دسر ویژه شب یلدا جدید

دسر ویژه شب یلدا جدید

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

دسر ویژه شب یلدا جدید

دسر ویژه شب یلدا جدید

 

یلدا  یکی از خاطره انگیر ترین شبهای ایرانیان است و  بانوان ایرانی با درست کردن دسر های مخصوص این شب به سفره های خود رنگ و بوی یلدایی می دهند  در این قسمت ساتین ما برای  شما بانوان ایرانی تعدادی از دسرهای شب یلدا را قرار داده ایم .

 

 

دسر ویژه شب یلدا جدید

سلام دوستان عزیز این پاناکوتای اناری و که می بینید خیلی خوشمزه است حتما درستش کنید و از خوردنش تو بلندترین شب سال لذت ببرید.

مواد لازم پاناکوتای اناری :

 

طرز تهیه پاناکوتای اناری : ابتدا انارهارو دون کنید ، ظرف موردنظرتون را انتخاب کنید و به صورت مورب قرار بدید و کمی از انارهارو توش بریزید مثل عکس.

  من ظرفمو توی جا تخم مرغیم گذاشتم اگه برای شما پایه نداشت می تونید توی ظرفی کمی نمک بریزید و لیوانتونو توی اون کج کنید بعد انار بریزید اینطوری تکون نمی خوره .

ا لیوان آب جوش را توی ژله بریزید تا حل بشه بذارید کمی خنک شه بعد روی انارها قاشق قاشق بریزید ، تا کمی نزدیک لبه لیوان و بگذارید تو یخچال تا ببنده ۱ ساعت کافیه .

 

ژلاتین را با شیر قاطی کرده و روی کتری بخار آب قرار داده تا ذوب بشه و خوب حل بشه . چوب دارچین هم می شویید و میذارید توش تا عطرش به مواد بره . توی ظرف دیگه خامه رو با ۲ قاشق عسل مخلوط کنید یا به جای عسل شکر بریزید اینطوری سفیدتر میشه و رنگ عسل و به خودش نمی گیره من عسل ریختم چون طعم بهتری میده بعد مواد ظرف بالا یعنی شیر و ژلاتین و بهش اضافه می کنیم تا کمی حل بشه و بعد گاز را خاموش می کنیم.

 

 

 

دارچین هارو هم دریبارید.

 

 

 

 

توی ظرف بزرگتری یخ و آب می ریزیم و این ظرف مواد توش میذاریم تا زودتر خنک بشه و بعد قاشق قاشق به لیوان ژله بسته شده اضافه می کنیم می گذاریم ۲ ساعت تو یخچال بمونه و بعد نوش جان کنید.

خیلی خوشمزه میشه من که زیاد اهل ژله و دسر نیستم پسندیدم پس شما هم می پسندید .

 

مواد لازم :

 

طرز تهیه : ابتدا ژله آلوورا رو با یک و نیم پیمانه آبجوش هم می زنیم تا کاملا حل بشه .

 

نصف ژله آلوورا رو به آرامی و با قاشق در قالب می ریزیم .  بعد در یخچال قرار می دیم تا ببنده .

 

بعد با قاشق و کم کم نصف دیگه ژله آلوورا رو داخل خامه می ریزیم .

 

بعد از بسته شدن لایه اول روی اون می ریزیم و در یخچال قرار می دیم تا ببنده .

 

بعد ژله انار رو با یک و نیم پیمانه آبجوش  مجددا هم می زنیم .

 

همانند لایه دوم ۵۰ گرم خامه رو هم می زنیم و سپس با قاشق آروم آروم ژله انار رو داخلش می ریزیم و هم می زنیم .

 

سپس روی لایه دوم می ریزیم .

 

 

بعد از اینکه دسر کامل بست ، دور دسر رو با چاقو از قالب جدا کرده و قالب رو داخل آب گرم قرار می دیم و در سینی برمی گردونیم .

 

به اندازه های مورد نظر برش می دیم .

 

 

دسر شب یلدا : یلدا  یکی از خاطره انگیر ترین شبهای ایرانیان است و  بانوان ایرانی با درست کردن دسر های مخصوص این شب به سفره های خود رنگ و بوی یلدایی می دهند  در این قسمت  از ایران بانو ما برا ی  شما بانوان ایرانی تعدادی از دسرهای شب یلدا را قرار داده ایم برای خواندن آموزش درست کردن  این دسر ها  روی نام یا عکس دسر مورد نظر کلیک کنید

 

دسر شب یلدا , دسر برای شب یلدا

دسر ویژه شب یلدا جدید

مواد لازم برای دسر مخصوص شب یلدا :

 

ژله انار ۱ بسته، بستنی ۲ لیوان، ژله آلوورا ۲ بسته .

طرز تهیه دسر شب یلدا جدید :

 

ابتدا ژله انار را به صورت ساده یعنی با یک لیوان آب جوش و یک لیوان آب سرد درست کنید.
بعد از این که ژله انار کامل بسته شد آن را با قالب انار قالب بزنید.دو بسته ژله آلوئه ورا را با دو لیوان آب جوش حل کنید و آنقدر هم بزنید تا کامل خنک شود.

سپس دو لیوان بستنی را آرام آرام به ژله آلوورا اضافه کرده و هم بزنید. تنها نکته مهم این است که این ژله را باید حداقل برای نیم ساعت هم بزنید تا کامل بستنی و ژله آلوورا با هم مخلوط شوند.

اگر این کار برای شما مشکل است می توانید به جای دو لیوان بستنی از دو لیوان شیر استفاده کنید.ژله های انار قالب زده را درون کف قالب و دیواره ها بچینید.
ژله آلوورا و بستنی را درون قالب ریخته و درون یخچال بگذارید تا کامل بسته شود.در انتها ژله را از درون قالب برگردانید.

 

دسر های شب یلدا , دسر برای شب یلدا

 

 

 

 

 

 

مواد لازم برای دسرشب یلدا :

 

طرز تهیه دسرهای شب یلدا جدید :

 

دسرهای شب یلدا : دسر پاناکوتا با ژله انار

 

 

خامه صبحانه ۴۰۰ گرم .
شیر ۱ لیوان .
پودر ژلاتین ۲ قاشق غذاخوری .
عسل ۲ قاشق غذاخوری
ژله انار ۲ بسته .
آب جوش ۲ لیوان .
دانه های انار ۱ لیوان .
چوب دارچین ۱ تکه کوچک

طرز تهیه :
پودر زلاتین را داخل شیر بریزید و کناری قرار دهید تا زلاتین داخل شیر حل شود ( مخلوط نکنید ).

خامه و عسل را داخل کاسه ای بریزید و روی بخار آب قرار دهید ، خامه را هم بزنید تا بپزد ، چوب دارچین را نیز اضافه کنید ، وقتی خامه داغ شد و احساس کردید ممکن است به جوش بیاید باید مخلوط شیر و ژلاتین را اضافه کنید ، سریع مواد را مخلوط نمایید و از روی حرارت بخار بردارید ( دقت کنید خامه نجوشد ، در اخر کار چوب دارچین را خارج کنید ).

لیوان های دسر را بصورت کج داخل قالب های کاپ کیک قرار دهید ( میتوانید از هر وسیله دیگری برای کج قرار دادن لیوان ها استفاده کنید ) ؛ پاناکوتا را تا نیمه داخل لیوان ها بریزید و داخل یخچال قرار دهید تا بسته شود.

برای تهیه ژله ابتدا ۲ بسته پودر ژله انار را در ۲ لیوان آب جوش حل کنید ، هم بزنید تا مایع شفاف شود سپس ۲ لیوان آب سرد به ان اضافه نمایید ، لیوان های پاناکوتا که بسته شده اند را از یخچال خارج کنید و به آرامی ژله انار را روی آنها بریزید ، چند دانه انار داخل هر لیوان بریزید سپس داخل یخچال قرار دهید تا کاملا بسته و سرد شوند.

پس از اینکه دسر آماده شد از یخچال خارج کنید ، روی هر لیوان چند دانه انار برای تزئین قرار دهید و سرو کنید.

نکته ها : در صورتی که میخواهید ژله انار سفت تری داشته باشید میتوانید برای حل کردن ۲ بسته ژله فقط از ۲ لیوان آب جوش استفاده کنید ، همچنین میتوانید بجای عسل از همان مقدار شکر استفاده کنید.

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com

 

برچسب ها انواع دسر شب یلدا دسر برای یلدا دسر مناسب شب یلدا دسر یلدا آموزش دسر شب یلدا دسر انار برای شب یلدا دسر خوشمزه شب یلدا دسر ساده شب یلدا دسر شب یلدا دسر هندوانه شب یلدا غذا و دسر برای شب یلدا

 

دسر ویژه شب یلدا جدید

دسر شب یلدا : در این قسمت طرز تهیه دسرهای شب یلدا  را برای شما عزیزان قرار داه ایم این تزیینات همراه با آموزش هستند برای خواندن آموزش هر دسر  روی نام یا عکس آن  کلیک کنید

دسر پاناکوتا انار (آموزش مخصوص یلدا)

 

مواد لازم برای پاناکوتا:

دسر ویژه شب یلدا جدید

 

دسر شب یلدا ,دسرهای شب یلدا

 

شیردولیوان
پودرژلاتین ٢قاشق غذاخوری سرخالی
خامه ٣قاشق غ
شکر نصف لیوان اگه شیرین دوست دارین بیشتر بریزین
وانیل نوک قاشق چایخوری
اول شیر و شکر روی حرارت ملایم میذاریم تا کاملا حل بشه تو یه ظرف
جدا پودر ژلاتین رو با نصف استکان آبجوش بن ماری (حرارت غیرمستقیم) میکنیم بعد که کاملا شفاف شد قاطی شیر میکنیم و دراخر خامه رو مخلوط میکنیم و وقتی یکدست شد (نمیخوایم بجوشه) خاموش میکنیم و وانیل اضافه میکنیم دقت کنید
برای قسمت قرمزه دسر
یک بسته ژله انار
یک لیوان آبجوش
یک لیوان آب سرد
اول ژله انار و با آبجوش کاملا هم میزنیم تا یکدست بشه بعد آب سرد اضافه میکنید
نکته ١:اگر موقعی که روی حرارته وانیل اضافه کنید دسرمون تلخ میشه
نکته ٢:وقتی لایه ها رو میریزیم نباید بذاریم زیاد سفت بشه تا خودش گرفت لایه بعد بریزین وگرنه موقع برگردوندن
لایه ها از هم جدا میشه
نکته٣:بعد از اینکه کامل دسر ریختین مرحله اخر ٣،۴ ساعت بمونه تو یخچال تا کاملا خودش بگیره

ژله هندوانه در شب یلدا

 

 

انواع دسر ساده شب یلدا

 

 

ژله هنداونه, دسرهای شب یلدا

 

پودر ژله هندوانه را با یک لیوان آب جوش حل میکنیم. روی بخار آب یا توی ماکروویو میگذاریم تا ذرات شکر کاملا حل شود و ژله شفاف گردد.ژله ها را در لیوانها (یکبار مصرف کاغذی) میریزیم و در یخچال قرار می دهیم تا ببندد.

ژله آلوئه ورا را با یک لیوان آب جوش حل می کنیم و صبر میکنیم تا در دمای محیط خنک شود(نبندد). پس از خنک شدن ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری شیر به آن اضافه میکنیم تا سفید شود.۳ تا ۴ قاشق غذاخوری ژله آلوئه ورا را را روی لیوان های حاوی ژله هندوانه می ریزیم و در یخچال می گذاریم.

ژله لیمو را با یک لیوان آب جوش حل می کنیم و ۴ تا ۵ قاشق غذاخوری شیر به آن اضافه میکنیم و صبر میکنیم تا در هوای محیط خنک شود و سپس در هر لیوان ۴ قاشق اضافه میکنیم و در یخچال میگذاریم تا ببندد.

بعد از یک ساعت ژله ها را از یخچال در می آوریم دور تا دور لیوان را با چاقو آزاد میکنیم و در آب ولرم می گذاریم تا راحت از ظرف جدا شود. برای این کار میتوان از قیچی آشپزخانه برای برش زدن لیوان ها استفاده کرد. ژله ها را در ظرف بریزید و روی آن را شکلات چیپسی بچسبانید.

نکته: وقتی شیر را به ژله اضافه میکنید حتما ژله باید سرد باشد در غیراینصورت شیر در ژله میبرد و لخته لخته می شود!

 

 

 

دسر یلدا , دسرهای شب یلدا

 

ژله یکی از بهترین ایده ها برای دسر شب یلدا است. این بار با پودر ژله و آب ماست یک ژله زیبا به شکل هندوانه شب یلدا درست کنید.

مواد لازم دسر ماست به شکل هندوانه برای شب یلدا :

ژله توت فرنگی یک بسته
ژله لیمو یک بسته
آب و ماست برای هر ژله سه چهارم لیوان

 

 

طرز تهیه دسر ماست به شکل هندوانه برای شب یلدا :

 

هر ژله را جدا گانه با ۳/۴ لیوان آب درست کنید و هم بزنید تا کاملا شفاف شود.

خنک که شد به آن ۳/۴ لیوان ماست اضافه کنید و هم بزنید تا صاف شود.

دو ظرف گرد در دو سایز متفاوت انتخاب و در ظرف بزرگ ژله رنگ سبز را بریزید و ظرف کوچکتر را داخل ژله بگذارید و داخل ظرف یک مقدار آب بریزید تا سنگین شده و به ژله سبز حالت گودی دهد.

ظرف را در یخچال به مدت یک ساعت تا وقتی سفت شود قرار دهید.

وقتی سفت شد داخل ظرف کوچک کمی آب گرم بریزید تا به راحتی از ژله سبز جدا شود و جای خالی را با ژله توت فرنگی که کاملا خنک خنک شده پر کنید و داخل آن را شکلات چیپسی بریزید. و دوباره در یخچال قرار داده و بگذارید چند ساعت داخل یخچال تا کاملا خنک شود.

ظرف را در کمی آب گرم قرار دهید تا به راحتی ژله جدا شود.

در انتها روی آن را با رنگ و قلمو خط بیندازید تا شکل هندوانه به خود بگیرد.

دسر ویژه شب یلدا

 

مواد لازم:

 


طرز تهیه دسر ویژ ه شب یلدا:

دسر ویژه شب یلدا جدید

ابتدا ته قالب را یک کیسه پهن می کنیم و بیسکوئیت را پودر می کنیم و با کره مخلوط می کنیم داخل قالب می ریزیم و با پشت قاشق کمی فشار می دهیم تا حالت چسبندگی پیدا کند ، داخل یخچال می گذاریم به مدت یک ساعت سپس پودر ژله تمشک را ابتدا با یک لیوان آب جوش و سپس با یک لیوان بستنی خوب مخلوط می کنیم .

کمی که خنک شد داخل قالب روی بیسکوئیت ها می ریزیم و دوباره داخل یخچال تا بسته شود و در آخر پودر ژله انار را با یک لیوان آب جوش و یک لیوان آب سرد مخلوط می کنیم .

زمانیکه به غلظت سفید تخم مرغ رسید دانه های انار را به ژله اضافه کرده و داخل قالب می ریزیم و به مدت ۴ ساعت داخل یخچال می گذاریم. می توانیم به راحتی این دسر را برگردانیم بشقابی را روی قالب می گذاریم و قالب را برمی گردانیم سپس کیسه را به آرامی جدا می کنیم و دوباره بشقابی می گذاریم بر روی بیسکوئیت ها و به آرامی بر می گردانیم.

 

طرز تهیه کیک به شکل هندوانه

 

برای این مدل ژله احتیاج به سه سایز ظرف داریم ، ابتدا ژله کیوی رو با بستنی مخلوط میکنیم ( به ازای هر بسته ژله یک لیوان آب جوش، نصف لیوان بستنی ) بعد مقداری کمی شو میریزیم داخل ظرف یا قالب اصلی ( به اندازه دوسانت ) میزاریم ببنده بعد ما بقی ژله ها رو میریزیم

و بعد یک کاسه رو پر از یخ میکنیم و میزاریم روی ژله ها میزاریم یخچال تا ببنده وقتی بست ژله آلوورا رو با بستنی مخلوط میکنیم ( به ازای هر بسته یک لیوان اب جوش ، نصف لیوان بستنی ) میریزیم روی لایه ژله قبلی و یک کاسه کوچیکتر پر یخ میکنیم و روی اون قرار میدیم میزاریم

یخچال تا ببنده وقتی بست کاسه رو برمیداریم و ژله انار و که با مقداری خیلی کم بستنی مخلوط کردیم ( فقط برای اینکه مات بشه ) میریزیم روی لایه قبلی میزاریم تا ببنده ، حالا میخوایم برگردونیم ؛ ابتدا دور ژله رو با چاقو اروم ازاد میکنیم

سپس داخل اب جوش به مدت چندثانیه نگه میداریم تا خودشو آزاد کنه سپس روی یک سلفون برمیگردونیم ، تا اینجا اینجوری میشه که ژله سبز روی کار میشه ولی ما میخوایم ژله سبز کف کار باشه ، بخاطر همین روی سلفون برمیگردونیم

حالا ژله رو از روی سلفون برمیگردونیم روی ظرف اصلیمون و به شکل عکس میشه زیر کار که میبینید قرمز هست توی یک قالب دیگه ژله انار ریختم و زیر ژله قالبی قرار دادم که پایه دار بشه ☺️ امیدوارم کامل باشه توضیحات و درست کنید و لذت ببرید

 

 

 

دسر شب یلدا

 

 

 


آب هندوانه نیم لیتر

 


شکر قهوه ای ۵۰ گرم

 

 

 


پودر دارچین ۱چهارم قاشق چایخوری

 


طرز تهیه پودینگ

 

طرز تهیه :

 

نکات: برای گرفتن آب هندوانه آن را داخل مخلوط کن ریخته و بعد از صافی رد کنید تا کاملا زلال شود. در صورت تمایل مقداری رنگ قرمز به مواد اضافه کنید تا دسر زیباتری داشته باشید.

 

برچسب ها انواع دسر شب یلدا دسر برای یلدا دسر شب یلدا دسر مناسب شب یلدا دسر یلدا آموزش دسر شب یلدا دسر انار برای شب یلدا دسر خوشمزه شب یلدا دسر ساده شب یلدا دسر هندوانه شب یلدا غذا و دسر برای شب یلدا

 

 

دسر ویژه شب یلدا جدید

دسر ویژه شب یلدا جدید

9

پیشنهاد شده برای شما :
0 sarah طرز تهيه می 2, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *