دسر رژیمی

دسر رژیمی

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

دسر رژیمی

دسر رژیمی

رژیم غذایی کتوژنیک، نوعی رژیم غذایی است که در آن میزان مصرف چربی افزایش و مصرف قند محدود می‌شود. در این حالت بدن شما شروع به سوزاندن چربی‌ها به عنوان منبع تأمین انرژی می‌کند. متأسفانه پیدا کردن دسر رژیمی و بدون قند در رژیم کتوژنیک کار ساده‌ای نیست؛ اما امروز در جیمیتو به شما تعدادی دسر برای لاغری مطابق با رژیم غذایی کتوژنیک معرفی خواهیم کرد.

 

در حالت عادی بدن شما از قندها به عنوان تأمین کننده انرژی استفاده می‌کند؛ اما اگر شما قند کمی به بدن و سلول‌های خود برسانید، بدن شما روش تأمین انرژی خود را تغییر و رو به سوی مصرف چربی‌ها خواهد گذاشت. با گذشت زمان کافی شما لاغرتر خواهید شد. از این رژیم غذایی کتوژنیک یکی از چندین رژیم مخصوص لاغری بدون داشتن محدودیت‌های فراوان است.

شواهدی در دسترس است که نشان می‌دهد رژیم کتوژنیک علاوه بر لاغری، در درمان صرع‌های ناگهانی کودکان نیز مؤثر است. رژیم غذایی کتوژنیک در کنار فوایدی که دارد مشکلاتی از جمله یبوست به دنبال دارد که بیشتر افراد از آن گله‌مند هستند. دسر به عنوان بخشی از غذاهای روزانه، به شما انرژی کافی و لذت لازم بعد از خوردن غذاها را می‌دهد؛ اما داشتن دسر بدون شکر تقریباً بی‌معنی است.

 

دسر رژیمی

رژیم غذایی کتوژنیک، نوعی رژیم غذایی است که در آن میزان مصرف چربی افزایش و مصرف قند محدود می‌شود.

 

شکر ماده ممنوعه در رژیم کتوژنیک است. از این رو شما برای داشتن دسر در رژیم کتوزنیک می‌بایست از مواد دیگر استفاده کنید. خوشبختانه دسرهای مختلفی بر اساس موادی به غیر از نشاسته و شکر وجود دارد که می‌توانید جایگزین کیک و شیرینی‌های دسر (Dessert) کنید.

ما به شما طرز تهیه چند دسر رژیمی مخصوص رژیم کتوژنیک را آموزش خواهیم داد و امیدوار هستیم که با مطالعه در مورد رژیم کتوژنیک و استفاده از این رژیم و دسرهایی که امروز آموزش خواهید دید، بتوانید وزن خودتان را کاهش و بیش از قبل زندگی سالم‌تر داشته باشید.

 

 

مدت آماده‌سازی: ۱۵ دقیقه، مدت پخت: ۱۵ دقیقه، سرو برای ۲ نفر

 

 

پنیر خامه‌ای، خامه هم زده و استویا را هم بزنید. به مخلوط به دست آمده پودر پوست لیمو و آب لیمو را اضافه کنید و به وسیله همزن مواد را کاملاً ترکیب کنید. توت‌فرنگی‌ها را تکه تکه کنید. مقداری از ترکیب هم زده شده را داخل کاسه یا ظرف شیشه‌ای اضافه کنید. تکه‌های توت‌فرنگی را داخل کاسه قرار دهید. مخلوط خامه و ترکیب هم زده شده را روی لایه توت‌فرنگی اضافه کنید و این کار را تا لبه کاسه یا ظرف خود ادامه دهید. دسر خودتان را می‌توانید به وسیله تکه‌های توت فرنگی، لیمو و پوست لیمو تزئین کنید.

 

 

مدت آماده‌سازی: ۱۵ دقیقه، مدت پخت: ۵۰ دقیقه، سرو برای ۵ نفر

 

 

فر یا اون خود را روشن و دمای آن را روی ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید تا فر گرم شود. قالب کیک خود را با روغن برای جلوگیری از چسبیدن کیک خیس کنید. برای مدت ۱۰ تا ۲۰ ثانیه، مخلوط پنیر خامه‌ای و کره را در ماکروویو قرار دهید تا گرم شوند. وانیل، خامه‌ترش و اریتریتول را ترکیب و هم بزنید تا ترکیبی یک دست درست شود. این مخلوط را کنار بگذارید. در یک کاسه دیگر آرد و بکینگ پودر را هم بزنید تا در هم ترکیب یک دست تولید کنند. تخم‌مرغ را در ظرف حاوی وانیل، خامه‌ترش و اریتریتول اضافه کنید و هم بزنید. پس از مخلوط شدن، محتویات این کاسه را در کاسه آرد و بکینگ پودر اضافه کنید. با استفاده از همزن دستی ترکیب کاسه را یک دست کنید. خمیر را در قالب دلخواه خود که قبلاً روغن زده‌اید، بریزید. قالب را به مدت ۵۰ دقیقه در فر با دمای ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد قرار دهید. پس از پختن، می‌توانید دسر خود را با استویا و زغال‌اخته تزئین کنید و برای طعم دهندگی از برگ‌های نعنا استفاده کنید.

 

 

مدت آماده‌سازی: ۱۵ دقیقه، مدت پخت: ۱۵ دقیقه، سرو برای ۳ نفر

 

 

دمای اون یا فر خودتان را به ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد برسانید. سینی فر را با استفاده از کاغذ روغنی بپوشانید. در یک کاسه، تخم‌مرغ، عصاره وانیل، روغن نارگیل را اضافه کنید. با استفاده از هم زن، ترکیب یک دست درست کنید. کرم خامه‌ای تارتار، نمک، بکینگ پودر، پودر کاکائو و استویا را در مرحله بعدی اضافه و دوباره هم بزنید. آرد بادام را به ترکیب یک دست به دست آمده اضافه و با استفاده از هم زن مخلوط کنید. مقداری از این ترکیب به دست آمده را توسط قاشق بردارید و روی کاغذ روغنی قرار دهید. با استفاده از قاشق آن را کمی صاف و پهن کنید تا در مدت‌زمان پختن کاملاً برشته شوند. پودر نمک دریای را روی آن‌ها بریزید و به مدت ۱۵ دقیقه در فر با دمای ۲۰۰ قرار دهید. پس از مدت‌زمان تعین شده، آن‌ها را از فر خارج کنید. اجازه دهید کاملاً خنک شوند. کوکی‌های پخته شده را از کاغذ روغنی جدا کنید و آن‌ها را به عنوان دسر لاغری میل کنید.

 

 

مدت آماده‌سازی: ۱۵ دقیقه، مدت پخت: ۱۰ دقیقه، سرو برای ۲ نفر

 

 

اسپرزه، پنیر پرچرب و تخم‌مرغ‌ها را خوب هم بزنید تا مخلوطی تقریباً یک دست تهیه شود. برای ۱۵ دقیقه اجازه دهید که ترکیب آرام بگیرد. داخل یک تابه نچسب قطعه‌ای کره اضافه کنید. ترکیب پنکیک را روی تابه نچسب به مقدار مشخصی که می‌دانید اضافه کنید و اجازه دهید که سرخ شود. تا زمانی که حباب روی پنکیک ظاهر نشده است به سرخ کردن ادامه دهید. زمانی که حباب ظاهر شد، پنکیک‌ها را برگردانید و روی دیگر آن را سرخ کنید. در نهایت پنکیک‌ها را پس از پخته شدن دو طرف داخل ظرف قرار دهید و روی آن را به وسیله توت و کرم خامه‌ای هم زده شده تزئین کنید.

 

 

دسر رژیمی

مدت آماده‌سازی: ۵ دقیقه، مدت پخت: ۱ دقیقه، سرو برای ۱ نفر

 

 

در داخل لیوان کره را به مدت ۱۰ تا ۲۰ ثانیه درون ماکروویو قرار دهید. پودر کاکائو، آرد بادام‌زمینی، عصاره وانیل و بکینگ پودر را به لیوان اضافه کنید و خوب به هم بزنید. تخم‌مرغ را به لیوان شامل محتویات اضافه کنید و دوباره به خوبی باهم ترکیب کنید. لیوان را داخل ماکروویو قرار دهید و ۵۰ تا ۶۰ ثانیه به آن مهلت دهید. لیوان را بعد از مدت تعیین شده از ماکروویو خارج کنید و برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید تا دسر کاملاً سرد شود. برای تزیین می‌توانید تمشک روی لیوان‌ها قرار دهید و آن را با غذاهای دلخواه خودتان میل کنید و از چاق نشدن خودتان و رژیمی بودن آن لذت ببرید.

 

 

مدت آماده‌سازی: ۱۰ دقیقه، مدت پخت: ۲ دقیقه، سرو برای ۲ نفر

 

مواد موردنیاز:

 

تمام مواد لازم برای تهیه کاپ کیک را در یک ظرف بریزید و به هم بزنید. برای ترکیب شدن بهتر، دو کاسه جداگانه برای مخلوط کردن مواد در نظر بگیرید. برای ۹۰ ثانیه داخل ماکروویو قرار دهید. برای رویه کاپ کیک، مواد موردنیاز را در داخل ظرف جداگانه ترکیب و هم بزنید تا ترکیبی یک دست تشکیل شود. محتویات رویه کیک را داخل یک قیف خالی کنید و روی کاپ کیک‌های خودتان به صورت مخروطی بریزید. برای تزیین بیشتر می‌توانید از تکه‌های هویج رنده شده روی کاپ کیک‌هایتان استفاده کنید.

 

 

مدت آماده‌سازی: ۶۰ دقیقه، مدت پخت: ۴ تا ۴ ساعت، سرو برای ۴ نفر

 

 

همه مواد را به جز دانه‌های وانیل در یک ظرف هم بزنید. مواد را در داخل اجاقک قرار دهید تا شروع به جوش زدن کنند. مواد را بعد از جوش زدن از داخل اجاقک خارج کنید و تا زمان خالی کردن آن در داخل ظرف دیگر اجازه دهید که سرد شود. ظرف پر از مواد را به مدت ۳ تا ۴ ساعت در داخل یخچال قرار دهید. بستنی ژلاتینی را به صورت اسکوپی سرو و برای تزئین از دانه‌های وانیل استفاده کنید.

 

اگر شما نتوانستید اریتریتول در بازار پیدا کنید، می‌توانید از سایر شیرین‌کننده‌های گیاهی در دسرهای خود استفاده کنید. باید دقت داشته باشید که گلوکز این ترکیب تقریباً صفر است.

 

بیشتر بخوانید

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

با سلام.
باتشکر از رسیپی های خوب تون
سوال من در مورد خامه ای که استفاده میکنینه
خامه قنادی که شیرین هست. شما خامه صبحانه بدون قند رو استفاده میکنین؟ چطور فرمش میدین بدون شکر؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وبسایت

امتیاز دهید


4.7
از

15

 

 

دسر رژیمی

دسر سیب و جو پرک رژیمی

 

 

 

 

طرز تهیه : تخم شربتی را داخل کاسه ای بریزید و به آن آب اضافه کنید و پس از 10 دقیقه دانه ها خیس خورده را از آب جدا کنید ( این روش برای تمیز شدن تخم شربتی است تا شن های ریز و خاشاک جدا شوند ).

 

تخم شربتی ، جو پرک ، سیب پوست گرفته خرد شده ، شیر بادام ، زنجبیل ، دارچین و 1 – 2 قاشق غذاخوری عسل را داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید و 10 دقیقه روی حرارت مخلوط کنید تا مواد غلیظ شوند.

 

دسر را داخل ظرف سرو بریزید و روی آن را با پودر دارچین و گردوی خرد شده تزیین کنید ( در صورت تمایل میتوانید اواخر پخت چند قطره اسانس وانیل اضافه کنید ).

 

نکته ها : این دسر کم کالری مناسب برای تناسب اندام است ، تخم شربتی موجب کاهش اشتها می شود و ادویه های این دسر در افزایش سوخت و ساز بدن و چربی سوزی موثرند.

 

دیدگاه

نام (ضروری)

ایمیل (منتشر نخواهد شد) (ضروری)

وب سایت

برای دریافت جدیدترین دستور های آموزش آشپزی ثبت نام کنید

آموزش آشپزی | کیک و شیرینی و دسر | تزیین غذا | رژیم چاقی و لاغری

| ترجمه تخصصی | ترجمه مقاله

غذای اصلی | کیک و شیرینی | تغذیه و سلامتی | Feed

© 2016 ایران کوک: هر گونه کپی برداری از مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد لازم به ذکر است که مسئولیت عواقب پزشکی در خصوص بخش رژیم های غذایی بر عهده خوانندگان محترم می باشد.ویدئوهایی که دیگران تماشا کرده اند

موز
شیر
وانیل
مغز پسته
شاتوت

موز را با شیر و وانیل و مغز پسته در مخلوط کن ریخته و ترکیب کنید تا یک دست شود
دسر را با تکه های شاتوت سرو کنید

 

دسر رژیمی

(۳۷۸)

مجله خبری تصویری تگ

دسر رژیمی

دسر رژیمی

دسر رژیمی

9

پیشنهاد شده برای شما :
0 جمشید کاظمی مدل می 23, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *