دليل لرزش پلک چشم

دليل لرزش پلک چشم

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

دليل لرزش پلک چشم

دليل لرزش پلک چشم


در چشم و مشکلات بینایی
۵ مهر ۱۳۹۷

همه ما ممکن است گاهی دچار انقباض های جزیی در ماهیچه های بدن شویم که بعضی از آنها طبیعی است. شاید شما تجربه لرزش پلک به صورت غیر ارادی را داشته باشید که به مدت یک تا دو دقیقه نیزز طول کشیده است. اما دلیل چیست؟

 

پرسش: چند روزی است مشکلی پیش آمده و آن پرش مداوم پلک چشم چپ من است که از صبح شروع و تا شب موقع خواب ادامه دارد. علت این  مشکل در چیست؟دليل لرزش پلک چشم

پرش پلک اغلب در عرض چند روز برطرف می شود ولی گاه برای هفته ها و ماهها ادامه می یابد. تیک پلکها می تواند فقط در پلک تحتانی و یا پلک فوقانی و یا هر دو پلک رخ دهد.

پرش پلک گاه یک طرفه و گاه دو طرفه می باشد. دامنه این حرکات از انواع ظریف و خفیف تا انواع شدید و آزار دهنده متغیر است.

علامت تیک پلک، حرکات سریع پلک می باشد که گاه به صورت پلک زدن غیر ارادی بروز می کند. معمولاً اختلال بینایی نمی دهد. افزایش استرس ها علت اولیه تیک می باشد و اغلب در روزهایی که فرد دچار اضطراب و استرس شده رخ می دهد.

خستگی شدید و ضعف بدنی، بی خوابی و یا خواب ناکافی هم از علل بروز آن می باشد.

به دلیل تحریک اعصاب عضلات چشم، تحریکات عصبی و روانی، استرس و اضطراب و یا حادثه ای که اعصاب شما را تحت تاثیر قرار داده پیش می آید و پس از رفع مشکل پیش آمده به خودی خود برطرف میشود. احتمالا در جایی کار یا زندگی میکنید که منبع نور آنجا، شدید یا حاصل لامپهای سفید مهتابی است. کم خوابی یا عدم استراحت چشم را نیز میتوان به نشانه های خستگی افزود.

با کاهش میزان تابش نور یا افزودن لامپهای زرد معمولی (از جنس فنر یا سیم فلزی) و نیز استراحت، دور شدن از وسائل نوری ظاهرا یکنواخت اما دارای تشعشع (مثل مانیتورها)، کمپرس ناحیه چشم، استراحت و خواب به میزان لازم و مانند آن عضلات پلک آرامش قبل را بازیافته، پرش پلک نیز متوقف میشود.

فقر موادی چون منیزیوم و کلسیم در بدن باعث پرش غیرارادی پلک میشود. اگر چنین باشد، به سبب کمبود منیزیوم در دستهایتان هم لرزش خفیفی را حس میکنید و افزون بر آن اسپاسمهای عضلانی گاه به گاه، خواب رفتن دستها یا پاها، احساس گرفتگی گلو یا شانه یا گردن نیز به سراغتان می آید. در اینصورت باید به پزشک مراجعه کنید و زمانی در حدود ۲ تا ۳ ماه مکمل ها یا کپسولهای حاوی منیزیوم و کلسیم میل کنید! این زمان طولانی به خاطر آن است که مواد یافت شده بخوبی به همه اعضای بدن برسد.

گاهی نیز کمبود ویتامین B6 باعث پرش پلک در افراد میشود. در اینصورت لبهایتان هم خشک به نظر میرسد.

اسپاسم ها (گرفتگی عضلات) و گاهی پلک زدن ها، تکراری و غیر قابل کنترل هستند که معمولا در پلک بالایی رخ می دهد. این انقباضات معمولا بر عضلات هر دو چشم تاثیر می گذارند.

اگر شما دچار این حالت باشید، ممکن است یک حرکت غیر ارادی را که هر چند ثانیه، یک تا دو دقیقه طول می کشد و یا عود می‌کند تجربه کنید.

اکثر مردم دچار انقباضات جزئی پلک چشم در طول زندگی خود می شوند.

خستگی– استرس – کافئین (مثل قهوه)

شکل جزئی پریدن پلک، بی ضرر و بدون درد است. این حالت معمولا خود به خود از بین می رود. اما می تواند آزار دهنده هم باشد، به ویژه در شرایطی که اسپاسم (انقباض عضلانی) به اندازه کافی قوی باشد و پلک ها را به طور کامل ببندد. انقباض پلک مدت طولانی ادامه دارد.

برخی افراد، اسپاسم های مکرر در طول روز را تجربه می کنند. علائم می توانند روزها، هفته ها یا حتی ماه ها بعد دوباره برگردند. این حالت می تواند استرس های روحی زیادی ایجاد کند و با زندگی فرد تداخل داشته باشد.

در جدی ترین شکل، انقباض پلک می تواند مزمن شود. این حالت می تواند باعث چشمک زدن مداوم و دوبینی شود. اگر منجر به شرایطی شود که در آن باز نگه داشتن چشم فرد مشکل باشد، می تواند باعث اختلال دید شدید شود.

– اجتناب از اضطراب و استرس های زندگی

– اجتناب از تماشای طولانی مدت تلویزیون و یا کار با کامپیوتر و خیره شدن به نور شدید

– خواب کافی

– عدم مصرف الکل و دخانیات

– کاهش و یا عدم مصرف قهوه و چای

– مصرف غذاهای سرشار از ویتامین و پتاسیم بخصوص موز

– اجتناب از مالش شدید چشم ها

– درمان بیماریهای سطحی چشم، مثل خشکی چشم

– در مواردی احتیاج به تجویز آرام بخش ها و ضد اضطرابها می باشد ولی اثر داروها موقتی بوده و باید علت زمینه ای را برطرف کرد.

– در موارد نادری احتیاج به تزریق آمپول بوتوکس در پلک ها و یا حتی احتیاج به جراحی در پلک ها می باشد.

– اگر تیک طولانی شده و در عرض یک هفته بهبود نیابد

– اگر تیک توأم با قرمزی چشم، تورم پلک، ترشح چشم و غیره باشد.

– اگر علاوه بر عضلات پلک ها، سایر عضلات صورت درگیر شوند.

– اگر تیک توأم با سایر علائم عصبی باشد.

۲۳ آبان ۱۳۹۷

۱۹ مهر ۱۳۹۷

۱۳ مهر ۱۳۹۷

۶ مهر ۱۳۹۷

۴ مرداد ۱۳۹۷

۱۸ تیر ۱۳۹۷

دليل لرزش پلک چشم

۹ تیر ۱۳۹۷

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

۲۷ فروردین ۱۳۹۷

۱۳ اسفند ۱۳۹۶

۶ اسفند ۱۳۹۶

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب سایت

گل مژه را خانه درمان کنید گل مژه عفونت پلک است. علل شایع گل مژه …

احتمالا شما هم تجربه کرده اید که چشم یا پلکتان دچار پرش شده باشد  و در آن موقع شما همه تمرکز و تلاش خود را برای برطرف سازی این مشکل به کار می گیرید. پرش پلک و چشم دلایل گوناگونی می تواند داشته باشد که در این مقاله به چند نوع آن پرداخته ایم.

1. زنش پلک کوچک معمولا در ارتباط با رخدادهای زندگی به وجود می آید، مثل:

این نوع پرش نیز می تواند به علت تحریک سطح چشم (قرنیه) یا غشاهای پوشاننده پلک (ملتحمه) به وجود آید. بعضی وقت ها دلیل زنش پلک کوچک ناشناخته خواهد بود که اکثر در تمامی موارد، هیچ نوع آسیب یا دردی به همراه ندارد.

2. انقباض پلک خوش خیم اغلب در میانه تا آخر دوران بزرگسالی به وجود می آید و به مرور گسترش پیدا می کند. این حالت در زنان شایع تر و تقریبا دو برابرنسبت به مردان اتفاق می افتد.دليل لرزش پلک چشم

به طور طبیعی، انقباض پلک خوش خیم با تحریک بالای چشم یا چشمک زدن پشت هم آغاز می گردد و دلایل زیر می توانند باعث این اختلال باشند:

به مرور که شرایط وخیم تر می شود، امکان دارد باعث افزایش حساسیت نسبت به نور، تاری دید و انقباض عضلات صورت شود. در موارد جدی تر، اسپاسم می تواند به حدی زیاد باشد که پلک  تا چند ساعت بسته بماند.

پزشکان معتقدند که این بیماری احتمال دارد تلفیقی از مشکلات محیطی و ژنتیکی باشد. در حالی که این بیماری اغلب به طور ناگهانی اتفاق می افتد، بعضی مواقع در خانواده ها به علت دلایل موروثی مشاهده شده است.

3- اسپاسم نیمه صورت خیلی کم دیده می شود و سبب  درگیری عضلات دیگری به جز عضلات پلک می گردد. این حالت اغلب دربرگیرنده عضلات اطراف دهان نیز می شود. متفوت با انواع دیگر زنش و انقباض پلک، اغلب فقط یک سمت صورت را درگیر می کند.

در بیشتر موارد، اسپاسم نیمه صورت به علت فشار یک شریان بر روی عصب عضلات صورت می باشد.

چنانچه پزشک شما احتمال دهد که یک اختلال مغزی یا عصبی باعث پریدن پلک شماست، شما را در خصوص علائم شایع دیگر بررسی می کند و یا اینکه شما را برای مراجعه به یک متخصص مغزواعصاب و یا متخصص دیگر راهنمایی می کند.

در بیشتر موارد، زنش پلک کوچک حتی بدون این که شما متوجه شوید رفع می شود.چنانچه خشکی چشم دلیل سوزش قرنیه یا ملتحمه و تحریک چشم باشد، مداوای آن توسط اشک مصنوعی سبب بهبود آن می گردد.تا به امروز، پزشکان درمان قطعی برای انقباض پلک خوش خیم پیدا نکرده اند. ولی راه های گوناگونی برایپایین آوردن میزان آن به کار گرفته می شود.رایج ترین این درمان ها به کارگیری از سم بوتولینوم (که نیز به عنوان بوتاکس یا Xeomin شناخته می شود) است. بوتاکس به صورت طبیعی برای بیماران مبتلا به اسپاسم نیمه صورت پیشنهاد می گردد. زمانی که در اندازه خیلی کم به عضلات چشم تزریق می شود، امکان دارد اسپاسم را برای چند ماه کم کند، ولی اثرگذاری آن به مرور کم می شود و استفاده مجدد از آن اجباری است.

کلمات کلیدی

نظر خود را بنویسید

شماره های تماس : 02186081875 – 09128434116

آدرس مطب : تهران-میدان ونک-خیابان گاندی شمالی-کوچه صانعی-پلاک 29-ساختمان پزشکان نگین-طبقه 4-واحد 11

تمامی حقوق این سایت متعلق به دکتر نجف بیگی می باشد

فارسی
   ,   
العربی
خانه

موبایل

پرش چشم می تواند به دلیل خشکی چشم نیز ایجاد شود

 

دليل لرزش پلک چشم

پریدن پلک چشم می تواند فوق العاده آزاردهنده و دیوانه کننده باشد. اما خوشبختانه پریدن چشم معمولا دردناک نیست و به ندرت نگران کننده خواهد بود.

در واقع علت آن تحریک بیش از حد عضلات چشم است.این تحریک بیش از حد منجر به انقباض غیر ارادی عضلات که نشان دهنده ی کشش های کوچک و یا حرکات غیر ارادی اندام ها در چشم شما است، می شود. در اینجا آنچه شما نیاز دارید در مورد پرش پلک چشم بدانید و آنچه شما می توانید انجام دهید تا آن را رفع کنید را توضیح می دهیم.

 

چند علت احتمالی برای پرش چشم وجود دارد و بسیاری از آنها را می توان به راحتی رفع نمود. دو تا از رایج ترین ها، استرس و کم خوابی است. همچنین مصرف کافئین، الکل و نیکوتین می تواند به پرش چشم منجر شود.

 

پرش چشم می تواند به دلیل خشکی چشم نیز ایجاد شود که خود می تواند توسط تعدادی از عوامل مختلف ایجاد گردد. خشکی چشم می تواند ناشی از یک بیماری خودایمنی باشد، اما معمولا به علت پیری یا مصرف داروها رخ می دهد. آنتی هیستامین ها، داروهای ضد افسردگی و داروهای ضد گرفتگی بینی از جمله این داروها هستند.

 

پرش چشم همچنین می تواند علامتی از یک مشکل چشمی از جمله گلوکوم (آب سیاه چشم)، بلفاریت (التهاب پلک)، یووئیت (نوع دیگری از التهاب چشم) و یا زخم قرنیه باشد.

 

چه زمانی به پزشک مراجعه کنید؟

پرش چشم معمولا خوش خیم است و فقط برای چند هفته به طول می انجامد. پرش طولانی چشم می تواند به اضطراب بیشتر منجر شود که خود مانع رفع این حالت خواهد شد. مشکل اینجاست که معمولا این پریدن چشم به صورت یک چرخه گسترش خواهد یافت.

 

کاهش زمان مشاهده صفحات نمایش الکترونیکی مثل تلویزیون، تبلت، موبایل و … نیز در بهبود و جلوگیری از پرش چشم مهم است

با این حال اگر پرش چشم برای مدت زمان طولانی باقی ماند و یا اگر شما دچار دوبینی چشم شدید، مردمک چشم تان انقباضات نامنظم داشت و به دنبال آن انقباضات به خارج از محدوده پلک توسعه یافت، حتما به یک متخصص چشم مراجعه کنید. 

 

در موارد بسیار نادر، پرش چشم می تواند از نشانه های اولیه یک بیماری جدی از جمله فلج مغزی، ام اس(MS) و یا سندرم تورت باشد.

 

چگونه پریدن چشم را متوقف کنیم؟

تغییر در شیوه زندگی اغلب می تواند پرش چشم را متوقف کند. اگر فکر می کنید که استرس یا خستگی باعث پرش چشم شما می شود، باید به اندازه ی کافی به چشم هایتان استراحت بدهید و آنها را بسته نگه دارید. 

 

خواب کافی و راحت داشته باشید و سعی کنید تکنیک های تمدد اعصاب (مانند یوگا) را بیاموزید. محدود کردن مصرف کافئین نیز می تواند موثر باشد. اگر پرش مربوط به خشکی چشم تان است، استفاده از اشک مصنوعی می تواند مفید باشد.

کاهش زمان مشاهده صفحات نمایش الکترونیکی مثل تلویزیون، تبلت، موبایل و … نیز در بهبود و جلوگیری از پرش چشم مهم است. 

 

توصیه می شود هر 10 دقیقه یک بار به چشمان خود استراحت دهید. برای استراحت عضلات چشم، چشمان خود را ببندید. سپس به یک جسم دور نگاه کنید. شما باید مشابه این استراحت را هنگام خواندن کتاب و یا هر زمان که چشم شما به شدت درگیر است، داشته باشید. این کار فقط 10 تا 15 ثانیه طول می کشد، بنابراین “نداشتن وقت” بهانه خوبی نیست.

منبع:salamatnews.com

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

خوش آمدید. به حساب کاربری خود وارد شوید.

آدرس ایمیلی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید را وارد نمائید تا یک رمز عبور جدید برای شما ارسال شود.

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع مقالات آموزشی و فیلم آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

پریدن پلک وضعیتی است که بیشتر افراد حداقل یک‌بار آن را تجربه کرده‌اند. پرش پلک در نتیجه‌ی انقباض عضله‌ی پلک اتفاق می‌افتد. اگرچه این اتفاق معمولا خطرناک نیست، می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. این انقباض‌ها کاملا غیرارادی هستند و شما کنترلی روی آنها ندارید. پرش پلک می‌تواند شدت‌های مختلفی داشته باشد و گاهی اوقات آن‌قدر شدید است که در فعالیت‌های روزمره‌ی شما اختلال ایجاد می‌کند. این اسپاسم عضلانی ممکن است هر دو پلک یا فقط یک پلک را درگیر کند و پیش‌بینی‌نشدنی است. مطلب زیر، در مورد علل متداول پریدن پلک، عوارض و برخی روش‌های درمان و پیشگیری از آن است.دليل لرزش پلک چشم

پرش پلک یا بلفارواسپاسم، اسپاسم مکرر و غیرارادی عضلات پلک است. این پرش معمولا در پلک بالایی رخ می‌دهد اما می‌تواند در هر دو پلک بالا و پایین هم اتفاق بیفتد. این اسپاسم‌ها برای بیشتر افراد، بسیار خفیف هستند و مانند کششی ملایم روی پلک احساس می‌شوند. ممکن است برای بقیه این اسپاسم‌ آن‌قدر قوی باشد که مجبور شوند پلک‌هایشان را کاملا ببندند. بعضی از افراد هرگز علائم قابل‌توجهی ندارند.

اسپاسم‌ها معمولا هر چند ثانیه یک‌بار به‌مدت یک یا دو دقیقه اتفاق می‌افتند. اپیزودهای پرش پلک، پیش‌بینی‌نشدنی هستند. پرش ممکن است چندین روز به‌طور متناوب اتفاق بیفتد، اما پس از آن تا هفته‌ها یا حتی‌ ماه‌ها هیچ پرش پلکی را تجربه نکنید.

این پرش‌ها بی‌درد و بی‌ضرر هستند اما ممکن است شما را آزار دهند. بیشتر اسپاسم‌ها به‌خودی‌خود و بدون نیاز به درمان برطرف می‌شوند. اسپاسم‌های پلک در موارد نادر ممکن است علامت هشداردهنده‌ی اولیه از اختلال حرکتی مزمن باشند؛ به‌خصوص اگر این اسپاسم‌ها با حرکات کنترل‌نشده یا پرش قسمت‌هایی از صورت همراه باشند.

اسپاسم‌های پلک ممکن است بدون هیچ‌گونه علت قابل‌شناسایی رخ دهند و از آنجا که به‌ندرت نشانه‌ای از مشکل جدی هستند، معمولا علت آنها بررسی نمی‌شود. بااین‌حال، پرش‌های پلک ممکن است به دلایل زیر به‌وجود بیایند یا بدتر شوند:

اگر این اسپاسم‌ها مزمن شوند، ممکن است شما به عارضه‌ای به نام «بلفارواسپاسم خودبه‌خودی خوش‌خیم» مبتلا شوید. این اصطلاحی است که برای حرکت مزمن و کنترل‌نشدنی پلک به‌کار می‌رود. این عارضه معمولا بر هر دو چشم تأثیر می‌گذارد. علت دقیق این وضعیت، ناشناخته است، اما موارد زیر ممکن است اسپاسم‌ها را بدتر کنند:

بلفارواسپاسم خودبه‌خودی خوش‌خیم در زنان، شایع‌تر از مردان است. با توجه به مرجع خانه‌ی ژنتیک، این عارضه حدود ۵۰ هزار آمریکایی را درگیر می‌کند و معمولا در اواسط تا اواخر بزرگسالی (دوران پیری) آغاز می‌شود. این وضعیت احتمالا به‌مرور زمان بدتر خواهد شد و ممکن است درنهایت به تاری دید، افزایش حساسیت به نور و اسپاسم‌های صورت منجر شود.

اسپاسم‌های پلک در موارد بسیار نادر، نشانه‌ای از اختلال عصبی یا مغزی جدی‌تر هستند. وقتی پرش‌های پلک در نتیجه‌ی این وضعیت‌های جدی‌تر اتفاق بیفتند، تقریبا همیشه با علائم دیگر همراه هستند. اختلالات مغزی و عصبی که ممکن است باعث پرش‌های پلک شوند، عبارت‌اند از:

خراشیدگی قرنیه‌ی تشخیص‌داده نشده نیز می‌تواند باعث پرش پلک مزمن شود. اگر فکر می‌کنید که ممکن است به نوعی آسیب چشمی دچار شده باشید، سریع به چشم‌پزشک مراجعه کنید. خراشیدگی قرنیه می‌تواند باعث آسیب دائمی به چشم شود.

پرش‌های پلک به‌ندرت آن‌قدر جدی هستند که به درمان پزشکی اورژانسی نیاز پیدا کنند. با این حال اسپاسم پلک مزمن ممکن است نشانه‌ای از یک اختلال جدی‌تر در مغز یا سیستم عصبی باشد. در صورت مشاهده‌ی هر کدام از موارد زیر به همراه اسپاسم پلک مزمن، بهتر است به پزشک مراجعه کنید:

بیشتر اسپاسم‌های پلک، بدون هیچ درمانی در عرض چند روز یا چند هفته رفع می‌شوند. اما اگر بعد از این مدت همچنان ادامه داشتند، بهتر است سعی کنید علل بالقوه‌ی آنها را کاهش دهید یا از بین ببرید. شایع‌ترین علل پریدن پلک عبارت‌اند از استرس، خستگی و کافئین. برای کاهش پرش پلک‌تان، موارد زیر را امتحان کنید:

گاهی اوقات از تزریق سم بوتولینوم (بوتاکس) برای درمان بلفارواسپاسم خودبه‌خودی خوش‌خیم استفاده می‌شود. بوتاکس ممکن است برای چند ماه از شدت اسپاسم‌های شدید بکاهد. بااین‌حال هنگامی‌که اثرات این تزریق از بین رفتند، ممکن است شما به تزریق‌های بیشتری نیاز داشته باشید.

موارد شدیدتر بلفارواسپاسم خودبه‌خودی خوش‌خیم را می‌توان با جراحی و برداشتن برخی از عضلات و عصب‌های پلک (میکتومی) درمان کرد. تن‌درمانی (فیزیکال تراپی) نیز می‌تواند با ورزش دادن عضلات صورت به شل و ریلکس شدن آنها کمک کند.

درمان‌های سبک زندگی نیز ممکن است به سبک کردن علائم بلفارواسپاسم خودبه‌خودی خوش‌خیم کمک کنند. کوآنزیم Q10 نیز یک درمان است اما اگر به بیماری پارکینسون مبتلا هستید، باید قبل از مصرف آن با پزشک‌تان صحبت کنید. برخی از درمان‌های دیگر عبارت‌اند از:

اگر به‌طور مکرر به پرش پلک دچار می‌شوید، یک دفترچه بردارید و یادداشت کنید که پرش‌های پلک‌تان چه زمانی اتفاق می‌افتند. مصرف کافئین، تنباکو، الکل و همچنین میزان استرس‌تان را نیز یادداشت کنید و مشخص کنید که در دوره‌های منتهی به پرش پلک و در زمان‌هایی که پرش پلک داشتید، چند ساعت خوابیده بودید.

اگر متوجه شدید که وقتی خواب کافی ندارید، دچار اسپاسم‌های بیشتری می‌شوید، سعی کنید برای کمک به کاهش فشار وارد بر پلک‌ها و کاهش اسپاسم‌هایتان ۳۰ دقیقه تا یک ساعت زودتر به رختخواب بروید.

پریدن پلک علل بسیاری دارد. درمان مؤثر برای این عارضه و چشم‌انداز آن، بسته به فرد متفاوت است. تحقیقات بسیاری برای بررسی رابطه‌ی بین ژنتیک و پریدن پلک در حال انجام است اما به‌نظر نمی‌رسد که پریدن پلک جنبه‌ی ارثی داشته باشد. پرش‌های پلک مرتبط با استرس، کمبود خواب و سایر جنبه‌های سبک زندگی معمولا بهترین چشم‌انداز را دارند. اگر علت پریدن پلک شما یک مشکل سلامتی زمینه‌ای باشد، آنگاه درمان آن بیماری زمینه‌ای بهترین راه برای رفع پرش پلک‌تان است.

(function(a){function c(){try{return 0===a(‘.single-container .post’).attr(‘class’).toString().split(‘ ‘).reduce(function(f,g){return 0<=g.indexOf('category-')

سلامتی ارزشمندترین دارایی انسان است

15000تومان

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/js/chetor/article.v1.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/template/bnrs/yn_bnr.min.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

کارشناس نرم‌افزار ، عاشق زبان انگلیسی. ترجمه واقعا برام لذت‌بخشه.

دليل لرزش پلک چشم

ممنون ازمطلب مفیدتون

با سپاس از شما.

بسیار جالب بود. متشکرم

ممنون از همراهی شما.

همس از اعصابه. اگه این خانوما بزارن. پلکم نمیزنیم..

همونطور که در مطلب هم مطالعه فرمودید، یکی از دلایل پرش پلک استرس و فشارهای عصبیه. البته مطمئنا این فشارهای عصبی دلایل متعددی دارند. موفق باشید.

خواص خوراکی ها

ژل رویال چیست؛ خواص آن برای لاغری، جوان ماندن و سلامتی

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؛ ۹ خوراکی سالم برای کنترل چربی خون

خواص بادرنجبویه؛ ۹ دلیل قانع‌کننده برای مصرف دمنوش بادرنجبویه

خواص سیر برای مو و طرز تهیه ماسک موی سیر برای تقویت مو

مضرات سرکه سیب؛ ۱۱ خطر احتمالی مصرف بیش از حد سرکه سیب

آخرین مطالب

استرس اکسیداتیو چیست و چه تأثیری بر بدن دارد؟

۷ عادت روزانه که باعث کمردرد می‌شود

معرفی کتاب سووشون؛ نوشته سیمین دانشور

سونای مادون قرمز؛ تأثیرات، فواید و موارد منع استفاده

قانون مورفی چیست و چطور می‌توان با آن مقابله کرد؟

ترین های جهان

بهترین فیلم های ۲۰۱۷ که در ذهن شما ماندگار خواهند شد


گران‌ترین ساعت‌های مچی و جیبی دنیا


ثروتمندترین کشورهای جهان کدام‌اند؟

بهترین فیلم های عاشقانه جهان که شما را در فضایی رمانتیک غرق می‌کنند

زیباترین گلهای جهان که مبهوت زیبایی‌شان می‌شوید

گران ترین تصادف های دنیا؛ ۱۰ خودروی لوکس که در چند لحظه از بین رفتند

۶۸ راه اثبات شده برایافزایـش قــدرت مــغـز

دليل لرزش پلک چشم

دليل لرزش پلک چشم

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 حسین فواید،علائم،خواص نوامبر 3, 2018
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *