Balm

Melissa officinalis

200

8

زوفا

بذر

Hyssop

Hyssopus officinalis L.

200

9

شیشا

بذر

Tansy

Tanacetum vulgare L.

200

10

مریم گلی

بذر

sage

Salvia officinalis

200

11

آویشن باغی

بذر

Thyme

Thymus vulgaris

200

12

سرخارگل

بذر

Purple coneflowers

Echinanaceae purpurea

200

13

فیسالیس دارویی

بذر

Alkekengi

Physalis alkekengi

250

14

آرتیشو

بذر

Artickoke

Cynara scolymus

200

15

خار مریم

بذر

Holy thistle

Silybum marianum

200

16

سنبل الطیب

بذر

valerian

Valeriana officinalis

200

17

گاوزبان ایرانی

بذر

viper̕ s bugloss

Echium amoenum

250

18

مرزنجوش کبیر

بذر

Marjoram

Origanum marjorana

250

19

به لیمو

قلمه

Lippia

Lippia citriodora

500

20

استویا (کشت بافت)

قلمه

Stevia

Stevia rebaudiana

1000

21

ریزوم نعناع فلفلی

ریزوم

Pepper mint

Menthea piperita

خرید بالای 10000 عدد نشاء، قیمت هر عدد نشاء (به غیر از قلمه گل محمدی) طبق جدول بالا می باشد.

خرید بین 1000 الی 10000 عدد نشاء، بسته به نوع نشاء (به غیر از قلمه گل محمدی) قیمت هر عدد نشاء بین 400 الی 1000 تومان می باشد.

خرید زیر 1000 عدد نشاء، بسته به نوع نشاء (به غیر از قلمه گل محمدی) قیمت هر عدد نشاء بین 750 الی 1500 تومان می باشد.

آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشاء انواع گیاهان دارویی هستیم.

 

 

 

Contact with international department: 0098 9187654159

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه می باشد

© www.zarringiah.com 2010-2019

روش تکثیر سرو خمره ای

روش تکثیر سرو خمره ای

9

پیشنهاد شده برای شما :
0 امید طرز تهيه مارس 2, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *