درمان مزاج سرد زنان

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی :

سرد مزاجی به عنوان نوعی اختلال جنسی شایع در سیستم تحریک و براگیختگی زنان شناخته شده است.البته سرد مزاجی منحصر به زنان نمی باشد در مردان هم دیده می شود.اما ما در اینجا به سرد مزاجی زنان می پردازیم.

بسیاری از زنان به دلایل مختلف جسمی و روحی روانی سرد مزاجی را در زندگی خود تجربه می کنند.سوء استفاده جنسی در کودکی می تواند ترس و بی میلی به عشق ورزی و در نتیجه سرد مزاجی جنسی را در زنان توسعه دهد.سرد مزاجی بسته به زمان وقوع آن به دو نوع تقسیم می شود: ممکن است در تمام طول دوران زندگی زناشویی اتفاق بیفتد و حتی ممکن است در شرایط خاص و گاه به گاه اتفاق افتد.سرد مزاجی زن می تواند سبب بسیاری از تنش ها بین زوجین در طول رابطه زناشویی شود زیرا یک زن سرد مزاج جنسی نمی تواند در عمل جنسی با شریکش مشارکت موثری داشته باشد و همین مسئله موجبات نارضایتی شریکش را فراهم می سازد.قبل از پرداختن به روش های درمان سرد مزاجی در زنان بهتر است بدانید چه چیز یا چه چیزهایی می تواند باعث سرد مزاجی و از دست رفتن میل جنسی در زنان شود.

دلایل روانی : بسیاری از اوقات اضطراب یا ترس ناشی از آزار جنسی ، یا درگیری با شریک زندگی می تواند موجباب بی میلی جنسی را در یک زن فراهم سازد.دلایل روانی معمولا با مشاوره درمان می شوند.

علل فیزیکی : دلایل فیزیکی گوناگونی هم وجود دارد که می تواند سبب از دست رفتن علاقه جنسی در زنان شود.هورمون ها نقش حیاتی در فعالیت جنسی بازی می کنند.تغییر سطح هورمون ها در زمان بارداری ، یائسگی ، کمبود ویتامین و دیگر شرایط به طور قابل توجهی بر روی تمایل فرد در رابطه جنسی تاثیر می گذارد.

بیماری های عمده : بیماری های مقاربتی ، دیابت ، اختلالات غده هیپوفیز می تواند سبب کاهش میل جنسی در زنان شود.

عشق ورزی دردناک : بی میلی و سردی جنسی در بسیاری از زنان به دلیل تجربه رابطه جنسی دردناک ناشی از فقدان روانکارها یا عفونت های لگنی و یا عفونت واژن از قبل می باشد.

به طور خلاصه علل سرد مزاجی در زنان عبارتند از : استرس ، خستگی ، رابطه تیره و تار با شریک زندگی ، تحریک ناکافی ، خستگی تاهل ، همجنسگرایی ناخوداگاه ، احساس گناه یا شرم به دلیل سوء سابقه جنسی ، پیری ، عدم تعادل هورمونی ، ترس از حاملگی ، چاقی ، یائسگی ، کمبود ویتامین ، ترس از رابطه جنسی دردناک ، عقده حقارت ، بدن ضعیف ، بیماری هایی مانند دیابت ، کم خونی ، اسکلروز ، عفونت و غیره

 

درمان سرد مزاجی در زنان :

1. اگر مشکلات و اختلافات رابطه زناشویی علت سرد مزاجی زن باشد آن را می توان از طریق مشاوره دادن به طرفین برای همیشه ریشه کن نمود.

2. روان درمانی برای از بین بردن ترس های پنهان از رابطه جنسی که ممکن است در وجود زن باشد.مانند ترس از رابطه جنسی دردناک یا ترس از باردار شدن و غیره

3. رژیم غذایی غنی از : مقدار زیادی آووکادو ، صدف خوراکی ، تخم مرغ ، روغن زیتون ،روغن کنجد ، سویا ، دانه کدو تنبل ، جوانه ها ، آجیل ، شکلات، ویتامین E ، و زینک ( روی ) می تواند کمک زیادی به درمان سرد مزاجی جنسی در زنان بکند.

4. گیاهانی مانند جیسینگ سیبری ( کمک کننده به تعادل غدد درون ریز در زنان ) ، دامانیا ، پیاز کوهی ، سیب زمینی وحشی ، ریشه زنجبیل برای درمان سرد مزاجی جنسی در زنان بسیار موثر می باشند.زنجبیل یک داروی مقوی غرایز جنسی است که می تواند میل جنسی را افزایش دهد.شنبلیله نیز یکی از داروهای مقوی غرایز جنسی است و به راحتی در دسترس است.داروهای پیازی مانند پیازچه یا پیاز کوهی سرشار از مواد معدنی محرک تولید هورمون های جنسی و در نتیجه بهبود میل جنسی می باشند.مارچوبه نیز برای درمان سرد مزاجی بسیار موثر است.

5. تمرینات ورزشی منظم و یوگا می تواند به افزایش سلامت جنسی در زنان کمک کند.

6. سعی کنید به اتفاق شریک زندگیتان فیلم های وابسته به عشق شهوانی ببینید یا کتاب های وابسته به عشق بخوانید.

7. داشتن ساعات کافی خواب با کیفیت نیز می تواند سبب افزایش میل جنسی در زنان شود.

8. استرس زدایی از خودتان از طریق ماساژ بدن ، چشمه های معدنی ، مدیتیشن ، و یوگا می تواند سبب افزایش پتانسیل جنسی در زنان شود.

. دارو های بر پایه تستوسترون روش خوبی برای درمان سرد مزاجی جنسی در زنان می باشند.

10. سعی کنید با ایجاد محیطی عاشقانه در اتاق خواب شعله های عشق را مجددا روشن کنید.

11. از مواد غذایی شیرین ، مرغ و گوشت ق دوری کنید.

 

داروهای شیمیایی معرفی شده برای درمان سرد مزاجی جنسی :

ویاگرا : این دارو با افزایش گردش خون در آلت تناسلی به زنان و مردان در درمان سرد مزاجی کمک میکند.

هورمون تستوسترون : این هورمون که یک هورمون جنسی مردانه است به زنانی که تحت هیسترکتومی اند نتیجه مثبت نشان داده است.اما استفاده زیاد از این هورمون باعث افزایش رشد موها در ناحیه صورت و حتی ممکن است سبب تغییر صدا شود.

هورمون استروزن : یک هورمون جنسی زنانه است و سبب بهبود میل جنسی در زنان می شود.

 

نتیجه کلی : درمان سرد مزاجی در زنان یک روش چند وجهی شامل : مشاوره روانی ، درمان دارویی ، آموزش مسائل جنسی، درمان گیاهی است.

 

توصیه میکنیم مطلب مرتبط زیر را نیز مطالعه کنید.

چرا دچار اختلال جنسی می شویم؟  

در این مقاله هفت مشکلی را که در یک رابطه زناشوئی ممکن است بوجود آید و پایداری رابطه را به خطر بیاندازد به همراه راه حل هایی برای این مشکلات بررسی میکنیم

آیا دوست دارید ببینید و بدانید که ساده ترین و بهترین روش ها برای رساندن یه زن به ارگاسم واقعی چیست؟ ارگاسم واقعی را به هر زنی براحتی هدیه کنید

نشانه های دلزدگی زناشوئی چیست؟ با دلزدگی زناشوئی چه کنیم؟

 

 داروهای گیاهی برای درمان سرد مزاجی


در حدیثى از امام صادق علیه‌السّلام آمده است: «ناشتا كشمش خوردن باعث روییدن گوشت و محكمى استخوان و نازكى پوست و تقویت نیروى جنسى می ‏شود.» در حدیثى از امام صادق علیه‌السّلام آمده است: «ناشتا كشمش خوردن باعث روییدن گوشت و محكمى استخوان و نازكى پوست و تقویت نیروى جنسى میشود.» همچنین می‌فرمایند: «خربزه بخورید؛ چرا كه در آن، ده ویژگى است: پیه زمین است؛ نه دردى در آن هست و نه فسادى؛ خوراك است؛ آب است؛ میوه است؛ سبزى خوش است؛ شست‌وشو دهنده است؛ خورش است؛ توان جنسى را مى‏افزاید؛ مثانه را مى‏شوید؛ و ادرارآور است.» برخی از مفردات موثر برای تقویت غریزه جنسى‏ و درمان سردمزاجیبذرها: بذر شلغم، بذر كلم، بزر گیاه گزنه، بذر لوبیا گرگى، بذر ترتیزك آبى، بذر هویج، بذر مارچوبه، بذر ترب، بذر یونجه، بذر خربزه، بذر كرفس، بذر شنبلیله، بذر کتان، بذر شاهی.حبوبات: نخود، لوبیا، باقلا و دانه های نفاخ و دارای غذائیت زیاد.میوه‌ها: نارگیل، انگور شیرین، مویز، كشمش، انجیر، انار شیرین، گلابی، خربزه شیرین، خرما. برای افراد گرم مزاج هندوانه، خیار و شفتالو مفید است.سبزیجات: پیاز، شاهى، نعناع، مارچوبه، هویج، تره، شلغم، ترب، کلم، کرفس، خارخسک برای درمان سرد مزاجی مفید هستند.مغزها: بادام، گردو، پسته، فندق.

 

بادام، گردو، پسته، فندق برای درمان سردمزاجی مفید هستند

  ادویه‌ها: زعفران، كنجد، عسل، شکر سرخ، سیر، شقاقل و مرباى شقاقل، جوز هندى، خولنجان، زرمباد، سورنجان، زنجبیل، مرباى زنجبیل، دارچین، فلفل، داروفلفل، آقرقرها، بوزیدان، سیاهدانه، كندر، جین‏سینگ، تودرى سرخ و سفید، انیسون، قسط شیرین، زنیان، مرباى آمله، انقوزه، بهمن سرخ و سفید، دانه‏ هاى داخل میوه‏ كاج، فلفل سفید، فلفل سیاه، فلفل دراز، هل بوا.داروهاى فوق را می‌توان به‏ طور جداگانه یا چند عدد از آن‏ها را انتخاب كرده و به صورت كفلمه یا با نبات یا با عسل مخلوط کرده و هر روز میل شود.سایر نکاتبرای گرم مزاجان هندوانه، خیار، شفتالو، کاهو، کدو، خرفه مفید است.پیه هندوانه ابوجهل براى سردمزاجان و خشك‏ مزاجان در هر حالتى خوب است و توان جنسی شان را تقویت مى‏ كند.شربت مویز كاملا شیرین و پرمایه، شربت هر مویزى كه باشد مفید است.دانه انیسون را با ریشه شیرین‏بیان دم کرده و آب صاف‏كرده آن نوشیده شود.اگر مغز به دانه را بدون پوست خوب جویده و خورده شود  در گرم‏مزاج‌ها براى تقویت نیروى جنسى مفید است‏.خوردن دانه خردل قهوه ای با عسل.

خورد دانه خردل سفید با شیر و شکر.خوردن زنجبیل با خولنجان و پسته.

  

زنجبیل گیاهی است که برای درمان سردمزاجی مفید میباشد

خوردن دانه کنجد با بذر کتان برای درمان سرد مزاجی مفید است .خوردن مخلوط تخم شوید و بادیان رومی به یک اندازه.50 تا 100 گرم پیاز را روزی دو مرتبه همراه با غذا میل کنید. خوردن 0/5 – 1 گرم زعفران با غذا  سرد مزاجی را درمان میکند.خوردن 2 – 5 گرم کرفس خام با غذا.خوردن 1 – 2 گرم تخم تره با شیر به مدت چند روز متوالی.خوردن 10 تا 20 گرم موسیر همراه غذا برای درمان سرد مزاجی مفید است.2 – 5 گرم پوست دارچین را کوبیده. سپس در یک لیوان آب جوش ریخته و مدت نیم ساعت بماند تا دم بکشد. سپس آن را صاف کرده و روزی سه بار، هر بار یک فنجان میل شود.2 – 4 گرم گیاه مارچوبه را کوبیده. سپس در یک لیوان آب جوش ریخته و مدت نیم ساعت بماند تا دم بکشد. سپس آن را صاف کرده و روزی سه بار، هر بار یک فنجان میل شود.30 گرم مغز فندق را کوبیده با عسل مخلوط کرده و خورده شود.نخود را در آب تازه آن خیسانده تا پرورده شود سپس خورده شود.

 

بهمن سرخ و سفید را به مقدار مساوى ساییده و هر روز مقدار ده گرم از آن را با شربت سیب مخلوط كرده و خورده شود. براى تقویت نیروى جنسى و زیاد كردن اسپرم بسیار مفید است و شهوت مردان را تا حد بى‏قرارى زیاد مى‏كند.مغز به دانه بدون پوست را خوب جویده و خورده شود به خصوص برای گرم مزاجان مفید است.5 گرم جینسینگ، 10 گرم خولنجان، 5 گرم زنجفیل را آسیاب کرده روزی 2 گرم دم‌کرده با عسل شیرین نموده میل شود.

 

احتیاطاستعمال گلاب، بوییدن گل سرخ، بوییدن شکوفه بادام شیرین در زنان، مداومت در خوردن ترشی‌ها و سردی‌ها و رطوبت زاها مگر در گرم مزاجان، خوراکی های بادشکن مانند زیره سبز و سیاه، اسفند، مرزنجوش، خوراکی‌های خشک کننده مانند شاهدانه، ارزن، عدس و چیزهای سرد و خشک مانند نیلوفر، کافور، گشنیز، اسفرزه، ترشی‌جات مخصوصا چیزهای ترش و قابض مثل سماق، ریواس، سیب ترش، به ترش و نارنج از عوامل ضعیف کننده نیروی جنسی به شمار می روند.  بوییدن اسانس گل سنجد اصلا به مردان توصیه نمی شود چرا که موجب کاهش توانایی جسمی آنها می‌گردد.

 

منبع: zendegionline.ir


پیشنهاد شده برای شما :
0 حامد عکس نوامبر 27, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *