درمان گياهي رماتيسم ستون فقرات

درمان گياهي رماتيسم ستون فقرات

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

درمان گياهي رماتيسم ستون فقرات

درمان گياهي رماتيسم ستون فقرات

مفاصل هر قسمتی از بدن می‌تواند دچار التهاب شود. یکی از این قسمت‌ها مفاصل ستون مهره‌ها می‌باشد. اسپوندیلیت انکیلوزان یکی از انواع بیماری‌های التهابی مفاصل می‌باشد که شایع‌ترین آن‌ها روماتیسم مفصلی ( آرتریت روماتوئید ) می‌باشد در بیماری اسپوندیلیت انکیلوزان مفاصل بین مهره‌های ستون فقرات و همچنین مفاصل بین ستون فقرات و لگن دچار التهاب می‌شوند. البته در این بیماری مفاصل دست‌ها و پاها، تاندون‌ها و رباط‌ها در قسمتی که به استخوان‌ها وصل می‌شوند و همچنین مفاصل دنده‌ها در جایی که به ستون فقرات وصل می‌شوند ممکن است دچار التهاب شوند. بتدریج که وضعیت بیماری رو به پیشرفت و وخامت می‌رود و التهاب پابرجا می‌گردد، بافت‌های استخوانی جدید تشکیل می‌شود تا به نوعی التهاب التیام یابد که البته منجر به ایجاد زائده‌های استخوانی خارج از مهره‌ای می‌شود و در نتیجه انعطاف‌پذیری ستون مهره‌ها کاهش می‌یابد چسبندگی‌های بین استخوانی باعث سخت‌تر شدن حرکات قفسه سینه و در نتیجه کاهش و محدودیت ظرفیت‌ها و عملکرد ریوی می‌گردد. در واقع یک بیماری مزمن می‌باشد که البته درمان می‌تواند درد و علائم را کاهش دهد. درمان مناسب طبعاً عوارض بیماری و تغییرات ساختمانی بافت استخوانی را کاهش می‌دهد .این بیماری تقریباً از هر ۱۰۰ هزار نفر ۱۲۹ نفر را در ایالات متحده درگیر می‌نماید.

.• علائم بیماری : علائم اولیه می‌توانند بصورت : • درد قسمت‌های تحتانی کمر • درد و سختی ( خشکی و محدودیت حرکات ) ستون فقرات و سایر مفاصلی که اغلب صبح‌ها و بعد از دوره‌های بی‌فعالیتی بدتر می شود نمایان شوند . در مراحل پیشرفته بیماری علائم زیر ممکن است ظاهر شوند : • محدودیت حرکات قفسه سینه • خمیدگی قامت • ستون فقرات سفت و غیرقابل انعطاف • خستگی • کاهش اشتها • کاهش وزن • التهاب چشم علل و عوامل : بیماری اسپوندیلیت انکیلوزان علت مشخصی ندارد گر چه بنظر می‌رسد عوامل ژنتیک مهمترین عوامل هستند . عوامل خطرساز : • زمینه ژنتیک نقش بسیار مهمی در ایجاد اسپوندیلیت انکیلوزان دارد. در واقع ۹۰ درصد از بیماران مبتلا دارای ژن بخصوصی می‌باشند. البته باید گفت که داشتن این ژن بخصوص، حتی به معنی ابتلا به AS نیست و تنها ۲ درصد از افرادی که این ژن را دارند دچار این بیماری می‌شوند. بهرحال وجود این ژن می‌تواند زمینه را برای ابتلا به بیماری فراهم نماید. • سن زیر ۴۰ سال • جنس مذکر تشخیص : در بسیاری از بیماران علائم خفیف می‌باشد و لذا بیماری برای مدت طولانی مخفی می‌ماند و درضمن بعضی از افراد نیز ممکن است علائم بیماری را با بیماری‌های خفیف‌تر کمر اشتباه بگیرند .

لذا برای تشخیص دقیق‌تر ، پزشک علاوه بر کسب اطلاعات دقیق و تاریخچه بیماری ممکن‌ست از روش‌های مختلف زیر نیز استفاده نماید . • تصویربرداری : اشعه X می‌تواند در مراحل پیشرفته بیماری تغییرات استخوان‌ها و مفاصل را نمایان سازد. بدیهی است در ابتدای بیماری تغییرات خاصی در استخوان‌ها و مفاصل ایجاد نخواهد شد. در ادامه پزشک شما ممکن‌ست از سی‌تی‌اسکن و ام‌آرآی نیز استفاده نماید . • آزمایشات خون : پزشک شما برای اطمینان از تشخیص بخصوص در مراحل اولیه از آزمایشات مختلف خون استفاده خواهد کرد. شایان ذکر است کم‌خونی یکی از عوارض بیماری AS می‌باشد که در دراز مدت ایجاد خواهد شد . برای ارزیابی ژنتیک نیز پزشک شما از آزمایش خون استفاده خواهد کرد .

عوارض : عوارض بیماری و شدت علائم ایجاد شده در افراد مختلف متفاوت است .

درمان گياهي رماتيسم ستون فقرات

عوارض بیماری بصورت زیر تظاهر می‌کند : • مشکلات ایستادن و راه رفتن : معمولاً بیماری با سوزش و درد در ستون فقرات آغاز می‌شود . بتدریج با پیشرفت بیماری و بدنبال چسبیدن مهره‌ها ، ستون فقرات دچار سفتی و عدم انعطاف لازم می‌گردد که منجر به کاهش دامنه حرکات ستون فقرات می‌گردد که خود منجر به اشکالات راه رفتن و ایستادن می‌گردد. مفاصل حتی بدنبال درمان نیز ممکن است دچار چسبندگی به هم شوند که در این‌صورت درمان‌های اضافی کمک چندانی به برگشت حرکات نمی‌کنند . • مشکلات تنفسی : التهاب گسترش یافته به دنده‌ها در قفسه سینه منجربه چسبندگی آن‌ها و در نتیجه مشکلات تنفسی می‌شود . • مشکلات قلبی : در صورت گسترش التهاب به بافت قلبی ، ممکن است دریچه‌های قلبی درگیرشوند و قلب دچار نارسایی گردد . • عفونت‌های ریوی : گاهی در این بیماران حفره‌هایی در قسمت‌های فوقانی ریه تشکیل می‌شود که در طی سالیان با بزرگ شدن این حفرات و رشد میکروب‌ها و بخصوص قارچ‌ها باعث ایجاد عفونت ریوی می‌شوند . که البته این عارضه در بیماران غیرسیگاری کمتر دیده می‌شود . البته التهاب در بافت‌های مختلف بدن بدنبال این بیماری می‌تواند منجر به عوارض زیر گردد : • التهابات روده‌ای • کم‌خونی • التهاب چشم‌ها • پوکی استخوان درمان : بیماری AS قابل درمان می‌باشد . البته باید گفت چسبندگی استخوان‌ها و سفت شدن مفاصل معمولاً برگشت‌ناپذیر است . در واقع هدف از درمان التیام درد و سفتی مفاصل می‌باشد و از طرفی جلوگیری و به تأخیر انداختن عوارض و تغییرات استخوانی می‌باشد . درمان بیماری در مراحل اولیه بسیار مؤثر است. زمانی‌که هنوز چسبندگی‌های استخوانی و مفاصل ایجاد نشده باشد، پزشکان برای درمان بیماری ممکن‌ست از انواع داروهای ضدالتهاب استفاده نماید . معمولاً برای درمان احتیاج به جراحی نیست. البته گاهی از روش‌های جراحی برای کاهش درد و تخریب مفصلی استفاده می‌شود. گاهی در AS برای جایگزینی یک مفصل خارج ستون فقرات ممکن است از روش‌های جراحی استفاده شود . پزشکان برای کاهش درد و بهبود وضعیت حرکتی بیماران ممکن است از روش‌های مختلف فیزیوتراپی نیز استفاده نمایند که البته فیزیوتراپی برای افزایش دامنه حرکات و بالا بردن انعطاف پذیری مفاصل نیز استفاده می‌شود . پیشگیری : شایان ذکر است بدلیل اینکه عامل اصلی ایجاد بیماری زمینه ژنتیک می‌باشد چندان نمی‌توان از بروز بیماری جلوگیری کرد. ولی می‌توان با بروز علائم مشکوک بلافاصله با پزشک مشورت نموده و بیماری را در مراحل اولیه شناخت و از گسترش بیشتر آن جلوگیری نمود .

– گیاهان مناسب

آرتریت روماتوئید یک بیماری التهاب است و در نتیجه استفاده از گیاهان و ادویه‌جات ضد‌التهاب در رژیم غذایی باعث کاهش التهاب در بیماران روماتیسم می‌شود.

که به گفته مرکز ملی پزشکی مکمل و جایگزین ایالت متحده آمریکا (NCCIH)، این گیاهان برای کاهش التهاب معرفی شده‌اند.

۱- زنجبیل

در مطالعه‌ایی که در سال ۲۰۱۲ صورت گرفت به این نتیجه رسیده‌اند که عناصر موجود در زنجبیل که خواص ضدالتهابی و به عنوان استروئید شناخته شده است باعث کاهش فعالیت سلول‌های ملتهب شده می‌شود.

و در مطالعات نشان داده شده مصرف چهار بار در روز در افراد روماتیسمی، پس از سه ماه مصرف موجب کاهش دردشان شده است.

حتی کلینیک کلیولند ( مرکز گیاه‌شناسی چین ) مصرف زنجبیل را برای کنترل علائم آرتریت معرفی کرده‌اند.

۲- زردچوبه

تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۳ در دانشگاه تگزاس صورت گرفت و درمجله ” The AAPS Journal ” منتشر شد حاکی از این بوده است که ماده فعال زردچوبه که باعث زردی آن است غیر از خواص ضد باکتریایی و ضد سرطانی، ضد التهاب هم هست این ماده بنام کورکومین، ماده شیمیایی در زردچوبه است که می‌تواند درد و تورم مفصلی را کاهش دهد.

رووفنر (Roofener ) می‌گوید: در صورت مصرف داروهای رقیق کننده خون در مصرف زردچوبه در دوز بالا اجتناب کنید.

۳- چای سبز

طبق تحقیقات سال ۲۰۱۴ توسط دکتر جوناس (Dr. Jonas ) چای سبز حاوی پلی‌فنول است که شواهد حاصل از مطالعات بر روی حیوانات نشان می‌دهد که پلی‌فنول باعث کاهش التهاب و محافظ مفاصل می‌باشد.

این امر ممکن است مهم باشد زیرا آرتریت روماتوئید یک بیماری است که در آن اختلال در سیستم ایمنی منجر به التهاب می‌شود.

۴- دارچین

در چین و هند، پوست دارچین برای درمان‌های طبیعی مثل پودر دارویی و چای استفاده می‌شود. رووفنر می‌گوید: “دارچین ممکن است دارای خواصی باشد که با التهاب مبارزه کند.” “دارچین یک گیاه گرم است. و برای درد بسیار مفید است، مخصوصاً وقتی که هوا سرد می‌شود.”

رووفنر هشدار می‌دهد: “اگرچه طعم دارچین خوب است، اگر بیش از حد مصرف شود، ممکن است برای زنان باردار ایمن نباشد” دوزهای زیاد ادویه ممکن است منجر به لخته شدن خون شوند و مانند داروی ناباروری عمل کنند. برای التهاب‌های روماتیسم، دارچین ممکن است یک گزینه خوب باشد، اما در حالت اعتدال. پورد دارچین را می‌توان به بلغور جو دوسر، و یا حتی پرتقال برای یک دسر خوشمزه و سالم اضافه کرد”.

۵- سیر

سیر تازه می‌تواند هر نوع ظرف را تحریک کند و ممکن است به کاهش درد آرتریت روماتوئید کمک کند. مطالعه‌ای که در اوت ۲۰۱۳ در مجله Food and Chemical Toxicology منتشر شد، اشاره کرد که سیر دارای اثرات ضد‌التهابی قابل توجهی است زیرا ماده سیتوکین‌ها که در سیر تولید می‌شود به عنوان ضد‌التهاب شناخته شده است. این مطالعه نشان داد که عصاره گرده سیر به طور قابل توجهی خواص ضد‌التهابی دارد و التهاب را کاهش می‌دهد. سیر می‌تواند به اشکال مختلف در غذاها اضافه شود.

۶- فلفل سیاه

فلفل به طور گسترده‌ای برای مبارزه با درد و تورم در درمان طبیعی سنتی استفاده می‌شود. و به عنوان مثال، کپسایسین، ماده‌ای که فلفل گرم خود را گرم می‌کند، در ژل‌ها و کرم‌ها به عنوان درمان آرتروز استفاده می‌شود.

تحقیقات منتشر شده در اوت ۲۰۱۰ در مجله Natural Product Communications دریافتند که بسیاری از خواص ضد‌التهابی کپسایسین نیز در فلفل سیاه یافت می‌شوند.

۷- پوست بید

بر ‌اساس تحقیقات منتشر شده در آوریل ۲۰۱۳ در تحقیقات فیتوتراپی نشان داده شده است که پوست بید برای کاهش نشانگرهای التهاب مورد استفاده است. طبق گزارش منتشر شده در ماه اوت ۲۰۱۳ فیتومدیزاین، هنگامی که محققان عصاره پوست را به  ۴۳۶ نفر که مبتلا به درد روماتیسمی یا درد پشتی بودن داده شد پس از مدت سه هفته درد در آن‌ها کاهش پیدا کرده بود.

۸- کندر

چگونه کار می‌کند: اجزای فعال (اسیدهای بوسولیک) در کندر دارای ضد‌التهاب و ضد درد (خواص ضد درد) هستند. همچنین ممکن است به جلوگیری از دست رفتن غضروف و جلوگیری از فرایند خود‌ایمنی کمک کند. در یک مطالعه‌ایی که در  سال  ۲۰۰۸ انجام شد، به عنوان لوکسین ۵ شناخته شده، که در طی هفت روز درد و عملکرد مفاصل را به طور قابل توجهی بهبود داده است . مطالعات هندی نیز نشان داده است که پس از سه ماه استفاده آسیب‌های غضروفی برطرف شده است.

درمان گياهي رماتيسم ستون فقرات

۹- فلفل قرمز

چگونه کار می‌کند: خواص ضد درد آن در بسیاری از مطالعات نشان داده شده است، حتی در سال ۲۰۱۰ مطالعه‌ایی در تحقیقات فیتوتراپی منتشر شد ، که نشان می‌دهد ۵۰ درصد درد در مفصل پس از مصرف سه هفته کاهش پیدا می‌کند. که بصورت ژل و کرم در دسترس می‌باشد.

و برای آرتریت روماتوئید و فیبرومیالژیا استفاده می‌شود.

۱۰- آواکادو

چگونه کار می‌کند: ASU بلوک مواد شیمیایی ضد‌التهابی در آواکادو است، که باعث جلوگیری از زوال سلول‌های سینوویال مفاصل می‌شود و حتی باعث بازسازی بافت هم‌بند طبیعی مفاصل می‌شود.. یک مطالعه بزرگ سه ساله که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد نشان داد که ASU به طور قابل توجهی پیشرفت OA هیپوگلیسمی را نسبت به پلاسبو مفاصل را کاهش می‌دهد. یک متا آنالیز در سال ۲۰۰۸ نشان داد که ASU علائم OA ران و زانو را بهبود می‌بخشد و مصرف NSAID را کاهش می‌دهد یا از بین می‌برد.

۱۱- گیاه پنجه گربه

چگونه این کار می‌کند: گیاه پنجه گربه یک ضد‌التهابی است که مهار کننده عامل نکروز تومور (TNF) است. همچنین حاوی ترکیباتی است که ممکن است برای سیستم ایمنی مفید باشد. یک آزمایش کوچک در سال ۲۰۰۲ نشان داد که درد و تورم مفاصل بیش از ۵۰ درصد نسبت به قبل کاهش پیدا کرده است. و با نام تجاری آلکالوئیدهای اکسیدوئل تتراکسیلیک شناخته شده است.

۱۲- آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا یکی از رایج‌ترین داروهای گیاهی در پزشکی جایگزین است. برای درمان سایش‌های پوستی بسیار محبوب است. شما ممکن است یک بطری ژل آلوئه ورا را برای درمان آفتاب سوختگی در کابینت‌تان داشته باشید. این همان محصول است که به صورت موضعی برای تسکین درد مفاصل استفاده می‌شود.

مرکز ملی بهداشت مکمل و یکپارچگی (NCCIH) می‌گوید که آلوئه‌ورا خوراکی می‌تواند سبب کاهش قند خون و عوارض جانبی گوارشی مانند اسهال شود. از طرف دیگر، مصرف موضعی آلوئه‌ورا عوارض جانبی ایجاد نمی‌کند و برای آرتریت تلاش می‌کند.

۱۳- گیاه تندر خدا انگور

انگور تندر یکی از قدیمی‌ترین گیاهان مورد استفاده در طب چینی است. و برای سرکوب یک سیستم ایمنی شناخته شده است. این باعث می‌شود انگور تندر برای درمان جایگزین بیماری‌های خود‌ایمنی مانند استئوآرتریت مورد مصرف قرار گیرد، و بهتر است به صورت مستقیم به پوست اعمال شود.

با توجه به خواص کاهش التهاب استفاده به مدت طولانی توصیه نمی‌شود.

منابع

۱- every day health

۲- Arthritis Foundation

۳- تیم جامعه پزشکان ایران

بهنوش فرجی | ۱۵ تیر ۱۳۹۶

در دنیای امروزی، سلامت و بهداشت مسئله‌ای است که بسیار به آن پرداخته می‌شود، اما چندان حائز اهمیت نمی‌باشد.

اصلی‌ترین دلیل آن، عدم آگاهی کافی نسبت به انواع رژیم‌های غذایی، نحوه استفاده از داروها، انتخاب پزشک مناسب با نوع بیماری و هر موضوعی که در برگیرنده‌ی ارتقای کیفیت زندگی است، می‌باشد.

تیم جامعه پزشکان ایران سعی دارد به عنوان یک مرجع پزشکی تخصصی در یک فضای کاملا علمی، در جهت ارتقای سلامت و رفاه جامعه‌ی ایرانی بکوشد.


“آینده در دستان شماست

زیبایی هایی که هنوز ندیده اید

میکس فوق العاده زیبا از آهنگ دل را ببین با صدای علیرضا افتخاری و سفر های مقام معظم رهبری به شهر های مخطلف کشور (زاهدان-زنجان-بم) که چیز پر مغز و قشنگی از آب در آمده حتماً ببینید…

درمان گياهي رماتيسم ستون فقرات

موسسه تدوین آثار و نشر اخلاقیات شهدای شهرستان زرند

مداحی مهدی اکبری کاش بودی کرببلا برادر بی حرمم حسن جان

در آپارات شما قادر خواهید بود ویدئوهای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و از اخبار رویدادها اطلاع پیدا کنید.

آرشیو هزاران فیلم وسریال ایرانی و خارجی

آرشیو انیمیشن و فیلم های مناسب برای کودکان

مسئولیت محتوای ویدئوها و هرگونه پاسخگویی به ادعاهای مطروحه توسط اشخاص حقیقی
و حقوقی با منتشر کننده است و آپارات هیچگونه مسئولیتی نسبت به آن ندارد.

در مورد رژیم کتوژنیک وگان چه می دانید؟ شاید شما هم جزء افرادی باشید که دوست دارند رژیم کتوژنیک بگیرند ولی به نظرشان سخت بیاید و یا بخواهند رژیم وگان بگیرند ولی به نظرشان اصلا قابل اجرا نیست. ما در این مقاله از بخش تغذیه دکتر سلام می خواهیم به بررسی یک رژیم غذایی بپردازیم که ترکیبی از رژیم کتوژنیک و وگان است. با ما باشید تا شما را با رژیم کتوژنیک وگان بیشتر آشنا کنیم. رژیم کتوژنیک وگان چیست؟ رژیم وگان فواید سلامتی زیادی …

تمایل سر کودک تان به یک سمت، می تواند هشدار دهنده باشد. تورتیکلی یا کجی گردن نوزاد می ‌تواند در پسران و یا دختران از بدو تولد شروع شود و تا ۳ ماهگی ادامه یابد و این می ‌تواند برای والدین ترسناک باشد. اما اغلب کودکان خیلی زود خوب می شوند، به خصوص وقتی که کجی گردن نوزاد ، زود تشخیص داده ‌شود و به سرعت درمان شود. در این مقاله از بخش سلامت کودک دکتر سلام به بررسی کجی گردن نوزاد می پردازیم. با …

آیا امکان بزرگ کردن سینه ها وجود دارد؟ از افتادگی و شل بودن سینه های خود خسته شده اید؟ ما یک راه حل ساده و موثر را به شما ارائه می کنیم. بله، درست حدس زدید! این راه حل ساده، ورزش است. با انجام این 10 حرکت عالی، شما می توانید سینه های خود را به شکل و فرم اولیه خود تبدیل کنید و هر بار که سینه بند می پوشید، سینه ها کاملا عالی و بزرگ به نظر برسند. در این مقاله از بخش …

ناتوانی جنسی وضعیتی است که در آن مرد قادر به انجام و حفظ حالت نعوظ erection برای برقراری یک رابطه جنسی موفق نیست. اگر گاه و بیگاه این مشکل بطور موقتی پیش بیاید، لزوما سبب نگرانی نمی شود ولی اگر ناتوانی جنسی یک مسئله مستمر و ادامه دار باشد، منجر به استرس شده و اعتماد به نفس شخص را تحت تاثیر قرار می دهد و به بروز اختلال در روابط اجتماعی می انجامد. متاسفانه در بسیاری موارد فرد مبتلا بیماری خود را پنهان کرده و …

پرده بکارت بافت نازکی در دهانه واژن می باشد که ار فردی به فرد دیگر فرق می کند. بعضی از زنان با پرده گوشتی بسیار کوچکی متولد می شوند. برخی دیگر از انواع پرده بکارت وجود دارند که حتی تمام دهانه واژن را می پوشانند. آیا می دانید علائم پارگی این پرده چیست؟ چگونه می توانید بررسی کنید که آیا پرده سالمی دارید یا نه؟ در این مقاله از بخش جنسی دکتر سلام به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت و چند باور غلط در مور …

درمان گياهي رماتيسم ستون فقرات

در مورد رژیم کتوژنیک وگان چه می دانید؟ شاید شما هم جزء افرادی باشید که دوست دارند رژیم کتوژنیک بگیرند ولی به نظرشان سخت بیاید و یا بخواهند …

در ابتدا تبریک ویژه ما را به خاطر تولد نوزاد دلبندتان پذیرا باشید. به عنوان یک مادر، شما بسیار هیجان زده هستید زیرا تولد نوزاد بهترین اتفاقی است …

بیماری پیلونیدال یک بیماری است که معمولا بر روی نوجوانان و جوانان تاثیر می گذارد. سینوس پلونیدال، سوراخ کوچکی است که در زیر پوست، بین کپل های باسن …

تمایل سر کودک تان به یک سمت، می تواند هشدار دهنده باشد. تورتیکلی یا کجی گردن نوزاد می ‌تواند در پسران و یا دختران از بدو تولد شروع …

در مورد فواید شیردهی چه می دانید؟ آیا می دانید شیردهی نه تنها برای کودک شما فواید زیادی دارد، بلکه برای مادر نیز دارای مزایای ویژه ای می …

با دستگاه TENS آشنایی دارید؟ درد زایمان، یک تجربه دردناک و غافلگیر کننده است. خوشبختانه، پزشکی مدرن توانسته چندین راه حل برای مقابله با …

اختلالات گوارشی در طول دوران بارداری رایج و شایع می باشد. علاوه بر بروز یبوست، ناراحتی معده یا شل شدن مدفوع نیز مشکلات دیگری …

سرکه سیب برای خشک کردن زگیل ها و کشتن ویروس ها مفید است. خواص ضد میکروبی قوی دارد که در از بین بردن زگیل های تناسلی موثر است. اسید استیک موجود در سرکه سیب می تواند برخی از ویروس ها و باکتری ها را از بین ببرد.

روغن بابونه رومی یک ضد التهاب معروف است که هم برای انسان و هم برای سگ در صورت داشتن مشکلات پوستی مشابه مانند سوزش، سوختگی، جراحات، زخم یا اگزما بسیار عالی می باشد. این یک روغن بسیار ملایم است که به آرام کردن استرس سگ نیز کمک می کند.

روغن اسطوخودوس یک درمان مهم  موضعی برای مشکلات پوستی سگ مانند آلرژی و سوختگی است. این روغن  یک انتخاب رایج در بین روغن های ضروری  برای زخم ها و خارش پوست سگ می باشد.

برای درمان افسردگی و بد اخلاقی، صبح یک عدد موز بخورید. این میوه سروتونین مغز را افزایش داده و خوش اخلاقی بیشتر را برایتان به ارمغان می آورد.

برای افزایش سوخت و ساز بدن، ناشتا آب بنوشید. نوشیدن آب لیمو ناشتا، باعث چربی سوزی می شود و میل کردن آب هویج ناشتا، کبد چرب را درمان می کند. همچنین خوردن آب سیب ناشتا، باعث درمان جوش و آکنه می شود.

جوشانده شنبیله می تواند خارش پوست سر را درمان کند. برای این منظور کمی شنبیله را در آب در حال جوش ریخته و پس از 15 دقیقه آن را صاف کنید و موهای خود را با این مایع بشویید. شما همچنین شاهد خوش حالتی موهای خود خواهید بود.

اثبات شده است که رژیم پالئو برای بهبود عدم تحمل گلوکز مفید است و به طور خاص، رژیم غذایی پالئو بیش از یک رژیم غذایی مدیترانه ای به منظور بهبود تحمل گلوکز در افراد مبتلا به بیماری های قلبی اثر بخش بوده است.

هر دو رژیم غذایی اتکینز و پالئو، افراد را به مصرف تمام غذاهای مغذی، از جمله گوشت تازه، ماهی، غذاهای دریایی، سبزیجات تازه، چربی های سالم و … تشویق می کنند.

گزینه سالمی که برای مبتلایان به سرطان پروستات مناسب می باشد، خوردن گوجه فرنگی پخته است. گوجه فرنگی سرشار از آنتی اکسیدانی قوی به نام لیکوپن می باشد که زمانی که گوجه فرنگی پخته می شود، بدن به راحتی می تواند آن را جذب کند.

آلوئه ورا به علت خواص ضد باکتری و ضد التهابی، برای درمان زخم ها به طور طبیعی مفید است. همچنین باعث آبرسانی به پوست شده و چربی بیش از حد پوست را از بین می برد. علاوه بر این، یک نرم کننده طبیعی است که مرمت پوست آسیب دیده کمک می کند.

چگونه میتوان به تقویت انگشتان دست پرداخت؟ آیا میتوان با تمرینات ورزشی ساده، انگشتان قوی تری برای خود ساخت؟ این تمرین‌ های درمانی و …

آمینو اسیدهای زنجیره ای (BCAAs) به تازگی به عنوان یک مکمل ورزشی که می تواند ساختار عضلانی را افزایش دهد و بهبود سریع تر …

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است

پاسخ به سوالات پزشکی و جنسی شما ، در مجله دلگرم کلیک کنید…

© تمامی حقوق این سایت برای مجله اینترنتی دلگرم محفوظ است / هر گونه کپی جزئی و کلی از مطالب دلگرم تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

خرید عسل طبیعی و پیدا کردن فروشنده مورد اعتماد گاهی برای ما مشکل بوده. سایت مینوشهد بعد از چند سال فروش موفق و پایداری مشتریان با اطمینان میگیم که ما موفق بودیم و تونستیم رضایت بیش از 98 درصد مشتریان رو جلب کنیم. راز موفقیت و رضایت مشتریان ما در فروش عسل طبیعی چیه؟

مینوشهد یک برند عسل نیست بلکه بهترین عسل ها رو از بین برند های مختلف انتخاب میکنه و بعد از اطمینان از طبیعی بودن و کیفیت طریق روشهای علمی و معتبر مطابق با استاندارد های اروپا، اونهارو به مصرف کننده معرفی می کنه در واقع به شکل یک کارشناس یا ناظر کیفیت عمل میکنه. به همین خاطر مشتری میتونه با خیال راحل از سایت مینوشهد خرید کنه. عسل خریدنیه ولی اعتماد خریدنی نیست…

درمان رماتیسم با عسل به اثبات رسیده است .

رماتیسم یک بیماری است که موجب التهاب، درد و تورم مفاصل بدن میشود.

این بیماری معمولا مزمن بوده و در دراز مدت میتواند موجب تخریب مفصل شود.

درمان گياهي رماتيسم ستون فقرات

از هر صد نفر یک نفر در طول عمرش به نوعی به این بیماری مبتلا میشود.

روماتیسم مفصلی میتواند زمینه خانوادگی داشته باشد.

این بیماری میتواند در هر سنی بروز کند ولی معمولا در سنین بین ۶۰-۴۰ سالگی دیده میشود.

روماتیسم مفصلی در زنان سه برابر شایع تر از مردان است

درمان رماتیسم با عسل به اثبات  رسیده است .

برای بیمار دچار رماتیسم مفصلی مزمن که به مصرف  کورتیزون و داروهای شیمیایی دیگر عادت کرده ‌است .

مصرف روزی یک‌ بار مخلوط فرآورده حکیم ‌C (محصولی بسیار عالی که از مخلوط حدود 100 حجم عسل + 20 حجم گرده گل +

7 حجم رویال ژله + 5/2 حجم بره موم و موم به طریقه عصاره‌گیری به‌دست می‌آید.)

بعلاوه عسل شقایق (از هر کدام یک قاشق غذاخوری) توصیه ‌می‌شود.

برای درمان، صبح یک قاشق غذاخوری سر‌پر عسل کردستان، بین صبح تا ظهر یک قاشق غذاخوری سر‌پر ترکیب حکیم ‌C، بین

ظهر تا شب یک قاشق غذاخوری عسل شقایق و شب یک قاشق غذاخوری عسل کردستان مصرف شود.

گرم نگه ‌داشتن بدن، پرهیز از رطوبتی ‌کردن بدن تا حد ممکن، پرهیز از آب سرد برای شستشو  و زندگی در منطقه گرم وخشک

به بهبود دردهای بیمار کمک خواهد کرد.

دانشمندان معتقدند که عسل باعث تحریک مغز برای ترشح مواد ضد درد می شود.

ارزش درمانی عسل در درد استخوان ها . رماتیسم،عرق النساء (سیاتیک) ،پا دردهای شدید و دردهای مفاصل بسیار زیاد است.

عده ای از پزشکان این خاصیت عسل را بر اثر اسید فرمیک آن می دانند.

بیماران می توانند روی یک قطعه تنزیب مقداری عسل مالیده و روی موضع درد بگذارند و پس از دو ساعت آن را عوض کنند و ضمنا صبح ها دو قاشق سوپ خوری عسل به عنوان صبحانه میل نمایند.

 

عموما داروهايي كه در طب مدرن براي درمان و تسكين اين بيماري‌ها تجويز مي‌شود .

داروهايي است كه داراي تركيبات كورتن است و عوارضي بر عملكرد دستگاه گوارش و كليه‌ها دارد.

به همين دليل نيز در بسياري از كشورهاي جهان از شيوه‌هاي ديگري براي درمان اين بيماري‌ها استفاده مي‌شود كه يكي از

رايج‌ترين شيوه‌ها، طب سوزني چين است.

درمانگران در طب سوزني چين با كمك سوزن‌هاي يك بار مصرف روي نقاطي از بدن كار مي‌كنند كه به تنظيم ترشحات غدد

داخلي بدن كمك مي‌كند.

به اين ترتيب درمانگر با تحريك غدد داخلي بدن ميزان ترشحات آن‌ها را متناسب كرده و به تسكين دردهاي بيمار به‌صورت طبيعي

كمك مي‌كند.

سوزن‌هاي طب سوزني در حقيقت با افزايش ميزان جريان خون و جريان انرژي در بدن و رفع ركود و بلوكه‌شدن انرژي و جريان

خون در مفاصل و افزايش ميزان گلبول‌هاي سفيد و بالارفتن حالت تدافعي بدن در محل مفاصل به درمان و تسكين دردهاي

ناشي از ساييدگي مفاصل، روماتيسم، آرتروز، آرتريت و روماتوئيد و. . .  كمك مي‌كند.

علاوه بر اين، آب درماني و استفاده از استخرهاي آب گرم، سونا و جكوزي نيز در تسكين دردها و درمان بيماري‌هاي مفصلي

بسيار موثر است.

از ديدگاه طب سنتي چين، سرما يكي از مهم‌ترين عوامل تحريك و بروز دردها و بيماري‌هاي مفصلي و استخواني است.

به همين دليل است كه اغلب بيماران مستعد ابتلا به بيماري‌هاي مفصلي در فصل‌هاي سرد سال از بروز اين بيماري و تشديد

دردهاي‌شان شكايت دارند.

طب سوزني بدون شك يكي از شيوه‌هاي موفق در ميان شيوه‌هاي درماني مكمل و جايگزين است كه اين روزها در سراسر

درمان گياهي رماتيسم ستون فقرات

جهان از آن براي درمان بيماري‌هاي مفصلي و استخواني استفاده مي‌شود.

رماتیسم مفصلی با عسل درمان می شود .

در عسل اسید های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها اسید فرمیک است.

مصرف درمانی گزنه به صورت دم کرده یا مالیدن روی مفاصل و استخوان های دردناک در طب جدید نیز توصیه می شود .

به تدریج عضله به حالت عادی بر می گردد. عسل این کار را انجام می دهد .

۱- خوردن جوشانده شلغم رنده کرده با عسل ( ۳ استکان در روز )

۲- خوردن جوشانده برگ زیتون با عسل ( یک لیوان قبل از صبحانه ) ( این روش با احتیاط عمل می شود . )

۳- خوردن مخلوط مساوی از عسل ، سرکه و آب انگور ( یک استکان قبل از نهار )

۴- ضماد عصاره پیاز نرگس با عسل روی مواضع دردناک بدن

۵- ضماد مخلوط کوبیده مغز گردو ، زیره و عسل روی مفاصل دردناک محل گرفتگی عضلات .

زرد چوبه از شناخته شده ترین و موثرترین گیاهان دارویی با خواص ضدالتهابی است.

کورکدمین ماده موثر موجود در زردچوبهاست که اثرات ضدالتهابی و ضددرد شبیه مسکن های معمولی را دارا می باشد.

افرادی که از آرتریت روماتوئید رنج می برند،می توانند آن را به صورت خوراکی یا موضعی استفاده کنند.

می توان یک قاشق چایخوری پودر زردچوبه را در فنجان آب جوش دم کرده و عصاره آن را روزی سه بار و هر دفعه یک قاشق

غذاخوری میل کرد.

همچنین می توان زردچوبه را با نمک و روغن زیتون مخلوط کرد و خمیر حاصل را روی مفصل قرارداده و بانداژ کرد.

مصرف زردچوبه نیز با مهار آنزیم ها در بدن خواص ضد التهابی دارد.

رزماری نیز دارای خاصیت ضدالتهاب و ضددرد است و می توان رزماری، گل سرخ و روغن زیتون را با هم مخلوط کرده و روی موضع

مفصل قرار داد.

دم کرده برگ گیاه قاصدک و گل پامچال نیز خواص ضد التهاب دارند. گزنه، پنجه شیطان و آواکادو نیز می توانند موثر باشند.

برخي ديگر از گياهان دارويي:

برخی شواهد بالینی نشان داده است، عصاره سنجد، پوست درخت بید و زنجبیل می توانند مانند ایبوپروفن خواص ضددرد و

التهابی موثری داشته باشند.

نکته بسیار مهم این است که برخلاف تصور برخی افراد، گیاهان دارویی نیز می توانند عوارض جانبی یا تداخل اثر داشته باشند .

باید مصرف آن با نظر پزشک متخصص انجام شود.

منبع : bartarinha –  asaldarmani – shefacenter-  persianblog – behpu

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Name*

Email*

Website

1- ضمانت بی قید و شرط بازگشت پول به مدت 10 روز

2- در صورتی که آزمایشگاه مورد تایید شما عدم خلوص و کیفیت محصول را اثبات نماید وجه پرداختی شما به علاوه خسارت وارده پرداخت خواهد شد

درمان گياهي رماتيسم ستون فقرات

درمان گياهي رماتيسم ستون فقرات

9

پیشنهاد شده برای شما :
0 farshad مدل آوریل 19, 2019
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *