دستور پخت کیک تولد ساده بدون فر

دستور پخت کیک تولد ساده بدون فر

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

دستور پخت کیک تولد ساده بدون فر

دستور پخت کیک تولد ساده بدون فر

ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه آنلاین قنادباشی کاملا محفوظ می باشد

یکی از کیک های خانگی رایج در کشورهای آمریکایی و اروپایی کیک اسفنجی (Sponge Cake) است. به گزارش تحریره مجله قنادباشی کیک اسفنجی به خاطر پوک بودن و لایه های اسفنج مانندی که دارد به کیک اسفنجی معروف است و یکی از آسان ترین روش های پخت را دارد. کیک اسفنجی با تزیین خامه را می توان با داشتن تعدادی تخم مرغ و مقداری آرد و کمی شکر تهیه و طبخ کرد و کیک های اسفنجی خاصیت بسیار زیادی برای بدن انسان دارند. در ادامه با طرز درست کردن کیک اسفنجی ساده آشنا خواهیم شد.

یکی از کیک های خانگی رایج در کشورهای آمریکایی و اروپایی کیک اسفنجی ( Sponge Cake ) است. به گزارش تحریره مجله قنادباشی کیک اسفنجی به خاطر پوک بودن و لایه های اسفنج مانندی که دارد به کیک اسفنجی معروف است و یکی از آسان ترین روش های پخت را دارد. کیک اسفنجی با تزیین خامه را می توان با داشتن تعدادی تخم مرغ و مقداری آرد و کمی شکر تهیه و طبخ کرد و کیک های اسفنجی خاصیت بسیار زیادی برای بدن انسان دارند. در ادامه با طرز درست کردن کیک اسفنجی ساده آشنا خواهیم شد.

دستور پخت کیک تولد ساده بدون فر

 

کیک اسفنجی (به انگلیسی: Sponge Cake ) نوعی کیک است که مواد اصلی آن را آرد، شکر، تخم‌مرغ تشکیل می‌ دهد. در کیک اسفنجی با استفاده از خاصیت کف کنندگی تخم مرغ، خمیر تهیه شده و پخت می‌ شود. منشأ نام این کیک اسفنج دریایی است و علت نامگذاری کیک اسفنجی این است که هنگامی که کیک بریده شود، مانند اسفنج دریایی بافت این کیک نیز از تعداد بی‌شماری حباب‌ های هوایی تشکیل شده‌است.

 

کیک اسفنجی یکی از غنی‌ ترین کیک‌ ها از نظر داشتن انواع است و همچنین یکی از کیک‌ های اصلی و پایه در شیرینی‌ پزی آمریکایی – اروپایی به شمار می‌آید. کیک‌ های غیر چرب یا کیک‌ های فوم به نام کیک‌ های اسفنجی نیز خوانده می‌ شوند.

 

 

 

کیک اسفنجی یکی از کیک های اصلی در شیرینی‌ پزی آمریکایی به شمار می‌آید. روش تهیه کیک اسفنجی در این مطلب بدون استفاده از فر است.

 

تخم مرغ ها را نیم ساعتی بیرون از یخچال بگذارید تا هم دمای محیط بشوند و سرد نباشند. اگر هم عجله داشتید یکی دو دقیقه تخم مرغ ها را در آب ولرم بذارید تا کمی از سرمای آنها کاسته شود.

 

 

 

 

 

 

برای تهیه همه کیک های اسفنجی به دلیل اینکه بتوانیم بافت اسفنج مانند و پر حفره رو به کیک بدهیم باید سفیده و زرده از هم جدا بشوند. پس در مرحله اول خیلی با دقت زرده ها را از سفیده جدا کنید. سعی کنید که زرده ها در حین جدا شدن پاره نشوند و با سفیده مخلوط نشوند. در ابتدای کار سفیده ها را کنار بگذارید و سراغ زرده های تخم مرغ بروید. ابتدا زرده های تخم مرغ را در یک ظرف گود حدود 3 دقیقه با دور تند بزنید تا کف کند. حالا وانیل و شکر را آرام آرام به آن اضافه کنید و آن قدر بزنید تا رنگ آن کرم روشن شده و کاملا کف کند.

 

 

همزمان آرد و بکینگ پودر را مخلوط کرده و باهم الک کنید. اگر دو یا سه بار الک شوند خیلی بهتر است.

 

بعد شیر رو حسابی داغ کن بعد خاموش کنید و گلاب رو بهش اضافه کنید، مخلوط شیر و گلاب رو به تخم مرغ ها اضافه کنید و یک دقیقه همبزن با دور تند. بعد روغن را اضافه کرده و هشت ثانیه هم بزنید.

 

 

 

 

 

 

 

معمولا مخلوط آرد و بکینگ پودر الک شده را روی مایه کیک مستقیم الک می کنیم. ابتدا مقداری از مخلوط رو بریزید و با دور آروم حدود 7 ثانیه همزن بزنید ( می توانید در این مرحله همزن را کنار گذاشته و با یک قاشق یا لیسک هم زدن را ادامه بدید ) تا کاملا آردها به خورد مایع بروند. بعد مقداری دیگه از مخلوط را اضافه کنید و باز هم بزنید تا یکدست شوند و باز این کار را تکرار کنید تا آرد تمام شود. همانطور که گفته شد خیلی بهتر می شود اگه در این مرحله مخلوط آرد و بکینگ پودر را مستقیم روی مایه کیک با الک و در حین الک شدن بریزید. این به پخت و پف بهتر کیک کمک می کند.

در صورت همزدن بیش از حد مایه به خمیر تبدیل می شود و عملا کیک اسفنجی بافت حفره ای خود را از دست خواهد داد.

 

 

 

حالا میرویم سراغ سفیده ها. سفیده ها را در ظرفی جدا گونه با دور تند همزن آن قدر بزنید تا کاملا پف کند و سفید رنگ بشود. بعد یک قاشق از شکر را هم به سفیده اضافه کنید و باز یکی دو دقیقه بزنید تا رنگش براق شود.

دستور پخت کیک تولد ساده بدون فر

در این روش کیک در یک قالب که درون یک قابلمه قرار دارد تهیه می شود. ابتدا قالب را کمی گرم کرده و سپس کف قالب کاغذ روغنی گذاشته و روی آن را با روغن چرب می کنیم. همزمان قابلمه نیز بطور جداگانه بایستی گرم شود. چون قالب فلزی بوده و حرارت مستقیم کیک را می سوزاند، با گذاشتن یک 3 پایه درون قابلمه، قالب را روی آن قرار می دهیم. البته اگر قابلمه شما تفلون باشد نیازی به 3 پایه ندارید و می توانید قالب را مستقیم داخل قابلمه قرار دهید. حالا مایه کیک را داخل قالب بریزید.

 

در این مرحله سفیده تخم مرغ را روی مایه قبلی ریخته و به آرومی با قاشق ( ترجیحا فلزی نباشد) به یک سمت هم می زنیم. حتی اگه اینکار پنج دقیقه طول کشید به هیچ وجه دستتان را تند نکنید و تا مخلوط شدن کامل سفیده با مایه به آرامی به یک سمت مواد را هم بزنید (این مهمترین قسمت کیک اسفنجی است). نکته قابل توجه موقع ریختن مایع کیک این که حواستان باشد مایع کیک را در یک نقطه نریزید و در تمام سطح قالب پخشش کنید تا بعد از پخت گنبدی نشود.

 

حالا روی قابلمه دم کنی گذاشته و اجازه دهید تا مایه نهایی به مدت 50 دقیقه با حرارت ملایم بپزد. توجه شود که در قابلمه به هیچ عنوان نبایستی باز شود. سپس بگذارد تا قابلمه خنک شود.

البته در صورتیکه بخواهید از فر استفاده کنید، می توانید قالب را در دمای  170 – 180 درجه سانتی گراد در فر  قرار دهیه تا کاملا بپزد. کیک اسفنجی تقریبا 20-25 دقیقه ای می پزد ولی باز بسته به فرتان ممکن است متفاوت باشد.

چون که کیک اسفنجی حاصل، کمی خشک است، بعد از اینکه کیک اسفنجی خنک شد می توانید آن را از عرض با چاقو ببرید و کمی شیر کاکائو توی بافت کیک بزنید. حالا کیک آماده تزیین است.

 

به گزارش مجله قنادباشی معمولاً کیک اسفنجی پس از پخت به تنهایی صرف نمی‌ شود و با خامه، کرم کره، باواروا، موس یا  انواع میوه ترکیب می‌ شود. خامه کیک اسفنجی چیزی است که بسیاری از خانم ها دوست دارند آن را خودشان تهیه کنند. در این مرحله که آخرین گام تا یک کیک خوشمزهاست، می توانید تمام سلیقه خو را به کار ببندید و با کمک گردو و موز تزیین کرده و در نهایت با خامه فرم گرفته کیک آن را تزئین کنید. کیک حاصل بایستی حداقل 4 ساعت در یخچال بماند تا بافتش نرم شده و بعد می توانید آن را نوشجان کنید.

 

در ادامه فیلمی از تهیه کیک اسفنجی شیفون به کمک فر را می بینیم:

 

 

 

 

البته لازم به ذکر است که مراحل و روشهای تهیه خامه کیک قبلا در مطلب ” طرز تهیه خامه فرم گرفته عالی ، یک خامه رولت ” آموزش داده شده است و در ادامه بصورت خلاصه آورده شده است.

برای هر 75 گرم خامه یک قاشق سوپخوری خاک قند (در حدود 25 گرم) در نظر می گیریم خامه و خاک قند را مخلوط می کنیم و ظرف خامه را روی یخ می گذاریم و خامه را می زنیم تا سفت شود و فرم بگیرد (فرم گرفتن خامه حدی است که اگر با قاشق روی خامه را خط بیاندازیم خط قاشق محو نشود، در صورتی که خامه را پیش از حد فرم گرفتن بزنیم کره می شود) ممکن است به این خامه مقداری سفیده تخم مرغ مخلوط کنیم در این صورت به نسبت هر 75 گرم خامه یک عدد سفیده تخم مرغ در نظر می گیریم. سفیده را جداگانه آنقدر می زنیم تا سفت شود به طوری که از تخم مرغ زنی نریزد، به نسبت هر دو سفیده تخم مرغ یک قاشق سوپخوری خاک قند با آن مخلوط می نمائیم و این سفیده را کم کم داخل خامه زده شده می ریزیم خوب مخلوط می کنیم.

 

 

 

خامه کیک اسفنجی آماده برای تزئین کیک اسفنجی است.

 

 

 

 

 

 

 

البته در صورتی که فرصت کمی برای تهیه کیک دارید، پیشنهاد می کنیم از پودرهای کیک و شیرینی که در فروشگاه آنلاین قنادباشی عرضه شده است استفاده کرده تا به کیک هایی با تنوع بسیار بالا و خوش طعم دست بیابید.

 

شدنش میشه فقط پف اصلی کیک اونقدری نمیشه. مگر مخلوط کن خیلی قوی باشه

تعداد کل امتیازات این مطلب 2

این مطلب را به اشتراک بگذارید

هدف قنادباشی کمک به مشتریان از طریق سفارش آنلاین ( سفارش اینترنتی ) محصولات با کیفیت ، صرفه جویی در وقت و هزینه مشتریان و ارائه ارزش افزوده و همچنین ارتقای کیفیت خدمات و محصولات قنادی ها ، تولیدکننگان کیک و شیرینی خانگی و  تولیدکنندگان لوازم قنادی و مواد اولیه قنادی می باشد.

آدرس : تهران, خیابان کارگر جنوبی، بعد از میدان قزوین، کوچه ژیان پناه، پلاک 36، واحد 10

تلفن : 55486925

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعق به سایت فروشگاه آنلاین قنادباشی می باشد.هرگونه کپی برداری غیر اخلاقی بوده و پیگرد قانونی دارد

طراحی سایت و سئو توسط گروه تخصصی آرمانیک | مشاوره تبلیغات توسط مدیروب

Загрузка…

Загрузка…

Загрузка…

Обработка…

Загрузка…

دستور پخت کیک تولد ساده بدون فر

Обработка…

Загрузка…

Загрузка…

Обработка…

Загрузка…

Загрузка…

طرز تهیه:ابتدا تمام تخم مرغ ها را با وانیل خوب میزنیم و بعد شکر را اضافه می کنیم و آنقدر می زنیم تا حجم مایع 2 برابر شود بعد روغن را اضافه می کنیم و 1 دقیقه می زنیم سپس نیمی از شیر را که از قبل نیم گروم کرده ایم را اضافه کرده و کمی میزنیم و سپس نیمی از آرد را که قبلاً با بکینگ پور 3 با الک کرده ایم و باز میزنیم وقتی خوب مخلوط شد بقیه شیر و بعد از کمی هم زدن مابقی آرد را اضافه می کنیم و به مدت 45 دقیقه در طبقه وسط فر با حرارت 175 درجه سانتی گراد قرار می دهیمامیدواریم با تهیه این کیک اسفنجی خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید و همیشه شیرین کام باشید.نوش جان

Загрузка…

Загрузка…

Загрузка…

Загрузка…

Загрузка…

Обработка…

Загрузка плейлистов…

کیک اسفنجی

کیک اسفنجی یکی از کیکی های ساده و بسیار خوشمزه در سراسر جهان است که در علاوه بر اینکه به عنوان عصرانه و صبحانه به همراه چای سرو می شود ، به عنوان پایه اکثر کیک های معمولی و کیک های تولد هم مورد استفاده قرار می گرد.

پودر کیک اسفنجی را می توانید به صورت آماده هم از فروشگاه ها تهیه کنید ، البته اگر می خواهید طعم بهتری را تجربه کنید توصیه می کنیم کیک را به صورت خانگی خودتان درست کنید. این کیک خوشمزه را می توایند مانند انواع پنکیک ها به عنوان صبحانه هم استفاده کنید.

با مقدار موادی که در این دستور شیرینی پزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر کیک اسفنجی تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری کیک اسفنجی تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با کیک اسفنجی با پارسی دی همراه باشید.

دستور پخت کیک تولد ساده بدون فر

مواد لازم برای ۴ نفر

دستور پخت

برای تهیه کیک ساده اسفنجی ابتدا فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا زمانی که مایه کیک اماده شد برای گرم شدن فر معطل نشویم. تخم مرغ ها را جداگانه در پیاله ای می شکنیم و زرده آن را از سفیده جدا می کنیم و در کاسه ای می ریزیم.

زرده ها را در کاسه ای بزرگ می ریزیم و وانیل و شکر را به آن اضافه می کنیم و خوب مخلوط می کنیم تا تخم مرغ ها کشدار شوند و مایه کرم رنگی داشته باشیم. سفیده های تخم مرغ را نیز با همزن برقی یا دستی به خوبی می زنیم.

سفیده های تخم مرغ را به قدری می زنیم که کاملا کف کنند و زمانیکه کاسه را بر می گردانیم تخم مرغ ها بیرون نریزند.سپس شیر را به مواد زرده تخم مرغ می افزاییم و سفیده را نیز کم کم اضافه می کنیم و آرام مخلوط می کنیم.

آرد را الک می کنیم و بکینگ پودر را به آن اضافه می کنیم و با هم مخلوط می کنیم و کم کم به مواد اضافه می کنیم و مواد را پیاپی مخلوط می کنیم تا گلوله نشود. در مرحله بعدی کف قالب کیک را کاغذ روغنی قرار می دهیم

و مایه کیک را روی کاغذ روغنی می ریزیم و قالب را داخل فر قرار می دهیم به مدت ۳۰ الی ۴۵ بعد کیک پف کرده و روی آن طلایی شده است. برای اینکه مطمئن شویم کیک پخته است می توانیم پس از ۴۵ دقیقه قالب را بیرون بیاوریم

و یک عدد خلال دندان داخل کیک فرو کنیم و بیرون بیاوریم،اگر مایه کیک به خلال نچسبیده بود یعنی کیک کاملا پخته شده است. کیک آماده شده را اجازه دهید تا کمی خنک شود و بعد از قالب خارج کنید و با خامه قنادی آن را تزئین کنید.نوش جان

دستور پخت کیک تولد ساده بدون فر

دستور پخت کیک تولد ساده بدون فر

9

پیشنهاد شده برای شما :
0 بهار رحیمی مدل آوریل 23, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *