دليل تکرر ادرار در مردان

دليل تکرر ادرار در مردان

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

دليل تکرر ادرار در مردان

دليل تکرر ادرار در مردان
خانه

موبایل

 

 

دليل تکرر ادرار در مردان

دفع ادرار ميزان مشخصي ندارد و در هر فرد، حتي در هر روز، فرق مي کند. اما چه زماني براي اين مشکل بايد به پزشک مراجعه کنيد؟

اولين مورد اينکه با وجود کم کردن خوردن مايعات و محرک هاي مثانه، تکرر ادرار هنوز وجود دارد. موارد ديگر شامل حالات زير است:

1- تکرر ادرار مانع انجام عادي کار، مسافرت يا خواب مي شود.

2- تکرر ادرار با احساس نياز به دفع ادرار همراه است.

3- درد و سوزش با تکرر ادرار همراه است.

مواد محرک کليه و تحريک کننده هاي مثانه علل شايع تکرر ادرار هستند و در صدر همه آنها کافئين و الکل قرار دارد، زيرا اينها مدرهاي طبيعي هستند و باعث تشکيل بيشتر ادرار مي شوند. برخي داروهاي مدر و ضد فشارخون هم دفع ادرار را زياد مي کنند.

عفونت هاي مجاري ادرار، که بسيار هم شايع هستند، با تحريک سيستم ادراري، دفع ادرار را زياد مي کنند.

التهاب کليه، که يک بيماري شديد کليوي است و بيماري خاصي به نام التهاب بينابيني مثانه که ناراحتي مداوم دستگاه ادراري است نيز باعث تکرر ادرار مي شوند.

زنان بيشتر از مردان مستعد ابتلا به اين مشکلات هستند و ممکن است ايجاد درد در پشت يا شکم يا احساس سوزش به هنگام دفع ادرار کنند. عفونت پروستات در مردان هم همين علائم را دارد. بيماري تشخيص داده نشده يا خوب درمان نشده ديابت هم تکرر ادرار مي آورد.

به علاوه، انسداد در هرجاي دستگاه ادراري (مثل سنگ کليه يا سنگ مثانه) مانع تخليه کامل ادرار مي شود و اين حالت پر شدن زودتر مثانه و احساس نياز بيشتر به دفع ادرار را بوجود مي آورد. اين ناراحتي در سالخوردگان شديدتر است، چون غده پروستات آنها بر ميزراه (مجراي ادراري) فشار آورده و انسداد ايجاد مي کند که در هنگام دراز کشيدن شبانه تکرر ادرار را به دنبال دارد.

اگر شبها بيشتر ادرار دفع مي کنيد، ممکن است بالا رفتن سن هم در آن مؤثر باشد. با افزايش سن توليد ادرار در شبها بيشترمي شود. در سالمندان دو سوم ادرار در شب و يک سوم ادرار در روز توليد مي شود و در جوانها دقيقاً برعکس است.

در هر صورت در مواردي که نياز به مراجعه به پزشک است اين کار را انجام دهيد و مواردي که نياز به درمان هست (مثل عفونت، بزرگي پروستات، مشکلات کليه، مثانه و مجاري ادراري، سنگ و…) را به طور کامل درمان کنيد.

منبع:سلامت نیوز


بیشتر بخوانید تا سالم بمانید

تور ویژه مشهد // قیمت مناسب-*-

شماره موبایلتان را نام خودتان بگذارید 0912sara

خانه ایی مدرن و شیک داشته باشید

جلوگیری از ریزش مو

تقویت رشد مو

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

تکرر ادرار شبانه ممکن است برای هر شخصی پیش بیاید ولی اگر علت آن را پیدا کنید به راحتی قابل درمان خواهد بود.

به گفته دکتر متیو راتمن Matthew Rutman  ، استادیار اورولوژی مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا Columbia University  ، اغلب افراد هر از گاهی شب ها برای رفتن به دستشویی بیدار می شوند ولی اگر تبدیل به یک عادت همیشگی شود، خوابتان را به هم زده و منجر به خستگی در طول روز خواهد شد.به این مشکل نوکتریا nocturia   یا تکرر ادرار شبانه می گویند و به طور کلی برای کسانی به کار برده می شود که حداقل شبی یک بار برای دفع ادرار از خواب بیدار می شوند و اگر این بیدار شدن شبانه به دو یا سه بار برسد مسلما بر کیفیت زندگی شما تاثیر گذار خواهد بود.

– مثانه شما به سختی می تواند ادرار را در خود نگه دارد.- در طول روز بیش تر از حد معمول ادرار تولید می کنید.- در طول شب بیش تر از حد معمول ادرار تولید می کند.گاهی اوقات این مشکل فقط نشان از پیر شدن دارد ولی اگر به صورت مداوم و بیشتر از شبی یک بار باشد به طوری که روی عملکرد شما در طول روز تاثیر بگذارد، مشکل فراتر از روند طبیعی افزایش سن است.با وجودی که تکرر ادرار در شب آزار دهنده است احتمالا نشان از یک سری مشکلات سلامت یا عادت های اشتباه است که منجر به دستشویی رفتن شبانه شما می شود. در ادامه تعدادی از مشکلاتی که به صورت بالقوه منجر به تکرر ادرار شبانه می شوند را بررسی می کنیم. اگر تکرر ادرار شبانه خوابتان را به هم می زند یا با هر کدام از مشکلاتی که در ادامه مقاله بیان می کنیم سر و کار دارید حتما به پزشک مراجعه نمایید.

هر چه بیشتر از خواب بیدار شوید احتمال بیشتری دارد که متوجه ادرار داشتن و احساس خالی کردن مثانه شوید. به گفته دکتر راتمن، شاید اصلا نیازی به ادرار کردن به صورت اورژانسی نداشته باشید ولی چون از خواب بیدار شده اید به دستشویی می روید.یک دلیل احتمالی آن می تواند آپنه خواب Sleep apnea باشد، شرایطی که در خواب تنفستان به صورت موقت قطع شده و باعث بیدار شدن تان در نصف شب می شود. اگر با هرگونه مشکل خواب دیگری روبرو هستید، رفع آن ها منجر به توقف دستشویی رفتن شبانه تان خواهد شد.

دليل تکرر ادرار در مردان

 اگر می خواهید بیشتر بدانید : انواع آپنه خواب، علائم، شیوع، علل و درمان هر یک از آنها

اگر می خواهید بیشتر بدانید : دچار آپنه خواب شده اید اگر این 7 علائم را دارید 

کافئین و الکل هر دو دیورتیک diuretics ( ادرار آور ) هستند که منجر به افزایش تولید ادرارتان می شود بنابراین نوشیدن آن ها در اواخر روز منجر به افزایش ادرار شبانه خواهد شد به علاوه مصرف هر نوع نوشیدنی به مقدار زیاد در شب هم منجر به تکرر ادرار شبانه خواهد شد.به پیشنهاد دکتر اورولوژیست  جیسون ام فیلیپس Jason M. Phillips  ، مصرف هرگونه نوشیدنی را 2 تا 4 ساعت قبل از خوابیدن قطع کنید و از مصرف کافئین و الکل در عصر اجتناب کنید تا از بیدارخوابی های شبانه برای رفتن به دستشویی راحت شوید.

به گفته دکتر فیلیپس، برخی داروهای رایج از جمله لیزیکس Lasix   و هیدروکلروتیازید hydrochlorothiazide   که برای درمان ادم edema   ( تورم ) و فشار خون بالا تجویز می شوند، دیورتیک هستند. اگر این داروها را مصرف می کنید 6 ساعت یا بیشتر قبل از خواب آن ها را مصرف کنید.ممکن است داروهای دیگری هم در این زمینه مشکل ساز باشند بنابراین اگر دچار تکرر ادرار شبانه هستید در مورد اثرات جانبی داروهایتان با پزشکتان مشورت نمایید.

اگر مبتلا به دیابت باشید، گلوکز یا قند خون اضافه به کلیه هایتان هجوم برده و منجر به افزایش آب ورودی به کلیه ها می شوند که در نهایت به سمت مثانه می روند بنابراین ممکن است سریع تر از حد معمول احساس پر شدن مثانه داشته باشید.اگر در طول روز مانند شب تکرر ادرار دارید و هر بار میزان ادرارتان زیاد است بهتر است آزمایش ادرار urinalysis test بدهید تا مشخص شود چه مقدار قند در ادرارتان وجود دارد.

 اگر می خواهید بیشتر بدانید : بیماری دیابت و نکاتی که بتوانید با این بیماری راحت تر زندگی کنید

اگر می خواهید بیشتر بدانید : علائم دیابت چیست؟ 

با افزایش سن در مردان، تغییری در بدنشان به نام هیپرپلازی خوش خیم پروستات benign prostatic hyperplasia   یا بزرگ شدن غده گردو شکل پروستات در بدنشان ایجاد می شود. پروستات مسئول انسداد ادرار در بدن مردان است. این مشکل به دلیل تغییرات سطح هورمون ها از جمله تستوسترون testosterone   یا تجمع دی هیدروتستوسترون* dihydrotestosterone    بوجود می آید.به گفته دکتر فیلیپس، یک غده پروستات بزرگ شده می تواند فشار مثانه را افزایش دهد و باعث شود فکر کنید بیشتر نیاز به تخلیه مثانه دارید. بزرگ شدن پروستات می تواند باعث سایر علایم مشکلات ادراری شود مثل کنترل شروع و توقف ادرار، جریان ضعیف، احساس خالی نشدن کامل مثانه بعد از ادرار کردن.پروستات بزرگ شده را می توان با داروهایی مانند فلومکس Flomax  ، Myrbetriq   یا آنتی کولینرژیک anticholinergics   که عضلات مثانه را شل می کنند و روش جراحی یورو لیفت* UroLift   درمان کرد.

* دی هیدرو تستوسترون dihydrotestosterone :  یا DHT   فرمی از تستسترون است که برای تکامل جنسی جنس مذکر ضروری است. این هورمون در غده پروستات، فولیکول مو و غدد آدرنال توسط آنزیم 5-آلفاردوکتاز از تستسترون ایجاد می شود. درواقع متابولیتی از تستسترون است که از لحاظ بیولوژیک فعال بوده و به کلاسی از هورمون‌ها که آندروژن نامیده می شوند تعلق دارد.

* یورولیفت Urolife :در این روش وسیله ای از طریق مجرای ادرار به غده پروستات نزدیک میشود سپس با استفاده از چند نخ بخیه که به دکمه هایی متصل است پروستات به کنار زده شده و در همان وضعیت باقی میماند تا مجرای ادرار باز شود.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : انواع بیماری های پروستات را بشناسید

به گفته دکتر فیلیپس، تحریک کننده ها مانند خوراکی های تند، الکل و عفونت مجاری ادرار می تواند باعث شود حس کنید مثانه تان پر شده است. مشکلات ایجاد شده برای مثانه هم یکی از احتمالات احساس تکرر ادراد هم در روز و هم در شب خواهد بود.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : از کجا بفهمیم مثانه بیش فعال داریم؟

به گفته دکتر فیلیپس، اگر هر بار مقدار ادرار زیادی دفع می کنید، احتمالا مقصرش عادت های اشتباه شما در نوشیدن، مصرف داروها یا دیابت است.اگر مقدار ادرار کم است احتمالا مثانه شما دچار تحریک یا فشار شده. خبر خوب برای شما این است که همه این مشکلات به محض پیدا کردن علت قابل درمان هستند بنابراین مشکل تکرر ادرار در شب را نادیده نگرفته و به دنبال رفع آن باشید.

 اگر می خواهید بیشتر بدانید : ادرار زیاد در روز نشانه این بیماری است 

اگر می خواهید بیشتر بدانید : ادرار خونی در مردان می تواند به علت آسیب جنسی باشد 

اگر می خواهید بیشتر بدانید : اهمیت ادرار کردن پس از رابطه جنسی برای زنان

اگر می خواهید بیشتر بدانید : بیماری تكرر ادرار 

 تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغseemorgh.com/healthاختصاصی سیمرغ

نام (اجباری)

آدرس پست الکترونیکی (اجباری است اما نمایش داده نمی‌شود)

مرا برای دیدگاه‌های بعدی به یاد بسپار

تصویر امنیتی جدید

All Rights Reserved – © 2018 | باز نشر مطالب پورتال سیمرغ تنها با ذکر نام و آدرس seemorgh.com مجاز می باشد.

نبض ما مرجع پزشکی و سلامت – دانستنیهای سلامت و مشاوره پزشکی

نبض ما– امروزه بیماران زیادی در مقاطع سنی مختلف از نوجوانان از تکرر ادراری شاکی هستند. این افراد اظهار می دارند که با مصرف یک استکان چای یا آب مجبورند چندین بار به دستشوئی مراجعه کنند به طوریکه رفتن از خانه به محیط بیرون و یا مسافرت بین شهری برای این افراد بسیار مشکل شده و به علت نیاز شدید به دستشوئی ترجیح می دهند که در خانه بمانند. همچنین این مشکل خواب را نیز برای این افراد دشوار کرده است.

تکرر ادرار زمانی رخ می دهد که شما تعداد دفعات زیادی تخلیه مثانه داشته باشید. البته هیچ قاعده ای برای تعداد مشخص زمان ادرار کردن وجود ندارد اما اگر فاصله بین ادرار کردن کوتاه باشد، شما به تکرر ادرار دچار شده اید. به طور کلی، ادرار کردن بیش از 2.5 لیتر مایع در روز، بالاتر از حد طبیعی است.

موقعی که فرد با مصرف کم مایعات به تعداد زیاد دستشوئی می رود و در هر جلسه موقع دفع، ادرار کمتری را دفع می کند واحساس می کند که باز ادرار دارد و کامل تخلیه نشده است را از نظر عملی تکرر ادراری می گوئیم. زنان بیشتر از مردان مستعد ابتلا به این مشکلات هستند و ممکن است ایجاد درد در پشت یا شکم یا احساس سوزش به هنگام دفع ادرار کنند.

دليل تکرر ادرار در مردان

تنظیمات عصبی مثانه انسان طوری است که می‌تواند حدود ۲۵۰ سی‌ سی ادرار را نگهداری کند، بدون این‌ که برای فرد مشکلی ایجاد شود. اما گاهی حجم مثانه کم می‌شود و فرد با چند قطره ادرار نیز نیاز به تخلیه احساس می‌کند که به این حالت مثانه بی‌ثبات می‌گویند، اما بیشترین مشکلات مثانه به مشکلات عصبی آن مربوط می‌شود.

در زنان شایع‌ترین عامل تکرر ادرار، زایمان‌های مکرر است، زیرا مثانه و گردن مثانه یک زاویه طبیعی دارد که این زاویه طی زایمان‌ها به علت فشار نوزاد تغییر می‌کند و موجب تکرر ادرار در مادر می‌شود که عموما با بی‌اختیاری چند قطره‌ای نیز همراه است. شدیدترین نوع این مشکل در خانم‌ها با عنوان افتادگی مثانه مطرح می‌شود.

به طور کلی عوامل اصلی تکرر ادرار را می توان به چهاردسته تقسیم نمود:

یکی از علل کم شدن ظرفیت مثانه، عفونت های ادراری است. با نفوذ میکروب های ادراری به دیواره مثانه، این عضو حساس شده و موجب احساس زودرس دفع می شود. معمولا در این حالت دفع ادرار با درد و سوزش و گاهی اندکی خونریزی همراه است که خوشبختانه با آنتی بیوتیک، عفونت ادراری بخوبی درمان می شود.

اگر شما مردی بالای ۵۰ سال هستید و مبتلا به تکرر ادراری مزمن هستید و ادرارتان دوشاخه و قطع و وصل می شود و راحت نمی آید و قطره قطره است مبتلا به درجاتی از بزرگی پروستات هستید. توصیه می شود حتماً به دکتر کلیه مراجعه کنید و از دکترتان بخواهید که ۱- سونوگرافی از کلیه ها و مثانه و پروستات ۲- تست سرطان پروستات یا PSA را برای شما انجام دهد.

یکی دیگر از علل تکرر ادراری مزمن چه در آقایان و چه در خانم های جوان مثانه های بیش فعال می باشد. علائم مثانه بیش فعال عبارتند از: ۱- دستشوئی رفتن های بیش از ۸ بار در روز و ۲ بار در شب ۲- احساس عدم تخلیه کامل مثانه ۳- نیاز ناگهانی به دستشوئی رفتن به علت انقاباضات خودبخودی مثانه که اگر شدید باشد فرد لباس زیر خود را خیس می کند. مثانه بیش فعال در افرادی که مبتلا به استرس و اضطراب هستند و تحریک پذیر هستند و اغلب در مردان و زنان جوان دیده می شود. در صورت دیدن این علائم توصیه می شود به پزشک جراح کلیه مراجعه شود.

از علل دیگر تکرر ادراری مزمن مثانه عصبی است. در افراد مبتلا به مثانه عصبی یک بیماری زمینه ای عصبی مانند آسیب به نخاع، بیماری M.S، تومورهای نخاع، بیماریهای نخاعی مادرزادی، آسیب های مغزی هنگام تولد و یا بعد از آن وجود دارد که به علت آن عصب مثانه آسیب دیده و باعث می شود مثانه شدیداً تحریک پذیر شده و دچار انقباضات خودبخودی مثانه و بی اختیاری ادراری و تکرر ادراری شدید در شب و روز می شود که علت آن بالا رفتن فشار مثانه و کاهش شدید حجم مثانه می باشد. در موارد شدید اگر درمان مناسب و سریع انجام نشد فشار داخل مثانه به کلیه ها منتقل و سبب آسیب کلیه ها و نارسائی کلیه و سبب از کار افتادگی آنان می شود.

علاوه بر موارد فوق دلایل دیگری هم برای پرادراری هست

تکرر ادرار در افراد دیابتی به نوع دیابت این افراد بستگی دارد. در نوع دیابت شیرین به علت این‌ که دیابت، اعصاب بدن را مورد حمله قرار می‌دهد، عصب‌های مثانه نیز از این امر مستثنی نیستند. افزایش حجم ادرار است. همچنین بسیاری از تکررهای ادراری، مقطعی و به دلیل شرایط روحی و فکری فرد است.

عوامل طبیعی مانند هوای سرد، رفتن از مکان گرمسیر به سردسیر، خوردن بعضی مواد غذایی مانند ترب سیاه که موجب افزایش حجم ادرار می‌شود، نیز می‌توانند دلایل تکرر ادرار باشد.

مواد محرک کلیه و تحریک کننده های مثانه از علل شایع تکرر ادرار هستند و در صدر همه آنها کافئین و الکل قرار دارد، زیرا اینها مدرهای طبیعی هستند و باعث تشکیل بیشتر ادرار می شوند. برخی داروهای مدر (ادرار آور یا دیورتیک) و ضد فشارخون هم دفع ادرار را زیاد می کنند.

روش های تشخیص هرپس تناسلی یا HSV

آیا بزرگ شدن بیضه خطرناک است؟

علائم و مدت زمان دفع سنگ از حالب

مزایا و مضرات هایفوتراپی پروستات چیست؟

التهاب کلیه، که یک بیماری شدید کلیوی است و بیماری خاصی به نام التهاب بینابینی مثانه که ناراحتی مداوم دستگاه ادراری است نیز باعث تکرر ادرار می شوند.

علت تکرر ادرار متفاوت و فراوان است. وقتی که در کودکی دیده می شود که قبلا دچار این عارضه نبوده است، ممکن است نشانه بیماری ای چون عفونت دستگاه ادراری یا مرض قند باشد.

یکی از داستان های عام در این زمینه داستان کودک کمرو و معلم بسیار جدی است. اضطراب و نگرانی کودک باعث می شود که مثانه او آرامش کافی برای نگهداری ادرار را نداشته باشد. در عین حال خجالت می کشد که اجازه بگیرد و به توالت برود. اگر معلم در مورد خروج از کلاس سخت گیری نشان بدهد، اوضاع از آنچه که هست بدتر می شود. و همه اینها از علت تکرر ادرار است. بهتر است یادداشتی از پزشک بگیرید و با معلم او صحبت کنید.

گاهی در هوای گرم، هنگامی که کودک زیاد عرق می کند و مایعات به اندازه کافی نمی نوشد، ادرارش به شکل نا منظم و حتی هشت ساعت به هشت ساعت و حتی دیرتر دفع می شود و ادرار دفع شده هم کدر و بد بوست. همین وضع ممکن است در هنگام تب پیش بیاید.

مورد بسیار رایج ادرار دردناک در دختران دیده می شود و آن هم به خاطر تورم مجرای خروج ادرار است که یا به میکروب یا قارچ مبتلا شده ویا در اثر صابون زدن در هنگام استحمام می سوزد. این مساله باعث می شود که کودک دائما احساس کند که ادرار دارد یا از ترس نتواند کاری کند و یا هر دفعه چند قطره ادرار بیشتر نیاید. در واقع این امر از علت تکرر ادرار است. برای پیشگیری از عفونت ادراری باید با پزشک تماس گرفت. تا آن موقع کودک را در لگن آب گرم بنشانید. محلول لگن شامل آب گرم و نصف فنجان جوش شیرین یا سودا است. بعد از استحمام ناحیه خروج ادرار را آرام خشک کنید.

اگر فرد به سیستیت بینابینی دچار شده باشد یکی از علائم آن احساس سوزش و درد هنگام ادرار کردن است. سیستیت بینابینی، شرایط مزمن دردناکی است که در آن، مثانه ملتهب و تحریک می‌شود و در نتیجه فرد مجبور می‌شود که به طور مکرر ادرار کند و ادرار کردنش دردناک می‌باشد. از دیگر علایم شایع این مشکل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تحقیقات این طور نشان می‌دهند که این بیماری در واقع یک نوع نشانگان التهاب مثانه است که احتمالاً توسط عفونت باکتریایی، خودایمنی (پاسخ ایمن به اجزای خودی بدن) یا موارد آزارنده ایجاد می‌شود. برای این بیماری، درمان قطعی وجود ندارد. ولی با روش هایی مثل دارودرمانی، تغییر رژیم غذایی، تمرینات ورزشی و .. این بیماری را کنترل می کنند.

در صورتی که تکرر ادرار ناشی از عفونت باشد، در این حالت فرد سالم که قبلاً مشکلی نداشته و به صورت ناگهانی دچار تعییر رنگ ادراری، تکرر ادرار و سوزش ادراری می شود که اغلب رنگ ادرار این ها تغییر یافته و اغلب بدبو می شود. اگر مبتلا به این حالت شدید شد بلافاصله به دکتر مراجعه و اول آزمایش و کشت ادرار بدهید و سپس با مصرف آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک معالجتان و با مصرف مایعات فراوان مطمئن باشید که در عرض ۲-۳ روز بهتر می شوید.

گروه های دارویی هستند که می توانند به کاهش علامت تکرر ادرار کمک کنند. باید توجه داشت که مصرف دارو باید حتما تحت نظر پزشک صورت گیرد. برخی از این داروها که برای سیستیت بینابینی ممکن است مورد استفاده قرار گیرند عبارتند از:

آنتی‌هیستامین‌ها، آنتی‌کولینرژیک‌ها، داروهای ضدالتهابی غیراستروییدی و داروهای ضدافسردگی همگی موفقیت محدودی در کاهش علایم دارند. و همچنین داروی پنتوزان پلی سولفات سدیم در تخفیف علایم بعضی از خانم‌ها مؤثر بوده است.

طب سنتی داروهای بسیار و درمان های مختلفی برای تکرر ادرار در اختیار شما قرار داده است که مهمترین این درمان های به شرح زیر می باشند:

لازم به ذکر است پیش از استفاده از این راهکارها با متخصص این امر مشورت نمایید.

نبض ما– گردآوری

منابع

وبسایت دکترکرمی، آسان طب، پیام سلامت

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛ همچنین لطفاً درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

دليل تکرر ادرار در مردان

علت تکرر ادرار بدون درد و سوزش

علائم عفونت مجاری ادراری که خانم ها باید بدانند

تا چه زمانی برای پدر شدن وقت دارید؟

درمان و علل کلیه سنگ ساز +ویدئو

علامت های مهم بیماری های کلیوی

برای چه بیماری هایی به متخصص اورولوژی مراجعه کنیم؟

دکتر سلام

برای پیشگیری از سرطان دهانه رحم چه باید کرد؟

هشداری درباره تزریق بوتاکس +ویدئو

تغذیه در دوران بارداری

۱۲ نکته که قبل از دویدن روی تردمیل باید بدانید +ویدئو

انتخاب رژیم مناسب در فشار خون بالا

ویدیو های سلامت

تزئین دستمال سفره با قاشق ، چنگال+ویدئو

علل و درمان انواع جوش صورت/ویدئو

دلیل رشد موهای زائد در خانم ها چیست؟+ویدئو

کاشت مو به روش sut + ویدئو

چگونه خاطرات بد را از ذهنمان پاک کنیم؟/ویدئو

مطالب پیشنهادی

بهترین برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن

عمل لابیاپلاستی برای این زنان ممنوع است!

مزایا و عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است ؟

گردشگری سلامت یا توریسم درمانی چیست؟

آنچه را که باید درباره کاربرد اسکن استخوان بدانید

هزینه آزمایش ایدز چقدر است؟

چه زمانی تست پاپ اسمیر انجام شود؟

زگیل تناسلی از تشخیص تا درمان +ویدئو

کاشت مو به روش sut + ویدئو

روش های خانگی رفع چین و چروک صورت +ویدیو

نبض ما، پایگاه اینترنتی نشاط و سلامتی و دارای مجوز فعالیت است که تیم تولید کننده محتوای آن از پزشکان متخصص، اعضای هیئت علمی و اساتید دانشگاه، خبرنگاران و مترجمین و مشاورین مجرب تشکیل شده است .

نبض ما با ارائه جدیدترین مطالب علمی و کاربردی و با هدف بالا بردن سطح آگاهی و اطلاعات عامه مردم در حوزه پزشکی با هدف ارتقای سطح فرهنگ سلامت عمومی و بهبود سبک زندگی فارسی زبانان، می کوشد تا در جهت تندرستی، زیبایی، تغذیه سالم، تناسب اندام، مسائل مربوط به بهداشت مردان و زنان و مادر و نوزاد، مشاوره پزشکی، روان درمانی، بهداشت جنسی و زناشویی و سایر اطلاعات مفید در رابطه با سلامتی ، مخاطب را با ارائه مطالب صحیح و بروز رسانی شده یاری و راهنمایی نماید. لذا مطالب ارائه شده در سایت به هیچ عنوان جایگزین پزشک و تشخیص و تجویز آن نیست.

Welcome, Login to your account.

Recover your password.

A password will be e-mailed to you.

دليل تکرر ادرار در مردان

دليل تکرر ادرار در مردان

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 شقایق ادرس فوریه 12, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *