راه درمان ضعيف شدن چشم

راه درمان ضعيف شدن چشم

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

راه درمان ضعيف شدن چشم

راه درمان ضعيف شدن چشم
خانه

موبایل

 

 

راه درمان ضعيف شدن چشم

 

ضعف چشم

ضعف چشم-چه اتفاقي مي‌افتد كه يك‌مرتبه احساس مي‌كنيد چشم‌هايتان ضعيف شده‌اند؟ افرادي كه عينكي هستند، مي‌دانند كه تاري ‌ديد يكي از دلايل مهم ضعف چشم به شمار مي‌رود، البته اين حرف وقتي براي شما بيشتر محسوس خواهد بود كه شماره چشم‌هايتان ده‌دهم يا صفر نباشد.

ولي چرا عده‌اي در سنين پايين و عده‌اي در ميانسالي دچار ضعف چشم مي‌شوند و برخي ديگر تا ساليان سال حتي روي عينك را هم نمي‌بينند.

دكتر افسر فراهاني دستجاني،جراح و چشم‌پزشك دراين‌باره میگوید،مطالعات زيادي در خصوص عوامل موثر در ايجاد عيوب انكساري انجام شده است كه البته در برخي از موارد آن اختلافاتي وجود دارد، به‌عنوان مثال در مورد اثر مطالعه در فاصله نزديك (خواندن و نوشتن)‌ مطالعاتي صورت گرفته است، ولي به طور يقين ارتباطي بين آن و نزديك‌بيني ثابت نشده است ولي اين گونه استنباط مي‌شود كه مطالعه تاثير قابل توجهي در ايجاد نزديك‌بيني ندارد، اما اصولا افراد اجتماعي و آنهايي كه بيشتر مطالعه مي‌كنند، بيشتر دچار عيوب انكساري و ضعف چشم میشوند.

وي اظهار مي‌كند: كار با كامپيوتر يا تلويزيون نتوانسته است ارتباط قطعي به ايجاد نزديك‌بيني را اثبات كند به همين جهت استنباط بسياري از متخصصان اين است كه استفاده از اين وسايل نمي‌تواند عامل عينكي شدن باشد.

 

 

درمان ضعف چشم

 

طبق تحقيقات به عمل آمده رژيم‌هاي غذايي مختلف نتوانسته‌اند ارتباط مستقيم و ثابت‌شده‌اي را بين رژيم غذايي و ايجاد عيب انكساري و ضعف چشم پيدا كنند و استنباط بر اين است كه هيچ رژيم غذايي براي جلوگيري از عينكي شدن يا كم كردن نمره عينك وجود ندارد. چاقي ممكن است در ايجاد دوربيني نقش داشته باشد. با اين حال نقش ثابت شده‌اي را از آن نمي‌توان پيدا كرد.

به گفته دكتر فراهاني دستجاتي، ضربه‌ها از طريق تغيير در ساختمان چشم مي‌توانند ضعف چشم و عيوب انكساري ايجاد كنند، همانند تغييرات بعد از پارگي قرنيه و ترميم آن كه ممكن است به صورت آستيگماتيسم خود را نشان دهد.

وي خاطرنشان مي‌كند:در مسموميت ناشي از بيماري‌هاي تيروئيدي كه چشم‌ها درگير مي‌شوند، ممكن است آستيگماتيسم ايجاد شود و افرادي كه مبتلا به آب مرواريد و آب سياه مي‌شوند يا نوزادان نارسي كه دچار اختلالات چشمي مي‌شوند و خوب درمان نمي‌شوند، بيشتر از ديگران مستعد ايجاد نزديك‌بيني هستند.

دكتر فراهاني دستجاني با بيان اين كه تاكنون آب و هواي گرم،داروهاي ضدافسردگي و ضدحساسيت دليلي بر ارتباط ضعف چشم را اثبات نكرده است، عنوان مي‌كند: ارث نيز رابطه اثبات شده دقيقي با اين مساله ندارد، يعني ممكن است پدر و مادر كاملا سالم داراي فرزنداني عينكي باشند يا بالعكس، حتي در مورد سن نيز ديده شده است كه در برخي موارد نزديك‌بيني تا 30 سالگي افزايش مي‌يابد و مجددا ممكن است بعد از 70 سالگي افزايش پيدا كند.

 

غذاهای تقویت کننده چشم!!همه ی ما می دانیم که چه ویتامین هایی برای چشم لازم است اما ممکن است ندانیم که این ویتامین ها در چه غذاهایی وجود دارند؟

 

Eویتامین شاید باور نداشته باشید یا این طور القا شده باشد كه مواد غذایی در تقویت چشم تاثیر چندانی ندارند،در حالی كه مطالعات نشان داده است،به عنوان مثال ویتامین E یكی از آنتی‌اكسیدان‌های قوی است كه در تقویت چشم و جلوگیری از ضعف چشم موثر است.مقدار توصیه شده ویتامین E در مردان 10 میلی‌گرم و در زنان 8 میلی‌گرم در روز است.بهترین منبع ویتامین E نیز آجیل و روغن‌های گیاهی است.از سوی دیگر سلنیوم به جذب ویتامین ای و ساخته شدن آنتی اکسیدان در بدن كمك می‌كند. غذاهای دریایی حاوی مقادیر زیاد سلنیوم هستند.

 

 

درمان ضعف چشم

 

ویتامین A

از آنجایی كه ویتامین Aدر تقویت چشم و جلوگیری از ضعف چشم از اهمیت بسزایی برخوردار است،آن را در هویج بیشتر از دیگر مواد غذایی می‌توان یافت.بررسی‌ها نشان داده است كه میزان ویتامین Aموجود در یك هویج متوسط،دو برابر مقدار توصیه شده در روز است.پس مصرف این سبزی برای تقویت چشم بسیار موثر است.البته مواد غذایی دیگری نیز وجود دارند كه حاوی مقدار زیاد ویتامینA  و دیگر مواد لازم برای سلامت چشم و جلوگیری از ضعف چشم هستند.

روی

مطالعات دیگری نیز حاكی از آن است كه روی چشم را در برابر شب کوری محافظت می‌كند،زیرا روی بخشی از یك آنزیم است كه تعداد رادیكال‌های آزاد را كم می‌كند،لذا در جذب ویتامینA  موثر است.روی را می‌توان در غذاهای دریایی، جوانه گندم و آجیل یافت.

چربی امگا 3

چربی‌ها نیز برای جلوگیری از ضعف چشم و سلامتی چشم لازم هستند.اسیدهای چرب واحدهای سازنده ی چربی‌ها هستند و بعضی از آنها به این دلیل ضروری خوانده می‌شوند كه بدن نمی‌تواند‌ آنها را بسازد و باید حتما از طریق مواد غذایی تامین شوند.از این رو گفته شده است اسیدهای چرب ضروری در تكامل بینایی نوزادان نقش بسزایی دارند.كمبود این مواد به ویژه چربی امگا 3 در بزرگسالان ممكن است سبب ضعف چشم و كاهش دید شود،حتی مطالعات نشان داده است كه كمبود طولانی مدت آن ممكن است سبب تخریب شبكیه شود،زیرا بدن هر دو نوع اسیدهای چرب ضروری را به پروستاگلاندین ها تبدیل می‌كند كه یكی از اثرات آنها كمك به خروج مایع چشم و تنظیم فشار داخل چشم است.بهترین منبع تامین امگا 3 ماهی است و مقدار توصیه شده دو بار در هفته می‌باشد.به طور كلی مواد غذایی كه برای داشتن چشمی سالم توصیه می‌شوند شامل:روغن کبد ماهی،جگر و که هویج دارای ویتامینA هستند،اسفناج و کلم که لوتئین و گزانتین دارند، فلفل دلمه ای ،كلم،توت فرنگی و پرتقال به دلیل داشتن ویتامین C؛تخمه آفتاب گردان،بادام،فندق كه دارای ویتامینE هستند، همچنین آجیل و غذاهای دریایی نیز از سلنیوم برخوردارند،جوانه گندم و آجیل به دلیل دارا بودن روی،و ماهی كه دارای اسیدهای چرب ضروری است، از مواد غذایی مهم به شمار می‌روند.

منبع: تبیان،جام جم آنلاين


بیشتر بخوانید تا سالم بمانید

راه درمان ضعيف شدن چشم

نگران ریزش موهای خود نباشید

موهایی پرپشت و زیبا داشته باشید

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

خانه >> محصولات >> تقویت چشم

– کمک مؤثر به برطرف نمودن تاری دید

– کمک به درمان ضعیفی چشم

– بهبود فوق العاده در میزان قدرت و پایداری دید خوب هنگام کارهای پر فشار با چشم

– کمک به داشتن قدرت دید خوب و استاندارد در هنگام مطالعه

راه درمان ضعيف شدن چشم

– تقویت چشم ضعیف شده با زدودن خاطرات دید ضعیف در ذهن

– کمک مؤثر به برطرف نمودن آستیگماتیسم

– کمک به داشتن قدرت دید خوب و استاندارد در هنگام رانندگی در شب و روز

– کمک موثر در رفع مشکلات دوربینی و نزدیک بینی

– کمک مؤثر به برطرف نمودن هرگونه مشکلات کور رنگی – تشخیص رنگها

شما با گوش دادن به این سابلیمینال قادر خواهید بود:

اگر به دلایل روانی و خاطرات باقی مانده در ضمیر ناخودآگاه از پذیرش سلامتی چشمانتان مقاومت می کنید (بطور ناخودآگاه) این مقاومت های درونی با گوش دادن به این فایل برطرف می شود.

اگر به خاطر فرم و حالت چشمانتان دچار مشکل هستید نسبت به پذیرش چشمانتان رها می شوید و خودتان را همانطور که هستید می پذیرید و از داشتن چشمانتان لذت می برید.

اعتماد به نفس از دست رفته شما که به بینایی، فرم چشمان شما یا عدم توانایی در انجام کارهایی که به قدرت دید وابسته است به شکل قابل توجهی باز می گردد.

اگر در مراحل درمان مشکلات مختلف مربوط به بینایی و چشم هستید روند درمان را برایتان تسریع و تسهیل می کند.

راه های بسیار ساده و کارآمد درمانی در جهت حصول سلامتی کامل به طور ناخودآگاه سر راهتان قرار می گیرد و شما مجبور نیستید تحت جراحی ها و روش های درمانی پر هزینه و استرس زا قرار بگیرید

با گوش دادن به این فایل تمام مسیرهایی که منجر به سلامتی و افزایش قدرت دید و رفع مشکلات چشمی و بینایی و پذیرش خودتان است در پهنای هشیاری شما قرار می گیرد و شما در مسیر سلامت کامل بینایی قرار می گیرید

بدون نیاز به تلاش خاصی.

با سابلیمینال تقویت بینایی سابلیمیران بهترین تقویت کننده چشمان شما

می توانید هر زمان که مایل بودید و مشغول فعالیتهای روزانه بدون تمرکز بالا هستید فایل را پلی کنید و احتیاجی به تمرکز و دقت در هنگام گوش دادن نیست و شما باید تنها در محیطی قرار بگیرید که این فایل در حال پلی شدن می باشد.

فایلهای پیام های پنهان طوری طراحی شده اند که شنوایی عادی ما تنها زمزمه هایی از یک سری جملات را حس می کند ولی ضمیر ناخودآگاه ما تمام آنها را به خوبی درک می کند و به عنوان واقعیت جدید جسمی یا ذهنی می پذیرد و شروع به پیاده سازی آن می کند.

ما به قدرت این محصول ایمان داریم .

حتما فایل توضیحات همراه را که در کنار فایل اصلی در اختیارتان قرار می گیرد دانلود کنید تا با اطلاعات بیشتر نتیجه بهتری بگیرید.

خرید محصول توسط کلیه کارت های عضو شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار خواهد گرفت. خرید از طریق کارت به کارت و یا واریز به حساب نیز امکان پذیر است.

۳۶,۰۰۰ تومان

لطفا در حالت ریلکس گوش کنید تا این دستورات که به طور پنهان در لابه لای صداهای طبیعت(آبشار) هستند و مستقیما وارد ضمیر ناخودآگاه شما می شوند تاثیرات قوی تری داشته باشند.

آلبوم های سلامتی سابلیمیران : همچنین ملاحظه کنید سابلیمینال سلامتی و تعادل بدنی با استفاده از تلقینات قدرتمند

آلبوم های سلامتی سابلیمیران : همچنین ملاحظه کنید سابلیمینال سیکل قاعدگی منظم و سالم

آلبوم های  سلامتی سابلیمیران : همچنین ملاحظه کنید محصول بی نظیر ترک سیگار

آلبوم های  سلامتی سابلیمیران : همچنین ملاحظه کنید محصول بی نظیر درمان لکنت زبان در هر سن

آلبوم های سلامتی سابلیمیران : همچنین ملاحظه کنید سابلیمینال بارداری موفق و افزایش قدرت باروری زنان

فایل های پیام های پنهان چیست ؟

اگر بخواهیم خیلی ساده برایتان توضیح دهیم فایلهای پیام های پنهان نوعی تلقین کننده محسوب می شوند. یکی از کاربردهای هیپنوتیزم تلقین هست.

منتها تلقیناتی که توسط پیام های پنهان منتقل شوند میزان تاثیرگذاری آن ، قدرتش و سرعت انجام تغییرات القا شده ، خیلی بیشتر از تلقیناتی هست که در حالت عادی توسط خودمان و یا دیگران به ما می شود.

درک و پیاده سازی تلقینات هم توسط ضمیر ناخودآگاه در جسم و روان ما راحت تر و قوی تر صورت می گیرد.

فرامین موجود در این فایل ها ضمیر خودآگاه را دور می زنند.آنها برای شنوایی خودآگاه و عادی ما چیزی شبیه به نجواهای آرام و کمی نامفهوم هستند اما ضمیر ناخودآگاه ما به راحتی آنها را درک می کند.

آنها مستقیما وارد مغز ناخودآگاه ما که مرکز مدیریتی جسم و روان ماست می شوند.بیشتر کنش ها و واکنش ها در بدن ما تحت کنترل ضمیر ناخودآگاه است. از تنظیم ضربان قلب ما در حین ورزش و یا استراحت ، تا واکنش ما به ترسها و … همگی تحت کنترل ضمیر ناخودآگاه است.

در تلقینات ساده اگر چند بار به خودتان بگویید که ” من سرم درد می کند ” با وجود اینکه ضمیر خودآگاه  نادرست بودن این جمله را می داند ولی با این حال ناخودآگاه که فاقد تجزیه و تحلیل یا منطق محیطی (Logic) هست شروع به کمی فعل و انفعالات در بدن می کند.

این فعل و انفعالات موجب احساس سنگینی و سردرد می شود  و در صورت تداوم کم کم شما احساس سنگینی در سر و کمی سردرد می کنید!

امیدواریم با این مثال ساده قدرت ضمیر ناخودآگاه را درک کرده باشید. هدف ما در سابلیمیران  استفاده  از این قدرت و تواناییست و کارکرد فایل های ما  در واقع برنامه ریزی مجدد این ضمیر به دلخواه و تحت کنترل ماست .

راه درمان ضعيف شدن چشم

آلبوم های سلامتی سابلیمیران : همچنین ملاحظه کنید سابلیمینال درمان دیابت ( قند خون )

آلبوم های سلامتی سابلیمیران : همچنین ملاحظه کنید سابلیمینال درمان پوکی استخوان

آلبوم های  سلامتی سابلیمیران : همچنین ملاحظه کنید سابلیمینال  قلب سالم

آلبوم های سلامتی سابلیمیران : همچنین ملاحظه کنید سابلیمینال درمان سرطان

آلبوم های سلامتی سابلیمیران : همچنین ملاحظه کنید سابلیمینال درمان ام اس

لطفا تمامی سوالات و نظرات خود را در قسمت دیدگاه ها برای ما بنویسید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ می دهیم.

امیدمحمدی – 2018-05-25

آیا امکانش هست که محصولی برای بزرگ و برجسته شدن چشمها تولید بشه؟

سابلیمیران – 2018-05-25

سلام تنها تولید اختصاصی در این مورد انجام می شه

موسی جنیدی – 2018-06-08

سلام و خسته نباشید من یک دو هفته ای هست که این سابلیمینال رو تهیه کرده ام و انرژی خوبی رو به چشمانم داده. این یکی از اولین محصولاتی است که از سایتتون خریداری کردم و دلیل آن این است که می خواهم به لطف خداوند چشمانم را با روش های مختلف بهبود بدم و عینک رو کنار بگذارم. میخواستم یکی از تجارب خودم دراین رابطه برای شما عزیزانم و دیگر دوستان در میان بگذارم. من بیش از ۲۱ سال است که برای دید دور از عینک استفاده میکنم و بدون آن نمیتوانم رانندگی کنم یا حتی یک آشنا را از فاصله زیاد تشخیص دهم. چند سال پیش که باید به قراری میرسیدم و بسیار تاخیر داشتم با عجله از خانه بیرون آمدم، سوار ماشین شدم و به طرف مقصد حرکت کردم. بعد از حدود نیم ساعت رانندگی در میان یکی از اتوبانهای تهران ناگهان متوجه شدم که عینک ندارم و به حدی از این اتفاق دچار استرس شدم که همان لحظه احساس کردم دیگر حتی ماشین جلویی ام را که چند متر بیشر با من فاصله نداشت، نمیبینم. با کلی دردسر خودم را به مقصد رساندم و موقع برگشت نمیدانستم که باید چکار کنم. قبل از اینکه من متوجه این بشوم که عینک ندارم بدون هیچ مشکلی رانندگی میکردم و همان موقع بسیار به این موضوع فکر کردم که وابستگی من به عینک کاملا روانی است ولی از آنجایی که آگاهی خاصی نسبت به این مسائل نداشتم این اتفاق گذشت و آن را فراموش کردم. حالا که به آن روز فکر میکنم میبینم که این یک نشانه روشن از مسائلی است که در سابلیمینال های متفاوت به آن ها اشاره میکنید. ضمنا از میزان لذتی که از سابلیمینال هماهنگی ذهنی بردم زبانم قاصر است .ان شااله که در این شبهای عزیز به تمام خواسته های تان دست یابید.

raha – 2018-06-22

سلام این محصول جهت روشن شدن رنگ عنبیه ی چشم کاربرد دارد؟

سابلیمیران – 2018-06-25

سلام خیر

مهدی – 2018-07-21

سلام من چشم چپم نمره بالای ۱۰ دارد،با این محصول چقدر بهبود پیدا میکنم و آیا امکان بهبودی کامل برای چشم وجود دارد؟

mizbanfa – 2018-07-23

سلام و وقت بخیر .قطعا کمک زیادی خواهد کرد ولی اینکه دقیق این نمرات رو بگیم خدمتتون امکانش نیست.

سپیده – 2018-07-30

سلام همسر من هر چشمش فقط یک نمره بینایی داره و کوررنگی هم داره،به نظر شما این محصول کمک میکنه؟

سابلیمیران – 2018-07-31

سلام بله کمک زیادی خواهد کرد

maryam – 2018-08-30

سلام نزدیک دوماهه به این آلبوم گوش میدم یکم تاری دید داشتم الان کم کم داره رفع میشه به نظرتون به کمک این فایل من میتونم کلا عینکمو بزارم کنار ؟ نمره هر کدوم از چشام ۱ هستش

سابلیمیران – 2018-08-30

سلام و وقت بخیر نمیشه دقیق گقت ولی از شواهد برای شما پیداست که در صورت تداوم حتما نتایج بهتری خواهید گرفت

baran – 2018-09-02

سلام . میخاستم بدونم محصولی هست که تیرگی و هاله زیر چشم رو که در اثر استفاده زیاد از عینک و کمی هم ژنتیکی ایجاد شده رو از بین ببره؟؟

سابلیمیران – 2018-09-04

سلام و وقت بخیر همین محصول. و یا درشت شدن چشم موثرن

رضا – 2018-09-16

با سلام من میتونم فایل ها رو تو پس زمینه بزارم پخش بشه حین کار با کامپیوتر وکارهامو انجام بدم و ویدئو های آموزشی خودمو ببینم و مشغول انجام کارهام باشم درسته طرز استفاده م؟ این نوع استفاده درسته؟ چون من معمولا پشت کامپیوتر هستم و باید فایل های آموزشی ببینم

سابلیمیران – 2018-09-16

سلام و وقت بخیر . بله مشکلی نیست اگر سردرد گرفتین فقط اصلاحش کنید

رها – 2018-10-25

محدویدت سنی داره؟

سابلیمیران – 2018-10-25

سلام خیر

مهرداد – 2018-11-13

سلام من امروز محصول شما رو خریدم و شروع کردم به گوش دادن

راستش من مشکل قوز قرنیه دارم میخواستم ببینم آیا گوش دادن به این فایلها می‌تونه کمکی به من بکنه؟ من در طول روز هنگام کارم که با کامپیوتر هست به فایلها گوش میدم در هنگام خواب هم با هندزفری به فایلها گوش میدم

سابلیمیران – 2018-11-13

سلام و وقت بخیر. بله. در خواب تاثیرش تایید شده نیست. سلامت باشید

mefa201 – 2018-11-13

عرض سلام. در همون بیداری به نظر شما ایا تاثیری برای بنده داره ؟! من امروز دومین روزی هست که دارم گوش میکنم. ضمن اینکه مشغول به برنامه نویسی هستم و تمرکزی روی جملاتی که در فایل بیان میشه ندارم و فقط اینها رو میشنوم. ایا به این شکل استفاده کردن فایده داره ؟

سابلیمیران – 2018-11-14

سلام بله . نیازی به تمرکز هم نیست

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه شما *

نام *

ایمیل *

کانال تلگرام سابلیمیران: [email protected]

آیدی تلگرام ادمین:[email protected]

ایمیل: [email protected]

برای ارتباط با ما از طریق روش ها و شبکه های اجتماعی دیگر لطفا به صفحه پشتیبانی و ارتباط با ما مراجعه کنید

اگر چشمان شما مقداری ضعیف شده است و یا میخواهید دید واضح و خوبی داشته باشید میتوانید از این مقاله استفاده کنید . برای تقویت چشم باید از تمرین و مواد غذایی مفید برای بینایی استفاده کرد . البته بعضی از مکمل ها و قرص های تقویتی برای چشم وجود دارند که به تمامی آنها اشاره می کنیم . اول از همه تمرین برای تقویت بینایی و سپس مواد غذایی و گیاهان موثر در تقویت چشم را گفته ایم .

تمرین اول :

یک عدد روی مداد نوشته و روی آن تمرکز کنید .  مداد را جلوی صورت خود به اندازه طول بازو نگه دارید . تا زمانی که کاملا روی مداد تمرکز نکرده اید به مرحله بعد نروید . مداد را در مستقیم نگه دارید .

راه درمان ضعيف شدن چشم

به آرامی مداد را به صورت خود نزدیک کنید . فقط روی نقطه عدد مورد نظر تمرکز کنید و سعی کنید روی خط مستیقم مداد را حرکت دهید .

وقتیکه عدد ۲ تا شد چشمان خود را ببندید ( مانند عکس ) . در این زمان جای مداد را تغییر ندهید و فقط به مدت چند ثانیه ( حداقل ۵ ثانیه ) چشمهای خود را بسته یا نقطه دیگری را نگاه کنید .

دوباره به مداد نگاه کنید . بعد از استراحت دادن به چشم دوباره به مداد نگاه کنید و روی عدد دوباره تمرکز کنید . آرام آرام مداد را از چشم خود دور کنید تا جایی که دستتان کاملا باز شود . روزانه ۵ تا ۱۰ دقیقه اینکار را انجام دهید .

تمرین دوم :

برای داشتن دید بهینه و جلوگیری از خستگی چشم تمرینات زیر را انجام دهید . در هنگام بیدار شدن ، قبل از خواب و در هنگام خستگی چشم این تمرین ها را انجام دهید . قبل از انجام تمرینات زیر ستهای خود را بشورید .

چشمان خود را ۱۰ بار درجهت عقربه های ساعت بچرخانید ، سپس ۱۰ بار در جهت مخالف عقربه های ساعت بچرخانید .

دستان خود را به یکدیگر بمالید تا گرم شود ، سپس به مدت ۱۰ ثانیه روی چشمان خود قرار دهید . ۳ بار اینکار را تکرار نمایید .

ماساژ دادن شقیقه  و پیشانی و زیر چشم : با انگشت شست خود و با حرکات چرخشی ( ۲۰ بار ) مکان های گفته شده را ماساژ دهید .

از مواد غذایی مناسب برای تقویت سلامتی چشم استفاده کنید . البته فقط استفاده از رژیم غذایی مناسب نمیتواند به تنهایی تغییر زیادی  در بینایی انجام داد اما باید مطمئن شوید که مواد غذایی ضروری برای چشم را مصرف میکنید . سعی کنید از مواد غذایی زیر در رژیم غذایی خود استفاده کنید :

بتاکاروتن ، لوتئین و زیگزانتین : سبزیجات با برگ های تیره ، کدو تنبل ، سیب زمینی شیرین و هویج

سولفور ، لسیتین و سیستئین : سیر ، پیاز و کبر

سبزیجاتی مانند : کلم پیچ ، برگ چغندر و اسفناج

امگا ۳ : تن ماهی ، ماهی ، دانه های کتان و مغز گردو

میوه های اسیدی : پرتغال ، لیمو ، لیمو ترش و گریپ فروت

پروتئین غیر گوشتی : موز ، لوبیا و آجیل

مولتی ویتامین های حاوی : ویتامین A ، امگا ۳ ، لوتئین ، زینک و ویتامین های C و E

سیگار نکشید . سیگار کشیدن میتواند باعث ایجاد بیماری هایی مانند آب مروارید و تباهی لکه زرد در سالهای آینده شود .

از عینک آفتابی خوب استفاده کنید . مانند سیگار کشیدن نور فرا بنفش بیش از حد موجب بیماری هایی مانند آب مروارید و تباهی لکه زرد در سالهای آینده میشود . از عینک های آفتابی که ضد اشعه های UVB و UVA هستند استفاده کنید . از عینک آفتابی فیک ( قلابی ) و بی کیفیت استفاده نکنید زیرا باعث زدن ضربه بیشتری به چشم خواهد شد .

خستگی چشم را کاهش دهید . مانند تمام عضلات دیگر عضلات چشم نیز در صورت زیاد کار کردن خسته خواهند شد . از راهکارهای زیر برای جلوگیری از خسته شدن چشم استفاده کنید :

از روش ۲۰-۲۰-۲۰ استفاده کنید . اگر برای مدتی به مانیتور یا صفحه موبایل خیره میشوید بعد از هر ۲۰ دقیقه به جسمی در فاصله ۲۰ فوتی ( ۶ متری ) به مدت ۲۰ ثانیه نگاه کنید .

پایین آوردن نور صفحه نمایشگر : نور مانیتور یا تلویزیون را روی حالت کم قرار دهید .

نوشته ها را بزرگ کنید : اگر از کامپیوتر استفاده میکنید زوم کنید اگر هم میخواهدی با برگه کاغذ بخوانید درشت پرینت بگیرید .

پلک زدن را فراموش نکنید : در هنگام کار کردن با موبایل و کامپیوتر بسیار کمتر پلک میزنیم . بنابراین سطح چشم خشک میشود و باعث خارش و سوختن آن خواهد شد . به طور طبیعی هر دقیقه ۱۲ الی ۱۵ بار پلک زده می شود بنابرای ن در هنگام استفاده از اینگونه وسایل این مقدار را حفظ کنید .

بیشتر از ۴ ساعت از تلویزیون و وسایل مشابه استفاده نکنید .

آبان ۵, ۱۳۹۷ در ۳:۳۹ ب.ظ

ممنونم

پاسخ دادن

راه درمان ضعيف شدن چشم

اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۷ در ۳:۰۸ ب.ظ

سلام این تمرین هاچشم هایی که شمارشون۱ویا۲هست روکاملادرمان میکنه؟ درضمن تاچندوقت این تمرین هاروانجام بدیم؟

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

پوست اطراف چشم نازک تر و بسیار حساس تر از دیگر مناطق بدن است . درو چشم ممکن است پف کند ، خ…

چگونه سیگار را ترک کنیم ؟ ترک کردن سیگار کار بسیار سختی میباشد . …

برای بعضی افراد سوسک ها از شیر نیز ترسناک تر میباشند بنابراین خیلی مهم …

انتخاب پودر پروتئین مناسب به عواملی مانند : زمان مصرف ، نوع ورزش ، …

ماکروفر نیز مانند بقیه وسایل نیاز به تمیز کردن دارد . به دلیل فضای …

ناخن خوردن در هر سنی امکان دارد رخ بدهد ، از کودک ۲ ساله …

تمامی مطالب این سایت ترجمه شده از سایتهای خارجی معتبر مانند:
ehow و
wikihow میباشد ،
بنابراین کاملا قابل اعتماد ، انحصاری و جدید است.

ورود

نام کاربری یا نشانی ایمیل

رمز

مرا به خاطر بسپار

انتخاب صفحه

ارسال شده توسط admin | ۱۸ دی ۱۳۹۶ | دهان و دندان و چشم | 0 |

آیا احساس می کنید قدرت بینایی شما نسبت به قبل کم شده است! بهترین راه درمان ضعیفی چشم چیست؟ برای تقویت چشم چه کار باید کرد ؟علائم و نشانه های ضعف چشم چیست؟ درمان ضعیفی چشم بدون عینک و عمل چگونه است؟

ضعیف شدن چشم ممکن است در سن پایین یا سن بالا اتفاق بیافتد.درمان ضعیفی چشم نیز متفاوت می باشد. قبل از هر اقدامی ابتدا علائم و نشانه های ضعیف شدن چشم را خوانده .سپس روش هایی که باعث افزایش قدرت بینایی می شود .و از ضعیف شدن چشم جلوگیری می کند را رعایت فرمایید.

راه درمان ضعيف شدن چشم

. پس از خواندن این مقاله(درمان ضعیفی چشم و علائم آن)، حتماً به چشم‌ پزشک مراجعه کنید. و مشکل خود را با او در میان بگذارید. شاید پزشک متخصص چشم صلاح ببیند که از عینک استفاده کنید. یا روش درمانی دیگری را به شما پیشنهاد کند.

ولی نکته قابل تعمل این می باشد که پیشگیری همیشه بهتر از درمان می باشد.با یادگیری علائم ضعیف شدن چشم و راه های درمان و تقویت آن از چشمانتان مراقبت نمایید.

در ادامه نشانه های ضعف چشم را بیان کردیم.نشانه های ضعیف شدن چشم در افراد مختلف متفاوت می باشد.

علائم ضعیف شدن چشم

یکی از نشا نه های ضعیف شدن چشم‌ها، خستگی چشم می باشد. گاهی شغل افراد یا رشته تحصیلی‌شان، فرد را وادار می‌کند که از چشم‌های خود بیش‌ازاندازه کار بکشد. به‌عنوان‌مثال افرادی مانند خیاط‌ها، راننده‌ها و دانشجوها در معرض خستگی چشم قرار دارند.

باید توجه داشته باشید که فردی که به خستگی چشم مبتلا می باشد، با تمرکز روی مطالعه و کار، سردرد می‌گیرد، کلافه می‌شود و چشم‌هایش تار می‌بیند. خستگی چشم را می‌توان در مراحل اولیه درمان کرد.

نشانه ضعیف شدن چشم

ضعیف شدن چشم‌ها با تاری دید آغاز می‌شود. تاری دید، یکی از اصلی‌ترین و مشخص‌ترین نشانه‌های ضعیف شدن چشم‌ها است. هرچه تاری دید بیشتر باشد چشمان فرد نیز ضعیف‌تر است.

اگر پس از خیره شدن به اجسام و پدیده‌های پیرامون خود شقیقه‌هایتان درد گرفت یعنی چشم‌های شما ضعیف شده است و باید عیوب بینایی خود را با نظر پزشک برطرف کنید.

سردرد یکی از علائم ضعیف شدن چشم

ابتلا به سردرد می‌تواند زنگ خطر ضعیف شدن چشم‌ها باشد. ضعیف شدن چشم در افرادی که درجاتی از دوربینی و آستیگماتیسم دارند، با سردرد همراه است. معمولاً این افراد، با انجام کارهایی مانند مطالعه، تماشای تلویزیون، کار با کامپیوتر، خیاطی، رانندگی و انجام کارهای هنری به سردرد دچار می‌شوند.

سردردهایی که ناشی از ضعف بینایی باشند، با سردردهای میگرنی و عصبی متفاوت هستند. سردردهای ناشی از ضعیف شدن چشم‌ها در ناحیه پیشانی به وجود می‌آیند، پس از انجام کارهای ظریف یا سخت به وجود می‌آیند، شدید نیستند و با استراحت خوب می‌شوند.

اگر ناگهان حس کردید که پدیده‌ای نورانی شبیه برق‌گرفتگی یا صاعقه را مشاهده کردید، باید فکری به حال چشم‌های خود کنید. این حالت‌های گذرا را جدی بگیرید و با چشم‌پزشک در میان بگذارید.

این اتفاق را جدی بگیرد؛ حتی اگر به‌ندرت لکه‌هایی در جلوی چشم مشاهده می‌کنید، ضروری است به چشم‌پزشک مراجعه کنید تا چشمان شما را معاینه کند.

یکی دیگر از علائم ضعیف شدن چشم، این است که فرد هنگام مشاهده اجسام اطراف خود، حس می‌کند تار مو یا تارعنکبوت جلوی چشمم ظاهر شده است.

در دید شخص مبتلا به حالت مگس پران، سایه‌های مزاحم و توخالی وجود دارند. شخصی که به مگس پران دچار است، ذرات کوچک غبار مانندی را جلوی چشمانش می‌بیند که بالا و پایین می‌روند و با وجود پلک زدن‌ها همچنان مانند یک سایه کوچک در جلوی چشم‌ها قرار دارند. پیدایش حالت مگس پران یکی از نشانه‌های ضعف بینایی است.

حالا با توجه علا ئمی که در رابطه با ضعیفی چشم به شما بیان کردیم.اگر حس می‌کنید چشم‌های شما ضعیف شده است، بهتر است هرچه زودتر به چشم‌ پزشک مراجعه کنید. و با کمک او از ضعیف‌تر شدن چشم‌هایتان پیشگیری کنید.

پس از پژوهش‌های متعدد، هنوز ارتباطی میان ارث و عیوب بینایی به اثبات نرسیده است؛ پس سالم بودن چشمان پدر و مادر شما ربطی به عینکی شدن شما ندارد. ممکن است متخصص تشخیص بدهد که از عینک استفاده کنید یا چند روزی به چمان خود استراحت بدهید، بهتر است به راهنمایی‌های چشم‌پزشک عمل کنید تا زودتر بهبود پیدا کنید.

رژیم غذایی در سلامت چشمان بسیار مؤثر است. در این مقاله که برای شما آورده‌ایم، ۵ ماده غذایی را برای بهبود عملکرد چشم‌ها معرفی خواهیم کرد. این ۵ خوراکی را هرروز مصرف کنید و تأثیر فوق‌العاده آن‌ها را ببینید. در این مقاله ما موادی مانند هویج، پرتقال، تخم‌مرغ، سبزیجات با برگ تیره و دانه‌های روغنی را برای تقویت چشم‌ها به شما پیشنهاد کرده‌ایم.

پرتقال:

پرتقال ماده ای موثر در درمان ضعیفی چشم و تقویت چشم می باشد چرا چون ویتامین C دارد

ویتامین C، جریان خون مناسب را در بدن و به‌ویژه در چشم‌ها برقرار می‌کند. ویتامین C، در مرکبات وجود دارد و برای سلامتی عدسی چشم‌های شما بسیار مفید است.

هویج:

درمان ضعیفی چشم و تقویت ضعف چشم با هویچ

هویچ از جمله مواد غذایی مفید در تقویت چشم می باشد چرا چون دارای ویتامین A می باشد.

ویتامین A، به‌عنوان یک آنتی‌اکسیدان قوی، از سلول‌های بدن از جمله سلول‌های چشمی‌ در مقابل آسیب‌ رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند. هویج سرشار از ویتامین A است. هم‌چنین مقدار فراوانی از بتا کاروتن و لوتئین در هویج وجود دارد که از چشم در برابر اشعه‌های خورشید محافظت می‌کند.

دانه‌های روغنی:

وجود ویتامین E در بدن، مانع از بروز اختلالات ته چشم از جمله تخریب نقطه زرد چشم و بیماری تخریب ماکولا می‌شود. دانه‌های روغنی، بذرها و مغزها منبع ویتامین E هستند.

تخم‌مرغ:

ویتامین B1 برای عملکرد سریع ماهیچه چشمی ‌و تعادل در حرکات چشم مفید است. این ویتامین، عملکرد چشم شما را بهبود می‌بخشد. با مصرف روزانه تخم‌مرغ، ویتامین B1 بدن شما تأمین خواهد شد.

سبزیجات با برگ تیره:

اسفناج، کلم پیچ، کلم بروکلی، گل‌کلم و انواع کلم‌ها زیرمجموعه‌هایی از سبزیجات با برگ تیره هستند. این سبزی‌ها مانع از ضعف بینایی و اختلال در عملکرد چشم می‌شود.

 

منبع: لوناتو

راه درمان ضعيف شدن چشم

اشتراک گذاری :

امتیاز

۲۰ دی ۱۳۹۶

۱۰ آذر ۱۳۹۶

۱۵ آذر ۱۳۹۶

۱۷ دی ۱۳۹۶

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 دیدگاه

وبسایت

طراحی شده توسط Elegant Themes | قدرت یافته با WordPress

هفته گذشته پروژه تولید انبوه بیوایمپلنت های چشمی توسط رئیس جمهور افتتاح شد . این بیوایمپلنت های چشمی برای اولین بار در جهان در کشورمان به تولید انبوه می رسد.

راه درمان ضعيف شدن چشم

راه درمان ضعيف شدن چشم

9

پیشنهاد شده برای شما :
0 mojtaba فواید،علائم،خواص نوامبر 4, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *