دليل بي خوابي کودکان چيست

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی
خانه

موبایل

12 راه برای رفع بی‌خوابی کودکان

اگر کودکی با مشکل بی خوابی مواجه شود، علایمی مشابه با بی خوابی بزرگسالان و حتی ممکن است شدیدتر از آن را نشان دهد، زیرا نیاز خواب کودک بیشتر از بزرگسالان می باشد.

کم‌خوابی کودکانخوابیدن کودکان، علاوه بر برطرف کردن خستگی های روزانه، شرایط مناسبی را برای رشد کودک فراهم می کند. کودکان فعالیت روزانه بیشتری نسبت به بزرگسالان دارند و در صورت عدم استراحت کافی، بسیار صدمه می بینند. بنابراین اگر کودکی دارید که با مشکل بی خوابی مواجه است، حتما راهکارهای زیر را انجام دهید.

 در اینجا 12 توصیه برای برطرف کردن بی خوابی در کودکان را می گوییم. 1- به والدین توصیه می شود جای خواب ثابتی را برای کودک خود در نظر بگیرند و به کودک خود تاکید کنند که حتما در جای خود استراحت کند. معمولا تغییر مکان خواب حتی برای بزرگسالان هم ناخوشایند است و ممکن است سبب دیر به خواب رفتن آنها شود. احتمالا این تجربه را در طول مسافرت داشته اید.

 

  2- به این دسته از کودکان اصلا اجازه بیدار ماندن و دیر خوابیدن به بهانه مشاهده تلویزیون و یا حتی انجام تکالیف مدرسه را ندهید. زمان مشخصی را برای خواب آنها در نظر بگیرید و آنها را به خوابیدن در همان زمان، محدود کنید.گاها دیده می شود که برخی از کودکان به علت مشاهده فیلم های ترسناک دچار کم خوابی می شوند. والدین بهتر است از دیدن فیلم ترسناک و تحرک بیش از اندازه کودک، جلوگیری کنند.

3- ساعات خواب منظمی را برای کودکتان در نظر بگیرید.ساعات خواب کودک باید ثابت باشد. یک ساعت خاص را در نظر بگیرید. اولین بار کودک خود را تشویق کنید تا در آن ساعت خاص به رختخواب برود و شب‌های دیگر، حتی تعطیلات آخر هفته آن ساعت را معیار فرا رسیدن زمان خواب کودکتان قرار دهید. برای بیدار شدن از خواب نیز همین رویه را ادامه دهید. توجه داشته باشید هر قدر کودکتان زودتر از خواب بلند شود بهتر است، زیرا تا شب کاملا خسته می شود و حدودا همان ساعت مقرر به خواب می‌رود.

 

 4- والدین باید مراقب عادات تغذیه ای کودک خود باشند و سعی کنند مواد غذایی کافئین دار را از برنامه غذایی خود حذف و یا کم کنند. اگر هم کودک علاقمند به مصرف این مواد غذایی بود، سعی شود حتی المقدور این مواد را 4 ساعت قبل از خواب مصرف کند، زیرا واکنش کودکان به مصرف مواد کافئین دار مانند بزرگسالان است، یعنی همانطور که مصرف این مواد در بزرگسالان سبب بی خوابی می شود، در کودکان نیز همین اثر را دارد.

  5- متخصصان تغذیه معمولا مصرف موادی مانند شیر ولرم را که حاوی کلسیم است، قبل از خواب توصیه می کنند.

 6- حداقل دو ساعت قبل از خواب، شام کودک را آماده کنید تا بخورد. این کار سبب هضم نسبی غذا می شود و کودک با معده پر به رختخواب نمی رود، زیرا معمولا معده پر، سبب بدخوابی می شود.

 7- توصیه می شود از مصرف غذاهای پرکالری در وعده شام اجتناب شود. مصرف زیاد مواد قندی هم در وعده شام کودکان توصیه نمی شود زیرا مصرف قند زیاد قبل از خواب، سبب افزایش انرژی و ایجاد تحرک بیشتر در کودک می شود. بنابراین میل به تحرک بیشتر، فرایند خوب خوابیدن را مختل می کند. 8- برای این که کودک زودتر خسته شود و به خواب برود، توصیه می شود او را به فعالیت بدنی در طی روز تشویق کنید. کودکانی که در طی روز فعالیت کافی انجام نمی دهند و انرژی خود را تخلیه نمی کنند، دچار بی خوابی می شوند. 9- هر گونه وسایل بازی و اسباب بازی مورد علاقه کودک خود را از اتاق خواب او دور کنید، زیرا گاها دیده می شود که این دسته از کودکان به بازی با این وسایل مشغول می شوند و نمی خوابند. 10- به والدین کودکانی که معمولا از کم خوابی رنج می برند توصیه می شود ، دمای اتاق کودک خود را بررسی کنند تا مبادا دمای اتاق بالا باشد. گرمای هوای اتاق کودک سبب بدخوابی می شود. پس با ایجاد تهویه مناسب در اتاق کودک، شرایط مناسبی برای خواب او فراهم کنید. 11- به والدین این دسته از کودکان توصیه می شود تا محیط خانه را برای بهتر خوابیدن کودک ساکت نگه دارند و از ایجاد هر گونه سر و صدای بلند و صدای تلویزیون و … خودداری کنند. 12- والدین این دسته از کودکان باید در نظر داشته باشند که هیچ گاه عصبانیت خود را از بی خوابی کودک بروز ندهند، زیرا کودک با مشاهده هر گونه عصبانیت، دچار اضطراب و تنش می شود که این اضطراب خود سبب بدخوابی بیشتر او می شود و سیکل معیوبی را ایجاد می کند.منبع:tebyan.net

جلوگیری از ریزش مو

منبع = هلپ کده
خانه

موبایل

 

بررسی و شناخت علائم بی خوابی در کودکان بسیار دشوار است زیرا الگوهای خواب کودکان براساس سن و طبیعت آنهاست. مشکل به خواب رفتن و بیدار نشدن در طول خواب دو مشخصه مهم در بی خوابی کودکان و حتی بزرگسالان است. تا دیر وقت بیدار ماندن، ساعتها در خواب غلت زدن، بیدار شدن های ناگهانی و ناتوانی در دوباره به خواب رفتن نیز از علائم بی خوابی است.

 

● علل بی خوابی در کودکان

علت بی خوابی در کودکان بستگی به محیط، سن و میزان نیاز آنها به خواب دارد.

 

● عادت به کم خوابی

نداشتن زمان خواب منظم، تغییر فعالیت های روزانه، تا دیر وقت بیدار ماندن، عوامل باز دارنده خواب مانند سرگرمی ها، انجام تکالیف مدرسه و فعالیت بیش از حد قبل از خواب، استفاده بیش از حد از نوشیدنی های کافیین دار، خوردن شیرینی ها و غذاهای چرب قبل از خواب و یا حتی مشاجره میان خواهر و برادرها از عواملی است که منجر به بی خوابی کودکان و نوجوانان می شود.

 

● عوامل فیزیکی و عاطفی

سرما، گوش درد، دل درد، دندان درد، آلرژی، آسم، اگزما، شب ادراری، خر و پف با صدای بلند و اختلال تنفسی از جمله عوامل فیزیکی هستند که خواب کودک را مختل می کنند. بی خوابی کودکان همچنین ریشه در مسائل عاطفی مانند اضطراب های ناشی از طلاق والدین و ترس های شبانه دارد، افسردگی، استرس و توهم نیز تاثیر مستقیمی در فرایند خواب کودکان دارد.

 

● محیط خواب

اتاق خواب گرم یا سرد، روشن و یا پر سر و صدا باعث بی خوابی کودک می شود. پوشک مرطوب، لباس خواب نامناسب، تخت خواب غیراستاندارد، ملافه زبر و به طور کلی یک محیط نامناسب مانع از به خواب رفتن کودک می شود.

 

● والدین و مشکل بی خوابی کودکان

بی خوابی مشکلی است که بسیاری از مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند. برخی از مردم به خواب می روند اما در طول شب به طور دائم بیدار می شوند. برخی دیگر تنها پس از چند ساعت خواب بیدار می شوند و دیگر به خواب نمی روند. برخی هم هرگز نمی توانند بخوابند. معمولا بی خوابی به عنوان یک وضعیت دردناک تنها برای بزرگسالان معرفی شده است. در حالی که بسیاری از کودکان به همان اندازه بزرگسالان از آن رنج می برند. والدینی که در تنظیم خواب فرزندشان ناموفق هستند باید بدانند که این موضوع به خواب رفتن آنها را دچار مشکل می کند. برخی از کودکان ناآرام و لجباز هستند و دوست ندارند که والدینشان به آنها بگویند وقت خوابشان است. و از طرفی دیگر والدینی که تا دیر وقت بیدار می مانند و با صدای بلند موزیک گوش می کنند، سیگار می کشند، و یا مهمانی می دهند مزاحم استراحت و خواب فرزندشان می شوند. خواب کودکان به واسطه دود دخانیاتی که والدینشان مصرف می کنند با مشکل مواجه می شود. برخی از والدین حتی شیوه زندگی بزرگسالان را به فرزندان خود تحمیل می کنند. برخورد اصلی با این مشکل درمان سنتی و معمول است. برطبق آکادمی داروی خواب در آمریکا به طور رایج برای درمان بی خوابی کودکان داروهای ضدافسردگی تجویز می شود. اما چنین درمانی باعث اعتیاد آنها به داروهای دیگر می شود و این معضل حتی می تواند بزرگ تر از مشکل بی خوابی باشد. والدینی که با تجویز دارو برای درمان بی خوابی فرزندشان موافق نیستند می توانند با تغذیه سالم و تغییر شیوه زندگی آنها این مشکل را از میان بردارند.

 

● تغذیه سالم

کمبود مواد معدنی و ویتامین هایی که در زیر ذکر شده باعث بی خوابی فرزند شما می شود:

کلسیم: این ماده خاصیت آرام بخشی بر بدن انسان دارد و کمبود آن باعث ناآرامی و ضعف شدید می شود.

منیزیوم: این ماده خاصیت ترغیب کنندگی برای خواب دارد.

ویتامین ب۶ و ب۱۲: آرام کننده اعصاب است.

اینوسیتل: این ماده باعث بهتر شدن خواب می شود.

 

رژیم غذایی بچه ها متشکل از فست فودها، غذاهای کنسروی و تنقلات است. مواد معدنی و ویتامین ها در جلوگیری از بی خوابی موثرند در حالی که این گونه غذاها فاقد آنها هستند. والدین باید غذاهای تازه و غیر کنسروی را وارد رژیم غذایی کودکانشان کنند مانند غلات تازه. همچنین باید مکملهایی را که دارای مواد معدنی و ویتامین ها هستند در نظر بگیرند.

 

● تغییر شیوه زندگی

برای تغییر و یا اصلاح رژیم غذایی کودکتان باید با تلاش های مداوم شیوه زندگی آنها را تغییر دهید.

 

● تنظیم زمان خواب

شما باید زمان خواب کودک خود را تنظیم کنید و آن را به اجرا بگذارید. ساعت هشت شب برای خواب بسیار زود است. بهترین زمان برای خوابیدن ساعت نه ونیم شب می باشد که نه خیلی دیر و نه خیلی زود است. ساعت شش و نیم صبح بهترین زمان برای بیدار شدن از خواب است زیرا کودک شما باید هشت ساعت تمام بخوابد. فراموش نکنید که شما نیز باید همزمان با او بخوابید. تنظیم زمان خواب برای از بین بردن میل کودکتان به بیدار ماندن، درمان بسیار خوبی است.

 

● تکالیف درسی

شما باید در طول سال تحصیلی کودک خود را از انجام تکالیف درسی زیاد منع کنید. تکالیف بیش از حد، زمان زیادی را در طول روز از او می گیرد و او مجبور می شود برای به اتمام رساندن آن تا دیر وقت بیدار بماند در نتیجه زمان خواب او به عقب می افتد. بنابراین شما باید در این زمینه دقت کافی را داشته باشید.

 

● بازی های ویدیوئی و کامپیوترها

شما نباید به کودکتان اجازه دهید که در طول سال تحصیلی، تمام هفته خود را با بازی های ویدیوئی سرگرم کند. هنگامی که فرزند شما شروع به بازی می کند تقریبا دست کشیدن از آن برای او غیر ممکن می شود. بنابراین شما باید قواعدی وضع کنید که این بازی ها تنها در آخر هفته و در یک مدت زمان مشخصی که معمولا نباید بیش از دو ساعت باشد انجام شود. در طول تعطیلات تابستان به آنها این اجازه را بدهید که این بازی ها را بدون محدودیت زمانی در آخر هفته انجام دهند. شما باید در طول سال تحصیلی فرزندان خود را در استفاده از بازی های ویدیوئی و کامپیوتر در اتاق شخصی شان محدود کنید. زیرا در این صورت آنها وسوسه نمی شوند که تا دیر وقت بیدار بمانند.

 

متاسفانه بسیاری از کودکان از بی خوابی رنج می برند اما با نظارت والدینشان می توانند بر این مشکل غلبه کنند. والدین باید از مواد خوراکی سالم برای رژیم غذایی کودک خود استفاده کنند و با آگاهی و بینش کامل، از شیوه درست زندگی آنها مطمئن شوند. باید بدانیم که تغییر در رژیم غذایی و شیوه زندگی کودکانمان برای کمک به آنها در غلبه بر بی خوابی کافی نیست و در صورت نیاز باید به پزشک مراجعه کنیم و از درمان های دارویی نیز بهره مند شویم.

منبع:روزنامه کیهان 


والدین نگران بخوانند

منبع = هلپ کده

مجله روزنو –


تبدیل عکس سیاه سفید به رنگی با یک کلیک !


7 راه آسان برای تمیز کردن برس مو و شانه


7 نکته برای انتخاب رنگ رژ لب متناسب با پوست

بی خوابی نوزادان  | پدر و مادر بودن ، یک تجربه ی زیبا اما کاری سخت است. شما هر روز با رشد کودک خود، چیزهای جدیدی را تجربه می کنید. در حالی که بعضی از تجارب مانند گنجینه و برخی می توانند کابوسی برای شما باشند.
یکی از این کابوسها مشکل بی خوابی نوزادان است. در بدو تولد ، نوزادان در طول روز می خوابند و به طور مرتب در شب بیدار میشوند. این حالت طبیعی است . اما همانطور که شروع به رشد می کنند، الگوی خواب آنها تغییر می کند و در شب می خوابند. با این حال، گهگاهی، نوزادان گریه می کنند و به هیچ وجه نمی خوابند. والدین اغلب از بی خوابی نوزادان و بیداری مکرر کودک خود نگران هستند، به ویژه اگر نوزاد کمی پس از خوابیدن در طول شب، بیدار شده و این حالت در شب های بعد تکرار شود . معمولا، بی خوابی نوزادان در شب می تواند ناشی از تشنگی، گرسنگی، خستگی، دندان درد یا کولیک باشد.

گرسنگی از مهمترین دلایل بی خوابی نوزادان و بیدار شدن های شبانه است . حتی اگر نوزاد مرتب با شیر مادر تغذیه شود ، می تواند در طول شب و یا قبل از خواب ، گرسنه شود. نوزادان باید هر چند ساعت ، غذا بخورند، به ویژه هنگامی که با شیر مادر تغذیه می شوند زیرا شیر مادر به راحتی قابل هضم است.
اگر سن کودک شما بیشتر از ۶ ماه است و غذاهای کمکی نمی خورد، احتمالا بارها در طول شب بیدار می شود. اگر کودک شما در حال رشد است، ممکن است بیشتر از حد معمول ، احساس گرسنگی کند و به غذای بیشتری نیاز داشته باشد.
به طور معمول، رشد ناگهانی کودک در ۷ تا ۱۰ روزگی، ۳ هفته، ۶ هفته، ۳ ماه، ۶ ماه و ۹ ماهگی رخ می دهد.
هر وقت نوزاد گرسنه بود باید تغذیه شود . اگر با شیشه ( شیر خشک ) به کودک شیر می دهید، شیر بیشتری بدهید. در صورت تغذیه با شیر مادر ، بدون نگرانی در مورد تامین شیر، کودک خود را تغذیه کنید. شیر شما تغذیه ی مناسبی برای نوزاد است .
در طول روز، سعی کنید اگر نوزاد، بالای ۶ ماه است علاوه بر شیر، ، یک نوشیدنی دیگر مانند آب به او بخورانید و برای نوزادانی که کمتر از ۶ ماه سن دارند قبل از دادن آب با پزشک مشورت کنید .

 در طول شب، کودک ، از خواب عمیق یا خواب سبک ، هر چند ساعت، یک یا دو دقیقه بیدار می شود. بچه ها می دانند چگونه خود را به خواب بزنند و دوباره به خواب بروند . اما اگر کودک شما برای خوابیدن عادت به چیزهایی مانند تغذیه با شیر مادر ، تغذیه ،شیشه شیر یا پستانک داشته باشد ، احتمال کمتری دارد خودش بعد از بیدار شدن دوباره به خواب برود. این مهم ترین دلیل چرت های کوتاه مدت و بی خوابی نوزادان در شب است. راه های زیادی وجود دارد که می تواند کودک را برای خوابیدن، آرام کند. نوزاد را عادت دهید که وقتی او را در رختخواب می گذارید و در حال چرت زدن بیدار می شود دوباره بخوابد.

هرگونه تغییر در زمان عادی و روزانه خوابیدن کودک ، می تواند لذت بردن از خواب خوب را برای او دشوار کند. کودک به برنامه ای منظم که ساعت درونی و چرخه هورمونی بدن را تنظیم می کند نیاز دارد . این مسئله کمک می کند تا کودک در زمان معینی هر روز خواب آلود شده و بخوابد. سعی نکنید کودک خود را خیلی زود هنگام (زمانی که خسته نیست) یا خیلی دیر (زمانی که خیلی خسته است). در رختخواب بگذارید. بعد از ظهر و غروب کودک را نخوابانید. زیرا برای کودک شما دوباره خوابیدن ، هنگامی که تازه بیدار شده است سخت است.
تحقیقات نشان داده است ، نوزادان وقتی که والدین زمان آخرین خواب بین روز و شب آنها را افزایش بدهند نیاز به کمک کمتری برای خوابیدن در شب دارند.

بزرگسالان وقتی که خسته می شوند و افکار مختلف به ذهنشان هجوم می آورد ، سخت بخواب می روند . نوزادان نیز درست مثل بزرگسالان، وقتی خسته می شوند، نمی توانند به خوبی بخوابند.
هنگامی که نوزادان خیلی خسته می شوند کمتر می خوابند ، بیشتر از خواب بیدار می شوند و بد اخلاق و بهانه گیر می شوند.
محیط پر سرو صدا نیز می تواند باعث نا آرامی کودک شما شود. سر و صدا، اسباب بازی ها، مردم و صفحه نمایش های الکترونیکی می تواند خواب کودک را با مشکل مواجه کند.
سعی کنید برای کودک در زمان خواب، آرامش ایجاد کنید. حمام گرم و آرامش بخش، ماساژ، در آغوش گرفتن و نوازش کردن، قصه گفتن ، بغل کردن و به خود چسباندن کودک می تواند به آرامش او قبل از خوابیدن کمک کند. این موارد باعث می شوند که کودک ، تمام طول شب را راحت بخوابد و نیمه شب کمتر بیدار شود و صبح سرحال و با حوصله از خواب بیدار شود.

بی خوابی نوزادان و بیداری مکرر در طول شب ممکن است برخی مشکلات سلامتی خاصی را نشان دهد. هر چیزی از درد شکم، گاز، رفلاکس معده، سرماخوردگی و سرفه و دندان درد می تواند باعث مشکلات خواب در کودکان شود. بچه ها با سرماخوردگی یا عفونت های تنفسی فوقانی می توانند به علت احتقان یا سرفه از خواب بیدار شوند. استفاده از یک مرطوب کننده هوا مانند بخور در اتاق می تواند مفید باشد .
در صورت درد معده یا درد بخاطر نفخ کردن، مالیدن آب آنغوزه دور ناف می تواند کمک کند . ناراحتی های ناگهانی مانند درد در اثر دندان در اوردن نیز می تواند کودک را بی خواب و بی قرار کند.

نوزادان طی ۶ تا ۸ ماهگی اضطراب جدایی از والدین دارند که می تواند تا ۵ سالگی ادامه پیدا کند. ممکن است ببینید کودکتان چند بار در شب، بیدار شده ، گریه می کند و حاضر نیست دوباره بخوابد . کودک، هنگام بیدار شدن ، وقتی والدین را کنار خودش نمی بیند وحشت زده می شود . او فقط می خواهد نزدیک شما باشد. اگر کودک ، خواب باشد و شما او را در اغوش بگیرید و یا برای راحتیش پشت او را بمالید کودک بیدار شده و گریه می کند. اگر شما می خواهید کودکتان را تشویق کنید تا خودش بعد از بیدار شدن آرام شود ، باید حضور خود را در هنگام خواب کاهش دهید. هنگامی که کودک ، در شب بیدار می شود و گریه می کند، در ابتدا در همان اتاق قرار بگیرید و به تدریج اتاق را ترک کنید و یا موقع ترک اتاق به کودک اطمینان دهید که دوباره به او سر می زنید.

تغییر محیط نیز می تواند به بی خوابی نوزادان منجر شود. اگر کودک شما در محیطی متفاوت از محل خوابش بیدار شود، او گیج و به احتمال زیاد وحشت زده می شود و نمی تواند دوباره بخوابد .اطمینان حاصل کنید که کودکتان تمام طول شب را در یک جا بخوابد یا در صورت جابجایی ، در جایی با شرایط مشابه نور، سر و صدا، گرما و غیره بخوابد.
گاهی اوقات، تغییرات دما می تواند بر روی خواب نوزاد تاثیر بگذارد. اگر کودک شما عرق کرده است ، لباس مناسب بپوشانید . همچنین که اگر کودک شما سردش است ، با اضافه کردن یک لایه پتو یا لباس او را راحت کنید.
چراغ ها نیز می توانند خواب کودک را بهم بریزند و چرخه ی خواب و بیداری او را مختل کنند. اگر فکر می کنید نوزادتان در نور بیدار می شود سعی کنید اتاق را کاملا تاریک کنید و یا با سایه ، اتاق را تاریک نگه دارید.
پوشک مرطوب نیز می تواند نوزاد شما را در اواسط شب بیدار کند.

خواب روزانه برای رشد کودک ، اهمیت زیادی دارد. بدون خواب روزانه کافی ، کودک خیلی خسته و نا آرام میشود و نتیجه اش بی خوابی نوزادان است . لذا ، مهم است که نوزاد را در زمان مناسب بخوابانید. اگر کودک غروب بخوابد ، برایش سخت است که شب دوباره  بخوابد. بنابراین وقتی کودک صبح یا بعد از ظهر در حال چرت زدن است او را بخوانید .

رشد کودک همراه با یادگیری رفتارهای جدید است. او اخیرا سینه خیز ، لگد زدن، غلت زدن، نشستن یا ایستادن را تجربه کرده و احتمالا هیجان زده است که آن را حتی در هنگام خواب امتحان کند . تجربیات جدید ، می تواند شبها او را از خواب بیدار کند و به تمرین وا دارد .
در طول روز، زمانی برای تمرین مهارت های تازه به کودک بدهید . اگر او فقط در نشستن تسلط دارد به او دوباره دراز کشیدن را یاد دهید. کودک در شب سعی می کند مهارتهایش را تمرین کند، در نتیجه، اغلب در شب برای کمک خواستن از والدین گریه میکند، چون احتمالا ، درحالتی گرفتار شده که نمی داند چطور از آن خلاص شود .

قرار گرفتن در معرض نور ، به نوزادان کمک می کند تا ریتم شبانه روزی خود را تنظیم کنند و در شب بیشتر بخوابند. دریافت هوای تازه و نور خورشید برای نوزادان سودمند است و به آنها کمک می کند تا به طور صحیح بخوابند.
به علاوه بر این، نور خورشید برای تولید ویتامین d ضروری می باشد. در اوایل صبح و بعد از ظهر نوزاد و کودکان خود را در معرض نور بیشتری قرار دهید و همچنین قبل از خوابیدن از نورهای مصنوعی دور کنید.
مطلب اختصاصی مجله روزنو –  بازنشر با ذکر نام و لینک به منبع ، مجاز است .

 

11 کاربرد جالب خواص زنجبیل برای سلامت و تغذیه

دستور پخت بهترین سوپ برای سرماخوردگی و انفلوانزا

آفت دهان چیست؟در طب سنتی چگونه درمان می شود؟

بهترین زمان برای بارداری چند روز بعد از قاعدگی است؟

چگونه بر خجالت و کمرویی خود غلبه کنیم؟

بالون معده چیست و چگونه به لاغری کمک می کند؟

علت زردی نوزاد چیست و چگونه درمان می شود

درمان خانگی اسهال با مواد طبیعی و گیاهی

این نشانه ها میتواند علائم دیابت در کودکان باشد!

آیا تغذیه در تعیین جنسیت نوزاد نقش دارد ؟

در صورت گرفتار شدن در کابین آسانسور ،چه باید کرد؟

از کارکردن برای دیگران خسته شده اید؟در جستجوی شغل هستید؟

۷ نکته برای خرید مطمئن و ارزانتر انواع ورق های فلزی

خواص شگفت انگیز استفاده از روغن نارگیل برای موهای شما

چگونه با ماساژ پوست صورت ،زیبایی و جوانی پوست را بازیابیم؟

بوی بد بدن از چیست ؟ راههای رفع بوی بد بدن کدامند؟


شغلی متفاوت و پردرآمد تنها با یک شماره تلفن !


آنچه باید درباره سوپ لاغری و سوپ چربی سوز بدانید

راهنمای بیماران اعصاب و روان برای انتخاب پزشک مناسب

راهنمای کرج |کرج نقشه |نقشه آنلاین کرج| نقشه جدید کرج

بهترین رستوران های کرج | رستوران ایتالیایی سزار (کرج)

صحنه های جالبی از غذاخوردن فضانوردان در ایستگاه فضایی

خار پاشنه چیست و چگونه با فیزیوتراپی درمان می شود؟

کسب و کار خانگی با سرمایه کم |صفر تا 100 سبزی پاک کنی

۶ گیاه که برای خواب آرام ، باید در اتاق خواب نگهدارید


با یبوست در دوران بارداری چه کنیم ؟


۶ راه آسان برای بزرگ کردن لب به روش طبیعی


امکان جراحی تغییر رنگ چشم و هزینه آن چقدر است؟

لذت غذای سالم خانگی در فست فود کوکوویچ | فست فودهای کرج

علائم بارداری چیست و چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟


آیا قهوه سبز واقعا موجب لاغری و کاهش وزن میشود ؟!


چرا عطر گران می خرم ولی باز بوی آن نمی ماند!


طرز تهیه بیف استروگانف فرانسوی


5 نکته برای کاهش وزن سریع

راهنمای مشاغل


بازرگانی ۱۱۰ کرج / نمایندگی اخوان در کرج


نمایندگی کیاموتورز در کرج


مداح خانم در کرج |مداحی در کرج|مولودی خوانی کرج

نمایندگی نیسان در کرج / نمایندگی Nissan در کرج/ نمایندگی

آموزشگاه موسیقی سلمک ( فردیس) / آموزشگاه موسیقی در فردیس

شرکت پارسیان خودرو فردیس (بغدادی)/فروش و خدمات پس از فروش


فروشگاه فرش هوشنگ | خرید و فروش فرش دست دوم در کرج


نمایندگی سایپا کرج | نمایندگی سایپا میرکریمی


مهرگشت مارلیک |حمل ونقل شهری|ایاب و ذهاب شرکتها

یراق کابینت محبی | یراق کابینت در کرج | یراق آلات کابینت در


مجتمع فنی تهران (کرج) نمایندگی استان البرز

شرکت ارتفاع پیشتازان/ کار در ارتفاع/ شستشوی نما / پیچ و


آکام سازه | بازسازی ساختمان | تعمیرات آپارتمان

فیزیوتراپی سجاد / فیزیوتراپی در کرج/ فیزیوتراپیست در کرج


خشک کن لباس آپارتمانی | خشک کن حوله


تجهیز آسانسور البرز: خدمات آسانسور در کرج


ویراستار در تهران |ویراستار در کرج |نگارش کتاب


بیمارستان قائم(عج) کرج

بازنشر مطالب اختصاصی ، صرفا با ذکر نام و لینک به منبع مجاز است . در غیر اینصورت ، به گوگل گزارش شده و کپی کننده از نتایج جستجو حذف خواهد شد.

این سایت تابع قوانین جاری کشور و کپی رایت است.

مجله آنلاین روزنو ، رسانه ای است مختص به خانواده ، در حوزه های مختلف زندگی .
مطالب پزشکی این پایگاه ، صرفا جهت اطلاع رسانی بوده و هرگز جایگزین پزشک نیست. مجله روزنو مسئولیتی درقبال استفاده خودسرانه و بدون مشورت با پزشک ،ندارد.

چنانچه در فضای مجازی صاحب مهارت و تجربه ای هستید ( فروش ، تولید محتوی ، شبکه های اجتماعی و ) می توانید به جمع ما بپیوندید .
(کلیک کنید)

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 yalda فواید،علائم،خواص ژوئن 12, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *