دوز مصرف تاموکسیفن در بدنسازی

دوز مصرف تاموکسیفن در بدنسازی

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

دوز مصرف تاموکسیفن در بدنسازی

دوز مصرف تاموکسیفن در بدنسازی

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آنتی استروژنها


NolvadexSubstance: Tamoxifen10 mg/tab


 


تاموکسی فن یک داروی آنتی استروژن است که رسپتورھای استروژن بدن بلوکه میکند . این دارودرپزشکی برای بیماران مبتلا به سرطان سینه بکار میرود . معمولا در بین دو دوره آنابولیک ورزشکاران تا موکسی فن مصرف میکنند . زیرا این دارو از بروز عوارض زنانه نظیر بزرگ شدن سینه در مردان ورزشکار جلوگیری کرده و ھمچنین سبب آزاد سازی گنادوئروپین نیز میشود و تولید مجدد تستوسترون در بیضه ھا شتاب میبخشد و بدین ترتیب کاھش بافتھای ماھیچه بدن را پس از کنار گذاشتن استروئیدھا محدود میکند. ھمچنین تنھا آنتی استروژنی میباشد که میتواند توسط خانم ھای ورزشکاردر دوره ھای کاھش وزن و خشک کردن چربی ھا ھمراه با داروھای مقلدسمپاتیک و دیورتیک ھا و ھورمون تیروئید استفاده گردد . تا کار سوخت چربی ھا را با کم کردن استروژن بدن ورزشکاران خانم آسان تر ک ند زیرا استروژن ھا باعث احتباس آب در بدن و ھمچنین افزایش چربی میگردند و با مھار آنھا روند سوزاندن چربی ھا آسان تر خواھد شد .میزان مصرف نولوادکس ١٠ تا ٢٠ میلی گرم در روز می باشد و مدت زمان مصرف ٣ تا ٧ ھفته میتواند ادامه پیدا کند زیرا بدن براحتی قابل به تحمل آنتی استروژن فوق بدن عوارض جانبی می باشد .تا کنون راجع به فواید استفاده از داروھای کمکی که به عنوان آنتی استروژن برای تقلیل عوارض جانبی مصرف استروئید ھا مصرف میگردند بحث کردیم . اما باید گفت ھیچ داروی شیمیایی وجود ندارد که عوارض جانبی نداشته باشد و لی این عوارض جانبی وقتی بیشتر بروز خواھند کرد که نادرست از این دارو ھا استفاده کنیم . مصرف بالاتر از مقدار گفته شده برای ھر آنتی استروژن و ھمچنین مصرف آنھا در دوره ھای طولانی باعث بروز عوارض جانبی شبیه به مصرف استروئیدھا میگردد چون ھمانطور کھ بھ تفصیل گفتھ شد آنتی استروژن ھا نیز به طور غیر مستقیم توسط تحریک ھیپوفیز برای ساختن گونادوتروپین و تاثیر ال اچ بربیضه ھا میزان تستوسترون طبیعی بدن راافزایش میدھند .بعلاوه برعوارضی که برای استروئیدھا ذکر شد بروزعوارض زیرالبته در دوزھای بالا و طولانی مدت برای آنتی استروژن ھا گزارش شده است :جوشھای پوشی , نارسایی در دید چشمان , سستی و بیحسی , سرخ شدن چھره .البته باید دانست عوارض فوق بسیار نادر بوده و ھمچنین پس از قطع داروھیچ عارضه ای باقی نمی ماند ( بر خلاف ھورمون ھا که عوارض پس از مصرف تا مدت طولانی وجود خواد داشت )

  توجه : قیمت این دارو بالا بوده ودر بازار جهانی به نام هایدوز مصرف تاموکسیفن در بدنسازی

   Ledetram ,  Ceadon ,  defarol , Embolon , Kessar , و….. به فروش می رسد. 


در داروها ۲۷ مهر ۱۳۹۶تاموکسیفن ممکن است به عنوان درمان کمکی (بعد از عمل جراحی موفقیت آمیز) در زنان و یا مردان با غدد لنفاوی منفی و یا غدد لنفاوی مثبت در سرطان سینه تجویزشود. سرطان با گیرنده های استروژن و پروژسترون مثبت با احتمال بیشتر از تاموکسیفن بهره مند میشوند. تاموکسیفن خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد.

 


داروهای ضد سرطان مختلفی توسط متخصصین و داروسازان ساخته شده است که هرکدام از آن ها دارای موراد مصرف خاص و عوارضی هستند. یکی از این داروها تاموکسیفن که برای بهبود سرطان پستان استفاده می شود. در این مقاله با تاموکسیفن و نحوه مصرف و عوارض جانبی این داروی ضد سرطان آشنا می شوید.دوز مصرف تاموکسیفن در بدنسازی

تاموکسیفن یک داروی هورمون درمانی است. این دارو به عنوان یک “ضد استروژن” طبقه بندی شده است.

تاموکسیفن ممکن است به عنوان درمان کمکی (بعد از عمل جراحی موفقیت آمیز) در زنان و یا مردان با غدد لنفاوی منفی و یا غدد لنفاوی مثبت در سرطان سینه تجویزشود. سرطان با گیرنده های استروژن و پروژسترون مثبت با احتمال بیشتر از تاموکسیفن بهره مند میشوند. تاموکسیفن خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد.

تاموکسیفن ممکن است در متاستاز (سرطانی که گسترش یافته است) سرطان سینه در زنان و مردان تجویز شود.

تاموکسیفن ممکن است در زنان مبتلا به سرطان (کارسینوم) مجرایی درجا (DCIS) که جراحی و پرتودرمانی را تکمیل کرده اند تجویز شود. تاموکسیفن ممکن است خطر ابتلا به سرطان سینه مهاجم را کاهش دهد. خطرات و فواید درمان با تاموکسی فن باید مورد بحث قرار گیرد.

تاموکسیفن ممکن است برای زنانی که در معرض خطر بالای سرطان سینه هستند و یا  برای کاهش بروز ابتلا به سرطان سینهتجویزشود. خطرات و فواید درمان با تاموکسی فن باید مورد بحث قرار گیرد.

تاموکسیفن ممکن است برای درمان سرطان تخمدان نیز تجویز شود.

توجه داشته باشید: یک دارو برای استفاده  خاص تایید شده است ، ممکن است پزشک از داروی مشابه برای مشکلات دیگری که ممکن است برای آنها نیز مفید باشند استفاده کند.


اثر ضد نئوپلاسم: مکانيسم دقيق اثر دارو مشخص نيست. تاموکسيفن ممکن است از طريق انسداد گيرنده‌هاي استروژن در سلولهاي توموري که براي رشد نياز به استروژن دارند، عمل کند. کمپلکس گيرنده استروژن تاموکسيفن ممکن است به داخل هسته سلول توموري انتقال يافته و در آنجا ساخت DNA را مهار کند.

اعصاب مرکزي: سکته مغزي. پوست: تغييرات پوستي. دستگاه گوارش: تهوع، استفراغ، اسهال. ادراري ـ تناسلي: ترشح و خونريزي مهبلي، آمنوره ، سرطان اندومتر، قاعدگي نامنظم، سارکوم رحم. خون: کاهش گذراي تعداد پلاکتها يا گلبولهاي سفيد خون. متابوليک: افزايش کلسيم خون، تغييرات وزن. عضلاني ـ اسکلتي: بدتر شدن کوتاه مدت متاستاز استخواني، درد موقت تومور يا استخوان. تنفسي: آمبولي ريه. ساير عوارض: احتباس مايعات، گر گرفتگي.

آنتي اسيدها مي‌ توانند جذب قرص‌هاي روکش دار روده‌اي را تحت تأثير قرار دهند. توصيه مي‌ شود با ۲ ساعت فاصله گذاري مصرف شوند. بروموکريپتين مي‌ تواند سطح تاموکسيفن را افزايش دهد. ريفامپين مي‌ تواند سطح تاموکسيفن را کاهش دهد. تاموکسيفن مي‌ تواند اثر ضد انعقادي وارفارين را افزايش دهد. توصيه مي‌ شود PT و INR بيمار مانيتور شود. مصرف همزمان داروهاي سايتوتوکسيک مي‌ تواند وقوع حوادث ترومبوآمبوليک را افزايش دهد.

ترشح اين دارو در شير مشخص نيست. با اين وجود، به دليل خطر بروز عوارض جانبي وخيم و کارسينوژن بودن دارو براي شيرخوار، شيردهي در دوران مصرف دارو توصيه نمي‌ شود.

برای اطلاع از مقدار و نحوه مصرف دارو با پزشک مشورت کنید.


قبل از شروع درمان تاموکسیفن، مطمئن شوید که به دکتر خود در مورد داروهای دیگری که مصرف می کنید (از جمله داروهای نسخه دار،داروهای بدون نسخه، ویتامین ها، داروهای گیاهی، و غیره) بگویید، آسپیرین و محصولات حاوی آسپیرین مصرف نکنید مگر اینکه دکتر شما به طور خاص این اجازه را داده باشد.

به مراقب های بهداشتی حرفه ای خود در صورت وجود یک لخته شدگی خون که نیاز به درمان پزشکی دارد، اطلاع رسانی کنید.

به مراقب بهداشتی خود در صورتی که باردار هستید و یا ممکن است قبل از شروع این درمان باردار شده باشید اطلاع رسانی کنید. بارداری در رده بندی D (تاموکسیفن ممکن است برای زنان باردار و یا زنانی که میخواهند باردار شوند خطرناک باشد و باید از خطر بالقوه برای جنین آگاه شوند).

مصرف این دارو را متوقف نکنید مگر اینکه پزشکتان به شما  بگوید. ممکن است دستور مصرف این دارو برای ۵ سال ادامه داشته باشد.

اگر احساس گرگرفتگی پیدا کردید، پوشیدن لباس نازک، ماندن در یک محیط سرد، و قرار دادن پارچه سرد بر روی سر ممکن است علائم را کاهش دهد. اگر از این بدترشدید، و یا وضعیت غیر قابل تحمل شد به ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود خبر دهید.

این دارو باعث حالت تهوع میشود، برای کاهش تهوع، ازداروهای ضد تهوع که توسط دکتر شما تجویز شده است، استفاده نمایید و خوردن وعده های غذایی مکرر کوچک توصیه میشود.

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید.از کرم ضد آفتاب با  SPF ۱۵ (یا بالاتر) استفاده نمایید و  لباس های محافظ بپوشید.

به طور کلی، نوشیدن مشروبات الکلی باید به حداقل برسد و یا به طور کامل اجتناب شود. در این مورد با دکتر خود صحبت کنید.

به مقدار کافی استراحت کنید.


تغذیه خوب داشته باشید.


اگر تجربه علائم یا عوارض جانبی را داشتید، لازم است تا در مورد آنها با تیم مراقبت های بهداشتی بحث نمایید. آنها می توانند داروها ی دیگری  تجویز کنند یا پیشنهادات دیگری ارائه دهند که در مدیریت این گونه مسائل موثر است.


اختلال تخمك گذاري يكي از علل شايع نازايي در زنان است كه از علل عمده عدم تخمك گذاري نيز سندرم تخمدان پلي كيستيك است. داروهاي آنتي استروژني مانند كلوميفن سيترات و تاموكسی فن سيترات به عنوان خط اول درمان در بيمارانPcos استفاده مي‌شوند كه حدود ۲۵درصد بيماران به درمان با كلومفين مقاوم هستند.

با توجه به نتايج به دست آمده، جهت افزايش تخمك گذاري و بارداري در بيماران مبتلا به سندرم تخمدان پلي كيستيك مقاوم به كلوميفن مي‌توان از تاموكسی فن، استفاده كرد.

۳ آذر ۱۳۹۷


۲۵ آبان ۱۳۹۷


۲۲ مهر ۱۳۹۷


۱۷ مهر ۱۳۹۷


۱۶ مهر ۱۳۹۷


۱۵ مهر ۱۳۹۷


۱۵ مهر ۱۳۹۷


دوز مصرف تاموکسیفن در بدنسازی

۹ مهر ۱۳۹۷


۸ مهر ۱۳۹۷


۸ مهر ۱۳۹۷


۸ مهر ۱۳۹۷


۷ مهر ۱۳۹۷


آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

دیدگاه


نام *


ایمیل *


وب سایتدر مورد هورمون وینس ترول شنیده اید؟ عوارض هورمون استانازولبرای بدنسازان چیست؟ وینس ترول چه …


دوز مصرف تاموکسیفن در بدنسازی


آرایش


مدل مو


مدل لباس


اخبار


سبزی خردکنآکاایران,روزنامه,اخبار,خانواده,فال,سرگرمی,آشپزی,شیرنی پزی

246


قرص تاموکسیفن برای مردان,قرص تاموکسیفن برای بارداری,تاموکسیفن در بدنسازی,قرص تاموکسیفن ۱۰ برای مردان,اثر تاموکسیفن بر اسپرم,تاموکسیفن ۲۰,قیمت قرص تاموکسیفن,مصرف تاموکسیفن در بدنسازی,فواید و عوارض تاموکسیفن

تاموکسیفن دارویی است که به‌صورت قرص خوراکی عرضه می‌شود و در فعالیت استروژن، که هورمونی زنانه است، مداخله می‌کند. استروژن احتمال پیشرفت سرطان در پستان را بالا می‌برد. بیش‌تر از ۳۰ سال است که از تاموکسیفن جهت درمان سرطان پستان زنان و مردان استفاده می‌کنند.

این دارو را در درمان بیمارانی که در مراحل اولیه سرطان پستان هستند و همین‌طور کسانی‌که سرطان پستان پیشرفته دارند (سرطانی که در قسمت‌های دیگر بدن نیز گسترش پیدا کرده است) استفاده می‌کنند.

تاموکسیفن به‌عنوان درمان کمکی (که پس از درمان اولیه برای بالا بردن احتمال شفای بیماری اعمال می‌شود)، از بازگشت سرطان پستان اولیه و همچنین گسترش سرطان‌های جدید در پستان پیشگیری می‌کند.

در درمان سرطان پستان پیشرفته، این دارو رشد سلول‌های سرطانی را که در بدن هستند کند یا متوقف می‌کند. بیش از ۱۰ سال است که از تاموکسیفن جهت کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان در زنانی که در معرض خطر بالای این بیماری هستند استفاده می‌کنند. از این دارو در درمان زنانی هم استفاده می‌کنند که کارسینوم مجاری درجا (DCIS)، حالتی غیرتهاجمی که گاهی به سرطان پستان مهاجم می‌انجامد، دارند.دوز مصرف تاموکسیفن در بدنسازی

مکانیسم اثر


اثر ضد نئوپلاسم: مکانیسم دقیق اثر دارو مشخص نیست. تاموکسیفن ممکن است از طریق انسداد گیرنده‌های استروژن در سلولهای توموری که برای رشد نیاز به استروژن دارند، عمل کند. کمپلکس گیرنده استروژن تاموکسیفن ممکن است به داخل هسته سلول توموری انتقال یافته و در آنجا ساخت DNA را مهار کند. فارماکوکینتیک جذب: از راه دستگاه گوارش به خوبی جذب می‌ شود. غلظت پایدار سرمی پس از ۴ـ۳ هفته ایجاد می‌ شود. پخش: پخش دارو و متابولیتهای آن در بافت ‌های بدن و مایعات آن شناخته نشده است. متابولیسم: به میزان زیادی در کبد به چندین متابولیت متابولیزه می‌ شود. دفع: تاموکسیفن و متابولیتهای آن عمدتاً از طریق مدفوع دفع می‌ شوند. نیمه عمر انتشار این دار ۱۴ـ۷ ساعت است. نیمه عمر مرحله نهایی دفع دارو بیش از هفت روز است.

تداخل دارویی: عوارض جانبی اعصاب مرکزی: سکته مغزی. پوست: تغییرات پوستی. دستگاه گوارش: تهوع، استفراغ، اسهال. ادراری ـ تناسلی: ترشح و خونریزی مهبلی، آمنوره ، سرطان اندومتر، قاعدگی نامنظم، سارکوم رحم. خون: کاهش گذرای تعداد پلاکتها یا گلبولهای سفید خون. متابولیک: افزایش کلسیم خون، تغییرات وزن. عضلانی ـ اسکلتی: بدتر شدن کوتاه مدت متاستاز استخوانی، درد موقت تومور یا استخوان. تنفسی: آمبولی ریه. سایر عوارض: احتباس مایعات، گر گرفتگی. مکانیسم اثر: موارد منع مصرف و احتیاط موارد منع مصرف: خانم‌های باردار، حساسیت به دارو، زنانی که جهت کاهش ریسک این دارو را دریافت می‌ نمایند و از ضد انعقادهای کومارینی نیز استفاده می‌ نمایند و یا سابقه DVT و یا ادم ریوی دارند. موارد احتیاط: لکوپنی، ترومبوسیتوپنی. موارد منع مصرف و احتیاط: اثر بر آزمایشهای تشخیصی ممکن است غلظت سرمی کلسیم، BUN، کلسترول، آنزیم‌های کبدی، تیروکسین و تری گلیسیریدها را افزایش دهد. تاموکسیفن می‌ تواند باعث کاهش WBC و پلاکت گردد. تاموکسیفن می‌ تواند تغییراتی در اندکس کاریوپیکنوتیک اسمیرهای واژینال ایجاد نماید و نیز باعث درجات متفاوتی از تأثیر استروژن بر پاپ اسمیر خانم ‌های یائسه گردد.

چطور تاموکسیفن برای درمان سرطان پستان مصرف می شود؟

کار تاموکسیفن به عنوان درمان سرطان پستان، ضد اثرات استروژن است،  زمانی که استروژن باعث شدت رشد سلولهای سرطانی در پستان می شود. این دارو معمولا ضد استروژن نامیده می شود:

به عنوان درمان سرطان پستان این دارو رشد سلولهای سرطانی را که برای رشد و یا گسترش به استروژن نیازمندند را کند و یا متوقف می کند. به عنوان درمان مکمل، به جلوگیری از گسترش و بازگشت (عود) سرطان پستان کمک می کند. تحقیقات نشان داده که زمانی که تاموکسیفن به عنوان درمان مکمل در مراحل اولیه سرطان پستان استفاده شده نه تنها از عود و بازگشت سرطان اصلی جلوگیری می کند بلکه حتی در بسیاری از موارد از گسترش سرطانهای جدید هم جلوگیری می کند. به عنوان پیشگیری، تاموکسیفن نشان داده که می تواند از گسترش سرطان پستان در زنان در معرض خطر هم جلوگیری کند.

فواید دیگر تاموکسیفن:


زمانی که تاموکسیفن به عنوان اثرات ضد استروژنی در بافتهای پستان عمل می کند، مانند یک ماده استروژنی در سیستم های دیگر بدن عمل می کند. بر طبق گزارش انستیتو کانسر امریکا، مصرف تاموکسیفن اثرات مفیدی بر درمان جایگزینی استروژنی دوره یائسگی مانند کند کردن روند کاهش توده استخوانی دارد. اطلاعات دیگر: طبقه‌بندی درمانی: ضد نئوپلاسم. طبقه‌بندی مصرف در بارداری: رده D اشکال دارویی: Tablet: 10, 20mg ملاحظات اختصاصی ۱ـ عوارض جانبی اولیه (افزایش درد استخوان) ممکن است شبیه شعله ور شدن بیماری باشد. ۲ـ برای برطرف کردن درد می‌ توان از داروهای ضد درد استفاده کرد. ۳ـ عوارض جانبی معمولاً جزئی هستند و به خوبی تحمل می‌ شوند. این عوارض معمولاً با کاهش مقدار مصرف کنترل می‌ شوند. ۴ـ این دارو در بیمارانی که از قبل مبتلا به لکوپنی ترومبوسیتوپنی بوده‌اند، باید با احتیاط تجویز شود. ۵ـ گلبولهای سفید و پلاکتهایی بیمار اندازه گیری و وضعیت آنها پیگیری شود. ۶ـ غلظت سرمی کلسیم بیمار پیگیری شود. دارو ممکن است موجب زیادی کلسیم خون ناشی از متاستازهای استخوانی شود. ۷ـ تاموکسیفن به عنوان یک داری ضد استروژن عمل می‌ کند. بهترین نتایج در بیمارانی بروز می‌ کند که گیرنده‌های استروژنی مثبت دارند. ۸ـ این دارو برای درمان سرطان پستان در مردان، سرطان پیشرفته تخمدان در زنان و ملانوم متاستاتیک (درمان ترکیبی ) نیز به کار می‌ رود. ۹ـ در مصرف دارو سمیت کبدی (کلستاز، کبد چرب، هپاتیت و…) ایجاد گردیده است. مصرف در شیردهی: ترشح این دارو در شیر مشخص نیست. با این وجود، به دلیل خطر بروز عوارض جانبی وخیم و کارسینوژن بودن دارو برای شیرخوار، شیردهی در دوران مصرف دارو توصیه نمی‌ شود.

اشکال دارویی: موارد و مقدار مصرف توجه: موارد و مقدار مصرف این دارو ممکن است تغییر یابد. برای کسب اطلاعات جدید به منابع پزشکی مراجعه شود. الف) سرطان سینه. بزرگسالان: مقدار mg 40-20 خوراکی در روز مصرف شود. دوزهای بالاتر از mg 20 به‌صورت منقسم دوبار در روز مصرف شود. ب) کاهش ریسک سرطان سینه در خانم ‌های در ریسک بالا. بزرگسالان: mg 20 خوراکی روزانه به مدت ۵ سال. پ) کارسینوم in situ رکتال. بزرگسالان : mg 20 خوراکی روزانه به مدت ۵ سال. ت) تحریک تخمک‌گذاری. بزرگسالان : mg 40-5 خوراکی دوبار در روز به مدت ۴ روز. اطلاعات دیگر: طبقه‌بندی درمانی: ضد نئوپلاسم. طبقه‌بندی مصرف در بارداری: رده D اشکال دارویی: Tablet: 10, 20mg ملاحظات اختصاصی ۱ـ عوارض جانبی اولیه (افزایش درد استخوان) ممکن است شبیه شعله ور شدن بیماری باشد. ۲ـ برای برطرف کردن درد می‌ توان از داروهای ضد درد استفاده کرد. ۳ـ عوارض جانبی معمولاً جزئی هستند و به خوبی تحمل می‌ شوند. این عوارض معمولاً با کاهش مقدار مصرف کنترل می‌ شوند. ۴ـ این دارو در بیمارانی که از قبل مبتلا به لکوپنی ترومبوسیتوپنی بوده‌اند، باید با احتیاط تجویز شود. ۵ـ گلبولهای سفید و پلاکتهایی بیمار اندازه گیری و وضعیت آنها پیگیری شود. ۶ـ غلظت سرمی کلسیم بیمار پیگیری شود. دارو ممکن است موجب زیادی کلسیم خون ناشی از متاستازهای استخوانی شود. ۷ـ تاموکسیفن به عنوان یک داری ضد استروژن عمل می‌ کند. بهترین نتایج در بیمارانی بروز می‌ کند که گیرنده‌های استروژنی مثبت دارند. ۸ـ این دارو برای درمان سرطان پستان در مردان، سرطان پیشرفته تخمدان در زنان و ملانوم متاستاتیک (درمان ترکیبی ) نیز به کار می‌ رود. ۹ـ در مصرف دارو سمیت کبدی (کلستاز، کبد چرب، هپاتیت و…) ایجاد گردیده است. مصرف در شیردهی: ترشح این دارو در شیر مشخص نیست. با این وجود، به دلیل خطر بروز عوارض جانبی وخیم و کارسینوژن بودن دارو برای شیرخوار، شیردهی در دوران مصرف دارو توصیه نمی‌ شود.

مطلب قبلی


مطلب بعدی

 


لیورگل 70


دوز مصرف تاموکسیفن در بدنسازی

Livergol 70


این محصول یکی از فراورده های دارویی گیاهی می باشد که در داروخانه ها یافت می شود.                                                                       

شکل دارو قرص روکش دار                                                           

موارد مصرف:محافظت کننده کبد-صفراآور-برای درمان هپاتیت حاد و مزمن-سیروزکبدی-                                                                          

اجزای فراورده: حاوی عصاره خشک خار مریم که معادل 70 میلی گرم سیلی مارین می باشد.                                                                      

نحوه عملکرد دارویی:


کبد انسان دارای چندین عمل حیاتی مهم می باشد که عبارتند ازمتابولیسم هضم و سم زدایی مواد زاید بدن هر نوع ضایعات کبد موجب تغییراتی در سلولهای کبدی شده و از این طریق قدرت عمل کبد را تحت الشعاع قرار می دهد.                                                                        

مکانیسم اثر:


1-بعنوان یک آنتی اکسیدان مستقیم اثر نموده و رادیکالهای آزاد سمی را از بین می برد.

2-گلوتاتیون داخل سلولی و سوپر اکسید دیس موتاز را افزایش می دهد .

3-تشکیل لوکوترین ها را مهار می سازد .


4- در مدت 3 تا 12 ماه منجر به بهبود ضایعات سلولی کبد شده و مقدار پروتیین خون افزایش یافته و آنزیم های کبدی کاهش می یابند .

موارد منع مصرف:


موارد منعی شناخته نشده است.


عوارض جانبی:


اختلالات مختصر گوارشی و یک اثر ملین ملایم در مصرف این دارو دیده می شود.

مقدار مصرف:


در موارد عادی یک قرص د ر3 نوبت در روز


توجه :


بسیاری از بدنسازان به دلیل مصرف بیش از حد استرویید دچار مسمومیت های کبدی و همچنین بالا رفتن آنزیم های کبد می شوند . به دلیل این که این یک داروی کاملا گیاهی بوده و موارد منعی ندارد و میتواند کبد را به وضعیت مناسب برساند طبق بروشوردارو عمل کرده و در صورت لزوم با پزشک مشورت کرده واز این دارو بهره ببرید .

ClomidSubstance : clomiphene citrate50 mg/tablet


کلومیفن یک آنتی استروژن است که برای احیاء و بازگرداندن میزان طبیعی تستوسترون طبیعی بدن بعد از دوره استروئیدی استفاده میگردد .کلومیفن با تاثیر گذاری روی ھیپوفیز و ترشح ( ال اچ ) ھورمون زرده ساز در واقه میزان گونادوتروپ ین طبیعی بدن را افزایش می دھد و درنتیجه مقدار تستوسترون طبیعی و میزان اسپرم ھا را به حد نرمال باز میگرداند ھمچنین با اثر فوق و ھمچنین با بلوکه کردن رسپتورھای استروژن بدن رادر مقابل عوارض استروژنی مقابله میکند .درواقع کلومیفن یک واسطه برای افزایش گونادوتروپین طبیعی بدن بجای تزریق خارجی آن میباشد و از لحاظ عملکرد تمام خواص تزریقگونادوتروپین را دارا میباشد .مصرف کلومیفن در پایان دوره با اثر افزایشی که روی میزان تستسترون طبیعی بدن داشته وبالا بردن آن تا حد نرمال باعث میگردد که میزان افت قدرت و وزن و حجم شما در پایان دوره استفاده از استروئید ھا به حداقلکاھش یابد .میزان مصرف کلومید ۵٠ تا ١٠٠ میلی گرم در روز بوده و در میان دوره و ھمچنین در پایان دوره به مدت ١٠ تا ١۵ روز استفاده میگردد.

NolvadexSubstance: Tamoxifen10 mg/tab


 


تاموکسی فن یک داروی آنتی استروژن است که رسپتورھای استروژن بدن بلوکه میکند . این دارودرپزشکی برای بیماران مبتلا به سرطان سینه بکار میرود . معمولا در بین دو دوره آنابولیک ورزشکاران تا موکسی فن مصرف میکنند . زیرا این دارو از بروز عوارض زنانه نظیر بزرگ شدن سینه در مردان ورزشکار جلوگیری کرده و ھمچنین سبب آزاد سازی گنادوئروپین نیز میشود و تولید مجدد تستوسترون در بیضه ھا شتاب میبخشد و بدین ترتیب کاھش بافتھای ماھیچه بدن را پس از کنار گذاشتن استروئیدھا محدود میکند. ھمچنین تنھا آنتی استروژنی میباشد که میتواند توسط خانم ھای ورزشکاردر دوره ھای کاھش وزن و خشک کردن چربی ھا ھمراه با داروھای مقلدسمپاتیک و دیورتیک ھا و ھورمون تیروئید استفاده گردد . تا کار سوخت چربی ھا را با کم کردن استروژن بدن ورزشکاران خانم آسان تر ک ند زیرا استروژن ھا باعث احتباس آب در بدن و ھمچنین افزایش چربی میگردند و با مھار آنھا روند سوزاندن چربی ھا آسان تر خواھد شد .میزان مصرف نولوادکس ١٠ تا ٢٠ میلی گرم در روز می باشد و مدت زمان مصرف ٣ تا ٧ ھفته میتواند ادامه پیدا کند زیرا بدن براحتی قابل به تحمل آنتی استروژن فوق بدن عوارض جانبی می باشد .تا کنون راجع به فواید استفاده از داروھای کمکی که به عنوان آنتی استروژن برای تقلیل عوارض جانبی مصرف استروئید ھا مصرف میگردند بحث کردیم . اما باید گفت ھیچ داروی شیمیایی وجود ندارد که عوارض جانبی نداشته باشد و لی این عوارض جانبی وقتی بیشتر بروز خواھند کرد که نادرست از این دارو ھا استفاده کنیم . مصرف بالاتر از مقدار گفته شده برای ھر آنتی استروژن و ھمچنین مصرف آنھا در دوره ھای طولانی باعث بروز عوارض جانبی شبیه به مصرف استروئیدھا میگردد چون ھمانطور کھ بھ تفصیل گفتھ شد آنتی استروژن ھا نیز به طور غیر مستقیم توسط تحریک ھیپوفیز برای ساختن گونادوتروپین و تاثیر ال اچ بربیضه ھا میزان تستوسترون طبیعی بدن راافزایش میدھند .بعلاوه برعوارضی که برای استروئیدھا ذکر شد بروزعوارض زیرالبته در دوزھای بالا و طولانی مدت برای آنتی استروژن ھا گزارش شده است :جوشھای پوشی , نارسایی در دید چشمان , سستی و بیحسی , سرخ شدن چھره .البته باید دانست عوارض فوق بسیار نادر بوده و ھمچنین پس از قطع داروھیچ عارضه ای باقی نمی ماند ( بر خلاف ھورمون ھا که عوارض پس از مصرف تا مدت طولانی وجود خواد داشت )


  توجه : قیمت این دارو بالا بوده ودر بازار جهانی به نام های

   Ledetram ,  Ceadon ,  defarol , Embolon , Kessar , و….. به فروش می رسد. 


    افراد معمولاْبا ۴ الی ۵ ماه استفاده از این دارو حتی تا یکسال پس از مصرف نیز از گزند

    جوش ها درامان اند. این دارو با کاهش ترشحات غدد پوستی  ( که چربی از خود ترشع             

    می کند)  باعث کمتر شدن ودر 


    ودر نتیجه از بین رفتن جوش


    ها می شود. و دارویی را


    نمی توان مثال زد که با این


دوز مصرف تاموکسیفن در بدنسازی

   سرعت جوشهارا از بین ببرد.


   طریقه  مصرف : مصرف این


    دارو به همراه غذا میزان جذب


     آن را افزایش خواهد داد.


   همچنین مصرف این دارو در طولانی مدت درمان قطعی آکنه نیز خواهد بود. گفته می شود  

    مصرف این دار باید طولانی مدت باشد ودر صورتی که جوش ها یا آکنه ها دوباره پدیار

    شدند مصرف آنتی بیوتیک یا مصرف دوباره ای داره توصیه می شود میزان مصرف این

    دارو به میزان عارضه وبا مشورت پزشک تعیین می شود.

   عوارض جانبی : تاْیر منفی برجنین خشکی وخارش پوست جاری شدن خون از بینی مشکلات

     بینایی ریزش موقتی موی سر درد مفاصل درد معده ناراحتی های روانی وافسردگی اشاره

     کرد.


   توجه : برای کم کردن عوارض این دارو مصرف ۴۰۰ گرم از ویتامین E در روز توصیه شده

    ناترمن ساخته وعرضه می شود


   این دارو شامل اسید های لینولینک


    واولُیک و همچنین مخلوطی از 


     ویتامین های گروه B است.


     ورزشکاران اروپایی که از


   استروئیداستفاده می کنند


     معمولاً برای جلو گیری از


    اختلالات در کارکرد طبیعی کبد از این دارو بهره می گیرند. مصرف این دارو در مقابله با

      سموم استروئیدها آنابولیک وهمچنین مسمومیت های کبدی بسیار مؤثر است. 

   طریقه مصرف : دوز مصرف این دارو بین 1 الی 2 کپسول در روز توصیه شده است.


   واحتباس آب دربافت ها وهمچنین برای پیشگیری ازعارضه ژنیکوماستی که اصطلاحاْ نوک

    سینه خوانده می شود و متعاقب استفاده از تستوسترون و آندروژن ها در بدن ایجاد می شود

    از آن استفاده می کنند این محصول به شکل قرص های ۲۰ میلی گرمی ودر بسته های ۲۸

    تایی در بازار موجود می باشد.


    فرم مایع این دارو نیز در سال                

۲۰۰۱   به صورت بطری های


  ۲۰  میلی لیتری عرضه شده که


   قیمت پایین تری نسبت به نوع


   قرص آن دارد.


  طریقه مصرف :ورزشکارانی


   که روزانه ۲۵/۰ الی ۱ میلی گرم از این دارو را مصرف کرده اند از از نتایج آن احساس

    رضایت می کنند.


   احتیاط : مواردی که شخص نسبت به آنستروزول حساسیت دارد ممنوع است.  

   عوارض جانبی :  تنگی نفس سرگیه اسهال استفراغ  سردرد ضعف وبی حالی سرفه  خشکی

      دهان خارش پوستی عرق زیاد درد های شکمی واستخانی را موجب می شود .


   طبیعی در جفت جنین زنان باردار یافت می شود. HCG که امروزه به بازار عرضه می شود

   به صورت مادهای خشک است که هم می توان توسط مردان و هم توسط زنان مورد استفاده

   قرار گیرد. این دارو در مردا


   باعث تحریک ترشع هورمون


   های آندروژنیک می شود وبه


   همین علت اس که مردان برای


   افزایش میزان ترشع هورمون


   تستوسترون به حد طبیعی آن


   از آن استفاده می کنند. این


 


 


   دارو معمولاْبه همراه داروهای استروئیدی یا پس ازتکمیل دورهی مصرف آنها به کار گرفته

   می شود.بازگشت  دوباره سطح تستوسترون به حد طبیعی به حد طبیعی آن معمولاْمستلزم زمان

   زیادی است وبه همین علت ورزشکاران پس از قطع مصرف دوران پر آشوب کاهش حجم و

    قدرت عضلات را تجربه می کنند. استفاده از داروی HCG پس از قطع مصرف داروی

   استروئیدی  طول این دوره ی پر تنش را به خوبی کاهش می دهد این دارو به سرعت باعث

   افزایش ترشع طبیعی هورمون های آندروژنیک در بدن می شود این دارو ها همچنین در

   مواردی که استاده دیوانه وار از هورمون ها باعث تحلیل رفتن بیضه ها می شود مؤثر واقع

   شده و شخص را سریعاْ به حالت اولیه باز می گرداند علاوه بر این استفاده هم زمان این

   دارو با استروئیدها از آترونی یا کوچک شدن بیضه ها جلوگیری می کند بسیاری از ورزش

   کاران این دارو را در دوره های ۲ الی ۳ هفته ای رخلال استروئیدها مصرف می کنند کاهش

   شدید میل جنسی و   کاهش تولید اسپرمدر مردان به خوبی با این دارو کنترول می شود.

   بسیاری از ورزشکاران نیز این دارو را پس از اتمام دوره ی مصرف استروئید ها به کار می برند این عمل از افت ناگهانی قدرت وحجم عضلات جلوگیری کرده و امکان از سرگیری تمرینات را برای

   وی فراهم می کند .


  طریقه مصرف : تزریق ۶۰۰۰ واحد از این دارو افزایش مطلوب سطح هورمون های

   تستوسترون در عرض ۶ روز آتی را تضمین می کند.ورزشکاران باید هر ۵ روز یک 

   آمپول از ای دارو را تزریق کنند.


  عوارض جانبی : این دار اغلب به ژنیکوماستی می گردد و اغلب ورزشکاران به همراه

   آن از یک آنتی استروژن نیز استفاده می کنند.این دارو همچنین در مردان باعث افزایش میل

    شدید جنسی وآکنه وننیز احتباس آب می انجامد.


   توجه : این دارو نسبتاْ گران قیمت است ودر بازار جهان به نام های

   (C.G)  (A.PL)  (H.C.G) (Choragon)  (chorex) و……به فروش می رسد.


آمار وبلاگ


تعداد بازدیدهای این وبلاگ:


TATWEB


دوز مصرف تاموکسیفن در بدنسازی

دوز مصرف تاموکسیفن در بدنسازی

10
پیشنهاد شده برای شما :
0 حامد اشپزی فوریه 27, 2019
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *