دستور پخت عدس پلو با گوشت مرغ

دستور پخت عدس پلو با گوشت مرغ

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

دستور پخت عدس پلو با گوشت مرغ

دستور پخت عدس پلو با گوشت مرغ

عدس پلو از انواع غذاهای ایرانی خوشمزه و لذیذ است که با گوشت قرمز و گوشت مرغ پخته می شود در ادامه این مطلب طرز تهیه عدس پلو با مرغ را به صورت مرحله به مرحله به شما کدبانوهای عزیز و گرامی آموزش می دهیم.

عدس پلو با مرغ دارای طعم متفاوت و بی نظیری است و این غذای خوشمزه را می توانید به آسانی در منزل تهیه کنید در طرز تهیه عدس پلو با مرغ از برنج و عدس و سینه مرغ و خرما و کشمش و زعفران و کره و نمک و ادویه استفاده می شود.

رشته پلو و عدس پلو و باقالی پلو از انواع پلو های مخلوط و لذیذ هستند که بهتر است کدبانوهای عزیز از پخت این غذاهای معروف ایرانی غافل نشوند و این غذا ها را در برنامه غذایی هفتگی خود قرار دهند.

 

برنج را به مدت 2 ساعت در ظرف مناسبی به همراه نمک و مقداری آب خیس کنید.

دستور پخت عدس پلو با گوشت مرغ

 

 

سپس عدس را هم بشویید و در ظرف دیگری عدس را با مقداری آب خیس کنید. در مرحله بعدی طرز تهیه عدس پلو با مرغ عدس را آبکش کنید و عدس را با مقداری آب در قابلمه ای مناسب بریزید و اجازه دهید تا عدس روی حرارت ملایم پخته شود در اوسط پخت عدس مقداری نمک به آن اضافه کنید.

 

 عدس را بعد از اینکه کاملا پخته شد آبکش کنید در این مرحله از دستور پخت عدس پلو با مرغ در قابلمه ای مناسب مقداری آب بریزید و قابلمه را روی حرارت گاز قرار دهید و بعد از اینکه آب به دمای جوش رسید آب برنج خیس خورده را خالی کنید سپس برنج را به آب در حال جوش اضافه کنید و مقداری زردچوبه و کمی زعفران به برنج اضافه کنید.

 

بعد از 10 تا 12 دقیقه عدس را به برنج اضافه کنید.

 

 

بعد از مخلوط کردن برنج با عدس برنج را آبکش کنید.

 

قابلمه را روی حرارت گاز قرار دهید و ته دیگ مورد نظرتان را در کف قابلمه قرار دهید.

 

سپس مخلوط برنج و عدس آبکش شده را در قابلمه بریزید.

 

روی درب قابلمه را با کمک دمکنی بپوشانید و اجازه دهید تا برنج به خوبی دم بکشد.

 

در مرحله بعدی دستور تهیه عدس پلو با مرغ درون تابه ای مناسب مقداری روغن بریزید و تابه را روی حرارت گاز قرار دهید و پیازهای خلالی خرد شده را در تابه بریزید و آن ها را تفت دهید.

 

بعد از اینکه پیاز ها طلایی شدند سینه مرغ ریش ریش شده را به پیازها اضافه کنید و به مدت 2 دقیقه مخلوط پیاز و سینه مرغ را تفت دهید و بعد از مدت زمان ذکر شده مقداری فلفل و زردچوبه و نمک به مخلوط این مواد اضافه کنید سپس باقی مانده زعفران را به همراه یک قاشق غذاخوری آب جوش دم کنید و زعفران دم کرده را به مخلوط پیاز داغ و سینه مرغ اضافه کنید و همه مواد را هم بزنید تا با زعفران به خوبی مخلوط شوند و زیر شعله گاز را خاموش کنید.

 

در این مرحله از دستور پخت عدس پلو با مرغ کره را در تابه دیگری بریزید و تابه را روی حرارت گاز با شعله ملایم قرار دهید تا کره ذوب شود سپس کشمش های خیس خورده را در آبکش بریزید و به کره اضافه کنید و کشمش ها را کمی تفت دهید تا رنگ آن ها کمی تغییر کند.

 

کشمش ها را از تابه خارج کنید و خرماها را در تابه بریزید و آن ها را نیز کمی تفت دهید تا رنگشان تغییر کند.

در مرحله آحر طرز تهیه پلو عدس با مرغ بعد از دم کشیدن پلو عدس آن را در ظرف مناسبی برای سرو بکشید و روی عدس پلو یک ردیف از مخلوط سینه مرغ و یک ردیف خرما و یک ردیف کشمش بریزید و عدس پلو را به زیبایی تزیین کنید.

  

 

1. در هنگام خیس کردن عدس ها نمک به آن ها اضافه نکنید زیرا نمک باعث سفت شدن عدس می شود.
2. می توانید از همه قسمت های مرغ برای طرز تهیه عدس پلو با مرغ استفاده کنید.
3. پیاز داغ طعم بی نظیری به پلو عدس می دهد بنابراین اگر شما از طعم پیاز داغ خوشتان می آید می توانید میزان پیاز داغ این غذا را بیشتر کنید.
4. در دستور تهیه عدس پلو با مرغ توجه داشته باشید که کشمش ها را باید قبل از تفت دادن در مقداری آب خیس کنید و سپس آن ها را آبکش کنید.
5. از تفت دادن بیش از حد کشمش خودداری کنید زیرا تفت زیاد کشمش باعث از بین رفتن آب میان بافتی در کشمش می شود و کشمش ها را خشک می کند.

 

در این مطلب با طرز تهیه عدس پلو با مرغ آشنا شدید که امیدواریم از پخت این غذای ایرانی اصیل در منزل نهایت لذت را ببرید و لحظات خوب و خوشی را در کنار اعضای خانواده خود سپری کنید. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده آموزش پخت انواع پلو کلیک کنید.

منبع : آرگا

 

 

عدس پلو یکی از غذاهای محبوب ایرانی است که به دو صورت ساده و مجلسی طبخ می شود. این غذای خوشمزه علاوه بر اینکه یک غذای خانگی است مانند غذاهایی مثل خورش قیمه به عنوان نذری هم در مراسم های مذهبی پخش می شود.

با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر عدس پلو تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری عدس پلو تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی عدس پلو با پارسی دی همراه باشید.

ابتدا برنج را نسبت به نوع آن در یک کاسه با مقداری آب بخیسانید سپس یک قابلمه مناسب روی حرارت قرار دهید و چند لیوان آب داخل قابلمه بریزید. برنج را به همراه مقداری نمک به قابلمه اضافه کنید و اجازه دهید برنج چند دقیقه بجوشد.

برنج را باید زمانی که اطراف دانه های آن نرم و مغز آن سفت است آبکشی کنید و کنار بگذارید. عدس را از قبل به مدت دو ساعت بخیسانید تا علاوه بر اینکه نفخش از بین برود راحت تر پخته شود. عدس را به همراه چند لیوان آب داخل یک قابلمه بریزید تا به صورت کامل آبپز شود.

دستور پخت عدس پلو با گوشت مرغ

 

در ادامه یکی از پیازها را به صورت نگینی ریز خرد کنید و با مقداری روغن مایع در یک تابه تفت دهید تا پیاز نرم شود سپس مقداری زردچوبه و فلفل سیاه به پیاز اضافه کنید و تفت دادن را ادامه دهید تا پیاز با ادویه ها یکدست شود.

در ادامه پس از اینکه عدس به طور کامل پخت آنرا به تابه حاوی پیاز اضافه کنید و کمی تفت دهید تا عدس و پیاز یکدست شوند سپس تابه را از روی حرارت بردارید و عدس را با برنج آبکش شده مخلوط کنید تا کاملا یکدست شوند.

در مرحله بعدی یک قابلمه مناسب انتخاب کنید و مقداری روغن مایع داخل آن بریزید. قابلمه را روی حرارت قرار دهید تا روغن داغ شود سپس به انتخاب خود برای ته دیگ از نان لواش یا سیب زمینی ورقه شده استفاده کنید و ته دیگ را در ته قابلمه قرار دهید.

در مرحله بعدی مخلوط برنج و عدس را داخل قابلمه بریزید سپس نصف لیوان آب به همراه ۲ قاشق غذاخوری روغن مایع روی برنج بریزید و حرارت را زیاد کنید تا برنج شروع به بخار کند سپس حرارت زیر قابلمه را کم کنید.

حالا یک دم کنی روی درب قابلمه قرار دهید تا برنج دم بکشد. در مرحله بعدی یک تابه مناسب روی حرارت قرار دهید و مقداری روغن مایع داخل آن بریزید. پس از اینکه روغن داغ شد پیاز باقیمانده را خرد کنید و داخل تابه کمی تفت دهید.

پس از اینکه پیاز نرم شد گوشت چرخ کرده را به همراه مقداری زردچوبه و فلفل سیاه به تابه اضافه کنید و تفت دهید تا گوشت چرخ کرده به طور کامل سرخ شود. در ادامه کشمش را به تابه اضافه کنید و کمی تفت دهید تا نرم شود.

مقداری کمی از برنج را به همراه زعفران دم کرده و کره مخلوط کنید ، پس از اینکه عدس پلو به طور کامل دم کشید و آماده شد آنرا در ظرف مورد نظرتان بکشید و با برنج زعفرانی و مخلوط گوشت چرخ کرده و کشمش تزیین و سرو کنید.

 

 

 

دستور پخت عدس پلو با گوشت مرغ

دستور پخت عدس پلو با گوشت مرغ

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 سمیه طرز تهيه می 12, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *